Digidexo.com

tsh wyższe pot

Jakie są przyczyny wysokiego TSH?

TSH (hormonu stymulującego tarczycę) jest częścią pętli sprzężenia zwrotnego kontrolującego poziom hormonu tarczycy. Stężenia TSH jest wysokie, kiedy części tej pętli sprzężenia zwrotnego nie działa prawidłowo. Najczęstszą przyczyną jest problemem w niedoczynności tarczycy, w wyniku, potraktowano hormonu tarczycy. Guz przysadki mózgowej lub podwzgórza mogą powodować wysoki poziom TSH i nadczynność tarczycy. Tarczycy badania tarczycy skanowania i zidentyfikować przyczynę.

TSH pętli sprzężenia zwrotnego

Hormon tyreotropowy (TSH), hormon białko jest uwalniane z gruczołu przysadkowego w mózgu, który stymuluje tarczycę do wytwarzania hormonu tarczycy, który reguluje metabolizm organizmu. TSH jest uwalniany z przysadki w odpowiedzi na uwalnianie TRH (hormonu uwalniającego tyrotropinę) z podwzgórza (również w mózgu). Pętlę ujemnego sprzężenia zwrotnego, hormon tarczycy wysyła sygnał regulacyjny do podwzgórza, aby zmniejszyć poziom TRH.

Nadczynność i niedoczynność tarczycy

Dwie przeciwstawne warunki mogą wystąpić z wysokim poziomem TSH: ciała albo wytwarza zbyt dużo hormonu tarczycy (nadczynność tarczycy) lub nie wystarczająco dużo (niedoczynność tarczycy). Nadczynność tarczycy jest stan, w którym przemiana materii przyspiesza. Osoba może schudnąć, mieć szybkie bicie serca, pot nadmiernie, być nietolerancyjny ciepła, stają się niespokojne i mają problemy z koncentracją, a na osteoporozę i biegunkę. Niedoczynność tarczycy jest przeciwieństwem stanu, wolniejszy metabolizm z przyrostem masy ciała, wolne bicie serca, zimne skóry, nietolerancja zimna, zahamowania wzrostu i zaparcia.

Tarczycy

Jeśli tarczyca nie jest w stanie produkować hormonów tarczycy, organizm zachowa wysyłania sygnalizuje do hormonu, tak jak inkasenta utrzymuje z prośbą o pieniądze. Sygnał ten jest TSH i najczęstszą przyczyną wysokiego TSH tarczycy. Tarczycy mogą wytwarzania hormonu tarczycy, jeżeli nie ma wystarczająco dużo jodu w diecie (kretynizm), lub tarczycy jest atakowany odpornościowego (choroba Hashimoto), jest chirurgicznie usunięta, lub zostanie fibrosed (tarczycy Riedel) lub stan zapalny z infekcją wirusową (de tarczycy Quervaina). Istnieje małe ryzyko wystąpienia raka tarczycy z wyższymi poziomami TSH.

Przysadki i podwzgórza

Przysadki i podwzgórza są częścią mózgu. Rzadko guz przysadki (gruczolak przysadki) może tworzyć zbyt dużo TSH. Nawet rzadziej tworzy się guza w podwzgórzu, uwalniając TRH, z kolei powodując poziom TSH wzrasta.

Diagnozowanie niedoczynność tarczycy

Problem ten może być identyfikowany, gdy poziom hormonu tarczycy i jodu zmierzone. Niski poziom hormonów tarczycy wskazują tarczycy nie działa normalnie. Poziomy jodu mogą być również sprawdzane. Tarczycy skanowanie środków czy tarczyca funkcjonuje. Na szczęście, hormony tarczycy mogą być zastąpione, poprawianie poziomu TSH.

Diagnozowania nadczynności tarczycy

Jeżeli istnieje guza w przysadce (rzadkich), poziomy TRH będzie niska, ponieważ wysoki poziom hormonu tarczycy powie podwzgórze do zatrzymania produkcji TRH. Jeżeli istnieje guza w podwzgórzu (bardzo rzadko), wówczas poziomy zarówno TRH hormon tarczycy i będzie duża. Praktycznie jednak kombinacja skanu CT lub MRI i podtypu zwanego hormonu tarczycy T3 identyfikuje te rzadkich guzów, TRH, ponieważ nie można zmierzyć.

Jak wziąć plynny potas

Osoby, które mają niedobór potasu, w obliczu nadmiaru wymiotów i nie byli w stanie utrzymać zdrową dietę może trzeba wziąć ciekły potas. Potasu jest ważnym składnikiem pokarmowym w organizmie; niski poziom potasu mogą wpływać takie rzeczy jak czynności nerek, funkcje komórek i szczepów skurcze mięśni i wspólne. Jeżeli lekarz przepisał lek ciekły potas, zawsze przestrzegać jej kierunki biorąc go.

Instrukcje

Czytaj pakiet lub butelkę płynnego potasu, aby zobaczyć instrukcje rozcieńczania dla danej marki i dawkowanie cieczy potasu. Nie pije ciekły potas bez rozcieńczania go najpierw, gdyż może to zakłócić żołądka. Jeśli są zdezorientowani o dawce, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Wymieszać chlorku potasu z innym płynem, takim jak woda, mleko, sok lub bulionu zupy. Podwójne instrukcje pakietów Check dla maksymalnej ilości cieczy, która może być mieszany z potasem.

Gotowanie mieszaniny powoli w ciągu 10 minut. Nie łykać go, jak będziesz nagrodzony z chorym lub mdłości uczucie. Jeśli zauważysz, że to sprawia, że ​​jesteś chory, kiedy pić na pusty żołądek, jeść małe posiłki i przekąski wcześniej.

Nie należy ustanowić na co najmniej 30 minut po przyjęciu ciekły potas. Ma ono wysokie wystąpienia podrażnienia, takie jak kwas wrzeniu zgaga i ustanawiające po spożyciu może przyspieszyć ten problem. Siedzieć lub stać, aż potasu ma szansę strawić.

Śledź dawkach i jak często je wziąć. Jeśli okaże się, że zostały pominięte lub zapomniane dawki, nie należy przyjmować dwóch dawek na raz; będzie to zbyt trudne, na brzuchu i powodował mdłości. Albo przyjąć pominiętą dawkę tak szybko, jak to możliwe, lub zabrać swoje i nieregularne jeden jeden pominiętej jeśli został dwie lub więcej godzin w przeszłości planowanym dawki.

Pot może uczynić ludzi niepłodnych?

Może uczynić ludzi niepłodnych garnek? Tak. Marihuana (Cannabis sativa) zawiera THC (tetrahydrokanabinolu), A cannabin który jest psychoaktywny chemiczne obecne w różnych ilościach w garnku. Food and Drug Administration mówi: "Alkohol i narkotyki mogą zranić plemniki mężczyzny Marihuana (pot), papierosy i niektóre leki mogą mieć wpływ na plemniki.". Badania dowodzą pulę powodować bezpłodność.

Funkcja

Uszkodzenia DNA THC w tym zmiany kształtu plemników, prędkość i zachowanie. Plemniki palaczy pot 'zmienia i nie może zapłodnić jajo samicy. Nie wiadomo, jak długo po zaprzestaniu puli że sperma powraca do normalnego funkcjonowania i płodności.

Potencjał

THC w wyższych stężeniach jest obecny w haszyszu. Ponieważ THC rozpuszcza się w tłuszczach, jest przechowywany w komórkach tłuszczowych przez co najmniej miesiąc - lub dłużej, jeśli palacz pula jest otyłość. Czas THC utrzymuje tkanki tłuszczowej prowadzi do dodatkowych potencjalnych zagrożeń wynikających z narkotyków.

Rodzaje

Szczepy puli są kryte, odkryte i feminizowanych odmian marihuany. Wnętrza szczepy obejmują Hawaii Skunk, Hindukusz, Boga Bud Ice Marijuana, Durban Poison, Mauwie Wauwie, Turtle Power, Swiss Miss, Misty, Snow White, White Widow i Wyspa Lady aby wymienić tylko kilka. Szczepy odkryte obejmują, ale nie są ograniczone do: Blueberry Bud, szczęśliwy na zewnątrz, Afgańska, kryształ, California Bud, Northern Lights, Master Kush i Nowy Fioletowy Power. Feminizowane odmiany to Wenus, Wonder Woman, Królewna Śnieżka, Północna Bright, Kaya, White Widow Feminizowane i światło Jah.

Efekty

Palacze marihuany produkcji mniejszej objętości płynu nasiennego i plemników niż żyzne niepalących z puli. Dr Iwan Lewis-Jones, starszy wykładowca w Katedrze Położnictwa i Ginekologii w Szpitalu Liverpool University Kobiet i przewodniczący Brytyjskiego Towarzystwa Andrologii, powiedział: "Uważa się, że kofeina stymuluje spermy, ale czy to poprawia ciąż nie zostało udowodnione. " W przeciwieństwie do tego, "marihuana, nikotyna i alkohol wpływają jakości plemników, ponieważ wcześniej wykazano, powodują uszkodzenie DNA, do plemników. Więc tak, wszystko to obiekt czynnik środowiskowy, na pewno nie zderzają się na płodność".

Expert Insight

Badanie między mężczyzn palaczy marihuany i sprawdzonych płodnych mężczyzn wykazały, że substancje chemiczne w marihuanie wpływa na zachowanie pływanie plemników u palaczy marihuany. Wpływ spermy płynie zbyt szybko, zbyt wcześnie i doświadczenie "wypalenia" przed osiągnięciem samice jaj.
"Najważniejsze jest to, że aktywne składniki marihuany robią coś dla plemników, a liczby są w kierunku w kierunku niepłodności", powiedział Lani J. Burkman, Ph.D., główny autor badania na Uniwersytecie w Buffalo, New York.

Nyfødte med lave nivåer av TSH

Nyfødte med lave nivåer av TSH


Standard nyfødt testing omfatter testing for TSH i blodet. Når en nyfødt har lave nivåer av TSH, betyr dette at den nyfødte har hypertyreoidisme, eller Graves '. Dette er en behandle sykdom med god prognose.

TSH

TSH er skjoldbrusk stimulerende hormon. TSH produseres av hypofysen.

Nivåer

Et lavt nivå av TSH betyr at det nyfødte har hypertyreose, også kjent som Graves 'sykdom.

Hypertyreose

Det betyr at din nyfødtes skjoldbruskkjertelen er overaktiv, og produserer for mye thyroid hormon.

Årsak

Graves 'sykdom er gått fra mor til nyfødt.

Symptomer

Symptomer inkluderer rask hjerterytme, prematur lukking av fontanelles (skallen åpninger) og hyperaktivitet.

Behandling

Hypertyreoidisme kan behandles ved hjelp av medikamenter for å redusere produksjonen av thyroid hormon.

Hva gjør en lav TSH Mean?

Skjoldbrusk stimulerende hormon (TSH) skilles ut av hypofysen. Funksjonen av TSH er å stimulere skjoldbrusk til å produsere mer thyroid hormon.

Lav TSH

En lav TSH nivået betyr for mye thyroid hormon sirkulerer i blodet ditt.

Hvordan det skjer

Når skjoldbruskkjertelen er overaktiv og produsere for mye skjoldkjertelhormon (hypertyreose), hypofysen reduserer mengden av TSH å bremse ned produksjonen av skjoldbruskkjertel hormon, og skaper en lav TSH nivå.

Årsaker

Ifølge University of Michigan Health System, er mulige årsaker til hypertyreose å ta for mye skjoldbrusk erstatning hormon, en infisert eller betent skjoldbruskkjertelen, en skjoldbruskkjertel som er blitt for stort eller en svulst i skjoldbruskkjertelen som produserer ekstra thyroid hormon.

Ytterligere testing

Hvis TSH-nivået er lavt, kan legen gjøre ytterligere testing for å finne årsaken.

Betraktninger

Ifølge Alt.Support.Thyroid Nyhetsgruppe, betyr teste TSH ikke alltid gi en nøyaktig indikator på skjoldbruskkjertelen helse. Fordi TSH er et hypofysehormon, hvis hypofysen eller hypothalamus (som kontrollerer hypofysen) har et problem, kan TSH teste normal, men skjoldbrusk hormoner (T4 og T3) kan være for lav eller for høy.

Hva er en TSH Lab?

Laboratorietester hjelpe leger diagnostisere og behandle sykdommer og tilstander. TSH lab test hjelper diagnostisere og behandle hypertyreose og hypotyreose, forholdene i skjoldbruskkjertelen. Testen er en blodprøve, og er utført av de fleste laboratorier.

Skjoldbruskkjertelen

Skjoldbruskkjertelen sitter foran luftrøret, rett under adamseplet. Det hjelpemidler i reguleringen av stoffskiftet. Dens funksjon er i stor grad avhengig av en annen kjertel, fremre hypofysen.

Fremre hypofysen og TSH

Hypofysen er også kjent som "master kjertel" fordi den regulerer funksjonen av andre kjertler. Den produserer TSH, eller thyroid-stimulerende hormon, som forteller skjoldbruskkjertelen når du skal slippe thyroxin og hvor mye av det å løsne.

Thyroid Disease

Personer med skjoldbrusk sykdom kan oppleve trøtthet, muskelsmerter og depresjon hvis skjoldbruskkjertelen avsluttes. De kan oppleve mye energi, søvnløshet, og maniske episoder hvis skjoldbruskkjertelen er overstimulert.

TSH Test

Leger vil be om en TSH test for å måle nivået av stimulus hypofysen er å plassere på skjoldbruskkjertelen. Medisinering er da gitt å justere som stimulans og lindre symptomene på skjoldbrusk sykdom.

Kompleksiteten i Test

TSH lab test er lett for pasienten og enkelt for laboratoriet. Pasienten trenger ikke noen spesielle forberedelser før du gir en blodprøve. De fleste kliniske laboratorier i USA er i stand til å utføre denne testen.

Slik Lavere TSH nivå

En rekke høy TSH (thyroid-stimulerende hormon) indikerer hypotyreose, en tilstand der kroppen ikke produserer nok thyroid hormon. Det fører til en rekke symptomer som tretthet, sprøtt hår og hud, vektøkning og en rekke andre symptomer. Medisinering er nødvendig for å behandle denne tilstanden. Visse naturlige terapier og egenomsorg tiltak kan utfylle medisiner og støtte deres TSH-senkende effekt.

Slik Lavere TSH nivå

•  Ta skjoldbrusk hormon medisiner som anvist. Disse medikamentene er den eneste måte å erstatte de utilstrekkelige mengder thyroid hormon i legemet. Å ta for mye eller for lite kan produsere en rekke bivirkninger. Selv om du begynner å føle deg bedre, stokk med foreslåtte doser.

Sørg for riktig absorpsjon av medisiner. Visse ting kan forstyrre som å spise mye soya eller høy-fiber matvarer, jerntilskudd, medisiner Questran, aluminiumhydroksid (vanlig ingrediens i antacida) og kalsiumtilskudd. Snakk med legen din dersom noen av disse tingene gjelder for deg. Han kan gi råd hvis du trenger å slutte å ta noen av disse tingene, eller hvis du bare trenger å overvåke inntak.

Snakk med legen din om naturlige hormon ekstrakter laget fra griser hvis du heller vil unngå syntetiske medisiner. De fleste leger vil foreslå den syntetiske formen av skjoldbruskkjertel hormon, men avhengig av omstendighetene kan dette være et passende alternativ. En resept er nødvendig for disse. Denne behandlingen er ikke det samme som kjertelekstrakter tilgjengelig i helse-butikker. Disse kosttilskudd er ikke egnet for din tilstand.

Ikke drikk eller røyk. Unngå eller minimere koffein forbruk

Hold deg unna mat som kan negativt påvirke skjoldbruskkjertelen funksjon hos personer med skjoldbrusk problemer. De inkluderer brokkoli, kål, blomkål, grønnkål, spinat, neper, peanøtter, linfrø, pinjekjerner, hirse, kassava og sennep greener.

Tenk å supplere med naturlige stoffer som fremmer skjoldbrusk helse. The University of Maryland Medical Center foreslår følgende tillegg. Ikke bruk dem uten å snakke med legen din først. L-tyrosin (500 mg tre ganger daglig) er bra for generell skjoldbrusk helse. Coleus (100 mg tre ganger daglig) og guggul (500 mg tre ganger daglig) støtter lav skjoldbrusk-funksjon.

•  Prøv akupunktur. Det kan bidra til å rette hormonelle ubalanser, inkludert skjoldbrusk problemer.

Hva er årsakene til økt TSH nivåer?

Hva er årsakene til økt TSH nivåer?


TSH er skjoldbrusk stimulerende hormon. Hos voksne er normalområdet for TSH en lab-verdi mellom 0,4 og 4,5 mIE / L (milli-internasjonale enheter per liter); Men American Association of Clinical Endokrinologer anbefaler at 3,0 anses den høye enden på TSH rekkevidde.

Hypotyreose

Hypotyreose oppstår når skjoldbruskkjertelen ikke produserer nok thyroid hormon. Dette signaliserer hypofysen til å produsere mer TSH. Hvis skjoldbruskkjertelhormoner ligge på lavt nivå, vil legemet fortsette å produsere TSH, som fører til forhøyede nivåer.

Medisiner

Litium og Amiodarone er to medikamenter som undertrykker nivået av tyroid hormon, noe som fører til en forhøyet TSH nivå. Andre medisiner som sjelden kan føre til økninger er kjemoterapi narkotika, antidepressiva og legemidler som behandler epilepsi.

Jod

Hos voksne som ikke var mangelfull i jod, ble forhøyet TSH nivåer oppdaget da jod inntak var mellom 1700 og 1800 mcg / dag, ifølge Linus Pauling Institute.

Detection

TSH nivåene kan evalueres ved å utføre en blod uavgjort og sende det til laboratorieanalyse.

Behandling

For hypotyreose, kan et stoff som heter Synthroid administreres. Senke inntaket av jod hvis det er overdreven eller bytte til mer skjoldbrusk-vennlig medisiner kan også hjelpe til å korrigere forhøyet TSH nivåer.

Hva Herb Årsaker økte nivåer av TSH?

Hva Herb Årsaker økte nivåer av TSH?


Flere urte medisiner har blitt funnet å øke nivåene av TSH eller thyroid-stimulerende hormon. De kan være nyttig for lider av hypotyreose, men bør unngås av de som har hypertyreose.

Ashwagandha root

Den ashwagandha rot er tradisjonelt brukt i ayurvedisk medisin, og har vist seg å bidra til å forbedre thyroid funksjon ved å øke nivåene av thyreoideahormoner T3 og T4.

Bladderwrack

Tang blæretang kan hjelpe med lav skjoldbrusk-støtte på grunn av mengder jod i det, men det bør bare tas dersom hypotyreose er forårsaket av jod mangel.

Coleus forskohlii

Kjent som både coleus og forskolin, kan dette ayurvedic urt har evnen til å øke thyroid hormon og stimulere thyroid produksjon.

Green Tea

Grønn te kan bidra til å øke TSH nivåene på grunn av sin antioksidantegenskaper. Men det er også bekymringer mot mennesker med hypothyreose å ta den fordi dens fluoridinnhold.

Guggul

Guggul er ofte tatt for å motvirke høyt kolesterol som kommer med hypotyreose. Forskning viser at de guggulsterones finnes i guggul urt kan også ha sterke skjoldbrusk stimulerende tiltak og øke jod opptak.

Hva kunne heve TSH nivåer?

Hva kunne heve TSH nivåer?


TSH, eller thyroid-stimulerende hormon, produseres av hypofysen, og bidrar til å regulere funksjonene til skjoldbruskkjertelen. Høye nivåer av TSH blir knyttet til flere kjente årsaker.

Fakta

Hypofysen er en ert størrelse struktur nær bunnen av hjernen som styrer funksjonene til andre hormonproduserende kjertler. Skjoldbruskkjertelen sitter under strupehodet på forsiden av halsen og produserer hormoner som regulerer cellemetabolismen.

Økt produksjon av TSH

Når skjoldbruskkjertelen produserer utilstrekkelige mengder av dets hormoner, øker hypofysen fremstilling av TSH i et forsøk på å fremme høyere nivåer av skjoldbrusk-utgang.

Årsaker til forhøyet TSH

Ifølge fagfellevurderte service Lab tester på nettet, forhøyet TSH nivåer har tre hovedårsaker: dysfunksjoner i skjoldbruskkjertelen, dysfunksjoner av hypofysen, og utilstrekkelig medisinering hos personer med en skjoldbrusk lidelse, eller som har hatt sin skjoldbruskkjertelen fjernet.

TSH Testing

TSH testing er gjort gjennom en blodprøve, og er også brukt til å diagnostisere lave nivåer av TSH produksjon.

Betraktninger

Av seg selv, kan TSH testing ikke fastslå årsaken til forhøyet TSH nivåer. Ytterligere tester er nødvendig for å måle produksjonen av skjoldbruskkjertelhormoner trijodtyronin (T3) og tyroksin (T4), så vel som skjoldbrusk-antistoffer.

TSH Resources

TSH Resources


TSH, også kjent som thyroid-stimulerende hormon, er ansvarlig for regulering av produksjon og levering av thyroid hormon i hele kroppen. Når TSH er for høy i kroppen, fører det for lite thyroid hormon som skal frigjøres, noe som resulterer i hypotyroidisme. For å behandle høyt TSH, er det viktig å ta en skjoldbruskkjertelhormon. Disse TSH ressurser kan bli funnet i forskjellige former.

Syntetisk skjoldkjertelhormon

Syntetisk skjoldbrusk hormon er et kjemisk-laget farmasøytiske skjoldbrusk erstatning. Denne type thyroid hormon er utformet for å kjemisk etterligne kroppens naturlige thyroid hormon. Den er tilgjengelig i tablettform, og kan være foreskrevet av lege.

Natural Thyroid hormon

Naturlig thyroid hormon er opprettet fra dessicated svin eller gris, skjoldbruskkjertelen. Den pulverisert skjoldbrusk er nøye målt til å være sikker på at doseringen er korrekt, og kombinert med bindemidler for å gjøre det enkelt skjema til tabletter. Både tradisjonelle og naturlige leger kan foreskrive naturlig skjoldbruskkjertelen.

Forverret skjoldbruskkjertel hormon

Blandet thyroid hormon er også dessicated porcine skjoldbrusk som er nøye målt, men er innkapslet i kapsler uten bruk av bindemidler. Denne typen skjoldbrusk erstatning er spesielt nyttig for personer som reagerer dårlig på de bindemidler i naturlige skjoldbrusk tabletter. Naturlige leger kan foreskrive forverret thyroid hormon.

Hvordan øke TSH

Hvordan øke TSH


TSH, forkortelse for thyroid-stimulerende hormon, er produsert av hypofysen og er nødvendig for å regulere skjoldbruskkjertelen. De med lav TSH kan oppleve utmattelse, apati, vektøkning, dårlig appetitt, fordøyelsesproblemer, hodepine og andre problemer. Du kan øke TSH nivåer med medisiner, samt med noen naturlige endringer i livsstil og kosthold. Med en kombinasjon av å leve sunt og riktig medisinsk behandling, heve TSH nivåene blir ganske lett, slik at du kan gå på å leve et normalt liv.

Hvordan øke TSH

Hvordan øke TSH

Overvåk diett for matvarer som kan undertrykke skjoldbrusk funksjon. Dette inkluderer mat som er laget med jod. Du kan få en komplett liste over matvarer for å unngå med å diskutere kosthold med legen din.

Spis cruciferous (blomstrende) grønnsaker som kål, brokkoli eller blomkål, som kan heve TSH nivåer naturlig. Du kan også arbeide soya-baserte matvarer og soyamelk i kostholdet ditt, noe som vil øke østrogennivået.

Vurdere eventuelle medisiner du kan nå være på som kan samhandle negativt med skjoldbruskkjertelen. Mange medisiner kan føre til TSH nivåer for å slippe når kroppens produksjonsnivået forblir normal ellers. Hvis du kan slutte skjoldbrusk-hindrer medisiner, bør du vurdere å gjøre det.

Snakk med legen din om medisiner som levotyroksin natrium: vanlig foreskrevet for folk som trenger et løft av TSH. Ta denne medisinen konsekvent (i henhold til legens anbefaling), og du skal se en økning av TSH-nivåer.

Få vanlig blod arbeid gjort for å holde deg oppdatert på din TSH. Du bør få blodet trekkes hver 6. måned, og så til slutt årlig hvis du fortsatt på medisiner eller en endret kosthold for en stund. Snakk med legen din for spesifikasjoner.

Hint

  • Følg alltid instruksjonene medisinering nøye. De fleste skjoldbrusk medisiner må tas på tom mage og fri for koffein.
  • Selv om du er på skjoldbrusk medisiner, ikke ignorere symptomene på hypotyreose som vektøkning eller depresjon. Alltid kommunisere fullt ut med legen din om alle forhold knyttet til din tilstand.

Om Pot Bellies

En pott på magen er en utstående mage. Mens det er generelt antatt å være en funksjon av overflødig vekt, for mye god mat er ikke den eneste grunnen til at du kan ha en pott magen. Men uansett hvordan det kom dit, er en pott magen ikke et sunt tilbehør. Å redusere eller eliminere din potten magen, må du forstå hvordan og hvorfor det materialisert seg i første omgang.

Typer

Det finnes flere forskjellige typer av potten magen. Noen er forårsaket av kroppens lagre overflødig fett foran magen, og dette er faktisk den mest vanlige type. Men svake magemusklene, dårlig holdning og fordøyelsesproblemer som forstoppelse kan også føre til en pott magen. Av og til, kan potten magen indikere tilstedeværelse av svulster eller andre vekster.

Funksjon

En pott på magen ikke tjene en nyttig hensikt, men det er en grunn til at kroppen din kan ha "satt den der" foran deg. Tilstedeværelsen av en pott på magen på en ellers passe person kan indikere et problem med fett innskudd i området. Disse ofte bare kan fjernes ved fettsuging. Oftere, men indikerer en pott magen som kroppen din er ikke lenger spre overflødig vekt, men konsentrerer det i ett område, og du må endre kosthold og trening for å motvirke dette problemet.

Funksjoner

Pot magene har flere forskjellige funksjoner. Selvfølgelig, stikke de ut foran deg i mageområdet. De pleier å være vanskelig og føles solid, selv når du ikke har spist. I motsetning til en "Jelly Belly", en pott på magen vil føle seg relativt fast etter hendene. Hvis potten magen skyldes en gastrointestinal problem, så det kan være øm ved berøring eller prodded.

Misforståelse

Fordi menn spesielt utvikle potten magen når de blir eldre, mange tror at det er lite som må gjøres om en pott magen. Også begrepet "øl mage" oppfordrer folk til å tenke at denne typen fokusert vektøkning er en uunngåelig del av aldring. Faktisk kan en målrettet abdominal øvelse diett kombinert med et sunt kosthold kan hjelpe deg å kaste din potten magen i mye kortere tid enn man kunne forvente.

Advarsel

Pot magen kan være forårsaket av medisinske forhold. En potten magen kan indikere gastrointestinale plager i form av irritabel tarmsyndrom, inflammatorisk tarmsykdom og gastroparese, en form for nerveskade som påvirker magen. Noen ganger visse typer kreft manifesterer seg ved å lage en pott magen også. Hvis du ikke har hatt din potten magen undersøkt, bør du oppsøke lege for å utelukke medisinske årsaker til fremspring.

Forebygging / løsning

Den beste måten å unngå å få en pott på magen er å få rikelig med mosjon og spise et sunt kosthold. Hvis du allerede har en pott på magen, bør du vurdere deretter endre kosthold for å eliminere kunstige søtstoffer og matvarer som forårsaker gass, som brokkoli og kål. Også starte et målrettet treningsprogram som fokuserer på toning dine magemuskler under fettet av potten magen mens brenning av overflødig vekt. God holdning kan også ta alvorlig inches av din potten magen i løpet av noen minutter hvis magen er ikke bare forårsaket av overflødig vekt, men heller av svak abs eller vanlige slouching.

Hvordan stoppe en venn fra å røyke pot

Pot, ellers kjent som marihuana, har vært en rekreasjonsbruk i mange år. Myter om potten sikkerhet har dessverre oppmuntret mange, både unge og gamle, til å undervurdere effekten stoffet har på kroppen. Det anses ikke en hard narkotika, fordi folk sjelden overdose på marijuana. Ikke desto mindre er virkningen av potten på lungene, hjernen og andre indre organer er skadelige. Pot effekter minne, øker hjertefrekvens og blodtrykk, skader lungene, og kan føre til følelsesmessig ustabilitet og andre psykiske problemer. I tillegg, har folk under påvirkning av potten bremset reaksjonstider som gjør dem mer utsatt for ulykker. Bare fordi THC i potten har medisinsk bruk betyr ikke at det er et trygt medikament noe mer enn morfin er trygt. Mange medisiner som passer for behandling av visse plager bør ikke brukes recreationally.It er ikke ofte lett å få en bruker til å slutte å røyke pot. Hvis du ønsker å få en venn til å slutte å røyke pot, youhave en fordel. Som en venn du har mye mer innflytelse enn en lærer eller en fremmed. Mens vennen din ikke kan betale noen akt en fremmed mening, kan han ta hensyn til din mening.

Hvordan stoppe en venn fra å røyke pot

Hvordan stoppe en venn fra å røyke pot

•  Fortell din venn at du er bekymret for virkningene av potten på hans hjerne og andre organer. Vær oppriktig om det. Du ønsker ikke din venn å kaste livet bort bare for ugress.

Vis ham medisinsk litteratur som beskriver potten negative påvirkning på kroppen. Være eksplisitt. Hvis du kan også få tak i et bilde av ødelagte lunger, gjøre det. Røyke pot forårsaker minst like mye skade som å røyke tobakk. Mange potten røykere ikke innser hvor ille stoffet er; andre rett og slett ikke bryr seg. Hvis sistnevnte er tilfelle, er din venn lider av lav selvtillit eller depresjon og kan trenge profesjonell hjelp.

Fortell ham hvor dum han ser ut når han er høy. Ingen ser alt annet enn dum når de er høye. Det er sannheten. Brukerne trenger ikke se kul - de ser ikke stilig, har de ikke ser ut som opprørere, de bare ser dumt. Hvis de to første trinnene ikke overtale vennen din til å slutte å røyke pot, så kanskje latterliggjøring vil. Hvis ord er ikke nok, filme ham og vise ham hvordan han ser ut når han blir steinet.

Minn venn av strenge straffer for besittelse av ulovlige rusmidler. Lover variere stat etter stat, men de fleste stater har strenge straffer for besittelse av narkotika. Og hvis din venn har en vane å holde mer enn et par leddene rundt, kunne han bli belastet med hensikt å selge - som har enda strengere straffer med lengre fengselsstraff. Spør ham om hans midlertidige øyeblikkene av lykke er verdt 10 år eller mer i en fengselscelle.

Organiser en intervensjon. Få andre venner sammen og planlegge dette godt. Du ønsker å vise din venn at mange mennesker bryr seg om ham, og at hans narkotikaproblemet er en alvorlig sak. Med andre ord, ikke skremme din venn eller prøve å være manipulerende. Intervensjoner bør gjøre en bruker føler brydde seg om, ikke angrepet.

Hint

  • Match din tilnærming til vennen din personlighet. Hvis han svarer best til en mer skånsom tilnærming, ikke være for konfronterende. Hvis det tar en sterkere tilnærming for å få hans oppmerksomhet, så ikke nøl med å bruke sterke ord for å få ham til å slutte å bruke

Hvordan spise sunt på Melting Pot

Det er visse aspekter av 70-tallet at vi aldri håper kommer tilbake i full sving. Likevel, er andre som fondue ønsket velkommen med åpne armer med steder som The Melting Pot gjør fondue en hip matopplevelse. Hvis du har problemer med å tyde hvordan du spiser sunt The Melting Pot, holde lesing.

Hvordan spise sunt på Melting Pot

•  Unngå å spise brød og ost i løpet av det første kurset. Hold deg til de epler og grønnsaker. Osten er omtrent en ekstra 14 gram fett og over 240 kalorier alene.

Bestill din salat med en vinaigrette dressing snarere enn en kremet dressing.

•  Gjør hovedretten sjømat, kylling eller vegetarisk. Også, spise så mange grønnsaker som du kan stå under dette kurset. De vil fylle deg opp uten å legge noe fett eller kalorier til måltidet.

Velg en matlaging stil som er vegetabilsk eller kolesterol gratis olje.

Skip dessert. Dessert kurset er over 300 kalorier og nesten seks gram fett avhengig av ditt valg. Hvis du må ha dessert, bestille bare sjokolade i stedet for å legge inn statister som cookies eller alkohol. Også, spise så mange frukter som mulig i stedet for kaker eller marshmallows.

Vurdere å gjøre et valg mellom å hoppe over osten kurs eller dessert kurset. Det vil bidra til å kutte noen kalorier og fett, men likevel opprettholde hele fondue opplevelse.

Hint

  • Hvis tilgjengelig, sjekk restaurantens hjemmeside på forhånd for å fungere som en guide for ernæringsmessige informasjon.
  • Unngå brus eller alkohol mens du spiser. Prøv vann, te eller diett brus i stedet for å redusere kaloriinntaket.
  • Tempoet selv slik at du ikke overspiser. Prøver å spise sunt stopper ikke ved de valgene du gjør mens du bestiller.

Høye TSH nivåer hos barn

TSH er thyrotropin, eller skjoldbruskkjertel-stimulerende hormon, og er en av de hormoner som regulerer skjoldbruskkjertelen og kontroll metabolisme. En forhøyet TSH hos spedbarn og barn kan være en indikasjon på en manglende, skadet eller ødelagt skjoldbruskkjertelen. Alvorlig hypotyreose hos spedbarn kan føre til mental retardasjon og hjertesvikt. Tidlig diagnose og behandling viser gode resultater, men må gjøres så snart som mulig. En senket TSH kan være en indikasjon på en hypofysen problem, eller hypertyreose, det motsatte av hypotyreose.

Funksjon

TSH er hormonet ansvarlig for stimulering av skjoldbruskkjertelen til å produsere tyroksin, eller T4, og trijodtyronin, eller T3. Disse hormonene styrer stoffskiftet og handle mye som en termostat eller se-så. En lav T4 utløser et svar fra hypofysen, slippe ekstra TSH; hvis T4 eller T3 er høy, er den normale responsen en senket TSH. Hvis enten skjoldbruskkjertelen eller hypofysen er dysfunksjonelle, så dette balansert forhold mislykkes. Det er derfor nødvendig å teste både TSH, T4 og muligens T3, før en diagnose.

Hypotyreose

En manglende eller skadet skjoldbruskkjertelen hos spedbarn er en meget alvorlig tilstand. Venstre ubehandlet, fører det til alvorlig mental retardasjon. Første indikasjonene er lav muskeltonus, mangel på bevegelse og vanskelighetsgrad fôring. Fortsatt er alvorlig, men ikke så gode, er en underactive skjoldbruskkjertelen, noe som kan skje hos barn i alle aldre. Dette kalles hypotyroidisme, og symptomer inkluderer langsom vekst, mangel på energi, lav muskeltonus og fedme uten et stort matinntak. Behandling med oral tyroksin er svært effektivt, og hvis det gis tidlig kan reversere noen eksisterende mental retardasjon.

Hypertyreose

Hypertyreose hos barn kan være forårsaket av tyreoiditt - betennelse i skjoldbruskkjertelen - en diett lav på jod, eller et problem med hypofysen, som produserer TSH. Indikasjoner er ekstrem nervøsitet og hyperaktivitet, ekstrem tynnhet med en sunn appetitt, en hevelse på undersiden av halsen - noen ganger kalt en struma - en hes stemme og utstående øyne. En TSH test alene ikke etablere en diagnose, som kan indikeres med en T4-test, men en TSH / T4 kombinasjon er mer nyttig. Sykdommer assosiert med forhøyede T4 er Graves sykdom og Hashimotos tyreoiditt, en autoimmun lidelse.

Andre fakta

Thyroid funksjonsfeil kan også være arvelig, medfødt eller forårsaket av en narkotikaaksjon.

Behandling for hypertyreose som fjerner eller ødelegger skjoldbruskkjertelen uunngåelig fører til hypotyreose. TSH, T4 og T3 er enkle blodprøver som krever bare en liten blodprøve. Hypothalamus er også involvert i stoffskiftet, og denne kjertelen er større hos barn enn voksne. Vær oppmerksom på at behandling for hypotyreose er billig og effektiv; barn som er diagnostisert og behandlet kan vise en "catch-up" vekst sprute rett etter behandling.

Dangerously Høy TSH nivå

En TSH (Thyroid hormon) test for å sjekke om skjoldbruskkjertelen fungerer dårlig. Hypothalamus utgivelser TRH (Thyrotopin Slipp hormon). TRH genererer deretter hypofysen til å frigjøre TSH. Trijodtyronin (T3) og tyroksin (T4) er produsert av skjoldbruskkjertelen når TSH instigates løslatelse. Både en lite aktiv og overaktiv skjoldbruskkjertelen kan føre til en rekke helseproblemer.

TSH

TSH (Thyroid hormon) er et hormon som produseres av hypofysen, og ikke av skjoldbruskkjertelen som det kan virke. Hensikten med TSH er å stimulere skjoldbruskkjertelen til å produsere mer thyroid hormon. Høye TSH nivåene tyder vanligvis på at kroppen ikke får nok thyroid hormon. En lav TSH-nivå er indikativt for å motta legemet for mye thyroid hormon. Testing for T4, kan fritt T3 (trijodtyronin) og skjoldbrusk antistoffer også utføres for å sikre at problemet ligger i skjoldbruskkjertelen i seg selv og ikke i hypothalamus eller hypofysen.

Testene utføres ved å trekke blod fra pasienten når bestilt av en lege. Det er vanligvis organisert når legen føler at pasienten kan ha en av to tilstander, hypotyroidisme eller hypertyreoidisme. De er også utført på en rutinemessig basis for personer som allerede har blitt diagnostisert med en av de to betingelser.

TSH Levels

Det normale området for TSH-nivå er 0,4 til 4,0 mlU / L (milli-internasjonale enheter per liter). Folk uten symptomer eller tegn på en unormalt fungerende skjoldbruskkjertelen kan ha en TSH-nivå på 2,0 mIU / L og T4 (Thyroxine) nivåene er fortsatt i faresonen for å utvikle hypotyreose i fremtiden.

Hypotyreose

Hypotyreose oppstår når skjoldbrusk funksjoner på under normalnivå, og er ofte referert til som en underactive skjoldbruskkjertelen. Et lavt nivå av TSH og høyt nivå av T4 (tyroksin) indikerer hypotyroidisme. The Mayo Clinic sier at hypotyreose er mer vanlig hos kvinner, spesielt hos kvinner over en alder av 50. Kjemiske reaksjoner blir opprørt av hypotyreose.

I tidlige stadier av hypotyreose er det ikke uvanlig å ha liten eller ingen symptomer, men leddsmerter, fedme, hjertesykdommer og infertilitet kan oppstå senere. Hypotyreoidisme kan kontrolleres ved riktig dosering av syntetisk thyroid hormon.

Hypertyreose

Hypertyreoidisme, også kjent som aktiv skjoldbruskkjertel, oppstår når T4 nivåer blir overprodusert av skjoldbrusk, mens TSH er enten meget lav eller ikke-eksisterende. En akselerert metabolisme er ett tegn på en overaktiv skjoldbruskkjertel, forårsaker noen til å føle seg irritabel, plutselig og hurtig vekttap, rask eller uregelmessig puls, svette og nervøsitet er andre symptomer. Det finnes flere metoder for behandling av hypertyreose, fra anti-skjoldbrusk medisiner til radioaktivt jod, som bidrar til å bremse ned hastigheten som skjoldbruskkjertelen produserer T4.

Komplikasjoner av høy TSH Levels

Hvis venstre ubehandlet, kan et høyt TSH-nivå føre til en rekke større problemer. Hashimotos tyreoiditt oppstår når immunsystemet angriper skjoldbruskkjertelen. En struma oppstår når skjoldbruskkjertelen blir stående ubehandlet og fortsetter å forstørre og vanligvis faller sammen med Hashimotos tyreoiditt.

Myxedema koma, men overmåte atypisk, kan også oppstå når skjoldbruskkjertelen står ubehandlet. Infertilitet, økt risiko eller hjertesykdom, og fødselsskader er andre komplikasjoner som kan skje når høye TSH nivåene er igjen udiagnostisert.

Høye nivåer av TSH

For pasienter som går til legen sin med en bestemt klage, høre resultatene av deres blodprøver kan være en skremmende opplevelse. Når legen din forteller deg at resultatene av ditt blod arbeid avdekket høye nivåer av TSH, kanskje du vet dette betyr at noe i kroppen din ikke fungerer som den skal. Men sjansene er legen kjørte også andre tester sammen med en TSH test for å bekrefte tilstedeværelse av en medisinsk tilstand som kalles hypotyreose. Hvis du har opplevd symptomer som uttalt tretthet, følsomhet for kulde, tørr hud, plutselig vektøkning og treghet, kan høye nivåer av TSH forventes. Her er en primer på hva dine høye nivåer av TSH betyr i den store sammenhengen thyroid funksjon.

TSH Forklart

Skjoldbruskkjertelen din er en liten, sommerfugl-formet organ som ligger foran på halsen. Det er eneste jobb er å ta jod fra maten du spiser, og konvertere den til skjoldbruskkjertel hormon, som igjen regulerer alle aspekter av stoffskiftet. Men hypofysen har en rolle i thyroid hormon produksjon, også. Når skjoldbrusk hormon nivåene er for lave, produserer hypofysen TSH - thyroid-stimulerende hormon - og sender det til skjoldbruskkjertelen. TSH nudges de skjoldbruskkjertelen til å produsere mer thyroid hormon. Når nivået av skjoldbruskkjertel hormon er normalisert i blodet, stopper hypofysen produsere TSH. Hvis du har høye nivåer av TSH, betyr dette din hypofysen jobber overtid, men til ingen nytte.

TSH og andre tester

En vanlig testkjøring samtidig med TSH testing er "fritt T4" test, eller FT4. Dette måler mengden av gratis tyroksin, eller FT4, produsert av skjoldbruskkjertelen som direkte retter seg mot spesifikke vev. Personer med lav FT4 nivåer og høye TSH-nivåer har hypotyreose, mens folk med høye FT4 nivåer og lave TSH-nivåer har hypertyreose. Høye nivåer av TSH alene kan være en indikator på en defekt hypofyse - men dette er svært sjelden.

Hva kommer nå?

Når TSH nivåene er unormalt høy, indikerer dette til legen din at du har en form for skjoldbrusk lidelse som fører til hypotyreose. Men fordi det ikke er én årsak til hypotyreose, er ytterligere testing nødvendig for å fastslå den underliggende tilstand som fører til at høye nivåer av TSH. En skjoldbrusk antistofftest - som ofte utført for å vurdere samlede thyroid funksjon - kan brukes til å se om dine problemer er et resultat av en autoimmun lidelse, for eksempel Hashimotos sykdom, den vanligste årsaken til hypotyreose. Dessuten kan et radioaktivt jod opptak gjøres for å se hvor mye jod skjoldbruskkjertelen er å ta i.

Andre faktorer

TSH testing er mest brukt for diagnostiske formål, men denne testen er også rutinemessig utført på pasienter med hypotyreose som tar muntlig thyroid hormon kosttilskudd for å erstatte det naturlige hormonet deres skjoldbruskkjertelen ikke kan eller vil ikke produsere. Høye nivåer av TSH kan også nevnes når en pasient med hypotyreose ikke tar nok hormon erstatning.

Finn ut mer

Hvis du er diagnostisert med hypothyreose, er medisinsk behandling rett og slett et spørsmål om å motta den rette hormon erstatning til rett dosering. Nøye oppfølging av din tilstand vil være nødvendig før dine TSH og thyroid hormonnivået tilbake til det normale. For mer informasjon om TSH testing og dens betydning i din diagnose og pågående behandling, Bruk ressursene linkene nedenfor.

Grunner til at TSH nivået synker

Lave nivåer av TSH, eller thyroid-stimulerende hormon, signalisere en tilstand som kalles hypertyreose. TSH utskilles av hypofysen basert på et signal fra hypothalamus å stimulere skjoldbruskkjertelen, kjertelen som styrer stoffskiftet. Lave nivåer av TSH indikerer at skjoldbrusk er overaktiv og krever ikke stimulering. En overaktiv skjoldbruskkjertelen skaper en metabolisme som går for høyt.

Metabolisme

Skjoldbruskkjertelen styrer kroppens stoffskifte. Det utskiller T4 og T3, skjoldbrusk hormoner som regulerer stoffskiftet. Hypothalamus og hypofysen tjene som en skjerm for skjoldbruskkjertelen og holdt vakt over de mengder av hormoner som utskilles. Når hormonene nå et lavt nivå, utskiller hypofysen TSH som stimulerer skjoldbruskkjertelen til å produsere mer T3 og T4. Høye nivåer av TSH indikerer at skjoldbruskkjertelen er underactive og hypofysen prøver å gjøre det arbeidet, mens lave nivåer indikerer skjoldbruskkjertelen er overaktiv og hypofysen trenger ikke å skille ut TSH.

Graves 'sykdom

Graves 'sykdom er en lidelse som fører til immunsystemet til å angripe skjoldbruskkjertelen. Kjertelen gjengjelder ved å produsere overdreven T4 hormoner. Ettersom antallet T4 hormoner øker, avtar den TSH nivå. Forskerne vet ikke hva som forårsaker Graves 'sykdom, ifølge Mayo Clinic, selv om det kan være genetisk. Denne tilstanden er den mest sannsynlige årsaken til lave TSH-nivåer og hypertyreose.

Forstørret Thyroid

Når skjoldbruskkjertelen blir forstørret, vanligvis produserer det en klump eller nodule. Hvis klumpen i noncancerous, kan det begynne å produsere for mange hormoner som fører til at TSH-nivå for å redusere. Symptomer på et lavt nivå inkluderer rask hjerterytme, skjelving og svetting. Vekt og håravfall, varm hud sammen med en nervøs følelse er andre symptomer. De alle reflekterer en hastighetsøkning av metabolismen til et høyt nivå. Hyperthryroidism krever rask medisinsk behandling.

Tyreoiditt

Thyreoiditt er definert som en betennelse som forårsaker hormoner i kjertelen å sive inn i blodet. Resultatet er det samme som andre tilstander med for mange thyroidhormoner, en reduksjon i nivåer TSH.

Synthroid

Synthroid eller levotyroksin, er et syntetisk skjoldkjertelhormon. Det er foreskrevet for personer som har underactive thyroids eller har ingen thyroid grunn kirurgisk fjerning for en struma eller kreft. Jo høyere dosering av synthroid jo lavere TSH nivå. Medisinen tas en gang om dagen, normalt i morgen en time før frokost. En lege foreskriver en innledende dose, og deretter en blodprøve i løpet av få uker avslører TSH nivå. Dersom legen ønsker nivået lavere, øker han synthroid dosering. Dette fortsetter inntil den ønskede TSH nivå er oppnådd. Nivået blir overvåket generelt en gang i året.

Hva er lav TSH?

Hva er lav TSH?


Lav TSH viser til unormalt lave nivåer av skjoldbrusk stimulerende hormon i blodet, potensielt som følge av en rekke forhold, og forårsaker en tilstand som kalles hypertyreose.

Betydning

Den skjoldbrusk utskiller hormoner tyroksin (T4) og trijodtyronin (T3) i blodet. Hypofysen frigjør mengder av skjoldbrusk stimulerende hormon (TSH) basert på nivåene av tyroksin og trijodtyronin.

Funksjon

Høye nivåer av tyroksin og trijodtyronin oppstå på grunn av unormal skjoldbruskkjertelen. Store mengder av tyroksin i blodplasma senker produksjonen av TSH, som fører til lave nivåer TSH.

Årsaker

Lav TSH er forårsaket av forhold som øker tyroksinproduksjonen som Graves 'sykdom, thyroiditis, og skjoldbrusk knuter, som er godartede svulster symptomatisk for Plummer sykdom og struma.

Effekter

Lave THS nivåer forårsake unormal i skjoldbruskkjertelen som hypertyreose, en tilstand som resulterer i en overaktiv skjoldbruskkjertel, med symptomer på vekttap, sykdomsfølelse, søvnløshet, forhøyet puls, temperatur følsomhet og nervøsitet.

Diagnose / tester

Lav TSH er diagnostisert ved å evaluere hypofysehormon og TSH nivåer i blodet. TSH testing inkluderer: jod opptak og skjoldbruskkjertelen skanner, hypofysen produksjons- og serum thyroid hormon målinger og TRH-tester.