Digidexo.com

technika graston

Techniki Graston podeszwowe

Rozlane zapalenie powięzi podeszwy jest bolesnym stanem, który powoduje ból pięty z powodu zapalenia tkanek miękkich, który łączy palce do pięty. Kabina ból być przewlekły i zakłócać normalnej działalności. To jest trudne do leczenia, ponieważ poszkodowany najczęściej musi chodzić lub stać na codzień, hamując proces powięzi gojenia podeszwowego - może to potrwać nawet do roku. Technika Graston jest jedną z metod leczenia zapalenia powięzi podeszwy, które mogą przyspieszyć czas regeneracji.

Tło

Technika Graston pierwotnie sformułowane przez sportowca, który był nękany przez uszkodzenia tkanek miękkich wolno gojenia. Bo miał tło Mechanik, wierzył, że stosowanie metalowych narzędzi do obszaru poszkodowanej by przyspieszyć ten proces. W 1994 roku, badania medyczne rozpoczął od techniki. Ze względu na sukces badań, istnieje obecnie ponad 6500 lekarzy z całego świata, którzy włączone technikę Graston do ich możliwości leczenia zapalenia powięzi podeszwy.

Podstawy techniki

To jest dobry pomysł, aby szukać profesjonalnej pomocy medycznej w celu uzyskania techniki Graston ustawione w powięzi podeszwy, ponieważ wymaga szkolenia aplikacji jednocześnie zatrudniając stosowania specjalnych opatentowanych narzędzi ze stali nierdzewnej.

Proces

Lekarz, który został odpowiednio przeszkolony w technice przeniesie instrumentów metalowych na obszarze poszkodowanej w zwięzły i zamierzonego sposobu. Podczas tego procesu, klinicysta jest w stanie poczuć grudkowatą obszaru tkanki miękkiej. Na nierówne powierzchnie są zasadniczo blizny lub zrosty. Lekarz zrywa te lumpy obszary. Proces powtarza się w ciągu kilku tygodni leczenia jest często wykonywane dwa tygodnie. W czasie, zapalenie powięzi podeszwowy może być często wyleczone w szybszym tempie, stosując technikę Graston stosunku do tradycyjnych metod.

Podczas gdy jesteś w trakcie leczenia techniką Graston, można dalej z normalnej działalności. Może być skutki uboczne, takie jak obrzęk i siniaki, ale te są zwykle łagodne. Trzeba będzie wykonać ćwiczenia rozciągające i oblodzenia natychmiast po każdym zabiegu.

Zapobieganie

Nadmierne stopy, który obejmuje powtarzające się rozrywaniu oraz rozciąganie może być jedną z przyczyn tego stanu zapalnego i bólu powięzi podeszwy według Mayo Clinic. Dodatkowo, w jednym wieku, powięzi podeszwy staje się mniej giętkie i oferuje mniej korzyści amortyzujące. W rezultacie rozcięgna podeszwowego staje się bardziej podatna na uszkodzenia.

Proste rzeczy można zrobić, aby zminimalizować ryzyko zapalenia powięzi podeszwy obejmują utrzymanie prawidłowej wagi ciała, noszenie butów dobrej jakości i nie przesadza podtrzymujące czynności, które mogą uszkodzić powięzi podeszwy, jak stojąc na długie okresy czasu, rozszerzenie bieganie i skakanie.

Wynagrodzenia dla Techników Certified EMG

EMG testuje odpowiedź mięśni na stymulację nerwów. Procedura może określić, czy pacjent ma zaburzenia nerwowo-mięśniowe i pomaga lekarze dokonać diagnozy. Techników EMG może uzyskać certyfikat od organizacji zawodowej; certyfikacji nie zawsze skutkuje wyższym wynagrodzeniem, ale może to oznaczać lepsze możliwości pracy. Większość certyfikowanych techników EMG zarobić co najmniej $ 18 za godzinę od roku 2010.

Opis pracy

EMG technik wyjaśnia procedurę testową dla pacjenta, a następnie wstawia elektrody do mięśnia. Mierzy on aktywność elektryczną mięśni podczas spoczynku i różnych poziomach skurczu, a wyniki wyświetlane na monitorze. Techników EMG może pomóc lekarzom w powiązanych, ale bardziej złożonych procedur. Oni również kalibrację, regulację i utrzymanie sprzętu EMG. Niektóre obiekty wymagają techników EMG mieć przynajmniej dyplom wyższej uczelni w dziedzinie ochrony zdrowia, jak również uprawnienia zawodowe.

Średnie i Mediana Wynagrodzenia

Amerykański Departament Pracy obejmuje EMG techników w ogólnej kategorii wykwalifikowanych technologów zdrowia i techników, a także przewiduje silny wzrost miejsc pracy w tym szerokim klasyfikacji zawodowej przez co najmniej 2018 roku Certified EMG techników i innych wykwalifikowanych techników miał średnią pensję w wysokości 20,31 dolarów za godzinę, jak maja 2010 roku, wynosząca 42240 dolarów rocznie, zgodnie z BLS. Średnia pensja była niższa, w 18,49 dolarów za godzinę, lub 38.460 dolary rocznie.

Wysokość wynagrodzenia

Średniej 50 procent skali płac dla certyfikowanych techników EMG w 2010 roku było 14,84 dolarów do 24,50 dolarów za godzinę, lub 30.860 dolarów do 50970 dolarów rocznie. Dolna 10 procent wynagrodzenia tych techników "były na poziomie lub poniżej 12,30 dolarów za godzinę, lub 25.590 dolarów rocznie. 10 top procent zarobił ponad dwukrotność tej kwoty, na 31,04 dolarów za godzinę i więcej, lub 64.560 dolarów rocznie i więcej.

Rodzaje zatrudnienia

Największa liczba certyfikowanych techników EMG pracować szpitalach ogólnych medycznych i chirurgicznych, zdobywając 20,62 dolarów za godzinę, średnio, lub 42,900 dolarów rocznie. Inni znajdują zatrudnienie z ośrodków opieki ambulatoryjnej przy średniej pensji 18,80 dolarów za godzinę, ambulatoryjne świadczenia zdrowotne na 19,74 dolarów i laboratoria medyczne i diagnostyczne na 21,08 dolarów. Techników EMG pracujących w gabinetach lekarskich zdobył 18,70 dolarów za godzinę, średnio, w biurach i innych pracowników służby zdrowia, takich jak fizjoterapeutów, 17,01 dolarów za godzinę. Szczególnie wysokie płacenia okazja była z rządem federalnym, w tym ustawień, takich jak szpitale, Veterans Affairs w średniej pensji 25,92 dolarów za godzinę, lub 53,900 dolarów rocznie.

Graston Metoder og verktøy

Graston Metoder og verktøy


I likhet med konvensjonell manipulasjon, sikter Graston Technique å fjerne interne arrvev ved å manipulere bløtvev. Teknikken var basert på verk av Dr. James Cyriax, en engelsk ortopedisk kirurg. Andre bygger på hans arbeid for å inkludere bruk av et bestemt sett av metallredskaper for å manipulere og massasje muskler. Dette manipulasjon bidrar til å bryte ned arrvev og andre restriktive muskelproblemer, frigjøre pasienter fra tilhørende smerter og tetthet.

Den Graston Technique

Den Graston Technique er en sertifisert og varemerke teknikk som bare helsepersonell som har fullført Graton techniques kurs kan bruke. Ved hjelp av spesialverktøy, utøvere gni de rammede områder av en pasients muskler, dette tillater lege og pasient til å føle effekten av å skremme på overflaten av musklene. Gjentatte behandlingskurer fjerne og lindre skremmer, skaper fulle fleksibilitet og mobilitet og fjerne smerte.

Graston Technique Instrumenter

De instrumentene som benyttes i teknikken er et sett med seks patenterte formede metallverktøy. Deres former er ment å forme de ulike konturene av menneskekroppen og gi tilgang til dypere muskler enn mulig gjennom hånd massasje og manipulasjon. Den Graston Technique hjemmeside antyder også de er diagnostiske verktøy, som sier at bare "som et stetoskop forsterker hva det menneskelige øret kan høre, så gjør instrumentene øke betydelig hva menneskehender kan føle."

Fordeler for pasientene

Mens teknikken ble utviklet spesielt for bruk på idrettsutøvere, har det bredere bruksområder og fordeler. Bruk av Graston Technique kan fremskynde behandling og utvinning ganger for pasienter som spesialister ville tradisjonelt behandle ved muskel manipulasjon. Rapporter har bemerket klinisk suksess i herding eller lindre kroniske tilstander som antas å være permanente skader.

Fordeler for klinikere

Den Graston teknikk kan gi klinikere en forbedret fremgangsmåte for behandling og diagnostisering. Det reduserer også manuell stress involvert i å tilby tradisjonelle former for muskelmanipulasjon, og så reduserer risiko for assosierte skader. Teknikken, og det er trening, er godkjent av styret i Certification (BOC), den eneste akkreditert sertifiseringsorgan for atletisk trenere i USA.

Jak korzystać z techniki Mąż-trenował porodzie

Wiele razy, telewizja i filmy przedstawiają mąż kobiety w ciąży są w lewo, kiedy nadszedł czas na rzeczywistej urodzenia. Z techniką porodu mąż-trener, że nie jest to przypadek. Jak ten artykuł omawia kilka prostych kroków niezbędnych, by stać się mistrzem tej techniki.

Instrukcje

Staje się wielkim trenerem

Zacznij od opracowania planu porodu. Plan ten zawiera wszystko, co może, z którego chcesz mieć dziecko do tego, czy chcesz używać narkotyków. Rozwijać ten plan na początku ciąży i trzymać się go, gdy dziecko jest gotowe przyjść.

Określić najlepsze techniki relaksacyjne. By dowiedzieć się, co pomaga zatrzymać zrelaksowany jak kobiety w ciąży, będziesz o wiele bardziej przygotowany po to jest czas, aby mieć dziecko. Dowiedzieć się, co sprawia, że ​​najbardziej komfortowe środki określające w jaki sposób chcesz położyć się w łóżku w czasie porodu i co chcesz dzieje wokół wokół (lub wyłączyć telewizor, muzyka gra w tle, itp).

Ćwicz co noc z żoną. Pomóż jej w miłej stan umysłu udając pracę rozpoczął i symulacji, co można zrobić w tej sytuacji, że będzie w końcu tak naprawdę do czynienia. Oznacza to, że koncentrując się na metodach relaksacyjnych co noc, aż czujesz się komfortowo robić je nawet bez myślenia.

praktykują "głowę w poduszkę" techniki. Technika ta jest świetnym sposobem na relaks. Wyobraź sobie głowę swojej żony jako bardzo ciężki i myśleć o sile potrzebnej jej szyi i ramion, aby utrzymać go. Pomóż jej praktyka ustanawiające na łóżku i pozwolić jej szyję i ramiona pójść zupełnie bezwładne. powiedz jej, aby wyobrazić sobie głowę "tonący w poduszkę" i przeżywa ulgę, że ona czuje, nie mając trzymać głowę w górę. To naprawdę pomaga w pracy.

Praktyka oddychania. Istnieje wiele różnych sposobów, że jako mąż możesz pomóc żonie z. Niektóre są lepsze od innych i po prostu trzeba dowiedzieć się, który działa najlepiej dla was obojga.

Wskazówki

  • Praktyka czyni mistrza, więc nad tym co noc. Zacząć na początku ciąży, więc nie starają się pod koniec.

Graston Technique for Plantar fasciitis

Plantar fasciitis er den vanligste årsaken til hæl smerter. Forårsaket av betennelse i vevet som går langs bunnen av foten og forbinder hælen til tærne, kan plantar fasciitis bli kroniske og være smertefullt nok til å forstyrre normale aktiviteter. Den Graston Technique® er ett alternativ for behandling av kronisk plantar fasciitt og gjenopprette funksjon.

Historie

Den Graston Technique® ble tenkt av en idrettsutøver som var frustrert over sin langsom bedring etter en soft-vev skade. Siden han hadde en bakgrunn innen maskinering, han lurte på om metallinstrumenter kan brukes til å bidra til å gjenopprette bevegelsesområdet til skadde vev. Forskning på teknikken begynte i Indiana i 1994, og morselskapet begynte å trene klinikere å bruke teknikken i 1999. Nå er det nesten 6000 klinikere som bruker Graston Technique® som en del av deres rehabiliteringsprogram, og teknikken er en del av pensum på 29 høyskoler / universiteter (se Ressurser avsnitt for å finne utøvere).

Funksjoner

Fascia er laget av lag av bindevev som omgir muskler, leddbånd, sener og andre kroppsdeler. Kroniske bløtdelsskader som plantar fasciitt inkluderer ofte arrvev og / eller sammenvoksninger som kan gjøre konseptet "stiv" og begrense omfanget av bevegelse. Mange behandlinger for plantar fasciitis bære strekke muskler, sener og fascia av kalven og foten.

Den Graston Technique® er en metode for å strekke de vev som er involvert i plantar fasciitt for å redusere smerte og bedre utvalg av bevegelse. Den teknikken bruker patentert rustfritt stål instrumenter, som klinikeren beveger seg i løpet av de berørte områdene i en foreskrevet måte. Hvert instrument er formet og veiet for et spesifikt område på kroppen. For behandling av plantar fasciitis, blir de instrumenter som brukes sammen gastrocnemius muskelen (den store muskler i leggen), den første metatarsophalangeal leddet (hvor stortåen kobles til foten) og den mediale calcaneal tuberosity (bule i hælen på benet erke-siden av foten).

Under Graston Technique® behandlinger, klinikeren fast presser rustfritt stål instrument i det berørte området, og stadig beveger instrumentet over området. Mens flytting av instrumentet over huden, kan klinikeren føler "humpete" områder der arrvev eller sammenvoksninger er. Den milde trekking av apparatet på tvers av vevet er utformet for å bryte opp sammenvoksninger eller arrvev, frigjøre vevet for økt bevegelsesutslag. Pasienten er ikke begrenset i hans eller hennes aktiviteter under behandling med Graston Technique. Behandleren vil ha pasienten gjøre en kort oppvarming før behandling, og strekke og bruke isen etterpå. Pasientene har vanligvis behandlinger to ganger i uken i 4-5 uker.

Alternatives

Metoder for å redusere smerte og øke omfanget av bevegelse i plantar fasciitis lider inkluderer isen massasje, bruk av anti-inflammatoriske medisiner, stretching og styrke øvelser, bruk av natt splinter, ultralyd eller galvanisk terapi, og ekstrakorporal sjokkbølgebehandling. Din lege eller fysioterapeut kan hjelpe deg å avgjøre hvilken kombinasjon av behandlinger er riktig for deg. I sjeldne tilfeller, er kirurgi nødvendig for å behandle plantar fasciitt.

Forebygging / løsning

Siden plantar fasciitt er ofte forårsaket av over-bruk, er det viktig å ta hensyn til aktiviteter som fører til eller øke hæl smerter. Står, går, løping og hopping er alle aktiviteter som kan stamme plantarfascien. Holde en smerte journal kan hjelpe deg til å fortelle hvilke aktiviteter som bidrar til din hæl smerter, slik at du kan redusere eller eliminere visse aktiviteter.

Siden folk som er overvektige er mer utsatt for å utvikle plantar fasciitt, ​​kan vekttap hjelpe når det er hensiktsmessig. Siden gravide kvinner er mer utsatt for plantar fasciitis, bør de ta ekstra forsiktighet for å bruke sko med god bue støtte. Løpere må også ta spesiell omsorg for å ha de riktige sko; se Resources råd om valg sko. Løpere bør være sikker på å bruke vanlige milde strekninger som er rettet mot de musklene i ryggen av bena; Dette kan bidra til å hindre plantar fasciitt.

Betraktninger

Det finnes en rekke metoder som er tilgjengelige for behandling av plantar fasciitt. De fleste metoder brukes i en kombinasjon med andre metoder. Din lege eller fysioterapeut kan hjelpe deg å avgjøre hvilken kombinasjon som vil fungere best for deg.

Mulige bivirkninger av Graston Technique® inkluderer ubehag, hevelse og blåmerker, og er vanligvis milde.

Kiropraktor Graston Technology

Kiropraktor Graston Technology


Graston teknikk blir brukt av kiropraktorer, sammen med andre manuelle medisin utøvere, for å redusere muskel- og skjelettsmerter. Ifølge Graston Technique nettside, utøvere bruker seks rustfritt stål Graston verktøy for å oppdage og behandle arrvev og restriksjoner som svekker normal muskelfunksjon.

Verktøy

En kiropraktor som utfører Graston teknikk på hennes pasienter bruker rustfritt stål verktøy for å bidra til å redusere arrvev og bryte voksninger mellom lag av vev. Hver av rustfritt stål verktøyet ha en avfaset kant, som gjør det mulig å pløye gjennom vevet uten å forårsake ekstremt ubehag.

Behandling

En typisk Graston teknikk behandlingen tar ca 3-5 minutter. Kiropraktoren vil utføre en rekke stryke handlinger med verktøyet for å redusere eller eliminere arrvev. Etter flere minutter, vil kiropraktoren avslutte behandlingen og la pasienten strekke området som ble jobbet på. En is massasje vanligvis følger.

Fordeler

Det er mange fordeler forbundet med Graston teknikk. Ifølge nettstedet Dynamisk Kiropraktikk, Graston teknikk reduserer smerte og arrvev, forbedrer blodsirkulasjonen i det behandlede området, øker omfanget av bevegelse og hastigheter helbredelse av skadet vev. Fordi en utøver bruker verktøy for å behandle en persons kropp i stedet for hendene, utøveren erfaringer redusert stress på hennes ledd og vev.

Ortopedia i porażenie mózgowe

Ortopedia jest dziedziną medycyny, która traktuje warunków wpływających na kości, więzadła, stawy, ścięgna, mięśnie i / lub nerwów. Lekarz ortopeda może być wezwany do leczenia pacjenta z porażeniem mózgowym, zaburzeń neurologicznych, które upośledza koordynację mięśni i ruchy ciała.

Znaczenie

Cele leczenia ortopedycznego na porażenie mózgowe obejmują zmniejszenie sztywność mięśni i zapobiega deformacji. Ortopedyczne stosowane techniki, aby osiągnąć te cele obejmują leków, ortezy i chirurgii.

Leki

Ortopedzi może przepisać baklofenu lub botox do pacjentów, aby zmniejszyć sztywność mięśni. Baklofen można podawać albo doustnie albo za pomocą wszczepionej chirurgicznie pompy. Botox jest podawany poprzez zastrzyki i rozluźnia mięśnie, blokując przekazywanie impulsów nerwowych.

Ortezy

Ortezy są niestandardowe wsparcie zużyte urządzenia do przechowywania części ciała w prawidłowej pozycji i zapobiega deformacji. Dla pacjentów z mózgowym porażeniem, ortopedzi może przepisać ortezy, w tym AFOs Ortezy (kostka), stopa tylnych szelek, wkładki do butów i immobilizera kolanowych.

Chirurgia

Typowe problemy związane z mózgowe porażenie, które mogą wymagać interwencji chirurgicznej to nieregularny chód i hip dyslokacji. Zwolnienie przywodziciela, rozdzielając mięśni przywodziciela w pachwinie lub osteotomii miednicy, przemieszczenie biodra, mogą być wykonywane w leczeniu tych problemów. Dodatkowo procedura chirurgiczna grzbietowej kręgosłupa zwane selektywne rizotomię można wykonać, aby zmniejszyć sztywność mięśni.

Rozważania

Leczenie porażenia mózgowego to wspólny wysiłek. Ortopedyczne lekarze mogą pracować z innymi profesjonalistami medycznymi, takimi jak fizjoterapeutów i terapeutów zajęciowych, w trakcie leczenia.

Korzysta z Mikrosatelit Badań niestabilności

Z każdego komórkach istnieją geny odpowiedzialne za naprawy uszkodzonego DNA. Czasami te geny ulegają mutacji. Powoduje to, że regiony zwane mikrosatelity (powtarzające nici DNA), aby stać się dłuższe lub krótsze niż powinny być. To co jest określane mianem niestabilności mikrosatelitarnej. Badanie niestabilności mikrosatelitarnych pozwala lekarzy, aby dowiedzieć się, czy dana osoba może przejść mutację genetyczną, która jest odpowiedzialna za dziedziczne niepolipowatego raka jelita grubego (HNPCC), znany również jako zespół Lyncha.

HNPCC

Geny odpowiedzialne za wywołanie HNPCC geny odpowiedzialne za naprawy DNA. U osób z HNPCC, jest zmutowany kopii jednego z tych genów. Może to negatywnie wpłynąć na zdolność osoby do naprawy własnego DNA. Gdy to nastąpi, wiele mutacji mogą gromadzić się w czasie i może spowodować guza. Ponadto, gdy to nastąpi, powoduje niestabilności mikrosatelitarnej dużo czasu. Około 90 procent osób, które mają guzy, które wynikały z HNPCC również mikrosatelitarny niestabilność. To dlatego badania dla niestabilności mikrosatelitarnych może pomóc diagnozować nowotwory związane z HNPCC-.

Kiedy test

Badanie niestabilności mikrosatelitarnych jest często jednym z pierwszych badań lekarze prowadzą w rodzinach, które mają historię HNPCC. Rodzaje tkanki zazwyczaj testowane w tym momencie są powszechnie okrężnicy i tkance macicy.

Wskaźnik sukcesu

Chociaż nie złapie wszystkich przypadków nowotworów związanych z HNPCC-, stosunkowo niewiele ujdzie ten proces przesiewania (około 10 procent). W połączeniu z innymi metodami badań przesiewowych, mikrosatelitarnej badania niestabilność może być bardzo efektywne w połowie nowotworów wcześnie w ich rozwoju.

Historia silny HNPCC

Jeżeli historia rodziny osoby pokazuje silną podatność na HNPCC, lekarze często przeprowadzać testy genetyczne na mutacje genów naprawy DNA na daną osobę, jak również jego rodziny, nawet jeśli testy niestabilności mikrosatelitarnych jest negatywny. Pomaga to konto za 10 procent przypadków, które prześlizgują się przez tę technikę ekranowania.

Testy retro

Ten przegląd technik jest szczególnie pomocne w przypadku, gdy wszyscy członkowie rodziny HNPCC-wpływ danej osoby poniosły śmierć, pozostawiając nikogo za przetestować na mutacje genów naprawy DNA. Mikrosatelitarnej niestabilność może być badanie przeprowadzone na tkance mózgu pobranej od członków rodziny przed śmiercią za zgodą najbliższej rodziny. Zwiększa to prawdopodobieństwo, że rak jest wcześnie wykryte.

Jak opisać ciężkie ból szyi

Prawie każdy doświadcza ból szyi w pewnym momencie w ich życiu. Większość znaleźć ulgę od technik relaksacyjnych lub prostego stosowania ciepła w celu złagodzenia bólu. Chociaż przyczyną bólu szyi zmienia i może być poważne, większość bólu szyi jest związane ze stresem i / lub napięte mięśnie. Jak ból prezenty i jak reaguje na proste leczenia domowego może dostarczyć wskazówek do jego początków. Wyjaśniając swoje objawy z lekarzem wymaga szczegółowego opisu bólu i jego odpowiedzi na leczenie w domu.

Instrukcje

Analiza objawów bólowych, kiedy doświadczamy bólu. Trudno jest dokładnie opisać objawy po tym fakcie. Prowadzić dziennik i zanotować okoliczności pojawienia się bólu. Zawierać żadnych aktywności fizycznej ani żadnych stresujących wydarzeń.

Opisz uczucie bólu możliwie zwięźle. Lekarz musi wiedzieć, gdzie zaczyna się ból, jak długo to trwa i jak intensywne jest. Czy ból jest gorąco i piekący, pulsujący ból lub strzelanie, które promieniuje do żuchwy lub głowa jest ważna informacja, że ​​pomaga, kiedy lekarz w identyfikowanie przyczyny bólu, a następnie zaczynają odpowiednie leczenie.

Uwaga: czas trwania bólu. Krótkie wybuchy bólu może wskazywać na zupełnie inną przyczynę niż tępy pulsujący ból, który utrzymuje się przez wiele dni.

oceny natężenia bólu. Lekarz może poprosić, aby ocenić swój ból w skali od 1 do 10 z jednym reprezentujących brak bólu, a 10 reprezentujących najbardziej intensywny ból. Pomyśl o tym dokładnie i być tak dokładne, jak to możliwe. Chociaż skala ocena jest subiektywna, daje lekarz dobry pomysł, nasilenia bólu jesteś doświadcza.

Zrób notatki z tobą do wizyty u lekarza. Nawet jeśli myślisz, że będziesz pamiętać, że łatwo jest zapomnieć, ważne informacje, gdy jesteś w gabinecie lekarskim. Udostępnianie notatek z lekarzem promuje aktywną komunikację i dostarcza lekarzowi z informacji, że musi ustalić przyczynę bólu i przepisać leczenia.

Alternatywy dla Neck Pain Relief

Ból szyi jest powszechnym problemem, że miliony osób znosić codziennie. Może to być spowodowane przez szereg przyczyn, takich jak stres, urazy, złe postawy, pozycji do spania, zapalenie stawów i ściągnięty nerwów. Leczenie bólu szyi zwykle zależy od ciężkości i przyczyny. Jednakże, istnieje sporo alternatywnych środków, które mogą złagodzić ból.

Lód

Lód może być stosowany w celu znieczulenia bólu szyi i zmniejszyć stany zapalne, jak również. Umieść garść lodu w plastikowej torbie, które mogą być powiązane lub spakowany. Umieść lodu bezpośrednio na bolesne miejsca i pozostawić tam przez co najmniej 15 minut. Jeżeli lód zaczyna się palić, owinąć plastikową torbę w poszewki i zastosować ponownie. Może to powtarzane tak często, jak to konieczne.

Akupunktura

Wiek-stary zabieg znany jako akupunktura, który został opracowany w starożytnych Chinach, nie tylko łagodzi ból szyi, ale także może poprawić mobilność kręgosłupa. Akupunktura działa poprzez umieszczenie małych igieł w skórze, gdzie ból utrzymuje. Mimo, że nie mogą być niewielkie ukłucie, ból szyi zmniejsza się, procedura jest powtarzana. Sprawdź oferty dla profesjonalistów, którzy specjalizują się w akupunkturze. Kontynuować sesje akupunktury tyle razy, ile potrzeba. Nie spróbować akupunktury w domu, jeśli nie jest profesjonalny i doświadczony w zakresie procedur i technik akupunktury.

Ćwiczenia szyi

Lekki regularne ćwiczenia szyi jest bardzo korzystne w zapobieganiu długoterminowego ból szyi. Neck Ćwiczenia powinny być wykonywane systematycznie i obejmować ruch wszystkich obszarach szyi. Zacznij powoli z obrotów szyi, obracając głowę w kółko. Czy ten krok, przez co najmniej dwie minuty, aby uzyskać szyi rozluźnił. Następnie odchyl głowę do tyłu i przytrzymaj pełni tę funkcję przez minutę. Kontynuacja przechyla głowę z lewej strony na kilka minut, a następnie powtórzyć po prawej stronie. Wreszcie, kiwać głową w górę iw dół, w serii 10 powtórzeń. Czy wszystkie z tych ćwiczeń co drugi dzień do łagodzenia bólu szyi i relaksu.

Chiropraktyka Pielęgnacja szyi Pain

Prawie każdy cierpi lub będzie cierpieć z powodu bólu szyi w pewnym momencie w ich życiu. Dla wielu, ból jest tymczasowy i stosunkowo łatwe w leczeniu, inni cierpią chroniczny ból szyi, który jest bardzo trudno żyć. Istnieje wiele sposobów, w leczeniu bólu szyi, niektóre z udziałem leków i innych, które zajmują więcej z regulacji mechaniki ciała. Chiropraktyka opieki jest udowodnione, nieinwazyjną techniką, która pomaga zarządzać ból szyi, czy to jest tymczasowe lub przewlekłe.

Przyczyny

Kręgarzy związane z amerykańskim Chiropractic Associated zidentyfikowali wiele przyczyn bólu szyi. Szkody lub wypadki to tylko niektóre z głównych przyczyn nagłego wystąpienia bólu szyi. Prawie każdy, kto jest zaangażowany w wypadku samochodowym, zwłaszcza jeśli są one z tyłu zakończony lub broadsided będzie odczuwać ból szyi po swoim wypadku. Spowodowane jest to stan zwany kręgów szyjnych, w którym głowica wskakuje z powrotem i do przodu kilka razy ze względu na skutki uderzenia. To wpływa na mięśnie, stawy i tkanki, a nawet może spowodować pękanie kręgów.

Starzenie się może również powodować ból szyi, jak choroba zwyrodnieniowa staje się bardziej zagrożone. To powoduje degenerację lub rozrzedzenie przestrzeni dysku między kręgami. To powoduje przerzedzenie kręgów być mniej chronione, i może powodować tarcie i powtarzające się bóle.

Codzienne życie może być również ważnym czynnikiem przyczyniającym się do bólu szyi. Słaba postawa, stres i otyłość może powodować szyi do wyrównania, co powoduje nadmierne naprężenia na odcinku szyjnym. Podnoszenie ciężarów, podnoszenie lub powtarzalnych stres może powodować nadmierne napięcie mięśni karku i słabych mięśniach może doprowadzić do wyrównania.

Kręgarzy

Kręgarzy są lekarze w pełni zdolne do pracy ból szyi spowodowane przez wyżej wymienionych powodów. Kręgarz jest lekarz, który odbył szkolenie podyplomowe w akredytowanym programie ukierunkowanym na naturalnej opieki zdrowotnej w chiropraktyka. Traktują różnorodne objawy, lecz ich głównym celem jest rdzenia manipulacji. Różne państwa mają różne zakresy praktyki, ale wszystkie kręgarzy są przeszkoleni w leczeniu bólu szyi wśród wielu innych objawów. Podejście kręgarz do leczenia można określić jako łagodny, praktyczne, interaktywne i nieinwazyjna. Nie przepisać leki, ale ma dostęp do naturalnych suplementów lub miejscowo kremy, które mogą pomóc w uzdrowieniu ból mięśni i stawów otaczających kręgi.

Zabiegi

Leczenie z kręgarz może się różnić w zależności od twojego stanu, poziom komfortu i stylu, w którym twoje traktuje kręgarz warunków. Kręgarz zada pytania dotyczące bólu szyi, historii i stylu życia, tak, że może on pochodzić z planu leczenia, który będzie dla Ciebie najlepszy. Jeśli twój ból szyi jest spowodowane z utrzymania i urazu lub upadku, kręgarz może chcieć wysłać do promieni rentgenowskich, aby upewnić się, że nie ma żadnych złamań, zanim zaczyna leczenia cię.

Gdy jesteś gotowy, aby rozpocząć leczenie z kręgarz, ona rozluźnić mięśnie szyi z masażu leczniczego, stymulacji elektrycznej lub masażu mechanicznego. Ta ma na celu umożliwienie lepszego zakres ruchu w szyi tak, że jest łatwiejsze i bardziej komfortowe, gdy robi korektę. Gdy czuje jesteś gotowy, będzie dostosowanie szyi w sposób, w którym czuje się będą najbardziej przydatne do stanu. Jest to często szybko oporowa, aby wyrównać kręgosłupa i metoda ta jest na ogół bezbolesny.

Lekarz będzie nadawać z Tobą, aby ustalić najlepszy kierunek działania dla przyszłych zabiegów. Wielu pacjentów czuje się lepiej w pierwszej wizyty, ale ważne jest, aby kontynuować leczenie, czy kręgarz sugeruje to. Może to uniemożliwić ból szyi w przyszłości, tak często trwa kilka zabiegów na szyjce prawidłowo dostosować się i przekwalifikowania mięśnie utrzymać kręgi w miejscu, zwłaszcza jeśli ból szyi jest spowodowane słabą postawą.

Podrażnienie i nerwów Ból szyjki macicy

Szyjki macicy podrażnienie nerwów, ból może być problemy w obszarze szyjki, która ma wpływ na jedną lub więcej spośród ośmiu nerwów pochodzących z obszaru karku. Może to spowodować zapalenie lub obrzęk i uderzenie nerwu, określanego również jako ściągniętym nerwu, które może powodować dyskomfort, tkliwość lub ból szyi lub otoczenia.

Podstawy Region szyjki macicy

Szyjki macicy obszar regionu lub szyi biegnie od podstawy czaszki do ramienia i tworzy najbardziej wysunięte do góry siedem kręgów lub kości kręgosłupa. Twoja szyja wspiera i umożliwia ruch głowy. Nerwy pochodzące z tego obszaru kontroli funkcji i zdolności sensoryczne barków, ramion i rąk, oprócz głowy, twarzy i szyi.

Przyczyny problemów z szyjki macicy

Problemy w obszarze szyjnym może być spowodowana przez uraz lub skręcenia i szczepów do mięśni szyi. Objawy ucisku szyi lub sztywność może również wystąpić z niewystarczającym poziomem, nadużywanie i mięśni problemów, takich jak skurcze lub punktów spustowych. Kręgosłupa, takich jak zaburzenia artretyczne lub zmian strukturalnych, wypuklinami tarczowych lub kręgowego, zwężenie przestrzeni kręgosłupa, może być również wynikiem ciśnienia swojego rdzenia kręgowego lub nerwów.

Podrażnienie nerwu szyjnego i ból

Szyjki macicy podrażnienie nerwów, ból może wystąpić jeżeli przynajmniej jedna z ośmiu nerwów szyi zostać oddziaływującego lub ograniczone. Szczypał ból nerwu może wahać się od ogólnego dyskomfortu lub ucisku na szpilkach do gwałtownego, uczucie fotografowania. Ze względu na szlakach nerwowych, ból może być odczuwalne w szyi, w dowolnym miejscu w regionie głowy lub twarzy, lub może promieniować do barków i podróży do ramion, łokci i dłoni. Może również występować ogólne osłabienie w tych obszarach. Ściśnięte nerwów w piątym kręgu na przykład, może spowodować objawy w ramieniu podczas problemu siódmego kręgu objawy mogą tworzyć się w ręce, a nawet środkowego palca.

Zarządzanie szyjki macicy Podrażnienie nerwów i bólu

Szyjki macicy podrażnienie nerwów i ból może trwać kilka tygodni. Pierwszym etapem procesu jest określić powierzchnię uderzenia i zmniejszenie zapalenia lub obrzęku, które może być spowodowane przez objawy. Wykorzystując niesteroidowe leki i techniki przeciwzapalne zwolnić mięśni szczelność może złagodzić objawy. W ciężkich przypadkach stosowanie sterydów wstrzykiwań mogą być konieczne w celu umożliwienia kontrolowania zapalenia nerwu leczyć.

Profilaktyka raka szyjki Podrażnienie nerwów i bólu

Zapobieganie szyjki macicy podrażnienie nerwów jest najlepszym sposobem, aby zapobiec objawy bólowe. Prawidłowe ustawienie szyi wraz z ogólnym szyi program pomocy w zapobieganiu rozciągania. Praktykowanie technik zarządzania stresem i wykorzystanie praktyczne na temat możliwości leczenia, takich jak gabinet masażu może również złagodzić napięcie mięśniowe, które mogą przyczynić się do ściągniętym nerwobóli.

Jak leczyć małoletni sztywność karku

Większość przyczyny bólu szyi są spowodowane napięcie mięśni. W jednym czasie lub innego prawie każdy obudził się rano z sztywność karku. Jeśli to się stało z tobą, to wiesz dokładnie, jak bolesne może być, zwłaszcza jeśli nie można nawet obrócić głowy.

Instrukcje

prosta technika poluzować te sztywne mięśnie szyi jest wycisnąć ramiona do góry w kierunku uszu i przytrzymaj przez około 10 sekund. Następnie całkowicie zrelaksować i upuść ramiona w dół. Czy to ramię ramionami około 10 do 15 razy i powinien czuć się lepiej.

Możesz masować mięśnie szyi pocierając dłonie szybko tak, że ciepłe. Następnie masować powierzchnię szyi, który jest sztywny i napięty i obolały. Twoje ciepłe dłonie pomogą stymulować przepływ krwi i pomaga rozluźnić zesztywniałe mięśnie.

Stres jest główną przyczyną bólu szyi. Jeśli siedzisz przy biurku przez cały dzień będzie można prawdopodobnie uzyskać sztywny kark, więc powinieneś rzucić głową z boku na bok, aby zachować okresowo mięśnie z coraz napięty.

Jeśli pójdziesz do łóżka w nocy napiętej i podkreślił, że to bardzo prawdopodobne, że budzisz się rano z sztywność karku. Postaraj się zrobić kilka technik relaksacyjnych i medytacji przed snem w nocy.

cierpi na drobne sztywność karku może być czasami wyleczyć tak łatwo, jak przy ponad licznik leki przeciwzapalne lub pocierania sztywne mięśnie szyi z rub mięśni.

Uwalnianie sztywną szyjkę można także poddawać obróbce cieplnej naprzemiennie i lodu. Wziąć gorący prysznic, a następnie umieścić okład z lodu na mięśnie szyi, które są sztywne i obolałe. Powtórz okład z lodu, jak często, jak 20 minut, godzinę wyłączenia, a następnie powtórzyć lód ponownie.

utrzymujące sztywność karku może być przyczyną czegoś poważniejszego, więc może warto rozważyć wizytę do kręgarza, czy własne środki do domu nie działają.

Wskazówki

  • Inwestowanie w dobrym szyi poduszki często złagodzić tę poranną sztywność karku. Dobry szyjnego wsparcie dłużej utrzymać poduszkę szyi w odpowiedniej pozycji do spania.
  • Jeśli cierpisz kręgów szyjnych z każdego wypadku samochodowym zawsze skonsultować się z lekarzem, aby określić zakres swoich urazów.
  • Nigdy nie ignoruj ​​mrowienie, że idzie w dół ramienia lub jeśli czujesz drętwienie palców. Skonsultować się z lekarzem

Wyzwalania Punkt Zespoły w szyi

Zespoły punktu wyzwalania na szyi są bolesne lub przetargowe obszary, które mogą powodować, że mięśnie do umowy lub skrócić. Punkty spustowe mogą również produkować promieniujący ból. Promieniujący ból pędy lub podróżuje do innego obszaru. O których mowa ból, ból, który jest w innym miejscu, może również wystąpić z punktów spustowych.

Co to jest wyzwalania Punkt?

Punkt wyzwalania hiper drażliwość węzeł lub powięzi mięśnia, co powoduje ból. Powięź internetowej z tkanki łącznej, która obejmuje wewnętrznych struktur ciała, w tym kości, mięśni, naczyń krwionośnych i narządów. Ponieważ te wiązane obszary mogą mieć wpływ na powięź, punkty spustowe w szyi mogą powodować ból w obszarach głowy, klatki piersiowej i ramionach.

Przyczyny

Punkt wyzwalania może być wywołane przez stres lub napięcie prostej od nadużywać lub dłuższy niewłaściwych pozycjach. Przytrzymywania telefonu na ramieniu, na przykład, można utworzyć punkty spustowe, jak można przedłużyć pisania na komputerze lub pozycjonowania głowicy w pozycji do przodu. Przenoszenia ciężkich ładunków na ramionach, takie jak plecaki i torebki, może również generować wyzwalania bólu punktową.

Objawy

Zespoły punktu wyzwalania na szyi obejmują takie objawy jak sztywność, tkliwość i ból w okolicy szyi. Może to wpływać na zakres ruchu szyjki. Objawy mogą również rozwinąć się bóle głowy, ból oka, ból żuchwy, uszu, objawy zapalenia zatok, a nawet zawroty głowy. Niektóre punkty wyzwalające patrz ból szyi do ramion i może doprowadzić do pieczenie lub ból w ramionach lub wewnątrz górnego ramienia.

Leczenie

Aby skutecznie leczyć wyzwalania bólu punktową, ważne jest, aby wykluczyć innej przyczyny medycznej bólu. Po określeniu punktu wyzwalania jest przyczyną objawów, to jest konieczne w celu rozwiązania napięte mięśnie i wprowadzać zmiany stylu życia, w celu odwrócenia ich działania. Zastosowanie technik ciepła i masażu, specjalnie wywołać punkt masażu, w którym umieszczony jest bezpośrednia presja na punkcie wyzwalania i Myofascial technik uwalniania, gdzie delikatne rozciąganie jest stosowane w odniesieniu do obszaru, aby zmniejszyć napięcie powięzi, może znacznie zmniejszyć ucisk i ból. Leki, takie jak środki przeciwbólowe, rozluźniające mięśnie i niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) są przydatne w zwalczaniu bólu i stanów zapalnych. Inne opcje leczenia obejmują kortykosteroidów zastrzyki na miejscu, aby zmniejszyć stan zapalny lub ból i obrzęk w okolicy.

Własna Leczenie

Ogólnie program ćwiczeń rozciągających i może znacznie zmniejszyć objawy i zwiększyć zakres ruchu w okolicy. Techniki zarządzania stresem i zmiany postawy są często niezbędne, aby zapobiec ponownemu wystąpieniu zespołu punktu wyzwalania. Zabiegi te mogą również zmniejszyć własny negatywnych skutków nadużywania, co powoduje punktu aktywacji symptoms.The najlepszą opcję leczenia zespołu punktu wyzwalania na szyi jest zapobieganie.

Pomoc w bólu z szyjki macicy radikulopatia

Radikulopatia szyjki macicy to termin używany do zakłócenia lub uszkodzenia korzeni nerwowych w szyi lub kręgosłupa szyjnego. To ma wiele potencjalnych przyczyn, w tym urazie, pęknięcia płyty, zwężenie kanału kręgowego i zmian zwyrodnieniowych kości, takie jak zapalenie stawów. Podczas gdy ból związany z radikulopatia szyjki może być przerażające warunek często tymczasowe. Leczenie jej objawów zazwyczaj obejmują odpoczynek, leki i fizykoterapia, choć może być również wymagane w niektórych przypadkach chirurgii.

Odpoczynek i unieruchomienie

Jeśli zdiagnozowano radikulopatii szyjki macicy, lekarz będzie używać leczenie skojarzone, które zawiera pewne metody, aby odpocząć lub unieruchomienia szyi. W celu uniknięcia dalszych obrażeń, trzeba będzie unikać wszelkich działań, które pogarszają stan pacjenta, w tym powtarzalnych ruchów szyi lub podnoszenia ciężkich przedmiotów. Być może trzeba zmienić swoją pozycję do spania lub tymczasowo użyć poduszki zaprojektowane specjalnie dla właściwego wsparcia szyi. Dodatkowo lekarz może przepisać stosowanie miękkiego kołnierza szyjnego, aby ograniczyć ruch i stabilizację szyi.

Leki

Techniki te są zwykle połączone z jakąś formą leków do leczenia bólu. W zależności od poziomu dyskomfortu, lekarz może rozpocząć się niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), takie jak aspiryna, naproksen (Naprosyn, Aleve) lub ibuprofen (Motrin, Advil). Jeśli ból jest bardziej ostra, można również otrzymać receptę kortykosteroidu doustnego, takich jak prednizon (Deltasone) metyloprednizonu (Medrol lub).

Jeśli ból nie jest jeszcze odpowiednio skierowana, lekarz może bezpośrednio wprowadzić kortykosteroid do miejsca uszkodzenia. Jeśli jest to przypadek, to najprawdopodobniej pierwszy poddawane zarówno fizycznego egzamin i rezonans magnetyczny (MRI), aby dokładnie zlokalizować uszkodzoną nerw. Kortykosteroid następnie być wstrzyknięty w pobliżu tego nerwu do przestrzeni otaczającej opony twardej, membrany pokrywającej nerwowych korzeni i kręgosłupa. Strzał podane w ten sposób nazywa się znieczulenie zewnątrzoponowe. Zazwyczaj zewnątrzoponowego kortykosteroidy zapewnienia szybkiego zwolnienia wyniki, które może trwać przez kilka tygodni lub miesięcy, lub nawet stałe. Podczas, gdy jeden strzał jest zazwyczaj wystarczająca, dwa lub trzy mogą być ostatecznie potrzebna do złagodzenia bólu w pełni.

Physical Therapy

Lekarz może także zalecić fizykoterapię, zarówno w celu dalszego zmniejszenia bólu i wzmocnienie, w którym nastąpiło uszkodzenie. Ból może obejmować leczenie zmniejszające przyczepność i przerywane stosowanie na przemian ciepła i zimna aplikacji. Jeśli trakcji jest skuteczna, to lekarz może zalecić urządzenie domu trakcji dla dalszego wykorzystania. Terapia budowanie siły może być skuteczne będzie po ból udało się zredukować. Może on zawierać rozciąganie izometrii lub stymulację elektryczną. Skonsultować się fizykoterapeuty o szczegóły programu wzmacniającego, które będą pracować dla Ciebie najlepszy.

Chirurgia

W niewielkiej liczbie przypadków, nonsurgical leczenie radikulopatii szyjki macicy jest nieskuteczne. Jeśli nadal obecne objawy bólu po wypróbowaniu innych metod, lekarz może zalecić operację bezpośrednio zwolnić ściśnięcie nerwów. Operacja może być konieczne także wcześniej w leczeniu, jeśli kompresja nerwów powoduje znaczne oznaki osłabienia mięśni. Lekarz wybierze opcję chirurgicznego, który pasuje do przyczyn bólu.

Alexander Metoda Neck Pain

Technika Alexandra, znana również jako metoda Aleksandra, jest fizyczna technika terapia celu un-learning złych nawyków w naszej postawie i osobowości, które powodują nas stres i ból. Przy użyciu techniki, człowiek może stać się świadomi tych nawyków, a po świadomość, może pracować, aby je naprawić, a tym samym złagodzić ból. Ta technika jest powiedział do pracy głowy, pleców i stawów; będzie również działać na ból szyi.

Zajęcia i Warsztaty

Ludzie uczą się, jak prawidłowo używać metody Alexander poprzez zajęcia i warsztaty. Te zajęcia i warsztaty prowadzone są przez ekspertów w tej metodzie Aleksandra, którzy pracują z uczniami i uczyć się właściwego sposobu poruszania ich szyi lub właściwy sposób siedzieć, stać, i sen, który pozwoli na komfort szyi i złagodzić ból szyi. Jeśli jesteś zainteresowany w nauce metody Alexander z profesjonalnym, poszukaj klasy lub warsztatu i zapisać się do niego. To gwarantuje, że otrzymujesz najbardziej skutecznego leczenia bólu szyi przy użyciu metody Alexander.

Free Your Neck

Mark Josefsberg, nauczyciel metody Alexander w Nowym Jorku, sugeruje, łagodzeniu bólu szyi przez "uwolnienie szyi." Czy to poprzez skupienie się i zdała sobie sprawę z mięśni szyi. Tak, jak jesteś świadomy mięśni nóg i łatwo Flex i zwolnić mięśnie nóg (w ten sposób uwalniając napięcie i ból), możesz stać się świadomy swoich mięśni szyi i być w stanie wygiąć i zwolnić je dobrze, uwalniając w ten sposób swoje szyi.

Aby to zrobić, zegnij szyję do przodu i do góry, trzymając i napinania mięśni na szczycie każdego ruchu, a następnie uwolnienia napięcia i powrót do prawidłowej postawy. Powtarzając to pomoże złagodzić ból szyi.

Zginanie Prawidłowo

Według freeyourneck.com, inna strona o metodzie Alexander, pleców i szyi są spowodowane przez złą postawę. Jednym ze sposobów Metoda Alexander pomaga zmniejszyć ból szyi jest nauczenie studentów, jak prawidłowo poruszać się do przodu podczas zginania. Prawidłowo zginanie ciała poprawi postawę, a tym samym zmniejszyć ból szyi.

Autorzy freeyourneck.com wskazują, że właściwy sposób wyginać swoje ciało i poprawić swoją postawę obejmuje trzy etapy: Po pierwsze, zachować swoje nogi mocno na podłodze przez cały proces gięcia --- nie unieść pięty. Po drugie, trzymać kolana bezpośrednio nad stopami, jak zginać. I po trzecie, wyginać do przodu na biodrach, a nie przez plecy. Praktykowanie będzie poprawić swoją postawę i łagodzenia bólu szyi.

Jakie są przyczyny wybrzuszenia dysków w szyi?

Jeśli jeden z dysków między kośćmi szkiełek szyjki nieco poza miejsce, stan jest nazywany wybrzuszenia dysku, który jest mniej surowe niż pękniętego lub przepukliny dysku. Jednak warunek ten może powodować objawy jak sztywność, obrzęk i ból trudny ruch, który może się stopniowo pogarszać w niektórych ludzi, podczas gdy inni nie mają żadnych objawów. Na szczęście, większość z przyczyn wybrzuszenia dyski w szyjce można leczyć, lub którym można zapobiegać z domu lub opieki medycznej.

Rodzaje

Niektóre przyczyny wybrzuszenia dysków w wyniku szyi z istniejących problemów zdrowotnych, takich jak zapalenie stawów, choroby sercowo-naczyniowe i osteoporozę. Ludzie mogą również wystąpić wybrzuszenia dysk w szyi z powodu niekontrolowanych czynników ryzyka, takich jak starzenie się lub rodzinną historią chorób kości lub kręgosłupa. Czynniki stylu życia, takie jak palenie tytoniu, intensywne ćwiczenia lub urazami mogą również powodować wybrzuszenia dysków w szyję.

Identyfikacja

Lekarz diagnozuje przyczyny wybrzuszenia dysków w szyi, badając pacjenta i pytania o początek i intensywność objawów. Lekarz może zlecić badania takich jak obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego (MRI), aby określać przyczynę i lokalizację dysku wypukłego. Ludzie udający się do lekarza lub uzyskiwanie MRI z innych powodów może być zdiagnozowane z dysku wybrzuszenie, że nigdy nie wiedział, co mieli.

Znaczenie

Dysk wybrzuszony w szyjce może ruchy głowy i szyi, bolesny i trudny, ból i mogą rozprzestrzeniać się do innych części ciała. Stan może również powodować dyskomfort podczas snu lub niemożność zaśnięcia. Jeśli przyczyny, takie jak choroby układu krążenia, zapalenie stawów czy osteoporozy są pozostawione bez leczenia, powikłania, takie jak nasilenie bólu, mogą wystąpić złamania kości lub nawet śmierć.

Rozważania

Ludzie, którzy mają problemy zdrowotne, takie jak zespół stawu skroniowo-żuchwowego lub choroby zwyrodnieniowej stawów mogą być bardziej narażone na ból szyi spowodowany przez wybrzuszenia dysku. Wybrzuszenia dysków, które wynikają z zapalenia stawów czy osteoporozy może pogorszyć, jeśli stan bazowy jest pozostawione bez leczenia. Osoby, których praca wiąże pracy fizycznej może również wystąpić pogorszenie bólu i sztywności w szyi, ramionach i plecach.

Zabiegi

Wiele osób z doświadczeniem wybrzuszenia dysku ulgi od objawów przez biorąc leki przeciwbólowe zgodnie z zaleceniami lekarza. Niektórzy ludzie mogą potrzebować terapię fizyczną, zwłaszcza gdy dysk wybrzuszony był spowodowany urazem. Osób w ciężkim stanie może wymagać leków steroidowych lub operacji doświadczyć ustąpienie objawów.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Ludzie z wybrzuszenia dysk w szyi, którzy spędzają długie ilości czasu siedząc lub stojąc w tym samym miejscu, należy robić przerwy, aby poruszać się i rozciągania. Przy użyciu odpowiedniej techniki podczas uprawiania sportu, ćwiczeń lub podnoszenia może zmniejszyć presję na dyskach szyi i pleców.

Fizjoterapia Chirurgii Radykalny Neck

Radykalna operacja szyi rozwarstwienie jest praca, gdzie węzły chłonne i inne konstrukcje, które mogą prowadzić tkanki nowotworowej od szyi. Te tkanki rakowe są bardziej prawdopodobne do rozprzestrzeniania się w całym ciele. Chociaż nowe techniki chirurgiczne zmniejszenie ilości tkanki usuwany z szyjki pewna ilość rehabilitacji jest konieczne.

Po operacji

Po tej operacji, możliwe jest, że pacjent musi przebywać w szpitalu przez kilka dni, aby poprawnie odzyskać. Jeśli operacja ta usuwa również guza pierwotnego, to jest prawdopodobne, to pobytu może być konieczne już w celu monitorowania postępu pacjenta. Rurki, która działa jako dreny do płynu są przymocowane do szyjki tak, że każdy nadmiar płynów, w którym gromadzą się nacięcie miało miejsce mogą być usunięte. Te wpusty zatrzymać się, gdy pacjent odzyskuje w szpitalu. Po nacięcia zostały prawidłowo wyleczone, rury zostaną usunięte zanim pacjent zostanie wysłany do domu.

Ramienia i barku

W zależności od liczby oczek zostały umieszczone w szyjce, pacjent może mieć fizykoterapii do powierzchni ramienia i barku. Ponieważ tkanka mięśniowa może niektóre trzeba usunąć, zakres ruchu (ROM) ćwiczeń musi być wykonywane, aby powrócić ramię i łopatkę z powrotem do swoich poprzednich poziomów zdolności. Jeśli leczenie fizyczne nie jest wykonane, jest ryzyko, że ramię może się rozpocząć do wyginania. Za pomocą ćwiczeń, które korzystają z ramienia w ruchu wahadłowym, porywaniu i zginając rękę i ramię są zalecane zarówno ruchów czynnych i biernych.

W Domu

Upewnij się, że ramię i ręka nie są ponad przedłużony podczas początkowego procesu gojenia. Upewnij się, że wszystkie obiekty, które mogą być potrzebne użycie są trzymane na wysokości klatki piersiowej lub poniżej. Pacjent nie ma potrzeby sięgać na głowę, aż do ciężkich przedmiotów i ramienia odzyskały pewnej siły. Jeżeli fizyczne ćwiczenia są zalecane w terapii domu, partner powinien być obecny, aby pomóc pacjentowi, gdy siła mięśni jest niska.

Jak Uwolnić Torticollis

Kręcz szyi, znany również jako dystonia szyjki macicy, to stan, w którym umowa mięśnie szyi mimowolnie, zmuszając głowę przekręcić na bok. Dystonia szyjki macicy jest bardzo bolesne, choć bardzo rzadko. Zaczyna się łagodnie, raczej gorzej, a może rozpocząć w dowolnym momencie w życiu człowieka, nawet w okresie niemowlęcym. Chociaż nie ma lekarstwa na dystonię szyjną może zostać zwolniony z pewnym interwencji medycznej.

Instrukcje

Porozmawiaj z lekarzem na temat możliwości leczenia kręczu szyi, takich jak odbieranie toksyny botulinowej (Botox) zastrzyki w szyję do natychmiastowego zwolnienia. Powtarzać wstrzyknięcia co trzy do czterech miesięcy. Botox uważany jest za stosunkowo bezpieczne, zgodnie z Mayo Clinic, w przypadku wydania przez wyszkolonego lekarza. Niektóre osoby mogą odczuwać ból w miejscu wstrzyknięcia, ból głowy, świąd i zaczerwienienie skóry lub nudności. Jednakże, efekty uboczne zazwyczaj szybko odprowadzić.

Rozważmy leki na receptę triheksyfenidylu (Artane) i benztropine (Cogentin), które są również stosowane w leczeniu choroby Parkinsona, wraz z zastrzyków botoksu. Korzystanie zwiotczających mięśnie lub na leki bólu licznik może również pomóc. Jak zawsze, porozmawiać z lekarzem na długość przy rozważaniu jakichkolwiek leków na receptę.

Praktyka techniki 3, które pomagają radzić sobie ze stresem. Spróbuj jogi, tai chi i inne ćwiczenia lekkie. Coraz masaż, zabiegi akupunktury i zobaczyć terapeuta są wszystkie inne sposoby, aby pomóc zarządzać i stres.

Get dużo snu, gdy cierpi toriticollis. Objawy często ustępują po śnie. Rób przerwy w ciągu dnia, w którym można się położyć i odpocząć, jeśli to możliwe.

Zastosuj pakiety ciepła do szyi. Ciepła może pomóc rozluźnić napięte mięśnie napięte i daje ulgę.

Wskazówki

  • Widząc fizjoterapeuta może pomóc nauczyć się technik rozciągających, które mogą wzmocnić i rozluźnić napięte mięśnie szyi.
  • Się do lekarza, jeśli cierpią z powodu długotrwałego bólu szyi. Nie próbuj leczyć się bez opieki profesjonalnych. W niektórych poważnych przypadkach, operacja jest wymagana w celu łagodzenia objawów kręczu szyi.

Na temat różnych rodzajów masaży FootStopy są najbardziej przepracowany części naszego ciała. Ponoszą one cały ciężar naszego dnia wagi po dniu. Często otaczają je w restrykcyjny biegu takie jak skarpetki i tenisówki lub pończochy i wysokie obcasy. Pod koniec długiego dnia, nasze stopy zasługują na trochę szczególnego traktowania wielu sposobów oni byli dla nas dobry. Masaż stóp jest najlepszym sposobem, aby zrelaksować umysł i mięśnie i ożywić swoje nogi. Ale od czego zacząć? Masaż stóp jest czymś więcej niż tylko tarcie zmęczone stopy. Istnieje kilka rodzajów masażu stóp, a na pewno znajdziesz taki, który przyniesie nowe życie z powrotem na nogi.

Historia

Masaż stóp jest już tak długo, jak ludzie mają. Kiedy mięśnie są obolałe, pierwszym skojarzeniem jest ich trzeć. Ponad 5000 lat, Chińczycy używali masaż stóp jako technika uzdrawiania. W 1900, masaż stóp, który zaangażowany nacisk na reflex punktów stał nowoczesny refleksologia stóp.

Typ

Jednym z typów masażu stopy oparte jest na refleksoterapii. To jest również często nazywane chiński masaż stóp. W tego typu masażu stóp, masażu koncentruje się na pewnych punktów nacisku. Te punkty ciśnienia odnoszą się do przepływu energii między nimi i innych części ciała. Jak ciśnienie masażu jest umieszczone na tych świateł punktów, energia nie jest już zablokowane, ale może płynąć swobodnie i złagodzić te części ciała z bólu, choroby i choroby. Chiński masaż stóp jest tak wiele o innych częściach ciała, jak to jest stopy.
Tajski masaż stóp jest podobny do Chińczyków tym, że zwraca uwagę na reflex punktów na stopie. W tajskiego masażu stóp, kija, a nie ręce, jest często używany do stymulowania tych punktów i zwolnić przepływ energii.
Ręka z masowania stóp to nie tylko tarcie ruchów. Korzystanie z rąk w masażu stóp obejmuje ciśnienie oraz otarcia. Tarcie jest często używany do ogrzania stóp i pobudza krążenie. Ciśnienie jest często stosowany w masażu stóp za pomocą kciuki, pięścią lub kostki ręki. Ciśnienie działa na mięśnie napięte i obcisłe przynieść ulgę ścięgien i mięśni stopy.

Korzyści

Korzyści z masażu stóp są bardziej liczne niż różnych typów. Jedną z głównych korzyści jest poprawa krążenia. Masaż stóp pobudza krążenie krwi i przepływ limfy systemu, który pomaga nieść szkodliwych odpadów i toksyn z organizmu. Poprawa krążenia obniża także ciśnienie krwi.
Korzyści doświadczane przez każdego, kto doświadcza masaż stóp jest odpoczynek. Jest głównym technika łagodzi stres. Liczne badania medyczne pokazują, że zmniejszył się poziom stresu poprawić ogólną kondycję ciała i umysłu.

Czynniki ryzyka

Nie może być czynniki ryzyka związane z masażu stóp. Podstawowe reflex lub ciśnieniowe punkty na nogach odpowiadają innych częściach naszego ciała. Na przykład, niektóre obszary stóp, gdy masował, stymulowania narządów płciowych i może czasami powodować skurcze w żeńskiej. Jeśli daje masaż stóp do kobiety w ciąży, istnieją pewne obszary stóp trzeba być ostrożnym, aby nie masować, a może umieścić ją w pracy.
Masaż stymuluje układ krążenia, więc jeśli ktoś ma do czynienia z nadmiernego krwawienia z rany, nawet w innej części ciała niż ten jest masowane, należy zwrócić szczególną uwagę.

Expert Insight

Ze względu na wiele subtelnych szczegółów, które muszą być uwzględnione w momencie otrzymania masaż stóp, ważne jest, aby udać się do licencjonowanego masażysty. Nawet jeśli długo robić własne masaże stóp, należy najpierw skonsultować się z profesjonalnym i zwrócić uwagę na techniki masażu i rodzajów masażu.