Digidexo.com

kortison zastrzyk a skutków ubocznych

Negatywnych skutków ubocznych pigułek antykoncepcyjnych

Dla wielu kobiet, doustne środki antykoncepcyjne wydają się najbezpieczniejsze i najbardziej niezawodną formę kontroli urodzeń. Ogólnie rzecz biorąc, robią świetną robotę zapobiegania ciąży i zostały zbadane więcej niż jakikolwiek inny lek dzisiaj na rynku. Jednakże, kobiety powinny także rozumieć wady i skutki uboczne przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych, aby mogli dokonać w pełni świadomą decyzję o ich wykonaniu.

Kto powinien ich unikać

Kobiety, które nie powinny trwać tabletki antykoncepcyjne to tych, którzy mieli łagodne choroby piersi lub w rodzinie raka piersi. Kobiety, które nie miały ich pierwsze dziecko do 35 roku życia lub tych, którzy są po 45 i nadal miesiączki nie powinny brać pigułki antykoncepcyjne. Kobiety, które są w ciąży lub które doświadczają nieprawidłowe krwawienie z pochwy, nie powinny brać pigułki antykoncepcyjne.

Gdy którykolwiek z następujących schorzeń są obecne, należy powiadomić lekarza przed przepisaniem pigułki: astmę, wysokie ciśnienie krwi, nerek, wątroby lub serca, udar mózgu lub choroby napady.

Częste działania niepożądane

Mając na bóle głowy i zawroty głowy lub lightheaded powszechnie zgłaszane. Wzdęcia, nudności i ogólny rozstrój żołądka może również wystąpić.

Pigułki antykoncepcyjne, które zawierają duże ilości estrogenów były znane spowodować niejednolity ciemnienie skóry zwanej melasma. Wystawiania skóry na działanie promieni słonecznych może pogorszyć ten stan.

Ci, którzy są krótkowidzem lub nosić soczewki kontaktowe mogą zauważyć pogorszenie ich wizji, jak pigułki antykoncepcyjne mogą powodować tolerancja soczewek, aby zmniejszyć.

Podwyższone Zagrożeń dla Zdrowia

Palenia papierosów i biorąc tabletki antykoncepcyjne nie idą w parze. To znacznie zwiększa ryzyko rozwoju chorób serca, udaru mózgu i raka.
Według dr Andrew Weil, ważne jest uświadomienie, że podwyższone poziomy estrogenu we krwi "sprzyjają rozwoju nowotworów sutka i układu rozrodczego, ponieważ estrogeny stymulują komórki z tych tkanek, które dzielą się i ulegają proliferacji."

Interakcje leków

Wiele rodzajów leków mogą zmniejszać skuteczność środków antykoncepcyjnych przez zmniejszenie ilości hormonów w organizmie. Użyj drugorzędną formę antykoncepcji, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z następujących leków: leków, takich jak antybiotyki, sulfonamidy i tetracykliny, penicyliny. Leki podejmowane podczas leczenia HIV, beta-blokery, leki napadowe i ziołowych ziele dziurawca mogą również przedstawić podwyższone ryzyko ciąży podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych.

Ostrzeżenie

Natychmiast powiadomić lekarza, jeśli wystąpi którykolwiek z następujących objawów: ból w klatce piersiowej, duszność, nagły silny ból głowy, ból pachwiny lub łydki, osłabienie lub mrowienie w rękach i nogach, zażółcenie oczu lub skóry, lub pojawienie guzek w okolicy piersi.

Skutki uboczne Skelaxin 800 mg

Skelaxin 800 mg to lek na receptę, który jest w postaci tabletek. Jest stosowany jest do leczenia, pomocy i zarządzania ból pleców i skurcze mięśni. Jest zwiotczający mięśnie, które jest często używane obok rozległego procesu leczenia, który obejmuje fizykoterapię i wystarczającą resztę. Tak jak w przypadku każdego innego rodzaju leków na receptę, istnieją pewne możliwe działania niepożądane, które mogą wynikać z korzystania Skelaxin 800 mg.

Częste działania niepożądane

Niektóre stosunkowo częste działania niepożądane Skelaxin 800 mg zastosowania obejmują senność, nudności, wymioty, zawroty głowy, zawroty głowy, drażliwość, nerwowość i niepokój. W ogólności, te efekty uboczne są traktowane jako niewielkie i ustępują same jak ciało dostosowuje się do leczenia Skelaxin.

Inne działania niepożądane

Niektóre inne, mniej częste działania niepożądane są również możliwe z Skelaxin 800 mg. Szczególnie rzadki efekt uboczny jest anafilaktoidalnej. Niektórzy ludzie mogą wystąpić żółtaczka i reakcję z układem odpornościowym, takie jak nadwrażliwość i wysypka. Ci, którzy wystąpią którekolwiek z tych działań niepożądanych należy poinformować lekarza tak szybko, jak to możliwe.

Interakcje leków

Interakcje leków mogą wystąpić, gdy więcej niż jeden lek jest przyjmowany w tym samym czasie. Mogą one prowadzić do szkodliwych skutków ubocznych, albo zmniejszyć lub zwiększyć skuteczność jednego lub więcej leków. Niektóre leki mogą powodować interakcje z Skelaxin 800 mg, w szczególności innych CNS (centralnego układu nerwowego) depresyjne, jak opioidy, benzodiazepiny i trójcykliczne antydepresanty.

Ostrzeżenia

Skelaxin 800 mg może zwiększyć wpływu alkoholu. Jeśli przyjmować z jedzeniem, leki mogą również zwiększyć depresji, zwłaszcza u osób w podeszłym wieku. Lek ma możliwość mieć wpływ na obie możliwości fizycznych i psychicznych, więc jest to bardzo ważne, że ci, biorąc Skelaxin być bardzo ostrożny i czujny podczas prowadzenia pojazdu lub obsługiwania ciężkich maszyn.

Kobiety w ciąży i karmiących

Nie wiadomo dokładnie, jakie działania niepożądane mogą wystąpić z kobietami w ciąży za pomocą Skelaxin 800 mg. Ponieważ nie wiadomo, czy lek może prowadzić do problemów rozwojowych z płodu, kobiety w ciąży powinny unikać leków. Ponadto, matki karmiące piersią powinny skonsultować się z lekarzami, rozważając lek, jak nie wiadomo, czy lek przenika do mleka kobiecego (co mogłoby przynieść szkodę dla dziecka).

Skutki uboczne pierścienia kontroli urodzeń

Pierścień kontroli urodzeń jest mały, elastyczny pierścień, który kobieta wkłada do pochwy raz na miesiąc w celu zapobiegania ciąży. Pierścień jest sprzedawany pod nazwą Nuvaring i, podobnie jak pigułki antykoncepcyjne, zawiera hormony estrogen i progestagen. Mimo, że większość kobiet doświadcza niewiele, jeśli w ogóle, skutki uboczne, podczas gdy za pomocą pierścienia regulacji urodzeń, inni doświadczają zasadniczo te same efekty uboczne powodowane przez innych metod hormonalnych kombinacji.

Funkcja

Pierścień kontroli urodzeń działa uwalniając małe ilości hormonów, które są wchłaniane przez ściany pochwy. Hormony te zapobiegają owulacji przez oszukiwanie ciała do myślenia, że ​​jest w ciąży. Pierścień oferuje dwie zalety w stosunku do tradycyjnych metod kontroli urodzeń - niższy całkowity dawki hormonów, a po-miesięczne dozowanie. Ponieważ dawka hormonów jest niższe niż stosowane w tradycyjnych środków antykoncepcyjnych kombinacji, efekty uboczne są mniej powszechne w tej metodzie. Jednakże, ponieważ pierścieniowa musi być w pochwie w trzech na cztery tygodnie, czasami powodują skutki uboczne w wyniku umieszczenia pierścienia jest.

Efekty

Najczęstsze działania niepożądane związane z pierścieniem antykoncepcyjnej zwiększa się wydzielina z pochwy, tkliwość piersi, nudności i wymioty oraz krwawienie lub "plam" między okresami. Te działania niepożądane zwykle ustępują po dwóch do trzech miesięcy użytkowania. Inne działania niepożądane, które występują u ludzi, którzy są za pomocą pierścienia do kontroli urodzeń obejmują przyrost masy ciała, depresja, obniżony popęd płciowy, podrażnienie pochwy i infekcje pochwy.

Korzyści

Kombinowane hormonalne metody antykoncepcyjne, w tym pierścienia antykoncepcyjnej, może powodować działania niepożądane, które są korzystne dla kobiety, która z nich korzysta. Są to zmniejsza ryzyko nienowotworowych narośli sutka, raka trzonu macicy, raka jajnika, ciążą pozamaciczną, choroby zapalne miednicy i anemii z niedoboru żelaza. Połączenie kontroli hormonalnej urodzenia może również poprawić trądzik, zmniejszenie objawów napięcia przedmiesiączkowego i łagodzenia suchości pochwy spowodowanej okołomenopauzalnym.

Znaczenie

Choć znaczna większość kobiet stosujących pierścień antykoncepcyjnej nie wystąpić poważne efekty uboczne, należy zdawać sobie sprawę z podwyższonym ryzykiem wystąpienia niektórych stanów chorobowych spowodowanych przez zastosowanie dowolnej kombinacji hormonalnej metody kontroli urodzeń. Zawał serca, udar mózgu, i niebezpieczne skrzepy krwi występują częściej u kobiet stosujących metody antykoncepcyjne zawierające estrogen. Rzadko, stosując hormonalną antykoncepcję może prowadzić do wysokiego ciśnienia krwi, kamieni żółciowych i zaburzenia czynności wątroby. Objawy problemu spowodowanego przez pierścień kontroli urodzeń obejmują silne bóle głowy, klatki piersiowej i ramion ból, osłabienie, omdlenia, bolesny obrzęk nóg, żółtaczka i trudności w poruszaniu się po jednej stronie ciała. Skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpi którykolwiek z tych objawów.

Rozważania

Pierścień kontroli urodzeń jest podobny w działaniu do pigułek antykoncepcyjnych i nie powinny być podejmowane przez wszystkich, którzy nie mogą wziąć pigułkę. Ryzyko poważnych działań niepożądanych jest znacznie wyższe u kobiet, które ukończyły 35 lat, są bardzo nadwagą, dym, na cukrzycę, wysokie ciśnienie krwi lub poziom cholesterolu lub wymagających długotrwałego leżenia w łóżku. Hormony wpływają na kobiece ciało inaczej. Niektóre kobiety uważają, że mają mniej skutków ubocznych przy stosowaniu metod antykoncepcyjnych, które mają wyższe lub niższe poziomy estrogenu lub progesteronu niż na ringu.

Skutki uboczne wystrzału kontroli urodzeń

Skutki uboczne strzał kontroli urodzeń są podobne do skutków ubocznych związanych z innych form kontroli urodzeń. Jednak jeden efekt uboczny mogą powodować zagrożenie dla kobiet, które mają historię osteoporozy w rodzinie. Należy omówić opcje antykoncepcyjnych z lekarzem, aby dowiedzieć się, czy strzał kontroli urodzeń jest właśnie dla Ciebie.

Ramy czasowe

Strzał kontroli urodzeń jest w organizmie przez około 13 tygodni, a niektóre efekty uboczne mogą trwać tak długo. Inne działania niepożądane mogą pojawić się po kilka strzałów.

Utrata gęstości kości

Mogą wystąpić utraty gęstości kości, jeśli używasz strzał antykoncepcyjnej przez długi czas. Może to prowadzić do osłabienia kości i zwiększa szanse na złamania kości. Lekarz powinien sprawdzić swoją gęstość kości, jeśli jesteś na strzał kontroli urodzeń na rok lub dłużej.

Zmiany do miesiączki

Plamienia między miesiączkami, nieregularne okresy lub kompletnego braku miesiączki mogą wystąpić podczas gdy na strzał antykoncepcyjnej. Może także wystąpić krwawienie codziennie przy pierwszym uruchomieniu strzał, choć jest to rzadkie.

Wzdęcia i Weight Gain

Wzdęcia, przyrost masy ciała i zatrzymanie wody są efekty uboczne związane z wystrzału antykoncepcyjnej. Lekarz może przeglądać diety i spożycia soli w celu zmniejszenia nasilenia objawów niepożądanych.

Inne działania niepożądane

Inne skutki uboczne to zmiany nastroju, bóle głowy, tkliwość w miejscu strzał, wypadanie włosów lub niepożądany wzrost włosów, bóle brzucha, tkliwość piersi lub trądzik. Bardziej poważne, ale mniej częste działania niepożądane to zajęcie, obrzęki nóg lub zakrzepów blot.

Długotrwałe skutki uboczne terapii prednizonem

Dla wielu pacjentów, leczenie prednizonem jest skutecznym sposobem leczenia ich stan. Jednak dla kilku tam są udokumentowane długofalowe skutki uboczne, które mogą być bardzo poważne. Zrozumienie potencjału długoterminowych skutków ubocznych i co one pociągać za sobą może pomóc pacjentowi podjęcie świadomej decyzji, jeśli chodzi o długoterminową terapię prednizonem.

Funkcja

Prednizon jest leczenie kortykosteroidami, które są stosowane przede wszystkim w leczeniu wielu zaburzeń hormonalnych, zaburzeń układu odpornościowego i zaburzeń układu oddechowego, w tym astmy i alergii. Prednizon może być przyjmowany doustnie lub podawany przez iniekcji domięśniowych. Preparaty zaczyna jak kortykosteroid jest przekształcany przez wątrobę do prednizon.
Jest to skuteczne, ponieważ w warunkach, które wymagają zahamowania układu immunologicznego, ponieważ pomija się cały układ odpornościowy. Powoduje to często przepisywane do leczenia wielu różnych chorób, w tym astmy, zapalenia stawów, sarkoidozy, tocznia i alergii. Może też przynieść ulgę od ciężkich przypadkach trujący bluszcz.
Ponadto, prednizon jest często stosowana w leczeniu nowotworów i innych nowotworów, w tym białaczki lukemia, ziarnicę złośliwą i chłoniaka nieziarniczego chłoniaka.
Korzystanie z prednizonem w Ameryce w 1955 roku, gdy rozpoczął badania przez Schering Corporation określono jego komercyjnej wykonalności.

Zależność

Podczas prednizon może być skutecznym sposobem leczenia, wykorzystując go na dłużej niż tydzień może utworzyć zależności, ponieważ organizm przestaje jej naturalną produkcję niezbędnych cortisoids raz prednizon została spożyta przez ponad siedem dni.
Istnieje kilka krótkoterminowych efekty uboczne, które są wspólne z wykorzystaniem prednizon. Obejmują one zwiększenie stężenia cukru we krwi, zatrzymanie płynów i niemożność spania.

Długotrwałe skutki

Długoterminowe efekty uboczne leczenia prednizolonem może być bardziej poważne i mogą obejmować tworzenie wielu zaburzeń, takich jak zespół, jaskra, cukrzyca i osteoporoza Cushinga.
Pacjentów zgłaszało również rozwój zaćmy, obrzęk twarzy i splątanie podczas gdy w trakcie leczenia prednizonem.
Oprócz fizycznych objawów u pacjentów leczonych prednizon opisali wystąpieniu depresji gdy prednizon są wycofane.

Odporność

Innym istotnym efektem ubocznym, który został sięgają do długoterminowego leczenia prednizolonem jest obniżona odporność na infekcje z powodu jego supresji układu odpornościowego. Zmniejszona odporność na zakażenia pozostawia pacjenta podatnego na zakażenie, które w innym przypadku byłyby łatwo uniknąć lub wyeliminowane. Po rozpoczęciu zakażenia może być trudny do leczenia u osoby poddawane długoterminowej terapii prednizon.

Rozwiązania

Skutki długotrwałego leczenia prednizonem mogą być poważne. Dlatego lekarze często pracują do zmniejszenia ewentualnego wpływu, że leczenie będzie miało na ciele. Jedną opcją jest określenie innego leczenia, co drugi dzień, tak, że stosowanie prednizon nie jest stałe w korpusie.
Inny środek, który rozpuszcza się przepisywać najniższą możliwą dawkę nadal będzie skuteczna w leczeniu choroby lub stanu.
Lekarze często przepisują suplementy wapniowe, a także w celu zminimalizowania utraty masy kostnej, która może być powodowana przez długotrwałego stosowania prednizon.

Skutki uboczne Idąc Off pigułek antykoncepcyjnych

Pigułki antykoncepcyjne są codziennie leki brane przez kobiety w celu zapobiegania ciąży. Wykorzystując siłę hormonów, takich jak estrogen i progestagen, tabletki antykoncepcyjne działają poprzez zapobieganie owulacji. Przed przerwać stosowanie pigułek antykoncepcyjnych, ważne jest, aby wiedzieć, jakie skutki uboczne mogą wystąpić.

Trądzik

Składniki hormonalne pigułki antykoncepcyjne pomagają kontrolować skóry tłustej. Skóra może być podatne na skazy podczas stosowania antykoncepcyjnych. Jednak zaprzestania użytkowania pigułki mogą powodować wysypki skórne i trądzik. Jest to spowodowane zwiększeniem produkcji ropy skóry po poziomy hormonów są zmniejszone.

Zmiany miesiączkowy

Brakuje cykle miesiączki lub epizody krwawień przełom może nastąpić po zatrzymaniu pigułki. Efekty te są wynikiem cykli menstruacyjnych dostosowujących się do obniżenia poziomu hormonów. Cykle mogą powrócić do wzorców sprzed antykoncepcyjne pigułki jest po zatrzymaniu. Okres regulacji miesiączki waha wśród kobiet. W rzeczywistości, może to potrwać kobiety wszędzie od sześciu miesięcy do roku, dla normalnych okresów i owulacji, aby wznowić.

Niskie libido

Niektóre kobiety mogą zauważyć zwiększone libido podczas stosowania pigułek antykoncepcyjnych. Zmniejszyła popęd płciowy jest inny możliwy efekt uboczny zatrzymanie pigułki z powodu obniżenia poziomu hormonów, które regulują popęd płciowy. Czas trwania tych efektów jest zmienna, co nie ma wpływu na wszystkie kobiety.

Depresja

Depresja jest najczęściej zgłaszanym działaniem niepożądanym po schodzili pigułek antykoncepcyjnych. Zmiana hormonów wprowadzane do ciała powoduje zwiększony poziom lęku. Kobiety narzekają też się łatwo pokonać emocji, zwiększenie poczucia nieszczęścia, i drażliwość. Efekty te różnią się u kobiet, to nie ma wpływu na ostateczną długość.

Przyrost masy ciała

Niektóre kobiety zauważyć przyrost masy ciała po zaczynają pigułki. Po jednym ustaje przy antykoncepcyjny, jednak masa ta nie musi się zgubić. Kobiet zgłosiło zyskuje dodatkowe znaczenie ze względu na wahania hormonalne. Inni stracili na wadze lub zauważyłem żadnych zmian po odstawieniu pigułki. W związku z tym, ten efekt uboczny nie została równomiernie raportują.

Rozważania

Nie wszystkie kobiety doświadczają skutków ubocznych po zaprzestaniu używania pigułki antykoncepcyjnej. Czas trwania i ostrość przez giełdowych Efekty boczne 'różnią się u kobiet, w zależności od rodzaju stosowanego środka antykoncepcyjnego. Skonsultować się z lekarzem w przypadku występowania ciężkich przypadków dyskomfort po odstawieniu pigułek antykoncepcyjnych.

Skuteczność metod kontroli urodzeńCelem wszystkich metod kontroli urodzeń, aby zapobiec niepożądanemu ciąży, ale niektóre metody są bardziej skuteczne niż inne. Ponieważ koszty i potrzeba recepty są czynniki, niektóre z najbardziej skutecznych metod nie są dostępne dla wszystkich, którzy ich potrzebują. Food and Drug Administration (FDA) gromadzi statystyki na temat skuteczności różnych form kontroli urodzeń.

Bariera

Metody barierowe antykoncepcji należą najłatwiej uzyskać bez recepty. Z prawidłowego użytkowania, są w pewnym stopniu skuteczne. W tej kategorii są męskie prezerwatywy, prezerwatywy dla kobiet, kobieta membrany (wymaga recepty), środków plemnikobójczych i bez recepty tarcze szyjki macicy. Spośród nich prezerwatywę jest najbardziej skuteczne, ale tylko wtedy, gdy są stosowane prawidłowo. Stosowanie prezerwatywy męskiej wyników w tempie 11 procent rocznie awarii i stosowania prezerwatyw dla kobiet zgłasza awaryjność 21 proc. Membrany i plemnikobójczych prowadzić między 17 i 50 ciąż w ciągu roku na 100 kobiet, które ich używają.

Pill

Doustne środki antykoncepcyjne są bardzo skuteczne tak długo, jak kobieta wykonuje je jako skierowany przez swego lekarza. A kobiety lekarz może przepisać pigułki z mini tylko progestagen, w wyniku 2 ciąż rocznie na każde 100 kobiet, które biorą minipill zgodnie z zaleceniami. Inna opcja antykoncepcji doustnej, tabletki, które łączą progestagen z estrogenu, są bardziej skuteczne i powodują od jednego do dwóch przypadkowych ciąż każdego roku na 100 kobiet, które je podejmują. Silniejszy hormonalne dawkowania większa skuteczność doustnych środków antykoncepcyjnych. Niestety, ryzyko skutków ubocznych jest wyższa.

Kontaktu Hormony

Skontaktuj się hormonalne środki antykoncepcyjne zapewniają stały napływ hormonów, uwalniany do organizmu przez patch noszone na skórze lub pierścienia szyjki macicy. Obie metody mają przypadkowego awaryjność ciąży mniej niż 2-procent rocznie.

Wtrysk

Najbardziej efektywne sposoby medyczne antykoncepcyjne są te wstrzykiwano bezpośrednio lub implantowane do ciała. Depo-Provera (progestagen) i Lunell (progestagen i estrogen) zgłosić mniej niż 1 procent awaryjność rocznie. Niestety, bo te zastrzyki zawierają duże dawki hormonów, więcej kobiet doświadcza negatywnych skutków ubocznych.

Wkładka wewnątrzmaciczna

Wkładki wewnątrzmaciczne (IUD) to małe obiekty, wszczepione przez lekarza do macicy kobiety. Obiekty te wymagają najmniejszej ilości wysiłku przez kobiety, ponieważ jeden wkładki mogą pozostać na miejscu przez okres do dziesięciu lat. Są one bardzo skuteczne, z szybkością ciąży mniejszej niż 1 procent rocznie. Jednak kobieta musi od czasu do czasu sprawdzić, czy wkładka jest nadal prawidłowo wszczepione. Jeśli ZPD przypadkowo wyrzucony, kobieta nie jest już chroniony.

Rozrządu

Dwie metody naturalnej regulacji poczęć, miesięcznego terminu i wycofania, nie wymagają recepty lekarskiej, ale obie mają znaczną awaryjność. Korzystanie termometry owulacji i miesięczne wykresy unikać stosunków seksualnych podczas kobiety żyznych wyników okresu w awaryjność 20 procent rocznie, podczas gdy wskaźnik ciąż dla metody odstawienia, co wiąże się z samca "wyciągając" przed wytryskiem, ma jeszcze większe ryzyko awarii, w wyniku ponad 25 przypadkowych ciąż rocznie na 100 kobiet stosujących wyłącznie tę metodę.

Sterylizacja / Abstynencja

Mężczyzna czy kobieta sterylizacji chirurgicznej jest bardzo skuteczny, a mniej niż 1 procent odsetek niepowodzeń jest zgłaszane w ciągu roku z tych metod. Abstynencja jest jedynym w 100 procentach skuteczne metody antykoncepcji w tym czasie. Obejmuje to powstrzymywanie się od wszelkich form kontaktów seksualnych, w tym seksu oralnego i analnego.

Jaki jest najbezpieczniejszy antykoncepcyjne?

Wybór najbezpieczniejszą antykoncepcyjny zależy od zdrowia i alergie. Implanty, strzały i spirale, najbardziej skuteczne środki antykoncepcyjne, są najbardziej niebezpieczne skutki uboczne, natomiast prezerwatywy, gąbki i szyjki macicy czapki, antykoncepcyjne z najmniejszą niebezpiecznych skutków ubocznych, mają największe szanse na zajście w ciążę.

Ostrzeżenie

Podczas korzystania z żadnych środków antykoncepcyjnych, pomocy medycznej w przypadku wystąpienia silnego bólu brzucha, klatki piersiowej, głowy i nóg, lub jeśli niewyraźne widzenie lub drętwienie.

Alergie

Lateksowe alergie wpływają do 6 procent ogółu populacji, a około 4 procent ludzi doświadczyć Spermicydy alergie. Te prezerwatywy może spowodować alergie, raka szyjki macicy czapki i membrany niebezpieczne dla osób dotkniętych chorobą.

Skutki uboczne

Doustne środki antykoncepcyjne, plastry i zastrzyki mogą powodować nieregularne krwawienia, bóle głowy, przyrost masy ciała lub nudności. Urządzenia są związane z zapalna choroba miednicy, implanty są związane ze skrzepami krwi i torbieli jajnikowych.

Problemów zdrowotnych

Wszystkie hormonalne środki antykoncepcyjne mają zagrożenia dla zdrowia potęgowanymi palenia. Czapki szyjki macicy i spirale nie są bezpieczne dla kobiet, które miały zespół wstrząsu toksycznego.

Obawy płodności

Eptopic ciąży, implantacja poza macicą, może nastąpić przy użyciu implantu IUD lub kontroli urodzeń. Zapalenie narządów miednicy mniejszej związane z wkładki mogą mieć wpływ na płodność w przyszłości. Mniej niż 1 procent kobiet przegap ich okresy i nie owulacja dłużej niż sześć miesięcy po zakończeniu stosowania doustnych środków antykoncepcyjnych.

Działanie progesteronu

Progestagen jest syntetyczna wersja hormonu żeńskiego progesteronu. Jest on używany do wielu celów medycznych z najczęściej będącego antykoncepcji hormonalnej i do zwalczania skutków hormonalnej terapii zastępczej estrogenami u kobiet. Wszystkie leki powodować pewne skutki uboczne, ale jeśli skutki uboczne są poważne, że należy niezwłocznie zgłosić się do swego lekarza.

Skutki progestagen Gel

Progestagen żel forma Progesteron stosowany w leczeniu bezpłodności u kobiet. Częste działania niepożądane to wzdęcia, skurcze, zaparcia lub biegunki, zawroty głowy i zaburzenia upławy. Rzadsze działania niepożądane, takie jak zakłócone oddychanie, jednostronne osłabienie mięśni lub bolesny obrzęk, należy natychmiast zgłosić się do lekarza. Tego typu objawy mogą być objawy udaru mózgu lub krwi skrzep, który może wystąpić u kobiet, które suplementy progesteronu i dym. Ponadto, każdy z historii nieprawidłowych krwawień z pochwy, brakowało aborcji lub raka powinny unikać tego rodzaju suplementów.

Progestynowe Wkładki

Wkładki progestyny ​​są wykorzystywane jako wspornik wszczepionych zarodków i we wczesnej ciąży jako przeciwdziałania poronienie. Wkładki te działają zagęścić błony śluzowej macicy i tworzenia środowiska bardziej odpowiedni dla zarodka. Efekty uboczne to wzdęcia, upławy, tkliwość piersi i przyrost masy ciała. Wkładki progesteronu nie powinien być stosowany przez kobiety, które miały niewyjaśnione krwawienia z pochwy, krwawienie w mózgu lub raka piersi.

Oleje progesteronu

Progestagen oleju jest po prostu wtrysk progestagen w oleju sezamowym stosowany w leczeniu nieobecny lub nieregularne miesiączki. Jego działanie polega na regulowaniu cykli własne organizmu tak, że tworzy hormony na własną rękę i reguluje krwawienia z macicy. Każdy z alergią do progesteronu lub jego syntetycznych, sezamem lub olejów, lub alkohol benzylowy powinny unikać progestynowy olej jak gdyby ktoś z historii zakrzepów lub udaru mózgu, jak i kobiet w ciąży.

Progesteronu pigułki antykoncepcyjne

Progesteronu tylko tabletki antykoncepcyjne, znane również jako "mini pigułki" są często przepisywany dla matek karmiących i kobiet, które chcą uniknąć skutków ubocznych estrogenów i progesteronu tradycyjne pigułki antykoncepcyjne, ponieważ mają mniej skutków ubocznych i nie "wysychają" mleko matki. Skutki uboczne tych tabletek obejmują zwiększenie głodu, przyrost masy ciała, delikatne piersi, plamienia między miesiączkami i trądziku. W przeciwieństwie do zwykłych pigułek antykoncepcyjnych, jeśli pominięcia dawki o więcej niż trzy godziny, należy użyć drugiego formularza antykoncepcji do końca tego cyklu aż do okresu lokowania. Nie można "podwoić" dawkę, jak można z innymi.

Implant progestagen

Implant progestagen (znany również jako Implanonu) jest stosunkowo nowy na rynku w porównaniu z innymi środkami o działaniu progesteronu. Implanty działają w celu zapobiegania ciąży, powoli uwalniając hormony progesteronu w organizmie przez okres trzech lat. Implant Implanon jest niewielka, o wielkości zapałki i umieszczony jest w środku górnego ramienia przez lekarza. Po trzech latach, implant musi zostać usunięty przez lekarza. Skutki uboczne są niewielkie i obejmują krwawienie lub plamienie pochwy, przyrost masy ciała, bóle i pewne sporadyczne wokół miejsca wprowadzania.

Zastrzyki z progesteronu (zdjęcia)

Progesteronu zastrzyki, jak Depo-Provera, są popularne wśród kobiet, które preferują metody antykoncepcyjne, które nie kolidują z spontaniczność seksualnej. Jest również szeroko stosowany u kobiet, które mają niedokrwistość sierpowatokrwinkowa, ponieważ kobiety mają mniej problemów z ich warunkami, gdy używane są strzały. Aby były skuteczne, kobiety muszą otrzymać kolejną szansę na trzy miesiące. Bóle głowy, nudności, nieregularne cykle miesiączkowe, a przyrost masy ciała są powszechne zastrzykami progesteronu.

Wkładka wewnątrzmaciczna Copper Fakty

Wkładka wewnątrzmaciczna jest małe, w kształcie litery T urządzenie, które jest zamontowana z kobiecej macicy w celu zapobiegania ciąży. ParaGard, która jest marką dla wkładki miedzianej w Stanach Zjednoczonych, może zostać pobrana i włożony przez lekarza lub biegłego lekarza planowania rodziny tylko.

Jak działa miedzi IUD działa?

Wkładka wewnątrzmaciczna miedzi wprowadza się przez szyjkę macicy kobiety do jej macicy, zazwyczaj podczas jej miesiączki, przez pracowników służby zdrowia.

Teowy urządzenie zawiera miedź, która hamuje wzrost tkanki macicy wymagane dla ciąży występuje, a także bloki spermę przedostawaniu się jajowody podczas lub po stosunku do zapobiegania ciąży.

Jak skuteczna jest miedzi IUD?

IUD miedź jest większa niż 99 procent skuteczności, gdy stosuje się odpowiednio. Wkładka wewnątrzmaciczna miedzi, który ma markę o nazwie ParaGard, jest nieco bardziej skuteczne niż pigułki antykoncepcyjne, plastry czy zastrzyki, ale nie zawiera żadnych hormonów.

Ile miedzi IUD kosztuje?

Ogólnie, koszt dla miedzi i wkładania wkładki zmienia się, na ogół w przedziale od 750 do 1.500 dolarów. Jednak większość planów ubezpieczeniowych pokrycie niektórych kosztów.

Większość stanu Medicaid plany pokrycie kosztu wkładki miedzianej całkowicie. Skontaktować się z firmą ubezpieczeniową, aby sprawdzić, czy ubezpieczenie obejmuje procedurę IUD.

Jakie są skutki uboczne miedzianej wkładki?

Ponieważ IUD miedzi nie wykorzystuje hormony w celu zapobiegania ciąży, prezentuje się nieco mniejsze ryzyko skutków ubocznych niż zrobić innymi sposobami.

Najczęstsze skutki uboczne IUDs miedzi obejmują większe krwawienia podczas miesiączki, nadmierne skurcze, plamienia między miesiączkami (które zazwyczaj ustępuje po ciało przyzwyczaja się do wkładki) i zwiększone ryzyko zapalenia narządów miednicy mniejszej (PID), stan, który pogarsza narządy rozrodcze i powoduje dyskomfort.

Kobiety, które mają historię PID lub którzy są narażeni na ryzyko wystąpienia PID nie powinien wykorzystywać IUD miedzi.

Co się stanie, jeśli Czy mogę zajść w ciążę Chociaż mam miedzi IUD?

Czy należy w ciążę, podczas gdy na wkładki miedzianej, ważne jest, aby natychmiast powiadomić lekarza. Ciąża podczas włożeniu wkładki jest niebezpieczne zarówno dla kobiety, jak i dla płodu. Istnieje także zwiększone ryzyko, jajowodów ciąży, co może prowadzić do śmierci, jeśli nie jest leczona.

W przypadku wystąpienia pozytywny test ciążowy raz Twój Wkładka wewnątrzmaciczna jest na miejscu, natychmiast skontaktuj się z lekarzem.

Kontroli urodzeń dla kobiet z niedowagą

Lekarze często przepisują antykoncepcję dla świadczeń zdrowotnych, które nie są związane z antykoncepcją. Hormonalne metody antykoncepcyjne, takie jak pigułki antykoncepcyjne i zastrzyków z Depo-Provera są znane za promowanie i powoduje przyrost masy ciała u pacjentów. Chociaż często jest niepożądany efekt uboczny, na przykład przyrost masy ciała może okazać się korzystne dla zdrowia niedowagę kobiet. W związku z tym, hormonalna antykoncepcja może być szczególnie przydatne dla kobiet, które miały trudności na wadze.

Depo-Provera (DPMA)

Znany również jako DPMA (depot-medroksyprogesteronu octan), Depo-Provera jest wstrzykiwany leczenie hormonalne narodziny że kontrola zwiększa przyrost masy ciała i zatrzymanie płynów, w większym stopniu niż pigułki antykoncepcyjne. Według badań branży medycznej University of Texas marca 2009 roku, kobiety, które używają DMPA mają średni przyrost masy ciała o 11 kg. i tłuszcz z ciała wzrost 3,4 procent w ciągu trzech lat. Korzystanie DMPA może okazać się pomocne dla kobiet, które nie chcą mieć dzieci, i których lekarze doradzają wzrost tkanki tłuszczowej z powodów zdrowotnych.

Depo-Provera leczenie zmniejsza również niedokrwistość z niedoboru żelaza, które jest jednym z wielu innych zagrożeń możliwe dla zdrowia kobiet z niedowagą lub niedożywionych.

Pigułki antykoncepcyjne

Podobnie jak Depo-Provera, tabletki antykoncepcyjne są hormonalne środki antykoncepcyjne, które zwiększają przyrost masy ciała. Pigułki antykoncepcyjne powodują mniejszą tendencję do przybierania na wadze niż Depo-Provera, ale w zależności od zalecenia lekarza, mogą być bardziej odpowiednie dla przyrostu masy docelowej. Zwiększenie apetytu jest często skutkiem ubocznym pigułek antykoncepcyjnych, które mogą być bonus dla kobiet, które mogą mieć niedowagę z powodu zmniejszonej lub niedostatecznego spożycia.

Skonsultować się z lekarzem regularnie

Jak w przypadku każdego leku, należy skonsultować się z lekarzem na temat potencjalnych zagrożeń dla zdrowia lub niekorzystnych skutków ubocznych hormonalnych środków antykoncepcyjnych. Natomiast zwiększenie apetytu może prowadzić do przyrostu masy ciała, jeśli jeść więcej bez wprowadzania innych zmian w życiu, badanie branży medycznej University of Texas nie ma formalnego lub naukowej połączenie przyrostu masy poddanych i zwiększonego spożycia kalorii. Ściśle współpracować z lekarzem, aby monitorować wszelkie hormonalnie wspomaganej przyrostu masy ciała.

Leczenie łysienia Universalis

Podczas universalis łysienie plackowate nie będzie pacjenta nudności, może być emocjonalnie traumatyczne. Większość ludzi nie lubi, patrząc znacząco "inny" od innych ludzi. Kwestie wyglądu fizycznego w społeczeństwie, a większość cierpiących na łysienie plackowate universalis będzie chciał znaleźć leczenia, które daje im szansę na odrastania włosów.

Łysienie Universalis Defined

Łysienie plackowate universalis jest chorobą, w której wszystkie pacjenta owłosienia jest stracone. Ta forma łysienia plackowatego (alopecia universalis lub AU) jest najrzadszym formą choroby. Mieszki włosowe są wciąż żywe, ale produkcja włosy upadł nieaktywne z powodu autoimmunologicznej odpowiedzi organizmu na mieszki włosowe.

Kortyzon pigułki

Jeden leczenie łysienia plackowatego universalis jest doustnie lek na receptę kortyzon. Pacjenci powinni zwrócić się do lekarza o możliwości wystąpienia skutków ubocznych przy kortyzon. Większość zdrowych ludzi nie doświadcza wiele skutków ubocznych; Jednak sterydy nie powinny być podejmowane na podstawie długoterminowego ze względu na zagrożenia wynikające z długotrwałego użytkowania. Włosy, które hodowano w wyniku doustne steroidy mogą wypaść, gdy leczenie jest zatrzymany.

Miejscowe Immunoterapia

Innym sposobem leczenia łysienia plackowatego universalis jest miejscowo immunoterapia. Dzięki tej obróbce jedną z kilku substancji chemicznych nakłada się na owłosionej skórze głowy, które będą stymulować reakcje alergiczne. Ta reakcja powoduje wysypkę, która wygląda jak trujący bluszcz lub trującego dębu; Reakcja alergiczna następnie stymuluje odrastanie włosów. Terapia trwa przez około sześć miesięcy, kiedy włosy zaczynają rosnąć widok. Aby uniknąć utraty wzrost nowych włosów, pacjent musi kontynuować immunoterapię albo dopóki pogoda rośnie gorące (jest to niewygodne mieć swędzącą skórę głowy w okresie letnim ) lub do universalis łysienia "wyłącza się".

Wstrzyknięcia sterydów

Zastrzyki steroidowe mogą stymulować wzrost włosów. Pacjenci otrzymują strzałów w bezwłosych obszarach obszarach skóry głowy, broda i czoło. Po około jednego miesiąca, w celu odrastania włosów rozpoczyna się w obszarach, które były wstrzykiwane. Tylko niewielka ilość steroidu wstrzyknięto, dzięki czemu unika się skutków ubocznych wspólne przyjmujących doustne steroidy efekty. Po nowy wzrost włosów jest widoczny, zastrzyki są epeated w okresach miesięcznych. Wadą jest to, że wstrzyknięcia sterydów duże obszary ciała nie może być traktowany ze względu na możliwość wystąpienia bólu od zastrzyków i ryzyka efektów ubocznych ilości Arger sterydów.

Terapia światłem ultrafioletowym

Terapii ultra fioletowe światła, pacjenci przechodzą traktowanie Kromayer w lampy ultrafioletowe. Leczenie podaje się raz w tygodniu lub co dwa tygodnie. W zależności od stopnia utraty włosów, pacjenci mogą zobaczyć prawie cały odrastania w trakcie leczenia. Jednak po zaprzestaniu leczenia, pacjenci mogą stracić wszystkie nowe włosy już rosły. Terapia światło ultrafioletowe może stymulować reakcje biologiczne w komórkach skóry w celu zmniejszenia liczby komórek, które rozwijają się zbyt szybko.

Wczesne Leczenie Parkinsona

Choroby Parkinsona prowadzi do postępującego spadku kontroli mięśni spowodowane utratą komórek wytwarzających dopaminę chemiczną mózgu. Chociaż wczesne objawy choroby Parkinsona są na ogół łagodny, mogą nadal być kierowana terapii lekowych.

Amantadinę

Lekarze mogą przepisać lek przeciwwirusowy amantadynę w leczeniu drżenia jego najwcześniejszych etapach, zgodnie z Mayo Clinic i Medline Plus.

Skutki uboczne

Skutki uboczne amantadyną obejmują obrzęk w okolicy kostek i fioletowym skóry. Mayo Clinic informuje, że amantadinę przewiduje jedynie zwolnienie z drżeniem w krótkim okresie.

Leki antycholinergiczne

Antycholinergiczne, leki, które blokują działanie o nazwie chemicznej mózgu acetylocholiny są stosowane na początku leczenia choroby Parkinsona, według Medline Plus.

Ostrzeżenie

Antycholinergicznych mogą prowadzić do poważnych skutków ubocznych, takich jak zamieszanie i tego leku i nie może zapewnić wiele korzyści dla osób z chorobą Parkinsona, według Mayo Clinic.

Rozważania

Nie ma lekarstwa na chorobę Parkinsona, a Mayo Clinic informuje, że leki nie działają, jak również w czasie walki z chorobą.

Suplementy dla Porażeniem Mózgowym

Porażenie mózgowe, choroby spowodowane przez uszkodzenie silnika do mózgu, nie jest znane lekarstwo. Jednak skutki uszkodzenia mózgu, takie jak ból i napięcie mięśni, drgawek i zaburzeń układu odpornościowego, może być złagodzone z suplementów żywieniowych.

Witaminy

Kilka witamin może być pomocne dla osób z porażeniem mózgowym, w tym witaminy C, która wspiera mięśnie, kości i zdrowia układu odpornościowego. Witaminy z grupy B, które wspierają układ nerwowy, może zwiększać energię i może pomóc w kontroli napadów, według epilepsy.com.

Minerały

Wapnia, który wzmacnia kości, oraz magnez, który pomaga zapobiec skurcze mięśni, są zarówno ważne dla osób z porażeniem mózgowym. Uzyskanie odpowiedniej ilości tych minerałów pomaga zapobiegać osteoporozie i zmęczenie.

Inne suplementy

Inne suplementy mogą mieć właściwości pomocne dla osób z porażeniem mózgowym zawierają ziele dziurawca, który poprawia nastrój i może pomóc złagodzić napięcia w organizmie. Niektórzy ludzie twierdzą, że GABA, neuroprzekaźnik, może pomóc z objawami porażenia mózgowego. Inne osoby próbowały leczyć porażenie mózgowe z Aryuvedic i leków homeopatycznych, ale wyniki tych metod nie zostały potwierdzone naukowo.

Korzyści

Suplementy diety są tanie i łatwo dostępne w aptekach i sklepach fizyczna żywności. Gdy podjęte w odpowiednich ilościach, witaminy i minerały, nie mają skutków ubocznych.

Zagrożenia

Suplementy diety nie mogą leczyć porażenie mózgowe, a ich wpływ na specyficzne objawy, takie jak spastyczność i napadów, nie zostały dostatecznie zbadane. Osoby, które biorą duże ilości suplementów powinny ściśle współpracować z lekarzami, ponieważ przedawkowanie może być szkodliwe i może kolidować z innymi rodzajami leków.

Zaostrzenie choroby Parkinsona

Choroba Parkinsona jest zaburzeniem ośrodkowego układu nerwowego spowodowane przez zmniejszenie komórek nerwowych części mózgu, która kontroluje ruch. Choroba i nie ma lekarstwa.

Spanie

Leżącej może zwiększyć intensywność poważnych wstrząsów wywołanych przez chorobę Parkinsona, co prowadzi do zaburzeń snu. Unikanie kofeiny, uzyskanie odpowiedniej ilości ruchu, a nie oglądania telewizji lub czytania w łóżku może pomóc.

Leki

Biorąc leki, które blokują impulsy nerwowe lub leczenia niskie warunki-a dopaminy wspólne leczenie Parkinsona-może nasilić zaburzenia poznawcze. Zapytaj swojego lekarza o przyjmowanie leki mniej prawdopodobne, aby powodować poznawczych skutków ubocznych.

Posiłki

Spiesząc przez posiłków powoduje stres i może zwiększyć problemy z połykaniem chorobą Parkinsona. Nie spiesz się podczas jedzenia. Pozwalając kruszony lód do rozpływają się w ustach, począwszy około 20 minut przed posiłkiem, mogą zmniejszyć stan zapalny w gardle.

Zdrowie psychiczne

Nieleczona depresja w pacjenta choroby Parkinsona dodatkowo zmniejsza możliwość korzystania z mięśni i kontroli przepływu. Otrzymania odpowiedniego leczenia depresji może zwiększyć ogólną funkcję.

Znaczenie

Czynniki należy wziąć pod uwagę, gdy objawy Parkinsona pogorszyć. Nasilenia objawów może być związana ze zmiennymi sterowanymi, a nie bezpośrednio na choroby.

Ból szyi Leczenie przepuklina dysku

"Przepuklina dysku" jest terminem używanym do opisania pęknięcie jednego lub więcej poduszek amortyzujących, że poduszki z kości kręgosłupa. Warunkiem jest również znany jako pęknięcie płyty. Gdy występuje przepuklina dysku w szyi (kręgów szyjnych), może wywołać szereg objawów, w tym intensywnej lub pobolewania. Zwolnienie z tego bólu jest dostępna zarówno poprzez środki niechirurgicznych i chirurgicznych.

Zrozumienie przepuklina Objawy talerzowe

Według strony internetowej Amerykańskiego Stowarzyszenia Chirurgów Neurologicznych, ból z przepuklina dysku szyjnego może rozciągać się od szyi w dół między łopatkami. W niektórych przypadkach ból może także promieniować w dół rękę do swoich dłoni i palców, a może towarzyszyć mrowienie lub drętwienie. Można zauważyć zmiany w intensywności objawów na podstawie położenia lub przemieszczania szyi.

Zabiegi nonsurgical

W większości przypadków ból szyi przepukliny dysku może być skutecznie leczone bez konieczności stosowania chirurgii. Po lekarz diagnozuje kondycję, może on zaproponować leczenia szyi z zimnego źródła, takiego jak lodem w ciągu pierwszych 48 godzin. Przez obniżenie temperatury w szyi, to leczenie zmniejsza przepływ krwi i zmniejsza nasilenie bólu. Będzie ona również pomóc zmniejszyć wszelkie obrzęk lub skurcze mięśni.

Po tym okresie 48-godzinnym, lekarz może przełączyć się na leczenie do źródła ciepła, takie jak wkładka grzejna. Ciepła zwiększa przepływ krwi do szyi i relaks tkanek otaczających płytę. Będzie także wspomagają usuwanie toksyn tkanek zbudowanych w wyniku skurcze mięśni lub urazie szyi. Zazwyczaj leczenie niskimi temperaturami są w 15 do 20 minut sesji okresowo w ciągu dnia. Nie bądź pewny, aby umieścić źródło zimna lub ciepła, w bezpośrednim kontakcie ze skórą.

Można również złagodzić ból przepuklina dysku z niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ), leki, takie jak naproksen (Aleve, Naprosyn), aspiryna lub ibuprofen (Advil, Motrin). Możesz także skorzystać z takich produktów paracetamol Tylenol. Jeśli ból jest ostry, lekarz może przepisać tymczasowe użytkowanie narkotycznego środka przeciwbólowego takie jak kodeina.

W celu łagodzenia bólu związanego z skurcze mięśni, lekarz może przepisać jeden z kilku różnych leków zwiotczających mięśnie, w tym cyklobenzapryna (Flexeril) lub diazepamu (Valium). Należy pamiętać, że każdy z tych produktów prowadzi znaczący potencjał poważnych skutków ubocznych. Zapytaj swojego lekarza o ryzyku i korzyściach każdego produktu może przepisać lub polecam.

W niektórych przypadkach lekarz może także zalecić fizykoterapię jako część planu leczenia szyjki macicy ból płyty. Jeśli jest to przypadek, może przekazywać konkretne instrukcje licencjonowanym terapeutą fizycznej, która będzie nadzorować wykonywania rutynowych.

Zabiegi chirurgiczne

Gdy inne metody są nieskuteczne w zwalczaniu bólu, lekarz może zalecić operację. Potencjalne opcje obejmują częściowe usunięcie swojego dotkniętego płyty (diskectomy) i powiązanej procedurze usunięcia część swojego kręgu (laminotomy). Skonsultować się z chirurgiem na pełne wyjaśnienie opcji chirurgicznych.

Resweratrol na ból

Resveratrol jest często przepisywany w celu łagodzenia bólu. Jak w przypadku każdego leku, należy zdawać sobie sprawę z możliwych skutków ubocznych i konsekwencji przed rozpoczęciem podjęciem nowego dodatku.

IBS

Ból w dole brzucha, szczególnie w jelitach związanych z zespołem jelita drażliwego (IBS) lub jest zgłaszane przez stałego stosowania Resveratrol.

Trawienie

Resveratrol może powodować skurcze brzucha i biegunkę. Wynika to z niższej jakości dodatków Resveratrol zawierających Edomin, które mogą zaburzyć żołądka.

Ból pleców

Resveratrol wspiera zdrowe, wolne od bólu pleców poprzez spowolnienie postępu degeneracji dysku, przy jednoczesnym wspieraniu przeżycie komórek w dysku w kręgosłupie.

Późniejsza Pain

Mimo, że Resveratrol jest przepisywany do bólu, niektórzy użytkownicy zgłaszali drobne bóle stawów lub ścięgien podczas stosowania większych dawek.

Rozważania

Ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem nowego systemu uzupełnień. Nie bierz Resveratrol podczas ciąży lub karmienia piersią.

Co to jest cyklobenzaprinu 5 mg?

W świecie bólu mięśni, istnieje wiele opcji, które są oferowane dzisiaj. Z leków przeciwbólowych do zwiotczających mięśnie, są szanse, jeśli cierpią z powodu skurczu mięśni lub szczep, jest rozwiązaniem dla Ciebie. Jedną z form ulg, które mogą Ci pomóc jest 5 mg tabletka cyklobenzaprinu, który jest łagodny, ale skuteczny zwiotczający mięśnie, które mogą pomóc złagodzić te denerwujące bóle.

Co to jest cyklobenzaprinu?

Cyklobenzaprinu jest łagodne zwiotczający mięśnie stosowane w leczeniu skurczów mięśni i szczepu. Dzięki łagodnym zachowania, to działa dobrze w leczeniu pewnego obszaru mięśnia bez wpływu na resztę ciała. Jest często przepisywany w ogólnej postaci jako Flexeril i Fexmid. Mimo, że jest przewidziany w 5 mg i 10 mg zarówno form, 5 mg jest lepszy dla osób z dużą wrażliwością na recept.

Jak to jest Przewidziana?

W zależności od stanu, lekarz może przepisać cyklobenzaprinu 5mg, które należy podjąć na wiele sposobów. To może być wykonane kilka razy dziennie, na ogół nie więcej niż trzy, w celu sterowania obciążeniem mięśni w okresie czasu, a także może być wykonane w czasie bólu u osób, które mają flareups. To ma być podjęte w krótkim okresie czasu, zwykle nie więcej niż trzy tygodnie. Często jest to opisano w połączeniu z terapią fizyczne.

Niektóre niemile widziane z cyklobenzaprinu

Głównym nie podejmując cyklobenzaprinu 5mg jest z dala od alkoholu, które mogą powodować senność i nudności. Cyklobenzaprinu jest trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych; w wyniku, biorąc może powodować powolne myślenie i czas reakcji, więc zawsze uważać na jazdy lub robi jakiejkolwiek wytężonej działalności, podczas gdy na leki. Należy także unikać innych leków, które zmieniają swój nastrój lub kondycję fizyczną, takich jak leki przeciwdepresyjne lub narkotycznych leków przeciwbólowych, chyba że powiedziano inaczej przez lekarza.

Skutki uboczne cyklobenzaprinu

Skutki uboczne cyklobenzapryna 5mg są podobne do tych z innych zwiotczające mięśnie. W 5mg tabletki są często korzystne, ponieważ w badaniach atak efekty uboczne, takie jak suchość w ustach, senność i były mniejsze od podanych w tabletki 10 mg. Dawka 5 mg może nadal niosą ze sobą wiele skutków ubocznych, choć. Najczęstsze z nich może zawierać senność, nudności i osłabienie. Bardziej poważne działania niepożądane mogą obejmować omamy, przyspieszenie czynności serca i atak. Jeśli przepisane lekarstwo, otrzymasz instrukcje zawierające wszystkie efekty uboczne uważaj, więc upewnij się, aby przeczytać wszystko przed rozpoczęciem lek.

Porozmawiaj z lekarzem

Jak w przypadku każdego leku, jeśli lekarz przepisze Ci cyklobenzaprinu 5mg, upewnij się, aby omówić wszelkie inne leki, jesteś na lub działalności, które naszym zdaniem mogą mieć wpływ na stan zdrowia w związku z cyklobenzapryna.

Jakie są nazwy wspólnych rozluźniające mięśni?

Rozluźniające mięsień stosuje się do leczenia ostrego bólu związanego ze szczepami, skręcenia i inne urazy mięśni. Rozluźniające mięśnie pracują głównie albo naciskając na centralny układ nerwowy lub blokowania receptorów bólowych. Unikaj alkoholu, gdy podjęciem relaxer mięśni, ponieważ może zwiększyć działanie uspokajające.

Flexeril

Flexeril jest również znany pod nazwą generyczną cyklobenzapryna. Częste działania niepożądane to zawroty głowy, zmęczenie, suchość w ustach, zaburzenia myślenia i nieporozumień. Rzadsze, bardziej poważne skutki uboczne to drgawki i udar. Ten lek nie powinien być przyjmowany przez pacjentów z zastoinową niewydolnością serca lub nadczynność tarczycy.

Skelaxin

Ogólna nazwa Skelaxin jest metaxalone. Częste działania niepożądane to: zawroty głowy, nudności i wymioty, senność, ból głowy i nerwowość. Skelaxin ma bardzo kilka poważnych skutków ubocznych, ale nie powinny być wykorzystywane przez pacjentów z chorobami nerek, sever choroby wątroby, niedokrwistość. Unikaj leków zimno lub alergii biorąc Skelaxin.

Zanaflex

Zanaflex (tyzanidyna) może powodować poważniejsze skutki uboczne niż inne wspólne leków w swojej klasie. Oprócz zwykłej zawroty głowy, zmęczenie, suchość w ustach i zamieszania, Zanaflex może również powodować niskie ciśnienie krwi i tętno, zakażenie dróg moczowych, objawy flulike i zaburzenia mowy. Poważne działania niepożądane to ciężkie niskie ciśnienie krwi, wysokie ciśnienie krwi i tętno po zaprzestaniu, uszkodzenia rogówki i siatkówki, toksyczności nerek i halucynacje. To nie może być zrobione z przeciwdepresyjnego luvox lub antybiotyku Cipro.

Valium

Chociaż powszechnie wykorzystywane do niepokoju i sedacji, Valium (diazepam) jest również przewidziany dla skurcze mięśni. Valium ma również długą listę możliwych skutków ubocznych, ale wspólne jest ogólnie dobrze tolerowany. Możliwe działania niepożądane to: zmęczenie, splątanie, depresja, niewyraźną mowę, zawroty głowy, nudności, zaburzenia widzenia, wysypka, nadmierne ślinienie się i zmiany popędu seksualnego. Możliwe skutki uboczne są poważne uzależnienie, niskie ciśnienie krwi, trudności w oddychaniu, depresja, psychoza i żółtaczka. Valium może powodować wady wrodzone i nie powinny być brane w czasie ciąży.

Norflex

Norflex (orfenadryna) jest przydatne w łagodzeniu bólu z skurcze nóg i inne bóle mięśni. Oprócz typowo wspólnych działań niepożądanych relaxers mięśni może również spowodować zwiększenie częstości akcji serca i kołatanie serca, silne swędzenie, osłabienie, drżenie lub pobudzenie. Poważne skutki uboczne związane ze stosowaniem halucynacji i reakcje alergiczne. To nie powinien być stosowany przez osoby z rozszerzonej prostaty, trudności w połykaniu, jaskra lub oddawania moczu problemy.

Soma

Soma (karisoprodolu) jest przewidziany do ostrego bólu mięśniowo-szkieletowego. Senność, zawroty głowy i ból głowy to najczęstsze skutki uboczne. Jest wciągająca i może wywołać objawy abstynencyjne, jeżeli zatrzymał się gwałtownie. Soma należy stosować ostrożnie u pacjentów z padaczką oraz osoby z chorobami nerek i wątroby.

Efekty uboczne kortyzon

Kortyzon jest kortykosteroid stosowany w leczeniu ciężkich alergie, zapalenie stawów, choroby skóry, toczeń rumieniowaty, łuszczyca i choroby oddechowe. Lek działa poprzez hamowanie uwalniania substancji w organizmie, które powodują stan zapalny i obrzęk. Podobnie jak w przypadku większości leków steroidowych, istnieje szereg skutków ubocznych związanych z użyciem tego środka.

Częste działania niepożądane

Jak wspomniano, istnieją pewne skutki uboczne związane z zastosowaniem leku. Niektóre z tych działań niepożądanych należą zmiany nastroju, trądzik, bezsenność, zwiększone pocenie się, zawroty głowy, senność, ból głowy, suchość skóry, ścieńczenie skóry, wzdęcia, nudności, ból żołądka i zmian w miejscu tkanki tłuszczowej. Podczas gdy są one uważane za najczęstsze działania niepożądane związane ze stosowaniem kortyzon, tylko one dotyczą niewielkiej liczby użytkowników.

Poważne skutki uboczne

Niestety, istnieje również szereg poważnych skutków ubocznych związanych z użyciem tego leku. Niektóre z tych działań niepożądanych, m.in. szybki przyrost masy ciała, problemy z widzeniem, ciężka depresja, drgawki, duszność, krwawe stolce, odkrztuszanie krwi, małe stężenie potasu, bardzo wysokie ciśnienie krwi i zapalenie trzustki. Te działania niepożądane są bardzo rzadkie i nie wpływają na dużą ilość użytkowników.

Ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa

Kortyzon został znany powodować zawroty głowy i senność, zwiększone w użytkowników i to jest wysoce zalecane, aby użytkownicy nie działają wszelkiego rodzaju maszyn (w tym samochodów) podczas stosowania tego leku. Nie należy stosować tego leku w przypadku uczulenia na kortyzon lub jeśli masz zakażenie grzybicze w dowolnym miejscu ciała. Steroidowe leki mogą osłabiać układ odpornościowy organizmu. W wyniku, zaleca się, że z dala od każdego, z choroby lub choroby w trakcie leczenia.

Wykorzystanie

Zawsze używaj kortyzon dokładnie jak to było przepisane przez lekarza i nigdy nie w dawkach, które przekraczają to, co zostało zalecane na etykiecie. Preparaty podaje się w postaci wstrzyknięcia powinno być przeprowadzane przez personel medyczny w warunkach medycznych. Kortyzonu daje użytkownikom poczucie bezbolesności w obszarze zagrożonym, ale mięsień jest nadal podatny na uszkodzenia. Zaleca się leczenie na tym terenie (nie ważne jak Uzdrowienie może to uczucie), jak gdyby nadal rannych.

Ostrzeżenie

W przypadku wystąpienia któregokolwiek z wyżej wymienionych objawów, należy natychmiast skontaktować się z miejscowym lekarzem.

Jeśli istnieje podejrzenie przedawkowania, należy skontaktować się z lokalnym centrum zatruć i udać się bezpośrednio do najbliższego pogotowie.

Kortyzon jest przeznaczona do łagodzenia stanów zapalnych i nie tylko powinny być wykorzystywane do żadnych innych uwarunkowań medycznych, chyba specjalnie przepisane przez lekarza.