Digidexo.com

naciagniety miesien klatki piersioeej

Chirurgiczne leczenie wewnątrzczaszkowych Nadciśnienia

Nadciśnienie wewnątrzczaszkowe (IH) oznacza nadmiar gromadzeniu się płynu mózgowo-rdzeniowego (CSF) w czaszce. Warunek ten może być ostry lub przewlekły. Interwencja chirurgiczna będzie zależał od kilku czynników.

Chirurgia dla Ostrych IH

Ostra IH zawsze będzie wymagać operacji, jak to jest wywołane przez takie rzeczy jak poważne obrażenia i uderzeń. Obrzęk jest szybki i ciężki, wymagający natychmiastowej interwencji. Chirurdzy zazwyczaj obejmuje odebranie części czaszki celu zmniejszenia obrzęku i zmniejszenia gromadzenia się cieczy.

Chirurgia dla chronicznego IH

Przewlekłe IH wskazuje płynu budowane stopniowo w czasie, który pozostaje na podwyższonym poziomie. Lekarze zazwyczaj korzystają z leków w pierwszej linii obrony. Możesz wymagać operacji, jeżeli istnieje ryzyko utraty wzroku, mają niesłabnące przewlekły ból lub nie znaleźć ulgę z leków.

Nerwu wzrokowego Fenestracja

Jeśli przewlekłe IH wprowadza swoją wizję w niebezpieczeństwie, będzie ulegać nerwu wzrokowego okienka. Procedura ta zwalnia nerwu nerwów poprzez odprowadzanie ciśnienia otaczającego CSF.

Procedury przetoki

Procedury przetoki można traktować zarówno bóle głowy i utraty wzroku. Boczniki przekierowywania płynu do innej części ciała, zmniejszania ciśnienia wewnątrzczaszkowego. W większości przypadków, są przekierowywane płynu do jamy brzusznej, ale może również iść do klatki piersiowej i serca.

Rozważania

Chirurgia dla przewlekłej IH niesie ryzyko wielu poważnych powikłań. Może wymagać powtarzania operacji dla różnych powodów: - najczęściej jest zastąpienie stosowanych cewników zablokowanych z przeciekami.

Co zrobić, gdy Skolioza jest coraz gorzej po zabiegu

Kiedy dziecko zdiagnozowano skoliozę, będzie ona musiała zobaczyć jej lekarza dwa razy w roku, aby upewnić się, że jej stan nie pogorszy. Jeśli tak, to należy wziąć pod uwagę możliwość, że będzie ona nosić szynę na kilka lat lub poddać operacji kręgosłupa.

Jak diagnozuje się skoliozy

Rozpoznanie skoliozy jest wtedy, gdy lekarz patrzy na żebra dziecka i plecy. Jeżeli żebra są nierówne, z jednej strony klatki piersiowej wyższą niż inne, lekarz będzie zamówić rentgenowski tak potrafi zmierzyć stopień krzywizny. Skolioza jest uważane za gorsze dziecko, które wciąż rośnie, ponieważ krzywizna będzie jeszcze gorzej, jak ona rośnie.

Jak Skolioza leczyć?

Łagodne skolioza generalnie nie wymaga leczenia. W celu upewnienia się, skolioza dziecka pozostaje łagodny, będzie ona musiała zobaczyć swojego lekarza co cztery do sześciu miesięcy.
Jeśli skolioza dziecka nie pogorszy się, lekarz może przepisać klamrach, że będzie ona nosić dopóki nie przestał rosnąć. Jeśli klamra nie pomaga i stopień krzywizny rośnie, lekarz pediatra może zdecydować się na operację korekty krzywizny.
Skolioza może być trudne rozpoznanie dla dziecka żyć. Noszenie klamrach i poddawanych operacji kręgosłupa umieści obciążenie dziecka. Ona musi się z emocjonalnego wsparcia w celu uzyskania przez leczenie.

Chirurgia

Lekarz pediatra może doradzić operację dla dziecka, jeśli jej skrzywienie kręgosłupa jest wyższa niż 45 stopni, jeśli ona wciąż rośnie i utrzymać krzywiznę z coraz gorzej.
Chirurg może usunąć stabilizować i bezpiecznika lub przyłączyć jeden lub kilka kręgów w celu utrzymania krzywiznę z pogłębieniem.
Inną formą zabiegu wykorzystuje implanty, które są umieszczone na grzbiecie, aby utrzymać go prosto i prawidłowo ustawione. Należy omówić wszystkie opcje z lekarzem pediatrą, ponieważ trzeba będzie myśleć o różnych kwestiach, takich jak rozwój dziecka, korzyści i ryzyko związane z operacją i szanse Twojego dziecka przeżywania innego krzywiznę jak ona dorasta.

Oznaki i objawy zatrucia dwutlenku węgla ALS

Stwardnienie zanikowe boczne (znane również jako choroba Lou Gehriga lub ALS), choroby neuronów jest silnik, który atakuje komórki nerwowe w mózgu, który jest odpowiedzialny za funkcję mięśnia dobrowolnego. Kiedy osoba ma ALS komórki nerwowe mózgu stopniowo przestają wysyłanie sygnałów do mięśni. To w końcu powoduje, że mięśnie, aby zatrzymać wszystkie funkcje. Jak mięśnie pozostają niewykorzystane zaczynają atrofii (matrycy). W miarę postępu ALS, zanika funkcja mięśni w nogach, rękach i ciele, aż wreszcie, mięśnie klatki piersiowej i przepony przestać działać. Na tym etapie pacjent jest w stanie wdychać bez pomocy mechanicznej. Ostatecznie, większość pacjentów z ALS ulegają niewydolności oddechowej, zwłaszcza zatrucia dwutlenkiem węgla.

Duszność

Duszność jest jednym z głównych objawów zatrucia dwutlenku węgla u pacjentów z ALS. U zdrowych pacjentów z prawidłową czynnością płuc, ludzie zaczerpnąć do płuc za pomocą przepony i żeber mięśnie. Przepona rozszerza się, umożliwiając powietrza do płuc. Małe pęcherzyki powietrzne, zwane pęcherzyki, wewnątrz płuc przenoszenia tlenu we krwi, co prowadzi się w całym ciele. Następnie dwutlenek węgla (CO2) jest wydychane. Dwutlenek węgla jest odpady naturalnym produktem procesu oddychania. Jednakże, jeśli osobnik jest w stanie skutecznie wdychać powodu ALS, dwutlenek węgla może gromadzić się w krwi. Zapobiega odpowiedniego przepływu tlenu, który może być śmiertelny. Zanieczyszczenia te mogą w szczególności pojawiać się w czasie snu, gdy funkcja nerwów i mięśni dalszych relaksuje. Zatrucie dwutlenek znany również jako hiperkapnii lub hypercarbia, wyniki.

Zmęczenie

Zmęczenie jest kolejnym ważnym objawem zatrucia dwutlenkiem węgla u pacjentów z ALS. BiPAP (Bi-level Positive Airway Pressure) mogą być noszone, aby pomóc walczyć z tym zmęczenie przez tamę dwutlenku węgla poisioning tak długo, jak to możliwe. Maszyna BiPAP zawiera maski noszone przez usta i nos. BiPAP pomaga pacjentom wdychać wygodniejsze przy użyciu ciśnienia do wspomagania inhalacji oraz wydechu. Zastosowanie urządzenia BiPAP mogą pomóc pacjentowi ALS zdrowsze mniej zmęczona i wygodniejsze w miarę postępu choroby.

Inne objawy

Inne objawy zatrucia związanego ALS dwutlenku węgla to ból głowy, zaburzeniami snu i zmniejszenie apetytu. Ciężkie zatrucie może powodować nieregularne bicie serca, utrata przytomności iw końcu do śmierci. Jeśli pacjent z ALS jest wyświetlanie tych objawów, konieczne jest, aby uzyskać pomoc medyczną szybko.

Leki na drżenie

Drżenie, znany również jako drżeniem najczęściej występuje u rąk, ale może również wystąpić w dowolnej części ciała. Objawy są najbardziej widoczne podczas próby wykonania prostych zadań, takich jak pisanie, podnosząc szklankę wody lub próbuje zawiązać buty. Chociaż nie jest to stan zagrażający życiu, objawy drżeniem może pogarsza się w czasie. Drżenie samoistne może pojawić się w każdym wieku, i zgodnie z National Institutes of Health, ponad 14 procent osób powyżej 65 lat mają.

Leki

Chociaż ludzie z łagodnym drżeniem nie trzeba będzie leczyć warunek, jeśli objawy nasilą się, może chcesz zobaczyć lekarza o leki. Lekarz może przepisać beta blokery, takie jak propranolol, atenolol i metoprolol, aby pomóc kontrolować drżenie. Niestety, jeśli wcześniej istniejących warunków zdrowotnych, takich jak astma lub problemy z sercem, nie można brać beta blokerów. Inne opcje są leki stosowane w leczeniu padaczki, takie jak gabapentyny i topiramatu, i uspokajające dla ludzi, których wstrząsy są gorsze od stresu i niepokoju. Dla osób z drżeniem głowy i głosu, Botox może pomóc złagodzić objawy na okres do trzech miesięcy w czasie. Botox nie jest przydatna do drżenia rąk.

Terapii i chirurgii

Fizycznej terapeuta może nauczyć się ćwiczenia w celu zmniejszenia drżenia poprawiając kontrolę mięśni i koordynację. Możesz używać cięższych talerze i naczynia w domu, jak również szersze długopisy i ołówki, kiedy piszesz. Jeśli leki są nieskuteczne i leczenie, lekarz może zalecić operację. Procedura ta nazywana jest głęboka stymulacja mózgu, gdzie długo, urządzenie elektryczne jest wstawiony do wzgórza. Przewód od sondy jest następnie rozebrany pod skórą klatki piersiowej, w którym urządzenie jest wszczepiony. To urządzenie wysyła impulsy elektryczne, które sygnały we wzgórzu, które powodują drżenie zatrzymać.

Strona główna zadośćuczynienie

Jest bardzo ważne, aby umiarkowane spożycie alkoholu i kofeiny. Środki pobudzające, takie jak kawa wytwarzać adrenalinę w organizmie, co prowadzi do pogorszenia drżenia. Alkohol może pojawić się uspokoić drżenie, ale gdy słabnie wrócą w formie bardziej nasilonej. Uzależnienie od alkoholu, aby stłumić drżenie jest głównym problemem dla osób z chorobą. Najważniejszą rzeczą jest, aby nauczyć się zrelaksować, ponieważ stres i zmęczenie są najczęstszą przyczyną wstrząsów. Uzyskanie odpowiedniej ilości snu i ćwiczeń jest najważniejsza, gdy próbuje kontrolować drżenia.

Rdzenia kręgowego Definicja dla dzieci

Rdzeń kręgowy jest długa wiązka nerwów, że to 18-cali. Rozpoczyna się od podstawy mózgu, prowadzi przez środek tyłu i kończy się na pasie. Wzdłuż długości rdzenia, różne nerwów rozgałęzia się do pozostałej części organizmu. Rdzeń kręgowy jest głównym autostrady, która niesie informację do i z mózgu.

Spinal Cord ochrony

Rdzeń kręgowy jest chroniona różniących zestawy kości wzdłuż jego długości. Kości te nazywane są kręgi. Kręgi są podzielone na sekcje - osiem szyjki kości klatki piersiowej, z 12 kości, pięć lędźwiowych kości, pięć sakralne kości i jeden ogonowego. Kręgi są dodatkowo chronione przez opon mózgowych - lub warstw membran - i płynu zwanego płyn mózgowo-rdzeniowy, który pomaga chronić tkankę nerwową.

Spinal Cord funkcji

Zadaniem rdzenia kręgowego jest przesyłania komunikatów pomiędzy mózgiem a pozostałą część ciała. Nerwów w obrębie rdzenia kręgowego odpowiadają obszarze kręgów się znajduje. Przykładowo nerwów szyjki znajdują się w części szyjnej kręgosłupa, na górze. Funkcja nerwów szyjnych przynosi ruch i uczucia do ramion, szyi i górnej części tułowia. Zarówno lędźwiowych i krzyżowych nerwy zapewniają uczucie do nóg, pęcherza moczowego, jelit i narządów płciowych.

Rdzenia kręgowego

W wstępujących i zstępujących połacie są różne grupy nerwów, które dostarczają funkcji czuciowych i ruchowych do ciała. Dróg rosnąco wprowadzają informacje do mózgu sensorycznej, jak dotyk i ból. Na przykład wiele informacji pochodzącej z prawej strony korpusu końcu przecina się i dochodzi do lewej strony mózgu do analizy. Dróg malejąco przynieść informacje dół z mózgu do ruchu i kontroli funkcji organizmu. Opadająca trakty mają dwie różne grupy - korowo-rdzeniowego (lub piramidalne) traktaty i pozapiramidowe traktaty.

Urazy kręgosłupa

Urazy kręgosłupa i rdzenia kręgowego nie stało. Gdy tworzą, to skala urazu będzie zależeć od tego, gdzie pojawia się uszkodzenie. Na przykład, jeśli masz uraz szyjnego kręgosłupa, to zazwyczaj doświadczają utraty funkcji poniżej kontuzji. Tak więc, jeśli masz uraz powyżej C-4 - czwartą kość w odcinku szyjnym - będzie wymagać stosowania respiratora oddychać. Jest tak dlatego, nerwów rdzenia kręgowego szyjki pomóc kontrolować oddychanie.

Jakie są przyczyny sztywny kark?

Większość osób, które doświadczyły sztywny kark w pewnym momencie w ich życiu. Jednak, to zwykle trwa tylko dzień lub dwa przed pójściem dalej. Dla niektórych jednak, sztywność karku może być przewlekłą, która ogranicza mobilność i sprawia, że ​​trudno wykonać codzienne zadania. Jednak zanim można się na leczenie, ważne jest, aby znać różne przyczyny sztywność karku i określić, czy wymagają pomocy medycznej.

Spanie Nieprawidłowo

Samo spanie w obcym położeniu może spowodować szyi być sztywny po przebudzeniu. Skurcz mięśni może się w, lub może po prostu męczy mięśnie trochę. Korzystanie poduszkę, która jest albo zbyt obszerne, zbyt płaska lub nie wspiera wystarczająco może również przyczynić się do tego problemu. Śpi gdzieś obok łóżka jest również czynnikiem sztywność karku.

Głowy wystające

Trzymając głowę pod dziwnym kątem cały dzień z pewnością może przyczynić się do sztywności karku. Na przykład, jeśli siedzisz przy komputerze cały czas, będziesz prawdopodobnie wystawać głową naprzód, umieszczając nadmierne obciążenie na szyi. Słaba postawa może również przyczynić się do tego, co można rozmawiać przez telefon przez cały dzień, z słuchawki wciśnięty między ramieniem a uchem. Nawet w czasie przestoju można usiąść w pozycji, która powoduje sztywność karku, jak czytanie w łóżku z głową wygięte w kierunku klatki piersiowej.

Zapalenie opon mózgowych

Obecnie, zapalenie opon mózgowych jest bardzo rzadkie i mało prawdopodobne, aby przyczyną Twojej sztywność karku, ale ważne jest, aby wiedzieć, choroba ta jest możliwa przyczyna. Jeśli przyszedł na sztywność karku z gorączką i bólem głowy naprawdę zły, może chcesz zobaczyć się z lekarzem.

Whiplash

Jeśli były w wypadku samochodowym niedawno, może ponieśli kręgów szyjnych, które mogą powodować sztywność karku, zwłaszcza dzień lub dwa w następstwie wypadku.

Przeziębienia lub grypy Objawy

Jeśli masz katar, grypę lub infekcję zatok, można skończyć z sztywność karku. Ludzie mają tendencję do utrzymywania ciała inaczej niż normalnie, gdy są chore, co oznacza, sztywny i ból szyi jest bardziej prawdopodobne.

Stres

Stres może powodować różnego rodzaju uszkodzenia ciała, ale może być bezpośrednio odczuwalne w sposób trzymania napięcia w organizmie. Szyi, ramion i pleców są wszystkie podstawowe lokalizacje mięśnie napięte i obolałe. I najczęściej, napięte i obolałe mięśnie mają tendencję do usztywniania się w czasie.

Ćwiczenia szyi Pain Relief

Jeśli pracujesz przy komputerze, pracy biurowej lub w dowolnym zawodzie, który wymaga do zaokrąglenie górnej części pleców, może znaleźć się z przewlekłym bólem szyi. Stanów chorobowych, takich jak zapalenie stawów i urazy mogą również tworzyć dyskomfort w tej dziedzinie. Kiedy już wiesz, co jest przyczyną bólu, istnieje kilka prostych ćwiczeń, które możesz zrobić, aby rozciągnąć i rozluźnić mięśnie szyi.

Czy objawy zdiagnozowano

Pierwszym krokiem jest, aby znaleźć przyczynę bólu. Odpowiedni program ćwiczeń do wydania dysku różni się od programu dla sztywnych i napiętych mięśni. Jeśli występują odczucia, takie jak pieczenie, drętwienie lub mrowienie, może być skompresowany nerw i ćwiczenia mogą być przeciwwskazane.

Użyj dobrej postawy

Z wszystkich tych ćwiczeń i codziennych czynności, używając dobrej postawy jest często pierwszym krokiem w łagodzeniu przewlekłego bólu szyi. Z wszystkich tych ćwiczeń, siedzieć prosto, ale nie sztywny, a nie przez cały górnej części pleców.

Powtórzenia

Czy te ćwiczenia osiem do dwunastu razy. Przytrzymaj na odcinku do liczenia 30 sekund. Weź głęboki oddech i rozluźnić mięśnie z każdym wydechu.

Podbródek do klatki piersiowej

Weź głęboki wdech. Wydech i powoli naciśnij podbródek do klatki piersiowej. Dotknąć brodą do klatki piersiowej, jeśli możesz, ale nie od tyłu lub ramiona i nie pochylić się do przodu. Następnie przynieść głowę.

Głowica obrotowa

Weź głęboki wdech. Wydech i powoli patrzeć na swoim prawym ramieniu. Odwróć głowę tak daleko, jak to możliwe, nie odwracając ciała lub ramiona. Naciśnij lewe ramię do tyłu. Wdychać centrum, a wydech w lewo. Naciśnij prawe ramię do tyłu.

Rolki szyi

Weź głęboki wdech. Wydech i powoli dotykać prawe ucho do prawego ramienia. Nie podnosić lewego ramienia w górę. Wdech i toczyć podbródek do klatki piersiowej. Następnie wydech i obróć lewe ucho do do lewym ramieniu. Wystarczy zrobić pół rolki szyi. Nie zaleca się toczyć głowę ponieważ może kompresować nerwów szyi.

Własna Mobilizacja Stretch

Przynieś swoją prawą rękę na brzuchu i wypoczynku prawą dłoń na lewej kości biodrowej. Dotykać lewego ucha do lewego ramienia. Weź lewą dłoń i nacisnąć swój prawy łokieć lekko w dół w kierunku prawym udzie. Przytrzymaj przez pięć do dziesięciu głębokich oddechów. Powtórz drugą stronę.

Urazy szyi szyjki macicy

Określenie "szyjki" odnosi się do obszaru wyjściowego kręgosłupa u podstawy czaszki, i składa się z 7 kręgów oraz 8 par rdzeniowych. Są dom kręgi kręgosłupa i ochrona szyi i pozwolić, aby przejść od przodu do tyłu, na boki, a w rotacji. Obszar szyjki macicy składa się również z mięśni, więzadeł i ścięgien. Wraz z nerwów, że części szyjki macicy szyi są odpowiedzialne za ruch i funkcji w obrębie głowy i szyi, klatki piersiowej i ramion. Ze względu na delikatną naturę odcinka szyjnego kręgosłupa, urazy szyjki macicy może wystąpić szyi.

Whiplash

Whiplash jest uraz, który występuje, gdy szyja podlega nagłym ruchu wstecz-i-dalej, często w wyniku zderzenia samochodu w tył. Normalny krzywizny szyi i górnej części pleców jest wyciągnięta z wyrównania, a mięśnie i więzadła są hiper-rozszerzony, lub nadmiernie. Powoduje to uszkodzenia, które mogą się manifestować jako mrowienie, drętwienie, skurcze mięśni, sztywność i ból w szyi i górnej części pleców. Ciężkie Whiplash może również doprowadzić do uszkodzenia płyt, więzadeł, mięśni i ścięgien. Jednak większość osób odzyskać z czasem.

Złamania

Urazy szyjka szyjki macicy, które powodują pęknięcia jednego lub więcej kręgosłupa szyjnego, są większe, ponieważ mogą one prowadzić do porażenia i śmierci. Złamania są zwykle wynikiem poważnego urazu szyi, które jest spowodowane przez upadek, nagłego i gwałtownego skręcania szyi lub uderzenia w głowę. Osoby najbardziej narażone na ryzyko złamań szyjki są ci, którzy już cierpią z powodu schorzeń zwyrodnieniowych, które osłabiają struktury szyi, tych, którzy uprawiają sporty kontaktowe, takie jak piłka nożna, i tych, którzy nie noszą pasów bezpieczeństwa podczas jazdy.

W przypadku podejrzenia rozerwaniu szyjka powinny zostać unieruchomione tak, że lekarz może ocenić i rentgenowskie. Dodatkowe badania neurologiczne, jak MRI, można zamówić, jak również. Drobne pęknięcia mogą być leczone pacjenta noszenie klamrach szyjki macicy dla 6 do 8 tygodni, z bardziej rozległych obrażeń wymagających operacji i pełnego unieruchomienia, aż pęknięcie jest uzdrowiony.

Styl życia

Podczas szyjki Obrażenia poniesione od codziennego życia nie może być tak, jak nagle występujących złamań kręgosłupa szyjnego lub karku, nadal mają wpływ na zdrowie i dobre samopoczucie w odcinku szyjnym kręgosłupa. Mający złą postawę, prowadzenia zbyt dużej wagi i słabe mięśnie brzucha może ciągnąć i odkształcenia struktury szyi. Podobnie czuje emocjonalnie napięta lub zestresowany może spowodować dosłowny ból w szyi.

Wiek

Proces starzenia może prowadzić do urazów szyjki szyjki jak chrząstki, stawów i mięśni osłabienia. Zapalenie kości i stawów jest chorobą, w której chrząstki rozkłada się w czasie, dzięki czemu przeguby bardziej podatne na uszkodzenia. W czasie choroby zwyrodnieniowej stawów, małe kości ostrogi formularz na odcinku szyjnym kręgosłupa i powodować obniżenie sprawności ruchowej oraz zwiększenie bólu. Zwężenie kanału kręgowego jest, wywołane przez zwężenie przejścia przez które podróżują nerwów rdzeniowych. Nerwy się sprężone, które mogą powodować ból, mrowienie i drętwienie. Choroba zwyrodnieniowa występuje, gdy dysk dyski między kręgami odwodnić, tracą swoją sprężystość, a następnie wybrzuszenie lub Zostań przepuklina.

Porady

Aby uniknąć lub zmniejszyć swoje szanse na uszkodzenia szyjki macicy szyi, ćwiczyć rozciąganie szyi przez cały dzień, a szczególnie przed treningiem. Unikaj spania na brzuchu, tak, że zakłóca kręgosłup. Podczas pracy przy biurku, należy umieścić komputer bezpośrednio przed sobą, tak, że nie obracał głowę, aby zobaczyć ekran. Odpocząć i wziąć głęboki oddech. Nawet czuje zestresowany może odcisnąć swoje piętno na twojej szyi. W przypadku uszkodzenia, stosując lód w czasie pierwszych 20 minut i może złagodzenie bólu. Obserwacji na przemian ciepłe i zimne co 20 minut przez 24 do 48 godzin.

Ból i sztywność karku Objawy

Sztywny ból szyi można przypisać niczego od skurcze mięśni do obrażeń poważnych schorzeń. Ból szyi może również powodować ból promieniujący, o którym mowa lub w innych obszarach. Bez względu na to, sztywny ból szyi i związane z nią objawy nigdy nie powinny być ignorowane.

Najczęstsze przyczyny sztywność karku

Neck naprężenia, skurcze i stres są częstymi przyczynami sztywność karku. Szczepy szyi, które są ciągnięcie lub zerwania mięśni, może wystąpić z bycia w niewygodnej pozycji przez dłuższy okres lub z nadużywania. Powstałe skurcze wtedy zazwyczaj powodować ból szyi. Stres odgrywa również rolę w przedłużonym napięcie może powodować sztywność karku.

Sztywny kark przed urazami

Uraz okolicy szyi może również powodować ból. Whiplash lub upadek może spowodować szkody dla mięśni szyi i więzadeł i spowodować nagły, silny ból szyi. Urazy rdzenia kręgowego w okolicy szyi, w tym takie rzeczy jak dyslokacji, złamania, zapalenia stawów i dysków problemów, może także powodować ból.

Poważne Przyczyny sztywność karku

Inne bardziej poważne problemy zdrowotne mogą powodować sztywność karku, takich jak grypa czy zapalenie opon mózgowych, poważnej infekcji bakteryjnej lub wirusowej, mająca wpływ na opony mózgowe. lub tkanki otaczające mózg i rdzeń kręgowy. Zawał serca może także powodować nagły ból szyi.

Najczęstsze objawy sztywny kark

Objawy sztywność karku może wahać się od nudnego, dokuczliwy ból do szczelności do nagłego, ostrego bólu i drętwienie i mrowienie. Ale ból sztywność karku, nie ogranicza się do szyi. Szczelność i skurcze w okolicy szyi może powodować ból promieniujący do ramion, klatki piersiowej i ramion, lub nawet do głowy. Uszkodzenie kręgosłupa z dysku wybrzuszenia lub zmiany artretyczne może powodować nerwów szyi zostać ściśnięte. Może to spowodować, promieniującego lub określoną bólu, który polega na tym filcu w innym miejscu, z dala od źródła.

Poważne objawy sztywność karku

Sztywny ból szyi od nagłych chorób lub zdrowia może również towarzyszyć nudności, wymioty, silne bóle głowy, zawroty głowy, gorączka i ogólne bóle mięśni. Utrata kontroli ruchu lub mięśni, utratę czucia lub utratę kontroli pęcherza lub jelita może również wystąpić, co wskazuje na bardziej poważny problem. Ból szyi w połączeniu z innymi objawami, lub w wyniku urazu, wymaga natychmiastowej pomocy medycznej, aby uniknąć dalszych komplikacji lub choroby.

Leczenie sztywność karku

Leczenie sztywność karku zależy od przyczyny. Szczelność lub skurcze od niewygodnych pozycjach lub stresu, na przykład, może być zwolniony przez typowo pozycji regulacji, delikatne rozciąganie i stosowanie lodu lub ciepła. Sztywny ból szyi z powodu urazu lub bólu wraz z innymi objawami może być oznaką zagrożenia życia i powinny być sprawdzane przez wykwalifikowanego pracownika medycznego.

Stiff Neck Ćwiczenia

O sztywność karku może być jednym z najbardziej frustrujących warunków ktoś znosić. Możesz uzyskać sztywny kark, po prostu śpi w niewłaściwy sposób. Rzadko jest oznaką poważnych obrażeń, ale mogą utrudniać mobilność, tworzyć bóle głowy i utrudniać życia, dopóki nie zostanie rozwiązany. Wytrzymałość na rozciąganie i ćwiczenia na szyi może pomóc złagodzić objawy. Skonsultować się z lekarzem, jeśli sztywność nie lepiej w ciągu kilku tygodni lub staje się coraz bardziej bolesne.

Powoli, lecz

Pamiętaj, że sztywność karku jest zwykle spowodowane przez napięcie mięśni lub skurcze w odcinku szyjnym. Podczas żadnych ćwiczeń dla tego regionu, czy ruchy powoli i celowego działania. Nie staraj się przeforsować bólu. Nie chcesz, aby pogłębić mięśnie lub zaryzykować dalsze szkody. Zamiast robić ćwiczenia do punktu uczucie odcinek. Oddech przez odcinkach, ponieważ to pomoże rozluźnić mięśnie i dostarczyć im tlenu bogate w składniki odżywcze do wspomagania gojenia. Celem jest, aby poprawić zakres ruchu. To wymaga czasu i wytrwałości.

Rozciąganie

Rozciąganie poprawią elastyczność mięśni wokół kręgosłupa szyjnego. Można zrobić te odcinki siedzącej lub stojącej. Jeśli masz sztywny kark, prawdopodobnie będzie miał jeden konkretny ruch, który jest utrudniony najbardziej. Ćwiczenia te są przedstawiane w idealnym porządku, ale pominąć ćwiczenie, które jest najbardziej trudne i powrócić do niego, gdy już rozgrzany wszystkie inne mięśnie. Powtarzać wszystkich ćwiczeń pięć razy.

Zacznij od zgięcia szyjki macicy i rozszerzenie, w którym doprowadzenia brodą w dół do klatki piersiowej, a następnie podnieść go z powrotem. Następnie przejść do zgięcia bocznego, do której staramy się umieścić ucho do barku na tej samej stronie; zastępca od prawego ucha do lewego ucha. Przenieść do obrotu szyjki macicy, patrząc z boku na bok, jak daleko na ramieniu, jak można bez bólu; Następnie, stojąc i ręce splecione z tyłu szyi, przynieść lewy łokieć w dół w kierunku lewym biodrze z twój prawy łokieć, wskazując na sufit. Zginać się w pasie do tego i zastępców boki zrobić.

Wzmocnienie

Wzmocnienie mięśni szyi zapewnia dodatkowe wsparcie dla kręgosłupa. To może uniknąć wielu problemów szyi i promocji zdrowia kręgosłupa. Do wykonywania tych ćwiczeń, można używać tych samych wniosków, które robiłeś na rozciąganie: zgięcie, rozbudowa i rotacji. Tym razem zrobisz im oporu. Maszyna może zapewnić odporność na nich, ale nie musisz dołączyć do siłowni lub zakupu dowolnego urządzenia do osiągnięcia silniejsze mięśnie szyi. Używać rąk do oporu. Na przykład, kiedy robisz zgięcie szyjki macicy, umieść obie dłonie na czole i naciskać na czole, jak wprowadzą brodą w dół. Rozszerzenia, połóż ręce za głowę i push. Tworzenie opór przeciwny jakimkolwiek ruchu robisz stworzyć prosty trening siłowy.

Rolfing dla chronicznego bólu szyi

Dr Ida Pauline Rolf była niezwykła chemia biologiczna, którzy, na karierze, która rozciągała się od 1920 do 1970 roku, opracował metodologię pomaga ci w bólu i przewlekle wyłączone. Integracja strukturalna traktuje ludzkie ciało jako sieć połączonych tkanek, a nie jako zbiór niezależnych elementów. Studiując i korygowania jak systemy danej pracy z ciałem, praktycy Rolf osiągnąć znakomite wyniki.

Poszukiwanie źródeł Neck Pain

Dla praktyków Rolf, pierwszym krokiem w leczeniu bólu i dyskomfortu jest badanie postawy i ruchu pacjenta. Rolfing skierowany wszystkie części ciała, gdzie tkanki łącznej powstrzymać lub holownika na siebie jako ruchów pacjenta. W wielu przypadkach źródłem bólu pacjenta może być daleko od miejsca bólu, który jest filcem. W przypadku bólu szyi, na przykład, problem może leżeć w plecy, szczęki, klatki piersiowej i ramion. Pracitioners Rolf często pytają pacjenta stać, chodzić i rozciągnąć tak, lekarz może ocenić, jak tkanki interakcji. Fotografie mogą być podejmowane, aby pomóc lekarz bezpośredniego traktowania nad ciągu kilku dni lub tygodni.

Leczenia bólu i zwiększenie mobilności

Istnieje kilka metod, które lekarze Rolf używają do rozbicia grup tkanek, które są ograniczające lub powstrzymujących się nawzajem. Jednym powszechnie stosowanym sposobem jest odprężenie grupy mięśni, następnie docisnąć do punktu, w którym tkanka jest niewłaściwie cementowe, a następnie, aby pacjent przesuwania dokonane grupy mięśni. To skutecznie pomaga oddzielić grupy tkanek więc mogą przesuwać się niezależnie. W rejonie szyi może oznaczać konieczność pacjenta obracać głowicę jako ciśnienie przykłada się do tkanki lub powięzi, znajduje się w regionie obojczyk. Gdy pacjent obraca głowę tkanki wymagane dla tego ruchu jest oddzielona od tych, które nie muszą się poruszać.

Ciepła od praktyków ręce, ciśnienie z palców, a czasem cięższej i szerszej szerokości łokci, wszystkie są używane namówić do tkanek organizmu do prawidłowego funkcjonowania.
Jak pacjent przechodzi przez serię ruchów mających na celu ujawnić ograniczonej sprawności ruchowej lub odkrywania ruchów, które powodują ból, lekarz Rolf dokładnie reguluje i tkanki komunikatów łącznej celu maksymalnego bezbolesne ruchu.

Bilans Przywracanie

Jak każdy, kto kiedykolwiek miał kontuzję wie, ciało dostosowuje się do ochrony obszaru rannych. Może to stworzyć nowe urazy. Rolfing plecy, nogi i ramiona pacjenta cierpiącego na ból szyi jest wspólne miejsce. Celem jest, aby zapewnić, że organizm jako system działa poprawnie.

O ból szyi kręgosłupa szyjnego

Szyjny kręgosłupa jest warunkiem, który wpływa na zwyrodnieniowe kręgów szyi i stawów. Dotyczy to zarówno mężczyzn, jak i kobiet powyżej 40 roku życia, ale najczęściej rozwija się u mężczyzn w młodszym wieku niż kobiety. Według MedHelp.org, 70 procent kobiet i 85 procent mężczyzn oznaki szyjnego kręgosłupa w rentgenowskim według wieku 60.

Definiton

Szyjny kręgosłupa, znane również jako choroba zwyrodnieniowa stawów szyjnych, jest zużycie kręgów w szyi, który pochodzi z procesem starzenia się. Kości i chrząstki pogarsza i forma kości ostrogi, które umożliwia kompresję rdzenia kręgowego i spowodować zwężenie kanału kręgowego. Kompresja nerwów może powodować czasowe lub trwałe uszkodzenie nerwów.

Przyczyny

Wraz z wiekiem, że dyski kręgosłupa i szyjki macicy wysychają i tracą elastyczność i więzadła łączące kości i mięśnie w szyi sztywnieje. Kręgosłupa szyjnego zwiększa ryzyko wystąpienia kręgosłupa szyjnego.

Objawy

Najczęstszym objawem jest ból i sztywność karku. Inne objawy to uczucie mrowienia w rękach i dłoniach, ból, który promieniuje do barku, ramienia lub klatki piersiowej. Niektórzy ludzie doświadczają ból głowy, które znajdują się w tylnej części głowicy. Jeśli rdzeń kręgowy jest skompresowany, nie może być drętwienie i osłabienie w ramionach i rękach.

Diagnoza

Diagnoza szyjnego kręgosłupa jest na podstawie wywiadu lekarskiego, badanie ogólne i objawy pacjenta. Jeśli lekarz podejrzewa, kręgosłupa szyjnego, może zlecić przeprowadzenie badań w celu potwierdzenia diagnozy. Najczęstsze badania stosowane w diagnostyce m.in. rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej oraz rentgenowskie szyi. Mielogramie szyjki macicy jest test, który wykorzystuje specjalny barwnik wprowadzany do szyi, aby jasno określić żadnych nieprawidłowości, takie jak przepuklina dysku lub zwężenie kanału kręgowego.

Leczenie

Łagodne przypadki kręgosłupa szyjnego traktuje się stosując leki przeciwzapalne, takie jak ibuprofen, miękkich albo sztywnych kołnierza ortopedycznego ograniczenia ruchu szyjki i ćwiczeń w celu wzmocnienia mięśni szyi. Najpoważniejsze przypadki potraktowano kortyzonu w połączeniach pomiędzy kręgami, oraz środki zwiotczające mięśnie. Jeśli jest zbyt duże ciśnienie w rdzeniu kręgowym, lekarz może hospitalizować pacjenta do leżenia i przyczepność na szyjce. Gdy wszystkie inne leczenie zawodzi, może być konieczna operacja.

Ćwiczenia w domu dla TMJ

Zaburzenia stawu skroniowo-żuchwowego, bardziej znany jako TMJ, jest bolesna choroba stawów szczęki. Wiele rzeczy może powodować TMJ, od ponad wykorzystania szczęki podczas szlifowania zębów do napięcia mięśni. Jeśli cierpisz na ból TMJ, istnieje kilka ćwiczeń terapeutycznych, które mogą pomóc w zależności od rodzaju bólu.

Ćwiczenia otwarcia

Ćwiczenia otwarcia są zaprojektowane w celu wzmocnienia mięśni szczęki i wytrenowania szczękę do prawidłowego użytkowania. Na prostym odcinku otwarcia, powoli otworzyć i zamknąć szczęki 10 razy. Spróbować otwór pomocą, umieść dwa palce na swoich pierwszych dolnych zębów i delikatnie dociśnij, jak otworzyć szczękę. Na opór otwarcia, trzymać za rękę pod szczęką, a push up jak powoli otworzyć szczękę.

Ćwiczenia postawy

Czasami TMJ jest spowodowane przez sposób trzymania głowy. Poprzez korygowanie Ci postawy, można zmniejszyć napięcie na szczęki i złagodzić ból stawów skroniowo-żuchwowych. Chin fałdowanie, które mogą być wykonane w zestawach po 10 raz na godzinę, to jeden prosty i korzystny ruch. Innym jest na odcinku klatki piersiowej, w którym trzymasz swoje ramiona na boki, prostopadle do ciała z kolana zgięte pod kątem prostym, a palce skierowany pionowo w górę. Powoli unieś ramiona, przytrzymać przez 15 sekund, a następnie opuść ręce. Czy dwóch powtórzeń tego ćwiczenia trzy razy dziennie

Joga

Wiele przypadków TMJ są spowodowane przez stres. Zaciskając szczęki i zaostrzenie mięśni wywiera presję na nerwy i powoduje ból. Joga jest znana zmuszając ciało do relaksu i mięśnie rozewrzeć. Niektórzy pacjenci twierdzą, że TMJ joga pomogła złagodzić ich objawy. Staraj się siedzieć ze skrzyżowanymi nogami i otwórz usta tak szeroko, jak to możliwe. Następnie zegnij głowę i szyję, aby przechylić na prawym ramieniu, a następnie lewym ramieniu. Wykonaj to ćwiczenie na dwie do trzech minut.

Możliwości leczenia przewlekłego bólu szyi

Przewlekły ból szyi może być wynikiem różnych stanów, takich jak ściągniętym nerwu w szyjce lub uszkodzonej płyty w kręgosłupie. Jak ból szyi traktuje zależy od tego, co jest przyczyną bólu, i istnieje wiele różnych sposobów do leczenia objawów przedmiotowych i źródło bólu. Ból szyi jest częstą dolegliwością, a rokowanie dla jakiejkolwiek formy leczenia jest zazwyczaj bardzo pozytywnie na całkowite wyleczenie.

Ćwiczenia

Jednym z najczęstszych sposobów leczenia bólu szyi są ćwiczeń rozciągających i wzmacniających. Te ćwiczenia nie tylko pomagają wyciągnąć szyję i tymczasowo złagodzić ból, ale pozwalają również na długoterminową ulgę poprzez wzmocnienie mięśni w szyi i łagodzi napięcie na ściągniętym nerwem. Skutecznym ból szyi ćwiczenia jest usiąść w fotelu, patrząc do przodu z głowy i szyi prostej. Powoli kiwać podbródek do klatki piersiowej, a kiedy jesteś tak daleko, jak można go następnie, przytrzymaj licząc do dziesięciu. Następnie powoli przesunąć głowę o centymetr w lewo, z powrotem do centrum, a następnie cala w prawo. Powinno to pomóc w łagodzeniu bólu szyi.

Dla poszczególnych rodzajów bólu karku, to będzie konieczne, aby uzyskać skuteczne korzystanie pułk z certyfikowanym terapeutą fizycznej. Będą one w stanie zdiagnozować choroby i daje serię ćwiczeń, które powinny pomóc złagodzić ból i zacząć budować odporność, że w przyszłości będzie wyeliminować ból. Możesz również zapoznać się z kręgarz, ponieważ mogą one być w stanie pomóc złagodzić ból spowodowany ściągnięty nerwów i niedostosowane stawów.

Leki

Jeśli ból jest ostry, a następnie lekarz może wysłać, aby uzyskać kortyzon strzał. Kortyzon strzału jest wstrzyknięcie kortyzonu hormonu bezpośrednio na powierzchni, powodując ból. W wielu przypadkach rzut odbywa się tak głęboko, że leki mogą być zastosowane bezpośrednio w którym ból pochodzący od.

Inne leki lekarz może przepisać na ból szyi byłoby maść do łagodzenia bólu, który jest stosowany bezpośrednio do obszaru dotkniętego, plastry lecznicze bólu lub zwiotczających mięśnie, aby spróbować i dostać napięte mięśnie, które wywierają presję na nerwy do wydania.

Chirurgia

W skrajnych przypadkach, lekarz może wysłać do chirurga na zabieg chirurgiczny. W trakcie zabiegu chirurgicznego, lekarz może usunąć część rdzenia płyty, który jest wystający na zewnątrz i nacisku na nerw, lub ona może mieć, aby usunąć nadmiar wzrost kości zwana ostroga kostna, która wywiera nacisk na nerw i powoduje ból.

Ból szyi Cure

Ból szyi może wynikać z różnych źródeł, w tym wypadku samochodowego, pękniętej płyty lub spania w sposób, który rodzi presję na szyi. Bez względu na przyczynę, istnieje wiele sposobów, aby pomóc złagodzić ból i sztywność karku.

Obroże

Czasami Ortezy mogą być przydatne urządzenie, aby złagodzić ból w szyi. Można je znaleźć w większości sklepów zaopatrzenia medycznego i drogeriach. Obroże te pomogą utrzymać mięśnie karku nieruchomo, tak nie może być napięte i pogorszyć obecną obrażeń. Jest to metoda tymczasowa, ponieważ cały ruch powstrzymując w szyjce może osłabienia mięśni. Wypróbuj go do dwóch dni, a jeśli ból nie ustępuje, należy udać się do lekarza lub fizykoterapeuty.

Ice & Heat Therapy

Opakowanie lodów lub worek mrożonych warzyw może pomóc złagodzić ból szyi. Natychmiast po użyciu lodu zaczynają odczuwać ból dla natychmiastowej ulgi. Utrzymuje on także obszar od stania zapalnym. Zostaw to na tym terenie przez 15 do 20 minut. Powtórz ten proces na kilka godzin lub w razie potrzeby.

Możesz także zamienić polewy z terapią cieplną w postaci elementu grzejnego, gorący prysznic, lub oblodzonej gorącej śmietany. Ciepła może pomóc rozluźnić zesztywniałe mięśnie szyi i zwiększyć krążenie krwi do bolesnego obszaru do szybszego powrotu do zdrowia.

Postawa

Sposób przewozu ciała ma ogromny wpływ na łagodzeniu bólu szyi oraz zapobiegania przyszłym urazom. Jest to jedna z przyczyn, że nie myślimy o często, ale powinien. Bądź świadomy tego, jak można siedzieć, stać, ani angażować się w aktywności fizycznej. Nie należy pochylać się nad lub może skończyć się patrząc jak Dzwonnik z Notre Dame.

Zawsze siedzieć prosto i wysoki i unieś klatkę piersiową. Wyobraź sobie, ktoś ciągnie głowę do góry, zarówno podczas siedzenia i odległości. Lepiej jest dla wystawać z pierś a nie zawalił się, kiedy skulony. Pamiętając swoją postawę może przejść długą drogę w łagodzeniu bólu szyi i aktualny zapobiegając przyszły kłopoty.

Porady

Oto kilka dodatkowych wskazówek do rozważenia przy kontaktach z bólu szyi:

Trzymaj telefon w dłoni podczas użytkowania. Nie prop go między uchem a ramieniem pozwalając jej spocząć na ramieniu. Uniknąć dramatycznych kaszel i kichanie. Ludzie, którzy rzucają swoje głowę i jilt przesyła do ukończenia kaszlu lub kichania mają większe prawdopodobieństwo uzyskania obrażeń szyi. Ustalić, czy można spać na poduszki boli kark. Nie ma jednego rodzaju poduszkę, która działa dla wszystkich, należy więc określić, który jest właśnie dla Ciebie. Jednakże, należy pamiętać, że nie wcisnąć głowę do przodu. Najbardziej ból szyi można usunąć w ciągu od jednego do trzech dni. Jeśli ból nie ustępuje lub pogarsza się, być może trzeba zasięgnąć porady lekarza lub fizjoterapeuty.

Wyzwalania Punkt Zespoły w szyi

Zespoły punktu wyzwalania na szyi są bolesne lub przetargowe obszary, które mogą powodować, że mięśnie do umowy lub skrócić. Punkty spustowe mogą również produkować promieniujący ból. Promieniujący ból pędy lub podróżuje do innego obszaru. O których mowa ból, ból, który jest w innym miejscu, może również wystąpić z punktów spustowych.

Co to jest wyzwalania Punkt?

Punkt wyzwalania hiper drażliwość węzeł lub powięzi mięśnia, co powoduje ból. Powięź internetowej z tkanki łącznej, która obejmuje wewnętrznych struktur ciała, w tym kości, mięśni, naczyń krwionośnych i narządów. Ponieważ te wiązane obszary mogą mieć wpływ na powięź, punkty spustowe w szyi mogą powodować ból w obszarach głowy, klatki piersiowej i ramionach.

Przyczyny

Punkt wyzwalania może być wywołane przez stres lub napięcie prostej od nadużywać lub dłuższy niewłaściwych pozycjach. Przytrzymywania telefonu na ramieniu, na przykład, można utworzyć punkty spustowe, jak można przedłużyć pisania na komputerze lub pozycjonowania głowicy w pozycji do przodu. Przenoszenia ciężkich ładunków na ramionach, takie jak plecaki i torebki, może również generować wyzwalania bólu punktową.

Objawy

Zespoły punktu wyzwalania na szyi obejmują takie objawy jak sztywność, tkliwość i ból w okolicy szyi. Może to wpływać na zakres ruchu szyjki. Objawy mogą również rozwinąć się bóle głowy, ból oka, ból żuchwy, uszu, objawy zapalenia zatok, a nawet zawroty głowy. Niektóre punkty wyzwalające patrz ból szyi do ramion i może doprowadzić do pieczenie lub ból w ramionach lub wewnątrz górnego ramienia.

Leczenie

Aby skutecznie leczyć wyzwalania bólu punktową, ważne jest, aby wykluczyć innej przyczyny medycznej bólu. Po określeniu punktu wyzwalania jest przyczyną objawów, to jest konieczne w celu rozwiązania napięte mięśnie i wprowadzać zmiany stylu życia, w celu odwrócenia ich działania. Zastosowanie technik ciepła i masażu, specjalnie wywołać punkt masażu, w którym umieszczony jest bezpośrednia presja na punkcie wyzwalania i Myofascial technik uwalniania, gdzie delikatne rozciąganie jest stosowane w odniesieniu do obszaru, aby zmniejszyć napięcie powięzi, może znacznie zmniejszyć ucisk i ból. Leki, takie jak środki przeciwbólowe, rozluźniające mięśnie i niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) są przydatne w zwalczaniu bólu i stanów zapalnych. Inne opcje leczenia obejmują kortykosteroidów zastrzyki na miejscu, aby zmniejszyć stan zapalny lub ból i obrzęk w okolicy.

Własna Leczenie

Ogólnie program ćwiczeń rozciągających i może znacznie zmniejszyć objawy i zwiększyć zakres ruchu w okolicy. Techniki zarządzania stresem i zmiany postawy są często niezbędne, aby zapobiec ponownemu wystąpieniu zespołu punktu wyzwalania. Zabiegi te mogą również zmniejszyć własny negatywnych skutków nadużywania, co powoduje punktu aktywacji symptoms.The najlepszą opcję leczenia zespołu punktu wyzwalania na szyi jest zapobieganie.

Terapia bólu szyi

Mimo, że większość ludzi ma jakiś ból szyi od czasu do czasu w wyniku śpiące w niewłaściwy sposób lub patrząc na ekran komputera przez dłuższy okres czasu, zazwyczaj te bóle mogą być szybko usunięte. Jednakże, bardziej przewlekłego bólu, należy poddanych terapii.

Ćwiczenia i rozciąganie

Rozciągać i robić ćwiczenia szyi regularnie. Jednym z powodów, dla których szyje uzyskać sztywny lub ból jest, ponieważ nie są wystarczająco elastyczne. Fizjoterapeuta daje pewne wyobrażenie o rodzaju odcinków i ćwiczeń, które należy zrobić. Proste codziennie odcinek szyi może pomóc złagodzić ból.

Zrobić odcinka szyi, zegnij szyję tak, że porusza się w kierunku podbródka klatki piersiowej. Rozszerz swoją szyję i przenieść w górę podbródek tak, że idzie do nieba. Następnie przenieść z boku szyi tak, że prawe ucho porusza się w kierunku prawego ramienia. Przytrzymaj ten odcinek na około 20 sekund i powtórz po lewej stronie. Twój fizjoterapeuta może również polecam robić inne ćwiczenia, w zależności od konkretnego stanu.

Należy również wzmocnić swoją szyję, aby zapobiec przyszłej szkody. Oto jedno ćwiczenie: Połóż dłoń jednej ręki na boku głowy. Użyj mięśni szyi wcisnąć głowę na dłoni, ale nie pozwól, twój ruch ręki. Wykonać trzy powtórzenia tego ćwiczenia na każdej stronie i przytrzymaj przez 10 sekund pozy każdorazowo. To ćwiczenie pozwala budować siłę pominięciem dużo dodatkowego stresu na szyi.

Zastrzyki

Lekarz może wstrzyknąć leki ulgę w bólu jako część procesu leczenia, jeśli ćwiczenia i rozciąganie nie wystarczą, aby złagodzić ból. Lekarz może wstrzyknąć kortykosteroid pobliżu korzeni nerwowych w mięśniach szyi. Lek ten został zaprojektowany, aby pomóc zmniejszyć ból czujesz. Lekarz może również wstrzyknąć lidokainę w celu zdrętwiały kark, gdy jest w bólu.

Trakcja

Lekarz może zalecić trakcję pomóc wyprostować szyję, jeśli ból jest związany z niedopasowaniem kości. Trakcja często obejmuje noszenie kamizelki halo. Trakcji wykorzystuje ciężary i koła pasowe pracują razem, aby pomóc wyrównać szyi. Terapia ta powinna być zawsze wykonywana pod kierunkiem specjalisty. Po sobie kamizelkę halo przez pewien okres czasu, twoje kości będą się ustawić z powrotem na właściwym miejscu. W niektórych przypadkach nie jest trakcja ile potrzeba ile jest czasowe unieruchomienie. Lekarze często zalecają miękkie kołnierze do noszenia na kilka dni, aby zapewnić ulgę bólu przewlekłego.

Jak Uwolnić lewego ramienia i ból szyi

Wielu ludzi nosi stresu i napięcia w szyi, górnych plecach i ramionach. Gospodarstwa mięśni przez długi okres czasu w nienaturalnej pozycji może powodować ból. Ostry ból może być oznaką poważniejszego stanu zdrowia i powinny być oceniane przez pracowników służby zdrowia. Ćwiczenia rozciągające, prawidłowej postawy oraz zwiększona świadomość "ciała" może pomóc złagodzić ból spowodowany stresem i napięciem.

Instrukcje

Łagodzenia bólu spowodowane przez stres i napięcia

Wykonaj te ćwiczenia rozciągające na szyi rano i wieczorem. Możesz być w pozycji stojącej lub siedzącej. Podczas każdego odcinka, skoncentrować się na utrzymaniu ramiona rozebrany w kierunku talii.

Spróbuj dotknąć lewego ucha do lewego ramienia i przytrzymaj podczas liczenia do 20. Powtórz po prawej stronie.

Spójrz w lewo, i spróbować przenieść brodę przez lewe ramię; przytrzymać przez 20. Powtórz po prawej stronie.

Patrzeć w sufit i przytrzymać przez 20. Spojrzenie na dół na palcach, pozostawiając przestrzeń wielkości pięści między brodą i klatki piersiowej, i przytrzymaj przez 20.

Poświęć chwilę, aby ocenić i poprawić swoją postawę, zarówno stałego i siedzi. Stań przed lustrem. Czy twój podbródek równolegle do podłogi; są twoje oczy patrząc prosto? Czy Twoje ramiona rozebrany w kierunku pasa? Czy twoje mięśnie brzucha wciągnięta a pępek pociągnął w kierunku dolnej części pleców? Biodra są wyrównane z kolan i kostek? Czy to w obu stojących i siedzących stanowisk. Bądź świadomy swojej postawy przez cały dzień i działa nieprzerwanie do rozwiązania wszelkich kwestii wyrównania.

Śledzić, kiedy zauważysz, szyi, górnej części pleców i ból ramienia. Używać notebooka zauważyć, porę dnia i co robisz, kiedy pierwszy raz poczuł ból. Spróbuj ocenić swoje położenie ciała w tych sytuacjach. Na przykład, jeśli zauważy ból, gdy budzisz się rano, doświadczenie z innych pozycji do spania. Wysiąść swoją stronę i spróbuj spać na plecach na jedną noc, aby zobaczyć, czy to pomaga. Jeśli pacjent zauważy ból po pracy na komputerze przez kilka godzin, ocenić wysokość krzesła i ekran komputera, aby upewnić się, że są ergonomicznie rozmieszczone. Ponadto, zrobić sobie robić przerwy co 30 minut; przespacerować się po biurze, skupiając się na swojej pozycji. Trochę pracy detektywa może odkryć w sytuacji, która jest oddanie stres nienaturalny na mięśnie --- sytuacji, które mogą być łatwo skorygowane.

Spróbuj jogi, pilates lub inne zajęcia grupowe. Większość nauczycieli pilates i jogi może pomóc ocenić swoją postawę i pracę na konkretnych mięśni. Po kilku tygodniach jogi i pilates może pomóc stać się bardziej "świadome ciało", które jest kluczem do łagodzenia bólu mięśni spowodowane przez napięcie i stres.

Zastanów się na wizytę z renomowanego masażysty. Może on często identyfikują poszczególne mięśnie są napięte, a może być w stanie pomóc odkryć przyczynę.

Wskazówki

  • Pamiętaj, aby skonsultować się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli wystąpią trwałe lub poważne ból, lub jeśli ból jest wynikiem zdarzenia, takie jak w wypadku samochodowym lub upadku.

Może ściągnięty nerwów powodować zawroty głowy?

Dysfunkcja nerwów

Ściśnięte nerwów występuje w bazie kręgosłupa i powodować drętwienie nóg. Mogą one również występować w szyjce, powodując zawroty głowy (lub utratę równowagi). Zawroty głowy pojawia się, ponieważ ściśniętej nerwów podstawy szyjki są połączone bezpośrednio do mózgu. Kompresja nerwu zapobiega sygnały osiągnąć mózg, w tym znaczeniu, w odniesieniu do wagi jako utrata równowagi. Ból jest często związane z ściągniętym wzrokowego.

Ściśnięte nerwów występuje głównie w gdzieś wzdłuż kręgosłupa, a zazwyczaj objawia się w dolnej części pleców lub zasady szyjki. Bóle karku zazwyczaj rozprzestrzenia się przez ramiona, gdy nerw jest ściskany w podstawie szyjki.

Typowe objawy zaburzeń układu nerwowego

Skonsultować się z lekarzem, jeśli masz zawroty głowy lub częste przedłużonym epizody niezrównoważenia. Jeśli zawroty głowy towarzyszą odczucia w ręce, mrowienie palców lub utratę siły w jednym z twoich ramionach, a następnie może być przypadek zespołu górnego otworu klatki piersiowej. Zespół ten występuje wskutek nerwów i naczyń krwionośnych staje ściskany w wyniku braku przejścia między podstawą szyjki i pachy.

Mięśnie i kości wokół górnego otworu klatki piersiowej stają się powiększone. To rozszerzenie mięśnia lub przemieszczania tkanki ciała będzie często skutkować i ramienia bólu. Czasami zdarza się, że jest blokada cyrkulacji krwi. Otyłość rozszerzenie mięśni (spowodowane budowy ciała i podnoszenia ciężkich obiektów) lub dodatkowo przez żebro szyi wad wrodzonych może prowadzić do zespołu górnego otworu klatki piersiowej. Aby uniknąć drażniących objawów, należy przerwać podnoszenie ciężarów lub ćwiczeń kulturystycznych. Czy tylko lekkie ćwiczenia, jeśli chcesz schudnąć. Należy unikać podnoszenia coś nad głową. Nie umieszczaj swoje ramiona nad lub za głowę podczas snu. Trzymaj ręce w dół po bokach podczas odpoczynku na plecach lub boku. Nie spać na brzuchu.

Zabiegi

W przypadku zespołu górnego otworu klatki piersiowej, chirurgów otwarcia górnego otworu klatki piersiowej, usunąć tkanki, które powodują nacisk na nerwy, i dać czas na nerwy leczyć naturalnie. Zespół cieśni cubital jest, gdy nerw jest ściągnięty po łokieć, prowadząc do drętwienie lub ból w przedramieniu, serdecznego palca, a mały palec. Cubital tunelu można leczyć poprzez pacjent nosi szynę nad ramieniem i zapobiega przesuwaniu kolanko (co ogranicza nacisk na nerwy i zmniejsza przyciąganie łokciowego nerwy). Zespół cieśni nadgarstka (ból i drętwienie nadgarstków) może być leczona gipsem, który uniemożliwia ruch nadgarstka. Operacja jest wymagana, gdy pacjent traci kontrolę nad pęcherzem jelit / lub jeśli mięśnie są niezwykle słabe lub nie działają. Ściągniętym nerwem w szyi, która jest główną przyczyną zawrotów głowy może być zwolniony z ciśnieniem przez chirurgiczne usunięcie części kości, który jest przyczyną ucisku nerwu.

Ćwiczenia na kręgosłup szyjny

Twój kręgosłup szyjny rozciąga się od podstawy szyi w dół siedem kręgów. Jeśli jest to skompresowane lub overextended, można odczuwać ból w karku lub doświadczenie bólów głowy. Specjalne ćwiczenia znane jako Dead Bug i Skierowane w dół Dog pomaga wykonywać kręgosłup szyjny i złagodzić ból.

Martwy Bug

To o wdzięcznej nazwie ćwiczenia nazywane jest "martwy błąd", ponieważ przypomina wkrótce być zmarłego owada. Zacznij od leżącej na plecach. Unieś nogi aż uda są skierowane w górę i dolnej nogi są równoległe do podłogi. Unieś ramiona być prostopadła do podłogi, jak również. Plecy powinny być w pozycji "neutralnej", gdzie niższe lędźwiowego jest płasko na ziemi. Jeśli potrzebujesz dodatkowego wsparcia, umieścić mały ręcznik pod swoimi nasycić lub w małych pleców.

Utrzymując łokcie prosto, zegnij prawą rękę z powrotem, dopóki nie jest na poziomie głowy i zabrać lewe kolano do klatki piersiowej. Jednocześnie, zegnij lewą rękę w dół i opuść prawą stopę do około sześciu cali od ziemi. Naprzemienne ruchy (prawa ręka w dół / lewą nogę i lewą rękę w górę / w dół, prawa noga), a następnie powrót do pozycji wyjściowej. Powtórzyć tę sekwencję 10 razy, aby zakończyć zestaw. Upewnić się, że nie zginać kolana i plecy pozostaje neutralna podczas wykonywania powtórzeń.

Skierowane w dół Dog

Skierowane w dół Dog jest joga stanowi, że pomaga wydłużać kręgosłup szyjny. Zacząć od uzyskania na rękach i kolanach, zapewniając, że twoje ręce są pod ramiona i nogi są nieco poza biodrach. Z dłońmi płasko na podłodze, przesunięcie tułowia do tyłu, aż twoje pośladki są na piętach. Twoje ramiona powinny zostać rozszerzone pod kątem 45 stopni. Weź kilka głębokich oddechów, a następnie umieścić piłki z palcami na podłodze. Powoli rozszerzyć swoje nogi tak, że miednica i pośladki są skierowane ku górze, tworząc prostą od tułowia i ramiona. Rzuć głowę i skupić wzrok między nogi i utrzymać głęboki oddech. Utrzymaj tę pozycję przez 60 sekund, a następnie powrót do pozycji wyjściowej. Weź głęboki oddech, a następnie powtórzyć co najmniej trzy razy.