Digidexo.com

szczep lydki

Leczenie Szczep mięśni szyi

Szyi składa się z siedmiu małych kręgów począwszy od podstawy czaszki, według amerykańskiego Chiropractic Association. Zwany także kręgosłup szyjny, szyi wspiera cały ciężar głowy, co może być prawie 12 funtów. Wypadki, upadki, energiczne uderzenia, starzenie, a nawet siedząc przez dłuższy czas mogą wpływać na szyję w negatywnych sposobów. Szacuje się, że 10 procent Amerykanów ma ból szyi w każdej chwili, zgodnie ze sprawozdaniem mięśniowo-szkieletowego.

Ćwiczenie

Ćwiczenie jest najbardziej zalecane leczenie przewlekłego ucisku, bóle mięśni i szczepów w szyi. Dr Graeme Teague, ekspert kręgosłup i autor tej sprawie, wskazuje, że ból szyi jest 230 procent bardziej bolesne niż ból w dole pleców. University of Maryland zaleca kilka prostych ćwiczeń szyi. Przechylić głowę do tyłu powoli, tak, że jesteś patrząc w sufit. Które stanowią stale trzymać przez około 5 sekund. Jeśli Twoja szyja zaczyna drży przed liczbą pięciu, powrócić do pierwotnej pozycji. Wykonaj to ćwiczenie pięć do dziesięciu razy na dobę.

Rozciąganie

Stretching jest tak samo ważne, aby łagodzeniu bólu szyi, jak ćwiczenia. Stretching poprawia elastyczność i obiegu; także zwalnia nacisk na mięśnie. Czy ta przejść kilka razy dziennie. Usiądź prosto na brzegu krzesła. Umieść lewą rękę pod kątem prostym za plecami. Korzystanie prawą rękę, delikatnie wyciągnąć głowę w prawo. Powinieneś czuć na odcinku szyi. Zastosowanie tylko minimalny nacisk. Nie ciągnąć do punktu, w którym można poczuć ból. Sprawował tę pozę na 3 do 5 sekund i zmieniamy strony. Możesz zrobić ten odcinek tak często jak potrzeba, ale nie zatrzymuj się po ból ustępuje. Stretching to świetny sposób, aby utrzymać mięśnie elastyczne.

Kręgarz

Urzędowy manipulacji i fizjologiczne Therapeutics opublikowała badanie w 1995 roku wskazuje, że "manipulacja szyjki macicy jest" kilkaset razy bezpieczniejsze niż przy użyciu leków jak ibuprofen w leczeniu bólu szyi. Regulacja szyi, znany jako manipulacji szyjki jest procedura stosowana ręcznie do szyjki. Jest on stosowany w celu poprawy elastyczności i ruchu i łagodzenia napięć i sztywności. Inne zabiegi polecane przez kręgarza może zawierać masażu i fizykoterapii.

Szczep Leczenie cielę-

Z różnych typów urazu mięśnia szczepy mięśni są najczęściej. Szczepy wystąpić przy zbyt dużej siły wprowadzone na mięśnie. Urazy szczepu się zdarzyć w wyniku rozerwania włókien mięśniowych w pobliżu węzła ścięgna mięśni. Na szczęście, większość szczepów są uleczalne i pełne odzyskanie jest prawdopodobne. Przy odpowiednim samoopieki i obserwacji z profesjonalnym, Twoja droga do wyzdrowienia może być krótki.

Etiologia

Szczepy są powszechne w mięśniach, które przekraczają dwa stawy, takie jak femoris rectus, mięśni ścięgno i brzuchatego łydki (mięśnie łydki). Większość szczepów wystąpić w wyniku dużej siły umieszczonym w mięśniach podczas wysiłku mięśni mimośrodowego. W przypadku cieląt, lądowanie na nogę ze zbyt dużą siłą, po skokach lub skaczący może powodować napięcie mięśni.

Objawy

Ostre objawy napięcie mięśni obejmują obrzęki, ostry ból i tkliwość i przebarwienia z powodu pękniętych naczyń włosowatych (wybroczyny). Podczas badania mięśni, mięśni będzie słaby. Ból obecny podczas aktywny i bierny rząd-of-ruchem testach, więcej bólu obecnego jako odcinki mięśni w pozycji wydłużonej. W łydki, co oznacza, że ​​zgięcie grzbietowe stawu skokowego może zwiększyć ból.

Leczenie

W ostrej fazie urazu, RICE (Rest, Ice, Compression i npm) metodą jest odpowiednie leczenie, aby zminimalizować ból i stan zapalny. Reszta pomaga zmniejszyć ból, ale kompletne unieruchomienie ma szkodliwe skutki długofalowe. Pozostawić mięśni łydki na odpoczynek podczas ostrej fazy zapalenia i wolno rozpocząć powrót aktywności światła.

Lód pomaga również zmniejszyć ból, obrzęk, zapalenie i tworzenie krwiaka. Niższe temperatury wpływają na przewodnictwo nerwowe i receptory bólu i zapewnić działanie przeciwbólowe w okolicy. Lód może odegrać ważną rolę w kontroli obrzęku i zmniejszenia bólu. Skuteczne stosowanie lodu jest umieszczenie niewielkiej ilości lodu w wilgotnym ręcznikiem, złożyć ręcznik wokół lodu, i zastosować go do bolesnej łydki. Zawinąć ręcznikiem na miejscu z bandażem ciśnienia i utrzymania go w miejscu przez 20 minut na raz. Zastosuj ponownie często w ciągu pierwszych kilku dni po urazie.

Kompresja i eevation pomaga zmniejszyć miejscowy obrzęk i ból. Podnoszenie cielęcia powyżej poziomu serca w połączeniu z lodem i zawinięcia na ściskanie może pomóc odzyskiwania prędkości w ostrej fazie uszkodzenia.

Leki NLPZ, takie jak ibuprofen, może mieć pewne korzyści, jak również. NLPZ pomagają kontrolować stan zapalny i ból, ograniczenie. Chociaż nie schemat dawkowania ustalono po uszkodzeniu, Noonan i Garrett w Journal of American Academy of Surgeons ortopedyczne (1999) zalecamy stosowanie NLPZ być ograniczone do natychmiastowego po uszkodzeniu, a następnie odstawić, więc lek nie koliduje z Proces gojenia, ponieważ potrzebny jest pewien stopień do leczenia stanów zapalnych.

Po ostrej fazie urazu upłynął, należy rozważyć konsultacji z fizjoterapeuta na odbudowę i wzmocnienie. Terapia może zapewnić ćwiczenia i rozciąga, które przyspieszają pełnego odzyskania i uczą właściwych działań rozgrzewki, aby zminimalizować ryzyko nawrotu.

Jak leczyć Szczep mięśni brzucha

Szczepy mięśni brzucha nie są zarezerwowane wyłącznie dla sportowców. Każdy może cierpieć szczep brzucha. Ból i dyskomfort cierpiał ze szczepu może być wyniszczające, co codzienne czynności trudne. Leczenie szczepów brzucha jest podobna do każdego innego środka prawnego szczepu. Wykonać kilka prostych kroków self-care i będziesz mógł wrócić do swoich regularnych działań w ciągu kilku tygodni. Jeśli ból jest bardzo ciężka, ale nie wahaj się skontaktować się z pracowników służby zdrowia.

Instrukcje

Szczep leczenia brzusznej

Bądź mięśnie brzucha. Etap ten jest często pomijany przez sportowców i innych konkurentów. Dać czas na uraz wyleczyć. Ograniczyć ilość wytężonej działalności, że udział w ciągu najbliższych kilku tygodni, gdy uzdrawia odkształcenia. Stopniowo zwiększać swoją aktywność do włączenia światła rozciągania.

Zastosuj lodu na napięcie mięśni. Umieścić lodu w plastikowej torbie i umieścić go bezpośrednio na obszarze poszkodowanej. Użyj cienki ręcznik izolować teren czy lód jest zbyt zimno. Typowe zastosowanie wystarcza na 20 do 30 minut. Użyj lód co cztery godziny przez pierwsze kilka dni po urazie, aby zmniejszyć ból i obrzęk.

Wrap bandaż kompresji lub owinąć wokół rannych. Kompresja pomaga ograniczyć obrzęk i okład służy jako przypomnienie, aby ograniczyć działalność.

Zapytaj swojego lekarza, czy należy brać leki NLPZ, aby zmniejszyć ból i stan zapalny. Leki, takie jak ibuprofen może pomóc zminimalizować dyskomfort, że szczep brzucha może spowodować.

Zobacz się z lekarzem, jeśli ból brzucha nie zmniejszy w ciągu dwóch do trzech tygodni. Większość szczepów zacznie się leczyć w tym czasie.

Wskazówki

  • Zapobiec przyszłym szczepów brzucha poprzez poprawę podstawowej siły. Wzmocnienie się brzucha i niskie mięśnie pleców może mieć działanie ochronne na nadmierne napięcia mięśni. Obejmują działania rozgrzewki przed angażowania się w wysiłku lub intensywnych ćwiczeń.

Jak leczyć lub szczep Pull pachwiny

Pachwina jest mięsień, który łączy dolne miednicy do kości udowej. Ciągnąć lub szczep jest rozszerzenie się lub rozdarcie w tym mięśni. Ponieważ główną funkcją pachwinie jest wyciągnąć nogę do tyłu i przekazuje obciążenie sprawia, że ​​bardzo trudno jest chodzić i wykonywać inne czynności wysokiego wpływu. Łzy i ciągnie występują zwykle z powodu wytężonej działalności, na rozciąganie, lub nagła zmiana kierunku podczas biegu lub skoków. Leczenia ciągnąć pachwiny lub zmęczenie może być uciążliwe i bolesne.

Instrukcje

Leczenie

Ustal, jak ciężka jest szczep pachwiny. Urazy pachwiny są klasyfikowane 1, 2 i 3 w odniesieniu do powagi. Stopień 1 jest niewielki, 2 jest umiarkowany, a 3 jest ciężka. Sprawdź, intensywności bólu, zaostrzenie mięśnia pachwiny, zasinienie i obrzęk lub, grudki, a niezdolność do zaciągania mięśnie wewnątrz. Jeśli podejrzewasz, że klasy 3 obrażenia, skontaktuj się z lekarzem.

Połóż pachwinie, utrzymując swoje nogi i za pomocą kul, jeśli chcesz się poruszać.

Ice obszar przy użyciu zimnej paczkę owiniętą w ręcznik, czyniąc to w odstępach 20-minutowych kilka razy w ciągu dnia.

Kompresja obszar urazu owijając je w bandaż Ace, trzymając mięśnie w miejscu.

Podnieś nogę, umieszczając poduszkę pod uda. Zapobiega to obrzęk i zasinienie w okolicy pachwiny.

Stretch pachwiny lekko w czasie. Nie rozciągaj pachwinie ciągu pierwszych 48 godzin od odzyskania, ponieważ może to pogorszyć szkody. Jeśli masz klasy 1 szkodę można próbować światło rozciąganie pachwiny z pomocą partnera treningowego. Jeśli podejrzewasz, że 2 lub 3 stopnia obrażeń, skontaktować się z lekarzem, czy trzeba fizykoterapeuty dla rehabilitacji.

Wskazówki

  • Użyj masaż lodem na szkodę poprzez zamrożenie wody w małej filiżance papieru. Rozdzierania górnej miseczki od lodu i pocierać powierzchnię wystającą do pachwiny.
  • Jeśli ból jest ostry, wzięciu lekarstwa przeciwzapalne, takie jak ibuprofen lub Advil, w celu zmniejszenia bólu i obrzęku.

Jak zrobić masaż sportowy dla szczepów ścięgna udowego

Ścięgno i ciągnie szczepy mogą być bardzo bolesne. Po sprawdzane przez lekarza, masaż sportowy często może pomóc w odzyskiwaniu przez co pomaga zmniejszyć napięcie i stan zapalny w obrębie mięśni uderzeniu obszarze. Masa sportowe mogą przyczynić się do zmniejszenia występowania tkanki bliznowatej tworzący w obszarze ścięgna oraz. Techniki udział w sesji masażu są stosunkowo proste i można go stosować z łatwością.

Instrukcje

Zastosuj tylko tyle oleju w ręce, aby umożliwić jeszcze płaszcz, ale nie tak bardzo, jak zrobić ręce zbyt śliska, aby uchwyt. Stosując ruch do góry, zaczynają się w strefie nieco powyżej tylnego obszaru kolan i suwu do góry wzdłuż ścięgna, aż do osiągnięcia górnej części odkształconej powierzchni. Upewnij się, że są twarde, ale kresek nie światło. Działania w górę działa z kierunkiem przepływu krwi, co jest, co chcesz stymulować. To działanie pomoże zrelaksować pacjenta i przygotowanie ścięgno dla bardziej agresywnych technik masażu. Kontynuować głaskania przez pięć do dziesięciu minut, w zależności od ciężkości danego szczepu.

Za pomocą palców obu rąk, aby powoli ugniatać mięśnie w sposób podobny do wyrabiania ciasta. Palcami jednej ręki, przenieść mięśni ku sobie, podczas przemieszczania drugiej części mięśnia Odległość między palcami drugiej ręki. Naprzemiennie z przodu, z dala od trzech do ruchów Rive minut, uważając, aby poruszać się w górę iw dół ścięgno podkolanowe. Podczas tej fazy, należy użyć większą presję niż z głaskanie.

wykonać, co jest znane jako technika odpędzania. Wiąże się to z zastosowaniem ciśnienia bezpośrednio na głębsze mięśnia przy użyciu kciuka i palców. Trzymaj ciśnienie przynajmniej licząc do dziesięciu, a następnie zwolnić i dalej wzdłuż linii ścięgno podkolanowe. To jest w celu identyfikacji węzłów w mięśniach i naciskać, aby wygładzić je węzły. Zastosuj co najmniej trzy rundy tego procesu, a następnie na przemian z zarysem działań głaskanie w drugim etapie. Kontynuować przez pięć do dziesięciu minut.

Zakończ sesję z powtórzeniem głaskanie światła zastosowanego w kroku 1. To pomoże uspokoić mięśnie i pomoc w relaksacji.

Szczep szyjki macicy, co jest z prawem radikulopatia?

Według Whiplash Informacji Page, Whiplash jest najczęstszym rodzajem szyjki macicy (szyjka) szczepu. Wypadków samochodowych powodują najbardziej obrażenia kręgosłupa szyjnego, ale wszelkie działania przy szyi poza jego zakres ruchu może spowodować obciążenie szyjki macicy.

Objawy

Szczepy szyjki podrażnić nerwy, które podróżują od szyi do klatki piersiowej, ramion i rąk. Kiedy to podrażnienie promieniuje do klatki piersiowej, barku, ramienia i ręki po prawej stronie ciała to się nazywa prawo radikulopatia.

Diagnoza

Lekarz wykona podstawowe badanie neurologiczne, w biurze, sprawdzanie problemów równowagi i zmiany siły mięśni i czucia. MRI lub X-ray może być zobowiązany do zbadania kręgi szyjne do dyskopatii.

Leczenie

Lekarz może zalecić fizykoterapię, niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) i gorące lub zimne okłady w leczeniu raka szyjki ból szyi. Jeśli ból trwa dłużej niż sześć tygodni, lekarz może przepisać mocniejsze leki przeciwbólowe, rozluźniające mięśnie i zastrzyki steroidowe.

Rozważania

Omówić kręgów szyjnych leczenie z lekarzem. Zgodnie z Mayo Clinic, dodając, akupunktura czy masaż do planu leczenia może być właściwe z niewielkim szczepu szyi.

Ostrzeżenie

Skontaktować się z lekarzem, jeśli masz silny ból w nocy, trudności w oddychaniu i osłabienie rozwija w swoim prawym ramieniem lub ręką. Objawy te mogą wskazywać na uszkodzenie nerwów.

Jak uniknąć sztywny kark podczas snu

Budząc się rano z sztywność karku jest częstym problemem. Aby pokonać sztywny kark, starają się unikać potencjalnych przyczyn. Ból jest na tak stopniowo przez całą noc, nie zdają sobie sprawy, boli aż do następnego ranka. Wykonaj następujące kroki, aby zidentyfikować i naprawić problemy sztywne szyi.

Instrukcje

Użyj właściwego poduszkę. Upewnij się, że poduszka podnosi głowę około trzech centymetrów wyższy od swojego ciała, gdy leżąc na plecach lub boku. Dobre poduszki kołyski głowę wygodnie i utrzymuje szyję obsługiwane przez noc. Spanie z szyi pod nienaturalnym kątem jest najczęstszą przyczyną szczepu szyi. Rozważyć zakup specjalnie zaprojektowanego szyję poduszkę jeśli często budzę się z sztywność karku.

spać na twardym materacu. Nawet jeśli masz odpowiednią poduszkę, miękkie, ugięcia materaca można pokonać dobrą postawę podczas snu. Dobra postawa w nocy jest tak samo ważne jak dobrej postawy w ciągu dnia. Idealnie, materac i poduszka powinny łączyć, aby utrzymać kręgosłup i szyję w linii, aby zapobiec napięcie mięśni i sztywność karku.

Unikaj spania w projekcie. Otwarte okno sypialni i świeże powietrze to przynosi może być korzystne, ale jeśli wiatr wieje w na szyi przez całą noc, może się zrelaksować mięśnie prowadzi do sztywności rano. Spanie z klimatyzatora może zrobić to samo. Jeśli musisz spać przy otwartym oknie lub w klimatyzację, przenieść swoje łóżko, aby umieścić w sypialni, gdy nie jesteś w projekcie.

Nie należy spać na brzuchu. Ta postawa podnosi głowę nieprawidłowo i może zmusić głowę, aby włączyć się zbyt daleko na bok, napinając szyję. Jeśli masz tendencję do roli na brzuchu podczas snu, spróbuj umieścić poduszki na każdej stronie ciała, aby utrzymać się z toczenia.

rozładować napięcie w szyi za pomocą kilku prostych ćwiczenia rozciągające przed snem. Stres może zbudować w ciągu dnia, a jeśli nie podejmie kroki w celu zrelaksowania szyi, szczep może nasilać się w nocy. Może to również pomóc, aby rozciągnąć się w łóżku, gdy budzisz się rano, zanim wstanie z łóżka.

Skonsultuj się z lekarzem, jeśli sztywność karku utrzymuje mimo wszystkich wysiłków, aby to poprawić. Przewlekłe sztywność karku może być symtom z bardziej poważnych problemów.

Wskazówki

  • Prawo szyi poduszka jest indywidualny wybór na podstawie rozmiaru, wagi i innych szczególnych warunkach może być. Zobacz sekcję źródłem informacji i źródeł poduszki szyi.

Ramię i powoduje ból szyi

Około 67 procent dorosłych wystąpić poważne ramię i ból szyi, co najmniej raz w życiu. W rzeczywistości, ból szyi jest jednym z głównych powodów ludzie odwiedzają lekarza. Niestety, wiele osób nie wie, co powoduje ten ból iw efekcie nie wiedzą, jak temu zapobiec. Aby dowiedzieć się o głównych przyczynach szyi i barku nadal.

Stres

Stres jest jedną z głównych przyczyn szyi i barku. To dlatego, że stres powoduje mięśnie się zmęczą się i umowy, które pozostawia im uczucie sztywny i obolały. Ważne jest, aby wziąć co najmniej jedną godzinę z każdego dnia, aby zrelaksować się, medytować lub zrobić coś przyjemnego dla Ciebie. Skocz do kąpieli, poczytać dobrą książkę lub nawet oglądać swój ulubiony program telewizyjny.

Szczep mięśni

Energicznych ćwiczeń i podnoszenia ciężkich może powodować wyciągnął mięśnie szyi i ramion. Aby uniknąć bólu w tej dziedzinie, gdy pracuje, znać ostateczną granicę i nie zmuszać się poza tym punktem. Należy szczególnie przestrzegać tej reguły, jeśli jesteś trening siłowy. Ryzyko rozdarcia mięśni nie warto i nie zostawię cię z mięśni bardzo obolałe i sztywne. Odnosi się to także do przenoszenia ciężkich przedmiotów albo w wolnym czasie lub w pracy. Zawsze należy być ostrożnym podczas podnoszenia ciężkich przedmiotów i nie wahaj się poprosić kogoś o pomoc.

Spanie

Spania w złej pozycji może spowodować obudzić z Crick w szyi, który jest częstą przyczyną bólu szyi i barku. Osób odczuwa ból w tych dziedzinach częściej kiedy spać na brzuchu z głową odwrócił się na bok. A kilka dni ból mięśni, nie może wydawać się nic wielkiego, spanie w tej pozycji na przestrzeni kilku lat, może spowodować uszkodzenie kręgosłupa. To, z kolei, ostatecznie spowodować bardziej poważne bóle szyi i barku.

Słaba postawa

Ludzie o słabej postawy często doświadczają bólu szyi i barku na co dzień. Słaba postawa zazwyczaj oznacza zgarbione plecy lub nierówną postawę. Kiedy osoba stoi w ten sposób grzbiet nie jest w pozycji stojącej. W rezultacie szyjka znajduje się w nienaturalnej pozycji, co powoduje skurcze w kołnierzu i szyi. Poprzez poprawę postawy można wyeliminować znaczną ilość stresu umieszczone na powierzchni ciała.

Siedząc przy biurku

Ludzie, którzy spędzają godziny siedząc przed komputerem cały dzień często mają bóle szyi i ramion, ponieważ monitory komputerowe są rzadko dostosowane oczach fotografowanych osób. Oznacza to, że człowiek musi pochylić głowę w górę lub w dół, aby zobaczyć na ekranie, co z kolei stawia ogromną ilość stresu na szyi. Monitor należy ustawić tak centrum niego znajduje się na poziomie oczu, gdy siedzi się w pozycji pionowej.

Ból szyi Diagnoza

Szyjki macicy (szyjka) Ból może być spowodowany z wielu różnych powodów. Normalnego zużycia w organizmie jest wystarczający, by spowodować ból szyi lub uraz okolicy szyi może powodować ból i dyskomfort. Ból szyi często towarzyszy sztywność ramion i pleców, i trudności w wykonywaniu codziennych czynności z powodu dyskomfortu lub bólu, sztywności. Silny ból z powodu urazu, ból strzelanie, utrata siły, albo zmiana ruchów jelit lub pęcherza moczowego są wszystkie objawy, które wskazują, pacjenta należy natychmiast zasięgnąć porady lekarskiej.

Szczepy mięśni

Nadużywanie szyi lub ciągle mając go w niezręcznej sytuacji może prowadzić do mięśni szczepów. Mięśni, w szczególności w obszarze tylnej części szyi, może się zmęczenia, prowadząc do bólu. Czytania w łóżku, podczas prowadzenia samochodu, szlifowania zębów lub spędzać zbyt dużo czasu zgarbiony może prowadzić do napięcia mięśni w szyi.

Kontuzje

Urazy Szyjka może występować w wielu różnych sytuacjach. Urazu kręgosłupa szyjnego z bycia w kolizji w tył, sportowe urazy lub kontuzje w pracy może powodować ostrego lub przewlekłego bólu szyi. Kiedy szyja jest rozciągnięta lub przeniesiony w złym kierunku lub zbyt szybko, może rozwinąć tkanek miękkich niż standardowy limit, w wyniku kontuzji.

Zużyte Rozbiórki

W miarę starzenia się organizmu, połączenia są zużyte i mogą powodować bóle i sztywność karku. Stawy w zdegenerowanych szyi i prowadzi do choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa szyjnego. Pacjent może znaleźć tego towarzyszy ból promieniujący dół łopatkami. Ból może być gorsza w godzinach porannych i wieczornych. Przeciwbólowe mogą być przepisane do złagodzenia bólu z zapaleniem kości i stawów.

Zaburzenia dysku

Amortyzacja od początku kręgosłupa stać się suche, sztywne i bardziej wąskie jak jednego wieku. To zawęża przestrzeń w kręgosłupie, które przechodzą przez te nerwy, co prowadzi do bólu szyi spowodowanego nerwów coraz zirytowany. Z przestrzeni między kręgami się skompresowany, tkanek i ostrogi kostne mogą naciskać na nerw, jak wyjść z rdzenia kręgowego. Będzie to wymagało pewnego rodzaju pomocy lekarskiej lub leczenia przeciwzapalnego, aby otworzyć się na odwagę, korzenie.

Stres

Długotrwały stres może doprowadzić do poważnego i chronicznego bólu szyi czuł jako sztywny lub achy szyi i pleców. Ten stres może być w pracy, sytuacji finansowej lub problemy rodzinne. Jednakże, zmniejszenie naprężenia może zmniejszyć ból szyi.

Ból szyi Fakty

Większość z nas cierpi na ból w szyi, dosłownie, w jednym czasie lub innej. Jeśli mamy słabą pozycję lub są zgarbiony komputerze przez cały dzień może prowadzić do bólu szyi. To zwykle nie jest poważny i znika w ciągu kilku godzin, ale jeśli to trwa kilka dni lub tygodni to uznane za przewlekły ból, i powinieneś zobaczyć się z lekarzem.

Dyski

Z wiekiem, dyski w naszym szyjce, które służą jako poduszki pomiędzy kręgami się sztywna i suche, a przestrzeń pomiędzy kręgami zwęża się w wyniku. Dyski te mogą herniate. Kiedy to się dzieje, galaretowatej chrząstki wewnątrz dysku przebija się przez twardą chrząstki pokrycie i może powodować ból szyi i podrażniać okoliczne nerwy. Ostrogi, które są kościste narośla, można także nacisnąć na nerwy i powodować ból.

Szczep mięśni

Zgodnie z Mayo Clinic, napięcie mięśni jest częstym spust z bólem szyi. Zazwyczaj, kiedy mięśnie na karku stają się napięte i zmęczony z przepracowania ich ból wynika.

Choroba zwyrodnieniowa szyjnego

Z wiekiem nasze stawy zużywają się, a to może prowadzić do choroby zwyrodnieniowej stawów, która jest uważana za formę zużycie i rozdarcie stawów. Jeśli masz szyjnego (kark) Choroba zwyrodnieniowa stawów to zrobi szyi sztywny i bolesny.

Whiplash

Jeśli zostałeś ranny w wypadku samochodowym lub innej działalności i przeżywają ból szyi może wskazywać cierpi z kręgów szyjnych. Stan ten występuje zazwyczaj w przypadku kolizji tylnych, gdy głowa jest szarpnął do przodu, a następnie do tyłu, która rozciąga się tkanek miękkich szyi daleko poza swoje granice.

Czas, aby udać się do lekarza

Jeśli cierpi na silny ból szyi, zasięgnąć porady lekarza. Jeśli otrzymał cios w szyję lub głowę może masz doznał kontuzji złamania lub więzadła. W przypadku wystąpienia bólu przez strzelanie na ramieniu lub w dół, ręce i palce są mrowienie może to oznaczać, że masz trwałego podrażnienia nerwów. Jeśli masz słabość w nogach lub ramionach lub okaże się, że są szuranie stóp może być cierpi na neurologiczne problemu. Dodatkowo, jeśli zauważy się duże zmiany w swoich jelit lub pęcherza nawyków, takich jak niezdolność do utrzymywania moczu, może to wskazywać, że uszkodzenia neurologiczne.

Podrażnienie i nerwów Ból szyjki macicy

Szyjki macicy podrażnienie nerwów, ból może być problemy w obszarze szyjki, która ma wpływ na jedną lub więcej spośród ośmiu nerwów pochodzących z obszaru karku. Może to spowodować zapalenie lub obrzęk i uderzenie nerwu, określanego również jako ściągniętym nerwu, które może powodować dyskomfort, tkliwość lub ból szyi lub otoczenia.

Podstawy Region szyjki macicy

Szyjki macicy obszar regionu lub szyi biegnie od podstawy czaszki do ramienia i tworzy najbardziej wysunięte do góry siedem kręgów lub kości kręgosłupa. Twoja szyja wspiera i umożliwia ruch głowy. Nerwy pochodzące z tego obszaru kontroli funkcji i zdolności sensoryczne barków, ramion i rąk, oprócz głowy, twarzy i szyi.

Przyczyny problemów z szyjki macicy

Problemy w obszarze szyjnym może być spowodowana przez uraz lub skręcenia i szczepów do mięśni szyi. Objawy ucisku szyi lub sztywność może również wystąpić z niewystarczającym poziomem, nadużywanie i mięśni problemów, takich jak skurcze lub punktów spustowych. Kręgosłupa, takich jak zaburzenia artretyczne lub zmian strukturalnych, wypuklinami tarczowych lub kręgowego, zwężenie przestrzeni kręgosłupa, może być również wynikiem ciśnienia swojego rdzenia kręgowego lub nerwów.

Podrażnienie nerwu szyjnego i ból

Szyjki macicy podrażnienie nerwów, ból może wystąpić jeżeli przynajmniej jedna z ośmiu nerwów szyi zostać oddziaływującego lub ograniczone. Szczypał ból nerwu może wahać się od ogólnego dyskomfortu lub ucisku na szpilkach do gwałtownego, uczucie fotografowania. Ze względu na szlakach nerwowych, ból może być odczuwalne w szyi, w dowolnym miejscu w regionie głowy lub twarzy, lub może promieniować do barków i podróży do ramion, łokci i dłoni. Może również występować ogólne osłabienie w tych obszarach. Ściśnięte nerwów w piątym kręgu na przykład, może spowodować objawy w ramieniu podczas problemu siódmego kręgu objawy mogą tworzyć się w ręce, a nawet środkowego palca.

Zarządzanie szyjki macicy Podrażnienie nerwów i bólu

Szyjki macicy podrażnienie nerwów i ból może trwać kilka tygodni. Pierwszym etapem procesu jest określić powierzchnię uderzenia i zmniejszenie zapalenia lub obrzęku, które może być spowodowane przez objawy. Wykorzystując niesteroidowe leki i techniki przeciwzapalne zwolnić mięśni szczelność może złagodzić objawy. W ciężkich przypadkach stosowanie sterydów wstrzykiwań mogą być konieczne w celu umożliwienia kontrolowania zapalenia nerwu leczyć.

Profilaktyka raka szyjki Podrażnienie nerwów i bólu

Zapobieganie szyjki macicy podrażnienie nerwów jest najlepszym sposobem, aby zapobiec objawy bólowe. Prawidłowe ustawienie szyi wraz z ogólnym szyi program pomocy w zapobieganiu rozciągania. Praktykowanie technik zarządzania stresem i wykorzystanie praktyczne na temat możliwości leczenia, takich jak gabinet masażu może również złagodzić napięcie mięśniowe, które mogą przyczynić się do ściągniętym nerwobóli.

Ból szyi i problemy

Jak w większości innych części ciała, szyja jest podatne na uszkodzenia i normalnego zużycia. Wiele osób odczuwa ból szyi w pewnym momencie lub innego. Chociaż niektóre ból szyi może tylko przez krótki okres czasu, może być także przewlekły, trwający od kilku tygodni lub więcej.

Szczepy i skurcze

Mięśnie szyi może stać się bardzo zmęczony i szczep lub skurcz powodu nadużywania i brak rozciągania. Codzienne nawyki, takie jak patrząc na ekranie komputera, hunching nad i spanie na czyjejś żołądku wszystko może doprowadzić do napiętych mięśni szyi. Może to prowadzić do przewlekłego bólu szyi lub nawet patrz ból w innych częściach ciała. Osób z przewlekłymi bólami głowy, na przykład, mogą w rzeczywistości mieć podstawowych problemów szyi.

Wspólne Zużycie

Choroba zwyrodnieniowa stawów jest chorobą, która dotyka głównie chrząstkę. Zdrowa chrząstka obejmuje końce kości w obrębie stawu, aby pomóc w absorpcji szoku, ale wpływ na zapalenie kości i stawów chrząstka zużywa się i kości zaczynają trzeć razem. Jeżeli szyja zostało dotknięte chorobą zwyrodnieniową stawów, może wystąpić ból, sztywność, obrzęk i / lub utratę ruchu. Według Narodowego Instytutu stawów i mięśniowo-szkieletowego oraz choroby skóry, zapalenie kości i stawów dokładna przyczyna nie jest znana, ale może występować u osób starszych i osób, którzy wcześniej mieli wspólne urazy i deformacje i osób z nadwagą.

Problemy z dysku

Wraz z wiekiem, dyski między kręgami stracić część swoich najbardziej przydatnych cech. Przykładowo, staje się suchy i sztywny z wiekiem utratę niektórych swoich właściwości amortyzujących i potencjalnie powodując bóle nerwów. Oni również mogą zostać przepuklina (co oznacza, że ​​dysk jest wewnętrzny chrząstki wychodzi przez tego dysku twardszego pokrycia), co może powodować ból szyi lub podrażnienie nerwów. Ponadto, tkanki lub ostrogi kości (narośla na kościach) może wywierać nacisk na nerwy i powodować ból.

Kontuzje

Ból szyi może wynikać z różnych urazów. Whiplash jest jeden wspólny uraz szyi. Występuje, gdy głowa gwałtownie szarpnął do tyłu i do przodu (lub na odwrót), co powoduje, że tkanki w szyi rozciągać poza ich naturalne granice. Wypadki samochodowe są często, co prowadzi do urazu kręgosłupa szyjnego, zgodnie z Mayo Clinic, ale Whiplash może być również związane z zajęć sportowych. Złamania w kości (przerwy kości) są również często spowodowane przez wypadki samochodowe i działań sportowych. Wakacje w szyjce kości muszą być traktowane bardzo poważnie, ponieważ mogą one również oznaczać, uszkodzenia rdzenia kręgowego, co prowadzi do paraliżu.

Leczenie

Rodzaj leczenia stosowany w problemach szyi i ból zależy całkowicie od tego, co jest przyczyną ich na początku. Niektóre ból może zniknąć na własną rękę, podczas gdy inne mogą wymagać ból chiropraktyka opieki, fizykoterapii, gabinet masażu, a nawet operacji. Lekki ból mięśni ma zwykle przyczyna alarmu, niektóre podstawowe niesteroidowe leki przeciwzapalne (takie jak ibuprofen,) lodem, do stosowania miejscowego, kremy i reszty można złagodzić większość.

Ostrzeżenie

Należy mieć świadomość, że ból szyi nie należy lekceważyć, jeśli nie towarzyszy mu poważniejszych objawów. Na przykład, ból szyi może być spowodowane poważnym stanu zwanego mózgowych (obrzęk i podrażnienie błon całym mózgu i rdzenia kręgowego) lub może być objawem ubocznym urazu głowy. Skontaktować się z lekarzem, jeśli poszkodowany przeżywa zamęt, problemy sensoryczne, ból z tyłu oka, gorączka, silny ból głowy lub ból pleców, wysypka, lub osłabienie mięśni w rękach i nogach.

Whiplash & Chronic Ból szyi

Uraz kręgosłupa szyjnego jest do szyjki, określany jako szczep skręcenie karku i szyi. Zaburzenie zazwyczaj występuje podczas wypadku samochodowego, w którym szyjka jest bita w przód, a następnie do tyłu. Tkanki miękkie w szyi są uszkodzone i mogą powodować przewlekły ból szyi przez miesiące lub lata.

Przyczyny

Kiedy szyja jest bita, lub szarpnął się gwałtownie do przodu, a następnie z powrotem, mięśnie i więzadła są napięte poza ich normalnym zakresie, powodując uszkodzenia. Whiplash może być spowodowane z wypadków samochodowych, roller coaster lub innych wesołego miasteczka, jest wstrząśnięty lub kontuzje sportowe.

Objawy

Whiplash i przewlekłe objawy bólowe szyi obejmują ból szyi, które mogą być odczuwalne bezpośrednio po wypadku lub kilka dni później. Inne objawy to: sztywność karku, ból głowy, ból w barku, ramienia, żuchwy lub pleców, zmęczenie, zawroty głowy, dzwonienie w uszach i wrażeń, takich jak pieczenie lub kłucie. Przewlekły ból szyi może również prowadzić do depresji, stresu, uzależnienia od środków przeciwbólowych, trudności z zasypianiem, złość i niepokój.

Diagnoza

Lekarz może podjąć rentgenowskie szyi i tyłu, aby sprawdzić, czy nastąpiło jakiekolwiek uszkodzenie kości. MRI ujawni żadnych uszkodzeń tkanek miękkich do szyi.

Leczenie

Leczenie przewlekłego bólu szyi może zawierać na sobie miękki kołnierz szyjny na szyi przez kilka tygodni. Kołnierz zapewnia wsparcie dla szyi i ogranicza wszelkie dodatkowe uszkodzenia tkanek szyi. Over-the-counter leki przeciwbólowe mogą być zalecane do łagodnego bólu szyi i ból recepty leki zostaną podane na silny ból szyi. Zwiotczające mięśnie mogą być przepisane na relaks usztywniane mięśnie szyi.

Terapia

Fizykoterapia mogą być używane, aby pomóc uniezależnić się kołnierz szyjny. Fizjoterapeuta pokaże Ci odpowiednie ćwiczenia na wzmocnienie mięśni i zapewnić elastyczność szyi.
Pacjenci cierpiący na przewlekły ból szyi może stać się sfrustrowany i przygnębiony. Doradztwo i antydepresyjne mogą być zalecane, aby radzić sobie ze skutkami przewlekłego bólu.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Upewnij się, że zagłówek w samochodzie jest prawidłowo do wysokości. Twój szef może przedłużyć wstecz jeszcze dalej, jeżeli zagłówek jest usytuowany niżej niż na poziomie głowy, powodując dalsze uszkodzenia.

Jak korzystać z Heat Therapy napięte mięśnie

Mięśnie są wykonane z wielu włókien, które mogą rozciągać. Szczep występuje, gdy włókna są przeciążone lub podarte. Zwykle dzieje szczepy mięśni podczas ćwiczeń lub wytężonej działalności bez dobrej rozgrzewki i rozciągania wcześniej. Terapia ciepła zwiększa przepływ krwi, aby pomóc w procesie leczenia, a także rozluźnia napięte mięśnie.

Instrukcje

Terapia cieplna po użyciu terapii Ice

Ice obszar dotknięty bezpośrednio po początkowym rozdarcia. Twoje ciało reaguje na napięte mięśnie, wysyłając krew natychmiast wyleczyć uraz. Jednak, zbyt wiele krwi powoduje stan zapalny, ból i siniaki. Epoka spowolni przepływ krwi, zmniejszając obrzęk i ból. Zastosowanie terapii lodu na zaledwie 20 minut na godzinę przez pierwsze 24 do 72 godzin.

Bądź napięte mięśnie. Zachować jak najwięcej odciążyć obszaru, jak to możliwe, aż obrzęk i zasinienie spadły. Proces gojenia będzie postępować znacznie szybciej, gdy mięśnie są wypoczęte.

Stosować metody domowe terapii cieplnej. Sposoby domowe są proste i bezpłatne. Możesz namoczyć ręcznik w gorącej wodzie, wypełnić plastikową butelkę z gorącą wodą lub narysować gorącą kąpiel. Upewnij się, że woda nie jest zbyt gorąca przed umieszczeniem go na mięśnie.

Podgrzać napięte mięśnie przez 20 do 30 minut, chyba uczucia dyskomfortu.

Kontynuuj aby zastosować ciepło na napięte mięśnie, co najmniej trzy razy dziennie, aż ból ustępuje. Upewnij się, że temperatura skóry wrócił do normy, zanim to plecy ciepła na mięśnie.

Użyj Therapy ciepła zapobiec napięte mięśnie

Stretch przed każdym wysiłku lub intensywnych ćwiczeń. Twoje mięśnie muszą się rozgrzać przed ich użyciem, w przeciwnym razie staną się sztywne i napięte. Jest to konieczne, aby rozciągnąć mięśnie zostały napięte.

Zastosuj terapię ciepła przez 15 minut, zanim głowę do siłowni lub rozpocząć trening w domu. Ciepła zwiększy krążenie i rozluźnić mięśnie. Zostaną one przygotowane do ćwiczeń.

Wskazówki

  • Jeśli masz powtarzające napięte mięśnie, zakupić pad ciepła lub owinąć online Thermaphore poza BodiHeat lub Thermacare (patrz źródła poniżej).
  • Zawsze postawić barierę między skórą i terapii cieplnej, aby uniknąć podrażnienia, pieczenia lub pęcherze.
  • Nigdy nie stosować terapii ciepła podczas snu.

Jak zrobić mazidła

Dowiedz się, jak zrobić własny maści. Domowe mazidła są niedrogie, łatwe do wykonania i skuteczne.

Instrukcje

Dodaj 2 uncje z pieprzem cayenne i 1 uncja z mirry do 4 uncje oliwą z oliwek.

Oderwij lub mieszać składniki wraz z drucianą trzepaczką lub blender, dopóki nie zostaną w pełni włączone.

Pozostawić mieszaninę do stromy przez co najmniej 7 godzin przed użyciem. Przechowywać w lodówce, aż do użycia.

Zastosowanie szczepów mięśni lub napięcie mięśni. Domowe mazidła jest również przydatny do głowy.

O naciągnięcia mięśni

Naciągnięty mięsień jest kolejnym sposobem opisania szczep mięśni, który występuje, gdy włókna w mięśniu są rozciągnięte zbyt daleko. Może to prowadzić do obrzęk, ból i skurcze mięśni lub osłabienie. Szczepy mięśni, a nie często poważne, należy natychmiast.

Cechy wyciągnął mięśni

Chociaż każdy może wyciągnąć mięśni, szkoda ta jest na ogół związane z nadużywaniem, często przez sportowca lub ktoś pracuje w pracy, która wymaga podnoszenia ciężkich. Mogą również wystąpić przez rozciąganiem lub bezpośrednio do obszaru uszkodzenia.

Najczęstsze obszary napięcie mięśni są z powrotem i --- ścięgna mięśni z tyłu ud. Wiek, zmęczenie, nerwów uderzeniowego w dolnym odcinku lędźwiowym, brak wytrzymałości i elastyczności, przyczynia się do naciągnięcia mięśni, szczególnie te, z tyłu i ścięgna.

Identyfikacji nasilenia napięcie mięśni

Szczepy mięśni przypisano do jednej z trzech kategorii, w zależności od nasilenia.
Klasa 1: łagodny dyskomfort, może trochę tkliwość, gdzie nastąpiło ciągnąć, ale bez widocznego obrzęku.
Klasa 2: Więcej dyskomfort, opuchlizna i ewentualnie niektóre siniaki. Może trzeba chwilę zatrzymać działania jak działa.
* Klasa 3: Bolesne podczas chodzenia. Może także wystąpić skurcze mięśni, obrzęk i znaczne siniaki. Jeśli podejrzewasz, że masz napięcie mięśni klasa 3, należy zgłosić się do lekarza.

Leczenie ostrego

Zazwyczaj można leczyć kontuzję mięśni Grade 1 w domu. Dla klasy 2 szczepu, fizjoterapeuta może zaprojektować program ćwiczeń, aby pomóc z odzysku. Jeśli podejrzewasz, że stopień 3 łzę, zobaczyć się z lekarzem, gdyż może zaistnieć konieczność naprawy chirurgicznej.

Bez względu na to jakiej kategorii wystąpić natychmiast rozpocząć leczenie. Zapamiętaj mnemonic CENA --- Ochrona, odpoczynek, Ice, Compression, Elevation. Połóż się i miej IcePack na miejscu, gdzie czujesz ból na 15 do 20 minut każdego dnia kilka razy w ciągu pierwszych 48 do 72 godzin. Szczepów mięśni w kończynach, użyj lekkiego bandaża uciskowego, ale należy uważać, że nie jest zbyt napięty. Jeśli jest to bolesne, chodzić, używać kul. Uzyskać dużo odpoczynku, ale nie zatrzymać wszystkie działania. Ruch może być pomocne. Jeżeli ból i obrzęk nie poprawi się, skontaktuj się z lekarzem.

Rozważania Rehab

Natychmiast rozpocząć delikatne ćwiczenia mięśni rozciąganie, tak długo, jak nie zwiększyć ból. To nie jest rzadkością, aby uzyskać natychmiastową ulgę następnie wzrost bólu. To powinno odejść po powtórzyć ćwiczenia rozciągające. Jak ból i obrzęk zmniejsza się, powoli dodać ćwiczenia wzmacniające do swojego programu.
Aby uniknąć chronicznego problemu, upewnij się, aby w pełni odzyskać przed wznowieniem działalności, które spowodowały szkody w pierwszym rzędzie.

Zapobieganie / Rozwiązanie:

Wiek, zmęczenie, płci i stylu życia może sprawić, że bardziej narażone na przewlekłe napięcia mięśni. Nie można zmienić niektóre z tych czynników, ale można uzyskać odpowiedni odpoczynek i utrzymać siłę i elastyczność poprzez regularny program rozciągających i wzmacniających. Zawsze rozgrzewki przed rozpoczęciem działalności; Jeśli jesteś nowy w działalności, zaczynają powoli. Nie przesadzaj --- że staje się ciągnąć mięśni tylko czekają, aby się stało.

O Urazy mięśni

Urazy mięśni, są ogólnie określane mianem napięcia mięśni i trzy stopnie nasilenia, podobnie jak oparzenia. Większość szczepów mięśni nie są poważne i nie wymagają pomocy medycznej. Jak w przypadku wszystkich urazów, ważne jest, aby zrozumieć, jak następuje szkody, jakie metody są potrzebne, aby leczyć zranienia i jak zapobiec ponownemu szkody. W razie wątpliwości o tym, jak złe szczep jest skorzystać z pomocy lekarskiej.

Defintion

Urazy mięśni są szczepy mięśni. Szczepy są łzy w mięśni lub ścięgien, które łączą je z kości. Szczep ten jest wynikiem siłą rozciągania mięśni poza jego pojemności. Kiedy wyminął jej granic, włókna mięśniowe zerwie, czasem trochę lub całkowicie.

Objawy

Szczepy mięśni są bolesne. Ból może być "normalne" jak ból czułem po wyczerpującym treningu lub masy tak poważne, że mięsień jest pulsujący ból, nawet w stanie spoczynku. Napięte mięśnie mają problem łożyska wagi i zmniejszenia stabilności stawów wokół nich, co zwiększa ryzyko uszkodzenia stawów. Zasinienie lub zaczerwienienie może pojawić się i, w skrajnych przypadkach, może pękać skóra z nacięciami.

Nasilenie

Trzy stopnie szczepów wahają się od pierwszego stopnia przez trzeciego stopnia. Szczepy pierwszego stopnia są drobne łzy, które występują przez trakcie normalnego forsownych ćwiczeń w kilku włókna mięśniowe, zostają uszkodzone. Szczepy drugiego stopnia mają więcej włókien mięśniowych uszkodzonych z większej zlokalizowanego łza. Szczep trzeciego stopnia jest najbardziej nasilone i obejmuje pełną pęknięcia mięśnia zerwanie jej w miejscu rozerwania.

Leczenie

Lód jest pierwszą rzeczą, aby zastosować się do szczepu. To powinno być wykonane natychmiast, aby zmniejszyć krwawienie mięśni i obrzęk utrzymać na minimalnym poziomie. Mięśni powinny być utrzymywane w pozycji rozciągniętej, ale nie nadmierne, stosując lód w celu zmniejszenia obrzęku. Podczas spęcznienia ustąpi, ciepło może być połączony z lodem w odstępach czasu w ciągu dnia. Akronim nazywa CENA najlepiej opisuje leczenie: ochrona, odpoczynek, lód, kompresji i elewacji. Mięśnie potrzebują odpoczynku, aby naprawić się. Działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe mogą być stosowane w celu zmniejszenia obrzęku i bólu. Jeśli mięśnie nie mogą być wykorzystane w całości lub obrzęk nie zaczną ustępować w ciągu 24 godzin, zgłosić się do lekarza.

Pevention

Najlepszym sposobem, aby uniknąć skręcenia mięśni jest regularnie rozciągać. Codzienne rozciąganie utrzymuje mięśnie zwinny i powięzi otaczającej je osłonie elastycznej. Pamiętaj, aby rozciągnąć przed rozpoczęciem ćwiczeń, aby przygotować mięśnie do wytężonej działalności, i rozgrzać mięśnie powoli przed rygorystycznych procedur wykonywania.

Oznaki Naciągnięty mięsień

Najczęstszymi przyczynami naderwanym mięśniem są nieprawidłowo podnoszenia ciężkich przedmiotów, wykonywanie i podnoszenie ciężarów. Zakres ciężkości w ciągniętych mięśni jest duże. To może być coś z małego rozdarcia mięśnia prawie jest rozdarty na pół. Czasem może to być trudne do ustalenia, czy mięśnia jest wyciągnięta. Poniżej znajduje się pięć najczęstszych oznak Naciągnięty mięsień.

Ból mięśni

Pierwszą rzeczą, jaką można zauważyć podczas ciągnięcia mięśni jest ból. W zależności od stopnia, może być tępy ból, ostry lub stałej, kłujący ból. Po dotknięciu mięśni, będzie czuć się jeszcze bardziej bolesne. Średniego ciągnięty mięśnia uczucie jest bardzo podobna do złej stłuczenie.

Osłabienie mięśni

Zauważalny jest spadek siły w Naciągnięty mięsień. To nie jest aż każda łza jest naprawiony, że mięśnie odzyska pełni sił. Cały proces będzie trwać od dwóch tygodni do dwóch miesięcy. W większości przypadków, wyciągnął mięśni niewielkie uszkodzenie, tak średni czas leczenia jest na dolnym końcu tej ramki czasowej.

Sztywność mięśni

Z ciągniętych mięśni, można zauważyć, Twój zakres ruchu jest ograniczony. Na przykład, jeśli ciągnąć mięśnie ramion, możesz nie być w stanie w pełni rozwinąć swoje ramię. Powodem tego jest to, że staje się tak napięty mięsień że tymczasowo traci część swej elastyczności. Symptom zazwyczaj trwa od jednego do sześciu tygodni, w zależności od nasilenia.

Mięśni obrzęk

Czy można zauważyć, czy nie, jest jakiś obrzęk, które idzie w parze z Naciągnięty mięsień. Szczep będzie produkować niewielkie obrzęki, że najprawdopodobniej nie będzie widoczna, jeśli nie są w pełni świadomi tego, co twoje ciało wygląda normalnie. Duże ilości obrzęk powinien być analizowany przez lekarza, ponieważ może to wskazywać na uraz, który ma długotrwałe skutki.

Posiniaczone skóry

Można zauważyć, zasinienie z poważnie Naciągnięty mięsień. Jednakże, jeśli naturalnie zmiażdży łatwo, możliwe jest bardzo niewielkie odkształcenia powodują siniaki. Często pojawia się jako siniec lekkim przebarwień na skórze, ale złe łza powoduje głęboki fioletowy siniak.

Jakie są zabiegi dla wyciągnął mięśnia piersiowego?

Ciągnięte mięśnie piersiowe mogą być nieprzyjemne i bardzo bolesne. Najczęstszą przyczyną tego typu uszkodzenia wynosi od podnoszenia ciężkich. Coś tak prostego jak ruchome ramię może być bolesne, gdy szczep piersiowego. Możesz karmić swoje mięśnie piersiowe przesunięte z powrotem do zdrowia stosując różne zabiegi.

Odpoczywaj

Reszta jest jednym z najważniejszych zabiegów dla Naciągnięty mięsień piersiowy. W większości przypadków 3 dni to wiele czasu spoczynku, ale może to być więcej, w zależności od ciężkości danego szczepu. Powstrzymać się od jakiegokolwiek podnoszenia podczas procesu gojenia. Płetw piersiowych są stosowane we wszystkich ruchów ramion, więc bardzo ważne jest, aby nie próbować podnosić ciężkich przedmiotów.

Zastosowanie Ice

Podczas ciągnięcia mięśnia piersiowego, ważne jest, aby umieścić na niej lód natychmiast, stosując ją do obszaru dotkniętego przez 10 do 15 minut. To pomaga powtórzyć ten proces co godzinę przez pierwsze 2 dni. Użyj ręcznik lub ściereczkę pod lodem, czy czuje się zbyt zimna na skórze.

Delikatne rozciąganie

Tak długo, jak nie przesadzić, rozciąganie może wyciąć cały dzień wolny od procesu gojenia. Aby rozciągnąć mięsień piersiowy, stanąć w drzwiach i połóż dłonie na każdej stronie. Upewnij się, że ramiona są pod kątem 90 stopni i powoli zacząć się pochylić. Kiedy czujesz, że Twoje mięśnie zaczynają się rozciągnąć, zatrzymać się i przytrzymać przez 20 do 30 sekund. Twoje ciało powie Ci, jak dużo rozciągania jest zbyt wiele. Jeśli staje się bolesne, a następnie zrobić sobie przerwę i spróbować ponownie w ciągu 5 godzin.

Przyjmowania leków

Stosując lek przeciwzapalny będzie złagodzić ból i zapobiec zapalenie. Rozpocząć biorąc to jak najszybciej wyciągnąć mięśnie. Weź jedną lub dwie tabletki co 6 godzin, aż mięśnie dokonał pełnego zwrotu.

Użyj elementu grzejnego

Ciepła jest niemal tak ważne, jak lód, jeśli chodzi o traktowanie Naciągnięty mięsień. Etap ten nie musi być uruchomiony do dni po wystąpieniu urazu. Umieścić poduszki na tym terenie przez 15 minut na raz. Zrób to raz na 2 godziny. Pad ogrzewanie powinno być zmieniane z lodem. Co godzinę, że nie zastosowanie ciepła, należy zastosować lód.

Ciągnięte Neck Objawy mięśniowe

Wyciągnął mięśni szyi lub mięśni szczep ma miejsce, gdy mięśni zostaje rozciągnięty lub rozerwaniu na skutek fizycznego wysiłku. Szczepy mogą się zdarzyć podczas uprawiania sportów, podczas upadku lub przy podnoszeniu czegoś ciężkiego. Nadużywanie mięśni szyi, takich jak spędzać długie godziny przy biurku, może również prowadzić do napięcia mięśni. Istnieje kilka objawów szukać, jeśli istnieje podejrzenie, że Naciągnięty mięsień szyi.

Ból

Ból z Naciągnięty mięsień szyi może objawiać się jako ostry, intensywny lub pieczenie. Wydaje się zwykle na jednej stronie szyjki. Ból może promieniować do głowy lub do barku i ramienia.

Słabość

Ograniczony ruch i osłabienie mięśni jest wspólne z powodu kontuzji szyi. Szyja może usztywnienie, przez co trudno jest odwrócić głowę.

Skurcze

Mogą wystąpić skurcze mięśni lub skurcze w okolicach urazu. Może również wystąpić drętwienie i mrowienie. Są oznaki, że jeden lub więcej nerwów mogą być dotknięte.

Zapalenie

Obrzęk może wystąpić wokół urazu mięśni, co powoduje, że skóra staje się czerwone, opuchnięte i delikatne w dotyku.

Siniaki

Niektóre ciągnięte lub napięte mięśnie mogą powodować siniaki i przebarwienia w obszarze zagrożonym. Często jest to oznaką poważniejszego rozdarcia mięśni.