Digidexo.com

słabość w nogach przy stawaniu

Przyczyny słabości nóg

Słabość kończyn dolnych mogą być wywołane przez wiele stanów i chorób. Słabość oznacza, że ​​mniejsza siła mięśni od wprowadzeniu. Niektórzy ludzie mylą zmęczenie jako słabość, ale technicznie w świecie medycznym, nie są one takie same. Osoby z grypą lub raka, na przykład, może powiedzieć czują słaby, gdy są odnoszące się do ospałości. Słabość w nogach jest objawem urazów, chorób nerwowo-mięśniowych, toksyn i chorób metabolicznych.

Choroba Addisona

Choroba Addisona zaburzenie hormonalne, które powoduje osłabienie mięśni, zmęczenie, utrata wagi, ciemnienia skóry i obniżenie ciśnienia krwi. Mężczyźni i kobiety mogą dostać to, nie ważne co ich wieku. Występuje, gdy nadnercza nie produkuje wystarczającej ilości kortyzolu i być może aldosteron. Objawy zazwyczaj zaczynają się powoli. Oprócz zmian fizycznych wymienionych powyżej, osoby choroby Addisona może być rozdrażnienie i depresji.

Stwardnienie boczne rozsiane

Stwardnienie zanikowe boczne (ALS), znany jako choroba Lou Gehriga, jest choroba neuronu ruchowego, która przebiega bardzo szybko. Nie ma lekarstwa, i ALS jest ostatecznie śmiertelne. Cele ALS i ataki neuronów w mózgu, rdzenia kręgowego i pnia mózgu, które kontrolują dobrowolne mięśni. Górne i dolne neurony ruchowe obumierają i zatrzymać wysyłanie sygnałów do mięśni. To powoduje, że mięśnie stają się słabe, atrofia i drgać. Wszystkie mięśnie są podatne na ALS. Pacjenci nie mogą już przenieść swoich nóg, rąk i ciała i ostatecznie tracą zdolność oddychania.

Stwardnienie rozsiane

Stwardnienie rozsiane (SM) powoduje degenerację nerwów ośrodkowego układu nerwowego za. Ponadto mieliny, który izoluje nerwy, znika. To powoduje, że impulsy elektryczne wzdłuż nerwów spowolnić, ponieważ są one uszkodzone. Jak to nadal podstawowe funkcje sterowane przez układ nerwowy zacząć się pogarszać. Widząc, mówienie, pisanie, spacery i pamięć stają się trudne. Wczesne objawy MS obejmują osłabienie mięśni, trudności z równowagi, drętwienie mięśni lub zmęczenie i zaburzenia widzenia.

Charcot-Marie-Tooth choroby

Choroba Charcot-Marie-Tooth (CMT) jest bardzo często dziedziczone zaburzenia neurologiczne. To pochodzi od lekarzy, którzy zidentyfikowanych go w 1800 roku. CMT tworzy kilka warunków, które wpływają na nerwy obwodowe, które są na zewnątrz rdzenia kręgowego i mózgu. CMT dotyka nerwów czuciowych i ruchowych. To wspólne doświadczenie słabości w waszych niższych mięśni nóg i stóp. To może spowodować wysoki-podszedł spacer lub spadek stóp, wraz z częstymi upadkami lub potknięcia. Małe mięśnie w nogach są tak słabe, że mogą być deformacje, takie jak łuki hammertoes lub wysokich. Dolna część nogi traci także masy mięśniowej, a więc ma on chudego wygląd. Jak postępuje CMT, ręce mogą zacząć czuć słaby i mięśnie mogą zanikać.

Wielomięśniowe

Wielomięśniowe jest choroba mięśniowa, w której włókna stanu zapalnego. Nie wiadomo, jak to jest spowodowane, ale białe krwinki nagle atakują mięśnie, zwłaszcza te w tułów lub bagażniku. To powoduje osłabienie, które waha się od umorzenia i ciężkich flareups. Najczęstszym objawem pojawienia się choroby jest osłabienie mięśni znajdujących się najbliżej tułowia. Zaczynają tracić moc i zanikowi. Wchodzenie po schodach, wstawania i podnoszenia może być bardzo trudne.

Problemy z kręgosłupem

To nie jest rzadkością w przypadku bólu stopy nogi lub są powodowane przez problem w dolnej części pleców. Nerwy z tyłu może być skompresowany lub pod ciśnieniem. Nie musi to powodować ból w plecach, ale zamiast pokazać ból i słabość w kończynach dolnych. To dlatego, że nerwy podróży w dół nogi. Ból nóg, a jej objawy są zazwyczaj określane jako rwa kulszowa. Typowe opisy ból nóg to uczucie ciężkości lub słabość, że w konflikcie z ruchu. Można poczuć się jak trzeba przeciągnąć nogę. Nogi poruszać się znacznie wolniej niż kiedyś, szczególnie podczas wspinaczki po schodach.

Ból szyi Fakty

Większość z nas cierpi na ból w szyi, dosłownie, w jednym czasie lub innej. Jeśli mamy słabą pozycję lub są zgarbiony komputerze przez cały dzień może prowadzić do bólu szyi. To zwykle nie jest poważny i znika w ciągu kilku godzin, ale jeśli to trwa kilka dni lub tygodni to uznane za przewlekły ból, i powinieneś zobaczyć się z lekarzem.

Dyski

Z wiekiem, dyski w naszym szyjce, które służą jako poduszki pomiędzy kręgami się sztywna i suche, a przestrzeń pomiędzy kręgami zwęża się w wyniku. Dyski te mogą herniate. Kiedy to się dzieje, galaretowatej chrząstki wewnątrz dysku przebija się przez twardą chrząstki pokrycie i może powodować ból szyi i podrażniać okoliczne nerwy. Ostrogi, które są kościste narośla, można także nacisnąć na nerwy i powodować ból.

Szczep mięśni

Zgodnie z Mayo Clinic, napięcie mięśni jest częstym spust z bólem szyi. Zazwyczaj, kiedy mięśnie na karku stają się napięte i zmęczony z przepracowania ich ból wynika.

Choroba zwyrodnieniowa szyjnego

Z wiekiem nasze stawy zużywają się, a to może prowadzić do choroby zwyrodnieniowej stawów, która jest uważana za formę zużycie i rozdarcie stawów. Jeśli masz szyjnego (kark) Choroba zwyrodnieniowa stawów to zrobi szyi sztywny i bolesny.

Whiplash

Jeśli zostałeś ranny w wypadku samochodowym lub innej działalności i przeżywają ból szyi może wskazywać cierpi z kręgów szyjnych. Stan ten występuje zazwyczaj w przypadku kolizji tylnych, gdy głowa jest szarpnął do przodu, a następnie do tyłu, która rozciąga się tkanek miękkich szyi daleko poza swoje granice.

Czas, aby udać się do lekarza

Jeśli cierpi na silny ból szyi, zasięgnąć porady lekarza. Jeśli otrzymał cios w szyję lub głowę może masz doznał kontuzji złamania lub więzadła. W przypadku wystąpienia bólu przez strzelanie na ramieniu lub w dół, ręce i palce są mrowienie może to oznaczać, że masz trwałego podrażnienia nerwów. Jeśli masz słabość w nogach lub ramionach lub okaże się, że są szuranie stóp może być cierpi na neurologiczne problemu. Dodatkowo, jeśli zauważy się duże zmiany w swoich jelit lub pęcherza nawyków, takich jak niezdolność do utrzymywania moczu, może to wskazywać, że uszkodzenia neurologiczne.

Przyczyny skurcze w nogach

Wspólne skurcze nóg

Skurcze mięśni w nogach są wynikiem niezawinionego i trwałego skurczu mięśni. Skurcze, które występują u cieląt (w dolnej tylnej części nogi powyżej kostki) są określane jako CHARLEY konia. Skurcze mięśni na narządach wewnętrznych są całkowicie mimowolne. Mimowolne skurcze nie zawsze są oznaką złego stanu zdrowia. Na przykład, złamane kości w nodze będzie zwykle mają skurcze mięśni, który służy do ograniczania ruchu kości i trzymać wszystko razem (umożliwiając gojenie się kości nastąpić). Kurcze nóg, jeśli nastąpi przepracowanie mięśni w każdym rodzaju aktywności fizycznej. Kurcze nóg również wystąpić z powodu braku pracy. Osób siedzi przy biurku, na przykład, przez dłuższy czas w końcu poczuć skurcze w nogach, talii i pleców. Skurcze snu u nóg wystąpić wskutek wskazując palce dół. Ruch do dołu palców obciąża łydki ograniczając mięśni.

Ćwiczenia fizyczne i Żywienia

Odwodnienie jest prawdopodobną przyczyną skurcze nóg w sportowych osób. Płyny opuścić ciało poprzez pocenie. Sportowcy będą pocić się więcej niż nie-sportowych ludzi, ponieważ organizm sportowca staje się bardzo gorące. Organizm stara się ochłodzić się przez spocony. Poprzez pocenie organizm traci sód, co doprowadzi do nóg skurcze. Aby uniknąć pogorszenia się stanu skurcze nóg, skontaktuj się z lekarzem. Podczas pracy na siłowni, należy mieć wykwalifikowanego trenera pomaga. Zobacz dietetyka i poprosić o prawidłowej diecie. Trener ćwiczenia mogą pomóc w działaniach, takich jak śledzenie, ile wody można stracić za godzinę potu. Zmierz swoją wagę przed i po treningu. Różnica w wadze jest wynikiem jest utrata wody przez pocenie się. Rozciągnąć mięśnie przed treningiem, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo skurcze. Zjeść trochę soli w posiłkach do zatrzymywania wody. Zwrócić się do dietetyka, ile sodu, wapnia, magnezu i potasu należy podjąć w postaci suplementów (witamin i tabletek dietetycznych).

Choroby

Niektóre skurcze mięśni są wynikiem chemicznych energii (adenozynotrójfosforanu) w komórce mięśnia się wyczerpane, uniemożliwiając włókna mięśnia na relaks. Leg skurcze choroby występują u niektórych osób przez genetyczne. Niektóre przykłady są genetyczne z nadmiernie aktywnym tarczycy. Proces podział glikogenu, tworząc cukru w ​​komórkach mięśnia jest uszkodzona u osób z chorobą McArdle Ludowej (choroby, która jest genetycznie dziedziczone i spowodowanej brakiem lub wadliwego enzymu organizm wykorzystuje do przetwarzania glukozy). Spośród skurcze kończyn wywołane przez choroby, w większości tych skurczami są jedynie niewielki wpływ z poważniejszych dolegliwości związanych z chorobą (na przykład, utratę równowagi / równowagi, osłabienie w dotyku oraz osłabienia mięśni ciała) . Cukrzyca jest kolejnym czynnikiem skurcze.

Może siedzi przy komputerze zbyt długo Bo ściągniętym nerwem?

Zbyt długo siedzi przy biurku może powodować wiele problemów, pleców i ramion, w tym ściągniętym nerwem. Krzywa naturalny wewnątrz dolnej tylnej może wyprostować lub krzywa na zewnątrz, gdy się siedzi i pracy na komputerze, zwiększając presję na swoich dysków kręgosłupa. Zwiększenie ciśnienia może po pewnym czasie powodować płyty pogorszeniu i wystają nienormalnie - która często jest nazywana przepukliny lub pęknięciu płyty. Kiedy tak się dzieje, pęknięta płyta może szczypta nerwów jak wygina kręgosłup.

Tarcze lędźwiowe

Kręgosłup jest jedną z części ciała najbardziej narażone na stresy siedzi przy komputerze. Kręgosłup składa się z 33 kręgów kości. Klocki z gąbczastej tkanki chrzęstnej, zwane dyski lędźwiowe, oddzielne kręgi i utrzymać prawidłową pionowe odstępy między nimi. Rewers skrzywienie kręgosłupa stawia dwa lub trzy razy większą presję na dyskach niż w przypadku stali.

Radikulopatia

Nazwa naukowa na zaciśniętych nerwu spowodowanego przepuklina dysku jest radikulopatia. Typowe objawy radikulopatii m.in. fotografowania bóle w dół nogi. Kolejny warunek, zwany zwężenie kanału kręgowego może być spowodowane przez zwężenie otworu nerwu wokół przewodu spiralnego. Powoduje to objawy podobne do ściśniętej wzrokowego.

Zespół cieśni nadgarstka

Użytkownicy komputerów zazwyczaj nie tylko siedzieć przy komputerze. Wykonują powtarzające się ruchy rąk, takich jak pisanie na klawiaturze lub kliknąć myszką. Jeśli idą na zbyt długo, ruchy te mogą uciskać nerw, który biegnie przez więzadła nadgarstka w nadgarstku. To z kolei może powodować zaburzenia nerwów znany jako zespół cieśni nadgarstka, która charakteryzuje się bólem, drętwienie i mrowienie w palcach.

Płyty szyjki macicy

Zwyrodnienie dysków szyjnych w szyi może również powodować ściągniętym nerwem. Objawy ściągniętym nerwu szyi są bardzo podobne do tych z zespołem cieśni nadgarstka. Ale drętwienie, mrowienie lub ból zazwyczaj rozpoczyna się w szyję i może udać się do barku, ramienia i palców, w zależności od tego, jak poważnie nerw jest ściągnięty.

Co trzeba wiedzieć przy zamierza zajść w ciążę

Wybierając się matka jest jedną z najbardziej zmieniających życie decyzji kobieta będzie kiedykolwiek zrobić. Zrozumienie wielu aspektów ciąży, zanim się faktycznie w ciąży jest ważna z wielu powodów. Ponieważ koncepcja występuje przed wiele kobiet sobie sprawę, że jest w ciąży, co wiedzieć, gdy planuje ciążę pomoże podejmować mądre decyzje, które doprowadzą do najlepszego wyniku dla matki i dziecka.

Uprzedzenie fizyczne

Wielu lekarzy zaleca, aby kobiety mają pełne właściwości fizyczne, zanim zajdzie w ciążę, w celu ustalenia, czy jej ogólny stan zdrowia i styl życia sprzyja zdrowej ciąży. Wizyta ta występuje zwykle okres do jednego roku przed zajściem w ciążę i będzie można zadawać pytania lekarza dotyczące poczęcia, ciąży i poza nią. Najprawdopodobniej zostać poproszony o twojej historii medycznej i rodzina twojego partnera, dieta, zdrowie psychiczne i inne pytania, które prowadzą do oceny ogólnej odnowy biologicznej. Należy również zauważyć, że ogólny stan zdrowia jej partnera można określić prawdopodobieństwo pojmowania i porodu zdrowego dziecka.

Dieta i ćwiczenia

Kobiety, które są w dobrej kondycji fizycznej często łatwiej poczęciem, przewożenia i dostarczania zdrowe dziecko. Aby zwiększyć swoje prawdopodobieństwo posiadania zdrowej ciąży, ważne jest, aby jeść całej żywności, takich jak owoce, warzywa, ziarna i chude mięso, aby przygotować swoje ciało do pielęgnowania rosnące dziecko.

Wiele lekarze zalecają, że kobiety rozpocząć przy prenatalnych witaminy przed są w ciąży w celu zapewnienia, że ​​posiadają one zasadnicze witaminy i minerały niezbędne w celu utworzenia zdrowej płodu.

Ćwiczenie jest ważne, gdy planuje ciążę. Kobiety, które są w zakresie masy zdrowe dla ich wieku i wzrostu mają niższe ryzyko rozwoju nadciśnienia tętniczego, cukrzycy i innych problemów, które mogą być szkodliwe dla matki i dziecka. Będąc w dobrej formie fizycznej zazwyczaj sprawia ciąży bardziej komfortowe ogólny i może pomóc kobiecie przejść przez pracę szybciej.

Rozpocznij schematu ćwiczeń przed zajściem w ciążę i można nadal wykonywać w całej ciąży, choć być może trzeba zmienić to, jak twój brzuch grow.s Jednak wszystkie plany treningowe powinny być omówione z lekarzem, zanim zostaną podjęte w celu zapewnienia bezpieczeństwa i bezpieczeństwo dziecka.

Lifestyle Rozważania

Wiele kobiet uważa, że ​​konieczne jest wprowadzenie zmian w stylu życia przed poczęciem oprócz zmiany diety i ćwiczeń fizycznych. Obejmują one decyzję o powstrzymanie się od korzystania z produktów tytoniowych, picia alkoholu i spożywania narkotyków, podczas gdy próbuje zajść w ciążę oraz w trakcie ciąży. Poczęcie następuje dwa tygodnie po terminie miesiączki. Większość kobiet nie zdaje sobie sprawy, że są w ciąży aż do następnego okresu ich pominięcia, które mogą być kilka tygodni później. Ze względu na fakt, że niezbędne narządy niemowlęcia zaczynają rozwijać natychmiast po koncepcji używania tytoniu, alkoholu i leków, może nie wielkie szkody dla rozwijającego dziecka. Tak więc, gdy planuje ciążę, to najlepiej, aby zatrzymać wszystkie działania, które mogą być szkodliwe dla płodu.

Gulsott hos nyfødte grunn ABO

Gulsott hos nyfødte grunn ABO


Noen ganger når mor og hennes nyfødte har inkompatible blodtyper, fører det til "ABO uforlikelighet." Dette kan føre til gulsott hos nyfødte.

ABO uforlikelighet

ABO uforlikelighet ofte oppstår når mor har type O og babyen ikke, ifølge MedlinePlus.

Hyperbilirubinemi

Når dette skjer, noen ganger mor produserer antistoffer som ødelegger spedbarnets røde blodceller, noe som fører til oppbygging av bilirubin i barnets blod. Denne oppsamlingen forårsaker gulsott, også kalt hyperbilirubinemi.

Lysbehandling

Gulsott hos spedbarn har vanligvis blitt behandlet med lysbehandling, ved hjelp av spesielle lys. Barnets kropp absorberer lyset, hjelper bryte ned og eliminere bilirubin.

I økende grad er sykehus ved hjelp av en fiberoptisk pad (en biliblanket) å levere lys til en nyfødt hud, ifølge University of Michigan CS Mott Children og kvinne Hospital.

Avanserte Behandlinger

I alvorlige tilfeller av ABO-relaterte gulsott, kan en utskiftningstransfusjon (erstatte barnets blod med friskt blod) eller intravenøs immunglobulin være nødvendig, ifølge MedlinePlus.

Forebygging

Gulsott hos nyfødte er vanligvis ikke forebygges, men nøye overvåking av nyfødte etter tegn på gulsott kan vanligvis hindre alvorlige komplikasjoner, ifølge MedlinePlus.

Oznaki i objawy zatrucia dwutlenku węgla ALS

Stwardnienie zanikowe boczne (znane również jako choroba Lou Gehriga lub ALS), choroby neuronów jest silnik, który atakuje komórki nerwowe w mózgu, który jest odpowiedzialny za funkcję mięśnia dobrowolnego. Kiedy osoba ma ALS komórki nerwowe mózgu stopniowo przestają wysyłanie sygnałów do mięśni. To w końcu powoduje, że mięśnie, aby zatrzymać wszystkie funkcje. Jak mięśnie pozostają niewykorzystane zaczynają atrofii (matrycy). W miarę postępu ALS, zanika funkcja mięśni w nogach, rękach i ciele, aż wreszcie, mięśnie klatki piersiowej i przepony przestać działać. Na tym etapie pacjent jest w stanie wdychać bez pomocy mechanicznej. Ostatecznie, większość pacjentów z ALS ulegają niewydolności oddechowej, zwłaszcza zatrucia dwutlenkiem węgla.

Duszność

Duszność jest jednym z głównych objawów zatrucia dwutlenku węgla u pacjentów z ALS. U zdrowych pacjentów z prawidłową czynnością płuc, ludzie zaczerpnąć do płuc za pomocą przepony i żeber mięśnie. Przepona rozszerza się, umożliwiając powietrza do płuc. Małe pęcherzyki powietrzne, zwane pęcherzyki, wewnątrz płuc przenoszenia tlenu we krwi, co prowadzi się w całym ciele. Następnie dwutlenek węgla (CO2) jest wydychane. Dwutlenek węgla jest odpady naturalnym produktem procesu oddychania. Jednakże, jeśli osobnik jest w stanie skutecznie wdychać powodu ALS, dwutlenek węgla może gromadzić się w krwi. Zapobiega odpowiedniego przepływu tlenu, który może być śmiertelny. Zanieczyszczenia te mogą w szczególności pojawiać się w czasie snu, gdy funkcja nerwów i mięśni dalszych relaksuje. Zatrucie dwutlenek znany również jako hiperkapnii lub hypercarbia, wyniki.

Zmęczenie

Zmęczenie jest kolejnym ważnym objawem zatrucia dwutlenkiem węgla u pacjentów z ALS. BiPAP (Bi-level Positive Airway Pressure) mogą być noszone, aby pomóc walczyć z tym zmęczenie przez tamę dwutlenku węgla poisioning tak długo, jak to możliwe. Maszyna BiPAP zawiera maski noszone przez usta i nos. BiPAP pomaga pacjentom wdychać wygodniejsze przy użyciu ciśnienia do wspomagania inhalacji oraz wydechu. Zastosowanie urządzenia BiPAP mogą pomóc pacjentowi ALS zdrowsze mniej zmęczona i wygodniejsze w miarę postępu choroby.

Inne objawy

Inne objawy zatrucia związanego ALS dwutlenku węgla to ból głowy, zaburzeniami snu i zmniejszenie apetytu. Ciężkie zatrucie może powodować nieregularne bicie serca, utrata przytomności iw końcu do śmierci. Jeśli pacjent z ALS jest wyświetlanie tych objawów, konieczne jest, aby uzyskać pomoc medyczną szybko.

Co to jest RSD?

Dystrofię odruchową lub RSD, jest przewlekłą chorobą ból, który jest również nazywany zespół algodystroficzny. RSD jest z silnym i ciągłym bólu i została zdiagnozowana w setki tysięcy ludzi w samych Stanach Zjednoczonych. Wiąże się to poważne zakłócenie układu nerwowego, w których osoby nerwów nadal wysyłać sygnały wyzwalające bólu mózgu. Zazwyczaj pojawia się, gdy osoba poszkodowana lub ma operację.

Identyfikacja

RSD częściej zaczyna pojawiać się w opałach, który doznał kontuzji lub gdy operacja została wykonana. Jest słabo rozumiana stan i trudne do zdiagnozowania. Problemy takie jak infekcje, choroby stawów, oparzenia, skaleczenia, otarcia i ma gips na może wytrącić RSD. Wielu lekarzy ma trudny czas w identyfikacji RSD, jak jej objawy przypominają inne przewlekłe zaburzenia bólowe.

Efekty

Objawy RSD to ból, który może być nazywany najlepszym pieczenie lub ból poważne uczucie. Może być obrzęk w ból promieniujący od a przeguby mogą być bardzo miękkie. To może być trudne do poruszania rękami i nogami, a to może doprowadzić do tzw atrofia, gdzie mięśnie słabnąć z powodu braku pracy. Są możliwe skurcze mięśni i pocenie się w zagrożonym obszarze ciała, a skóra może zmienić kolor na czerwonawy lub nawet niebieski, pojawiające błyszczące. Wszystkie te objawy nie muszą wystąpić, ale gdy trzech lub więcej nie wtedy lekarze przyjrzeć RSD jako potencjalną przyczynę.

Ramy czasowe

RSD jest ujmowana w trzech odrębnych etapach. Ostra faza rysy palący ból, który trwa do etapu dystroficznego. Zmiany w kolorze skóry i temperatury wraz z możliwymi zmianami w kościach dzieje jak zaczyna dystroficznym etap. Podczas zanikowego etapie RSD ruchu danego obszaru może być utrudniony, ale ból może zmniejszyć. Ramy czasowe dla tych etapów jest sześć miesięcy dla każdego z nich, ale może to się różnić od pacjenta. RSD najczęściej dotyka ludzi w wieku od 40 do 60, ale zaobserwowano u osób w każdym wieku.

Ostrzeżenie

Kiedy RSD nie jest szybko diagnozowane i leczone w początkowej fazie, może przejść do bardziej poważnych objawów. Mięśnie mogą dokręcić i zanik może ustawić w, z możliwością palce i palce faktycznie zamawiających do stałej pozycji. RSD może rozprzestrzeniać się z oryginalnym obszarze korpusu, wpływając części ciała z dala od pierwotnej miejscu przejścia na przeciwległej kończyny, albo przy kontroli całego boku ciała.

Zapobieganie / Rozwiązanie

RSD mogą być złagodzone, gdy leczenie rozpoczyna się szybko po objawy pojawiają się. Leków przeciwbólowych, leków na receptę z ponad-the-counter typów, może bardzo pomóc. Formy sterydów są wykorzystywane i utrata kości suplementy są powszechnie stosowane na RSD. Zastępca wykorzystanie ciepłych i zimnych aplikacji i fizykoterapii są również zabiegi dla RSD. Blokowanie leki i do krótkich impulsów elektrycznych sygnałów bólowych Układ pomocy w podejmowaniu pacjentów RSD nerwów lepiej.

Uporczywy ból szyi

Wiele osób cierpi z powodu przewlekłego bólu szyi ze względu na odkształcenia, uszkodzenia ciała, nadmiernego zużycia lub starzenia. Istnieją dwa typy przewlekłego bólu szyi, taki, który nie jest nawet odczuwalne tylko w szyi. Główną przyczyną bólu szyi trzyma głowę w niezręcznej sytuacji. Na szczęście, istnieje wiele naturalnych sposobów leczenia i zapobiegania ból szyi. Przewlekły ból szyi jest dobry powód, aby zobaczyć się z lekarzem tak szybko, jak to tylko możliwe.

Rodzaje

Istnieją dwa typy bólu przewlekłego szyi. Pierwszy typ polega na tępy ból w szyi, który rozprzestrzenia się na ramiona i ręce, ze słabości niektórych mięśni ramion. Drugim rodzajem bólu szyi obejmuje osłabienie lub drętwienie w nogach i ramionach, brak równowagi, trudności z chodzeniem i sztywność karku. Jest to ciśnienie w rdzeniu kręgowym. Ten rodzaj bólu nie tylko odczuwalne w szyi, łatwo jest misdiagnose.

Znaczenie

Trwałe ból szyi jest znaczący, ponieważ pierwsze siedem kości w szyi tworzą kręgosłup szyjny. Volker KH Sonntag, neurochirurg i członek Rady Dyrektorów Amerykańskiego Stowarzyszenia Chirurgów neurologiczne stany, "rdzeń kręgowy jest najbardziej delikatne tkanki w całym organizmie. Nawet drobne uszkodzenia rdzenia kręgowego nie można naprawić."

Przyczyny

Podstawową przyczyną uporczywego bólu szyi trzyma głowę w niezręcznej sytuacji. Niewygodne położenie na szyi jest w każdej chwili twoje uszy są wypychane do przodu, przed ramiona. Niektórzy ludzie są bardziej narażeni na przewlekły ból szyi od innych ze względu na ich zawodach. Robert Kunkel, MD i szef Sekcji Ból głowy w Cleveland Clinic Departamentu Chorób Wewnętrznych tłumaczy, że "kosmetyczka, na przykład praca w pozycji odgiętych na cały dzień." Inne przyczyny bólu szyi są starzenie się, urazy i wypadki samochodowe.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Na szczęście, istnieje wiele naturalnych sposobów zapobiegania i leczenia przewlekłego bólu szyi. Spać na twardym materacu. Wielu ludzi, którzy czują się lepiej, ból szyi przez spanie bez poduszki. Unikać opuszczania głowy zbyt często podczas pracy lub czytania. Usiądź w fotelu, który zapewnia dużo oparciem. Użyj okład z lodu, gdy pierwszy zaczynają czuć się sztywność karku. Po lód zmniejsza sztywność, ciepła (z gorącym prysznicem lub wkładki grzewczej) jest bardzo kojące.

Ostrzeżenie

Jeśli były w wypadku samochodowym i mają intensywny ból szyi potem możesz mieć kręgów szyjnych i powinien udać się do lekarza. W rzeczywistości, zgodnie z ogólną zasadą, uporczywe bóle szyi to znak, że potrzebujesz profesjonalnej pomocy medycznej. "To jest bardzo odległa, ale możliwe, że ból szyi może być sygnał, że jest guz na kręgosłupie", mówi starszy fizjoterapeuta Joanne Griffin Centrum Nowej Anglii na ból głowy w Connecticut.

Jak masaż Your Girlfriend

Masaż może być doskonałym sposobem, aby złagodzić swoją dziewczynę, gdy ona jest zestresowany i pomóc złagodzić jej napięcie. Może to być zmysłowy, romantyczny moment dla Ciebie i Twojej dziewczyny. Istnieje kilka kroków, które można podjąć, aby to doświadczenie jednego twoją dziewczyną (i potencjalnie jesteś) bardzo przyjemne jeden. Oto jak masować swoją dziewczynę.

Instrukcje

Ustaw odpowiedni nastrój do masażu. Włączyć światła nisko i zapalić kilka świec zapachowych. Masuje swoją dziewczynę nie musi być zupełnie banalnie wydarzenie, choć. Można pozwolić, żeby obejrzeć swój ulubiony program telewizyjny lub "chic Flick", podczas gdy dajesz jej masa.

Chwyć swoją dziewczynę ulubione płyny i / lub oleje do jej masaż. To coś więcej niż po prostu sprawić by czuć się dobrze. Korzystanie oleje i płyny masaż może łatwiej dla Ciebie, może lepiej pomóc rozładować napięcie twojej dziewczyny i nawilżają jej skórę.

Rozpocznij powoli pocierając balsamu i olejów do tyłu twojej dziewczyny. Jak delikatnie lub szorstki zrobić to będzie oparte na woli Twoja dziewczyna. Masaż przy ramionach do łagodzenia wszelkich węzłów może ona mieć w tej dziedzinie. Użyj kciuki głównie pocierać ją pleców. Gdy masuje tej części pleców, umieść kciuk razem w pobliżu kręgosłupa i pocieraj od kręgosłupa. Udawać, że Twoje kciuki są wycieraczki na ciężarówkę. To jak należy masować tę część pleców twojej dziewczyny.

Za pomocą obu rąk pocierać ręką twojej dziewczyny. Zrób to delikatnie, jak mięśnie w ramieniu może być wrażliwy. Umieść jedną rękę na przedniej części ramienia i drugą ręką na plecach ramieniu i delikatnie ścisnąć za podstawowy masażu. Gdy dojdziesz do dłoni, umieścić cztery palce z tyłu ręce i kciukiem na jej dłoni. Delikatnie pocierać jej dłoń z kciukiem w ruchu kołowym. Następnie wziąć wszystkie pięć palców i otaczać jeden z jej palców. Zaczynając od dolnej części palca, należy delikatnie skok do czubka palca. Zrób to dla wszystkich czterech palców i kciuka. Po zakończeniu z jednej strony, przejść do drugiego ramienia i powtórzyć.

Rozpocznij masując jedną z nóg Twoja dziewczyna. Traktować palce w taki sam sposób, że zrobił palce. Pamiętaj, że możesz być bardziej delikatne z nóg swoją dziewczynę, jeśli ona jest drażliwy. Nie zapomnij umieścić dodatkowy balsam na nogach. Stopy są często częścią ciała najbardziej suche dla nikogo.

masuj aż nogi twojej dziewczyny do jej uda. Należy pocierać jej nogi w taki sam sposób jak ty ręce. Skoro otarcia nogi, jednak należy wycisnąć trochę trudniej. Mięśnie w nogach, mimo wszystko, są silniejsze niż ramiona. Wystarczy wycisnąć zarówno przód i tył nóg. Rub balsam na nogach, jeśli chcesz, jeśli pyta lub jeśli czujesz potrzebuje jej skóra być nawilżona.

Ciągnięte Neck Objawy mięśniowe

Wyciągnął mięśni szyi lub mięśni szczep ma miejsce, gdy mięśni zostaje rozciągnięty lub rozerwaniu na skutek fizycznego wysiłku. Szczepy mogą się zdarzyć podczas uprawiania sportów, podczas upadku lub przy podnoszeniu czegoś ciężkiego. Nadużywanie mięśni szyi, takich jak spędzać długie godziny przy biurku, może również prowadzić do napięcia mięśni. Istnieje kilka objawów szukać, jeśli istnieje podejrzenie, że Naciągnięty mięsień szyi.

Ból

Ból z Naciągnięty mięsień szyi może objawiać się jako ostry, intensywny lub pieczenie. Wydaje się zwykle na jednej stronie szyjki. Ból może promieniować do głowy lub do barku i ramienia.

Słabość

Ograniczony ruch i osłabienie mięśni jest wspólne z powodu kontuzji szyi. Szyja może usztywnienie, przez co trudno jest odwrócić głowę.

Skurcze

Mogą wystąpić skurcze mięśni lub skurcze w okolicach urazu. Może również wystąpić drętwienie i mrowienie. Są oznaki, że jeden lub więcej nerwów mogą być dotknięte.

Zapalenie

Obrzęk może wystąpić wokół urazu mięśni, co powoduje, że skóra staje się czerwone, opuchnięte i delikatne w dotyku.

Siniaki

Niektóre ciągnięte lub napięte mięśnie mogą powodować siniaki i przebarwienia w obszarze zagrożonym. Często jest to oznaką poważniejszego rozdarcia mięśni.

O Ciężkie Shin szyny Pain

Shin jest wspólna nazwa dla zespołu stresu piszczelowego przyśrodkowego. Silny ból goleni szyna, możliwe wynikiem szybki marsz, jogging lub bieganie, to szkoda stresu do kości piszczelowej i tkanki łącznej, które łączą go otaczających mięśni.

Przyczyny

Shin wynikiem przeciążenia kości piszczelowej lub kości nogi, w trakcie aktywności fizycznej. Najczęściej silny ból goleni szyna jest spowodowane działa na pochyłości lub obuwia, który zapewnia słabe poparcie. Działania powtarzające się zatrzymać i uruchomić projekty również mogą powodować shin, jak można nadmiernych ćwiczeń nóg.

Objawy

Szyna występuje ból goleni na goleń i wewnątrz dolnej. To może być ostry ból lub tkliwość. Początkowe objawy zwykle ustępują po zatrzymaniu w ruchu, ale może stać się w sposób ciągły. Niektóre niewielki obrzęk może również być zauważalne.

Czynniki ryzyka

Szyna ostry ból goleni najczęściej dotyka biegaczy, zwłaszcza ludziom nowe uruchomieniem. Osoby z płaskimi łukami w nogach są bardziej podatne na shin szyn, jak są ludzie, których nie przewiduje obuwie solidne wsparcie.

Zapobieganie

Obuwie, które zapewnia silne wsparcie, w tym wsparcie łuku, jest ważne w zapobieganiu silny ból goleni szyny. Prawidłowo rozciąganie przed treningiem i tym trening siłowy z działalności systemem pomaga też. Ponadto, nie forsuj się, lecz stopniowo zwiększać czas trwania i intensywności aktywności fizycznej.

Leczenie

Odpoczynku nogi jest najlepszym sposobem leczenia bólu goleni szyna. Ból nad recepty lub leki przeciwzapalne mogą być stosowane w razie potrzeby. Wisienką na ból obszar na kilka minut co 20 minut może również pomóc, jak utrzymanie puszka Twój goleń podwyższone powyżej serca.

Taping Metody powięzi podeszwy

Rozcięgna podeszwowego to stan, który jest powodowany przez nadmierne zużycie rozcięgna podeszwowego ścięgna. To, że cięgno przechodzi przez łuk stopy. Rozcięgna podeszwowego często występuje u osób, które mają wysokie łuki na nogach. Odpowiednie techniki taping może zmniejszyć ryzyko zapalenia powięzi podeszwy dla osoby, która ma wysokie łuki lub inne problemy ze stopami.

Przygotowanie

Ważne jest, aby używać odpowiedniego rodzaju taśmy podczas taping stopy w celu ochrony przed powięzi podeszwy. Ponieważ taśma jest często noszone w czasach, gdy stopy pocą, taśma musi być wytrzymały i pobyt lepki, gdy jest mokro i wszedł na stale. Rolka taśmy 2,5 cm tlenku cynku jest dobre w użyciu, ponieważ pozostaje on dobrze i jest elastyczna i wytrzymała.

Taśma może być cięte nożyczkami lub może być rozdarta. Ponieważ taśma jest bardzo trwały, rozdarcia taśmy może być trudne; Nożyczki mogą być zatem najlepszym rozwiązaniem do cięcia taśmy. Najlepiej jest mieć co najmniej jedną rolkę taśmy składowania, aby zapewnić nie zawsze jest wystarczające.

Taping

Rozpocząć przez cięcie taśmy tak, że jest wystarczająco długi, aby przejść wokół stopy wyjściowego po lewej stronie łuku i toczy się wokół pionowej i kończącej się na prawej stronie łuku. Należy uważać, aby nie dostać żadnych zmarszczek w taśmie, mogą powodować pęcherze.

Zrobić to samo na drugą nogę i pamiętaj, aby utrzymać prosto taśmy. Oprócz zapobiegania pęcherze, to również pozwoli na bardziej solidne podstawy dla pozostałej taśmy, które zostaną umieszczone na piechotę. Alternatywną metodą stry wymaga zbieżności utworzyć "X" na dole stóp, przy czym dwie części taśmy zgromadzonych na łuku.

Cięcie taśmy z dwóch elementów, które są wystarczająco długie, aby przejść w poprzek szerokości stopy. Umieścić pasek taśmy bezpośrednio na przedniej części łuku od prawej do lewej strony. Umieść następny kawałek taśmy w środku łuku i umieścić trzeci kawałek taśmy z tyłu łuku. Łuku stopy teraz nie będą widoczne.

Powtórzyć tę samą procedurę w drugiej stopy. Upewnić się, że kawałki taśmy, które działają na całej szerokości stopy lekko nakładają się na siebie, tak, że skóra na łuku nie są widoczne.

Wytnij dwa długie kawałki taśmy i owiń je wokół stóp sam sposób co poprzednio. Drugi kawałki taśmy pomoże zachować wszystkie inne kawałki taśmy na miejscu i ustabilizować system wsparcia.

Proces taping stóp może być nieco przyziemne i uciążliwe. Prawidłowo podklejone stóp może wymagać około 10 do 15 minut. Jednakże, jeśli taping jest wykonane prawidłowo, to może znacznie zmniejszyć ból poczuł od powięzi podeszwy.

Znaki i objawy choroby nerwowo-mięśniowej

Choroba nerwowo-mięśniowa jest bardzo szerokie pojęcie, które obejmuje wiele różnych chorób, które wpływają na funkcjonowanie mięśni. Do najbardziej znanych chorób są mięśniową Duchenne'a (MD) i stwardnienie zanikowe boczne (ALS), powszechnie znany jako choroba Lou Gehriga. Niektóre z tych chorób atakują organizm w bardzo młodym wieku i inni prezentują się nagle w połowie życia. Objawy są tak różne, jak samych chorób.

Dystrofia mięśniowa

Dystrofia mięśniowa jest chorobą genetyczną, która może wiązać się z przy urodzeniu lub w późniejszym życiu. Mięśnie słabną z upływem czasu, zwłaszcza dobrowolne mięśni - te, które mamy kontroli. Niektóre z tych chorób może podjąć opłat na serce lub mimowolne mięśni, jak również. Objawy obejmują chód kołyszący, brak napięcia mięśni u dzieci, chodzenie na palcach, osłabienie i utratę zdolności do chodzenia w zależności od konkretnej postaci dystrofii mięśniowej i ciężkości choroby.

Choroby Neuronu

Choroby neuronu ruchowego (MNDs), zaburzenia zwyrodnieniowe są progresywne. Wpływają one na nerwy zarówno w górnej lub dolnej części ciała. To kategoria, w której choroba Lou Gehriga jest sklasyfikowany. Znaki MNDs zazwyczaj prezentują się w połowie życia. Objawy to osłabienie rąk i nóg, trudności w połykaniu, zakwestionowane chodu, niewyraźną mowę, słabość skurcze twarzy i mięśni. Gdy choroba postępuje, oddychanie może być ograniczona.

Zapalne miopatie

Zapalne miopatie są inną formą choroby nerwowo-mięśniowe. Są one również nazywane zapalenie mięśni. Ludzie z tymi chorobami doświadczyć zapalenia ich dobrowolne mięśni. Takie osłabienie mięśni w czasie. Osoby o zapalenie mięśni często mają tendencję do innych chorób autoimmunologicznych, takich jak reumatoidalne zapalenie stawów. Objawy obejmują bóle najprawdopodobniej w ramiona, plecy, górna część pleców, bioder i ud. Osoby z miopatii zapalnych może także mieć trudności w połykaniu, co może prowadzić do złego odżywiania i utraty masy ciała.

Choroby nerwowo-mięśniowe Junction

W tej grupie chorób, w których występują komórki nerwowe i mięśniowe końcem. Węzeł nie działa prawidłowo. Zespół Lamberta-Eatona (LES) i Myasthenia gravis (MG) należą do tej kategorii. Objawy MG obejmują problemy połykaniu i mówieniu i osłabienie mięśni w okresach działalności. Słabość wydaje się lepiej po odpoczynku. LES jest podobny do MG jednak osłabienie mięśni po wysiłku rzeczywiście poprawia zamiast pogarsza.

Choroby nerwów obwodowych

Choroby nerwów obwodowych siać spustoszenie na nerwy, które kontrolują i nogi. Charcot-Marie-Tooth choroby (CMT) jest najbardziej znanym z tych warunków. Jest to dziedziczne zaburzenie wpływa między 100.000 i 125.000 ludzi w Stanach Zjednoczonych, według Szpitala św. Mięśnie stóp, przedramion, nóg i dłoni powoli degenerują. Pierwszą oznaką CMT jest gdy palce są zgięte lub twoja stopa jest wysoko sklepione powodu niezwykłego spaceru. Inne objawy to problemy z równowagi i funkcji strony, zmiany w obrębie kości stopy, ręki lub nogi skurcze, możliwe problemy utraty słuchu lub wzroku i utraty niektórych normalnych odruchów. Niektórzy pacjenci również wystąpić skoliozę.

Miopatie

Mitochondrialnych miopatii i inne miopatie klasyfikacji resztę chorób nerwowo-mięśniowych, które nie należą do innych grup. Mitochondria dostarczają energii do mięśni tak, gdy były to zaburzenia, czujesz się słaby i brak energii. Typowe mitochondrialne miopatie obejmują zespół Kearns-Sayre, mitochondrialny encephalomyopathy kwasicy mleczanowej i skok-jak epizody (Melasa) i mioklonii padaczki z włókien obszarpany czerwony (MERRF). Objawy mogą obejmować zaburzenia ruchowe, ślepotę, głuchotę, powieki to droop, wymioty, niewydolność serca, otępienie, drgawki i zaburzenia rytmu serca.

Rozcięgna podeszwowego Ból

Zapalenie i uszkodzenie rozcięgna podeszwowego może powodować bóle stóp. Stan ten jest powszechny u sportowców i mogą być oczyszczane przy minimalnej interwencji medycznej. Nieleczony ból może spowodować inne obrażenia w nogę, jak można przenieść swój chód, aby uniknąć bólu, który pojawia się, gdy twoja stopa dotknie ziemi.

Lokalizacja rozcięgna podeszwowego

Zgodnie z Mayo Clinic, podeszwowego rozcięgna znajduje się na spodzie stóp. To napiętego pasma tkanki łącznej, która biegnie od pięty do podstawy palców stóp. Ta tkanka jest także znany jako rozcięgna podeszwowego. Wspiera łuk stopy i zapewnia pochłanianie wstrząsów, gdy stopa uderza o ziemię, jak idziesz.

Przyczyn bólu

Mayo Clinic, że ból rozcięgna jest spowodowane przez stan znany jako powięzi podeszwy. Jest to stan zapalny lub łzawienie tkanki łącznej, które jest zwykle spowodowane przez przeciążać lub powtarzające się ruchy. Warunkiem jest powszechne w biegaczy i tych, którzy pracują na nogach. Wpływa to zazwyczaj tylko jedną nogą na raz.

Rodzaje bólu

Rozcięgnową ból jest zazwyczaj najbardziej dotkliwy w godzinach porannych, kiedy po raz pierwszy krok na pieszo po nocy snu. Podczas snu, powięzi podeszwy jest zlecane, a Twoje pierwsze kroki powodować ból, jak rozgrzewa tkanki. Ból ostry, uczucie kłucia, który zazwyczaj występuje w przedniej pięty. Ból może pojawić się po odstawieniu po długim okresie siedzenia, po wysiłku sportowym lub po długim okresie stania.

Leczenie

Mayo Clinic zwraca uwagę, że większość pacjentów wraca do zdrowia po kilku miesiącach z zabiegów zachowawczych. Ból można leczyć za pomocą prostych over-the-recepty jak Advil lub Motrin. Medycznego może przepisać fizyczne sesje terapeutyczne, noc klamra, która utrzymuje stopę w położeniu wyciągniętym lub wkładki do butów, które są przeznaczone do zmniejszenia nacisku na powierzchni.

Zasięgnąć porady lekarza

Jeśli masz bóle stóp i podejrzewasz, że masz zapalenie powięzi podeszwy, przynieś go na wizytę następnego lekarza. Medycznego będzie w stanie określić, czy zapalenie powięzi podeszwy lub jakikolwiek inny stan jest przyczyną bólu stóp. On również informacji na temat działań należy unikać. Jeśli ból jest przewlekły, może on polecić zabiegów, takich jak terapia szokowa pozaustrojowej fali.

Urazy rotator-mankietów i Ćwiczenia

Ramię jest wyjątkowo podatne na uszkodzenia, ponieważ jest przegub kulowy, który handluje stabilność na mobilność. W ramieniu, stożka rotatorów jest często najczęstszym miejscem urazu, często konieczność przedłużonego okresu odpoczynku i rehabilitacji, aby ją z powrotem do tabaki.

Stożka rotatorów

Zgodnie z Mayo Clinic, stożka rotatorów dotyczy wszystkich różnych mięśni i ścięgien, które łączą się z łopatki do górnej części ramienia. Ponadto, prawidłowo funkcjonujący rotatorów będzie utrzymać rękę w pełni wciśnięta w gniazdo na ramię. Wszystkich stawów w organizmie, ramię ma największy naturalny zakres ruchu.

Powoduje szkodę

Uraz rotatorów jest dowolna urazem lub podrażnieniem jakiejkolwiek ścięgna lub mięśni, która tworzy mankiet obracającego. Najczęstsze przyczyny to przewlekle złą postawę, którą można przyciąć ścięgien lub mięśni podczas ruchu, szczepy spowodowane przez podnoszenie ciężkich lub nadmiernego użycia lub powtarzającego się stresu.

Objawy szkody

Zlokalizowane ból jest najczęstsze objawy uszkodzenia pierścienia rotatorów. Ten ból nie jest zazwyczaj stałe, ale pojawia się przy próbie manipulowania ramieniem przez pewien zakres ruchu, najczęściej widać po osiągnięciu bezpośrednio nad lub za plecami. Inne objawy obejmują ograniczenie zakresu ruchu i słabości (rzeczywistej lub postrzeganej) w samym stawie barkowym.

Ćwiczenia rotatorów

Zewnętrzne i wewnętrzne ćwiczenia rotacyjne są często stosowane w leczeniu rotatorów urazów mankietów. Ćwiczenia te polegają przesuwając łopatkę przez normalnego zakresu ruchu przy użyciu wagi lekkiej, a służą do restrengthen uszkodzonej powierzchni, aby zapobiec nawrotom. Według ekspertów w FamilyDoctor.org, rotator cuff ćwiczenia wykonywane są zazwyczaj cztery do pięciu razy w tygodniu, aż do pełni sił i odzyskać mobilność.

Ćwiczenie próbka

Jednym ćwiczenia można zrobić w domu jest rotacja zewnętrzna. Leżeć twarzą w dół na łóżku lub stole ze swoimi rannych ramię wisi na stronie. Utrzymując swoje ramię w tym samym kątem (pionowo w dół), obróć się w ramię, aby zabrać dłoń i przedramię w górę tak, że ramię jest równoległe do ciała i tworzy "L" (lub w tył "L"), patrząc od powyżej. Powtórz ćwiczenie 15 do 20 razy, lub dopóki ręka jest zmęczona.

Znaki i objawy stwardnienia rozsianego

Stwardnienie rozsiane jest chorobą autoimmunologiczną, w której organizm atakuje powłokę i niszczy ochronne na nerwy. Objawy stwardnienia rozsianego zależy od rozległości uszkodzenia nerwów i które nerwy są uszkodzone. Niektórzy ludzie tracą zdolność do mówić i chodzić, a inni mogą doświadczyć tylko kilka objawów, które pojawiają się i znikają. Objawy stwardnienia rozsianego są bardzo zróżnicowane, i istnieje wiele z nich.

Objawy wizualne

Zmiany wizualne są często pierwsze objawy, że człowiek doświadcza. Te zmiany wizualne obejmują zmiany w kolorze, niewyraźne widzenie, podwójne widzenie, i migające światła. Przenoszenie oczy mogą stać się niewygodne lub bolesne. Zmiany te wizyjne są często z powodu choroby zwanej zapalenie nerwu wzrokowego. Zapalenie nerwu wzrokowego jest zapalenie nerwu wzrokowego i może prowadzić do stałych wad optycznych.

Ból, osłabienie, drętwienie i ograniczonej mobilności

Ci, ze stwardnieniem rozsianym często ból doświadczeń, osłabienie, drętwienie i niepełnosprawnych. Ból dotyka ponad połowę wszystkich chorych na stwardnienie rozsiane. U większości pacjentów, ból przewlekły i dość ciężka. Spastyczność mięśni, ciężkie szczelność mięśni może prowadzić do bólu. Ból jest najczęściej doświadczenie w plecach, szyi, nóg, żeber, twarzy i rąk. Ten ból jest często opisywany jako przeszywający, pieczenie, i ostre. Osłabienie związane ze stwardnieniem rozsianym jest często ciężka i raczej gorzej w miarę upływu czasu. Słabość ta może utrudnić pacjentom wykonywania codziennych rzeczy, jak chodzenie, podnoszenie małych przedmiotów, otwierania butelek, i na stojąco. Drętwienie związane ze stwardnieniem rozsianym zazwyczaj przychodzą i odchodzą. Jest to najczęściej doświadczeni w twarzy, ramion, rąk / palców, nóg i stóp / palców. Utrata mobilności jest głównie ze względu na ból, osłabienie i drętwienie. Ponieważ te trzy objawy mogą być bardzo poważne, to prowadzi do pacjentów "zmniejszając ich poziom mobilności. Z biegiem czasu może to prowadzić do atrofii mięśni i paraliż.

Objawy poznawcze

Osób cierpiących na stwardnienie rozsiane często doświadczają objawów poznawczych i objawów. Są to zmiany osobowości, utratę pamięci i depresja. Chociaż rzadko, niektórzy pacjenci doświadczają wielu euforia związana rozsiane-również.

Zmęczenie

Prawie wszyscy pacjenci ze stwardnieniem rozsianym wystąpić pewien stopień zmęczenia. Zmęczenie wielu pacjentów jest tak poważne, że muszą zająć kilka krótkich drzemek w ciągu dnia, aby funkcjonować poprawnie. Nie jest jasne, czy poziom zmęczenia związane z innych objawów, ale u wielu pacjentów nie wystąpić wzrost zmęczenie przy ich objawy pogarszają.

Inne Objawy

Istnieją inne późniejsze objawy stwardnienia rozsianego, ale nie u każdego one wystąpią. Mają tendencję do chodź po osoba miała chorobę na pewien czas. Te objawy to zaburzenia seksualne, drżenie, zaparcia, paraliż, nietrzymanie moczu, zawroty głowy, utrata kontroli pęcherza moczowego i jelit, oraz trudności z połykaniem i mówieniem.

Skutki uboczne różnych rodzajów kontroli urodzeń

Obecnie istnieje wiele opcji dla antykoncepcji, a każdy z nich ma swój własny ryzyko działań niepożądanych. Opcje obejmują tabletki, plastry, pierścienie hormonalne, które są wstawiane do pochwy, implanty umieszczone pod skórą w ramieniu i barierowych metod, takich jak condoms.The Najczęstszymi działaniami niepożądanymi są od antykoncepcji, która używa hormony progestagen wersję syntetycznego progesteronu i estrogenu. Efekty uboczne mogą obejmować depresja, zmiany nastroju, bóle głowy, tkliwość piersi, nudności lub krwawienia między miesiączkami.
Niektóre osoby są uczulone na lateks stosowanych do produkcji żeńskich i męskich prezerwatyw, powodując podrażnienia skóry. Inne mogą być uczuleni na plemnikobójczych stosowanych na własną rękę lub z prezerwatyw: podrażnienie skóry jest najczęstszym zarzutem.
Skonsultować się z lekarzem, aby pomóc określić, jaki rodzaj antykoncepcji jest dla Ciebie najlepszy.

Identyfikacja

Pigułki przez kobiety jest w kilku kompozycjach. Niektóre zawierają progestagen i estrogen, inni tylko jedno z tych dwóch hormonów.
Zgłaszanymi działaniami niepożądanymi są: depresja, bóle głowy, nudności, tkliwość piersi i krwawienie przełomowe, które występuje pomiędzy cykle miesiączkowe.
Macica jest cienką wykładzinę i można go łatwo przelana warstwy. Przejście do innego rodzaju pigułka może zmniejszać ten efekt. Niektóre kobiety mają okres bardzo lekki lub nieistniejący w zależności od rodzaju pigułki, których używają.
Plastry hormonalne, implanty i pierścienie zwolnić również hormony, a ich działania niepożądane są podobne do tych produkowanych przez pigułki.
Implanty mogą powodować podrażnienie skóry i może być konieczne do usunięcia w przypadku infekcji rozwija.

Efekty

Depresja i krwawienie przełomowe są skutki uboczne, że wiele kobiet najbardziej uciążliwy. Lekarze zalecają użyć innego rodzaju środków antykoncepcyjnych w celu zmniejszenia lub wyeliminowania depresji: za pomocą jednego, który ma więcej androgenów (testosteronu) syntetyczne komponenty mogą rozwiązać problem.
Niektórzy lekarze mogą przepisać leki przeciwdepresyjne, nawet do pacjenta, który woli pigułkę, ale ma depresję w wyniku.
Krwawienie przełomowe może być zmniejszona, jeżeli kobiety będą ich tabletki w tym samym czasie każdego dnia.

Znaczenie

W przypadku antykoncepcji być skuteczne, muszą być stosowane w sposób ciągły. Kobiety, które stosują pigułkę musi wziąć to na co dzień w większości preparatów. (Na ogół kobiety biorą pigułki przez trzy tygodnie, które zawierają estrogen lub progestagen, i jeden tydzień jest pigułka, aby zwyczaj zawsze pigułkę codziennie nadrukiem.)
W przypadku kobiet, które wykorzystują inną formę antykoncepcji, czy efekty uboczne zbyt nieprzyjemne i wpływać na zdolność do pracy i grupy funkcyjnej, to jest oczywiste, że inna opcja antykoncepcję należy rozważyć.
Na przykład implanty ramię ma trzy miesiące w czasie i wymienić. Jeśli kobieta rozwija się ciężka reakcja na niego i implanty się zarazić, to już nie jest realną opcją dla niej.

Rozważania

Każda kobieta musi określić, co jest najbardziej praktyczne formą antykoncepcji dla niej.
Kobiety w zaangażowanego, monogamicznym związku, które zostały przetestowane z partnerami w zakresie chorób przenoszonych drogą płciową mogą być w stanie polegać na nonbarrier metod antykoncepcji, takie jak pigułki lub hormonalnych pierścieni lub poprawek.
Kobiety, które mają więcej niż jednego partnera seksualnego może rozważyć zawsze stosując metody mechaniczne, takie jak prezerwatywy mężczyzn i kobiet, aby zapobiec przenoszeniu się wirusa HIV, AIDS i innych chorób przenoszonych drogą płciową.
Prezerwatywy są jedyną formą antykoncepcji, która zapewni taką ochronę.

Ostrzeżenie

Zgodnie z planowanymi Parenthood połączenie pigułka może powodować poważne efekty uboczne. Są to udar mózgu, zawał serca i krzepnięcie krwi w sercu, mózgu, płucach i nogach. W niektórych przypadkach, kobiety mogą rozwijać wysokie ciśnienie krwi, kamieni żółciowych, guzów wątroby lub żółtaczka.
Się do lekarza przy pierwszych oznakach jakichkolwiek nietypowych objawów niepożądanych.

Objawy zakrzep

Skrzepy mają korzystne działanie, ale gdy powstają z powodu połączenia czynników ryzyka, mogą się ryzyko dla życia pacjenta. W zależności od jej objawów, może ona być na ryzyko udaru, zawału serca lub zator tętnicy płucnej, który jest skrzep, który złamał luzem i przeniósł się do płuc. Niezależnie od jej objawów, natychmiast potrzebuje pomocy medycznej.

Definicja / Przyczyny

Skrzep krwi jest mechanizmem przez organizm, aby pomóc organizmowi w naprawie uszkodzonego naczynia krwionośnego. Płytki krwi i związane z nimi chemia rozpocząć proces krzepnięcia; fibryny, białka we krwi, tworzy związki z siebie zrobić "oczka", które tworzy ostateczną tworzeniu się skrzepów krwi. Skrzepy tworzą gdy naczynie krwionośne jest ranny; może odbywać się w tętnicy lub żyły. Uszkodzenie może być czymś, co dzieje się pod mikroskopem, lub może być oczywiste, że przecięcie w zbiorniku, co wymaga skrzepu w celu zatrzymania krwawienia. Krzepnięcie krwi będzie także, gdy zatrzymuje się w żyłach i tętnicach, ponieważ krew staje się stagnacja.

Objawy

Gdy ktoś zauważy objawy możliwego skrzepu krwi, może być zaskoczony, jak nagle się pojawiają. Może on stać się zawroty głowy, bez ostrzeżenia, co może oznaczać, zakrzep krwi w mózgu, który wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Nagła ślepota (całkowite lub częściowe) może sygnalizować siatkówki skrzep. Bolesne, niebieski, twarde wybrzuszenie w rękach lub nogach, w połączeniu ze słabością i drętwienie mówi mu, że ma poważny problem medyczny i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. On zauważyć obrzęk, ból, który rośnie powoli, ból nóg, który pogarsza, gdy pochyla nogę, nocne skurcze nóg, ciepła w dotyku, zaczerwienienie i niebieskawym lub białym przebarwienia jego skóry.

Objawy zakrzepów pobliżu tętnic lub płuc

Owrzodzenia skóry lub pęcherze może wskazywać na problem z skrzepu krwi. Oznacza to brak krwi osiąga obszar, ponieważ skrzepu krwi zapobiega się, gdy jest to potrzebne. Zakrzep w tętnicy blisko serca lub płuc, może spowodować obniżenie aktywności. Serce może wykazywać objawy, które wskazują na zmniejszony przepływ krwi. W przypadku zakrzepu krwi w pobliżu płuc, pacjent może rozwijać trudności w oddychaniu. Jeśli przepływ krwi jest zablokowane do określonego obszaru organizmu, takiego jak ręka lub noga, może spowodować zgorzel. Zgorzel jest śmierć tkanki ciała z powodu braku dopływu krwi.

Znaczenie Objawy

Jeśli zakrzep dotrze płuco pacjenta (nazywa się zator płucny), jest to sytuacja zagrażająca życiu. Ona potrzebuje pilnej pomocy medycznej i powinien udać się do swojego lokalnego pogotowie, aby zacząć odbierać leczenia. Jeśli ma jakiekolwiek czynniki ryzyka zakrzepu w nodze, powinna udać się do swojego pokoju i się na leczenie w nagłych wypadkach awaryjnych od razu.

Zagrożenia

Ryzyka obejmują wysokie ciśnienie krwi, palenie tytoniu, cukrzyca, wywiad rodzinny i wysoki poziom cholesterolu. Jeśli pacjent nie jest w ruchu, jest narażone na ryzyko wystąpienia zakrzepu krwi. Złamane kości i ma obsadę umieścić na zwiększenie poziomu ryzyka. Istnieją także genetyczne czynniki ryzyka, jak również ryzyko związane z ciążą, ponieważ większa macica może spowolnić przepływ krwi do serca.

Objawy reumatyczne Kaszel

Reumatyczne kaszel jest suchy kaszel, który prawie hacking towarzyszy chorobom powszechnie znany jako gorączka reumatyczna. Gorączka reumatyczna jest powikłaniem, zgodnie z Mayo Clinic, bakterii paciorkowca, które powoduje anginy. Chociaż nie jest to rozpowszechnione lub powszechnego stanu w Stanach Zjednoczonych, jest jeszcze potencjał do rozwoju tej choroby, zwłaszcza podczas podróży do słabo rozwiniętych krajów świata.

Kaszel

Najczęstszym objawem reumatycznej kaszel jest stosunkowo sucha, nieproduktywny kaszel, że będą rzadko wytwarzają śluz lub plwocinę dowolnego podczas jej działania. Ten kaszel, zwłaszcza po dłuższym okresem przypadkach może stać się bardzo bolesne i powodować podrażnienie płuc i dróg oddechowych, powodując ból gardła i / lub ból w klatce piersiowej.

Gorączka

Większość osób cierpiących na kaszel reumatycznej również wystąpić łagodne do umiarkowanego gorączka, co byłoby coś między 99 a 101 stopni F w temperaturze. Ta wysokość jest rzeczywiście w temperaturze reakcji do zapalenia zachodzącego wewnątrz mięśni i tkanki ciała w wyniku bakterii paciorkowców.

Ból

Wiele razy, reumatyczne kaszel będzie również towarzyszyć pewnej ilości bólu lub dyskomfortu w okolicach stawów ciała. Dla niektórych będzie to miało wpływ tylko jedno połączenie. Do innych, będzie to mieć wpływ na ilość połączeń. To naprawdę zależy od tego, gdzie występuje stan zapalny, czy to kostki i nadgarstki, kolana i łokcie, ręce i nogi i ramiona i biodra. Ból ten może być również przyczyną obszarów dotkniętych stać się zaczerwieniona i ciepła w dotyku.

Problemy sercowo-naczyniowe

Istnieje również możliwość zapalenia związanego z reumatoidalnym kaszlu wpływać serce człowieka. Jeśli tak się stanie, człowiek może zacząć cierpieć na nierównych i nieregularnych uderzeń serca, szybkiego bicia serca lub prawie walenie rytmu serca. Jak serce doświadcza tych zmian, może to spowodować, który cierpi z powodu duszności i pewnym zmęczenia lub wyczerpania.

Grudki

Kiedy bakterie Streptococcus rozwija się kaszlu i gorączki reumatycznej, jest również możliwe, aby osoba, która zacznie cierpieć na tworzenie się grudek i bryłek tuż pod skórą. Chociaż te grudki są zwykle bezbolesne, mogą stworzyć pewien dyskomfort, gdy znajduje się na niektórych obszarach ciała, takich jak pośladki, plecy i stawy.

Wysypka

Dla niektórych osób, reumatyczne kaszel przyniesie ze to podniesione, nieco zaczerwieniona zespoły lub okręgi na skórze. Ta wysypka nie jest bolesne i męczące dla chorego, ale przychodzą i odchodzą, jak stan się utrzymuje.

Inne objawy

Przy okazji, reumatycznych kaszel i gorączka, która powoduje to, może skłonić człowieka do napotkać zmiany w jej poznawczej natury, przeżywa okresowe napady płaczu lub śmiechu, zgodnie z Mayo Clinic. Może także spowodować inne osoby cierpią na skurcze lub drżenie przerywany z nóg, rąk, nóg, ramion, a nawet twarzy.