Digidexo.com

skanowanie tarczycy

Jak działa rozszerzonej tarczycy wpływa na płodność?

Podczas tarczycy jest rzadko traktowane jako zaangażowanie w koncepcji, produkuje hormony, które regulują praktycznie każdą część ciała. Nieprawidłowe wytwarzanie hormonu może mieć znaczący wpływ na owulację i zdolność do zajścia w ciążę.

Zaburzenia tarczycy

Powiększona tarczyca może być objawem niedoczynności lub nadczynności tarczycy albo. Niedoczynność tarczycy występuje, gdy organizm wytwarza zbyt mało hormonów; nadczynność tarczycy występuje wtedy, gdy zbyt wiele hormonów są wykonane. Oba warunki mogą powodować bezpłodność.

Owulacja

Stan tarczycy zazwyczaj wpływa na płodność poprzez zapobieganie owulacji. Często dzieje się to dlatego, torbiele na jajnikach tworzą lub ponieważ organizm produkuje prolaktyny, hormonu, zazwyczaj występuje w czasie ciąży i porodu, zgodnie z Columbia University Medical Center.

Ciąża

Zaburzenia czynności tarczycy mogą również zwiększać ryzyko poronienia, obumarcia płodu i przedwczesnego porodu, zgodnie z Columbia University i tarczycy-Info.com.

Rozważania

Czasami problemy tarczycy powoduje zatrzymanie miesiączki, ale wiele kobiet nadal miesiączkować, nie wiedząc, że nigdy nie owulacji. Nawet jeśli masz regularne okresy trzeba udać się do lekarza, czy tarczyca jest wyraźnie opuchnięta.

Leczenie

Powiększenie tarczycy i jego przyczyna może być zazwyczaj traktowane z obu leków lub operacji do regulacji hormonów i pomóc wyobrazić.

Informacje na temat Neuropatia

Neuropatia obwodowa jest ból i drętwienie rąk lub stóp. Może poczuć się jak utrata czucia lub mrowienie. Spowodowany przez uszkodzenie nerwów, może poprawić w leczeniu przyczyny.

Objawy

Objawy neuropatii obwodowej są stopniowe i mogą obejmować ból, który płonie, ostry lub kłujący, problemy koordynacyjne, wrażliwość na dotyk, osłabienie mięśni, paraliż jelit i pęcherza lub problemów, zgodnie z Mayo Clinic.

Przyczyny / Czynniki ryzyka

Neuropatia obwodowa może być spowodowana przez wypadek lub szkody, zgodnie z Mayo Clinic. Ponadto, może on być związany z warunkami, takimi jak cukrzyca; witaminy B, E i niacyny braki; Warunki autoimmunologicznym; infekcje; alkoholizm; choroby nerek lub wątroby; nowotwory; niedoczynność tarczycy; i zatrucia.

Diagnoza

Mayo Clinic wynika, że ​​neuropatia obwodowa może być zdiagnozowane przez kombinacji badania fizykalnego i neurologicznego, refleksu i napięcia mięśni, testy i badania krwi. Badanie przewodzenia nerwów, skanowanie CT, mogą być również stosowane MRI lub nerwów biopsji.

Leczenie

Leczenie może obejmować przeciwbólowe, leki przeciwdrgawkowe, leki przeciwdepresyjne lub do lidokainy poprawkę.

Zapobieganie

Zdrowa dieta, ćwiczenia, zarządzanie stanu bazowego i unikanie stanowisk ciasnych, powtarzających się ruchów, dym tytoniowy, toksycznych substancji chemicznych i nadmiernej konsumpcji alkoholu może zapobiec neuropatii obwodowej, zgodnie z Mayo Clinic.

Jakie są przyczyny wysokiego TSH?

TSH (hormonu stymulującego tarczycę) jest częścią pętli sprzężenia zwrotnego kontrolującego poziom hormonu tarczycy. Stężenia TSH jest wysokie, kiedy części tej pętli sprzężenia zwrotnego nie działa prawidłowo. Najczęstszą przyczyną jest problemem w niedoczynności tarczycy, w wyniku, potraktowano hormonu tarczycy. Guz przysadki mózgowej lub podwzgórza mogą powodować wysoki poziom TSH i nadczynność tarczycy. Tarczycy badania tarczycy skanowania i zidentyfikować przyczynę.

TSH pętli sprzężenia zwrotnego

Hormon tyreotropowy (TSH), hormon białko jest uwalniane z gruczołu przysadkowego w mózgu, który stymuluje tarczycę do wytwarzania hormonu tarczycy, który reguluje metabolizm organizmu. TSH jest uwalniany z przysadki w odpowiedzi na uwalnianie TRH (hormonu uwalniającego tyrotropinę) z podwzgórza (również w mózgu). Pętlę ujemnego sprzężenia zwrotnego, hormon tarczycy wysyła sygnał regulacyjny do podwzgórza, aby zmniejszyć poziom TRH.

Nadczynność i niedoczynność tarczycy

Dwie przeciwstawne warunki mogą wystąpić z wysokim poziomem TSH: ciała albo wytwarza zbyt dużo hormonu tarczycy (nadczynność tarczycy) lub nie wystarczająco dużo (niedoczynność tarczycy). Nadczynność tarczycy jest stan, w którym przemiana materii przyspiesza. Osoba może schudnąć, mieć szybkie bicie serca, pot nadmiernie, być nietolerancyjny ciepła, stają się niespokojne i mają problemy z koncentracją, a na osteoporozę i biegunkę. Niedoczynność tarczycy jest przeciwieństwem stanu, wolniejszy metabolizm z przyrostem masy ciała, wolne bicie serca, zimne skóry, nietolerancja zimna, zahamowania wzrostu i zaparcia.

Tarczycy

Jeśli tarczyca nie jest w stanie produkować hormonów tarczycy, organizm zachowa wysyłania sygnalizuje do hormonu, tak jak inkasenta utrzymuje z prośbą o pieniądze. Sygnał ten jest TSH i najczęstszą przyczyną wysokiego TSH tarczycy. Tarczycy mogą wytwarzania hormonu tarczycy, jeżeli nie ma wystarczająco dużo jodu w diecie (kretynizm), lub tarczycy jest atakowany odpornościowego (choroba Hashimoto), jest chirurgicznie usunięta, lub zostanie fibrosed (tarczycy Riedel) lub stan zapalny z infekcją wirusową (de tarczycy Quervaina). Istnieje małe ryzyko wystąpienia raka tarczycy z wyższymi poziomami TSH.

Przysadki i podwzgórza

Przysadki i podwzgórza są częścią mózgu. Rzadko guz przysadki (gruczolak przysadki) może tworzyć zbyt dużo TSH. Nawet rzadziej tworzy się guza w podwzgórzu, uwalniając TRH, z kolei powodując poziom TSH wzrasta.

Diagnozowanie niedoczynność tarczycy

Problem ten może być identyfikowany, gdy poziom hormonu tarczycy i jodu zmierzone. Niski poziom hormonów tarczycy wskazują tarczycy nie działa normalnie. Poziomy jodu mogą być również sprawdzane. Tarczycy skanowanie środków czy tarczyca funkcjonuje. Na szczęście, hormony tarczycy mogą być zastąpione, poprawianie poziomu TSH.

Diagnozowania nadczynności tarczycy

Jeżeli istnieje guza w przysadce (rzadkich), poziomy TRH będzie niska, ponieważ wysoki poziom hormonu tarczycy powie podwzgórze do zatrzymania produkcji TRH. Jeżeli istnieje guza w podwzgórzu (bardzo rzadko), wówczas poziomy zarówno TRH hormon tarczycy i będzie duża. Praktycznie jednak kombinacja skanu CT lub MRI i podtypu zwanego hormonu tarczycy T3 identyfikuje te rzadkich guzów, TRH, ponieważ nie można zmierzyć.

Co to jest Organic demencja?

Otępienie organiczne lub otępienie opisuje utratę umiejętności społecznych, racjonalności, pamięć, intelekt i normalne reakcje emocjonalne. Nie normalną częścią procesu starzenia się, większość osób z demencją są starsze, w wieku, chociaż może się zdarzyć, otępienie nikomu zgodnie z Australia Strona rządowych JobAccess.

Objawy

Dotyka głównie osób starszych, jest postępująca demencja, choroba stała w zależności od strony PsychNet-UK. Otępienie organiczne wpływa podejmowania decyzji, umiejętności rozwiązywania problemów, wyrok, zdolność do koncentracji proste zdania, komunikowania się i rozumienia ze słowami i często wiąże się ze zmianą osobowości. Wymagające głównie 24/7 opieki, osoby z demencją nie jest w stanie dbać o siebie. Objawy otępienia mogą również zawierać trudności z chodzeniem, brak kontroli nad pęcherzem, letarg i emocjonalnych wzlotów i upadków.

Przyczyny

Chociaż choroba Alzheimera, choroba Huntingtona i choroby Parkinsona są najczęstszą przyczyną organicznego otępienia, istnieje wiele innych przyczyn, w tym choroba wielokrotnym zawale zaburzeń naczyniowych lub infekcji, które wpływają na ośrodkowy układ nerwowy. Choroba Creutzfeldta-Jakoba i wirusa HIV, niektóre rodzaje wodogłowie (akumulację płynu mózgowo-rdzeniowego w komorach mózgu), depresja i przewlekłego zażywania leku są przykłady zakażenia ośrodkowego układu nerwowego, zgodnie z stronie psychnet-uk. com. Otępienie organiczny powinien być prawidłowo rozpoznane jako pewne części, które można leczyć lub możliwego do leczenia postacie chorób.

Organiczne Otępienie naczyniowe

Niedrożność tętnic, małych naczyń krwionośnych, w mózgu jest najbardziej rozpowszechnionym typem demencji naczyniowej według stronie psychnet-uk.com. Sercowego jest spowodowane, gdy każda część ciała jest pozbawiony krwi, który przenosi tlen i substancje odżywcze, takie blokady mogą powodu nagromadzenia blaszki wewnętrznej ściany tętnicy lub odłamany skrzepów zatkania tętnic. Nieprawidłowy rytm serca i innych patologii serca może powodować te skrzepów, które mogą również tworzyć się na wewnętrznej tętnic szyjnych, które dostarczają mózgu, znajdujących się z boku części szyjki.

Leczenie

Spowodowane uderzeń, że otępienie naczyniowe czynniki ryzyka, m.in. cukrzyca, wysoki poziom cholesterolu i ciśnienie krwi i choroby serca. Leczenie w celu zapobiegania udarów lub dodatkowy skok jest bardzo ważna, chociaż uszkodzenia zrobiono nie mogą być odwrócone. Normalna wodogłowie ciśnienie, otępienie z przyczyn metabolicznych i guzów mózgu są uleczalne przyczyny organicznej demencji, jednak nadal są zaburzenia otępienie zwyrodnieniowe zwykle, postępujące i nieodwracalne warunki według strony internetowej psychnet-uk.com.

Uleczalne Demencja

Istnieją pewne rodzaje demencji, które są utwardzane zgodnie strony wrongdiagnosis.com. Niektóre z tych typów to otępienie związane z niedoborem kwasu foliowego, hiperkalcemia, hipoglikemia, niedoczynność tarczycy, niedobór B1 i chorób układu krążenia. Różne rodzaje demencji obejmują najczęściej jest choroba Alzheimera, ale także choroby Binswangera za (naczyń mózgowych zmiany w istocie białej mózgu), choroba Picka (powoli postępujące pogorszenie się umiejętności społecznych i zmian w osobowości) Wielu otępienia (zakrzepy krwi w mózgu i udar mózgu) oraz otępienie z ciałami Lewy'ego (choroby neurodegeneracyjne).

Co powoduje Uczucie Pins & Needles?

Ludzie często czują się "mrowienie" uczucia w ramion, nóg lub innych części ciała. Ten drętwienie, zwany parestezja jest warunek, że ma wiele różnych potencjalnych przyczyn. Niektóre z tych przyczyn nie są bardzo poważne, ale trwałe "mrowienia" może być objawem o wiele bardziej poważnego stanu.

Definicja

Parestezje powstaje, gdy komórki nerwowe przenoszące uczucie do mózgu są zakłócone w ten czy inny sposób. Zaburzenie to może wystąpić w dowolnym miejscu wzdłuż układu nerwowego łączącego część ciała. Mózg przestaje otrzymaniu pełnej informacji z nerwów, tworzenie drętwienie z "mrowienie". W "mrowienia" są niedoskonałe percepcja czucia. Zasadniczo są one krótkie błyski uczucie, które szybko znikają ze względu na zaburzenia w obrębie nerwów.

Niedokrwienie

Najczęstszą przyczyną mrowienia jest niedokrwienie. Niedokrwienie jest, gdy część ciała "zasypia", ponieważ dopływ krwi jest odcięty. Dzieje się tak, gdy ludzie śpią na ich ramieniu, siedzieć z skrzyżowanymi nogami lub w inny sposób odciąć dopływ krwi. Ten stan nie jest poważny i zwykle ustępuje po powrocie przepływ krwi do części ciała.

Kompresja

Kompresja nerwów przewlekła może również tworzyć parestezje. Kompresja nerwów może zawierać ściągnięty nerwów, zapalenie stawów kręgosłupa, zespół cieśni nadgarstka lub obrzęk ciała. Niektóre z tych warunkach może być odwrócona. Na przykład, ściśnięcie nerwów mogą być naprawiane przez ostrożnych zmian rdzenia kręgowego, czy nerw jest ściągnięty w plecy. Zapalenie rdzenia mogą być traktowane jedynie to nie ulega odwróceniu.

Zaburzenia metaboliczne

Podczas procesu metabolicznego jest zakłócona mogą powodować uczucie mrowienia. Warunki te obejmują cukrzycę, niedoczynność tarczycy, niedożywienie, a nawet alkoholizm. Proces metaboliczny pomaga odżywiania dla ciała i zachowuje możliwość działania gładko i skutecznie. Źle utrzymane proces metaboliczny może prowadzić do nerwów nieprawidłowo działające lub po prostu brakiem dopływu krwi do nerwów.

Trauma

Ciężkie urazy mogą powodować parestezje. Te traumatyczne wydarzenia obejmują te, które powodują, że nerwy się rozkruszyć, zerwane lub pociągnął ostro. Urazowe uszkodzenie nerwów rzadko może być całkowicie wyleczony, co może prowadzić do kształcenia parestezje czy nawet paraliż.

Obrzęk

Obrzęk może spowodować tkanki wokół nerwów wycisnąć odwagi i zakłócać przepływ neuronów. Może też ścisnąć naczyń krwionośnych, co prowadzi do niedokrwienia. Obrzęk zwykle nie mogą uszkodzić nerwy, więc to parestezje zazwyczaj znika gdy opuchlizna schodzi.

Trucizna

Istnieje wiele trucizny i toksyny, które mogą powodować mrowienie w parestezje. Metali ciężkich, takich jak arsen, ołów i rtęć może powodować zaburzenia przepływu neuronów. Chemia chemioterapii mogą powodować przejściowe parestezje. Zbyt dużo witaminy B6 może powodować zakłócenia. Jeśli podejrzewasz, że zostały podjęte wszelkie z tych toksyn, przejdź do centrum kontroli zatruć lub szpitala natychmiast.

Inne przyczyny

Istnieje wiele innych czynników, które mogą mieć wpływ na przepływ neuronów. Zapalenie stawów i toczeń może powodować drętwienie i mrowienie przez duże obszary ciała. Guzkowe zapalenie tętnic powoduje niedokrwienie całym organizmie, tworząc w stanie zapalnym naczyń krwionośnych.

Problemy z szyjki macicy leczenie Neck

Kiedy szyja boli, całe ciało porusza się mniej swobodnie. Znalezienie wygodnej pozycji jest niemożliwa, jak spróbować, aby zwolnić ciśnienie głowy tworzy w wyniku grawitacji. Może być wiele powodów, dla szyjnego ból szyi, a człowiek powinien zawsze skonsultować się z lekarzem w celu prawidłowego diagnozowania i leczenia planu.

Redukcja obrzęk

Dla drobnych problemów dyskowych, leki przeciwzapalne, pomoże zmniejszyć obrzęk, łagodzi presję i pomagając utrzymać szyję funkcjonalny. Zimne i gorące opakowania mogą zmniejszyć obrzęk i krążenie. Masaż jest również skuteczna tak długo, to nie jest zbyt głęboko, tworząc więcej obciążenie okolicy. Ważne jest, aby rozciągać się lekko i utrzymać szyjkę roboczy w kierunku jego normalnego zakresu ruchu dla prawidłowego gojenia.

Chirurgia

Ekstremalnych przypadkach może prowadzić do osłabienia mięśni w obszarze, ściskanie nerwu lub utraty elastyczności. Lekarz będzie musiał użyć promieni rentgenowskich, MRI i CT skanowanie w celu określenia zakresu uszkodzeń i leczenia. Jeśli mięśnie są bardzo osłabione lub problemy nerwowe są odkryte, chirurgia następnie fizykoterapii i odpoczynku są określone. Operacja może obejmować fuzję kręgosłup do prętów.

Chiropraktyka

Czy problem jest tworzony przez ustawienie i wypadku, urazu lub długotrwałego braku równowagi mięśniowej, najczęściej szyjnych ból szyi jest wynikiem niedopasowania kręgosłupa. Kręgarzy Specjalizujemy się w ujednolicaniu, kręgosłupa przy ciśnieniu od różnych mięśni i stawów. Kręgarzy korzystać serię masaży, ultradźwięków i elektrycznej stymulacji metod rozciągnąć, stymulowanie i wzmocnienie mięśni, podczas gdy "pękanie" szyi i plecach pop kręgi z powrotem do właściwego ustawienia.

Ból karku Zaburzenia

Osób cierpi z bólu szyi zazwyczaj w wyniku skręcenia lub naciągnięcia. Szyja jest bardzo podatne na zużycie różnych urazów, takich jak kręgosłupa szyjnego, zwłaszcza w wieku, zgodnie z Merck. Ból szyi może strzelać do ciała i powodować bóle głowy, a także strzelać w dół i spowodować ból ramienia.

Fakty

Szyja składa się z rdzenia, który jest długi rurowy element, który zaczyna się na końcu pnia mózgu i kończy się w dolnej części kręgosłupa. Przewód składa się z rdzenia nerwów, które znajdują się pomiędzy kręgami, które łączą inne nerwów w całym ciele.
Sekcja rdzenia nerwu, który znajduje się najbliżej rdzenia kręgowego może być kompresja kręgosłupa rany. To ściśnięcie prowadzi do bólu. Szyja składa się również z mięśni i więzadeł wspierających kręgosłup i mogą być przeciążone. Mięśni i więzadeł szczepy są najczęstsze przyczyny bólu szyi; Inne przyczyny to zapalenie opon mózgowych, zapalenie stawów, pękniętego lub przepuklina dysków i ból pleców, że na niższym strzela się kręgosłup i powoduje ból szyi.

Rodzaje

Ból szyi może być spowodowane przez wiele chorób, takich jak zakażenia, tarczycy i zapalenie przełyku, zablokowanie lub nowotwór przełyku i rozdarcia okładziny szyi w w tętnicy. Jednakże, zgodnie z Merck, istnieją cztery główne kategorie zaburzeń, które powodują tylko ból szyi: kurczowy kręcz szyi, atlantoaxial nawichnięcie, zaburzeń stawu skroniowo i szyjny kręgosłupa.

Kurczowego kręczu szyi

Kurczowego kręczu jest skurcz mięśni szyi, która powoduje nieprawidłową pozycję głowicy. Przyczyną jest przede wszystkim brak według Merck. Jednakże, niektóre leki, takie jak leki przeciwpsychotyczne mogą pogorszyć zaburzenia. Objawy obejmują bolesne skurcze i skurcze, które powodują gwałtowne ruchy głową. Osoby w wieku od 20 do 60 są najbardziej narażone na to zaburzenie.

Atlantoaxial podwichnięcia

Atlantoaxial podwichnięcia jest przesunięcie dwóch pierwszych kręgów. Powoduje to poważne i urazie i reumatoidalnego zapalenia stawów. Objawy obejmują niejasne ból szyi, w wyniku rdzenia ucisków. Te uciski są rzadko śmiertelne, zgodnie z Merck.

Zaburzenia stawu skroniowo

Skroniowo stawów to problemy występujące w styku szczęki według Merck. Kobiety są częściej dotknięte niż mężczyźni. Przyczyny obejmują napięcie mięśni, stawów wewnętrznego nieuporządkowania (nieprawidłową umieszczenie dysku wewnątrz stawu), zapalenie stawów (zesztywnienie fuzję stawów i kości), nadmierna (rozluźnienie stawu szczękowego). Pierwszym objawem jest sztywność karku wokół szczęki.

Szyjny kręgosłupa

Kręgosłupa szyjnego jest zwyrodnienia kręgosłupa i krążków pomiędzy nimi zgodnie z Merck. Zwyrodnienie nerwów powoduje pewne są odsłonięte i ściśnięty przyczyną choroby jest zazwyczaj choroba zwyrodnieniowa stawów. Objawy obejmują ból w obrębie struktury szyi, w górnej części pleców i barków.

Nerwoból językowo-gardłowego Leczenie

Rzadki zespół bólowy zwany nerwoból językowo-gardłowego (GN) wpływa na nerw językowo-gardłowy, który jest dziewiąty nerw czaszkowy głęboko wewnątrz szyi. GN powoduje ostry, przeszywający uczucia bólu w migdałków, gardła, ucha środkowego i języka. Ból jest nie do zniesienia i może trwać od kilku sekund do kilku minut. Ludzie, którzy cierpią na nią może iść tygodnie bez bólu lub mogą być uderzył kilka razy dziennie. To zależy od osoby.

O

GN zwykle uderza ludzi jak wykonać jakiś czynnik wyzwalający. Połykania może spowodować atak. Ponadto, kaszel, rozmowy, picia zimnego napoju, kichanie, oczyszczając gardło lub dotyka wnętrza jamy ustnej może powodować ból. Wielokrotnie GN jest spowodowane przez ściśnięcie nerwu, ale może nie być oczywiste przyczyny. Jest ona związana z stwardnienia rozsianego, podobnie jak nerwoból nerwu trójdzielnego, i zwykle dotyczy osób powyżej 40 roku życia.

Skanowanie CAT, rentgenowskie lub MRI należy zrobić, aby sprawdzić, czy nie ma nieprawidłowości u podstawy czaszki, takich jak nowotwory. MRI mogą wykazywać zapalenie nerwu. W celu określenia, czy naczynie krwionośne naciska na nerw angiografię rezonansu magnetycznego (MRA) lub konwencjonalne angiografii powinien być używany do otrzymania zdjęcia tętnic mózgowych. Badania krwi mogą pomóc lekarzom zdiagnozować, czy istnieją inne przyczyny problemów nerwów obwodowych, takich jak wysoki poziom cukru we krwi.

Leczenie

Większość lekarzy będzie próbował leczyć nerwoból językowo-gardłowego z bólu leków. Powyżej recepty leki nie są zazwyczaj skuteczne. Jednakże, leki przeciwdrgawkowe, takie jak gabapentyny i karbamazepiny pracy na wielu ludzi. Jeśli pacjenci nie reagują na leki, są opcje chirurgiczne w tym tractotomy, nerwów resekcji lub mikrokrążenia dekompresji. Opcje te zazwyczaj działają do końca bólu, ale może powodować utraty czucia w języka, jamy ustnej lub gardła.

Rokowanie

Niektórzy ludzie mają jeden atak bólu i to jest to. Inni będą się skupiska ataków oddzielonych krótkimi lub długimi okresami remisji. Mogą istnieć inne efekty, jak również. Jeśli żucia, jedzenia lub picia wywołać ból atak GN, ludzie mogą obawiać się robić te rzeczy i schudnąć. Od 2009 Narodowy Instytut Chorób Neurologicznych i skok (NINDS) prowadzi badania na GN, w swoich klinikach i laboratoriach przez National Institutes of Health. NINDS daje również dotacje dla dużych placówkach medycznych w całym kraju na badania. Bardzo skupia się na odkrywaniu lepszych sposobów zapobiegania, leczenia i zaburzeń, takich jak GN.

oCRH Protokoły testu stymulacji

Zespół Cushinga jest chorobą, która wynika z narażenia na wysoki poziom kortyzolu, hormonu, produkowanego przez nadnercza. Produkcja kortyzolu jest zależny od aktywności hormonu adrenokortykotropowego (ACTH). ACTH powoduje uwalnianie hormonu uwalniającego kortykotropinę (CRH), który z kolei pobudza wydzielanie kortyzolu. Reakcja fizjologiczna na podaniu CRH owiec jest stosowany w Stanach Zjednoczonych w celu zdiagnozowania zespołu Cushinga, natomiast kraje europejskie używać ludzkiego CRH do testu.

Przyczyny zespołu Cushinga

Łagodny nowotwór w przysadce mózgowej może powodować nadmierne wydzielanie ACTH, prowadząc do wyższych poziomów kortyzolu. W niektórych przypadkach nowotworów w narządach, takie jak płuca, trzustki, tarczycy lub które na ogół nie produkują ACTH może powodować zaburzenia wydzielania ACTH, który wznosi poziom kortyzolu. Takie nowotwory zwane ektopowych guzów wydzielających ACTH. W kilku przypadkach, nadmierne wydzielanie kortyzolu jest wynikiem pewnych zaburzeń nadnerczy, takich jak nadnercza gruczolaka, a nie ze względu na stymulowanie przez ACTH.

Korzysta z oCRH testu stymulacji

Test stymulacji oCRH jest bardzo użyteczny dla odróżnienia zespół Cushinga, który jest zależny od ACTH od tego, który jest niezależny od ACTH. Ten test pomaga w identyfikacji miejsca, z którego powstaje nadmiar kortyzolu. Opiera się on na założeniu, że u pacjentów z nowotworami przysadki odpowiedzi na stymulację CRH, podczas gdy te z ektopowych wydzielające ACTH, nowotwory nie. Poza tym, test ten pozwala również na odróżnienie stanu pseudo-zespołem Cushinga, w którym pacjenci nie przedstawiają typowe cechy zespołu Cushinga, a te są związane z wydzielaniem ACTH.

oCRH Protokół testu

W teście oCRH, próbka krwi jest pierwsza wyciągnąć do pomiaru poziomów bazowych ACTH i kortyzolu w temacie badań. Następnie owiec CRH podawany jest dożylnie w dawce 1 ug na kg wagi ciała, do najwyżej 100 mikrogramów. Dawka jest podawana w tym samym czasie w ciągu jednej minuty. Jedną próbkę krwi bezpośrednio naniesiona dalsze próbki pobiera się po 15, 30, 60, 90 i 120 minut. Próbki krwi badano pod kątem poziomu ACTH i kortyzolu.

Interpretacja wyników

W normalnych osobników, zaraz po wstrzyknięciu oCRH osoczowe stężenie ACTH gwałtownie wzrasta i osiągają maksimum w ciągu pierwszych 10 do 15 minut po wstrzyknięciu. Wzrost poziomów kortyzolu jest wolniejsze i wartości pików otrzymuje się około 30 do 60 minut po wstrzyknięciu oCRH. Poziomy te powoli zmniejsza się w czasie dwóch godzin. U pacjentów z zespołem Cushinga wskutek nowotworu przysadki, jest minimalny wzrost o 50 procent poziomu ACTH i 20 procent skok poziomu kortyzolu w stosunku do ich poziomów linii podstawowej. U pacjentów z powodu Cushinga, zaburzenia pozamacicznej guzów nadnercza i zespołu pseudo-Cushinga, wyjściowe stężenia ACTH i kortyzolu pozostają nienaruszone przez administrację oCRH.

Neuropatia szyjki macicy Co to jest?

Kręgosłup szyjny składa się z siedmiu kręgów z podstawy czaszki poprzez szyjkę. Osiem par nerwów podróżować przez otwory w kostnych kręgosłupa szyjnego. Gdy jeden lub więcej spośród tych nerwów przebity może wystąpić bolesne szyjki neuropatie.

Objawy

Najczęstszym objawem jest ból, który promieniuje od szyi w dół do ramion. Ból może być ostry lub tępy, i może znajdować się na jednym lub na obu. Gdy ból towarzyszy drętwienie, mrowienie lub osłabienie, to zwykle oznacza, że ​​kompresja nerwów jest bardziej dotkliwe.

Diagnoza

Badanie fizykalne jest pierwszym krokiem w diagnostyce. Ważne jest, aby dowiedzieć się, czy istnieje ograniczenie ruchu w szyi lub jakiekolwiek osłabienie lub zmniejszenie czucia w rękach. Plain rentgenowskie jest zawsze ważne, aby zobaczyć, czy tam jest jakaś choroba kości kręgosłupa szyjnego. Wreszcie, może być wymagane do obrazowania metodą rezonansu magnetycznego (MRI) lub skanowanie CAT.

Przyczyny

Istnieje wiele możliwych przyczyn ciśnieniem w nerwie szyjki. Przyczyną może być tak proste, jak skurcze mięśni lub tak poważne, jak nowotwór. Najczęstszą przyczyną ściśniętymi nerwów w szyjce jest degeneracyjną chorobą kręgosłupa, zapalenie stawów, że forma może powodować występy kostne zwanych ostróg "lub" przepuklina tarcz leżących między kośćmi.

Ulga w bólu

Najbardziej typowe leki przeciwbólowe podane neuropatii szyjki są leki przeciwzapalne i leki przeciwdrgawkowe. Leki te pomagają złagodzić napięte mięśnie i zapalenie nerwów. Kołnierz szyjny (szyi klamra) jest pomocne w celu zmniejszenia nacisku na nerwy, wspierając szyję i głowę. Wstrzyknięcie leków steroidowych jest czasami podana w miejscu, gdzie stan zapalny nerwu wychodzi z kości. Opioidowe są rzadko stosuje się z uwagi na potencjał uzależniający.

Chirurgia

Czasami proste środki nie działają, aby złagodzić ból neuropatia szyjki macicy. Niekiedy może rozwijać i prowadzić do osłabienia w ramionach. W tych przypadkach, operacja może być konieczne. Pęknięta płyta może wymagać naprawy lub niestabilne kręgosłupa może powinny być zamocowane do stabilnej pozycji.

Jak rozpoznać tężyczka

Tężyczka to mimowolne skurcze mięśni spowodowane bazowego stanu zdrowia - zwykle niedobór mineralny lub nierównowaga - bezpośrednio i negatywnie wpływa na układ nerwowy. Oto najczęstsze metody diagnozowania tężyczka.

Instrukcje

1 ocena historii choroby na objawy nadmiernego hiperwentylacji, co może powodować tężyczka. Hiperwentylacja obniża stężenie dwutlenku węgla (hipokapnii) we krwi. Ciało interpretuje obniżoną koncentrację jako znak, że naczynia krwionośne należy zwężone i przepływu krwi do mózgu zmniejszonym. Hipokapnia powoduje również krew, by stać się bardziej zasadowy (zasadowica) z późniejszego wysokie pH zakłócanie stężenia wapnia we krwi.

Sprawdź, skurcze mięśni, drętwienie palców i stóp, wymioty, nudności, bóle lub skurcze. Poprzedni szyi lub chirurgii tarczycy powinny być również traktowane jako jednej operacji może spowodować uszkodzenie splotu ramiennego (wiązki nerwów rdzeniowych znajduje się w szyi) lub małych przytarczyc za tarczycy, które regulują poziom wapnia w organizmie. Wapnia jest niezbędne do kontroli mięśni i uszkodzenia przytarczyc może prowadzić do niskiego poziomu wapnia we krwi (hipokalcemia) i fosforu we krwi (hiperfosfatemią wzrosły) - brak równowagi, który będzie negatywnie wpływać na układ nerwowy i mięśnie powodujące tężyczki.

Test niedoborów wapnia i witaminy D, fosforu we krwi i zwiększone. Clostridium tetani, bakteria wywołująca tężec, może również powodować tężyczka jak bakterie powoduje silnie toksyczne zakażenie ośrodkowego układu nerwowego.

Skontaktuj się krewni i przyjaciele pacjenta, aby sprawdzić, zmiany nastroju i nieobliczalne zachowanie jako hipokalcemii może spowodować radykalne zmiany w osobowości i nastroju.

Sprawdź paznokcie pacjenta i skórę Sprawdzanie prążkowane, łamliwe paznokcie i skórę suchą lub skalowania - dwóch dodatkowych objawów hipokalcemii.

Omów testowania z wykorzystaniem objawów wyprawkę lub Chvostek w utajonej tężyczki. Test wyprawkę w emuluje carpopedal skurcz (spazm na nadgarstkach lub stawów dłoni) i odbywa się poprzez umieszczenie mankiet ciśnieniomierza wokół ramienia i pompowania mankietu powyżej pacjenta normalnego ciśnienia skurczowego przez trzy minuty lub do objawów oczywistych - cokolwiek się dzieje Pierwszy. Jako badanie wyprawkę mogą być bardzo bolesne, testy Chvostek użytkownika - dotykając nerwu twarzowego, aby zobaczyć, czy objawy tężyczki oczywiste - może być preferowaną metodą.

Dodatek witaminy D, wapnia i zmiany diety pacjenta w celu poprawy absorpcji i wymianę tych minerałów. Jeśli ustąpienia objawów, to jest prawdopodobne, że problemy tężyczki pacjenta były wynikiem niedoboru mineralnego lub nierównowagą.

Wskazówki

  • Informacja ta jest przeglądem najbardziej powszechnych metod diagnozowania tężyczka i nie powinny być interpretowane jako porady lekarza. Nigdy samodzielnie zdiagnozować tężyczka. Zawsze szukać uwagę profesjonalnego dostawcy opieki zdrowotnej dla tężyczki, a jeśli wystąpią drgawki, należy natychmiast ratownictwa medycznego z lekarzem.

Jak zapobiec skurcze nóg nocna (aka Charlie Konie)

Jeśli kiedykolwiek obudził się w rozdzierający ból ze względu na skurcze nóg, które powodują węzłów mięśni nóg, prawdopodobnie jesteś zdesperowany, aby dowiedzieć się, jak ich powstrzymać. Po pierwsze, trzeba zrozumieć, co je powoduje. Istnieje wiele rzeczy, które mogą powodować zmienne noc skurcze kończyn --also zwane Charlie horses-- występuje. Skurcze mogą być spowodowane przez zaburzenia równowagi elektrolitowej, odwodnienie, zmęczenie mięśni, zaburzenia równowagi tarczycy, a będąc na wadze.

Instrukcje

utrzymać zdrową wagę. Ponieważ nadwagą wydaje się być jedną z przesłanek, które powoduje konie Charlie, utrzymanie idealnej wagi do swojego wzrostu pomoże wyeliminować jeden z czynników ryzyka.

Nie należy zmuszać się zbyt trudne. Jeśli próbujesz dostać się do kształtu, to powoli. Wykonując zbyt trudne lub zbyt długo na początku treningu prowadzi do zmęczenia mięśni. Spróbuj odpoczynku co drugi dzień, aby dać zmęczone mięśnie szansę odzyskania.

Wyciągnij cieląt często. Ustaw tę część codziennej rutyny, najlepiej wykonując go tuż przed pójściem do łóżka. Siedzi z nogami wyciągniętymi przed siebie, dotrzeć do chwycić duże palce u stóp, i wyciągnąć nogi do kolana. Jeśli nie jesteś na tyle elastyczne, aby to zrobić, lub pasek owinąć szalik całej podeszwy stóp, i pociągnąć końce tak, że jesteś wyciągając palce w kierunku kolan.

pobyt uwodniony. Jedną z najczęstszych przyczyn czasowych noc skurcze nóg nie jest picie wystarczającej ilości wody. Pij co najmniej 64 uncji wody dziennie. Złamać te się na osiem porcji osiem uncji każda, aby dać swoje ciało możliwość wchłaniania, czego potrzebuje. Pamiętaj, że kofeina jest naturalnym diuretykiem, co oznacza, że ​​pozbawia organizm zmagazynowanej wody. Jeśli pijesz kofeinę regularnie, spróbuj odstawieniu się go wyłączyć. Przynajmniej, uzupełnienia dawki kofeiny, pijąc więcej niż sugerowane dzienne spożycie wody.

Badania swoje leki. Niektóre leki, takie jak statyny leki i niektóre steroidy (takie jak predizon) nierównowagi przyczyny w chemii organizmu. Dowiedzieć się, czy leki jesteś na liście skurcze mięśni nóg lub jako efekt uboczny. Jeśli tak, należy porozmawiać z lekarzem o tym, co (jeśli w ogóle) leków mogą narazić Cię na do zwalczania tego zjawiska.

Utrzymanie zdrowej diety, z żywności zawierającej dużo wapnia i potasu. Ponieważ skurcze nóg są często spowodowane przez stężenia elektrolitów w ciało jest w równowadze, to jest ważne, aby mieć wystarczająco dużo wapnia i potasu w systemie. Jeśli nie lubisz jogurty, przetwory mleczne, czy banany, odwiedzić lokalne apteki kupić suplementy specjalnie dla skurcze nóg. Dodatki te zawierają elektrolity niezbędne do złagodzenia skurcze.

Sprawdź poziom tarczycy. Jeśli po wypróbowaniu wszystkich tych prostych środków, a twoje nocne kurcze nóg utrzymują się, umówić się z lekarzem. Przez czując swoją tarczycę i zamawiania niektórych badań krwi, lekarz może określić, czy tarczyca jest przyczyną konie Charlie i oferuje porady i / lub leków, aby twoja tarczyca funkcjonuje prawidłowo.

O Odpoczynku ból nóg

To polubisz ekspert ból nóg po wysiłku fizycznym lub po użyciu mięśnie nie są używane do korzystania. Odczuwania bólu nóg, podczas gdy w spoczynku, jednak dolegliwość może nie spodziewać.

Miażdżyca

Miażdżyca jest postępującą zwężenie i stwardnienie tętnic, które jest spowodowane przez starzenie, jak również inne czynniki. Jako stan pogarsza, ból lub pieczenie może być odczuwane w kończynach dolnych. Te występują, gdy osoba jest w pozycji leżącej. Ten ból jest gorszy noga odpoczynku podczas leżenia, ponieważ zablokowane tętnice w nodze nie umożliwiają odpowiedniego przepływu krwi do nóg i stóp. Aby złagodzić ten ból, poszkodowany może mieć powiesić nogi z boku łóżka.

Skurcze nóg odpoczynku

Podczas odpoczynku w zdrowy sen, osoba może być nagle obudzony z Charley konia w nogę. Kurcze nóg i skurcze występują w łydce, i może trwać od kilku sekund do kilku bolesnych minut. Mogą one również występować kilka razy w ciągu nocy. Te nocne kurcze nóg może być wniesiona w dniu po dniu wielokrotnie przy użyciu grupy mięśni lub po wysiłku fizycznym.

Skurcze nóg od siedzenia

Od czasu do czasu, można odczuwać ból nogi podczas odpoczynku w fotelu, czy stanowisko opiekunki jest taka, że ​​odcina krążenie. Kurcze tego warunku rzadko trwają dłużej niż kilka sekund lub minut po przywróceniu cyrkulacji.

W spoczynku, ból nóg At Night

Czasami osoba może dostać nogi skurcze podczas odpoczynku w łóżku. Może być niekontrolowany skurcz mięśni łydki i ból może się wahać od łagodnego do ciężkiego. Ataki te mogą być dla niektórych osób przewlekłe lub sporadyczne występowanie innych. Chociaż może się zdarzyć, że z nieznanych powodów, to wiadomo, że odwodnienie, a także pewne leki mogą powodować spoczynku ból nogi. Kurcze nóg może być również objawem poważniejszych problemów, takich jak miażdżyca tętnic lub choroby tarczycy.

Uzyskiwanie Pomocy

Każdy może doświadczyć odpoczynku ból nogi, ale kobiety w ciąży i osoby starsze są bardziej podatne. Gdy wystąpi skurcz nogi, wyprostuj nogi, podkreślić swoje nogi do tyłu i wyciągnąć swoje palce w kierunku kolana. Masować spasming mięśnie. Rozciągania mięśni nóg, powoli wstając, zginanie kolana i wagi dół na nogi skurcze przez kilka minut. Stosowanie obu ciepła lub zimna (w zależności od tego daje ulgę) może pomóc rozluźnić mięśnie.

Ciężkie warunki

Guza na nerwy rdzeniowe może powodować ból nóg w nocy. Przepuklina dysków w plecach może spowodować rwa kulszowa, które w rzadkich przypadkach mogą powodować nocne bóle nóg. Skontaktować się z lekarzem, jeśli masz nawracające bóle odpoczynku nogi.

Zapobieganie

Rozprostować nogi i łydki kilka razy w ciągu dnia i przed snem. Połóż się i powoli wyciągnij palcami w kierunku kolana. Unikać wskazując palcami podczas snu. Wciąż dobrze nawilżona przez picie ośmiu szklanek 8 uncji wody dziennie.

Cena za leczenie skurcze nóg

Skurcze nóg pojawiają się nagle noc w godzinach spania. Gdy wystąpi kurcze nóg, mięśnie nóg mimowolnie umowy. Zwykle skurcze nóg głównie wpływa na mięśnie łydek; jednak stopy i może też uda kurcze mięśni. Kurcze nocne może być objawem chorób takich jak cukrzyca lub choroba tętnic obwodowych. W niektórych przypadkach, kurcze nóg noc są spowodowane przez odwodnienie, niedoczynność tarczycy, antykoncepcyjnych tabletek. Kurcze noc nogi są najczęściej u osób starszych i kobiet w ciąży.

Zapobieganie

Rzeczy, które mogą pomóc zapobiegać nocne skurcze nóg obejmują noszenie obuwia w ciągu dnia, które zapewniają dobre wsparcie, a pozostawiając arkusze i pokrycie wyjętą na końcu łóżka podczas snu. Jeśli są podatne na skurcze nóg, pić dużo wody przez cały dzień, aby pobyt uwodniony. To również może być pomocna do jazdy rower treningowy lub rozciągnąć mięśnie nóg trochę przed snem.

Kurcze Relief

Gdy skurcz nie występuje, spróbuj wykonać jedną lub wszystkie z poniższych: Podnieś stopę w kierunku głowy; umieścić wszystkie masy ciała na nogę, na którym występują skurcze; chodzić lub skakać mięśnie nóg. Inne techniki obejmują masuje tym terenie z lodu lub biorąc ciepłą kąpiel.

Rozluźniające mięśnie

Te osoby, które często mają skurcze mięśni może trzeba udać się do lekarza. W niektórych przypadkach lekarz przepisze rozluźniające mięśnie. Rozluźniające mięśnie, często stosowane przez skurcze mięśni to carisoprodol (Soma), siarczan chininy (Qualaquin), witamina E (Nutr-E-Sol), werapamil (Isoptin) i carisoprodol (Vanadom).

Przyczyny skurcze w nogach

Wspólne skurcze nóg

Skurcze mięśni w nogach są wynikiem niezawinionego i trwałego skurczu mięśni. Skurcze, które występują u cieląt (w dolnej tylnej części nogi powyżej kostki) są określane jako CHARLEY konia. Skurcze mięśni na narządach wewnętrznych są całkowicie mimowolne. Mimowolne skurcze nie zawsze są oznaką złego stanu zdrowia. Na przykład, złamane kości w nodze będzie zwykle mają skurcze mięśni, który służy do ograniczania ruchu kości i trzymać wszystko razem (umożliwiając gojenie się kości nastąpić). Kurcze nóg, jeśli nastąpi przepracowanie mięśni w każdym rodzaju aktywności fizycznej. Kurcze nóg również wystąpić z powodu braku pracy. Osób siedzi przy biurku, na przykład, przez dłuższy czas w końcu poczuć skurcze w nogach, talii i pleców. Skurcze snu u nóg wystąpić wskutek wskazując palce dół. Ruch do dołu palców obciąża łydki ograniczając mięśni.

Ćwiczenia fizyczne i Żywienia

Odwodnienie jest prawdopodobną przyczyną skurcze nóg w sportowych osób. Płyny opuścić ciało poprzez pocenie. Sportowcy będą pocić się więcej niż nie-sportowych ludzi, ponieważ organizm sportowca staje się bardzo gorące. Organizm stara się ochłodzić się przez spocony. Poprzez pocenie organizm traci sód, co doprowadzi do nóg skurcze. Aby uniknąć pogorszenia się stanu skurcze nóg, skontaktuj się z lekarzem. Podczas pracy na siłowni, należy mieć wykwalifikowanego trenera pomaga. Zobacz dietetyka i poprosić o prawidłowej diecie. Trener ćwiczenia mogą pomóc w działaniach, takich jak śledzenie, ile wody można stracić za godzinę potu. Zmierz swoją wagę przed i po treningu. Różnica w wadze jest wynikiem jest utrata wody przez pocenie się. Rozciągnąć mięśnie przed treningiem, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo skurcze. Zjeść trochę soli w posiłkach do zatrzymywania wody. Zwrócić się do dietetyka, ile sodu, wapnia, magnezu i potasu należy podjąć w postaci suplementów (witamin i tabletek dietetycznych).

Choroby

Niektóre skurcze mięśni są wynikiem chemicznych energii (adenozynotrójfosforanu) w komórce mięśnia się wyczerpane, uniemożliwiając włókna mięśnia na relaks. Leg skurcze choroby występują u niektórych osób przez genetyczne. Niektóre przykłady są genetyczne z nadmiernie aktywnym tarczycy. Proces podział glikogenu, tworząc cukru w ​​komórkach mięśnia jest uszkodzona u osób z chorobą McArdle Ludowej (choroby, która jest genetycznie dziedziczone i spowodowanej brakiem lub wadliwego enzymu organizm wykorzystuje do przetwarzania glukozy). Spośród skurcze kończyn wywołane przez choroby, w większości tych skurczami są jedynie niewielki wpływ z poważniejszych dolegliwości związanych z chorobą (na przykład, utratę równowagi / równowagi, osłabienie w dotyku oraz osłabienia mięśni ciała) . Cukrzyca jest kolejnym czynnikiem skurcze.

Skurcze mięśni Diagnoza

Skurcze mięśni (skurcze) są mimowolne, czasem bolesne skurcze lub zaostrzenie mięśni. Istnieje ponad 1700 wymienione przyczyny, w tym odwodnienie, nadmiernego wysiłku, niewydolność nerek i zmniejszenie poziomu magnezu i wapnia w organizmie. Powolne rozciąganie często rozwiązuje problem. Ból lek może być także potrzebne. Ale jeśli to nie pomoże - jak z poważnymi skurcze, które trwają dłużej niż zwykle lub się powtarzać - najlepiej zrobić to udać się do lekarza.

Rodzaje skurcze mięśni

Drgawki, skurcze, tiki, zaburzenia nerwowe, a nawet zawału serca są rodzaje skurcze mięśni (tak, serce jest mięśni), które mogą być spowodowane przez wiele chorób podstawowych. Mimowolne skurcze są zwykle i może być wniesiona przez gwałtownych ruchów, nie rozciąganie mięśni w trakcie ćwiczeń, niedoborem elektrolitów, artretyzm, reumatyzm, fibromyalgia, zaburzenia tarczowymi z tyłu, urazy rdzenia kręgowego, złych nawyków żywieniowych i wielu innych powodów.

Testowanie

Badania, w tym badania krwi, może być podana, aby znaleźć przyczynę skurcze mięśni. Jeżeli badania krwi są negatywne lub nie mieć wyraźne przyczyny, takie jak choroby niedoczynnością tarczycy, dalsze badania mogą obejmować USG naczyń Doppler, elektromiografii (EMG, sporządzonej przez wkłuć) lub rezonansu magnetycznego (MRI).

Leczenie

Czasem skurcze mięśni mogą być faktycznie odczuwalne przez dotknięcie. Objawy mogą być łagodzone przez akupunktury, zastosowanie środka miejscowo znieczulającego lub solanka, sterydów iniekcji, środki rozluźniające mięśnie, takie jak Valium lub Flexiril, lub przez chiropraktyka elektro-stymulacji. Zimne i klocki klocki ogrzewania może również pomóc.

Błędna diagnoza

Istnieją inne potencjalne przyczynami skurcze mięśni. Mogą być skutkiem choroby Alzheimera, raka nadnerczy, bulimia, zatrucia chemicznego, urazy głowy lub nawet alergie na ugryzienia owadów, jak również więcej niż 1,000 innych powodów. Z tych powodów ważne jest, aby skontaktować się z lekarzem, jeśli skurcze lub skurcze są niezwykłego lub nie są rozwiązywane przez rozciąganie i / lub over-the-counter lub przepisanych leków przeciwbólowych (leki przeciwbólowe).

Zapobieganie skurcze

Dobrym sposobem, aby zapobiec skurcze mięśni jest przygotowanie do wszelkiego rodzaju aktywności fizycznej i wysiłku przez robi rozgrzewkę przed, rozciąga się przed i po, i cool-upadki później. Przed pić dużo wody, w trakcie i po wysiłku fizycznym, a zastąpić utracone elektrolity (takie jak sód i potas). Niektóre zalecenia to jedzenie banana na potas, picia płynów z dużą ilością elektrolitów, takich jak Gatorade, a nawet zwykły lizać sól.

Jakie są nazwy wspólnych rozluźniające mięśni?

Rozluźniające mięsień stosuje się do leczenia ostrego bólu związanego ze szczepami, skręcenia i inne urazy mięśni. Rozluźniające mięśnie pracują głównie albo naciskając na centralny układ nerwowy lub blokowania receptorów bólowych. Unikaj alkoholu, gdy podjęciem relaxer mięśni, ponieważ może zwiększyć działanie uspokajające.

Flexeril

Flexeril jest również znany pod nazwą generyczną cyklobenzapryna. Częste działania niepożądane to zawroty głowy, zmęczenie, suchość w ustach, zaburzenia myślenia i nieporozumień. Rzadsze, bardziej poważne skutki uboczne to drgawki i udar. Ten lek nie powinien być przyjmowany przez pacjentów z zastoinową niewydolnością serca lub nadczynność tarczycy.

Skelaxin

Ogólna nazwa Skelaxin jest metaxalone. Częste działania niepożądane to: zawroty głowy, nudności i wymioty, senność, ból głowy i nerwowość. Skelaxin ma bardzo kilka poważnych skutków ubocznych, ale nie powinny być wykorzystywane przez pacjentów z chorobami nerek, sever choroby wątroby, niedokrwistość. Unikaj leków zimno lub alergii biorąc Skelaxin.

Zanaflex

Zanaflex (tyzanidyna) może powodować poważniejsze skutki uboczne niż inne wspólne leków w swojej klasie. Oprócz zwykłej zawroty głowy, zmęczenie, suchość w ustach i zamieszania, Zanaflex może również powodować niskie ciśnienie krwi i tętno, zakażenie dróg moczowych, objawy flulike i zaburzenia mowy. Poważne działania niepożądane to ciężkie niskie ciśnienie krwi, wysokie ciśnienie krwi i tętno po zaprzestaniu, uszkodzenia rogówki i siatkówki, toksyczności nerek i halucynacje. To nie może być zrobione z przeciwdepresyjnego luvox lub antybiotyku Cipro.

Valium

Chociaż powszechnie wykorzystywane do niepokoju i sedacji, Valium (diazepam) jest również przewidziany dla skurcze mięśni. Valium ma również długą listę możliwych skutków ubocznych, ale wspólne jest ogólnie dobrze tolerowany. Możliwe działania niepożądane to: zmęczenie, splątanie, depresja, niewyraźną mowę, zawroty głowy, nudności, zaburzenia widzenia, wysypka, nadmierne ślinienie się i zmiany popędu seksualnego. Możliwe skutki uboczne są poważne uzależnienie, niskie ciśnienie krwi, trudności w oddychaniu, depresja, psychoza i żółtaczka. Valium może powodować wady wrodzone i nie powinny być brane w czasie ciąży.

Norflex

Norflex (orfenadryna) jest przydatne w łagodzeniu bólu z skurcze nóg i inne bóle mięśni. Oprócz typowo wspólnych działań niepożądanych relaxers mięśni może również spowodować zwiększenie częstości akcji serca i kołatanie serca, silne swędzenie, osłabienie, drżenie lub pobudzenie. Poważne skutki uboczne związane ze stosowaniem halucynacji i reakcje alergiczne. To nie powinien być stosowany przez osoby z rozszerzonej prostaty, trudności w połykaniu, jaskra lub oddawania moczu problemy.

Soma

Soma (karisoprodolu) jest przewidziany do ostrego bólu mięśniowo-szkieletowego. Senność, zawroty głowy i ból głowy to najczęstsze skutki uboczne. Jest wciągająca i może wywołać objawy abstynencyjne, jeżeli zatrzymał się gwałtownie. Soma należy stosować ostrożnie u pacjentów z padaczką oraz osoby z chorobami nerek i wątroby.

Definicja nagłej utraty wagi

National Institutes of Health, że nagła utrata wagi jest definiowana jako utrata więcej niż pięć procent ogólnej masy ciała w ciągu sześciu miesięcy do 12 miesięcy, bez diety i ćwiczeń. Niezamierzona utrata masy ciała, a NIH warunki, jakie mogą wynikać z depresją, dentystycznych problemy zdrowotne, które zmniejszają własnej zdolności do jedzenia wygodnie lub z chorobami takimi jak zaburzenia odżywiania, raka, AIDS, nadczynność tarczycy, stosowanie niektórych leków, zaburzeń trawiennych lub utraty apetyt. NIH zaleca osobom z problemami zdrowia dentystycznych, aby je rozwiązać. Ci, którzy chorób takich jak rak, AIDS lub nadczynność może pracować od żywienia zaprojektować diety lub mogą potrzebować rurę zasilającą do zapobiegania zanikowi mięśni. Osoby z zaburzeniami odżywiania, utrata apetytu, zaburzenia trawienia, depresji lub nadużywających leki prawdopodobnie potrzebują pewnego rodzaju interwencji medycznej, aby w pełni odzyskać.

Identyfikacja

Utrata wagi nagle może być wynikiem lęku, depresji lub bardziej poważnej choroby. Generalnie, w przypadku utraty dużej ilości masy szybko, bez celowo diety lub ćwiczeń, należy rozważyć widząc się z lekarzem. Na przykład, nadczynność tarczycy, lub mające nadczynność tarczycy, przyspiesza metabolizm, tak że spalasz przez codziennych kalorii. Jeśli uważasz, że masz doświadczenie lęku, depresji, narkomanii lub formę zaburzeń odżywiania, który ma obniżoną normalne dzienne spożycie kalorii, krótkie terapii długoterminowej i programy naprawcze są dostępne w trybie ambulatoryjnym. Inne poważne choroby, takie jak rak, AIDS, albo choroby układu pokarmowego, takie jak biegunka może spowodować szybkie zmniejszenie wagi.

Cechy

Wszystkie te warunki często prowadzą do utraty apetytu i spadek masy ciała. Warunki te wymagają różnych zabiegów według indywidualnych potrzeb. Osoby z zaburzeniami nastroju lub nadużywanie narkotyków problemu może zapomnieć do jedzenia lub nie mają żadnego interesu w jedzeniu i jedzą bardzo mało. Osoby z zaburzeniami jedzenia, takich jak anoreksja czy bulimia mają wypaczony obraz siebie i może binge i czyszczenie lub rygorystyczne diety i ćwiczenia nadmiernie, aby schudnąć szybko.

Ramy czasowe

NIH definiuje nagły spadek masy ciała, jak traci więcej niż pięć procent swojej normalnej wagi ciała w sześciu do 12 miesięcy. Zazwyczaj zdrowe diecie są zachęcani stracić nie więcej niż 1. 5 do 2 funtów tygodniowo, jeśli jedzą odpowiednią dietę i ćwiczenia. Na przykład, oznacza, że ​​nagła utrata masy ciała, jeśli ważysz 135 funtów i stracić 35 funtów w ciągu zaledwie sześciu miesięcy bez diety i ćwiczeń, możesz oceny medycznej.

Rozważania

Jeśli wystąpi nagły spadek masy ciała podczas doświadczenia dramatyczną zmianę życia, może być tymczasowy. Takie zmiany obejmują nową pracę (lub utraty jednego), jest niepełne zatrudnienie, rozpoczynając studia, rozpoczynając lub kończąc intymną relację, śmierć w rodzinie lub przenieść się do nowej lokalizacji. Stres i niepokój są związane z każdym z tych scenariuszy i może skłonić nagłą utratę wagi.

Ostrzeżenie

Utrata tego rodzaju masy nagle można przypisać kilku różnych przyczyn. Generalnie, badania krwi i kwestionariusz na temat nawyków żywieniowych pomoże znaleźć przyczynę. NIH ostrzega rodziców, aby monitorować zachowanie swoich nastoletnich dzieci, które może podjąć nagłą, obsesyjne zainteresowanie diety i ćwiczeń fizycznych. Jeśli używają środków przeczyszczających, herbaty detox lub inne suplementy zastąpić posiłki mają je oceniać przez lekarza.

Side Effect od najniższej Metabolism

Tarczycy ("niski metabolizm") jest zaburzeniem spowodowane niezdolnością do wytwarzania odpowiednich ilości triiodothyrone (T3), co prowadzi do problemów metabolicznych. Skonsultować się z lekarzem na temat możliwych opcji leczenia niedoczynności tarczycy.

Nadciśnienie

Niedoczynność tarczycy jest związana z wysokim ciśnieniem krwi. Nadciśnienie pojawia się w wyniku niskiej temperaturze ciała, które są wspólne dla osób z niedoczynnością tarczycy. Ćwiczenia mogą pomóc złagodzić nadciśnienie, ponieważ ćwiczenia wytwarza ciepło,

Hipercholesterolemia

Hipercholesterolemię (podwyższony poziom cholesterolu) jest chorobą, która może wynikać z niedoczynnością tarczycy. Niedoczynność tarczycy mogą zaburzać działanie wątroby, co skutkuje mniej cholesterolu używany. Prowadzi to do podwyższenia poziomu cholesterolu we krwi.

Miażdżyca

Atherosclerosis (stwardnienie tętnic) występuje wskutek zwiększającego się cholesterolu w ściankach tętnic. Jeśli warunek ten jest nieleczona, cholesterol zmienia się wapń, co prowadzi do stwardnienia tętnic.

Cukrzyca

Cukrzyca może pojawić się jako skutek niedoczynności tarczycy. Może to prowadzić do wielu zaburzeń związanych z cukrzycą, obejmujących słabą obrotu i otyłości.

Nadmierne pocenie się

Nadmierne pocenie się lub nadmierne pocenie się, bez działania fizycznego, mogą wystąpić na skutek niedoczynności tarczycy. Ten pot może mieć nieprzyjemny zapach.

Zespołu metabolicznego Hypothyrodism

Zespół metaboliczny jest grupa schorzeń związanych z nadwagą lub otyłych. Dla tych, którzy cierpią z powodu zespołu metabolicznego, przyczyny nadwagi lub otyłości są niejasne, ale duże prawdopodobieństwo, obejmuje niewłaściwego funkcjonowania tarczycy.

Pięć warunków zespołem metabolicznym

Ponieważ to "zespołu metabolicznego" nie ma absolutnej test dla zespołu metabolicznego, tak szereg czynników ryzyka, które wskazują na stan. Czynniki zespołu metabolicznego są otyłość brzuszną, wysokie ciśnienie krwi, niskie lipoprotein o wysokiej gęstości (HDL) cholesterolu (HDL jest "dobry" cholesterol-- wyższy HDL, tym mniejsze szanse na choroby serca i odwrotnie), wyższy niż zwykle poziom cukru we krwi na czczo, na znak wczesnego ostrzegania cukrzycy, wreszcie wysoki trójglicerydów tłuszczu we krwi.

Jakie są niebezpieczne poziomy?

Te czynniki ryzyka zespołu metabolicznego są wszystkie prekursory do chorób serca, cukrzycy i udaru mózgu, więc ich więcej masz, tym bardziej prawdopodobne jest to, aby jeden z tych chorób.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wymienia cukrzycą, dwa z tych elementów, które kwalifikują się jako zespół metaboliczny Ciśnienie krwi: większe lub równe 140/90 mm Hg; dyslipidemia do triglicerydów (TG) większą niż lub równą 1,695 mmol / l; cholesterol lipoprotein wysokiej gęstości (HDL-C) mniejszą niż lub równą 0,9 mmol / L u samców i mniej niż lub równe 1,0 mmola / l w samicy; otyłość centralna, lub stosunek obwodu talii do bioder większy niż 0,90 w męskich lub większa niż 0,85 w żeńskiej; i / lub wskaźnik masy ciała powyżej 30 kg / metrów kwadratowych.

Co powoduje, że zespół metaboliczny

Zespół metaboliczny wydaje się w dużej mierze zależy od czynników genetycznych, ale może być sterowane przez stylu życia, takie jak diety i ćwiczeń fizycznych.

Ponieważ nadwaga i otyłość są podstawowymi objawami zespołu metabolicznego, kontrolowania masy to najlepszy sposób na zarządzanie inne objawy. Jeśli dieta i ćwiczenia nie pomogą zmniejszyć wagę, czynność tarczycy może być jednym z powodów, dlaczego nie możesz schudnąć.

Niedoczynność tarczycy, zespół metaboliczny

Najistotniejsze metody kontrolowania zespołu metabolicznego jest uniknięcie nadwagi lub otyłości. Gdy czynnik ryzyka usunięto resztę zanikają lub może być lepiej kontrolowana.

Niestety, kontrola masy ciała jest trudne i często niemożliwe z powodu braku równowagi hormonów tarczycy, takich jak stan, który w którym wytwarza niewystarczające hormonów tarczycy. Tarczyca reguluje metabolizm, co jest kluczem do zysku lub straty wagi. Szczęśliwie, niedoczynność tarczycy jest łatwe do testowania i leczenia po to zidentyfikowano zgodnie z Mayo Clinic.

Co można zrobić?

Do badania zespołu metabolicznego spowodowanej niedoczynnością tarczycy, należy najpierw określić, czy masz więcej niż jeden objaw zespołu metabolicznego. Ponadto, jeśli masz historii choroby serca czy cukrzyca w rodzinie, a nie wydaje się stracić ten nadwagi brzucha, należy skontaktować się z lekarzem o badaniu tarczycy. Badanie tarczycy jest proste badanie krwi na poziom hormonów tarczycy produkuje. To czuły test może określić, czy jest niedoczynność tarczycy.