Digidexo.com

na co jest kortyzon

Informacja o wstrzykiwań w szyi na ból

Zgodnie Cochrane Collaboration, ponad 25 procent wszystkich ludzi doświadczy pewnego rodzaju ból szyi podczas ich życia. Ból szyi może być spowodowane przez wiele rzeczy, takich jak uraz, zaburzeń medycznych i zmiany zwyrodnieniowe (zużywanie w wyniku starzenia). Pacjenci, u których problemy szyi często wystąpić objawy, takie jak ból, drętwienie, osłabienie, bóle głowy, a także ból, osłabienie i drętwienie, które promieniuje w dół jednego lub obu ramionach. Iniekcje są często stosowane w leczeniu bólu szyi. Istnieje kilka różnych rodzajów iniekcji, które mogą być stosowane i przyczyną bólu szyi pacjenta określi, które podaje się rodzaj zastrzyku.

Leki stosowane

Według DePuy kręgosłupa, większość iniekcji bólu szyi najpierw zaczynają się środka miejscowo znieczulającego do znieczulenia obszaru, który ma być wstrzykiwana. Najczęściej stosowane środki znieczulające są lidokainą (nazywaną również ksylokainy) i bupiwakainy (nazywaną również Marcaine). Lek ten jest szybki i skutecznie działający znieczula powierzchnię szyjki, która ma być wstrzykiwana. Po obszar Zdrętwiały, powodujące ból powierzchnia szyjki będzie wstrzykiwany z kortykosteroidem, który jest mocny przeciwzapalny lek steroidowy. Najpowszechniej wstrzyknięto kortykosteroid jest kortyzon. Lek ten pomaga zmniejszyć stan zapalny w szyi, łagodzi ból szyi pacjenta.

Wyzwalania Punkt Zastrzyki

Zastrzyki punktu wyzwalania są stosowane w leczeniu umiarkowanego do ciężkiego bólu mięśni. Według Neurologii Channel, ten rodzaj zastrzyku ból szyi jest korzystne, pomagając zmniejszyć ból związany z mięśnia, która nie relaks. Dla tej procedury, lekarz weźmie małą igłę i włóż go do bolesnej, napięty mięsień mięśni. Miejscowe środki znieczulające, takie jak lidokaina lub bupiwakainy będzie wtryskiwany do znieczulenia obszaru, łagodzenia bólu. W niektórych przypadkach kortykosteroidy jest również wstrzykiwana.

Zastrzyki sterydowe

Zastrzyki sterydowe obejmują zastrzyki nadtwardówkowych steroidowe, SI wspólne infekcje i fazowane wspólne zastrzyki. Dla tych zastrzyków, lekarz najpierw znieczulić obszar o znieczuleniu. Wiele z tych zastrzyków także skorzystać z pomocy fluoroscope (urządzenia do przetwarzania obrazu), aby pomóc igły do ​​dokładnego obszaru, że zastrzyk pójdzie. Według DePuy grzbietu, na iniekcję nadtwardówkowa steroidów kortykosteroidy wtryskiwany do przestrzeni między kostnej kanału kręgowego i rdzenia kręgowego pokrycia. Przestrzeń ta jest również określana jako zewnątrzoponowego przestrzeni. Przez wspólne wstrzyknięcie uskokiem, kortykosteroid jest wtryskiwany bezpośrednio do płaszczyzny stawu. Stawy są stawy, które pozwalają jej elastyczność kręgosłupa i dołącz do kręgów razem. W przypadku łącznego podania SI, kortykosteroid jest wprowadzany do szczeliny SI. SI jest wspólny przegub, który jest usytuowany między kośćmi miednicy i kością krzyżową.

Zastrzyki sprzętowe

Pacjenci, którzy mieli pewne rodzaje chirurgii kręgosłupa mogą mieć sprzęt, takie jak kołki, śruby, pręty i płyty, w ich szyi. W pewnych przypadkach urządzenia mogą powodować ból. Według DePuy kręgosłupa, przez wstrzyknięcie sprzętowej, lekarz będzie wstrzyknięcie miejscowe znieczulenie wzdłuż boku powodujących ból kręgosłupa sprzętu w celu złagodzenia bólu.

Przeciwwskazania

Według DePuy Spine, pacjenci z niektórych schorzeń lub problemów może nie być w stanie otrzymać zastrzyk w szyję w bólu, ponieważ może to prowadzić do powikłań zagrażających życiu. Pacjenci przyjmujący leki, aby zapobiec ich krzepnięciu krwi i tych, którzy mają skłonność do krwawień w dużym stopniu może nie mieć zastrzyk na ból szyi. Pacjenci, którzy doświadczają wszelkiego rodzaju zakażenia, nie powinny otrzymać zastrzyk na ból szyi aż do ich zakażenia jest całkowicie wyleczony. Pacjenci, którzy mają niestabilne warunki medyczne mogą nie mieć zastrzyk na ból szyi, aż ich stan jest stabilny.

Środki ostrożności

Pewne środki ostrożności należy podjąć przed pacjent ma zastrzyk na ból szyi, aby uniknąć powikłań zagrażających życiu. Według DePuy Spine, u pacjentów przyjmujących niesteroidowe leki przeciwzapalne będą mieć zwiększone ryzyko krwawienia, a może trzeba zatrzymać leków dla określonej ilości dni przed konieczności wstrzyknięcia. Pacjenci z leków alergii lub leków wrażliwości może nie mieć zastrzyk na ból szyi. Pacjenci z niektórych schorzeń należy poinformować swojego lekarza o wszystkich schorzeniach przed mającą wtrysku, aby uniknąć potencjalnie poważne powikłania. Niektóre z tych schorzeń m.in. cukrzyca (wstrzyknięcie może spowodować zwiększenie stężenia cukru we krwi), i daje zastrzyk bólu szyi u pacjentów z niektórymi schorzeniami może powodować zatrzymywanie płynów. Należą do nich wysokie ciśnienie krwi, niewydolność nerek, poważne choroby serca i zastoinowej niewydolności serca.

Cortizone dla Relief Neck Pain

Ból szyi, znany również jako ból szyjki macicy, jest powszechne i rzadko wskazują na poważne zaburzenia bazowego, zgodnie z Mayo Clinic. Taki ból może być ostre, trwające przez krótki okres, lub przewlekłe, wiszące na kilka dni lub nawet tygodni. Według MedlinePlus, najczęstsze przyczyny bólu szyi jest napięcie mięśni i napięcie; urazów, zwłaszcza kręgosłupa szyjnego; zużyte lub artretyczne stawy; i zaburzenia dysków. Dla niektórych rodzajów bólu szyi, zastrzyki kortyzonu może przynieść znaczną ulgę.

Co to jest kortyzon?

Na stronie internetowej SpineUniverse, Lawrence M. Kamhi, MD, wyjaśnia, że ​​kortyzon jest ściśle związane kortyzolu, który opisuje jako "naturalnego hormonu przeciwzapalny organizmu." Kamhi, interwencyjne specjalista leczenia bólu w Beth Israel Medical Center w Nowym Jorku, mówi, kortykosteroidy, z których kortyzon jest jeden przykład, nie są środki przeciwbólowe per se, ale przynoszą ulgę poprzez zmniejszenie stanu zapalnego, który rozwija się wokół przepuklina dysków w odcinku szyjnym kręgosłupa, a poza nią w ciała.

Procedura wtrysku

Jeśli lekarz podejrzewa, że ​​ból szyi jest spowodowane przez nacisk na nerw, gdy opuszcza kręgosłup szyjny, wtedy prawdopodobnie zamówić zewnątrzoponowe steryd zastrzyk kortyzonu, aby, po pierwsze, potwierdzić swoje podejrzenia, a po drugie, oferują ulgę od bólu jesteś doświadcza. Takie zastrzyki zazwyczaj są podane po zostało lekko uspokojenia i są ukierunkowane na zewnątrzoponowego miejscu, które jest opisane na stronie internetowej American Pain & Wellness jako "obszar bezpośrednio na zewnątrz z worka ochronnego (twardej), który zawiera rdzeń kręgowy."

Po świadoma sedacja jest podawany, z tyłu szyi zostanie całkowicie usunięty ze środkiem przeciw-bakteryjnym. Z fluoroskopii rentgenowskiej lekarz następnie wprowadzić igłę do przestrzeni zewnątrzoponowej i wstrzyknąć niewielką ilość środka kontrastowego, aby potwierdzić prawidłowe umieszczenie. Kiedy to zostanie potwierdzone, będzie wprowadzić mieszaninę miejscowe środki znieczulające, takie jak lidokaina i kortyzonu w obszarze zewnątrzoponowego być leczony. Rzeczywista procedura wtrysk trwa mniej niż 15 minut, chociaż może się odbyć w centrum leczenia lub biurze lekarza, aż efekty sedacji nie wyczerpuje się.

Kontynuacji leczenia

Nie ma gwarancji, że wstrzyknięcie kortyzonu rozwiąże twój ból, chociaż wielu pacjentów ulgę dzięki tej metodzie leczenia. Jeśli nie otrzymasz ulgę, lekarz na pewno nie będzie chciał powtórzyć zastrzyk w tym samym obszarze już leczonych, choć może on sugerować zastrzyk innym zewnątrzoponowego miejscu, że podejrzewa, może być przyczyną bólu. Nie zawsze jest to możliwe, aby dokładnie określić dokładnie, która część kręgosłupa szyjnego jest przyczyną bólu. Jeśli jednak twój pierwszy zastrzyk kortyzonu przynosi ulgę, lekarz prawdopodobnie zaleci okresowo powracać na dalszych zastrzyków, aby utrzymać ból szyi w zatoce.

Efekty uboczne kortyzon

Kortyzon jest kortykosteroid stosowany w leczeniu ciężkich alergie, zapalenie stawów, choroby skóry, toczeń rumieniowaty, łuszczyca i choroby oddechowe. Lek działa poprzez hamowanie uwalniania substancji w organizmie, które powodują stan zapalny i obrzęk. Podobnie jak w przypadku większości leków steroidowych, istnieje szereg skutków ubocznych związanych z użyciem tego środka.

Częste działania niepożądane

Jak wspomniano, istnieją pewne skutki uboczne związane z zastosowaniem leku. Niektóre z tych działań niepożądanych należą zmiany nastroju, trądzik, bezsenność, zwiększone pocenie się, zawroty głowy, senność, ból głowy, suchość skóry, ścieńczenie skóry, wzdęcia, nudności, ból żołądka i zmian w miejscu tkanki tłuszczowej. Podczas gdy są one uważane za najczęstsze działania niepożądane związane ze stosowaniem kortyzon, tylko one dotyczą niewielkiej liczby użytkowników.

Poważne skutki uboczne

Niestety, istnieje również szereg poważnych skutków ubocznych związanych z użyciem tego leku. Niektóre z tych działań niepożądanych, m.in. szybki przyrost masy ciała, problemy z widzeniem, ciężka depresja, drgawki, duszność, krwawe stolce, odkrztuszanie krwi, małe stężenie potasu, bardzo wysokie ciśnienie krwi i zapalenie trzustki. Te działania niepożądane są bardzo rzadkie i nie wpływają na dużą ilość użytkowników.

Ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa

Kortyzon został znany powodować zawroty głowy i senność, zwiększone w użytkowników i to jest wysoce zalecane, aby użytkownicy nie działają wszelkiego rodzaju maszyn (w tym samochodów) podczas stosowania tego leku. Nie należy stosować tego leku w przypadku uczulenia na kortyzon lub jeśli masz zakażenie grzybicze w dowolnym miejscu ciała. Steroidowe leki mogą osłabiać układ odpornościowy organizmu. W wyniku, zaleca się, że z dala od każdego, z choroby lub choroby w trakcie leczenia.

Wykorzystanie

Zawsze używaj kortyzon dokładnie jak to było przepisane przez lekarza i nigdy nie w dawkach, które przekraczają to, co zostało zalecane na etykiecie. Preparaty podaje się w postaci wstrzyknięcia powinno być przeprowadzane przez personel medyczny w warunkach medycznych. Kortyzonu daje użytkownikom poczucie bezbolesności w obszarze zagrożonym, ale mięsień jest nadal podatny na uszkodzenia. Zaleca się leczenie na tym terenie (nie ważne jak Uzdrowienie może to uczucie), jak gdyby nadal rannych.

Ostrzeżenie

W przypadku wystąpienia któregokolwiek z wyżej wymienionych objawów, należy natychmiast skontaktować się z miejscowym lekarzem.

Jeśli istnieje podejrzenie przedawkowania, należy skontaktować się z lokalnym centrum zatruć i udać się bezpośrednio do najbliższego pogotowie.

Kortyzon jest przeznaczona do łagodzenia stanów zapalnych i nie tylko powinny być wykorzystywane do żadnych innych uwarunkowań medycznych, chyba specjalnie przepisane przez lekarza.

Co to jest neuropatia demielinizacyjna?

Demielinizacyjnych, neuropatii, zwany także przewlekłą zapalną demielinizacyjną polineuropatię, jest postępującym zaburzeniem neurologicznym. Jest to choroba zapalna obwodowego układu nerwowego, zbliżony zespół Guillaina-Barrego.

Fakty

Demielinizacyjnych, neuropatii jest stan spowodowany przez uszkodzenie osłonki mielinowej, które owija się wokół włókien nerwowych. To jest bardziej powszechne u mężczyzn niż u kobiet i zwykle dotyczy młodych dorosłych, zgodnie z Narodowego Instytutu Chorób Neurologicznych i skok.

Objawy

Objawy to osłabienie i drętwienie, które zwykle zaczyna się w palcach rąk i nóg. Może wystąpić zmęczenie i utrata odruchów.

Leczenie

Kortykosteroidy może być przepisywany przez nich samych lub w połączeniu z lekami immunosupresyjnymi. Wymiana osocza i IV terapii immunoglobulina może być korzystne. Fizykoterapia może poprawić siłę mięśni i mobililty.

Rokowanie

Rokowanie w tej chorobie jest nieprzewidywalny. Niektórzy ludzie mają spontaniczne ożywienie, podczas gdy inni doświadczają częściowego zwrotu między nawrotami.

Rozważania

Podobnie jak w innych chorobach autoimmunologicznych, CIDP może zastosować schemat nawrotów i remisji, w trakcie których objawy mogą być lub mogą nie być gorszy. Ten wzór różni się znacznie od jednej osoby do następnej, i to jest niemożliwe, aby wiedzieć na pewno, co ścieżka choroba zabierze.

Co to jest Ruch korowe zaburzenia?

Korowej zaburzenia ruchu jest stan, w którym korpus ma problemów poruszający się w sposób prawidłowy. Istnieje wiele różnych zaburzeń, które należą do tej kategorii. Niektóre powodują mimowolne ruchy, inne powodują drżenie lub skurcze. Leczenie tych zaburzeń zmienia się w zależności od przyczyny.

Przyczyny

Przyczyny zaburzeń ruchowych kory są zróżnicowane. Zaburzenia te mogą być powodowane przez mutację genetyczną, urazu mózgu, choroby lub ubocznych efektów leków.

Pląsawica i atetozy

Te dwa zaburzenia ruchu powodują powolne, mimowolne ruchy wijące. Są one spowodowane aktywnością ponad w zwojach podstawy i są zwykle połączone z innymi przyczyn, takich jak uszkodzenia mózgu lub choroby. Leczenia pląsawicy i atetoza polega znalezieniu przyczyny i traktowanie go, często z lekami.

Ataksja

Ataksja obejmuje problemy koordynacyjne i wynika z uszkodzenia móżdżku. Leczenie ataksji zależy od przyczyny i może obejmować leki, fizykoterapia lub operacji mózgu.

Dystonia

Osoba z dystonią doświadcza skurcze mięśni, które zakłócają ruchu. Te wahają się od łagodnych skurcze, wpływając jedynie niewielką część ciała, do ciężkich skurcze, które ograniczają ruch w całym organizmie. Dystonia jest traktowany leków lub terapii Botox.

Choroby

Niektóre choroby może prowadzić do zaburzeń ruchowych. Należą do nich choroby Huntingtona, która jest chorobą dziedziczną i choroby Parkinsona, które jest spowodowane przez pogorszenie niektórych częściach mózgu. Choroby te są znane lekarstwo, ale objawy mogą być złagodzone za pomocą leków.

Co to jest zaburzenie Leczenie dystonicznych Ruch?

Zaburzenia ruchowe, zwane również dystonicznej dystonie, to grupa schorzeń neurologicznych charakteryzujących bieżącą skurcze mięśni, które powodują mimowolne i czasami bolesne skręcenia i powtarzające się ruchy lub nieprawidłowe postawy.

Leczenie

Według Narodowego Instytutu Chorób Neurologicznych i skok (NINDS), nikt nie leczenie działa dla każdego. Lekarze korzystają z różnych metod leczenia, aby zmniejszyć lub pozbyć się skurcze mięśni i ból.

Leki

Leki na zaburzenia ruchowe dystonicznych zazwyczaj wiąże leki, aby pomóc odpowiednie nierównowagi neuroprzekaźników. Według NINDS, pierwszym lekiem (triheksyfenidylu, benztropine lub procyklidyna HCL) lekarze często przepisują jest obniżenie poziomu neuroprzekaźnika acetylocholiny. Również stosowane są leki, takie jak diazepam, lorazepam, klonazepam i baklofenu do regulacji neuroprzekaźnika GABA. Wiele innych leków dostępnych opcji.

Rozważania narkotyków

Według NINDS, odpowiedzi na leki do dystonii zmienia się u pacjentów w tej samej osoby w czasie. Lekarze przepisują często kilka rodzajów leków, w różnych dawkach, patrząc w kombinacji, która skutecznie leczy objawy powodując jednocześnie najmniejszą liczbę działań niepożądanych.

Inne zabiegi

Fizjoterapia, szynowanie, zarządzanie stresem i biofeedback może pomóc ludziom z pewnymi rodzajami dystonii.

Chirurgia

Operacja mózgu w leczeniu zaburzeń ruchowych dystonicznych jest opcja, gdy inne metody leczenia są nieskuteczne. Jednakże, zgodnie z NINDS, opcji chirurgicznych może spowodować zniekształcenia mogą być nieprzewidywalne może trwać tylko przez krótki czas i nie mogą być odwrócone.

Co zrobić, gdy Skolioza jest coraz gorzej po zabiegu

Kiedy dziecko zdiagnozowano skoliozę, będzie ona musiała zobaczyć jej lekarza dwa razy w roku, aby upewnić się, że jej stan nie pogorszy. Jeśli tak, to należy wziąć pod uwagę możliwość, że będzie ona nosić szynę na kilka lat lub poddać operacji kręgosłupa.

Jak diagnozuje się skoliozy

Rozpoznanie skoliozy jest wtedy, gdy lekarz patrzy na żebra dziecka i plecy. Jeżeli żebra są nierówne, z jednej strony klatki piersiowej wyższą niż inne, lekarz będzie zamówić rentgenowski tak potrafi zmierzyć stopień krzywizny. Skolioza jest uważane za gorsze dziecko, które wciąż rośnie, ponieważ krzywizna będzie jeszcze gorzej, jak ona rośnie.

Jak Skolioza leczyć?

Łagodne skolioza generalnie nie wymaga leczenia. W celu upewnienia się, skolioza dziecka pozostaje łagodny, będzie ona musiała zobaczyć swojego lekarza co cztery do sześciu miesięcy.
Jeśli skolioza dziecka nie pogorszy się, lekarz może przepisać klamrach, że będzie ona nosić dopóki nie przestał rosnąć. Jeśli klamra nie pomaga i stopień krzywizny rośnie, lekarz pediatra może zdecydować się na operację korekty krzywizny.
Skolioza może być trudne rozpoznanie dla dziecka żyć. Noszenie klamrach i poddawanych operacji kręgosłupa umieści obciążenie dziecka. Ona musi się z emocjonalnego wsparcia w celu uzyskania przez leczenie.

Chirurgia

Lekarz pediatra może doradzić operację dla dziecka, jeśli jej skrzywienie kręgosłupa jest wyższa niż 45 stopni, jeśli ona wciąż rośnie i utrzymać krzywiznę z coraz gorzej.
Chirurg może usunąć stabilizować i bezpiecznika lub przyłączyć jeden lub kilka kręgów w celu utrzymania krzywiznę z pogłębieniem.
Inną formą zabiegu wykorzystuje implanty, które są umieszczone na grzbiecie, aby utrzymać go prosto i prawidłowo ustawione. Należy omówić wszystkie opcje z lekarzem pediatrą, ponieważ trzeba będzie myśleć o różnych kwestiach, takich jak rozwój dziecka, korzyści i ryzyko związane z operacją i szanse Twojego dziecka przeżywania innego krzywiznę jak ona dorasta.

Jak jest Swing Platforma stosowane w terapii?

Huśtawki platform, które składają się z szerokiego, płaskiego, kwadratowego powierzchni, który jest zawieszony pod sufitem z lin lub łańcuchów, zapewniają wiele korzyści, jeżeli są włączone do programu pracy fizycznej lub terapii. Zapewniają poczucie przemieszczania się osób, które są niepełnosprawne fizycznie, mogą one zwiększyć świadomość i dodać element zabawy do sesji terapeutycznych. Huśtawki platformy mogą być stosowane w terapii kliniki, szkoły lub w domu.

Bezpieczeństwo

Upewnić się, huśtawka jest mocno przykręcona do sufitu, zgodnie z instrukcjami producenta. Southpaw Przedsiębiorstwa, dostawca urządzeń do terapii, zaleca huśtawki platform być przykręcone do sufitu obsługuje sfałszowanych Ucha stalowych i ostrzega, że ​​wiele klinik terapii nie instalować ich wahania odpowiednio.

Sesji

Zastanów się, jak huśtawka pasuje do schematu terapii klienta. Terapeuci często rozpocząć sesję z kołysanie, ponieważ może zwiększyć podniecenie i przygotowanie klienta do innych działań terapeutycznych, lub używają swing w środku sesji, aby zapobiec nudzie i pomóc obudzić klienta się. W środowisku szkolnym, w czasie przerw sesje wahadłowe może dostarczyć zabawy i stymulacji dla dzieci niepełnosprawnych i specjalnej troski. Huśtawki platformy mogą być również włączone do planu terapii domowej, zapewniając rozrywkę i korzystny sposób na indywidualny na odpoczynek po całym dniu w szkole lub pracy.

Pozycjonowanie

Korzystać z różnych pozycji do pracy na cele terapii, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo klienta. Jeśli klient jest w stanie siedzieć samodzielnie, może ona działać na pniu bilansu, kontroli i zakres ruchu, podczas gdy siedzi na huśtawce. Inni klienci mogą korzystać z leżącego na brzuchu, w pozycji, która może zwiększyć stabilność i kontrolę na ramię głowicy. Jeszcze inni klienci mogą korzystać z najbardziej leży na plecach i bokach. Jeśli huśtawka posiada odpowiedni limit wagowy, terapeuta lub rodzic może usiąść na huśtawce, aby pomóc w pozycjonowaniu. Dla klientów, którzy potrzebują dodatkowych zabezpieczeń na huśtawce, osprzęt zderzak rzepy są również dostępne.

Huśtawka Projekt

Zastanów się diagnozy, celów i potrzeb klienta terapii zdecydować, jaki rodzaj ruchu wahadłowego będzie najbardziej korzystne. Powolny, ruch tam iz powrotem jest zazwyczaj uspokajające, a szybki, wysoki swinging można stymulujące. Przędzenia lub Nagłe zatrzymanie i zaczyna na huśtawce tendencję do zwiększenia pobudzenia i uwagi. Uważnie obserwować klienta, szczególnie gdy jest on za pomocą huśtawka po raz pierwszy, na oznaki niepokoju, lęku lub choroby lokomocyjnej.

Działalność

Terapeuci mogą wykorzystywać gry i zabawy do pracy na dodatkowe cele terapii, podczas gdy klient jest na huśtawce. Na przykład, łapanie i rzucanie piłki może poprawić równowagę i koordynację, jak puszki pochylony nad huśtawka odebrać worki fasoli z podłogi. Gdy klient ciągnie się na huśtawce z liny, może ona poprawić swoją siłę i pewność siebie. W otoczeniu szkoły lub domu, huśtawka może zachęcić interakcji społecznych, jak dzieci na zmianę pchania lub jazda na huśtawce.

Have Fun

Dla osób o szczególnych potrzebach, huśtawka może zmienić trudną, wyczerpującą sesję terapeutyczną do zabawy i aktywności relaksujące. Ponadto, niepełnosprawnych fizycznie dzieci, które nie mogą korzystać z tradycyjnych urządzeń zabawowych, może mieć ograniczone doświadczenie z emocji i rozrywki, że te świadczenia. Podczas swinging jest użytecznym narzędziem terapii, klienci powinni być w stanie poświęcić trochę czasu kołysanie tylko ze względu na kołysanie.

Co to jest splotu ramiennego?

Splotu ramiennego jest sieć różnych nerwów, które kontrolują pewne odruchy w barku, ramienia i ręki. Większość z tych nerwów pochodzą pobliżu szyjki macicy lub obszarze kręgosłupa.

Identyfikacja

Rdzenia korzenie nerwowe, które tworzą pochodzenie splotu ramiennego obejmują C5, C6, C7 i C8 nerwy w pobliżu kręgów szyjnych i pierwszego piersiowego T1 lub nerwu w górnej części pleców. Te nerwy rozciągają mięśnia najszerszego grzbietu, na ramieniu i na dół ramiona.

Kontuzje

Nerwy splotu ramiennego może być uszkodzone od sportów kontaktowych, urazy, upadki, kompresji, takie jak przepuklina dysku, nowotwory, a nawet porodu. Większość urazów, gdy ramiona są spychane i łeb wciska się w przeciwnym kierunku.

Efekty

Uszkodzenie nerwu korzenia C-5 może powodować osłabienie w mięsień naramienny i ramion ból, według artykułu "Objawy szyjki macicy przepuklina dysku i leczenie" w Mrożąca health.com. Urazy nerwów korzeni C-6 może powodować biceps słabość i ból wzdłuż boku kciuka ramienia i ręki. Pozostałe korzenie nerwowe może powodować osłabienie triceps i ból wzdłuż innych części ramienia i ręki.

Rodzaje leczenia

Osoby, które mają urazy splotu ramiennego może leczyć ból i stan zapalny w spoczynku, stosując okłady z lodu i biorąc leki przeciwzapalne, takie jak ibuprofen i naproksen.

Rozważania

Ci, którzy podejrzewają, uraz ich splotu ramiennego regionów należy skontaktować się z lekarzem w celu prawidłowego diagnozowania. Operacja może być konieczne, jeśli nerwów nie została odcięta lub odciągany od powierzchni rdzenia kręgowego.

Co to jest Organic demencja?

Otępienie organiczne lub otępienie opisuje utratę umiejętności społecznych, racjonalności, pamięć, intelekt i normalne reakcje emocjonalne. Nie normalną częścią procesu starzenia się, większość osób z demencją są starsze, w wieku, chociaż może się zdarzyć, otępienie nikomu zgodnie z Australia Strona rządowych JobAccess.

Objawy

Dotyka głównie osób starszych, jest postępująca demencja, choroba stała w zależności od strony PsychNet-UK. Otępienie organiczne wpływa podejmowania decyzji, umiejętności rozwiązywania problemów, wyrok, zdolność do koncentracji proste zdania, komunikowania się i rozumienia ze słowami i często wiąże się ze zmianą osobowości. Wymagające głównie 24/7 opieki, osoby z demencją nie jest w stanie dbać o siebie. Objawy otępienia mogą również zawierać trudności z chodzeniem, brak kontroli nad pęcherzem, letarg i emocjonalnych wzlotów i upadków.

Przyczyny

Chociaż choroba Alzheimera, choroba Huntingtona i choroby Parkinsona są najczęstszą przyczyną organicznego otępienia, istnieje wiele innych przyczyn, w tym choroba wielokrotnym zawale zaburzeń naczyniowych lub infekcji, które wpływają na ośrodkowy układ nerwowy. Choroba Creutzfeldta-Jakoba i wirusa HIV, niektóre rodzaje wodogłowie (akumulację płynu mózgowo-rdzeniowego w komorach mózgu), depresja i przewlekłego zażywania leku są przykłady zakażenia ośrodkowego układu nerwowego, zgodnie z stronie psychnet-uk. com. Otępienie organiczny powinien być prawidłowo rozpoznane jako pewne części, które można leczyć lub możliwego do leczenia postacie chorób.

Organiczne Otępienie naczyniowe

Niedrożność tętnic, małych naczyń krwionośnych, w mózgu jest najbardziej rozpowszechnionym typem demencji naczyniowej według stronie psychnet-uk.com. Sercowego jest spowodowane, gdy każda część ciała jest pozbawiony krwi, który przenosi tlen i substancje odżywcze, takie blokady mogą powodu nagromadzenia blaszki wewnętrznej ściany tętnicy lub odłamany skrzepów zatkania tętnic. Nieprawidłowy rytm serca i innych patologii serca może powodować te skrzepów, które mogą również tworzyć się na wewnętrznej tętnic szyjnych, które dostarczają mózgu, znajdujących się z boku części szyjki.

Leczenie

Spowodowane uderzeń, że otępienie naczyniowe czynniki ryzyka, m.in. cukrzyca, wysoki poziom cholesterolu i ciśnienie krwi i choroby serca. Leczenie w celu zapobiegania udarów lub dodatkowy skok jest bardzo ważna, chociaż uszkodzenia zrobiono nie mogą być odwrócone. Normalna wodogłowie ciśnienie, otępienie z przyczyn metabolicznych i guzów mózgu są uleczalne przyczyny organicznej demencji, jednak nadal są zaburzenia otępienie zwyrodnieniowe zwykle, postępujące i nieodwracalne warunki według strony internetowej psychnet-uk.com.

Uleczalne Demencja

Istnieją pewne rodzaje demencji, które są utwardzane zgodnie strony wrongdiagnosis.com. Niektóre z tych typów to otępienie związane z niedoborem kwasu foliowego, hiperkalcemia, hipoglikemia, niedoczynność tarczycy, niedobór B1 i chorób układu krążenia. Różne rodzaje demencji obejmują najczęściej jest choroba Alzheimera, ale także choroby Binswangera za (naczyń mózgowych zmiany w istocie białej mózgu), choroba Picka (powoli postępujące pogorszenie się umiejętności społecznych i zmian w osobowości) Wielu otępienia (zakrzepy krwi w mózgu i udar mózgu) oraz otępienie z ciałami Lewy'ego (choroby neurodegeneracyjne).

Jakie jest znaczenie padaczki?

Padaczka jest zaburzeniem mózgu i układu nerwowego. Stan ten powoduje, że mózg wysyła nieprawidłowych sygnałów elektrycznych i sygnały te powodują jednostkę do napadu.

Historia

Padaczka jest jednym z pierwszych udokumentowanych schorzeń. W czasach starożytnych, to zaburzenie często przypisać nadprzyrodzonych przyczyn.

Przyczyny padaczki

NINDS (Narodowego Instytutu Chorób Neurologicznych i Stroke) wyjaśnia, że ​​padaczka może być spowodowane urazem neurologicznym, brak równowagi chemicznej w mózgu lub nieprawidłowym rozwojem mózgu.

Podczas napadu

Podczas (grand mal) zajęcia toniczno-klonicznych, ciało sztywnieje, a człowiek traci przytomność. Organizm zaczyna szarpać niekontrolowany. Napady toniczno-zazwyczaj tylko przez minutę lub dwie, pozostawiając ofiarę zmęczony lub z rodzaju.

Dane statystyczne

Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) szacuje, że padaczka ma wpływ około dwóch milionów ludzi w Stanach Zjednoczonych. Oczekuje również, że w 2010 roku kolejne 140 tysięcy przypadków zostanie zdiagnozowana.

Nieporozumień

Medicalnewstoday.com zauważa, że ​​najczęstszym błędem o padaczce jest to, że jest nieuleczalne. NINDS wskazuje, że wiele form padaczki może być leczona lekami i chirurgii.

Znani ludzie z padaczką

Wiele znanych osób w całej historii cierpieli na padaczkę, w tym holenderskiego artystę Vincenta Van Gogha i rosyjskiego pisarza Fiodora Dostojewskiego, który napisał "Zbrodnię i karę".

Co to jest RSD?

Dystrofię odruchową lub RSD, jest przewlekłą chorobą ból, który jest również nazywany zespół algodystroficzny. RSD jest z silnym i ciągłym bólu i została zdiagnozowana w setki tysięcy ludzi w samych Stanach Zjednoczonych. Wiąże się to poważne zakłócenie układu nerwowego, w których osoby nerwów nadal wysyłać sygnały wyzwalające bólu mózgu. Zazwyczaj pojawia się, gdy osoba poszkodowana lub ma operację.

Identyfikacja

RSD częściej zaczyna pojawiać się w opałach, który doznał kontuzji lub gdy operacja została wykonana. Jest słabo rozumiana stan i trudne do zdiagnozowania. Problemy takie jak infekcje, choroby stawów, oparzenia, skaleczenia, otarcia i ma gips na może wytrącić RSD. Wielu lekarzy ma trudny czas w identyfikacji RSD, jak jej objawy przypominają inne przewlekłe zaburzenia bólowe.

Efekty

Objawy RSD to ból, który może być nazywany najlepszym pieczenie lub ból poważne uczucie. Może być obrzęk w ból promieniujący od a przeguby mogą być bardzo miękkie. To może być trudne do poruszania rękami i nogami, a to może doprowadzić do tzw atrofia, gdzie mięśnie słabnąć z powodu braku pracy. Są możliwe skurcze mięśni i pocenie się w zagrożonym obszarze ciała, a skóra może zmienić kolor na czerwonawy lub nawet niebieski, pojawiające błyszczące. Wszystkie te objawy nie muszą wystąpić, ale gdy trzech lub więcej nie wtedy lekarze przyjrzeć RSD jako potencjalną przyczynę.

Ramy czasowe

RSD jest ujmowana w trzech odrębnych etapach. Ostra faza rysy palący ból, który trwa do etapu dystroficznego. Zmiany w kolorze skóry i temperatury wraz z możliwymi zmianami w kościach dzieje jak zaczyna dystroficznym etap. Podczas zanikowego etapie RSD ruchu danego obszaru może być utrudniony, ale ból może zmniejszyć. Ramy czasowe dla tych etapów jest sześć miesięcy dla każdego z nich, ale może to się różnić od pacjenta. RSD najczęściej dotyka ludzi w wieku od 40 do 60, ale zaobserwowano u osób w każdym wieku.

Ostrzeżenie

Kiedy RSD nie jest szybko diagnozowane i leczone w początkowej fazie, może przejść do bardziej poważnych objawów. Mięśnie mogą dokręcić i zanik może ustawić w, z możliwością palce i palce faktycznie zamawiających do stałej pozycji. RSD może rozprzestrzeniać się z oryginalnym obszarze korpusu, wpływając części ciała z dala od pierwotnej miejscu przejścia na przeciwległej kończyny, albo przy kontroli całego boku ciała.

Zapobieganie / Rozwiązanie

RSD mogą być złagodzone, gdy leczenie rozpoczyna się szybko po objawy pojawiają się. Leków przeciwbólowych, leków na receptę z ponad-the-counter typów, może bardzo pomóc. Formy sterydów są wykorzystywane i utrata kości suplementy są powszechnie stosowane na RSD. Zastępca wykorzystanie ciepłych i zimnych aplikacji i fizykoterapii są również zabiegi dla RSD. Blokowanie leki i do krótkich impulsów elektrycznych sygnałów bólowych Układ pomocy w podejmowaniu pacjentów RSD nerwów lepiej.

Co to jest Electro Accupunture?

Akupunktura leczenia bólu lub choroby przez wprowadzenie igły do ​​skóry w określonych punktach, znane jako punkty akupunktury. Twierdzi, że w ten sposób lekarzy akupunktury może manipulować przepływu "energii życiowej" - zwie chi lub qi - poprzez ciało.

Procedura elektro-akupunktura

W elektro-akupunktury, igły są wstawiane do skóry i manipulować ręcznie. Jednak, gdy igły są w pozycji, pulsujący prąd elektryczny stosuje się do nich, aby zapewnić ciągłą stymulację punkty akupunktury.

Prądu i napięcia

Elektro-akupunktura tylko zapewnia bardzo mały prąd - w regionie 0,5 miliamperów (mA) - Na punkty akupunktury. To jest, jednakże, na ogół dostarczać napięcie pomiędzy 40 i 80 woltów, która jest, co zapewnia stymulację pacjenta.

Zastosowania

Elektro-akupunktura może być stosowany jako uzupełnienie standardowych akupunktury do różnych warunków. Jednakże, zgodnie z Instytutu Medycyny tradycyjne, najbardziej skutecznie stosować do leczenia chorób neurologicznych.

Co to jest szyjnych radikulopatia?

Uszkodzenia płyt w plecach może kompresować nerwów w szyi, tworząc wiele bólu w całym ciele. Radikulopatię szyjki macicy jest wynikowa i jest bardziej prawdopodobne, jak wiek. W zależności od konkretnego urazu lub choroby podstawowej, która tworzy radikulopatię, leczenie może być długie, powolne drogi, ale można to zrobić.

Objawy

Szyjnych objawy choroba korzeni nerwowych może wystąpić w szyi lub sięgać do swoich ramionach, (patrz link w zasoby). Możesz czuć się tępy ból, ostre bóle fotografowania lub zarówno w czasie. Drętwienie i mrowienie są również częste objawy.

Przyczyny

Możesz rozwijać radikulopatię szyjki macicy, jeśli doznał obrażeń pleców lub karku. Inne przyczyny to przepuklina dysków, zwężenie rdzenia kręgowego zwanego zwężenie kanału kręgowego lub inne choroby zwyrodnieniowe dysków.

Diagnoza

Radikulopatia szyjki macicy rozpoznaje się poprzez zarówno fizycznego badania i testów diagnostycznych. Rentgenowskie, MRI i CT skany są używane jako narzędzia diagnostyczne.

Leki

Leki, takie jak leki przeciwzapalne, może pomóc zarządzać ból czujesz. Lekarz może zalecić over-the-counter preparatów lub przepisać silniejsze leki.

Leczenie

Fizykoterapii jest skuteczny sposób leczenia dla niektórych pacjentów. Wzmocnienie mięśni i manipulowania kręgów szyi i kręgosłupa może pomóc podjąć odciążyć dotkniętych nerwów. Operacja jest opcja leczenia dla tych, którzy nie uzyskać zwolnienie z reszty i fizykoterapii.

Ramy czasowe

Leczenie radikulopatii szyjki macicy może się wahać od kilku tygodni w mniej poważnych przypadkach do kilku miesięcy, jeśli występują dużo bólu.

Co to jest Gryf trakcji?

Trakcji szyi jest formą terapii fizycznej, która pomaga zatrzymać ból szyi, delikatnie rozciągając kręgosłup szyjny. Lekarzy, terapeutów i kręgarzy często używają przyczepność do łagodzenia bólu szyi, ale jest to również możliwe dla pacjentów do niektórych szyi trakcję w domu.

Urządzenie mechaniczne

Pracownicy służby zdrowia wykonywać trakcję za pomocą urządzenia mechanicznego, który stopniowo otwiera przestrzenie między kręgów szyjnych. Pozwoli to zmniejszyć nacisk na kręgosłup i zmniejszyć ból. Niektórzy terapeuci używać trakcję przerwami; Urządzenie będzie ciągnąć, a następnie odpocząć.

Instrukcja trakcji

Trakcji szyi może być wykonywane ręcznie przez terapeuta lub kręgarz stoi za pacjenta i delikatnie wyciągając głowę pacjenta.

Over-the-Door

Over-the-drzwi trakcji jest popularną formą domu trakcji. Pacjent kładzie rodzaj uprzęży na jego szyi. Drugi koniec wiązki zawiesza się drzwi i posiada wagi wody lub worki. Wagi stopniowo rozciągać szyję.

Powietrza trakcji

Trakcja powietrza jest inna forma terapii domowej. Pacjent kładzie sprzętu trakcji powietrza wokół szyi i powoli napełnia się go z pompą ręczną. Przez stopniowe zwiększanie ciśnienia pacjenta powoli rozpościera się w szyję.

Poduszka szyjki macicy

Korzystanie z szyjki macicy trakcji poduszki jest prosta forma terapii domowej. Poduszka jest ukształtowana tak, że jest duża, wysoki rolkę podtrzymującą szyjkę i pozwala głowicy zwisają z drugiej strony. Specjaliści zalecają używanie go do nie więcej niż 30 minut. Nie należy stosować podczas snu.

Pod opieką lekarzy

Ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem przed wykonaniem trakcji w domu. Jeśli nie wykonano prawidłowo, w domu trakcji może rzeczywiście zrobić problem szyi gorzej.

Co to jest szyjnych rizotomię?

Rhizotomies szyjki macicy są konieczne, gdy stawy (małe szczeliny między częściami tyłu kręgosłupa kości) w szyi są przyczyną częstego bólu szyi. Rhizotomies są uznawane na pacjentów, którzy wzięli trzy zestawy testów znieczulających. Ból może zmniejszyć się z narkozy i pozostają bez zmian, gdy są wykorzystywane placebo.

Celem

Rizotomię jest zniszczenie nerwów w obrębie stawy szyi. To jest zwykle wykonywane przez spalenie ich prądem o częstotliwości radiowej. To eliminuje dolegliwości bólowe i jest uważany jako opcja tylko wtedy, gdy ból jest wynikiem wspólnych zaburzeń FACET. Celem się operację przecięcia korzeni rdzeniowych szyjki macicy w celu zmniejszenia bólu w przypadku ścianki kryształu zwyrodnienie stawu.

Zwyrodnienia stawów

Zwyrodnienie stawów zwykle niezauważalny, ponieważ nie istnieją żadne czujniki znajdujące się w bólu chrząstki w okolicach stawów. Bóle nerwów znajdują się w kości, a więc gdy zwyrodnienie stawów zdarza się, że nie zostanie uruchomiony, powodując ból, aż przechodzi do kości. Ponieważ każda ścianka zawiera nerwy z dwóch różnych złączy spalania jednego zestawu nerwów może pomóc wyeliminować lub zmniejszyć ból.

Procedura

Rizotomię jest wykonywana przez pacjenta czym najpierw podano środki uspokajające lub usypiające, a następnie umieszczonego pod fluoroscope, który jest rodzajem urządzenia rentgenowskiego. Skóra wokół miejsca chirurgicznego są zdrętwiali a następnie, z wykorzystaniem tej fluoroscope, igłę wprowadza się w ciało i wykorzystywane do kierowania nerwów przewodzących ból. Następnie drut jest umieścić przez igłę, aż będzie na nerwy; Następnie niewielką ilość energii o częstotliwości radiowej jest uwalniana na nerwy, ich spalanie. Częstotliwości radiowej powoduje nerwów śmierci w celu propagowania poprawy lub eliminację bólu z powodu zwyrodnienia stawów i może zapewnić ulgę od miesięcy lub lat dla pacjenta, zgodnie stronie północnej Kalifornii neurochirurgii Grupy Medycznej. Po zabiegu pacjenci mogą spodziewać się przeżyć ból i dyskomfort. Zasinienie, obrzęk i bolesność w miejscu wstrzyknięcia jest powszechne. Ból z procedurą będzie trwać przez kilka dni po operacji, ale pacjenci powinni zauważyć ciągłe doskonalenie każdego dnia.

Zagrożenia

Poważne powikłania są rzadkie z tej procedury, ale oznaki poważnych komplikacji obejmują dreszcze, zawroty głowy, osłabienie, drętwienie, które trwają dłużej niż trzy godziny, krwawienie, kanalizacja, lub długotrwały ból w miejscu wstrzyknięcia i gorączka. Jak w przypadku wszystkich typów operacji, zakażenia zawsze ryzyko. Zakażenia mogą być wskazane przez zaczerwienienie lub obrzęk wokół miejsca wstrzyknięcia i ropą.

Kryteria pacjentów

Aby rizotomię się być najlepszym rozwiązaniem w każdym przypadku, o ile niektóre kryteria, które muszą być spełnione. Ból musi być zlokalizowane i nie promieniować na inne części ciała lub wykazują oznaki kompresji nerwów. Ból może mieć żadnej odpowiedzi nie chirurgiczne zabiegi dla ponad roku. Ból może być badany i lekarzy pewność, że ból jest istotnie od ścianek i inne przyczyny, takie jak nie organicznej zmiany kręgosłupa. Ból powinien być badany z anestezjologii. Jeśli praca testy anestezjologiczne i ból ustępuje, a następnie rizotomię jest uważany.

Co to jest FIGO Stage?

Nazwany na cześć swoich założycieli, Międzynarodowa Federacja ginekologiczne Onkologów, FIGO inscenizacja jest klasyfikacja zaawansowania raka szyjki macicy i jajników. System pomostowy jest używany do klasyfikowania lokalizacji, typu i rozmiaru lub ilości wzrostu w obszarze nowotworów jajników i ginekologicznych. System pomostowy jest podzielone na cztery etapy z kategorii zależnych na każdym etapie.

Etap 1

FIGO Stopień 1 jest ograniczona do jednego lub obu jajników. Typowe objawy często obejmują utratę wagi, niewyjaśnione krwawienia i ginekologiczne niewyjaśnione głodu lub problemy żywieniowe. Maksymalna wielkość wzrostu na Etap 1 rak jajnika jest głębokość nie więcej niż 5 mm i szerokości nie większej niż 7 mm. Etap 1A oznacza, że ​​wzrost nowotworowy został zlokalizowany w jednym jajniku i jajnik kapsułka jest nienaruszona. Etap 1A jest nieobecny zarówno nowotworowych i komórek nowotworowych narośli stwierdzonych podczas praniach chemicznych. Etap 1B obejmuje obydwa jajniki i nienaruszoną kapsułkę jajnika, jak i ujemnych zarówno nowotworów złośliwych i powierzchni komórek powierzchniowych. Etap 1C może obejmować zarówno jajniki z pękniętego jajnika komórki guza, jak i na powierzchni jajnika i złośliwych komórek powierzchniowych.

Etap 2

Etap 2 z rakiem jajnika jest ograniczona do implantów miednicy lub rozszerzeń i wpływa pochwy, ale nie wnikają w ścianę miednicy; może być uznane przez ekspansję miednicy, trudności jeść, problemy z oddawaniem moczu lub niewyjaśniona utrata masy ciała. Etap 2A zawiera rozszerzenia guza do jajowodu lub macicy, ale negatywne popłuczyn otrzewnowych lub miednicy. Etap 2B zawiera rozszerzenia raka macicy i jajowodów do innych obszarów w obrębie miednicy, ale negatywne praniach. Etap 3C jest podobny do 2b, z wyjątkiem Myjnie otrzewnej zarejestrować się jako pozytywne.

Etap 3

Etap 3 raka jajnika występuje w jajników, macicy i miednicy małych narośli kierunku jelita lub omentum, wzrost penetruje zarówno do ścianki bocznej miednicy, dolnym obszarze pochwy i odbytu. Etap 3A zawiera projekcję minut przerzutów poza miednicą. Etap 3B jest klasyfikacja makroskopowego otrzewnej wzrostu przerzutów poza miednicą, że jest mniejsza niż 2 cm. Na etapie 3C wzrost jest ponad 2 cm i zaczęła wpływać węzłów chłonnych.

Etap 4

Etap 4 raka jajnika zaczęły infekowania odległych obszarów ciała, w tym wątroby, pęcherza i innych nie narządów miąższowych -peritoneal przerzutami. Etap 4A zawiera rozprzestrzeniania do sąsiednich narządów i etap 4B rozprzestrzenia się do odległych narządów. To stadium raka jajnika na ogół prowadzi do śmierci.

Neuropatia szyjki macicy Co to jest?

Kręgosłup szyjny składa się z siedmiu kręgów z podstawy czaszki poprzez szyjkę. Osiem par nerwów podróżować przez otwory w kostnych kręgosłupa szyjnego. Gdy jeden lub więcej spośród tych nerwów przebity może wystąpić bolesne szyjki neuropatie.

Objawy

Najczęstszym objawem jest ból, który promieniuje od szyi w dół do ramion. Ból może być ostry lub tępy, i może znajdować się na jednym lub na obu. Gdy ból towarzyszy drętwienie, mrowienie lub osłabienie, to zwykle oznacza, że ​​kompresja nerwów jest bardziej dotkliwe.

Diagnoza

Badanie fizykalne jest pierwszym krokiem w diagnostyce. Ważne jest, aby dowiedzieć się, czy istnieje ograniczenie ruchu w szyi lub jakiekolwiek osłabienie lub zmniejszenie czucia w rękach. Plain rentgenowskie jest zawsze ważne, aby zobaczyć, czy tam jest jakaś choroba kości kręgosłupa szyjnego. Wreszcie, może być wymagane do obrazowania metodą rezonansu magnetycznego (MRI) lub skanowanie CAT.

Przyczyny

Istnieje wiele możliwych przyczyn ciśnieniem w nerwie szyjki. Przyczyną może być tak proste, jak skurcze mięśni lub tak poważne, jak nowotwór. Najczęstszą przyczyną ściśniętymi nerwów w szyjce jest degeneracyjną chorobą kręgosłupa, zapalenie stawów, że forma może powodować występy kostne zwanych ostróg "lub" przepuklina tarcz leżących między kośćmi.

Ulga w bólu

Najbardziej typowe leki przeciwbólowe podane neuropatii szyjki są leki przeciwzapalne i leki przeciwdrgawkowe. Leki te pomagają złagodzić napięte mięśnie i zapalenie nerwów. Kołnierz szyjny (szyi klamra) jest pomocne w celu zmniejszenia nacisku na nerwy, wspierając szyję i głowę. Wstrzyknięcie leków steroidowych jest czasami podana w miejscu, gdzie stan zapalny nerwu wychodzi z kości. Opioidowe są rzadko stosuje się z uwagi na potencjał uzależniający.

Chirurgia

Czasami proste środki nie działają, aby złagodzić ból neuropatia szyjki macicy. Niekiedy może rozwijać i prowadzić do osłabienia w ramionach. W tych przypadkach, operacja może być konieczne. Pęknięta płyta może wymagać naprawy lub niestabilne kręgosłupa może powinny być zamocowane do stabilnej pozycji.

Co to jest rozerwana tarczy w szyi?

Kostnej trzonów kręgów w kręgosłupie mają miękkie tkanki między nimi zwane dyski. Mogą one stać się pęknięty lub przepuklina od urazu, a czasem z procesem starzenia się.

Opis

Pęknięty dysk twardy występuje, gdy okładzina ochronna pierścienia tarczy (zwłóknienia), łzy, i żel (jądra miażdżystego) w centrum tarczy przeciska się przez tego rozdarcia.

Funkcja

Płyta tworzy połączenie pomiędzy każdym z kręgu, co pozwala im ruchy uginania, rozszerzenie i niewielki obrót. Płyta może stać się rozdarty, gdy każdy z tych ruchów są wykonywane w warunkach ekstremalnych, takich jak w wypadku lub podczas podnoszenia coś zbyt ciężkiego.

Identyfikacja

Raz pojawia się łza, codzienne czynności mogą powodować ciśnienie, które wypycha jądro przez łzy. Jest to podobne do szczeliny w rurce z pasty do zębów. Po ścisnąć rurkę, pasty do zębów będzie wyciekać z ODP.

Ból

Przed jądro zaczyna przecisnąć się przez poszarpane pierścienia, to zazwyczaj doświadczamy tylko ból szyi. Kiedy jądro ściska przez rozdarty pierścienia zwykle irytuje korzeń nerwowy, powodując ból w szyi i ramion, która promieniuje w dół ramię.

Inne efekty

W zależności od płyty jest pęknięta i jak jest naciśnięcie na Twoje rdzenia kręgowego i korzeni nerwowych, można również wystąpić drętwienie i ramię słabość. Może także wystąpić mrowienie w ramieniu i dłoni.

Diagnozowania

Pęknięta płyta została zdiagnozowana przez lekarza badania oraz testy, takie jak zdjęcia rentgenowskie, badania CT i MRI.

Co to jest zwężenie kręgosłupa?

Zgodnie z Mayo Clinic, zwężenie kręgosłupa, lub zwężenie kanału kręgowego, jak również znane. Jest to powszechny problem w Stanach Zjednoczonych u osób w wieku 50 lat i starszych. Problem może występować w dowolnym obszarze pleców, powodując zmniejszenie bólu i ruchu.

Definicja

Medline Plus opisuje kręgowego jako zwężenie obszarów w środku kręgosłupa, kanały, które rozgałęziają się kręgosłupa lub między kręgami kręgosłupa.

Objawy

Rdzenia kręgowego wpływa na ruch w ludzi, co pozwala nam zginać i stanąć prosto. Mayo Clinic informuje, że zwężenie kręgosłupa powoduje ucisk na rdzeń kręgowy i nerwy wokół rdzenia kręgowego, powodując skurcze, ból i drętwienie pleców, nóg, ramion, rąk i szyi.

Przyczyny

Zwężenie kręgosłupa jest powszechnym problemem wśród osób starszych, a zgodnie z Medline Plus, jest powszechnie u osób dotkniętych chorobą zwyrodnieniową stawów związane z uszkodzeniem kości-. Młodzi ludzie mogą mieć również wpływ zwężenie kręgosłupa, kiedy mieli urazy rdzenia lub wąski kanał kręgowy.

Numery

Informacje kręgowego grupa raportów operacji w leczeniu zwężenie kręgosłupa jest najczęściej w chirurgii osób powyżej 60 roku życia w Stanach Zjednoczonych, a przybliżony 400.000 osób cierpiących na zwężenie kręgosłupa.

Leczenie

Istnieje szereg możliwości leczenia zwężenia kręgosłupa z Mayo Clinic zgłoszenie stosowanie bez zabiegów chirurgicznych, takich jak fizykoterapii, leki przeciwzapalne i tylnej szelki. Operacja jest stosowany opcjonalnie odciążenia ciśnienia, a utrzymanie rdzenia wytrzymałość i kształt grzbietu.