Digidexo.com

linia parowania na tescie ciazowym

Jak jest Swing Platforma stosowane w terapii?

Huśtawki platform, które składają się z szerokiego, płaskiego, kwadratowego powierzchni, który jest zawieszony pod sufitem z lin lub łańcuchów, zapewniają wiele korzyści, jeżeli są włączone do programu pracy fizycznej lub terapii. Zapewniają poczucie przemieszczania się osób, które są niepełnosprawne fizycznie, mogą one zwiększyć świadomość i dodać element zabawy do sesji terapeutycznych. Huśtawki platformy mogą być stosowane w terapii kliniki, szkoły lub w domu.

Bezpieczeństwo

Upewnić się, huśtawka jest mocno przykręcona do sufitu, zgodnie z instrukcjami producenta. Southpaw Przedsiębiorstwa, dostawca urządzeń do terapii, zaleca huśtawki platform być przykręcone do sufitu obsługuje sfałszowanych Ucha stalowych i ostrzega, że ​​wiele klinik terapii nie instalować ich wahania odpowiednio.

Sesji

Zastanów się, jak huśtawka pasuje do schematu terapii klienta. Terapeuci często rozpocząć sesję z kołysanie, ponieważ może zwiększyć podniecenie i przygotowanie klienta do innych działań terapeutycznych, lub używają swing w środku sesji, aby zapobiec nudzie i pomóc obudzić klienta się. W środowisku szkolnym, w czasie przerw sesje wahadłowe może dostarczyć zabawy i stymulacji dla dzieci niepełnosprawnych i specjalnej troski. Huśtawki platformy mogą być również włączone do planu terapii domowej, zapewniając rozrywkę i korzystny sposób na indywidualny na odpoczynek po całym dniu w szkole lub pracy.

Pozycjonowanie

Korzystać z różnych pozycji do pracy na cele terapii, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo klienta. Jeśli klient jest w stanie siedzieć samodzielnie, może ona działać na pniu bilansu, kontroli i zakres ruchu, podczas gdy siedzi na huśtawce. Inni klienci mogą korzystać z leżącego na brzuchu, w pozycji, która może zwiększyć stabilność i kontrolę na ramię głowicy. Jeszcze inni klienci mogą korzystać z najbardziej leży na plecach i bokach. Jeśli huśtawka posiada odpowiedni limit wagowy, terapeuta lub rodzic może usiąść na huśtawce, aby pomóc w pozycjonowaniu. Dla klientów, którzy potrzebują dodatkowych zabezpieczeń na huśtawce, osprzęt zderzak rzepy są również dostępne.

Huśtawka Projekt

Zastanów się diagnozy, celów i potrzeb klienta terapii zdecydować, jaki rodzaj ruchu wahadłowego będzie najbardziej korzystne. Powolny, ruch tam iz powrotem jest zazwyczaj uspokajające, a szybki, wysoki swinging można stymulujące. Przędzenia lub Nagłe zatrzymanie i zaczyna na huśtawce tendencję do zwiększenia pobudzenia i uwagi. Uważnie obserwować klienta, szczególnie gdy jest on za pomocą huśtawka po raz pierwszy, na oznaki niepokoju, lęku lub choroby lokomocyjnej.

Działalność

Terapeuci mogą wykorzystywać gry i zabawy do pracy na dodatkowe cele terapii, podczas gdy klient jest na huśtawce. Na przykład, łapanie i rzucanie piłki może poprawić równowagę i koordynację, jak puszki pochylony nad huśtawka odebrać worki fasoli z podłogi. Gdy klient ciągnie się na huśtawce z liny, może ona poprawić swoją siłę i pewność siebie. W otoczeniu szkoły lub domu, huśtawka może zachęcić interakcji społecznych, jak dzieci na zmianę pchania lub jazda na huśtawce.

Have Fun

Dla osób o szczególnych potrzebach, huśtawka może zmienić trudną, wyczerpującą sesję terapeutyczną do zabawy i aktywności relaksujące. Ponadto, niepełnosprawnych fizycznie dzieci, które nie mogą korzystać z tradycyjnych urządzeń zabawowych, może mieć ograniczone doświadczenie z emocji i rozrywki, że te świadczenia. Podczas swinging jest użytecznym narzędziem terapii, klienci powinni być w stanie poświęcić trochę czasu kołysanie tylko ze względu na kołysanie.

Strona główna zadośćuczynienie za skurcz mięśni w szyi

Niektóre skurcze mięśni występuje z powodu wykonywania lub nagłe szarpnięcia szyi. Odwrotnie, skurcze mogą wystąpić z powodu nieaktywności jazdy lub siedzącej przez długie okresy czasu. Kiedy mięśnie nagle kurczyć i dokręcić, to się nazywa skurcze. Po prostu, mięśnie są na uderzeniu. Gdy wystąpi skurcz szyjki proste zadania mogą być bardzo bolesne i trudne. Istnieje wiele środków domu, które można łatwo i traktują to prawdziwy ból w szyi.

Odcinek

Robert Stephens, Ph.D., (Przewodniczący Wydziału Anatomii, dyrektor Sports Medicine, University of Health Sciences-College of Osteopathic Medicine w Kansas City, Missouri) zaleca "łagodne, stopniowe rozciąganie" w leczeniu łagodnego do domu skurcze mięśni. To jest dobry pierwsza linia obrony, czy skurcz szyi jest z powodu bezczynności lub nadmiernego wysiłku, ponieważ w obu typach, mięsień jest napięty i zwężenie. Jeśli porównać skurcz z wiązane liny, żeby rozplątać węzeł trzeba ciągnąć i holownik delikatnie w różnych kierunkach. Ale jeśli ciągnąć zbyt mocno, węzeł wzmocni. Mięśnie działają podobnie. Rozciąganie delikatnie jest ważny dla zapobiegania występowaniu skurcz, jak również łagodzenie istniejących skurcz. Nie przesadzaj. Delikatnie obrócić głowę w lewo i prawo, w górę i do tyłu. Jeśli można tolerować rolki głowicy, delikatnie działa, że ​​w. Kiedy odwracasz głowę w kierunku obszaru, nie używaj siły. Nie powinno to być bardzo bolesne. Celem jest delikatnie poćwiczyć węzeł.

W gorącej wodzie

Podgrzewać do obszaru dotkniętego na szyi. Pad ogrzewanie działa również ale wilgotna ciepła jest idealnym rozwiązaniem. Gorąca kąpiel lub prysznic może poprawić krążenie krwi, pomaga zwężonej mięśnie zrelaksować i zapobieganie skurcze. Gorący prysznic przed treningiem będzie rozgrzać mięśnie; od napięte mięśnie mogą prowadzić do kontuzji i skurcze najlepiej jest zachować krwi krążącej, aby zapobiec mięśnie od zwężenie.

Dobry pretekst do masażu

Skorzystać z masażu. Dobry masaż działa z węzłów, poprawia krążenie, a może zapewnić tymczasową lub stałą pomoc. Aby zaoszczędzić pieniądze, mieć przyjaciela lub współmałżonka masować obszar lub delikatnie masować go samodzielnie. Pij dużo wody, jeśli widzisz profesjonalnego masażysty, ponieważ nie chcesz uwolnione toksyny spowodować tworzenie się kwasu mlekowego w mięśniach - zasadniczo nawrót skurcz. Woda może pomóc w każdej bolesność, które mogą wystąpić po uzyskaniu węzły intensywnie pracowali przez masażysty.

Bądź Extra Gentle

Spróbuj over-the-counter mentol lub kamfory śmietany. Kremy z mentolem i kamforą wnikają głęboko tworząc jednocześnie wrażenie, lodowaty-kojący w mięśniach. Innym over-the-counter krem ​​- nie mentolowy ale stara chińska medycyna gotowości --- jest Tiger Balm, które można uzyskać w dowolnym rynku azjatyckim lub w większości sklepów ze zdrową żywnością. To jest powszechnie stosowany przez sportowców w celu koją ból mięśni i skręcenia. Być bardzo delikatny z szyi i się odpocząć. Dziecko samodzielnie. Zdrowym rozsądkiem - nie podnoś ciężkich przedmiotów, należy zachować ostrożność podczas dotarcia nad głową, robić przerwy, kiedy siedzi na dłuższy okres czasu, pić dużo wody i odpoczynku. Należy zwrócić uwagę na to, co twoje ciało mówi ci. Ponadto, jeśli ból jest ostry lub nasilają, należy zgłosić się do lekarza.

Szyjki macicy Radiopathy Leczenie za Neck

Radikulopatię szyjki macicy jest stan usytuowany w szyjce spowodowanej ściśniętej i / lub stan zapalny nerwu. Radikulopatia to termin, który opisuje ból, mrowienie i drętwienie, które pojawią się w szyi i promieniuje w dół do barku i ramion. Pierwsza linia leczenia jest odpoczynek, to zmniejsza ruchy i może ewentualnie złagodzić podrażnienie nerwu. Gdy reszta się nie powiedzie, szyja, dekolt kołnierz lub poduszki sugeruje, aby zmniejszyć obciążenie. Jeśli konwencjonalne leczenie jest nieskuteczne, fizyczna terapia, leki i chirurgii są inne dostępne opcje.

Physical Therapy

Osoby z rozpoznaniem radikulopatii szyjnego poczuje ulgę objawów u szyi i kończyn górnych z fizycznych sesji terapeutycznych. Sesje te będą koncentrować się na szyi ćwiczenia wzmacniające w celu zmniejszenia ciśnienia i kompresji nerwów. Nauka prawidłowej postawy, trakcji szyjnego (prostuje i łagodzi presję na szyi) i stymulacja elektryczna jest również w połączeniu z ćwiczeniami dla ogólnego reżimu terapii. Fizykoterapia generalnie przeprowadza się dwa lub trzy razy w tygodniu i może trwać przez okres sześciu tygodni lub dłużej.

Leki

Niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), rozluźniające mięśnie i opioidowe leki, stosowane w leczeniu bólu szyi, zmniejszenie zapalenia i zmniejszyć drętwienie i / lub uczucie mrowienia. Jeśli te leki nie działają, kortykosteroidów zastrzyki lub zewnątrzoponowym bloki są wykonywane w rejonie szyjki macicy, aby pomóc zmniejszyć ból i obrzęk bloku.

Chirurgia

Operacja jest ostatnia opcja leczenia, gdy wszystkie inne metody leczenia zawiodły na radikulopatii szyjki macicy. Operacje szyjki macicy należą foraminotomy (powiększa przejście do korzeni nerwowych w szyi), discectomy (wyjęciu płyty na karku, który jest przyczyną problemów z nerwów) i połączenie (połączenie dwóch lub więcej kości w C1 do C7 szyi zwiększyć dysk przestrzeń do łagodzenia lub ciśnienia kompresji nerwów).

Przyczyny

Najczęstszymi przyczynami radikulopatii szyjnego zwyrodnienia dysku, to dysk i przepuklinę kręgosłupa, które jest niestabilne. Przepuklina dysków może rzutować na nerw, powodując obrzęk i podrażnienie, gdy tarcze wystawać obszaru szyjnego kręgosłupa. Zwężenie kanału kręgowego jest zwężenie przestrzeni nerwowych korzeni podróżować w szyjce. Gdy to nastąpi, może stać się sprężonym nerwów powodujące ból, mrowienie i drętwienie szyi i kończyn górnych. Kurczy się w płytach spowodowane przez starzenie lub chemicznej, jest spowodowane chorobą zwyrodnieniową dysku. Poduszka zmniejsza przestrzeń kręgu powoduje przesunięcie i naciskać na drugiego, co prowadzi do ściągnięty nerwów.

Diagnoza

Szyjki macicy diagnozowania choroby korzeni nerwowych obejmuje pełną historię medyczną i fizycznej w celu określenia czy pacjent jest przystosowana do każdego rodzaju schorzeń kręgosłupa. Lekarz może również zażądać szyjki macicy rentgenowskie, aby zobaczyć czy tarcze lub ostrogi kości są przyczyną objawów. Dalsze badania będą obejmować dodatkowych badań obrazowych za pomocą MRI (rezonans magnetyczny) i TK (tomografia komputerowa). Badania elektryczne w szyi do pomiaru sygnałów nerwowych i / lub impulsy nazwie elektromiografii (EMG) i stymulacji korzeni szyjnych (CRS) są inne opcje diagnostyczne.

Strona główna Informacje o trakcji szyjnego

Lekarze przepisują trakcję szyjki macicy, forma terapii fizycznej, gdy podrażnione nerwy w bólu szyi przyczyny. Fizykoterapeuta pociągi do korzystania z urządzenia i sprawdza postępy podczas następnej fizycznej terapii powołania.

Funkcja

Trakcji szyjnego zwalnia ucisku nerwu i łagodzi skurcze mięśni, delikatnie rozciągając tkanki łącznej kręgosłupa jest. Reliefowa może trwać od kilku godzin do kilku dni po każdej obróbce trakcyjnej.

Bloczki i wag

Niektóre jednostki mają zespoły trakcyjne liny i kołem pasowym, które zwisają z drzwi, przy użyciu wody jako worek wypełniony wagi. Lina łączy ciężar na pas podbródkowy pośrednictwem koła pasowego.

Poduszki terapeutyczne

Poduszki z butli powietrza i pomp ręcznych lotniczych lub unikalnych kształtach wspierać kark, tworząc odcinek, gdy leżysz na podłodze, kanapie lub łóżku.

Terapia inwersji

Zgodnie z Mayo Clinic, tabele inwersji podnieść stopy, pozwalając grawitacyjnego w kierunku przeciwnym do normalnej sytuacji. Tabel inwersji zapewniają terapeutyczne rozciąganie, łagodzeniu ucisku nerwu i ból szyi.

Częstotliwość

Twój fizykoterapeuta pomoże Ci zorganizować schemat leczenia. Uniknąć uczucie pośpiechu lub zirytowany podczas swoich zabiegów trakcji szyjnego poprzez zmianę harmonogramu dziennego i pozwala nieprzerwanie 30 minut przed i po każdym zabiegu.

Jak żyć z powięzi podeszwy

Rozlane zapalenie powięzi podeszwy jest częstą przyczyną bólu stóp i pięty. W powięzi podeszwy, powięzi podeszwy, lub grube, włókniste pasma, która biegnie od pięty, po drugiej stronie łuku na palcach, staje się bardzo napięta, a nawet mogą powodować stany zapalne, ciągnąc na pięcie. Jeśli masz zapalenie powięzi podeszwy, proste ćwiczenia wykonywane regularnie i kilka wskazówek może pomóc złagodzić ból.

Instrukcje

Zakup co najmniej dwie pary lekkich butów, które oferują jak najwięcej wsparcia arch jak można znaleźć. Co do zasady, to najlepiej udać się na zakupy na buty pod koniec dnia, kiedy stopy wydają się być w ich największy; jednak, może nawet rozważyć zakup butów o jeden rozmiar większe niż normalnie pół aby pomóc złagodzić ból. Dodatkowo, wysokie obcasy buty i constrictive pogorszy tylko zapalenie powięzi podeszwy.

Użyj lodu pakuje do czterech razy dziennie przez 10 do 15 minut, aby pomóc złagodzić ból i obrzęki stóp. Jeśli jesteś przyzwyczajony do moczenia nóg w gorącej wodzie na koniec dnia, co może być problemem gorzej. Przełącz na lodzie zamiast.

miejsce duża puszka zupy w długiej skarpety, a następnie usiąść z nogi podnoszone na krótki stolcu, a nawet krawędzi fotela. Umieść skarpetkę pomiędzy swoimi dwoma największymi palcami, owijając nadmiar skarpetkę wokół stóp lub nawet wiązanie go w węzeł wokół łuku stopy. Utrzymanie obcasy podniósł na stołku lub krześle, chwyt skarpety z palcami i podnieść i obniżyć stopy od 10 do 15 razy. Relax i powtórzyć dwa lub trzy razy.

Rozłóż duży ręcznik na ziemi, umieszczając zupy może w jednej krawędzi, a siedzi na przeciwległej krawędzi z grzbietem prostym i kolana ugięte, stopy płasko na podłodze. Jeśli to konieczne, można siedzieć plecami o ścianę do wsparcia. Umieść stopę na krawędzi ręcznik i używać palce tylko kilka się ręcznik, rysunek puszkę bliżej Ciebie. Kontynuuj ćwiczenie, aż puszka jest tak blisko ciebie, jak to możliwe, odpoczynek i powtórz.

Stretch i masować łydki i stopy w tym samym czasie, siedząc na ziemi z kręgosłupa i nóg przedłużony wysoki przed tobą. Umieść linę wokół nogi, utrzymując linę tak blisko piętach, jak to możliwe, i mocno uchwycić końce liny w każdej ręce. Pociągnąć linkę do siebie, rysunek palcami w kierunku ciała i pochylić się do przodu tak daleko, jak to możliwe bez zginania kolan. Przytrzymaj przez 5 sekund odcinek, zrelaksować się i powtórz 10 razy.

Usiądź z tyłu ścianę wspieranego a lewa noga przedłużony prosto przed siebie. Podnieś prawą nogę, kładąc stopy płasko na podłodze, tak blisko ciała, jak to możliwe. Przyczepność na dole prawej nogi z każdej strony i utrzymując piętę na podłodze, wyciągnij nogę do góry tak daleko jak to możliwe. Przytrzymaj przez 5 sekund, zrelaksować się i powtórz 10 razy.

Rozważmy widząc podiatrist jeśli rozcięgna podeszwowego nadal spowodować ból. Podiatrist może tworzyć specjalne wkładki do butów, które wspierają łuk i pięty w celu łagodzenia bólu i leczyć przyczynę problemu. Masażu, szczególnie głęboko tkanki, Rolfing i masaż sportowy może być bardzo pomocne w zwolnieniu napięty tkanki.

Jak urządzić pokój do masażu

Integralną częścią o gabinet masażu jest wystrój. Chcesz pokoju, aby mieć kojący, uspokajający wpływ na osoby w pokoju. Dając poczucie, że pokój jest dość proste zadanie. Oto jak urządzić gabinet masażu.

Instrukcje

Farba pokój w nudnym kolorze, aby nadać mu zrelaksowany nastrój. Jasny czerwony, żółty i pomarańczowy są wszystkie kolory należy unikać podczas malowania pokoju masażu. Robin jajko niebieski lub nawet odcienie szarości są dobre pomysły na ścianach swojego pokoju masażu. Co może być "nudne" kolory dla innych pokoi są całkiem nadaje się do gabinetu masażu.

Umieść kolorowe światła w pokoju. Światła te mogą zarówno dodać więcej kolorów i jasności w pomieszczeniu przy zachowaniu kojące poczucie, że pokój potrzebuje. Różowe lub niebieskie światła może być uwzględnione podczas dekorowania pokoju masażu. Jakie kolory do wyboru będzie zależeć od kolorów ścian gabinetu masażu. Nie zapomnij umieścić odcieni na tych świateł, choć, jak nie chcesz, gabinet masażu, aby być zbyt jasny.

Roślin Put, kwiaty lub potpourri w pokoju. Jest także znany fakt, że różne zapachy mogą łagodzić ludzi. Jeśli zdecydujesz się kwiaty lub rośliny, pamiętaj, że nie powinny one być zbyt duże. W rzeczywistości, te elementy powinny stać się niczym więcej niż obiekty w tle w Twoim gabinecie masażu. W zależności od wielkości pomieszczenia, miskę potpourri może być lepszym rozwiązaniem.

Nagrywanie świece w pokoju masażu. To może być najbardziej banalne wskazówka dekorowanie na masaż. Jest powód, dlaczego tak jest. Świece tylko ludzie czują się bardziej zrelaksowany. Czy Twoje pachnące świeczki palić w pokoju lub nie może być ustalona przez nastrój próbujesz ustawić w pokoju. Ponadto, jeśli masz kwiaty i potpourri w pokoju, świece bezzapachowe prawdopodobnie będzie droga.

Umieść działa fontanna w pokoju masażu. Istnieje wiele różnych rodzajów fontann wewnętrznych do wyboru na podstawie ogólnej tematyki pokoju masażu. Ważne jest także, aby wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia do masażu przy wyborze fontanny kryty. Idź do lokalnego sklepu rzemiosła zobaczyć wiele fontann wewnętrznych.

Włóż mały odtwarzacz muzyki stereo lub w pokoju. Nie chcesz mieć duże głośniki w pokoju masażu. Proste dwa stereo odtwarzacz muzyki będzie idealny na gabinet masażu. Pamiętaj, aby odtwarzać muzykę kojące, takie jak smooth jazz w gabinecie masażu.

Piłka nożna Hamstring Informacje Ćwiczenie

Ścięgno jest grupa trzech głównych mięśni znajdujących się na kolana obok uda. Sportowcy często ranią swoje ścięgna z powodu niedostatecznego przygotowania lub nadużywania. Piłka nożna nie jest wyjątkiem. Większość działań piłki nożnej - z systemem do zablokowania Punting - obejmują ścięgno. W celu zapewnienia, aby nie ciągnąć lub pęknięcie ścięgna, warunkują się ścięgna, aby zmaksymalizować elastyczność i wytrzymałość. Odcinki, podnoszenie ciężarów i ćwiczenia rozgrzewki może pomóc swoją ścięgno pozostają nienaruszone przez cały sezon.

Rozgrzewanie

Jednym z najważniejszych sposobów ochrony ścięgna jest nie spieszyć się z praktyką lub grę bez rozgrzewki. Rozgrzewka powinna rozpocząć z powolnym truchtem, podskoków i innych umiarkowanych ćwiczeń. Celem rozgrzewki jest, aby mięśnie na tyle luźne, aby prawidłowo rozciągnąć, a także przyzwyczajać mięśnie tak, że sytuacje pełnej prędkości nie powodują szok dla systemu. Podczas rozgrzewki, kontynuować swoje ćwiczenia rozgrzewki (np kilka okrążeń wokół boiska do piłki nożnej lub niskiej intensywności ćwiczeń w górę iw dół pola) na około 10 minut.

Rozciąganie

Po rozgrzaniu, rozciągnąć mięśnie, aby zwiększyć przepływ krwi do każdego mięśnia. Tak jak w przypadku innych mięśni, będziemy chcieli, aby rozciągnąć mięśnie ścięgno poprawnie. Na przykład, nie nadmiernie. Jim Wharton, fizjolog ćwiczenia i założyciel / prezes organizacji wydajności klimatyzacji Wharton, uważa, że ​​krótkie intensywne odcinki ścięgno zapobiega urazów sportowych. Jeden taki odcinek, przedstawione przez Jonathana Beverly w Running Times Magazine, jest znany jako "hamujący" prostym odcinku noga. Mimo, że ten odcinek został zaprojektowany dla biegaczy, będzie to korzystne dla piłkarzy, ani nikogo innego, kto obciąża ich ścięgna.

Aby wykonać to, połóż się na plecach z stóp bez rozciągania swojego noga na ziemi tak, że punkty kolana w sufit. Weź linę i zrobić pętlę na tyle duży, aby umieścić stopę Twojego rozciągania nogę w. Trzymaj nogi prosto i unieś ją, aby dole punktów stopy w sufit. Twoje czworogłowego powinno prowadzić do windy. Gdy noga jest prosto z wskazując stopy sufitu, chwycić linę poruszać się lekko i długość liny jest tak, jakbyś wspinaczka to. Gdy poczujesz napięcie w ścięgno podkolanowe, przytrzymaj przez dwie sekundy, a następnie powoli wróć do pozycji wyjściowej. Według Wharton, pozostałe odcinki ścięgno powinno rozciągnąć ścięgno na kilka sekund w umowie otaczające mięśnie.

Trening siłowy

Trening siłowy jest specyficzna metoda podnoszeniu ciężarów, które ma na celu budowanie siły mięśni w najbardziej efektywny sposób. Aby wykonać wyciągi szkoleniowe siła, będziemy chcieli, aby podnieść najcięższe z możliwych wagi. Możesz pracować do tego wagi, tak, że nie forsuj się. Jeśli podnosić ciężary lekkie i czuć nie "palić", Twoje mięśnie nie rosną silniejsze. Według Edwarda Snell, specjalista medycyny sportowej w Allegheny General Hospital w Pittsburghu, trenerzy zbyt często koncentrują się na innych mięśni, takich jak quady, do treningu siłowego. Jeśli jednak wdrożyć ćwiczenia na siłowni, które powodują mocniejsze ścięgna, jesteś mniej prawdopodobne, aby wyciągnąć ścięgno podczas uchylania worek (Rozgrywający) lub podczas szybkiego juke na polu (działające plecami lub odbiorniki). Wspólne ćwiczenia wytrzymałościowe, które obejmują ścięgna m.in. przysiady, rzuca i loki nóg. Aby uzyskać więcej szczegółowych informacji na temat wykonywania tych ćwiczeń najlepsze, spójrz na stronie fitness, Georgia State University.

Czy istnieje specjalna dieta dla osób z SM?

Chociaż nie ma jednoznacznych badań, które pokazuje pewne dieta jest korzystna dla osób ze stwardnieniem rozsianym, Narodowe Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego przypomina, że ​​liczne badania pokazują, że niektóre pokarmy mogą złagodzić typowe objawy SM. Produkty te są takie same jak te promowane w ramach amerykańskich wytycznych żywieniowych dla zdrowego stylu życia.

Co wiadomo na temat diety i MS

Dużo się mówi o dwóch diet, które twierdzą, aby pomóc pacjentom w Swank MS: Dieta, która unika tłuszczów nasyconych, produkty mleczne, rośliny strączkowe i gluten, a najlepiej dieta, która wyklucza czerwonego mięsa, zbóż i produktów mlecznych. Ale nie ma wystarczających dowodów, aby ostateczne wnioski, że te diety są korzystne dla osób z SM. Jednakże, nie jest stały dowód, że osoby z SM powinna je niektórych pokarmów, aby zapobiec wspólnej warunki MS takie jak zaparcia, moczu i zmęczenie.
Dieta bogata w błonnik i produkty pełnoziarniste może pomóc z zaparciami. Zalecana dzienna ilość błonnika dla chorych na SM wynosi od 25 do 30 gramów. Nietrzymanie moczu może być sterowane przez spożywanie niskotłuszczowego żywności jogurtu i przeciwzapalne, takie jak orzechy, słonecznika i sezamu i ryby. Osób z SM powinni pić dużo płynów w ciągu dnia, ale z dala od żywności i napojów zawierających kofeinę, które podrażniają pęcherz.
Jeść węglowodany złożone, takie jak świeże owoce i warzywa, można zwalczać zmęczenie. Ponadto, osoby z SM nie powinien iść dłużej niż cztery godziny bez jedzenia.

Żywność MS Pacjenci powinni jeść

Mimo, że nie ma specjalnej diety dla osób z SM, zaleca się, że będą one dobrze zrównoważona planu żywnościowego. W szczególności, że dieta jest uboga w tłuszcz i bogate w błonnik jest najlepszy. Lekarze, którzy specjalizują się w leczeniu chorych na SM zalecają US Food Pyramid.
Pokarmy zawierające witaminę D i niacyna pomoc chorych na SM w utrzymaniu zdrowego układu odpornościowego i układu nerwowego. Chude białko, takich jak ryby, kurczaka i indyka jest najlepsze dla utrzymania dobrego funkcjonowania metabolizmu u pacjentów ze stwardnieniem rozsianym.
Osób z SM powinny również jeść zdrową dawkę fasoli, soczewicy, orzechów i innych produktów spożywczych z wielonienasyconych, jednonienasyconych, Omega 3 i Omega 6 olejów.

Pokarmy, których należy unikać

Osób z SM powinny unikać żywności z tłuszczów trans i nasyconych. Czerwone mięso, ser, masło i mleko cały produkty mleczne są w tej kategorii. Inne produkty, które powinny być ograniczone są te wykonane z rafinowanego cukru, ponieważ zwiększają zmęczenie.
Chorych na SM powinny również ograniczyć lub nie pić alkoholu ani napojów z dużych ilości kofeiny w nich. Należy unikać palenia lub używania wyrobów tytoniowych. Substancje te mogą nasilać objawy MS i jeść ważnych składników odżywczych w organizmie.

Plan zdrowego odżywiania

Mimo, że badania jest ograniczona w zakresie korzystnego diety dla osób z SM, lekarze i eksperci w dziedzinie opracowali plan zdrowego odżywiania dla pacjentów z SM. Na co dzień, ludzie z SM powinny starać się jeść następujące: pięć porcji świeżych warzyw; pięć owoców; dwie porcje niskotłuszczowych mlecznych; trzy białka, takie jak tuńczyk, pstrąg, łosoś, chude mięso, rośliny strączkowe i soja; i trzech porcji pełnego ziarna, takie jak ryż, makaron, chleb, czy kasze.
Na przykład, można rozpocząć dzień od wysokiej włókna śniadaniowe ze świeżymi owocami. Na lunch, użyj pełnoziarnisty chleb na kanapki lub sałatkę z makaronem z warzywami i sos olej sezamowy. Na obiad, za ryby lub kurczaka, z porcji ubijając różnych warzyw i owoców na deser. Na wegetariański posiłek, lub sprawdź burritos fasoli czerwonej fasoli i ryżu. Na przekąski, migdały, surowe warzywa i fasoli dip, i świeże owoce są dobre wybory żywieniowe.

Suplementy

Dla osób z SM, którzy nie są w stanie jeść zalecanych rodzajów żywności, może być korzystne w celu uzupełnienia, co jesz z wielu witamin. Jednakże, ponieważ wszyscy pacjenci MS mają różne okoliczności, to najlepiej skontaktować się z lekarzem, czy witaminy są korzystne dla Ciebie.
Istnieją przesłanki, że Omega 6 i Omega 3 spowolnić postęp SM. Cynku, witamina C, witamina E, witamina B6 i selen są również zalecane dla tych, którzy jedzą pokarmy bogate w wielonienasycone kwasy tłuszczowe.

Stwardnienie rozsiane leki

Według Narodowego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego, nie ma lekarstwa na stwardnienie rozsiane lub MS. Medycyna alopatyczna, używany przez głównego nurtu medycyny zachodniej, skupia się na innych objawów, leczenia nawrotu choroby, i próbuje modyfikować przebieg choroby.

Choć oczywiście jest skuteczne leczenie dla niektórych, medycyny alternatywnej oferuje zabiegi, które mogą zatrzymać postęp i być może odwrócić niektóre objawy. Alternatywne terapie nie są zazwyczaj obsługiwane przez alopatycznego lekarzy, jak i standardowych leków Crab (Copaxone, Rebif, Avonex i Betaseron), nie działają dla każdej osoby z SM.

Zmiany żywieniowe

Uwaga na diety wydaje się być jednym z najważniejszych czynników w użyciu alternatywy do zarządzania MS. Osób z SM wydaje się, że wrażliwość na wiele pokarmów. Gluten, rośliny strączkowe i chemiczne dodatki do żywności.

Istnieje kilka znanych plany żywności powszechnie używane przez alternatywnych poglądach pacjentów z SM. Najlepsza dieta Bet, opracowany przez dr Ashton F. Embry jest najbardziej popularne, a następnie wersji wegetariańskiej najlepiej. Inni ludzie nie uzdrowienie z diety wegańskiej, a jeszcze inni znaleźć uzdrowienie z surowej diety.

Test na wrażliwość Żywności

Osób z SM mają zwykle wiele wrażliwości żywności. Aby uzyskać maksimum korzyści z każdego leczenia SM, ważne jest, aby badania na alergie pokarmowe. Dr Elson Haas, autor zachowania zdrowia z żywienia, proponuje się metodą żywności wyzwaniem. Wiąże się to z powstrzymywania się od wszystkich potencjalnie uczulających pokarmów na pewien okres czasu. Przetestuj jeden żywności w czasie i uważnie obserwować swoje reakcje. Pozwolić 24 do 36 godzin pomiędzy wyzwań żywnościowych, ponieważ niektórzy ludzie mogą zobaczyć późne reakcje.

Niskie dawki Naltrekson

Niska dawka naltreksonu (lub LDN) jest znany na całym świecie jako lek, który zatrzymuje postęp choroby autoimmunologicznej, a może odwrócić objawy SM, w niektórych przypadkach, choć jest jeszcze wiele dyskusji. Dr Bihari, twórca LDN dla protokołu MS, mówi pacjentom, że jeśli mają szczęście, mogą spodziewać się odwrócenia ciągu ostatnich trzech miesięcy od wystąpienia objawów. LDN jest używany do wszystkich form MS, i wydaje się być skuteczny nawet w przypadkach z pierwotnym i wtórnym postępującym SM.

LDN można otrzymać w aptece mieszania i jest przyjmowana raz dziennie, przed snem. Na stronie LDN, mówi dr David Gluck "Niska dawka naltreksonu (LDN) może okazać się najważniejszym przełomem terapeutycznym w ponad pięćdziesięciu lat. Zapewnia nowy, bezpieczny i tani sposób leczenia mobilizując naturalne mechanizmy obronne własnego Układ immunologiczny ".

Heavy Metal i usunięcie toksyny

Każdy, kto w obliczu choroby autoimmunologicznej może rozważyć wykonanie metal ciężki i ogólny program usuwania toksyn. Nagromadzone toksyny środowiskowe i metale ciężkie mogą być czynnikami przyczyniającymi się do państw członkowskich i innych chorób autoimmunologicznych. Istnieje wiele dobrych detox dostępne protokoły, należy ten, który rezonuje z tobą.

Wiele osób ma sukces łącząc detoksykujące zioła jak mniszek lekarski, lekarski, imbir i czosnek z programem, który zmienia się na czczo z jedzenia żywności ekologicznej całych roślin tylko na jakiś czas. Obejmują jedną łyżeczkę łuski psyllium w szklance wody każdego dnia. Płesznika łączy się z toksyn w jelitach i pomaga przenieść zawartość jelit przez szybko. Pamiętaj, aby pić tyle wody, pół twoja waga w uncjach sugeruje. (Przykład: jeśli ważysz 150 funtów, można by wypić 75 uncji czystej wody dziennie.)

Ćwiczenie

Codzienne ćwiczenia pomagają utrzymać system neurologiczny aktywne i zdrowe. Ćwiczenia dodaje również masy mięśniowej, pomaga chronić przed utratą mięśni. Osób z SM powinny znaleźć codzienny program ćwiczeń, który działa na główne grupy mięśni, buduje masę mięśniową ma cardio komponent, ale nie opuszczają osoby zmęczone lub przegrzania.

Postawa i Medytacja

Link umysł / ciało jest silne. Wytęż umysł, i stworzyć warunki gojenia w organizmie za pomocą medytacji, pozytywnego codzienna afirmacja i utrzymywanie pozytywnego spojrzenia na życie. Skoncentruj się na tym, co można zrobić, i wyzwanie samemu osiągnąć więcej niż myślisz, że możesz, nie stając się przemęczony, lub przegrzania.

Lifestyle Rozważania

Jak go o dzień, uniknąć wyczerpania biorąc czasu na odpoczynek i relaks. Uniknąć pozwalając sobie na przegrzania, co może nasilać objawy.

Czytaj etykiety żywności i nauczyć się rozpoznawać żywności lub dodatków do żywności, które zwiększają objawy.

Stres może spowodować nawrót choroby, dlatego tak ważne jest, aby konstruktywnie radzić sobie ze stresem. Pozwól sobie dużo snu.

Znajdź czas na zabawę. Umysłowy odpoczynek jest tak samo ważne, jak fizycznego relaksu.

I w końcu, szukać innych z SM, którzy szukają czegoś więcej niż tylko objawów zarządzania. Jest nadzieja, tam. Chociaż nie ma "lekarstwa" został jeszcze znaleźć tysiące MSers żyją pełne, zdrowe życie z nie do kilku objawów.

Jak zwiększyć płodność

Ze wszystkich możliwych skutków ubocznych związanych z leczeniem niepłodności medycznej, wielu mężczyzn i kobiety wolą trzymać się z fizycznych możliwości, a przynajmniej spróbować je pierwszy. Zapoznaj się z kilkoma poradami na temat zwiększania płodności, naturalnie, czy planuje rozpocząć próby później lub teraz.

Instrukcje

Jedz bogate w składniki odżywcze diety. Jeśli chodzi o koncepcję, wiele osób koncentruje się tylko na kobiety. Prawda jest taka, jedzenie również jest ważne dla płodności kobiet i mężczyzn, ponieważ odnosi się do ogólnego obrazu zdrowia. Trzymać się dietą naturalną, która jest wysoka w świeże owoce, warzywa, orzechy, nasiona, rośliny strączkowe, ziarna i produkty pełnoziarniste. Wybrać różne. Jeść żywności ekologicznej w miarę możliwości. Jedz dużo żywności w stanie surowym. Polecam dietę wegańską, ale jeśli zdecydujesz się włączyć nabiał, trzymać na udziały lub niskotłuszczowe opcje organiczne. Jeśli zawierają mięso, drób bez skóry trzymać lub chudego czerwonego mięsa. Upewnij się, że opcje owoce morza są niższe w rtęci.

Unikaj złych rzeczy. Podczas gdy kilka osób jedzenia doskonale 100 procent, są pewne rzeczy, których należy unikać przez większość czasu. Należą do nich przetworów, smażonych potraw, żywności z sztucznych barwników, konserwantów, żywności o uwodornione oleje, syrop kukurydziany o wysokiej zawartości fruktozy, i wyrafinowane mąki. Kofeiny i alkoholu może być zarówno Busters płodności.

Zmniejszenie stresu. Walcząc z płodnością może związek stresu może już mieć w swoim życiu. Najnowsze badania wskazują na związek podwyższonego hormonu stresu (takich jak kortyzol) poziomy na początku pracy, a także do niepłodności. Joga, medytacja, praca oddech, seks, ćwiczenia, ogólnie relaks, sieci wsparcia społecznego, i po prostu zabawy są dobre techniki redukcji stresu.

Ćwiczenia. Z jego sprawdzonych korzyści redukcji stresu, ćwiczenia pomagają także utrzymać ogólny stan zdrowia. Dodać czasu na ćwiczenia, nawet jeśli to tylko kilka minut spacerem na koniec dnia.

Rozważmy suplementów. Nie jest tak dużo informacji i dezinformacji na temat suplementów, że przemysł w ciągłym zmianom. Prawdopodobnie jest bezpieczne i korzystne do podjęcia podstawowych multiwitaminy i witaminy B kompleks, aby uzyskać zarówno kwasu foliowego i witaminy B12. To może tylko przyczynić się do poprawy i utrzymania zdrowia reprodukcyjnego.

Wskazówki

  • Mają check-up, aby upewnić się, że nie ma żadnych problemów leżących u podstaw.
  • Ten artykuł jest tylko w celach informacyjnych i nie ma na celu zastąpić porady lekarza. Zawsze należy skonsultować się z lekarzem dla opcji diagnozowania i leczenia.

Jakie są metody leczenia zmęczenia w SM?

Stwardnienie rozsiane Międzynarodowa Federacja twierdzi, że 95 procent osób ze stwardnieniem rozsianym odczuwać zmęczenie. Znany również jako zmęczenie, stwardnienie rozsiane zmęczenie składa się z braku energii fizycznej i psychicznej, który dociera zakończeniu pożądanych działań. To zmęczenie nie ma nic wspólnego z typem, czas trwania lub wystąpieniem stwardnienia rozsianego i jak i dlaczego jej występowania jest słabo poznana. Leki mogą leczyć zmęczenie, zmieniając chemię mózgu.

Provigil

Provigil lub modafinil, stosowany jako leczenie off-label dla zmęczenia w stwardnieniu rozsianym ma dokonać zmian w życiu niektórych pacjentów "jest medycyna czuwanie-promowanie wykorzystywane do prowadzenia pacjentów ze stwardnieniem rozsianym aktywne w ciągu dnia. Według Międzynarodowej Federacji Stwardnienia Rozsianego, dwie trzecie osób ze stwardnieniem rozsianym zobaczyć pozytywne korzyści z tego leku po dwóch tygodniach leczenia. Zalecane dla osób z łagodnymi do ciężkich zmęczenie i pacjentów, którzy nie odpowiedzieli na amantadyna, który jest inny lek stosowany do zmęczenia w stwardnieniu rozsianym. Jej skutki uboczne są bóle głowy, nudności i osłabienie, gdy podjęte w większych dawkach.

Symmetrel

Symmetrel, znany również jako amantadyna jest lek przeciwwirusowy stosowany w leczeniu choroby Parkinsona i stwardnienie rozsiane zmęczenia. Został on stosowany od 1980 do leczenia stwardnienia rozsianego. Dokładny sposób działania do leczenia stwardnienia rozsianego jest znana zmęczenie. Jest to pierwsza linia leczenia działania na zmęczenie i zmęczenie stosowany w lekkiej. Według Międzynarodowej Federacji stwardnienia rozsianego, to korzystne jednej trzeciej pacjentów ze stwardnieniem rozsianym. Jest to stosunkowo tanie, dobrze tolerowane i bezpieczne w użyciu. Jej skutki uboczne są wyraziste sny, halucynacje, nadpobudliwość i nudności.

Cylert

Cylert, marka pemoliny, jest stymulantem ośrodkowego układu nerwowego. Cylert służy do stwardnienia rozsianego, zmęczenie, ale zgodnie z stwardnienia rozsianego Międzynarodowej Federacji ma słabą udokumentowane i jest w stanie w leczeniu zmęczenia prawidłowo. Jest źle tolerowany u pacjentów: w większych dawkach powoduje uszkodzenie wątroby i czujność i wymagane są testy krwi podczas stosowania leku. Nie jest to pierwsza linia leku stwardnienia rozsianego zmęczenia. Jednakże, jest możliwość i może pomóc niektórym pacjentom.

Aur zabiegi na migrenę

Migrena aura zaburzenia widzenia, które występuje wraz z tym bardzo bolesnej postaci bólu głowy. Pojawienie się migające światła jest zdecydowanie jednym z najbardziej powszechnych aury, ale można również świadkami migoczące plamy lub zygzaki w ramach swojej linii wzroku, jak i martwe, a nawet chwilową utratę wzroku. Niezależnie od tego, jak prezentują się te aury, są zabiegi, które pomogą zaradzić zarówno zaburzenia widzenia i samej migreny.

Leki krótkoterminowych

Z aur migreny, pierwsza linia obrony będzie obejmować over-the-counter leków, zwykle niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), takie jak ibuprofen i naproksen. Są one brane doustnie na cztery do sześciu godzin w leczeniu bólu związanego z chorobą. Po ból rozprasza, aury powinny zniknąć.

Jeśli tego typu leków okazuje nieskuteczne, należy porozmawiać z lekarzem na temat leków na receptę. Dla wielu osób z aury migrenę, leki na receptę mogą przeciwdziałać zarówno ból i zaburzenia widzenia. Leki przeciwbólowe są często przepisywane w tej sytuacji, zwłaszcza, gdy ból jest wielki, ale lekarz może zdecydować się umieścić cię w jakiejś formie tryptan lub sporyszu. Leki te utrudniają uwalnianie peptydów w mózgu odpowiedzialnych za przekazywanie bólu, zmniejszenie odczucia, jak również inne związane z nimi aur.

Gdy migrena z aurą powoduje nudności, lekarz może przepisać również (w połączeniu z innymi formami leczenia) chloropromazyna lub metoklopramid. Chociaż nie może traktować rzeczywiste migreny lub aury, oba leki mają przeciwwymiotne właściwości do zmniejszenia jakichkolwiek nudności spowodowanych przez choroby.

Leki długoterminowych

W przypadku migreny z aur są wymagające problemem, może trzeba użyć więcej długoterminowe podejście do leczenia choroby. Za ta forma leczenia jest opcja, migreny muszą wystąpić kilka razy w ciągu miesiąca, czy każda migrena może trwać ponad 12 godzin. W takich sytuacjach lekarz może przepisać beta blokery, inhibitory ACE, leki, a nawet leki przeciwdepresyjne.

Samoopieki

Podczas gdy większość ludzi może znaleźć ulgę z krótkotrwałego lub długoterminowych planów leczenia, ważne jest również, w celu wprowadzenia pewnych środków samo-opieki, aby zmniejszyć potencjał przeżywa migreny z aur. Ze wszystkich rzeczy, które możesz zrobić, unikanie wyzwalaczy jest najbardziej skuteczne. Jasne światła i głośne dźwięki są dwa z najczęstszych czynników wyzwalających, ale migreny mogą być również aktywowane przez stres, zmęczenie, a nawet żywności, więc zwrócić szczególną uwagę na środowisko, poziom stresu, diety i cyklu snu.

Jak jest ojcowska DNA Testing Sporządzono?Paternal kwasu dezoksyrybonukleinowego (DNA) Badanie to procedura określa czy pewna osoba jest rzeczywiście ojcem innej osoby. Test ten można przeprowadzić już w czasie ciąży, lub w dowolnym późniejszym momencie życia. W większości przypadków, ojcowski DNA wymaga badania próbki DNA od matki, dziecka i domniemanego ojca, a może przynieść rezultaty w ciągu kilku dni.

DNA dziecka jest połączenie DNA od matki i ojca. Wszystkie fragmenty DNA strand dziecka będą identyczne albo DNA matki lub DNA procesu nadrzędnego. Bez DNA matki, nadal jest możliwe do określenia, czy dana osoba jest ojcem dziecka, jeśli dzieli segmenty chromosomu "Y".

W czasie testowania rodzicielskiej DNA, próbki są pobierane od wszystkich niezbędnych jednostek. W prenatalnym badaniu wymaga próbkę z płodu, jak i matki i potencjalnego ojca (y). Po zebraniu próbki płodowego DNA można osiągnąć przez izolowanie DNA płodu materiał znajdujący się w krwi matki lub moczu, ilość materiału płodu znaleziono we krwi jest wyższy. W przypadku starszych dzieci i dorosłych, próbki DNA są wykonane z wymaz śliny od środka policzka.

Po próbki DNA zebrano markery genetyczne są porównywane ze sobą. Po pierwsze, DNA od dziecka jest porównywana z DNA matki i segmenty DNA, które odpowiadają matki usunięto z próbki. Pozostałe segmenty są następnie porównywane z DNA przyszłego ojca. Osoba, która dzieli ojcowskie markerów DNA z dzieckiem jest uznany za ojca. W przypadku, że markery DNA nie pasują, osoba nie jest ojcem dziecka.

Jak czytać Przewidywanie owulacji

Większość ludzi zdaje sobie sprawę, że owulacja może nastąpić w celu poczęcia dziecka. Znając fakty jest łatwe. Przewidywanie dokładnie kiedy jajko zostanie zwolniony, jest jednak trudniejsze. Ponieważ ludzkie jajo jest jedynym możliwym do 48 godzin po owulacji, musisz być gotowy, gdy zdarza się, że chwila. Zestawy owulacji predykcyjne mogą pomóc wskazać moment, od wykrycia fali LH (hormonu luteinizującego przepięć), które występuje tuż przed owulacją.

Instrukcje

mocz na dostarczonych owulacji predyktorem kij lub pasków, przez co najmniej 3 sekundy. Zazwyczaj są instrukcje zawarte w każdym polu, ale średnia ilość czasu wynosi 3 sekundy. Jeżeli istnieje rozbieżność jednak przejść z instrukcjami zawartymi.

Ustaw predykcyjną testu owulacji płasko i czekać. Większość testów w czasie 5 minut, uzyskując klarowny cięcia odpowiedź. To rzeczywiście najlepszy, jeśli nie oglądać go cały czas. Otrzymasz lepszy obraz, jeżeli obejrzysz się i studiować wyniki dopiero po 5 minut.

Sprawdź, czy intensywność ciemność, z następnie odwołać linię. To jest pierwsza linia, która powinna pojawić się nie wiem co. Nawet jeśli twoje ciało nie przygotowuje się do owulacji, ta linia powinna pojawić się silny w kolorze. Jeśli nie, weź nowy pasek predykcyjną owulację i spróbuj jeszcze raz.

Sprawdzić linię po linii odniesienia. Ten nazywa linię testową. Jeśli nie widać linii tutaj, to znaczy, że organizm nie będzie przez wzrost LH. Jeśli widzisz jakiś rodzaj linii, przejdź do następnego kroku.

Porównanie linii testowej do pierwszej linii odniesienia. Jeśli linia jest ciemniejszy niż linii testowej, owulacja nie jest nieuchronne. Jeśli linia testowa jest sam odcień lub ciemniejszy od linii odniesienia, organizm przeżywa gwałtowny wzrost LH i płodności jest to szczyt.

Wskazówki

  • Najlepiej jest uprawiać seks lub zapłodnić swoje jajko dzień lub dzień po owulacji się predykcyjną pozytywnego wyniku testu.
  • Nie trać pieniędzy robi testy owulacji predykcyjne początku cyklu. Chyba że wiesz, że owulacja wczesne czekać około tygodnia. Próby są bardzo drogie.

Jak dokładne były Wczesne testy ciążowe?

Większość testów ciążowych twierdzą, że są one 99 procent dokładne, ale wiele kobiet nie widziałem ani nie słyszałem o niedokładnych wyników. Testy ciążowe domu są testowane w laboratorium w warunkach optymalnych. Załóżmy, że prawdziwe dokładność testów wczesnej ciąży jest mniejsze niż to, co twierdził na opakowaniu, zwłaszcza, jeśli są one wykorzystywane do wykrywania hormonów ciążowych przed lub w pierwszym dniu spodziewanej miesiączki.

Funkcja

Większość testów ciążowych działa wykrywając hormon zwany ludzkiej gonadotropiny kosmówkowej lub hCG, które gromadzą się w organizmie po implantacji zapłodnionego jaja sześć do ośmiu dni następnego poczęcia. Badanie krwi podawany przez lekarza może odczytać poziom hCG już jako sześć dni po owulacji. Testy ciążowe domu może odczytać poziom hCG, począwszy od około 14 dni po zapłodnieniu. Poziom hormonu wzrostu przez pierwszych ośmiu tygodniach ciąży.

Rodzaje

Prawie wszystkie testy ciążowe domu pracować przez wykrycie hCG w moczu. Niektóre będą wyświetlane dwie linie za wynik dodatni i jeden wiersz dla wyniku ujemnego, podczas EPT pokazuje znak +, jeśli jesteś w ciąży. Albo to kij testowy w strumieniu moczu lub zebrać czystą próbkę w filiżance, w zależności od instrukcji manufactrurer. Po zebraniu próbek leżeć płasko testowy z okna Badanie skierowane do góry. Poczekaj kilka minut, aby przeczytać wyniki, ale pominąć test po 20 minut.

Fałszywie dodatnich

W przypadku testu ciążowego pokazuje pozytywny wynik, ale nie są rzeczywiście ciąży może być wynikiem ostatnich skok w ciąży hormonu hCG. Może się to zdarzyć, jeśli urodziła, przerwana lub poroniła w ciągu ostatnich dziewięciu tygodni. Według Babyhopes.com fałszywie dodatni może być oznaką ciąży chemicznej, w której zapłodniona komórka jajowa jest obecna, która będzie wylana podczas okresu, jak dzieje się w około 50 procent wczesnych ciąż. Niektóre leki na receptę dla choroby Parkinsona i drgawek lub które są podane jako leków moczopędnych może powodować fałszywie dodatnie wyniki. W rzadkich przypadkach, fałszywie dodatni wynik testu ciążowego może być również objawem guza lub torbieli jajnika.

Fałszywie ujemnych

Wynik negatywny, gdy faktycznie ciąży jest bardziej powszechne niż fałszywie dodatnie we wczesnych okresach ciąży. Poziom hormonu hCG w ciąży stają się czytelne tylko na test ciążowy w domu po nieudanego okresu. Według Pregnancy.LoveToKnow.com, do testu w pierwszym dniu swojego nieudanego okresu zmniejsza dokładność do nawet o 80 procent; poczekać kilka dni przed podjęciem dodatkowych test ciążowy. Zrób test zaraz po przebudzeniu się rano, jak mocz rano jest bardziej skoncentrowany.

Human Error

Błędów zrobisz może prowadzić do fałszywych odczytów na testy ciążowe. Możesz przeliczyć, gdy okres ma się rozpocząć, co testować za wcześnie, a otrzymasz fałszywie ujemny wynik testu. Jeśli pojawi się pytanie, do zbierania moczu w filiżance pamiętaj nie ma pozostałości detergentu na wewnętrznej, jak niektóre detergenty mogą prowadzić do fałszywie dodatnich czytania ciąży. Upewnij się, aby odczytać wynik testu w terminie określonym przez producenta (zwykle od dwóch do 20 minut po umieszczeniu próbki). Czytaj wynik zbyt wcześnie może oznaczać, że badanie nie wykazało jeszcze ciąży. Odczytywanie testu zbyt późno może oznaczać cienkie Druga linia Okazało się, że nie powinno tam być.

Producent błąd

Czasami można uzyskać wynik testu, który nie jest ani negatywny lub pozytywny. To nieważne czytanie może być spowodowane produkcji wady, błędu człowieka lub wygasłego testu. Testy ciążowe, które wygasły mogą być niedokładne.

Porady na temat poczęcia Dziewczyna

Jest wiele dostępnych informacji, które twierdzi, że dają parom prawo ustalić płeć swojego dziecka. Podczas gdy wiele z nich nie zostało naukowo udowodnione, wiele przysięgać tych metod i zapisania ich na pomagając zaprojektować swoje rodziny. Mimo, że nie ma dowodów, że one działają, żadna z tych metod są niebezpieczne i trudne, tak dla par, które naprawdę chcą wyobrazić dziewczynę, nie ma zaszkodzi spróbować.

Kwasowość pochwy

Mężczyzna i kobieta sperma sperma rozwijają się w różnych warunkach pochwy. Mężczyzna sperma potrzebują bardziej zasadowe środowisko, aby przetrwać, podczas gdy kobieta sperma może przetrwać w obu warunkach alkalicznych i kwasowych. Stworzenie bardziej kwaśne środowisko pochwy może zmniejszyć ilość spermy realizujących jaj. Jednym z kluczowych czynników wpływających na kwasowość pochwy jest dieta. Według Childbirth.org, żywności, takich jak rośliny strączkowe i produkty mleczne sprzyjają dziewczynę i mięsa oraz rzecz kofeina chłopców.

Głębokość penetracji

Pochwa jest naturalnie bardziej kwaśne pobliżu otworu i bardziej zasadowe pobliżu szyjki macicy, więc kobieta plemniki mają przewagę, gdy penetracja pozostaje płytkie. Głęboka penetracja lub wprowadzenie nasienia nie tylko depozytów spermy w bardziej sprzyjającym środowisku, ale daje im przewagę. Od męskiej spermy naturalnie pływać szybciej niż kobiet spermy, będziemy chcieli zachować Płytka penetracja, aby uniknąć tego korzyści.

Czas inseminacji

Landrum B. Shettles, MD, autor książki "Jak wybrać płeć dziecka," przedstawia popularny sposób, w którym czas inseminacji mówi się znacznie wpłynąć na płeć dziecka. Według jego teorii, seks lub udział w inseminacji dwóch do trzech dni przed owulacją daje męskiej spermy do czasu obumierania. Dłużej żyje kobieta sperma następnie przybyć prawo jak jajo jest zwolniony, w wyniku czego dziewczynka.

Orgazm

Według Center for Genetics and Society, orgazmy stworzyć alkalicznej pochwy środowisko, które sprzyja męskiej spermy. Powoduje to również przepustka do przodu i dip do zdeponowanych nasienia, co jest prawdopodobne, że męski plemnik, który pływać szybciej, będzie pierwszy kontakt. Unikać orgazmu podczas stosunku lub inseminacji, jeśli stara się o dziewczynę.

Jak porównać testy ciążowe

Mimo, że niektóre kobiety mogą pobrać pierwszą paczkę testów ciążowych widzą w drogerii, większość kobiet będzie porównać różne testy ciążowe przed podjęciem decyzji, który kupić. Jednak niektóre kobiety nie zdają sobie sprawy z najlepszych sposobów aby porównać testy ciążowe. Chociaż niektóre z czynników, po prostu zależy od osobistych preferencji, istnieją proste kroki, które powinny być podjęte w celu zapewnienia, że ​​jesteś porównując testy ciążowe dokładnie i prawidłowo.

Instrukcje

Sprawdź poziom wykrywania HCG test ciążowy za. Im niższy poziom, tym szybciej można uzyskać pozytywny wynik, jeśli są, w rzeczywistości, w ciąży. Testy ciążowe domu mają poziomy czułości 25 mIU do 100 mIU.

Czytaj online opinie konsumentów na temat testów ciążowych. Najlepszym źródłem informacji o wszystkich dziwactw danej marki testu ciążowego jest prosto od ludzi, którzy stosowali ją. Dobrym źródłem informacji m.in. Amazon.com, Drugstore.com i wczesnego Ciąża-Tests.com.

Rozważmy łatwość interpretacji wyników. Niektóre testy ciążowe będzie miał wyświetlacz cyfrowy, inni będą wyświetlać jedną lub dwie linie lub na znak plus albo minus. Starają się zdecydować, który wyświetlacz będzie najłatwiej można zinterpretować.

Rozważmy łatwość użytkowania. Niektóre testy ciążowe wymagają po prostu mocz na drążku, podczas gdy inni używają techniki paska testowego. Zdecydować, który sposób wolisz.

Rozważmy cenę. Istnieje szeroki zakres cen testów ciążowych. Niektóre testy ciążowe można rzeczywiście znaleźć w sklepach dolara tylko dolara, podczas gdy niektóre z wyświetlaczami cyfrowymi mogą sprzedać za co najmniej 20 dolarów.

Rozważmy dostępność. Niektóre marki testów ciążowych są dostępne wyłącznie w Internecie, podczas gdy inne są dobrze znane marki w prawie każda apteka. Dlatego też, gdy myślisz o test ciążowy, który jest odpowiedni dla Ciebie, biorąc pod uwagę, jak łatwo lub trudno będzie uzyskać test.

Wskazówki

  • Wiele kupony test ciążowy można znaleźć w ulotkach z gazety, ale często można znaleźć na stronie internetowej producenta, aby otrzymywać kupony test ciążowy, jak również.
  • Zdawać sobie sprawę z czegoś, co nazywa linii parowania lub linii o duchach przy interpretacji wyników. Są to linie świetlne, które mogą naśladować dodatni wynik ciążowy i sprowadzające kobiety do myślenia, że ​​są w ciąży, gdy nie są. W celu uniknięcia takiej sytuacji do Ciebie, upewnij się, że tylko interpretować wyniki testu ciążowego w zalecanym terminie w instrukcji i pomija wyniki uzyskane po tym okresie czasu minęło.

Środki zaradcze na suchość w jamie ustnej

Kserostomia jest terminem medycznym suchość w ustach, które są możliwe do leczenia stanu, które mogą powodować objawy, takie jak popękane ustach, zmniejszoną smak i zwiększoną próchnicy zębów i zagłębień. Mimo, że leki na receptę są dostępne w leczeniu suchości jamy ustnej, środki do domu, takie jak zwiększenie konsumpcji niektórych rodzajów żywności i napojów, oraz zmianę nawyków osobistych podczas snu i ćwiczeń, może również pracować. Rozważ te informacje z Mayo Clinic na temat sposobów na suchość w ustach.

Guma

Guma do żucia może zwiększyć wytwarzanie śliny w ustach; Typy bez cukru może być bezpieczniejsze dla zębów.

Cukierki twarde

Ssanie cukierków twardych może zwiększyć przepływ śliny w jamie ustnej, i cukierki bez cukru, nie będzie tak szkodliwe dla diety lub zębów.

Nawodnienie

Biorąc częste łyków wody może utrzymać usta dobrze nawilżona bez zużywania dodatkowego cukru ani zbędnych kalorii.

Nos Oddychanie

Oddychanie przez nos, a nie przez usta, zwłaszcza podczas ćwiczeń i w nocy, może złagodzić suchość w ustach.

Nawilżacze

Korzystanie z ciepłą lub zimną nawilżacz powietrza w swoim domu podczas snu jest naturalnym lekarstwem na suchość w jamie ustnej, które mogą poprawić suchą skórę i włosy.

Przyprawy

Ostre przyprawy, takie jak pieprz cayenne lub chili może stymulować przepływ śliny w jamie ustnej, jak również wytwarzanie łez w oczach.

Paski do oddychania

Używając taśmy oddechowy na noc, aby zapobiec chrapaniu jest środek do zapobiegania suchość w ustach, i może również zmniejszyć zakłócenia snu.

Jak zajść w ciążę ponad 40

Ciążę w 40 lat może być trudne, jak biologiczne zegary mają zwykle surowe ograniczenia. Jest wyższa ze względu na ryzyko ciąży wszystkich wyzwań, które zmagają się kobiety na 40 lub powyżej: bezpłodność, poronienia, wady wrodzone i powikłań pracy to tylko niektóre z tych największych. Jednak zajścia w ciążę, kiedy masz ponad 40, nie jest możliwe, jeśli spełnione kilka modyfikacji zachowania.

Instrukcje

Kroków do zdrowej ciąży na 40

Unikaj stresu i spożywania napojów alkoholowych. Czynniki te odgrywają ogromną rolę w ogólny stan zdrowia, a także zdolność do zajścia w ciążę w 40 i później. Stres może siać spustoszenie na hormony, które mogą powodować nieregularne cykle miesiączkowe i zapobiec owulacji. Znajdź aktywność, która relaksuje się i ćwiczyć codziennie. Spróbuj delikatne ćwiczenia, joga, medytacja, czytanie lub słuchanie łagodnej muzyki. Spożycie alkoholu może powodować szereg zaburzeń, takich jak brak jajeczkowania, zaburzenia jajnika i nieprawidłowego rozwoju endometrium. Pić z umiarem lub wstrzymać się całkowicie uniknąć jednego z tych powikłań.

owulacji Utwór pochodzi znaleźć swój najlepszy czas, aby zajść w ciążę. To jest ważniejsze jak wiek, ponieważ szansa na zajście w ciążę zmniejsza wraz z upływem czasu. Użyj podstawowej termometr, aby dowiedzieć się cykle organizmu. To śledzi zmiany temperatury ciała i temperatury, aby w tym pomóc określić kiedy owulacja. Śledzić daty owulacji przy użyciu zestawu owulacji predykcyjnych. Te znajdują się w lokalnym sklepie spożywczym lub narkotyków cielesne i może ocenić zmiany w każdym badaniu moczu lub test śliny.

Zatrudnimy diety i ćwiczeń w ramach zdrowego stylu życia. Dobrze zbilansowana dieta musi zawierać węglowodany złożone, świeże owoce i warzywa i chude mięso. Całe ziarna chleba, otręby pszenne, jagody, brokuły, szpinak, łosoś i śledź są wielkie żywność dla kobiety próbą ciąży. Zawierają ćwiczenia do schematu co najmniej 30 minut dziennie, pięć dni w tygodniu. Łagodnym do umiarkowanego treningu siłowego i ćwiczeń sercowo-naczyniowych może pomóc ogromnie. Nie musisz należeć do siłowni; fizyczny może być przeprowadzone wewnątrz i wokół domu. Możesz używać sztangi i ciężarki kostki zdobyć siłę, i zatrudniają działań, takich jak chodzenie, pływanie i lekkiego joggingu spełnić treningu cardio.

Weź suplementów witaminowych. Czasami jest to trudne do uzyskania wszystkich niezbędnych witamin i minerałów z zaledwie źródeł żywności. Biorąc prenatalnych witamin lub multiwitaminy, można uzupełnić brak składników odżywczych, które pomogą w ciąży. Żelaza, wapnia, cynku, kwasu foliowego i witaminy B6 są szczególnie ważne dla kobiet, aby osiągnąć optymalną płodność. Jeśli występuje niedobór któregokolwiek z tych witamin i składników mineralnych, szanse na zajście w ciążę może być ograniczona. Aby dowiedzieć się, jeśli brakuje w tych dziedzinach, do lekarza na badanie krwi. Ona będzie w stanie określić, czy konieczne jest uzupełnienie diety z niektórych składników odżywczych. Pamiętaj, że odżywianie jest ważne przed ciążą oraz w czasie ciąży.

Jak zwiększyć plemników produkcji po wazektomii Odwrócenie

Odwrócenie Wazektomia jest operacja chirurgicznie powraca rury, które biorą plemniki z jąder do nasienia. Jeśli operacja działa, ludzie, którzy przechodzą odwrócenia wazektomii może znowu być w stanie zapłodnić swoich partnerów. Zgodnie z Mayo Clinic, udane operacje spowodować ciąży u około 50 procent par, w ciągu dwóch lat od zabiegu. Od koncepcji po odwrócenia wazektomii może potrwać miesiące, ludzie starają się zwiększyć swoje szanse płodności może podjąć szereg kroków w celu zwiększenia produkcji spermy.

Instrukcje

Spożywaj różnorodne warzywa i owoce. Rośliny są pełne antyoksydantów, które mogą wzmocnić spermy zdrowia.

Bądź sprawny fizycznie. Regularny schemat ćwiczeń jest niezbędna dla zdrowego ciała i optymalną jakość spermy. Należy unikać nadmiernego wysiłku, ponieważ może to zmniejszyć spermy zdrowia i zmieniać produkcję hormonów.

Jaskółka multiwitaminy codziennie. Biorąc multiwitaminy lepiej zapewnia organizm jest coraz pierwiastków śladowych, takich jak kwas foliowy, selen i cynk, klucz do produkcji jakość spermy.

Zmniejszenie lęku i napięcia psychicznego, jak to tylko możliwe. Mężczyźni, którzy doświadczają wysokiego poziomu stresu mogą odczuwać spadek ich funkcji seksualnych oraz zmian w hormonów potrzebnych do produkcji spermy.

utrzymać zdrową wagę. Nadmiar lub niedobór tłuszczu może kolidować z poziomami hormonów rozrodczych, oraz zmniejszające ilość plemników i jakości.

Eliminacja tytoniu i nielegalnego zażywania narkotyków, spożywania alkoholu i zminimalizować. Narkotyki i alkohol nie tylko wpływa popęd płciowy mężczyzny, są szkodliwe dla zdrowej produkcji spermy, a w niektórych przypadkach może nawet pogorszyć DNA plemników.

Omijać zanieczyszczeń środowiskowych w miejscu pracy lub w domu, które mogą zmniejszać produkcję plemników, takich jak toksyn chemicznych i ekspozycję na niektórych metali ciężkich. Nosić ubranie ochronne i ubranie, aby zminimalizować kontakt z tych zanieczyszczeń.

Wskazówki

  • Lekarze mogą zbierać nasienie podczas operacji odwracania wazektomii i zamrozić do późniejszego wykorzystania w procedurze zapłodnienia in vitro dla pacjenta. Liczba plemników jest konieczne do ustalenia, sukces operacji, które nie prowadzą do ciąży. Twój lekarz może chcieć wykonać Badanie nasienia co dwa lub trzy miesiące.
  • Omawiać wszelkie stosowanie leków z lekarzem, jak wiele rodzajów leków wpływa na produkcję plemników. Leki stosowane w leczeniu raka lub regulować przewlekłych (takich jak wysokie ciśnienie krwi) może niekorzystnie wpływać na płodność.