Digidexo.com

zakrzepica hemoroidow

Zakrzepica Hemoroidy Leczenie wewnętrzne

Hemoroidy - powszechnie znane jako pali - występuje, gdy żyły w okolicy odbytnicy i odbytu obrzęk i stan zapalny. Warunek ten jest bardzo często, i może wystąpić u osób w każdym wieku iz różnych środowisk. Hemoroidy są w różnym stopniu; najcięższą postać znana jako wewnętrzne hemoroidów zakrzepicy i charakteryzują twardych zbryleń utworzonych przez bolesne skrzepów krwi. Istnieje wiele możliwości leczenia wewnętrznych hemoroidów zakrzepicy od nieinwazyjnych środków domu do zabiegów chirurgicznych.

Utrata masy ciała

Ludzie, którzy cierpią często z wewnętrznych hemoroidów zakrzepicy i nadwagą powinni schudnąć w celu radzenia sobie z chorobą. Dodano ciężar kładzie nacisk na wrażliwe żył w okolicach odbytu i odbytnicy; Ten nacisk może powodować hemoroidy osadu. Jako osoba zyskuje większą wagę - lub utrzymuje się na dodatkowy ciężar ma już - wewnętrzne hemoroidy zakrzepica może nasilić.

Hemoroidy Kremy, maści i czopki

Hemoroidy kremy i maści są często bardzo skuteczne w leczeniu hemoroidów zewnętrznych. Jednakże, takie kremy nie są skuteczne w leczeniu hemoroidów wewnętrznych zakrzepicą; zamiast tego, stosowanie specjalnych czopków to korzystny sposób postępowania z chorobą. Należy zauważyć, że takie czopki rzeczywistości nie leczy problemu; oni tylko łagodzić objawy.

Hemoroidektomia

Hemoroidektomia jest w warunkach ambulatoryjnych w celu usunięcia wewnętrznych hemoroidów zakrzepicy. Ta procedura jest zwykle zdecydował się w przypadku, gdy stan ten utrzymuje cykliczne, lub gdy jest bardzo ciężka. Lekarz incises tkanki wokół hemoroidy, i wiąże się żyły, który jest przyczyną hemoroidy zakrzepicy. W rezultacie, hemoroidy kurczy dalej. Ponieważ to powtarza się w tym samym miejscu jedynie około 5 procent, procedura ta jest uważana za bardzo skuteczny. Sam zabieg trwa tylko kilka godzin; ryzyko jest niewielkie i obejmują zakażenie, zwężenie odbytu i rany, które nie goją. Pacjent może być wykorzystany w znieczuleniu ogólnym lub zdrętwiała od pasa w dół.

Skleroterapia

Kiedy wewnętrzne hemoroidy zakrzepica jest dość ciężka, lub gdy krwawi, procedura zwana skleroterapia jest często podejmowana. Znany również jako terapia wtrysku, skleroterapia polega na wstrzyknięciu roztworu do wyspecjalizowanego naruszającego hemoroidy lub hemoroidy. Rozwiązanie o nazwie obliteracji żylaków, twardnieje hemoroidy, powodując ich kurczyć dalej. Niektóre z najczęstszych zagrożeń związanych z skleroterapii obejmują palenie jeśli wtrysku jest wykonywana za blisko odbytnicy, reakcji alergicznej na stwardnienie, otwarte rany lub zakażenia. W trakcie postępowania - które wykonuje się w warunkach ambulatoryjnych i trwa od 2 do 3 godzin - pacjenci są zazwyczaj umieścić w znieczuleniu miejscowym lub obszar jest lokalnie zdrętwiała.

Rubber Band Ligację

W przypadku łagodniejszych form wewnętrznych hemoroidów zakrzepicy, w procesie zwanym ligacji gumką jest często stosowany. Wiąże się to z wiązania małe gumki wokół podstawy na hemoroidy naruszającego. W ciągu 7 do 10 dni, hemoroidy kurczy się i blizny jest utworzony. Zazwyczaj zapobiega występowaniu innego hemoroidy w tym samym miejscu, i dlatego jest uważany za dość skuteczne procedury. Podwiązanie gumką wymaga wizyty krótkie lekarza i znieczulenie jest czasami używane do znieczulenia na tym terenie. Ryzyko związane z podwiązanie gumką to silny ból z powodu zespołów, które zostały umieszczone zbyt blisko odbytu, krwawienie, zakażenie lub niemożność oddania moczu.

Skrzepy krwi spowodowane przez Ortho Evra urodzenia sterowania patchu

Link do zakrzepów krwi

Ortho Evra plaster metoda antykoncepcyjna, która wymaga stosowania raz tygodniami na skórę, który uwalnia ciągłego poziomu progesteronu i estrogenu, hormonów, aby zapobiegać owulacji. Według OrthoEvra.com, plaster zawiera o 60 procent więcej estrogenów niż typowy pigułki antykoncepcyjnej, która zawiera 35 mikrogramów estrogenu.

W styczniu 2008 roku, FDA wydała oświadczenie łączącej poprawkę antykoncepcyjnej ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia zakrzepów krwi nóg i płuc, które może powodować działania niepożądane, zagrażające życiu, takie jak zator tętnicy płucnej lub udaru mózgu.

Estrogen wpływa

Po zastosowaniu poprawki, estrogen jest uwalniany do organizmu, na wyższym poziomie, niż się wziąć w pigułki antykoncepcyjnej. Sam estrogenu nie powoduje skrzepów krwi, ale może zwiększyć ryzyko krzepnięcia. Po estrogenu jest uwalniany do ciała, stężenie czynnika krzepnięcia wzrostu organizmu. Ten wzrost czynników krzepnięcia może zwiększyć prawdopodobieństwo wystąpienia zakrzepów krwi w organizmie.

Podczas gdy w 3000 szacuje jeden kobiet stosujących pigułki antykoncepcyjne za rok doświadczenia zakrzepów krwi, ryzyko to jest nieznacznie większa u kobiet przyjmujących Ortho Evra.

Jeśli tworzy się skrzepu krwi w żyłach głębokich w organizmie, takie jak to, w nogawce, stan jest znany jako zakrzepica żył głębokich (DVT). Te skrzepy może występować w części dolnej lub uda. Jeśli zakrzep zrywa (znane jako zator) skrzep może drogę do płuc i zablokować przepływ krwi. Bez takiego przepływu krwi, płuca i inne organy mogą zostać uszkodzone.

Wyższe ryzyko

Istnieją pewne działania i warunki, które mogą jeszcze bardziej zwiększyć ryzyko zakrzepów krwi w tych, którzy używają Ortho Evra. Kobiety, które palą, są bardziej narażone na to rozszerzenie naczyń krwionośnych, co może jeszcze bardziej przyczynić się do zakrzepów. To samo odnosi się do tych, które są uważane za otyłych (wskaźnika masy ciała lub 30 lub więcej).

Ponadto, kobiety z wywiadem zakrzepicy lub trombofilii są w grupie zwiększonego ryzyka wystąpienia zakrzepów krwi. Pacjenci ci są powszechnie traktowane z leków przeciwzakrzepowych, co zmniejsza ryzyko powstawania zakrzepów krwi. Jednakże, leki te mogą spowodować zwiększenie ilości występowania krwawień, które mogą być redukowane Ortho Evra.

YAZ antykoncepcyjne Ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa

Yaz, kontrola urodzin lek produkowany przez firmę Bayer, jest stosowany w celu zapobiegania ciąży, a także w leczeniu umiarkowanego trądziku oraz objawy przedmiesiączkowe zaburzenie nastroju, bardziej poważną formę zespołu napięcia przedmiesiączkowego. Podobnie jak wszystkie leki, Yaz pochodzi z ostrzeżeniami, które musisz wiedzieć przed rozpoczęciem przyjmowania. Należy zapoznać się z informacjami zawartymi z recepty i omówić wszelkie problemy masz z lekarzem przed zastosowaniem leku Yaz.

Co sprawia, że ​​Yaz Różne

Yaz, siostra starszego produktu lek Yasmin firmy Bayer, zawiera mniej estrogenów niż inne pigułki antykoncepcyjne. Zawiera on również nową postać progesteronu, drosperinonu. Progestagen jest syntetyczna wersja progesteronu, hormonu, który zapobiega owulacji. Drosperinonu było związane z efektów ubocznych i ryzyka, które nie są widoczne w środkach antykoncepcyjnych stosując inne formy progesteronu.

Birth Control Ostrzeżenia kombinowane

Kombinowane pigułki antykoncepcyjne, takie jak Yaz może zwiększyć ryzyko wystąpienia poważnych problemów sercowo-naczyniowych. Yaz zawiera ostrzeżenie czarnej skrzynki FDA, który czyta. "Palenie papierosów zwiększa ryzyko wystąpienia poważnych działań niepożądanych na serce i naczynia krwionośne z doustnej antykoncepcji Ryzyko to zwiększa się z wiekiem i z ciężkim paleniem (15 lub więcej papierosów dziennie) i jest dość zaznaczone u kobiet powyżej 35 roku życia. Kobiety, które stosują doustne środki antykoncepcyjne nie powinny palić. " Niektóre ze znanych problemów sercowo-naczyniowych są związane Yaz i innych preparatach łączonych są skrzepy krwi, zwłaszcza w nogach (zakrzepica żył głębokich); atak serca; i udaru mózgu. Możesz być zwiększone ryzyko zakrzepów krwi, jeśli pacjent przyjmuje Yaz i wprowadzanych na leżenie w łóżku, to w każdej sytuacji wymagającej, aby pobyt w łóżku przez dłuższy czas, lub ostatnio wydana dziecko. Porozmawiaj z lekarzem o zatrzymaniu Yaz trzy do czterech tygodni przed operacją, a nie biorąc Yaz dla jednego do dwóch tygodni po zabiegu lub gdy jesteś na leżenie w łóżku.

Ostrzeżenia drosperinonu

W przeciwieństwie do niektórych form progesteronu znalezione w starszych pigułki antykoncepcyjne, drosperinonu mogą zwiększyć stężenie potasu, które, jeśli masz problemy z wątrobą lub nerkami, może narazić Cię na ryzyko poważnych chorób serca lub wątroby lub niewydolności nerek. Drosperinonu w Yaz może niekorzystnie oddziaływać z niektórych leków, w tym libuprofen, naprosyn, leków moczopędnych oszczędzających potas, preparaty uzupełniające potas i leki ciśnienie krwi. Jeśli wziąć każdy z tych leków, omówić je z lekarzem przed rozpoczęciem Yaz. Bayer zaleca przetestować potasu miesiąc po rozpoczęciu Yaz.

Inne poważne działania niepożądane

Oprócz efektów sercowo Yaz jest związana z podwyższonym ryzykiem choroby pęcherzyka żółciowego, jak również łagodne nowotwory wątroby, ale niebezpiecznych. Według wkładce Yaz, istnieje niewielkie ryzyko raka wątroby u kobiet stosujących antykoncepcję, takich jak Yaz przez długie okresy czasu. Hormonalne środki antykoncepcyjne, takie jak Yaz zostały połączone z niewielkim wzrostem ryzyka raka piersi i reprodukcyjnych u kobiet. Po zaprzestaniu przyjmowania antykoncepcji, że ryzyko zaczyna iść z powrotem w dół. Jeżeli ma lub miał raka piersi, nie należy przyjmować Yaz lub inne hormonalne środki antykoncepcyjne.

Mniej poważne, bardziej powszechne skutki uboczne

Niektóre z mniej poważnych i bardziej powszechne skutki uboczne Yaz to krwawienie z pochwy pomiędzy okresami, znany również jako plamienie lub krwawienie; trudność noszenia soczewek kontaktowych lub zmiany widzenia; zatrzymanie płynów; melasma, wypryskami ciemnienie skóry, szczególnie na twarzy; nudności; wymioty; zmiany apetytu; ból głowy; nerwowość; depresję; zawroty głowy; łysienie; wysypka; i infekcje pochwy.

Ostrzeżenia narkotyków interakcji

Niektóre leki mogą zmniejszać skuteczność Yaz. Ryfampicyna, barbiturany, fenytoina, fenylbutazon i niektóre antybiotyki mogą Yaz mniej skuteczny w zapobieganiu ciąży lub zwiększyć krwawienie. Suplementy ziołowe zawierające ziele dziurawca może zmniejszać skuteczność Yaz. Być może trzeba użyć drugiego rodzaju antykoncepcji, takie jak prezerwatywy, podczas każdego cyklu, w których można wziąć te leki.

Skutki uboczne Mercilon

Mercilon jest markowy pigułki antykoncepcyjne, które zawiera dwa leki, które hamują owulację w celu zapobiegania ciąży. Jak każde leki antykoncepcyjne, nie chroni przed ciążą i chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Opis i zastosowanie

Mercilon jest lek stosowany w celu zapobiegania ciąży. Mercilon jest 99 procent skuteczności w ciąży zapobiega gdy stosowany zgodnie z zaleceniami.

Efektywne składniki desorgestrel i etynyloestradiol, syntetyczne hormony stosowane do tłumienia jajeczkowania u kobiet. Aktywne hormony znajdują się w 21 miesięcy za 28 tabletek. Pozostałe siedem tabletek są tabletki placebo. Podczas 28th pigułka została podjęta, pacjent ma się rozpocząć nowe opakowanie tabletek.

Ryzyko sercowo-naczyniowe

Jak w przypadku wszystkich tabletek antykoncepcyjnych, zwiększone ryzyko wystąpienia zakrzepu krwi, udaru mózgu i / lub zawału serca są związane z wykorzystaniem Mercilon. Dowolny lek zwiększenie ilości estrogenu w ciele pacjenta stanowi podobnym ryzykiem sercowo-naczyniowym. Palenie biorąc Mercilon znacznie zwiększa ryzyko dla układu sercowo-naczyniowego, więc użytkownicy Mercilon zaleca, aby nie palić.

Mercilon nie powinna być spożywana przez pacjentów, którzy mają jakąkolwiek rodzaj zaburzeń krzepnięcia krwi, takich jak zakrzepica, zawał serca lub udaru mózgu, dowolnej postaci choroby wątroby, nowotwory wątroby, historią raka w narządach płciowych i piersi, krwawienie z pochwy nieznane pochodzenie, postęp cukrzycy z udziałem układu naczyniowego, lub podejrzewa się lub rozpoznano ciąży.

Skutki uboczne

Skutki uboczne Mercilon m.in. tkliwość piersi, bóle głowy, migreny, depresja, zmiany popędu płciowego, nudności, wymioty, zatrzymanie płynów, zmiany masy ciała, zmiany wydzielania i pochwy. Te działania niepożądane są uważane za niewielkie i zwykle ustępują w ciągu kilku pierwszych miesięcy biorąc Mercilon.

Ostrzeżenie

Pacjenci, u których wystąpią silne bóle nóg, zaburzenia oddychania lub wysypki skórne, należy przerwać stosowanie Mercilon i natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Rozważania

Wiadomo, że niektóre antybiotyki, leki ziołowe, suplementy, takie jak ziele dziurawca, a brakujące lub pomijania tabletek antykoncepcyjnych może prowadzić do ich uszkodzenia i może spowodować nieplanowanej ciąży. Ważne jest, aby wziąć Mercilon raz dziennie w tym samym czasie, w celu uzyskania maksymalnej ochrony przed niepożądaną ciążę.

Pigułki Mercilon w czasie, w którym można zrobić coś jeszcze sporadycznie, (czyli po przebudzeniu lub spania) mogą sprawić, że łatwiej jest pamiętać, aby wziąć pigułkę. W przypadku pominięcia tabletki, należy skonsultować się pamflet Mercilon do decydowania, co jest kolejnym sposobem działania będzie, i aby sprawdzić, czy są nadal chronione przed ciążą.

Znaki i objawy zakrzepu krwi

Skrzepy krwi może stanowić w dowolnym miejscu organizmu. Najczęstsze miejsca są serca, płuca, brzuch i nogi. Mogą tworzyć się w innych miejscach, takich jak oczy i macicy. Tworzą one w organizmie, gdy krew krzepnie wokół uszkodzonego naczynia. Naturalnie, kiedy tworzą one rozpuszczeniu skrzepliny i wchłonięcie powrotem do organizmu. Jest to sposób organizmu na leczenie się. Gdy ten naturalny proces się dzieje, żadnych objawów lub zagrożenia są prezentowane. Jednak, gdy nie są wchłaniane skrzepy z powrotem do organizmu, spowoduje znaki ostrzegawcze.

Ból nóg

Skrzepy krwi w nogach są często określane jako zakrzepica żył głębokich. Te skrzepy tworzą z wielu powodów, najczęściej ubogich obrotu lub braku ruchu. Gdy ktoś tworzy skrzep w nodze i nie rozpuszcza się we własnym zakresie, zaczyna odczuwać ból w nogę. Ten ból jest spowodowany przez krew płynie do żył zewnętrznych, a nie głównej żyły, który jest zablokowany. Również, tkliwość i zaczerwienienie występuje. Obrzęk staje się zauważalne w nogę z brakiem przepływu krwi. Gdy tak się dzieje, to jest staje się niebezpieczna sytuacja. Pomocy medycznej należy szukać.

Ból w klatce piersiowej

Zakrzepy mogą tworzyć w sercu, gdy serce nie bije w normalny sposób w atrium. Nazywa się to migotanie przedsionków. Kiedy to się dzieje, nieregularny rytm, to powoduje, że krew, by stać się w stagnacji wzdłuż ścian atrium. Gdy warunek ten staje się niepostrzeżenie, małe zaczynają się tworzyć skrzepy. Kiedy te skrzepy zerwać, mogą powodować osoby rozwijać bóle w klatce piersiowej. Skrzep można wtedy przemieścić aż do pozostałej części organizmu. Jeżeli te są na tyle duże skrzepy, mogą powodować osoba ma atak serca. Czasami śmiertelne udaru, jak również mogą wystąpić.

Duszność

Czasami zakrzepy mogą tworzyć się w płucach. Nazywa się to zator płucny. Skrzepów w płucach są często spowodowane skrzepów w nogach. Jeśli te skrzepy są wystarczająco małe mogą podróżować nogę i do płuc. Ten skrzep następnie przecznic od naczyń w płucach. Z biegiem czasu zaczyna powodując duszność. Ta duszność występuje nawet wtedy, gdy nie przemęczać. Ponadto, świszczący oddech i niebieskawe zabarwienie skóry dzieje z powodu braku przepływu krwi do płuc. Gdy pojawią się te objawy, potrzebna jest pomoc lekarska.

Ból szyjki macicy

Cykl kobiety jest naturalnym procesem, który rzuca starą krew do ściany macicy. Kiedy kobieta ma jej miesięczny cykl, czasami krew może połączyć w pochwie. Gdy to nastąpi łączenie, tworząc skrzepy przed ich wyjściu z ciała. Gdy tworzą się w macicy, ból często uważa wraz z ciśnieniem, aż przechodzi przez szyjkę i na zewnątrz korpusu.

Wizualnej

Oko jest pokryta cienką powłoką zwaną spojówek, zawierające wiele naczyń i nerwów. Gdy statki te są rozrywane, powoduje białe oka krwawić, tworząc skrzep. To pęknięcie może być wywoływana przez wiele rzeczy, takich jak uszkodzenia oczu, kaszel, napinając lub tarcie oczu zbyt twarde. W wielu przypadkach tego rodzaju skrzepu rozpuszcza się we własnym zakresie w ciągu około dwóch tygodni. W bardziej poważnych przypadkach tych zakrzepów, zaburzenia widzenia lub utrata wzroku nastąpiło.