Digidexo.com

clomid a owulacja

Jak szybko zajść w ciążę podczas stosowania leku Clomid

Clomid jest marką dla cytrynianu klomifenu, lek na receptę, adresowanym do kobiet, które mają problemy z zajściem w ciążę ze względu na problemy z owulacją. Clomid jest bardzo skuteczny w pomaganiu z owulacji w tych kobiet, mimo że nie jest panaceum na wszystkie problemy z płodnością, ani nie bierze jej gwarancję uzyskanie ciąży. Ale jeśli myślisz, że to może pomóc, tutaj jest to, co trzeba zrobić, aby zwiększyć szanse na uzyskanie ciąży szybko biorąc Clomid.

Instrukcje

Odwiedź lekarza, aby omówić swoje problemy z płodnością i wykluczyć przyczyny niepłodności, które nie będą pomagali Clomid. Problemy takie jak zablokowanych jajowodów lub czynnik niepłodności męskiej nie będzie wspomagany przez Clomid; Lek jest wskazany jedynie dla kobiet, które wydają się być niepłodne z powodu problemów z owulacją. Jeśli należą do tej kategorii, lekarz zaleci Clomid.

Poczekaj na miesiączki, a następnie podjąć Clomid zgodnie z zaleceniami lekarza. Zwykle protokół obejmuje przyjmowanie leku przez pięć dni w pierwszej połowie cyklu miesiączkowego, zwykle zaczynając w dniu trzecim i piątym dniu po pierwszym dniu menstruacji. Zwiększy to szanse na owulację z planem w kobiet, które nie owulacja regularnie.

Za pomocą zestawu testowego owulacji po zakończeniu kursu z Clomid lub udać się do lekarza, aby potwierdzić, czy lek wydaje się działać. Zestaw owulacji predyktorem można kupić w większości sklepów narkotyków i dzieł wykrywania hormonów w moczu, które wskazują na rychłe owulacji.

uprawiać seks, gdy zestaw owulacji predyktorem pokazuje, że jesteś o owulacji (lub gdy lekarz mówi ci, że okaże się, że są o owulacji). Zapewni to, że plemniki są obecne w układzie rozrodczym, gdy jajo jest zwolniony. Ogólnie jest to dobry pomysł, aby mieć seks o co dwa dni od kiedy miesiączka się zakończył i aż do momentu owulacji, ponieważ zapewnia stały dopływ nasienia i badanie 2007 okazało się, że regularny seks może zwiększyć męską spermę liczy.

odczekać dwa tygodnie (czas potrzebny do zapłodnienia i implantacji występuje.) W przypadku pominięcia miesiączki, wykonać test ciążowy. Nie ma żadnych korzyści z testów przed miesiączki jest spowodowane i fałszywe negatywy są dość powszechne w badaniach wczesnych reagujących. Jeśli jesteś w ciąży, zadzwoń położnika lub położnej do rozpoczęcia opieki prenatalnej.

Wskazówki

 • Można monitorować owulację z wykresów temperatury lub systemu komputerowego monitorowania owulacji oprócz przy użyciu zestawów owulacji predykcyjne.
 • Weź Clomid tylko wtedy, gdy występują problemy z zajściem w ciążę ze względu na problemy owulacji; wiele kobiet ma Clomid, ponieważ mamy nadzieję, że bliźniaki (istnieje 10% szans na poczęcie bliźniąt po Clomid użytku.) ciąże bliźniacze przed znacznie większe ryzyko poronienia, przedwczesnego porodu i innych powikłań. Nie zamawiaj Clomid przez Internet bez recepty - wszelkie strony internetowe oferujące sprzedaż leków na receptę bez recepty działają nielegalnie i nie ma gwarancji, że wszystkie leki zamawiane z takich stron są bezpieczne i skuteczne.

Można zajść w ciążę, gdy nie dochodzi do owulacji?

Owulacja jest istotną częścią ciążę. Wyobrazić, sperma musi spełniać i zapłodnić dojrzałe jajo, który został wydany przez jajnika do jajowodu. Jeśli jajnik nie wydała dojrzałe jaja (owulacji), to ciąża nie może wystąpić. Jednak, jeśli uważasz, że nie masz owulacji, ale chcę mieć dziecko, nie ma potrzeby do rozpaczy. Istnieje wiele możliwości leczenia kobiet w wieku rozrodczym, które nie owulacja.

Co to jest owulacja?

Każda kobieta rodzi się z milionów niedojrzałych jaj w jej jajniki. Owulacji zaczyna się w okresie dojrzewania, kiedy jajniki zaczyna dojrzewać i uwolnienia jednej komórki jajowej do jamy miednicy w każdym miesiącu. Uwolniony jaj jest przesuwana do jajowodu, gdzie czeka nawożenie spermy. Jajo może być zapłodnione przez 12 do 24 godzin po jej wydaniu. Jeśli jest zapłodnione, należy dołączyć do krwi w wyściółce macicy oraz zacznie rośnie do płodu. Jeśli nie zapłodnione, jest usuwane z ciała w okresie menstruacji, który występuje około dwóch tygodni po owulacji.

Objawy owulacji

Jeśli próbujesz zajść w ciążę, to ważne jest, aby wiedzieć, czy owulacja. Oprócz monitorowana przez USG lub poprzez badanie krwi, nie ma najpewniejszy sposób, aby ustalić, czy jest owulacja. Jednak ciało daje wiele wskazówek. Na przykład, jeśli wykresy kobiet jej podstawowej temperatury ciała (temperatura spoczynku), co rano, że nie zauważy, że jej temperatura wzrośnie o co najmniej 0,5 stopnia po ona owulacji. Ponadto, kilka dni przed owulacją, kobiecy śluz szyjki macicy staje się jasne, śliski i rozciągliwy - podobnie jak konsystencji białego surowego jajka. Kobieta może również śledzić, czy jest ona owulacji przy użyciu zestawu owulacji predykcyjną, które, jeśli są prawidłowo stosowane, monitoruje ilości hormonów w moczu, które sygnalizują nadejście owulacji.

Jak calcuate kiedy będzie owulacja

Jeśli uważasz, że możesz być owulacji, ale nie wiem w którym momencie podczas miesiąca, można obliczyć przybliżoną datę owulacji poprzez zapoznanie się z cyklu miesiączkowego. Policzyć liczbę dni w cyklu, począwszy od pierwszego dnia okresu, a kończąc pierwszego dnia następnego okresu. Gdy wiesz, średnią liczbę dni w cyklu, oszacować, kiedy będzie owulacja przez liczenie do tyłu 12 do 16 dni od dnia następnego przewidywanym okresie. Jeśli owulacja, owulacja będzie prawdopodobnie w tym okresie.

Dlaczego niektóre kobiety nie owulacja

Istnieją niezliczone powody, kobieta w wieku rozrodczym może nie owulacja (medycznie zwane "brak owulacji"). Nierównowaga w estrogenów i progesteronu, dwa podstawowe hormony dojrzewania i uwalniania jaja z jajnika lub innych zaburzeń równowagi hormonalnej (np, zespół policystycznych jajników) może spowodować anovulation. Ponadto brak jajeczkowania może być spowodowane przez stres, niepokój, nadmierne ćwiczenia fizyczne, nadmiernej utraty wagi, otyłości lub przedwczesnej niewydolności jajników. Według Epigee.com, brak owulacji wpływa na 6 do 15 procent wszystkich kobiet w wieku rozrodczym.

Leczenie braku owulacji

Leczenie braku owulacji zależy od powodem niepowodzenia. Jeśli nierównowaga hormonalna powoduje anovulation, pacjent może być traktowane z leków na płodność, takich jak Clomid lub Pergonal, które mogą pomóc rozwiązać ten brak równowagi. Ponadto, utrzymanie zdrowej, zbilansowanej diety i redukcji stresu można umieścić ciało z powrotem na właściwe tory. Istotne jest, aby skontaktować się z lekarzem w celu ustalenia, czy rzeczywiście jesteś owulacji, a jeśli tak, to jakie leczenie będzie dla Ciebie najlepszy.

Fertilaid kontra Clomid

Istnieje wiele suplementów płodności i zabiegi dostępne dla kobiet mających trudności z zajściem w ciążę. FertilAid i Clomid są dwie możliwości, które bardzo różnią się od siebie. Oficjalna strona FertilAid opisuje FertilAid jako over-the-counter w pełni naturalny suplement zaprojektowany w celu wspierania równowagi hormonalnej i wspierać płodność u kobiet. Clomid jest lek na receptę strukturalnie podobne do estrogenów. Przeznaczony jest do leczenia problemów w jajnikach przez stymulowanie hormonów wymagane do utworzenia i utrzymania jajko wczesnej ciąży, według pojmowania pojęcia.

Dostępność i koszt

FertilAid online i jest sprzedawane w wybranych sklepach cegły i zaprawy, w tym CVS. Od października 2009 koszt zasilania jednym miesiącu 28,95 dolarów w zależności stronie FertilAid za. Ten rodzaj dodatku rzadko jest objęta ubezpieczeniem zdrowotnym. Clomid jest dostępny wyłącznie na receptę, i jest zwykle przepisywany po kilku miesiącach nieudanych prób zapłodnienia. Średni koszt Clomid jest 10 dolarów za pigułkę, lub około 50 dolarów miesięcznie, w zależności od księcia Zdrowia. Clomid może być objęty ubezpieczeniem zdrowotnym.

Składniki

FertilAid zawiera witaminy i zioła, takie jak chasteberry, czerwonej koniczyny, syberyjskiego żeń-szenia i miłorzębu japońskiego. Składniki nieaktywne są stearynian warzyw i ryżu kwiat. FertilAid twierdzi, że nie zawierają alergenów. Każda tabletka zawiera 50 Clomid miligramów związku chemicznego cytrynianu klomifenu według RxList. Substancje pomocnicze obejmują skrobię kukurydzianą, laktozę, stearynian magnezu i sacharozę.

Dawkowanie rozrządu

FertilAid dla kobiet może być podjęta w każdym dniu cyklu i nie musi być uruchomiony w każdym konkretnym czasie. Jednak strona internetowa FertilAid stwierdza, że ​​może to potrwać do trzech miesięcy na uzupełnienie do osiągnięcia pełnej skuteczności. Clomid należy podjąć w określonych dniach na początku cyklu, zwykle około piątej poprzez dziesiątym dni. Pasek jest niezbędna, a zestawy owulacji prognostyczny podstawne wykresy temperatura ciała może być używany przez kilka miesięcy przed rozpoczęciem Clomid celu określenia idealnego dni cyklu, aby rozpocząć przyjęciu leku.

Skutki uboczne

FertilAid nie ma znanych skutków ubocznych, choć kobiety nie powinny zabrać ze Clomid płodność lub innych leków bez zgody lekarza. Jak w przypadku wszystkich suplementów, ważne jest, aby poinformować lekarza o wszelkich witamin i ziół, które zażywasz inne leki, przed rozpoczęciem lub jeśli posiadał dotychczas schorzenia. Najczęstsze skutki uboczne Clomid są uderzenia gorąca, wzdęcia, bóle głowy, nudności i tkliwość piersi. Clomid również nieznacznie zwiększa szansę na zajście w ciążę z więcej niż jednym dzieckiem.

Skuteczność

FertilAid nie zapewnia rzeczywiste statystyki wskaźnik sukcesu, ale oni twierdzą, że są numerem jeden suplement płodności sprzedaży i zapewnić referencje na swojej stronie internetowej. Clomid ma od 70 do 90 procent sukcesu indukcji owulacji w ciągu pierwszych trzech cykli, z czego około 40 procent tych kobiet rzeczywiście poczęciu podczas tych trzech miesięcy, zgodnie z wspólnej drogi.

Co mogę zrobić, aby przyspieszyć owulacji Po kontroli urodzeń?

Kiedy ktoś próbuje wyobrazić, proces uzyskania ciąży może stać się frustrujące i emocjonalne. Nie ma jednej hormonem, który jest odpowiedzialny za ciąży, ale niektóre, że uwalnianie w schemacie przygotować ciało owulacji jaja i wszczepiania zarodka. Owulacja to czas podczas cyklu, że kobieta może zajść w ciążę. Po użyciu środków antykoncepcyjnych przez okres czasu, hormonów w organizmie będzie trzeba regulować się zacząć ponownie owulacji.

Co się dzieje podczas kontroli urodzeń

Większość prac antykoncepcyjne poprzez zapobieganie owulacji z występujących. Bez owulacji nie do zapłodnionych jaj i w efekcie nie zaszły w ciążę. Aby rozpocząć owulacji ponownie, po prostu spadając z kontroli urodzeń powinno działać. Po kontroli urodzeń nie jest już używana, ciało powróci do normalnej produkcji hormonów, co oznaczać będzie, że nastąpi normalny owulacji. Choć powrót do normalnego poziomu hormonów może się zdarzyć w ciągu pierwszego miesiąca, niektóre nie do 12 lub nawet 18 miesięcy.

Z pomocą lekarza

Nie ma sposobu, aby przyspieszyć proces owulacji bez lekarza. Jest potrzebny lekarz podawanie odpowiednich hormonów w odpowiednim czasie, aby upewnić się, że ciało przygotowuje się do zarodka prawidłowo. FSH lub hormon folikulotropowy, potrzebne do stymulowania jajników w celu utworzenia pęcherzyków. Po tym następuje estrogenu zachęcenie lub LH hormon luteinizujący, aby zwolnić jajowej z pęcherzyka. Zwolnienie z tego jaja jest owulacja. Jeśli twoje ciało nie wrócić do tego cyklu, w odpowiednim czasie, medycznego może pomóc w dozowaniu odpowiedniej ilości hormonów, aby ułatwić owulację.

Clomid

Jeśli diagnoza lekarza, że ​​hormony są prawidłowo na rowerze, to ona może przepisać lek o nazwie clomid celu wywołania owulacji. Clomid jest lek stworzone w celu wywołania owulacji. Jest to skuteczne w 80 procent pacjentów. Lekarz musi ściśle przestrzegać podawanie Clomidu. Dla clomid użytku, powinny być pod opieką lekarza specjalisty.

Jak korzystać z naturalnego progesteronu przed owulacja

Leczenie progesteronem, popularne wśród pracowników służby zdrowia alternatywnych w leczeniu objawów napięcia przedmiesiączkowego, może mieć inny korzyści: zarządzanie owulacji. Mimo, że literatura jest uboga w technice, oto jak niektórzy praktycy z powodzeniem skorzystali progesteron zawiesić owulacji - a następnie pobudzić ją do wzrostu dzietności.

Instrukcje

Uwaga: w pierwszym dniu miesiączki, i liczyć pięć dni do przodu. To, kiedy należy rozpocząć leczenie.

Zmierz swoją dzienną dawkę na podstawie zawartości progesteronu swojego kremu. Na preparat, który ma 1,6 proc progesteron masy (3 procent objętościowych), tuż pod ćwierć łyżeczki będzie zawierał kwoty docelowej. Zawiesić owulacji, od 15 do 20 mg jest idealny.

Zastosuj krem do szyi, klatki piersiowej lub ramienia wewnętrznego dla najlepszych rezultatów. To są miejsca na skórze, gdzie progesteron pochłoną najskuteczniej.

Kontynuuj stosowanie kremu z 5 do 25 dni od cyklu miesiączkowego.

Trzymaj się leczenie za dwa do trzech miesięcy, a następnie zatrzymać. Chodzi o to, że w ciągu następnego cyklu lub dwa, twoje pęcherzyki jajnika będą działać na najwyższych obrotach, aby nadrobić stracony czas - i będziesz bardziej prawdopodobne, aby wyobrazić.

Wskazówki

 • Zarówno medyczne i zdrowie społeczności alternatywne ostrożnie przeciwko używaniu syntetycznych wariantów progesteronu, jak progestagen. Ich przyczyny są różne. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź witrynę i WebMD Napro z sekcji Zasoby poniżej.

Jak śledzić Owulacja Korzystanie z kalendarza (Rytm) Metoda



Sposób kalendarz, zwany sposób rytm jest najstarszą metodą zapobiegania ciąży, ale może być również stosowany do oceny owulacji. W rzeczywistości, z powodu szybkości zaniku (do 25%), gdy stosuje się w antykoncepcji, jest znacznie lepiej nadają się do kobiet, które są rzeczywiście próbuje ciążę. Wiąże się to za pomocą wykresu lub kalendarz śledzić dni cyklu miesiączkowego. Następnie od długości najdłuższych i najkrótszych cykli można określić okres najbardziej podatny. Opiera się ona na założeniu, że kobiety owulacja 14 dni przed rozpoczęciem miesiączki.

Instrukcje

Po pierwsze, trzeba będzie rozpocząć śledzenie swoich cykli menstruacyjnych. Pierwszy dzień z was okres (pierwszy dzień krwawienia) jest pan dzień 1 cyklu.

cykle po śledzenia Cię przez kilka miesięcy, należy dodać do liczby dni w każdym cyklu. Podczas średnio cykl trwa około 28 dni, typowy cykl może wynosić od 21 do 35 dni długości.

Teraz odejmij 14 dni od długość najkrótszy i najdłuższy cykl. Przykład: Załóżmy, że najkrótszy cykl wynosi 24 dni, a twój najdłuższy był 29. To daje nam 10 (24-14) i 15 (29-14).

Opierając się na założeniu, że owulacja 14 dni przed kolejną miesiączką powiemy, że owulacja kiedyś między dzień cyklu 10 i 15 dniu cyklu.

Ponieważ jajo może być zapłodnione przez około 24 godziny po jego opublikowaniu i sperma może przetrwać wewnątrz kobiety przez 3-5 dni (niektóre badania sugerują, maksymalnie do 7 dni), można zacząć uprawiać seks z zamiarem poczęcia od około cyklu dnia 5 do dnia cyklu 16. seks co drugi dzień w określonym terminie powinny być adekwatne do osiągnięcia ciąży. Cieszyć się jazdą!

Wskazówki

 • Aby zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, należy użyć metody kalendarza wraz z innymi metodami świadomości objawów płodności, takich jak oparte Basal temperatury ciała i śluzu szyjkowego metody.
 • Metoda ta nie jest bardzo niezawodny, gdy stosuje się w antykoncepcji

Hvordan virker Clomid Hjelp Conception?

Hvordan virker Clomid Hjelp Conception?

Produsere egg

Clomid hjelper en kvinne bli gravid ved å etablere regelmessige sykluser med eggløsning. Det stimulerer ikke eggstokkene til å produsere flere egg, selv om det kan skje naturlig. Clomid virker ved å stimulere utgivelsen av de hormoner som hjelper eggstokkene vokse og slipp et modent egg. For å stimulere utgivelsen av disse hormonene, det reduserer østrogenproduksjonen med "lure" hypofysen. Som svar til hypofysen utgivelser mer hormoner heve disse østrogennivået opp igjen. En av disse hormonene er den follicule stimulerende hormon, FSH eller for korte. Dette er det hormonet som stimulerer eggstokkene til å produsere flere og sunnere egg. Når disse eggene blir produsert hver måned, har kvinnen en større sjanse for å bli gravid.

Forbedre Livmor 'Lining

Clomid hjelper også en kvinne bli gravid ved å forbedre slimhinnen i livmoren, noe som er avgjørende for det befruktede egg til implantatet riktig. Mange kvinner lider av lutealfasen mangel, eller LPD. Kvinner med LPD har eggstokker som ikke produserer nok av luteal hormon. Dette hormonet virker å opprettholde blodårene i slimhinnen i livmoren. Mangel på dette hormonet vil enten føre til at fôr for å falle ut, noe som skjer under menstruasjon, eller det kan også føre til en spontanabort.

Lett å ta

Clomid er tatt i pilleform, er relativt billig, og har få bivirkninger. Det er ingen dyre tester eller skudd for å injisere. Kvinner som prøver å bli gravide er mer sannsynlig å holde seg til og nøye følge en fertilitetsbehandling med disse faktorene, i stedet for en dyrere og tidkrevende ett.

Owulacja Kalendarz ciąży

Korzystanie z kalendarza owulacji może być cennym narzędziem w pomaganiu większości par wskazać dni płodne i osiągnięcia ciąży, jak tylko są gotowe, aby mieć dziecko. Kalendarz owulacji do ciąży pomaga wyjąć zgadywanie na zastanawianie się, kiedy kobieta będzie owulacja, identyfikując najlepsze dni dla pary mieć stosunek płciowy w celu uzyskania ciąży.

Ramy czasowe

Par starających się zajść w ciążę powinna mieć świadomość różnych aspektów cyklu miesiączkowego kobiety w miesiącach przed próbują wyobrazić. Informacje potrzebne do stworzenia dokładnego kalendarza owulacji dla ciąży obejmuje średnią długość cyklu menstruacyjnego, średnia długość fazy lutealnej cyklu miesiączkowego i na początku termin każdego okresu. Po para ma zapis informacji mogą zacząć rozumieć ogólne dynamika cyklu menstruacyjnego i będą lepiej przygotowani do wystąpienia z kalendarza owulacji.

Funkcja

Kalendarz owulacji wykorzystuje informacje na podstawie poprzednich cykli menstruacyjnych kobiecych i przewiduje owulację, dni płodne i daty terminu tego cyklu. Pary mogą wykorzystywać dane z kalendarza owulacji optymalnie limit czasu współżycia w celu osiągnięcia ciąży.

Cechy

Pary mogą tworzyć kalendarz owulacji na papierze, ale dużo łatwiej jest korzystać z wielu internetowych kalkulatorów kalendarza owulacji. Te owulację kalendarzy jest wolny i zwykle tylko wymaga od użytkownika wprowadzenia informacji, takich jak data rozpoczęcia ostatniego cyklu miesiączkowego, średnia długość cyklu menstruacyjnego oraz średnią długość fazy lutealnej cyklu miesiączkowego. Informacje te są następnie wykorzystywane do mapy z kalendarza owulacji za ten miesiąc, w tym przewidywanego terminu owulacji, daty wokół owulacji, które również mogą być dni płodne, a data rozpoczęcia kobiety następnym okresie nie powinna ona wyobrazić .

Korzyści

Kobiety generalnie owulacja gdzieś pomiędzy 11 i 21 dni od ich cyklu menstruacyjnego i fazy lutealnej jest nazwą dla dni między owulacją a rozpoczęciem następnego okresu. Kalendarz owulacji do ciąży jest przydatnym narzędziem, ponieważ trwa każdej kobiecie niepowtarzalny cykl i czyni spersonalizowanych przewidywania owulacji w oparciu o te informacje. Wiele kobiet może pomyśleć, że owulacja się 14 dnia cyklu, ponieważ jest to termin owulacji do "typowego" 28-dniowego cyklu, ale niewiele kobiet ma ten standardowy cykl menstruacyjny. To nieporozumienie może prowadzić do słabo czasowym stosunku do poczęcia. Kobiety, które nie mają typowych cykli może wprowadzić własne informacje cyklu stworzenia kalendarza owulacji do ciąży, która odzwierciedla ich cyklu i przyczyni się do zwiększenia ich szans na ciążę.

Rozważania

Chociaż kalendarz owulacji może być użytecznym narzędziem w ustalaniu owulacji i dni płodne, kobiety mogą zidentyfikować tylko szacunkowe daty oparte off średniej z poprzednich cykli. Kobiety z bardzo różnych cyklach nie może skorzystać z kalendarza owulacji, ponieważ ich daty owulacji mogą być bardzo różne od cyklu do cyklu. Jednakże fazy lutealnej, występujące pomiędzy owulacji i rozpoczęciem następnego okresu jest zazwyczaj samo w każdym cyklu jajeczkowania, pomimo odchyleń, a więc w przypadku kobiet można określić długość fazy lutealnej (zwykle od temperatury lub śluzu wykresów) mogą wciąż dostatecznie dokładne obliczenie kalendarz owulacji.

Jak czytać Przewidywanie owulacji

Większość ludzi zdaje sobie sprawę, że owulacja może nastąpić w celu poczęcia dziecka. Znając fakty jest łatwe. Przewidywanie dokładnie kiedy jajko zostanie zwolniony, jest jednak trudniejsze. Ponieważ ludzkie jajo jest jedynym możliwym do 48 godzin po owulacji, musisz być gotowy, gdy zdarza się, że chwila. Zestawy owulacji predykcyjne mogą pomóc wskazać moment, od wykrycia fali LH (hormonu luteinizującego przepięć), które występuje tuż przed owulacją.

Instrukcje

mocz na dostarczonych owulacji predyktorem kij lub pasków, przez co najmniej 3 sekundy. Zazwyczaj są instrukcje zawarte w każdym polu, ale średnia ilość czasu wynosi 3 sekundy. Jeżeli istnieje rozbieżność jednak przejść z instrukcjami zawartymi.

Ustaw predykcyjną testu owulacji płasko i czekać. Większość testów w czasie 5 minut, uzyskując klarowny cięcia odpowiedź. To rzeczywiście najlepszy, jeśli nie oglądać go cały czas. Otrzymasz lepszy obraz, jeżeli obejrzysz się i studiować wyniki dopiero po 5 minut.

Sprawdź, czy intensywność ciemność, z następnie odwołać linię. To jest pierwsza linia, która powinna pojawić się nie wiem co. Nawet jeśli twoje ciało nie przygotowuje się do owulacji, ta linia powinna pojawić się silny w kolorze. Jeśli nie, weź nowy pasek predykcyjną owulację i spróbuj jeszcze raz.

Sprawdzić linię po linii odniesienia. Ten nazywa linię testową. Jeśli nie widać linii tutaj, to znaczy, że organizm nie będzie przez wzrost LH. Jeśli widzisz jakiś rodzaj linii, przejdź do następnego kroku.

Porównanie linii testowej do pierwszej linii odniesienia. Jeśli linia jest ciemniejszy niż linii testowej, owulacja nie jest nieuchronne. Jeśli linia testowa jest sam odcień lub ciemniejszy od linii odniesienia, organizm przeżywa gwałtowny wzrost LH i płodności jest to szczyt.

Wskazówki

 • Najlepiej jest uprawiać seks lub zapłodnić swoje jajko dzień lub dzień po owulacji się predykcyjną pozytywnego wyniku testu.
 • Nie trać pieniędzy robi testy owulacji predykcyjne początku cyklu. Chyba że wiesz, że owulacja wczesne czekać około tygodnia. Próby są bardzo drogie.

Jak można Olej z wiesiołka Pomoc owulacja?

Co to jest olej z wiesiołka

Olej z wiesiołka jest pochodną Wildflower, wiesiołka, który znajduje się w Ameryce Północnej. Olej jest bogaty w witaminę E i kwas gamma-linolenowy, kwas tłuszczowy, który jest korzystny dla osób, które mają trudności w tworzeniu go w swoich ciałach. Olej z wiesiołka jest znany z wielu właściwości, aby pomóc w łagodzeniu bólu i innych świadczeń zdrowotnych. W Anglii, na przykład, jest stosowany do leczenia egzemy i wysoki cholesterol. Wiele kobiet korzysta z wiesiołka, jak również w celu zmniejszenia piersi i bóle menstruacyjne. Olej ma również właściwości, które stały się korzystne dla kobiet, zajmujących się problemami z płodnością.

Problemy z płodnością

Płodne kobiety produkują płyn szyjki macicy podatny jakości, jajko biały śluz szyjki macicy, który jest niezbędny do poczęcia. Śluz szyjkowy, który jest zbyt cienki, wodnisty, jasne i płodne pomaga skoku plemników przez macicy do jajowodu lub do jaja, co pojęcie to możliwe. Utrzymuje on także plemniki przy życiu aż do pięciu dni w jajowodzie, który może zwiększyć szanse poczęcia, jeśli stosunek płciowy nie występuje ponownie w czasie owulacji. Kobiety, które mają problemy z zajściem w ciążę często płyn szyjki macicy, który jest gruby, brązowy i suchy.

Olej z wiesiołka i Płodność Produkcja

Szanse kobiety na poczęcie są większe, jeżeli pije dużo wody i bierze olej z wiesiołka. Olej produkuje większą ilość i lepszą jakość płodnego śluzu. Kwasu gamma linolenowego i kwasu linolenowego w oleju z wiesiołka pomaga wytworzenia prostaglandyny, które mają właściwości przeciwzapalne i są również korzystne do indukowania skurczów macicy i robocizny. Syntetyzowane wersja Olej z wiesiołka jest wykorzystywany do promowania tworzenia prostaglandyn w organizmie i zwiększenie ilości i jakości płodnego śluzu.

Jak się go stosuje

Olej z wiesiołka jest zazwyczaj jako dodatek w okresach od miesiączki do owulacji. Na ogół dawka, jest wykonany między 1500 mg do 3000 mg dziennie. Ponieważ potrzeba czasu na oleju do budowania w organizmie, wyniki nie występują aż do co najmniej miesiąc lub dwa po zażyciu suplementów. Zaleca się również do okresów wykres owulacji, aby upewnić się, kiedy przestać biorąc olej z wiesiołka.

Jak sprawdzić, kiedy jesteś owulacji

Wiedząc, kiedy jesteś owulacji pomaga w planowaniu ciąży lub w zapobieganiu niechcianej ciąży. To również może być korzystne wiedzieć cyklu lepiej, aby pomóc w planowaniu działań i wydarzeń specjalnych. Kilka użytecznych metod mogą pomóc określić, kiedy występuje owulacja.

Instrukcje

Użyj kalendarza, aby sprawdzić, kiedy Twój następny okres jest należny. Liczyć z powrotem 12 do 16 dni, co daje prawdopodobny ramę czasową okresie owulacji. Metoda ta jest prosta i zazwyczaj dokładne, cykl organizmu mogą ulec zmianie z przyczyn takich jak dieta lub stres, dzięki czemu metoda kalendarz mniej dokładne.

zmiany monitora w swoim śluzu szyjkowego. Podczas owulacji, tekstury śluz będzie przypominać białka i ilość wzrośnie. Jest to spowodowane dodatkowym estrogenu obecnego w systemie niezbędnych do zwiększonej płodności.

Za pomocą termometru do monitorowania temperatury ciała. Owulacja zwykle pokazuje, jak gwałtowny wzrost temperatury na skutek wzrostu hormonów związanych z wydaniem w jaja. Będziesz najbardziej płodna dwa do trzech dni przed lub dwa dni po skoku temperatury. Wykres codziennych temperatury ciała na kilka miesięcy, aby znaleźć zauważalny wzór dla większej dokładności.

Zwróć uwagę na zmiany ustrojowe. Niektóre kobiety odczuwają dyskomfort w obrębie jamy brzusznej lub mniejszą przetargu piersi całym czasie owulacji. Uczucie może być łagodne lub ciężkie i może trwać kilka chwil, lub do kilku godzin.

Sprzedam zestaw owulacji predykcyjnych. Zestaw zaleci badania moczu na co dzień, aby określić, kiedy masz owulację. Asortyment zestawów są dostępne w sprzedaży od drogeriach i supermarketach.

Wskazówki

 • Cykle miesiączkowe nie zawsze są regularne, więc za pomocą informacji owulacji jako metoda kontroli urodzeń może być zawodne i spowodować przypadkową ciążę.

Jak używać zestawu owulacji

Jeśli próbujesz zajść w ciążę, możesz użyć zestawu owulacji, aby ustalić, kiedy jesteś najbardziej płodna twój. Zestawy owulacji działa poprzez wykrywanie przypływ hormonów luteinizującego (LH) w moczu. Chociaż LH jest zawsze obecny w swoim ciele, będzie to wzrost o 24 do 48 godzin przed owulacją. Zestawy te są w 99 procentach dokładne w wykrywaniu tego LH, według Amerykańskiego Stowarzyszenia ciąży. Oznacza to, że należy mieć stosunek seksualny z partnerem, gdy pojawi się pozytywny wynik z zestawu.

Instrukcje

1 zakup zestawu owulacji. Głowy do drogerii, aby sprawdzić zestawy owulacji na sprzedaż. Według BabyCenter.com większość zestawów zapewni ten sam poziom niezawodności, co oznacza, że ​​należy wybrać markę, która daje najwięcej testów tanie ceny.

Przeczytaj instrukcję zestawu owulacji jest. Mimo, że wszystkie zestawy będą mierzyć poziom LH, instrukcje mogą się różnić od marki do marki. Niektóre zestawy poprosi o zebranie moczu w filiżance; inni prosić o mocz bezpośrednio na pasku testowym.

Określ, jakiej porze dnia chcesz przetestować owulacji. Spróbuj do badania moczu w tym samym czasie każdego dnia do najlepszych wyników. W ogóle, spróbuj wybrać czas między 10 rano i godzina dwudziesta

Przygotuj się do egzaminu. Dwóch do czterech godzin przed planują przystąpić do egzaminu, zmniejszyć ilość płynów pić. Rozcieńczony mocz może utrudnić Zestaw do pomiaru stężenia LH.

Zrób test. W zależności od zestawu, albo unieważnić bezpośrednio na pasku testowym lub zanurzyć pasek do pojemnika z moczem. Jeśli to możliwe, należy unikać używania pierwszą poranną pustkę, która będzie bardziej skoncentrowany i może wypaczyć wyniki.

Przeczytaj swoje wyniki. Po około pięciu minutach, powinieneś być w stanie zobaczyć swoje wyniki badań. W większości modeli, wyniki pojawią się w postaci dwóch kolorowych linii. Po pierwsze, zidentyfikować przewód sterujący (być może trzeba ponownie przeczytać w instrukcji do zestawu). Po drugie, spójrz na linii testowej i zobacz, czy jest jaśniejszy lub ciemniejszy od linii kontrolnej. Jeśli zespół test jest lżejszy od linii kontrolnej, wówczas LH wzrost jeszcze nie nastąpiło. Jeśli zespół test jest taki sam lub ciemniejszy niż kolor linii kontrolnej, następnie stężenie LH są rosnących.

Wskazówki

 • Pobyt pacjenta. To zajmuje wiele zdrowych par rok lub dłużej, aby zajść w ciążę. Jeśli jeszcze nie poczęte w ciągu kilku miesięcy przy użyciu zestawu owulacji, umówić się na spotkanie, aby zobaczyć swoje OB-Gyn. Jeśli pacjent przyjmuje leki hormonalne, porozmawiać z lekarzem przed użyciem zestawu owulacji. Niektóre leki mogą wpływać na wyniki badań.

Jak czytać odpowiedzi Owulacja Kit

Zestawy przewidywania owulacji pomiaru hormonu w organizmie kobiety zwanej hormon luteinizujący lub LH. Według Megan Clarke z PeeOnAStick.com, hormonu LH 12 do 36 godzin przed jajnika będzie wyjąć jajko podczas owulacji. Używanie akumulatorów może pomóc w pary, aby pomóc w czasie współżycia spermy spotkać jaj. Amerykański College Położnictwa i Ginekologii w "stanie ciąża i dziecko", że jajo przetrwa do mniej niż 24 godziny po jego zwolnieniu. To musi być zapłodnione, zanim umrze. Owulacja zestawy predykcyjne pomóc w określeniu, kiedy nastąpi owulacja; Jednak wyniki mogą być mylące do interpretacji.

Instrukcje

Ustaw zegar, aby powrócić do zapoznania się z testu. Może potrwać kilka minut LH reaguje z paskiem przeciwciała uzyskując wynik. Badanie należy czytać w terminie określonym w instrukcji wyniki ważność. Według Megan Clarke, odpowiedź dip myśliwskie należy odczytać w ciągu ośmiu minut. Badanie średnich strumień może być odczytany przez okres do jednej godziny.

Odszukaj przewód sterujący, który był pierwszą linią, która została opracowana po moczu stosowane do kija. Będzie to z prawej strony okna najdalej od knota.

Znajdź linię testową, która była wolniej rozwijających się linii, które pojawiły się po moczu nałożono na patyku. Będzie to z lewej strony: knot boczne moczem jest włączony.

Ocenić ciemność dwóch linii. Jeśli linia testowa jest ciemny lub ciemniejszy niż przewód sterujący, który jest uważany za pozytywny wynik testu i będzie owulacja w ciągu 36 godzin. Jeżeli linia testowa jest lżejszy niż linia sterowania zbliżającym owulacji nie został jeszcze wykryty lub może już nastąpiło. Jeśli linia testowa jest w połowie ciemne i pół światła, test ponownie za kilka godzin lub skontaktować się z obsługą klienta w celu ustalenia, czy pół-pozytywne jest to, dodatni lub ujemny wynik.

Wskazówki

 • Jeśli masz prawie-pozytywny test na początku dnia, test ponownie z drugim zestawem kilka godzin później i będzie prawdopodobnie złapać początek swojej LH i być w stanie go potwierdzić.
 • Badania wykonane z pierwszego porannego moczu, ponieważ mogą być niedokładne metabolizuje do moczu LH we wczesnych godzinach porannych. Zrób test w połowie rano lub później.
 • Nie używać ponownie zestawy owulacji predykcyjne, nawet jeśli ostatni wynik był ujemny. Taśma przeciwciało reaguje z moczu nie będą funkcjonalne.

Co Witaminy Czy Make Me owulacji dłużej?

Po zajściu w ciążę jest wyzwaniem, szukać jakiejkolwiek korzyści. Warunki poczęcia są dość skomplikowane, tak wiele różnych rzeczy może być tylko trochę off. Jeśli nie przychodzi łatwo, to może być coś prostego. Zacznij od zbadania zdrowia - psychicznego, emocjonalnego i żywienia. Jeden prosty i często pomijany czynnik jest witamina spożycie.

Rozszerzenie Owulacja

Technicznie, nie ma nic, że przedłuża okres owulacji. Nie witamin, minerałów lub leku wystaje czas czasowej jajo jest do zapłodnienia. Jednakże, możliwe jest, w celu wywołania owulacji wcześniej i odżywiać błony śluzowe dla lepszego przyjmowania i podtrzymywania plemników i zapłodnionego jaja.

Śluz szyjki macicy

Witamina C i tlenek azotu może pomóc w rozwijaniu i wspieraniu śluz szyjki macicy, który jest obecny w organizmie kobiety podczas owulacji. Ta błona śluzowa pomaga przetrwać i się plemników do komórki jajowej do zapłodnienia. Mając zapas śluzu szyjki macicy jest zatem użyteczny w tworzeniu najbardziej okna owulacji.

Witamina C jest zarówno jako samodzielny suplement witaminy, a także część większości witamin. Oczywiście, jest staroświecki naturalny sposób jedzenia więcej produktów cytrusowe i pomidory lub picia więcej świeżych soków z tych owoców. Tlenek azotu jest również jako dodatek w sklepach ze zdrową żywnością i aptekach.

Podstawy i dobre pomysły

W prawie każdym tekstem na przygotowanie wyobrazić, lekarze i dietetycy polecam dużo kwasu foliowego oraz witamin B zakresie. Witaminy B i kwasu foliowego idzie w parze w zielonych warzywach liściastych, takich jak szpinak i rukolą. Nie tylko pomagają uregulować hormony, które pomagają w planowaniu, ale także są one krytyczne w pierwszych etapach rozwoju dziecka. Są bardzo pomocne w zapobieganiu wad wrodzonych i nieprawidłowości.

Witaminy rzadko powoduje żadnych problemów, w prawie wszystkich przypadkach pomocy. Nasze ciała potrzebują, a każda klasyfikacja witaminy ma bardzo pozytywny cel. Biorąc kobiety multiwitaminowy pomaga, jak nie jeść różnorodne owoce i warzywa oraz pić świeże soki ładowane z witamin i enzymów.

Jednakże, przed rozpoczęciem jakiegokolwiek schematu suplementów - zwłaszcza w żadnej niezwykle podwyższonych poziomach - skonsultować się z lekarzem.

Wczesne objawy owulacji

Owulacja zachodzi, gdy jajo jest uwalniana z jajnika. Jest to tylko raz kobieta może zajść w ciążę, jak to jest tylko wtedy jaj może być nawożone przez spermy.

Objawy

Pierwszą oznaką kobiety rozpoczynającej owulacji jest gdy pojawiają się wyraźne wydzielin pochwowych. Zgodnie z Mayo Clinic, przypominają surowe białka. Niektóre kobiety mogą także wystąpić lekkie skurcze brzucha. Innym objawem jest podstawne pewno organizmu temperatura rośnie.

Przyczyny

Wydzielinami pochwy i objawy występują temperatury ciała spowodowane korpusu przygotowania do odbioru nasienia. Obie te ułatwią spermy dotrzeć jajka i pozostać przy życiu. Skurcze brzucha może wynikać z jaj uwalniającego się.

Ramy czasowe

Zgodnie z Mayo Clinic, owulacja występuje zwykle po 14 dniach od pierwszego dnia okresu kobiety. To może różnić się od kobiety do kobiety.

Testowanie

Over-the-counter zestawy owulacji są dostępne do testowania, kiedy kobieta jest owulacja. Te testy na wzrost hormonów, które występują podczas owulacji.

Rozważania

Po okresie owulacji koniec, to jest prawdopodobne, że kobiety w ciążę. Podstawowej temperatury ciała obniży wraca do normy i wydzielin pochwowych będzie pochmurno.

Jak monitorować owulacji

Miesięczne owulacji może być monitorowany na kilka sposobów, które można zrobić w zaciszu domu. Wiedząc czego szukać jest niezbędna w celu ustalenia, czy owulacja podejmuje lub nie miała miejsca i pomoże kobiecie w śledzenia owulacji dla przyszłych miesięcy. Wiedząc, kiedy będzie owulacja może pomóc zawęzić najbardziej żyznej części cyklu albo zapobiec lub pomóc w poczęciu.

Instrukcje

Określ położenie szyjki macicy. Ustanawiająca stanowisko szyjki macicy może być pomocny sposób monitorowania owulacji. Można ustalić położenie szyjki macicy, wkładając palec do pochwy aż do szyjki macicy. Rozpocząć sprawdzanie położenia szyjki macicy na początku cyklu miesiączkowego. Dowiesz się, jak czuje się szyjki macicy i zacznie być w stanie poczuć różnicę w szyjce macicy, jak podejście owulacji. Podczas okresu szyjka macicy będzie czuć się bardziej jędrna, a jak zbliża się owulacja szyjki macicy zacznie rosnąć od dolnej pozycji i zacznie czuć miękkie, a podczas owulacji szyjka macicy będzie miękkie, mokre, otwarte i na wyższej pozycji.

Weź temperaturę. Poprzez swoją podstawową temperaturę ciała w tym samym czasie co rano, można śledzić owulacji szukając pewnych zmian temperatury. Temperatura może być przyjmowany doustnie, na ramieniu lub doodbytniczo. Ważne jest, aby wziąć zabrać swoje temperatury w tym samym miejscu na ciele każdego dnia. Należy to zrobić, gdy budzisz się rano, zanim wstanie z łóżka. Można zauważyć, kąpiel w temperaturze bliskiej chwili, że owulacja, jak i wzrostu temperatury, powyżej 0,2 stopni poprzednich sześciu temperatur, po wystąpieniu owulacji.

Sprawdź śluz szyjki macicy. Możesz sprawdzić cevical śluz wkładając palec w obszarze pochwy i badanie śluzu, jest usuwany. Owulacji można określić za pomocą konsystencji śluzu szyjki macicy. Owulacja występuje w ciągu, co jest na ogół rok do dwóch dni okres czasu, gdzie śluz szyjki macicy ma konsystencję białka jaj i jest rozciągliwy i śliski.

Należy pamiętać o bólu. Ból owulacyjny może być odczuwane w dolnej części brzucha lub na stronie, która jest owulacja występującego po raz jajko jest zwolniony. Kobiety, które czują się lekkie skurcze wokół połowy punktu cyklu mogą doświadczać bólu owulacji.

Zakup zestawu owulacji predykcyjnych. OPKs badanie moczu w organizmie, jak test ciążowy, aby określić, kiedy wzrost hormonu luteinizującego ma miejsce. Dzień, który rozpoczyna testowanie na wzrost LH zależy od średniej długości cyklu. Dla cyklu 25-dniowego, badanie należy rozpocząć piątego dnia od rozpoczęcia okresu. Dla cykli, które trwają dłużej niż 25 dni, należy dodać jeden dodatkowy dzień w dzień rozpoczęcia badania dla każdego dodatkowego dnia cyklu. Testy powinny odbywać się około 2 pm do umożliwienia LH, który jest wytwarzany w wystarczająco wcześnie rano mierzone w moczu. Zrób test w tym samym czasie każdego dnia i powstrzymać się od płynów na dwie godziny przed badaniem. Wzrost LH ciała zazwyczaj odbywa się od 12 do 36 godzin przed owulacją i jest skutecznym sposobem na monitorowanie owulacji.

Hvordan bruke Clomid

Hvordan bruke Clomid


Clomid er foreskrevet for å hjelpe en kvinne ovulate som prøver å bli gravid. Clomid stimulerer hormoner i kroppen som hjelper et egg til å vokse til modenhet og bli utgitt, kalles en hendelse eggløsning. Denne medisinen er tatt for en kort tidsperiode for et begrenset antall sykluser.

Hvordan bruke Clomid

Spor basal kroppstemperatur. Dette er temperaturen i kroppen etter minst tre timers hvile. Du bør ta temperaturen første om morgenen, på samme tid hver morgen. Når eggløsningen skjer, vil det være et skift oppover i temperatur som opprettholdes inntil mensen starter. Hvis du ikke har eggløsning, en tilstand som Clomid brukes til å behandle, vil du ikke se denne temperaturen skift.

Ha en grundig medisinsk eksamen. En OBGYN må foreskrive Clomid, og vil gjøre det bare etter en grundig undersøkelse som bestemmer om medisinering er nødvendig. Ta med basal kroppstemperatur diagrammer for å vise legen din om du har eggløsning.

Legen din vil trolig foreskrive flere blodprøver for å fastslå årsaken til anovulasjon (manglende eggløsning). Hvis legen din bestemmer at du trenger Clomid å hjelpe indusere eggløsning, vil han skrive ut resept.

Ta Clomid som foreskrevet, vanligvis fem dager i begynnelsen av syklusen din. Det er viktig å ta denne medisinen som foreskrevet for at det å ha den ønskede effekt. Hvis du ikke blir gravid mens du tar denne medisinen etter seks sykluser, vil du trenger for å ta en pause. Diskuter dette med legen din.

Hint

 • Spore basal kroppstemperatur selv etter å ha mottatt en resept for Clomid å sikre at medisinen virker og for å bedre sjansene dine for å bli gravid.
 • Ikke ta Clomid om du kan være gravid.

Om Clomid

Noen kvinner som har fertilitetsproblemer kan vurdere å ta Clomid for å hjelpe indusere eggløsning. Clomid er tilgjengelig på resept bare. Det er markedsført under merkenavnene av Clomid og Serophene eller det generiske navnet clomiphene. Det bør kun tas av en kvinne som forstår risikoen forbundet med Clomid terapi.

Funksjon

Clomid er et medikament som brukes til å gjøre en kvinne ovulate. Denne medisinen virker ved å hindre østrogen fra fester til østrogen reseptorene i hjernen. Hjernen tenker så det må øke østrogenproduksjonen. Økningen i østrogen er det som bringer på eggløsning.

Advarsel

Fordi Clomid påvirker østrogenreseptorer i kroppen, er cervical slimete berørt. For å kunne gjennomføre spermier til egg, må de cervikale slimete anses å være fruktbar og ikke fiendtlig. For å gjøre den slimete fruktbare, kan en lege fore lav dose østrogenterapi. Andre bivirkninger av Clomid er hodepine, humørsvingninger, humørsvingninger og synsforstyrrelser.

Misforståelse

Clomid er ikke en løsning for alle tilfeller av infertilitet. Kvinner som har visse medisinske tilstander - inkludert livmor fibroids, cyster på eggstokkene, skjoldbrusk problemer, leversykdom og andre alvorlige medisinske tilstander - kan ikke være i stand til å ta Clomid. Hvis en lege bestemmer seg for at en kvinne med noen av disse tilstandene kan ta Clomid, hun må overvåkes nøye for å sikre at det ikke er noen bivirkninger.

Betraktninger

Clomid øker en kvinnes sjanse for å ha multipler. En kvinne på Clomid har en 10 prosent sjanse for å få tvillinger. På grunn av dette, er Clomid terapi anbefales kun for par med stabil økonomi og som har råd til utgiftene forbundet med tvillinger. Par bør også innse at multipler utgjøre en økt risiko for både mor og barn.

Time Frame

Den første dosen av Clomid gis vanligvis 3 til 5 dager etter at en kvinne starter sin menstruasjonssyklus. Pillene er tatt i 5 dager på rad, samtidig som hver dag. Clomid induserer vanligvis eggløsning innen en uke etter siste dose. Hvis en kvinnes syklus er uregelmessig, kan legen forskrive medisiner for å indusere menstruasjon. I de fleste tilfeller er Clomid tatt i opptil seks runder hvis svangerskap ikke er oppnådd. Etter den sjette runden, vil en lege vanligvis foreslå alternative behandlinger.

Hvordan å erobre bivirkninger av Clomid

Hvordan å erobre bivirkninger av Clomid


Et stoff som ofte brukes for å stimulere eggløsning hos kvinner som prøver å oppnå graviditet, Clomid eller clomiphene citate, har vært kjent for å forårsake hodepine, kvalme, hetetokter, svimmelhet og andre komplikasjoner. Følg disse enkle trinnene for å slå de fysiske blues og spretter tilbake til din gamle selv.

Hvordan å erobre bivirkninger av Clomid

•  Ta stoffet som anvist. De fleste farmasøyter vil be deg om å ta Clomid gjennom munnen rett før du går til sengs. Ideen er at du vil sove gjennom den tiden da du er mest sannsynlig å føle seg syk.

Spør legen din om anti-kvalme medisiner som er trygge å ta med graviditet.

Kle seg i lag. Hormoner kan forårsake hetetokter når som helst på dagen. For å unngå forlegenhet, lag klærne slik at du kan bare fjerne en jakke eller bluse når du begynner å bli varm.

Besøk online støtte lokalsamfunn og lese historier om andre kvinner som tar Clomid. Sammenligning av deres bivirkninger og suksesshistorier til din kan være alt du trenger for å slutte å bekymre deg og vet at det du føler er normalt.

Få litt hvile. Putting hormoner i kroppen din kan påvirke deg ikke bare fysisk, men også følelsesmessig. Lagt til den emosjonelle belastningen av infertilitet, er det beste du kan gjøre for å slappe av og holde stress til et minimum.

Ikke vær redd for å snakke om det. Noen kvinner føler infertilitet og fremgangsmåten for å oppnå graviditet er for personlig et emne for å dele med venner og familie. Men et støttesystem vil gjøre deg en verden av bra. Velg et utvalgt antall mennesker du er sikker på om dine kamper, og holde dem postet på dine behandlinger og reaksjoner.

Hint

 • Kvinner bør alltid overvåkes av legen sin mens du tar Clomid å kontrollere at den fungerer som den skal og doseringen er korrekt. Mange fagfolk anbefaler ikke kvinner ta stoffet mer enn seks ganger, som langtidsstudier ikke er utført for å undersøke mulige langsiktige bivirkninger og komplikasjoner.
 • Mens noen kvinner opplever alvorlige bivirkninger mens de tok Clomid, trenger andre kvinner opplever ikke noen i det hele tatt. Alltid konsultere legen din om effektene du merker og hva du ønsker å gjøre for å lindre dem.

Hvordan virker Clomid arbeid?

Hva er Clomid?

Klomifensitrat (Clomid) er en anti-østrogen sammensatt, oftest foreskrevet for å behandle kvinnelig infertilitet. Den konkurrerer med østrogen for spesialiserte receptor områder i endometrium, vagina, og hypothalamus og hypofysen. Clomid forårsaker en økt produksjon av gonadotropiner, hormoner som follikkelstimulerende hormon og lutenizing hormon, som initiere veksten av en eller flere egg i eggstokken. Eggløsning, eller utgave av det modne egget, kan oppstå på egen hånd eller med tillegg av et annet medikament for å stimulere den. Den tomme egg hårsekken produserer progesteron, den viktigste hormon av svangerskapet, som det gjør når en kvinne ikke tar Clomid.

Ved hjelp av Clomid for kvinnelig ufruktbarhet

Clomid er en av de mest foreskrevne legemidler for kvinnelige faktor ufruktbarhet. Dette stoffet er vanligvis en av de første medisiner gitt i løpet av prosessen for behandling av infertilitet på grunn av sin enkelhet i bruk. Kvinner som ikke har eggløsning på egen hånd, eller uregelmessig som de med polycystisk ovariesyndrom eller hypothalamus amenoré, får mest ut av å ta Clomid.

Polycystisk ovariesyndrom er en tilstand som er preget av tilstedeværelsen av flere små cyster på eggstokkene, høye nivåer av androgener (mannlige hormoner som bidrar til symptomer som unormal hårvekst, kviser og selv håravfall) og uregelmessig menstruasjon.

Kvinner med hypothalamus amenoré har uregelmessigheter i deres hypothalamus og hypofysen som hindrer eggløsning, og dermed en menstruasjonssyklus, skjer hver måned. Som med polycystisk ovariesyndrom, er kvinner som har uregelmessig eller fraværende perioder mest sannsynlig ikke eggløsning, et viktig steg i å bli gravid.

Du må kanskje ta andre hormoner, som østrogen eller progesteron kosttilskudd, mens du tar Clomid. Mens hver lege har sin egen preferanse, vanligvis bare noen få sykluser av Clomid vil bli prøvd før du går videre til et annet legemiddel.

Hvordan ta Clomid

Sørg for å ta Clomid slik legen din forskriver det. Den er tilgjengelig i 50mg tabletter; doser på 50 mg, 100 mg, 150 mg eller 200 mg som en daglig enkelt dose er vanlig. Clomid er vanligvis tatt i begynnelsen av menstruasjonssyklusen i fem dager, vanligvis starter på dag tre eller dag fem. Legen din kan ønske å overvåke respons gjennom blodprøver og ultralyd. Du vil motta instruksjoner fra legen din om når du skal ha samleie, men å bruke en test kit er vanlig. Sørg for å melde fra om bivirkninger raskt til legen din.