Digidexo.com

seasonique skutki uboczne

Skutki uboczne pierścienia kontroli urodzeń

Pierścień kontroli urodzeń jest mały, elastyczny pierścień, który kobieta wkłada do pochwy raz na miesiąc w celu zapobiegania ciąży. Pierścień jest sprzedawany pod nazwą Nuvaring i, podobnie jak pigułki antykoncepcyjne, zawiera hormony estrogen i progestagen. Mimo, że większość kobiet doświadcza niewiele, jeśli w ogóle, skutki uboczne, podczas gdy za pomocą pierścienia regulacji urodzeń, inni doświadczają zasadniczo te same efekty uboczne powodowane przez innych metod hormonalnych kombinacji.

Funkcja

Pierścień kontroli urodzeń działa uwalniając małe ilości hormonów, które są wchłaniane przez ściany pochwy. Hormony te zapobiegają owulacji przez oszukiwanie ciała do myślenia, że ​​jest w ciąży. Pierścień oferuje dwie zalety w stosunku do tradycyjnych metod kontroli urodzeń - niższy całkowity dawki hormonów, a po-miesięczne dozowanie. Ponieważ dawka hormonów jest niższe niż stosowane w tradycyjnych środków antykoncepcyjnych kombinacji, efekty uboczne są mniej powszechne w tej metodzie. Jednakże, ponieważ pierścieniowa musi być w pochwie w trzech na cztery tygodnie, czasami powodują skutki uboczne w wyniku umieszczenia pierścienia jest.

Efekty

Najczęstsze działania niepożądane związane z pierścieniem antykoncepcyjnej zwiększa się wydzielina z pochwy, tkliwość piersi, nudności i wymioty oraz krwawienie lub "plam" między okresami. Te działania niepożądane zwykle ustępują po dwóch do trzech miesięcy użytkowania. Inne działania niepożądane, które występują u ludzi, którzy są za pomocą pierścienia do kontroli urodzeń obejmują przyrost masy ciała, depresja, obniżony popęd płciowy, podrażnienie pochwy i infekcje pochwy.

Korzyści

Kombinowane hormonalne metody antykoncepcyjne, w tym pierścienia antykoncepcyjnej, może powodować działania niepożądane, które są korzystne dla kobiety, która z nich korzysta. Są to zmniejsza ryzyko nienowotworowych narośli sutka, raka trzonu macicy, raka jajnika, ciążą pozamaciczną, choroby zapalne miednicy i anemii z niedoboru żelaza. Połączenie kontroli hormonalnej urodzenia może również poprawić trądzik, zmniejszenie objawów napięcia przedmiesiączkowego i łagodzenia suchości pochwy spowodowanej okołomenopauzalnym.

Znaczenie

Choć znaczna większość kobiet stosujących pierścień antykoncepcyjnej nie wystąpić poważne efekty uboczne, należy zdawać sobie sprawę z podwyższonym ryzykiem wystąpienia niektórych stanów chorobowych spowodowanych przez zastosowanie dowolnej kombinacji hormonalnej metody kontroli urodzeń. Zawał serca, udar mózgu, i niebezpieczne skrzepy krwi występują częściej u kobiet stosujących metody antykoncepcyjne zawierające estrogen. Rzadko, stosując hormonalną antykoncepcję może prowadzić do wysokiego ciśnienia krwi, kamieni żółciowych i zaburzenia czynności wątroby. Objawy problemu spowodowanego przez pierścień kontroli urodzeń obejmują silne bóle głowy, klatki piersiowej i ramion ból, osłabienie, omdlenia, bolesny obrzęk nóg, żółtaczka i trudności w poruszaniu się po jednej stronie ciała. Skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpi którykolwiek z tych objawów.

Rozważania

Pierścień kontroli urodzeń jest podobny w działaniu do pigułek antykoncepcyjnych i nie powinny być podejmowane przez wszystkich, którzy nie mogą wziąć pigułkę. Ryzyko poważnych działań niepożądanych jest znacznie wyższe u kobiet, które ukończyły 35 lat, są bardzo nadwagą, dym, na cukrzycę, wysokie ciśnienie krwi lub poziom cholesterolu lub wymagających długotrwałego leżenia w łóżku. Hormony wpływają na kobiece ciało inaczej. Niektóre kobiety uważają, że mają mniej skutków ubocznych przy stosowaniu metod antykoncepcyjnych, które mają wyższe lub niższe poziomy estrogenu lub progesteronu niż na ringu.

Skutki uboczne Maxalt

Maxalt jest marką dla leków rizatryptan benzoesan, stosowane w leczeniu migreny. Rozprowadzane przez Merck and Co, Maxalt nie zapobiega atakom migreny, ale może skrócić czas ich trwania. Możliwe są liczne skutki uboczne.

Większość Częste

W poprzedzających zatwierdzenie badań klinicznych Maxalt, jak to zostało opisane przez eMedTV, najczęstszymi działaniami niepożądanymi były zawroty głowy, senność, zmęczenie, osłabienie i nudności. Występowały one w zakresie od 5 do 9 procent uczestników.

Inne częste działania

Innym stosunkowo częstym działaniem niepożądanym jest nieprawidłowe czucie skórne, takie jak pieczenie, kłucie lub mrowienie. Niektórzy ludzie również wystąpić suchość w ustach, lub szyi, szczęki i gardła ból.

Układu krążenia Obawy

Osób z czynnikami ryzyka chorób układu sercowo-naczyniowego mogą wystąpić objawy kardiologiczne podczas robienia Maxalt, i do 3 procent uczestników w niektórych badaniach klinicznych, o których mowa powyżej doświadczonego ból w klatce piersiowej i uczucie ucisku lub ciśnienia. Rzadko, osoby z tych czynników ryzyka opracowali nieregularne bicie serca, lub wystąpił atak serca lub udar mózgu, biorąc Maxalt.

Poważne działania niepożądane

Inne rzadkie, ale poważne działania niepożądane to krwawa biegunka, duszność, nagłe silne bóle brzucha i wylew.

Zespół serotoninowy

Osoby biorące niektóre leki przeciwdepresyjne mogą nie być w stanie przyjąć Maxalt, ponieważ kombinacja zwiększa ryzyko wystąpienia poważnej stan zwany zespół serotoniny. Objawy to: splątanie, biegunka, trudności z chodzeniem, omdlenia, gorączka, halucynacje, zwiększone pocenie się, skurcze mięśni i szybkie bicie serca.

Skutki uboczne wystrzału kontroli urodzeń

Skutki uboczne strzał kontroli urodzeń są podobne do skutków ubocznych związanych z innych form kontroli urodzeń. Jednak jeden efekt uboczny mogą powodować zagrożenie dla kobiet, które mają historię osteoporozy w rodzinie. Należy omówić opcje antykoncepcyjnych z lekarzem, aby dowiedzieć się, czy strzał kontroli urodzeń jest właśnie dla Ciebie.

Ramy czasowe

Strzał kontroli urodzeń jest w organizmie przez około 13 tygodni, a niektóre efekty uboczne mogą trwać tak długo. Inne działania niepożądane mogą pojawić się po kilka strzałów.

Utrata gęstości kości

Mogą wystąpić utraty gęstości kości, jeśli używasz strzał antykoncepcyjnej przez długi czas. Może to prowadzić do osłabienia kości i zwiększa szanse na złamania kości. Lekarz powinien sprawdzić swoją gęstość kości, jeśli jesteś na strzał kontroli urodzeń na rok lub dłużej.

Zmiany do miesiączki

Plamienia między miesiączkami, nieregularne okresy lub kompletnego braku miesiączki mogą wystąpić podczas gdy na strzał antykoncepcyjnej. Może także wystąpić krwawienie codziennie przy pierwszym uruchomieniu strzał, choć jest to rzadkie.

Wzdęcia i Weight Gain

Wzdęcia, przyrost masy ciała i zatrzymanie wody są efekty uboczne związane z wystrzału antykoncepcyjnej. Lekarz może przeglądać diety i spożycia soli w celu zmniejszenia nasilenia objawów niepożądanych.

Inne działania niepożądane

Inne skutki uboczne to zmiany nastroju, bóle głowy, tkliwość w miejscu strzał, wypadanie włosów lub niepożądany wzrost włosów, bóle brzucha, tkliwość piersi lub trądzik. Bardziej poważne, ale mniej częste działania niepożądane to zajęcie, obrzęki nóg lub zakrzepów blot.

Skutki uboczne różnych rodzajów kontroli urodzeń

Obecnie istnieje wiele opcji dla antykoncepcji, a każdy z nich ma swój własny ryzyko działań niepożądanych. Opcje obejmują tabletki, plastry, pierścienie hormonalne, które są wstawiane do pochwy, implanty umieszczone pod skórą w ramieniu i barierowych metod, takich jak condoms.The Najczęstszymi działaniami niepożądanymi są od antykoncepcji, która używa hormony progestagen wersję syntetycznego progesteronu i estrogenu. Efekty uboczne mogą obejmować depresja, zmiany nastroju, bóle głowy, tkliwość piersi, nudności lub krwawienia między miesiączkami.
Niektóre osoby są uczulone na lateks stosowanych do produkcji żeńskich i męskich prezerwatyw, powodując podrażnienia skóry. Inne mogą być uczuleni na plemnikobójczych stosowanych na własną rękę lub z prezerwatyw: podrażnienie skóry jest najczęstszym zarzutem.
Skonsultować się z lekarzem, aby pomóc określić, jaki rodzaj antykoncepcji jest dla Ciebie najlepszy.

Identyfikacja

Pigułki przez kobiety jest w kilku kompozycjach. Niektóre zawierają progestagen i estrogen, inni tylko jedno z tych dwóch hormonów.
Zgłaszanymi działaniami niepożądanymi są: depresja, bóle głowy, nudności, tkliwość piersi i krwawienie przełomowe, które występuje pomiędzy cykle miesiączkowe.
Macica jest cienką wykładzinę i można go łatwo przelana warstwy. Przejście do innego rodzaju pigułka może zmniejszać ten efekt. Niektóre kobiety mają okres bardzo lekki lub nieistniejący w zależności od rodzaju pigułki, których używają.
Plastry hormonalne, implanty i pierścienie zwolnić również hormony, a ich działania niepożądane są podobne do tych produkowanych przez pigułki.
Implanty mogą powodować podrażnienie skóry i może być konieczne do usunięcia w przypadku infekcji rozwija.

Efekty

Depresja i krwawienie przełomowe są skutki uboczne, że wiele kobiet najbardziej uciążliwy. Lekarze zalecają użyć innego rodzaju środków antykoncepcyjnych w celu zmniejszenia lub wyeliminowania depresji: za pomocą jednego, który ma więcej androgenów (testosteronu) syntetyczne komponenty mogą rozwiązać problem.
Niektórzy lekarze mogą przepisać leki przeciwdepresyjne, nawet do pacjenta, który woli pigułkę, ale ma depresję w wyniku.
Krwawienie przełomowe może być zmniejszona, jeżeli kobiety będą ich tabletki w tym samym czasie każdego dnia.

Znaczenie

W przypadku antykoncepcji być skuteczne, muszą być stosowane w sposób ciągły. Kobiety, które stosują pigułkę musi wziąć to na co dzień w większości preparatów. (Na ogół kobiety biorą pigułki przez trzy tygodnie, które zawierają estrogen lub progestagen, i jeden tydzień jest pigułka, aby zwyczaj zawsze pigułkę codziennie nadrukiem.)
W przypadku kobiet, które wykorzystują inną formę antykoncepcji, czy efekty uboczne zbyt nieprzyjemne i wpływać na zdolność do pracy i grupy funkcyjnej, to jest oczywiste, że inna opcja antykoncepcję należy rozważyć.
Na przykład implanty ramię ma trzy miesiące w czasie i wymienić. Jeśli kobieta rozwija się ciężka reakcja na niego i implanty się zarazić, to już nie jest realną opcją dla niej.

Rozważania

Każda kobieta musi określić, co jest najbardziej praktyczne formą antykoncepcji dla niej.
Kobiety w zaangażowanego, monogamicznym związku, które zostały przetestowane z partnerami w zakresie chorób przenoszonych drogą płciową mogą być w stanie polegać na nonbarrier metod antykoncepcji, takie jak pigułki lub hormonalnych pierścieni lub poprawek.
Kobiety, które mają więcej niż jednego partnera seksualnego może rozważyć zawsze stosując metody mechaniczne, takie jak prezerwatywy mężczyzn i kobiet, aby zapobiec przenoszeniu się wirusa HIV, AIDS i innych chorób przenoszonych drogą płciową.
Prezerwatywy są jedyną formą antykoncepcji, która zapewni taką ochronę.

Ostrzeżenie

Zgodnie z planowanymi Parenthood połączenie pigułka może powodować poważne efekty uboczne. Są to udar mózgu, zawał serca i krzepnięcie krwi w sercu, mózgu, płucach i nogach. W niektórych przypadkach, kobiety mogą rozwijać wysokie ciśnienie krwi, kamieni żółciowych, guzów wątroby lub żółtaczka.
Się do lekarza przy pierwszych oznakach jakichkolwiek nietypowych objawów niepożądanych.

Skutki uboczne Depo Provera Po

Depo Provera jest metodą kontroli urodzeń, która jest dostarczana przez iniekcję. Skutki wniesienia ostatniego trzy miesiące w tym czasie można podjąć kolejną szansę kontynuować antykoncepcję korzyści. Po zatrzymaniu zastrzyki Depo Provera mając jednak, czy to dlatego, że jesteś gotowy na dziecko lub z innych powodów, są pewne skutki uboczne, które występują po odstawieniu Depo Provera. Są one zwykle krótkotrwałe, ale niektóre z nich mogą być trudniejsze do odwrócenia.

Normalne wznowienie cyklu miesiączkowego

Po odstawieniu Depo Provera, może trwać do 14 tygodni przed rozpoczęciem posiadające normalne okresy. W tym czasie może być lżejsze lub cięższe okresy, lub możesz pominąć jedną lub więcej okresów. Jeśli pominąć okresy, możesz skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia, aby upewnić się, że nie jesteś w ciąży lub, że coś jeszcze nie jest przyczyną można przegapić okresy.

Utrata wapnia

Depo Provera powoduje utratę wapnia w kościach. Ryzyko to zwiększa się dłuższy pobyt na Depo Provera. Ponadto, możliwe jest, że wapń, co zostało utracone, nie mogą być całkowicie wymienione. Z tego powodu, że jest obecnie zaleca się, aby nie Depo Provera być stosowany dłużej niż dwa lata, chyba że zastosowanie innej metody antykoncepcyjnej jest po prostu nie nadaje się dla Ciebie.

Zwiększone ryzyko osteoporozy

Utrata wapnia może prowadzić do osteoporozy, stanu, w którym kości stają się mniej. W wyniku tego, że kości są bardziej podatne na złamania kości, zwłaszcza te, które noszą ciężar, takie jak biodra i uda kości.

Jak wspomniano powyżej, będzie chciał przerywać Depo Provera po upływie dwóch lat, jeśli w ogóle możliwe. W międzyczasie, może chcesz porozmawiać z lekarzem o użyciu preparatów wapnia w celu zmniejszenia ryzyka utraty masy kostnej i osteoporozy.

Opóźnione Płodność

Po zatrzymaniu otrzymaniu zastrzyku Depo Provera, istnieje możliwość, że płodność będzie opóźnione. Może to potrwać od 10 do 18 miesięcy, zanim są w stanie pojąć. Czas, że uzywasz Depo Provera nie ma wpływu na jak długo to potrwa, aby stać się ponownie płodne.

Weight Gain

Efektem ubocznym Depo Provera podczas przyjmowania strzał jest przyrost masy ciała. Często wiele z tej masy nie znikają po zaprzestaniu stosowania leku Depo Provera. Stracisz część masy można zdobyty, około trzech kilogramów w ciągu dwóch lat, po włączeniu do formy antykoncepcji, która nie ma w nim hormony. Jednak po przełączeniu z Depo Provera do jakiejkolwiek formy kontroli urodzeń, która ma w niej hormonów, będzie nadal przybierać na wadze, a nawet, że waga może już utracone.

Długotrwałe skutki uboczne terapii prednizonem

Dla wielu pacjentów, leczenie prednizonem jest skutecznym sposobem leczenia ich stan. Jednak dla kilku tam są udokumentowane długofalowe skutki uboczne, które mogą być bardzo poważne. Zrozumienie potencjału długoterminowych skutków ubocznych i co one pociągać za sobą może pomóc pacjentowi podjęcie świadomej decyzji, jeśli chodzi o długoterminową terapię prednizonem.

Funkcja

Prednizon jest leczenie kortykosteroidami, które są stosowane przede wszystkim w leczeniu wielu zaburzeń hormonalnych, zaburzeń układu odpornościowego i zaburzeń układu oddechowego, w tym astmy i alergii. Prednizon może być przyjmowany doustnie lub podawany przez iniekcji domięśniowych. Preparaty zaczyna jak kortykosteroid jest przekształcany przez wątrobę do prednizon.
Jest to skuteczne, ponieważ w warunkach, które wymagają zahamowania układu immunologicznego, ponieważ pomija się cały układ odpornościowy. Powoduje to często przepisywane do leczenia wielu różnych chorób, w tym astmy, zapalenia stawów, sarkoidozy, tocznia i alergii. Może też przynieść ulgę od ciężkich przypadkach trujący bluszcz.
Ponadto, prednizon jest często stosowana w leczeniu nowotworów i innych nowotworów, w tym białaczki lukemia, ziarnicę złośliwą i chłoniaka nieziarniczego chłoniaka.
Korzystanie z prednizonem w Ameryce w 1955 roku, gdy rozpoczął badania przez Schering Corporation określono jego komercyjnej wykonalności.

Zależność

Podczas prednizon może być skutecznym sposobem leczenia, wykorzystując go na dłużej niż tydzień może utworzyć zależności, ponieważ organizm przestaje jej naturalną produkcję niezbędnych cortisoids raz prednizon została spożyta przez ponad siedem dni.
Istnieje kilka krótkoterminowych efekty uboczne, które są wspólne z wykorzystaniem prednizon. Obejmują one zwiększenie stężenia cukru we krwi, zatrzymanie płynów i niemożność spania.

Długotrwałe skutki

Długoterminowe efekty uboczne leczenia prednizolonem może być bardziej poważne i mogą obejmować tworzenie wielu zaburzeń, takich jak zespół, jaskra, cukrzyca i osteoporoza Cushinga.
Pacjentów zgłaszało również rozwój zaćmy, obrzęk twarzy i splątanie podczas gdy w trakcie leczenia prednizonem.
Oprócz fizycznych objawów u pacjentów leczonych prednizon opisali wystąpieniu depresji gdy prednizon są wycofane.

Odporność

Innym istotnym efektem ubocznym, który został sięgają do długoterminowego leczenia prednizolonem jest obniżona odporność na infekcje z powodu jego supresji układu odpornościowego. Zmniejszona odporność na zakażenia pozostawia pacjenta podatnego na zakażenie, które w innym przypadku byłyby łatwo uniknąć lub wyeliminowane. Po rozpoczęciu zakażenia może być trudny do leczenia u osoby poddawane długoterminowej terapii prednizon.

Rozwiązania

Skutki długotrwałego leczenia prednizonem mogą być poważne. Dlatego lekarze często pracują do zmniejszenia ewentualnego wpływu, że leczenie będzie miało na ciele. Jedną opcją jest określenie innego leczenia, co drugi dzień, tak, że stosowanie prednizon nie jest stałe w korpusie.
Inny środek, który rozpuszcza się przepisywać najniższą możliwą dawkę nadal będzie skuteczna w leczeniu choroby lub stanu.
Lekarze często przepisują suplementy wapniowe, a także w celu zminimalizowania utraty masy kostnej, która może być powodowana przez długotrwałego stosowania prednizon.

Skutki uboczne Idąc Off pigułek antykoncepcyjnych

Pigułki antykoncepcyjne są codziennie leki brane przez kobiety w celu zapobiegania ciąży. Wykorzystując siłę hormonów, takich jak estrogen i progestagen, tabletki antykoncepcyjne działają poprzez zapobieganie owulacji. Przed przerwać stosowanie pigułek antykoncepcyjnych, ważne jest, aby wiedzieć, jakie skutki uboczne mogą wystąpić.

Trądzik

Składniki hormonalne pigułki antykoncepcyjne pomagają kontrolować skóry tłustej. Skóra może być podatne na skazy podczas stosowania antykoncepcyjnych. Jednak zaprzestania użytkowania pigułki mogą powodować wysypki skórne i trądzik. Jest to spowodowane zwiększeniem produkcji ropy skóry po poziomy hormonów są zmniejszone.

Zmiany miesiączkowy

Brakuje cykle miesiączki lub epizody krwawień przełom może nastąpić po zatrzymaniu pigułki. Efekty te są wynikiem cykli menstruacyjnych dostosowujących się do obniżenia poziomu hormonów. Cykle mogą powrócić do wzorców sprzed antykoncepcyjne pigułki jest po zatrzymaniu. Okres regulacji miesiączki waha wśród kobiet. W rzeczywistości, może to potrwać kobiety wszędzie od sześciu miesięcy do roku, dla normalnych okresów i owulacji, aby wznowić.

Niskie libido

Niektóre kobiety mogą zauważyć zwiększone libido podczas stosowania pigułek antykoncepcyjnych. Zmniejszyła popęd płciowy jest inny możliwy efekt uboczny zatrzymanie pigułki z powodu obniżenia poziomu hormonów, które regulują popęd płciowy. Czas trwania tych efektów jest zmienna, co nie ma wpływu na wszystkie kobiety.

Depresja

Depresja jest najczęściej zgłaszanym działaniem niepożądanym po schodzili pigułek antykoncepcyjnych. Zmiana hormonów wprowadzane do ciała powoduje zwiększony poziom lęku. Kobiety narzekają też się łatwo pokonać emocji, zwiększenie poczucia nieszczęścia, i drażliwość. Efekty te różnią się u kobiet, to nie ma wpływu na ostateczną długość.

Przyrost masy ciała

Niektóre kobiety zauważyć przyrost masy ciała po zaczynają pigułki. Po jednym ustaje przy antykoncepcyjny, jednak masa ta nie musi się zgubić. Kobiet zgłosiło zyskuje dodatkowe znaczenie ze względu na wahania hormonalne. Inni stracili na wadze lub zauważyłem żadnych zmian po odstawieniu pigułki. W związku z tym, ten efekt uboczny nie została równomiernie raportują.

Rozważania

Nie wszystkie kobiety doświadczają skutków ubocznych po zaprzestaniu używania pigułki antykoncepcyjnej. Czas trwania i ostrość przez giełdowych Efekty boczne 'różnią się u kobiet, w zależności od rodzaju stosowanego środka antykoncepcyjnego. Skonsultować się z lekarzem w przypadku występowania ciężkich przypadków dyskomfort po odstawieniu pigułek antykoncepcyjnych.

Skutki uboczne Depo Prevera

Depo Provera jest formą zastrzyk hormonu kontroli urodzeń podawać kobietom. Depo Provera zapobiega ciąży na trzy miesiące lub dłużej. Niektóre kobiety mogą wystąpić działania uboczne, ze względu na dużą ilość progesteronu stosowanym w iniekcji.

Zagrożeń dla Zdrowia

Niektóre z zagrożeń dla zdrowia związanych z Depo Provera to "utrata gęstości kości w wyniku zwiększonego ryzyka osteoporozy" według feministycznej Centrum Zdrowia Kobiet. Jak w przypadku każdego leku, u niektórych kobiet może wystąpić reakcja alergiczna, i kobiety, które w ciążę podczas Depo Provera są na ryzyko przedwczesnego porodu.

Skutki uboczne

Przyrost masy ciała występuje u 70 procent kobiet stosujących Depo Provera. Ciężkie i nieregularne krwawienia, a także krwawienie w ogóle nie zostały zgłoszone przez niektórych kobiet. Inne kobiety zgłaszali bóle głowy, zmiany nastroju, nerwowość, uderzenia gorąca, osłabienie popędu płciowego, trądzik, bóle pleców, utratę włosów i tkliwość piersi.

Interakcje leków

Jak w przypadku każdego leku, należy poinformować lekarza, jeśli pacjent przyjmuje jakiekolwiek leki, przepisywane czy nie. Lekarz poinformuje Cię, jeśli istnieje ryzyko interakcji z innymi lekami, które mogą obniżać efekt Depo Provera.

Wady

Jedną z największych wad do Depo Provera jest fakt, że kobiety zgłosiły opóźnienia sześć do 18 miesięcy i dłużej na hormony wrócić do normy. Powoduje to poważne opóźnienia w płodności, co oznacza, może to potrwać dłużej dla kobiet w ciążę po raz spadając z Depo Provera.

Rozważania

Poinformować lekarza, jeśli w przeszłości problemy zdrowotne, krwawienie z pochwy lub podejrzewa, że ​​może być w ciąży. Poinformować lekarza, jeśli masz "choroby wątroby, choroby pęcherzyka żółciowego lub historię depresji", mówi Damski feministycznego Centrum Zdrowia.

Skutki uboczne Mercilon

Mercilon jest markowy pigułki antykoncepcyjne, które zawiera dwa leki, które hamują owulację w celu zapobiegania ciąży. Jak każde leki antykoncepcyjne, nie chroni przed ciążą i chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Opis i zastosowanie

Mercilon jest lek stosowany w celu zapobiegania ciąży. Mercilon jest 99 procent skuteczności w ciąży zapobiega gdy stosowany zgodnie z zaleceniami.

Efektywne składniki desorgestrel i etynyloestradiol, syntetyczne hormony stosowane do tłumienia jajeczkowania u kobiet. Aktywne hormony znajdują się w 21 miesięcy za 28 tabletek. Pozostałe siedem tabletek są tabletki placebo. Podczas 28th pigułka została podjęta, pacjent ma się rozpocząć nowe opakowanie tabletek.

Ryzyko sercowo-naczyniowe

Jak w przypadku wszystkich tabletek antykoncepcyjnych, zwiększone ryzyko wystąpienia zakrzepu krwi, udaru mózgu i / lub zawału serca są związane z wykorzystaniem Mercilon. Dowolny lek zwiększenie ilości estrogenu w ciele pacjenta stanowi podobnym ryzykiem sercowo-naczyniowym. Palenie biorąc Mercilon znacznie zwiększa ryzyko dla układu sercowo-naczyniowego, więc użytkownicy Mercilon zaleca, aby nie palić.

Mercilon nie powinna być spożywana przez pacjentów, którzy mają jakąkolwiek rodzaj zaburzeń krzepnięcia krwi, takich jak zakrzepica, zawał serca lub udaru mózgu, dowolnej postaci choroby wątroby, nowotwory wątroby, historią raka w narządach płciowych i piersi, krwawienie z pochwy nieznane pochodzenie, postęp cukrzycy z udziałem układu naczyniowego, lub podejrzewa się lub rozpoznano ciąży.

Skutki uboczne

Skutki uboczne Mercilon m.in. tkliwość piersi, bóle głowy, migreny, depresja, zmiany popędu płciowego, nudności, wymioty, zatrzymanie płynów, zmiany masy ciała, zmiany wydzielania i pochwy. Te działania niepożądane są uważane za niewielkie i zwykle ustępują w ciągu kilku pierwszych miesięcy biorąc Mercilon.

Ostrzeżenie

Pacjenci, u których wystąpią silne bóle nóg, zaburzenia oddychania lub wysypki skórne, należy przerwać stosowanie Mercilon i natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Rozważania

Wiadomo, że niektóre antybiotyki, leki ziołowe, suplementy, takie jak ziele dziurawca, a brakujące lub pomijania tabletek antykoncepcyjnych może prowadzić do ich uszkodzenia i może spowodować nieplanowanej ciąży. Ważne jest, aby wziąć Mercilon raz dziennie w tym samym czasie, w celu uzyskania maksymalnej ochrony przed niepożądaną ciążę.

Pigułki Mercilon w czasie, w którym można zrobić coś jeszcze sporadycznie, (czyli po przebudzeniu lub spania) mogą sprawić, że łatwiej jest pamiętać, aby wziąć pigułkę. W przypadku pominięcia tabletki, należy skonsultować się pamflet Mercilon do decydowania, co jest kolejnym sposobem działania będzie, i aby sprawdzić, czy są nadal chronione przed ciążą.

Skutki uboczne Skelaxin 800 mg

Skelaxin 800 mg to lek na receptę, który jest w postaci tabletek. Jest stosowany jest do leczenia, pomocy i zarządzania ból pleców i skurcze mięśni. Jest zwiotczający mięśnie, które jest często używane obok rozległego procesu leczenia, który obejmuje fizykoterapię i wystarczającą resztę. Tak jak w przypadku każdego innego rodzaju leków na receptę, istnieją pewne możliwe działania niepożądane, które mogą wynikać z korzystania Skelaxin 800 mg.

Częste działania niepożądane

Niektóre stosunkowo częste działania niepożądane Skelaxin 800 mg zastosowania obejmują senność, nudności, wymioty, zawroty głowy, zawroty głowy, drażliwość, nerwowość i niepokój. W ogólności, te efekty uboczne są traktowane jako niewielkie i ustępują same jak ciało dostosowuje się do leczenia Skelaxin.

Inne działania niepożądane

Niektóre inne, mniej częste działania niepożądane są również możliwe z Skelaxin 800 mg. Szczególnie rzadki efekt uboczny jest anafilaktoidalnej. Niektórzy ludzie mogą wystąpić żółtaczka i reakcję z układem odpornościowym, takie jak nadwrażliwość i wysypka. Ci, którzy wystąpią którekolwiek z tych działań niepożądanych należy poinformować lekarza tak szybko, jak to możliwe.

Interakcje leków

Interakcje leków mogą wystąpić, gdy więcej niż jeden lek jest przyjmowany w tym samym czasie. Mogą one prowadzić do szkodliwych skutków ubocznych, albo zmniejszyć lub zwiększyć skuteczność jednego lub więcej leków. Niektóre leki mogą powodować interakcje z Skelaxin 800 mg, w szczególności innych CNS (centralnego układu nerwowego) depresyjne, jak opioidy, benzodiazepiny i trójcykliczne antydepresanty.

Ostrzeżenia

Skelaxin 800 mg może zwiększyć wpływu alkoholu. Jeśli przyjmować z jedzeniem, leki mogą również zwiększyć depresji, zwłaszcza u osób w podeszłym wieku. Lek ma możliwość mieć wpływ na obie możliwości fizycznych i psychicznych, więc jest to bardzo ważne, że ci, biorąc Skelaxin być bardzo ostrożny i czujny podczas prowadzenia pojazdu lub obsługiwania ciężkich maszyn.

Kobiety w ciąży i karmiących

Nie wiadomo dokładnie, jakie działania niepożądane mogą wystąpić z kobietami w ciąży za pomocą Skelaxin 800 mg. Ponieważ nie wiadomo, czy lek może prowadzić do problemów rozwojowych z płodu, kobiety w ciąży powinny unikać leków. Ponadto, matki karmiące piersią powinny skonsultować się z lekarzami, rozważając lek, jak nie wiadomo, czy lek przenika do mleka kobiecego (co mogłoby przynieść szkodę dla dziecka).

Jakie są skutki uboczne The Day After Pill?

Dzień po pigułki lub rano po pigułki, często sprzedawane pod markami Plan B i Dalej Choice, antykoncepcji awaryjnej jest używana w celu zapobiegania niechcianej ciąży. To musi być zrobione z 72 godzin od stosunku płciowego bez zabezpieczenia, zgodnie z Mayo Clinic.

Jak to działa?

Rano po pigułki albo zapobiec spermy z dotarciem do jaj i nawożenia, zapobieganie implantacji zapłodnionego jaja lub zapobiegania jajniki od uwolnienia komórki jajowej do zapłodnienia.

Rodzaje

Niektóre rano po pigułki, w tym Plan B, tylko zawierają lewonorgestrel hormonu. Inne zawierają zarówno estrogen i progestagen. Oba są podobne do zwykłych pigułek antykoncepcyjnych wyjątkiem zawierają wyższe dawki hormonów.

Częste działania niepożądane

Najczęstszymi działaniami niepożądanymi są nudności i wymioty. Może również powodować bolesność piersi, zmiany cykli menstruacyjnych, zawroty głowy, bóle głowy i zmęczenie. Nie są przedstawione żadne poważne efekty uboczne.

Interakcje leków

Stosowanie barbituranów, niektórych leków anty-zajęcia lub niektórych hormonów wzrostu może obniżyć skuteczność rano po pigułki. Należy poinformować lekarza o wszelkich leków i suplementów, które zażywasz.

Środki ostrożności

Leki te nie powinny być podejmowane przez osoby w wieku poniżej 17 bez recepty. Testy mogą być wykonywane w celu określenia bezpieczeństwa tego leku dla osób chorych na cukrzycę.

Skutki uboczne zewnątrzoponowego szyjki macicy

Znieczulenie zewnątrzoponowe szyjki macicy są stosowane do leczenia bólu, który może pochodzić z pracy lub porodem. Paraliżujący lek jest wstrzykiwany do przestrzeni zewnątrzoponowej i pozwala matce mieć niemal bezbolesne porodu.

Przecieki

Płynu rdzeniowego lub krwi może uciec do przestrzeni zewnątrzoponowej, jeśli opona jest przebita przez igłę. Jeśli to nie rozwiązuje na własną rękę, lekarz może zająć trochę krwi z ręki lub nogi i wstrzyknąć go do miejsca, aby zatrzymać wyciek.

Ból głowy

Jeżeli wyciek płynu dzieje, kręgosłupa ból głowy będzie prawdopodobnie prowadzić. Może pojawić się rozdzierający ból głowy, który nie znika z lek przeciwbólowy i nie może być w stanie poruszać swój kark więcej niż kilka centymetrów iz powrotem.

Zakażenie

Teraz, że bakterie ma sposób aby dostać się do tego zazwyczaj zamknięte strefy, może spowodować zakażenie. Jest to rzadkie powikłanie, ale jeśli to się stanie, to może pojawić się zapalenie opon mózgowych lub zewnątrzoponowego ropnia.

Uszkodzenia nerwów

Uszkodzenie nerwów jest jednym z rzadkich powikłań znieczulenia, może jednak prowadzić do wielu miejscach z utratą czucia do śmierci, jeśli nie dzieje.

Ostrzeżenie

Znieczulenie zewnątrzoponowe nie powinny być używane, jeśli nie są w aktywnej pracy (mniej niż 5 centymetrów rozszerzone), jeśli masz infekcję we krwi lub z powrotem, jeśli w ostatnim czasie wykorzystane leki przeciwzakrzepowe, lub jeśli masz niskie liczby płytek krwi.

Skutki uboczne zewnątrzoponowego wstrzykiwań szyjki

Szyjnych zewnątrzoponowego zastrzyki są stosowane w leczeniu niektórych rodzajów przewlekłego bólu szyi. Lek jest wstrzykiwany do miejsca, nadtwardówkowego, otaczającej opony twardej w rdzeniu kręgowym. Ponieważ nerwy szyjki są podłączone do rdzenia kręgowego, co pomaga zmniejszyć lub złagodzić ból.

Krwawienie lub wyciek płynu

Jeżeli opona została przypadkowo przebita, krew lub płyn może wyciekać do przestrzeni zewnątrzoponowej. To rzadkie powikłanie zwykle postanawia na własną rękę w ciągu kilku dni lub tygodni, ale jeśli nie, zewnątrzoponowe poprawka może być wykonana. Krew pobrano z kończyny i wstrzyknięto do przestrzeni nadtwardówkowej zatrzymania wycieku.

Ból głowy lub kręgosłupa sztywnością karku

Wyciek płynu może doprowadzić do bólu głowy i kręgosłupa sztywność karku. Pacjent może mieć stałą ból, który nie jest zastąpiony przez leki przeciwbólowe i / lub nie jest w stanie poruszać się szyjkę więcej niż kilka centymetrów, zwłaszcza z boku na bok.

Zakażenie

Od chronione miejsca został otwarty, może się zarazić. To rzadkie powikłanie może powodować ropień lub zapalenie opon mózgowych zewnątrzoponowego. Kilka przypadków odnotowano u chorych na cukrzycę.

Uszkodzenia nerwów

Uszkodzenia nerwów jest rzadkie, ale mogą być śmiertelne. Każdy przypadek jest inny; Prognoza może być w zakresie od silnika i utraty czucia w kończynie na uraz rdzenia kręgowego, co może prowadzić do uszkodzenia mózgu i / lub śmierci.

Krwiak

Krwiak jest rzadkim powikłaniem, które prowadzą do quadriplegia, co jest jeszcze rzadsze. W nielicznych odnotowanych przypadkach pacjenci byli na antykoagulantów i wykonane co najmniej pewne ożywienie po dekompresji chirurgicznej.

Skutki uboczne progestagenów

Progesteron jest hormonem, który występuje naturalnie w organizmie. W syntetycznej postaci, można go nazwać progestyny ​​lub progestagenu. Zarówno naturalny progesteron i syntetyczny progestagen może powodować działania niepożądane. Mogą to być pogorszenie objawów depresji i zmiany poziomu cukru we krwi. Może też czujesz senność niż normalnie. Ponadto, można zobaczyć oznaki dominacji estrogenu i być bardziej podatne na problemy spowodowane przez wzrost bakterii Candida.

Nasilenie depresji

Po progestagen stosuje się bez estrogenów, jak w przypadku korzystania Depo-Provera, jeśli są podatne na depresję lub doświadczania klinicznych objawów depresji, to może się pogorszyć. Może być konieczne dostosowanie dawkowania tak, że objawy depresji są lepiej kontrolowane.

Zmiany stężenia cukru we krwi

Hormonalne schematy mogą spowodować niższe odczyty poziomu glukozy we krwi na czczo. To może być dobra rzecz, zwłaszcza jeśli masz problemy z podwyższonym poziomem cukru we krwi lub jeśli masz cukrzycę. Biorąc jednak sam progestagen Wykazano powodować wzrost poziomu cukru we krwi.

Jeśli tak się stanie i już jesteś na cukrzycę, może się okazać, że trzeba dostosować dawki insuliny lub może nawet zacząć przyjmować insulinę, jeśli wcześniej nie było. Ponadto, jeśli są uważane przedcukrzycowym lub z ryzykiem cukrzycy, może to spowodować swoje czynniki ryzyka zarażenia cukrzycę rośnie.

Zwiększona senność

Korzystanie progestagen może spowodować, że poczujesz senność niż normalnie, nawet jeśli otrzymujesz taką samą ilość snu każdej nocy. Dzieje się tak dlatego, że obniża się regulację receptorów estrogenowych. Twój mózg potrzebuje odpowiedzi spowodowanych przez te receptory do produkcji serotoniny.

Jeśli tak się stanie, może być konieczne dostosowanie dawki mają nieco mniej i wziąć aż twoje ciało dostosowuje się do niego, a zwiększona senność zniknął lub zmniejszył.

Dominacja estrogenu

Po pierwszym zażyciem progestagen, można zauważyć objawy dominacji estrogenu, zwłaszcza w ciągu pierwszych dwóch tygodni. Te objawy mogą obejmować bóle głowy, zatrzymanie płynów i obrzęk piersi.

Dzieje się to dlatego, że receptory estrogenowe są odpowiedzi na progestagenu i odzyskaniu uczulenie. Może to być wspólne zwłaszcza jeśli zostały progestagen niedoborem wielu lat.

Wzrost Candida

Candida bakteria występuje w przewodzie pokarmowym. Zbyt dużo progesteronu może powodować białe krwinki, które hamują rozwój Candida, które mogą powodować żołądek do wzdęcia i wzrost gazów jelitowych występuje. Możesz również umowy drożdże z powodu zmniejszonej ilości anty-Candida białe krwinki.

Objawy jelitowe z nadmiaru Candida może być traktowane przez eliminację produktów zbożowych z diety na około dwa tygodnie. Drożdże zakażenia mogą być leczone albo receptę lub over-the-counter zabiegi.

Efekty uboczne kortyzon

Kortyzon jest kortykosteroid stosowany w leczeniu ciężkich alergie, zapalenie stawów, choroby skóry, toczeń rumieniowaty, łuszczyca i choroby oddechowe. Lek działa poprzez hamowanie uwalniania substancji w organizmie, które powodują stan zapalny i obrzęk. Podobnie jak w przypadku większości leków steroidowych, istnieje szereg skutków ubocznych związanych z użyciem tego środka.

Częste działania niepożądane

Jak wspomniano, istnieją pewne skutki uboczne związane z zastosowaniem leku. Niektóre z tych działań niepożądanych należą zmiany nastroju, trądzik, bezsenność, zwiększone pocenie się, zawroty głowy, senność, ból głowy, suchość skóry, ścieńczenie skóry, wzdęcia, nudności, ból żołądka i zmian w miejscu tkanki tłuszczowej. Podczas gdy są one uważane za najczęstsze działania niepożądane związane ze stosowaniem kortyzon, tylko one dotyczą niewielkiej liczby użytkowników.

Poważne skutki uboczne

Niestety, istnieje również szereg poważnych skutków ubocznych związanych z użyciem tego leku. Niektóre z tych działań niepożądanych, m.in. szybki przyrost masy ciała, problemy z widzeniem, ciężka depresja, drgawki, duszność, krwawe stolce, odkrztuszanie krwi, małe stężenie potasu, bardzo wysokie ciśnienie krwi i zapalenie trzustki. Te działania niepożądane są bardzo rzadkie i nie wpływają na dużą ilość użytkowników.

Ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa

Kortyzon został znany powodować zawroty głowy i senność, zwiększone w użytkowników i to jest wysoce zalecane, aby użytkownicy nie działają wszelkiego rodzaju maszyn (w tym samochodów) podczas stosowania tego leku. Nie należy stosować tego leku w przypadku uczulenia na kortyzon lub jeśli masz zakażenie grzybicze w dowolnym miejscu ciała. Steroidowe leki mogą osłabiać układ odpornościowy organizmu. W wyniku, zaleca się, że z dala od każdego, z choroby lub choroby w trakcie leczenia.

Wykorzystanie

Zawsze używaj kortyzon dokładnie jak to było przepisane przez lekarza i nigdy nie w dawkach, które przekraczają to, co zostało zalecane na etykiecie. Preparaty podaje się w postaci wstrzyknięcia powinno być przeprowadzane przez personel medyczny w warunkach medycznych. Kortyzonu daje użytkownikom poczucie bezbolesności w obszarze zagrożonym, ale mięsień jest nadal podatny na uszkodzenia. Zaleca się leczenie na tym terenie (nie ważne jak Uzdrowienie może to uczucie), jak gdyby nadal rannych.

Ostrzeżenie

W przypadku wystąpienia któregokolwiek z wyżej wymienionych objawów, należy natychmiast skontaktować się z miejscowym lekarzem.

Jeśli istnieje podejrzenie przedawkowania, należy skontaktować się z lokalnym centrum zatruć i udać się bezpośrednio do najbliższego pogotowie.

Kortyzon jest przeznaczona do łagodzenia stanów zapalnych i nie tylko powinny być wykorzystywane do żadnych innych uwarunkowań medycznych, chyba specjalnie przepisane przez lekarza.

Negatywnych skutków ubocznych pigułek antykoncepcyjnych

Dla wielu kobiet, doustne środki antykoncepcyjne wydają się najbezpieczniejsze i najbardziej niezawodną formę kontroli urodzeń. Ogólnie rzecz biorąc, robią świetną robotę zapobiegania ciąży i zostały zbadane więcej niż jakikolwiek inny lek dzisiaj na rynku. Jednakże, kobiety powinny także rozumieć wady i skutki uboczne przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych, aby mogli dokonać w pełni świadomą decyzję o ich wykonaniu.

Kto powinien ich unikać

Kobiety, które nie powinny trwać tabletki antykoncepcyjne to tych, którzy mieli łagodne choroby piersi lub w rodzinie raka piersi. Kobiety, które nie miały ich pierwsze dziecko do 35 roku życia lub tych, którzy są po 45 i nadal miesiączki nie powinny brać pigułki antykoncepcyjne. Kobiety, które są w ciąży lub które doświadczają nieprawidłowe krwawienie z pochwy, nie powinny brać pigułki antykoncepcyjne.

Gdy którykolwiek z następujących schorzeń są obecne, należy powiadomić lekarza przed przepisaniem pigułki: astmę, wysokie ciśnienie krwi, nerek, wątroby lub serca, udar mózgu lub choroby napady.

Częste działania niepożądane

Mając na bóle głowy i zawroty głowy lub lightheaded powszechnie zgłaszane. Wzdęcia, nudności i ogólny rozstrój żołądka może również wystąpić.

Pigułki antykoncepcyjne, które zawierają duże ilości estrogenów były znane spowodować niejednolity ciemnienie skóry zwanej melasma. Wystawiania skóry na działanie promieni słonecznych może pogorszyć ten stan.

Ci, którzy są krótkowidzem lub nosić soczewki kontaktowe mogą zauważyć pogorszenie ich wizji, jak pigułki antykoncepcyjne mogą powodować tolerancja soczewek, aby zmniejszyć.

Podwyższone Zagrożeń dla Zdrowia

Palenia papierosów i biorąc tabletki antykoncepcyjne nie idą w parze. To znacznie zwiększa ryzyko rozwoju chorób serca, udaru mózgu i raka.
Według dr Andrew Weil, ważne jest uświadomienie, że podwyższone poziomy estrogenu we krwi "sprzyjają rozwoju nowotworów sutka i układu rozrodczego, ponieważ estrogeny stymulują komórki z tych tkanek, które dzielą się i ulegają proliferacji."

Interakcje leków

Wiele rodzajów leków mogą zmniejszać skuteczność środków antykoncepcyjnych przez zmniejszenie ilości hormonów w organizmie. Użyj drugorzędną formę antykoncepcji, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z następujących leków: leków, takich jak antybiotyki, sulfonamidy i tetracykliny, penicyliny. Leki podejmowane podczas leczenia HIV, beta-blokery, leki napadowe i ziołowych ziele dziurawca mogą również przedstawić podwyższone ryzyko ciąży podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych.

Ostrzeżenie

Natychmiast powiadomić lekarza, jeśli wystąpi którykolwiek z następujących objawów: ból w klatce piersiowej, duszność, nagły silny ból głowy, ból pachwiny lub łydki, osłabienie lub mrowienie w rękach i nogach, zażółcenie oczu lub skóry, lub pojawienie guzek w okolicy piersi.

Skutki antykoncepcji Shots

Antykoncepcyjnej można teraz osiągnąć poprzez szczepienia. Te zdjęcia są wykonane co 12 tygodni i zapobiec koncepcję dla tego okresu time.The strzałów antykoncepcyjne są za udane, z ciąży występujące mniej niż 1 procent przypadków.

Fakty

Istnieją dwa rodzaje zdjęć. Jeden z nich polega na blokowaniu sygnału z gruczołu przysadkowego, który prowadzi do wydzielania gonadotropin. Drugi zawiera hormonów.

Rodzaje

Strzały antykoncepcyjne są sprzedawane pod markami Depo-Provera i Lunelle. Depo-Provera jest zazwyczaj raz na trzy miesiące; Lunelle przyjmuje się raz w miesiącu. Oba są certyfikowane przez FDA i może być podawany tylko przez uprawnionego pracownika służby zdrowia.

Efekty

Kiedy bloki Depo-Provera gruczoł przysadki sygnały, brak gonadotropin powoduje, że mieszki włosowe jaj w jajnikach nie dojrzewają, co zapobiega owulacji. Jeżeli nie występuje owulacja, ciąża nie występuje.

Lunelle zawiera te same hormony znajdujące się w pigułki antykoncepcyjne, ale jest wstrzykiwany. Strzał działa jak pigułki przez zmiany poziomu estrogenów i progesteronu.

Korzyści

Depo-Provera zapobiega okresy u niektórych kobiet podczas biorą strzały. Z tego powodu wiele kobiet preferuje ten konkretny strzał. Lunelle oferuje kobietom takie same korzyści jak pigułki --- Brak ciąży i mniej ciężkich okresach.

Rozważania

Jest szansa, że ​​nie będzie w stanie zajść w ciążę od razu po zatrzymaniu Depo-Provera. Średni czas przed poczęciem jest zazwyczaj 10 miesięcy, choć niektóre kobiety miały tak długo, jak 18 miesięcy. Z tego powodu, jeśli chcesz zajść w ciążę w ciągu roku od zaprzestania Depo-Provera należy rozważyć inną metodę kontroli urodzeń. Ten problem nie występuje w Lunelle. Owulacja występuje zwykle po tym, jak miał trzy okresy po zatrzymaniu Lunelle.

Ostrzeżenia

Depo-Provera, zarówno i Lunelle mieć skutki uboczne, a niektóre z nich mogą być poważne, z których większość jest zakrzepy. Ponadto, jeśli używasz Depo-Provera, zgłosić tworzenia się grudek w piersi podczas stosowania tego leku, jak również wszelkie bóle w klatce piersiowej, silny ból brzucha lub inne poważne objawy, które wcześniej nie istniało.
Lunelle może spowodować nasilenie objawów u kobiet, które już doświadczają depresji. Depo-Provera nie ani Lunelle będzie zapobieganie chorobom przenoszonym drogą płciową.

Podstawowe fakty o antykoncepcji

Antykoncepcyjne są dostępne zarówno dla mężczyzn jak i kobiet. Para, która jest aktywna seksualnie może zapobiec ciąży poprzez stosowanie środków antykoncepcyjnych. Antykoncepcyjne mogą dać pary wyzwolenie do podejmowania aktywności seksualnej, podczas gdy drastycznie zmniejszając ryzyko ciąży.

Rodzaje

Najpopularniejsze rodzaje metod antykoncepcji są antykoncepcyjny, iniekcji antykoncepcyjne, wkładki (wkładka domaciczna), metoda barierę, plaster antykoncepcyjny, Spermicydy i wycofanie.

Skuteczność

Zgodnie z Planned Parenthood, ZPD jest ponad 99 procent skuteczności. Do wstrzykiwania i ustne, plaster metody antykoncepcji są od 92 do 98 procent skuteczności. Metody barierowe są od 75 do 85 procent skuteczności i Spermicydy i wycofanie się około 70 procent skuteczności.

Rozważania

Rozważyć połączenie dwóch lub więcej metod (np doustny środek antykoncepcyjny i metody mechaniczne) antykoncepcji minimalizuje ryzyko ciąży.

Ostrzeżenie

Doustne środki antykoncepcyjne, że opóźnienie cyklu miesiączkowego przez trzy miesiące lub więcej (Yasmin, Quasense i Seasonique) może powodować niebezpieczne skutki uboczne, takie jak udar mózgu, krzepnięcia krwi i przedłużone okresy, które mogą ostatnich trzech tygodni lub więcej.

Plan B

Można wziąć pigułkę Plan B do 72 godzin po niezabezpieczonym stosunku, aby zapobiec ciąży. Plan B jest antykoncepcji awaryjnej, która jest dostępna dla kobiet w wieku 17 lub starszych bez recepty w aptekach.

Wczesne Leczenie Parkinsona

Choroby Parkinsona prowadzi do postępującego spadku kontroli mięśni spowodowane utratą komórek wytwarzających dopaminę chemiczną mózgu. Chociaż wczesne objawy choroby Parkinsona są na ogół łagodny, mogą nadal być kierowana terapii lekowych.

Amantadinę

Lekarze mogą przepisać lek przeciwwirusowy amantadynę w leczeniu drżenia jego najwcześniejszych etapach, zgodnie z Mayo Clinic i Medline Plus.

Skutki uboczne

Skutki uboczne amantadyną obejmują obrzęk w okolicy kostek i fioletowym skóry. Mayo Clinic informuje, że amantadinę przewiduje jedynie zwolnienie z drżeniem w krótkim okresie.

Leki antycholinergiczne

Antycholinergiczne, leki, które blokują działanie o nazwie chemicznej mózgu acetylocholiny są stosowane na początku leczenia choroby Parkinsona, według Medline Plus.

Ostrzeżenie

Antycholinergicznych mogą prowadzić do poważnych skutków ubocznych, takich jak zamieszanie i tego leku i nie może zapewnić wiele korzyści dla osób z chorobą Parkinsona, według Mayo Clinic.

Rozważania

Nie ma lekarstwa na chorobę Parkinsona, a Mayo Clinic informuje, że leki nie działają, jak również w czasie walki z chorobą.

Jakie są zabiegi na mrowienie?

Mrowienie jest nieprawidłowe odczucie, które mogą występować w wielu różnych części ciała, mogą być dołączone drętwienie i mogą być spowodowane underlying schorzenia. Lekarz może leczyć mrowienie traktując przyczynę czucia.

Cukier we krwi

Według amerykańskiego National Library of Medicine, mrowienie może wystąpić u osób z cukrzycą, które nie są kontrolowane. Lekarz może przepisać leki i inne środki kontroli cukru we krwi, aby pomóc diabetyków złagodzić mrowienie.

Witaminy

Osoby z niskim poziomem witaminy B12 i innych witamin może wystąpić uczucie mrowienia. Lekarze mogą zalecić witaminy poprawić poziom witaminy i zmniejszyć mrowienie.

Leki

Niektóre leki mogą powodować mrowienie i inne skutki uboczne. Lekarz może zmienić leki na receptę lub zmian u pacjenta, aby zmniejszyć skutki mrowienia.

Samej pozycji

Ludzie mogą doświadczać mrowienie nóg lub innych części ciała, z pozycji siedzącej lub stojącej, w tej samej pozycji przez dłuższy okres czasu. Osoba może zmniejszyć mrowienie poprzez zmianę pozycji i porusza kończynami okresowo.

Ciśnienie kręgosłupa

Nieprawidłowe ciśnienia rdzenia może powodować zaburzenia takie jak przepukliny dysku, który może powodować uczucie mrowienia w różnych częściach ciała. Lekarz może chirurgicznie poprawić przepuklina dysku do zwolnienia mrowienie.