Digidexo.com

pekniety dysk kark

Problemy & międzyłopatkowej dysk Ból

Człowiek doświadcza międzyłopatkowej ból może mieć Naciągnięty mięsień w ramieniu. Ponieważ nerwy są osadzone w sieci kręgosłupa i innych części ciała, prawdziwy problem za międzyłopatkowej ból może być problemem płytę kręgosłupa, które powodują objawy indziej.

Cervicobrachial Nerwoból

Cervicobrachial nerwobóle (CBN) jest formą bólu człowiek doświadcza, gdy w jego korzenia nerwu szyjnego kręgosłupa jest albo podrażniona lub pod presją. CBN jest dalej ból, co oznacza, że ​​pacjent czuje, że gdzieś indziej niż gdzie uszkodzenie występuje. CBN mogą być wywołane przez przepuklina dysku szyjnego kiedy wystająca część tarczy wkracza na korzeni nerwowych, zgodnie z "Diagnostyki i Leczenia Bólu złamań kręgów pochodzenia."

Objawy

Międzyłopatkowej ból jest jednym z najczęściej występujących objawów CBN. Osoba zwykle doświadcza sztywny kark pierwszy, z bólu, a następnie przeniósł się do jego ramienia. Jego ramię będzie bolesne, aby przenieść i na niektórych obszarach może być bolesne w dotyku. Ból może później podróżować w dół rękę, lub pozostają skupione w jego ramieniu. W przypadku niektórych pacjentów, ból CBN rozpoczyna się w okolicy międzyłopatkowej zamiast szyi.

Diagnoza

Lekarz może zdiagnozować CBN pierwszy badając pacjenta zakresu ruchu w jej szyi i sprawdzając, czy ona doświadcza osłabienie mięśni szyi i ramion. Badania obrazowe, takie jak rezonans magnetyczny (MRI) lub tomografii komputerowej osiowa (CAT lub CT) może ujawnić obecność przepukliny dysku szyjnego. Lekarz będzie również wziąć pod uwagę wiek; przepuklina dyski są bardziej prawdopodobne, aby spowodować międzyłopatkowej ból u pacjenta na podstawie 40 niż w starszej kobiety.

Leczenie

Leczenie za międzyłopatkowej bólu spowodowanego CBN koncentruje się przy ciśnieniu od korzenia nerwu, które jest źródłem bólu. Przepuklina dysku może być traktowane z leków przeciwzapalnych i terapii fizycznej, aby wzmocnić mięśnie szyi, które pomagają wspierać kręgosłup. Zastrzyki steroidowe mogą zmniejszyć stan zapalny. W ciężkich przypadkach, chirurgiczne usunięcie wystającą część płyty mogą być wykonane zgodnie z "Zarządzania Często Zaburzenia mięśniowo-szkieletowe."

Rozważania

Międzyłopatkowej ból spowodowany przez problemy tarczowych w szyi może przyjść i odejść. Człowiek może być w sporo bólu jeden dzień i czuję się o wiele lepiej w przyszłym. Opisując objawy bólu do lekarza, ważne jest, aby zawierać szczegółowe informacje na temat bólu i problemów, które pojawiają się na szyi i kręgosłupa. Problemy dyskowe, takie jak przepuklina dysku może powodować ból rzutowany w obszarach innych niż ramię.

Jak uniknąć sztywny kark podczas snu

Budząc się rano z sztywność karku jest częstym problemem. Aby pokonać sztywny kark, starają się unikać potencjalnych przyczyn. Ból jest na tak stopniowo przez całą noc, nie zdają sobie sprawy, boli aż do następnego ranka. Wykonaj następujące kroki, aby zidentyfikować i naprawić problemy sztywne szyi.

Instrukcje

Użyj właściwego poduszkę. Upewnij się, że poduszka podnosi głowę około trzech centymetrów wyższy od swojego ciała, gdy leżąc na plecach lub boku. Dobre poduszki kołyski głowę wygodnie i utrzymuje szyję obsługiwane przez noc. Spanie z szyi pod nienaturalnym kątem jest najczęstszą przyczyną szczepu szyi. Rozważyć zakup specjalnie zaprojektowanego szyję poduszkę jeśli często budzę się z sztywność karku.

spać na twardym materacu. Nawet jeśli masz odpowiednią poduszkę, miękkie, ugięcia materaca można pokonać dobrą postawę podczas snu. Dobra postawa w nocy jest tak samo ważne jak dobrej postawy w ciągu dnia. Idealnie, materac i poduszka powinny łączyć, aby utrzymać kręgosłup i szyję w linii, aby zapobiec napięcie mięśni i sztywność karku.

Unikaj spania w projekcie. Otwarte okno sypialni i świeże powietrze to przynosi może być korzystne, ale jeśli wiatr wieje w na szyi przez całą noc, może się zrelaksować mięśnie prowadzi do sztywności rano. Spanie z klimatyzatora może zrobić to samo. Jeśli musisz spać przy otwartym oknie lub w klimatyzację, przenieść swoje łóżko, aby umieścić w sypialni, gdy nie jesteś w projekcie.

Nie należy spać na brzuchu. Ta postawa podnosi głowę nieprawidłowo i może zmusić głowę, aby włączyć się zbyt daleko na bok, napinając szyję. Jeśli masz tendencję do roli na brzuchu podczas snu, spróbuj umieścić poduszki na każdej stronie ciała, aby utrzymać się z toczenia.

rozładować napięcie w szyi za pomocą kilku prostych ćwiczenia rozciągające przed snem. Stres może zbudować w ciągu dnia, a jeśli nie podejmie kroki w celu zrelaksowania szyi, szczep może nasilać się w nocy. Może to również pomóc, aby rozciągnąć się w łóżku, gdy budzisz się rano, zanim wstanie z łóżka.

Skonsultuj się z lekarzem, jeśli sztywność karku utrzymuje mimo wszystkich wysiłków, aby to poprawić. Przewlekłe sztywność karku może być symtom z bardziej poważnych problemów.

Wskazówki

  • Prawo szyi poduszka jest indywidualny wybór na podstawie rozmiaru, wagi i innych szczególnych warunkach może być. Zobacz sekcję źródłem informacji i źródeł poduszki szyi.

Jakie są przyczyny sztywny kark?

Większość osób, które doświadczyły sztywny kark w pewnym momencie w ich życiu. Jednak, to zwykle trwa tylko dzień lub dwa przed pójściem dalej. Dla niektórych jednak, sztywność karku może być przewlekłą, która ogranicza mobilność i sprawia, że ​​trudno wykonać codzienne zadania. Jednak zanim można się na leczenie, ważne jest, aby znać różne przyczyny sztywność karku i określić, czy wymagają pomocy medycznej.

Spanie Nieprawidłowo

Samo spanie w obcym położeniu może spowodować szyi być sztywny po przebudzeniu. Skurcz mięśni może się w, lub może po prostu męczy mięśnie trochę. Korzystanie poduszkę, która jest albo zbyt obszerne, zbyt płaska lub nie wspiera wystarczająco może również przyczynić się do tego problemu. Śpi gdzieś obok łóżka jest również czynnikiem sztywność karku.

Głowy wystające

Trzymając głowę pod dziwnym kątem cały dzień z pewnością może przyczynić się do sztywności karku. Na przykład, jeśli siedzisz przy komputerze cały czas, będziesz prawdopodobnie wystawać głową naprzód, umieszczając nadmierne obciążenie na szyi. Słaba postawa może również przyczynić się do tego, co można rozmawiać przez telefon przez cały dzień, z słuchawki wciśnięty między ramieniem a uchem. Nawet w czasie przestoju można usiąść w pozycji, która powoduje sztywność karku, jak czytanie w łóżku z głową wygięte w kierunku klatki piersiowej.

Zapalenie opon mózgowych

Obecnie, zapalenie opon mózgowych jest bardzo rzadkie i mało prawdopodobne, aby przyczyną Twojej sztywność karku, ale ważne jest, aby wiedzieć, choroba ta jest możliwa przyczyna. Jeśli przyszedł na sztywność karku z gorączką i bólem głowy naprawdę zły, może chcesz zobaczyć się z lekarzem.

Whiplash

Jeśli były w wypadku samochodowym niedawno, może ponieśli kręgów szyjnych, które mogą powodować sztywność karku, zwłaszcza dzień lub dwa w następstwie wypadku.

Przeziębienia lub grypy Objawy

Jeśli masz katar, grypę lub infekcję zatok, można skończyć z sztywność karku. Ludzie mają tendencję do utrzymywania ciała inaczej niż normalnie, gdy są chore, co oznacza, sztywny i ból szyi jest bardziej prawdopodobne.

Stres

Stres może powodować różnego rodzaju uszkodzenia ciała, ale może być bezpośrednio odczuwalne w sposób trzymania napięcia w organizmie. Szyi, ramion i pleców są wszystkie podstawowe lokalizacje mięśnie napięte i obolałe. I najczęściej, napięte i obolałe mięśnie mają tendencję do usztywniania się w czasie.

Jakie są przyczyny wybrzuszenia dysków w szyi?

Jeśli jeden z dysków między kośćmi szkiełek szyjki nieco poza miejsce, stan jest nazywany wybrzuszenia dysku, który jest mniej surowe niż pękniętego lub przepukliny dysku. Jednak warunek ten może powodować objawy jak sztywność, obrzęk i ból trudny ruch, który może się stopniowo pogarszać w niektórych ludzi, podczas gdy inni nie mają żadnych objawów. Na szczęście, większość z przyczyn wybrzuszenia dyski w szyjce można leczyć, lub którym można zapobiegać z domu lub opieki medycznej.

Rodzaje

Niektóre przyczyny wybrzuszenia dysków w wyniku szyi z istniejących problemów zdrowotnych, takich jak zapalenie stawów, choroby sercowo-naczyniowe i osteoporozę. Ludzie mogą również wystąpić wybrzuszenia dysk w szyi z powodu niekontrolowanych czynników ryzyka, takich jak starzenie się lub rodzinną historią chorób kości lub kręgosłupa. Czynniki stylu życia, takie jak palenie tytoniu, intensywne ćwiczenia lub urazami mogą również powodować wybrzuszenia dysków w szyję.

Identyfikacja

Lekarz diagnozuje przyczyny wybrzuszenia dysków w szyi, badając pacjenta i pytania o początek i intensywność objawów. Lekarz może zlecić badania takich jak obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego (MRI), aby określać przyczynę i lokalizację dysku wypukłego. Ludzie udający się do lekarza lub uzyskiwanie MRI z innych powodów może być zdiagnozowane z dysku wybrzuszenie, że nigdy nie wiedział, co mieli.

Znaczenie

Dysk wybrzuszony w szyjce może ruchy głowy i szyi, bolesny i trudny, ból i mogą rozprzestrzeniać się do innych części ciała. Stan może również powodować dyskomfort podczas snu lub niemożność zaśnięcia. Jeśli przyczyny, takie jak choroby układu krążenia, zapalenie stawów czy osteoporozy są pozostawione bez leczenia, powikłania, takie jak nasilenie bólu, mogą wystąpić złamania kości lub nawet śmierć.

Rozważania

Ludzie, którzy mają problemy zdrowotne, takie jak zespół stawu skroniowo-żuchwowego lub choroby zwyrodnieniowej stawów mogą być bardziej narażone na ból szyi spowodowany przez wybrzuszenia dysku. Wybrzuszenia dysków, które wynikają z zapalenia stawów czy osteoporozy może pogorszyć, jeśli stan bazowy jest pozostawione bez leczenia. Osoby, których praca wiąże pracy fizycznej może również wystąpić pogorszenie bólu i sztywności w szyi, ramionach i plecach.

Zabiegi

Wiele osób z doświadczeniem wybrzuszenia dysku ulgi od objawów przez biorąc leki przeciwbólowe zgodnie z zaleceniami lekarza. Niektórzy ludzie mogą potrzebować terapię fizyczną, zwłaszcza gdy dysk wybrzuszony był spowodowany urazem. Osób w ciężkim stanie może wymagać leków steroidowych lub operacji doświadczyć ustąpienie objawów.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Ludzie z wybrzuszenia dysk w szyi, którzy spędzają długie ilości czasu siedząc lub stojąc w tym samym miejscu, należy robić przerwy, aby poruszać się i rozciągania. Przy użyciu odpowiedniej techniki podczas uprawiania sportu, ćwiczeń lub podnoszenia może zmniejszyć presję na dyskach szyi i pleców.

Jakie zabiegi są dostępne dla Bulging dysków w szyję?

Gdy coś pójdzie nie tak z dyskami galaretowaty między każdego kręgu, nawet codzienne czynności mogą być chore. Czy jest to opisane jako poślizgnął, sprężone, wybrzuszenia lub przepuklina dysku, wynikające ból może promieniować aż do szyi, ramion i głowy. Leczenie można prowadzić na próbie odciążenia nerwów i przywrócenia pełnej funkcji kończyn.

Kontrola bólu

Dzień lub dwa odpoczynku może być wystarczający, aby złagodzić ból problemu dysku. Należy położyć na twardym materacu z twardej poduszce do wspierania szyi i unikać wszelkiej działalności, która wiąże się z obciążeniem na szyi, takich jak podnoszenie, zginanie lub długotrwałego siedzenia. Ale nie leżeć w łóżku dłużej niż kilka dni, bo dłuższych okresów bezczynności może faktycznie pogorszyć sytuację.

Over-the-recepty, takie jak acetaminofen (Tylenol) lub niesteroidowe środki przeciwzapalne (NSAID), takie jak ibuprofen (advil) i sodu naproksen (Aleve), mogą być wystarczające do powstrzymania niewielki ból. Jeśli to nie działa, lekarz może przepisać receptę łagodzącym ból, zwiotczające mięśnie lub steryd.

Ciepła lub zimne okłady oferują ulgę w bólu dla niektórych ludzi. ICE obszar kilka razy dziennie. Lub spróbować gorących kąpieli, gorących opakowania lub podkładki grzewcze. Użyć metody, która daje największą ulgę, lub spróbuj na przemian ciepło i zimno.

Trakcja łagodzi presję na dyskach i może złagodzić ból. Rozciąga się na szyję i zmniejsza skurcze mięśni. Początkowa trakcji powinny być wykonywane pod nadzorem lekarza lub fizjoterapeuty. Później lekarz może przepisać startowej trakcję.

Przezskórna elektryczna stymulacja nerwów (TENS) Urządzenie wysyła impulsy elektryczne do nerwów. Impulsy te nie są bolesne i pomóc złagodzić ból dla wielu ludzi. Lekarz może przepisać jednostki TENS, aby pomóc złagodzić ból pleców.

Ćwiczenie

Ćwiczenia mogą pomóc ból sterowania, funkcja przywracania i zapobiec dalszym szkodom. Lekarz może przepisać przebieg terapii fizycznej, która może obejmować ćwiczeń rozciągających i wzmacniających.

Fizjoterapeuta może zalecić w manewrach McKenzie, serię ruchów mających na rozciąganie dla pacjenta do zrobienia w domu. Zgodnie z Mayo Clinic, te manewry mogą złagodzić ból dla minut do godziny.

Jeśli ból nie ustępuje lub pogarsza, może trzeba rozważyć operację. Przedyskutować swoje opcje z lekarzem.

Ból i sztywność karku Objawy

Sztywny ból szyi można przypisać niczego od skurcze mięśni do obrażeń poważnych schorzeń. Ból szyi może również powodować ból promieniujący, o którym mowa lub w innych obszarach. Bez względu na to, sztywny ból szyi i związane z nią objawy nigdy nie powinny być ignorowane.

Najczęstsze przyczyny sztywność karku

Neck naprężenia, skurcze i stres są częstymi przyczynami sztywność karku. Szczepy szyi, które są ciągnięcie lub zerwania mięśni, może wystąpić z bycia w niewygodnej pozycji przez dłuższy okres lub z nadużywania. Powstałe skurcze wtedy zazwyczaj powodować ból szyi. Stres odgrywa również rolę w przedłużonym napięcie może powodować sztywność karku.

Sztywny kark przed urazami

Uraz okolicy szyi może również powodować ból. Whiplash lub upadek może spowodować szkody dla mięśni szyi i więzadeł i spowodować nagły, silny ból szyi. Urazy rdzenia kręgowego w okolicy szyi, w tym takie rzeczy jak dyslokacji, złamania, zapalenia stawów i dysków problemów, może także powodować ból.

Poważne Przyczyny sztywność karku

Inne bardziej poważne problemy zdrowotne mogą powodować sztywność karku, takich jak grypa czy zapalenie opon mózgowych, poważnej infekcji bakteryjnej lub wirusowej, mająca wpływ na opony mózgowe. lub tkanki otaczające mózg i rdzeń kręgowy. Zawał serca może także powodować nagły ból szyi.

Najczęstsze objawy sztywny kark

Objawy sztywność karku może wahać się od nudnego, dokuczliwy ból do szczelności do nagłego, ostrego bólu i drętwienie i mrowienie. Ale ból sztywność karku, nie ogranicza się do szyi. Szczelność i skurcze w okolicy szyi może powodować ból promieniujący do ramion, klatki piersiowej i ramion, lub nawet do głowy. Uszkodzenie kręgosłupa z dysku wybrzuszenia lub zmiany artretyczne może powodować nerwów szyi zostać ściśnięte. Może to spowodować, promieniującego lub określoną bólu, który polega na tym filcu w innym miejscu, z dala od źródła.

Poważne objawy sztywność karku

Sztywny ból szyi od nagłych chorób lub zdrowia może również towarzyszyć nudności, wymioty, silne bóle głowy, zawroty głowy, gorączka i ogólne bóle mięśni. Utrata kontroli ruchu lub mięśni, utratę czucia lub utratę kontroli pęcherza lub jelita może również wystąpić, co wskazuje na bardziej poważny problem. Ból szyi w połączeniu z innymi objawami, lub w wyniku urazu, wymaga natychmiastowej pomocy medycznej, aby uniknąć dalszych komplikacji lub choroby.

Leczenie sztywność karku

Leczenie sztywność karku zależy od przyczyny. Szczelność lub skurcze od niewygodnych pozycjach lub stresu, na przykład, może być zwolniony przez typowo pozycji regulacji, delikatne rozciąganie i stosowanie lodu lub ciepła. Sztywny ból szyi z powodu urazu lub bólu wraz z innymi objawami może być oznaką zagrożenia życia i powinny być sprawdzane przez wykwalifikowanego pracownika medycznego.

Ból szyi Fakty

Większość z nas cierpi na ból w szyi, dosłownie, w jednym czasie lub innej. Jeśli mamy słabą pozycję lub są zgarbiony komputerze przez cały dzień może prowadzić do bólu szyi. To zwykle nie jest poważny i znika w ciągu kilku godzin, ale jeśli to trwa kilka dni lub tygodni to uznane za przewlekły ból, i powinieneś zobaczyć się z lekarzem.

Dyski

Z wiekiem, dyski w naszym szyjce, które służą jako poduszki pomiędzy kręgami się sztywna i suche, a przestrzeń pomiędzy kręgami zwęża się w wyniku. Dyski te mogą herniate. Kiedy to się dzieje, galaretowatej chrząstki wewnątrz dysku przebija się przez twardą chrząstki pokrycie i może powodować ból szyi i podrażniać okoliczne nerwy. Ostrogi, które są kościste narośla, można także nacisnąć na nerwy i powodować ból.

Szczep mięśni

Zgodnie z Mayo Clinic, napięcie mięśni jest częstym spust z bólem szyi. Zazwyczaj, kiedy mięśnie na karku stają się napięte i zmęczony z przepracowania ich ból wynika.

Choroba zwyrodnieniowa szyjnego

Z wiekiem nasze stawy zużywają się, a to może prowadzić do choroby zwyrodnieniowej stawów, która jest uważana za formę zużycie i rozdarcie stawów. Jeśli masz szyjnego (kark) Choroba zwyrodnieniowa stawów to zrobi szyi sztywny i bolesny.

Whiplash

Jeśli zostałeś ranny w wypadku samochodowym lub innej działalności i przeżywają ból szyi może wskazywać cierpi z kręgów szyjnych. Stan ten występuje zazwyczaj w przypadku kolizji tylnych, gdy głowa jest szarpnął do przodu, a następnie do tyłu, która rozciąga się tkanek miękkich szyi daleko poza swoje granice.

Czas, aby udać się do lekarza

Jeśli cierpi na silny ból szyi, zasięgnąć porady lekarza. Jeśli otrzymał cios w szyję lub głowę może masz doznał kontuzji złamania lub więzadła. W przypadku wystąpienia bólu przez strzelanie na ramieniu lub w dół, ręce i palce są mrowienie może to oznaczać, że masz trwałego podrażnienia nerwów. Jeśli masz słabość w nogach lub ramionach lub okaże się, że są szuranie stóp może być cierpi na neurologiczne problemu. Dodatkowo, jeśli zauważy się duże zmiany w swoich jelit lub pęcherza nawyków, takich jak niezdolność do utrzymywania moczu, może to wskazywać, że uszkodzenia neurologiczne.

Korzystanie z szyjki macicy kołnierz kręgosłupa

Szyjnego kręgosłupa --- znany również jako choroba zwyrodnieniowa stawów szyjnych i szyi zapalenie stawów --- jest przewlekłą chorobą zwyrodnieniową, która wpływa na chrząstki i kości tkanki w kręgów szyjnych, lepiej znany jako szyi. Chrząstki i kości noszą się i złoża kopalin stanowią między kręgami, co powoduje ból i sztywność wśród innych objawów. Na sobie kołnierz szyjny --- lub, szyi klamra --- może złagodzić te objawy i może nawet rozwiązać szyjny kręgosłupa w ogóle.

Korzyści Collar szyjki macicy

Zgodnie z University of Maryland Medical Center, osoby cierpiące chorób zwyrodnieniowych kręgosłupa szyjne należy spróbować na sobie kołnierz szyjny jako remedium w domu przed kontaktem z lekarzem lub specjalistą bardziej wyszukanych metod leczenia i leków. Łagodne przypadki szyjnego kręgosłupa często nie wymagają dodatkowego leczenia. Użyj kołnierz szyjny w ciągu dnia, aby ograniczyć ruch w szyję. Niektóre ruchy szyi powodować podrażnienie nerwu i ostry ból z powodu degeneracji chrząstki i kości. Osad mineralny pomiędzy kręgami przyczyniają się również do tego bólu i podrażnienia. Oprócz ograniczenia ruchu, Ortezy utrzymać kręgi szyjne prawidłowo ustawione i obsługuje mięśnie szyi.

Rodzaje Ortezy

Miękkie Ortezy wykonane są z miękkiej elastycznej tkaniny, które mocuje się wokół szyi za pomocą paska na rzep. Jest to wygodne, oddychające kołnierz idealny dla pacjentów kręgosłupa szyjnego w najwcześniejszych stadiach, którzy nie potrzebują dużo wsparcia. Twarde karki są konieczne w przypadku kręgosłupa szyjnego, które są bardziej surowe. Podczas gdy twarde karki są mniej wygodne i plastyczny, dostarczają większego wsparcia kręgów szyjnych. Można znaleźć oba rodzaje kołnierza szyjnego w lokalnej aptece. Jednak, być może trzeba skonsultować się z lekarzem lub otrzymać receptę na twardym kołnierzykiem, który pasuje właściwie, jeśli nie można znaleźć jednego w aptece.

Kołnierz szyjny Miejsce i aplikacji

Znajdź miękki kołnierz szyjny, która będzie wspierać głowę w wygodnej, wyprostowanej pozycji. Miękki kołnierz powinien być tak wysoki, jak swoim własnym karku. Upewnij się, że kołnierz sięga od spodu szczęki na swoim kołnierzu. Zastosowanie obroży, trzymając głowę w pozycji pionowej i do przodu. Nie przechylić głowę do tyłu, gdyż może to pogorszyć zapalenie nerwów. Owinąć miękką kołnierz szyjny na szyi się bezpiecznie, ale nie mocno. Powinieneś być w stanie oddychać tak łatwo, jak przed zastosowaniem kołnierza. Bezpieczne paski Velcro trzymać kołnierz w miejscu.

Jeśli masz dysk o regulowanej wysokości kołnierz szyjny, regulację wysokości, tak że jest tak wysoki jak własnej szyi. Trzymaj głowę prosto i do przodu bez przechylania do tyłu, jak na miękkiej szyjki macicy stosowania obroży. Przesuń tylny koniec dysku kołnierza wokół karku i owinąć ją wokół z przodu szyi. Postępuj zgodnie z instrukcjami na opakowaniu mocujących kołnierz w Twojej betonowa, jak może się zamocować za pomocą rzep lub określonego rodzaju zatrzasku. Skonsultować się z wideo w sekcji Zasoby, jeśli potrzebujesz pomocy łącznika lub zastosowanie jednego rodzaju kołnierza szyjnego.

Wskazówki i ostrzeżenia

Skonsultować się z lekarzem, jeśli objawy chorób zwyrodnieniowych kręgosłupa szyjne pogorszy. Weź ból over-the-counter i leki przeciwzapalne, takie jak ibuprofen na ból szyjnego spondylozy podczas korzystania kołnierz szyjny. Zadzwoń do lekarza, jeśli znajdziesz się w przewlekłym bólu, lub gdy ból zwiększa się z czasem. Twój lekarz może przepisać mocniejsze leki przeciwbólowe i alternatywnego leczenia, takich jak chirurgia.

Chorobą zwyrodnieniową dysku w szyi

Choroba zwyrodnieniowa dysku formy zapalenia stawów, które ma wpływ na kręg w szyjce. To może być bolesne warunkiem, że może ograniczyć zakres ruchu i ograniczają zdolność do uczestniczenia w zajęciach. Nie ma możliwości leczenia dostępne dla Ciebie i kroków, które można podjąć, aby zarządzać objawy.

Identyfikacja

Chorobą zwyrodnieniową dysku, lub DDD, to stan, w którym dyski między kręgami w kręgosłupie stracić płynu i rozbić. Może to prowadzić do zapalenia stawów, przepukliny dysku lub zwężenie kanału kręgowego.

Przyczyny

Chorobą zwyrodnieniową dysku jest naturalną częścią procesu starzenia. Wiele osób ma ten stan i nie ma żadnych objawów. Jednakże u niektórych osób ten warunek jest poważniejszy i prowadzi do nacisku na nerwy. DDD może również wystąpić jako wynik urazu.

Objawy

Ból, sztywność i utrata mobilności w szyi są najczęstsze objawy. Nasilenie objawów zależy od osoby w zależności od stopnia uszkodzenia dysku, które miały miejsce, a jeśli warunek jest drażniący nerwy. DDD w szyjce prowadzi do objawów szyi i ramionach.

Komplikacje

Jeśli jest zbyt duży nacisk na nerwy, może wystąpić drętwienie i mrowienie w karku, ramion i rąk. To może prowadzić do trudności z ramienia i koordynacji ręki i obsługi obiektów.

Leczenie

Leczenie obejmuje ćwiczenia, aby pomóc utrzymać siłę i mobilność. Lekami przeciwbólowymi, mogą być stosowane, jeżeli to konieczne. W ciężkich przypadkach może być konieczne chirurgiczne usunięcie uszkodzenia i nacisk na nerwy.

Może siedzi przy komputerze zbyt długo Bo ściągniętym nerwem?

Zbyt długo siedzi przy biurku może powodować wiele problemów, pleców i ramion, w tym ściągniętym nerwem. Krzywa naturalny wewnątrz dolnej tylnej może wyprostować lub krzywa na zewnątrz, gdy się siedzi i pracy na komputerze, zwiększając presję na swoich dysków kręgosłupa. Zwiększenie ciśnienia może po pewnym czasie powodować płyty pogorszeniu i wystają nienormalnie - która często jest nazywana przepukliny lub pęknięciu płyty. Kiedy tak się dzieje, pęknięta płyta może szczypta nerwów jak wygina kręgosłup.

Tarcze lędźwiowe

Kręgosłup jest jedną z części ciała najbardziej narażone na stresy siedzi przy komputerze. Kręgosłup składa się z 33 kręgów kości. Klocki z gąbczastej tkanki chrzęstnej, zwane dyski lędźwiowe, oddzielne kręgi i utrzymać prawidłową pionowe odstępy między nimi. Rewers skrzywienie kręgosłupa stawia dwa lub trzy razy większą presję na dyskach niż w przypadku stali.

Radikulopatia

Nazwa naukowa na zaciśniętych nerwu spowodowanego przepuklina dysku jest radikulopatia. Typowe objawy radikulopatii m.in. fotografowania bóle w dół nogi. Kolejny warunek, zwany zwężenie kanału kręgowego może być spowodowane przez zwężenie otworu nerwu wokół przewodu spiralnego. Powoduje to objawy podobne do ściśniętej wzrokowego.

Zespół cieśni nadgarstka

Użytkownicy komputerów zazwyczaj nie tylko siedzieć przy komputerze. Wykonują powtarzające się ruchy rąk, takich jak pisanie na klawiaturze lub kliknąć myszką. Jeśli idą na zbyt długo, ruchy te mogą uciskać nerw, który biegnie przez więzadła nadgarstka w nadgarstku. To z kolei może powodować zaburzenia nerwów znany jako zespół cieśni nadgarstka, która charakteryzuje się bólem, drętwienie i mrowienie w palcach.

Płyty szyjki macicy

Zwyrodnienie dysków szyjnych w szyi może również powodować ściągniętym nerwem. Objawy ściągniętym nerwu szyi są bardzo podobne do tych z zespołem cieśni nadgarstka. Ale drętwienie, mrowienie lub ból zazwyczaj rozpoczyna się w szyję i może udać się do barku, ramienia i palców, w zależności od tego, jak poważnie nerw jest ściągnięty.

Co to jest szyjnych radikulopatia?

Uszkodzenia płyt w plecach może kompresować nerwów w szyi, tworząc wiele bólu w całym ciele. Radikulopatię szyjki macicy jest wynikowa i jest bardziej prawdopodobne, jak wiek. W zależności od konkretnego urazu lub choroby podstawowej, która tworzy radikulopatię, leczenie może być długie, powolne drogi, ale można to zrobić.

Objawy

Szyjnych objawy choroba korzeni nerwowych może wystąpić w szyi lub sięgać do swoich ramionach, (patrz link w zasoby). Możesz czuć się tępy ból, ostre bóle fotografowania lub zarówno w czasie. Drętwienie i mrowienie są również częste objawy.

Przyczyny

Możesz rozwijać radikulopatię szyjki macicy, jeśli doznał obrażeń pleców lub karku. Inne przyczyny to przepuklina dysków, zwężenie rdzenia kręgowego zwanego zwężenie kanału kręgowego lub inne choroby zwyrodnieniowe dysków.

Diagnoza

Radikulopatia szyjki macicy rozpoznaje się poprzez zarówno fizycznego badania i testów diagnostycznych. Rentgenowskie, MRI i CT skany są używane jako narzędzia diagnostyczne.

Leki

Leki, takie jak leki przeciwzapalne, może pomóc zarządzać ból czujesz. Lekarz może zalecić over-the-counter preparatów lub przepisać silniejsze leki.

Leczenie

Fizykoterapii jest skuteczny sposób leczenia dla niektórych pacjentów. Wzmocnienie mięśni i manipulowania kręgów szyi i kręgosłupa może pomóc podjąć odciążyć dotkniętych nerwów. Operacja jest opcja leczenia dla tych, którzy nie uzyskać zwolnienie z reszty i fizykoterapii.

Ramy czasowe

Leczenie radikulopatii szyjki macicy może się wahać od kilku tygodni w mniej poważnych przypadkach do kilku miesięcy, jeśli występują dużo bólu.

Choroby szyjki macicy Spondylotic

Szyjki macicy choroba spondylotic, znany również jako szyjnego kręgosłupa, to eleganckie określenie na łatwe do zrozumienia stanu. Z biegiem czasu, kości w szyjce ścierania, powodując objawy związane z kręgosłupa szyjnego. W większości przypadków mogą być leczone za pomocą prostych metod, chociaż w niektórych przypadkach przejść do punktu, w którym jest potrzebna operacja rekonstrukcji kręgosłupa.

Definicja

Kręgosłupa szyjnego jest pojęciem ogólnym dla zwyrodnienia kręgosłupa w szyi (które są znane jako kręgów szyjnych). To zużycie może mieć wpływ na kręgi, powodując ostrogi kości, i ma również wpływ na szyjki płyty, które działają jako podkładki między każdym kręgu. Te zmiany w strukturze szyi może uciskać nerwy, powodując ból i utratę czucia w szyi, barków i ramion, w ciężkich przypadkach, niebezpiecznych powikłań.

Przyczyny

Numer jeden przyczyną szyjnego kręgosłupa starzeje się - w czasie, kości naturalnie zużywają się. Warunkiem jest największy wpływ na ludzi, ponad 40, choć ludzie mają tendencję do rozwijania szyjny kręgosłupa wcześniej niż kobiety. Jeśli mieszkasz na tyle długo, prawdopodobnie będziesz doświadczać pewnego stopnia szyjnego kręgosłupa - 70% kobiet i 85% ma objawy kręgosłupa szyjnego w wieku 60 lat - choć nie każdy cierpi z tego bolesne objawy zwyrodnienia. Poprzedni uraz szyi może sprawić, że bardziej narażone na rozwój raka szyjki spondylozy.

Objawy

Ludzie z szyjnego kręgosłupa mogą wystąpić bóle głowy (zwykle w tył głowy), ramię i ból barku, mrowienie lub drętwienie i sztywność karku. Mogą one mieć także brak równowagi i, w niektórych przypadkach, utrata jelita lub kontroli moczowego. Refleks i koordynacja może być ograniczona.

Leczenie

Niektóre przypadki szyjnego kręgosłupa oraz odpowiedzieć na proste leczenie, takie jak korzystanie z ponad-the-counter leki przeciwbólowe, noszenie klamrach szyi, i robi ćwiczenia fizyczne terapii wzmocnić mięśnie szyi. Bardziej zaawansowane przypadki mogą wymagać okresów leżenia w łóżku i trakcji w celu zmniejszenia nacisku na kręgosłup. Zastrzyki steroidowe mogą również pomóc złagodzić ból, wraz z zwiotczających.

Chirurgia

Jeśli ból kręgosłupa szyjnego nie jest wspomagany przez innych zabiegów lub jeśli stan będzie zaawansowany i zaczyna powodować znaczne osłabienie rąk i nóg, operacja może być konieczne. Podczas zabiegu, przepuklina dysków i ostrogi kostne są usuwane. Czasami chore kręgi są usuwane i szyi zrekonstruowane kości pobrane z innych części ciała lub implantu wykonanym z kości i metalu. Chirurg może także usunąć odpoczynku kości nad kanału kręgowego.

Co zrobić na ból szyi Whiplash

Częstą przyczyną bólu szyi jest Whiplash, rodzaj obrażeń tkanek miękkich szyi spowodowane nagłym i szybkim ruchem głowy i szyi. Najczęstszą przyczyną kręgów szyjnych jest zderzenie pojazdu z tyłu klasy, i często może prowadzić do uszkodzenia nerwów i szkody dla dysków, więzadeł, mięśni i nerwów szyjnych korzeni. Pomimo pozornie poważnego charakteru kręgów szyjnych, jest całkiem uleczalne i sprowadza się zazwyczaj w ciągu 2 do 3 tygodni, choć może w górę o 6 miesięcy, aby w pełni wyleczyć.

Objawy

Whiplash prezentuje się z niezliczonych objawów. Jednym z bardziej powszechnych dolegliwości zawroty głowy, co odbywa się w jednej czwartej do połowy ofiar kręgów szyjnych i w połączeniu z głowy może wskazywać wstrząsem. Inne objawy mogą obejmować ból barku iz powrotem, parestezje (nieprawidłowe odczucia pieczenie lub kłucie) i uraz mięśni i więzadeł.

Diagnoza

Pomimo uszkodzenia ogół zlokalizowana tylko miękkie tkanki szyi, diagnozowania kręgów szyjnych, w przeciwieństwie do innego stanu chorobowego obejmuje rentgenowskim kręgosłupa szyjnego w przypadku opóźnionych objawów. Konsultacja z lekarzem jest również ważne, aby wykluczyć inne, bardziej surowicze warunki, że może zaprezentować się z tych samych objawów.

Leczenie

Leczenie zależy od kombinacji etapie problemu, który mięśnie zostały uszkodzone. Przed rozpoczęciem leczenia należy skonsultować się z lekarzem, gdyż istnieje wiele innych czynników, które mogą powodować objawy często związane z kręgów szyjnych.

Leczenie początkowe

Początkowe leczenie kręgosłupa szyjnego jest prosta odpoczynku mięśni. Szyja jest zwykle obsługiwany przez miękkiego kołnierza szyjnego, aby zapobiec niepotrzebnemu ruch szyi, choć jest mądry nie przedłużył okresu ważności tego leczenia, ponieważ może to doprowadzić do sztywność karku. Jedna długość powinni nosić kołnierz jest uzależniona od stopnia uszkodzenia. Jednakże unieruchomienie oferuje jedynie skromne korzyści, choć może okazać się średnio korzystne w przypadku bardziej poważnych obrażeń.

Inne zabiegi

Inne kroki można podjąć, aby pomóc złagodzić ból i objawy kręgosłupa szyjnego, w tym przemian lodem i ciepła w celu złagodzenia napięcia mięśni i bólu. Stosowanie lodu w segmentach 20-minutowych przez pierwsze 24 godziny zaleca, aby zminimalizować ilość bólu. Miejsce ręcznik między lodu i skóry, jak bezpośrednie narażenie może powodować podrażnienie lub skrajnego uszkodzenia skóry. Kontynuuj ten pułk, aż ból przestaje. Ciepło może być stosowane, gdy ból ustępuje, aby pomóc w zmniejszaniu zapalenia.

Niesteroidowe leki przeciwzapalne i przeciwbólowe, takie jak ibuprofen i paracetamol, mogą być stosowane w celu zmniejszenia obrzęku i bólu, odpowiednio. Jeśli w przeszłości medyczny zapalenie błony śluzowej żołądka, dwunastnicy, choroby wrzodowej lub choroby refluksowej istnieje, należy unikać ibuprofenu, ponieważ może to nasilać te i inne warunki związane z żołądkiem-.

Zwiotczające mięśnie, takie jak diazepam, zakres-of-motion ćwiczenia i zabiegi rehabilitacyjne mogą być wszystkie stosowane 72 godzin po kontuzji do pomocy w przywróceniu elastyczności i ruchu, a po pewnym czasie ból zacznie ustępować, jak mięśnie goją.

Tak jak w przypadku wszystkich zabiegów medycznych, jest mądre, przed rozpoczęciem lub przedłużenie któregokolwiek z wyżej wymienionych zabiegów, aby skonsultować się z lekarzem.

Leczenie trakcji szyjnego

Trakcja szyjki macicy jest procesem przy użyciu siły, aby wyprostować kręgosłup. Bardziej popularne urządzenia są podobne do szelek szyi i wagi, które podnoszą czaszkę. Trakcji szyjki macicy stosowany w leczeniu uszkodzeń kręgosłupa z niedopasowaniem lub ciśnienia.

Zastosowanie

Trakcji szyjnego wykorzystuje siłę na górę kolumny rdzenia, zazwyczaj stosowane do czaszki, a reszta pozostaje na miejscu ciała. To ciągnięcie ruchu dostosowuje kręgosłup i minimalizuje negatywny wpływ na kręgosłup.

Przyczyny

Uszkodzenia rdzenia mogą być spowodowane przez sport i wypadki, urazy wewnętrzne, takie jak uszkodzenia lub niewłaściwego gojenia obszarze zagrożonym.

Leczenie

Trakcji szyjnego ma wiele zastosowań. To może złagodzić ból od przytrzaśnięcia korzeni nerwowych, ruchu stawów i uszkodzonych dysków kręgosłupa. Najczęściej stosowany jest do ustawiania leczenie kręgosłupa.

Produkty

Niektóre firmy sprzedają produkty wspomagające szyjki pułki trakcyjnych. Specjalnie zaprojektowane poduszki są dostępne, i nad-drzwi urządzenia trakcyjne szyjki macicy pozwalają na większą elastyczność i mobilność.

Terapia

Trakcji szyjny może być używany w połączeniu z lekami i może być korzystne rozwiązanie Leczenie w warunkach domowych do urazów rdzenia. Lekarz może podać fizycznego strategii terapii.

Wybrzuszenia Objawy talerzowe w szyi

Jako kręgosłupa kontynuuje się do szyjki, kręgi są obsługiwane przez tarcze chrząstki. Te dyski działają jak amortyzatory i pomoc z elastyczności kręgosłupa. Kiedy te tarcze wypaść z miejsca, mogą albo złamać lub wybrzuszać nienormalnie, co zmniejsza mobilność w szyi, a także może szczypta nerwów pochodzących z rdzenia kręgowego. Tarcze wybrzuszenia może się zdarzyć w każdym miejscu na grzbiecie, ale są najczęściej w szyi i na samym dole kręgosłupa.

Początkowe objawy

Początkowe objawy dysku wybrzuszenia w szyi jest dość łagodny ból w szyi.

Pogłębienie

Ten ból może stać się ostrzejszy ze względu na gwałtowne ruchy szyi lub spania w niewygodnej pozycji.

Wpływ zmysłów

Dysk wybrzuszenia w szyi może również powodować uczucie mrowienia w klatce piersiowej, ramion i rąk lub, w ciężkich przypadkach, nóg.

Osłabienie mięśni

W czasie, gdy płyta wybrzuszenie nie jest leczona, może prowadzić do osłabienia mięśni, najpierw zaczynając ramion i dłoni, ale które mogą rozwinąć się w nogach.

Łagodzenie

Objawy płycie wybrzuszenie w szyi może być złagodzone w spoczynku, lodu lub NLPZ, takich jak ibuprofen.

Jak leczyć szyjki macicy radikulopatia

Kręgów szyjnych, które znajdują się w szyi nosić impulsów nerwowych i wiadomości w dół ramiona i w Twoje ręce. Gdy trwałe uszkodzenia jednego z dysków szyjnych, może czuć się szereg różnych objawów w twoich ramionach i rękach, w tym ból lub uczucie mrowienia, które nazywa się choroba korzeni nerwowych szyjnego. Jak American Academy of Surgeons ortopedyczne (AAOS) wyjaśnia, istnieje kilka sposobów, w którym do leczenia radikulopatię szyjki macicy, które nie muszą zawierać operację (patrz źródła).

Instrukcje

Zwolnij i odpocznij, jeśli cierpią z powodu objawów radikulopatia szyjki macicy. Nawet zwykłe, z dnia na dzień działalności może być zbyt wiele dla dysków do obsługi, jeśli ranny siebie. Potrwać kilka dni, aby odpocząć i pozwolić nerwy uspokoić.

Wear klamrach szyi, zwany także kołnierz szyjny, jeśli lekarz sugeruje jeden. Ten miękki klamra pomaga utrzymać głowę wciąż tak podrażnienie nerwów może ustępują.

Weź NLPZ (niesteroidowe leki przeciwzapalne), takie jak naproksen lub ibuprofen dla złagodzenia bólu. Ten rodzaj leczenia jest oferowany w ponad-the-counter i recepty mocnych i będzie utrzymywać stan zapalny w zatoce.

Poproś o skierowanie do fizjoterapeuty. Dowiesz się, ćwiczenia rozciągające, aby pomóc wzmocnić mięśnie szyi i plecach. Możesz mieć inne rodzaje terapii na szyi, jak również pomóc w procesie leczenia, takie jak stosowanie opakowań temperaturami.

Zaakceptuj fakt, że operacja może być wymagane w niektórych poważniejszych przypadkach radikulopatii szyjki macicy. Chirurgia skorygować problemy z przepukliną dysków lub zwężenie kanału kręgowego, które prowadzą do radikulopatii szyjki macicy jest zwykle rozpatrywane tylko po niepowodzeniu innych metod leczenia.

Urazy szyi szyjki macicy

Określenie "szyjki" odnosi się do obszaru wyjściowego kręgosłupa u podstawy czaszki, i składa się z 7 kręgów oraz 8 par rdzeniowych. Są dom kręgi kręgosłupa i ochrona szyi i pozwolić, aby przejść od przodu do tyłu, na boki, a w rotacji. Obszar szyjki macicy składa się również z mięśni, więzadeł i ścięgien. Wraz z nerwów, że części szyjki macicy szyi są odpowiedzialne za ruch i funkcji w obrębie głowy i szyi, klatki piersiowej i ramion. Ze względu na delikatną naturę odcinka szyjnego kręgosłupa, urazy szyjki macicy może wystąpić szyi.

Whiplash

Whiplash jest uraz, który występuje, gdy szyja podlega nagłym ruchu wstecz-i-dalej, często w wyniku zderzenia samochodu w tył. Normalny krzywizny szyi i górnej części pleców jest wyciągnięta z wyrównania, a mięśnie i więzadła są hiper-rozszerzony, lub nadmiernie. Powoduje to uszkodzenia, które mogą się manifestować jako mrowienie, drętwienie, skurcze mięśni, sztywność i ból w szyi i górnej części pleców. Ciężkie Whiplash może również doprowadzić do uszkodzenia płyt, więzadeł, mięśni i ścięgien. Jednak większość osób odzyskać z czasem.

Złamania

Urazy szyjka szyjki macicy, które powodują pęknięcia jednego lub więcej kręgosłupa szyjnego, są większe, ponieważ mogą one prowadzić do porażenia i śmierci. Złamania są zwykle wynikiem poważnego urazu szyi, które jest spowodowane przez upadek, nagłego i gwałtownego skręcania szyi lub uderzenia w głowę. Osoby najbardziej narażone na ryzyko złamań szyjki są ci, którzy już cierpią z powodu schorzeń zwyrodnieniowych, które osłabiają struktury szyi, tych, którzy uprawiają sporty kontaktowe, takie jak piłka nożna, i tych, którzy nie noszą pasów bezpieczeństwa podczas jazdy.

W przypadku podejrzenia rozerwaniu szyjka powinny zostać unieruchomione tak, że lekarz może ocenić i rentgenowskie. Dodatkowe badania neurologiczne, jak MRI, można zamówić, jak również. Drobne pęknięcia mogą być leczone pacjenta noszenie klamrach szyjki macicy dla 6 do 8 tygodni, z bardziej rozległych obrażeń wymagających operacji i pełnego unieruchomienia, aż pęknięcie jest uzdrowiony.

Styl życia

Podczas szyjki Obrażenia poniesione od codziennego życia nie może być tak, jak nagle występujących złamań kręgosłupa szyjnego lub karku, nadal mają wpływ na zdrowie i dobre samopoczucie w odcinku szyjnym kręgosłupa. Mający złą postawę, prowadzenia zbyt dużej wagi i słabe mięśnie brzucha może ciągnąć i odkształcenia struktury szyi. Podobnie czuje emocjonalnie napięta lub zestresowany może spowodować dosłowny ból w szyi.

Wiek

Proces starzenia może prowadzić do urazów szyjki szyjki jak chrząstki, stawów i mięśni osłabienia. Zapalenie kości i stawów jest chorobą, w której chrząstki rozkłada się w czasie, dzięki czemu przeguby bardziej podatne na uszkodzenia. W czasie choroby zwyrodnieniowej stawów, małe kości ostrogi formularz na odcinku szyjnym kręgosłupa i powodować obniżenie sprawności ruchowej oraz zwiększenie bólu. Zwężenie kanału kręgowego jest, wywołane przez zwężenie przejścia przez które podróżują nerwów rdzeniowych. Nerwy się sprężone, które mogą powodować ból, mrowienie i drętwienie. Choroba zwyrodnieniowa występuje, gdy dysk dyski między kręgami odwodnić, tracą swoją sprężystość, a następnie wybrzuszenie lub Zostań przepuklina.

Porady

Aby uniknąć lub zmniejszyć swoje szanse na uszkodzenia szyjki macicy szyi, ćwiczyć rozciąganie szyi przez cały dzień, a szczególnie przed treningiem. Unikaj spania na brzuchu, tak, że zakłóca kręgosłup. Podczas pracy przy biurku, należy umieścić komputer bezpośrednio przed sobą, tak, że nie obracał głowę, aby zobaczyć ekran. Odpocząć i wziąć głęboki oddech. Nawet czuje zestresowany może odcisnąć swoje piętno na twojej szyi. W przypadku uszkodzenia, stosując lód w czasie pierwszych 20 minut i może złagodzenie bólu. Obserwacji na przemian ciepłe i zimne co 20 minut przez 24 do 48 godzin.

Stiff Neck Ćwiczenia

O sztywność karku może być jednym z najbardziej frustrujących warunków ktoś znosić. Możesz uzyskać sztywny kark, po prostu śpi w niewłaściwy sposób. Rzadko jest oznaką poważnych obrażeń, ale mogą utrudniać mobilność, tworzyć bóle głowy i utrudniać życia, dopóki nie zostanie rozwiązany. Wytrzymałość na rozciąganie i ćwiczenia na szyi może pomóc złagodzić objawy. Skonsultować się z lekarzem, jeśli sztywność nie lepiej w ciągu kilku tygodni lub staje się coraz bardziej bolesne.

Powoli, lecz

Pamiętaj, że sztywność karku jest zwykle spowodowane przez napięcie mięśni lub skurcze w odcinku szyjnym. Podczas żadnych ćwiczeń dla tego regionu, czy ruchy powoli i celowego działania. Nie staraj się przeforsować bólu. Nie chcesz, aby pogłębić mięśnie lub zaryzykować dalsze szkody. Zamiast robić ćwiczenia do punktu uczucie odcinek. Oddech przez odcinkach, ponieważ to pomoże rozluźnić mięśnie i dostarczyć im tlenu bogate w składniki odżywcze do wspomagania gojenia. Celem jest, aby poprawić zakres ruchu. To wymaga czasu i wytrwałości.

Rozciąganie

Rozciąganie poprawią elastyczność mięśni wokół kręgosłupa szyjnego. Można zrobić te odcinki siedzącej lub stojącej. Jeśli masz sztywny kark, prawdopodobnie będzie miał jeden konkretny ruch, który jest utrudniony najbardziej. Ćwiczenia te są przedstawiane w idealnym porządku, ale pominąć ćwiczenie, które jest najbardziej trudne i powrócić do niego, gdy już rozgrzany wszystkie inne mięśnie. Powtarzać wszystkich ćwiczeń pięć razy.

Zacznij od zgięcia szyjki macicy i rozszerzenie, w którym doprowadzenia brodą w dół do klatki piersiowej, a następnie podnieść go z powrotem. Następnie przejść do zgięcia bocznego, do której staramy się umieścić ucho do barku na tej samej stronie; zastępca od prawego ucha do lewego ucha. Przenieść do obrotu szyjki macicy, patrząc z boku na bok, jak daleko na ramieniu, jak można bez bólu; Następnie, stojąc i ręce splecione z tyłu szyi, przynieść lewy łokieć w dół w kierunku lewym biodrze z twój prawy łokieć, wskazując na sufit. Zginać się w pasie do tego i zastępców boki zrobić.

Wzmocnienie

Wzmocnienie mięśni szyi zapewnia dodatkowe wsparcie dla kręgosłupa. To może uniknąć wielu problemów szyi i promocji zdrowia kręgosłupa. Do wykonywania tych ćwiczeń, można używać tych samych wniosków, które robiłeś na rozciąganie: zgięcie, rozbudowa i rotacji. Tym razem zrobisz im oporu. Maszyna może zapewnić odporność na nich, ale nie musisz dołączyć do siłowni lub zakupu dowolnego urządzenia do osiągnięcia silniejsze mięśnie szyi. Używać rąk do oporu. Na przykład, kiedy robisz zgięcie szyjki macicy, umieść obie dłonie na czole i naciskać na czole, jak wprowadzą brodą w dół. Rozszerzenia, połóż ręce za głowę i push. Tworzenie opór przeciwny jakimkolwiek ruchu robisz stworzyć prosty trening siłowy.

Leczenie przepuklina dysku w szyi

Przepukliny dysku kręgosłupa występuje wtedy, gdy wnętrze żelowy płyty przebija płyty na zewnętrznej ścianie, materiał zmusza do przestrzeni zajmowanej przez normalnie nerwów rdzeniowych. Chociaż przepukliny dysku występuje zazwyczaj w dolnej części pleców może wynikać także z płyt szyjki. Podczas gdy ból z przepukliną płyt w szyjce może być ciężkie, leczenie tego stanu polega na ogół prosta i efektywna.

Potencjalne powikłania i objawy

Niektóre czynniki zwiększają swoje szanse na szkody z przepuklina dysku, w tym wiekiem, brak ruchu, złe mechaniki postawy i palenia. Jeśli masz problemy z dysków w szyi, objawy mogą obejmować ból lub pieczenie w mięśniach szyi i ramion; mrowienie, drętwienie lub osłabienie jednej ręki; lub bóle w tylnej części głowy. Jeśli wystąpią takie objawy, należy skontaktować się z lekarzem jak najszybciej. Choć może nie masz nic bardziej poważnego niż przepuklina dysku, lekarz będzie musiał wyeliminować inne możliwe przyczyny bólu.

Zachowaj szczególną ostrożność, jeśli wystąpią osłabienie wpływu obu stronach ciała, lub w przypadku utraty kontroli pęcherza lub jelit. Objawy te mogą wskazywać na bardziej poważne kompresję nerwów rdzeniowych, co może prowadzić do trwałego uszkodzenia nerwu lub paraliż. Idź na pogotowie natychmiast, jeśli wystąpią takie objawy.

Zabiegi na zimno i ciepło

Pomimo potencjalnych powikłań leczenia dla większości przepukliny tarcz jest bardzo prosta. Lekarz zazwyczaj zaczynają leczenie regularnego stosowania lodu zmniejszyć obrzęk, ból i możliwe skurcze mięśni. Po 48 godzinach można przejść do terapii cieplnej, co zwiększa przepływ krwi i zmniejszyć toksyn w tkance mięśniowej. Utrzymać sesje terapii zimnej lub ciepła do maksymalnie 20 minut, a nie pamiętam, aby umieścić lód lub źródło ciepła bezpośrednio na skórę.

Ból Leki

W zależności od poziomu dyskomfortu, to lekarz może skorzystać z wielu leków przeciwbólowych. Łagodny lub umiarkowany ból jest zwykle sterowany na recepty niesteroidowe leki przeciwzapalne (NSAID) takie jak aspiryna i ibuprofen, naproksen. Acetaminofen może również być skuteczne. Więcej silny ból może wywołać na wykorzystanie zwiotczających mięśnie, takich jak cyklobenzapryna lub diazepamu. Jeśli te leki są nieskuteczne, lekarz może zalecić stosowanie krótkoterminowego kodeiny lub mieszanki hydrokodon / acetaminofen. Wszystkie środki przeciwbólowe nieść pewne ryzyko i skutki uboczne. Skonsultować się z lekarzem na temat poszczególnych leków stosowanych w leczeniu.

Ćwiczeń i fizykoterapii

Tymczasowe ograniczenia lub modyfikacji aktywności fizycznej może również przynieść ulgę. Jeśli jesteś w stanie ruchu, należy wybrać działania, które nie pogarszają swoją szkodę. Choć może trzeba ograniczony okres leżenia w łóżku, utrzymać Twój dzienny harmonogram pracy, jak to tylko możliwe. Skonsultować się fizykoterapeuty dla pełnego programu leczenia do wspomagania gojenia i uniknąć ponownej kontuzji.

Rokowanie i Chirurgii

W 90 procent do 95 procent przypadków, przepuklina dysków szyi goją się znacząco w ciągu czterech do sześciu tygodni. Jeśli problem nadal występuje, może być potrzebna operacja. Zapytaj swojego lekarza o wszelkich szczegółach dotyczących zabiegu może on polecić.

Objawy szyi ból związany ból barku

Ból w okolicy barku może spowodować dodatkowy stres i napięcia na plecach i szyi. Podobnie, ból w okolicy szyi promieniuje w dół do obszaru barkowego. Mięśnie i nerwy w okolicy wszyscy współpracować w tworzeniu stabilności w górnej części tułowia, więc nic dziwnego, że może wystąpić ból nie związany z oryginalnego kontuzji. Zrozumienie anatomii barku i szyi pomogą stworzyć odpowiedni plan leczenia, który minimalizuje dodatkowe bóle.

Anatomia

W szyjce jest siedem kręgów amortyzowanych z dysków i związane z mięśni, ścięgien i więzadeł. Praca mięśni jest zapewnienie mobilności i wsparcia głowy, jak siedzi na ramionach. Ramię jest przegub kulowy i gniazdo. Obręczy barkowej znacznie wykracza poza górze ramienia, dzięki obręczy barkowej i poruszała się po obojczyków i kości łopatki w plecach. Mięśnie stabilizujące ruch ramion w wielu kierunkach.

Szyi lub barku?

Gdzie ból pochodzą? Wielu ludzi doświadczających ból szyi przez dłuższy okres czasu może rozwijać ból rozciągający się na obszarze barkowym. Może to być bardziej powszechne stanu, ale nie wyklucza ból począwszy od ramienia i porusza się w szyjce. Powodem jest to, że twoje ciało będzie zrekompensować bólu i szkody. Nerwy na szyi enervate ramię. Jeśli występują bóle szyi, następnie być może przeżywa problemy nerwowe w tym osłabienie i drętwienie ramienia. Dodatkowo, ból barku może wymagać szyi stworzyć więcej wsparcia niż zwykle robi, gdy ramię jest zdrowy.

Tworzenie Stabilność

Z każdej kontuzji ważne jest, aby poprawić siłę mięśni otaczających regionach, ponieważ zapewniają one wsparcie i odszkodowania za szkody. Kiedy przychodzi do szyi i barku, chcesz pracować z lekarzem lub fizjoterapeutą, aby upewnić się, że ćwiczenia się robi nie tworzyć żadnych dalszych szkód. W przypadkach, gdy masz przepukliny szyjki macicy, może trzeba mieć przepukliny usunięte, zanim będzie można zrobić nic innego do stabilizacji stawu.

Physical Therapy

Fizykoterapia dla szyi i ramion zaczyna przede wszystkim elastyczność. Trzeba rozciągnąć mięśnie we wszystkich kierunkach, są one przeznaczone do pracy. Każdy, kto kiedykolwiek miał obrażenia szyi lub barku wie, że najtrudniejszym elementem całego procesu jest odzyskanie pełnego zakresu ruchu. I niestety wiele wytrzymałości szyjki i ramienia są z konieczności pełnego zakresu ruchu.

Rozciąga to zgięcie szyjki macicy i rozszerzenie (podnoszenie i opuszczanie brodą) oraz zgięcia bocznego (zawierania ucho do barku). Pracować na obrót, jak również patrząc z boku na bok. Jak poprawić elastyczność szyi, umieścić rękę pchanie się w przeciwnym kierunku na odcinku do poprawy wytrzymałości.

Ćwiczenia na ramiona zacząć obrotów ramion, jak również doprowadzenie ręce splecione za plecami, a ich podniesienie. Możesz również zapięcie ręce jednego pochodzącego zza pleców i inne z nad głową. Wzrusza ramionami naramienne poprawi siłę, jak będzie boczna ciągnie i ćwiczenia wioślarskie. Budowanie siły powoli, aby zapobiec dalszym szkodom.

Zapobieganie dalszej Pain

Najlepszym sposobem, aby zapobiec ból rozciągający się od jednego do drugiego urazu jest rozwiązanie pierwszego problemu jak najszybciej. Jeśli masz ból szyi, reszta szyi i aktywność graniczną, która podkreśla swój kręgosłup szyjny. Po tym wszystkim, głowa musi jeszcze odbyć się nawet wtedy, gdy jest kontuzjowany i szyi będzie zwracać się do innych mięśni, które nie są tak doskonale zlokalizowany, aby pomóc, takie jak ramię. Podobnie jest w ramieniu, odpoczynek to pomoże zapobiec bólowi w innych obszarach. Sprawdź swoją postawę, aby upewnić się, że nie są w pozycji stojącej lub siedzącej, w taki sposób, że dodaje stresu i napięcia na szyję lub ramiona lub obu. Poprawiła postawa jest jednym z najlepszych sposobów, aby zapobiec ból pleców i szyi w dłuższej perspektywie.