Digidexo.com

napięte ścięgno

Jak uzdrowić napięte ścięgno

Trzy mięśnie tworzą ścięgno: mięsień dwugłowy uda, a na półbłoniasty półścięgnistego. Wspólnie działają flex kolano i rozszerzyć biodra. Gdy występuje szczep ścięgno udowe, właściwe zarządzanie jest niezbędne, aby uniknąć ponownego obrażenia. Istnieją trzy stopnie szczepu ścięgna: klasa 1, klasa 2 i klasa 3. Klasa 1 jest najmniej dotkliwe, a stopień 3 jest najbardziej dotkliwe. W zależności od stopnia obciążenia użytkowego będzie ból, stłuczenia, obrzęk i utrata funkcji.

Instrukcje

Leczenie stopnia 1 ścięgno Strain

Postępuj zgodnie z protokołu Ryż: Rest, Ice, kompresji, unieść. Odpoczywać szczep biorąc masy ciała poszkodowanej nogi. Nie próbuj "chodzić go" lub kontynuować grę.

2 stosuje się worek z lodem do najbardziej bolesne obszarze ścięgno podkolanowe. Położyć ręcznik papierowy pomiędzy workiem lodu i skóry. Nie stosuje się lodu bezpośrednio na skórę.

Owiń bandaż kompresji wokół uszkodzonej nodze i lodu. Rozpocznij blisko kolana i, utrzymując napięcie na bandaż kompresji, dalej w kierunku biodra. Nakładają się na siebie bandaż każdym czasie o połowę, aż do wyczerpania, a potem po prostu schować w końcu.

Podnieś nogę, umieszczając poduszkę pod stopy. Utrzymać lód i kompresji bandaż na 20 minut.

Wyjąć bandaż kompresji i lód w 20 minucie, ale utrzymać nogę podwyższone. Czekać 20 minut, a następnie owinąć bandażem lodu i kompresji ponownie. Powtórzyć cykl włączania i wyłączania w ciągu dwóch godzin, utrzymując podwyższone nogę.

Bądź obciążenie klasy 1 ścięgna udowego przez trzy do pięciu dni lub do bezbolesnego. Gdy ból znika, zaczynają prostych zakres-of-motion ćwiczenia. Usiądź z nogami prosto przed tobą i przesuń piętę poszkodowanej nogi w kierunku ciała, utrzymując piętę na ziemi. Przesuń piętę z powrotem do pozycji wyjściowej. Cała 20 powtórzeń tego ćwiczenia trzy razy dziennie przez trzy dni.

Rozpocznij światło rozciągania dwa do trzech dni po ból całkowicie ustąpił. Usiądź na macie lub podłodze i zginać do przodu w talii, aż światło odcinek jest odczuwalne w obu ścięgna. Utrzymaj tę pozycję przez 30 sekund i powtórzyć trzy razy. Rozciągnąć dwa do trzech razy dziennie, jak szczep ścięgno nadal leczyć. Zwiększenie aktywności na spacery, jazda na rowerze stacjonarnym, jak i lekkiego joggingu ból pozwala.

Wskazówki

 • Zarządzanie klasy 2 szczepów ścięgno jest podobny do klasy 1 szczepów, z tym, że protokół RICE należy przez 24 do 48 godzin po urazie. Grade 2 szczepy mogą trwać dłużej, zanim zmniejszenia się bólu i ćwiczenia i rozciąganie może się rozpocząć.
 • Zarządzanie Grade 3 szczepów wymaga 48 do 72 godzin leczenia ryż, i często wymaga skierowania do lekarza ortopedę, ponieważ nie może być znaczący i kompletne rozrywania włókien mięśniowych.
 • Niewłaściwe zarządzanie Naciągnięcie mięśnia udowego może zwiększyć ryzyko ponownego urazu.
 • Tylko dlatego, że nie ma bólu nie oznacza, że ​​można wrócić do pełnej aktywności nieograniczonego. Proces gojenia trwa przez kilka tygodni po początkowej ból słabnie, to ułatwić się z powrotem do działania.

Jak długo Hamstring Kontuzja Ostatni?

Ścięgna mięśni z tyłu ud jest jednym z największych i najbardziej wydajnych poszczególnych mięśni ciała. Zapewnia wybuchowej siły podczas imprez sportowych - bieganie i skakanie - i jest również kluczowym mięśni w dnia na dzień działalności, takich jak chodzenie, bieganie lub jazda na rowerze. Po mięśni rannych może być bolesna i może również mieć długi czas leczenia w zależności od wagi ciała.

Ścięgno Szczep

Jest to najmniej dotkliwe wszystkich urazów ścięgno. Napięte ścięgno zwykle występuje, gdy częściej niż zwykle przy użyciu tego mięśnia. Na przykład, może być skoszony trawnik po raz pierwszy w sezonie, gdy trawa jest trochę zarośnięty. Pchanie, że kosiarka nie zagrażało swoim hamstring i czujesz ukłucie lub lekkie pieczenie. Zatrzymaj to, co robisz i lód swoje ścięgno, aby zmniejszyć obrzęk i dyskomfort. Szczep ścięgno prawdopodobnie apeluje o dzień lub dwa odpoczynku, a następnie owinąć bandażem elastycznym przed wznowieniem działalności.

Ścięgno Pull

Innym szkoda, że ​​pochodzi z nadużywania lub pchania mięśnie, które nie jest w stanie to ciągnąć. Można wyciągnąć mięśni - zwykle spowodowane przez nagły ruch, podczas gdy w środku innej działalności - czujesz natychmiastowy ból i twoja działalność jest obecnie ograniczone. Musisz iść z aktywnego do położenia spoczynkowego, a leczenie jest signficant: lód, odpoczynek i środki przeciwbólowe (Advil, na przykład), jeśli to konieczne. Ścięgno udowe ciągnąć odejdzie kilka osób na ławce w dowolnym miejscu od trzech dni do dwóch tygodni.

Ścięgno Tear

Jest to jeden z najbardziej bolesnych urazów, które zawodnik może znieść i to prawie zawsze dzieje się w środku imprezy sportowej. To jest normalnie szkoda, że ​​występuje, gdy zawodnik popchnął się obok jego granicach. Jest to częste urazy i lekkoatletyka i zdarza się sporo na boisku. Sprinterzy muszą iść pełną uwagę na 100 metrów i 200 metrów, a jeśli mięśnie ścięgno udowe nie są odpowiednio złagodzone lub luźne przed imprezą, mogą oderwać. Sam uraz zdarza się na boisku, gdy odbiornik, running back lub defensywny z powrotem przechodzi w pełnym sprincie i nagle zmienia kierunek. Większa w mięśniach, który występuje łzawienie, bardziej bolesne szkody. Pełna rozdarcie mięśnia ścięgna może wymagać operacji i trzymiesięczny odwyk. Może to po prostu wymagają odpoczynku i jeden miesiąc odwyku. Częściowe łza wymaga lodu, odpoczynek i rehabilitację, która może trwać od dwóch tygodni do dwóch miesięcy.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Kluczem do uniknięcia kontuzji ścięgna udowego są prawidłowe rozciąganie przed użyciem mięśni, właściwe nawilżenie i zdrowe odżywianie. Poświęć trochę czasu, aby rozciągnąć mięśnie przed uczestniczyć w wydarzenia sportowe, czy ciężki chore domowych. Ponadto, wypić butelkę wody co godzinę, gdy robisz działalność sport, aby utrzymać mięśnie luźne. Ponadto, dobrze zjeść - owoce i warzywa - i unikanie tłustych, pomoże ogólny stan zdrowia swoich dużych mięśni.

Efekty

Poważny uraz ścięgna podkolanowego został opisany jako szokujące rodzaj bólu, który zapala się nagle. Gdy osoba cierpi na poważny ciągnąć ani łzy, mięśni ma tendencję do owijania się jak cień w oknie, które zostało dozwolone toczyć się wybuchowo. Osoba może zwinąć się z bólu w agonii. Lód jest zawsze pierwszy zabieg, a reszta jest też zazwyczaj przepisywane. Dodatkowo, raz sportowiec poniósł poważny ciągnąć ani łzy i odzyskała, jest prawdopodobne, że osoba będzie cierpieć podobną szkodę w przyszłości.

Naciągnięcie mięśnia udowego Leczenie

Szczepy mięśni może być frustrujące, bo w rzeczywistości jest szczep łza w włóknach mięśniowych. Jeśli masz napięte ścięgno, nie może być łzy w każdym z czterech mięśni, które tworzą ścięgna; półścięgnistego, półbłoniasty i mięsień dwugłowy uda. Szczepy mięśni, w zależności od ich nasilenia, może potrwać kilka tygodni lub nawet miesięcy, aby uzdrawiać. Ale jest kilka sposobów, które można traktować napięcia.

Unieruchomienie

Owijanie rannych ścięgno i zatrzymywanie żadnej działalności, która może doprowadzić do pogorszenia się łza jest pierwszym krokiem w leczeniu. W zależności od stopnia nasilenia szczepu, być może trzeba iść do lekarza i on lub ona może doradzić umieszczenie szkody w nawias klamrowy nóg. Bo ścięgna są tak powszechnie stosowane, kule, jak również może być zalecane.

Wysokość i lód

Bezpośrednio po wysiłku na ścięgno trzeba wysiąść nogi i stosować lód na powierzchni. To spowolnienie przepływu krwi do obszaru odrywanego i zmniejszyć ryzyko urazu pogarsza. Utrzymywanie powierzchni rannych powyżej serca pomaga spowolnić przepływ krwi, jak również. Utrzymać lód na szczep ścięgno przez 15 minut i powtórzyć procedurę co dwie do trzech godzin w ciągu pierwszych 72 godzin po urazie. Wisienką go także zmniejszyć stan zapalny wspólnego z uszkodzeniem mięśni.

Rozciąganie

Po ból ustąpi w poszkodowanej hamstring, można rozpocząć ponownie rozciągnąć mięśnie. Czy wszystko, co powoduje ból, ale nie zamiast zachować swoje ćwiczenia rozciągające na bezpiecznej stronie i w zakresie bez bólu. Stretching pomoże mięśni leczyć prawidłowo i może zapobiec przyszłej szkody dzieje.

Terapia

Jeśli ból w ścięgno podkolanowe nie wydaje się być coraz lepiej należy skonsultować się z lekarzem. On lub ona może zalecić widzisz terapeuty, który może wykonać masaż sportowy, który może przyspieszyć proces gojenia. Terapeuta może również dostarczyć listy i procedur ćwiczeń rozciągających, które można przyjąć, aby zmniejszyć ryzyko powstania szkody.

Naciągnięty ścięgna ćwiczenia dla

Napięte ścięgno wpływa na mięśnie tyłu górną część nogi. Mięsień dwugłowy uda, a półbłoniasty półścięgnistego mięśnie tworzą ścięgno i staną się napięte, jeśli są zbyt rozciągnięte lub podarte w trakcie aktywności fizycznej. Są ćwiczenia, które możesz zrobić podczas procesu odzyskiwania, aby pomóc leczyć ścięgno, jak również, aby zapobiec w przyszłości szkody.

Wytyczne

Porozmawiaj z lekarzem, jeśli uważasz, że masz napięte ścięgno. Lekarz może określić stopień odkształcenia jak również przepisać leki przeciwzapalne, jak to konieczne. Pamiętaj, aby wdrożyć RICE z szczepu. Połóż napięte ścięgno, stosuje lodzie przez 15 minut na raz, użyj szmatki kompresji i trzymać nogę na wzniesieniu. Celem jest, aby zmniejszyć obrzęk i zminimalizować czas odzyskiwania.

Postęp poprzez ćwiczenia jak Twoje napięte toleruje ścięgno. Jeśli czujesz ból lub pogorszenie szczepu, należy natychmiast przerwać ćwiczenie. Rozpocząć ćwiczenia raz opuchlizna zaczęła zmniejszyć i można położyć nacisk na mięśnie napięte. Podgrzewać Naciągnięcie mięśnia udowego przed ćwiczeniami, aby zwiększyć przepływ krwi.

Ćwiczenia rozciągające ścięgno

Wdrożenie rozciąganie jak Twój odzyskiwania ścięgno pozwala. Wykonywać te ruchy dwa do trzech razy dziennie.

Stojąc ścięgno zasięg: Połóż napięte ścięgno na powierzchni, która jest w przybliżeniu talii wysokiej. Utrzymać zdrową nogę na ziemi, aby wspierać swoje ciało. Trzymaj plecy prosto i zginać się w pasie w kierunku stóp. Nie zginaj dalej niż Twój ścięgno pozwoli. Staraj się, aby kolano prosto podczas ćwiczeń.

Siedzą ścięgno zasięg: Usiądź na ziemi obiema nogami na wprost ciała tak, że Twoje nogi są wzruszające. Osiągnąć w kierunku nogi rękami. Zatrzyma się, gdy poczujesz napięcie w ścięgna. Jeśli czujesz ból, nie rozciągnąć tak daleko.

Siedzą odcinek ścięgno: Usiądź z obu nóg do boków ciała. To będzie niemal pozycji podziału. Usiądź prosto, zginać się w pasie i rozciąga się do przodu. Być może trzeba tylko zginać w pasie niewielką ilość, aby poczuć rozciągnięcie. Większą elastyczność, trzeba używać rąk, by dotrzeć dalej od ciała.

Ćwiczenia ścięgno Wzmocnienie

Zawsze rozciągnąć przed i po ćwiczeniach wzmacniających ścięgno udowe. Zacznij od wykonywania tych ćwiczeń co drugi dzień.

Rozszerzenia kolan: To podstawowe ćwiczenia, aby przywrócić ruch na ścięgno podkolanowe. Usiądź na krześle, które pozwala stopom dotknąć ziemi. Powoli podnieść rannego nogę do pozycji prostej. Nie podnoś nogi wyżej niż ścięgno może tolerować i uniknąć na tym stanowisku.

Rozszerzenia nóg: Usiądź na ławce lub krześle. Przywiąż jeden koniec taśmy oporu wokół kostki. Przywiąż drugi koniec wokół słupa lub belki, który jest wytrzymały. Start z nogi prosto przed ciała. Wyciągnij kostkę w kierunku ciała i zegnij kolana. Kostka jesteś ciągnąc w powinna zbliżyć się do ziemi obok swojej ustabilizowanej nodze.

Loki ścięgno: Stań przed stole z nogami rozstawionymi na szerokość barków. Powoli zegnij kolana rysunek piętę w stronę tyłu. Wykonać ten ruch bez ciężarów w domu w pierwszej kolejności. Dodaj ciężarów jak mięśnia zaczyna się goić.

Jak leczyć Tear ścięgno

Te ścięgna są grupa trzech mięśni, które biegną w przybliżeniu od kulszowej w miednicy, na zewnątrz kolana tyłu nogi. Jeden lub więcej z tych mięśni może być napięta do momentu rozerwania podczas aktywności fizycznej. Objawy rozdarty ścięgna obejmują ostry ból pleców nogi często następuje obrzęk lub zasinienie. Skuteczne uzdrowienie hamstring zaczyna stosując ryż (odpoczynek, lód, kompresji i elewacji), i kontynuuje poszukiwania leczenia od pracownika służby zdrowia.

Instrukcje

Połóż poszkodowaną nogę.

Zastosuj lodu do poszkodowanej nogi. W ciągu pierwszych 48 godzin nie jest ważne dla doprowadzenia ciepła do zranionego obszaru. Opakowanie mrożonego groszku lub kruszonego lodu w woreczku zamek zip Miesiąc oblodzenia dół poszkodowanej ścięgno podkolanowe.

rannych owinąć bandażem ścięgno z kompresji (takie jak marki bandażem Ace). Nie zawinąć go zbyt mocno, ale upewnij się, że ciśnienie jest wystarczające, aby zniechęcić dalsze obrzęk.

Podkręć zranioną nogę. Prowadzi to do zmniejszenia obrzęku, umożliwiając grawitacji w celu usunięcia nadmiaru płynu z chorych tkanek.

zasięgnąć porady u lekarza specjalisty, najlepiej jeden specjalizujący się w urazach sportowych. Medycznego określi rozmiar urazu i może przepisać leki i ułatwiające poruszanie się. Lekarze mogą również zalecić kilka wizyt fizykoterapeuty, który może z kolei zapewnić Państwu odcinkach i ćwiczeń wzmacniających, USG oraz zabiegów termicznych.

Wskazówki

 • Zawsze zgłosić się do lekarza, jeśli uważasz, że masz łzy mięśni.

Co to jest napięcie mięśni?

Szczep ten jest bolesnym stanem, który wynika z rozciągania lub rozerwania ścięgna lub domięśniowo. Najczęściej dotknięte obszary są z powrotem i ścięgno.

Szczep vs zwichnięcie

Szczep warunki i skręcenia są często stosowane wymiennie, są jednak dwa inne warunki. Zwichnięcie dotyczy więzadeł, podczas gdy szczepy wpływają na mięśnie i ścięgna.

Objawy

Zgodnie z Mayo Clinic, objawy szczepu zależy od tego jak poważny jest uraz. Niektóre typowe objawy to sztywność, ból, obrzęk i zasinienie. Szczepy mogą powodować poważne obrzęki, krwawienie, zasinienie znaczący i utraty funkcji mięśni.

Przyczyny

Ostre szczepy zdarzyć, gdy jest nagłe, intensywne skurcze mięśni, zazwyczaj w czasie działań, takich jak bieganie, rzucanie, skakanie i podnoszenia ciężkich. Przewlekłe szczepy wystąpić gdy jest rozciągnięta, powtarzające się ruchy mięśni.

Leczenie

Możesz leczeniu łagodnego do umiarkowanego szczepów w domu. Użyj over-the-counter leki, takie jak ibuprofen lub paracetamol do tępego bólu i okłady z lodu, aby uspokoić obrzęk. Szelki i szyn zazwyczaj skorygować bardziej poważne napięcia, ale czasami zabieg jest konieczny dla pełnego odzyskania, za Mayo Clinic.

Zapobieganie

Stretching jest najlepszy środek zapobiegawczy wobec szczepów. Stężenia, taping i owijania powierzchnię są także popularne metody.

Jak korzystać z Heat Therapy napięte mięśnie

Mięśnie są wykonane z wielu włókien, które mogą rozciągać. Szczep występuje, gdy włókna są przeciążone lub podarte. Zwykle dzieje szczepy mięśni podczas ćwiczeń lub wytężonej działalności bez dobrej rozgrzewki i rozciągania wcześniej. Terapia ciepła zwiększa przepływ krwi, aby pomóc w procesie leczenia, a także rozluźnia napięte mięśnie.

Instrukcje

Terapia cieplna po użyciu terapii Ice

Ice obszar dotknięty bezpośrednio po początkowym rozdarcia. Twoje ciało reaguje na napięte mięśnie, wysyłając krew natychmiast wyleczyć uraz. Jednak, zbyt wiele krwi powoduje stan zapalny, ból i siniaki. Epoka spowolni przepływ krwi, zmniejszając obrzęk i ból. Zastosowanie terapii lodu na zaledwie 20 minut na godzinę przez pierwsze 24 do 72 godzin.

Bądź napięte mięśnie. Zachować jak najwięcej odciążyć obszaru, jak to możliwe, aż obrzęk i zasinienie spadły. Proces gojenia będzie postępować znacznie szybciej, gdy mięśnie są wypoczęte.

Stosować metody domowe terapii cieplnej. Sposoby domowe są proste i bezpłatne. Możesz namoczyć ręcznik w gorącej wodzie, wypełnić plastikową butelkę z gorącą wodą lub narysować gorącą kąpiel. Upewnij się, że woda nie jest zbyt gorąca przed umieszczeniem go na mięśnie.

Podgrzać napięte mięśnie przez 20 do 30 minut, chyba uczucia dyskomfortu.

Kontynuuj aby zastosować ciepło na napięte mięśnie, co najmniej trzy razy dziennie, aż ból ustępuje. Upewnij się, że temperatura skóry wrócił do normy, zanim to plecy ciepła na mięśnie.

Użyj Therapy ciepła zapobiec napięte mięśnie

Stretch przed każdym wysiłku lub intensywnych ćwiczeń. Twoje mięśnie muszą się rozgrzać przed ich użyciem, w przeciwnym razie staną się sztywne i napięte. Jest to konieczne, aby rozciągnąć mięśnie zostały napięte.

Zastosuj terapię ciepła przez 15 minut, zanim głowę do siłowni lub rozpocząć trening w domu. Ciepła zwiększy krążenie i rozluźnić mięśnie. Zostaną one przygotowane do ćwiczeń.

Wskazówki

 • Jeśli masz powtarzające napięte mięśnie, zakupić pad ciepła lub owinąć online Thermaphore poza BodiHeat lub Thermacare (patrz źródła poniżej).
 • Zawsze postawić barierę między skórą i terapii cieplnej, aby uniknąć podrażnienia, pieczenia lub pęcherze.
 • Nigdy nie stosować terapii ciepła podczas snu.

Jak prawidłowo odpocząć i odzyskać napięte mięśnie brzucha

Występuje napięcie mięśni brzucha, kiedy mięśnie są rozciągnięte lub podarte. Mięśnie brzucha mogą być napięte podczas silnego działania takie jak podnoszenie lub zjawiskiem codziennym, jak ciężkim kaszlu lub kichaniu. Głównym objawem jest napięcie mięśni brzucha, uczucie bólu na mięśnie brzucha. Gdy mięśnie są wyrywane przez cały sposób może spowodować przepukliny ściany brzusznej, gdzie niektóre z jelit i tkanki łącznej, może wystawać przez rozrywanie i powoduje wybrzuszenie w ścianie jamy brzusznej.

Instrukcje

Włóż lód na powierzchni uszkodzonej natychmiast po zranić go (lub tak szybko, jak to możliwe). Zastosuj lodu przez 20 do 30 minut, co 3 do 4 godzin, w ciągu pierwszych 2 lub 3 dni, aż przestanie boli.

Zapoznaj się z lekarzem, aby ustalić zakres obrażeń. Operator może mieć możliwość zapewnienia leki przeciwzapalne, co również pomaga zmniejszyć ból.

Bądź mięśnie brzucha najlepiej jak potrafisz. Nie wrócić do normalnych czynności, aż można zginać w pasie, a następnie z powrotem ponownie wyprostować bez bólu.

Zadzwoń do swojego opiekuna, jeśli ból brzucha od szczepu nie daj się w ciągu kilku dni. Jeśli zostanie ustalone, że masz przepuklinę, być może trzeba wspierającego kratownicy lub nawet operacji, aby rozwiązać ten problem.

Spróbuj kilka łagodnych ćwiczeń, kiedy mięśnie brzucha już nie boli. Możesz zrobić kilka ab popycha naciskając opuszkami palców obu rąk kilka cali do swojego brzucha. Następnie, podczas wydechu, włożyć palców przy użyciu mięśni brzucha. Trzymaj swój brzuch w tej pozycji wymeldowania wciśnięty przez 5 sekund, a następnie powtórz ćwiczenie jeszcze raz w sumie 20 powtórzeń.

Wskazówki

 • Stosować delikatne ciepło do mięśni przed treningiem może pomóc im się rozluźnić. Użyj poduszki lub owinąć ciepła do tego leczenia.
 • Im dłużej zwlekasz traktować swoje napięcie mięśni brzucha, dłużej zajmie Ci uzdrowić od kontuzji.

Jak się dowiedzieć, czy Ścięgno jest rozdarty

Jeśli jesteś sprinter czy wszelkiego rodzaju rygorystyczne ćwiczenia obejmujące nogi i masz ból, można się zastanawiać, czy ścięgno jest rozdarty. Ścięgno jest ścięgna z tyłu kolana. To może być trudne, aby powiedzieć, a jeśli jesteś w skrajnym bólu zawsze należy skonsultować się z lekarzem. Ale jest kilka sposobów, aby powiedzieć na własną rękę, czy ścięgno jest rozdarty.

Instrukcje

Zapoznaj się z tyłu kolana do siniaków. Stłuczenia mięśni może powodować krwawienia, które prowadzą do siniaków na plecach kolana. Rozdarty ścięgna może być spowodowane przez wiele rzeczy, takich jak rygorystyczne działalności lub ciężkim ciosem.

Sprawdzić obrzęki wokół kolana lub z tyłu kolan. To powinno być oczywiste i bolesne, jeśli to się dzieje. Jest to poważny znak, że ścięgno może być rozdarta. Trzeba nosić bandaż skompresowany, czy jest to przypadek, jak to pomoże z obrzękiem.

oceny poziomu bólu, gdy występują. W zależności od ilości bólu i stopnia nasilenia objawów, może być w stanie powiedzieć, czy ścięgno jest rozdarty.

Spróbuj przenieść kolana w górę iw dół. Jeśli boli zbyt mocno, zatrzymać ruch. Jeśli masz trudności zginania nogi, może być rozdarty ścięgno.

Zapraszam do obolałych miejsc na kolana. Po presję na niektórych miejscach z tyłu kolana, sprawdzić, czy jesteś w bólu. Jeśli znajdziesz miejsce z tyłu kolana, w którym można poczuć się rozdzierający ból po zastosowaniu ciśnienia, prawdopodobnie mają poszarpane ścięgno.

Jakie są zabiegi na ścięgno Pain?

Dziś skupimy się na określeniu ścięgna, ich funkcja, dlaczego oni się skrócić, co można zrobić, aby zapobiec obrażeniom, i co się stanie, jeśli zdecydujesz się go zignorować.

Jestem licencjonowanym masaż medyczny terapeuta i ja ogólnie staram się dać Ci naturalne, holistyczne podejście w stosunku do narkotyków i chirurgii trasie. Zdaję sobie sprawę, że wielu ludzi nie ma ubezpieczenia i starają się uniknąć kosztów iść do lekarza, ale poważne urazy wymagają leków medycznych, a czasami operacji. Lekarska na pewno nie powinno się unikać, jeśli szkoda nie wydaje się być leczenie bez niego.

Funkcja ścięgna

Istnieją trzy ścięgna ścięgno, które tworzą grupę mięśni ścięgno udowe; że półścięgnistego, półbłoniasty (dwugłowy uda i dwie głowice). Ścięgna są odpowiedzialne za przedłużające biodra i zginając kolana, więc wszelkie sportowe z udziałem biegania, wiosłowania, jazdy na rowerze czy skoki obejmuje te mięśnie. Siedzenie długich okresach czasu będzie skrócenie tej grupy mięśni i jest główną przyczyną ścięgna ciągnie.

Co ścięgna uwagi?

Ścięgna pracy z dwóch stawów, biodra do rozbudowy i kolana do zgięcia. Są one usytuowane pod kolanem i dołączyć do góry na górze ramienia na guzowatości kości kulszowej. Jeśli masz niski ból pleców, ścięgna może być przyczyną problemów i nie powinny być pomijane. Również półścięgnistego i półbłoniasty wyginanie kolana i przyśrodkowo obrócić dolną nogę, gdy kolano jest zgięte.

Jak zapobiec Tight ścięgna

Rozciąganie przed aktywnością fizyczną jest najlepszym sposobem, aby zapobiec urazom ścięgno udowe. Znaczenie rozgrzewki przed treningiem nie można podkreślić. Wielu z moich klientów realizowane żałuje o ignorowanie, aby to zrobić. Poświęć trochę czasu i zrobić to, i nigdy nie pożałujesz.

Jak rozwiązać problemu ścięgno

Wielu z nas ma albo miał wyciągnął ścięgno lub obserwował sportowiec wyciągnąć jeden, i wiemy, że ból, który jest zaangażowany. Po ścięgno jest kontuzjowany, najlepszym sposobem działania jest znany jako ryż, który stoi na odpoczynek, lód, kompresja i Elevation. Po obrzęk zachodzi w około 24 do 48 godzin, ważne jest, aby mieć na terapeuty pracy mięśni, aby z powrotem do 100% elastyczności.

Kiedy pracuję nad klientem, ja nagrzewać powierzchnię przed robi głęboki masaż tkanek trochę krwi płynącej do kontuzji i wypłukać kwasów mlekowego. Używam również mazidła - dostępne w większości sklepów z narkotykami - po podgrzaniu powierzchni i pozostawić do wchłonięcia do mięśni. Zdrowy ból mięśni nie jest w dotyku. Jest kwasy mlekowego, które są uwięzione w nim, że stworzenie bolesność. Rozciągając mięśnie po ogniu, stosując maści i dobry masaż pomaga utrzymać mięśnie wydłużony. Jeśli nadal to rutynowe w domu, możesz równie dobrze być na drodze do wyzdrowienia.

Co się stanie, jeśli Hamstring Kontuzja jest pozostawione Heal z własnej?

Wyobraź sobie pajęczynę i zauważyć, jak otwarty i ekspansywny jest. Teraz weź wyimaginowanej nożyczki, cięcia go na środku, a następnie spróbować go naprawić. Co w końcu z jest zawiły i pogmatwany bałagan. Kiedy łzy mięśni to pójdzie na naprawić, ale węzły będą tworzyć w nim jako włókna nałożenia. Następnie, elastyczność i ekspansywność mięśnia będą degradowane. Już problem istnieje, tym trudniej jest do naprawienia, ponieważ blizny będą tworzyć wokół szkody. Szybciej rozwiązać problem, tym łatwiej i szybciej odzyskiwania będzie. I będziesz miał mniejsze szanse ponownej kontuzji.

Jak leczyć napięcie mięśni

Szczepy mięśni występują, gdy włókna mięśniowe są rozdarci. Także dalej ciągniętych mięśni lub podarte mięśni, napięcia mięśni może być bolesne i wyniszczające. Na szczęście, na ogół w pełni szczepy mięśni leczyć bez większych problemów. Jeśli masz napięcie mięśni, jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby przyspieszyć gojenie i zmniejszyć obrzęk i ból. Z jakimś delikatnym opieki, można skutecznie wspierać proces gojenia, pomaga wyleczyć kontuzji.

Instrukcje

Ice mięśni. Pomoże to zmniejszyć obrzęk i ból, które mogą wyniknąć ze szczepu. Zastosować lodem przez 15 minut, a następnie ją przez 15 minut. Powtarzać tyle razy, ile to konieczne.

Take over-the-counter leków. Leki przeciwzapalne zmniejszają obrzęk i złagodzić ból. Paracetamol jest korzystny wybór dla szczepów mięśni od aspiryna i ibuprofen mogą zachęcać krwawienie, a tym samym pogorszenia problemu.

Rest. Jeśli w dalszym ciągu w pełni wykorzystywać swoje napięte mięśnie, można spowodować dalsze rozrywanie i bardziej poważne obrażenia okolicy. Odpoczynek mięśni jak najwięcej. Unikać intensywnych ćwiczeń mięśni w ogóle, aż całkowicie uzdrowiony.

Podnieś mięśnie napięte. Jeśli napięcie mięśni jest w jednej z kończyn, podnieść teren. To zmniejsza obrzęki.

Wspieranie mięśnie napięte. Owiń mięśni w bandaż elastyczny, aby zapewnić wsparcie dla tego obszaru. Bandaż powinien być stanowczy, ale nie mocno. Jeśli nie pozostawia żadnych śladów na skórze, jest zbyt ciasno i może być zahamowanie krążenia.

Zastosuj ciepła. Po upływie 24 godzin minęło od początkowego urazu, można rozpocząć korzystanie z ciepła w leczeniu kontuzji. Zastosowanie poduszki do mięśnia dla 15-minutowych odstępach. To rozluźnić mięśnie, wspomagając w ten sposób proces gojenia.

Masaż mięśni •  Użyj lekki nacisk delikatnie pocierać mięśnie. Zachęca to krążenie, dzięki czemu ważne składniki odżywcze i krwi, aby osiągnąć i odżywiają rannych mięśni.

Wskazówki

 • Skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpi silny ból mięśni.

Objawy ścięgno Injury

Gdy pacjent cierpi uraz ścięgna udowego, zazwyczaj oznacza się, że przedłużone szczepu jednego lub więcej mięśni tylnej uda. Ilość ta może być od minimalnego uszkodzenia mięśnia w której rozciągnięta zostaje tylko nieco poza jego normalnej zdolności do znacznego odkształcenia, gdzie rzeczywiste włókna są rozdarte i oddzielona mięśni. W każdym przypadku, można wystąpić objawy wskazujące, że ponieśli szkodę.

Ból

Spośród wszystkich objawów związanych z urazem ścięgna udowego, ból jest najczęstsze. Z ścięgna, intensywność bólu jest zależna od wagi ciała. W przypadku niektórych, ból ostry i nagły i wydziela się w tylnej części ud, natomiast dla innych rozpoczyna się tępym dyskomfort i staje się ciśnienie w mięśniu dotkniętego który wysyła się do tyłu kolan.

Obrzęk

Obrzęk często następuje, nawet w łagodnych urazów ścięgno. Gdy mięsień podtrzymuje uraz, korpus wysyła krwi do obszaru wspomagania gojenia, w wyniku tego objawu. I podobnie jak ból, wysokość pęcznienia jest zależna od wagi ciała. To może później być postrzegane jako węzeł w mięśniach luka.

Ograniczonej mobilności

Uraz ścięgna podkolanowego zazwyczaj ogranicza mobilność, jako jeden lub więcej mięśni w hamstring ponieśli szczepu lub łzy, wpływające rozszerzenie i kurczenie kontuzjowanego ramienia. To utrudnia chodzenie, stanie, prostując nogę, a nawet umieszczenie wagi na nim.

Siniaki

Czasami zasinienie występuje po kontuzji ścięgna udowego w wyniku jej wpływ na naczynia włosowate w udo. Kapilar, które są uszkodzone zaczynają krwawić i tworzą siniaka.

Mięśnie wcięcia

W cięższych urazów ścięgno, można zauważyć wcięcie wzdłuż tylnej części uda. Ta luka w mięśniach jest wskazanie, że nastąpiło pęknięcie lub rozdarcie pełna i należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza.

Terapia napięcie mięśni

Szczepy mięśni dotykają wszystkich tych, którzy angażują się w łagodne ćwiczenia do profesjonalnie wyszkolonych zawodników. Są nieuniknione i mogą utrudniać codzienne czynności. Na szczęście, można wyleczyć szczepy mięśni szybko, jeśli są zatrudnieni odpowiednie metody. Wiedząc, jakie kroki podjąć po mięśni boli może pomóc w szybkim procesie odzyskiwania.

Rest & Ice

Gdy poczujesz ból napięte mięśnie, obciążających czynności muszą przestać. Może zaostrzać szkody, jeśli nadal aktywność fizyczną. Zastosować lodu w obszarze, przez co najmniej 15 minut, a następnie usunąć w tym samym czasie. Zastosuj ponownie lód jeszcze raz na innym odstępie 15 minut i usunąć. To pomoże złagodzić obrzęk i ból w okolicy napięte.

Medycyna

Brać leki przeciwzapalne natychmiast po mięśni napięte. Będzie to również pomóc złagodzić ból i zmniejszyć obrzęk. Paracetamol (Tylenol) wynosi najlepiej od aspiryna i ibuprofen mogą powodować krwawienie. Krem do stosowania miejscowego można także stosować do łagodzą ból. Kamfory i mentolu rub pomoże zwiększyć przepływ krwi do danego obszaru, które przyczynią się do procesu gojenia.

Ciepło i masaż

Po upływie 24 godzin minęło, podgrzewać terenie. Pad ogrzewanie działa najlepiej jeśli jest stosowany w średniej temperaturze. Zbyt niska nie będzie krążyć krew wystarczający i zbyt gorący może spalić skórę. Zachować poduszki na około pół godziny. Masować obszar lekko rannych po zdjęciu poduszki. To stymuluje krążenie krwi i leczyć mięśni napięte.

Po uszkodzeniu

Gdy ból i obrzęk zniknęły, to jest OK, aby stopniowo zacząć aktywność fizyczną jeszcze raz. Pamiętaj, aby prawidłowo rozgrzać mięśnie przed treningiem, a następnie schłodzić. Mogą to być lekkie rozciąganie i chodzenie przez 5 minut przed i 5 minut po. Jednak jest ważne, aby być w pełni mięśni wyleczone przed wyświetleniem. Przystąpieniem do wykonywania na napięte mięśnie może spowodować jego rozerwanie. Skonsultować się z lekarzem, jeśli dotyczy obszaru nie poprawi.

Urazy ścięgno mięśni

Urazy są wspólne ścięgno u sportowców, ale każdy może paść ofiarą prostego ścięgna ciągnąć lub nawet bardziej poważnego wysiłku. I urazy ścięgno może marudzić, wymagające rozszerzoną odpoczynku i regeneracji czasu, aby odpowiednio leczyć. To sprawia, że ​​krytyczne rozpoznać pierwsze oznaki ewentualnego problemu ścięgna udowego.

Fakty

Ścięgno jest faktycznie składa się z trzech oddzielnych mięśni: w tej półbłoniasty półścięgnistego, oraz dwugłowego mięśnia uda. Wszystkie trzy biegną wzdłuż tylnej części ud, łączący się u podstawy miednicy, przejście stawu kolanowego, oraz łączący się ponownie w górnej części kości piszczelowej i strzałkowej kości podudzia. Ścięgno jest odpowiedzialny za zginanie kolana i przedłużające nogę do tyłu na biodrze.

Przyczyny

Przeciążenie mięśni powoduje, że większość urazów ścięgno. To po prostu oznacza, że ​​mięsień jest rozciągnięty lub opodatkowane poza zdolności. Zazwyczaj pojawia się, gdy ścięgno jest wydłużony, ponieważ kontrakty. Sprinterzy, hurdlers i piłkarze często doznają urazów ścięgno udowe, ponieważ ich mięśnie są rozciągane lub zakontraktowanych, podczas pracy.

Rodzaje

Szczepy ścięgno klasyfikowane są w trzech klasach. Grade 1 szczep posiada drobne łzy wewnątrz mięśnia. Klasa 2 szczep ma częściowy łzy w mięśniach. Klasa 3 i szczep, najpoważniejszy, to kompletny łza mięśni. W najgorszych klasa 3 szczepów, ścięgno jest rozdarty całkowicie od kości, czasem nawet biorąc kawałek kości z nim.

Identyfikacja

W klasa 1 szczepu ścięgna, poszkodowany będzie doświadczyć ucisk w tylnej części uda, a może jakiś łagodny obrzęk. Ona może być w stanie normalnie chodzić bez większego dyskomfortu.

Klasa 2 szczep ścięgno zazwyczaj powoduje zmieniony chód lub oczywistego bezwładnie. Miejscami ostre impulsy bólu podczas działania, w szczególności przy próbie wygięcia kolana mogą być obecne. Ból zwiększa się wraz z ciśnieniem.

Jest trochę trudności diagnozowania stopnia 3 obciążenie ścięgna udowego. Ból jest nie do zniesienia i sprawia, chodzenie prawie niemożliwe, ze często wymagane kule. Obrzęk jest natychmiastowe i oczywiste.

Ramy czasowe

Czas regeneracji w przypadku szczepów ścięgno różnią się w zależności od wagi ciała. Grade 1 szczepy, często nazywane ciągnie, może leczyć się na własną rękę, po kilku dniach odpoczynku. Lodu i masaż może być stosowany w celu zmniejszenia obrzęku i przyspieszyć powrót do zdrowia. Klasa 2 szczepy ścięgno może potrwać kilka tygodni, aby odzyskać. I to jest ważne, aby całkowicie wyleczyć mięsień przed wznowieniem aktywności fizycznej. Jeśli właściwie nie uzdrowił, szczepy ścięgno może stać się chroniczny problem.

Poważnymi Grade 3 szczepów, operacja jest często wymagane albo oczko mięsień pękniętą lub załóż ścięgien do kości. Czas regeneracji jest zwykle sześć miesięcy.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Najlepszym sposobem zapobiegania jest uraz ścięgna udowego, aby rozgrzać się i rozciągnąć z lekkich ćwiczeń aerobowych przed rozpoczęciem działalności wysiłku.

Ciągnięte zadośćuczynienie ścięgnoŚcięgno jest grupa trzech mięśni w tylnej nodze, tuż poniżej pośladków. Jeśli jesteś sportowcem i nie rozciągnąć odpowiednio wcześniej praktyki lub gry (zwłaszcza jeśli nadmiernie), to ryzykujemy, ciągnięcie mięśni, w tym ścięgno podkolanowe.

Wyciągnął ścięgno następuje, gdy jeden z trzech mięśni ścięgno zostaje rozerwanie nieznacznie. Oprócz niewłaściwej rozciąganie, wyciągnął ścięgno może wynikać z bezpośredniego kontaktu z hamstring lub uda. Ciągnie rzadko są poważne, a leczenie koncentruje się głównie na odpoczynek, pudru, kompresji i elewacji (ryż w skrócie).

RYŻ

Cleveland Clinic zaleca prosty ryż (odpoczynek, lód, kompresji i elewacji) w leczeniu przesunięte ścięgna. Jeśli uważasz, że doznał wyciągnął ścięgno, powstrzymać się od działań lub ćwiczeń sportowych na co najmniej 48 godzin lub do momentu ścięgno czuje luźne ponownie (odzyskiwania może trwać nawet do kilku tygodni). W tym czasie stale lodu. Zastosuj okład z lodu na hamstring przez 15 minut, a następnie usunąć lód na 15 minut. Powtórzyć w ciągu dnia. Zawiń pasmo kompresji wokół hamstring gdy nie masz lodu. Jak sobie lód, wykonywać ćwiczenia, aby zmniejszyć obrzęk elewacji i pomóc naprawić rozdarcie.

Mayo Clinic zaleca podobną metodę ścięgno ciągnie, znany jako CENA. Oprócz powyższych kroków, Mayo Clinic podkreśla znaczenie odpowiedniej ochrony ścięgna z elastyczną folią, aby zapobiec bardziej poważne pull.

Ćwiczenia elewacyjne

Aby wykonać ćwiczenia wysokościowe podczas oblodzenia, owinąć worek lodu lub spakować wokół ścięgno z gumką. Połóż na płaskiej powierzchni, takiej jak łóżko lub tabeli trenera. Podczas swoich 15 minut oblodzenia, powoli podnieść nogę w powietrzu i przytrzymaj przez kilka sekund, a następnie niższe powrotem do łóżka lub stołu. Po usunięciu lodu, położyć się na brzuchu i zegnij zranioną nogę do siebie pośladki jak daleko, jak można, nie powodując nadmiernego bólu. Powoli nogi do łóżka i powtórz.

Physical Therapy

Porozmawiać z trenerem lub fizjoterapeuta o odcinkach masy takich jak przysiady czy loki, które mogą pomóc, aby wzmocnić nogi i zapobiec dalszej mięśni ciągnie. Masaże sportowe mogą również przyczynić się do złagodzenia bólu i wspomagania gojenia. Nie wolno masować się jednak. Idź do licencjonowanego masażystka sportowego lub fizjoterapeuty do oceny. Jak ból ustępuje, zaczynają wdrażać odpowiednie procedury rozciągania. Podczas wycinki zapobiegnie szczepy mięśni, nadmierne rozciąganie może rzeczywiście zwiększyć szczepy i ciągnie.

Ćwiczenia rehabilitacyjne dla Tear ścięgno

Podarte ścięgno może spowodować zaburzenia w codziennych ruchów. Kluczem do szybkiego powrotu do zdrowia jest właściwa rehabilitacja. Wykonywania ćwiczeń rozciągających i wzmacniających pomóc uzdrowić swój rozdarty ścięgno i zapobiec urazom w przyszłości.

Bezpieczeństwo

Udać się do lekarza, kiedy oderwać się ścięgno. Sport zawód medyczny lub lekarz może określić, w jaki sposób złe łza jest i jaki rodzaj leków i leczenia może być konieczne. Podczas wykonywania ćwiczeń rehabilitacyjnych w domu, należy zachować szczególną ostrożność. Rozpocząć wykonywanie ćwiczeń, jak Twój ścięgno pozwala nośne i widzisz obrzęk zacząć spadać. Natychmiast zaprzestać wszelkich ćwiczeń, jeśli czujesz ból. Jeśli ból utrzymuje się, należy skontaktować się z lekarzem.

Wczesne ćwiczenia rehabilitacyjne

Podczas pierwszego tygodnia odzysku, zacznij statycznych odcinkach ścięgno. Statyczna rozciągania obejmuje rozciąganie mięśni przez 20 do 30 sekund. Nie odbijają podczas wykonywania odcinka ścięgna udowego statycznej. Zastosuj pakiety ciepła lub wziąć ciepłą kąpiel przed rozciąganiem. Poprawi to krążenie krwi i zminimalizować dyskomfort podczas ćwiczeń. Próby włączenia tych odcinkach trzech do pięciu razy dziennie.

Siedzą odcinek ścięgno: To ćwiczenia jest również nazywany siedzieć i dotrzeć. Usiądź na podłodze z nogami razem w przedniej części ciała. Osiągnąć w kierunku kolan, kostek lub stóp. Jak daleko można osiągnąć, zależy od Twojej elastyczności, sprawności i poziomu uszkodzenia. Rozciągnąć tylko, aż poczujesz lekki opór. Nigdy nie rozciągać dalej niż jesteś w stanie rozciągania.

Stały ścięgno odcinek: Stoisko z ciało twarzą do ściany. Połóż dłonie na ścianie na temat wysokości barków. Zegnij nogę "zdrową" i cofnąć się około dwóch metrów z nóg poszkodowanej. Trzymaj poszkodowaną nogę prosto w całym treningu. Być może trzeba ustawić, jak daleko można cofnąć. Trzymaj nogę bliżej do mniej odcinku lub cofnąć dalej do większej odporności na odcinku.

Leżącej Rozciąganie ścięgien podkolanowych: Połóż się płasko na podłodze z nogami razem. Podnieść rannego nogę w powietrze. Pracować, aby utrzymać prosto kolana. Owinąć obie ręce wokół ścięgno podkolanowe i pociągnij nogę w kierunku ciała. Na początku może być w stanie wnieść nieco nogę z kolana psia tylko. Z biegiem czasu, twój elastyczność wzrośnie i będzie w stanie wyciągnąć noga bliżej bez kolanach.

Ćwiczenia wzmacniające

Po obrzęk zniknął, a jesteś w stanie wykonać odcinki, przejść do ścięgno ćwiczenia wzmacniające. Kompletna ćwiczenia wzmacniające trzy lub cztery razy w tygodniu. Użyj ciepła na poszarpane ścięgno podkolanowe, rozciągnąć mięśnie ścięgno udowe, wykonywać ćwiczenia wzmacniające i ochłodzić się więcej rozciągania.

Loki nóg: Start bez ciężarków lub taśm oporowych. Stoisko z obu nóg razem i wspierać swoją wagę z rąk na stole. Zegnij kolana i zwrócić piętę w kierunku swojej tyłu. Jak odzyskać, należy wykonać ten ruch na siłowni lub z zespołem oporu. Dodanie masy dodatkowo wzmocni ścięgna.

Most: leżeć płasko na podłodze z ugiętymi kolanami. Unieś biodra z podłogi podnieść dolną część ciała. Unieś biodra tak wysoko, jak to tylko możliwe i utrzymać pozycję przez pięć sekund. Kiedy to ćwiczenie staje się łatwe, używać tylko swoją zranioną nogę. Aby to zrobić, zachować nieuszkodzone nogę prosto i nie pozwalają na to, aby dotykać podłogi.

Jak Strap w ścięgno

Najlepszym sposobem leczenia jest przeciążone lub zmęczenie ścięgno jest, aby twoja noga na odpoczynek, lód obszar do zmniejszenia stanu zapalnego, stosuje się kompresję, i podnieść ścięgno. Ten przewodnik pokaże Ci, jak wykorzystać bandaż Ace prawidłowo stosować ciśnienia i kompresji do ścięgno podkolanowe. Jeśli uważasz, że jesteś poważnie ranny siebie, to najlepiej skontaktować się z lekarzem. Ważne jest podpiąć swój ścięgno, aby zapobiec dalszym szkodom.

Instrukcje

Połóż nogę i stosować lód do tyłu uda w ciągu 15 minut.

Chwyć jeden koniec bandaża Ace około trzech centymetrów nad kolanem.

Owiń bandaż wokół raz, nakładających się na pozycję wyjściową, aby trzymać go w miejscu.

Kontynuuj toczyć bandaż snuggly się uda. Pokrywają każdy poprzedni okład o połowę.

Koniec paska bandaż Ace przed krocze, za pomocą dołączonego pliki do ściśle trzymać pasek w miejscu.

Podkręć swoją zranioną nogę. Usuń pasek przed myciem. Zastosuj ponownie, jeśli pasek jest zbyt luźny.

Wskazówki

 • Alternatywnie, możesz kupić pasek kompresji neoprenu ścięgna udowego, które po prostu ślizgać się nogę do uda i rzep w miejscu.
 • Take ibuprofenu do zmniejszenia stanu zapalnego.
 • Nie należy owinąć pasek tak mocno, że odcina krążenie. Chcesz po prostu wylej, ciągły nacisk na ścięgno podkolanowe.
 • Skontaktować się z lekarzem, jeśli czujesz się już poważnie ranny.

Liste over fordelene med å ta en Nap

Liste over fordelene med å ta en Nap


Hvis du finner deg selv får trøtt før middag, legge hodet ned og ta en lur. En 45-minutters lur på dagtid kan øke minneytelse, melder Harvard Medical School Center for Sleep and Cognition i en 2008 studie. Napping er gunstig fordi det gir kroppen din tid til å dekomprimere, fornyer butikker av energi og forbedrer motorens ytelse.

Øker Ytelse

Napping for så lite som 15 til 20 minutter om dagen bidrar til å øke ytelsen på jobb. Fatigue frarøver deg av energien og motivasjonen som kreves for å gjøre jobben din på optimal effektivitet. Hvis på jobben du utfører oppgaver som er viktige for offentlig sikkerhet, som for eksempel i politiet, kjøring, helsevesenet eller pilotering, må du holde deg våken. En studie av Årvåkenhet Solutions, en søvn studiesenter, fant at piloter for National Aeronautics and Space Administration som tok korte naps så en 34 prosent økning i ytelse og en 54 prosent økning i årvåkenhet for de neste tre til fire timer.

Øker Decision-Making

En 30 til 60-minutters lur - kjent som slow-wave søvn - kan bidra til å øke hjernens evne til å ta beslutninger. Selv om dette ikke er en dyp søvn, er det nok tid for hjernen å nullstille seg selv, hjelper med korttidshukommelsen og øker evnen til å huske retninger. Napping i 60 til 90 minutter øker hjernens evne til å takle kreative problemer.

Reduserer Heart Attack Risk

Naps gjenopprette energinivået ved å gi kroppen en sjanse til å samle krefter. Hvis du jobber i et fysisk taxing jobb, for eksempel bygging eller landskapspleie, kan påfyll av energi bidra til å øke produktiviteten. Når kroppen er uthvilt, utholdenhet nivåer øke, slik at du kan jobbe i lengre perioder av gangen. Det kan også være noen kardiovaskulære fordeler til napping. Samfunn som praktiserer regelmessig napping oppleve en 37 prosent nedgang i hjerte-relaterte dødsfall, ifølge Archives of Internal Medicine i 2007 studien.

Reduserer Stress

Naps er også gunstig fordi de setter kroppen i en tilstand av velvære, noe som bidrar til å lette stress. Når du opplever stress, fysiske symptomer inkluderer muskelsmerter, hodepine, skjelvinger, halsbrann, pusteproblemer, brystsmerter og en akselerert hjerterytme. Bedrifter har tatt til etterretning, og noen tilbyr nå rom for avslapning eller utstyr for å hjelpe administrere de ansattes stress. Nike gjør rolige rom tilgjengelig for de ansatte til å ta makt naps eller å meditere. Google-ansatte som jobber i selskapets Mountain View, California, hovedkvarter har tilgang til napping pods. Produsenter har begynt å produsere lur stoler med ergonomisk støtte og støyreduserende hodetelefoner. Disse stolene er solgt til selskaper som Procter and Gamble og Cisco Systems for bruk av ansatte.

Hvordan bryte syklusen av dagtid naps

Du sover hele natten og noen ganger i løpet av dagen, du bare føler at du ikke kan gå på og du trenger å legge ned. Hvis du fikk en full åtte timer søvn natten før, dette skal ikke skje. Noen ganger er en vane napping i stedet for en tilstand. Denne artikkelen vil hjelpe deg å bryte vanen og få sove tilbake på sporet.

Bruksanvisning

En sove om natten er en måte kroppen fornye sine ressurser. Kroppen må ha søvn for at våre organer å fortsette å fungere. Uten søvn, ville organer begynner å stenge ned og død vil til slutt bli sluttresultatet. Napping i løpet av dagen kan noen ganger være et symptom på en medisinsk tilstand, og noen ganger er det rett og slett blir vane. Bryte den vanen er en vanskelig oppgave, men det kan gjøres med vil og disiplin hver enkelt av oss har inne.

Forstå at å bryte napping vane er vanskelig, men alt det virkelig trengs er tid og disiplin. Hvis du har oppdaget at etter måltider du føler deg sløv og trenger å sove, er det et par ting du kan gjøre for å suspendere denne trangen. Begynn med å få opp og gjøre noe fysisk. Enten gå, ta en telefon, få på datamaskinen din, eller rett og slett ta oppvasken. En aktivitet er den beste måten å ta tankene bort fra tanken på napping.

Vet napping uten noen åpenbar grunn er et annet problem, men samme løsning kan jobbe for det også. Det er ikke en god idé å lese en bok, eller sitte og se på TV. Disse aktivitetene bare utøve sinnet og ikke gjør noe for kroppen. Hvis du har barn, gjøre en aktivitet sammen med dem. Ta dem til parken, spille et brettspill med dem, eller enhver aktivitet som kan ta tankene bort fra napping.

Urolig søvn om natten kan føre til at noen av oss til å ønske å lur på dagtid. Dette kan også løses med aktivitet. Hvis du vanligvis går til sengs på et bestemt tidspunkt, og etter bare et par timer våkner og ikke kan komme tilbake til å sove, stå opp og gjøre en liten aktivitet for å trette deg noe. Denne aktiviteten kan være så enkelt som å lese eller se på TV. Noe som ikke krever fysisk aktivitet, i dette tilfellet, er ideelt for å bringe på søvn. Når du har justert søvnen prosessen om natten, vil det ikke være et problem for napping i løpet av dagen.

Tips og advarsler

 • Prøv å gjøre noen øvelser i løpet av dagen for å holde deg fra å ville lur. Besøk en nabo, ta en tur, vakuum, feie gulvet, leke med hunden eller gjøre noen form for fysisk aktivitet vil kvele lysten til å lur.
 • Ikke gjør fysisk aktivitet midt på natten etter å ha våknet. Fysisk aktivitet etter å våkne midt på natten kan føre til at kroppen til å synes det er på tide å jobbe, og dette er ikke den meldingen du ønsker å sende kroppen din. Rolig, sakte og metodiske aktiviteter er metoden å bruke i midten av natten.

Hvordan power nap

Hvordan power nap


Søvn er viktig for helsen din, fordi det reduserer stress, fremmer mental årvåkenhet og øker produktiviteten på skole eller arbeid. The power nap har blitt popularisert for de som alltid er på farten og kan ikke sove i åtte timer hver natt. Du kan ta en power nap når som helst mellom 10 og 30 minutter for å lade opp i løpet av dagen.

Bruksanvisning

•  Velg et rolig sted hvor du kan hvile komfortabelt og trygt. Pass på at du ikke vil bli distrahert av forbipasserende. Dette kan enten være et privat kontor hvis du er heldig å ha en, en pause med en sofa eller i bilen i selskapets parkeringsplass. Bussen, t-bane og tog er også alternativer hvis du ikke har en bil, eller hvis du bare ikke kjøre til jobb.

Velg et tidspunkt på dagen når du er mest sannsynlig å krasje, slik som mid-morgen eller i midten av ettermiddagen. Planlegger å lur mellom 10 og 30 minutter i ditt stille sted i disse tider. Fristene kan variere avhengig av hvor mye søvn kroppen din trenger for å fornye sin energi.

Legg mørket til rommet ditt hvis du ønsker, for eksempel slå av lysene. Hvis du er i bilen, bruke solbriller. Darkness er kjent for å hjelpe deg å sovne raskere. Bruk et teppe for å holde deg varm om nødvendig, ettersom kroppstemperaturen synker under søvn.

Legg deg ned på ryggen, slik at du kan puste lettere og slappe kroppen din. Denne holdning bør bidra justere kroppen din, spesielt ryggen, slik at du ikke verke når du våkner.

Finn noe musikk å høre på om det hjelper deg med å sovne. Lys lyder som klassisk, jazz eller new age kan bidra til å slappe av tankene dine slik at du kan gå i dvale. Musikken er mest nyttig hvis du har hatt en stressende dag.

Angi en alarm klokke til 10, 15, 20 eller 30 minutter. De fleste mobiltelefoner har en vekkerklokke, slik at du kan ta deg sammen når du går for en power nap. Lukk øynene, tenk på fredelige tanker, eller om noe i det hele tatt, og ta makten lur. Etter lur, gi deg selv minst ett minutt til å våkne opp og refokusere før du går tilbake til jobb eller gå til klassen.

Tips og advarsler

 • Ikke lur for mer enn 30 minutter om dagen. Du kan legge inn en dyp søvn på dette stadiet, noe som vil føre til at du våkner opp og føler groggy og mer utmattet enn før lur.
 • Unngå å drikke store mengder koffein eller spise sukkerholdige matvarer. Gjør du det kan forstyrre søvnmønster, selv når du er hjemme.