Digidexo.com

siniak na klatce piersiowej

Znaki i Objawy Naciągnięty mięsień w klatce piersiowej

Naciągnięty mięsień klatki piersiowej jest zazwyczaj wynikiem rygorystycznego treningu lub niewłaściwych technik podnoszenia. Ból może być bardzo łagodny do ekstremum. Ten artykuł pomoże Ci określić, czy masz Naciągnięty mięsień w klatce piersiowej, przechodząc przez najczęstszych objawów tego typu kontuzji.

Bolesność

Pierwszym znakiem Naciągnięty mięsień klatki piersiowej jest ból. Po dotknięciu mięśni, ból staje się większy. Uczucie może być porównywana z siniak. W bardziej poważnych rozdarcia mięśni, ból może być intensywne, nawet jeśli nie są dotykając go.

Usztywnienia

Sztywność jest zauważalny objaw Naciągnięty mięsień klatki piersiowej. Można zauważyć wpływ mięśnie będą bardziej spięty niż zwykle. Ponieważ niektóre mięśnie klatki piersiowej są używane, aby przenieść swoje ramiona, twój ruch ramienia będzie ograniczona do pewnego stopnia. Być może jest to najdłuższy objawem i może trwać ponad dwa tygodnie.

Obrzęk

Obrzęk wystąpi z najbardziej ciągniętych mięśni. Jeśli obciążenie jest niewielkie, obrzęk nie będą widoczne. Mocno napięte mięśnie będą miały widoczne oznaki obrzęk. W przypadku ciężkiego obrzęku, ważne jest, aby skontaktować się z lekarzem, aby upewnić się, nie będzie trwałe uszkodzenie mięśni.

Osłabienie

W procesie gojenia się mięśni słabsze niż normalnie. Podobnie jak w przypadku innych objawów gorsze uszkodzenie jest bardziej widoczne objawy będą. Podczas ściągania mięśni, to rzeczywiście mają kilka małych łzy w nim. To nie jest aż każda łza jest naprawiony, że będziesz miał pełne siły.

Siniaki

Zasinienie zazwyczaj występuje tylko w najbardziej poważnie ciągniętych mięśni. Siniak może pokazać się jako coś z lekkim przebarwień na skórze głęboki purpurowy kolor. Te pojawiają się zwykle w ciągu dwóch dni od początkowego napięcie mięśni.

Jak rozpoznać ból szyi

Wiele różnych tkanek uzupełnić swój szyi. Po wystąpieniu bólu w miejscu, to może być spowodowane przez nie poważnych stanów medycznych, takich jak napięcie mięśni lub bardziej poważne powodu, jak atak serca. Musisz ból szyi rozpoznano, aby upewnić się, że nie jesteś w obliczu poważnego problemu zdrowotnego.

Instrukcje

Wyklucza szkodę miejscu. Jeśli wystąpił uraz, to można łatwo zdiagnozować ból szyi. Jeśli były w wypadku, może być ból szyi ze złamanym obojczykiem lub kręgosłupa szyjnego.

Spójrz na swoje inne objawy. Jeśli masz atak serca, ból szyi i ból barku jest uważany wtórnym objawem. Inne objawy zawału serca to ból w klatce piersiowej, zawroty głowy i duszność.

Zadzwoń do lekarza. Jeśli masz ból szyi, lekarz może chcesz uruchomić szereg testów w celu ustalenia dokładnej przyczyny bólu.

Pobierz elektrokardiogramu (EKG). Jeśli masz ból szyi i inne objawy zawału serca, lekarz będzie chciał połączyć ciebie do EKG w celu potwierdzenia diagnozy.

umówić się na testy technologii obrazowania. Lekarz może zlecić prześwietlenie MRI lub CT skanowania zbadać szyi i okolic. Mogą one korzystać z tych testów szukać bólu szyi spowodowanego złamanych kości, złamań i deformacji.

Wskazówki

  • Kiedy tylko mając lekki dyskomfort, może nie trzeba iść do lekarza o swoim bólu szyi. Spędzić kilka dni odpoczynku i łagodzi ból z ponad-the-counter leków, czy to drobne urazy związane.
  • Jeśli masz ostre i silne bóle w szyi lub zawał serca objawy, wezwać pogotowie lub udać się do szpitala lub pilnego centrum opieki medycznej.

Jak korzystać z szyi klamra

Jeśli masz jakiekolwiek rodzaj urazu szyi, lekarz może zalecić noszenie klamrach szyi. Noszenie klamrach szyi nieprawidłowo może spowolnić proces gojenia, a nawet spowodować więcej szkód. Z tego powodu ważne jest, że wiesz, jak prawidłowo korzystać z szyi klamra.

Instrukcje

Miękkiej pianki Szelki

Umyj szyję mydłem i ciepłą wodą. Wyschnięcia szyję ręcznikiem. Zapewni to klamra pozostaje wolna od bakterii.

nawias owinąć wokół szyi. Upewnij się, że części, które mocuje się na karku. Umieść klamrę więc wygodnie podbródek spoczywa na nim. Chcesz podbródek nie powinny wystawać więcej niż 1/2 cala z klamrą, ani być w stanie wsunąć się w jej wnętrzu.

Przymocuj szyi klamra z paskiem na rzep. Powinno być wygodny, ale nie tak mocno, że powoduje dyskomfort lub hamuje przepływ krwi i tlenu.

Szelki sztywnego tworzywa sztucznego

Połóż się na łóżku i upewnić się, że kręgosłup jest tak proste, jak to możliwe.

Włóż przednią połowę klamry na klatce piersiowej. Przesuń go w górę, aż siedzi mocno brodą.

Włóż z powrotem połowę klamrą pod szyją. Z tyłu głowy powinny zmieścić się w rowkach klamry.

Zamocować dwie połówki razem z rzepem. Powinien on być wygodny na tyle, że ruch głowy jest bardzo ograniczona.

Wskazówki

  • Wskazówek lekarza dotyczących, jak często i jak długo trzeba nosić klamrę. Poinformować lekarza, jeżeli klamra jest bardzo niewygodne, zbyt małe lub zbyt duże.

Wybrzuszenia Objawy talerzowe w szyi

Jako kręgosłupa kontynuuje się do szyjki, kręgi są obsługiwane przez tarcze chrząstki. Te dyski działają jak amortyzatory i pomoc z elastyczności kręgosłupa. Kiedy te tarcze wypaść z miejsca, mogą albo złamać lub wybrzuszać nienormalnie, co zmniejsza mobilność w szyi, a także może szczypta nerwów pochodzących z rdzenia kręgowego. Tarcze wybrzuszenia może się zdarzyć w każdym miejscu na grzbiecie, ale są najczęściej w szyi i na samym dole kręgosłupa.

Początkowe objawy

Początkowe objawy dysku wybrzuszenia w szyi jest dość łagodny ból w szyi.

Pogłębienie

Ten ból może stać się ostrzejszy ze względu na gwałtowne ruchy szyi lub spania w niewygodnej pozycji.

Wpływ zmysłów

Dysk wybrzuszenia w szyi może również powodować uczucie mrowienia w klatce piersiowej, ramion i rąk lub, w ciężkich przypadkach, nóg.

Osłabienie mięśni

W czasie, gdy płyta wybrzuszenie nie jest leczona, może prowadzić do osłabienia mięśni, najpierw zaczynając ramion i dłoni, ale które mogą rozwinąć się w nogach.

Łagodzenie

Objawy płycie wybrzuszenie w szyi może być złagodzone w spoczynku, lodu lub NLPZ, takich jak ibuprofen.

Naturalne środki na kaszel u dzieci

Żadne dziecko nie ucieka jego pierwsze kilka lat bez cierpienia przynajmniej kilka napady kaszlu. Kaszel może być spowodowane przez czynniki drażniące w powietrzu lub z powodu wirusowego zakażenia błony śluzowej nosa i gardła. Kaszel jest poważniejsza dolegliwość u dzieci niż u dorosłych, gdyż może to mieć wpływ na spożycie żywności dziecka i spać, jeśli kaszel zaburza ich sen. Dzieci również wydają się być bardziej drażliwy niż dorośli w kontaktach z kaszlem. Zamiast brać dziecko do pediatry na każdym ataku kaszlu, spróbować naturalnych środków.

Zabiegi zewnętrzne

Jeśli dziecko kaszle z powodu flegmy lub suchą, szorstki gardła, trzeba uspokoić proces oddychania, najlepiej jak można. Pokarmy dostarczą organizmowi właściwego paliwa, ale do natychmiastowej ulgi, umieścić nawilżacz w pokoju dziecka. Ciepły olej kokosowy i pocierać ją na klatce piersiowej dziecka przez pięć minut, a następnie powtórzyć w górnej części pleców. To uspokoić dziecko i pomóc zachować kaszel dala podczas snu, co umożliwia spokojny sen, aby powiadomić ich system immunologiczny do pracy. Można również de-skórze pięć lub sześć ząbków czosnku i przełóż je wzdłuż łańcucha. Związać łańcuch na szyi, tworząc naszyjnik dziecko może spać z. Czosnek uważany jest za cud lekarstwo na kaszel wspólnego i zimnej, a Twoje dziecko będzie korzystać z wdychania oparów, jak śpi.

Dietetyczne środki zaradcze

Zacznij dzień od dziecka z małą dawką imbiru i herbaty. Dodaj 3 lub 4 krople soku imbirowego do jednej łyżeczki do herbaty regularnym dziecko do podjęcia. Pomoże to zmniejszyć i zapobiec kaszel. Daj winogron lub sok z winogron, które działają jako środek wykrztuśny, z dzieckiem. Jedna szklanka soku z winogron w połączeniu z łyżeczką miodu jest zalecana dzienna dawka. Można zrobić doskonały syrop na kaszel przez zmieszanie 1 łyżeczkę soku z cebuli z 1 łyżeczką miodu i umożliwiając połączenie siedzieć przez cztery lub pięć godzin, zanim podawanie. Twoje dziecko ma 3 gramów kurkumy dwa razy dziennie do walki kaszel. Do twardych suchy kaszel, parzenia herbaty z anyżem w nim i pić dwa razy dziennie.

Znaki i objawy choroby przełyku

Każda forma choroby przełyku może być frustrujące dla chorego pacjenta. Istnieje wiele objawów i znaki wspólne pomiędzy kilkoma rodzajami chorób przełyku, dzięki czemu diagnoza dość trudne. Jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz, cierpi na jakiekolwiek z tych objawów lub objawy, zasięgnąć porady lekarskiej.

Rodzaje

Istnieje kilka typów chorób przełyku, w tym zakażenia, które potencjalnie mogą prowadzić do choroby przełyku. Obejmują one, przełyku z dysfagią przełyku, chorobę refluksową przełyku (GERD) i raka.

Połykania

Istnieje około 50 par nerwów i mięśni zaangażowanych w proces połykania. Kiedy te mięśnie są dotknięte chorobą, połykanie może być bardzo trudne.

Ból

Nie jest zaskakujące, że wiele chorób przełyku może powodować łagodne do ciężkiego bólu. Ból może być obecny w każdej chwili, tak jak stały, tępy ból w klatce piersiowej lub achy przy przełykaniu.

Zgaga

Zgaga jest dobrze znanym stanem, w którym klatki piersiowej czuje, gdy pali się wewnątrz. Spalanie może rozprzestrzeniać się przełyku, a także może powodować nieprzyjemny, kwaśny, jak smak.

Acid Reflux

Tak jak w przypadku zgagi, wielu pacjentów cierpiących z powodu chorób przełyku również cierpią z powodu refluksu kwasu. Refluks jest chorobą, w której występuje zarzucanie kwasów żołądkowych i żywności.

Jak działa fizjoterapeuta Fix Stuck Rib?

Stuck Rib

Zaburzenia żebro jest często przyczyną górnej części pleców i ból w klatce piersiowej u wielu pacjentów. Zazwyczaj jest to zaskoczeniem dla większości, ponieważ myślimy o żebra jak nie-ruchomej jamie kostnej. Ale za każdym razem możemy wziąć oddech, żebra rozszerzają się i kurczą. Dysfunkcjonalny żebro nie może poruszać się z resztą klatki piersiowej, a zatem jest określane jako zablokowany.

Przyczyny i objawy

Stuck żebro może być wynikiem złej postawy, uraz mięśni pleców, a nawet podnoszenia przemieszczenie nieprawidłowo. Dysfunkcja może spowodować trudności w oddychaniu, ograniczonego ruchu, skurcze mięśni i ból w innych częściach ciała.

Teatment

Aby poprawić tę dolegliwość, fizjoterapeuta będzie dostosować i wyrównać stawy w żebra, które mają być następnie fizycznego schematu terapii. Fizykoterapia wzmocni stawy i mięśnie, które mogły spowodować szkodę. Masaże i gorące i zimne okłady opakowania są również zabiegi dla zatrzymany żebra.

Physical Therapy

Istnieje kilka form terapii fizycznej można odbierać na zatrzymany kontuzji żeber. Głęboki oddech i podstawowe ćwiczenia stabilności mogą być podawane przez terapeutę. Są rozciągnąć tkanki, aby zwolnić ciśnienie. Piersiowej nonthrust manipulacja bezpośrednia technika masażu do obszaru piersiowej. Nowa forma terapii jest powięziowy wydania. Powięź łącznej tkanek miękkich, który łączy mięśnie i kości. Ta terapia będzie złagodzić ból i pozwala włókna tkanki reorganizacji, co czyni je bardziej elastyczne i funkcjonalne.

Objawy Naciągnięty mięsień wokół serca

Mięśnie klatki piersiowej ma kilka które działają w poprzek. Biegną w górę, w dół i dookoła w kierunku łopatki. Mięśnie klatki piersiowej prowadzony przed serca, a każdy z tych mięśni podlegają zagrożeniami. Jak poważny jest uraz może zależeć od tego, jak uraz się. Najwięcej razy, są sygnały, że rannych mięśni daje poinformować, że został ranny. A czasami, gdy jest kontuzjowany mięsień klatki piersiowej, może masz na myśli masz kłopoty, a nie serce ból mięśni.

Mięśnie wokół serca

Nazwa mięśni wokół serca są pierś. Są głównym piersiowy, małoletni piersiowego i Pecz. W piersiowego większego mięśnie większość mięśni. Wentylator one na piersi; i dla kobiet, leżą pod piersią. Nieletni piersiowego uruchomić tylko pod kierunkach. Mięśnie te pochodzą z połowy żeber. PEC rozpoczyna się mostka w środku klatki piersiowej i dołączyć do stawów barkowych. Każdy z tych mięśni w jakiejś formie obejmuje serca. Wszystkie są w bliskiej odległości od centrum, a może być mylone z bólem serca, jeśli ulegniesz wypadkowi.

Objawy Naciągnięty mięsień wokół serca

Objawy wyciągnął mięśni w okolicy serca są jak każdy inny mięsień, z tym, że ze względu na to, gdzie jest ból, niektórzy mylnie ból, jak problemy z sercem. Nie może być strzelanie ból, przeszywający ból, uczucie ciepła w okolicy, czułości i ucisku w klatce piersiowej, a może nawet zobaczyć jakiś obrzęk. Ból może promieniować wzdłuż mięśni do innych obszarów, takich jak owijanie wokół do tyłu łopatki lub kości.

Teorie Ciągnięcie klatki piersiowej mięśnie wokół serca

Z technicznego punktu widzenia, ponieważ, jak mięśnie znajduje się w klatce piersiowej, nie mogą być wyciągane jak inne mięśnie ciała. Oni mogą; jednak się napięte, co daje szczelne uczucie w klatce piersiowej i może naśladować wyciągnął uczucie mięśni. Czy można fizycznie oderwać mięśni. Łza mięśni ściany klatki piersiowej jest typowy dla kogoś, kto pracuje obecnie z wagi ciężkiej. Ciężarowców, którzy wyciskaniu wagi ciężkiej są najczęściej ludzie szczep lub oderwać mięśni klatki piersiowej.

Leczenie wyciągnął mięśni wokół serca

Leczenie ciągniętych mięśni klatki piersiowej w okolicy serca jest prosta. Trzeba będzie zrezygnować z wysiłku fizycznego. Jeśli uraz się podczas pracy, trzeba będzie odpoczywać mięśnie klatki piersiowej na chwilę przez nie używane. Będziemy chcieli, aby lód szkody od razu; lód pomoże obrzęk, stan zapalny i ból. Środki przeciwzapalne, takie jak ibuprofen lub Motrin pomoże ból, jak również, wraz z zapaleniem. Jeśli ból nie lepiej, należy zgłosić się do lekarza, aby upewnić się, że robisz to, co powinno się dbać o kontuzji.

Zapobieganie naciągnięcia mięśni wokół serca

Zapobiegania urazom mięśni w okolicy serca nie oznacza overstraining te mięśnie. To nie oznacza, przesuwając je poza ich możliwości i spodziewaliśmy się zbyt wiele z nich. Ponad wysiłku mięśni klatki piersiowej czasami nie da się uniknąć i można doznać obrażeń. Wystarczy podnoszenia ciężkich pole może wywołać zmęczenie mięśni klatki piersiowej, a nawet je oderwać. Szczepy mięśni w klatce piersiowej może być dość bolesne, a ponieważ objawy i ból może naśladować choroby serca, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do tego, czy jest to uszkodzenie mięśni lub choroby serca związane, należy skontaktować się z lekarzem.

Uszkodzenia stożka rotatorów

Ludzkie ramię jest cudem inżynierii. Jeszcze uszkodzenie stożka rotatorów może zakłócić delikatną równowagę, czyniąc ramię i ramię wszystkich, ale bezużyteczne. Wiedząc, jak rozpoznać i leczyć uraz stożka rotatorów może ograniczyć szkody i zachować czas powrotu do minimum.

Fakty

Cztery ścięgna i mięśnie otaczające ramię są zbiorczo określane jako stożka rotatorów. Mięśnie te połączyć ramię kość łopatki i zabezpieczyć kulę ramienia do gniazda na ramię. Rotatorów zapewnia ramię z największym zakresie ruchu każdego stawu w organizmie człowieka.

Podrażnienie lub uszkodzenie tych mięśni może spowodować obrażenia rotator-mankietu, powodując osłabienie lub ból w ramieniu. Mankiety rotator są zazwyczaj rannych w wyniku powtarzającego się stresu. Takie urazy są powszechne u sportowców, zwłaszcza dzbany Rozgrywający i baseball.

Identyfikacja

Ból na szczycie barku i ramienia jest pierwszą oznaką uszkodzenia pierścienia rotatorów. U niektórych chorych ból przemieszcza się w dół po stronie ramienia i do łokcia. W rezultacie ramię utraci siłę. Ta słabość sprawia, że ​​trudno, aby podnieść rękę, a nawet prowadzić działalności przyziemne jak ubieranie się, czy mycie zębów.

Rodzaje

Istnieją trzy główne rodzaje urazów pierścienia rotatorów. Pierwszym z nich jest przewlekłą rozdzieranie, co wynika z powtarzającego się naprężenia lub naturalne różnice w konstrukcji ramion, które powodują dyskomfort. Drugi typ jest ostra rozdzieranie wywołane przez nagły uraz, takie jak nieoczekiwane upadku lub próba podniesienia ramienia przeciwko dużym oporem. I w końcu, istnieje ścięgna, który jest zapalenie mięśnia powodu nadużywania.

Leczenie

Większość urazów rotatorów może być traktowane z fizykoterapii. Chodzi o to, aby wzmocnić mięśnie i przywrócić elastyczność w ramię. Czas regeneracji zależy całkowicie od stopnia ciężkości urazu i może mieścić się w zakresie od trzech tygodni do kilku miesięcy.

W poważniejszych przypadkach, lekarze mogą używać sterydów zastrzyki uspokoić ból i stan zapalny. Duże łzy w stożka rotatorów może wymagać interwencji chirurgicznej.

Zapobieganie

Wykonując kilka prostych ćwiczeń może wzmocnić stożka rotatorów i zapobiec przyszłym problemom. Wszystkie ćwiczenia powinny być wykonane z lekkich ciężarków. Dążyć do 20 do 30 powtórzeń, za każdym razem. Należy natychmiast przerwać w przypadku wystąpienia bólu.

Na pierwszym ćwiczeniu, leżeć na brzuchu na łóżku lub stole. Rozszerz swoje ramię z Państwa strony na poziomie barku i zegnij łokieć pod kątem 90 stopni. Utrzymując łokieć zgięte, powoli podnieść rękę. Zatrzyma się, gdy twoja ręka jest na wysokości barku. Dolna i powtórz, aż ręka jest zmęczona.

Na drugim ćwiczeniu, połóż się na prawym boku z prawej ręki przedłużony nad głową. Umieścić zwinięte ręcznik pod prawą pachą dla zwiększenia stabilności. Teraz, z lewą ręką na swojej stronie i zgięty łokieć pod kątem 90 stopni, lewego przedramienia pozwalają odpocząć na swojej klatce piersiowej, dłoni w dół. Utrzymując łokieć i ramię zakotwiczone w miejscu, powoli unieś lewą rękę, aż będzie na wysokości barku. Dolna i powtórz, aż ręka jest zmęczona.

Mogę zaśpiewać z przepukliny rozworu przełykowego?

Śpiewacy muszą być związane z wielu rzeczy, aby utrzymać brzmi dobrze. Mają na pobyt dobrze nawodniony, na przykład, więc ich struny głosowe pobyt pulchny i ​​wilgotny i uniknąć uszkodzeń, jak wbić razem. Stan niektóre śpiewacy zmierzyć, jest rozworu przepuklinę (występ żołądka do góry w klatce piersiowej). Chociaż warunek nie musi zagrażać życiu, może to przynieść karierę wokalną do zadyszki, jeśli nie są odpowiednio traktowane.

Jak Śpiew Works

Generacja pedagogów muzycznych nieprawdziwe fizjologii śpiewu, mówiąc, że człowiek śpiewa "z przepony." To jest błędne, gdyż membrana nie jest to, co kontroluje pobór i odrzut powietrza. Co właściwie się dzieje, że mięśnie brzucha relaks podczas inhalacji. Kiedy powietrze wpada do płuc, aby zneutralizować różnicę ciśnień, która jest tworzona, międzyżebrowe mięśnie klatki piersiowej rozszerzyć, a zawyżone tkanki płuc naciśnij na membranę i mięśni brzucha. Gdy piosenkarka wydycha, mięśnie brzucha angażują naturalnie, naciskając membranę się i powietrze z płuc. Dobre śpiewacy próbują pozwolić mięśni brzucha relaks całkowicie podczas wdychania tak przez mięśnie międzyżebrowe może wyjść jak to możliwe, tak, że więcej sprężonego powietrza może być stosowany do płuc. Membrana faktycznie robi bardzo niewiele, aby pomóc śpiew.

Przepuklina rozworu przełykowego, co jest

W organizmie każdego człowieka, esophogus (rurka żywności) przechodzi przez membranę. Zwykle większość żołądka poniżej tego punktu. W rozworowa jednak część żołądka jest popychany do góry i nad na lewą stronę membrany.

Śpiew przepukliny rozworu przełykowego i

Bo śpiewacy nie używać przepony naprawdę śpiewać, niektórzy śpiewacy z łagodnymi przepuklin rozworu nawet nie wiedzą, że mają. Jednak przepukliny rozworu przełykowego może powodować problemy z bólem i refluksu żołądkowego. Śpiew ten sposób może być bolesne, jak tkanki wokół przepukliny są kompresowane przez ruchy związane z wdechu i wydechu. Refluks może uszkodzić struny głosowe, czy to jest złe i mało spójne. Nadmierne ciśnienie wokół przepukliny (śpiewacy pracy mięśni i tkanek płuc, klatki piersiowej i brzucha trudno) przepukliny może pogorszyć i spowodować, że w niektórych przypadkach pogorszyć, choć w łagodnych przypadkach śpiewających rzeczywiście może wzmacniać strukturę membrany wystarczającej do stabilizacji przepukliny. Jeden sławny piosenkarz, który doświadczył tych objawów powodu przepukliny rozworu przełykowego jest Chester Bennington z Linkin Park, który musiał odwołać koncerty. Tak więc, chociaż śpiewa z rozworowa może być możliwe, ale nie jest to zalecane.

Leczenie

Większość przepuklin rozworu przełykowego są bardzo łagodne i nie wymagają żadnego leczenia, z wyjątkiem tego, co jest stosowany w leczeniu refluksu kwasu. Jeśli rozworu przepukliny jest duża, jednak to operacja może być potrzebne w celu skorygowania problemu. Operacja zasadniczo obejmuje popychanie części żołądka, który został popchnięty do góry diagramu z powrotem do położenia, a następnie zamknięcie przepukliny.

Objawy

Najczęstsze objawy przepukliny rozworu kwasu refluks, to dyskomfort i nudności lub wymioty. Piosenkarze może tych objawów za pomocą leków, modyfikacji diety, i pozostając w pozycji pionowej po jedzeniu.

Ciągnięte Skrzynia Objawy mięśniowe

Z wszystkich znaczeniu społecznym dobrze wyglądać, coraz więcej osób regularnie wykonujących. Niestety, jeśli ktoś nie jest ostrożny mogą skończyć się robi więcej szkody niż pożytku dla ich mięśni. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do ludzi, którzy chcą osiągnąć "zgrywanie" ciała zbyt szybko. Może to spowodować ciągniętych mięśni, szczególnie w klatce piersiowej, które mogą być bolesne w najlepsze, a wymagających operacji na najgorsze.

Definicja

Naciągnięty mięsień klatki piersiowej, lub taki, który doznaje kontuzji, to uszkodzenie mięśni i ścięgien, które przyczepiają się do mostka lub mostka. Mięśni, ścięgien i kości stanowią swoje wszystkie jednostki, które umożliwiają ruch wokół żeber. Szczepy zawsze występują w ich najsłabszy punkt.

Rodzaje Strain

Istnieją trzy różne typy Naciągnięty mięsień w klatce piersiowej, że człowiek może doświadczyć. Łagodne wyciągnął mięśni jest niewielki szczep, który powoduje brak łez lub utraty sił. Umiarkowane szczep wymaga rozerwania mięśnia klatki piersiowej, ścięgna, lub ich zamocowania do żebra. Wreszcie poważne obciążenie obejmuje pęknięcie mocowania mięsień-ścięgno-żeberka i zwykle wymaga zabiegu chirurgicznego w celu prawidłowego naprawienia szkód.

Ból

Najbardziej oczywistym objawem Naciągnięty mięsień klatki piersiowej jest ból. Ten ból mięśni powstają, gdy jest przemieszczana, rozciągnięty lub stosowane. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli jest stosowany w pchanie ruchu, tak jak w przypadku awa naciskaj lub robi pompki.

Utrata siły

Łagodnym napięcie mięśni klatki piersiowej nie jest utrata siły, bo kontuzja nie jest na tyle duże, aby zakłócić podstawowe struktury mięsni na. Z umiarkowaną i ciężką szczepów choć jest utrata siły fizycznej, ponieważ mięsień został rozdarty lub pękła, i to nie funkcjonuje poprawnie.

Inne objawy

Inne objawy Naciągnięty mięsień klatki piersiowej obejmują obrzęk wokół rannych mięśni, skurcze mięśni, zwapnienie mięśni lub ścięgien (widocznych z X-Ray), trzeszczenie (i trzaskającym lub uczucie, gdy dźwięk jest wciśnięty na mięsień z palców).

MS Leczenie Opcje

Stwardnienie rozsiane (SM) jest neurologiczny stan, w którym komunikacja między mózgu i innych części ciała jest naruszone, co powoduje osłabienie mięśni rąk i nóg i problemy z koordynacją i równowagi. Początkowe objawy SM należą zaburzenia widzenia, ślepoty barw, lub utratą wzroku w jednym oku i zazwyczaj pojawiają się między 20 a 40 rokiem życia. Nasilenie objawów zależy od osoby, od całkowitego paraliżu do zaburzeń mowy na zawroty głowy.

Klasyfikacja Chorób

MS jest zaliczane na podstawie progresji choroby i wzór jak rzutowo-nawracającą postacią MS, MS pierwotne-progresywny, MS wtórnie postępującą, lub progresywne-nawracającą postacią stwardnienia rozsianego. Wybór terapii jest zależna od typu i charakterystyki.

Zatwierdzonych obróbek

Obecnie nie ma lekarstwa na SM, ale niektóre leki wykazały spadł odsetek nawrotów i wolniejszą progresję do niepełnosprawności. Większość leków są zatwierdzone do leczenia ustępująco-nawracającą postacią SM.

Interferony

Trzy interferon beta leki są zatwierdzone do leczenia ustępująco-nawracającą postacią MS: Betaseron®, Avonex i Rebif. Wszystkie leki wstrzykuje się domięśniowo co drugi dzień do trzech razy w tygodniu, w zależności od leku. Wskaźniki odpowiedzi zależy od osoby, ale wszystkie leki interferon beta wykazano poprawę czynności nerek i niepełnosprawności w badaniach klinicznych. Jednak skutki uboczne są znaczące i obejmują reakcje w miejscu wstrzyknięcia, objawy grypopodobne, depresja i Nieprawidłowe wyniki badań czynności wątroby.

Copaxone

Copaxone (octan glatirameru) jest mieszanką aminokwasów podobnej do białka mieliny, który służy jako izolator nerwów. Copaxone wykazano zmniejszenie nawrotów i poprawy niepełnosprawności u osób z SM. Jak interferony, efekty uboczne związane z Copaxone są znaczące i obejmują reakcje w miejscu wstrzyknięcia, ból w klatce piersiowej, uderzenia gorąca, duszność, kołatanie serca, i niepokój.

Tysabri

Tysabri (natalizumab) jest dopuszczony do nawracającej postaci SM i wykazano zmniejszenie nawrotów, ograniczyć powstawanie uszkodzeń w mózgu, poprawy jakości zdrowia i związanych z życiem. Jednakże stosowanie preparatu Tysabri może spowodować potencjalnie śmiertelną chorobę zwaną neurologiczne i postępującej wieloogniskowej leukoencefalopatię. Z tego powodu, Tysabri powinien być stosowany z ostrożnością, po ścisłych wytycznych producenta i jest dostępny tylko w niektórych ośrodkach, w których każdy z nas może być odpowiednio monitorowane. Inne działania niepożądane obejmują zwiększone ryzyko czerniaka i potencjalnego uszkodzenia wątroby.

Nowantron

Nowantron (mitoksantron) jest dopuszczony do nawracającym-przelewów lub postępowych form SM. Jednak Novantrone powinien być stosowany tylko wtedy, gdy inne metody leczenia zawiodły lub u osób z chorobą szybko postępującą powodu związanego z nim toksyczności kardiologicznej.

Badanych Zabiegi

Środki, które są obecnie przedmiotem badań w leczeniu MS to alemtuzumab, azatiopryna, cyklofosfamid, daklizumab, fingolimod, fumaran, immunoglobuliny dożylnie, lakwinimod, rytuksymab i zastosowanie Teriflunomidu. Chociaż pewne wstępne badania wykazały obiecujące, potrzebne są większe badania w celu ustalenia, czy którykolwiek z tych leków są skuteczne w leczeniu stwardnienia rozsianego.

Efekty sumatryptanu

Sumatryptan jest lek na receptę. Jest on powszechnie stosowany w leczeniu migreny, bólu głowy. Sumatryptanu nie zatrzymać migreny dzieje, ale zamiast łagodzi jej objawy. Lek ten jest klasyfikowany jako tryptanu, znany również jako agonisty 5-HT. Istnieją różne efekty tego leczenia migreny.

Funkcja

Kiedy ludzie doświadczają nieprzyjemnych migreny bóle głowy, naczynia krwionośne, które znajdują się w ich głowach się znacznie szerszy. W rezultacie, aby zmniejszyć funkcje sumatryptanu naczynia krwionośne, co czyni je powracają do ich zwykłym stanie. To działa, aby zapewnić ustąpienie objawów migreny, takich jak silny ból głowy.

Większość częstych działań niepożądanych

Inne niż dostarczanie ulgę objawów migreny (takich jak ból głowy, nadwrażliwość na światło i dźwięk, i nudności), sumatryptanu może także przynieść na niektórych efektów ubocznych. Istnieją różne stosunkowo częste działania niepożądane leku, takie jak uderzenia gorąca, ucisku w klatce piersiowej lub ucisku, niezwykłych wrażeń (jak drętwienie, pieczenie, ciśnienia i ciepła), zawroty głowy, zawroty głowy, nieprzyjemny smak zalegających wewnątrz jamy ustnej, ból szyi i uczucia osłabienie. Te działania niepożądane zwykle ustępują szybko (jak organizm przystosowuje się do leczenia migreny), ale jeśli któryś z nich i są szczególnie trwałe, lub jeśli się bardziej intensywne w czasie, należy powiadomić lekarza tak szybko, jak to możliwe.

Inne częste działania niepożądane

Inne częste i zwykle niewielkie działania niepożądane sumatryptanu obejmują senność, uczucie dyskomfortu gardła, uszu i nosa, skurcze mięśni lub ból, nadmierne pocenie się, kłopoty z przełykaniem, ból żuchwy, niepokój, nerwowość, bóle żołądka i ślinić mniej. Jeśli którekolwiek z tych działań niepożądanych i nie odejdzie szybko, lub jeśli są szczególnie problematyczne, trzeba powiadomić o tym lekarza.

Niezbyt częste działania niepożądane

Istnieje również kilka bardzo rzadkie skutki uboczne tego migreny medycynie. Ponieważ te działania niepożądane występują rzadko, mogą mieć jakieś szkodliwe efekty i dlatego wymagają doraźnej pomocy medycznej. Te niezbyt częste działania sumatryptanu są astma, tkliwość piersi, niski lub wysoki poziom cukru we krwi, omdlenia, kołatanie serca, podniesione lub obniżone ciśnienie krwi i zaparcia.

Poważne skutki uboczne

Istnieją również poważne działania niepożądane sumatryptanu, jak drgawki, zawroty głowy, zawroty głowy, omdlenia, ucisk w klatce piersiowej lub skrajny ból, zaburzenia widzenia (takich jak utrata wzroku), nagłych i ekstremalnych ból brzucha i krwawe biegunki. Jest mało prawdopodobne, poważne reakcje alergiczne sumatryptan, lecz są także uważane za silne działanie leku. Niektóre znaki mieć świadomość należą zaburzenia obrzęk, nietypowe wysypka na skórze, duszność, świszczący oddech, pokrzywka, świąd.

Działania niepożądane baklofenu

Baklofen jest lek na receptę. Jest on powszechnie stosowany w leczeniu stwardnienia rozsianego. Funkcjonuje poprzez rozluźnienie mięśni szkieletowych. Zarządza skurcze, które mogą prowadzić do bólu, sztywności i klonus mięśni - wszystko to objawy stwardnienia rozsianego. Kilka nieprzyjemne skutki uboczne powodowane poprzez baklofenu według eMedTV.

Częste działania niepożądane

Użytkownicy baklofenu często doświadczają skutków ubocznych, w tym osłabienie mięśni, bóle pleców, biegunka, zaparcia, ślinić więcej, wyczerpanie, senność, zawroty głowy, swędzenie, trudności w oddawaniu moczu, nudności oraz dodatkowe oddychanie. Jeżeli którykolwiek z tych objawów się bardziej problematyczne, czy też, że nie odejdzie szybko, należy skonsultować się z lekarzem.

Poważne działania niepożądane

Poważne skutki uboczne baklofenu są stosunkowo rzadkie, lecz możliwe. W przypadku wystąpienia działań niepożądanych, jak dreszcze, nie jest w stanie oddać mocz, pobudzenie, zmniejszenie napięcia mięśni, lub drgawki, należy uzyskać opieki medycznej.

Reakcje alergiczne

Reakcje alergiczne na Baclofen są również możliwe. Niektóre objawy należy zwrócić uwagę są ucisku w klatce piersiowej, pokrzywka, wysypka, świąd, trudności w oddychaniu, a wargi, języka, jamy ustnej i twarzy obrzęk. Jeśli wystąpi którykolwiek z tych objawów, powinien uzyskać pomoc medyczną w nagłych wypadkach.

Przestroga

Musisz być bardzo ostrożny, gdy rozważa podjęcie baklofenu. Ci, którzy są uczuleni na tym nie powinno się używać tego leku. Należy poinformować lekarza o swojej historii medycznej, zwłaszcza w odniesieniu do padaczki - lub wszelkie inne warunki, które dotyczą seizures-- oraz choroby nerek. Jeżeli wystąpiły skrzepy krwi lub udaru w przeszłości, lekarz również musi zostać zgłoszona.

Przedawkowanie

Przedawkowanie Baclofen może prowadzić do potencjalnie niebezpiecznych objawów, takich jak wymioty, senność, osłabienie mięśni, wskazać lub rozszerzone źrenice, rozdawanie, spłycenie oddechu lub wchodzących w śpiączkę. Wszystkie te objawy wymagają natychmiastowej pomocy medycznej.

Jak sformułować plan awaryjny Rodzina

Mając szkody przychodzą do tych, których kochasz to najgorszy koszmar każdego z nas.
Ale, jak pisanie testamentu lub uzyskanie ubezpieczenia na życie, to jest ulga coś zrobić
o tym, zamiast martwić się o to. Te skuteczne strategie
pomoże Ci przygotować się do najbardziej powszechnych rodzajów sytuacji kryzysowych.

Instrukcje

Porady ogólne

Program wyraźnie zaznaczone numery alarmowe do szybkiego wybierania w telefonie.

Skonfiguruj dwa miejsca spotkań: jeden w pobliżu swojego domu w przypadku nagłego zagrożenia, takiej jak pożar lub domu inwazji, a drugi poza okolicy, takich jak szkoły czy domu przyjaciela, w przypadku gdy nie może dostać się do domu. Również wyznaczyć jednego członka rodziny do podejmowania decyzji w odniesieniu do całej grupy w czasie kryzysu, w tym, gdzie się spotkać i co robić w przypadku musi zmienić plany.

Wyznaczenie out-of-miasta krewny lub przyjaciel jako kontakt w przypadku, że lokalne usługi telefoniczne zostało przerwane. Członkowie rodziny powinni zadzwonić w tak szybko, jak to możliwe, jeśli oddzielone.

Utwórz plan awaryjny dla dzieci, że szczegóły, które będą je odebrać ze szkoły lub przedszkola rodzice powinni być w stanie, w którym taka osoba będzie je podjąć i co plan jest, aby spotkać się ponownie. Bądź pewien, że każdy zaangażowany ma wszystkie numery telefonów.

Omów, zlokalizować i przygotować kwestie priorytetowe, takie jak zdjęcia i dokumenty, aby zaoszczędzić. Wyraź swoją wolę, dokumenty ubezpieczeniowe i dokumenty prawne w dobrym stanie (patrz 232 Organizowanie ważnych dokumentów i 244 Bądź Wola).

Przygotuj plecak dla każdego członka rodziny z dodatkowych odzież, buty, kurtki, leki, pieluchy i chusteczki dla niemowląt, ubezpieczeń i informacji medycznej. Obejmują laminowaną obraz całej rodziny z nazwiskami i numerami. Trzymać je w klatce piersiowej przy drzwiach wejściowych, w szafie w przedpokoju lub w bagażniku samochodu.

Miej zestaw awaryjny, w tym dostaw pierwszej pomocy, w każdym samochodzie. Zobacz 466 Montaż Zestawy alarmowe.

Włamania

Zostaw natychmiast, jeśli wrócisz do domu, aby dowiedzieć się, że został okradziony. Zadzwonić na policję z innej lokalizacji i nie ponownie wejść do domu, aż policjanci usunięciu sceny.

Niech wszyscy się (jeśli można to zrobić bezpiecznie), jeśli jesteś w domu podczas napadu. Użyj drabiny strażackie, jeśli je masz, i spotykają się na wyznaczonej w pobliżu bezpiecznym miejscu.

Sprzedam psa lub zainstalować system bezpieczeństwa. Włamywacze szukać łatwych celów; Chodzi o to, aby utrudnić włamać się do domu, niż kogoś innego.

Wskazówki

  • Zapytaj strażaka, policjanta lub agenta ubezpieczeniowego recenzję swój dom i sugerują strategie ograniczania ryzyka, jak również do podjęcia odpowiednich działań w sytuacji awaryjnej. Zobacz 390 Tworzenie plan ewakuacji.
  • Skontaktuj się z American Red Cross (redcross.org) lub Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego (FEMA.gov) aby uzyskać więcej informacji. Zobacz 105 Przygotowanie domu dla przyrody jest najgorsze.
  • Dowiedzieć się o planach katastrofy w swoim miejscu pracy i szkole Twojego dziecka. Przeczytaj 223 Przygotuj swoją firmę na Unthinkable i 375 Poprawa dziecka School.
  • Weź kurs CPR. Poznać umiejętności specjalnych sąsiadów "(medyczne, budowlane, elektryczne) i czy jakieś osoby starsze lub niepełnosprawne wymagają pomocy w razie wypadku. Zobacz 389 skonfigurować Neighborhood Watch.
  • Używać broni w ostateczności. Istnieje wiele powikłań: Gdzie można przechowywać broń więc niedostępne dla dzieci lub włamywaczy? Można odblokować, obciążenia i mają broń pod ciśnieniem i w ciemności? Chcesz kogoś zabić nad magnetowidu? Czy znasz granice prawne samoobrony? Czy jest szansa, można strzelać sąsiadów lub rodziny przez pomyłkę?

Migrena Medycyna Side Effects

Leki na migrenę są na receptę i bez recepty leki ukierunkowane na leczeniu przykrych objawów migrenowy ból głowy. Leki przeciw migrenie mogą być stosowane w leczeniu i wyeliminować objawy bólu głowy migrenowy lub zapobiec występowaniu symptomów.

Objawy migreny

Wiele osób, które cierpią objawy migreny doświadczenie związane przed bólem głowy migrena faktycznie zaczyna. Takie objawy to nudności, zawroty głowy, wymioty, nadwrażliwość na światło i dźwięk, pulsujący w małym obszarze głowy i objawów, że wiele opisać jako uczucie drętwienia wokół zatok, które powodują zaburzenia widzenia i rozmazania. Niektórzy chorzy nie doznają żadnych objawów, ale natychmiast zacznie doświadczać wszystkie bolesne objawy migrenowy ból głowy na raz.

Leki na migrenę

Istnieje wiele leków na receptę dla migreny bóle głowy i kilka leków bez recepty. Tylenol, Excedrin i Advil oferują własne marki bez recepty leki na migrenę mają na celu pomóc w obecnych objawów migreny ból głowy. Istnieje receptę dawki wytrzymałości acetaminofenu, kofeiny i ibuprofens do stosowania w leczeniu migreny, jak również. Leki na receptę dla migreny obejmują takie leki markowe jak Imitrex, Treximet, Topamax, Maxalt i Relpax między innymi.

Recepta Migrena Medycyna Side Effects

Nudności, rozstrój żołądka, wrzody żołądka i są częste działania niepożądane leków na receptę migreny. Inne skutki uboczne leków na receptę migreny, które powinny być natychmiast zgłaszane do opieki zdrowotnej dostawcą obejmuje: mrowienie lub zdrętwienie twarzy, zawroty głowy i problemy z chodzeniem, skrajne wyczerpanie, nieregularne lub szybkie bicie serca, uczucie ciężkości lub ciśnienia w klatce piersiowej i napady, Wśród innych działań niepożądanych. Te działania niepożądane są wspólne dla wszystkich leków na receptę migreny.

Migrena bez recepty Medycyna Side Effects

Najczęstsze skutki uboczne leków bez recepty migreny, które nie muszą być zgłaszane, jeśli nie utrzymują się lub stają się gorsze są kontynuacją ból głowy, nudności, wymioty, biegunka, oddawanie moczu niepokoi i problemy ze snem. Skutki uboczne leków bez recepty, które powinny być na migrenę zgłaszane do lekarza jak najszybciej, to problemy z oddychaniem, ból i kłopoty z przełykaniem, zmęczenie, gorączka, wysypki skórne, przebarwienia oczu i ból gardła.

Rozważania

Zarówno na receptę i bez recepty, leki przeciwmigrenowe mieć możliwość wystąpienia niekorzystnych działań niepożądanych, jeżeli są stosowane w połączeniu z określonymi innymi lekami. Konsultacji z lekarzem o swoich lekach i możliwych interakcji z lekami na migrenę wcześniej może pomóc znaleźć szybszą ulgę, gdy zaczyna ból głowy migrena.

Skutki uboczne Maxalt

Maxalt jest marką dla leków rizatryptan benzoesan, stosowane w leczeniu migreny. Rozprowadzane przez Merck and Co, Maxalt nie zapobiega atakom migreny, ale może skrócić czas ich trwania. Możliwe są liczne skutki uboczne.

Większość Częste

W poprzedzających zatwierdzenie badań klinicznych Maxalt, jak to zostało opisane przez eMedTV, najczęstszymi działaniami niepożądanymi były zawroty głowy, senność, zmęczenie, osłabienie i nudności. Występowały one w zakresie od 5 do 9 procent uczestników.

Inne częste działania

Innym stosunkowo częstym działaniem niepożądanym jest nieprawidłowe czucie skórne, takie jak pieczenie, kłucie lub mrowienie. Niektórzy ludzie również wystąpić suchość w ustach, lub szyi, szczęki i gardła ból.

Układu krążenia Obawy

Osób z czynnikami ryzyka chorób układu sercowo-naczyniowego mogą wystąpić objawy kardiologiczne podczas robienia Maxalt, i do 3 procent uczestników w niektórych badaniach klinicznych, o których mowa powyżej doświadczonego ból w klatce piersiowej i uczucie ucisku lub ciśnienia. Rzadko, osoby z tych czynników ryzyka opracowali nieregularne bicie serca, lub wystąpił atak serca lub udar mózgu, biorąc Maxalt.

Poważne działania niepożądane

Inne rzadkie, ale poważne działania niepożądane to krwawa biegunka, duszność, nagłe silne bóle brzucha i wylew.

Zespół serotoninowy

Osoby biorące niektóre leki przeciwdepresyjne mogą nie być w stanie przyjąć Maxalt, ponieważ kombinacja zwiększa ryzyko wystąpienia poważnej stan zwany zespół serotoniny. Objawy to: splątanie, biegunka, trudności z chodzeniem, omdlenia, gorączka, halucynacje, zwiększone pocenie się, skurcze mięśni i szybkie bicie serca.

Migranal Side Effects

Migranal to leki stosowane w leczeniu sprayu ostre migreny z lub bez aury. Lek jest pochodną sporyszu, które działa przez zwężenie naczyń krwionośnych mózgu, co z kolei zmniejsza prawdopodobieństwo objawów migreny. Podobnie jak w przypadku większości leków, istnieje szereg skutków ubocznych związanych z użyciem Migranal.

Częste działania niepożądane

Niektóre z tych działań niepożądanych należą biegunka, senność, zawroty głowy, uczucie pieczenia, podrażnienie, suchość w ustach, uczucie zatkanego nosa, wydzielina z nosa, ból, nudności, katar, zapalenie zatok, ból gardła, nosa lub sztywność, wymioty, osłabienie i zmęczenie. Mimo, że są one uważane za najczęstsze działania niepożądane związane ze stosowaniem Migranal, tylko one dotyczą niewielkiej liczby użytkowników.

Poważne skutki uboczne

Niektóre z nich to trudności w oddychaniu, zaostrzenie klatki piersiowej, pokrzywka, wysypka, obrzęk jamy ustnej i języka, ból w klatce piersiowej, osłabienie mięśni, utratę koloru, drętwienie, obrzęk, nieregularne bicie serca i chłód. Te działania uboczne są bardzo rzadkie i nie są podane w wielu użytkowników.

Ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa

Lek ten może powodować senność i zawroty głowy, więc jest zalecane, że użytkownicy nie działają wszelkiego rodzaju maszyn - w tym samochodów - podczas korzystania z tego leku. Użyj Migranal ostrożnie u dzieci i dorosłych w wieku powyżej 65 skutki uboczne były jak wiadomo, że wpływają one bardziej poważnie. Ten lek Wykazano również powodować uszkodzenie nienarodzonego płodu, więc nie używaj go, jeśli jesteś w ciąży lub spodziewa się wkrótce.

Wykorzystanie

Zawsze używaj Migranal bezpośrednio zgodnie z zaleceniami lekarza, i nigdy nie przekraczać zalecanych instrukcji dozowania napisane na etykiecie. Lek jest przeznaczony do użytku tylko w nosie i nie powinny być wstrzykiwane bezpośrednio do krwiobiegu. Do podawania leków, sprayu do każdego otworu nosowego raz bez przechylania głowy lub wąchania. Lek ten nie jest przeznaczony do stosowania na dzień.

Ostrzeżenie

W przypadku wystąpienia któregokolwiek z wyżej wymienionych objawów, należy natychmiast skontaktować się z miejscowym lekarzem.

Jeśli przedawkowanie Migranal podejrzewa, skontaktuj się z lokalnym ośrodkiem zatruć i głowy bezpośrednio na pogotowie.

Migranal rozumie tylko jako spray do nosa i nigdy nie powinny być podawane do jakiegokolwiek innego uszkodzenia otworu.

Naratryptan Side Effects

Naratryptan jest produkt leczniczy, który jest stosowany do leczenia migreny, bólu głowy. Działa łagodzić objawy migreny, takich jak bóle głowy, nudności, wymioty i wrażliwości na dźwięk i światło. Jest tryptanu i ma wpływ na serotoniny, która działa do wąskich naczyń krwionośnych mózgu. Istnieje kilka możliwych naratryptan efekty uboczne.

Częste działania niepożądane

Istnieje kilka wspólnych naratryptan skutków ubocznych, które zwykle są niewielkie (o ile nie są one szczególnie trwałe lub gorzej z czasem). Te działania niepożądane to: nudności, senność, zawroty głowy, mrowienie lub drętwienie skóry i wyczerpania. Jeżeli te działania niepożądane są niepokojące dla Ciebie, poinformować o nich lekarza.

Poważne działania niepożądane

Poważne działania niepożądane naratryptan również możliwość. Te działania niepożądane wymagają pomocy medycznej w nagłych wypadkach jak najszybciej. Należą do nich nieregularne lub szybkie bicie serca; Zmiany w wizji; wymioty; ociąganie mrowienie lub drętwienie skóry; w klatce piersiowej, szczęki lub szyi szczelności; dreszcze; ból gardła; gorączka; dezorientacja; dezorientacja; ból w klatce piersiowej; palce i paznokcie w kolorze niebieskawo toczenia; krwawe stolce; uczucie zimna lub gorąca; staje się bardziej wrażliwa na światło; zmiany nastroju lub psychiczne; osłabienia na jednej stronie ciała; Ból gardła lub szyi; blada skóra; duszność; ciężkie bóle brzucha; i zaburzenia mowy.

Reakcje alergiczne

Poważne reakcje alergiczne są możliwe naratryptan skutki uboczne. Jeśli odkryjesz objawy reakcji alergicznej na lek, należy zasięgnąć pomocy medycznej w nagłych wypadkach. Niektóre znaki, aby zwrócić uwagę na to ciężar w klatce piersiowej, obrzęk, świąd, wysypka, pokrzywka i trudności z oddychaniem.

Ostrzeżenia

Naratryptan nie jest odpowiednia lub bezpieczne leki dla każdego. Niektóre osoby powinny unikać naratryptan, takich jak pacjenci z ciężką chorobą nerek lub wątroby, nadciśnienie, dusznicę bolesną, problemy z krążeniem krwi, choroby serca, udar, zawał serca, choroba niedokrwienna i jelit.

Przedawkowanie

Przedawkowanie naratryptan może wytwarzać poważne efekty uboczne. Naratryptan przedawkowanie może być niebezpieczne, więc ważne jest, aby uzyskać pomoc medyczną w nagłych wypadkach jak najszybciej. Niektóre objawy naratryptan przedawkowania: ból w klatce piersiowej, niepokój, brzęczenie wewnątrz uszu, splątanie, drgawki, nierówne bicie serca, duszność i niewyraźne widzenie.

Problemy pacha Pocenie

Nadmierne pocenie się pod pachami, znany również jako pachowego pocenia się, to stan, który jest szacowany wpływać prawie 3 procent populacji. To zaburzenie, które polega na ekstremalną śmierdzący pocenie się pod pachami, może być emocjonalnie wyniszczające, przynosząc upokorzenie i wstyd do cierpiącego. Wszystkie części ciała są zdolne do pocenia, pocenie się pod pachami, ale jest szczególnie nieestetyczne i kłopotliwe.

Pocenie się

Pocenie się jest zjawiskiem naturalnym, pomaga schłodzić ciało uwalniając nadmiar ciepła. Zazwyczaj na pocenie się występuje, gdy osoba jest pod stresujące i wypełnione sytuacji napięcia lub uczestnictwa w aktywności fizycznej, takich jak ćwiczenia, pracy lub uprawiania sportów. Wysoka temperatura i wilgotność powietrza również może przynieść na nadmierne pocenie się. Osoby z pachowej pocenia, jednak może wystąpić nadmierne pocenie się podczas zwykłych, z dnia na dzień warunkach.

Przyczyny

Normalny proces pocenia zapewnia smarowanie na ramiona, aby uniknąć otarcia lub bolesność podczas ocierania ciała. Podstawową przyczyną osoba odczuwa nadmierne pocenie się pod pachami, że współczulny układ nerwowy, który jest usytuowany w klatce piersiowej jest overstimulated. Układ ten wysyła sygnał do gruczołów potowych do produkcji potu; z pachowej pocenia, chociaż gruczoły zaczynają produkować znaczne ilości potu, zbytu na pach, twarzy, dłoni i stóp. Inne przyczyny tego zaburzenia obejmują niepokój, otyłość, stres, konkretne pokarmy i bodźce emocjonalne.

Wpływ społeczny

Nadmierne pocenie się pod pachami może przynieść dyskomfortu społecznego i zażenowania. Widoczne ślady potu na własnej odzieży, zapach i lęk może prowadzić do braku pewności siebie, niska samoocena i izolacji, wpływając zarówno osobistych i zawodowych aspektów swojego życia. Pocenie się pod pachami może być bardziej społecznie obezwładniający od rzeczywistych medycznych aspektów kondycji.

Leczenie

Niestety, jest to trudne do leczenia stanu. Silne antyperspiranty, zaprojektowane specjalnie w celu zmniejszenia nadmiernego pocenia się pod pachami, są korzystne traktowanie; jednak bardzo często dają poszkodowanemu żadnej ulgi, po czym leki na receptę mogą być zalecane przez lekarza. W 2004 roku FDA zatwierdziła Botox być stosowane w leczeniu tej choroby; Botox blokuje pod pachami nerwy, które powodują pocenie się.

Zapobieganie

Ponieważ niektórzy ludzie reagują na pewne antyperspirantów i innych technik medycznych odmiennie od innych osób, osoby potrzebują odkryć odpowiednie metody, które działają na nich. Ważne jest również, aby mieć dobrą codzienności higieny, w tym doskonały antyperspirant i dobrej diety, aby uniknąć cebulę i czosnek. Osoby powinny również unikać jedwabiu i innych tworzyw sztucznych, które mogą wykazać, potu plamy łatwiej niż inne materiały, w szczególności włókien naturalnych. Powinni nosić luźne ubrania, które są w jasnym kolorze, aby uniknąć zbyt absorbujące ciepło słońca.