Digidexo.com

dysk w szyji

Jakie zabiegi są dostępne dla Bulging dysków w szyję?

Gdy coś pójdzie nie tak z dyskami galaretowaty między każdego kręgu, nawet codzienne czynności mogą być chore. Czy jest to opisane jako poślizgnął, sprężone, wybrzuszenia lub przepuklina dysku, wynikające ból może promieniować aż do szyi, ramion i głowy. Leczenie można prowadzić na próbie odciążenia nerwów i przywrócenia pełnej funkcji kończyn.

Kontrola bólu

Dzień lub dwa odpoczynku może być wystarczający, aby złagodzić ból problemu dysku. Należy położyć na twardym materacu z twardej poduszce do wspierania szyi i unikać wszelkiej działalności, która wiąże się z obciążeniem na szyi, takich jak podnoszenie, zginanie lub długotrwałego siedzenia. Ale nie leżeć w łóżku dłużej niż kilka dni, bo dłuższych okresów bezczynności może faktycznie pogorszyć sytuację.

Over-the-recepty, takie jak acetaminofen (Tylenol) lub niesteroidowe środki przeciwzapalne (NSAID), takie jak ibuprofen (advil) i sodu naproksen (Aleve), mogą być wystarczające do powstrzymania niewielki ból. Jeśli to nie działa, lekarz może przepisać receptę łagodzącym ból, zwiotczające mięśnie lub steryd.

Ciepła lub zimne okłady oferują ulgę w bólu dla niektórych ludzi. ICE obszar kilka razy dziennie. Lub spróbować gorących kąpieli, gorących opakowania lub podkładki grzewcze. Użyć metody, która daje największą ulgę, lub spróbuj na przemian ciepło i zimno.

Trakcja łagodzi presję na dyskach i może złagodzić ból. Rozciąga się na szyję i zmniejsza skurcze mięśni. Początkowa trakcji powinny być wykonywane pod nadzorem lekarza lub fizjoterapeuty. Później lekarz może przepisać startowej trakcję.

Przezskórna elektryczna stymulacja nerwów (TENS) Urządzenie wysyła impulsy elektryczne do nerwów. Impulsy te nie są bolesne i pomóc złagodzić ból dla wielu ludzi. Lekarz może przepisać jednostki TENS, aby pomóc złagodzić ból pleców.

Ćwiczenie

Ćwiczenia mogą pomóc ból sterowania, funkcja przywracania i zapobiec dalszym szkodom. Lekarz może przepisać przebieg terapii fizycznej, która może obejmować ćwiczeń rozciągających i wzmacniających.

Fizjoterapeuta może zalecić w manewrach McKenzie, serię ruchów mających na rozciąganie dla pacjenta do zrobienia w domu. Zgodnie z Mayo Clinic, te manewry mogą złagodzić ból dla minut do godziny.

Jeśli ból nie ustępuje lub pogarsza, może trzeba rozważyć operację. Przedyskutować swoje opcje z lekarzem.

Jakie są przyczyny wybrzuszenia dysków w szyi?

Jeśli jeden z dysków między kośćmi szkiełek szyjki nieco poza miejsce, stan jest nazywany wybrzuszenia dysku, który jest mniej surowe niż pękniętego lub przepukliny dysku. Jednak warunek ten może powodować objawy jak sztywność, obrzęk i ból trudny ruch, który może się stopniowo pogarszać w niektórych ludzi, podczas gdy inni nie mają żadnych objawów. Na szczęście, większość z przyczyn wybrzuszenia dyski w szyjce można leczyć, lub którym można zapobiegać z domu lub opieki medycznej.

Rodzaje

Niektóre przyczyny wybrzuszenia dysków w wyniku szyi z istniejących problemów zdrowotnych, takich jak zapalenie stawów, choroby sercowo-naczyniowe i osteoporozę. Ludzie mogą również wystąpić wybrzuszenia dysk w szyi z powodu niekontrolowanych czynników ryzyka, takich jak starzenie się lub rodzinną historią chorób kości lub kręgosłupa. Czynniki stylu życia, takie jak palenie tytoniu, intensywne ćwiczenia lub urazami mogą również powodować wybrzuszenia dysków w szyję.

Identyfikacja

Lekarz diagnozuje przyczyny wybrzuszenia dysków w szyi, badając pacjenta i pytania o początek i intensywność objawów. Lekarz może zlecić badania takich jak obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego (MRI), aby określać przyczynę i lokalizację dysku wypukłego. Ludzie udający się do lekarza lub uzyskiwanie MRI z innych powodów może być zdiagnozowane z dysku wybrzuszenie, że nigdy nie wiedział, co mieli.

Znaczenie

Dysk wybrzuszony w szyjce może ruchy głowy i szyi, bolesny i trudny, ból i mogą rozprzestrzeniać się do innych części ciała. Stan może również powodować dyskomfort podczas snu lub niemożność zaśnięcia. Jeśli przyczyny, takie jak choroby układu krążenia, zapalenie stawów czy osteoporozy są pozostawione bez leczenia, powikłania, takie jak nasilenie bólu, mogą wystąpić złamania kości lub nawet śmierć.

Rozważania

Ludzie, którzy mają problemy zdrowotne, takie jak zespół stawu skroniowo-żuchwowego lub choroby zwyrodnieniowej stawów mogą być bardziej narażone na ból szyi spowodowany przez wybrzuszenia dysku. Wybrzuszenia dysków, które wynikają z zapalenia stawów czy osteoporozy może pogorszyć, jeśli stan bazowy jest pozostawione bez leczenia. Osoby, których praca wiąże pracy fizycznej może również wystąpić pogorszenie bólu i sztywności w szyi, ramionach i plecach.

Zabiegi

Wiele osób z doświadczeniem wybrzuszenia dysku ulgi od objawów przez biorąc leki przeciwbólowe zgodnie z zaleceniami lekarza. Niektórzy ludzie mogą potrzebować terapię fizyczną, zwłaszcza gdy dysk wybrzuszony był spowodowany urazem. Osób w ciężkim stanie może wymagać leków steroidowych lub operacji doświadczyć ustąpienie objawów.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Ludzie z wybrzuszenia dysk w szyi, którzy spędzają długie ilości czasu siedząc lub stojąc w tym samym miejscu, należy robić przerwy, aby poruszać się i rozciągania. Przy użyciu odpowiedniej techniki podczas uprawiania sportu, ćwiczeń lub podnoszenia może zmniejszyć presję na dyskach szyi i pleców.

Zabiegi domowe za ściągniętym nerwem w szyję?

Ściągniętym nerwem w szyi może powodować ból zaczyna się w szyję i podróży do ramienia i pleców regionów. Inne typowe objawy od łagodnego drętwienie do pieczenie w rejonie nóg. Pracownicy służby zdrowia mogą doradzić ściągniętym nerwem domu pacjenta o terapii, takich jak zakup poduszkę szyi. Inne zabiegi domowe obejmują ćwiczenia szyi i wzmocnienie, leki i modyfikacji stylu życia.

Poduszki na szyję

Regularne poduszki mogą oferować komfort szyi codziennie; jednak, poduszki szyi można kupić i stosować w celu złagodzenia mięśnie szyi. To zmniejsza bóle doświadczył podczas snu lub odpoczynku. Poduszki szyi pozwala na łatwe przełączanie pozycji spania. Lekarz lub fizjoterapeuta może polecić poduszkę szyi na ściągniętym nerwem.

Ćwiczenia szyi i wzmocnienie

Ćwiczenia szyi może być przepisywany po lekarz lub fizjoterapeuta wykonał ocenę medyczną. Ćwiczenia szyi może obejmować szyi rozciąga się zachować szyi zrelaksowany. Zwrócić się do dostawcy zdrowia dla poszczególnych ćwiczeń.

Ponadto, silny szyi może pomóc ściągniętym nerwem w szyję. Na przykład, utrzymanie dobrej postawy podczas posiedzenia w celu zmniejszenia presji na karku i zminimalizować dyskomfort.

Leki

Porozmawiaj z lekarzem na temat najlepszego lekarstwa. Może być w stanie wykorzystywać ponad recepty leki przeciwzapalne, takie jak aspiryna. Leki przeciwzapalne mogą zmniejszać ból i pozwala na prowadzenie codziennych czynności, takich jak ubieranie.

Powiedz swoim lekarzem przed użyciem więcej niż zalecana dawka, ponieważ niektóre leki przeciwzapalne mogą powodować problemy zdrowotne. Chcesz lekarz może Cię o dawkowanie i czas na najlepszy bólu.

Zmiany w stylu życia

Fizjoterapeuta lub terapeuta zajęciowy może doradzić zabiegi domowe do ściągniętym nerwem. Jednym z możliwych leczenie stosując okład z lodu dla zmniejszenia bólu. Ponadto zdrowie profesjonalny może sugerować zmniejszenie aktywności sportowe, takie jak jazda na nartach i skoki spadochronowe, gdy masz rozbił nerw w karku. Zmniejsza to szanse na was cierpi poważny uraz, który może wymagać leczenia chirurgicznego.

Zabiegi w domu dla ściągniętym nerwem w szyi, w tym zmiany stylu życia, może być badana przed bardziej zaawansowane leczenie jest zalecane.

Jak leczyć ból żołądka bóle i szyje

Bóle brzucha i bóle szyi są dwa z najczęstszych skarg, że lekarze usłyszeć. Chociaż każda z tych dolegliwości ma własną przyczynę i leczenie, istnieje szereg środków, które można podjąć, aby złagodzić niektóre z dolegliwości.

Instrukcje

Lekarstwo na bóle brzucha

prowadzić dziennik żywności. Najczęstszym źródłem kłopotów żołądka jest niewłaściwa dieta. Biorąc pod uwagę, że można jeść żywności przez cały dzień, a kiedy występują boli, może się okazać, że dany artykuł spożywczy jest winowajcą.

Ogranicz ilość spożywanego mleka. Produkty mleczne są często źródłem dolegliwości żołądkowe dla osób z nietolerancją laktozy. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, należy rozważyć natychmiastowe zużywają ekstrakt malunggay przed spożyciem mleka lub sera.

Take over-the-counter leków w leczeniu bólu żołądka. Leki takie jak GasX i Pepto Bismal są przeznaczone do łagodzenia bólów brzucha związanych z rzeczy, takich jak gaz lub niestrawność.

Poświęć trochę mięty pieprzowej. Herbata z mięty pieprzowej lub nawet miętowe cukierki zawierają naturalnie kojące składniki, które mogą pomóc z bólami brzucha.

Lekarstwo na Sore Neck

snu na plecach. Spać na boku, a zwłaszcza żołądka może spowodować nieprawidłowe szyi wsparcia, która produkuje niepotrzebny nacisk na mięśnie szyi. Dodatkowego wsparcia, roll up ręczników i umieścić go za szyję.

Usiądź tylko w krzesła, które zapewniają dobre podparcie pleców. Pleców i karku są ściśle połączone i wszystko, co dodaje nacisk na miejsca z tyłu na szyi wpłynie również.

poprawić swoją postawę. Slouching może przynieść pleców i szyi z wyrównania i może męczy mięśnie szyi.

Stosowanie poduszki do obszaru, który jest ból. Powinno to być wykonane trzy razy dziennie przez okres około 10 minut w tym samym czasie. Ciepło pomaga zrelaksować mięśnie szyi i może przyspieszyć proces gojenia, jeśli ból szyi jest spowodowane szczepem.

Weź lek przeciwbólowy. Chociaż metoda ta nie będzie traktować źródło bólu, może czasowo złagodzić niektóre z objawów, które występują.

Wskazówki

  • To nie jest profesjonalne doradztwo medyczne. Jeśli ból lub bolesność utrzymuje się dłużej niż kilka dni, należy skonsultować się z lekarzem.

Problemy & międzyłopatkowej dysk Ból

Człowiek doświadcza międzyłopatkowej ból może mieć Naciągnięty mięsień w ramieniu. Ponieważ nerwy są osadzone w sieci kręgosłupa i innych części ciała, prawdziwy problem za międzyłopatkowej ból może być problemem płytę kręgosłupa, które powodują objawy indziej.

Cervicobrachial Nerwoból

Cervicobrachial nerwobóle (CBN) jest formą bólu człowiek doświadcza, gdy w jego korzenia nerwu szyjnego kręgosłupa jest albo podrażniona lub pod presją. CBN jest dalej ból, co oznacza, że ​​pacjent czuje, że gdzieś indziej niż gdzie uszkodzenie występuje. CBN mogą być wywołane przez przepuklina dysku szyjnego kiedy wystająca część tarczy wkracza na korzeni nerwowych, zgodnie z "Diagnostyki i Leczenia Bólu złamań kręgów pochodzenia."

Objawy

Międzyłopatkowej ból jest jednym z najczęściej występujących objawów CBN. Osoba zwykle doświadcza sztywny kark pierwszy, z bólu, a następnie przeniósł się do jego ramienia. Jego ramię będzie bolesne, aby przenieść i na niektórych obszarach może być bolesne w dotyku. Ból może później podróżować w dół rękę, lub pozostają skupione w jego ramieniu. W przypadku niektórych pacjentów, ból CBN rozpoczyna się w okolicy międzyłopatkowej zamiast szyi.

Diagnoza

Lekarz może zdiagnozować CBN pierwszy badając pacjenta zakresu ruchu w jej szyi i sprawdzając, czy ona doświadcza osłabienie mięśni szyi i ramion. Badania obrazowe, takie jak rezonans magnetyczny (MRI) lub tomografii komputerowej osiowa (CAT lub CT) może ujawnić obecność przepukliny dysku szyjnego. Lekarz będzie również wziąć pod uwagę wiek; przepuklina dyski są bardziej prawdopodobne, aby spowodować międzyłopatkowej ból u pacjenta na podstawie 40 niż w starszej kobiety.

Leczenie

Leczenie za międzyłopatkowej bólu spowodowanego CBN koncentruje się przy ciśnieniu od korzenia nerwu, które jest źródłem bólu. Przepuklina dysku może być traktowane z leków przeciwzapalnych i terapii fizycznej, aby wzmocnić mięśnie szyi, które pomagają wspierać kręgosłup. Zastrzyki steroidowe mogą zmniejszyć stan zapalny. W ciężkich przypadkach, chirurgiczne usunięcie wystającą część płyty mogą być wykonane zgodnie z "Zarządzania Często Zaburzenia mięśniowo-szkieletowe."

Rozważania

Międzyłopatkowej ból spowodowany przez problemy tarczowych w szyi może przyjść i odejść. Człowiek może być w sporo bólu jeden dzień i czuję się o wiele lepiej w przyszłym. Opisując objawy bólu do lekarza, ważne jest, aby zawierać szczegółowe informacje na temat bólu i problemów, które pojawiają się na szyi i kręgosłupa. Problemy dyskowe, takie jak przepuklina dysku może powodować ból rzutowany w obszarach innych niż ramię.

Strona główna Środki zaradcze na szyję Nerve uderzeniowego

Szyjka nerwu uderzeniowy jest powszechnie znany jako ściągniętym nerwu w szyjce. W większości przypadków nerwu uderzenia mogą być skutecznie leczone w domu. Leczenie skupia się na objawy, aż do zmiażdżenia leczy nerwowe na własną rękę. Możesz użyć środków domu w celu leczenia i nerwów zaciśnięcia złagodzić ból i sztywność.

Leczenie na zimno i na gorąco

Użyć termofor lub okład z lodu bezpośrednio na powierzchni w celu złagodzenia bólu. Spróbuj albo leczenie lub zastępcę między gorące i zimne, aby przynieść ulgę. Jeśli nie masz termofor w domu, zmoczyć myjkę z ciepłą wodą, wyciśnij dokładnie i zastosować ciepłe szmatki do ściśniętej nerwu. Możesz też zawinąć lód w myjki do domowej lodem.

Masaż

Użyj masaż zaciśniętego na szyi nerwu, aby rozluźnić mięśnie i łagodzą ból. Możesz pracować mięśnie na własną rękę, lub może masz kogoś masuj ściągnięty nerwów dla Ciebie. Gdy ktoś jest na tym terenie masowania, upewnij się, że zastosowanie jedynie delikatny nacisk, aby nie spowodować więcej bólu. Użyj ciepły olej pomóc szyi zrelaksować podczas masażu.

Ćwiczenia szyi

Spróbuj głowy rolek poluzować mięśnie szyi. Rzuć głową do przodu i powoli toczyć go w prawo kilka razy. Potem w lewo, do tyłu i wykonać rolki szyi. Ćwiczenia te pomagają rozluźnić mięśnie szyi i ulżyć ściągniętym nerwem. Są one szczególnie przydatne, gdy ściągniętym nerwem jest wynikiem siedzi przy biurku lub na komputerze przez cały dzień.

Over-the-counter leki

Użyj over-the-counter leków przeciwzapalnych zmniejsza ból ściągniętym nerwem. Zabiegi te mogą pomóc złagodzić ból na tyle długi, aby korzystać z ćwiczeń i masażu, aby rozluźnić mięśnie. Jeśli używasz leków na receptę, upewnij się, że jesteś w stanie podjąć NLPZ z lekami. Jest to rodzaj leku najczęściej stosowane do leczenia nerwu zaciskowych w szyjce.

Kiedy do lekarza

Objawy ściągniętym nerwem zwykle ustępują w ciągu kilku dni. Gdy stosowane te środki do domu na kilka dni i utrzymuje się ból, to jest czas, aby odwiedzić lekarza. Jeśli ból jest coraz gorzej, pomimo wysiłków na self-care, należy skonsultować się z lekarzem, jak również.

Należy uważać na objawy drętwienie w okolicy lub utrata czucia w szyi. Objawy te mogą być objawy udaru mózgu.

Może siedzi przy komputerze zbyt długo Bo ściągniętym nerwem?

Zbyt długo siedzi przy biurku może powodować wiele problemów, pleców i ramion, w tym ściągniętym nerwem. Krzywa naturalny wewnątrz dolnej tylnej może wyprostować lub krzywa na zewnątrz, gdy się siedzi i pracy na komputerze, zwiększając presję na swoich dysków kręgosłupa. Zwiększenie ciśnienia może po pewnym czasie powodować płyty pogorszeniu i wystają nienormalnie - która często jest nazywana przepukliny lub pęknięciu płyty. Kiedy tak się dzieje, pęknięta płyta może szczypta nerwów jak wygina kręgosłup.

Tarcze lędźwiowe

Kręgosłup jest jedną z części ciała najbardziej narażone na stresy siedzi przy komputerze. Kręgosłup składa się z 33 kręgów kości. Klocki z gąbczastej tkanki chrzęstnej, zwane dyski lędźwiowe, oddzielne kręgi i utrzymać prawidłową pionowe odstępy między nimi. Rewers skrzywienie kręgosłupa stawia dwa lub trzy razy większą presję na dyskach niż w przypadku stali.

Radikulopatia

Nazwa naukowa na zaciśniętych nerwu spowodowanego przepuklina dysku jest radikulopatia. Typowe objawy radikulopatii m.in. fotografowania bóle w dół nogi. Kolejny warunek, zwany zwężenie kanału kręgowego może być spowodowane przez zwężenie otworu nerwu wokół przewodu spiralnego. Powoduje to objawy podobne do ściśniętej wzrokowego.

Zespół cieśni nadgarstka

Użytkownicy komputerów zazwyczaj nie tylko siedzieć przy komputerze. Wykonują powtarzające się ruchy rąk, takich jak pisanie na klawiaturze lub kliknąć myszką. Jeśli idą na zbyt długo, ruchy te mogą uciskać nerw, który biegnie przez więzadła nadgarstka w nadgarstku. To z kolei może powodować zaburzenia nerwów znany jako zespół cieśni nadgarstka, która charakteryzuje się bólem, drętwienie i mrowienie w palcach.

Płyty szyjki macicy

Zwyrodnienie dysków szyjnych w szyi może również powodować ściągniętym nerwem. Objawy ściągniętym nerwu szyi są bardzo podobne do tych z zespołem cieśni nadgarstka. Ale drętwienie, mrowienie lub ból zazwyczaj rozpoczyna się w szyję i może udać się do barku, ramienia i palców, w zależności od tego, jak poważnie nerw jest ściągnięty.

Co zrobić na ból szyi Whiplash

Częstą przyczyną bólu szyi jest Whiplash, rodzaj obrażeń tkanek miękkich szyi spowodowane nagłym i szybkim ruchem głowy i szyi. Najczęstszą przyczyną kręgów szyjnych jest zderzenie pojazdu z tyłu klasy, i często może prowadzić do uszkodzenia nerwów i szkody dla dysków, więzadeł, mięśni i nerwów szyjnych korzeni. Pomimo pozornie poważnego charakteru kręgów szyjnych, jest całkiem uleczalne i sprowadza się zazwyczaj w ciągu 2 do 3 tygodni, choć może w górę o 6 miesięcy, aby w pełni wyleczyć.

Objawy

Whiplash prezentuje się z niezliczonych objawów. Jednym z bardziej powszechnych dolegliwości zawroty głowy, co odbywa się w jednej czwartej do połowy ofiar kręgów szyjnych i w połączeniu z głowy może wskazywać wstrząsem. Inne objawy mogą obejmować ból barku iz powrotem, parestezje (nieprawidłowe odczucia pieczenie lub kłucie) i uraz mięśni i więzadeł.

Diagnoza

Pomimo uszkodzenia ogół zlokalizowana tylko miękkie tkanki szyi, diagnozowania kręgów szyjnych, w przeciwieństwie do innego stanu chorobowego obejmuje rentgenowskim kręgosłupa szyjnego w przypadku opóźnionych objawów. Konsultacja z lekarzem jest również ważne, aby wykluczyć inne, bardziej surowicze warunki, że może zaprezentować się z tych samych objawów.

Leczenie

Leczenie zależy od kombinacji etapie problemu, który mięśnie zostały uszkodzone. Przed rozpoczęciem leczenia należy skonsultować się z lekarzem, gdyż istnieje wiele innych czynników, które mogą powodować objawy często związane z kręgów szyjnych.

Leczenie początkowe

Początkowe leczenie kręgosłupa szyjnego jest prosta odpoczynku mięśni. Szyja jest zwykle obsługiwany przez miękkiego kołnierza szyjnego, aby zapobiec niepotrzebnemu ruch szyi, choć jest mądry nie przedłużył okresu ważności tego leczenia, ponieważ może to doprowadzić do sztywność karku. Jedna długość powinni nosić kołnierz jest uzależniona od stopnia uszkodzenia. Jednakże unieruchomienie oferuje jedynie skromne korzyści, choć może okazać się średnio korzystne w przypadku bardziej poważnych obrażeń.

Inne zabiegi

Inne kroki można podjąć, aby pomóc złagodzić ból i objawy kręgosłupa szyjnego, w tym przemian lodem i ciepła w celu złagodzenia napięcia mięśni i bólu. Stosowanie lodu w segmentach 20-minutowych przez pierwsze 24 godziny zaleca, aby zminimalizować ilość bólu. Miejsce ręcznik między lodu i skóry, jak bezpośrednie narażenie może powodować podrażnienie lub skrajnego uszkodzenia skóry. Kontynuuj ten pułk, aż ból przestaje. Ciepło może być stosowane, gdy ból ustępuje, aby pomóc w zmniejszaniu zapalenia.

Niesteroidowe leki przeciwzapalne i przeciwbólowe, takie jak ibuprofen i paracetamol, mogą być stosowane w celu zmniejszenia obrzęku i bólu, odpowiednio. Jeśli w przeszłości medyczny zapalenie błony śluzowej żołądka, dwunastnicy, choroby wrzodowej lub choroby refluksowej istnieje, należy unikać ibuprofenu, ponieważ może to nasilać te i inne warunki związane z żołądkiem-.

Zwiotczające mięśnie, takie jak diazepam, zakres-of-motion ćwiczenia i zabiegi rehabilitacyjne mogą być wszystkie stosowane 72 godzin po kontuzji do pomocy w przywróceniu elastyczności i ruchu, a po pewnym czasie ból zacznie ustępować, jak mięśnie goją.

Tak jak w przypadku wszystkich zabiegów medycznych, jest mądre, przed rozpoczęciem lub przedłużenie któregokolwiek z wyżej wymienionych zabiegów, aby skonsultować się z lekarzem.

Urazy szyi szyjki macicy

Określenie "szyjki" odnosi się do obszaru wyjściowego kręgosłupa u podstawy czaszki, i składa się z 7 kręgów oraz 8 par rdzeniowych. Są dom kręgi kręgosłupa i ochrona szyi i pozwolić, aby przejść od przodu do tyłu, na boki, a w rotacji. Obszar szyjki macicy składa się również z mięśni, więzadeł i ścięgien. Wraz z nerwów, że części szyjki macicy szyi są odpowiedzialne za ruch i funkcji w obrębie głowy i szyi, klatki piersiowej i ramion. Ze względu na delikatną naturę odcinka szyjnego kręgosłupa, urazy szyjki macicy może wystąpić szyi.

Whiplash

Whiplash jest uraz, który występuje, gdy szyja podlega nagłym ruchu wstecz-i-dalej, często w wyniku zderzenia samochodu w tył. Normalny krzywizny szyi i górnej części pleców jest wyciągnięta z wyrównania, a mięśnie i więzadła są hiper-rozszerzony, lub nadmiernie. Powoduje to uszkodzenia, które mogą się manifestować jako mrowienie, drętwienie, skurcze mięśni, sztywność i ból w szyi i górnej części pleców. Ciężkie Whiplash może również doprowadzić do uszkodzenia płyt, więzadeł, mięśni i ścięgien. Jednak większość osób odzyskać z czasem.

Złamania

Urazy szyjka szyjki macicy, które powodują pęknięcia jednego lub więcej kręgosłupa szyjnego, są większe, ponieważ mogą one prowadzić do porażenia i śmierci. Złamania są zwykle wynikiem poważnego urazu szyi, które jest spowodowane przez upadek, nagłego i gwałtownego skręcania szyi lub uderzenia w głowę. Osoby najbardziej narażone na ryzyko złamań szyjki są ci, którzy już cierpią z powodu schorzeń zwyrodnieniowych, które osłabiają struktury szyi, tych, którzy uprawiają sporty kontaktowe, takie jak piłka nożna, i tych, którzy nie noszą pasów bezpieczeństwa podczas jazdy.

W przypadku podejrzenia rozerwaniu szyjka powinny zostać unieruchomione tak, że lekarz może ocenić i rentgenowskie. Dodatkowe badania neurologiczne, jak MRI, można zamówić, jak również. Drobne pęknięcia mogą być leczone pacjenta noszenie klamrach szyjki macicy dla 6 do 8 tygodni, z bardziej rozległych obrażeń wymagających operacji i pełnego unieruchomienia, aż pęknięcie jest uzdrowiony.

Styl życia

Podczas szyjki Obrażenia poniesione od codziennego życia nie może być tak, jak nagle występujących złamań kręgosłupa szyjnego lub karku, nadal mają wpływ na zdrowie i dobre samopoczucie w odcinku szyjnym kręgosłupa. Mający złą postawę, prowadzenia zbyt dużej wagi i słabe mięśnie brzucha może ciągnąć i odkształcenia struktury szyi. Podobnie czuje emocjonalnie napięta lub zestresowany może spowodować dosłowny ból w szyi.

Wiek

Proces starzenia może prowadzić do urazów szyjki szyjki jak chrząstki, stawów i mięśni osłabienia. Zapalenie kości i stawów jest chorobą, w której chrząstki rozkłada się w czasie, dzięki czemu przeguby bardziej podatne na uszkodzenia. W czasie choroby zwyrodnieniowej stawów, małe kości ostrogi formularz na odcinku szyjnym kręgosłupa i powodować obniżenie sprawności ruchowej oraz zwiększenie bólu. Zwężenie kanału kręgowego jest, wywołane przez zwężenie przejścia przez które podróżują nerwów rdzeniowych. Nerwy się sprężone, które mogą powodować ból, mrowienie i drętwienie. Choroba zwyrodnieniowa występuje, gdy dysk dyski między kręgami odwodnić, tracą swoją sprężystość, a następnie wybrzuszenie lub Zostań przepuklina.

Porady

Aby uniknąć lub zmniejszyć swoje szanse na uszkodzenia szyjki macicy szyi, ćwiczyć rozciąganie szyi przez cały dzień, a szczególnie przed treningiem. Unikaj spania na brzuchu, tak, że zakłóca kręgosłup. Podczas pracy przy biurku, należy umieścić komputer bezpośrednio przed sobą, tak, że nie obracał głowę, aby zobaczyć ekran. Odpocząć i wziąć głęboki oddech. Nawet czuje zestresowany może odcisnąć swoje piętno na twojej szyi. W przypadku uszkodzenia, stosując lód w czasie pierwszych 20 minut i może złagodzenie bólu. Obserwacji na przemian ciepłe i zimne co 20 minut przez 24 do 48 godzin.

Ból szyi Fakty

Większość z nas cierpi na ból w szyi, dosłownie, w jednym czasie lub innej. Jeśli mamy słabą pozycję lub są zgarbiony komputerze przez cały dzień może prowadzić do bólu szyi. To zwykle nie jest poważny i znika w ciągu kilku godzin, ale jeśli to trwa kilka dni lub tygodni to uznane za przewlekły ból, i powinieneś zobaczyć się z lekarzem.

Dyski

Z wiekiem, dyski w naszym szyjce, które służą jako poduszki pomiędzy kręgami się sztywna i suche, a przestrzeń pomiędzy kręgami zwęża się w wyniku. Dyski te mogą herniate. Kiedy to się dzieje, galaretowatej chrząstki wewnątrz dysku przebija się przez twardą chrząstki pokrycie i może powodować ból szyi i podrażniać okoliczne nerwy. Ostrogi, które są kościste narośla, można także nacisnąć na nerwy i powodować ból.

Szczep mięśni

Zgodnie z Mayo Clinic, napięcie mięśni jest częstym spust z bólem szyi. Zazwyczaj, kiedy mięśnie na karku stają się napięte i zmęczony z przepracowania ich ból wynika.

Choroba zwyrodnieniowa szyjnego

Z wiekiem nasze stawy zużywają się, a to może prowadzić do choroby zwyrodnieniowej stawów, która jest uważana za formę zużycie i rozdarcie stawów. Jeśli masz szyjnego (kark) Choroba zwyrodnieniowa stawów to zrobi szyi sztywny i bolesny.

Whiplash

Jeśli zostałeś ranny w wypadku samochodowym lub innej działalności i przeżywają ból szyi może wskazywać cierpi z kręgów szyjnych. Stan ten występuje zazwyczaj w przypadku kolizji tylnych, gdy głowa jest szarpnął do przodu, a następnie do tyłu, która rozciąga się tkanek miękkich szyi daleko poza swoje granice.

Czas, aby udać się do lekarza

Jeśli cierpi na silny ból szyi, zasięgnąć porady lekarza. Jeśli otrzymał cios w szyję lub głowę może masz doznał kontuzji złamania lub więzadła. W przypadku wystąpienia bólu przez strzelanie na ramieniu lub w dół, ręce i palce są mrowienie może to oznaczać, że masz trwałego podrażnienia nerwów. Jeśli masz słabość w nogach lub ramionach lub okaże się, że są szuranie stóp może być cierpi na neurologiczne problemu. Dodatkowo, jeśli zauważy się duże zmiany w swoich jelit lub pęcherza nawyków, takich jak niezdolność do utrzymywania moczu, może to wskazywać, że uszkodzenia neurologiczne.

Objawy szyi ból związany ból barku

Ból w okolicy barku może spowodować dodatkowy stres i napięcia na plecach i szyi. Podobnie, ból w okolicy szyi promieniuje w dół do obszaru barkowego. Mięśnie i nerwy w okolicy wszyscy współpracować w tworzeniu stabilności w górnej części tułowia, więc nic dziwnego, że może wystąpić ból nie związany z oryginalnego kontuzji. Zrozumienie anatomii barku i szyi pomogą stworzyć odpowiedni plan leczenia, który minimalizuje dodatkowe bóle.

Anatomia

W szyjce jest siedem kręgów amortyzowanych z dysków i związane z mięśni, ścięgien i więzadeł. Praca mięśni jest zapewnienie mobilności i wsparcia głowy, jak siedzi na ramionach. Ramię jest przegub kulowy i gniazdo. Obręczy barkowej znacznie wykracza poza górze ramienia, dzięki obręczy barkowej i poruszała się po obojczyków i kości łopatki w plecach. Mięśnie stabilizujące ruch ramion w wielu kierunkach.

Szyi lub barku?

Gdzie ból pochodzą? Wielu ludzi doświadczających ból szyi przez dłuższy okres czasu może rozwijać ból rozciągający się na obszarze barkowym. Może to być bardziej powszechne stanu, ale nie wyklucza ból począwszy od ramienia i porusza się w szyjce. Powodem jest to, że twoje ciało będzie zrekompensować bólu i szkody. Nerwy na szyi enervate ramię. Jeśli występują bóle szyi, następnie być może przeżywa problemy nerwowe w tym osłabienie i drętwienie ramienia. Dodatkowo, ból barku może wymagać szyi stworzyć więcej wsparcia niż zwykle robi, gdy ramię jest zdrowy.

Tworzenie Stabilność

Z każdej kontuzji ważne jest, aby poprawić siłę mięśni otaczających regionach, ponieważ zapewniają one wsparcie i odszkodowania za szkody. Kiedy przychodzi do szyi i barku, chcesz pracować z lekarzem lub fizjoterapeutą, aby upewnić się, że ćwiczenia się robi nie tworzyć żadnych dalszych szkód. W przypadkach, gdy masz przepukliny szyjki macicy, może trzeba mieć przepukliny usunięte, zanim będzie można zrobić nic innego do stabilizacji stawu.

Physical Therapy

Fizykoterapia dla szyi i ramion zaczyna przede wszystkim elastyczność. Trzeba rozciągnąć mięśnie we wszystkich kierunkach, są one przeznaczone do pracy. Każdy, kto kiedykolwiek miał obrażenia szyi lub barku wie, że najtrudniejszym elementem całego procesu jest odzyskanie pełnego zakresu ruchu. I niestety wiele wytrzymałości szyjki i ramienia są z konieczności pełnego zakresu ruchu.

Rozciąga to zgięcie szyjki macicy i rozszerzenie (podnoszenie i opuszczanie brodą) oraz zgięcia bocznego (zawierania ucho do barku). Pracować na obrót, jak również patrząc z boku na bok. Jak poprawić elastyczność szyi, umieścić rękę pchanie się w przeciwnym kierunku na odcinku do poprawy wytrzymałości.

Ćwiczenia na ramiona zacząć obrotów ramion, jak również doprowadzenie ręce splecione za plecami, a ich podniesienie. Możesz również zapięcie ręce jednego pochodzącego zza pleców i inne z nad głową. Wzrusza ramionami naramienne poprawi siłę, jak będzie boczna ciągnie i ćwiczenia wioślarskie. Budowanie siły powoli, aby zapobiec dalszym szkodom.

Zapobieganie dalszej Pain

Najlepszym sposobem, aby zapobiec ból rozciągający się od jednego do drugiego urazu jest rozwiązanie pierwszego problemu jak najszybciej. Jeśli masz ból szyi, reszta szyi i aktywność graniczną, która podkreśla swój kręgosłup szyjny. Po tym wszystkim, głowa musi jeszcze odbyć się nawet wtedy, gdy jest kontuzjowany i szyi będzie zwracać się do innych mięśni, które nie są tak doskonale zlokalizowany, aby pomóc, takie jak ramię. Podobnie jest w ramieniu, odpoczynek to pomoże zapobiec bólowi w innych obszarach. Sprawdź swoją postawę, aby upewnić się, że nie są w pozycji stojącej lub siedzącej, w taki sposób, że dodaje stresu i napięcia na szyję lub ramiona lub obu. Poprawiła postawa jest jednym z najlepszych sposobów, aby zapobiec ból pleców i szyi w dłuższej perspektywie.

Kiedy użyć miękkiej kołnierzem szyjnym

Miękki pierścień szyjki pozwala na stabilizację kręgosłupa szyjnego i szyi, gdy występuje uszkodzenie niedawno, bólu lub chirurgii. Niektórzy neurochirurdzy i specjaliści kręgosłupa uniknąć wdrożenie kołnierza szyjnego w leczeniu bólu kręgosłupa i zastosowaniu miękkiego kołnierza szyjnego jest omawiany przez specjalistów. Miękkie Ortezy nie powinny być używane przez dłuższy okres czasu, ponieważ unieruchomienie może mieć działań niepożądanych, takich jak utrata mięśni i sztywności.

Szyjki macicy radikulopatia

Uszkodzenie korzeni nerwowych szyjki macicy często powoduje ból, drętwienie i osłabienie. Objawy te zazwyczaj stanowią warunki, takie jak dyski zwyrodnieniowych, zwężenie kręgosłupa lub przepuklina dysku, i promieniuje od szyi do innych kończyn. W celu ograniczenia działania, leczenie kręgosłupa szyjnego mogą obejmować ograniczenie ruchu złagodzić szczypanie nerwów. W tym przypadku kołnierz szyjki macicy może być zalecane przez krótki okres czasu, w celu ograniczenia ruchu.

Kołnierz szyjny i Opieka pooperacyjna

W zależności od rodzaju zabiegu, lekarz może zalecić, aby założyć miękki kołnierz szyjki do stabilizacji kręgosłupa szyjnego na początku procesu gojenia. Fizykoterapeuta lub chirurga zapewni podstawy na kiedy używać obroży lub nawias. Klamra sprawia, że ​​szyja nieruchoma podczas procesu gojenia, tak szyi jest prawidłowo obsługiwany.

Whiplash

Kołnierze szyjne są często stosowane w leczeniu bólu po kręgów szyjnych, z wypadku samochodowego lub innego problemu. Bicz jest uraz tkanek miękkich kręgosłupa szyjnego, gdzie mięśnie i ścięgna są napięte w wyniku nagłego ruchu szyjki. Zwykle występuje z powodu wypadku samochodowym, uderzając na hamulce lub nagłego ruchu jerkowania. Pacjenci z urazami kręgów szyjnych często ból przez kilka tygodni. Kołnierz szyjny jest zwykle używany przez dwa do trzech tygodni po kontuzji.

Neck Ćwiczenia szyjki macicy

Istnieje wiele sposobów, aby uszkodzić szyję. Zdolność do poruszania się i obracanie głowy zależy od sprawnego koordynacji kręgów, dysków, mięśni i więzadeł. Uszkodzenie dowolnego elementu spowoduje ból szyi. Pierwszym krokiem w radzeniu sobie z bólem karku jest, aby zobaczyć się z lekarzem, aby ustalić charakter obrażeń. Zazwyczaj zaleci, aby odpocząć przez jakiś czas okres, począwszy od dni do tygodni. Po okresie końcach odpoczynku, będzie zachęcać do rozciągania i ćwiczenia szyi w celu odzyskania jego zakres ruchu.

Przed rozpoczęciem pracy

Rozciągania i ćwiczeń szyi nie powinien zwiększyć swój ból szyi. Jeśli czujesz ból wzrósł, stop. Może być ponownie raniąc szyi. Jeśli delikatnie rozciągnąć i przejść szyi w ciągu kilku tygodni, powinieneś zobaczyć dramatyczny wzrost swojego zakresu ruchu.
Pamiętaj, że zawsze należy pozwolić lekarz bada szyi przed rozpoczęciem rozciągnąć lub wykonywać go, szczególnie jeśli czujesz ból jest ostry, silny, lub towarzyszyć inne objawy, jak drętwienie rąk i ból między łopatkami.

Szyi Rozciąga

Klucz rozciąganie szyi jest poruszać się bardzo powoli. Zmniejsza to liczbę powtórzeń, które trzeba zrobić, i to szybciej, zwiększa zakres ruchu.

Zacznij stojąc prosto i do przodu. Powoli spadać na głowę, aby spojrzeć na podłodze i przytrzymaj licząc do pięciu. Wolno patrzeć w sufit i przytrzymaj licząc do pięciu. Spójrz w prawo i przytrzymaj licząc do pięciu. Spójrz na lewo i przytrzymaj licząc do pięciu. Pochylić głowę w lewo tak, jakbyś próbował przyłożyć ucho płasko na ramieniu. Przytrzymaj licząc do pięciu. Pochylić głowę w prawo i przytrzymaj licząc do pięciu. Powrót głowy do pozycji do przodu, patrząc. Przesuń głowę do przodu tak, jakbyś odpoczynku brodę na stole. Powrót głowy do pozycji do przodu, patrząc.

Wykonaj ten zestaw odcinków trzy do pięciu razy dziennie, aż masz wolne zakres ruchu. Pamiętaj, w trakcie wykonywania odcinków zatrzymać ruch, jeśli zaczyna boleć. Jeśli można tylko odwracasz głowę 1/4 drogi w lewo, aby rozpocząć bez zwiększenia bólu, to jest to na tyle daleko. Z biegiem czasu można zauważyć, że swój normalny zakres zwrotów ruchu.

Ćwiczenia izometryczne szyi

Szyi rozciąga więzadła szyi pozwala poluzować swoją władzę na szyi. Ćwiczenia szyi pomóc mięśnie pleców i szyi stają się na tyle silne, aby utrzymać i przenieść szyję poprawnie.

Aby wykonać ćwiczenia szyi, używać rąk do trzymać głowę nieruchomo. Najprostszym sposobem jest po prostu trzymać dłonie na głowie się jak prowadzenie kapelusz.

Spróbuj wykonać odcinki opisane w poprzednim rozdziale. Ponieważ jesteś całkowicie głowę trzymając nadal, mięśnie szyi będzie uginać przed nimi. Jeszcze raz, upewnij się, aby nie wykonać żadnego ruchu, który powoduje doświadczyć zwiększoną bólu.

Pit mięśni przed mięśni w ten sposób nazywa się ćwiczenia izometryczne, i to jest przydatne, gdy chcesz wykonywać i wzmocnić mięśnie, nie powodując żadnego ruchu, który może spowodować uszkodzenie ciała.

Ból karku Zaburzenia

Osób cierpi z bólu szyi zazwyczaj w wyniku skręcenia lub naciągnięcia. Szyja jest bardzo podatne na zużycie różnych urazów, takich jak kręgosłupa szyjnego, zwłaszcza w wieku, zgodnie z Merck. Ból szyi może strzelać do ciała i powodować bóle głowy, a także strzelać w dół i spowodować ból ramienia.

Fakty

Szyja składa się z rdzenia, który jest długi rurowy element, który zaczyna się na końcu pnia mózgu i kończy się w dolnej części kręgosłupa. Przewód składa się z rdzenia nerwów, które znajdują się pomiędzy kręgami, które łączą inne nerwów w całym ciele.
Sekcja rdzenia nerwu, który znajduje się najbliżej rdzenia kręgowego może być kompresja kręgosłupa rany. To ściśnięcie prowadzi do bólu. Szyja składa się również z mięśni i więzadeł wspierających kręgosłup i mogą być przeciążone. Mięśni i więzadeł szczepy są najczęstsze przyczyny bólu szyi; Inne przyczyny to zapalenie opon mózgowych, zapalenie stawów, pękniętego lub przepuklina dysków i ból pleców, że na niższym strzela się kręgosłup i powoduje ból szyi.

Rodzaje

Ból szyi może być spowodowane przez wiele chorób, takich jak zakażenia, tarczycy i zapalenie przełyku, zablokowanie lub nowotwór przełyku i rozdarcia okładziny szyi w w tętnicy. Jednakże, zgodnie z Merck, istnieją cztery główne kategorie zaburzeń, które powodują tylko ból szyi: kurczowy kręcz szyi, atlantoaxial nawichnięcie, zaburzeń stawu skroniowo i szyjny kręgosłupa.

Kurczowego kręczu szyi

Kurczowego kręczu jest skurcz mięśni szyi, która powoduje nieprawidłową pozycję głowicy. Przyczyną jest przede wszystkim brak według Merck. Jednakże, niektóre leki, takie jak leki przeciwpsychotyczne mogą pogorszyć zaburzenia. Objawy obejmują bolesne skurcze i skurcze, które powodują gwałtowne ruchy głową. Osoby w wieku od 20 do 60 są najbardziej narażone na to zaburzenie.

Atlantoaxial podwichnięcia

Atlantoaxial podwichnięcia jest przesunięcie dwóch pierwszych kręgów. Powoduje to poważne i urazie i reumatoidalnego zapalenia stawów. Objawy obejmują niejasne ból szyi, w wyniku rdzenia ucisków. Te uciski są rzadko śmiertelne, zgodnie z Merck.

Zaburzenia stawu skroniowo

Skroniowo stawów to problemy występujące w styku szczęki według Merck. Kobiety są częściej dotknięte niż mężczyźni. Przyczyny obejmują napięcie mięśni, stawów wewnętrznego nieuporządkowania (nieprawidłową umieszczenie dysku wewnątrz stawu), zapalenie stawów (zesztywnienie fuzję stawów i kości), nadmierna (rozluźnienie stawu szczękowego). Pierwszym objawem jest sztywność karku wokół szczęki.

Szyjny kręgosłupa

Kręgosłupa szyjnego jest zwyrodnienia kręgosłupa i krążków pomiędzy nimi zgodnie z Merck. Zwyrodnienie nerwów powoduje pewne są odsłonięte i ściśnięty przyczyną choroby jest zazwyczaj choroba zwyrodnieniowa stawów. Objawy obejmują ból w obrębie struktury szyi, w górnej części pleców i barków.

Ból szyi i problemy

Jak w większości innych części ciała, szyja jest podatne na uszkodzenia i normalnego zużycia. Wiele osób odczuwa ból szyi w pewnym momencie lub innego. Chociaż niektóre ból szyi może tylko przez krótki okres czasu, może być także przewlekły, trwający od kilku tygodni lub więcej.

Szczepy i skurcze

Mięśnie szyi może stać się bardzo zmęczony i szczep lub skurcz powodu nadużywania i brak rozciągania. Codzienne nawyki, takie jak patrząc na ekranie komputera, hunching nad i spanie na czyjejś żołądku wszystko może doprowadzić do napiętych mięśni szyi. Może to prowadzić do przewlekłego bólu szyi lub nawet patrz ból w innych częściach ciała. Osób z przewlekłymi bólami głowy, na przykład, mogą w rzeczywistości mieć podstawowych problemów szyi.

Wspólne Zużycie

Choroba zwyrodnieniowa stawów jest chorobą, która dotyka głównie chrząstkę. Zdrowa chrząstka obejmuje końce kości w obrębie stawu, aby pomóc w absorpcji szoku, ale wpływ na zapalenie kości i stawów chrząstka zużywa się i kości zaczynają trzeć razem. Jeżeli szyja zostało dotknięte chorobą zwyrodnieniową stawów, może wystąpić ból, sztywność, obrzęk i / lub utratę ruchu. Według Narodowego Instytutu stawów i mięśniowo-szkieletowego oraz choroby skóry, zapalenie kości i stawów dokładna przyczyna nie jest znana, ale może występować u osób starszych i osób, którzy wcześniej mieli wspólne urazy i deformacje i osób z nadwagą.

Problemy z dysku

Wraz z wiekiem, dyski między kręgami stracić część swoich najbardziej przydatnych cech. Przykładowo, staje się suchy i sztywny z wiekiem utratę niektórych swoich właściwości amortyzujących i potencjalnie powodując bóle nerwów. Oni również mogą zostać przepuklina (co oznacza, że ​​dysk jest wewnętrzny chrząstki wychodzi przez tego dysku twardszego pokrycia), co może powodować ból szyi lub podrażnienie nerwów. Ponadto, tkanki lub ostrogi kości (narośla na kościach) może wywierać nacisk na nerwy i powodować ból.

Kontuzje

Ból szyi może wynikać z różnych urazów. Whiplash jest jeden wspólny uraz szyi. Występuje, gdy głowa gwałtownie szarpnął do tyłu i do przodu (lub na odwrót), co powoduje, że tkanki w szyi rozciągać poza ich naturalne granice. Wypadki samochodowe są często, co prowadzi do urazu kręgosłupa szyjnego, zgodnie z Mayo Clinic, ale Whiplash może być również związane z zajęć sportowych. Złamania w kości (przerwy kości) są również często spowodowane przez wypadki samochodowe i działań sportowych. Wakacje w szyjce kości muszą być traktowane bardzo poważnie, ponieważ mogą one również oznaczać, uszkodzenia rdzenia kręgowego, co prowadzi do paraliżu.

Leczenie

Rodzaj leczenia stosowany w problemach szyi i ból zależy całkowicie od tego, co jest przyczyną ich na początku. Niektóre ból może zniknąć na własną rękę, podczas gdy inne mogą wymagać ból chiropraktyka opieki, fizykoterapii, gabinet masażu, a nawet operacji. Lekki ból mięśni ma zwykle przyczyna alarmu, niektóre podstawowe niesteroidowe leki przeciwzapalne (takie jak ibuprofen,) lodem, do stosowania miejscowego, kremy i reszty można złagodzić większość.

Ostrzeżenie

Należy mieć świadomość, że ból szyi nie należy lekceważyć, jeśli nie towarzyszy mu poważniejszych objawów. Na przykład, ból szyi może być spowodowane poważnym stanu zwanego mózgowych (obrzęk i podrażnienie błon całym mózgu i rdzenia kręgowego) lub może być objawem ubocznym urazu głowy. Skontaktować się z lekarzem, jeśli poszkodowany przeżywa zamęt, problemy sensoryczne, ból z tyłu oka, gorączka, silny ból głowy lub ból pleców, wysypka, lub osłabienie mięśni w rękach i nogach.

Korzystanie z szyjki macicy kołnierz kręgosłupa

Szyjnego kręgosłupa --- znany również jako choroba zwyrodnieniowa stawów szyjnych i szyi zapalenie stawów --- jest przewlekłą chorobą zwyrodnieniową, która wpływa na chrząstki i kości tkanki w kręgów szyjnych, lepiej znany jako szyi. Chrząstki i kości noszą się i złoża kopalin stanowią między kręgami, co powoduje ból i sztywność wśród innych objawów. Na sobie kołnierz szyjny --- lub, szyi klamra --- może złagodzić te objawy i może nawet rozwiązać szyjny kręgosłupa w ogóle.

Korzyści Collar szyjki macicy

Zgodnie z University of Maryland Medical Center, osoby cierpiące chorób zwyrodnieniowych kręgosłupa szyjne należy spróbować na sobie kołnierz szyjny jako remedium w domu przed kontaktem z lekarzem lub specjalistą bardziej wyszukanych metod leczenia i leków. Łagodne przypadki szyjnego kręgosłupa często nie wymagają dodatkowego leczenia. Użyj kołnierz szyjny w ciągu dnia, aby ograniczyć ruch w szyję. Niektóre ruchy szyi powodować podrażnienie nerwu i ostry ból z powodu degeneracji chrząstki i kości. Osad mineralny pomiędzy kręgami przyczyniają się również do tego bólu i podrażnienia. Oprócz ograniczenia ruchu, Ortezy utrzymać kręgi szyjne prawidłowo ustawione i obsługuje mięśnie szyi.

Rodzaje Ortezy

Miękkie Ortezy wykonane są z miękkiej elastycznej tkaniny, które mocuje się wokół szyi za pomocą paska na rzep. Jest to wygodne, oddychające kołnierz idealny dla pacjentów kręgosłupa szyjnego w najwcześniejszych stadiach, którzy nie potrzebują dużo wsparcia. Twarde karki są konieczne w przypadku kręgosłupa szyjnego, które są bardziej surowe. Podczas gdy twarde karki są mniej wygodne i plastyczny, dostarczają większego wsparcia kręgów szyjnych. Można znaleźć oba rodzaje kołnierza szyjnego w lokalnej aptece. Jednak, być może trzeba skonsultować się z lekarzem lub otrzymać receptę na twardym kołnierzykiem, który pasuje właściwie, jeśli nie można znaleźć jednego w aptece.

Kołnierz szyjny Miejsce i aplikacji

Znajdź miękki kołnierz szyjny, która będzie wspierać głowę w wygodnej, wyprostowanej pozycji. Miękki kołnierz powinien być tak wysoki, jak swoim własnym karku. Upewnij się, że kołnierz sięga od spodu szczęki na swoim kołnierzu. Zastosowanie obroży, trzymając głowę w pozycji pionowej i do przodu. Nie przechylić głowę do tyłu, gdyż może to pogorszyć zapalenie nerwów. Owinąć miękką kołnierz szyjny na szyi się bezpiecznie, ale nie mocno. Powinieneś być w stanie oddychać tak łatwo, jak przed zastosowaniem kołnierza. Bezpieczne paski Velcro trzymać kołnierz w miejscu.

Jeśli masz dysk o regulowanej wysokości kołnierz szyjny, regulację wysokości, tak że jest tak wysoki jak własnej szyi. Trzymaj głowę prosto i do przodu bez przechylania do tyłu, jak na miękkiej szyjki macicy stosowania obroży. Przesuń tylny koniec dysku kołnierza wokół karku i owinąć ją wokół z przodu szyi. Postępuj zgodnie z instrukcjami na opakowaniu mocujących kołnierz w Twojej betonowa, jak może się zamocować za pomocą rzep lub określonego rodzaju zatrzasku. Skonsultować się z wideo w sekcji Zasoby, jeśli potrzebujesz pomocy łącznika lub zastosowanie jednego rodzaju kołnierza szyjnego.

Wskazówki i ostrzeżenia

Skonsultować się z lekarzem, jeśli objawy chorób zwyrodnieniowych kręgosłupa szyjne pogorszy. Weź ból over-the-counter i leki przeciwzapalne, takie jak ibuprofen na ból szyjnego spondylozy podczas korzystania kołnierz szyjny. Zadzwoń do lekarza, jeśli znajdziesz się w przewlekłym bólu, lub gdy ból zwiększa się z czasem. Twój lekarz może przepisać mocniejsze leki przeciwbólowe i alternatywnego leczenia, takich jak chirurgia.

Jak dbać o osoby z szyjki macicy Collar

Kołnierz szyjny zapewnia wsparcie dla pacjentów z urazami kręgosłupa i szyi. Czy twój przyjaciel lub krewny cierpi z kręgów szyjnych, złamania kręgosłupa, lub po prostu znaczną ilość bólu szyi, kołnierz szyjny może unieruchomić swoją szyję, aby lepiej pobudzić proces gojenia. Według Spine Wszechświata, Ortezy przyjść odmian twardych i miękkich (gięcia), oprócz tymczasowych i stałych modelach.

Instrukcje

Sprawdź, aby upewnić się, że osoba, którą się opiekujesz nosi zarówno obroże pod prysznicem. W przypadku, Lekarz przepisał swój krewny lub przyjaciel stałego i czasowego kołnierz kołnierz, przypomnij mu, że tymczasowe kołnierz jest w dużej mierze przeznaczony do kąpieli.

Czy twój przyjaciel leżą na plecach, a ona przełącza obroże. Aby pomóc, ostrożnie zdjąć przednią połowę starego kołnierza i zastąpić go przedniej połowie nowego kołnierza. Powiedz jej, aby przerzucić się na brzuchu i powtórz z dolnej połówki.

Upewnij się, że twój przyjaciel lub krewny ma sprężysty materac. Według PubMed Central, zapewnia wsparcie i pomaga powrotem opaskę na prostowanie kręgosłupa.

Sprzedam znajomy golarkę elektryczną, jeśli on jest człowiekiem. Przypomnij mu, że stosowanie regularnej prostym brzytwa może krem ​​do golenia i zostawić resztę w kołnierzu. Powiedz mu, żeby golić się maszynką elektryczną, aby zachować jego szyi czyste.

Powiedz jej, aby uniknąć wanny, wanny z hydromasażem i jacuzzi. Zanurzenie w wodzie przez dłuższy czas może moczyć obroży lub marszczy skórę na jej szyi.

Upewnij się, że nosi kołnierz tymczasowy sześciu do ośmiu tygodni po zabiegu (jeśli nie było operacja). Jeśli lekarz dał mu dwie obroże, powinien nosić zarówno tak często, jak to możliwe, do końca tego okresu wstępnego.

Powiedz jej, aby uniknąć płyny, proszki i oleje. Te mogą insynuować się do kołnierza i powodować dyskomfort lub lepkości.

Pobierz przyjaciel lub krewny miękki kołnierz, jeśli możesz. W przeciwieństwie do twardych obroże, obroże są elastyczne, miękkie i mają mniej negatywnych skutków (takich jak siedzący tryb uszkodzenia szyi). Powiedz mu nosić tylko wtedy, gdy dysk kołnierz jego lekarz specjalnie przepisze go.

Szyjki macicy Radiopathy Leczenie za Neck

Radikulopatię szyjki macicy jest stan usytuowany w szyjce spowodowanej ściśniętej i / lub stan zapalny nerwu. Radikulopatia to termin, który opisuje ból, mrowienie i drętwienie, które pojawią się w szyi i promieniuje w dół do barku i ramion. Pierwsza linia leczenia jest odpoczynek, to zmniejsza ruchy i może ewentualnie złagodzić podrażnienie nerwu. Gdy reszta się nie powiedzie, szyja, dekolt kołnierz lub poduszki sugeruje, aby zmniejszyć obciążenie. Jeśli konwencjonalne leczenie jest nieskuteczne, fizyczna terapia, leki i chirurgii są inne dostępne opcje.

Physical Therapy

Osoby z rozpoznaniem radikulopatii szyjnego poczuje ulgę objawów u szyi i kończyn górnych z fizycznych sesji terapeutycznych. Sesje te będą koncentrować się na szyi ćwiczenia wzmacniające w celu zmniejszenia ciśnienia i kompresji nerwów. Nauka prawidłowej postawy, trakcji szyjnego (prostuje i łagodzi presję na szyi) i stymulacja elektryczna jest również w połączeniu z ćwiczeniami dla ogólnego reżimu terapii. Fizykoterapia generalnie przeprowadza się dwa lub trzy razy w tygodniu i może trwać przez okres sześciu tygodni lub dłużej.

Leki

Niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), rozluźniające mięśnie i opioidowe leki, stosowane w leczeniu bólu szyi, zmniejszenie zapalenia i zmniejszyć drętwienie i / lub uczucie mrowienia. Jeśli te leki nie działają, kortykosteroidów zastrzyki lub zewnątrzoponowym bloki są wykonywane w rejonie szyjki macicy, aby pomóc zmniejszyć ból i obrzęk bloku.

Chirurgia

Operacja jest ostatnia opcja leczenia, gdy wszystkie inne metody leczenia zawiodły na radikulopatii szyjki macicy. Operacje szyjki macicy należą foraminotomy (powiększa przejście do korzeni nerwowych w szyi), discectomy (wyjęciu płyty na karku, który jest przyczyną problemów z nerwów) i połączenie (połączenie dwóch lub więcej kości w C1 do C7 szyi zwiększyć dysk przestrzeń do łagodzenia lub ciśnienia kompresji nerwów).

Przyczyny

Najczęstszymi przyczynami radikulopatii szyjnego zwyrodnienia dysku, to dysk i przepuklinę kręgosłupa, które jest niestabilne. Przepuklina dysków może rzutować na nerw, powodując obrzęk i podrażnienie, gdy tarcze wystawać obszaru szyjnego kręgosłupa. Zwężenie kanału kręgowego jest zwężenie przestrzeni nerwowych korzeni podróżować w szyjce. Gdy to nastąpi, może stać się sprężonym nerwów powodujące ból, mrowienie i drętwienie szyi i kończyn górnych. Kurczy się w płytach spowodowane przez starzenie lub chemicznej, jest spowodowane chorobą zwyrodnieniową dysku. Poduszka zmniejsza przestrzeń kręgu powoduje przesunięcie i naciskać na drugiego, co prowadzi do ściągnięty nerwów.

Diagnoza

Szyjki macicy diagnozowania choroby korzeni nerwowych obejmuje pełną historię medyczną i fizycznej w celu określenia czy pacjent jest przystosowana do każdego rodzaju schorzeń kręgosłupa. Lekarz może również zażądać szyjki macicy rentgenowskie, aby zobaczyć czy tarcze lub ostrogi kości są przyczyną objawów. Dalsze badania będą obejmować dodatkowych badań obrazowych za pomocą MRI (rezonans magnetyczny) i TK (tomografia komputerowa). Badania elektryczne w szyi do pomiaru sygnałów nerwowych i / lub impulsy nazwie elektromiografii (EMG) i stymulacji korzeni szyjnych (CRS) są inne opcje diagnostyczne.

Ból tarczy szyjki macicy

Ból szyi jest zwykle stan tymczasowy, ale czasami potrzebna jest opieka medyczna, aby je ułatwić, według American Academy of Surgeons ortopedyczne. Jeśli występują bóle w szyi, może to być spowodowane przez problem z dyskiem w części szyjnej kręgosłupa.

Płyty szyjki macicy

Tarcze szyjki macicy znajdują się pomiędzy kręgami w szyi i górnej części tułowia. Są płaskie i okrągłe, a działają jak poduszki i amortyzatorów dla kręgosłupa.

Zwyrodnienie Disc

Szyjny ból płyta może być spowodowane przez zwyrodnienia dysku. Płyta degeneruje albo z powodu wieku lub obrażeń i twój kręgosłup kończy się bliżej siebie. To prowadzi do dodatkowego obciążenia i noszenie na stawy, według American Academy of Surgeons ortopedyczne.

Przepuklina dysku

Tarcze szyjki macicy może także herniate lub wypaść z miejsca. Wystająca płyta może powodować ból, naciskając na nerwy w okolicy szyi i rdzenia kręgowego.

Leczenie

Szyjny ból tarczowe mogą być zarządzane poprzez ograniczenie ruchu w szyję z klamrą, co zmniejszy zużycie stawów. Leki przeciwbólowe mogą pomóc zarządzać dyskomfort.

Rozważania

Jeśli twój dysk jest szyjnych ból rozprzestrzenia się ciężkie lub ramion i rąk, bardziej poważne traktowanie takich jak fuzja szyjki macicy może być konieczne.

Fizjoterapia w bólu szyi

Szyja jest rdzeń struktura wspiera głowę. Jest najmniej chronione struktury w porównaniu do pozostałej części kręgosłupa. Ze względu na swoją budowę anatomiczną, szyjka jest bardzo podatne na uszkodzenia oraz od warunków, które wywołują ból i ograniczenia ruchu. Fizjoterapia jest postępowanie terapeutyczne mające na celu przywrócić elastyczność szyi i utrzymanie normalnego zakresu ruchu. Składa się możliwości leczenia, które są przeznaczone do stanu konkretnego pacjenta.

Przyczyny bólu szyi

Ból szyi jest powszechnym stanem chorobowym. Może to być spowodowane biomechanicznych przyczyn i szkody wynikające z traumatycznych wypadków lub stałego stanu zdrowia. Najczęstsze przyczyny bólu szyi może być spowodowane napięcie mięśni, dyskopatii czy zwyrodnienia i zużytych szyjki stawów. Urazu kręgów szyjnych jest inny wspólny uraz szyi, które występuje z powodu wypadku z telefonu wynikające skrajnego bólu i obrażeń szyi.

Korzyści

Fizjoterapia zapewnia kilka korzyści w łagodzeniu bólu szyi. To może pomóc utrzymać siłę mięśni szyi, gdy zagrożone zostać osłabiona przez pewne warunki, takie jak skurcz i ból. Pomaga to także poprawić elastyczność mięśni szyi przez pomocą ćwiczeń terapeutycznych szyjki. Ponadto dostosowuje się inne formy leczenia, takie jak: słoma, metod leczenia i masaże, które pomagają poprawić krążenie i zakres ruchów szyi, które są niezbędne, aby pomóc złagodzić ból szyi.

Rodzaje Fizjoterapii

Fizjoterapia obejmuje wiele metod terapeutycznych w leczeniu bólu szyi. Powszechne wśród opcji leczenia szyi fizjoterapii masaż, manipulacje, stosowanie zasad, takich jak gorących lub zimnych okładów, elektrostymulacji i ćwiczeń szyi. Celem tego rodzaju terapeutycznych podejść do bólu szyi są do łagodzenia stanów zapalnych, rozluźnić mięśnie szyjne, łagodzenia bólu szyi, zmniejszenie kompresji dysków szyjnych, wzmocnić mięśnie szyi i promować jej wytrzymałość na rozciąganie mięśni, elastyczność i mobilność.

Terapia Ćwiczenia fizyczne

Ponieważ ból szyi najczęściej występuje ze względu na odkształcenia i uszkodzenia mięśni, wzmocnienie mięśni szyi jest niezbędna, aby wytrzymać unieruchomienie szyjnego i sztywność w obecności bólu szyi. Ćwiczenia rozciąganie zwiększają elastyczność szyjki, która może zostać unieruchomiona bólu. Pasmo podstawowe-o-, takie jak ćwiczenia ruchu zgięcia, przedłużenia, na boki i obracania szyjce są wykonane w stopniowych zakresach, które są tolerowane przez pacjenta. Ćwiczenia szyi są integralną utrzymania zakresu ruchu i odpierania sztywność i ból.

Środki ostrożności

Chociaż głównym celem leczenia fizjoterapii jest pomóc przywrócić normalne funkcjonowanie szyi, nadal istnieje potencjalne ryzyko. Ważne jest aby zdawać sobie sprawę z objawów, takich jak mrowienie lub drętwienia trakcie leczenia, gdyż może to wskazywać zajęcia układu nerwowego, takich jak kompresji nerwu. Formy takie jak stymulacji elektrycznej, trakcja, i na ciepło i zimno opakowaniach musi być również stosowane odpowiednio.