Digidexo.com

zwiększony poziom estrogenów migrena

Skutki uboczne Idąc Off pigułek antykoncepcyjnych

Pigułki antykoncepcyjne są codziennie leki brane przez kobiety w celu zapobiegania ciąży. Wykorzystując siłę hormonów, takich jak estrogen i progestagen, tabletki antykoncepcyjne działają poprzez zapobieganie owulacji. Przed przerwać stosowanie pigułek antykoncepcyjnych, ważne jest, aby wiedzieć, jakie skutki uboczne mogą wystąpić.

Trądzik

Składniki hormonalne pigułki antykoncepcyjne pomagają kontrolować skóry tłustej. Skóra może być podatne na skazy podczas stosowania antykoncepcyjnych. Jednak zaprzestania użytkowania pigułki mogą powodować wysypki skórne i trądzik. Jest to spowodowane zwiększeniem produkcji ropy skóry po poziomy hormonów są zmniejszone.

Zmiany miesiączkowy

Brakuje cykle miesiączki lub epizody krwawień przełom może nastąpić po zatrzymaniu pigułki. Efekty te są wynikiem cykli menstruacyjnych dostosowujących się do obniżenia poziomu hormonów. Cykle mogą powrócić do wzorców sprzed antykoncepcyjne pigułki jest po zatrzymaniu. Okres regulacji miesiączki waha wśród kobiet. W rzeczywistości, może to potrwać kobiety wszędzie od sześciu miesięcy do roku, dla normalnych okresów i owulacji, aby wznowić.

Niskie libido

Niektóre kobiety mogą zauważyć zwiększone libido podczas stosowania pigułek antykoncepcyjnych. Zmniejszyła popęd płciowy jest inny możliwy efekt uboczny zatrzymanie pigułki z powodu obniżenia poziomu hormonów, które regulują popęd płciowy. Czas trwania tych efektów jest zmienna, co nie ma wpływu na wszystkie kobiety.

Depresja

Depresja jest najczęściej zgłaszanym działaniem niepożądanym po schodzili pigułek antykoncepcyjnych. Zmiana hormonów wprowadzane do ciała powoduje zwiększony poziom lęku. Kobiety narzekają też się łatwo pokonać emocji, zwiększenie poczucia nieszczęścia, i drażliwość. Efekty te różnią się u kobiet, to nie ma wpływu na ostateczną długość.

Przyrost masy ciała

Niektóre kobiety zauważyć przyrost masy ciała po zaczynają pigułki. Po jednym ustaje przy antykoncepcyjny, jednak masa ta nie musi się zgubić. Kobiet zgłosiło zyskuje dodatkowe znaczenie ze względu na wahania hormonalne. Inni stracili na wadze lub zauważyłem żadnych zmian po odstawieniu pigułki. W związku z tym, ten efekt uboczny nie została równomiernie raportują.

Rozważania

Nie wszystkie kobiety doświadczają skutków ubocznych po zaprzestaniu używania pigułki antykoncepcyjnej. Czas trwania i ostrość przez giełdowych Efekty boczne 'różnią się u kobiet, w zależności od rodzaju stosowanego środka antykoncepcyjnego. Skonsultować się z lekarzem w przypadku występowania ciężkich przypadków dyskomfort po odstawieniu pigułek antykoncepcyjnych.

Znaki i objawy skrzywioną przegrodę

Przegroda nosowa jest zasadniczo dzielnik. Przegroda spływa środek nosa, dzieląc go na dwa nozdrza, idealnie jednakowej wielkości. Mayo Clinic szacuje się, że aż 80 procent populacji posiada przegrody nosowej nie jest całkiem w środku nosa, co z jednej strony większa niż drugiego. Dla większości ludzi jest to niewielki problem. Niektórzy ludzie mają jednak problemy z powodu nierówności dróg oddechowych nosa. W tych przypadkach, przegroda jest dalej odchylonym przegrody. Przegroda może być odchylony od urodzenia nieprawidłowość, lub może być wynikiem urazu. Ciężkie przypadki tego stanu zdrowia może wymagać operacji, aby skorygować.

Znaki wewnętrzne

Odchyleniem przegroda nie zawsze jest widoczny, gdy patrzy na nosie człowieka. Lekarz może jednak zobaczyć to wyraźnie podczas badania. Wziernik nosowy i specjalne oświetlenie będzie często odchyleniem przegrody wygląda krzywo. Obrzęk może być również widoczne w przypadku częste infekcje zatok są problemem. Nosa może być również wyraźnie różne wielkości, patrząc od wewnątrz. Odeszła przegrody mogą być diagnozowane na podstawie badania fizykalnego i przez historię choroby objawów.

Absolutorium wzrosła

Osoba, która ma skrzywioną przegrodę jest bardziej prawdopodobne, że krwotoki z nosa i zwiększone wydzielina z nosa. Gdy przegroda jest przesunięta, że ​​jest bardziej podatny do sucha, które mogą przyczyniać się do wystąpienia krwawienia. Zablokowane nosowych, które są wynikiem odbiega przegrody może powodować śluz utknąć wewnątrz jamy nosowej, tworząc więcej po-z nosa (powszechnie nazywane "kroplówka") w dół gardła. Backup wydzielina z nosa może również stworzyć grunt dla infekcji, a zatem dodane ilości śluzu.

Trudności w oddychaniu

Trudności z oddychaniem u osób cierpiących z odchylonym przegrodę, zwłaszcza gdy nozdrze jest znacznie większa niż drugiej. W tym przypadku, jedno przejście może zostać prawie całkowicie zablokowany i może utrudnić oddychanie. Głośny oddech jest kolejnym objawem zgodne z odchylonym przegrody, zwłaszcza u niemowląt i dzieci, które mają stan. Zwiększony poziom hałasu z oddychaniem występuje głównie w nocy, w wyniku krzywizny ścianki nosowej.

Ból

Twarzy ból i częste bóle głowy mogą być objawem odchylonym przegrody, głównie ze względu na zwiększone występowanie infekcji zatok i zablokowane wydzieliny z nosa. Jeśli ociekowej nosowej jest jednym z objawów wyświetlane, ból gardła może być również innym źródłem bólu, który jest związany z odchylonym przegrody. Dyskomfort z normalnych przeziębienia i alergie sezonowe mogą być podwyższone przez odchylonym przegrody.

Łagodzeniu objawów

Zmniejszające przekrwienie i antyhistaminowe mediacje mogą być pomocne w łagodzeniu niektórych objawów spowodowanych odchylonym przegrody. Leki nie ustali odchylenia, ale można zmniejszyć ilość, która prowadzi do przeciążenia i może zmniejszyć zapalenie nosa podczas zakażenia zatok lub zimna. Operacja naprawy krzywy przegrodę jest tylko stałe leczenie skrzywioną przegrodę. Jest to zwykle wykonywane tylko wtedy, gdy istnieją poważne powikłania oddechowe.

Jak zwiększyć cholinesterazy w pacjentów Parkinsona

Cholinesterazy hamujące leki stosowane w leczeniu otępienia u pacjentów z chorobą Alzheimera i Parkinsona. Mimo, że te leki mogą poprawić funkcje poznawcze, mogą dodać do zmniejszenia kontroli silnika i drżenie u chorych na Parkinsona.

Cholinesterazy jest wytwarzany przez czerwone ciałka krwi i wątroby. Poprawy funkcji wątroby i wytwarzanie krwinek czerwonych może zwiększyć poziom cholinesterazy i promować lepszą kontrolę mięśni.

Unikanie źródeł inhibitorów cholinesterazy, takie jak pigułki antykoncepcyjne i pestycydów może zwiększyć poziom cholinesterazy.

Instrukcje

Zmniejszenie narażenia na inhibitory cholinesterazy przez nie za pomocą leków hamujących cholinesterazy czy demencja nie jest przedstawienie takich jak pigułki antykoncepcyjne, unikać ekspozycji na pestycydy i unikać innych źródeł, które hamują cholinesterazę takich jak kokaina, kodeiny i rtęci.

Unikaj żywności wysokiej manganu tym Collard zieleni, jarmuż, syrop klonowy, zieleni gorczycy, ananas, maliny, sałata rzymska.

Jedz dobrze. Zmniejszone poziomy cholinesterazy są związane z niedożywieniem i braku tłuszczu. Twój organizm produkuje cholinesterazę codziennie, ale nie kopać w nadbieg, gdy poziom jest niski. To może trwać do miesiąca do poziomu cholinesterazy naturalnie osiągnąć normalny poziom.

Pomoc wątroby z odżywki i suplementy w tym kwas alfa-liponowy, arginina, łopianu, witamin z grupy B, cysteina, mniszka lekarskiego, wyciąg z wątroby, metylosulfonylometan (MSM), oset, tauryny oraz witaminy A, C i E.

Wsparcie wytwarzania krwinek czerwonych ze składników odżywczych i suplementów, w tym miedzi, żelaza, kwasu foliowego, selenu, witaminy B12 i cynku.

Wskazówki

  • Inhibitory cholinesterazy były szeroko badane w medycynie środowiska. Leki stosowane w leczeniu toksyczne ekspozycji hamowania cholinoesterazy pestycydów obejmują atropinę, 2-PAM i diazepam. Możesz poprosić lekarza o te leki.
  • Są też leczenie hormonalne, które wspierają wytwarzanie krwinek czerwonych. Obejmują one erytropoetynę i testosteronem.
  • Wiele niezbędnych witamin i minerałów mają maksymalne limity. Więcej nie zawsze jest lepsze i mogą być toksyczne. Niektóre składniki pokarmowe mogą zakłócać działanie innych leków może być przyjmujących. Przed rozpoczęciem system uzupełnień skontaktować się z lekarzem.

Testosteron terapia migreny

Migrena jest neurologiczny stan spowodowany przez wiele czynników wyzwalających, w tym stresu, genetyki, wrażliwość na światło lub dźwięk, zapachów i bezsenności. Zaburzenie to dotyka kobiety w tempie trzy razy więcej niż mężczyzn, co prowadzi wielu badaczy do przekonania, że ​​hormony płciowe odgrywają kluczową rolę w migreny.

Poziomy hormonów i migreny

Niski poziom estrogenu, które występują w trakcie miesiączki i menopauzy są wspólne migreny wyzwalacze. Jako dowód, migreny wzrost podczas wystąpienia miesiączki, migreny zazwyczaj zmniejszyć w drugim i trzecim trymestrze ciąży, gdy poziom estrogenów jest wysoki i migreny są częste natychmiast po porodzie, gdy poziom estrogenów spadnie dramatycznie.

Migrena Badania testosteronu

Niektórzy lekarze uważają, że migrena może pojawić się w wyniku niedoboru testosteronu i mieli ograniczony sukces poprzez zastąpienie poziom testosteronu w niskich cierpiących testosteronu migreny. W okresie od lipca 2004 do lutego 2005 roku, Cleveland Clinic Foundation, Klinika Neurologii podawać próbę leczenia testosteronem. Siedmiu mężczyzn i dwie kobiety cierpiące na migreny z wyjątkowo niskim poziomem testosteronu przeszedł terapię zastępczą albo z czystego testosteronu lub kombinacji testosteron / estrogen. Wszyscy pacjenci osiągnąć swobodę migrena pierwszych 24 godzin, a u czterech pacjentów płci męskiej osiągnąć całkowitą remisję.

Testosteron Leczenie migreny

Rozmowa z lekarzem o migrenowy ból głowy może pomóc ustalić przyczynę. W większości przypadków, migrena można traktować na receptę, która nie wiąże hormonalnej. Jeśli uważasz, że migreny są spowodowane niskim poziomem testosteronu, zwrócić się do lekarza, aby analizować poziom hormonów.

Kobiet z niskim poziomem testosteronu może również wystąpić: uczucie zmęczenia; utrata siły mięśniowej; nagromadzenie tłuszczu, zwłaszcza w okolicach brzucha; depresję; zwiększone ryzyko osteoporozy; zwiększone ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia; suchość pochwy; brak zainteresowania aktywnością seksualną; bolesne stosunki płciowe; Nagły brak miesiączki; uderzenia gorąca; i niemożność mieć orgazm.

Terapia testosteronem na migreny bóle głowy nie jest obecnie szeroko dostępne, a większość lekarzy wolałoby podawanie bardziej jednolite traktowanie, takie jak kontrola wyzwalania i leków profilaktycznych. Jednak, testosteron jest dostępny w syntetycznych lub naturalnych form przewidzianych na dotacje lub kremów do kobiet w okresie menopauzy i osoby z niskim poziomem testosteronu. Pełne badanie fizykalne i analiza wszystkich głównych hormonów jest niezbędna do prawidłowego zdiagnozowania potrzebie hormonalnej terapii zastępczej.

O PCOD

Zespół policystycznych jajników (PCOD) znany także jako zespół policystycznych jajników to stan chorobowy dla kobiet charakteryzuje się nieregularne lub brak miesiączki, otyłości i nadmiernego wzrostu włosów. W policystycznych jajników jajniki produkują więcej pęcherzyków niż normalnie, jednak pęcherzyki nie dojrzewają do jaj, a więc prowadzi do nieprawidłowych miesiączki u kobiet. Nazwa policystycznych jajników oznacza ogólnie powiększonych jajników, które są wytwarzane z torbieli obecne w pęcherzykach. Według badania przeprowadzonego przez Harvard Medical School, prawie 5 procent kobiet na całym świecie cierpi z powodu PCOD na pewnym etapie ich życia. Wczesne rozpoznanie i leczenie jest konieczne. Nieleczona PChZTpapier może prowadzić do chorób serca i cukrzycy.

Przyczyny i czynniki ryzyka

Nadmiar insuliny jest uważany za jedną z najważniejszych przyczyn PCOD. Nadmiar insuliny stymuluje jajniki do wytwarzania zwiększonej ilości męskich hormonów zwanych androgenami, które stymulują rozwój cech męskich. Zwiększone stężenie androgenów u kobiet może prowadzić do niepłodności i ostatecznie PChZTpapier.

Objawy PCOD

Najczęstsze objawy to: otyłość, skóry tłustej, nieregularny cykl menstruacyjny, wzrost ciśnienia krwi, rozwój przedcukrzycowym (prekursor cukrzycy) lub cukrzycą typu 2, utrata płodności i nienormalne i zwiększony wzrost włosów na całym ciele.
W ciężkich przypadkach stan medyczny znany jako rogowacenie ciemne także zaburzenia związane z zespołem policystycznych jajników. Rogowacenie ciemne jest chorobą, która charakteryzuje się ciemnym i aksamitną skórę w fałdach skóry, takich jak szyi, pachwin i pod pachami.

Testy diagnostyczne

Diagnoza i wykrywanie policystycznych jajników oparta jest na pełne badanie fizyczne, badania USG i krwi. Badania krwi sprawdzić poziom tablicy hormonów, takich jak hormon folikulotropowy (FSH, LH), testosteron i wiele innych.
FSH i LH odgrywają ważną rolę w kobiecych ciał. Pobudzają jajniki do produkcji estrogenów i progesteronu. Jednakże w przypadku PCOS przysadki nie wytwarzają hormony [FSH, LH] zatem prowadzące do stanu, w którym nie ma lub mniejsza produkcja progesteronu i estrogenu, a tym samym prowadzi do braku lub nieprawidłowych miesiączki.

Metody leczenia

Metody leczenia opierają się na kontrolowaniu objawów związanych z PChZTpapier takiej niepłodności, nieprawidłowego wzrostu włosów i cyklu miesiączkowego. Doustne środki antykoncepcyjne zawierające estrogen i progesteron syntetyczny są przepisywane w celu zmniejszenia produkcji androgenów. Lekarze przepisują leki, takie jak Vaniqa, który jest krem, który pomaga zmniejszyć wzrost włosów na twarzy.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Środki zapobiegawcze, takie jak regularne ćwiczenia fizyczne, zmniejszenie masy ciała i zrównoważony, dieta niskotłuszczowa jest myśl, aby pomóc w regulacji poziomu insuliny w organizmie, a tym samym w utrzymaniu PChZTpapier w ryzach.

Birth Control Pill Efekty

Pigułki antykoncepcyjne są jedną z głównych metod stosowanych przez kobiety, aby zapobiec niechcianej ciąży. Dzięki łatwości obsługi i niezawodności tych pigułek, kontrola urodzin stał się najbardziej powszechnie stosowane metody planowania rodziny. Pigułki antykoncepcyjne są naprawdę mieszanka dwóch hormonów, estrogenów i progesteronu. Choć te tabletki są uważane za wiarygodne, są pewne działania niepożądane, które mogą wystąpić, jeśli kobieta nie używa ich.

Rak

Są szanse na raka ze względu na korzystanie z pigułek antykoncepcyjnych. Te tabletki mają niesamowity charakter. Natomiast długotrwałe użytkowanie może zwiększyć ryzyko zachorowania na nowotwory, takie jak rak szyjki macicy i wątroby, ale również zmniejsza ryzyko zachorowania na nowotwory, takie jak rak jajnika i endometrium. Rola pigułki w raku piersi jest bardzo jasne. W niektórych przypadkach wykazano, aby się szanse zachorowania na raka piersi przed menopauzą i, w niektórych przypadkach, że działał zupełnie w przeciwieństwie, drastycznie cięcia ryzyko zachorowania na raka piersi.

Cholesterol

Wpływ na poziom cholesterolu pigułki kobiecych zależy od różnych czynników, w tym rodzaju pigułki używane stężenia estrogenu i progesteronu w nim zawartego. Te dwa hormony pracy w odmienny sposób. Podczas estrogenu może zwiększać poziom dobrego cholesterolu i zmniejszania poziomu złego cholesterolu, progesteron nie odwrotnie. Stąd tylko progesteron są niekorzystne w tym zakresie.

Ciśnienie krwi

Pigułki antykoncepcyjne mają wpływ na ciśnienie krwi. Starszych kobiet, które przyjmowały pigułki przez długi czas mają większe ryzyko wysokiego ciśnienia krwi. To lepiej, aby przejść do innej formy antykoncepcji, jeśli kobieta ma już wysokiego ciśnienia krwi. Ci, którzy uważają, trzymanie się pigułki mimo wysokiego ciśnienia krwi powinien mieć ich ciśnienie krwi stale monitorowane przez lekarza. Ale wskazane jest, aby korzystać z innych form antykoncepcji, jeśli rozwijać wysokie ciśnienie krwi po użyciu tabletki.

Choroby układu sercowo-naczyniowego

Nie musisz panikować o rozwoju chorób układu krążenia, jeśli nie palę. Pigułka powoduje niekorzystnego wpływu chorób układu krążenia u kobiet, którzy palą zwykle. Palenie samo w sobie jest szkodliwy dla zdrowia człowieka. Może to narazić Cię na poważne niebezpieczeństwo, jeśli dodać tabletkę, jak również. Ponadto, w twoim wieku ma również bezpośredni wpływ na ten problem. Lepiej jest rzucić palenie, jeśli jesteś powyżej 35 roku życia i chcesz korzystać z pigułki antykoncepcyjne.

Mniej poważne działania niepożądane

Nudności, zawroty głowy, tiresomeness, bóle głowy, tkliwość piersi, zmiany nastroju, zwiększenie masy ciała i bóle brzucha są jednymi z mniej poważnych działań niepożądanych można napotkać podczas początkowych etapach stosując pigułkę. Jednakże, te działania uboczne mogą zniknąć z powodu regularnego stosowania w tabletce.

Możesz mieć Midcycle krwawienie i wciąż ciąży?

Krwawienie, które występuje w środku cyklu miesiączkowego mogą mieć kilka przyczyn. Wahania w poziomie hormonów estrogenów i progesteronu może powodować krwawienie przed okresem jest spowodowane. Plamienie może towarzyszyć uwolnienie jaja z dojrzałego pęcherzyka podczas owulacji i implantacji zapłodnionego jaja mogą także spowodować nieoczekiwane krwawienie. Jest możliwe, że midcycle krwawienia i zajść w ciążę.

Hormony

Bilans hormonów reguluje układ rozrodczy. Estrogen dominuje faza pęcherzykowa gdzie pęcherzyki na jajnikach tworzą dojrzałe jaja. Jeśli ten poziom estrogenów spada nagle, może to spowodować krwawienie przełomowe, które będą wyglądać jak normalny okres. Kobiety, które doświadczyły tego typu krwawienie może mieć suplementy estrogenów uniknąć midcycle krwawienie, ale mogą jeszcze zajść w ciążę w trakcie cyklu.

Progesteron reguluje lutealnej fazie cyklu miesiączkowego, po owulacji. Hormon ten jest wytwarzany przez ciałka żółtego, torbieli, który tworzy się w pęcherzyku, w którym dojrzałe jaja zostało zwolnione. Produkcja progesteronu trwa do zapłodnionego jaja i zaczyna implantów produkujących hormony związane z ciążą; jeśli implantacji występuje późno lub nie występuje, poziom progesteronu spadnie, sygnał do rozpoczęcia miesiączki. Miesiączka który występuje zbyt szybko po owulacji i nie pozwala na pomyślne implantacji jaja zwane wady fazy lutealnej. Kobiety, które mają tej wady często mają trudności z zajściem w ciążę, od razu miesiączka rozpoczyna proces nie może być wstrzymana. Suplementy progesteronu są przepisywane w celu opóźnienia miesiączki w tych przypadkach, ale kobieta, która doświadczyła rozpoczęcia jej miesiączki z powodu spadku progesteronu nie zajść w ciążę.

Owulacja

Akt owulacja się może powodować krwawienie. Jajka są utworzone pęcherzyków w jajniku i dojrzewa w fazie folikularnej cyklu menstruacyjnego jak poziomy estrogenu pozostają wysokie. U szczytu dojrzałości w jaja, poziom hormonu zwanego hormonu luteinizującego podnieść dramatycznie w ciągu kilku godzin. Hormon ten wzrost sygnalizuje początek owulacji.

Owulacji, pęcherzyk musi pęknąć i puścić jajko. Zerwanie pęcherzyka może powodować midcycle krwawienia. Pęknięcie może towarzyszyć ból podobny do miesiączkowego skurcze. Krwawienie owulacja jest lekki i może towarzyszyć śluzu szyjkowego. Jeśli są obecne, to nie powinno trwać dłużej niż kilka godzin. Kobiety, które doświadczają tego typu midcycle krwawienia mogą stać się w ciąży; owulacja jest najbardziej płodna okres cyklu kobiety.

Wszczepienie

Siedem do dziesięciu dni po owulacji, zapłodnione jajo zaczyna wszczepiać się w bogatej w składniki odżywcze macicy podszewki. Proces ten znany jest jako implantacji i mogą powodować krwawienie występuje w środku cyklu. Krwawienie z powodu implantacji będzie mieć bardzo małą ilość brązowego na czerwonawo-brązowy krwi i nie dłużej niż kilka godzin. Krwawienie implantacji jest u kobiet w ciąży i niedawno ile implantów jaj prawidłowo i nie ma żadnych wad, kobieta, która doświadcza midcycle krwawienie z powodu implantacji może zajść w ciążę.

Stosowanie metforminy na płodność

Metformina --- również znana marką Glucophage, Fortamet, Glumetza i Riomet --- to lek na receptę stosowany w celu regulacji cukrzycy typu 2. Lekarze przepisują również metforminę stymulowania owulacji i leczeniu zespołu policystycznych jajników. PCOS charakteryzuje się obecności wielu małych pęcherzyków w jajnikach. Te torbiele niekorzystnie wpłynąć rozwój pęcherzyków jajnika i zmianę cykle hormonalne, które regulują produkcję jaj. Zrozumienie skuteczność metforminy i stosując lek prawidłowo pod kierunkiem swojego lekarza może przywrócić płodność.

Zrozumieć, jak Metformina działa

Omówić z lekarzem, jak metformina zmniejsza insulinooporność znormalizować wysoki poziom insuliny i zwiększają androgen, jak to zaburzenia cyklu miesiączkowego. Lekarz będzie zwrócić uwagę na to, co należy zrobić, aby utrzymać poziom insuliny i glukozy we krwi bezpieczne w trakcie leczenia. Opracowania sposobu postępowania z lekarzem, który obejmuje wykształcenie metforminy i co zrobić, jeśli masz jakieś problemy lub niekorzystne skutki uboczne.

Metformina Administracja

Lekarz może przepisać doustne dawki metforminy, które przychodzą w postaci tabletek lub roztworu do picia. Połykać tabletek lub roztworu na ścisłym harmonogramem dawkowania zgodnie z zaleceniami lekarza dla PCOS i leczenia niepłodności. Przedłużonym uwalnianiu Glucophage pozwala robić tylko jedną dawkę dziennie. Może to być łatwiejsze. Minimalizuje się również niepożądane efekty uboczne, takie jak zaburzenia żołądkowo-jelitowe i biegunkę. Roztwór Metformina jest łatwiejsze w przewodzie pokarmowym. Jeśli zauważysz jakąkolwiek dawkę metforminy, należy to natychmiast zrobić tak, pod warunkiem, że przed nadszedł czas na kolejną dawkę. Nie należy jednak podwoić dawkę, aby zrekompensować pominięcia dawki.

Cytrynian klomifenu i metforminy

Być może trzeba włączyć cytrynian klomifenu - znany również jako Clomid i Serophene - do schematu leczenia bezpłodności metforminy. Zgodnie z zaleceniami lekarza, brać cytrynian klomifenu na początku cyklu miesiączkowego, aby zmniejszyć poziom estrogenów. To również zwiększa hormon folikulotropowy. Właściwości redukujące androgenów Metformina jest następnie utworzyć podwójny efekt, pobudzając owulację w nadziei na przywrócenie płodności poprzez prawidłowe funkcjonowanie jajników.

Zarządzanie metformina Side Effect

Skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpi rzadkie skutki uboczne, takie jak metformina straty energii, kwasicy mleczanowej, szybki płytki oddech, biegunka, bóle mięśni, skurcze, niepokój, pijanego-jak zachowanie, zaburzenia widzenia, splątanie, zimne poty, szybkie bicie serca, bóle głowy, koszmary i niespokojny sen. Mogą to być oznaką poważnej reakcji, które mogą wymagać zaprzestania korzystania metforminy w leczeniu bezpłodności.

Skonsultować się z lekarzem, jeśli łagodniejsze, bardziej powszechne stają się skutki uboczne metforminą lub szczególnie uciążliwe trwałe. Te działania niepożądane obejmują wzdęcia, bóle brzucha, wymioty i zgaga. Utrata apetytu, spadek wagi i metaliczny posmak w jamie ustnej między innymi popularnymi skutków ubocznych. Te działania niepożądane ostatecznie nie mogą wymagać pomocy medycznej, ponieważ mogą one przestać raz twoje ciało dostosowuje się do leków.

Zdrowa dieta Walki Alkoholizm

Alkoholicy zysk ponad połowa ich kalorie z alkoholu i zazwyczaj nie jeść właściwie w ciągu ich uzależnienia. Po alkoholowych wchodzi leczenie wyeliminować spożycie alkoholu, napotykają wiele wyzwań żywieniowych. Jest to możliwe, mogą być opracowane inne warunki, takie jak nadciśnienie, otyłość, niedożywienia, jak również objawów, takich jak nudności i biegunkę. W odpowiedzi na obawy diety szybko, eliminując alkoholowe problemy żywieniowe i dodając zdrowego odzyskiwania alkoholizm dieta dadzą alkoholu większą szansę odzyskania.

Alkoholowe Dietetyczne Obawy

Jak alkoholik zaczyna modyfikować jego spożycie alkoholu do pokonania jego alkoholizm, musi być radził o alkoholowych problemów żywieniowych. Na przykład, kofeina w kawie jest często nadużywane przez alkoholików podczas alkoholizmu, jak również w trakcie ich odzyskiwania alkoholizm diety. Podczas ich uzależnienia alkoholowego są prawdopodobnie używane kawę jako przeciwwaga dla alkoholu i mogą następnie wykorzystać kawę w krocze podczas odzyskiwania. Zbyt dużo kawy podczas odtwarzania może powodować pacjent się drażliwość i utworzyć przyczynę jej nawrotu alkoholem. Wyeliminować lub ograniczyć spożycie kofeiny od razu w fazie odbudowy.

Inne alkoholowe problemy żywieniowe obejmują złe nawyki żywieniowe alkoholowych podczas ich uzależnienia. W większości przypadków, alkoholicy zastąpić dobrze zbilansowanej diety z dogodnych wyborów żywności --- fast food i fast foodów --- są wypełnione szkodliwych tłuszczów, soli i cukru. Wyeliminować fast food, napoje gazowane, smażone potrawy i słodycze, jak z reguły podczas tworzenia odpowiedniej diety odzyskiwania alkoholizm. Może być konieczne zastosowanie szybki przepis, który powoduje, że alkoholik odzyskiwanie jeść tylko domu-gotowane jedzenie.

Alkoholizm Odzyskiwanie Dieta

Wpływ alkoholu na organizm --- zwłaszcza wątroby --- są znaczne. Obfite spożywanie alkoholu hamuje zdolność wątroby do przechowywania witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, takich jak A, D i E. Większość alkoholików są również niedobór wapnia, kwasu foliowego, magnezu, tiaminy i kilku innych ważnych witamin i składników odżywczych. Ponieważ wpływa to na każdy system w organizmie, w tym układu odpornościowego, alkoholicy stają się bardziej chory łatwiej niż w populacji ogólnej.

Rozpocząć dietę odzyskiwania alkoholizm przez jedzenie warzyw, które mają wyrazisty zielony, czerwony i pomarańczowy zabarwienie, takie jak papryka, szpinak, brokuły i marchew, a także owoców takich jak pomarańcze i grejpfruty. Taka kombinacja będzie zwiększać poziom witaminy C i przeciwutleniacze w organizmie. Jeść pięć porcji owoców i warzyw dziennie.

Zwiększyć spożycie białka --- 04:56 ounces --- dziennie przez mięso o niskiej zawartości tłuszczu, takie jak kurczak, indyk i ryby. Ponadto, jeść trzy uncje pełnoziarnistych dziennie i unikać rafinowanych lub białych produktów mącznych.

Aby zwiększyć poziom magnezu i cynku, zjeść porcję ziarna, nasiona sezamu, cytryny, jajka, nasiona dyni lub chudego steku dziennie.

Problemy szczęka z chorobą Parkinsona

Choroba Parkinsona jest zaburzeniem neurologicznym, które mogą powodować szereg problemów szczęki. Choroba ta ma wpływ na funkcjonowanie mięśni, w tym mięśni, które kontrolują szczęki. Pacjenci z chorobą Parkinsona mogą wystąpić trudności wykonywanie codziennych ruchów żuchwy.

Żucia

Zgodnie z Mayo Clinic, pacjentów z chorobą Parkinsona mogą mieć problemy z żuciem i połykaniem normalnego jedzenia.

Zaciskanie

Osoby cierpiące na chorobę Parkinsona może mieć trudności zaciskając szczęki, zgodnie z National Center for Biotechnology Information.

Otwarcie szczęki

Osoby z chorobą Parkinsona nie jest w stanie otworzyć szczękę tak szeroka, jak mogli oni przed tą chorobą.

Prędkość ruchu

U pacjentów z chorobą Parkinsona nie jest w stanie otworzyć i zamknąć usta, tak szybko, jak mogłoby przed wystąpieniem choroby.

Lewodopy

U pacjentów z chorobą Parkinsona, którzy mają szczęki funkcjonujących mogą wystąpić problemy z leczenia ulepszeń lewodopy, leku dla pacjentów z problemami neurologicznymi z chorobą Parkinsona. Lewodopy zwiększa poziom dopaminy pacjenta.

Jakie są metody leczenia szyjki macicy przepuklina dysku?

Kręgi oddzielone są dyski, które działają jak amortyzatory; Tarcze te są macicy w rejonie szyi kręgosłupa. Szyjny przepuklina dysku występuje, gdy część płyty jądra (jądra miażdżystego) wybrzusza się przez łzy w pierścieniu zewnętrznym zespołu (zwłóknienia). To ciśnienie przepuklina można umieścić na otaczające rdzeniowych, powodując stan zapalny i ból. Zabiegi dla dysków przepuklina szyjki macicy można podzielić na leczenie wspomagające i chirurgii.

Leczenie podtrzymujące

Szyjki macicy może być przepuklina dysków zazwyczaj traktowane bez operacji. Zwiotczające mięśnie mogą zmniejszyć skurcze mięśni i gorące opakowania mogą być również pomocne, gdy stosowane w ciągu pierwszych 48 godzin od epizodu bólu ostrego. Leki przeciwzapalne mogą być przyjmowane doustnie, aby złagodzić ból i obrzęk łagodny, a środki przeciwbólowe na receptę może złagodzić bardziej silny ból. Mocniejsze leki przeciwzapalne, takie jak kortyzon, a także może być wstrzykiwana bezpośrednio do zewnątrzoponowego przestrzeni kanału kręgowego do łagodzenia bólu wyniszczające.

Fizykoterapia może zwiększyć elastyczność i zmniejszyć ból szyjnych krążków przepuklina. Ćwiczenia te składają się zwykle z delikatny masaż i rozciąganie. Urządzenia terapeutyczne, takie jak szelki szyi i przyczepność, może być używany do przepuklina dysku leczyć. Edukacja pacjenta może uczyć o czynnikach ryzyka, właściwej postawy oraz dodatkowe ćwiczenia.

Leczenie chirurgiczne

Szyjny przepuklina dysku mogą być również korygowane chirurgicznie, jeśli środki wspomagające leczenie nie. Głównym celem wszystkich tych procedur jest do odciążenia kręgosłupa kręgowego i korzeni nerwowych. Operacja kręgosłupa jest zwykle wykonywane za pomocą endoskopu i mikroskopu, aby to samo minimalnie inwazyjnych, jak to możliwe.

Najczęstszym podejście chirurgiczne przepukliny dysków w górnej kręgosłupa jest przednia discectomy szyjki macicy. W tej procedurze, chirurg wchodzi w szyjkę z przodu i usunięcie całości lub części do przepukliny dysku. Miękkiej tkanki w szyjce jest oddzielone, aby odsłonić przepuklina płyty. Płyta jest usuwana i przestrzeń jest wypełniona przeszczepu kostnego, który jest na ogół pobiera się od pacjenta własnej kości udowej. Kostnego Następnie tak ukształtowana, że ​​będzie w końcu łączą się z dwóch dotkniętego kręgów. Dodatkowe urządzenia, takie jak płyty lub śruby mogą być stosowane do stabilizacji kręgosłupa w rzadkich przypadkach. Podejście do tylnej tarczy szyjki macicy zabiegu stosowany jest do wykonywania laminotomy. W procedurze tej, części kości, która obejmuje rdzeń nerw jest usuwany.

Odzysk pooperacyjny jest zwykle szybkie, a większość pacjentów jest w stanie wrócić do domu w ciągu dwóch dni. Leki przeciwbólowe mogą być podejmowane w razie potrzeby, a pacjent może stopniowo zwiększać poziom aktywności. Bólu pooperacyjnego powinny zacząć ustępować w ciągu dwóch tygodni po zabiegu.

Ćwiczenia Popraw garb na karku

Nie wyglądasz jak masz ból w szyi? Jeśli tak, nie jesteś sam. Czasami ból szyi, sztywność i ból pojawiają się jako widoczny garbu z tyłu szyi. Na szczęście, łagodzi obciążenie szyi, która prowadzi do węzła szyi na ogół nie wymaga niczego więcej niż poświęcenie czasu, aby rozciągnąć i rozluźnić.

Zrozumieć ból szyi

Przeciętny ludzka głowa waży od ośmiu do 12 funtów. Jesteśmy przyzwyczajeni do prowadzenia tej masy około, ale wiele osób cierpi z powodu problemów szyi ze względu na dodatkowe obciążenia i stresu. Stałymi problemami szyjka może powodować dodatkowe problemy w organizmie. Jednak niewielki ból szyi i górnej z powrotem, w tym ból i sztywność, pojawienie się garbu karku, to naprawić.

Ustalanie przyczyny

Nadmierne obciążenie szyi i napięcie mięśni może być przypisana do stresu, złej postawy i kwestie ergonomii, lub może być wynikiem urazu.

Bad ergonomia, takie jak przechylanie głowy w niewygodnej kąt podczas pracy na komputerze, może prowadzić do bólu szyi, sztywność karku, bóle głowy, mięśni, ból napiętych ramion i napięcia. Praca w złym oświetleniu może prowadzić do złej postawy, przyczyniając się napięcie mięśni w szyi i ramionach. Przenoszenia naprężeń w szczęce i szyi, spowodowane przez napięcie mięśni szyi i / lub zaciskając szczęki, może prowadzić do ucisku mięśni. Wszystkie te źródła napięcia mięśniowego przyczyniają się do powstawania garb szyi.

Traktowanie problemu

Chociaż stres jest czasem nieuniknione, można wyeliminować lub zmniejszyć zagrożenie związane ze stresem węzłów szyi.

Over-the-counter przeciwbólowe środki mogą złagodzić ból szyi i barku, ale nie traktować niespójność. Zamiast tego proste ćwiczenia rozciąganie może wyeliminować sztywność mięśni, które mogą prowadzić do tworzenia się garb szyi.

Powoli obracając głowę na boki, jest łatwe i skuteczne sposoby, aby zmniejszyć napięcie karku. Innym prostym odcinku jest do odpoczynku brodę na piersi, i przytrzymaj go tam przez trzy lub cztery głębokich oddechów.

Jeśli spędzasz nadmiernego czasu przy biurku lub komputerze, największy sposób, aby uniknąć problemów z szyi jest robienie regularnych przerw. Wstać z krzesła co najmniej co 40 minut i chodzić. Zamknij oczy, aby je zrelaksować. Zrobić kilka rund z głowy odwraca się i rzuca, aby zwolnić ramię napięcie z mięśni szyi. Pamiętaj, że wszystkie ćwiczenia szyi i odcinki powinny być wykonane w gładkich, kontrolowanych ruchów.

Odpowiednie ergonomia może zwiększyć poziom komfortu pracy, usuwając ryzyko odkształcenia szyi, napięcia i wynikające z górki. Regulacja wysokości fotela komputera lub monitora można zmniejszyć napięcie karku i stanowić ogromną różnicę w łagodzeniu problemów mięśni szyi.

Szukam pomocy z zewnątrz

Chyba spowodowane przez wypadek lub obrażenia, garb szyi nie jest to poważny problem medyczny. Jednakże, jeśli regularne rozciąganie i ćwiczenia nie pomagają złagodzić sztywność karku, jeśli pojawia się garb coraz gorzej lub wystąpią poważne ból podczas rozciągania, być może nadszedł czas, aby odwiedzić lekarza lub kręgarza na ocenę.

Leczenie za wyciągnął mięśni dolnej części pleców

Prawie każdy miał wyciągnął mięśni dolnej części pleców. Może to być z powodu kontuzji sportowej lub po prostu staramy się robić zbyt wiele. Bez względu na to, kiedy występuje wyciągnął pleców mięśni powoduje znaczny ból i osłabia mobilność. Najlepszą rzeczą dla wyciągnął mięśni pleców dolnej jest leczenie i ocena przez lekarza. Ignorując ból będzie prawdopodobnie tylko zrobić szkodę, co gorsza, w wyniku dłuższego odzysku.

Reszta

Gdy masz ból w dole pleców spowodowane Naciągnięty mięsień najlepszą rzeczą dla niego jest reszta. Spoczywającej na Naciągnięty mięsień pozwala leczyć i zmniejsza ryzyko dalszego uszkodzenia. Biorąc dzień lub dwa wolnego od pracy i po prostu leżąc na kanapie lub w łóżku może być najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie.

Pakiet lód

Opakowanie lodów pomaga w dolnej części pleców. Zawinąć okład z lodu w ręcznik i stosować przez 15-20 minut na raz. Opakowanie lodów powinny pomóc zmniejszyć stan zapalny. Zastępca stosując okład z lodu i poduszki dla najlepszych rezultatów.

Klocków ogrzewanie

Umieszczenie poduszki na dolną część pleców do 15 do 20 minut, jest to świetny sposób, aby poprawić krążenie w okolicy. Zwiększony przepływ krwi, przyspiesza powrót do zdrowia. Ciepło pomaga się zrelaksować mięśnie. Użyj poduszki tak często, jak to konieczne dla napięte pleców.

Lekarz lub fizjoterapeuta

Jeśli nic nie wydaje się działać, zasięgnął opinii lekarza lub fizjoterapeuty.

TVA

Gdy poczujesz się lepiej skupić się na wzmocnieniu swój TVA lub poprzeczną abdominis. Są to głębokie mięśnie wspierające kręgosłup. Czasami, jeśli mięśnie nie są wystarczająco rozwinięte, aby zapewnić wsparcie, niższe powrotem kompensuje. Może to skutkować bardziej odciąga mięśni dolnej części kręgosłupa w przyszłości.

Jak leczyć Naciągnięty mięsień łydki

Podczas gdy będzie bolało jak Dickens, rozdarty mięsień łydki zazwyczaj nie jest duża z transakcji. Jednak, to zajmie trochę czasu i cierpliwości na to, aby leczyć prawidłowo. Jeżeli podejrzewasz, że masz rozdarty mięsień łydki, należy sprawdzić to z lekarzem, aby upewnić się, że w rzeczywistości nie ma więcej poważnych obrażeń. Można rozpocząć leczenia obrażeń razu jednak, aby przyspieszyć gojenie się jak najwięcej.

Instrukcje

Zatrzymaj to, co robisz od razu. Jeśli czujesz zmęczenie, uczucie ciągnącej lub POP na łydce, to musisz przestać cokolwiek aktywność fizyczna robisz od razu. Kontynuacja będzie zaostrzać szkody.

Umieść okład z lodu na powierzchni łydki, które jest bolesne. Możesz zawinąć okład z lodu w wilgotnym ręcznikiem przed umieszczeniem go na skórę, aby utrzymać go z coraz zbyt zimno zbyt szybko. Możesz lód cielę dla odstępach 20-minutowych, dając regionowi 20 minut przerwy między sesjami lodu. Można nadal stosować lodu, aby utrzymać obrzęk w dół przez pierwsze 48 godzin, jeśli jest to konieczne.

Umieść cielę. Użyj bandaż elastyczny lekko, ale stanowczo owinąć oparzone. Pomoże to pęcznienie i łatwości część bólu w obszarze, w wielu przypadkach. Nie owijać łydki zbyt mocno, ale po prostu stworzyć delikatny ucisk na obszarze. Okład nie powinien zwiększyć poziom bólu, który występuje.

Elevate rannych obszarze. Użyj poduszkę podtrzymać swoje cielę. Siedzieć na kanapie lub łóżku, jeśli to możliwe, i postawić nogę na górze poduszki. Jest to szczególnie ważne podczas snu. Jeśli nie podnieść nogę to będzie prawdopodobnie zacznie pulsować w nocy i może pęcznieć lub stać się stan zapalny.

Weź łagodny lek przeciwbólowy jak ibuprofen co osiem godzin. To należy zrobić, tylko jeśli lekarz pozwala wziąć ibuprofen na bóle głowy lub innych kwestii łagodny ból. Jeśli nie zazwyczaj over-the-counter leki przeciwbólowe, a następnie skonsultować się najpierw z lekarzem. Lek przeciwbólowy może również pomóc w zapobieganiu dodatkowy stan zapalny.

Rehabilitacja obrażeń z masażu sportowego. Jeżeli lekarz zatwierdzi, to tylko twój rozdarty mięsień łydki nie jest już w niebezpieczeństwie coraz zapalny lub dalej podrażniona, można przyspieszyć odzyskiwanie z codziennego masażu wprowadzania delikatny ucisk w okolicy. Skontaktować się z lekarzem przed próbą tego, ponieważ robi to zbyt szybko lub w niewłaściwy sposób do konkretnego urazu może pogorszyć sytuację.

Wskazówki

  • Jeśli podejrzewasz, że masz jakiś rodzaj uszkodzenia mięśni, należy potwierdzić diagnozę z lekarzem.

Skutki wykonywania na Higieny

Wiele osób zdaje sobie sprawę z dobrze znanych efektów ćwiczeń, takich jak kontrola masy ciała i tonowania mięśni. Co może nie wiedzieć, że ćwiczenia fizyczne mogą również odgrywać rolę w higieny osobistej, na lepsze i na gorsze. Codzienne czynności oczyszczania może pomóc utrzymać efekty ćwiczeń pozytywnych doświadczeń, a nie negatywna uwaga.

Trądzik

Trądzik może być zwiększony efekt ćwiczeń na niektórych ludzi. Pot, oleje, brud i bakterie, które gromadzą się na skórze może zatyka porów, zwiększając ryzyko wybuchu. Odzież i sprzęt treningu może również odgrywać rolę w trądziku. Kaski odzież i sportowe, które doskonale wpasowują nie pozwól skórze oddychać i utrudniać odparowanie potu. Wilgoć może doprowadzić do podrażnienia skóry, co z kolei może spowodować nowe uprawy pryszcze kiełkować. Mycia twarzy i prysznica bezpośrednio po treningu może pomóc kontrolować trądzik związanych z ćwiczeniami.

Zapach ciała

Zapach ciała jest kolejnym niezbyt przyjemny efekt ćwiczeń na temat higieny. Podczas pracy, twój wzrost temperatury ciała i zaczynasz się pocić, jako sposób aby się ochłodzić. Bakterie, które żyją na skórze rozkładają pot, co powoduje nieprzyjemny zapach. Mimo, że pocenie się podczas ćwiczeń jest normalne, można podjąć kroki w celu zarządzania płyn tracisz i zapach produkuje. Syntetyczny odprowadzająca wilgoć skarpety odzież treningu i pomóc pochłaniają pot, więc nie przykleja się do ciała, więc spowalniając też rozpad bakterii wytwarzających zapach. Zwykły w kąpieliskach i stosowanie przeciwpotowych dezodoranty mogą sterować zapachu ciała.

Zakażenie skóry

Infekcje skóry są częstym skutkiem ubocznym w pracy, zwłaszcza dla tych, którzy sprawują w gminnej ustawienia takie jak siłownia. Bakterie, grzyby i wirusy rozwijają się w wilgotnych, ciemnych miejscach takich jak wyściełane szczelinach maszyny do ćwiczeń, wilgotną odzież i zagniecenia w między palcami. Przetrzeć maszyn z antybakteryjnym roztworze przed i po każdym użyciu, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na infekcje pracowników i grzybicy. Często zmienia skarpetki i suszenia nogi dokładnie po treningu zapobiega grzybicy stóp. Umyj treningu ubrania po każdym użyciu, aby zapobiec gromadzeniu się bakterii na odzieży, które mogą przenosić się do Twojej skóry.

Higiena, Ćwiczenia i Zdrowia Psychicznego

Akt ćwiczeń może odegrać dużą, pozytywną rolę w higieny osobistej, ponieważ odnosi się do zdrowia psychicznego. Depresja to poważna choroba, która dotyka około 25 milionów dorosłych Amerykanów, zgodnie z National Alliance na choroby psychicznej. Jednym z objawów depresji jest pomyłka w higieny osobistej, takie jak regularne kąpiele. Jest to dobrze znany fakt, zgodnie z American Psychological Association, że ćwiczenia mogą być naturalny booster nastroju iw niektórych ludzi łagodzi objawy depresji. Zatem wykonywanie sprawia, że ​​czują się dobrze i może utrzymać się na torze w codziennej rutyny, w tym higieny osobistej.

Jak jest sztuczna inseminacja Wykonywane?

Wprowadzenie

Sztuczne zapłodnienie jest procedura, gdzie płodność plemników jest skierowany umieszczone w drogach rodnych samicy. Tak naprawdę są trzy rodzaje sztucznego zapłodnienia; dopochwowe, intracervical i intratubal zapłodnienie. W tym artykule dowiemy się o wszystkich trzech i jak są one wykonywane.

Inseminacja dopochwowa

Najmniej stosowaną metodą sztucznego zapłodnienia jest dopochwowo zapłodnienie lub IVI. Ta forma obejmuje umieszczenie plemników bezpośrednio do pochwy w pobliżu szyjki. Mimo, że można to zrobić w klinice płodności, IVI jest zwykle wykonywane przez dwoje w zaciszu własnego domu.
Ta metoda jest zalecana jedynie wówczas, gdy para jest pojmowania spowodowane trudnościami wytrysk. IVI jest tylko bardzo skuteczne, jeśli kobieta jest płodna i owulacja regularnie. Procedura ta jest wykonywana przez ekstrakcję przez nasienie płodności lekarza i przechowywano w sterylnej strzykawki. Para następnie strzykawkę do domu i włożyć ją do końca, wewnątrz pochwy kobiety, dopóki jest blisko szyjki macicy. Nasienie jest wtryskiwany przez szyjkę.

Koszt procedury IVI może wynosić aż do 500 $. Wskaźnik powodzenia tej procedury wynosi 10 do 30 procent.

Intracervical Inseminacja

Intracervical inseminacji lub ICI, uważany jest za nieinwazyjne i bezbolesne. W przeciwieństwie do IVI, że odbywa się tylko w klinice płodności. Próbka spermy zbiera się i umieszcza bezpośrednio lekarz wewnątrz szyjki tak, że jest w stanie przemieszczać się w macicy i jajowodów. W trakcie procedury, pochwy kobiety odbywa otwarte z wziernikiem. Po szyjki macicy jest narażona, cewnika wewnątrz szyjki macicy. Przymocowany do cewnika jest strzykawka zawierająca próbkę plemników; Nasienie przepływa przez cewnik i bezpośrednio do szyjki. Plemnika wycieka przez umieszczenie gąbką szyjki.

ICI jest pierwszy sposób, że para będzie prawdopodobnie spróbować po nieudanych próbach wyobrazić na własną rękę. Jest to preferowana metoda, ponieważ trwa tylko 10 minut i kosztuje około 300 dolarów. Wskaźnik sukcesu wynosi 10 procent, ale może być zwiększony do 30 procent z licznymi procedurami na cykl.

Intratubal Inseminacja

Intratubal Inseminacja (ITI) jest mniej powszechne niż ICI, ale częściej używany niż IVI. Jest to najdroższy i inwazyjna forma sztucznego zapłodnienia. Pary, które zdecydują ITI mają problemy z zajściem w ciążę z ICI i chcesz przejść do następnego poziomu. Kobiety, które mają trudności owulacji są także kandydaci do ITI.
ITI polega na umieszczeniu próbki plemników bezpośrednio jajowodów. Wykonywany jest jeden z dwóch sposobów. Jednym ze sposobów jest użycie tej samej metody, katedra, która jest używana z procedurą ICI. Innym sposobem jest poprzez chirurgii laparoskopowej znaleźć jajowody. Jeśli operacja jest wykonywana, kamera jest umieszczona w malutkiej nacięcie w brzuchu. Aparat jest używany, aby znaleźć jajowody. Nie dodaje się próbkę nasienia.

Koszt ITI ponad $ 1000, w zależności od stosowanej metody. Sukcesu okazał się wynosić od 5 do 30 procent, lecz niektóre twierdzą, że jest znacznie większa.

Patch vs kontroli urodzeń pigułki

Łata antykoncepcyjnej i pigułki antykoncepcyjnej są dwie najbardziej powszechne metody antykoncepcyjne. Zapobiegają ciąży przez działające na układ hormonalny. Pigułki antykoncepcyjnej jest metodą bardziej popularne. Jednak poprawka kontroli urodzeń niedawno zyskał szerszą popularność.

Identyfikacja

Pigułki antykoncepcyjne, czasami określane jako doustnych środków antykoncepcyjnych, są przeznaczone do codziennego przyjmowania doustnego. Po połknięciu, są dostarczane do układu trawiennego i przetwarzany przez wątrobę. Hormony, są zawarte w tabletkach są następnie uwalniane do krwiobiegu i krążą w organizmie. Z drugiej strony, plastry antykoncepcyjne są przeznaczone do dostarczania hormonów bezpośrednio do strumienia krwi przez skórę.

Funkcja

Pigułki antykoncepcyjne i plastry antykoncepcyjne podobne funkcje. Oba są przeznaczone do dostarczania hormonów zapobiegania owulacji. Często zawierają one podobne dawki estrogenu i progesteronu.

Efekty

Główna różnica między pigułki antykoncepcyjne i plastry antykoncepcyjne jest dynamiczny dostawy hormonów. Poziom hormonów w organizmie, a następnie wzrasta maleje szybko po spożyciu pigułki. Innymi słowy, poziom estrogenu jest podniesiony tylko przez krótki okres czasu. Z drugiej strony, plastry antykoncepcyjne dostarczania hormonów w sposób ciągły, co prowadzi do podwyższonego poziomu estrogenów w organizmie przez długi czas. Ponieważ wysoki poziom estrogenów może się niepożądanych efektów, plastry antykoncepcyjne mogą potencjalnie powodować działania bardziej niepożądane niż pigułki antykoncepcyjne. Jednak nie jest jeszcze wystarczające, widoczne na poparcie tego twierdzenia.

Znaczenie

Plastry antykoncepcyjne oba i pigułki antykoncepcyjne mają podobną awaryjność: 5-8% par z wykorzystaniem pigułki antykoncepcyjne będzie miał nieplanowanej ciąży w pierwszym roku użytkowania.

Nieporozumień

Wiele błąd, że stosowanie technik antykoncepcyjnych zapobiega chorobom przenoszonym drogą płciową (STD). Nadal trzeba używać prezerwatywy podczas używania plastrów antykoncepcyjnych i pigułek antykoncepcyjnych w celu zapobiegania choroby przenoszone drogą płciową.

Jak zapobiec zespołu X

Syndrom X lub syndrom metaboliczny, rozpoznaje się, gdy co najmniej trzy grupy krążenia czynników ryzyka występują. Te czynniki ryzyka obejmują oporność na insulinę, wysokie ciśnienie krwi, otyłość, podwyższony poziom triglicerydów, zmniejszenie HDL (dobry cholesterol), podwyższone stężenie glukozy na czczo, nieprawidłowości w krzepnięciu krwi i zaburzeń lipidowych.

Instrukcje

Jedz zdrowe. Jeśli masz nadwagę, są szanse, jesz niewłaściwych pokarmów i zbyt wiele z nich. Zmień swoje nawyki żywieniowe, aby uwzględnić tylko zdrowych wyborów. Następnie jeść z umiarem i unikać podjadania. Zastanów się, co każdy może zrobić jedzenie dla Twojego organizmu. Weźmy, na przykład, z awokado. Chociaż dużo tłuszczu, awokado jest bogate w dobre tłuszcze, które zwiększa poziom HDL - lub dobrego cholesterolu.

utrzymać zdrową wagę. Aby to zrobić prawidłowo, należy włączyć zdrową dietę w rozsądnych porcjach i umiarkowane, regularne ćwiczenia. Jako ogólne wytyczne, mężczyźni nie powinni dopuścić do przekroczenia ich talii 40 centymetrów. Kobiety nie powinny pozwolić Ich przekraczać 35 centymetrów. Nadmiar masy ciała ma negatywny wpływ na zdrowie - ale gdy nadwaga gromadzi aroung okolicy żołądka to ma najgorszy wpływ na ogólny stan zdrowia i staje się jednym z czynników ryzyka zespołu X.

Ćwiczenie regularnie. Przenoszenie lub stojąc cały dzień w pracy, nie stanowi wykonywania. Prawidłowe wykonywanie robót wszystkie mięśnie. Ponadto serca treningu zwiększa częstość akcji serca, przez co silniejszy mięsień serca. W większości przypadków, aby odpracować wagę, trzeba się pocić. Wyjątkiem będzie a okrążenia trening pływanie w basenie.
Jeśli nie sprawowały w długi czas, zapisać się na siłownię i niech trener się pomóc w projektowaniu programu ćwiczeń odpowiedniego do wieku i stanu.

monitorów - i w razie potrzeby, leczenie - ciśnienie krwi. Oprócz jedzenia tych pokarmów, które podnoszą swój poziom HDL, który pomaga chronić naczynia krwionośne, można ćwiczyć techniki uspokajające, aby zmniejszyć stres - kolejny kluczowy czynnik podnoszenia ciśnienia krwi.
Rozważyć jogę lub tai chi lub innych praktyk medytacyjnych.

Uważaj na poziom cukru we krwi, zwłaszcza jeśli jesteś w grupie ryzyka cukrzycy.

Zabiegi dla niepłodnych mężczyzn

Niepłodność plag tysięcy par rocznie. Dla mężczyzn, niepłodność była kiedyś nieważne problem możliwości leczenia z powodu braku wiedzy o jej przyczynach. Jest teraz więcej informacji dostępne dla świata medycznego o stanie otwarcia drzwi traktowania kobiet, u których zdiagnozowano to.

Podstawy leczenia

Leczenie niepłodnych mężczyzn zależy wyłącznie od podstawowej przyczyny niepłodności. Zabiegi nie są dostępne dla wszystkich problemów niepłodności. Jeżeli człowiek cierpi na schorzenia takie jak zespół Kilenfelton, zespół komórek Sertoliego i bezpłodność idiopatyczną (niepłodności dla których przyczyna nie została określona), nie jest kandydatem do terapii dla płodności. Dla tych, którzy są kandydatami, może to potrwać kilka miesięcy lub lat przed dzietności został osiągnięty. Zabiegi te mogą stać się kosztowne i wielu ubezpieczenia nie obejmuje kosztów tych zabiegów.

Leczenie hormonalne

Hypthalamus i przysadki są dwa obszary mózgu odpowiedzialne za regulację produkcji hormonów u mężczyzn. Jeśli obszary te nie wytwarzają normalny poziom hormonów, różne opcje leczenia może pomóc zwiększyć produkcję. Należą ludzkiej gonadotropiny kosmówkowej (hCG) zabiegi, leczenie recombinent hormony folikulotropowy i leczenia gonadotropiny.

Zabiegi gonadotropiny

Leczenie rozpoczyna się iniekcje gonadotropiny hCG, która jest wykorzystywana naturalnie zwiększyć poziom testosteronu u mężczyzn. Mogą być podane 3 razy w tygodniu lub co drugi dzień, w zależności od tego lekarz uważa będą bardziej skuteczne. Podczas leczenia, będzie poddane badaniom krwi w celu monitorowania poziomu testosteronu we krwi. Dawki wtrysku zostaną odpowiednio skorygowane w celu osiągnięcia najbardziej korzystnych wyników. Zastrzyki te są na okres 6 miesięcy - jeśli po tych 6 miesiącach plemników nie poprawić, recombinent stymulacji ludzkich pęcherzyków, inny sposób stosowany w celu zwiększenia poziomów testosteronu, może być dodany do leczenia. To są również przez wstrzyknięcie. W większości przypadków, to trwa od 1 do 2 lat leczenia mężczyźni osiągnąć normalną płodność.

Leczenie zakażeń narządów płciowych

Jeśli mnóstwo białych krwinek pojawia się podczas analizy nasienia, może to być oznaką infekcji męskiego układu rozrodczego. Wspólne leczenie to antybiotyki, choć może to nie być skuteczna w leczeniu infekcji wszystkich narządów i przywracania płodności. Płciowego często wynikają z chorobami przenoszonymi drogą płciową, przy czym niektóre z nich nie są związane z co leczenia niepłodności nieskuteczne.

Leczenie ejakulacji wstecznej

Jest to stan, w którym ruch plemników w niewłaściwym kierunku, podczas wytrysku i osadzane w pęcherzu. Najczęściej jest to uważane za stan trwały, ale w niektórych przypadkach może być stosowany nasienia w próbce moczu, który został specjalnie obróbce, a następnie przemyto. To jest proces, który usuwa martwe, wolno poruszające się plemniki lub substancje chemiczne, które mogą mieć wpływ na zapłodnienie. Po przemyto, może być stosowany w technice wspomaganego rozrodu, takich jak zapłodnienie in vitro.

Operację usunięcia blokady

Operacja jest czasami używane do otwierania i ominąć wszelkie blokady w układzie rozrodczym, które uniemożliwiają zdrowych plemników dotarcie do zdrowych jaj. Przykładem może być wazektomii odwrócenie. Jest to skuteczne 85 procent, 50 procent par skutecznie zajścia w ciążę po zabiegu. Jednak już było od wazektomii, niższy płodności szanse może być przywrócony.

Jakie są sposoby zastosowania środków antykoncepcyjnych?

Chociaż najczęściej stosowanie środków antykoncepcyjnych jest zapobieganie ciąży, mają inne zastosowania. Ponieważ coraz więcej kobiet z nich korzystać, i jak oni przechodzą zmiany i ulepszenia w wyniku badań i rozwoju, które wystąpiły, jest prawdopodobne, że będzie można znaleźć dodatkowe zastosowania do środków antykoncepcyjnych.

W celu zapobiegania ciąży

Najczęstszym zastosowaniem antykoncepcji jest zapobieganie ciąży. Można to osiągnąć przez stosowanie doustnych środków antykoncepcyjnych, oraz jako środki antykoncepcyjne, które są wkładane do macicy lub pochwy lub zewnętrzne środki antykoncepcyjne, które są wykorzystywane przez ludzi. Niektóre środki antykoncepcyjne blokować przechodzenie spermy do jajowodów, zapobiegając w ten sposób przed zapłodnione jajo. Następuje to albo przez przytrzymanie plemników w zbiorniku (takie jak prezerwatywy) lub renderowania plemników sterylne (jak miejscowe plemnikobójcze nie) lub przez blokowanie otworu szyjki macicy, tak, że plemniki nie mogą postępować dalej. Doustne środki antykoncepcyjne zmienić poziom estrogenu i / lub progesteronu, które są wydzielane, co jest trudniejsze do jaj do zapłodnienia. Jeśli jajko powinno nawozić, doustne środki antykoncepcyjne, a także tych, które są wprowadzane do macicy (IUD) można również zmienić błony śluzowej macicy, co odmawiał uznania zapłodnionego jaja.

Leczenia problemów hormonalnych

Antykoncepcyjne mogą być stosowane do leczenia kobiet cierpiących hormonalne problemów. Doustne środki antykoncepcyjne działają najlepiej, gdy są stosowane środki antykoncepcyjne z tego powodu. Problemy hormonalne mogą obejmować wczesna menopauza, wczesne miesiączki, a czasem endometriozy. W przypadku pierwszych miesiączki, że środki antykoncepcyjne są, bez przerwy w cyklu kilku miesięcy --- stymuluje funkcjonowanie organizmu na (lub działa, którego rezultatem jest to pożądane) w taki sposób, że terminy nie zachodziło aż do chwili jak dziewczyna jest naprawdę oznaczało rozpoczęcie miesiączki. Ponieważ tabletki zawierają estrogen i / lub progesteronu, podnoszą poziom estrogenów w organizmie kobiety. W przypadku kobiety cierpią wczesna menopauza, pigułki powodują ją rozpocząć ponownie posiadające okresy, które mogą być następnie kontynuowane aż do czasu, kiedy powinno być wprowadzenie w okres menopauzy.

Regulowania Okresy

Kobiet, zwłaszcza młodszych, często występują problemy z nieregularnymi okresami. Będą one albo mają okresy zbyt blisko siebie, albo pójdzie miesięcy bez okresu, lub będzie miał bardzo ciężkie przepływów. Doustne środki antykoncepcyjne są często bardzo skuteczne w regulowaniu okresy kobiety, które mogą poprawić jej ogólny stan zdrowia fizycznego.

Zapobiec trądzik

Niedawno wprowadzono antykoncepcyjny, który zawierał różne rodzaje hormonów. Podczas gdy jego przeznaczenie było traktować PMDD, kobiety, które miały go z tego powodu zauważył również, że wyjaśnione przypadki łagodnego do umiarkowanego trądziku. To jest teraz przewidziany dla obu powodów.

PMS / PMDD traktować

Zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS) i przedmiesiączkowe zaburzenie nastroju są prawdziwe objawy, spowodowane przez wahania hormonów, że niektóre kobiety cierpią tuż przed ich okresy. PMS i PMDD oba mogą być na tyle złe, że uniemożliwiają lub poważnie hamować kobietę od wykonywania swoich normalnych zadań i dosłownie się wraz z jej życia w tym czasie. Doustne środki antykoncepcyjne zostały udowodnione w leczeniu tych objawów.