Digidexo.com

zastrzyk w szyje z kortyzonu

Informacja o wstrzykiwań w szyi na ból

Zgodnie Cochrane Collaboration, ponad 25 procent wszystkich ludzi doświadczy pewnego rodzaju ból szyi podczas ich życia. Ból szyi może być spowodowane przez wiele rzeczy, takich jak uraz, zaburzeń medycznych i zmiany zwyrodnieniowe (zużywanie w wyniku starzenia). Pacjenci, u których problemy szyi często wystąpić objawy, takie jak ból, drętwienie, osłabienie, bóle głowy, a także ból, osłabienie i drętwienie, które promieniuje w dół jednego lub obu ramionach. Iniekcje są często stosowane w leczeniu bólu szyi. Istnieje kilka różnych rodzajów iniekcji, które mogą być stosowane i przyczyną bólu szyi pacjenta określi, które podaje się rodzaj zastrzyku.

Leki stosowane

Według DePuy kręgosłupa, większość iniekcji bólu szyi najpierw zaczynają się środka miejscowo znieczulającego do znieczulenia obszaru, który ma być wstrzykiwana. Najczęściej stosowane środki znieczulające są lidokainą (nazywaną również ksylokainy) i bupiwakainy (nazywaną również Marcaine). Lek ten jest szybki i skutecznie działający znieczula powierzchnię szyjki, która ma być wstrzykiwana. Po obszar Zdrętwiały, powodujące ból powierzchnia szyjki będzie wstrzykiwany z kortykosteroidem, który jest mocny przeciwzapalny lek steroidowy. Najpowszechniej wstrzyknięto kortykosteroid jest kortyzon. Lek ten pomaga zmniejszyć stan zapalny w szyi, łagodzi ból szyi pacjenta.

Wyzwalania Punkt Zastrzyki

Zastrzyki punktu wyzwalania są stosowane w leczeniu umiarkowanego do ciężkiego bólu mięśni. Według Neurologii Channel, ten rodzaj zastrzyku ból szyi jest korzystne, pomagając zmniejszyć ból związany z mięśnia, która nie relaks. Dla tej procedury, lekarz weźmie małą igłę i włóż go do bolesnej, napięty mięsień mięśni. Miejscowe środki znieczulające, takie jak lidokaina lub bupiwakainy będzie wtryskiwany do znieczulenia obszaru, łagodzenia bólu. W niektórych przypadkach kortykosteroidy jest również wstrzykiwana.

Zastrzyki sterydowe

Zastrzyki sterydowe obejmują zastrzyki nadtwardówkowych steroidowe, SI wspólne infekcje i fazowane wspólne zastrzyki. Dla tych zastrzyków, lekarz najpierw znieczulić obszar o znieczuleniu. Wiele z tych zastrzyków także skorzystać z pomocy fluoroscope (urządzenia do przetwarzania obrazu), aby pomóc igły do ​​dokładnego obszaru, że zastrzyk pójdzie. Według DePuy grzbietu, na iniekcję nadtwardówkowa steroidów kortykosteroidy wtryskiwany do przestrzeni między kostnej kanału kręgowego i rdzenia kręgowego pokrycia. Przestrzeń ta jest również określana jako zewnątrzoponowego przestrzeni. Przez wspólne wstrzyknięcie uskokiem, kortykosteroid jest wtryskiwany bezpośrednio do płaszczyzny stawu. Stawy są stawy, które pozwalają jej elastyczność kręgosłupa i dołącz do kręgów razem. W przypadku łącznego podania SI, kortykosteroid jest wprowadzany do szczeliny SI. SI jest wspólny przegub, który jest usytuowany między kośćmi miednicy i kością krzyżową.

Zastrzyki sprzętowe

Pacjenci, którzy mieli pewne rodzaje chirurgii kręgosłupa mogą mieć sprzęt, takie jak kołki, śruby, pręty i płyty, w ich szyi. W pewnych przypadkach urządzenia mogą powodować ból. Według DePuy kręgosłupa, przez wstrzyknięcie sprzętowej, lekarz będzie wstrzyknięcie miejscowe znieczulenie wzdłuż boku powodujących ból kręgosłupa sprzętu w celu złagodzenia bólu.

Przeciwwskazania

Według DePuy Spine, pacjenci z niektórych schorzeń lub problemów może nie być w stanie otrzymać zastrzyk w szyję w bólu, ponieważ może to prowadzić do powikłań zagrażających życiu. Pacjenci przyjmujący leki, aby zapobiec ich krzepnięciu krwi i tych, którzy mają skłonność do krwawień w dużym stopniu może nie mieć zastrzyk na ból szyi. Pacjenci, którzy doświadczają wszelkiego rodzaju zakażenia, nie powinny otrzymać zastrzyk na ból szyi aż do ich zakażenia jest całkowicie wyleczony. Pacjenci, którzy mają niestabilne warunki medyczne mogą nie mieć zastrzyk na ból szyi, aż ich stan jest stabilny.

Środki ostrożności

Pewne środki ostrożności należy podjąć przed pacjent ma zastrzyk na ból szyi, aby uniknąć powikłań zagrażających życiu. Według DePuy Spine, u pacjentów przyjmujących niesteroidowe leki przeciwzapalne będą mieć zwiększone ryzyko krwawienia, a może trzeba zatrzymać leków dla określonej ilości dni przed konieczności wstrzyknięcia. Pacjenci z leków alergii lub leków wrażliwości może nie mieć zastrzyk na ból szyi. Pacjenci z niektórych schorzeń należy poinformować swojego lekarza o wszystkich schorzeniach przed mającą wtrysku, aby uniknąć potencjalnie poważne powikłania. Niektóre z tych schorzeń m.in. cukrzyca (wstrzyknięcie może spowodować zwiększenie stężenia cukru we krwi), i daje zastrzyk bólu szyi u pacjentów z niektórymi schorzeniami może powodować zatrzymywanie płynów. Należą do nich wysokie ciśnienie krwi, niewydolność nerek, poważne choroby serca i zastoinowej niewydolności serca.

Alternatywy dla Neck Surgery

Ból szyi może być ostry lub przewlekły i może wynikać z różnych przyczyn, w tym złej postawie, napięcie mięśni, urazu lub guza. Diagnoza na ból szyi będzie z promieni rentgenowskich, tomografii komputerowej lub MRI. Operacja na ból szyi jest bardzo rzadkie. Normalnie, leki i procedury samo-pielęgnacji są używane zamiast.

Leki

Można wziąć over-the-counter leki, takie jak paracetamol i ibuprofen na łagodny ból szyi. Zastosowanie kremów lub płynów zawierających mentol lub kamforę do szyi. Takie kremy zmniejszają ból oraz stan zapalny w szyjce. Lekarz może przepisać mocniejsze leki, takie jak opioidy, na krótkotrwałym leczeniu umiarkowanego do ciężkiego bólu szyi, zgodnie z Mayo Clinic. Zwiotczające mięśnie, takie jak tramadol zrelaksować sztywne mięśnie szyi zapewniając ulgę w bólu. Lekarz może zalecić kortykosteroidy zastrzyki w szyję. Steroid zastrzyki zmniejszać ból i zapalenie szybko.

Samoopieki

Rozciągnąć mięśnie szyi, delikatnie przesuwając głowę powoli w górę iw dół i na boki do każdego ramienia. Rozciąganie zapewnia elastyczność mięśni szyi, powodując lepsze ukrwienie i uzdrowienie do obszaru, zgodnie z EverydayHealth.com. Zastosowanie ciepła i zimna w okolicy szyi. Zimne okłady stosowane przez 20 minut, trzy razy dziennie obniża obrzęk i stan zapalny. Zastosowanie poduszki na szyję, aby rozluźnić napięte mięśnie i zmniejszyć ból.

Lekarz może zalecić fizjoterapeuta rozwijać ćwiczenia i rozciąganie rutynę na szyi. Ćwiczenia pomagają wzmocnić mięśnie szyi zapewniając lepsze wsparcie.

Możesz również skorzystać z jednostki TENS, aby zmniejszyć ból szyi z elektrostymulacji. Elektrody z urządzenia znajduje się na szyi. Tiny impulsy elektryczne wprowadzić swoje sygnały ból szyi i blok są wysyłane do mózgu. Zapytaj swojego lekarza o użyciu przyczepność do łagodzenia bólu szyi. Leczenie trakcji wykorzystuje ciężary i koła pasowe rozciągnąć mięśnie szyi i zapewnić szybkie ulgę w bólu. Ten rodzaj leczenia powinny być monitorowane przez wykwalifikowanego specjalistę, aby uniknąć obrażeń. Stosować miękką klamra kołnierz do wspierania szyi i odciążenia. Lekarz zaleci, jak długo nosić kołnierz. Zobacz medycznej masażysty o masażu na szyi. Masaż rozluźnia usztywniane mięśnie szyi promujące przepływ krwi i przywrócenie proces gojenia.

Porozmawiaj z lekarzem o wszystkich możliwościach leczenia. Alternatywy dla chirurgii szyi są dostępne.

Jak Uwolnić Torticollis

Kręcz szyi, znany również jako dystonia szyjki macicy, to stan, w którym umowa mięśnie szyi mimowolnie, zmuszając głowę przekręcić na bok. Dystonia szyjki macicy jest bardzo bolesne, choć bardzo rzadko. Zaczyna się łagodnie, raczej gorzej, a może rozpocząć w dowolnym momencie w życiu człowieka, nawet w okresie niemowlęcym. Chociaż nie ma lekarstwa na dystonię szyjną może zostać zwolniony z pewnym interwencji medycznej.

Instrukcje

Porozmawiaj z lekarzem na temat możliwości leczenia kręczu szyi, takich jak odbieranie toksyny botulinowej (Botox) zastrzyki w szyję do natychmiastowego zwolnienia. Powtarzać wstrzyknięcia co trzy do czterech miesięcy. Botox uważany jest za stosunkowo bezpieczne, zgodnie z Mayo Clinic, w przypadku wydania przez wyszkolonego lekarza. Niektóre osoby mogą odczuwać ból w miejscu wstrzyknięcia, ból głowy, świąd i zaczerwienienie skóry lub nudności. Jednakże, efekty uboczne zazwyczaj szybko odprowadzić.

Rozważmy leki na receptę triheksyfenidylu (Artane) i benztropine (Cogentin), które są również stosowane w leczeniu choroby Parkinsona, wraz z zastrzyków botoksu. Korzystanie zwiotczających mięśnie lub na leki bólu licznik może również pomóc. Jak zawsze, porozmawiać z lekarzem na długość przy rozważaniu jakichkolwiek leków na receptę.

Praktyka techniki 3, które pomagają radzić sobie ze stresem. Spróbuj jogi, tai chi i inne ćwiczenia lekkie. Coraz masaż, zabiegi akupunktury i zobaczyć terapeuta są wszystkie inne sposoby, aby pomóc zarządzać i stres.

Get dużo snu, gdy cierpi toriticollis. Objawy często ustępują po śnie. Rób przerwy w ciągu dnia, w którym można się położyć i odpocząć, jeśli to możliwe.

Zastosuj pakiety ciepła do szyi. Ciepła może pomóc rozluźnić napięte mięśnie napięte i daje ulgę.

Wskazówki

  • Widząc fizjoterapeuta może pomóc nauczyć się technik rozciągających, które mogą wzmocnić i rozluźnić napięte mięśnie szyi.
  • Się do lekarza, jeśli cierpią z powodu długotrwałego bólu szyi. Nie próbuj leczyć się bez opieki profesjonalnych. W niektórych poważnych przypadkach, operacja jest wymagana w celu łagodzenia objawów kręczu szyi.

Bólu w szyi z kortyzonu

Kortyzon jest hormonem steroidowym, wytwarzana naturalnie przez nadnercza. Kortyzon strzałów są syntetyczne leki podobne do naturalnego hormonu. Zastrzyki zmniejszyć stan zapalny wokół stawu lub nerwu, co pomaga złagodzić ból. Pacjent z przewlekłym bólem szyi może znaleźć kortyzon strzał korzystny do bólu. (Nr ref. 1)

Funkcja

Wstrzyknięcie kortyzonu bólu szyi są często stosowane w połączeniu z narkozy, aby pomóc w dyskomfort po wstrzyknięciu. Lekarz wstrzykuje kortyzonu bezpośrednio do strefy objętej procesem zapalnym. To może pomóc w przypadku bólu szyi spowodowany pęcznieniem mięśni lub ściągniętym wzrokowego. Kortyzon prace, aby zmniejszyć obrzęk i złagodzić presję.

Zastrzyki steroidowe są podane, aby zapewnić tymczasową ulgę. Jednak upewnij się, że próbowali spoczynek, leki uśmierzające ból, a także ćwiczenia przed rozważeniem zastrzyk. (Nr ref. 1)

Po zabiegu, w miejscu wstrzyknięcia jest czyszczony. Powierzchnia może czuć zdrętwiałe od znieczulenia. Zabezpieczyć obszar dla jednego lub dwóch dni po wstrzyknięciu. Można zastosować okład z lodu, aby złagodzić ból. (Nr 2).

Rodzaje wstrzykiwań

• Aspekt wspólne wstrzyknięcie: steroid jest wtryskiwany do płaszczyzny stawu, małej Cardana na tylnej części kręgu. Tkanki wokół stawu może stać się stan zapalny, powodując ból.
• iniekcję nadtwardówkowa steroidowy: steroid jest wtryskiwana do przestrzeni nadtwardówkowej, która otacza membranę obejmującą kręgosłupa i korzeni nerwowych, w zależności od codziennego Zdrowia.
• blok korzeni nerwowych: wtrysku jest w przestrzeni wokół rdzenia korzeni nerwowych, które są gorące, ponieważ z uszkodzonego dysku. (Nr ref. 1)

Rozważania

Istnieją ograniczenia z kortyzon strzałów. Niektórzy mówią, że częste stosowanie kortyzonu może spowodować pogorszenie chrząstki, według naukowców Mayo Clinic. Lekarze zazwyczaj ograniczyć ilość kortyzon strzałów w jednym stawie. (Nr 2).

Zastrzyki kortyzonu nie są często używane do bólu szyi, ponieważ stanowią znaczne ryzyko dla pacjentów. Należą do nich "," race kortyzonu a przejściowe reakcje, które tworzą presję w obszarze zapalnym i powodują ból, uszkodzenia chrząstki, ryzyko infekcji oraz wzrost poziomu cukru we krwi. (Nr ref. 1)

Jakie zabiegi są dostępne dla Bulging dysków w szyję?

Gdy coś pójdzie nie tak z dyskami galaretowaty między każdego kręgu, nawet codzienne czynności mogą być chore. Czy jest to opisane jako poślizgnął, sprężone, wybrzuszenia lub przepuklina dysku, wynikające ból może promieniować aż do szyi, ramion i głowy. Leczenie można prowadzić na próbie odciążenia nerwów i przywrócenia pełnej funkcji kończyn.

Kontrola bólu

Dzień lub dwa odpoczynku może być wystarczający, aby złagodzić ból problemu dysku. Należy położyć na twardym materacu z twardej poduszce do wspierania szyi i unikać wszelkiej działalności, która wiąże się z obciążeniem na szyi, takich jak podnoszenie, zginanie lub długotrwałego siedzenia. Ale nie leżeć w łóżku dłużej niż kilka dni, bo dłuższych okresów bezczynności może faktycznie pogorszyć sytuację.

Over-the-recepty, takie jak acetaminofen (Tylenol) lub niesteroidowe środki przeciwzapalne (NSAID), takie jak ibuprofen (advil) i sodu naproksen (Aleve), mogą być wystarczające do powstrzymania niewielki ból. Jeśli to nie działa, lekarz może przepisać receptę łagodzącym ból, zwiotczające mięśnie lub steryd.

Ciepła lub zimne okłady oferują ulgę w bólu dla niektórych ludzi. ICE obszar kilka razy dziennie. Lub spróbować gorących kąpieli, gorących opakowania lub podkładki grzewcze. Użyć metody, która daje największą ulgę, lub spróbuj na przemian ciepło i zimno.

Trakcja łagodzi presję na dyskach i może złagodzić ból. Rozciąga się na szyję i zmniejsza skurcze mięśni. Początkowa trakcji powinny być wykonywane pod nadzorem lekarza lub fizjoterapeuty. Później lekarz może przepisać startowej trakcję.

Przezskórna elektryczna stymulacja nerwów (TENS) Urządzenie wysyła impulsy elektryczne do nerwów. Impulsy te nie są bolesne i pomóc złagodzić ból dla wielu ludzi. Lekarz może przepisać jednostki TENS, aby pomóc złagodzić ból pleców.

Ćwiczenie

Ćwiczenia mogą pomóc ból sterowania, funkcja przywracania i zapobiec dalszym szkodom. Lekarz może przepisać przebieg terapii fizycznej, która może obejmować ćwiczeń rozciągających i wzmacniających.

Fizjoterapeuta może zalecić w manewrach McKenzie, serię ruchów mających na rozciąganie dla pacjenta do zrobienia w domu. Zgodnie z Mayo Clinic, te manewry mogą złagodzić ból dla minut do godziny.

Jeśli ból nie ustępuje lub pogarsza, może trzeba rozważyć operację. Przedyskutować swoje opcje z lekarzem.

Zabiegi domowe za ściągniętym nerwem w szyję?

Ściągniętym nerwem w szyi może powodować ból zaczyna się w szyję i podróży do ramienia i pleców regionów. Inne typowe objawy od łagodnego drętwienie do pieczenie w rejonie nóg. Pracownicy służby zdrowia mogą doradzić ściągniętym nerwem domu pacjenta o terapii, takich jak zakup poduszkę szyi. Inne zabiegi domowe obejmują ćwiczenia szyi i wzmocnienie, leki i modyfikacji stylu życia.

Poduszki na szyję

Regularne poduszki mogą oferować komfort szyi codziennie; jednak, poduszki szyi można kupić i stosować w celu złagodzenia mięśnie szyi. To zmniejsza bóle doświadczył podczas snu lub odpoczynku. Poduszki szyi pozwala na łatwe przełączanie pozycji spania. Lekarz lub fizjoterapeuta może polecić poduszkę szyi na ściągniętym nerwem.

Ćwiczenia szyi i wzmocnienie

Ćwiczenia szyi może być przepisywany po lekarz lub fizjoterapeuta wykonał ocenę medyczną. Ćwiczenia szyi może obejmować szyi rozciąga się zachować szyi zrelaksowany. Zwrócić się do dostawcy zdrowia dla poszczególnych ćwiczeń.

Ponadto, silny szyi może pomóc ściągniętym nerwem w szyję. Na przykład, utrzymanie dobrej postawy podczas posiedzenia w celu zmniejszenia presji na karku i zminimalizować dyskomfort.

Leki

Porozmawiaj z lekarzem na temat najlepszego lekarstwa. Może być w stanie wykorzystywać ponad recepty leki przeciwzapalne, takie jak aspiryna. Leki przeciwzapalne mogą zmniejszać ból i pozwala na prowadzenie codziennych czynności, takich jak ubieranie.

Powiedz swoim lekarzem przed użyciem więcej niż zalecana dawka, ponieważ niektóre leki przeciwzapalne mogą powodować problemy zdrowotne. Chcesz lekarz może Cię o dawkowanie i czas na najlepszy bólu.

Zmiany w stylu życia

Fizjoterapeuta lub terapeuta zajęciowy może doradzić zabiegi domowe do ściągniętym nerwem. Jednym z możliwych leczenie stosując okład z lodu dla zmniejszenia bólu. Ponadto zdrowie profesjonalny może sugerować zmniejszenie aktywności sportowe, takie jak jazda na nartach i skoki spadochronowe, gdy masz rozbił nerw w karku. Zmniejsza to szanse na was cierpi poważny uraz, który może wymagać leczenia chirurgicznego.

Zabiegi w domu dla ściągniętym nerwem w szyi, w tym zmiany stylu życia, może być badana przed bardziej zaawansowane leczenie jest zalecane.

Jak leczyć ból żołądka bóle i szyje

Bóle brzucha i bóle szyi są dwa z najczęstszych skarg, że lekarze usłyszeć. Chociaż każda z tych dolegliwości ma własną przyczynę i leczenie, istnieje szereg środków, które można podjąć, aby złagodzić niektóre z dolegliwości.

Instrukcje

Lekarstwo na bóle brzucha

prowadzić dziennik żywności. Najczęstszym źródłem kłopotów żołądka jest niewłaściwa dieta. Biorąc pod uwagę, że można jeść żywności przez cały dzień, a kiedy występują boli, może się okazać, że dany artykuł spożywczy jest winowajcą.

Ogranicz ilość spożywanego mleka. Produkty mleczne są często źródłem dolegliwości żołądkowe dla osób z nietolerancją laktozy. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, należy rozważyć natychmiastowe zużywają ekstrakt malunggay przed spożyciem mleka lub sera.

Take over-the-counter leków w leczeniu bólu żołądka. Leki takie jak GasX i Pepto Bismal są przeznaczone do łagodzenia bólów brzucha związanych z rzeczy, takich jak gaz lub niestrawność.

Poświęć trochę mięty pieprzowej. Herbata z mięty pieprzowej lub nawet miętowe cukierki zawierają naturalnie kojące składniki, które mogą pomóc z bólami brzucha.

Lekarstwo na Sore Neck

snu na plecach. Spać na boku, a zwłaszcza żołądka może spowodować nieprawidłowe szyi wsparcia, która produkuje niepotrzebny nacisk na mięśnie szyi. Dodatkowego wsparcia, roll up ręczników i umieścić go za szyję.

Usiądź tylko w krzesła, które zapewniają dobre podparcie pleców. Pleców i karku są ściśle połączone i wszystko, co dodaje nacisk na miejsca z tyłu na szyi wpłynie również.

poprawić swoją postawę. Slouching może przynieść pleców i szyi z wyrównania i może męczy mięśnie szyi.

Stosowanie poduszki do obszaru, który jest ból. Powinno to być wykonane trzy razy dziennie przez okres około 10 minut w tym samym czasie. Ciepło pomaga zrelaksować mięśnie szyi i może przyspieszyć proces gojenia, jeśli ból szyi jest spowodowane szczepem.

Weź lek przeciwbólowy. Chociaż metoda ta nie będzie traktować źródło bólu, może czasowo złagodzić niektóre z objawów, które występują.

Wskazówki

  • To nie jest profesjonalne doradztwo medyczne. Jeśli ból lub bolesność utrzymuje się dłużej niż kilka dni, należy skonsultować się z lekarzem.

Strona główna Środki zaradcze na szyję Nerve uderzeniowego

Szyjka nerwu uderzeniowy jest powszechnie znany jako ściągniętym nerwu w szyjce. W większości przypadków nerwu uderzenia mogą być skutecznie leczone w domu. Leczenie skupia się na objawy, aż do zmiażdżenia leczy nerwowe na własną rękę. Możesz użyć środków domu w celu leczenia i nerwów zaciśnięcia złagodzić ból i sztywność.

Leczenie na zimno i na gorąco

Użyć termofor lub okład z lodu bezpośrednio na powierzchni w celu złagodzenia bólu. Spróbuj albo leczenie lub zastępcę między gorące i zimne, aby przynieść ulgę. Jeśli nie masz termofor w domu, zmoczyć myjkę z ciepłą wodą, wyciśnij dokładnie i zastosować ciepłe szmatki do ściśniętej nerwu. Możesz też zawinąć lód w myjki do domowej lodem.

Masaż

Użyj masaż zaciśniętego na szyi nerwu, aby rozluźnić mięśnie i łagodzą ból. Możesz pracować mięśnie na własną rękę, lub może masz kogoś masuj ściągnięty nerwów dla Ciebie. Gdy ktoś jest na tym terenie masowania, upewnij się, że zastosowanie jedynie delikatny nacisk, aby nie spowodować więcej bólu. Użyj ciepły olej pomóc szyi zrelaksować podczas masażu.

Ćwiczenia szyi

Spróbuj głowy rolek poluzować mięśnie szyi. Rzuć głową do przodu i powoli toczyć go w prawo kilka razy. Potem w lewo, do tyłu i wykonać rolki szyi. Ćwiczenia te pomagają rozluźnić mięśnie szyi i ulżyć ściągniętym nerwem. Są one szczególnie przydatne, gdy ściągniętym nerwem jest wynikiem siedzi przy biurku lub na komputerze przez cały dzień.

Over-the-counter leki

Użyj over-the-counter leków przeciwzapalnych zmniejsza ból ściągniętym nerwem. Zabiegi te mogą pomóc złagodzić ból na tyle długi, aby korzystać z ćwiczeń i masażu, aby rozluźnić mięśnie. Jeśli używasz leków na receptę, upewnij się, że jesteś w stanie podjąć NLPZ z lekami. Jest to rodzaj leku najczęściej stosowane do leczenia nerwu zaciskowych w szyjce.

Kiedy do lekarza

Objawy ściągniętym nerwem zwykle ustępują w ciągu kilku dni. Gdy stosowane te środki do domu na kilka dni i utrzymuje się ból, to jest czas, aby odwiedzić lekarza. Jeśli ból jest coraz gorzej, pomimo wysiłków na self-care, należy skonsultować się z lekarzem, jak również.

Należy uważać na objawy drętwienie w okolicy lub utrata czucia w szyi. Objawy te mogą być objawy udaru mózgu.

Możliwości leczenia przewlekłego bólu szyi

Przewlekły ból szyi może być wynikiem różnych stanów, takich jak ściągniętym nerwu w szyjce lub uszkodzonej płyty w kręgosłupie. Jak ból szyi traktuje zależy od tego, co jest przyczyną bólu, i istnieje wiele różnych sposobów do leczenia objawów przedmiotowych i źródło bólu. Ból szyi jest częstą dolegliwością, a rokowanie dla jakiejkolwiek formy leczenia jest zazwyczaj bardzo pozytywnie na całkowite wyleczenie.

Ćwiczenia

Jednym z najczęstszych sposobów leczenia bólu szyi są ćwiczeń rozciągających i wzmacniających. Te ćwiczenia nie tylko pomagają wyciągnąć szyję i tymczasowo złagodzić ból, ale pozwalają również na długoterminową ulgę poprzez wzmocnienie mięśni w szyi i łagodzi napięcie na ściągniętym nerwem. Skutecznym ból szyi ćwiczenia jest usiąść w fotelu, patrząc do przodu z głowy i szyi prostej. Powoli kiwać podbródek do klatki piersiowej, a kiedy jesteś tak daleko, jak można go następnie, przytrzymaj licząc do dziesięciu. Następnie powoli przesunąć głowę o centymetr w lewo, z powrotem do centrum, a następnie cala w prawo. Powinno to pomóc w łagodzeniu bólu szyi.

Dla poszczególnych rodzajów bólu karku, to będzie konieczne, aby uzyskać skuteczne korzystanie pułk z certyfikowanym terapeutą fizycznej. Będą one w stanie zdiagnozować choroby i daje serię ćwiczeń, które powinny pomóc złagodzić ból i zacząć budować odporność, że w przyszłości będzie wyeliminować ból. Możesz również zapoznać się z kręgarz, ponieważ mogą one być w stanie pomóc złagodzić ból spowodowany ściągnięty nerwów i niedostosowane stawów.

Leki

Jeśli ból jest ostry, a następnie lekarz może wysłać, aby uzyskać kortyzon strzał. Kortyzon strzału jest wstrzyknięcie kortyzonu hormonu bezpośrednio na powierzchni, powodując ból. W wielu przypadkach rzut odbywa się tak głęboko, że leki mogą być zastosowane bezpośrednio w którym ból pochodzący od.

Inne leki lekarz może przepisać na ból szyi byłoby maść do łagodzenia bólu, który jest stosowany bezpośrednio do obszaru dotkniętego, plastry lecznicze bólu lub zwiotczających mięśnie, aby spróbować i dostać napięte mięśnie, które wywierają presję na nerwy do wydania.

Chirurgia

W skrajnych przypadkach, lekarz może wysłać do chirurga na zabieg chirurgiczny. W trakcie zabiegu chirurgicznego, lekarz może usunąć część rdzenia płyty, który jest wystający na zewnątrz i nacisku na nerw, lub ona może mieć, aby usunąć nadmiar wzrost kości zwana ostroga kostna, która wywiera nacisk na nerw i powoduje ból.

Terapia bólu szyi

Mimo, że większość ludzi ma jakiś ból szyi od czasu do czasu w wyniku śpiące w niewłaściwy sposób lub patrząc na ekran komputera przez dłuższy okres czasu, zazwyczaj te bóle mogą być szybko usunięte. Jednakże, bardziej przewlekłego bólu, należy poddanych terapii.

Ćwiczenia i rozciąganie

Rozciągać i robić ćwiczenia szyi regularnie. Jednym z powodów, dla których szyje uzyskać sztywny lub ból jest, ponieważ nie są wystarczająco elastyczne. Fizjoterapeuta daje pewne wyobrażenie o rodzaju odcinków i ćwiczeń, które należy zrobić. Proste codziennie odcinek szyi może pomóc złagodzić ból.

Zrobić odcinka szyi, zegnij szyję tak, że porusza się w kierunku podbródka klatki piersiowej. Rozszerz swoją szyję i przenieść w górę podbródek tak, że idzie do nieba. Następnie przenieść z boku szyi tak, że prawe ucho porusza się w kierunku prawego ramienia. Przytrzymaj ten odcinek na około 20 sekund i powtórz po lewej stronie. Twój fizjoterapeuta może również polecam robić inne ćwiczenia, w zależności od konkretnego stanu.

Należy również wzmocnić swoją szyję, aby zapobiec przyszłej szkody. Oto jedno ćwiczenie: Połóż dłoń jednej ręki na boku głowy. Użyj mięśni szyi wcisnąć głowę na dłoni, ale nie pozwól, twój ruch ręki. Wykonać trzy powtórzenia tego ćwiczenia na każdej stronie i przytrzymaj przez 10 sekund pozy każdorazowo. To ćwiczenie pozwala budować siłę pominięciem dużo dodatkowego stresu na szyi.

Zastrzyki

Lekarz może wstrzyknąć leki ulgę w bólu jako część procesu leczenia, jeśli ćwiczenia i rozciąganie nie wystarczą, aby złagodzić ból. Lekarz może wstrzyknąć kortykosteroid pobliżu korzeni nerwowych w mięśniach szyi. Lek ten został zaprojektowany, aby pomóc zmniejszyć ból czujesz. Lekarz może również wstrzyknąć lidokainę w celu zdrętwiały kark, gdy jest w bólu.

Trakcja

Lekarz może zalecić trakcję pomóc wyprostować szyję, jeśli ból jest związany z niedopasowaniem kości. Trakcja często obejmuje noszenie kamizelki halo. Trakcji wykorzystuje ciężary i koła pasowe pracują razem, aby pomóc wyrównać szyi. Terapia ta powinna być zawsze wykonywana pod kierunkiem specjalisty. Po sobie kamizelkę halo przez pewien okres czasu, twoje kości będą się ustawić z powrotem na właściwym miejscu. W niektórych przypadkach nie jest trakcja ile potrzeba ile jest czasowe unieruchomienie. Lekarze często zalecają miękkie kołnierze do noszenia na kilka dni, aby zapewnić ulgę bólu przewlekłego.

Szyjki macicy Radiopathy Leczenie za Neck

Radikulopatię szyjki macicy jest stan usytuowany w szyjce spowodowanej ściśniętej i / lub stan zapalny nerwu. Radikulopatia to termin, który opisuje ból, mrowienie i drętwienie, które pojawią się w szyi i promieniuje w dół do barku i ramion. Pierwsza linia leczenia jest odpoczynek, to zmniejsza ruchy i może ewentualnie złagodzić podrażnienie nerwu. Gdy reszta się nie powiedzie, szyja, dekolt kołnierz lub poduszki sugeruje, aby zmniejszyć obciążenie. Jeśli konwencjonalne leczenie jest nieskuteczne, fizyczna terapia, leki i chirurgii są inne dostępne opcje.

Physical Therapy

Osoby z rozpoznaniem radikulopatii szyjnego poczuje ulgę objawów u szyi i kończyn górnych z fizycznych sesji terapeutycznych. Sesje te będą koncentrować się na szyi ćwiczenia wzmacniające w celu zmniejszenia ciśnienia i kompresji nerwów. Nauka prawidłowej postawy, trakcji szyjnego (prostuje i łagodzi presję na szyi) i stymulacja elektryczna jest również w połączeniu z ćwiczeniami dla ogólnego reżimu terapii. Fizykoterapia generalnie przeprowadza się dwa lub trzy razy w tygodniu i może trwać przez okres sześciu tygodni lub dłużej.

Leki

Niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), rozluźniające mięśnie i opioidowe leki, stosowane w leczeniu bólu szyi, zmniejszenie zapalenia i zmniejszyć drętwienie i / lub uczucie mrowienia. Jeśli te leki nie działają, kortykosteroidów zastrzyki lub zewnątrzoponowym bloki są wykonywane w rejonie szyjki macicy, aby pomóc zmniejszyć ból i obrzęk bloku.

Chirurgia

Operacja jest ostatnia opcja leczenia, gdy wszystkie inne metody leczenia zawiodły na radikulopatii szyjki macicy. Operacje szyjki macicy należą foraminotomy (powiększa przejście do korzeni nerwowych w szyi), discectomy (wyjęciu płyty na karku, który jest przyczyną problemów z nerwów) i połączenie (połączenie dwóch lub więcej kości w C1 do C7 szyi zwiększyć dysk przestrzeń do łagodzenia lub ciśnienia kompresji nerwów).

Przyczyny

Najczęstszymi przyczynami radikulopatii szyjnego zwyrodnienia dysku, to dysk i przepuklinę kręgosłupa, które jest niestabilne. Przepuklina dysków może rzutować na nerw, powodując obrzęk i podrażnienie, gdy tarcze wystawać obszaru szyjnego kręgosłupa. Zwężenie kanału kręgowego jest zwężenie przestrzeni nerwowych korzeni podróżować w szyjce. Gdy to nastąpi, może stać się sprężonym nerwów powodujące ból, mrowienie i drętwienie szyi i kończyn górnych. Kurczy się w płytach spowodowane przez starzenie lub chemicznej, jest spowodowane chorobą zwyrodnieniową dysku. Poduszka zmniejsza przestrzeń kręgu powoduje przesunięcie i naciskać na drugiego, co prowadzi do ściągnięty nerwów.

Diagnoza

Szyjki macicy diagnozowania choroby korzeni nerwowych obejmuje pełną historię medyczną i fizycznej w celu określenia czy pacjent jest przystosowana do każdego rodzaju schorzeń kręgosłupa. Lekarz może również zażądać szyjki macicy rentgenowskie, aby zobaczyć czy tarcze lub ostrogi kości są przyczyną objawów. Dalsze badania będą obejmować dodatkowych badań obrazowych za pomocą MRI (rezonans magnetyczny) i TK (tomografia komputerowa). Badania elektryczne w szyi do pomiaru sygnałów nerwowych i / lub impulsy nazwie elektromiografii (EMG) i stymulacji korzeni szyjnych (CRS) są inne opcje diagnostyczne.

Cortizone dla Relief Neck Pain

Ból szyi, znany również jako ból szyjki macicy, jest powszechne i rzadko wskazują na poważne zaburzenia bazowego, zgodnie z Mayo Clinic. Taki ból może być ostre, trwające przez krótki okres, lub przewlekłe, wiszące na kilka dni lub nawet tygodni. Według MedlinePlus, najczęstsze przyczyny bólu szyi jest napięcie mięśni i napięcie; urazów, zwłaszcza kręgosłupa szyjnego; zużyte lub artretyczne stawy; i zaburzenia dysków. Dla niektórych rodzajów bólu szyi, zastrzyki kortyzonu może przynieść znaczną ulgę.

Co to jest kortyzon?

Na stronie internetowej SpineUniverse, Lawrence M. Kamhi, MD, wyjaśnia, że ​​kortyzon jest ściśle związane kortyzolu, który opisuje jako "naturalnego hormonu przeciwzapalny organizmu." Kamhi, interwencyjne specjalista leczenia bólu w Beth Israel Medical Center w Nowym Jorku, mówi, kortykosteroidy, z których kortyzon jest jeden przykład, nie są środki przeciwbólowe per se, ale przynoszą ulgę poprzez zmniejszenie stanu zapalnego, który rozwija się wokół przepuklina dysków w odcinku szyjnym kręgosłupa, a poza nią w ciała.

Procedura wtrysku

Jeśli lekarz podejrzewa, że ​​ból szyi jest spowodowane przez nacisk na nerw, gdy opuszcza kręgosłup szyjny, wtedy prawdopodobnie zamówić zewnątrzoponowe steryd zastrzyk kortyzonu, aby, po pierwsze, potwierdzić swoje podejrzenia, a po drugie, oferują ulgę od bólu jesteś doświadcza. Takie zastrzyki zazwyczaj są podane po zostało lekko uspokojenia i są ukierunkowane na zewnątrzoponowego miejscu, które jest opisane na stronie internetowej American Pain & Wellness jako "obszar bezpośrednio na zewnątrz z worka ochronnego (twardej), który zawiera rdzeń kręgowy."

Po świadoma sedacja jest podawany, z tyłu szyi zostanie całkowicie usunięty ze środkiem przeciw-bakteryjnym. Z fluoroskopii rentgenowskiej lekarz następnie wprowadzić igłę do przestrzeni zewnątrzoponowej i wstrzyknąć niewielką ilość środka kontrastowego, aby potwierdzić prawidłowe umieszczenie. Kiedy to zostanie potwierdzone, będzie wprowadzić mieszaninę miejscowe środki znieczulające, takie jak lidokaina i kortyzonu w obszarze zewnątrzoponowego być leczony. Rzeczywista procedura wtrysk trwa mniej niż 15 minut, chociaż może się odbyć w centrum leczenia lub biurze lekarza, aż efekty sedacji nie wyczerpuje się.

Kontynuacji leczenia

Nie ma gwarancji, że wstrzyknięcie kortyzonu rozwiąże twój ból, chociaż wielu pacjentów ulgę dzięki tej metodzie leczenia. Jeśli nie otrzymasz ulgę, lekarz na pewno nie będzie chciał powtórzyć zastrzyk w tym samym obszarze już leczonych, choć może on sugerować zastrzyk innym zewnątrzoponowego miejscu, że podejrzewa, może być przyczyną bólu. Nie zawsze jest to możliwe, aby dokładnie określić dokładnie, która część kręgosłupa szyjnego jest przyczyną bólu. Jeśli jednak twój pierwszy zastrzyk kortyzonu przynosi ulgę, lekarz prawdopodobnie zaleci okresowo powracać na dalszych zastrzyków, aby utrzymać ból szyi w zatoce.

Leczenie Tennis Elbow

Lód

Jak w przypadku każdego uszkodzenia mięśnia lub ścięgna, zastosować okład z lodu, aby złagodzić ból od łokcia tenisisty. Nie muszą być dowolny skomplikowane; wystarczy włożyć trochę lodu do zamykanej plastikowej torebce, a następnie pokrycie torbę z ręcznikami papierowymi. Możesz albo przytrzymać okład z lodu na łokieć z drugiej strony lub umieścić torbę płaskie i położyć łokieć na nim.

Sprawdź swoje odpoczynek i Technika

Oprzyj łokieć tak długo, jak możesz. Łokieć tenisisty jest uraz na podstawie powtarzalnych ruchów. Tenisiści i golfiści często rozwijają się w wyniku wadliwej techniki, tak pro może być w stanie pomóc zmienić ruch powoduje szkody lub sprawdzić swoją rakietę, aby upewnić się, że nie jest naciągnięty zbyt mocno. Łokieć tenisisty jest często spowodowane przez powtarzalnych ruchów wykonywanych w pracy, a urządzenia ergonomiczne może rozwiązać problem.

Leki

Weź przeciwzapalny lek przeciwbólowy jak ibuprofen czy aspiryna. Wystarczy upewnić się, że nie biorą żadnych innych leków, które reaguje negatywnie z tych leków przeciwzapalnych.

Ortezy

, Jeśli inne metody leczenia nie są skuteczne w leczeniu łokieć tenisisty, lekarz może zalecić noszenie jakiegoś podobnego urządzenia ortezy nadgarstka klamra. Ortezy urządzenie działa na zasadzie zmniejszania bólu przez unieruchomienie mięśnie i ścięgna przez przeciwwagę. Czy tak tylko pod nadzorem lekarza, ponieważ może skończyć robi więcej szkody niż pożytku.

Kortyzon wtrysku

Zastrzyki kortyzonu są kolejnym krokiem w leczeniu poważny przypadek łokieć tenisisty. Zastrzyki podaje się bezpośrednio na miejscu, aby zmniejszyć ból zapalenia mięśni i ścięgien. Ma to na celu zmniejszenie bólu, ale musi towarzyszyć zobowiązanie do zatrzymywania specyficzne ruchy, które spowodowały stan.

Chirurgia

Operacja jest ostateczna odpowiedź na przewlekłe łokieć tenisisty, ale zaleca się tylko wtedy, gdy ból utrzymuje się przez co najmniej sześć miesięcy z żadnym innym leczeniem stwarzamy pozytywny wpływ. Operacja zazwyczaj usuwa zapalenie ścięgna i zastępuje go zdrowego ścięgna. Choć brzmi to jak poważnej operacji, w wielu przypadkach to się robi w warunkach ambulatoryjnych. Odzysk i czas rehabilitacji zmieniać w zależności od pacjenta, ale w wielu przypadkach całkowite wyleczenie jest spodziewana.

Bólu mięśni szyi

Ból mięśni szyi jest trudne do zignorowania. Wydaje się, że bez względu na to, co robisz lub, w którą stronę skręcić, to tam dokuczliwy na ciebie. Ból mięśni w szyi może być spowodowane przez wiele różnych źródeł, od rdzenia uszkodzenia napięcie mięśni od spania z głowy i szyi pod dziwnym kątem. Leczenia tych objawów jest najbardziej zbliżył się za pomocą kombinacji metod humanitarnych.

Dom i Over-the-counter środki zaradcze

Jeśli występują bóle mięśni karku, spróbuj znaleźć miejsce do odpoczynku, który jest wygodny. Powstrzymują się od wszelkich energicznej działalności na dzień lub dwa, a reszta jak najbardziej. Spróbować umieszczenie ciepła elementu grzejnego na powierzchni przez 15 minut w tym samym czasie. Czasami ciepły prysznic lub kąpiel może zapewnić ulgę, jak również. Brać leki przeciwzapalne, takie jak ibuprofen (Advil) lub naproksen (Aleve). Jeśli objawy nie mijają lub zmniejszyć znacząco w ciągu 24 do 48 godzin, odwiedź swojego lekarza rodzinnego.

Interwencja medyczna

Ból mięśni w szyi, że nie ustąpi na okres jednego lub dwóch dni mogą bardziej poważny problem. Kręgosłupa, takie jak warunki, skompresowanych dysków przepukliny dysków, ostrogi kości i choroby zwyrodnieniowej dysku może spowodować odkształcenia, stanu zapalnego i bólu w okolicznych mięśni karku i pleców. Lekarz może nakazać różnych procedur diagnostycznych w celu sprawdzenia problemów z kręgosłupem. Jeśli stan kręgosłupa jest przyczyną bólu mięśni szyi, lekarz może zalecić, aby poddać się operacji, aby rozwiązać problem. W międzyczasie, lekarz może przepisać leki przeciwbólowe silniejsze i / lub spróbuj zastrzyki kortyzonu dla chwilowej ulgi.

Zapobieganie Ból mięśni szyi

Zmiany w stylu życia może pomóc złagodzić ból mięśni i zapobiec w okolicy szyi. Bądź świadomy swojej postawy, jak można siedzieć i stać. Słaba postawa może powodować zmęczenie mięśni i kręgosłupa. Być także świadoma napięcia; stres może doprowadzić do napiętych mięśni, które mogą z kolei powodować dyskomfort. Spróbuj zmniejszyć stres poprzez regularne ćwiczenia, coraz dużo snu, zdrowej diety, a co czas do zabawy i relaksu. Zawsze rozciągnąć prawidłowo i rozgrzać powoli, kiedy zaczynasz wykonywać.

Jak wyeliminować ból neuropatyczny

Neuropatii jest stanem, w którym nerwy usterka peryferyjnego. Jest to najczęściej związane z cukrzycą, jednak można rozwijać alkoholu, narkotyków lub raka związanego z neuropatią, aby wymienić tylko kilka. Neuropatia może być bolesne, jak twoje obwodowych nerwów, które kontrolują swoje umiejętności ruchowe, czuciowe i autonomiczne nerwy są zaangażowane. Te nerwy połączyć mózg z rdzeniem kręgowym i wysyłać wiadomości do skóry, mięśni i narządów wewnętrznych; czasami te sygnały obejmować ból. Objawy neuropatii są, utrata czucia w nogach, rękach i nogach, które będą mieć wpływ na równowagę, ból i uczucie mrowienie w kończynach, męskiej impotencję, problemy urologiczne, zaparcia, nudności, zaburzenia mowy i nietolerancja ciepła. Istnieją różne zabiegi, leki i terapie, które mogą pomóc zmniejszyć, a czasem wyeliminować objawy bólu neuropatycznego.

Instrukcje

Eliminacja bólu związanego z neuropatią biorąc leki przepisane przez lekarza. Leki przeciwdepresyjne nie są podane do ludzi tylko z powodu depresji, że łagodzi nerwobóle, zgodnie z National Diabetes Information Clearing House. Przejąć przeciwbólowych ból licznik do kontroli łagodnego bólu neuropatycznego.

Łaty Użyj skóry, zastrzyki i kremy do kontrolowania bólu. Ból związany z neuropatią mogą być łagodzone w plastry i kremy, które są stosowane na skórę. Te kremy są dostępne przez lekarza i to krem ​​kapsaicyna, która jest wykonana z pieprzem cayenne i łatek lidokainy i zastrzyki. Wcierać krem ​​lub umieścić plaster na nogi, jak to jest zazwyczaj jednym z najbardziej bolesnych obszarów, gdy masz neuropatii.

kontroli cukrzycy w celu zmniejszenia objawów neuropatii, w tym ból nerwu. Jeść odpowiedniej diety cukrzycowej i śledzić insuliny, aby utrzymać poziom glukozy w granicach normy. Poprawić swoje zdrowie żywieniowe suplementów witaminy.

Ćwiczenia fizyczne lub inne leczenie zgodnie z zaleceniami lekarza, aby zwiększyć kontrolę i siłę mięśni, które może wyeliminować ból. Fizykoterapia i ćwiczenia mogą zwiększyć krążenie krwi i poprawić równowagę i wzmocnienie mięśni.

wyeliminować ból z pościel i koce na nogi w nocy za pomocą urządzenia o nazwie "łóżko kołyska" lub płyta kolana. Urządzenia te koce się podnieść, aby nie naciskać na bolesnych stopach.

Wskazówki

  • Przestać brać narkotyki i pić alkohol, jeśli masz narkotyków lub alkoholu neuropatii indukowanej. Najistotniejszą metodą leczenia w odwracaniu objawów neuropatii jest kontrolowanie lub ograniczanie, co powoduje jej. Nie będzie w stanie leczyć neuropatię alkoholu lub narkotyków, jeśli nadal pić lub ćpać.

Leki stosowane w bólu z Porażeniem Mózgowym

Ból z porażeniem mózgowym (CP), zaburzeń neurologicznych, które wpływają koordynacji mięśniowej i ruch ciała może być spowodowany przez szczelne mięśni. Różne leki mogą pomóc zapewnić CP bólu.

Rodzaje

Przeciwskurczowe i przeciwskurczowe wstrzykiwania są zazwyczaj rodzaj leków stosowanych w łagodzeniu bólu CP.

Przeciwskurczowe

Przeciwskurczowe zazwyczaj są w formie tabletek. Diazepam (Valium) baklofen (Lioresal) i dantrolen sodu (Dantrium) są przykładami przeciwskurczowe.

Wstrzykiwania przeciwskurczowe

Iniekcji przeciwskurczowe są wstrzykiwane bezpośrednio do organizmu. Botox wstrzykiwań i alkohol "myje" są rodzaje przeciwskurczowych iniekcyjnych do łagodzenia bólu CP.

Korzyści

Leki stosowane w mózgowym porażeniem dziecięcym łagodzenia bólu rozluźnić mięśnie, co pomaga funkcjonować porażenie mózgowe chorych lepiej.

Skutki uboczne

Przeciwkonwulsyjne może doprowadzić do zmęczenia. W rzadkich przypadkach może zastrzyki z botoksu mogą powodować problemy z oddychaniem lub połykaniem.

Ortopedia i porażenie mózgowe

Ortopedia jest dziedziną medycyny, która traktuje warunków wpływających na kości, więzadła, stawy, ścięgna, mięśnie i / lub nerwów. Lekarz ortopeda może być wezwany do leczenia pacjenta z porażeniem mózgowym, zaburzeń neurologicznych, które upośledza koordynację mięśni i ruchy ciała.

Znaczenie

Cele leczenia ortopedycznego na porażenie mózgowe obejmują zmniejszenie sztywność mięśni i zapobiega deformacji. Ortopedyczne stosowane techniki, aby osiągnąć te cele obejmują leków, ortezy i chirurgii.

Leki

Ortopedzi może przepisać baklofenu lub botox do pacjentów, aby zmniejszyć sztywność mięśni. Baklofen można podawać albo doustnie albo za pomocą wszczepionej chirurgicznie pompy. Botox jest podawany poprzez zastrzyki i rozluźnia mięśnie, blokując przekazywanie impulsów nerwowych.

Ortezy

Ortezy są niestandardowe wsparcie zużyte urządzenia do przechowywania części ciała w prawidłowej pozycji i zapobiega deformacji. Dla pacjentów z mózgowym porażeniem, ortopedzi może przepisać ortezy, w tym AFOs Ortezy (kostka), stopa tylnych szelek, wkładki do butów i immobilizera kolanowych.

Chirurgia

Typowe problemy związane z mózgowe porażenie, które mogą wymagać interwencji chirurgicznej to nieregularny chód i hip dyslokacji. Zwolnienie przywodziciela, rozdzielając mięśni przywodziciela w pachwinie lub osteotomii miednicy, przemieszczenie biodra, mogą być wykonywane w leczeniu tych problemów. Dodatkowo procedura chirurgiczna grzbietowej kręgosłupa zwane selektywne rizotomię można wykonać, aby zmniejszyć sztywność mięśni.

Rozważania

Leczenie porażenia mózgowego to wspólny wysiłek. Ortopedyczne lekarze mogą pracować z innymi profesjonalistami medycznymi, takimi jak fizjoterapeutów i terapeutów zajęciowych, w trakcie leczenia.

Jak Neck Ćwiczenia Wzmocnienie szyi?

Dlaczego jest tak ważne, aby utrzymać silne mięśnie szyi?

Neck wzmocnienie ćwiczenia nie są skuteczne tylko w zmniejszaniu ryzyka chorób układu mięśniowo-szkieletowego, ale może również pomóc uniknąć poważnych urazów w sportach kontaktowych i innych urazów, takich jak bicz bicz, które mogą siać spustoszenie na mięśnie szyi. Niestety, jeśli chodzi o wykonywanie, szyjka jest zwykle jednym z najbardziej zaniedbane części ciała, a ponieważ średnia treningu zazwyczaj nie zawierają procedury do obwodu szyi, działania te mogą łatwo być pominięte. Podejmowania wysiłku sumienia, aby dodać kilka ćwiczeń szyi wzmacniająca do treningu może być bardzo korzystne dla utrzymania dobrej postawy i równowagę.

Jakie ćwiczenia są najlepsze?

Nie musisz się na wycieczkę do centrum odnowy biologicznej, w celu wzmocnienia mięśni szyi. Ćwiczenia izometryczne szyi może pomóc osiągnąć silne mięśnie szyi bezpiecznie, bez potrzeby ciężkiego sprzętu siłowni. Ćwiczenia izometryczne wykorzystuje odporność wzmocnić mięśnie i tonu. Ta forma ruchu jest bardzo skuteczny, więc podkreślić, wolne, że może być również używana do rehabilitacji. Jednym z najlepszych ćwiczeń wzmacniających izometryczne szyi są znane jako izometryczne zjeżdżalniami. W tym ćwiczeniu, połóż prawą dłoń na prawym policzku, siedząc prosto i patrząc prosto przed siebie. Trzymaj głowę i szyję mocno w miejscu, próbując prawą ręką wcisnąć głowę nad do lewej strony. Własne ciało pomogą tworzyć opór mięśni wzmocnienia jak trzymasz firma i zapobiec przechyleniu głowy w lewo. Wykonywać izometryczne slajdy po obu stronach głowy, trzymając przez co najmniej 10 sekund z każdej strony, powtarzając w razie potrzeby. Wskazówki do przodu i do tyłu również wzmocnić szyję i można wykonać siedząc. Wystarczy przechylić głowę do przodu, przyciskając podbródek mocno do szyi przez 10 sekund, a następnie przechylić głowę do tyłu tak daleko, jak to możliwe, nie powodując dyskomfortu i przytrzymaj przez 10 sekund; powtarzać.

Jak ćwiczenia wzmacniające szyję osiągnąć rezultaty?

Jak w przypadku każdego ćwiczenia wzmacniające mięśnie, odporność powoduje obciążenie mięśni, co osłabia i powoduje małe łzy w włóknach mięśniowych. Twoje ciało, a następnie zaczyna się szybki proces naprawy sprawia, że ​​mięśnie jeszcze silniejsze niż były wcześniej, zwiększając gęstość i grubość mięśni. Proces jest powtarzany z każdym treningiem, coraz silniejsza po każdej uzdrowienia.

Nie przez to zrobić

Podczas ćwiczenia wzmacniające szyi może być bardzo korzystne, ważne jest, aby słuchać swojego ciała podczas wykonywania jakiejkolwiek formy ćwiczeń i wiedzieć, kiedy odejść. Jeśli w dowolnym momencie wystąpić silny ból lub dyskomfort w trakcie dowolnych szyi ćwiczenia wzmacniające lub innego treningu w tym zakresie, należy natychmiast przerwać. Dać czas na odpoczynek ciała i leczyć, jeśli overextended. Lepiej jest wziąć kilka dni wolnego od ćwiczeń niż nadal pracować na zewnątrz i ryzykować możliwość powodując większe obrażenia. Jeśli ból nie ustępuje, należy skontaktować się z lekarzem.

Jak uniknąć sztywny kark podczas snu

Budząc się rano z sztywność karku jest częstym problemem. Aby pokonać sztywny kark, starają się unikać potencjalnych przyczyn. Ból jest na tak stopniowo przez całą noc, nie zdają sobie sprawy, boli aż do następnego ranka. Wykonaj następujące kroki, aby zidentyfikować i naprawić problemy sztywne szyi.

Instrukcje

Użyj właściwego poduszkę. Upewnij się, że poduszka podnosi głowę około trzech centymetrów wyższy od swojego ciała, gdy leżąc na plecach lub boku. Dobre poduszki kołyski głowę wygodnie i utrzymuje szyję obsługiwane przez noc. Spanie z szyi pod nienaturalnym kątem jest najczęstszą przyczyną szczepu szyi. Rozważyć zakup specjalnie zaprojektowanego szyję poduszkę jeśli często budzę się z sztywność karku.

spać na twardym materacu. Nawet jeśli masz odpowiednią poduszkę, miękkie, ugięcia materaca można pokonać dobrą postawę podczas snu. Dobra postawa w nocy jest tak samo ważne jak dobrej postawy w ciągu dnia. Idealnie, materac i poduszka powinny łączyć, aby utrzymać kręgosłup i szyję w linii, aby zapobiec napięcie mięśni i sztywność karku.

Unikaj spania w projekcie. Otwarte okno sypialni i świeże powietrze to przynosi może być korzystne, ale jeśli wiatr wieje w na szyi przez całą noc, może się zrelaksować mięśnie prowadzi do sztywności rano. Spanie z klimatyzatora może zrobić to samo. Jeśli musisz spać przy otwartym oknie lub w klimatyzację, przenieść swoje łóżko, aby umieścić w sypialni, gdy nie jesteś w projekcie.

Nie należy spać na brzuchu. Ta postawa podnosi głowę nieprawidłowo i może zmusić głowę, aby włączyć się zbyt daleko na bok, napinając szyję. Jeśli masz tendencję do roli na brzuchu podczas snu, spróbuj umieścić poduszki na każdej stronie ciała, aby utrzymać się z toczenia.

rozładować napięcie w szyi za pomocą kilku prostych ćwiczenia rozciągające przed snem. Stres może zbudować w ciągu dnia, a jeśli nie podejmie kroki w celu zrelaksowania szyi, szczep może nasilać się w nocy. Może to również pomóc, aby rozciągnąć się w łóżku, gdy budzisz się rano, zanim wstanie z łóżka.

Skonsultuj się z lekarzem, jeśli sztywność karku utrzymuje mimo wszystkich wysiłków, aby to poprawić. Przewlekłe sztywność karku może być symtom z bardziej poważnych problemów.

Wskazówki

  • Prawo szyi poduszka jest indywidualny wybór na podstawie rozmiaru, wagi i innych szczególnych warunkach może być. Zobacz sekcję źródłem informacji i źródeł poduszki szyi.

Jak zapobiec obrzęk szyi

Niestety, ból karku jest częstym schorzeniem w naszym szybkim tempie, stresującym świecie. Kiedy mięśnie szyi stają się mocno z powodu kontuzji lub napięcia, płyny zacząć budować w tkankach, powodując dyskomfort obciążających obrzęk. Podjęcie kroków w celu zapobiegania i zmniejszania obrzęku szyi nie tylko przyczynić się do łagodzenia bólu, będzie to również pomóc w promowaniu gojenia.

Instrukcje

1, pić dużo wody, aby zapobiec szyi obrzęk. Gdy mięśnie stają rannych pogorszone uwalniają toksyny do otaczających tkanek, co może jeszcze bardziej pogarszają problem jeśli nie usuwane z organizmu. Woda nie tylko pomoże zachować wspólne przestrzenie i tkanki mięśniowe smarowane, będzie to również pomóc, aby wypłukać toksyny, że wspieranie dalszego pęcznienia.

Utrzymanie dobrej postawy, szczególnie jeśli siedzisz na długie okresy czasu. Upewnij się, że krzesło biurko i komputer są rozmieszczone tak, że twoja głowa jest utrzymywany w pozycji pionowej, aby uniknąć trzymając głowę w górę, w dół lub wyłączone przez dłuższy czas, aby zapobiec obrzęk i ból szyi.

regularnie ćwiczyć szyję, po prostu biorąc na chwilę usiąść prosto, spojrzeć w obie strony i obrócić głowę w górę iw dół. Proste ruchy szyi pomoże zapobiec narastaniu napięcia i zachować płynów ustrojowych ruchu zamiast budować się stworzyć problem.

Upewnij się, że twoja głowa jest prawidłowo obsługiwany podczas snu. Podczas gdy chcesz, aby poduszka być na tyle duże, że to popiera szyi od ramion do tyłu szyi, nie ma to być tak wysokie, że twoja głowa jest podniesiona powyżej prostej z organizmu. Jeśli cierpisz na bóle szyi regularnie, możesz rozważyć zakup specjalnej poduszki, który został zaprojektowany, aby dać odpowiednie wsparcie szyi i głowy.

5 Epoka obrzęk szyi, gdy jest obecny, aby pomóc płynów odepchnąć od obszaru i zmniejszyć ból. Lód może być stosowane trzy do czterech razy dziennie przez 15 do 20 minut w tym samym czasie. Upewnij się, że chronią skórę poprzez umieszczenie szmatki między lodem i szyi.