Digidexo.com

naprzemian zimno i cieplo

Pierwsza pomoc - kontra ciepła Pakiety na zimno

W przypadku bólu i opuchniętych mięśni i stawów, najczęściej środki pierwszej pomocy wydają się być stosowanie opakowań ciepła i zimna. Oba są podstawowe elementy każdej apteczce. Ważne jest jednak, aby wiedzieć kiedy najlepiej jest stosować ciepło i kiedy stosuje zimno. Niektóre urazy lepiej odpowiadać każdemu z tych metod, oraz inne urazy najlepiej odpowiadają przemian ciepła i zimna.

Rodzaje

Okłady z lodu mogą być wykonane z lodu zebranego w pojemniku, opakowania mrożonego groszku (łatwo formowane do dotkniętej części ciała), gotowych chemiczne zimne okłady i kąpiele lodowe. Ciepła może pochodzić z poduszek grzewczych, elektrycznych, chemicznych gorących opakowaniach, ciepłej wody w łaźniach lub butelek i kremy głęboko ciepła.

Rozważania

Chociaż bolesne urazy może zrobić chcesz użyć ekstremalnych temperatur i zimno, najlepiej jest korzystać z paczek z bardziej umiarkowanych temperaturach. Bez względu na to, jaka metoda używasz, upewnij się, że jesteś leczenia współistniejącej szkody z innych pierwszej pomocy, nie tylko ból.

Funkcja

Lód i zimne okłady są stosowane w celu zmniejszenia obrzęku mięśni i stawów, oraz mogą również mieć wpływ paraliżujący ból. Ciepło zastosowano do uszkodzenia powoduje zwężenie naczyń krwionośnych i łagodzi skurcze mięśni.

Ramy czasowe

Lód powinny być stosowane do kontuzji zaraz po początkowym problemu, jak to możliwe, przy założeniu, że skóra nie jest uszkodzona. Ciepło nie powinny być używane do nowego uszkodzenia, zwłaszcza w przypadku krwawienia, co sprawi, że krwawienie gorsze. Gdy lód i ciepła są używane w połączeniu, na przemian między nimi co 20 minut lub tak, lub gdy skóra zmienia lekko różowy.

Korzyści

Na przemian ciepło i lód może pomóc zrelaksować mięśnie, co powoduje wielkie korzyści w krótkim okresie. Lód nadal zastosowanie w perspektywie długoterminowej, z zimna przydatne w łagodzeniu bólu i obrzęk związany z wysiłkiem i rehabilitacji.

Ostrzeżenie

Ani ciepła, ani zimna są skuteczne w leczeniu obrażeń bazowych, tylko objawy. Szczególnie w przypadku ciepła, poszkodowany musi uważać, aby nie spalić skórę. Ani ciepła, ani zimna powinna być stosowana więcej niż 20 lub 30 minut, co nie ma dalszych korzyści i oba mogą uszkodzić skóry przy dłuższym narażeniu.

Terapia laserowa zimno na Torn Muscle w Leg

Terapia laserowa zimno, znany także jako leczenie niskiego poziomu laserowej (LLLT) i miękkich leczenia, stosuje się do leczenia wielu różnych stanów, pomimo, że został pierwotnie zatwierdzone przez US Food and Drug Administration tymczasowo łagodzi ból spowodowany zapaleniem stawów. Zimny ​​terapia laserowa może być stosowany do leczenia porwane mięśnie nóg.

Rozważmy przeciwwskazań laseroterapia zimnej

Przed poddaniem zimny laser, pacjent musi mieć pewność, poprzez diagnozę, że stan nogi jest naprawdę rozdarty mięsień i że nie ma żadnych innych warunków, które mają przeciwwskazań do zabiegu laserem zimnym. Jeżeli powierzchnia wykazuje zmiany na skórze, które nie zostały jeszcze zidentyfikowane lub zdiagnozowani odpowiednio zimno terapia laserowa nie będzie jeszcze rozwiązaniem dla obróbki, ponieważ wpływ na nowotworowych zmian chorobowych nie są znane. To również nie jest rozwiązaniem dla kobiet w ciąży, ponieważ wpływ na nienarodzone dzieci są również nieznane. Chociaż leczenie laserem wykorzystuje wiązki światła o niskim zużyciu energii i obejmuje niskie stopy absorpcji, lasery "zdolność do przenikania do komórek i tkanek skóry oznacza, może to mieć negatywny wpływ na pacjentów z pewnymi warunkami. Ważne jest, że pacjent jest wykluczony z tych przeciwwskazań przed podjęciem leczenia laserowego.

Zidentyfikować cały obszar urazu i przyczyną szkody

Zimno terapia laserowa polega różnych protokołów dla różnych warunków. Tak, to jest istotne, że dostawca laserowe leczenie poznać dokładną lokalizację i przyczynę szkody, w celu dostosowania protokołu laseroterapia dla optymalnej wydajności. Niskoenergetyczne wiązki laserowe, które muszą być w stanie rozpoznawać i wnikają w całą tkanką w obszarze z urazem, aby dostarczyć korzyści zmniejszenia zapalenia i bólu stymulacji naprawy i wzrostu nowych komórek minimalizacji tkanki bliznowatej i zwiększonego przepływu krwi do rozerwana mięśni nóg. Długości leczenia, długości fali i punkty docelowe mogą ulec zmianie protokołu. Wiele paneli światła są w stanie wykonać pracę jednocześnie z większych, napowietrznych urządzeń laserowych, lub przenośnych urządzeń może zaradzić małych obszarów poszkodowanych na nodze.

Bądź wytrwały i konsekwentny z leczeniem

Chociaż zimno terapia laserowa jest skuteczna w leczeniu i łagodzeniu bólu i zapalenia podarte mięśni nóg, może to potrwać od ośmiu do 30 zabiegów, aby były skuteczne, według Mrożąca Health.com. U pacjentów z umiarkowaną lub ciężką warunkach mają sesje dwa do czterech razy w tygodniu. Na szczęście, procedury laserowe zimno są absolutnie bezbolesne, i często pacjenci po prostu odpocząć lub poczytać w trakcie leczenia. Nie ma żadnych skutków ubocznych, a nie ma czasu odzyskania. Pacjenci mogą powrócić do swoich regularnie zaplanowanych działań bezpośrednio po leczeniu. Według Synergy Grupa terapeutyczna w Illinois, około 75 do 80 procent leczonych pacjentów zauważy poprawę ich stanu zaraz po zabiegu.

Ciepło i zimno na przemian Leczenie

Ciepła i zimna lodu, takich jak leczenie i grzałki mogą być zmieniane w celu zmniejszenia stanu zapalnego i bólu (i uzdrowienie mięśnie i ścięgna) spowodowane przez niektóre szczepy lub urazów. Jednakże, nie jest odpowiednim sposobem wykorzystywać obydwa z nich efektywnie. Lód jest zwykle wstępnie się zmniejszenie obrzęku, a ciepło może być skutecznie stosowany do wspierania przepływu krwi do dotkniętego obszaru. Lodu i ciepło mogą być zmieniane w celu leczenia prawie żadnej mięśni powierzchniowych lub złącze w organizmie. Na przemian ciepłą i zimną wodą może być również skuteczne (hydroterapia).

Ostrzeżenie

Istnieją pewne choroby lub stany, w których naprzemiennie ciepło i zimno może pogorszyć stan człowieka. Według ortopeda dr Stephen H. Hochschuler w jego Mrożąca health.com artykule zatytułowanym "Ahh ... Ice Masaże lecznicze dla Back Pain Relief", "... nie lód powinien być stosowany u pacjentów, którzy mają reumatoidalne zapalenie stawów, objaw Raynauda Zespół, zimne stany alergiczne, paraliż, lub obszary upośledzenia sensacji. " Ponadto, diabetycy, kobiety w ciąży i osoby z ciśnieniem lub sercem warunkach wysokiej krwi prawdopodobnie powinien skonsultować się z lekarzem przed użyciem rodzinnego ciepła.

Skutki Ice

Lód jest zwykle stosowany w okresie pierwszych 48 godzin po rozpoczęciu ból mięśni lub urazu. Powodem tego jest to, że lód powoduje zwężenie naczyń krwionośnych (zwężenie naczyń krwionośnych) zmniejszające stan zapalny i ból, ograniczając przepływ krwi i limfy płynów tego obszaru. Jest to ciecz, naturalną odpowiedzią organizmu na odkształcenia lub uszkodzenia, które powoduje pęcznienie i wtórne ból. Lód jest najbardziej skuteczne, jeżeli są bezpośrednio dociskana w obszarze z urazem, w odstępach 20-minutowych przez cały dzień.

Wpływ ciepła

Po początkowych kilku dniach, gdy obrzęk ustąpi nieco, ciepło może być wykorzystywane do wspierania przepływu krwi do dotkniętego uszkodzenia. Kiedy ciepła zwiększa przepływ krwi zwiększa też dostawę witamin, niezbędnych substancji odżywczych i komórek krwi, które pomagają leczyć mięsień zanieczyszczoną lub ścięgna. Ciepła jest zwykle najbardziej skuteczne wiecej przewlekłych urazów, takich jak ból stawów. Ciepło może być podawany z wkładkami grzewczymi lub butelki z gorącą wodą. Możesz też usiąść w jacuzzi lub gorące kąpiele lub prysznice.

Korzyści z zmienny ciepła & Cold

Na przemian ciepła i zimna (lodu) tworzy kolor naczyń. Oznacza to, że po lodzie skurcz naczyń krwionośnych, ich ciepła rozszerza się i powoduje przepływ krwi łatwiejsze do zranionego obszaru. Ten typ terapii uważa się, że zwiększenie gojenie zranień, takich jak szczepy mięśni i ścięgien. Gdy zapalenie jest pod kontrolą, ciepło może być wykorzystane przed lodem. Pozwala to środki lecznicze z krwi, aby się do szkody, a następnie lód ogranicza przepływ krwi i zawiera je. Oprócz wkład grzewczy i lodu, osoba może również skorzystać z sauny, a następnie za pomocą przy chłodnym kąpieli w basenie. Według licencjonowanego masażysty, Carol Wiley, w swoim artykule "bellevuemassagetherapy.com hydroterapii Podstawy do użytku domowego", "Przepis na ogólny stosunek czasu do ciepłej i zimnej hydroterapii wynosi trzy do jednego." Oznacza to, że na każde trzy minuty ciepła, lód powinien być stosowany dla jednego mintue.

Ramy czasowe

Na przemian ciepło i zimno leczenie może zmniejszyć przedział czasu, w którym można odzyskać od szczepu mięśni lub uszkodzenia, zwłaszcza jeśli są zgodne.

Zimne palce zdrętwiały i zespół

Choroba Raynauda i objaw Raynauda to rzadkie schorzenia medyczne, które powodują, że palce u rąk i nóg, by stać się odrętwiały i zimno. Warunki te powstają, gdy pacjent doświadcza stresu lub z narażeniem na działanie niskich temperatur.

Warunki

Zgodnie z Cedars-Sinai Medical Center, choroba Raynauda występuje bez innej choroby jako jego przyczynę. Zjawiskiem Raynauda rozwija się inne choroby, takie jak toczeń, reumatoidalne zapalenie stawów lub twardziny skóry.

Objawy

Oprócz odczucia na zimno i drętwienie, może spowodować Raynauda skóra stają się białe i niebieskie, może zmniejszyć dotyku i może spowodować obrzęk skóry.

Przyczyny

Choroba Raynauda jest spowodowany skurczem naczyń i zwężenia tętnic palców u rąk i nóg, które ogranicza dopływ krwi do tych kończyn.

Czynniki ryzyka

Ludzie, którzy doświadczają powtarzalny uraz nerwów w stopach i rękach z działań, takich jak długie okresy gry na fortepianie lub wykorzystanie narzędzi, które wibrują mają zwiększone ryzyko zachorowania na chorobę Raynauda. Palenie tytoniu i zażywanie narkotyków, takich jak beta-blokery, leki zamiennych i estrogenów over-the-counter leki na zimno może powodować większe ryzyko zachorowania na chorobę Raynauda.

Leczenie

Lekarze mogą leczyć chorobę Raynauda z lekami, takimi jak bloker kanału wapniowego, leków, alfa blokery i leki rozszerzające naczynia. Ciężkie przypadki tej choroby może wymagać operacji nerwów lub wstrzyknięcie substancji chemicznych do uszkodzonych nerwów.

Jakie zabiegi są dostępne dla Bulging dysków w szyję?

Gdy coś pójdzie nie tak z dyskami galaretowaty między każdego kręgu, nawet codzienne czynności mogą być chore. Czy jest to opisane jako poślizgnął, sprężone, wybrzuszenia lub przepuklina dysku, wynikające ból może promieniować aż do szyi, ramion i głowy. Leczenie można prowadzić na próbie odciążenia nerwów i przywrócenia pełnej funkcji kończyn.

Kontrola bólu

Dzień lub dwa odpoczynku może być wystarczający, aby złagodzić ból problemu dysku. Należy położyć na twardym materacu z twardej poduszce do wspierania szyi i unikać wszelkiej działalności, która wiąże się z obciążeniem na szyi, takich jak podnoszenie, zginanie lub długotrwałego siedzenia. Ale nie leżeć w łóżku dłużej niż kilka dni, bo dłuższych okresów bezczynności może faktycznie pogorszyć sytuację.

Over-the-recepty, takie jak acetaminofen (Tylenol) lub niesteroidowe środki przeciwzapalne (NSAID), takie jak ibuprofen (advil) i sodu naproksen (Aleve), mogą być wystarczające do powstrzymania niewielki ból. Jeśli to nie działa, lekarz może przepisać receptę łagodzącym ból, zwiotczające mięśnie lub steryd.

Ciepła lub zimne okłady oferują ulgę w bólu dla niektórych ludzi. ICE obszar kilka razy dziennie. Lub spróbować gorących kąpieli, gorących opakowania lub podkładki grzewcze. Użyć metody, która daje największą ulgę, lub spróbuj na przemian ciepło i zimno.

Trakcja łagodzi presję na dyskach i może złagodzić ból. Rozciąga się na szyję i zmniejsza skurcze mięśni. Początkowa trakcji powinny być wykonywane pod nadzorem lekarza lub fizjoterapeuty. Później lekarz może przepisać startowej trakcję.

Przezskórna elektryczna stymulacja nerwów (TENS) Urządzenie wysyła impulsy elektryczne do nerwów. Impulsy te nie są bolesne i pomóc złagodzić ból dla wielu ludzi. Lekarz może przepisać jednostki TENS, aby pomóc złagodzić ból pleców.

Ćwiczenie

Ćwiczenia mogą pomóc ból sterowania, funkcja przywracania i zapobiec dalszym szkodom. Lekarz może przepisać przebieg terapii fizycznej, która może obejmować ćwiczeń rozciągających i wzmacniających.

Fizjoterapeuta może zalecić w manewrach McKenzie, serię ruchów mających na rozciąganie dla pacjenta do zrobienia w domu. Zgodnie z Mayo Clinic, te manewry mogą złagodzić ból dla minut do godziny.

Jeśli ból nie ustępuje lub pogarsza, może trzeba rozważyć operację. Przedyskutować swoje opcje z lekarzem.

Leczenie przepuklina dysku w szyi

Przepukliny dysku kręgosłupa występuje wtedy, gdy wnętrze żelowy płyty przebija płyty na zewnętrznej ścianie, materiał zmusza do przestrzeni zajmowanej przez normalnie nerwów rdzeniowych. Chociaż przepukliny dysku występuje zazwyczaj w dolnej części pleców może wynikać także z płyt szyjki. Podczas gdy ból z przepukliną płyt w szyjce może być ciężkie, leczenie tego stanu polega na ogół prosta i efektywna.

Potencjalne powikłania i objawy

Niektóre czynniki zwiększają swoje szanse na szkody z przepuklina dysku, w tym wiekiem, brak ruchu, złe mechaniki postawy i palenia. Jeśli masz problemy z dysków w szyi, objawy mogą obejmować ból lub pieczenie w mięśniach szyi i ramion; mrowienie, drętwienie lub osłabienie jednej ręki; lub bóle w tylnej części głowy. Jeśli wystąpią takie objawy, należy skontaktować się z lekarzem jak najszybciej. Choć może nie masz nic bardziej poważnego niż przepuklina dysku, lekarz będzie musiał wyeliminować inne możliwe przyczyny bólu.

Zachowaj szczególną ostrożność, jeśli wystąpią osłabienie wpływu obu stronach ciała, lub w przypadku utraty kontroli pęcherza lub jelit. Objawy te mogą wskazywać na bardziej poważne kompresję nerwów rdzeniowych, co może prowadzić do trwałego uszkodzenia nerwu lub paraliż. Idź na pogotowie natychmiast, jeśli wystąpią takie objawy.

Zabiegi na zimno i ciepło

Pomimo potencjalnych powikłań leczenia dla większości przepukliny tarcz jest bardzo prosta. Lekarz zazwyczaj zaczynają leczenie regularnego stosowania lodu zmniejszyć obrzęk, ból i możliwe skurcze mięśni. Po 48 godzinach można przejść do terapii cieplnej, co zwiększa przepływ krwi i zmniejszyć toksyn w tkance mięśniowej. Utrzymać sesje terapii zimnej lub ciepła do maksymalnie 20 minut, a nie pamiętam, aby umieścić lód lub źródło ciepła bezpośrednio na skórę.

Ból Leki

W zależności od poziomu dyskomfortu, to lekarz może skorzystać z wielu leków przeciwbólowych. Łagodny lub umiarkowany ból jest zwykle sterowany na recepty niesteroidowe leki przeciwzapalne (NSAID) takie jak aspiryna i ibuprofen, naproksen. Acetaminofen może również być skuteczne. Więcej silny ból może wywołać na wykorzystanie zwiotczających mięśnie, takich jak cyklobenzapryna lub diazepamu. Jeśli te leki są nieskuteczne, lekarz może zalecić stosowanie krótkoterminowego kodeiny lub mieszanki hydrokodon / acetaminofen. Wszystkie środki przeciwbólowe nieść pewne ryzyko i skutki uboczne. Skonsultować się z lekarzem na temat poszczególnych leków stosowanych w leczeniu.

Ćwiczeń i fizykoterapii

Tymczasowe ograniczenia lub modyfikacji aktywności fizycznej może również przynieść ulgę. Jeśli jesteś w stanie ruchu, należy wybrać działania, które nie pogarszają swoją szkodę. Choć może trzeba ograniczony okres leżenia w łóżku, utrzymać Twój dzienny harmonogram pracy, jak to tylko możliwe. Skonsultować się fizykoterapeuty dla pełnego programu leczenia do wspomagania gojenia i uniknąć ponownej kontuzji.

Rokowanie i Chirurgii

W 90 procent do 95 procent przypadków, przepuklina dysków szyi goją się znacząco w ciągu czterech do sześciu tygodni. Jeśli problem nadal występuje, może być potrzebna operacja. Zapytaj swojego lekarza o wszelkich szczegółach dotyczących zabiegu może on polecić.

Przyczyny posterior Neck Pain

Definiowanie Pain

Tylny ból szyi są opisane jak ból u podstawy czaszki. Sztywność mięśni szyi i ból promieniuje w dół lub w górę rękę do głowy to typowe objawy bólu szyi. Ból mięśni może być trudne lub czuć w dotyku. Niektórzy ludzie doświadczają słabość ramion i rąk, a nawet mrowienie w palcach w wyniku bólu tylnej szyi. Objawy mogą być jedynie łagodne, jednak w niektórych przypadkach może być ból ostry ból. Informacje opublikowane przez American Chiropractic Association, ACA, wymienia obrażenia, zwężenie kanału kręgowego, złą postawę, słabe mięśnie brzucha, chorobą zwyrodnieniową dysku, zapalenie kości i stawów i otyłość jako najczęstsze przyczyny bólu szyi.

Postawa

Słaba postawa głowy i szyi może powodować ból szyi co prowadzi do bólów głowy. Mięśnie karku presję na niektórych nerwów czuciowych i ruchowych, powodując bóle głowy. Pozycje takich jak pochylenie głowy do przodu i do tyłu zaokrąglenia mogą powodować mięśni w przedniej części szyjki, aby wydłużyć podczas skracania tych w tylnej części szyi. Ten napina mięśnie i obciąża nerwu potylicznego. Każda pozycja, która podnosi ramię i przechyla głowę skraca i napina mięśnie, który działa od barku do szyi. To jest powód, dlaczego patrząc na ekranie monitora umieszczonego na stronie lub trzyma telefon od swojej szyi i barku może powodować ból szyi. Można poprawić postawę ciała leżąc na plecach i ciągnąc podbródek w dół i w. Ten odcinek napina mięśnie na karku podczas wzmacniania mięśni w przedniej części szyi. Wzmocnienie strefy brzucha jest inny sposób złagodzić ból szyi spowodowanego zaokrąglonymi ramionami i zakrzywionego kręgosłupa. Jeśli górna część ciała, w tym głowy i szyi nie są obsługiwane przez silne mięśnie brzucha, mięśnie szyi stają się napięte i napięte. Otyłość jest kolejnym czynnikiem, który może osłabić mięśnie brzucha, jak dodał waga stawia dodatkowe obciążenie na ból pleców i szyi powoduje.

Szkoda

Ból szyi jest często spowodowane przez szkody z wypadku samochodowego. Mimo, że większość ludzi odzyskania w czasie, niektóre osoby do rozwoju przewlekłego bólu szyi w wyniku. W przypadku kręgosłupa szyjnego, głowica zostanie przeniesiona w jednym kierunku, a następnie gwałtownie z powrotem w przeciwnym kierunku. Szyja jest zmuszony poza normalnego zakresu ruchu powodując skręcenie karku. Dzieje się tak zazwyczaj, gdy pojazd uderzył od tyłu. Sztywność w szyi i tyłu głowy są typowe objawy kręgosłupa szyjnego. Wiele osób skarży się na bóle głowy, jak również. Ból jest spowodowany przez uszkodzenie nerwów, mięśni w szyi, płyty i więzadeł. Podczas gdy większość ludzi w pełni odzyskać od kręgosłupa szyjnego, mięśnie w tylnej części szyi są napięte i może potrwać kilka miesięcy, aby całkowicie wyleczyć.

Zapalenie stawów

Albo reumatoidalne zapalenie stawów i choroba zwyrodnieniowa stawów szyjki mogą powodować bóle karku. Jak ludzie się starzeją, stawy w szyi ulec uszkodzeniu od zużycia. Objawy mogą obejmować sztywność karku, bóle głowy, ból, który promieniuje do ramion, i skurcze mięśni w szyi. Leczenia reumatoidalnego zapalenia stawów obejmują odpoczynek i leki w celu zmniejszenia stanu zapalnego i złagodzenia bólu. Szyjny kręgosłupa, lub zapalenie kości i stawów szyi, może być traktowane z fizykoterapii, które mogą obejmować ciepła i / lub terapii zimno, rozciąganie i szyi ćwiczenia wzmacniające, poprawę postawy i leków przeciwbólowych, takich jak niesteroidowe leki przeciwzapalne. Ból w szyi lub pleców są także wspólne objawy zwężenie kanału kręgowego, zakrzywione lub zwężone kręgosłupa często spowodowane przez zapalenie stawów lub innych warunków wpływających na zwyrodnieniowych kręgosłupa.

Jak złagodzić ból ściągniętym nerwem w szyi

Ściągniętym nerwem w szyi może wszystko tylko trochę trudniej. Może to kolidować z leżącej, odwracając głowę, a w niektórych przypadkach może ostatecznie przedłużyć swój rękę i drętwienie palców (w zależności od nerwu być ściągnięty). Ściągnięty nerwów występuje wtedy, gdy nerw jest skompresowany lub ściągnięty często od kręgosłupa. Odpoczynek i czas jest często to, co jest potrzebne w przypadku ściągniętym nerwem choć niektóre przypadki wymagają bardziej radykalnych środków, takich jak chirurgia. Wszelkie silny ból powinny być sprawdzane przez profesjonalny, ale jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby kontrolować ból w międzyczasie.

Instrukcje

Reszta jak najwięcej jak można. Ściągnięty nerwów może być spotęgowane przez ciągłym ruchu i może powodować zwiększone obrzęk. Unikaj podnoszenia i gięcia lub zmniejszyć wszelkie działania, które wymagają, aby odwrócić głowę często, takich jak jazdy.

Zastosuj okład z lodu na powierzchni przez 10-15 minut w czasie, co dwa do trzech godzin. Upewnij się, że jest gruba warstwa między lodem i skórę tak, że zimno może dotrzeć, ale nie jest zimno wystarczy być szkodliwe (średnio gruby ręcznik jest idealny).

Należy przeciwzapalne, takie jak ibuprofen lub naproksen, aby zmniejszyć obrzęk nerwu oraz ból towarzyszący.

Wskazówki

  • Jeśli pochwycona nerwów nie reaguje na leczenie w ciągu kilku dni, należy skonsultować się z lekarzem.

Strona główna Środki zaradcze na szyję Nerve uderzeniowego

Szyjka nerwu uderzeniowy jest powszechnie znany jako ściągniętym nerwu w szyjce. W większości przypadków nerwu uderzenia mogą być skutecznie leczone w domu. Leczenie skupia się na objawy, aż do zmiażdżenia leczy nerwowe na własną rękę. Możesz użyć środków domu w celu leczenia i nerwów zaciśnięcia złagodzić ból i sztywność.

Leczenie na zimno i na gorąco

Użyć termofor lub okład z lodu bezpośrednio na powierzchni w celu złagodzenia bólu. Spróbuj albo leczenie lub zastępcę między gorące i zimne, aby przynieść ulgę. Jeśli nie masz termofor w domu, zmoczyć myjkę z ciepłą wodą, wyciśnij dokładnie i zastosować ciepłe szmatki do ściśniętej nerwu. Możesz też zawinąć lód w myjki do domowej lodem.

Masaż

Użyj masaż zaciśniętego na szyi nerwu, aby rozluźnić mięśnie i łagodzą ból. Możesz pracować mięśnie na własną rękę, lub może masz kogoś masuj ściągnięty nerwów dla Ciebie. Gdy ktoś jest na tym terenie masowania, upewnij się, że zastosowanie jedynie delikatny nacisk, aby nie spowodować więcej bólu. Użyj ciepły olej pomóc szyi zrelaksować podczas masażu.

Ćwiczenia szyi

Spróbuj głowy rolek poluzować mięśnie szyi. Rzuć głową do przodu i powoli toczyć go w prawo kilka razy. Potem w lewo, do tyłu i wykonać rolki szyi. Ćwiczenia te pomagają rozluźnić mięśnie szyi i ulżyć ściągniętym nerwem. Są one szczególnie przydatne, gdy ściągniętym nerwem jest wynikiem siedzi przy biurku lub na komputerze przez cały dzień.

Over-the-counter leki

Użyj over-the-counter leków przeciwzapalnych zmniejsza ból ściągniętym nerwem. Zabiegi te mogą pomóc złagodzić ból na tyle długi, aby korzystać z ćwiczeń i masażu, aby rozluźnić mięśnie. Jeśli używasz leków na receptę, upewnij się, że jesteś w stanie podjąć NLPZ z lekami. Jest to rodzaj leku najczęściej stosowane do leczenia nerwu zaciskowych w szyjce.

Kiedy do lekarza

Objawy ściągniętym nerwem zwykle ustępują w ciągu kilku dni. Gdy stosowane te środki do domu na kilka dni i utrzymuje się ból, to jest czas, aby odwiedzić lekarza. Jeśli ból jest coraz gorzej, pomimo wysiłków na self-care, należy skonsultować się z lekarzem, jak również.

Należy uważać na objawy drętwienie w okolicy lub utrata czucia w szyi. Objawy te mogą być objawy udaru mózgu.

Jak wyeliminować ból szyi i głowicy

Ból szyi i głowy są częste skargi w gabinetach lekarskich. Przyczyną jest zazwyczaj szczepu lub napięcie mięśni karku i kręgosłupa z uwagi na złą postawę, brak ćwiczeń fizycznych i brak snu. Czasami ból szyi i głowy może być oznaką czegoś poważniejszego, więc należy skonsultować się z lekarzem, jeśli ból utrzymuje się dłużej niż tydzień lub towarzyszy obrzęk węzłów chłonnych, drętwienie, moczu, paraliż, lub trudności w oddychaniu. W ogóle, choć łagodny lub umiarkowany ból szyi i głowy nie jest powodem do niepokoju i może być traktowane tanio w domu.

Instrukcje

Instrukcje

Zacznij od robienia over-the-counter lek przeciwbólowy, taki jak ibuprofen. Powinno to pomóc zmniejszyć stan zapalny i obrzęk, a tym samym złagodzić ból znacznie. Weź tak często, jak to konieczne, ale nie przekraczać zalecanej dawki.

2 stosuje się na zimno lub ciepło do szyi i głowy. Start z lodem, przez pierwsze kilka dni. Stosuje się przez 20 minut kilka razy dziennie i upewnij się, aby nie kłaść lodu bezpośrednio na skórę. Po kilku dniach, rozpocząć stosowanie ciepła za pomocą poduszki. Pamiętaj, aby wyłączyć poduszki przed zasnąć. Gorący prysznic lub kąpiel może również pomóc zwiększyć przepływ krwi i zmniejszyć obrzęk.

Spróbuj kilka relaksujących ćwiczeń szyi. Przesuń szyi i głowy na boki i do góry i na dół, aby rozciągnąć mięśnie. Nie wywierać zbyt dużo mięśni, kiedy to robi.

Unikaj regularne ćwiczenia, w tym biegania, sportów rekreacyjnych i podnoszeniu ciężarów. Umożliwiają mięśnie na odpoczynek aż ból ustępuje.

Zapytaj przyjaciela, małżonka, lub Professional do masażu szyi i głowy. Kojący masaż może zdziałać cuda, aby zmniejszyć ból i dyskomfort.

Dostosuj swoje otoczenie do spania, szczególnie jeśli wierzysz, że spowodował ból szyi i głowy. Możesz spróbować spać na twardym materacu bez poduszki. Również wziąć pod uwagę przy użyciu specjalnego materaca ortopedycznego lub poduszkę.

Używaj miękkiej szyi obrożę dla tymczasowego złagodzenia bólu, aby ograniczyć ruch szyi i pozwalają mięśnie uzdrowić.

Wskazówki

  • Skonsultować się fizykoterapeuty, jeśli masz przewlekłe problemy z głowy i szyi.
  • Natychmiast skonsultować się z lekarzem, jeśli wystąpi gorączka lub dreszcze z szyi i ból głowy.

Fizjoterapia w bólu szyi

Szyja jest rdzeń struktura wspiera głowę. Jest najmniej chronione struktury w porównaniu do pozostałej części kręgosłupa. Ze względu na swoją budowę anatomiczną, szyjka jest bardzo podatne na uszkodzenia oraz od warunków, które wywołują ból i ograniczenia ruchu. Fizjoterapia jest postępowanie terapeutyczne mające na celu przywrócić elastyczność szyi i utrzymanie normalnego zakresu ruchu. Składa się możliwości leczenia, które są przeznaczone do stanu konkretnego pacjenta.

Przyczyny bólu szyi

Ból szyi jest powszechnym stanem chorobowym. Może to być spowodowane biomechanicznych przyczyn i szkody wynikające z traumatycznych wypadków lub stałego stanu zdrowia. Najczęstsze przyczyny bólu szyi może być spowodowane napięcie mięśni, dyskopatii czy zwyrodnienia i zużytych szyjki stawów. Urazu kręgów szyjnych jest inny wspólny uraz szyi, które występuje z powodu wypadku z telefonu wynikające skrajnego bólu i obrażeń szyi.

Korzyści

Fizjoterapia zapewnia kilka korzyści w łagodzeniu bólu szyi. To może pomóc utrzymać siłę mięśni szyi, gdy zagrożone zostać osłabiona przez pewne warunki, takie jak skurcz i ból. Pomaga to także poprawić elastyczność mięśni szyi przez pomocą ćwiczeń terapeutycznych szyjki. Ponadto dostosowuje się inne formy leczenia, takie jak: słoma, metod leczenia i masaże, które pomagają poprawić krążenie i zakres ruchów szyi, które są niezbędne, aby pomóc złagodzić ból szyi.

Rodzaje Fizjoterapii

Fizjoterapia obejmuje wiele metod terapeutycznych w leczeniu bólu szyi. Powszechne wśród opcji leczenia szyi fizjoterapii masaż, manipulacje, stosowanie zasad, takich jak gorących lub zimnych okładów, elektrostymulacji i ćwiczeń szyi. Celem tego rodzaju terapeutycznych podejść do bólu szyi są do łagodzenia stanów zapalnych, rozluźnić mięśnie szyjne, łagodzenia bólu szyi, zmniejszenie kompresji dysków szyjnych, wzmocnić mięśnie szyi i promować jej wytrzymałość na rozciąganie mięśni, elastyczność i mobilność.

Terapia Ćwiczenia fizyczne

Ponieważ ból szyi najczęściej występuje ze względu na odkształcenia i uszkodzenia mięśni, wzmocnienie mięśni szyi jest niezbędna, aby wytrzymać unieruchomienie szyjnego i sztywność w obecności bólu szyi. Ćwiczenia rozciąganie zwiększają elastyczność szyjki, która może zostać unieruchomiona bólu. Pasmo podstawowe-o-, takie jak ćwiczenia ruchu zgięcia, przedłużenia, na boki i obracania szyjce są wykonane w stopniowych zakresach, które są tolerowane przez pacjenta. Ćwiczenia szyi są integralną utrzymania zakresu ruchu i odpierania sztywność i ból.

Środki ostrożności

Chociaż głównym celem leczenia fizjoterapii jest pomóc przywrócić normalne funkcjonowanie szyi, nadal istnieje potencjalne ryzyko. Ważne jest aby zdawać sobie sprawę z objawów, takich jak mrowienie lub drętwienia trakcie leczenia, gdyż może to wskazywać zajęcia układu nerwowego, takich jak kompresji nerwu. Formy takie jak stymulacji elektrycznej, trakcja, i na ciepło i zimno opakowaniach musi być również stosowane odpowiednio.

Jak leczyć Urazy mięśni

Urazy mięśni są często wynikiem intensywnej aktywności fizycznej, takich jak gry sportowe lub podnoszenie ciężarów. W wielu przypadkach urazów nie są ekstremalne i mogą być traktowane w domu. Urazy mięśni jest często określany jako odciąga mięśni, ale technicznie rozdarty mięśni. Każdy typ bólu mięśni, bez względu na to jak ciężkie, oznacza się rozerwana mięśni.

Instrukcje

Zastosuj lód do mięśnia, aby zminimalizować obrzęk i pomóc złagodzić ból. Pozostawić lodu na mięśnie przez 10 do 15 minut. Czy to co dwie godziny. Jeśli lód jest zbyt zimno, miejsce ręcznik między lodu i skórę.

Zezwól ból mięśni do odpoczynku. Powstrzymać się od jakiegokolwiek podnoszenia ciężkich lub dowolnego rodzaju aktywności fizycznej. Jest również ważne, aby zachować uszkodzonej mięśni podwyższony. Na przykład, jeśli rannych mięśni nóg, należy trzymać nogi podparte podczas siadania.

przyjmować leki przeciwzapalne, takie jak ibuprofen na złagodzenie bólu i zmniejszenie stanu zapalnego. Rozpocząć biorąc to tak szybko, jak jest kontuzjowany i mięśni nadal biorąc go, dopóki nie są całkowicie uzdrowiony. Jedna lub dwie tabletki co sześć godzin to normalna dawka.

rannych mięśni owinąć w bandaż elastyczny, jeśli możesz. Pomoże to ograniczenie przepływu i ma naprężenie z mięśni. Nie zawinąć go tak mocno, że ogranicza krążenie krwi.

Rozciągnij mięśnie delikatnie. Rozciąganie nie powinno być bolesne, więc nie przesadzaj. Należy rozciągnąć co najmniej 5 minut co godzinę. To pomoże rozluźnić mięśnie, co z kolei przyspiesza proces gojenia.

Jak radzić sobie z zimnej pogody Leg skurcze

Zimno na skurcze nóg są często skargi w zimie. Niektórzy twierdzą nawet, mogą "czuć", gdy zbliża się śnieg, ze względu na bóle w nogach. Pogoda zimno skurcze nóg mają mniej wspólnego z temperaturą, a bardziej z przyzwyczajenia, które podejmujemy, kiedy pogoda stygnie, a mniej czasu spędzamy więcej czasu na zewnątrz i przytuliła się na kanapie. Z lekkim dostosowania stylu życia, można zminimalizować ból zimno pogodowych skurcze nóg.

Instrukcje

Przesuń się. Jeśli twoje mięśnie są obolałe nogi od siedzenia zbyt długo, muszą być rozciągnięte, zwłaszcza jeśli są aktywne podczas cieplejszych miesięcy, a następnie zwolnić, gdy robi się zimno. Rozciągać się w różnych pozycjach. Twoje ciało powie, w którą stronę iść. Jeśli staje się bolesne, łatwości lub zatrzymać. Masować bolące powierzchnię delikatnie dłonią.

Pić więcej wody. Odwodnienie jest częstą przyczyną skurcze mięśni. To jest wspólne dla ludzi, aby przestać pić tyle podczas zimnych miesięcy, lub zacząć pić złe rzeczy. Gorąca czekolada jest w porządku, ale trzeba jeszcze 8 szklanek wody dziennie. Jeśli potrzebujesz czegoś gorącego na rozgrzewkę, uncaffeinated herbata może liczą się swoimi 8 porcji wody.

Weź ciepłą kąpiel lub prysznic. To pomoże rozluźnić mięśnie i umysł.

Ulga w bólu, delikatnie masując obolałe mięśnie, a następnie stosując zimny kompres lub ogrzewania pad. Jeśli nadal potrzebujesz ulgę, wziąć over-the-counter leków, takich jak Tylenol lub Aleve. W niektórych poważnych przypadkach, może być konieczne, aby zobaczyć się z lekarzem, aby uzyskać leki przeciwbólowe na receptę.

Wskazówki

  • Jeśli pacjent przyjmuje żadnej recepty lub over-the-counter leków, należy porozmawiać z lekarzem lub farmaceutą przed zrobieniem leków przeciwbólowych.

Jak uzdrowić Naciągnięty mięsień szybciej

Wyciągnął mięśni może być bardzo nieprzyjemny. Może powodować bardzo silny ból, nawet gdy robi najmniejsze codzienne zadania. Czytaj, aby dowiedzieć się, jak leczyć Naciągnięty mięsień szybciej kontynuować.

Instrukcje

Połóż mięśni tak szybko, jak go wyciągnąć. W zależności od stopnia nasilenia, może trzeba do pięciu dni odpoczynku. W większości przypadków, jeden do trzech dni to dużo czasu. Pamiętaj, aby nie spocząć na zbyt długo, ponieważ może to faktycznie spowolnić proces gojenia.

Zastosuj lodu natychmiast po ciągnąć mięśni. Lód jest ważne, ponieważ przyczynia się do zmniejszenia stanu zapalnego. Zostawić worek lodu na mięśnie przez 10 minut i powtórzyć ten proces co godzinę. Jeśli zimno jest nie do zniesienia, można umieścić ręcznik między tobą a lodem.

Weź lek przeciwzapalny jak najszybciej. To zmniejsza ból, jak również zapalenia. Przyjmować jedną tabletkę co sześć godzin przez pierwsze dwa dni.

Trzymaj Naciągnięty mięsień podwyższone tak często, jak to możliwe. Na przykład, jeśli ciągnąć mięśni nóg, zawsze należy zachować to podparte na siedząco. Wysokość będzie doskonałym zmniejszenie ilości pęcznienia.

Owiń mięśni w bandaż elastyczny, jeśli to możliwe. To pomaga zmniejszyć stres mięśni. Obrzęk zostanie również zredukowane do minimum, jeśli wyciągnął mięśni szczelnie opakowane.

Zespół gruszkowaty nerwu kulszowego

Mięśni piriformis tworzy prawdziwe upierdliwe dla wielu ludzi. Działania powtarzające się mogą być przyczyną wszelkiego bólu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co to jest mięsień piriformis, dlaczego powtarzające się działania mogą tworzyć ból i jak rozwiązać te działania za pomocą naturalnych środków.

Co to jest gruszkowaty?

Piriformis jest jednym z sześciu zewnętrznych głębokich mięśni rotatorów w obszarze pośladków. Nerw kulszowy zstępuje z kręgosłupa i kilka rzadkich przypadkach mięśni ma podwójne brzuch i nerwu kulszowego przechodzi środku głowy. Zespół ten tworzy ogromny ból dla jednostki i mogą wymagać rozległe środki w celu zmniejszenia. Wielu innych dostać wariackie upierdliwe lub obszarze bioder w ich wieku. Ból ten może wydawać się odejść na początku, ale wciąż wraca i coraz trudniej zwolnić z każdego incydentu. Zaczynamy jako dziecko z elastycznością 100 procent i każdego upadku i uderzenia przypada w naszych mięśni na przestrzeni lat. Problem nigdy nie będzie naprawdę zniknie dopóki nie masować się. Zamiast tego, po prostu buduje się aż do mięśni siedzi na 90-100 procent skurczu i jest zablokowana w tym nerwów.

Co tworzy ten ból?

Najczęściej powtarzające się działania, takie jak, jak wspinać się po schodach lub jeśli robisz dużo posiedzenia stworzy szczelność w mięśniach. To z kolei zaciska wokół nerwu kulszowego duszący go, wysyłającego ból lub pieczenie w dół nogi. Inną możliwością jest uraz stworzony od upadku na tyłek i uszkodzenia mięśni, powodując ich zwężenie.

Jakie działania Bo ten ból?

W asyst piriformis mięśni poprzecznie w uprowadzeniem i obracające się z uda, więc uważaj jak chodzisz i siedzieć, szczególnie w samochodzie. Jak można ustawić stopy na pedałach gazu i hamulca może naprawdę ogromna różnica szczególnie w długiej podróży. Upewnij się, aby spróbować utrzymać stopy skierowany prosto w pozycji godziny 12 podczas chodzenia, siedząc lub pracuje. Im więcej palce wydają się wskazywać w kierunku pozycji 10 i godzina druga, tym większe szanse na uzyskanie piriformis problemów.

Jak pozbyć istniejących Pain

Pierwszą rzeczą do spróbowania, jest ciepła i zimna. Jeżeli szkoda nastąpiła w ciągu 48 godzin, spróbuj najpierw zimno. Worek mrożonych grochu działa świetnie i spełnia bardzo dobrze kontuzji. Jeśli jest to starszy uraz, podgrzewać spróbować zwolnić uścisk śmierci, że piriformis ma na nerw. Powinieneś zacząć ulgę raz mięśni rozluźnia i zaczyna się przepływ krwi do niego. Nerw kulszowy ból powinien zacząć się zmniejszać w tym miejscu również. Teraz jest dobry czas, aby wydostać piłkę tenisową, wstać przed solidnej ścianie i toczyć piłkę dookoła na mięśnie tyłek, aż znajdziesz hot spotów. Prasa w piłkę / ścianie 20-25 sekund na miejscu rosnącej presji przez pochylony do przodu. Przenieść piłkę z biodra całej tyłek uderzając wszystkie obolałe gorących punktów zmierza w stronę sacrum. Możesz także spróbować tego na podłodze, ale wiele osób ma trudności wstawania po. Następny ponowne zastosowanie ciepła lub zimna i pocierać w jakiś mazidła i niech moczyć w mięsień. Jeśli mięśnie nadal nie reaguje dostać się do zobaczyć głęboki masaż tkanki nerwowo-terapeuty na dobry masaż. Jeśli to nie pomoże udaj się do lekarza.

Podsumowując

Próbując dowiedzieć się, jakie działania jest tworzenie problemu, można zatrzymać obciążających mięśnie i rozpocząć leczenie. Regulacja stopy podczas chodzenia, siedząc i działa do 12 pkt w pozycji godz pomoże wiele. Podgrzewać tyłek bo zdrowy mięsień nie boli tak porusza wszystkie kwasy mlekowego z mięśni pozwala świeżej krwi, aby uzyskać w. Zastosuj ciśnienie z piłką tenisową aż mięśni rozluźnia i relaksuje umożliwiając większy przepływ krwi do obszaru. Ponowne stosowanie ciepła lub zimna i zrobić kilka przysiadów, aby rozciągnąć go. Zastosuj trochę maści do ogrzewanego, wyciągnął mięśni i relax.Taking kroki można zaoszczędzić znaczne ból i bezsenne noce

Leczenie laserowe stożka rotatorów

Mięśni rotatorów organizmu wspierać swoje ramię. Ze względu na swoje ramię przemieszcza się tak w ciągu dnia, nawet najmniejsze uszkodzenie nerwów, mięśni, ścięgien w tej dziedzinie może powodować ból ramienia i osłabienie. Istnieją trzy rodzaje rotatorów urazów mankietów często leczonych laserów: zespołem uderzeniowym, który obejmuje nerwy; zapalenie ścięgna, które obejmuje ścięgna; i łzy mięśni, które obejmują mięśnie. Terapie laserowe różnią się i są ogólnie uznawane za bezbolesne. Ilość zabiegów będzie zależeć od rodzaju uszkodzenia rotatorów.

Łzy mięśni

Rotator łzy mankietem mięśni może prowadzić do podartych tętnic i kapilar, które mogą odciąć dopływ krwi, która jest bogata w tlen i jest niezbędny do wspomagania gojenia.
Terapia laser dużej mocy, albo HPLT kieruje fotony z wiązki laserowej bezpośrednio do uszkodzonej tkanki mięśniowej, przyczyniając się do zwiększenia przepływu krwi i tlenu w obszarze tak, że komórki mogą się regeneracji i naprawy.

Ścięgna

Ścięgna pracują, aby utrzymać mięśnie przymocowane do kości. Mają naturalnie niską podaż krwi i tlenu, który w normalnych warunkach jest w porządku. W przypadku wystąpienia szkody w ścięgien stożka rotatorów, jednak to ogranicza dopływ krwi przekłada się na długi czas gojenia.
Podobne do łez mięśni, fotony wiązki laserowej zapewniają odpowiednią dawkę energii, aby pomóc zwiększenie dopływu krwi. To dostarcza również dodatkowe tlenu niezbędnego do szybszego gojenia.

Zespół uderzeniowego

Nerwy, ze swej natury, nie mają zewnętrznego dopływu krwi, a zamiast polegać na naczyniach krwionośnych znajdujących się w obrębie nerwu dla ich przetrwania. Po nerwowych w stożka rotatorów jest uszkodzony, zespół uderzeniowy jest diagnozowana i dopływ krwi, który zasila nerw zostaje ściągnięty off.
Ponownie, zabiegi laserowe wysokiego szczebla zapisać dzień po skoku począwszy nerwy, aby zwiększyć przepływ krwi i tlenu, pomaga nerwy powoli, ale naprawić się.

Zimno terapia laserowa

Wiele ośrodków obróbki laserowej promują stosowanie niskiego poziomu, zwany także zimno, leczenie laserowe leczeniu urazów rotatora mankietów. Długości fal laserów zimny laserowych terapii są znacznie krótsze niż lasery wysokim poziomie.
Liczne badania, jednak w tym "Oxford Journals of Rheumatology" badaniu zatytułowanym "podwójnie ślepe badanie skuteczności niskiej Laser Leczenie zapalenia ścięgien stożka rotatorów," 1993 wskazują, że stosowanie zimna, lub niskim poziomie, jest terapia laserowa nie skuteczna w leczeniu urazów pierścienia rotatorów.

Akupunktura laserowa

Akupunktura laserowa jest często używany stosowany w leczeniu stożka rotatorów ścięgna. Zamiast tradycyjnego igieł do akupunktury, wiązka laserowa jest skupiona w którym by tradycyjnie umieszczane igły.

Leczenia kontuzji ścięgna udowego

Urazy są wspólne ścięgno, ale szczególnie wpływa sportowców wielu dyscyplin sportowych. Szkoda ścięgno może uzdrowić bez leczenia, jeśli wystarczająco dużo czasu, ale jest to dość bolesne, jeśli pozostawione bez opieki, więc większość osób cierpiących szukają ulgi na ból. Zabiegi dla kontuzji ścięgna są zróżnicowane.

Ultradźwięki Terapia

Terapia ultradźwiękowa może złagodzić ból naderwanym ścięgno podkolanowe. Urządzenia ultradźwiękowe są dostępne, które mogą być używane w domu. Korzystanie z USG przed podjęciem jakichkolwiek działań będzie rozluźnić mięśnie ścięgno, zmniejszyć ból, utrzymać mięśnie z coraz stan zapalny i przyspieszyć gojenie ścięgno podkolanowe.

Okłady zimno kompresji

Kompresji zimne okłady stosowane są przez lekarzy i niektórych zawodowych baseball i piłkę nożną zespołów w leczeniu urazów ścięgno. Okłady mogą być umieszczone w chłodnicy i wyjąć na boisku, więc są one łatwo dostępne, jeśli gracz będzie ciągnąć mięśni ścięgna udowego w trakcie gry.

Inferno Wrap

Inferno okłady są popularne leczenie urazów ścięgno. Mięśni ogrzewa się do zwiększenia przepływu krwi w uszkodzonej powierzchni, co zwiększa przepływ substancji odżywczych do mięśni rannych i wypłukuje toksyny, aby przyspieszyć gojenie.

Lód

Umieszczenie lodu w uszkodzonej hamstring dwa lub trzy razy dziennie przez 15 do 20 minut za każdym razem pomaga zmniejszyć gromadzenie się płynu w mięśniach. Żelowymi są wielokrotnego użytku i będzie kształtować się na nodze. Lód zmniejsza stan zapalny.

Wysokość

Podnosząc poszkodowanej mięśni ścięgna udowego powyżej piersi łagodzi ciśnienie i pozwala wszelkich płynów z obszaru poszkodowanej do kanalizacji. Delikatnie masować obszar wokół ciągnięty mięśni i wyginanie nogi do zapobiegania sztywności i zwiększenie przepływu krwi, tlenu i składników odżywczych do urazu.

Kompresja

Dodaj lekki nacisk na ścięgno podkolanowe, aby zmniejszyć obrzęk. Upewnij się, że okład nie jest tak napięty, że odcina krążenie w okolicy, być może powodując mrowienie, drętwienie i wzrost bólu. Kompres powinien być wygodny nie mocno.

Naciągnięty Mięśnie środki na

Napięte mięśnie są wspólne dla profesjonalistów, entuzjastów i siłownia świadomy. Nadmiernego rozciągnięcia lub wysiłku włókien mięśniowych prowadzi do skrajnego bólu i utrudnia ruch. Większość najprostszych formach napięcia mięśni może być łatwo utwardza ​​w ciągu kilku dni. Unikanie podobnych szczepów mięśni w przyszłości nie jest trudna sprawa albo.

Biorąc Rest

Jak tylko czujesz, że Twoje mięśnie są napięte, przerwać trening i zmniejszyć wykorzystanie obszaru jak to tylko możliwe dla następnych 1 lub 2 dni. Jeśli cierpisz na depresję szkody psychicznej i żyć w strachu, nie jest w stanie zrobić to, co kochasz, opanuj się, być cierpliwym i trzymać się z dala od wywierania że wyciągnął mięśni. Pospieszył rekuperacja często wraca ze zdwojoną siłą w krótkim czasie.

Pakiet na zimno

Stosując lodu na powierzchni uszkodzonej jest krytyczna środek na napiętych mięśni, jak na mokro zimna sączy przez głębokość mięśni, obniżenie przepływu krwi tego obszaru i opuszczania obrzęk, co z kolei redukuje ból i umożliwia lepszą ruch. Jako nadmierne stosowanie lodu może doprowadzić do spalenia skóry, podobny do widocznego odmrożenia, należy używać żadnych zimnej opakowaniu i stosować go do obszaru poszkodowanej. Zastosuj pakiet lub lodu co 20 minut w 2-godzinnych sesji co najmniej dwa razy dziennie przez pierwsze 1 do 3 dni. Ale pamiętaj, aby usunąć pakiet, jeśli zestawy zimną drętwienie w nie ważne jak długo został on zastosowany.

Pakiet na gorąco

Po 2 dni minęło, można spróbować użyć ciepłej pakiet lub zanurzać pod wodą oparzone jak gorąco, jak można tolerować na nie więcej niż 20 minut. Będzie to pomagać w przywraca pewne dodatkowe obieg krwi do obszaru rannych, zmniejszając szansę na dowolnym rodzaju skurcz mięśnia.

Kompresja

Kiedy można go wytrzymać, bandaż obszar rannych z owinąć bandażem i trzymać go w ten sposób na kilka godzin. To pomoże obniżyć obrzęk przez zastosowanie ciśnienia i dodatkowo, prop poszkodowanej mięśni i przechowuje go w miejscu, zmuszając go do pozostania w bezruchu. Dzięki temu można uniknąć szansę dalszego obciążenie mięśni. Ale należy uważać, aby usunąć osłonę w przypadku skóry dostaje niewłaściwe kolory.

Wysokość

Umieścić się w taki sposób, aby część korpusowa szczepem mięśni jest na wyższym poziomie, że reszta ciała. To duży krok naprzód w przynosząc ból i obrzęk w dół.

Leki

Chociaż leki homeopatyczne stopniowo coraz bardziej popularne, niektóre leki do stosowania miejscowego takie jak arniki, znane są również okazać się pomocne. Konwencjonalne leki obejmie naproksenu i ibuprofenu, które powodują ból, stan zapalny i w dół, podczas gdy paracetamol i aspirynę powoduje zmniejszenie obrzęku, a.

Środki zapobiegawcze

Zawsze pamiętaj, aby zrobić kilka rozciąganie przed i po każdym rodzaju treningu, gry lub wysiłku fizycznego. Ponosi odcinek na nie mniej niż 20 sekund, podczas gdy wdech i wydech głęboko. Gdy jesteś w szkoleniu, przyspieszenia procedury powoli i zawsze zachować umiar. Unikać robi tylko jeden rodzaj szkolenia cały czas i mieszać treningi kilka rodzajów w celu pracy wszystkie mięśnie, a nie tylko jeden lub kilka. Użyj odpowiedniego sprzętu, jak prawidłowe buty do biegania, i skorzystać z usług profesjonalnego trenera obniżonych obrażeń podczas nawet najbardziej dokładny z treningów.

Ćwiczenia podeszwowego Faciitis

Rozlane zapalenie powięzi podeszwy jest częstą przyczyną bólu pięty, zwłaszcza wśród biegaczy, sprinterów i każdego, kto ma obowiązek być na nogach przez cały czas, takich jak serwery w restauracji. Ból jest odczuwany jako pulsujący lub uczucie grzebie w dolnej środkowej części stopy. Zwykle zaczyna się rano, kiedy twoje stopy były nieaktywne, a następnie stopniowo ustępuje, jak twoja noga limbers się. Konkretne ćwiczenia wykonywane codziennie może pomóc złagodzić ten ból.

Metoda Belt

Rozcięgna podeszwowego występuje, gdy znaczna stres jest umieszczony na powięzi podeszwy, pasma tkanki, która biegnie od pięty do palców stóp. Tkanka staje się napięte, a łzy powodują obrzęk i przeszywający ból. Aby zmniejszyć to napięcie, trzeba Limber się łuk i obcas mięśnie.

Jednym z najprostszych ćwiczeń jest po prostu wziąć jogi lub inny pas i owinąć go wokół piłki nogą, trzymając dwa końce taśmy w jednej lub obu rąk. Delikatnie pociągnij nogę w kierunku twarzy, z kolana zgięte. W tym samym czasie, delikatnie wyciągnij kostkę do siebie, używając mięśni na przedniej nodze. Trzymaj Flex przez 10 sekund. Relax i powtórzyć za pięć do 10 minut.

Metoda ściany

Stań twarzą do ściany i jeden krok w kierunku ściany z twojej nieuszkodzonej piechotę. Lean do ściany z rękami i przenieść rannego piętę powrotem. Powinieneś być w lekkim pozycji lonży. Lean do ściany, aż poczujesz napięcie cielę na uszkodzonej nogi i stopy. Przytrzymaj przez 10 sekund i powtórz dla pięciu do 10 minut.

Metoda schodowe

Poszkodowaną umieścić piłkę w nogę na krawędzi schodów. Korzystanie szynę pomóc, pochylić się do schodów i przytrzymaj przez pięć sekund, a następnie zrobić 10 do 20 pięta podnosi, powoli i stopniowo.

Mrożone można / Cool Down Stretch

Jest to bardzo prosta technika zarówno rozciąganie, masaże i schłodzenia mięśni, które właśnie udało. Weź zamrożone puszkę soku i umieścić go pod łukiem swojej zranionej nogi. Rzuć ją delikatnie w ruchy do przodu i do tył, za pomocą delikatnego nacisku od czubka palców do pięty. Zimno pomoże złagodzić ból i obrzęk.

Najlepsze leczenie dla Naciągnięty mięsień

Ciągnięte mięśnie mogą być bardzo bolesne i obezwładniający. Aby dostać się w działania szybciej, użyj kombinacji odpoczynku, leków i terapii zimno lub gorąco. Dbanie o siebie w początkowej fazie często skrócić proces gojenia. Na silny ból do lekarza, aby upewnić się, że nie jest to coś poważniejszego.

Reszta

Gdy mięsień jest ciągnięty lub napięte został uszkodzony na poziomie komórkowym. Naprawy tego uszkodzenia wymaga czasu, z czasu, w zależności od stopnia uszkodzenia. Ciężkie ciągnie lub szczepy mogą potrwać kilka tygodni, aby uzdrawiać. Korzystanie kontuzjowanego mięśnia podczas procesu gojenia służy tylko do przetarcia lub zniszczyć wysiłki naprawcze organizmu. To jest dobry pomysł na odpoczynek mięśni jak najwięcej podczas procesu gojenia, aby umożliwić ciało do naprawy mięśni z zewnątrz zakłóceń. Nadal opierać go na dzień lub dwa po mięśni przestaje boli, a następnie wprowadzić go ponownie do pracy stopniowo, aby umożliwić naprawę mięśni, aby dostosować się do pracy.

Leki

Naciągnięty mięsień może być bolesne i często są nabrzmiałe. Kilka rodzajów leków może pomóc z tymi objawami. W ciężkich odmian powinieneś zobaczyć się z lekarzem, który może zalecić stosowanie leku na pozagiełdowym produktów lub przepisać leki. Stosowanie niesteroidowych przeciwzapalnych zmniejsza ból zapalny i dolną. Zapalenie może utrudnić ciało do naprawy się jako obszary przepływu krwi jest zagrożone przez ponad zawyżone komórek. Większość niesteroidowe, takie jak ibuprofen, są dostępne bez recepty.

Zwiotczające mięśnie i leki przeciwbólowe mogą być również przydatne podczas procesu gojenia. Zwiotczające mięśnie będą nie tylko to, rozluźnić mięśnie, które zachęca przepływ krwi do obszaru dotkniętego. Ten rodzaj leczenia może powodować senność, więc przeczytać ostrzeżenia i przestrzegać środków. Leki przeciwbólowe, takie jak tramadol, nie pomoże z obrzękiem lub zrelaksować mięśnie, ale pomoże złagodzić niektóre z bólu podejmowania proces gojenia bardziej znośne.

Lodu lub ciepła

Zastosowanie terapii lodowej, gdy występuje początkowy uraz i terapii cieplnej kilka dni później może być pomocne. Stosując lodu na powierzchni przez 20 minut, kilka razy dziennie, może zwiększyć przepływ krwi, zmniejszenie bólu i zapalenia, niższe prędkości ran. Terapia lodu można użyć wiele razy dziennie jako osoba ma czas tak długo, jak to jest w okresie 20 minut; dłużej i zimno może rozpocząć uszkodzenia tkanki zamiast pomagać. Terapia ciepła może pomóc przełamać wszelkie pozostałe uszkodzone komórki i zwiększa przepływ krwi.