Digidexo.com

orzeszki ziemne a plemniki

Jakie przekąski Podnieś Sperma Hrabia?

Według Narodowego Stowarzyszenia niepłodności, około 40 procent wszystkich problemów z płodnością są spowodowane przez czynnik męski kwestie takie jak mające niską liczbę plemników. Człowiek jest uważany za niską liczbę plemników, gdy ma mniej niż 20 mln plemników na jeden mililitr ejakulatu. Stan może być spowodowany przez czynniki biologiczne i środowiskowe, a często mogą zostać usunięte poprzez zmianę stylu życia, takich jak jedzenie zdrowszej diety. Mężczyźni, którzy chcą zwiększyć i poprawić jakość spermy powinien jeść następujące pokarmy.

Pokarmy bogate w cynk

Cynku jest istotne dla produkcji zdrowej plemników. Niedobór tego śladowego minerału może prowadzić do niskiej liczby plemników, słaba ruchliwość i zmniejszonej produkcji. Mężczyzn z obniżoną liczbą plemników powinna zatem upewnić się, że ich dieta zawiera żywności z dostatecznie dużą ilość cynku. Te produkty zawierają wołowinę, kurczaka, jagnięciny, wieprzowiny, mięsa krabów, homarów i łososia. Odpowiednie ilości cynku mogą być również uzyskane od jedzenia brązowy ryż, nasiona dyni, całe ziarna zbóż, fasoli i orzeszki.

Pokarmy bogate w selen

Selen jest przeciwutleniacz, który prowadzi do zwiększenia ruchliwości, kształt i wielkość plemników. Naturalne źródła selenu należą orzechy brazylijskie, orzechy, tuńczyk, wołowina, kurczak, jaja i ser. Należy jednak zachować szczególną ostrożność podczas spożywania selenu jak za dużo może być toksyczny. Według błonnika Food.com, dorośli powinni jeść nie więcej niż 400 mikrogramów selenu dziennie.

Pokarmy bogate w witaminę C

Jedzenie produktów bogatych w antyoksydacyjne witaminy C może poprawić liczbę plemników i jakość, a także zmniejszyć stan zwany "aglutynacji," który jest, gdy plemnik się zbite w grudki razem. Pokarmy bogate w witaminę C są owoce takie jak pomarańcze, cytryny, kiwi, papaja, mango i pomidorów. Ale są też dużo warzyw bogatych w witaminę C, takie jak brokuły, ziemniaki, i żółte, czerwone i pomarańczowe papryki.

Pokarmy bogate w L-argininy

L-arginina jest jednym z 20 aminokwasów tworzących białka i jest niezbędna do zwiększenia objętości spermy. Można go znaleźć w pokarmach wysokobiałkowych, takich jak orzeszki ziemne, orzechy brazylijskie, wieprzowina, kurczak, wołowina, indyk, owoce morza, soja i ciecierzyca.

Pokarmy bogate w witaminę E

Witamina E jest przeciwutleniaczem, doskonałe na pozbawienie organizmu wolnych rodników, które mogą uszkodzić plemniki. Według IVF Aktualności Direct, !, witaminy od dawna rozumie się poprawę objętości i ruchliwości plemników. Żywność zawierająca liczne źródła witaminy E zawierają kiełki pszenicy (zwłaszcza olej z kiełków pszenicy), jaja, słodkie ziemniaki, nasiona słonecznika, migdały, orzechy ziemne.

Pokarmy bogate w kwas foliowy

Liczne badania, w tym jednego zgłoszonego w holenderskim czasopiśmie "Fertility and Sterility", pokazują, że kwas foliowy (kwas foliowy) jest niezbędna dla poprawy koncentracji plemników i jakość. Aby zwiększyć spożycie kwasu foliowego, jeść dużo zielonych warzyw liściastych, takich jak szpinak i kapusta, a także brokuły, soczewica, ciecierzyca, podroby, ostrygi, szparagi, płatki owsiane i awokado.

Jaki typ Witaminy Pomoc płodności?

Ponieważ płodność leczenia medycznego może kosztować tysiące dolarów na cykl, wiele par stara się o dziecko stara się zwiększyć ich płodność za pomocą metod fizycznych, takich jak przyjmowanie witamin. Chociaż nie można zagwarantować, witaminy koncepcji, pewne witaminy zostały pokazane w celu poprawy warunków płodności pogarszania takich jak niski spermy lub jaja, słabej jakości nasienia, albo zaburzenia równowagi hormonalnej. Co najmniej, poprzez przyjmowanie odpowiednich witamin wstępnie Poczęcia upewnić się, że są na etapie ustalania zdrowej ciąży.

Cynk

Niedobór cynku jest związana z zaburzeniami płodności u mężczyzn i kobiet. Cynk jest niezbędny do prawidłowego wytwarzania nasienia, DNA estrogenu i progesteronu. Aby zwiększyć ilość cynku w diecie, można brać suplementy. Według Fertility Factor, należy wziąć nie więcej niż 15 do 30 mg dziennie lub spożywać pokarmy bogate w cynk. Pokarmy bogate w cynk to: wołowiny, kurczaka, jagnięciny, wieprzowiny, ostrygi, homary i łososia. Wegetarianie zmierzające do zwiększenia poziomu cynku należy jeść brązowy ryż, nasiona dyni, całe ziarna zbóż, fasoli i orzeszki.

Witamina E

Witamina E jest silnym przeciwutleniaczem, który może przyczynić się do uszkodzenia komórek naprawy, pomagają regulować owulacji, zwiększyć produkcję śluzu szyjkowego i pozbyć się ciała z wolnych rodników, które uszkodzenia plemników. Według Holisticonline.com, można wziąć do 800 UI witaminy E dziennie, najlepiej w połączeniu z witaminą C, która pomaga zwiększa efektywność witaminy E w. Można spożywać witaminę E naturalny jedząc kiełki pszenicy, jaja, słodkie ziemniaki, nasiona słonecznika, migdały i orzechy laskowe.

Witamina C

Witamina C jest kolejna substancja krytyczne dla płodności. Ten przeciwutleniacz może przyczynić się do poprawy równowagi hormonalnej powoduje wady fazy lutealnej, i wykazano, aby zwiększyć liczbę plemników i jakość, jak również zmniejszyć zlepianie. Powinno zająć nie więcej niż 1000 mg / dobę w postaci suplementacji. Pokarmy bogate w witaminę C m.in. cytryn, pomarańczy, kiwi, papaja i pomidory, brokuły, ziemniaki i czerwone, żółte i pomarańczowe papryki.

Kwas foliowy

Według ustaleń wydanych na dorocznym spotkaniu American Society of Reproductive Medicine 2006, kwas foliowy stwierdzono, aby pomóc na płodność u kobiet. Ponadto liczne badania pokazały, że kwas foliowy jest niezbędne do poprawy jakości i stężenie plemników. Kwas foliowy (nazywany również "kwas foliowy") można znaleźć w zielonych warzywach liściastych (np, szpinaku i kapusty), brokuły, soczewica, ciecierzyca, podroby, szparagi, płatki owsiane i awokado. Jeśli suplementacja kwasu foliowego, nie należy przyjmować więcej niż 400 mcg na dobę.

Witamina B6

Witamina B6 jest niezbędna witaminy dla kobiet z wadami lutealnej fazie - brak równowagi estrogenów i progesteronu. Dziecko Snark.com informuje, że witamina B6 zmniejsza wytwarzanie estrogenów i zwiększa progesteron w tym krytycznym etapie. Należy wziąć około 100 do 200 mg tej witaminy dziennie. Pokarmy bogate w witaminę B6 to wątrobę, królika, indyka, ziemniaki, czerwona i zielona papryka, orzechy nerkowca, orzeszki ziemne i orzechy laskowe.

Jak zwiększyć liczby postów spermy Odwrócenie wazektomii

Odwrócenia wazektomii jest procedura, w której rury, które przenoszą plemniki z jąder do nasienia są ponownie połączone. Podczas tej procedury ambulatoryjne powiedzie o 50 procent czasu, według MayoClinic.com, pacjent odwrócenia wazektomii nie należy spodziewać się jego plemników jest normalne od razu. Niepłodność Centrum St Louis informuje, że trwa 3 do 8 miesięcy, jeśli nie dłużej, do liczby plemników do osiągnięcia normalnego poziomu. Jednakże, istnieje kilka kroków człowiek może podjąć w celu zwiększenia jego ilości spermy.

Instrukcje

Jedz pokarmy przyjazne dla plemników. Niektóre produkty zawierają witaminy i składniki mineralne, które są kluczowe dla zdrowej produkcji spermy. W szczególności cynku mineralnych jest niezbędna do płodności męskiej i poprawa morfologii plemników. Według Holisticonline.com, badania wykazały, że mężczyźni z niewystarczających poziomów cynku miały niższą liczbę plemników i ruchliwości plemników gorszą niż mężczyzn z prawidłowym poziomem. Cynk znajduje się w żywności, takich jak wołowina, kurczak, jagnięcina, wieprzowina, mięso krabów, homarów, łosoś, brązowy ryż, fasola, orzeszki ziemne i nasiona dyni. Inne korzystne witaminy i minerały zawierają kwas foliowy (znajduje się w zielonych warzywach liściastych), witaminę C (znajduje się w owocach cytrusowych, takich jak pomarańcze, grejpfruty, cytryny, pomidory), selen (Znaleziono w orzechy brazylijskie, orzechy, jaja i kurczaka) , witamina E (znaleziono w nasionach słonecznika, orzechów i kiełków pszenicy), a L-arginina aminokwas (znaleziono w wołowiny, kurczaka, ciecierzyca i soja).

Wprowadź zmiany w stylu życia. Liczba plemników może być uszkodzone przez pewnych nawyków i niewinnie działań pozornych. Na przykład, długotrwałe narażenie na ciepło może zabijać plemniki, obniżając liczbę plemników. Mężczyźni po wazektomii odwrócenia należy unikać gorących kąpieli, sauny, jacuzzi, obcisłe spodnie i krótkie bielizny, z których wszystkie mogą przegrzać moszny. Ponadto, zgodnie z MayoClinic.com, przejażdżki rowerowe, które trwają dłużej niż 30 minut należy unikać, jak powinien długotrwałego siedzenia, z powodu upału działania te mogą tworzyć w pachwinie.

Unikaj toksyn środowiskowych. Dym papierosów i marihuany, pestycydy, chemikalia, a nadmierne ilości alkoholu może uszkodzić lub zabić plemników, a tym samym obniżenie liczby plemników. Ekspert płodności dr Randine Lewis informuje również, że mleko nie-organiczne i mięso może zawierać syntetyczny estrogen, który może wpłynąć na prawidłowy rozwój plemników. Mężczyźni starają się poprawić swoją liczbę plemników po wazektomii odwrócenie powinien starać się zminimalizować lub wyeliminować ich ekspozycję na te toksyny.

Migrena Relief Jedzenie

Miliony ludzi doświadczyć rozdzierający migreny co roku. Wiele z tych migreny są spowodowane żywności jemy. Żywność z tanin i tyramines i żywności kwasotwórczych powodują rozszerzenie naczyń krwionośnych i mogą powodować bóle głowy. Podobnie, alergie pokarmowe są jedną z głównych przyczyn migreny. Podjąć odpowiednie kroki, aby dowiedzieć się, co żywności do jedzenia i unikać dla migreny.

Alergie pokarmowe

Najczęstsze alergie ludzie mają to na gluten, jaja, orzeszki ziemne, ryby, skorupiaki, soję i mleko. Aby uzyskać najbardziej przekonywujących badań na alergie pokarmowe, przejść na dietę jedzenie-eliminacji. Kup dziennik żywności i napisać wszystko, co jeść w danym dniu. Wyjmij wszystkie żywności powyżej miesiąca i napisać, jak się czujesz. Po miesiącu ponownie wprowadzić jeden jedzenie, a następnie przejść do następnego. Nagrać to, co jesz, kiedy jesz i jak się czujesz. Powinieneś być w stanie zobaczyć wzór gdy twój alergenów przywrócić. Jedną z najważniejszych rzeczy do zapamiętania jest to, aby czytać etykiety żywności na wszystko. Będziesz zaskoczony, alergeny, takie jak gluten w nieprawdopodobnych miejscach, takich jak sos sojowy, ketchup, białym pieprzem, a nawet w paście do zębów.

Żywność powodujących migreny

Tyraminą aminokwas związek, który naturalnie występuje przy tyrasine aminokwasów dzieli się w procesie gotowania, albo po żywność była przechowywana w lodówce. Tyramina powoduje, że naczynia krwionośne w mózgu rozszerzają się i wyrusza migrenowy ból głowy u niektórych osób. Żywność z tyraminę są jakieś mięso, które zostało wędzone, wędliny, solone lub marynowane. Wszelkie ser wieku ma tyraminę. Wszystkie nakrętki i napoje alkoholowe zawierają tego aminokwasu. Garbniki to kolejny związek znany produkować migreny. Znaleźć w roślinach, Taniny zapobiec ciała z absorbujących białka. Można je znaleźć w herbat, czekolady, wanilii, malin i wina. Najprościej uniknąć tyraminę i garbniki zawsze jeść świeże produkty i chude mięso.

Żywności do jedzenia

Zaplanuj pięć małych posiłków dziennie, aby utrzymać poziom cukru we krwi od wahań. Wiele osób, które cierpią z powodu migreny mają hipoglikemię. Migreny mogą być zaliczane przez pomijanie posiłków lub jedzenie przetworzonej żywności. Wypełnij swoje posiłki z pełnego ziarna, świeże warzywa i owoce, chudego białka i produktów mlecznych o niskiej zawartości tłuszczu. Niektóre produkty zostały reklamowany dla korzystających cierpiących na migrenę. Zielone warzywa liściaste są pełne wapnia, który pomaga ci z migreny. Jedz dużo kapusty, brokuły i spinach.Additionally, szpinak ma mnóstwo migreny, korzystające magnezu. Inne pokarmy jeść czosnek i magnez są płatki owsiane. Niski poziom serotoniny stwierdzono wywołać migreny. Jednak serotoniny nie jest coś, że twoje ciało dostaje się od jedzenia, a nasze ciało daje sobie z aminokwasu tryptofanu. Wypełnij diety się z pokarmów, które zawierają tryptofan, jak indyk, kaczka, black-eyed groch, muesli, ryż i kiełków pszenicy. Weź te pokarmy migreny-korzyści i stworzyć wspaniałe posiłki. Książka kucharska "Migrena Bóle głowy i jesz" przez Hartnellem i Tyler jest świetne do poruszania się pomysły. Jedzenie żywności, które zwiększają odporność organizmu i zmniejsza migreny ma dać ci nowe życie. Bądź kreatywny i wymyślić kilka receptur własnych.

Celem histaminy

Histaminy są silnymi związkami chemicznymi występuje naturalnie w organizmie. Jedną z funkcji jest zwiększenie dopływu krwi do urazu lub obcej substancji. Choć histaminy nie są szkodliwe, mogą wystąpić negatywne reakcje. Niektórzy ludzie mają irytujący, reakcji alergicznej, takie jak zaczerwienienie, swędzenie i obrzęk. Histaminy były również związane ze schizofrenią, reakcji seksualnych, snu i zaburzeń układu immunologicznego.

Jakie są histaminy za?

Główną funkcją histaminy jest ochrona organizmu przed najeźdźcami takie jak bakterie i wirusy. Gdy substancja obca lub alergen jest w systemie, białe ciałka krwi i komórki tuczne generowania histaminy chemiczny do zwalczania zakażenia. Histaminy również promować czuwania i czujność. Środki przeciwhistaminowe stosowane w celu złagodzenia objawów alergii, wywołać zmęczenie, ponieważ blokują one działanie histaminy. Jednak nowsza generacja leków powoduje mniejszą senność.

Plusy i minusy

Histaminy odgrywają ważną rolę w zwalczaniu od obcych substancji, ale są również główną przyczyną alergii. Komórki, które tworzą histaminy są wszechobecne w nos, usta, nogi, wewnętrznych powierzchni ciała i naczyń krwionośnych. Katar sienny i inne alergie, reakcja organizmu na histaminę jako najeźdźcy, dotyka 50 milionów ludzi w Stanach Zjednoczonych, zgodnie z Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych. Narodowe Centrum badań statystyki zdrowia stwierdził, że 55 procent wszystkich osób pozytywny test do jednego lub więcej alergenów.

Dlaczego histaminy powodować alergie?

Genetyka odgrywa kluczową rolę w który opracuje alergie. Najczęstszymi alergenami są pleśń, roztocza, pyłki, sierść zwierząt, karaluchy, orzeszki ziemne, mleko, jaja, lateks i penicylinę. Jeśli jedno z rodziców ma alergię, ryzyko dziecka rozwijającego ich szacuje się na 48 proc. Że ryzyko rośnie do 70 procent, jeśli oboje rodzice mają alergię. Każdego roku, częstość występowania alergii wzrasta i genetyka nie wyjaśnia tego zjawiska. Uważa się, że układ odpornościowy staje się bardziej reaktywny na alergeny tworząc histaminy, ponieważ nowoczesne higieny i ochrony zdrowia.

Ciało może stać się mniej reaktywny do histaminy?

Ludzie biorą leki przeciwhistaminowe w celu zmniejszenia objawów alergii. Jak sama nazwa wskazuje, leki przeciwhistaminowe wiązanie histaminy na receptory i chronić organizm przed to, co widzi jako szkodliwych najeźdźców. Najlepszy sposób, aby zminimalizować ilość uwolnionej histaminy w organizmie jest unikanie alergenów. Immunolodzy sugerują, że za pomocą specjalnego pościel naturalnie filtruje drobne cząstki, roztocza i pleśnie. Zaleca się również myć poszewki na poduszki, pościel, materace i regularnie w ciepłej wodzie. Za pomocą odkurzacza z filtrem HEPA zapobiega małych alergenów z zawraca w powietrzu, coś regularne próżnia nie jest przeznaczony do wykonania. Prowadzenie klimatyzator "nie krążą" zapewnia, że ​​świeże powietrze pompuje się do siebie. I po spędzeniu dnia na zewnątrz w okresie wiosenno-letnim, prysznic zmywa pyłki i ambrozja, że ​​przywiązują się do włosów, skóry i odzieży.

Inne efekty histaminy

Histaminy są również badane w ich link do snu i zaburzeń immunologicznych i schizofrenii. Poza zwalczanie chorób i zakażeń, histamina jest uwalniana jako neuroprzekaźnik w mózgu do regulowania snu i zwiększenia czuwania. Neurony spalane w mózgu są najczęściej podczas czasu czuwania; są one wywołane mniej regularnie w czasie relaksu i przestać w ogóle podczas snu REM. Przy produkcji histaminy jest hamowana z przeciwhistaminowy leków mogą wystąpić senność. Testy wykazały, ludzie, którzy cierpią z powodu problemów seksualnych i schizofrenii faktycznie produkują mniej histaminy w porównaniu do tych, którzy produkują normalną ilość. A ludzie, którzy produkują mniej tej substancji chemicznej są również na większe ryzyko rozwoju infekcji i wirusów.

Pokarmy, które mogą zwiększyć plemników Volume

Kiedy para ma trudności z zajściem w ciążę, będą one często próbują wszystkiego, co ich zdaniem może działać, aby rozwiązać problem. Jedną z technik, że większość par nie wiem używa żywności, aby zwiększyć objętość spermy. Jest to prosta metoda, która często idzie pomijany.

Woda

Jednym z głównych problemów związanych z małą liczbą plemników odwodnienie. Aby uniknąć odwodnienia, pić dużo wody każdego dnia.

Cynk

Jedz pokarmy, które są bogate w cynk, takie jak jagnięcina, indyk, fasoli i orzechów. Te produkty mogą pomóc zwiększyć produkcję spermy.

Witaminy

Witaminy są również dobrym sposobem na zwiększenie produkcji plemników. Należy jeść żywności, które zawierają dużo witaminy C, E i B12. Biorąc multiwitaminowy jest również dobrym pomysłem.

Selen

Pokarmy bogate w selen może zwiększyć ruchliwość plemników. Niektóre z tych środków to ser, czerwone mięso i jajka.

Żelazo

Żywności, które są bogate w żelazo może pomóc spermy być zdrowsze. Jedz dużo produktów spożywczych, takich jak ciemne zielone warzywa liściaste, aby uzyskać wystarczającą ilość żelaza w diecie.

O Analiza hrabiego plemników

Mężczyźni, którzy mają trudności impregnowanie ich żony lub partnerki może podjąć decyzję o ich nasienia analizowane. Jeśli człowiek jest w stanie oddać próbkę nasienia, podczas gdy w laboratorium, nasienie jest analizowane w ciągu pół godziny, aby mieć pewność, że próbka jest świeże. Jeżeli człowiek preferuje do przygotowania próbki na siebie i doprowadzić je do laboratorium zamiast tego może on, o ile laboratorium zgodę. Plemniki są następnie testowane przez wiele różnych czynników, które wskazują na jej wytrzymałość i płodność.

Wytrysk Tom

Zdrowych dorosłych mężczyzn może wytrysku od 2 do 6 ml. Środki na to, aby być o łyżeczki nasienia. Liczba mniejsza niż tego pomiaru może wskazywać na problemy. Mniejsza liczba wytrysk może być analizowane jako gospodarstwa za mało plemników do impregnacji kobietę. Większa liczba może oznaczać zbyt ejakulat, który może rozcieńczone nasienia, co może powodować mniejsze prawdopodobieństwo zajścia w ciążę.

pH

Innym aspektem jest analiza nasienia pomiaru pH. Środek pH nasienia może być czynnikiem w wykrywaniu problemów z męskiej reprodukcji. Normalne nasienie ma odczyn zasadowy, który może oznaczać większe szanse na przeżycie podróży przez kwaśnych warunkach pochwy. Jeśli zmierzenie pH pokazuje nasienie jest kwaśna, to prawdopodobnie nie przetrwa warunki pochwy. Kwasowy środek pH może także być analizowany jako wykazujące niewielkie ilości ejakulatu.

Fruktoza Moc

Analiza plemników może pomóc ustalić, który z czynników może być przyczyną niskiej liczby plemników. Jednym z tych czynników jest fruktoza energia, która daje Plemniki ich ruch z prącia. Pęcherzyki nasienne produkcji fruktozy. Po fruktoza nie występuje w pęcherzykach, może to oznaczać, że istnieje błąd, takich jak zablokowanie kanału ejakulacji.

Liczbę plemników

W analizie plemników, większość zdrowych mężczyźni będą mieli około 20 milionów plemników na próbkę. Ci ludzie, którzy mają mniej niż ten numer w analizie mają niską liczbę plemników. Są mężczyźni, którzy nie mają w ogóle plemników analizy nasienia. Jest to znane jako azoospermic.

Klas spermy

W celu zapłodnienia jaj przez kobiety, męskich plemników musi być w stanie dotrzeć do jaj. Istnieją cztery stopnie plemników. Gatunek plemniki mogą pływać w kierunku jaj szybko i bezpośrednio. Grade B sperma pływać w kierunku jaj, tylko nie bezpośrednio. Klasa C plemniki nie poruszają się do przodu, podczas gdy plemniki klasy D nie tylko przenieść. Cechy te mogą być analizowane przy użyciu mikroskopu jako część procesu.

Kształt spermy

Normalny kształt sperma ma okrągłą głowę i ogon. Nieprawidłowe plemniki mają wariacje na temat tych cech. Należą do nich brak ogona, wiele głowic lub ponadgabarytowych głowę. Normalna sperma może zapłodnić jajo, jednak nieprawidłowe plemniki nie mogą. Kształt plemniki są powszechnie zauważyć podczas analizy przy użyciu odpowiednich mikroskopów przez naukowców. Generalnie nie powinno być co najmniej 15 procent normalnych plemników na wytrysk do impregnacji kobietę.

Zbicie

Gdy plemniki nie poruszają się samodzielnie, ale w kępy lub masy nie dobrze poruszać. Można zauważyć, poprzez zastosowanie mikroskopu jako część analizy. Sytuacja ta jest powszechnie nazywany zbicie. To zbicie nie pozwala na prawidłowe ruch plemników i może utrudniać im torują sobie drogę do komórki jajowej.

Wprowadzenie w ciąży z małą ruchliwość plemników

Niska ruchliwość plemników oznacza niezdolność plemników A mężczyzn do osiągnięcia jajko po wytrysku. Jeśli plemniki nie mogą poruszać się wystarczająco szybko i nie może poruszać się w ogóle, to staje się trudne dla kobiety w ciążę. Przeciętnie plemników jest większa niż 50 procent, co oznacza, że ​​co najmniej 50 procent spermy jest "ruchliwe", ma potencjał, aby przemieszczać ją dostatecznie szybko do zapłodnienia jaj; w rzadkich przypadkach może spaść prawie do zera.

Zabiegi medyczne

Istnieje kilka możliwych opcji leczenia, które mogą poprawić ruchliwość plemników u niektórych mężczyzn. W przypadku niskiej ruchliwości jest spowodowana niedoborem hormonów, suplementy testosteronu mogą być wymagane. L-karnityna i acetylo-L-karnityna jest również, że wpływ na ruchliwość plemników i zgodnie z Mayo Clinic, przy suplementy białkowe mogą poprawić ruchliwość dla niektórych ludzi.

Jeśli niska ruchliwość plemników nie można zaradzić, są dwie alternatywne metody, aby zajść w ciążę, nawet jeśli mężczyzna dostarczenie spermy ma nieuleczalnego niską ruchliwość. Te dwie alternatywy płodności są znane jako zapłodnienie in vitro (IVF) oraz wewnątrzcytoplazmatyczne wstrzyknięcie plemnika (ICSI). IVF pozwala kobiece jaja do usunięcia z kobiece jajniki i umieszczone w pożywce w laboratorium, w którym łączą się z nasienia mężczyzny. Po sperma zapłodnić jajo, są one wszczepiane z powrotem do macicy samicy nie chirurgicznie z nadzieją pozwalając jej się zajść w ciążę. Gdzie ICSI różni się tym, że zamiast jedynie inkubowano ze sobą (w niektórych przypadkach w stosunku 75,000 plemników jedno jajko) pojedynczy plemników jest wtryskiwany do pojedynczego jaja i inkubowano. Procedury ICSI często Inkubować i wszczepić więcej niż jedno jajo na raz, w czasie, w wyniku wielokrotnego ciąży.

Metody ziołowe

Dla wielu ludzi, koszty związane z tych zabiegów medycznych są dość wygórowane, aby uzasadnić alternatywne środki zaradcze. Kilka ziół zostały Anecdotally związane ze wzrostem ruchliwości plemników. Korzystanie z maca, korzeń i zioło znaleźć powszechnie z Boliwii do Peru, został zgłoszony przez niektóre pary, aby służyły w ciąży, gdy istniały problemy ruchliwość plemników. Wyciąg z japońskiego rdestu ptasiego zwanej resveratrol wykazało pewne obiecujące zwiększając ruchliwość plemników u szczurów laboratoryjnych badane przez naukowców. Miłorząb i żeń-szeń również zostały połączone do ruchliwości plemników, ale niektórzy naukowcy uważają, że te alternatywne zabiegi mogą przynieść więcej szkody niż pożytku, poprzez wpływ na liczbę plemników.

Inne metody

Homeopatyczny lek od dawna starali się leczyć dolegliwości z naturalnych kuracji, a niektórzy twierdzą, że różne leki homeopatyczne pomocy w większej ruchliwości plemników, jak również. Masaż akupunktura --- celu łagodzenia stresu, napięcia mięśni i zwiększenia przepływu krwi --- donoszono osiągnąć większą ruchliwość plemników. Witamina C, E i B12 są połączone z wyższą ruchliwość plemników oraz. Niektóre aminokwasy i składniki mineralne można kupić za wyraźną celu pomocy pary z tego problemu, aby zajść w ciążę, mimo przekroczenia kwoty niektórych (zwłaszcza cynku mineralnej) wykazano być szkodliwe dla spermy zdrowia.

Co to jest ruchliwość plemników?

Ruchliwość plemników jest po prostu zdolność plemników do poruszania się do przodu, aby osiągnąć cel, jakim jest nawożenie jajko. Nieruchome plemniki są często przyczyną niepłodności w pary.

Znaczenie

Istnieją trzy główne rzeczy lekarze zwrócić uwagę przy analizie nasienia: ilość, ruchliwość i wady rozwojowe. Jeśli jedna z tych rzeczy, jest nienormalne, męskiej płodności jest zagrożona.

Rodzaje

Ruchliwość plemników jest monitorowany i otrzymać wynik z A przez D. plemniki przenieść najszybszy podczas D plemniki nie poruszają się w ogóle, w zależności od sposobu, aby mieć dziecko: Pokonywanie niepłodności przez dr Aniruddha Malpani i dr Anjali Malpani.

Leczenie

Niektórzy mężczyźni mogą poprawić brak ich nasienia w ruchliwości, biorąc L-karnityna i acetylo-L-karnityna suplementy białkowe, sugeruje Thelaboroflove.com.

Alternatywna

Iin vitro zapłodnienia (IVF) jest rodzajem leczenia bezpłodności stosowanych do osób z problemami ruchliwość plemników, według artykułu dr Jacob Rajfer, "Zwiększenie ruchliwości plemników wspomaganego rozrodu."

Expert Insight

Dr Rajfer sugeruje może być możliwe "budzić się" nieruchome plemników podczas zapłodnienia in vitro przy użyciu analogów kofeinę.

Jak poprawić Morfologia plemników

Morfologia spermy odnosi się do kształtu i struktury plemników. Normalna sperma ma owalną głowę i ogon, który mierzy prosto siedmiu do 15 razy długości głowy. Nieprawidłowe plemniki mają nieregularne kształty i formy. Mogą mieć niezwykle duże lub zniekształcone głowy lub ogony, które są krótkie, zwinięte, lub dwukrotnie. Wady te uniemożliwiają spermy albo osiągnięcie lub przenikliwy jajko. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia, co najmniej 60 procent plemników człowieka powinien mieć normalną morfologię. Jednak, jeśli człowiek ma słabą morfologię, może on być w stanie poprawić kształt swojej spermy poprzez kilka kluczowych kroków.

Instrukcje

Unikaj ciepła. Według 1998 badania w Journal of Human Reproduction, anomalie spermy mogą być rezultatem mosznę jest wystawiony na działanie ciepła w dłuższych okresach czasu. Jednakże, po ekspozycji na ciepło jest eliminowane lub zmniejszane, dobre spermy wzrasta morfologii. Aby upewnić się, że moszna pozostaje chłodny, unikać jacuzzi i sauny, nosić bokserki (nie figi) i luźne spodnie, i uważać, aby nie angażować się w długodystansowej jazdy rowerowej lub nosić szorty rowerzystę na długie okresy.

eliminacji toksyn środowiskowych. Mayoclinic.com donosi, że ekspozycja na zanieczyszczenia takie jak dym z papierosów i marihuany, pestycydów, chemikaliów i nadmiernych ilości alkoholu może powodować sperma zostać zniekształcone. Ponadto, dr Randine Lewis z "Jak zrobić Rodzina" zauważa, że ​​mleko nie-organiczne i mięso może zawierać syntetyczny estrogen, który może wpłynąć na prawidłowy rozwój plemników. Mężczyźni starają się poprawić jakość spermy powinien dostosować swój styl życia, aby ich narażenie na tych toksyn jest zminimalizowane lub wyeliminowane.

utrzymać zdrową dietę. Niektóre witaminy i składniki mineralne, zwłaszcza selen, może mieć pozytywny wpływ na morfologię plemników. Selen jest bogate w przeciwutleniacze mikroelement, który znajduje się w orzechach brazylijskich, orzechów włoskich, tuńczyk, wołowina, kurczak, jaja i ser. Może być również podejmowane w formie dodatku, chociaż należy wziąć nie więcej niż 400 mcg dziennie, a nadmierne ilości selenu może być toksyczny. Innych witamin i minerałów, które mogą pomóc poprawić jakość spermy m.in. witaminy C (który znajduje się w owocach cytrusowych), cynk (Znaleziono w jagnięciny, wołowiny i ostrygi), kwas foliowy (znajduje się w zielonych warzywach liściastych), witaminę E ( z kiełków pszenicy, jaja, i słodkie ziemniaki), a L-arginina aminokwasów (z orzechów brazylijskich, wołowiny, kurczaka, ciecierzyca i soja).

udać się do lekarza. Dr Todd Nippoldt z Mayoclinic.com zauważa, że ​​słaba morfologia może być spowodowane przez problemy strukturalne, takie jak powiększenie jąder i moszny żyły lub przez zakażenia. W tych sytuacjach, chirurgii, antybiotyki lub inne leki mogą poprawić podstawowy problem i poprawy morfologii plemników.

Jak zwiększyć plemników produkcji po wazektomii Odwrócenie

Odwrócenie Wazektomia jest operacja chirurgicznie powraca rury, które biorą plemniki z jąder do nasienia. Jeśli operacja działa, ludzie, którzy przechodzą odwrócenia wazektomii może znowu być w stanie zapłodnić swoich partnerów. Zgodnie z Mayo Clinic, udane operacje spowodować ciąży u około 50 procent par, w ciągu dwóch lat od zabiegu. Od koncepcji po odwrócenia wazektomii może potrwać miesiące, ludzie starają się zwiększyć swoje szanse płodności może podjąć szereg kroków w celu zwiększenia produkcji spermy.

Instrukcje

Spożywaj różnorodne warzywa i owoce. Rośliny są pełne antyoksydantów, które mogą wzmocnić spermy zdrowia.

Bądź sprawny fizycznie. Regularny schemat ćwiczeń jest niezbędna dla zdrowego ciała i optymalną jakość spermy. Należy unikać nadmiernego wysiłku, ponieważ może to zmniejszyć spermy zdrowia i zmieniać produkcję hormonów.

Jaskółka multiwitaminy codziennie. Biorąc multiwitaminy lepiej zapewnia organizm jest coraz pierwiastków śladowych, takich jak kwas foliowy, selen i cynk, klucz do produkcji jakość spermy.

Zmniejszenie lęku i napięcia psychicznego, jak to tylko możliwe. Mężczyźni, którzy doświadczają wysokiego poziomu stresu mogą odczuwać spadek ich funkcji seksualnych oraz zmian w hormonów potrzebnych do produkcji spermy.

utrzymać zdrową wagę. Nadmiar lub niedobór tłuszczu może kolidować z poziomami hormonów rozrodczych, oraz zmniejszające ilość plemników i jakości.

Eliminacja tytoniu i nielegalnego zażywania narkotyków, spożywania alkoholu i zminimalizować. Narkotyki i alkohol nie tylko wpływa popęd płciowy mężczyzny, są szkodliwe dla zdrowej produkcji spermy, a w niektórych przypadkach może nawet pogorszyć DNA plemników.

Omijać zanieczyszczeń środowiskowych w miejscu pracy lub w domu, które mogą zmniejszać produkcję plemników, takich jak toksyn chemicznych i ekspozycję na niektórych metali ciężkich. Nosić ubranie ochronne i ubranie, aby zminimalizować kontakt z tych zanieczyszczeń.

Wskazówki

  • Lekarze mogą zbierać nasienie podczas operacji odwracania wazektomii i zamrozić do późniejszego wykorzystania w procedurze zapłodnienia in vitro dla pacjenta. Liczba plemników jest konieczne do ustalenia, sukces operacji, które nie prowadzą do ciąży. Twój lekarz może chcieć wykonać Badanie nasienia co dwa lub trzy miesiące.
  • Omawiać wszelkie stosowanie leków z lekarzem, jak wiele rodzajów leków wpływa na produkcję plemników. Leki stosowane w leczeniu raka lub regulować przewlekłych (takich jak wysokie ciśnienie krwi) może niekorzystnie wpływać na płodność.

Jak wyobrazić sobie z niskim plemników hrabiego

Ciąża nie przychodzi łatwo do wszystkich par. Gdy występują problemy z płodnością, to może być trudne, aby począć dziecko. Mężczyźni z niskim spermy musi starać się zwiększyć ich liczbę plemników, aby poprawić swoje szanse na poczęcie dziecka.

Instrukcje

zaprzestania wszelkich działań, które zostały przedstawione w celu obniżenia liczby plemników. Obejmuje to palenie tytoniu, nadużywanie alkoholu i narkotyków. Temperatura wpływa również produkcję plemników, więc unikać jacuzzi i obcisłe spodnie i bieliznę.

Włącz do diety wysokobiałkowej. Oprócz zwiększenie spożycia białka, jeść dużo warzyw i pełnych ziaren. Trzymaj się z dala od niepotrzebnych tłustych.

Ćwiczenie regularnie. To może zmniejszyć hormony, które zabijają realną spermy. Każdy rodzaj działalności redukcji stresu są pomocne w utrzymaniu wysokiej liczyć spermy.

Należy unikać wszelkich działań, które naciskać jąder. Rower i jazda konna powinna być ograniczona do minimum.

Weź witaminy C i witaminy E na dobę. Witaminy te utrzymać spermy zdrowe.

Ważne jest, aby zachować swoją spermę na dzień, że twój partner jest żyzna. Gwarantuje najsilniejszym sperma będzie ich droga ku jajka.

Jak osiągnąć ciąży z małą plemników hrabiego

Obniżenie liczby plemników, określany również jako oligospermii, może znacznie zmniejszyć możliwość męską impregnowania kobietę i stanowi przyczynę niepłodności męskiej. Jeśli para przegrała sprawę w poczęciu po kolejnych 12 miesiącach regularnego współżycia, niepłodność może być przyczyną. Możliwe przyczyny niskiej liczby plemników to uszkodzone przewody spermy, przeciwciała anty-plemników, żylaki powrózka nasiennego i problemy z niską produkcją plemników. Ponieważ nie istnieją żadne fizyczne objawy małej liczby plemników, wykwalifikowana urolog będzie musiał ustalić, czy mała liczba plemników istnieje.

Instrukcje

Metody leczenia medycznego

chirurgiczna naprawa żylaki powrózka nasiennego mogą zwiększyć szanse na ciążę poprzez poprawę spermy. Żylaki powrózka nasiennego jest spuchnięte żyły w mosznie, która może hamować produkcję plemników i tworzenia rażąco kształcie plemników.

Hormonalna terapia zastępcza może być używany, jeśli gruczoły przysadki mózgowej w mózgu nie produkuje odpowiedniej ilości hormonów, które mogą przeszkadzać w produkcji spermy. Gonadotropin zastrzyki mogą być wymagane przez okres do jednego roku, aby podnieść poziom plemników.

Zapłodnienie in vitro (IVF) może spowodować poczęcia z niskiej liczby plemników. IVF jest procedurą medyczną, w której kobiece jaja są zbierane z jej jajniki, w połączeniu z plemników w laboratorium, a następnie umieszcza się wewnątrz macicy już po zapłodnieniu.

docytoplazmatyczne wstrzyknięcie plemnika do komórki jajowej (ICSI), zwany również wewnątrzmacicznego inseminację (IUI) może być stosowany w połączeniu z IVF. Jest to procedura medyczna zakończone wtryskiwanie pojedynczego plemników do gniazdowego jaja.

Leki naturalne

Zmniejszenie liczby wytrysku. Ponieważ spermy potrzebuje czasu, aby uzupełnić częste wytrysk może zmniejszyć liczbę plemników obecnej w nasieniu. Mężczyźni nie powinni wytrysku więcej niż co 36 godzin.

Zachowaj zimną krew moszny. Podwyższona temperatura ciała jest związana do spadku produkcji spermy. Unikaj jacuzzi, łaźnie, sauny, długotrwałego narażenia na zewnątrz ciepła i ciasnej bielizny montażu lub szorty, ponieważ mogą one podnieść temperaturę ciała.

Użyj zestawy owulacji przewidywania. Zestawy są dostępne w kasach i zapewnić informacje na temat kobiety, gdy ich najbardziej płodne dni są co miesiąc. Współżycie w dniach bezpośrednio przed owulacją może zwiększyć szansę na poczęcie.

Należy unikać alkoholu, tytoniu i narkotyków. Wszystkie z nich były związane ze złym produkcji i ruchliwość plemników. Ludzie, którzy starają się poprawić swoją płodność powinny jeść dobrze zbilansowane posiłki z dużą ilością warzyw i owoców, wykonaj następujące schematu ćwiczeń, warto multiwitaminy codziennie i zmniejszyć stres.

Jak korzystać z metody Shettles wyobrazić sobie chłopiec

Metoda Shettles jest teoria przewidywania koncepcja opracowana przez biologa Landrum B. Shettles w 1960 roku, która twierdzi, detemine płeć dziecka. Teoria opiera się na żeński (X) plemniki są wolniejsze, ale silniejsze niż mężczyzn (Y) plemników. Teoria sugeruje też, że mężczyzna (Y) plemniki są poszkodowane w środowiskach kwaśnych. Chociaż teoria ta jest często przedmiotem dyskusji, to jest zwykle uważane za bardziej renomowane niż wielu babskie opowieści.

Instrukcje

Wybierz metodę śledzenia swój owulacji. Możesz śledzić swoją podstawową temperaturę ciała, aby znaleźć skok tuż przed owulacją, wykorzystanie kupić testy owulacji, liczy czternaście dni przed rozpoczęciem następnego okresu, lub jakiejkolwiek innej metody chcesz. Wiele wiarygodnych metod przewidywania owulacji można znaleźć za pomocą prostego wyszukiwania internetowego.

Śledzenie cyklu owulacji w kalendarzu dla łatwego odniesienia.

Należy unikać współżycia seksualnego dwa do trzech dni, zanim się spodziewać owulacji. Ponieważ kobieta plemniki mają dłuższą żywotność niż męskiego nasienia, plemniki są bardziej kobiece prawdopodobnie nadal występować w przypadku wystąpienia owulacji, a plemniki są bardziej narażone na śmierć przed owulacją.

Czy stosunek seksualny jak najbliżej owulacji, jak oczekiwano, ale nie więcej niż jeden dzień przed. Szybciej męski plemnik dotrze do komórki jajowej przed wolniej kobiet spermy.

Osiągnij najgłębszą penetrację podczas stosunku płciowego. Kwaśne zaszkodzić środowisku plemniki, a otwarcie macica jest najmniej obszar kwaśny.

Wskazówki

  • Samice orgazm się obszar pochwy mniej kwaśne, co jest pożądane dla spermy.
  • Nigdy nie należy polegać na metodzie Shettles lub innych teorii predykcji seks dokładnie przewidzieć płeć dziecka. Teorie te są wysoce dyskusyjne, a nie w stu procentach dokładne.

Jak jest sztuczna inseminacja Wykonywane?

Wprowadzenie

Sztuczne zapłodnienie jest procedura, gdzie płodność plemników jest skierowany umieszczone w drogach rodnych samicy. Tak naprawdę są trzy rodzaje sztucznego zapłodnienia; dopochwowe, intracervical i intratubal zapłodnienie. W tym artykule dowiemy się o wszystkich trzech i jak są one wykonywane.

Inseminacja dopochwowa

Najmniej stosowaną metodą sztucznego zapłodnienia jest dopochwowo zapłodnienie lub IVI. Ta forma obejmuje umieszczenie plemników bezpośrednio do pochwy w pobliżu szyjki. Mimo, że można to zrobić w klinice płodności, IVI jest zwykle wykonywane przez dwoje w zaciszu własnego domu.
Ta metoda jest zalecana jedynie wówczas, gdy para jest pojmowania spowodowane trudnościami wytrysk. IVI jest tylko bardzo skuteczne, jeśli kobieta jest płodna i owulacja regularnie. Procedura ta jest wykonywana przez ekstrakcję przez nasienie płodności lekarza i przechowywano w sterylnej strzykawki. Para następnie strzykawkę do domu i włożyć ją do końca, wewnątrz pochwy kobiety, dopóki jest blisko szyjki macicy. Nasienie jest wtryskiwany przez szyjkę.

Koszt procedury IVI może wynosić aż do 500 $. Wskaźnik powodzenia tej procedury wynosi 10 do 30 procent.

Intracervical Inseminacja

Intracervical inseminacji lub ICI, uważany jest za nieinwazyjne i bezbolesne. W przeciwieństwie do IVI, że odbywa się tylko w klinice płodności. Próbka spermy zbiera się i umieszcza bezpośrednio lekarz wewnątrz szyjki tak, że jest w stanie przemieszczać się w macicy i jajowodów. W trakcie procedury, pochwy kobiety odbywa otwarte z wziernikiem. Po szyjki macicy jest narażona, cewnika wewnątrz szyjki macicy. Przymocowany do cewnika jest strzykawka zawierająca próbkę plemników; Nasienie przepływa przez cewnik i bezpośrednio do szyjki. Plemnika wycieka przez umieszczenie gąbką szyjki.

ICI jest pierwszy sposób, że para będzie prawdopodobnie spróbować po nieudanych próbach wyobrazić na własną rękę. Jest to preferowana metoda, ponieważ trwa tylko 10 minut i kosztuje około 300 dolarów. Wskaźnik sukcesu wynosi 10 procent, ale może być zwiększony do 30 procent z licznymi procedurami na cykl.

Intratubal Inseminacja

Intratubal Inseminacja (ITI) jest mniej powszechne niż ICI, ale częściej używany niż IVI. Jest to najdroższy i inwazyjna forma sztucznego zapłodnienia. Pary, które zdecydują ITI mają problemy z zajściem w ciążę z ICI i chcesz przejść do następnego poziomu. Kobiety, które mają trudności owulacji są także kandydaci do ITI.
ITI polega na umieszczeniu próbki plemników bezpośrednio jajowodów. Wykonywany jest jeden z dwóch sposobów. Jednym ze sposobów jest użycie tej samej metody, katedra, która jest używana z procedurą ICI. Innym sposobem jest poprzez chirurgii laparoskopowej znaleźć jajowody. Jeśli operacja jest wykonywana, kamera jest umieszczona w malutkiej nacięcie w brzuchu. Aparat jest używany, aby znaleźć jajowody. Nie dodaje się próbkę nasienia.

Koszt ITI ponad $ 1000, w zależności od stosowanej metody. Sukcesu okazał się wynosić od 5 do 30 procent, lecz niektóre twierdzą, że jest znacznie większa.

Jak Gady Mate?

O Gady

Gady należą do Reptilia klasy. Są to zróżnicowana grupa zimnokrwistych bezkręgowców znanych dla skóry pokrytej skalę. Znane są cztery rzędy gadów: Crocodilia, Rhynchocephalia, Squamota i testudines. Gady są jajorodne: złożą jaja.

Godowe rytuały

Wiele gadów wyświetlić rytuały godowe. Niektóre jaszczurki są znane, aby zmienić kolor, aby zasygnalizować gotowość do kopulacji. Mężczyzna żółwie były znane woo kobietę przez kiwając głową lub za pomocą pazurów i kończyny przednie pieścić jej twarz.

Rozmnażania płciowego w Gady

Dla wielu gadów, wiele aktywności reprodukcyjnej występuje w steku, otwarcie seksualnego i wydalniczy. Otwór ten znajduje się u podstawy ogona. Większość gadów posiadają narządy kopulacyjne. Mężczyzna żółwie i krokodyle mają penisy. Węże, jaszczurki posiada parę struktur znanych jako hemipenis. Tę parę narządów kopulacyjne pozostaje w organizmie aż gadów jest gotowy do odtworzenia. Męskie gady przeniknąć cloacas samic przejść plemniki do nich. Sperma następnie zapładnia jaja, które są pokryte powłokami i wydzieliny przed położył. Większość gadów leżał owodniowego jaja, które są pokryte skórzaste lub wapienny powłoki. Nie ma stadium larwalne rozwoju dla gadów.

Rozmnażania bezpłciowego w Gady

Rozmnażanie bezpłciowe został zidentyfikowany w sześciu różnych rodzajów jaszczurki i jeden rodzaj węża. Do tej grupy, potomstwo jest dokładne klony dominującej. Organizmy są już mężczyzny ani kobiety, a nie wymagają partnera do reprodukcji. Informacja genetyczna jest przekazywany potomstwu jednego z rodziców, w wyniku genetycznie identycznych klonów. Proces ten znany jest jako partenogenezy.

Jaj wylęgowych i

Liczba jaj osiąganych podczas odtwarzania w dużym stopniu zmienia się w zależności od rodzaju gadów. Gady można określić nawet tylko jednego jaja lub powyżej 100 jaj w czasie w zależności od konkretnego rodzaju gadów. Żółwie afryki może położyć tylko 1 do 2 jajka na raz, a niektóre żółwie morskie złożyć do 150 jaj na raz. Gady zazwyczaj złożenia jaja w gniazdach. Te gniazda mogą być wykonane z piasku, liści lub gleby. Gady, a następnie pozostawić do wylęgu jaj na własną rękę. Wyjątki to m.in. pytony, które cewki wokół jaj i krokodyle, które strzegą gniazda.

Wczesne lata

Wszystkie gady są w pełni rozwinięte po wylęgu, jednak są one bardzo podatne na ataki drapieżników. Wiele gadów umiera w ciągu pierwszego roku życia. Ocaleni mogą iść do życia bardzo dlugie długości życia. Znane są liczne typy żółwia żyć dobrze ponad 100 lat.

Przepisy dotyczące macierzyństwa zastępczego

Ciąże obejmować zastępcze matki niosącego dziecko z zamiarem zrzeczenia się po urodzeniu. Czy matka zastępcza jest noszenie dziecka dla rodziny lub obcych, dziecko staje się prawnie to ktoś inny po porodzie. Ze względu na błąd w który rodzice faktycznie są, prawa macierzyństwa zastępczego pomóc zdecydować opiekunowie dziecka, gdy istnieje różnica zdań.

Historia

Do roku 2002, istnieje niewiele przepisów dotyczących macierzyństwa zastępczego. Jednakże, wraz ze wzrostem popytu na usługi zastępcze, stany przechodzą prawa i egzekwowania odnoszące się do więcej macierzyństwa zastępczego.

Funkcja

Macierzyństwo zastępcze zapewnia par, które nie mogą same mają dziecku możliwość posiadania potomstwa, które jest co najmniej częściowo genetycznie ich. Większość relacji zaczynają zastępcze za pośrednictwem agencji, która pasuje zastępcze dla potencjalnych rodziców. Macierzyństwo zastępcze zapewniają przepisy prawne odnoszące się do wytycznych i surogat prawa do dziecka.

Rodzaje

Istnieje kilka różnych rodzajów przepisów dotyczących macierzyństwa zastępczego. Na przykład, w niektórych państwach, prawo surogat zakazuje macierzyństwa zastępczego dla par w związkach partnerskich. Inne kraje po prostu zabronić macierzyństwa zastępczego w jakiejkolwiek formie. Macierzyństwo zastępcze z kompensacją jest nielegalne w niektórych krajach.

Rozważania

Ponieważ przepisy surogat różnią się od stanu do stanu, a ze względu na luźne brzmienia, coraz prawnika jest to absolutnie konieczne. W razie macierzyństwa zastępczego, przyszli rodzice płacą wszystkie koszty leczenia w czasie ciąży na zastępstwie, a w wielu przypadkach koszty utrzymania, również. Macierzyństwo zastępcze nie jest tania opcja, ponieważ koszty leczenia w czasie ciąży jest wysokie. Dodać koszty postępowania do tych, i staje się bardzo duża liczba.

Nieporozumień

Większość matek zastępczych nie mają problemów dających się dziecko pod koniec ciąży. Uważają oni sami na przewoźników młodego życia, ale nie matka. Istnieją przypadki surogat zmieniających zdanie, ale to nie jest powszechne.

Korzyści

Prawa macierzyństwa zastępczego wytyczne w celu tych, którzy chcą korzystać z macierzyństwa zastępczego w zakresie legalności i wykonalności macierzyństwa zastępczego i kurateli. Przepisy prawa zapewniają ochronę praw matki zastępczej i potencjalnych rodziców.

Ostrzeżenie

W większości przypadków, gdy przepisy prawa sprzyjają surogat matki zastępczej, w przeciwieństwie do praw przyszłych rodziców. Wynika to z faktu, że zgodnie z prawem matka dziecka jest kobieta, która urodziła im. Chociaż nie jest to powszechne zjawisko, zdarza się, że matka zastępcza zmienia zdanie. W takim przypadku, jeśli jaja lub plemniki pochodziły z przyszłych rodziców, to ma wpływ na opiekuna prawnego dziecka. W takich przypadkach jest to kwestia sąd, a sędzia decyduje, w którym dziecko kończy.

Jak działa bank spermy działa?

Zdolność do posiadania dzieci jest w cenie dla tych, którzy nie mogą sobie wyobrazić naturalnie. Środowisko medyczne ma obecnie skutecznych metod leczenia w celu zwalczania niepłodności u ludzi, a procedury rozwijać ciąż normalnych, nawet jeśli jedna lub obie strony nie może pojąć ojcowskie są możliwe już dziś. Obecne praktyki obejmują zbieranie jakości komórek rozrodczych w celu przeciwdziałania brak zdolność do reprodukcji dzieci w sytuacjach, w których jeden z partnerów lub oboje posiadają warunki, które hamują ich od tego w sposób naturalny. Jeden przypadek takiego traktowania koncepcji jest wprowadzenie zdrowej spermy zebranych od dawców spermy poprzez metody zbierania banku.

Bank kolekcja ma zatwierdzonego procesu zbierania i przechowywania ludzkich plemników, które będą używane w przyszłości jako katalizator do ciąży w przypadku, gdy mężczyzna partnerem jest niedostępny lub nie można wyobrazić sobie przy użyciu własnych materiałów reprodukcyjnych. Zwie trzecich modeli reprodukcji impreza, cryobank (banku spermy) zbiera odpowiednie informacje na dawców do wykorzystania w okresie selekcji, podczas której niepłodne impreza pozwoli lekarzowi na impregnacji przy użyciu materiałów słownikowych zewnętrznego źródła, w nadziei na poczęcie dziecka dla sami. Proces może być proste do wykonania, ale ma szereg kwestii, że społeczeństwo nadal do czynienia z przed sądami, w świadomy i moralnej akceptacji praktyce.

Po zgromadzonych komórki rozrodcze zostaną wprowadzone do ekstremalnie niskich temperatur, które czynią go w stanie zamrożenia, które mogą być odwrócone w przyszłości. Stosując tę ​​technikę, banku spermy był w stanie dostarczyć spermę dwadzieścia lat później pacjentowi od darowizny dokonane wiele lat temu. Jeśli chodzi o sposób bezpieczny, aby uniknąć nieco wspólną niedolę, centra darowizny dostarczyły miliony dzieci i rodziców zdolność żyć razem, gdy nie może być szansa inaczej.

Darowizny banku spermy są wykonane ze zdrowych osobników, którzy mieli jakieś badania wykonywane na ich osobistej historii. Po akceptacji, z zastrzeżeniem odwiedzi banku spermy dokonać wpłaty. Biorąc pod uwagę, pusty pojemnik, zdrowia dawcy będzie wytrysku nasienia do pojemnika i powrócić do elementu obiektu za otrzymaniu wpłaty. Co dzieje się dalej to sam to plemniki na mniejsze, fiolek lub cienkich opakowaniach, które zostaną wprowadzone do mieszaniny ciekłego azotu. Gazu, który natychmiast zamrozić cząsteczek i komórek będzie nadal do domu, aż materiał został złożony wniosek do użytku. Przed, w trakcie i po zastosowaniu nasienia dawcy, to podaje odpowiednie informacje śledzenia pozwalający lekarzowi na utrzymanie linii posiadaniu każdego pobrania.

Korzystanie z dawcy nasienia do zapłodnienia in-vitro stało się bardzo powszechne w naszej akceptacji praktyk medycznych. W przyszłości zapotrzebowanie na banki spermy może zmniejszyć jak nowe metody rozmnażania bezpośrednio z komórek macierzystych wydaje się coraz bardziej prawdopodobne. Znaczenie banków spermy i świadczonych usług nie mogą być zaniżone, a kiedy były model, a następnie oferuje pacjentom, którzy są dotknięte niepłodnością będą miały zasób, aby pomóc im w pokonywaniu wspólnych problemów zdrowotnych wpływających na miliony ludzi na całym świecie .

Możesz być w ciąży, jeśli Twój mężczyzna jest Niepłodności?

To nie jest normą, ale więcej niż jeden przerażony kobieta ma zaszła w ciążę po jej mężczyzna został uznany za bezpłodne. W tym momencie, oczywiście, może ona spokojnie założyć, że jej mężczyzna jest w rzeczywistości nie sterylny. Aby zrozumieć, jak to może się zdarzyć, trzeba wiedzieć trochę o niepłodności męskiej.

Identyfikacja

Niepłodność jest diagnozowana w człowieku, gdy liczba plemników jest mniejsza niż 20 mln na mililitr nasienia, lub gdy słaba ruchliwość plemników lub kształt nie sprzyja do zapłodnienia jaj. Możliwe przyczyny niepłodności męskiej są liczne, w tym sterylizacji chirurgicznej, brak równowagi hormonalnej, wad dróg rodnych lub zaburzenia w produkcji spermy.

Nieporozumień

Diagnostyka niepłodności u mężczyzny nie musi oznaczać, że nie może zapłodnić kobietę. Przeciwnie, to znaczy, że koncepcja jest bardzo mało prawdopodobny. Różnica między nieprawdopodobne i niemożliwe pomylił niezliczone pary, którzy zakładali, że nie mógł sobie wyobrazić. Dla pary, którzy chcą uniknąć ciąży, ważne jest, aby zrozumieć, czy człowiek nie ma plemników, zaledwie kilka plemników lub plemniki o niskiej jakości, i czy stan jest trwały.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Mnóstwo ludzi celowo czyni się bezpłodny przez poddanych sterylizacji chirurgicznej lub wazektomii. Podczas wazektomii to nasieniowód - lampy między jąder i cewki moczowej - są zaciśnięte lub oddzielone tak, że plemniki nie mogą wyjść z ciała. Wazektomia jest 99 procent niezawodny jako metody antykoncepcji. Jednak, że pozostawia 1 procent ciąż być wyjaśnione.

Rozważania

Podczas gdy większość dzieci po wazektomii okaże się, że zostały poczęte krótko przed wazektomia, wazektomia rzeczywiste awarie zdarzają. Przypadki pooperacyjne odrastania nasieniowodów donoszono, podobnie jak tworzenie dodatkowych ścieżek plemników. W rzadkich przypadkach, człowiek będzie miał dodatkowe nasieniowodów, które jest pominąć podczas operacji. Częściej, wyniki ciąży od pozostałego plemników w nasieniu w pooperacyjnym wazektomii pacjenta.

Ramy czasowe

Pacjenci wazektomii są rutynowo poinformowani, że nie mogą być pewni, niepłodności, aż brak plemników jest weryfikowane przez badanie próbki nasienia. Zazwyczaj pary zaleca się stosowanie innej metody antykoncepcji przez 10 do 20 tygodni, po czym sprawdzana jest liczba plemników mężczyzny. Liczba plemników jest zwykle sprawdzana ponownie po roku.

Wybór moralny jest płci?

Współczesne społeczeństwo dotarł do punktu w czasie, gdy rodzina może wybrać płeć swojego dziecka. Rozwój medycyny dokonały wyboru płci możliwe, ale z możliwością jest pytanie: czy my? Jest możliwość wyboru płci naszego dziecka jest dobra rzecz, czy jest to niemoralne bałagan z matki natury?

Historia

Pary o preferencję płci swojego dziecka nie jest niczym nowym. Babskie opowieści krążą wokół selekcji płci, że już od czasów starożytnych. Porady na temat diety, stanowiska do kochania, nawet uruchamiania jedno jądro jest już od czasów starożytnej Grecji i Egipcie. Dopiero w ostatnich latach wraz z rozwojem technologii medycznej, że wybór płci stały się realne alternatywy, a wkrótce po tym, dyskusja na temat tego, czy jest to praktyka etyczne, czy nie.

Rodzaje

Istnieją trzy podstawowe rodzaje selekcji płci procedur medycznych. Dwie pierwsze podstawie sortowania plemników, przy czym plemniki chromosomu X i Y chromosomu plemników. Jedną z nich jest metoda gradientu, plemniki są wirowane przy wysokich prędkościach. Chromosomu X plemniki są cięższe, opada na dno. Inny znany jako MicroSort, w którym stosuje się barwnik, który jest lepiej wchłaniane przez plemnik chromosomu X, ułatwiając w ten sposób do wykrycia. Ostateczna i najbardziej skuteczną metodą jest do zapłodnienia jaja w laboratorium, a następnie zbadanie DNA zarodków w celu określenia, które są męskie a które żeńskie.

Korzyści

Procedury selekcji płci, ponieważ są kosztowne, pary, które zdecydują się na nich zazwyczaj mają silne uzasadnienie. Jednym z powodów jest to, że niektóre choroby genetyczne są przekazywane tylko do chłopców, podczas gdy inne są przekazywane do dziewcząt. Pary, które mają tych chorób genetycznych w ich DNA może próbować wybrać płeć nie dotkniętej chorobą. Niektóre pary, które straciły dziecko pewnego płci chcą odbudować swoją rodzinę poprzez kolejne dziecko tej płci. Jeszcze inne pary, które mają już jedno lub więcej dzieci z jednej płci starają się dopełniają i zakończyć swoją rodzinę z dzieckiem odmiennej płci.

Rozważania

Etyczne obawy o wybór płci jest to, że jest to forma eugeniki i utrwala stereotypy związane z płcią. Według Rady odpowiedzialnego Genetyki, setki organizacji i osób kobiet podpisały list wysłany do American Society for Reproductive Medicine, z prośbą, że zalecenia dotyczące procedur selekcji płci pozostają surowe. Wiele organizacji religijnych, szczególnie Kościół katolicki, nadal stanowczo sprzeciwia się wszelkim procedurom, w którym nadwyżki zarodków może być zniszczone, wierząc, że jest to forma aborcji.

Teorie / Spekulacje

Moralność wybór płci jest równia pochyła i rodzi więcej pytań niż odpowiedzi. Jest to niemoralne aby zniszczyć embrionów, nawet jeśli nigdy nie zostały implantowane w macicy? Kiedy życie naprawdę zacząć? Dla religijnych, jest to prawo, aby przejść przed Bożym planem? Czy istnieją granice natury, że nauka nie powinna przekraczać? Jeśli społeczeństwo staje się wygodne z wyborem płci, są "dzieci", w którym projektant rodzice wybierają swojego dziecka kolor oczu i włosów, i dyspozycje psychologiczne następne? Debata trwa w środowisku medycznym, a tych, które rozważają wybór płci nie mają żadnych stałych odpowiedzi. Wszystko można zrobić, to para szukać własnego sumienia, zbadać swoje własne wartości i ich decyzji.