Digidexo.com

leczenie alkalozy

Leczenie kwasicy metabolicznej

Kwasica metaboliczna występuje, gdy organizm zaczyna zachowaniu zbyt dużo kwasu lub nie eliminuje odpowiednią ilość kwasu. Kwasica metaboliczna obejmuje kilka rodzajów kwasicy, w tym kwasicy mleczanowej i kwasicy ketonowej. Wiele schorzeń może powodować kwasicę metaboliczną, w tym cukrzycy, niewydolności nerek, w pewnych zaburzeń krwi, niedotlenienia i spożycie substancji trujących, które rozkładają się na kwasy podczas fermentacji. Możliwości leczenia zależy od przyczyny i zazwyczaj zajęcia zaburzenie podstawowe.

Leczenie

Zabiegi w celu przywrócenia równowagi kwasu zastosowaniu hemodializy odfiltrować toksyny nerki nie może proces, IV płynów i leków. Hemodializa jest zwykle zarezerwowane dla osoby cierpiącej na niewydolność nerek, zwłaszcza jeżeli jest to spowodowane spożyciem toksyn, takich jak glikol etylenowy (przeciw zamarzaniu), metanol (paliwo), lub przedawkowania salicylanu (ASA). Antybiotyki i ograniczenie węglowodanów może być czasami korzystne dla kogoś z kwasicy mleczanowej.

Nasilenie

Nasilenie acidemia, który jest określenie poziomu nadmiar kwasu określa się, czy stan jest leczony. Dla kogoś, z łagodnym acidemia, to zwykle lepiej nie ingerować w kwasicy. Zamiast tego lekarze próbują regulować zaburzenia powodujące nierównowagę kwasu. Jednakże, jeśli pH krwi jest zbyt niski, może być konieczne podjęcie próby szybciej zmniejszyć acidemia, nie pozwalając organizmowi powrót do normalnego poziomu we własnym zakresie.

Terapia wodorowęglan

Wodorowęglan lub soda, jest stosowany, gdy pacjent wymaga leczenia awaryjne w celu obniżenia stężenia kwasu i przywrócić równowagę pH. Terapia ta jest kontrowersyjne, ponieważ nie zawsze działa i może powodować poważne efekty uboczne. Jeśli lekarz daje zbyt dużo wodorowęglan, pacjent może rozwijać zasadowica metaboliczna. Metabolicznej alkalozy jest przeciwieństwem stanu kwasicy metabolicznej, gdzie we krwi jest zbyt zasadowe. Wodorowęglan leczenie może powodować problemy z oddychaniem, zaburzenia równowagi elektrolitowej i wyczerpywanie się optymalny poziom potasu. Z ciężkich przypadkach acidemia, większość lekarzy znaleźć ryzyko związane z terapią wodorowęglanu uzasadnione.

Herbal Leczenie otępienia wielozawałowego

Otępienie wielozawałowe lub otępienie naczyniowe, charakteryzuje się upośledzeniem funkcji poznawczych spowodowane blokowane lub zwężeniem naczyń służące do mózgu. Niektóre terapie ziołowe mogą złagodzić objawy, ale nie powinno się używać alternatywnych metod leczenia bez konsultacji z lekarzem. Społeczeństwo Wielkiej Brytanii Alzheimera można znaleźć kilka zabiegów, które mogą być przydatne na podstawie badań klinicznych.

Rozważania na leczenie

Obecnie nie istnieje żaden lek na otępienie naczyniowe lub inne formy demencji. Naczyniowe objawy demencji różnić w zależności od tego jaka część mózgu została zablokowana. Najlepsze ziołowe zabiegi mogą być wybrane poprzez współpracę z lekarzem doświadczenie w leczeniu tej choroby z medycyny alternatywnej.

Charakter badań

Społeczeństwo Wielkiej Brytanii Alzheimera stwierdza, trochę wysokiej jakości badań istnieje na terapie za pomocą ziołowych naczyniowym i innych form demencji. Niektóre zabiegi okazały się obiecujące, ale wymagają więcej badań, by wyciągać ostateczne wnioski.

Sylimaryna

Sylimaryna zioło, które pomaga wątrobie rozkładają substancje toksyczne, bardziej efektywnie, może zmniejszyć choroby wątroby związane z Takryna, wspólnej leczeniu demencji. Badania cytowane przez brytyjskiego Towarzystwa Alzheimera znaleźć pacjentów, którzy przyjmowali 420 mg dziennie, mieli mniej częstość występowania toksyczności wątroby i lepiej tolerowany lek.

Medycyna Azji

Japoński preparat ziołowy Choto-san i tradycyjna chińska medycyna Yizhi przygotowanie zarówno pod warunkiem dobrych wyników w badaniach pacjentów z otępieniem naczyniowym, które zostały przytoczone przez brytyjskiego Towarzystwa Alzheimera. Towarzystwo zwraca uwagę, że badania Yizhi były złej jakości, ale wyniki wskazują, dalsze badania mogą być korzystne.

Ziołowe Oleje i masaż

Liczne badania cytowane przez Towarzystwo poinformował, że połączenie masażu i aromaterapii z niektórych olejków eterycznych, takich jak melisa i lawendy pozytywne korzyści, w tym relaks i zmniejszonym wędrówki.

Co to jest zaburzenie Leczenie dystonicznych Ruch?

Zaburzenia ruchowe, zwane również dystonicznej dystonie, to grupa schorzeń neurologicznych charakteryzujących bieżącą skurcze mięśni, które powodują mimowolne i czasami bolesne skręcenia i powtarzające się ruchy lub nieprawidłowe postawy.

Leczenie

Według Narodowego Instytutu Chorób Neurologicznych i skok (NINDS), nikt nie leczenie działa dla każdego. Lekarze korzystają z różnych metod leczenia, aby zmniejszyć lub pozbyć się skurcze mięśni i ból.

Leki

Leki na zaburzenia ruchowe dystonicznych zazwyczaj wiąże leki, aby pomóc odpowiednie nierównowagi neuroprzekaźników. Według NINDS, pierwszym lekiem (triheksyfenidylu, benztropine lub procyklidyna HCL) lekarze często przepisują jest obniżenie poziomu neuroprzekaźnika acetylocholiny. Również stosowane są leki, takie jak diazepam, lorazepam, klonazepam i baklofenu do regulacji neuroprzekaźnika GABA. Wiele innych leków dostępnych opcji.

Rozważania narkotyków

Według NINDS, odpowiedzi na leki do dystonii zmienia się u pacjentów w tej samej osoby w czasie. Lekarze przepisują często kilka rodzajów leków, w różnych dawkach, patrząc w kombinacji, która skutecznie leczy objawy powodując jednocześnie najmniejszą liczbę działań niepożądanych.

Inne zabiegi

Fizjoterapia, szynowanie, zarządzanie stresem i biofeedback może pomóc ludziom z pewnymi rodzajami dystonii.

Chirurgia

Operacja mózgu w leczeniu zaburzeń ruchowych dystonicznych jest opcja, gdy inne metody leczenia są nieskuteczne. Jednakże, zgodnie z NINDS, opcji chirurgicznych może spowodować zniekształcenia mogą być nieprzewidywalne może trwać tylko przez krótki czas i nie mogą być odwrócone.

Jakie są Leczenie Mały Fiber Neuropothy?

Neuropatią małych włókien jest stanem charakteryzującym się uszkodzenia lub nerwów, które zapewniają wrażenia dla skóry i mimowolne mięśni. Leczenie tej choroby różnią się w zależności od wielu czynników.

Fakty

Mały neuropatia włókien jest formą większego zespołu zwanego symetryczna polineuropatia, według Merck podręczniki Biblioteki Medycznej. Typowe objawy choroby obejmują ból, drętwienie i utraty wrażliwości na temperaturę.

Przyczyny

Zabiegi dla małych neuropatią włókien muszą dotyczyć zarówno jego przyczyny i bólu neuropatycznego, zauważa, Cleveland Clinic Journal of Medicine (CCJM). Częste przyczyny z neuropatią małych włókien obejmują cukrzycę, choroby autoimmunologiczne, chorobę trzewną i sarkoidozy.

Zarządzanie ból

Zarządzanie ból neuropatią małych włókien może obejmować leki, lodu lub ciepła zabiegi masażu lub zastosowanie przezskórnej elektrycznej stymulacji nerwów (TENS) jednostki, raporty CCJM.

Leki

CCJM cytuje leki powszechnie stosowane w małych bólu neuropatycznego włókien, które zawierają trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne (nortryptylinę i amitryptylina), leki przeciwdrgawkowe (pregabaliny i gabapentyna), tramadol painkiller opioidów i poprawek lidokainy.

Rozważania

CCJM zauważa, że ​​obawy dotyczące skutków neuropatią małych włókien może nasilić objawy bólu i depresji wyzwalania. Właściwa poradnictwo może pomóc złagodzić te obawy.

Leczenie toksyczne Neuropatia obwodowa

Neuropatia obwodowa jest toksyczne uszkodzenie nerwu obwodowego układu nerwowego, spowodowane przez substancje toksyczne. Przykłady przyczyn toksycznej neuropatii obwodowej to narażenie na substancje chemiczne, takie jak zanieczyszczenia środowiska i substancji chemicznych w miejscu pracy i nadużywanie chemicznych, takich jak alkohol i inne narkotyki.

Leczenie

Leczenie toksycznej neuropatii obwodowej zaczyna się zaprzestania ekspozycji na substancję. Na przykład, w neuropatii alkoholowej, leczenie polega na zaprzestaniu picia alkoholu. Usunięcie każdego typu toksycznych substancji chemicznej w pierwszym etapie obróbki.

Leki

Neuropatia powoduje mrowienie, drętwienie i ból. Over-the-counter medycyny bólu może zapewnić ulgę w bólu. Lekarz może przepisać lek w celu złagodzenia objawów, takich jak ból, trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych, leków przeciwdrgawkowych i miejscowego kapsaicyny śmietany.

Inne leczenie

Według eMedicine niektóre zabiegi niemedyczne mogą oferować pewne ulgi. Przykłady obejmują ciepło, masaż, podnoszące kończyny i ćwiczenia.

Rozważania

Według Stowarzyszenia neuropatii, toksyczna neuropatia w USA jest stosunkowo rzadkie. Gdy naturalna przyczyną medyczna nie jest oczywiste, neuropatia obwodowa może być błędnie jako toksyczne w przyrodzie.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Dla toksycznej neuropatii spowodowanych przez nadużywanie alkoholu i narkotyków, zapobieganie dalszym uszkodzeniem nerwów dotyczy odzyskania od narkotyków lub alkoholu. W przypadku innych typów toksycznych neuropatii, wyeliminowanie ekspozycji na toksyny środowiskowe lub zawodowych.

Leczenie trakcji szyjnego

Trakcja szyjki macicy jest procesem przy użyciu siły, aby wyprostować kręgosłup. Bardziej popularne urządzenia są podobne do szelek szyi i wagi, które podnoszą czaszkę. Trakcji szyjki macicy stosowany w leczeniu uszkodzeń kręgosłupa z niedopasowaniem lub ciśnienia.

Zastosowanie

Trakcji szyjnego wykorzystuje siłę na górę kolumny rdzenia, zazwyczaj stosowane do czaszki, a reszta pozostaje na miejscu ciała. To ciągnięcie ruchu dostosowuje kręgosłup i minimalizuje negatywny wpływ na kręgosłup.

Przyczyny

Uszkodzenia rdzenia mogą być spowodowane przez sport i wypadki, urazy wewnętrzne, takie jak uszkodzenia lub niewłaściwego gojenia obszarze zagrożonym.

Leczenie

Trakcji szyjnego ma wiele zastosowań. To może złagodzić ból od przytrzaśnięcia korzeni nerwowych, ruchu stawów i uszkodzonych dysków kręgosłupa. Najczęściej stosowany jest do ustawiania leczenie kręgosłupa.

Produkty

Niektóre firmy sprzedają produkty wspomagające szyjki pułki trakcyjnych. Specjalnie zaprojektowane poduszki są dostępne, i nad-drzwi urządzenia trakcyjne szyjki macicy pozwalają na większą elastyczność i mobilność.

Terapia

Trakcji szyjny może być używany w połączeniu z lekami i może być korzystne rozwiązanie Leczenie w warunkach domowych do urazów rdzenia. Lekarz może podać fizycznego strategii terapii.

Ściągnięty nerwów Leczenie ramię

Nerwy w ramię może zostać pochwycona gdy zbyt duży nacisk kładzie się na nich przez kości, chrząstki, ścięgien i mięśni, które je otaczają. Jeśli masz ściągnięty nerwów, mogą wystąpić objawy, takie jak mrowienie, ból, drętwienie lub osłabienie w dół ramię i na palcach. Najczęściej, odpoczynek i inne drobne zabiegi mogą pomóc ściągniętym nerwem determinację w ciągu kilku dni lub tygodni. Jednak, jeśli leczenie zachowawcze te nie działają, operacja jest czasami, aby złagodzić ból.

Reszta i fizykoterapii

Najczęściej lekarz poprosi o odpoczynku ramię. Choć może to być niewygodne, prawdopodobnie będzie musiał zaprzestać wszelkich działań, które będą naciskać na ramieniu lub pogłębić kompresji. Czasami trzeba będzie nosić temblak utrzymać ramię bezpieczne. Wizyta u fizjoterapeuty może również uczyć ćwiczenia mające na celu wzmocnienie i odkręcić ramię i podjąć odciążyć nerwu. Można również dowiedzieć się, jakie działania będą jeszcze bardziej pogarszały ściągnięty nerwów.

Leki i Chirurgii

Lekarz będzie prawdopodobnie zalecane leki do łagodzenia bólu podczas spoczywają ramię. Niesteroidowe leki przeciwzapalne takie jak ibuprofen i naproksen jest leczenie pierwszego rzutu stosowane do zwalczania bólu i zmniejszenie zapalenia w ramieniu. Jeśli to nie działa, lekarz może dać ci coś mocniejszego lub daje kortykosteroid zastrzyki obniżyć stan zapalny. Jeśli żadna z tych konserwatywnych środków, może być konieczne do podjęcia operacji ciśnienie od nerwu. Typu operacji waha się w zależności od tego, co dokładnie jest uwięzienie nerwu.

Zapobieganie

Zapobieganie ściągniętym nerwem jest dość prosta. Największą przyczyną zmiażdżenia nerwu jest działalność powtarzalne. Ważne jest, aby robić przerwy w działalności, które korzystają z tych samych mięśni i stawów w kółko, ponieważ będą one zmęczyć i miejsce nacisku na nerwy. Ponadto, utrzymanie dobrej postawy jest kluczem, ponieważ zaokrąglone ramiona obciążać stawów. Ważne jest również, aby wykonywać swoje deltoids i triceps, aby poprawić siłę i klimatyzacji.

Leczenie przepuklina dysku w szyi

Przepukliny dysku kręgosłupa występuje wtedy, gdy wnętrze żelowy płyty przebija płyty na zewnętrznej ścianie, materiał zmusza do przestrzeni zajmowanej przez normalnie nerwów rdzeniowych. Chociaż przepukliny dysku występuje zazwyczaj w dolnej części pleców może wynikać także z płyt szyjki. Podczas gdy ból z przepukliną płyt w szyjce może być ciężkie, leczenie tego stanu polega na ogół prosta i efektywna.

Potencjalne powikłania i objawy

Niektóre czynniki zwiększają swoje szanse na szkody z przepuklina dysku, w tym wiekiem, brak ruchu, złe mechaniki postawy i palenia. Jeśli masz problemy z dysków w szyi, objawy mogą obejmować ból lub pieczenie w mięśniach szyi i ramion; mrowienie, drętwienie lub osłabienie jednej ręki; lub bóle w tylnej części głowy. Jeśli wystąpią takie objawy, należy skontaktować się z lekarzem jak najszybciej. Choć może nie masz nic bardziej poważnego niż przepuklina dysku, lekarz będzie musiał wyeliminować inne możliwe przyczyny bólu.

Zachowaj szczególną ostrożność, jeśli wystąpią osłabienie wpływu obu stronach ciała, lub w przypadku utraty kontroli pęcherza lub jelit. Objawy te mogą wskazywać na bardziej poważne kompresję nerwów rdzeniowych, co może prowadzić do trwałego uszkodzenia nerwu lub paraliż. Idź na pogotowie natychmiast, jeśli wystąpią takie objawy.

Zabiegi na zimno i ciepło

Pomimo potencjalnych powikłań leczenia dla większości przepukliny tarcz jest bardzo prosta. Lekarz zazwyczaj zaczynają leczenie regularnego stosowania lodu zmniejszyć obrzęk, ból i możliwe skurcze mięśni. Po 48 godzinach można przejść do terapii cieplnej, co zwiększa przepływ krwi i zmniejszyć toksyn w tkance mięśniowej. Utrzymać sesje terapii zimnej lub ciepła do maksymalnie 20 minut, a nie pamiętam, aby umieścić lód lub źródło ciepła bezpośrednio na skórę.

Ból Leki

W zależności od poziomu dyskomfortu, to lekarz może skorzystać z wielu leków przeciwbólowych. Łagodny lub umiarkowany ból jest zwykle sterowany na recepty niesteroidowe leki przeciwzapalne (NSAID) takie jak aspiryna i ibuprofen, naproksen. Acetaminofen może również być skuteczne. Więcej silny ból może wywołać na wykorzystanie zwiotczających mięśnie, takich jak cyklobenzapryna lub diazepamu. Jeśli te leki są nieskuteczne, lekarz może zalecić stosowanie krótkoterminowego kodeiny lub mieszanki hydrokodon / acetaminofen. Wszystkie środki przeciwbólowe nieść pewne ryzyko i skutki uboczne. Skonsultować się z lekarzem na temat poszczególnych leków stosowanych w leczeniu.

Ćwiczeń i fizykoterapii

Tymczasowe ograniczenia lub modyfikacji aktywności fizycznej może również przynieść ulgę. Jeśli jesteś w stanie ruchu, należy wybrać działania, które nie pogarszają swoją szkodę. Choć może trzeba ograniczony okres leżenia w łóżku, utrzymać Twój dzienny harmonogram pracy, jak to tylko możliwe. Skonsultować się fizykoterapeuty dla pełnego programu leczenia do wspomagania gojenia i uniknąć ponownej kontuzji.

Rokowanie i Chirurgii

W 90 procent do 95 procent przypadków, przepuklina dysków szyi goją się znacząco w ciągu czterech do sześciu tygodni. Jeśli problem nadal występuje, może być potrzebna operacja. Zapytaj swojego lekarza o wszelkich szczegółach dotyczących zabiegu może on polecić.

Leczenie Szczep mięśni szyi

Szyi składa się z siedmiu małych kręgów począwszy od podstawy czaszki, według amerykańskiego Chiropractic Association. Zwany także kręgosłup szyjny, szyi wspiera cały ciężar głowy, co może być prawie 12 funtów. Wypadki, upadki, energiczne uderzenia, starzenie, a nawet siedząc przez dłuższy czas mogą wpływać na szyję w negatywnych sposobów. Szacuje się, że 10 procent Amerykanów ma ból szyi w każdej chwili, zgodnie ze sprawozdaniem mięśniowo-szkieletowego.

Ćwiczenie

Ćwiczenie jest najbardziej zalecane leczenie przewlekłego ucisku, bóle mięśni i szczepów w szyi. Dr Graeme Teague, ekspert kręgosłup i autor tej sprawie, wskazuje, że ból szyi jest 230 procent bardziej bolesne niż ból w dole pleców. University of Maryland zaleca kilka prostych ćwiczeń szyi. Przechylić głowę do tyłu powoli, tak, że jesteś patrząc w sufit. Które stanowią stale trzymać przez około 5 sekund. Jeśli Twoja szyja zaczyna drży przed liczbą pięciu, powrócić do pierwotnej pozycji. Wykonaj to ćwiczenie pięć do dziesięciu razy na dobę.

Rozciąganie

Stretching jest tak samo ważne, aby łagodzeniu bólu szyi, jak ćwiczenia. Stretching poprawia elastyczność i obiegu; także zwalnia nacisk na mięśnie. Czy ta przejść kilka razy dziennie. Usiądź prosto na brzegu krzesła. Umieść lewą rękę pod kątem prostym za plecami. Korzystanie prawą rękę, delikatnie wyciągnąć głowę w prawo. Powinieneś czuć na odcinku szyi. Zastosowanie tylko minimalny nacisk. Nie ciągnąć do punktu, w którym można poczuć ból. Sprawował tę pozę na 3 do 5 sekund i zmieniamy strony. Możesz zrobić ten odcinek tak często jak potrzeba, ale nie zatrzymuj się po ból ustępuje. Stretching to świetny sposób, aby utrzymać mięśnie elastyczne.

Kręgarz

Urzędowy manipulacji i fizjologiczne Therapeutics opublikowała badanie w 1995 roku wskazuje, że "manipulacja szyjki macicy jest" kilkaset razy bezpieczniejsze niż przy użyciu leków jak ibuprofen w leczeniu bólu szyi. Regulacja szyi, znany jako manipulacji szyjki jest procedura stosowana ręcznie do szyjki. Jest on stosowany w celu poprawy elastyczności i ruchu i łagodzenia napięć i sztywności. Inne zabiegi polecane przez kręgarza może zawierać masażu i fizykoterapii.

Jak leczyć się wybrzuszenia lub przepuklina dysku szyjnego (leczenie niechirurgiczne)

Wybrzuszenia lub przepuklina dysku szyjnego nie zawsze jest bolesna dla wszystkich, ale dla niektórych jest to bardzo bolesne. Oto kilka sztuczek, aby złagodzić ból związany z przepuklina lub wybrzuszenia płyty.

Instrukcje

Ice Leczenie: Ice pomaga z zapaleniem. Gdy płyta jest stan zapalny jest naciskając na nerwy, powodując ból. Użyj okłady z lodu na nie więcej niż 20 minut czasu. Przez 20 minut, a poza jedną godzinę.

Obróbka cieplna: Obróbka cieplna może być używany przez kilka dni po lodzie na tkliwość mięśni, które mogą być spowodowane przez zmiażdżenia nerwów. Nie należy stosować więcej niż pół ciepła na godzinę. Wilgotne ciepło jest lepiej niż suche powietrze.

przeciwzapalne Leki: ibuprofen będą pomocne w celu zmniejszenia stanu zapalnego, ale nie zawsze. Niektórzy pacjenci wymagają wytrzymałości recepty anty inflamatories. Leczenie steroidowe mogą zostać również określony.

Neck Brace: noszenie klamrach szyi będzie pomocny dla ściągniętym nerwów przyczyną wybrzuszenia lub przepuklina przez tarcze. Te szelki można znaleźć w lokalnej aptece i online. Niektóre aparaty szyi pochodzą z lodem / ciepła, które są bardzo dogodne.

Reszta z szyjki macicy Pillow. Pierwsze dużo odpoczynku pomoże, jak zmniejszyć ciśnienie na płycie szyjki macicy. Poduszki szyjki macicy da znaczącą ulgę w bólu, gdy ustanawiające.

Reszta z aromaterapii Herbal Pillow: Małe prostokątne poduszki umieszczone pod szyją nadziewany tylko z lawendy i innych ziół może być pomocne. Te roślinne poduszki były stosowane jako środki zwiotczające przez wiele lat. Niektóre z tych poduszek jest mikrofalach i świetnie nadają się do obróbki cieplnej.

Zwolnij. Wszystko, co powoduje presję na płycie będzie bolało i spowolnić swoje szanse na uzdrowienie. Skoki, bieganie, taniec i wiele pozycji jogi należy unikać w czasie zapalenia. Spokojnie na razie!

Opieka chiropraktyka: kręgarz pomaga manipulować kręgosłup zwolnić część presji. Może trzeba wiele tygodni tego typu leczenia. Kręgarz może również być w stanie pomóc Ci ból mięśni.

Wskazówki

  • Jeśli masz jakąś słabość lub drętwienie, należy skonsultować się z lekarzem. EMG może być zalecane, aby dowiedzieć się dokładnie, ile ciśnienie na nerw.

Nerwoból językowo-gardłowego Leczenie

Rzadki zespół bólowy zwany nerwoból językowo-gardłowego (GN) wpływa na nerw językowo-gardłowy, który jest dziewiąty nerw czaszkowy głęboko wewnątrz szyi. GN powoduje ostry, przeszywający uczucia bólu w migdałków, gardła, ucha środkowego i języka. Ból jest nie do zniesienia i może trwać od kilku sekund do kilku minut. Ludzie, którzy cierpią na nią może iść tygodnie bez bólu lub mogą być uderzył kilka razy dziennie. To zależy od osoby.

O

GN zwykle uderza ludzi jak wykonać jakiś czynnik wyzwalający. Połykania może spowodować atak. Ponadto, kaszel, rozmowy, picia zimnego napoju, kichanie, oczyszczając gardło lub dotyka wnętrza jamy ustnej może powodować ból. Wielokrotnie GN jest spowodowane przez ściśnięcie nerwu, ale może nie być oczywiste przyczyny. Jest ona związana z stwardnienia rozsianego, podobnie jak nerwoból nerwu trójdzielnego, i zwykle dotyczy osób powyżej 40 roku życia.

Skanowanie CAT, rentgenowskie lub MRI należy zrobić, aby sprawdzić, czy nie ma nieprawidłowości u podstawy czaszki, takich jak nowotwory. MRI mogą wykazywać zapalenie nerwu. W celu określenia, czy naczynie krwionośne naciska na nerw angiografię rezonansu magnetycznego (MRA) lub konwencjonalne angiografii powinien być używany do otrzymania zdjęcia tętnic mózgowych. Badania krwi mogą pomóc lekarzom zdiagnozować, czy istnieją inne przyczyny problemów nerwów obwodowych, takich jak wysoki poziom cukru we krwi.

Leczenie

Większość lekarzy będzie próbował leczyć nerwoból językowo-gardłowego z bólu leków. Powyżej recepty leki nie są zazwyczaj skuteczne. Jednakże, leki przeciwdrgawkowe, takie jak gabapentyny i karbamazepiny pracy na wielu ludzi. Jeśli pacjenci nie reagują na leki, są opcje chirurgiczne w tym tractotomy, nerwów resekcji lub mikrokrążenia dekompresji. Opcje te zazwyczaj działają do końca bólu, ale może powodować utraty czucia w języka, jamy ustnej lub gardła.

Rokowanie

Niektórzy ludzie mają jeden atak bólu i to jest to. Inni będą się skupiska ataków oddzielonych krótkimi lub długimi okresami remisji. Mogą istnieć inne efekty, jak również. Jeśli żucia, jedzenia lub picia wywołać ból atak GN, ludzie mogą obawiać się robić te rzeczy i schudnąć. Od 2009 Narodowy Instytut Chorób Neurologicznych i skok (NINDS) prowadzi badania na GN, w swoich klinikach i laboratoriach przez National Institutes of Health. NINDS daje również dotacje dla dużych placówkach medycznych w całym kraju na badania. Bardzo skupia się na odkrywaniu lepszych sposobów zapobiegania, leczenia i zaburzeń, takich jak GN.

Ból szyi Leczenie przepuklina dysku

"Przepuklina dysku" jest terminem używanym do opisania pęknięcie jednego lub więcej poduszek amortyzujących, że poduszki z kości kręgosłupa. Warunkiem jest również znany jako pęknięcie płyty. Gdy występuje przepuklina dysku w szyi (kręgów szyjnych), może wywołać szereg objawów, w tym intensywnej lub pobolewania. Zwolnienie z tego bólu jest dostępna zarówno poprzez środki niechirurgicznych i chirurgicznych.

Zrozumienie przepuklina Objawy talerzowe

Według strony internetowej Amerykańskiego Stowarzyszenia Chirurgów Neurologicznych, ból z przepuklina dysku szyjnego może rozciągać się od szyi w dół między łopatkami. W niektórych przypadkach ból może także promieniować w dół rękę do swoich dłoni i palców, a może towarzyszyć mrowienie lub drętwienie. Można zauważyć zmiany w intensywności objawów na podstawie położenia lub przemieszczania szyi.

Zabiegi nonsurgical

W większości przypadków ból szyi przepukliny dysku może być skutecznie leczone bez konieczności stosowania chirurgii. Po lekarz diagnozuje kondycję, może on zaproponować leczenia szyi z zimnego źródła, takiego jak lodem w ciągu pierwszych 48 godzin. Przez obniżenie temperatury w szyi, to leczenie zmniejsza przepływ krwi i zmniejsza nasilenie bólu. Będzie ona również pomóc zmniejszyć wszelkie obrzęk lub skurcze mięśni.

Po tym okresie 48-godzinnym, lekarz może przełączyć się na leczenie do źródła ciepła, takie jak wkładka grzejna. Ciepła zwiększa przepływ krwi do szyi i relaks tkanek otaczających płytę. Będzie także wspomagają usuwanie toksyn tkanek zbudowanych w wyniku skurcze mięśni lub urazie szyi. Zazwyczaj leczenie niskimi temperaturami są w 15 do 20 minut sesji okresowo w ciągu dnia. Nie bądź pewny, aby umieścić źródło zimna lub ciepła, w bezpośrednim kontakcie ze skórą.

Można również złagodzić ból przepuklina dysku z niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ), leki, takie jak naproksen (Aleve, Naprosyn), aspiryna lub ibuprofen (Advil, Motrin). Możesz także skorzystać z takich produktów paracetamol Tylenol. Jeśli ból jest ostry, lekarz może przepisać tymczasowe użytkowanie narkotycznego środka przeciwbólowego takie jak kodeina.

W celu łagodzenia bólu związanego z skurcze mięśni, lekarz może przepisać jeden z kilku różnych leków zwiotczających mięśnie, w tym cyklobenzapryna (Flexeril) lub diazepamu (Valium). Należy pamiętać, że każdy z tych produktów prowadzi znaczący potencjał poważnych skutków ubocznych. Zapytaj swojego lekarza o ryzyku i korzyściach każdego produktu może przepisać lub polecam.

W niektórych przypadkach lekarz może także zalecić fizykoterapię jako część planu leczenia szyjki macicy ból płyty. Jeśli jest to przypadek, może przekazywać konkretne instrukcje licencjonowanym terapeutą fizycznej, która będzie nadzorować wykonywania rutynowych.

Zabiegi chirurgiczne

Gdy inne metody są nieskuteczne w zwalczaniu bólu, lekarz może zalecić operację. Potencjalne opcje obejmują częściowe usunięcie swojego dotkniętego płyty (diskectomy) i powiązanej procedurze usunięcia część swojego kręgu (laminotomy). Skonsultować się z chirurgiem na pełne wyjaśnienie opcji chirurgicznych.

Szyjki macicy Radiopathy Leczenie za Neck

Radikulopatię szyjki macicy jest stan usytuowany w szyjce spowodowanej ściśniętej i / lub stan zapalny nerwu. Radikulopatia to termin, który opisuje ból, mrowienie i drętwienie, które pojawią się w szyi i promieniuje w dół do barku i ramion. Pierwsza linia leczenia jest odpoczynek, to zmniejsza ruchy i może ewentualnie złagodzić podrażnienie nerwu. Gdy reszta się nie powiedzie, szyja, dekolt kołnierz lub poduszki sugeruje, aby zmniejszyć obciążenie. Jeśli konwencjonalne leczenie jest nieskuteczne, fizyczna terapia, leki i chirurgii są inne dostępne opcje.

Physical Therapy

Osoby z rozpoznaniem radikulopatii szyjnego poczuje ulgę objawów u szyi i kończyn górnych z fizycznych sesji terapeutycznych. Sesje te będą koncentrować się na szyi ćwiczenia wzmacniające w celu zmniejszenia ciśnienia i kompresji nerwów. Nauka prawidłowej postawy, trakcji szyjnego (prostuje i łagodzi presję na szyi) i stymulacja elektryczna jest również w połączeniu z ćwiczeniami dla ogólnego reżimu terapii. Fizykoterapia generalnie przeprowadza się dwa lub trzy razy w tygodniu i może trwać przez okres sześciu tygodni lub dłużej.

Leki

Niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), rozluźniające mięśnie i opioidowe leki, stosowane w leczeniu bólu szyi, zmniejszenie zapalenia i zmniejszyć drętwienie i / lub uczucie mrowienia. Jeśli te leki nie działają, kortykosteroidów zastrzyki lub zewnątrzoponowym bloki są wykonywane w rejonie szyjki macicy, aby pomóc zmniejszyć ból i obrzęk bloku.

Chirurgia

Operacja jest ostatnia opcja leczenia, gdy wszystkie inne metody leczenia zawiodły na radikulopatii szyjki macicy. Operacje szyjki macicy należą foraminotomy (powiększa przejście do korzeni nerwowych w szyi), discectomy (wyjęciu płyty na karku, który jest przyczyną problemów z nerwów) i połączenie (połączenie dwóch lub więcej kości w C1 do C7 szyi zwiększyć dysk przestrzeń do łagodzenia lub ciśnienia kompresji nerwów).

Przyczyny

Najczęstszymi przyczynami radikulopatii szyjnego zwyrodnienia dysku, to dysk i przepuklinę kręgosłupa, które jest niestabilne. Przepuklina dysków może rzutować na nerw, powodując obrzęk i podrażnienie, gdy tarcze wystawać obszaru szyjnego kręgosłupa. Zwężenie kanału kręgowego jest zwężenie przestrzeni nerwowych korzeni podróżować w szyjce. Gdy to nastąpi, może stać się sprężonym nerwów powodujące ból, mrowienie i drętwienie szyi i kończyn górnych. Kurczy się w płytach spowodowane przez starzenie lub chemicznej, jest spowodowane chorobą zwyrodnieniową dysku. Poduszka zmniejsza przestrzeń kręgu powoduje przesunięcie i naciskać na drugiego, co prowadzi do ściągnięty nerwów.

Diagnoza

Szyjki macicy diagnozowania choroby korzeni nerwowych obejmuje pełną historię medyczną i fizycznej w celu określenia czy pacjent jest przystosowana do każdego rodzaju schorzeń kręgosłupa. Lekarz może również zażądać szyjki macicy rentgenowskie, aby zobaczyć czy tarcze lub ostrogi kości są przyczyną objawów. Dalsze badania będą obejmować dodatkowych badań obrazowych za pomocą MRI (rezonans magnetyczny) i TK (tomografia komputerowa). Badania elektryczne w szyi do pomiaru sygnałów nerwowych i / lub impulsy nazwie elektromiografii (EMG) i stymulacji korzeni szyjnych (CRS) są inne opcje diagnostyczne.

Skurcze nóg - przyczyny i leczenie

Kurcze nóg wpływają na ludzi w każdym wieku, ale są bardziej powszechne u osób starszych. Skurcze nóg są często spowodowane przez wysiłek, braki żywieniowe i odwodnienie. Skurcze nóg mogą być traktowane z masażu, gorących lub zimnych kompresów lub prostych zmian diety. Poważne lub powtarzające się skurcze mięśni nóg, które nie reagują na tradycyjne środki do domu powinny być oceniane przez lekarza.

Wysiłek

Sport, procedur fitness lub cokolwiek, że overworks noga mięśnia może powodować skurcze nóg. Skurcze nóg od wysiłku zazwyczaj naprawienia się po mięśni jest wypoczęty. Rozciąganie po okresie intensywnej aktywności fizycznej może zapobiec kurcze nóg.

Odwodnienie

Częstą przyczyną kurcze nóg jest odwodnienie. Brak płynów może spowodować mięśnie nóg do zaciągania i skurcze, bolesne skurcze w wyniku.

Niedobór w diecie

Ludzie, których diecie brakuje potasu i sodu może mieć skurcze nóg. Jeść wyważone, bogate w potas dieta często złagodzić problem.

Leczenie masaż lub Stretch

Masowanie skurcze nóg może pomóc rozwiązać problem. Delikatnie rozciągając nogę i zginając kolana często złagodzić skurcze nóg.

Gorące i zimne okłady

Korzystanie gorące okłady na ciepło i relaks mięśni może powstrzymać skurcze. Jeśli jest ból po skurcze ustępują, opakowania z lodem może być stosowane w leczeniu bólu.

Ostrzeżenie

Osoby z poważnymi skurcze nóg, które pojawiają się bez ostrzeżenia lub oczywistej przyczyny powinien porozmawiać z lekarzem, aby wykluczyć ewentualne podstawowych warunków, takich jak uszkodzenie nerwów lub podarte mięśni.

Leczenie za wyciągnął mięśni dolnej części pleców

Prawie każdy miał wyciągnął mięśni dolnej części pleców. Może to być z powodu kontuzji sportowej lub po prostu staramy się robić zbyt wiele. Bez względu na to, kiedy występuje wyciągnął pleców mięśni powoduje znaczny ból i osłabia mobilność. Najlepszą rzeczą dla wyciągnął mięśni pleców dolnej jest leczenie i ocena przez lekarza. Ignorując ból będzie prawdopodobnie tylko zrobić szkodę, co gorsza, w wyniku dłuższego odzysku.

Reszta

Gdy masz ból w dole pleców spowodowane Naciągnięty mięsień najlepszą rzeczą dla niego jest reszta. Spoczywającej na Naciągnięty mięsień pozwala leczyć i zmniejsza ryzyko dalszego uszkodzenia. Biorąc dzień lub dwa wolnego od pracy i po prostu leżąc na kanapie lub w łóżku może być najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie.

Pakiet lód

Opakowanie lodów pomaga w dolnej części pleców. Zawinąć okład z lodu w ręcznik i stosować przez 15-20 minut na raz. Opakowanie lodów powinny pomóc zmniejszyć stan zapalny. Zastępca stosując okład z lodu i poduszki dla najlepszych rezultatów.

Klocków ogrzewanie

Umieszczenie poduszki na dolną część pleców do 15 do 20 minut, jest to świetny sposób, aby poprawić krążenie w okolicy. Zwiększony przepływ krwi, przyspiesza powrót do zdrowia. Ciepło pomaga się zrelaksować mięśnie. Użyj poduszki tak często, jak to konieczne dla napięte pleców.

Lekarz lub fizjoterapeuta

Jeśli nic nie wydaje się działać, zasięgnął opinii lekarza lub fizjoterapeuty.

TVA

Gdy poczujesz się lepiej skupić się na wzmocnieniu swój TVA lub poprzeczną abdominis. Są to głębokie mięśnie wspierające kręgosłup. Czasami, jeśli mięśnie nie są wystarczająco rozwinięte, aby zapewnić wsparcie, niższe powrotem kompensuje. Może to skutkować bardziej odciąga mięśni dolnej części kręgosłupa w przyszłości.

Leczenie laserowe stożka rotatorów

Mięśni rotatorów organizmu wspierać swoje ramię. Ze względu na swoje ramię przemieszcza się tak w ciągu dnia, nawet najmniejsze uszkodzenie nerwów, mięśni, ścięgien w tej dziedzinie może powodować ból ramienia i osłabienie. Istnieją trzy rodzaje rotatorów urazów mankietów często leczonych laserów: zespołem uderzeniowym, który obejmuje nerwy; zapalenie ścięgna, które obejmuje ścięgna; i łzy mięśni, które obejmują mięśnie. Terapie laserowe różnią się i są ogólnie uznawane za bezbolesne. Ilość zabiegów będzie zależeć od rodzaju uszkodzenia rotatorów.

Łzy mięśni

Rotator łzy mankietem mięśni może prowadzić do podartych tętnic i kapilar, które mogą odciąć dopływ krwi, która jest bogata w tlen i jest niezbędny do wspomagania gojenia.
Terapia laser dużej mocy, albo HPLT kieruje fotony z wiązki laserowej bezpośrednio do uszkodzonej tkanki mięśniowej, przyczyniając się do zwiększenia przepływu krwi i tlenu w obszarze tak, że komórki mogą się regeneracji i naprawy.

Ścięgna

Ścięgna pracują, aby utrzymać mięśnie przymocowane do kości. Mają naturalnie niską podaż krwi i tlenu, który w normalnych warunkach jest w porządku. W przypadku wystąpienia szkody w ścięgien stożka rotatorów, jednak to ogranicza dopływ krwi przekłada się na długi czas gojenia.
Podobne do łez mięśni, fotony wiązki laserowej zapewniają odpowiednią dawkę energii, aby pomóc zwiększenie dopływu krwi. To dostarcza również dodatkowe tlenu niezbędnego do szybszego gojenia.

Zespół uderzeniowego

Nerwy, ze swej natury, nie mają zewnętrznego dopływu krwi, a zamiast polegać na naczyniach krwionośnych znajdujących się w obrębie nerwu dla ich przetrwania. Po nerwowych w stożka rotatorów jest uszkodzony, zespół uderzeniowy jest diagnozowana i dopływ krwi, który zasila nerw zostaje ściągnięty off.
Ponownie, zabiegi laserowe wysokiego szczebla zapisać dzień po skoku począwszy nerwy, aby zwiększyć przepływ krwi i tlenu, pomaga nerwy powoli, ale naprawić się.

Zimno terapia laserowa

Wiele ośrodków obróbki laserowej promują stosowanie niskiego poziomu, zwany także zimno, leczenie laserowe leczeniu urazów rotatora mankietów. Długości fal laserów zimny laserowych terapii są znacznie krótsze niż lasery wysokim poziomie.
Liczne badania, jednak w tym "Oxford Journals of Rheumatology" badaniu zatytułowanym "podwójnie ślepe badanie skuteczności niskiej Laser Leczenie zapalenia ścięgien stożka rotatorów," 1993 wskazują, że stosowanie zimna, lub niskim poziomie, jest terapia laserowa nie skuteczna w leczeniu urazów pierścienia rotatorów.

Akupunktura laserowa

Akupunktura laserowa jest często używany stosowany w leczeniu stożka rotatorów ścięgna. Zamiast tradycyjnego igieł do akupunktury, wiązka laserowa jest skupiona w którym by tradycyjnie umieszczane igły.

Najlepsze leczenie przewlekłego bólu mięśni

Przewlekły ból mięśni jest również znany jako ból mięśniowo-powięziowy zespołu. Stan wpływa na tkankę łączną, która obejmuje mięśnie. Może to być na środku jednej grupy mięśni lub mięśni i ból zazwyczaj trwałe i może pogarszać się z czasem.

Przyczyny i objawy

Przewlekły ból mięśni może być spowodowana przez uraz, nadmierne naprężenia na określonej grupy mięśni, powtarzalnych ruchów, zmęczenie lub brak aktywności. Objawy to sztywność mięśni, głęboki pobolewania zlokalizowany w mięśniach, ból, że coraz bardziej się pogarsza, sztywność stawów w pobliżu oczu ból i trudności z zasypianiem.

Diagnoza

Punkty spustowe lub przetargowe są miejsca w mięśniach, gdzie czujesz najwięcej bólu. Lekarz zastosuje się czuć delikatny ucisk na obszarach wrażliwych. Możesz czuć wstrząs bólu, gdy dowiaduje się punkt aktywacji. On może również czuć się wokół punktów spustowych, aby sprawdzić, czy może on wywołać pewne reakcje takie jak skurcz mięśni. To pomaga lekarzowi zdiagnozować stan.

Leczenie

Fizykoterapii jest formą leczenia. Delikatne ćwiczenia rozciągające mogą łagodzić dotkniętych obszarów. Fizjoterapeuta może również masaż mięśni do bólu. Ona może używać długich uderzeń ręką po obszarze zagrożonym lub wywarcia nacisku na punkty spustowe, aby rozładować napięcie. Fizjoterapeuta może również pomóc znaleźć przyczyny bólu. Zastrzyki punktu aktywacji, zwane również needling, może pomóc napięcie problemów. Lekarz może wstrzyknąć paraliżujący roztwór do punktu wyzwalania lub kortykosteroidy, aby zmniejszyć ból i stan zapalny. Aspiryna i Advil są niektóre z leków stosowanych w przewlekłym bólu mięśni. Leki przeciwdepresyjne, takie jak Elavil może pomóc złagodzić ból i może mieć dodatkowe korzyści z pomocy pacjenta sen.

Strona główna zadośćuczynienie

Zachować zdrowe ciało przez regularne ćwiczenia. Wykonywać delikatnie rozciąga lub jogi i unikać forsownych czynności, które mogą nasilać ból. Zdrowo się odżywiać i się wyspać. Stres i napięcie może sprawić ból mięśni gorzej, więc zrelaksować się taśm medytacji lub oglądania telewizji.

Szczep Leczenie cielę-

Z różnych typów urazu mięśnia szczepy mięśni są najczęściej. Szczepy wystąpić przy zbyt dużej siły wprowadzone na mięśnie. Urazy szczepu się zdarzyć w wyniku rozerwania włókien mięśniowych w pobliżu węzła ścięgna mięśni. Na szczęście, większość szczepów są uleczalne i pełne odzyskanie jest prawdopodobne. Przy odpowiednim samoopieki i obserwacji z profesjonalnym, Twoja droga do wyzdrowienia może być krótki.

Etiologia

Szczepy są powszechne w mięśniach, które przekraczają dwa stawy, takie jak femoris rectus, mięśni ścięgno i brzuchatego łydki (mięśnie łydki). Większość szczepów wystąpić w wyniku dużej siły umieszczonym w mięśniach podczas wysiłku mięśni mimośrodowego. W przypadku cieląt, lądowanie na nogę ze zbyt dużą siłą, po skokach lub skaczący może powodować napięcie mięśni.

Objawy

Ostre objawy napięcie mięśni obejmują obrzęki, ostry ból i tkliwość i przebarwienia z powodu pękniętych naczyń włosowatych (wybroczyny). Podczas badania mięśni, mięśni będzie słaby. Ból obecny podczas aktywny i bierny rząd-of-ruchem testach, więcej bólu obecnego jako odcinki mięśni w pozycji wydłużonej. W łydki, co oznacza, że ​​zgięcie grzbietowe stawu skokowego może zwiększyć ból.

Leczenie

W ostrej fazie urazu, RICE (Rest, Ice, Compression i npm) metodą jest odpowiednie leczenie, aby zminimalizować ból i stan zapalny. Reszta pomaga zmniejszyć ból, ale kompletne unieruchomienie ma szkodliwe skutki długofalowe. Pozostawić mięśni łydki na odpoczynek podczas ostrej fazy zapalenia i wolno rozpocząć powrót aktywności światła.

Lód pomaga również zmniejszyć ból, obrzęk, zapalenie i tworzenie krwiaka. Niższe temperatury wpływają na przewodnictwo nerwowe i receptory bólu i zapewnić działanie przeciwbólowe w okolicy. Lód może odegrać ważną rolę w kontroli obrzęku i zmniejszenia bólu. Skuteczne stosowanie lodu jest umieszczenie niewielkiej ilości lodu w wilgotnym ręcznikiem, złożyć ręcznik wokół lodu, i zastosować go do bolesnej łydki. Zawinąć ręcznikiem na miejscu z bandażem ciśnienia i utrzymania go w miejscu przez 20 minut na raz. Zastosuj ponownie często w ciągu pierwszych kilku dni po urazie.

Kompresja i eevation pomaga zmniejszyć miejscowy obrzęk i ból. Podnoszenie cielęcia powyżej poziomu serca w połączeniu z lodem i zawinięcia na ściskanie może pomóc odzyskiwania prędkości w ostrej fazie uszkodzenia.

Leki NLPZ, takie jak ibuprofen, może mieć pewne korzyści, jak również. NLPZ pomagają kontrolować stan zapalny i ból, ograniczenie. Chociaż nie schemat dawkowania ustalono po uszkodzeniu, Noonan i Garrett w Journal of American Academy of Surgeons ortopedyczne (1999) zalecamy stosowanie NLPZ być ograniczone do natychmiastowego po uszkodzeniu, a następnie odstawić, więc lek nie koliduje z Proces gojenia, ponieważ potrzebny jest pewien stopień do leczenia stanów zapalnych.

Po ostrej fazie urazu upłynął, należy rozważyć konsultacji z fizjoterapeuta na odbudowę i wzmocnienie. Terapia może zapewnić ćwiczenia i rozciąga, które przyspieszają pełnego odzyskania i uczą właściwych działań rozgrzewki, aby zminimalizować ryzyko nawrotu.

Leczenie Urazy

Powtarzające się uszkodzenia szczepu (zapalenie ścięgien, zespół cieśni nadgarstka) powoduje obrzęk, ból i stan zapalny, po nadużywanie jednego obszaru ciała. Konserwatywne (nonsurgical) zabiegi mogą pomóc złagodzić objawy.

Wczesne rozpoznanie i leczenie

Powtarzające się urazy odkształcenia są urazy, które zdarzają się z niewłaściwego użytkowania lub nadużywania zestawu ścięgien, nerwów i mięśni w organizmie. Jeden typ powtarzających się urazów szczep jest zespół cieśni nadgarstka, które mogą rozwinąć się z co ten sam ruch w kółko.

Jeśli cierpisz z takich objawów jak obrzęk, ból, tkliwość, utraty mobilności w stawie, drętwienie / mrowienie, skurcze mięśni, pęknięcia, zmniejszenie koordynacji lub słabość w jednej części ciała, które można pracować, należy skontaktować się z lekarzem mieć swój stan oceniane. Jeśli objawy nie mijają po kilku dniach, umówić się z lekarzem i wyjaśnić, co się dzieje. Powtarzające się urazy stres może szybko przejść w surowości, więc ważne jest, aby otrzymać odpowiednie diagnozy jest więc można rozpocząć leczenie od razu.

Ograniczenie ruchu

Po lekarz zdiagnozował powtarzające się uszkodzenia szczepu, zrobić, jak ona mówi i ograniczenie ruchu zajętego obszaru ciała. Jeśli to pomaga nosić szynę do zmniejszenia ruchu w nadgarstku (jeśli masz zespół cieśni nadgarstka), poprosić o receptę. Jeśli jest to w ogóle możliwe, aby to zrobić, należy unikać pracy, która spowodowała obrażeń. Lekarz poinformuje pacjenta jak długo należy unikać ruchu, więc obrzęk w twoich ścięgien i mięśni może zejść. Jeśli szkody związane z pracą, dowiedzieć się, czy istnieje inny rodzaj pracy można zrobić, które nie będą zaostrzać objawy.

Zabiegi nonsurgical

Podczas ograniczenie ruchu do swojej poszkodowanej części ciała, zobaczyć, czy może pomóc wstrzyknięcie kortykosteroidów w celu zmniejszenia stanu zapalnego. Lekarz będzie ograniczyć liczbę zastrzyków otrzymałeś około trzech rocznie.

Joga, która wzmacnia i rozciąga mięśnie w organizmie, może być inna opcja do rozważenia. Ponadto, myśleć o ogólnym programu ćwiczeń. Ćwiczenia aerobowe mogą pomóc wzmocnić swój grzbiet, łopatka, ramię i plecy mięśnie i zwiększyć swoje poczucie dobrobytu.
Możesz złagodzić ból poprzez niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ). Długotrwałe leczenie z ulgi w bólu, jednak może mieć poważne skutki uboczne dla innych układów organizmu. Alternatywny wniosek lodu i ciepła. Obie aplikacje mogą pomóc złagodzić ból.

Masaż

Zdobądź piłkę tenisową (lub dwa) i natrzeć wzdłuż części ciała, które jest w stanie zapalnym i rannych. Jeśli stworzyliśmy zespół cieśni nadgarstka, trzeć piłkę tenisową wzdłuż przedramienia. Podczas masażu poszkodowanej części ciała, chcesz zmniejszyć obrzęk w organizmie.

Leczenie ścięgna Achillesa i

Ścięgna Achillesa jest pas tkanki znajdującej się wzdłuż tylnej strony części dolnej, łączących mięsień łydki i kości pięty tyłu stopy. Istotne dla skoków, bieganie, spacery, i rośnie na palcach, ścięgna Achillesa pozwala podnieść piętę z ziemi. Podczas zapalenia ścięgna, wynikające stan, znany jako ścięgna Achillesa, ścięgna Achillesa alternatywnie pisane występuje.

Objawy

Typowe objawy zapalenia ścięgna Achillesa to łagodne bóle lub ból w okolicy ścięgna podczas chodzenia; Ogólnie ból lub sztywność ścięgna zaraz po odpoczynku lub spania, co zmniejsza z działalności; i obrzęk ścięgna wraz bump gdzie uszkodzonej tkanki jest. Objawy często pojawiają się powoli, choć silny ból i niemożność chodzić może wskazywać ścięgna Achillesa jest pęknięty lub uszkodzony, stan, który wymaga szybkiej pomocy lekarskiej.

Przyczyny

Ścięgna Achillesa najczęściej wynika z nadmiernym naprężeniom ścięgna ze względu na niedostateczne dla określonej aktywności (na przykład, sportowców o niedostatecznej wytrzymałości i elastyczności w danym sporcie) lub przedwczesnego lub nadmiernego stosowania cięgna (na przykład, ludzi przesadza nowy schemat ćwiczeń). Zakażenie lub uszkodzenie blisko ścięgna może uszkodzić tkanki i powodować zapalenie ścięgien. Co więcej, osoby, które spłaszczone łuki są zagrożone, jeśli nie noszą buty z wystarczającego wsparcia. Jest to w dużej mierze dlatego, że chodzenie miejsca nadmierne obciążenie pięty i ścięgna Achillesa.

Leczenie medyczne

Leczenie zapalenia ścięgna Achillesa zazwyczaj wiąże protetyczne urządzenia, fizykoterapia lub operację. Wkładania urządzenia w butach ortezy zmniejsza nacisk na ścięgno poprzez podniesienie pięty, a kubki pięty i amortyzuje piętę wkładki i szyny noga utrzymuje ścięgna w rozciągniętej pozycji podczas snu. Odlewy, kule, lub specjalne buty ułatwiają gojenie w ciężkich przypadkach przez unieruchomienie uszkodzoną nogę i zmniejsza obciążenie pięty i ścięgna.

Fizjoterapia obejmuje wzmacnianie i rozciąganie, masaże, techniki i strategie w celu zwiększenia ruchu na nogi podczas ćwiczeń. Jeżeli żaden z poprzednich zabiegów zmniejszenia zapalenia w ciągu kilku tygodni, operacja może być konieczne usunięcie tkanki zapalnej.

Zabiegi samoopieki

Techniki leczenia zapalenia ścięgna Achillesa, które nie wymagają lekarza obejmować działania unikając które nasilają stan zapalny. Jednak rozciągając ścięgna i udział w ćwiczeniach niskiego wpływu, jak jazda na rowerze, są w porządku, ponieważ nie męczy na tym terenie i może zapobiec ścięgna sztywność.

Gospodarstwa lodu lub pakiety na zapalnie obszaru przez 20 minut lub mniej w ciągu dnia może zmniejszyć zarówno ból i obrzęk. Korzystanie z elastycznych bandaży, okłady lub inny materiał do kompresji obszar zapalenie może także zmniejszyć obrzęk, jak można podnosząc odpowiednią kostkę do wysokości nad swoim sercem, szczególnie w czasie snu.

Over-the-counter narkotyków

Inną opcją dla leczenia zapalenia ścięgna Achillesa jest niezależnie w jednej z kilku leków dostępnych w wielu sklepach. Paracetamol, kwas acetylosalicylowy lub ibuprofen może wszystko zmniejszyć związane ból. Jednakże, zastosowanie dwóch ostatnich niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), leki na kilkanaście dni lub w wysokich dawkach, nie jest zalecane z powodu potencjalnych powikłań, takich jak wrzody.