Digidexo.com

przyczyna uwalniania moczu

Przyczyny neurologiczne na nietrzymanie moczu

Nietrzymanie moczu jest spowodowane różnymi chorobami neurologicznymi. Choroby i warunki, które wpływają na mózg i centralny układ nerwowy może spowodować spadek zdolności poznawczych i utratę kontroli nad mięśniami, powodując nietrzymanie moczu.

Definicja

Nietrzymanie moczu lub nietrzymanie moczu, oznacza niezdolność do kontrolowania wydalania moczu z pęcherza moczowego. Stany neurologiczne mogą powodować nietrzymanie moczu, przerywając połączenie pomiędzy nerwów i dróg oddechowych.

Warunki

Zaburzenia neurologiczne, które mogą powodować nietrzymanie moczu obejmują stwardnienie rozsiane, chorobę Parkinsona, chorobę Alzheimera i udaru.

Rodzaje

Według Merck.com, nietrzymanie moczu z zaburzeniami neurologicznymi jest znany jako moczu funkcjonalnej. Inne rodzaje pęcherza moczu to nietrzymanie moczu, wysiłkowe nietrzymanie moczu i nietrzymania moczu z przepełnienia.

Świadomość

Choroba Alzheimera lub udar może spowodować nietrzymanie moczu, jak pacjenci z takimi zaburzeniami neurologicznymi może stracić świadomość potrzeby oddania moczu lub nie być w stanie zlokalizować toaletę.

Mięśnie

Pacjenci z chorobą Parkinsona i stwardnienie rozsiane mogą wystąpić nietrzymanie moczu z powodu braku koordynacji mięśniowej i siły spowodowane przez ich choroby. Mięśnie zwieracza może być zbyt słabe lub nie reagują na kontrolowanie uwalniania moczu.

Znaki i objawy pęcherza Problemów

Pęcherz może pomieścić ludzki aż 600 ml moczu, ale chęć oddania moczu jest doświadczony, gdy pęcherz zawiera tylko 150 ml. Problemy z pęcherzem może niekorzystnie wpłynąć na zdolność danej osoby do posiadania lub uwolnienia moczu, co może spowodować inne komplikacje zdrowotne. Ale większość problemów kontroli pęcherza moczowego są uleczalne. Trzydzieści trzy miliony Amerykanów cierpi na nadczynność pęcherza. To duża liczba wskazuje, że problemy z pęcherzem są rzeczywiście dość powszechne.

Najczęstszym objawem problemów z pęcherza

Najczęstszym objawem problemu pęcherza jest pilna potrzeba oddania moczu lub częste oddawanie moczu. Ludzie, którzy cierpią z powodu tego problemu może czuć, że pęcherz nie jest całkowicie pusta, nawet po skorzystaniu z toalety. Osoba, która odwiedza łazienkę tak często, że zakłóca pracę, sen czy życie w domu przeżywa potencjalny problem pęcherza. Najczęstsze przyczyny częstego oddawania moczu są zakażenia układu moczowego i niektóre leki.

Częste oddawanie moczu i pilne mogą być spowodowane przez kamienie nerkowe lub zakażenia nerek. Merk farmaceutyczny zaleca, aby ludzie, którzy mają częste pilną potrzebę oddania moczu i towarzyszy ból lub obrzęk powinny być oceniane bezpośrednio przez lekarza.

Inne Problemy pęcherza Efekty

Nietrzymanie ból w postaci pieczenie lub ból w obrębie miednicy, jest kolejnym typowym objawem problemu pęcherza i może nastąpić z wielu powodów. Najczęstsze przyczyny bólu moczowego jest zakażenie układu moczowego (ZUM). Każdego roku miliony ludzi zarażonych UTI, które jest spowodowane przez mocz, który nie jest sterylna. Kiedy mocz zawiera bakterie, grzyby lub wirusy mogą powodować ból cewki moczowej. Czasami bakterie rozwinęła, ponieważ został przeniesiony z jednej części ciała do dróg moczowych, a czasami ból jest nie z powodu chorób przenoszonych drogą płciową, takich jak chlamydia lub mykoplazmy zostało zakontraktowane. ZUM są zwykle leczone antybiotykami, jak penicyliny i mogą być utwardzane po kilku dniach leczenia.

Trudności w oddawaniu moczu jest oznaką problemu pęcherza. Z tym problemem, pęcherz trzyma moczu, nawet jeśli człowiek ma ochotę go zwolnić. Ten problem może być spowodowany urazami, zakażeniami i czasami nawet lekami. Jednym z najczęstszych przyczyn zatrzymywania moczu jest odwodnienie, które mogą być w prosty sposób rozwiązać przez więcej wody pitnej.

Pęcherza Problemy spowodowane ciążą i wieku

Jednym z najbardziej kłopotliwych objawów problemu pęcherza jest nietrzymanie moczu, w którym człowiek nie ma dobrowolnej kontroli nad gdy mocz. Ten brak samokontroli może wynikać ze słabych mięśni miednicy. Pęcherz jest organem, który składa się z mięśni, tkanki i wiele nerwów. Za każdym razem wypełnia się pęcherza moczu, rozszerza się i mocz przechowywano i ewentualnie uwalnia się przez cewkę moczową. Kiedy mięśnie są słabe, to relaks i cewki moczowej i pęcherza nie są w stanie utrzymać moczu pęcherz został zapisany. Mięśnie te mogą stać się słabsze ze względu na urazy, starzenie i traumy, a także w wyniku ciąży i porodu.

Nieporozumień

Krew w moczu jest prawdopodobnie jednym z najbardziej przerażających objawów problemu pęcherza; Jednak nie zawsze jest przyczyną poważnych obaw. Zgodnie z Mayo Clinic, jedna z najczęstszych przyczyn krwi w moczu nadmierne ćwiczenia fizyczne. Jeśli mocz jest krwawe z powodu zbyt dużej ilości ćwiczeń, krew zazwyczaj odejść na własną rękę w dzień lub dwa. Jeśli nie, to osoba powinna zgłosić się do lekarza, ponieważ może to być przyczyna wystąpienia poważnego problemu zdrowotnego.

Zapobieganie / Rozwiązanie

W badaniu opublikowanym przez BJU International, Arun Sahai i innych naukowców Guy Hospital i Kings College w Londynie odkryli, że Botox może być rozwiązaniem problemów z pęcherza. Chociaż iniekcji są zwykle stosowane do redukcji zmarszczek i linii twarzy, mogą być również stosowane do nadawania pomoc dla osoby cierpiącej z nadreaktywnym pęcherzem. Jab Botox może pracować przez okres do 24 tygodni i ma znaczący wpływ na słabym pęcherzem.

Rozwiązywanie problemów z pęcherzem wymaga wizyty u lekarza i prawidłowej diagnostyki. Na szczęście, większość problemów z pęcherzem może być rozwiązany za pomocą leków lub zmiany w diecie. Indywidualny doświadczających problemów z pęcherzem powinny zgłosić się do lekarza.

Istnieją naturalne sposoby, że kwestia pęcherza można leczyć. Na przykład, zmiany w diecie, wykonujący mięśnie dna miednicy i dodatki, takie jak witaminy może złagodzić objawy choroby pęcherza moczowego, bez konieczności ostre leków lub procedur chirurgicznych.

Co Witaminy Przyczyna Leg skurcze?

Nie ma nic aż tak irytujące jak się skurcze nóg. Jeśli śpisz, budzisz się z bólu. Jeśli jesteś w odległości może być kłopotliwy potknięcie. Jeśli siedzisz, nie może mieć miejsca do rozciągnięcia się nogę. Możesz zmniejszyć swoje szanse na uzyskanie skurcze nóg zapewniając dieta jest bogata w witaminy i minerały. Chociaż biorąc witaminy nie spowoduje skurcze nóg, nie mając pewnych witamin w organizmie spowoduje ich.

Definicja

Kurcze nóg jest krótki, mimowolne kurczenie się z mięśni nogi, głównie łydki, stopy lub uda. Innymi słowy, mięśni zgina na własną rękę i pozostaje w ten sposób, czy tego chcesz, czy nie.

Przyczyny

Przyczyną jest brak kurcze nóg. Pływacy wydają się skurcze, czy wskazują one swoje palce w określony sposób. Więcej mięśni nogi wydają się również bardziej podatne na skurcze. Niski poziom elektrolitów i diuretyki przydatne związane ze skurczem nogi. U pacjentów dializowanych i kobiety w ciąży skarżą się także skurcze nóg częściej niż inni. Powodem skurcze kończyn dolnych mogą być słabe krążenie w kończynach dolnych, które prowadzi do małej zawartości tlenu w tkance mięśni nóg.

Weź Witaminy

Niektóre witaminy pomogą zmniejszyć szanse na skurcze nóg. Należą do nich witaminy E (400 IU dziennie), który pomaga rozszerzać mięśni, krwi i cienki, aby poprawić krążenie krwi. Brak niektórych witamin B (100 mg dziennie) --thiamine (B1), kwas pantotenowy (B5) i pirydoksyna (B6) - są znane powodować skurcz. Witaminy te rozkładają węglowodany, tłuszcze i białka do produkcji energii oraz pomoc w obiegu. Wreszcie, witamina A (10.000 jm na dobę) i witaminy C (3000 mg na dobę) są potrzebne, aby uniknąć skurczów.

Minerały

Wraz z witamin, za coraz bardziej pewnych minerałów, jeśli są podatne na skurcze nóg. Uzyskać wystarczająco electrolytes-- magnez (400 mg dziennie), potas (100 mg dziennie), wapnia (1200 mg na dobę) i sód. Magnezu, wapnia i potasu, pozwala się wchodzić i wychodzić z komórek, podczas gdy zwiększa absorpcję wapnia magnezu.

Dieta

Natomiast można wziąć witaminy i minerały jak suplementy, bardziej skuteczny sposób, aby uzyskać odżywianie jest poprzez dietę. Jedz dobrze zrównoważona dieta bogata w owoce i warzywa. Najprostszym sposobem zapewnienia zrównoważonej diety jest przestrzeganie piramidy żywności promowanej przez Departament Rolnictwa USA. Obejmuje to: sześć do 11 porcji produktów zbożowych, 04:57 porcji warzyw, trzy porcje produktów mlecznych, 04:57 porcji mięsa, 03:58 porcji owoców i ograniczonych olejów.

Rodzaje nietrzymania moczu

Nietrzymanie moczu jest terminem stosowanym do opisania utraty pęcherza moczowego (moczu) lub jelit (kału) kontroli. Wspólne typy nietrzymania moczu to wysiłkowe nietrzymanie moczu, nietrzymanie moczu z przepełnienia, nietrzymanie moczu, funkcjonalne lub środowiska moczu.

Wysiłkowego nietrzymania moczu

Wysiłkowe nietrzymanie moczu występuje, gdy ciśnienie w jamie brzusznej jest zwiększona. Wzrost ciśnienia może być z powodu kichania, podnoszenia ciężkich przedmiotów, a nawet ciśnienie od płodu w czasie ciąży. Osłabienie mięśni z procesem starzenia lub choroby mogą również spowodować wyciek.

Nietrzymanie moczu

Nietrzymanie moczu, znany również jako zespół nadreaktywnego pęcherza, częste jest wystąpienie nagłej potrzeby oddania moczu. Wspólną skargą osób starszych, nietrzymanie moczu może być również objawem infekcji lub w wyniku urazów lub niedawnej operacji.

Nietrzymanie moczu z przepełnienia

Nietrzymanie moczu z przepełnienia występuje z powodu pełnego pęcherza moczowego lub niemożność całkowitego opróżnienia pęcherza. Może to nastąpić, gdy kamienie lub powiększenie gruczołu prostaty blokuje cewkę moczową.

Nietrzymanie moczu funkcjonalne lub środowiska

Moczu funkcjonalne lub środowiskowe występuje, ponieważ człowiek nie był w stanie dostać się do łazienki w czasie. Choroba Alzheimera może mieć wpływ na ocenę danej osoby z konieczności wizyty w łazience lub zapalenie stawów może opóźnić lub szkodę osoby z dostaniem się do łazienki.

Nietrzymania stolca

Długotrwały zaparcia lub chorób, takich jak cukrzyca czy stwardnienie rozsiane mogą osłabić mięśnie lub uszkodzić nerwy używane do wykrywania i kontroli defekacji. Często biegunka powoduje nietrzymanie jelit, jak luźne stolce trudniejsze do opanowania.

Może Torbiele Przyczyna Elbow Pain?

Torbiele są częstą przyczyną bólu łokcia, ale są konkretne zabiegi, które mogą zmniejszyć ilość dyskomfortu. Najczęściej występującym rodzajem łokciowego torbieli jest znany jako torbieli zwoju i jest łatwe do wyleczenia.

Objawy

Ganglion torbiel tworzy zazwyczaj po zwichnięcia i pojawi się na łokciu. Obszar będzie obrzęk i delikatne, a ból jest powszechne, szczególnie podczas zginania stawu.

Leczenie

Wiele torbiele ganglion zniknie na własną rękę w ciągu kilku dni. Przez przeciwbólowych, takich jak Tylenol licznik lub Advil są zazwyczaj przepisywane w celu zmniejszenia stanu zapalnego i bólu.

Rokowanie

Te torbiele łokcie są łatwe do leczenia i powodować jedynie niewielki dyskomfort. Mogą być one ponownie pojawiła się jednak, zwłaszcza u sportowców, które wykonują to połączenie często.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Aby zapobiec tego rodzaju torbieli jest niezbędna do ochrony spoiny podczas ćwiczeń. Wsparcie okład może zmniejszyć ryzyko skręcenia, który jest głównym czynnikiem w rozwoju torbieli zwojowych.

Ostrzeżenie

Chociaż jest to popularny rodzaj torbieli w stawie łokciowym, nie należy zdiagnozować samodzielnie. Udać się do lekarza, jeśli zauważy się typ wzrostu dla prawidłowej diagnostyki.

Vs HCG w surowicy HCG w moczu

Ludzka gonadotropina kosmówkowa, czy hCG jest hormonem, który jest wytwarzany i uwalniane do krwioobiegu podczas ciąży. Hormon ten można mierzyć zarówno w surowicy krwi i moczu.

HCG w surowicy

Badaną próbkę krwi mogą być stosowane w celu zrobienia testu jakościowego i ilościowego HCG testu HCG. Badanie krwi jest także podawać, czy niektóre nowotwory jajnika u kobiet lub u mężczyzn nowotworów jąder podejrzenia.

HCG w surowicy jakościowa

Jakościowych krwi HCG test sprawdza tylko, czy nie jest HCG we krwi. Wyniki będą albo pozytywne, jeśli pacjent jest w ciąży, lub negatywny, jeśli ona nie jest.

HCG w surowicy ilościowy

Ilościowe badanie HCG we krwi mierzy dokładną ilość HCG we krwi. Poziomy szybko zwiększa się podczas pierwszych tygodni ciąży test jest często stosowany w celu określenia, czy ciąża przebiega prawidłowo.

HCG w moczu

Próbka moczu może być również stosowane do badania na obecność HCG. Badania moczu są tylko jakościowe, w wyniku pozytywnego lub negatywnego, nie określone poziomy hCG. At-home są testy ciążowe HCG w moczu badania jakościowe.

Fałszywe lub nieprawidłowe wyniki

Jeśli podejrzewa się ciążę, ale wyniki któregokolwiek z tych testów są negatywne, należy powtórzyć badanie w ciągu jednego tygodnia, zgodnie z National Institutes of Health. Wyniki niższe niż normalne zagrożone może oznaczać poronienie lub ciążę pozamaciczną. Wysoki poziom, kiedy nie ma ciąży może oznaczać raka jajnika.

Przyczyną chrypki

Chrypka jest warunek stosuje się do opisania niezwykłych zmian w głosie. Stan ten powoduje, że dźwięk wokal brzmieć pracował i żwirowe. Nie będzie zauważalne zmiany w wielkości i jak wysoki lub niski brzmi twój głos. Zaburzenia występujące w krtani zwykle przyczyną tych zmian. Wszelkie warunki, które wpływają na krtań zmieni strun głosowych i tworzenia zmian głosowych.

Przyczyny

Większość przyczyn chrypki nie są poważne i ustępują w ciągu krótkiego okresu czasu. Wykorzystując swój głos może spowodować nadmiernie być przedłużone objawy. Ci, którzy kariery zależy od użytkowania wokal (śpiewaków, mówców i nauczycieli) uzyskują poważne przypadki chrypka.

Warunki

Pewne wspólne warunki związane z chrypki są polipy, zapalenia gardła, zmiany wokalne i krwotok, paleniem tytoniu oraz refluks gardłowo-krtaniowym (LPRD). W starszym wieku, refluks żołądkowo-przełykowy (GERD) jest stanem, w którym kwas żołądkowy jest bezpośrednią przyczyną chrypki. Mniej znane warunki są warunki tarczycy, uszkodzenia krtani i miesiączki.

Konsultacje

Skonsultować się z lekarzem w celu oceny, czy nie są chore, trudności doświadczenie połykaniu, ból podczas mówienia, zawiadomienia guzek w ówczesnej szyi i kaszel krwią. Jeśli jesteś palaczem, zgłaszają się na leczenie, jeśli chrypka jest obecna od ponad dwóch tygodni.

Diagnozy

Laryngolog (ENT) będzie kwestionować swoją historię chrypka podczas badania lekarskiego. Struny głosowe są sprawdzane w lustrze lub zakresu światłowodem umieszczonym z tyłu szyi lub przez nos. Stroboskopy (kamery wideo w zwolnionym tempie) są wykorzystywane do pomocy w analizie fałdów głosowych. Dostępne są specjalne testy, które oceniają również objętość, przepływ powietrza i innych nieprawidłowości, które mają wpływ na jakość dźwięku. Procedury te są tolerowane przez większość pacjentów, niezbędne do oceny poważnych przypadków chrypka.

Leczenie

Kurs leczenia są zależne od warunków przyczyny. Łagodne przypadki chrypki są uleczalne, ograniczając stosowanie strun głosowych oraz zwiększenie ilości płynów. Ciężkie przypadki mogą wymagać operacji usunięcia polipów lub zmiany. Logopedzi mogą być konieczne, aby uczyć pacjentom alternatywne metody mowy. Chrypka związane śpiew może być leczone poprzez poprawę technik wokalnych.

Zapobieganie

Poniżej znajdują się środki zapobiegawcze, które mogą zmniejszyć ryzyko stania się ochrypłym głosem: limit wykorzystania, użycie mikrofonu, gdy dostępne, rzucić palenie i unikać biernego palenia, zwiększenie spożycia wody, zmniejszyć spożycie alkoholu i kofeiny, ograniczają pikantne żywności i nawilżanie domu.

Wyzwalania Punkt Zespoły w szyi

Zespoły punktu wyzwalania na szyi są bolesne lub przetargowe obszary, które mogą powodować, że mięśnie do umowy lub skrócić. Punkty spustowe mogą również produkować promieniujący ból. Promieniujący ból pędy lub podróżuje do innego obszaru. O których mowa ból, ból, który jest w innym miejscu, może również wystąpić z punktów spustowych.

Co to jest wyzwalania Punkt?

Punkt wyzwalania hiper drażliwość węzeł lub powięzi mięśnia, co powoduje ból. Powięź internetowej z tkanki łącznej, która obejmuje wewnętrznych struktur ciała, w tym kości, mięśni, naczyń krwionośnych i narządów. Ponieważ te wiązane obszary mogą mieć wpływ na powięź, punkty spustowe w szyi mogą powodować ból w obszarach głowy, klatki piersiowej i ramionach.

Przyczyny

Punkt wyzwalania może być wywołane przez stres lub napięcie prostej od nadużywać lub dłuższy niewłaściwych pozycjach. Przytrzymywania telefonu na ramieniu, na przykład, można utworzyć punkty spustowe, jak można przedłużyć pisania na komputerze lub pozycjonowania głowicy w pozycji do przodu. Przenoszenia ciężkich ładunków na ramionach, takie jak plecaki i torebki, może również generować wyzwalania bólu punktową.

Objawy

Zespoły punktu wyzwalania na szyi obejmują takie objawy jak sztywność, tkliwość i ból w okolicy szyi. Może to wpływać na zakres ruchu szyjki. Objawy mogą również rozwinąć się bóle głowy, ból oka, ból żuchwy, uszu, objawy zapalenia zatok, a nawet zawroty głowy. Niektóre punkty wyzwalające patrz ból szyi do ramion i może doprowadzić do pieczenie lub ból w ramionach lub wewnątrz górnego ramienia.

Leczenie

Aby skutecznie leczyć wyzwalania bólu punktową, ważne jest, aby wykluczyć innej przyczyny medycznej bólu. Po określeniu punktu wyzwalania jest przyczyną objawów, to jest konieczne w celu rozwiązania napięte mięśnie i wprowadzać zmiany stylu życia, w celu odwrócenia ich działania. Zastosowanie technik ciepła i masażu, specjalnie wywołać punkt masażu, w którym umieszczony jest bezpośrednia presja na punkcie wyzwalania i Myofascial technik uwalniania, gdzie delikatne rozciąganie jest stosowane w odniesieniu do obszaru, aby zmniejszyć napięcie powięzi, może znacznie zmniejszyć ucisk i ból. Leki, takie jak środki przeciwbólowe, rozluźniające mięśnie i niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) są przydatne w zwalczaniu bólu i stanów zapalnych. Inne opcje leczenia obejmują kortykosteroidów zastrzyki na miejscu, aby zmniejszyć stan zapalny lub ból i obrzęk w okolicy.

Własna Leczenie

Ogólnie program ćwiczeń rozciągających i może znacznie zmniejszyć objawy i zwiększyć zakres ruchu w okolicy. Techniki zarządzania stresem i zmiany postawy są często niezbędne, aby zapobiec ponownemu wystąpieniu zespołu punktu wyzwalania. Zabiegi te mogą również zmniejszyć własny negatywnych skutków nadużywania, co powoduje punktu aktywacji symptoms.The najlepszą opcję leczenia zespołu punktu wyzwalania na szyi jest zapobieganie.

Jak wyeliminować ból szyi i głowicy

Ból szyi i głowy są częste skargi w gabinetach lekarskich. Przyczyną jest zazwyczaj szczepu lub napięcie mięśni karku i kręgosłupa z uwagi na złą postawę, brak ćwiczeń fizycznych i brak snu. Czasami ból szyi i głowy może być oznaką czegoś poważniejszego, więc należy skonsultować się z lekarzem, jeśli ból utrzymuje się dłużej niż tydzień lub towarzyszy obrzęk węzłów chłonnych, drętwienie, moczu, paraliż, lub trudności w oddychaniu. W ogóle, choć łagodny lub umiarkowany ból szyi i głowy nie jest powodem do niepokoju i może być traktowane tanio w domu.

Instrukcje

Instrukcje

Zacznij od robienia over-the-counter lek przeciwbólowy, taki jak ibuprofen. Powinno to pomóc zmniejszyć stan zapalny i obrzęk, a tym samym złagodzić ból znacznie. Weź tak często, jak to konieczne, ale nie przekraczać zalecanej dawki.

2 stosuje się na zimno lub ciepło do szyi i głowy. Start z lodem, przez pierwsze kilka dni. Stosuje się przez 20 minut kilka razy dziennie i upewnij się, aby nie kłaść lodu bezpośrednio na skórę. Po kilku dniach, rozpocząć stosowanie ciepła za pomocą poduszki. Pamiętaj, aby wyłączyć poduszki przed zasnąć. Gorący prysznic lub kąpiel może również pomóc zwiększyć przepływ krwi i zmniejszyć obrzęk.

Spróbuj kilka relaksujących ćwiczeń szyi. Przesuń szyi i głowy na boki i do góry i na dół, aby rozciągnąć mięśnie. Nie wywierać zbyt dużo mięśni, kiedy to robi.

Unikaj regularne ćwiczenia, w tym biegania, sportów rekreacyjnych i podnoszeniu ciężarów. Umożliwiają mięśnie na odpoczynek aż ból ustępuje.

Zapytaj przyjaciela, małżonka, lub Professional do masażu szyi i głowy. Kojący masaż może zdziałać cuda, aby zmniejszyć ból i dyskomfort.

Dostosuj swoje otoczenie do spania, szczególnie jeśli wierzysz, że spowodował ból szyi i głowy. Możesz spróbować spać na twardym materacu bez poduszki. Również wziąć pod uwagę przy użyciu specjalnego materaca ortopedycznego lub poduszkę.

Używaj miękkiej szyi obrożę dla tymczasowego złagodzenia bólu, aby ograniczyć ruch szyi i pozwalają mięśnie uzdrowić.

Wskazówki

  • Skonsultować się fizykoterapeuty, jeśli masz przewlekłe problemy z głowy i szyi.
  • Natychmiast skonsultować się z lekarzem, jeśli wystąpi gorączka lub dreszcze z szyi i ból głowy.

Jak wyobrazić sobie, jeśli masz nieregularne Okres

Jeśli chcesz zajść w ciążę, pierwszym krokiem jest zapewnienie pewność, że jajo zostanie zapłodnione. Kobiety generalnie owulacja raz w cyklu miesiączkowego, z reguły jest data około dwa tygodnie od wystąpienia krwawienia. Dla kobiet o regularnych cyklach miesiączkowych, to łatwo oszacować datę owulacji i upewnij się, że stosunek płciowy w odpowiednim czasie. Jeśli jednak zdarzy się, że nieregularny okres, to może być trochę trudniej wiedzieć, kiedy w czasie seksu na najwyższym kursem ciąży.

Instrukcje

Odwiedź lekarza, aby omówić swoje nieregularne cykle miesiączkowe. W niektórych przypadkach, przyczyny leżące u podstaw nieregularnego cyklu miesiączkowego mogą być warunki zdrowotne, które ostatecznie mogą powodować powikłania ciąży lub zwiększają ryzyko poronienia. Tak więc, może to być pomocne, aby wskazać przyczynę nieregularnego cyklu miesiączkowego przed zajściem w ciążę.

Czy stosunek seksualny, co dwa do trzech dni. Nawet jeśli nie wiesz, kiedy będzie owulacja, posiadając stały seks zapewnia, że ​​nie będzie obecny w swojej spermy narządów rozrodczych do zapłodnienia komórki jajowej, gdy owulacji nie dzieje.

Śledź swoje cykle przy użyciu metody tworzenia wykresów temperatury, która obejmuje przyjmowanie temperatury z termometru podstawnej co rano, zanim się z łóżka i kreślenia wyniki na wykresie w całym cyklu. Wzrost o ponad 0,3 stopni Celsjusza od linii podstawowej w ciągu trzech dni lub dłużej zasadniczo oznacza owulacji. Metoda ta nie będzie wyprzedzeniem ostrzeżenie owulacji w konkretnej cyklu, ale może dać ci ogólne pojęcie tego, czy masz regularny wzór do swoich cykli, jak również zbierać informacje, które mogą być przydatne do lekarza, jeśli masz jakiekolwiek problemy z zajściem w ciążę . Jeśli potwierdzić datę owulacji w cyklu, który nie stwarza, będzie to również pomóc w obliczaniu terminu.

Za pomocą pasków testowych owulacji predyktorem całym czasie, który Twoim zdaniem może być owulacja. Są to zazwyczaj kije testy, które wykrywają hormonalne skokami moczu bezpośrednio przed owulacja, a pozytywny wynik zazwyczaj oznacza, że ​​będzie owulacja w ciągu 24 godzin. Gdy wykryje, że jesteś owulacji, stosunek płciowy, który dzień.

Rozważ używanie monitora płodności, jeśli powyższe metody nie działają na Ciebie. Monitor płodności jest skomputeryzowane urządzenie, które analizuje pasków testowych moczu w całym cyklu miesiączkowego, aby dać wskazanie, czy masz niski, wysoki lub optymalnej płodności (z optymalnego odczytu pochodzących od dnia przed owulacja). Zestawy przewidywania owulacji zazwyczaj mają ograniczoną liczbę pałeczek testowych na polu i trzeba mieć ogólne pojęcie o terminie, w którym prawdopodobnie będzie owulacja, ale monitor płodności może być bardziej dokładne, jeśli masz bardzo nieregularne cykle. Należy pamiętać, że monitor płodności jest znacznie bardziej kosztowne niż inne metody śledzenia owulacji, jednak.

Zobacz lekarz na płodność skonsultować, jeśli nie zaszła w ciążę po roku próby (i seks w czasach swojej owulacji). Jeśli są starsze niż 35 lat, skontaktuj się z lekarzem, jeśli nie jesteś w ciąży w ciągu sześciu miesięcy. Lekarz będzie w stanie pomóc w określeniu, czy istnieją czynniki zdrowotne, które uniemożliwia zajście w ciążę i może być w stanie zaoferować pomoc.

Wskazówki

  • Łatwo jest stać się obsesją próbuje dowiedzieć się datę owulacji, gdy aktywnie stara się zajść w ciążę, ale nie zapominaj, że znając datę owulacji nie zwiększa szanse poczęcia w porównaniu do po prostu seks dwa do trzech razy tygodni. Owulacji Śledzenie może być ważne, jeśli jednak będziesz używał sztucznego zapłodnienia lub jeśli masz problemy szeregowania zadań, które uniemożliwiają konieczności regularnego seksu ze swoim partnerem.

Jakie są przyczyny wysokiego TSH?

TSH (hormonu stymulującego tarczycę) jest częścią pętli sprzężenia zwrotnego kontrolującego poziom hormonu tarczycy. Stężenia TSH jest wysokie, kiedy części tej pętli sprzężenia zwrotnego nie działa prawidłowo. Najczęstszą przyczyną jest problemem w niedoczynności tarczycy, w wyniku, potraktowano hormonu tarczycy. Guz przysadki mózgowej lub podwzgórza mogą powodować wysoki poziom TSH i nadczynność tarczycy. Tarczycy badania tarczycy skanowania i zidentyfikować przyczynę.

TSH pętli sprzężenia zwrotnego

Hormon tyreotropowy (TSH), hormon białko jest uwalniane z gruczołu przysadkowego w mózgu, który stymuluje tarczycę do wytwarzania hormonu tarczycy, który reguluje metabolizm organizmu. TSH jest uwalniany z przysadki w odpowiedzi na uwalnianie TRH (hormonu uwalniającego tyrotropinę) z podwzgórza (również w mózgu). Pętlę ujemnego sprzężenia zwrotnego, hormon tarczycy wysyła sygnał regulacyjny do podwzgórza, aby zmniejszyć poziom TRH.

Nadczynność i niedoczynność tarczycy

Dwie przeciwstawne warunki mogą wystąpić z wysokim poziomem TSH: ciała albo wytwarza zbyt dużo hormonu tarczycy (nadczynność tarczycy) lub nie wystarczająco dużo (niedoczynność tarczycy). Nadczynność tarczycy jest stan, w którym przemiana materii przyspiesza. Osoba może schudnąć, mieć szybkie bicie serca, pot nadmiernie, być nietolerancyjny ciepła, stają się niespokojne i mają problemy z koncentracją, a na osteoporozę i biegunkę. Niedoczynność tarczycy jest przeciwieństwem stanu, wolniejszy metabolizm z przyrostem masy ciała, wolne bicie serca, zimne skóry, nietolerancja zimna, zahamowania wzrostu i zaparcia.

Tarczycy

Jeśli tarczyca nie jest w stanie produkować hormonów tarczycy, organizm zachowa wysyłania sygnalizuje do hormonu, tak jak inkasenta utrzymuje z prośbą o pieniądze. Sygnał ten jest TSH i najczęstszą przyczyną wysokiego TSH tarczycy. Tarczycy mogą wytwarzania hormonu tarczycy, jeżeli nie ma wystarczająco dużo jodu w diecie (kretynizm), lub tarczycy jest atakowany odpornościowego (choroba Hashimoto), jest chirurgicznie usunięta, lub zostanie fibrosed (tarczycy Riedel) lub stan zapalny z infekcją wirusową (de tarczycy Quervaina). Istnieje małe ryzyko wystąpienia raka tarczycy z wyższymi poziomami TSH.

Przysadki i podwzgórza

Przysadki i podwzgórza są częścią mózgu. Rzadko guz przysadki (gruczolak przysadki) może tworzyć zbyt dużo TSH. Nawet rzadziej tworzy się guza w podwzgórzu, uwalniając TRH, z kolei powodując poziom TSH wzrasta.

Diagnozowanie niedoczynność tarczycy

Problem ten może być identyfikowany, gdy poziom hormonu tarczycy i jodu zmierzone. Niski poziom hormonów tarczycy wskazują tarczycy nie działa normalnie. Poziomy jodu mogą być również sprawdzane. Tarczycy skanowanie środków czy tarczyca funkcjonuje. Na szczęście, hormony tarczycy mogą być zastąpione, poprawianie poziomu TSH.

Diagnozowania nadczynności tarczycy

Jeżeli istnieje guza w przysadce (rzadkich), poziomy TRH będzie niska, ponieważ wysoki poziom hormonu tarczycy powie podwzgórze do zatrzymania produkcji TRH. Jeżeli istnieje guza w podwzgórzu (bardzo rzadko), wówczas poziomy zarówno TRH hormon tarczycy i będzie duża. Praktycznie jednak kombinacja skanu CT lub MRI i podtypu zwanego hormonu tarczycy T3 identyfikuje te rzadkich guzów, TRH, ponieważ nie można zmierzyć.

Redukcja poziomu kreatyniny

Kreatynina jest produktem rozpadu kreatyny we krwi. Kreatyna jest ważnym produktem metabolizmu mięśni. Nerki odfiltrować kreatyniny i jest usuwane jako produkt odpadowy. Wysoki poziom kreatyniny we krwi jest dobrym wskaźnikiem bazowym choroby nerek, a nawet niewydolności nerek.

Zmniejszyć Suplementy

Kreatyna jest aminokwasem, który może być stosowany w postaci tabletek w celu budowy masy ciała. Niektóre ciężarowców i tych, którzy chcą przytyć może wziąć kreatynę przez usta. Dodatek ten może podnieść poziom kreatyniny wystarczająco dużo, aby mogły być nieprawidłowe. Zmniejszenie poziomów, które są powodowane przez odżywczym tylko trzeba zmniejszyć ilość przyjmowaniu leku lub wyciąć dodatku całkowicie. Po kreatyny zostało przerwane, stężenie kreatyniny zwykle wrócić do normy.

Dieta

Najczęstszą przyczyną jest podwyższony poziom kreatyniny problemy z nerkami. Lekarz poinformuje Cię, aby rozpocząć dietę o niskiej zawartości białka. Lekarz będzie musiał dowiedzieć się dokładnie, ile białka potrzebuje organizm na podstawie masy ciała. W połączeniu z dietą o niskiej białka lekarz może przepisać Lasix. Jest to silny środek moczopędny, że zachęci oddawanie moczu. Z tego leczenia stężenia kreatyniny we krwi zacznie spadać, podczas gdy poziomy w moczu wzrośnie.

Niewydolność nerek

Jeśli leczenie nie pomaga obniżyć poziom kreatyniny w organizmie, zazwyczaj jest to oznaką uszkodzenia nerek i lekarz rozpocznie omawianie dializy. Nerki utrzymać równowagę płynów w organizmie. Dializa pomaga przywrócić tę równowagę. Zabieg ten ręcznie czyści krew zanieczyszczeń - pracę nerki normalnie zrobić.

Zabiegi dla niepłodnych mężczyzn

Niepłodność plag tysięcy par rocznie. Dla mężczyzn, niepłodność była kiedyś nieważne problem możliwości leczenia z powodu braku wiedzy o jej przyczynach. Jest teraz więcej informacji dostępne dla świata medycznego o stanie otwarcia drzwi traktowania kobiet, u których zdiagnozowano to.

Podstawy leczenia

Leczenie niepłodnych mężczyzn zależy wyłącznie od podstawowej przyczyny niepłodności. Zabiegi nie są dostępne dla wszystkich problemów niepłodności. Jeżeli człowiek cierpi na schorzenia takie jak zespół Kilenfelton, zespół komórek Sertoliego i bezpłodność idiopatyczną (niepłodności dla których przyczyna nie została określona), nie jest kandydatem do terapii dla płodności. Dla tych, którzy są kandydatami, może to potrwać kilka miesięcy lub lat przed dzietności został osiągnięty. Zabiegi te mogą stać się kosztowne i wielu ubezpieczenia nie obejmuje kosztów tych zabiegów.

Leczenie hormonalne

Hypthalamus i przysadki są dwa obszary mózgu odpowiedzialne za regulację produkcji hormonów u mężczyzn. Jeśli obszary te nie wytwarzają normalny poziom hormonów, różne opcje leczenia może pomóc zwiększyć produkcję. Należą ludzkiej gonadotropiny kosmówkowej (hCG) zabiegi, leczenie recombinent hormony folikulotropowy i leczenia gonadotropiny.

Zabiegi gonadotropiny

Leczenie rozpoczyna się iniekcje gonadotropiny hCG, która jest wykorzystywana naturalnie zwiększyć poziom testosteronu u mężczyzn. Mogą być podane 3 razy w tygodniu lub co drugi dzień, w zależności od tego lekarz uważa będą bardziej skuteczne. Podczas leczenia, będzie poddane badaniom krwi w celu monitorowania poziomu testosteronu we krwi. Dawki wtrysku zostaną odpowiednio skorygowane w celu osiągnięcia najbardziej korzystnych wyników. Zastrzyki te są na okres 6 miesięcy - jeśli po tych 6 miesiącach plemników nie poprawić, recombinent stymulacji ludzkich pęcherzyków, inny sposób stosowany w celu zwiększenia poziomów testosteronu, może być dodany do leczenia. To są również przez wstrzyknięcie. W większości przypadków, to trwa od 1 do 2 lat leczenia mężczyźni osiągnąć normalną płodność.

Leczenie zakażeń narządów płciowych

Jeśli mnóstwo białych krwinek pojawia się podczas analizy nasienia, może to być oznaką infekcji męskiego układu rozrodczego. Wspólne leczenie to antybiotyki, choć może to nie być skuteczna w leczeniu infekcji wszystkich narządów i przywracania płodności. Płciowego często wynikają z chorobami przenoszonymi drogą płciową, przy czym niektóre z nich nie są związane z co leczenia niepłodności nieskuteczne.

Leczenie ejakulacji wstecznej

Jest to stan, w którym ruch plemników w niewłaściwym kierunku, podczas wytrysku i osadzane w pęcherzu. Najczęściej jest to uważane za stan trwały, ale w niektórych przypadkach może być stosowany nasienia w próbce moczu, który został specjalnie obróbce, a następnie przemyto. To jest proces, który usuwa martwe, wolno poruszające się plemniki lub substancje chemiczne, które mogą mieć wpływ na zapłodnienie. Po przemyto, może być stosowany w technice wspomaganego rozrodu, takich jak zapłodnienie in vitro.

Operację usunięcia blokady

Operacja jest czasami używane do otwierania i ominąć wszelkie blokady w układzie rozrodczym, które uniemożliwiają zdrowych plemników dotarcie do zdrowych jaj. Przykładem może być wazektomii odwrócenie. Jest to skuteczne 85 procent, 50 procent par skutecznie zajścia w ciążę po zabiegu. Jednak już było od wazektomii, niższy płodności szanse może być przywrócony.

Efekty kontroli urodzeń na testy ciążowe

Z wszystkich różnych rodzajów antykoncepcji, które są dostępne w nowoczesnym społeczeństwie, najbardziej popularne nadal pozostaje pigułki antykoncepcyjnej. Wykorzystywane do sterowania naturalne procesy organizmu tak, że ciąża występuje rzadko, pigułki antykoncepcyjnej zmienia hormonów w organizmie kobiety. Jednak wiele osób nie ma pewności, jaki wpływ zmiany te mogą mieć, jeśli kobieta na pigułki antykoncepcyjnej wykonuje test ciążowy.

Pill

Pigułki antykoncepcyjnej działa poprzez regulację dawek estrogenów i progesteronu w organizmie kobiety. Kontrolując te dwa hormony niezbędne jajeczkowanie nie występuje. Jeśli owulacja --- Proces jajka uwolnieniu z jajnika w przygotowaniu do zapłodnienia --- nie występuje, to staje się bardzo mało prawdopodobne, że kobieta będzie w ciąży.

Skuteczność

Pigułki antykoncepcyjnej jest mniej więcej 99,7 procent skuteczności, gdy jest wykonane prawidłowo. Jednak kobiety, które biorą antybiotyki i leki na padaczkę lub gruźlicy może znaleźć ich lek znacznie zmniejsza prewencyjne uprawnienia pigułki antykoncepcyjnej. Istniały również badania, które sugerują, Saint-ryfampicyna-brzeczki może również zmniejszać skuteczność pigułki antykoncepcyjnej.

Skutki uboczne

Większość kobiet, które biorą pigułki antykoncepcyjne wystąpić jakieś skutki uboczne. Efekty te mogą być łagodne, takie jak nieregularne miesiączki, zwiększenie masy ciała, bóle głowy lub utraty lub tkliwość piersi. Poważniejsze działania niepożądane mogą obejmować skrzepów krwi, udaru mózgu lub zawał serca, ale te efekty uboczne są znacznie rzadsze.

Testy ciążowe

Testy ciążowe działają wykrywając obecność hormonu stwierdzono u kobiety w moczu. Hormon ten szczególności nie znajduje się w, lub reguluje, pigułki antykoncepcyjne. Testy ciążowe mogą być jednak zwieść kobiet, które biorą leki na płodność, ponieważ wpływają hormony ciążowe w organizmie kobiety.

W ciąży?

Pigułki antykoncepcyjne nie generują fałszywych alarmów na test ciążowy. Z efektów ubocznych, takich jak nieregularne miesiączki i wrażliwych piersi, jest to typowe dla kobiety mieć ciąża przeraża podczas pigułki antykoncepcyjnej. Jeśli wynik testu jest ujemny, to często oznacza coś innego niż ciąży jest przyczyną objawów, a może chcesz, aby skonsultować się z lekarzem.

Można zajść w ciążę, gdy nie dochodzi do owulacji?

Owulacja jest istotną częścią ciążę. Wyobrazić, sperma musi spełniać i zapłodnić dojrzałe jajo, który został wydany przez jajnika do jajowodu. Jeśli jajnik nie wydała dojrzałe jaja (owulacji), to ciąża nie może wystąpić. Jednak, jeśli uważasz, że nie masz owulacji, ale chcę mieć dziecko, nie ma potrzeby do rozpaczy. Istnieje wiele możliwości leczenia kobiet w wieku rozrodczym, które nie owulacja.

Co to jest owulacja?

Każda kobieta rodzi się z milionów niedojrzałych jaj w jej jajniki. Owulacji zaczyna się w okresie dojrzewania, kiedy jajniki zaczyna dojrzewać i uwolnienia jednej komórki jajowej do jamy miednicy w każdym miesiącu. Uwolniony jaj jest przesuwana do jajowodu, gdzie czeka nawożenie spermy. Jajo może być zapłodnione przez 12 do 24 godzin po jej wydaniu. Jeśli jest zapłodnione, należy dołączyć do krwi w wyściółce macicy oraz zacznie rośnie do płodu. Jeśli nie zapłodnione, jest usuwane z ciała w okresie menstruacji, który występuje około dwóch tygodni po owulacji.

Objawy owulacji

Jeśli próbujesz zajść w ciążę, to ważne jest, aby wiedzieć, czy owulacja. Oprócz monitorowana przez USG lub poprzez badanie krwi, nie ma najpewniejszy sposób, aby ustalić, czy jest owulacja. Jednak ciało daje wiele wskazówek. Na przykład, jeśli wykresy kobiet jej podstawowej temperatury ciała (temperatura spoczynku), co rano, że nie zauważy, że jej temperatura wzrośnie o co najmniej 0,5 stopnia po ona owulacji. Ponadto, kilka dni przed owulacją, kobiecy śluz szyjki macicy staje się jasne, śliski i rozciągliwy - podobnie jak konsystencji białego surowego jajka. Kobieta może również śledzić, czy jest ona owulacji przy użyciu zestawu owulacji predykcyjną, które, jeśli są prawidłowo stosowane, monitoruje ilości hormonów w moczu, które sygnalizują nadejście owulacji.

Jak calcuate kiedy będzie owulacja

Jeśli uważasz, że możesz być owulacji, ale nie wiem w którym momencie podczas miesiąca, można obliczyć przybliżoną datę owulacji poprzez zapoznanie się z cyklu miesiączkowego. Policzyć liczbę dni w cyklu, począwszy od pierwszego dnia okresu, a kończąc pierwszego dnia następnego okresu. Gdy wiesz, średnią liczbę dni w cyklu, oszacować, kiedy będzie owulacja przez liczenie do tyłu 12 do 16 dni od dnia następnego przewidywanym okresie. Jeśli owulacja, owulacja będzie prawdopodobnie w tym okresie.

Dlaczego niektóre kobiety nie owulacja

Istnieją niezliczone powody, kobieta w wieku rozrodczym może nie owulacja (medycznie zwane "brak owulacji"). Nierównowaga w estrogenów i progesteronu, dwa podstawowe hormony dojrzewania i uwalniania jaja z jajnika lub innych zaburzeń równowagi hormonalnej (np, zespół policystycznych jajników) może spowodować anovulation. Ponadto brak jajeczkowania może być spowodowane przez stres, niepokój, nadmierne ćwiczenia fizyczne, nadmiernej utraty wagi, otyłości lub przedwczesnej niewydolności jajników. Według Epigee.com, brak owulacji wpływa na 6 do 15 procent wszystkich kobiet w wieku rozrodczym.

Leczenie braku owulacji

Leczenie braku owulacji zależy od powodem niepowodzenia. Jeśli nierównowaga hormonalna powoduje anovulation, pacjent może być traktowane z leków na płodność, takich jak Clomid lub Pergonal, które mogą pomóc rozwiązać ten brak równowagi. Ponadto, utrzymanie zdrowej, zbilansowanej diety i redukcji stresu można umieścić ciało z powrotem na właściwe tory. Istotne jest, aby skontaktować się z lekarzem w celu ustalenia, czy rzeczywiście jesteś owulacji, a jeśli tak, to jakie leczenie będzie dla Ciebie najlepszy.

Jak sprawdzić, kiedy jesteś owulacji

Wiedząc, kiedy jesteś owulacji pomaga w planowaniu ciąży lub w zapobieganiu niechcianej ciąży. To również może być korzystne wiedzieć cyklu lepiej, aby pomóc w planowaniu działań i wydarzeń specjalnych. Kilka użytecznych metod mogą pomóc określić, kiedy występuje owulacja.

Instrukcje

Użyj kalendarza, aby sprawdzić, kiedy Twój następny okres jest należny. Liczyć z powrotem 12 do 16 dni, co daje prawdopodobny ramę czasową okresie owulacji. Metoda ta jest prosta i zazwyczaj dokładne, cykl organizmu mogą ulec zmianie z przyczyn takich jak dieta lub stres, dzięki czemu metoda kalendarz mniej dokładne.

zmiany monitora w swoim śluzu szyjkowego. Podczas owulacji, tekstury śluz będzie przypominać białka i ilość wzrośnie. Jest to spowodowane dodatkowym estrogenu obecnego w systemie niezbędnych do zwiększonej płodności.

Za pomocą termometru do monitorowania temperatury ciała. Owulacja zwykle pokazuje, jak gwałtowny wzrost temperatury na skutek wzrostu hormonów związanych z wydaniem w jaja. Będziesz najbardziej płodna dwa do trzech dni przed lub dwa dni po skoku temperatury. Wykres codziennych temperatury ciała na kilka miesięcy, aby znaleźć zauważalny wzór dla większej dokładności.

Zwróć uwagę na zmiany ustrojowe. Niektóre kobiety odczuwają dyskomfort w obrębie jamy brzusznej lub mniejszą przetargu piersi całym czasie owulacji. Uczucie może być łagodne lub ciężkie i może trwać kilka chwil, lub do kilku godzin.

Sprzedam zestaw owulacji predykcyjnych. Zestaw zaleci badania moczu na co dzień, aby określić, kiedy masz owulację. Asortyment zestawów są dostępne w sprzedaży od drogeriach i supermarketach.

Wskazówki

  • Cykle miesiączkowe nie zawsze są regularne, więc za pomocą informacji owulacji jako metoda kontroli urodzeń może być zawodne i spowodować przypadkową ciążę.

Skrzepy krwi spowodowane przez Ortho Evra urodzenia sterowania patchu

Link do zakrzepów krwi

Ortho Evra plaster metoda antykoncepcyjna, która wymaga stosowania raz tygodniami na skórę, który uwalnia ciągłego poziomu progesteronu i estrogenu, hormonów, aby zapobiegać owulacji. Według OrthoEvra.com, plaster zawiera o 60 procent więcej estrogenów niż typowy pigułki antykoncepcyjnej, która zawiera 35 mikrogramów estrogenu.

W styczniu 2008 roku, FDA wydała oświadczenie łączącej poprawkę antykoncepcyjnej ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia zakrzepów krwi nóg i płuc, które może powodować działania niepożądane, zagrażające życiu, takie jak zator tętnicy płucnej lub udaru mózgu.

Estrogen wpływa

Po zastosowaniu poprawki, estrogen jest uwalniany do organizmu, na wyższym poziomie, niż się wziąć w pigułki antykoncepcyjnej. Sam estrogenu nie powoduje skrzepów krwi, ale może zwiększyć ryzyko krzepnięcia. Po estrogenu jest uwalniany do ciała, stężenie czynnika krzepnięcia wzrostu organizmu. Ten wzrost czynników krzepnięcia może zwiększyć prawdopodobieństwo wystąpienia zakrzepów krwi w organizmie.

Podczas gdy w 3000 szacuje jeden kobiet stosujących pigułki antykoncepcyjne za rok doświadczenia zakrzepów krwi, ryzyko to jest nieznacznie większa u kobiet przyjmujących Ortho Evra.

Jeśli tworzy się skrzepu krwi w żyłach głębokich w organizmie, takie jak to, w nogawce, stan jest znany jako zakrzepica żył głębokich (DVT). Te skrzepy może występować w części dolnej lub uda. Jeśli zakrzep zrywa (znane jako zator) skrzep może drogę do płuc i zablokować przepływ krwi. Bez takiego przepływu krwi, płuca i inne organy mogą zostać uszkodzone.

Wyższe ryzyko

Istnieją pewne działania i warunki, które mogą jeszcze bardziej zwiększyć ryzyko zakrzepów krwi w tych, którzy używają Ortho Evra. Kobiety, które palą, są bardziej narażone na to rozszerzenie naczyń krwionośnych, co może jeszcze bardziej przyczynić się do zakrzepów. To samo odnosi się do tych, które są uważane za otyłych (wskaźnika masy ciała lub 30 lub więcej).

Ponadto, kobiety z wywiadem zakrzepicy lub trombofilii są w grupie zwiększonego ryzyka wystąpienia zakrzepów krwi. Pacjenci ci są powszechnie traktowane z leków przeciwzakrzepowych, co zmniejsza ryzyko powstawania zakrzepów krwi. Jednakże, leki te mogą spowodować zwiększenie ilości występowania krwawień, które mogą być redukowane Ortho Evra.

Przyczyny skrajne zmęczenie

Skrajne zmęczenie może utrudnić niemożliwe, aby wstać i iść o normalnych codziennych czynności, zorganizować pracę i dbać o siebie. Osoby o skrajnych zmęczenie może mieć schorzenie, powodując ich objawów, albo może być zmęczenie spowodowane zachowania osobistego, który może być zmieniony w celu łagodzenia objawów. Rozważ te fakty z Mayo Clinic na temat przyczyn skrajnego zmęczenia.

Pozbawienie snu

Chociaż oczywiste, skrajne zmęczenie jest objawem snu, które mogą być spowodowane lekami, lękowe, i stanów, takich jak ciąża lub zespołu niespokojnych nóg.

Przepracowanie

Praca za dużo w swojej pracy lub robi usilne treningi na siłowni, takich jak szkolenia dla maratonu, może powodować skrajne zmęczenie.

Depresja

Kliniczna depresja może trwać miesiące lub dłużej, jeśli nie jest leczone, i może powodować skrajne zmęczenie, brak motywacji i utraty radości życia.

Choroby

Zakażenia, takie jak mono i grypy i innych chorób, takich jak POChP (Przewlekła obturacyjna Disorder) może osłabić organizm i powodują skrajne zmęczenie trwające przez kilka tygodni lub dłużej.

Niedokrwistość

Niedokrwistości przewlekłej choroby krwi wynikające z niskiego żelaza i mogą powodować objawy, takie jak zmęczenie, senność i długotrwałego wyczerpania.

Zaburzenia tarczycy

Zaburzenia tarczycy, takie jak niedoczynność tarczycy lub nadczynność tarczycy, może spowodować problemy z metabolizmem i powodować objawy takie jak skrajne zmęczenie.

Cukrzyca

Skrajne zmęczenie może być objawem cukrzycy, zwłaszcza jeśli towarzyszą inne objawy cukrzycy, takie jak częste oddawanie moczu, thirstiness i utrata masy ciała.

Sposoby zajść w ciążę szybciej

Wykorzystanie wszystkich możliwości ciąży to klucz do zajścia w ciążę tak szybko, jak to możliwe. Aby odnieść sukces w swoim przedsięwzięciu, trzeba zrozumieć, gdy ciąża są twoje możliwości i najlepszy czas, aby próbować wyobrazić. Ponadto, istnieje kilka czynników, oprócz możliwości ciąży, które mogą w znacznym stopniu przyczynić się do pojmowania szybko.

Owulacja

Owulacja to uwolnienie komórki jajowej z Twojego jajnika. Ma to miejsce raz w miesiącu, na około dwa tygodnie po ostatnim dniu menstruacji. Podczas owulacji jest, kiedy można sobie wyobrazić. Dlatego wiedząc, dat owulacji jest niezbędna do zajścia w ciążę szybciej. Istnieje kilka sposobów, można powiedzieć masz owulację.

Jednym z najczęstszych rzeczy kobiety robią rozważyć ich dzień owulacji jest poprzez śledzenie ich cyklu menstruacyjnego. Większość kobiet ma tak zwany cykl 28 dni, co oznacza, że ​​okres rozpocznie się co 28 dni. To jest średnia, ale i niektóre kobiety mają dłuższe cykle, a niektóre mają znacznie krótszy. Menstruacyjny kalendarz jest doskonałym narzędziem, aby zapoznać się z unikalnym cyklu miesiączkowym. To trwa kilka miesięcy z wykresów, aby nauczyć się wzoru. Zazwyczaj kobiety ovulates około 14 dni po ostatnim dniu miesiączki.

Weź pod uwagę fizyczne objawy owulacji. Niektóre kobiety mają niższe dyskomfort brzucha podobny do dyskomfortu czuł podczas miesiączki. Generalnie, jak zbliżyć się do owulacji, twój śluz szyjki macicy znacznie zwiększy. Ostatnio, w końcu owulacji temperatura ciała jest wyższa. Śledzenie tych objawów w kalendarzu, jak również daje jeszcze lepszy obraz, gdy będziesz w stanie wyobrazić.

Aby pomóc szybciej zorientować się daty owulacji, można użyć testu over-the-counter owulacji. Testy te uważają poziom hormonów, aby następnie ustalić, kilka dni, które będą najprawdopodobniej owulacji.

Oppurtunites Ciąża

Udział w stosunku raz dziennie na kilka dni przed przewidywanym terminem owulacji, jak również w czasie owulacji. Kiedy jaja jest uwalniany z macicy podczas owulacji ma tylko trwałość około 12 do 24 godzin. Plemniki mogą żyć w pochwie przez 24 do 48 godzin. Przed i w trakcie współżycia owulacji codziennie zapewnia, że ​​plemniki są dostępne dla jaj.

Pozycji Intercourse

Uwzględniania pozycji współżycia może promować ilość zatrzymanego plemników wewnątrz pochwy, co zwiększa szanse plemnika do komórki jajowej mocującego. Jeśli to możliwe, najlepiej pozycja jest dla kobiet, aby leżała na plecach z jej miednicy poruszonych na poduszce. Zapewni to, że po męskich ejakulatów, wszyscy przebywania plemników wewnątrz pochwy. Kobieta powinna pozostać w tej pozycji przez kilka minut po stosunku do ciążyć optymalną ilość plemników do komórki jajowej.

Jak zapobiec zapaleniu pęcherza od kontroli urodzeń

Zapalenie pęcherza moczowego jest podrażnienie pęcherza, zgodnie z Mayo Clinic. Czasami źródłem podrażnienia zakażenie bakteryjne, zwany zakażenie dróg moczowych lub zakażenie dróg moczowych. Zapalenie pęcherza moczowego ma wiele przyczyn, które obejmują czynności seksualne i stosowanie niektórych rodzajów kontroli urodzeń. Biorąc właściwej opieki z urządzeń kontroli urodzeń, a nawet przejście do nowej formy antykoncepcji może pomóc zapobiec palący ból, który jest zgodny z zapaleniem pęcherza.

Instrukcje

Upewnij się, że membrana pasuje, jeśli korzystasz z tej formy antykoncepcji i często cierpią z powodu zapalenia pęcherza. Planowane Rodzicielstwo, że misfitted membrana może prowadzić do podrażnień, a wprowadzenie bakterii, które mogą prowadzić do infekcji. Membrana, że ​​nie jest właściwy rozmiar może również nie chroni dobrze z ciążą.

Przemyć przepony i po użyciu, aby uniknąć wzrostu bakterii, które mogą prowadzić do infekcji. Użyć łagodnego mydła i ciepłej wody. Niech powietrza urządzenie do sucha przed uruchomieniem przechowywanie w jej przypadku.

Spróbuj przełączania marek środkiem plemnikobójczym, jeśli uważasz, że to źródło swojej irytacji. Chemikalia w niektórych typach plemnikobójczy obejmują nonoksynol-9, może być szczególnie podrażnia delikatnych tkanek, co może prowadzić do wystąpienia objawów bolesne oddawanie moczu. Śledzić marek używać do sprawdzenia, czy jeden konkretny produkt łagodzi objawy.

Użyj plemnikobójcze prywatnego bez smaru w połączeniu z prezerwatyw, jeśli metoda ta bariera jest preferowany formą kontroli urodzeń. Smarowanie może złagodzić podrażnienia spowodowane przez prezerwatywy, ale nie zawiera agresywnych środków chemicznych, które są zawarte w kremach lub pianki plemnikobójcze.

Zapobieganie zapalenie pęcherza przez przejście do hormonalnej postaci kontroli urodzeń. Hormonalne środki antykoncepcyjne, takie jak pigułki lub zastrzyki, nie tworzą fizyczną barierę, która może prowadzić do zakażeń bakteryjnych lub podrażnienie pęcherza i otaczających tkanek.

Wskazówki

  • Bez względu na to, jaki rodzaj antykoncepcji używasz, możesz pomóc w zapobieganiu infekcjom dróg moczowych poprzez oddawanie moczu przed i po stosunku w celu wypłukania bakterii.