Digidexo.com

bol.szyjki macicy

Choroby szyjki macicy Spondylotic

Szyjki macicy choroba spondylotic, znany również jako szyjnego kręgosłupa, to eleganckie określenie na łatwe do zrozumienia stanu. Z biegiem czasu, kości w szyjce ścierania, powodując objawy związane z kręgosłupa szyjnego. W większości przypadków mogą być leczone za pomocą prostych metod, chociaż w niektórych przypadkach przejść do punktu, w którym jest potrzebna operacja rekonstrukcji kręgosłupa.

Definicja

Kręgosłupa szyjnego jest pojęciem ogólnym dla zwyrodnienia kręgosłupa w szyi (które są znane jako kręgów szyjnych). To zużycie może mieć wpływ na kręgi, powodując ostrogi kości, i ma również wpływ na szyjki płyty, które działają jako podkładki między każdym kręgu. Te zmiany w strukturze szyi może uciskać nerwy, powodując ból i utratę czucia w szyi, barków i ramion, w ciężkich przypadkach, niebezpiecznych powikłań.

Przyczyny

Numer jeden przyczyną szyjnego kręgosłupa starzeje się - w czasie, kości naturalnie zużywają się. Warunkiem jest największy wpływ na ludzi, ponad 40, choć ludzie mają tendencję do rozwijania szyjny kręgosłupa wcześniej niż kobiety. Jeśli mieszkasz na tyle długo, prawdopodobnie będziesz doświadczać pewnego stopnia szyjnego kręgosłupa - 70% kobiet i 85% ma objawy kręgosłupa szyjnego w wieku 60 lat - choć nie każdy cierpi z tego bolesne objawy zwyrodnienia. Poprzedni uraz szyi może sprawić, że bardziej narażone na rozwój raka szyjki spondylozy.

Objawy

Ludzie z szyjnego kręgosłupa mogą wystąpić bóle głowy (zwykle w tył głowy), ramię i ból barku, mrowienie lub drętwienie i sztywność karku. Mogą one mieć także brak równowagi i, w niektórych przypadkach, utrata jelita lub kontroli moczowego. Refleks i koordynacja może być ograniczona.

Leczenie

Niektóre przypadki szyjnego kręgosłupa oraz odpowiedzieć na proste leczenie, takie jak korzystanie z ponad-the-counter leki przeciwbólowe, noszenie klamrach szyi, i robi ćwiczenia fizyczne terapii wzmocnić mięśnie szyi. Bardziej zaawansowane przypadki mogą wymagać okresów leżenia w łóżku i trakcji w celu zmniejszenia nacisku na kręgosłup. Zastrzyki steroidowe mogą również pomóc złagodzić ból, wraz z zwiotczających.

Chirurgia

Jeśli ból kręgosłupa szyjnego nie jest wspomagany przez innych zabiegów lub jeśli stan będzie zaawansowany i zaczyna powodować znaczne osłabienie rąk i nóg, operacja może być konieczne. Podczas zabiegu, przepuklina dysków i ostrogi kostne są usuwane. Czasami chore kręgi są usuwane i szyi zrekonstruowane kości pobrane z innych części ciała lub implantu wykonanym z kości i metalu. Chirurg może także usunąć odpoczynku kości nad kanału kręgowego.

Jak leczyć szyjki macicy radikulopatia powodu kości ostrogi

Radikulopatię szyjki macicy jest zasadniczo pochwycona nerwu z powodu jakiegoś nacisku wzdłuż kręgosłupa szyjnego, który składa się z pierwszych siedmiu kręgów począwszy od podstawy czaszki i tworzące całość z karku osoby. W przypadku ostrogi kości, ciśnienie to będzie najprawdopodobniej wynikiem degeneracji. Czasami, gdy osoba doświadcza degeneracji wzdłuż tego obszaru ciała, ostroga kości ostatecznie tworzą. Jak ostroga kości robi się coraz większy, to może zacząć stawiać nacisk na nerw, aż staje się podrażniona i stan zapalny. To może następnie zidentyfikować fizycznej reakcji w każdym obszarze ciała gdzie nerwowych byłoby niemożliwe, tym szyi, ramieniu, ramię lub nawet ręcznie. Niektórzy ludzie odczuwają ból i drętwienie. Inni mogą czuć osłabienie lub zahamował refleks. To naprawdę zależy od osoby, jak radikulopatia szyjki macicy będzie ich dotyczyć. Chociaż objawy i ich natężenie może być inna w każdym, większość ludzi w leczeniu tej choroby, względnie ten sam sposób.

Instrukcje

skonsultować się z lekarzem. Aby prawidłowo traktować radikulopatię szyjki macicy, należy najpierw umówić się na spotkanie z lekarzem. Może ustalić, który nerw jest dotknięte ostrogi kości i określić odpowiednią metodę leczenia.

Zainwestuj w "kołnierz szyjki macicy", która jest ocieplana urządzenie, które owija się wokół szyi, aby unieruchomić ruch. Gdy szyjka jest utrzymywany przez jeden do dwóch tygodni, dotknięte nerwów widać zmniejszenie stanu zapalnego, co obniżyłoby zarówno podrażnienia i bólu.

Uruchom za pomocą over-the-counter lek przeciwbólowy, jak ibuprofen czy aspiryna. Oba leki bez recepty może pomóc złagodzić niektóre z bólu jesteś przeżywa i często może być stosowany z innymi lekami na uśmierzenie bólu. Oczywiście, należy porozmawiać z lekarzem przed zmieszaniem żadnych leków.

Pobierz receptę na łagodnym leków przeciwbólowych. Choć leki nie koniecznie leczyć radikulopatię szyjki macicy, mogą, zgodnie z University of Maryland Medical Center, zmniejszyć stan zapalny i pomóc ból leczenia, które jest ważnym elementem leczenia tej choroby.

Porozmawiaj z lekarzem o zewnątrzoponowego sterydowych zastrzyków. Niektóre osoby radikulopatia szyjki się rzeczywiste korzyści steroidowych zastrzyków, jak będzie to działało jako "nerwu bloker" powoduje zmniejszenie bólu.

Czy ostrogi kości usunięte operacyjnie. Podczas gdy większość ludzi będzie widać pozytywne rezultaty już w drodze leczenia opisanych, niektóre osoby mogą potrzebować, aby przejść chirurgii mieć ostroga kości usunięte.

Wskazówki

  • Chirurgia dla kości ostrogi jest zwykle zrobić, gdy ból nie zmniejsza się od "zwykłej" i leczenia objawy nasilą się, jak ból staje się przewlekły, osłabienie pogarsza lub zanik mięśni zaczynają.

Jak spać z szyjki macicy Collar

Większość pacjentów kończy się w kołnierz szyjki macicy z powodu urazów szyi lub operacji. Spanie może być wyzwaniem. Chociaż kołnierz szyjny utrzymuje szyję umieszczone w odpowiednim ustawieniu, to nie jest stanowisko większość ludzi spać i może mieć jakieś problemy z uzyskaniem wygodne. Kluczem do śpi wygodnie jest dostosowanie reszty ciała tak, że pasuje do dostosowania swojej szyi.

Instrukcje

Skonsultuj się z lekarzem, aby zobaczyć, że ma specjalne instrukcje dotyczące spania w swoim kołnierzem szyjnym.

Użyj miękkiej poduszki szyjki macicy zamiast pełnego kołnierza szyjnego tylko jeśli masz pozwolenie swojego lekarza, aby to zrobić. Miękkie poduszki mają tendencję do snu bardziej wygodne, ale pozwalają również ruch szyi - podczas gdy pełna kołnierz unieruchamia cię całkowicie. Więc będziesz używać wyłącznie miękką poduszkę jeśli jest odzwyczaić pełny kołnierz i szyi toleruje jakiś ruch.

Spróbuj spać w leżaku, który jest umieszczony większość lub wszystkie z drodze powrotnej.

Umieść cienką poduszkę pod ramiona jeśli śpi w łóżku. To będzie prawdopodobnie bardziej komfortowe niż próbuje spać z stos poduszek opierając cię, jak poduszka pozwala szyi przedłużyć w wygodnej pozycji.

zwinąć ręczniki i umieścić je na szyi, po obu stronach głowy, lub pod ramiona jako niezbędne, aby pomóc dostać się do wygodnej pozycji i tam pozostać. Działa to, czy śpisz w łóżku lub krześle.

Umieść poduszkę między kolana, jeśli śpisz na boku. Pomoże to utrzymać cały kręgosłup dostosowane szyi i zmniejszenie stresu na organizm. Jeśli śpisz na plecach, spróbuj umieścić poduszkę pod kolana.

Jak leczyć szyjki macicy radikulopatia

Kręgów szyjnych, które znajdują się w szyi nosić impulsów nerwowych i wiadomości w dół ramiona i w Twoje ręce. Gdy trwałe uszkodzenia jednego z dysków szyjnych, może czuć się szereg różnych objawów w twoich ramionach i rękach, w tym ból lub uczucie mrowienia, które nazywa się choroba korzeni nerwowych szyjnego. Jak American Academy of Surgeons ortopedyczne (AAOS) wyjaśnia, istnieje kilka sposobów, w którym do leczenia radikulopatię szyjki macicy, które nie muszą zawierać operację (patrz źródła).

Instrukcje

Zwolnij i odpocznij, jeśli cierpią z powodu objawów radikulopatia szyjki macicy. Nawet zwykłe, z dnia na dzień działalności może być zbyt wiele dla dysków do obsługi, jeśli ranny siebie. Potrwać kilka dni, aby odpocząć i pozwolić nerwy uspokoić.

Wear klamrach szyi, zwany także kołnierz szyjny, jeśli lekarz sugeruje jeden. Ten miękki klamra pomaga utrzymać głowę wciąż tak podrażnienie nerwów może ustępują.

Weź NLPZ (niesteroidowe leki przeciwzapalne), takie jak naproksen lub ibuprofen dla złagodzenia bólu. Ten rodzaj leczenia jest oferowany w ponad-the-counter i recepty mocnych i będzie utrzymywać stan zapalny w zatoce.

Poproś o skierowanie do fizjoterapeuty. Dowiesz się, ćwiczenia rozciągające, aby pomóc wzmocnić mięśnie szyi i plecach. Możesz mieć inne rodzaje terapii na szyi, jak również pomóc w procesie leczenia, takie jak stosowanie opakowań temperaturami.

Zaakceptuj fakt, że operacja może być wymagane w niektórych poważniejszych przypadkach radikulopatii szyjki macicy. Chirurgia skorygować problemy z przepukliną dysków lub zwężenie kanału kręgowego, które prowadzą do radikulopatii szyjki macicy jest zwykle rozpatrywane tylko po niepowodzeniu innych metod leczenia.

Urazy szyi szyjki macicy

Określenie "szyjki" odnosi się do obszaru wyjściowego kręgosłupa u podstawy czaszki, i składa się z 7 kręgów oraz 8 par rdzeniowych. Są dom kręgi kręgosłupa i ochrona szyi i pozwolić, aby przejść od przodu do tyłu, na boki, a w rotacji. Obszar szyjki macicy składa się również z mięśni, więzadeł i ścięgien. Wraz z nerwów, że części szyjki macicy szyi są odpowiedzialne za ruch i funkcji w obrębie głowy i szyi, klatki piersiowej i ramion. Ze względu na delikatną naturę odcinka szyjnego kręgosłupa, urazy szyjki macicy może wystąpić szyi.

Whiplash

Whiplash jest uraz, który występuje, gdy szyja podlega nagłym ruchu wstecz-i-dalej, często w wyniku zderzenia samochodu w tył. Normalny krzywizny szyi i górnej części pleców jest wyciągnięta z wyrównania, a mięśnie i więzadła są hiper-rozszerzony, lub nadmiernie. Powoduje to uszkodzenia, które mogą się manifestować jako mrowienie, drętwienie, skurcze mięśni, sztywność i ból w szyi i górnej części pleców. Ciężkie Whiplash może również doprowadzić do uszkodzenia płyt, więzadeł, mięśni i ścięgien. Jednak większość osób odzyskać z czasem.

Złamania

Urazy szyjka szyjki macicy, które powodują pęknięcia jednego lub więcej kręgosłupa szyjnego, są większe, ponieważ mogą one prowadzić do porażenia i śmierci. Złamania są zwykle wynikiem poważnego urazu szyi, które jest spowodowane przez upadek, nagłego i gwałtownego skręcania szyi lub uderzenia w głowę. Osoby najbardziej narażone na ryzyko złamań szyjki są ci, którzy już cierpią z powodu schorzeń zwyrodnieniowych, które osłabiają struktury szyi, tych, którzy uprawiają sporty kontaktowe, takie jak piłka nożna, i tych, którzy nie noszą pasów bezpieczeństwa podczas jazdy.

W przypadku podejrzenia rozerwaniu szyjka powinny zostać unieruchomione tak, że lekarz może ocenić i rentgenowskie. Dodatkowe badania neurologiczne, jak MRI, można zamówić, jak również. Drobne pęknięcia mogą być leczone pacjenta noszenie klamrach szyjki macicy dla 6 do 8 tygodni, z bardziej rozległych obrażeń wymagających operacji i pełnego unieruchomienia, aż pęknięcie jest uzdrowiony.

Styl życia

Podczas szyjki Obrażenia poniesione od codziennego życia nie może być tak, jak nagle występujących złamań kręgosłupa szyjnego lub karku, nadal mają wpływ na zdrowie i dobre samopoczucie w odcinku szyjnym kręgosłupa. Mający złą postawę, prowadzenia zbyt dużej wagi i słabe mięśnie brzucha może ciągnąć i odkształcenia struktury szyi. Podobnie czuje emocjonalnie napięta lub zestresowany może spowodować dosłowny ból w szyi.

Wiek

Proces starzenia może prowadzić do urazów szyjki szyjki jak chrząstki, stawów i mięśni osłabienia. Zapalenie kości i stawów jest chorobą, w której chrząstki rozkłada się w czasie, dzięki czemu przeguby bardziej podatne na uszkodzenia. W czasie choroby zwyrodnieniowej stawów, małe kości ostrogi formularz na odcinku szyjnym kręgosłupa i powodować obniżenie sprawności ruchowej oraz zwiększenie bólu. Zwężenie kanału kręgowego jest, wywołane przez zwężenie przejścia przez które podróżują nerwów rdzeniowych. Nerwy się sprężone, które mogą powodować ból, mrowienie i drętwienie. Choroba zwyrodnieniowa występuje, gdy dysk dyski między kręgami odwodnić, tracą swoją sprężystość, a następnie wybrzuszenie lub Zostań przepuklina.

Porady

Aby uniknąć lub zmniejszyć swoje szanse na uszkodzenia szyjki macicy szyi, ćwiczyć rozciąganie szyi przez cały dzień, a szczególnie przed treningiem. Unikaj spania na brzuchu, tak, że zakłóca kręgosłup. Podczas pracy przy biurku, należy umieścić komputer bezpośrednio przed sobą, tak, że nie obracał głowę, aby zobaczyć ekran. Odpocząć i wziąć głęboki oddech. Nawet czuje zestresowany może odcisnąć swoje piętno na twojej szyi. W przypadku uszkodzenia, stosując lód w czasie pierwszych 20 minut i może złagodzenie bólu. Obserwacji na przemian ciepłe i zimne co 20 minut przez 24 do 48 godzin.

Jakie są metody leczenia szyjki macicy przepuklina dysku?

Kręgi oddzielone są dyski, które działają jak amortyzatory; Tarcze te są macicy w rejonie szyi kręgosłupa. Szyjny przepuklina dysku występuje, gdy część płyty jądra (jądra miażdżystego) wybrzusza się przez łzy w pierścieniu zewnętrznym zespołu (zwłóknienia). To ciśnienie przepuklina można umieścić na otaczające rdzeniowych, powodując stan zapalny i ból. Zabiegi dla dysków przepuklina szyjki macicy można podzielić na leczenie wspomagające i chirurgii.

Leczenie podtrzymujące

Szyjki macicy może być przepuklina dysków zazwyczaj traktowane bez operacji. Zwiotczające mięśnie mogą zmniejszyć skurcze mięśni i gorące opakowania mogą być również pomocne, gdy stosowane w ciągu pierwszych 48 godzin od epizodu bólu ostrego. Leki przeciwzapalne mogą być przyjmowane doustnie, aby złagodzić ból i obrzęk łagodny, a środki przeciwbólowe na receptę może złagodzić bardziej silny ból. Mocniejsze leki przeciwzapalne, takie jak kortyzon, a także może być wstrzykiwana bezpośrednio do zewnątrzoponowego przestrzeni kanału kręgowego do łagodzenia bólu wyniszczające.

Fizykoterapia może zwiększyć elastyczność i zmniejszyć ból szyjnych krążków przepuklina. Ćwiczenia te składają się zwykle z delikatny masaż i rozciąganie. Urządzenia terapeutyczne, takie jak szelki szyi i przyczepność, może być używany do przepuklina dysku leczyć. Edukacja pacjenta może uczyć o czynnikach ryzyka, właściwej postawy oraz dodatkowe ćwiczenia.

Leczenie chirurgiczne

Szyjny przepuklina dysku mogą być również korygowane chirurgicznie, jeśli środki wspomagające leczenie nie. Głównym celem wszystkich tych procedur jest do odciążenia kręgosłupa kręgowego i korzeni nerwowych. Operacja kręgosłupa jest zwykle wykonywane za pomocą endoskopu i mikroskopu, aby to samo minimalnie inwazyjnych, jak to możliwe.

Najczęstszym podejście chirurgiczne przepukliny dysków w górnej kręgosłupa jest przednia discectomy szyjki macicy. W tej procedurze, chirurg wchodzi w szyjkę z przodu i usunięcie całości lub części do przepukliny dysku. Miękkiej tkanki w szyjce jest oddzielone, aby odsłonić przepuklina płyty. Płyta jest usuwana i przestrzeń jest wypełniona przeszczepu kostnego, który jest na ogół pobiera się od pacjenta własnej kości udowej. Kostnego Następnie tak ukształtowana, że ​​będzie w końcu łączą się z dwóch dotkniętego kręgów. Dodatkowe urządzenia, takie jak płyty lub śruby mogą być stosowane do stabilizacji kręgosłupa w rzadkich przypadkach. Podejście do tylnej tarczy szyjki macicy zabiegu stosowany jest do wykonywania laminotomy. W procedurze tej, części kości, która obejmuje rdzeń nerw jest usuwany.

Odzysk pooperacyjny jest zwykle szybkie, a większość pacjentów jest w stanie wrócić do domu w ciągu dwóch dni. Leki przeciwbólowe mogą być podejmowane w razie potrzeby, a pacjent może stopniowo zwiększać poziom aktywności. Bólu pooperacyjnego powinny zacząć ustępować w ciągu dwóch tygodni po zabiegu.

Talerzowe szyjki macicy Objawy przepuklina

Celem kręgosłupa szyjnego jest zabezpieczenie rdzenia kręgowego, wspierają czaszkę i umożliwienia przemieszczania głowicy. Naprężeń od wagi głowicy i sposób głowica przemieszcza się szyjka podatne na szyjki dyskopatii, który ma wiele objawów. Wielu ludzi, którzy mają dyskopatii szyjnych objawem może być wolne na jakiś czas, lub objawy mogą mieć nagły początek. Objawy mogą być traktowane przez specjalistów kręgosłupa lub neurochirurgów.

Zakres ruchów i refleks

Przepuklina dysku szyjnego często może powodować ograniczony zakres ruchu, przez co trudno jest poruszać głową z boku na bok lub w górę iw dół. Często wynika to z bólu związanego. W przypadku niektórych pacjentów, obrzęk szyjki występuje, ponieważ opuchniętych stawów. Refleks i siłę w rękach i dłoniach mogą często zmieniać z powodu dyskopatii.

Przepuklina szyjki macicy i radikulopatia

Szyjki macicy często wypuklinami pochodzić z urazem szyi i obejmować objawy takie jak ból w ramieniu, który często rozpoczyna się nagle. Ból, drętwienie lub mrowienie, które promieniuje w dół kończyny jest określany radikulopatię i jest spowodowany przepuklina dysku naciskając lub szczypanie nerwy. Powoduje to, że sygnały bólu do wysłania w dół szlaków nerwowych w ramię. Czasami, drętwienie i mrowienie mogą być obecne w grupie, a nawet w palcach i może powodować osłabienie mięśni i utratę wytrzymałości na skutek dyskopatii.

Położenie i wspólne Objawy przepukliny

Istnieje kilka obszarów, kręgosłupa szyjnego, które są podatne na uszkodzenia i mogą powodować różne objawy, jeśli nerwy są ranne, podrażniona lub rozciągnięte. Nerwy w kręgosłupie szyjnym są podłączone do różnych obszarów organizmu, dlatego położenie objawów rozważane w diagnostyce. C4-C5 przepuklina często powoduje osłabienie naramienny i ramienia, a także ból barków. Mrowienie i drętwienie palców rąk i nie jest wspólne z tego rodzaju wypadnięciem.
Najczęstszymi wypuklinami w C-kręgosłupem się na poziomie, C5-C6 i C6-C7.
W przepukliny C5-C6, biceps i nadgarstek są często dotknięte i nie jest mrowienie i / lub ból promieniujący do kciuka. C6-C7 przepukliny polega triceps i palców, często powodując drętwienie i mrowienie promieniować do środkowego palca.
C7 przepuklina powoduje ogólne osłabienie w dłoni i mały palec.

Problemy pęcherza

W niektórych przypadkach, pęcherz może być ze względu na wpływ ciśnienia na rdzeniu kręgowym i nerwach. Jeśli są jakieś problemy z jelit lub pęcherza moczowego, należy natychmiast zasięgnąć porady lekarza.

Ból Electric Shock

Niektórzy pacjenci szyjnych kręgosłupa doświadczyć tego, co czuje się jak porażenie prądem. Dzieje się tak, gdy nerwowych z mózgu jest skompresowany. W przypadku dyskopatii szyjnej, ból idzie w dół ramię.

Podrażnienie i nerwów Ból szyjki macicy

Szyjki macicy podrażnienie nerwów, ból może być problemy w obszarze szyjki, która ma wpływ na jedną lub więcej spośród ośmiu nerwów pochodzących z obszaru karku. Może to spowodować zapalenie lub obrzęk i uderzenie nerwu, określanego również jako ściągniętym nerwu, które może powodować dyskomfort, tkliwość lub ból szyi lub otoczenia.

Podstawy Region szyjki macicy

Szyjki macicy obszar regionu lub szyi biegnie od podstawy czaszki do ramienia i tworzy najbardziej wysunięte do góry siedem kręgów lub kości kręgosłupa. Twoja szyja wspiera i umożliwia ruch głowy. Nerwy pochodzące z tego obszaru kontroli funkcji i zdolności sensoryczne barków, ramion i rąk, oprócz głowy, twarzy i szyi.

Przyczyny problemów z szyjki macicy

Problemy w obszarze szyjnym może być spowodowana przez uraz lub skręcenia i szczepów do mięśni szyi. Objawy ucisku szyi lub sztywność może również wystąpić z niewystarczającym poziomem, nadużywanie i mięśni problemów, takich jak skurcze lub punktów spustowych. Kręgosłupa, takich jak zaburzenia artretyczne lub zmian strukturalnych, wypuklinami tarczowych lub kręgowego, zwężenie przestrzeni kręgosłupa, może być również wynikiem ciśnienia swojego rdzenia kręgowego lub nerwów.

Podrażnienie nerwu szyjnego i ból

Szyjki macicy podrażnienie nerwów, ból może wystąpić jeżeli przynajmniej jedna z ośmiu nerwów szyi zostać oddziaływującego lub ograniczone. Szczypał ból nerwu może wahać się od ogólnego dyskomfortu lub ucisku na szpilkach do gwałtownego, uczucie fotografowania. Ze względu na szlakach nerwowych, ból może być odczuwalne w szyi, w dowolnym miejscu w regionie głowy lub twarzy, lub może promieniować do barków i podróży do ramion, łokci i dłoni. Może również występować ogólne osłabienie w tych obszarach. Ściśnięte nerwów w piątym kręgu na przykład, może spowodować objawy w ramieniu podczas problemu siódmego kręgu objawy mogą tworzyć się w ręce, a nawet środkowego palca.

Zarządzanie szyjki macicy Podrażnienie nerwów i bólu

Szyjki macicy podrażnienie nerwów i ból może trwać kilka tygodni. Pierwszym etapem procesu jest określić powierzchnię uderzenia i zmniejszenie zapalenia lub obrzęku, które może być spowodowane przez objawy. Wykorzystując niesteroidowe leki i techniki przeciwzapalne zwolnić mięśni szczelność może złagodzić objawy. W ciężkich przypadkach stosowanie sterydów wstrzykiwań mogą być konieczne w celu umożliwienia kontrolowania zapalenia nerwu leczyć.

Profilaktyka raka szyjki Podrażnienie nerwów i bólu

Zapobieganie szyjki macicy podrażnienie nerwów jest najlepszym sposobem, aby zapobiec objawy bólowe. Prawidłowe ustawienie szyi wraz z ogólnym szyi program pomocy w zapobieganiu rozciągania. Praktykowanie technik zarządzania stresem i wykorzystanie praktyczne na temat możliwości leczenia, takich jak gabinet masażu może również złagodzić napięcie mięśniowe, które mogą przyczynić się do ściągniętym nerwobóli.

Pomoc dla osób z dysku Choroba zwyrodnieniowa Szyjki Macicy

Szyjki macicy choroba zwyrodnieniowa dysk jest bolesny stan, który może być bardzo wyniszczające. Szyjki macicy choroba płyta może być wynikiem wypadku samochodowego, kontuzji sportowych, spadku gospodarstwa domowego lub procesu starzenia. Chorobą zwyrodnieniową dysku może sprawić, że większość zwykłych zadania trudne bez terapii, ćwiczeń lub innego rodzaju interwencji.

Trakcji szyjnego

Jednym z najczęstszych problemów związanych z chorobą zwyrodnieniową dysku szyjnego określa ból barków, ramion i / lub rąk. Urządzenie trakcji może pomóc złagodzić presję, która powstaje, gdy dysk pobiera z wyrównania i kładzie nacisk na rdzeń kręgowy. Trakcja łagodzi kompresji korzeni nerwowych.

Manipulacja kręgosłupa

Wizyta u kręgarza może złagodzić ból spowodowany chorobą zwyrodnieniową dysku. To nie jest najbardziej spójne podejście, a wiele z jego sukces ma do czynienia z danego pacjenta. Jeśli są w stosunkowo dobrym stanie (poza szyjki macicy choroby zwyrodnieniowej dysku) organizm może lepiej reagować na rdzeniu manipulacji. Jednak, jeśli masz problemy z klimatyzacji, może być trudne, aby uzyskać pożądane wyniki.

Szyjki macicy zewnątrzoponowe

Szyjki macicy procedura zewnątrzoponowe może mieć dramatyczne wyniki. Zewnątrzoponowe sterydów strzał w pobliżu chorej tarczy może służyć dwóm celom. Będzie to nie tylko zmniejszyć lub pozbyć się bólu masz uczucie, że jest również doskonałym narzędziem diagnostycznym dla lekarza. Jeśli zewnątrzoponowe sterydów strzał powiedzie i ból rozprasza, lekarz będzie wiedział, dokładne miejsce w chorobą zwyrodnieniową dysku i to pomoże mu wymyślić trwałego rozwiązania problemu.

Chirurgia

Operacja może być sposobem działania, kiedy określone problemy zaczynają się pogarszać. Na przykład, możesz zacząć tracić kontrolę niektórych swoich kończyn. Jeśli trzyma szklankę w dłoni i upuść go bez powodu, choroba zwyrodnieniowa szyjnego twój dysk może być coraz gorzej. Możesz rozwijać pęcherza lub jelit problemy. W takich przypadkach fuzji kręgosłupa szyjnego może być uzasadnione.

Pomoc w bólu z szyjki macicy radikulopatia

Radikulopatia szyjki macicy to termin używany do zakłócenia lub uszkodzenia korzeni nerwowych w szyi lub kręgosłupa szyjnego. To ma wiele potencjalnych przyczyn, w tym urazie, pęknięcia płyty, zwężenie kanału kręgowego i zmian zwyrodnieniowych kości, takie jak zapalenie stawów. Podczas gdy ból związany z radikulopatia szyjki może być przerażające warunek często tymczasowe. Leczenie jej objawów zazwyczaj obejmują odpoczynek, leki i fizykoterapia, choć może być również wymagane w niektórych przypadkach chirurgii.

Odpoczynek i unieruchomienie

Jeśli zdiagnozowano radikulopatii szyjki macicy, lekarz będzie używać leczenie skojarzone, które zawiera pewne metody, aby odpocząć lub unieruchomienia szyi. W celu uniknięcia dalszych obrażeń, trzeba będzie unikać wszelkich działań, które pogarszają stan pacjenta, w tym powtarzalnych ruchów szyi lub podnoszenia ciężkich przedmiotów. Być może trzeba zmienić swoją pozycję do spania lub tymczasowo użyć poduszki zaprojektowane specjalnie dla właściwego wsparcia szyi. Dodatkowo lekarz może przepisać stosowanie miękkiego kołnierza szyjnego, aby ograniczyć ruch i stabilizację szyi.

Leki

Techniki te są zwykle połączone z jakąś formą leków do leczenia bólu. W zależności od poziomu dyskomfortu, lekarz może rozpocząć się niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), takie jak aspiryna, naproksen (Naprosyn, Aleve) lub ibuprofen (Motrin, Advil). Jeśli ból jest bardziej ostra, można również otrzymać receptę kortykosteroidu doustnego, takich jak prednizon (Deltasone) metyloprednizonu (Medrol lub).

Jeśli ból nie jest jeszcze odpowiednio skierowana, lekarz może bezpośrednio wprowadzić kortykosteroid do miejsca uszkodzenia. Jeśli jest to przypadek, to najprawdopodobniej pierwszy poddawane zarówno fizycznego egzamin i rezonans magnetyczny (MRI), aby dokładnie zlokalizować uszkodzoną nerw. Kortykosteroid następnie być wstrzyknięty w pobliżu tego nerwu do przestrzeni otaczającej opony twardej, membrany pokrywającej nerwowych korzeni i kręgosłupa. Strzał podane w ten sposób nazywa się znieczulenie zewnątrzoponowe. Zazwyczaj zewnątrzoponowego kortykosteroidy zapewnienia szybkiego zwolnienia wyniki, które może trwać przez kilka tygodni lub miesięcy, lub nawet stałe. Podczas, gdy jeden strzał jest zazwyczaj wystarczająca, dwa lub trzy mogą być ostatecznie potrzebna do złagodzenia bólu w pełni.

Physical Therapy

Lekarz może także zalecić fizykoterapię, zarówno w celu dalszego zmniejszenia bólu i wzmocnienie, w którym nastąpiło uszkodzenie. Ból może obejmować leczenie zmniejszające przyczepność i przerywane stosowanie na przemian ciepła i zimna aplikacji. Jeśli trakcji jest skuteczna, to lekarz może zalecić urządzenie domu trakcji dla dalszego wykorzystania. Terapia budowanie siły może być skuteczne będzie po ból udało się zredukować. Może on zawierać rozciąganie izometrii lub stymulację elektryczną. Skonsultować się fizykoterapeuty o szczegóły programu wzmacniającego, które będą pracować dla Ciebie najlepszy.

Chirurgia

W niewielkiej liczbie przypadków, nonsurgical leczenie radikulopatii szyjki macicy jest nieskuteczne. Jeśli nadal obecne objawy bólu po wypróbowaniu innych metod, lekarz może zalecić operację bezpośrednio zwolnić ściśnięcie nerwów. Operacja może być konieczne także wcześniej w leczeniu, jeśli kompresja nerwów powoduje znaczne oznaki osłabienia mięśni. Lekarz wybierze opcję chirurgicznego, który pasuje do przyczyn bólu.

Skutki uboczne zewnątrzoponowego szyjki macicy

Znieczulenie zewnątrzoponowe szyjki macicy są stosowane do leczenia bólu, który może pochodzić z pracy lub porodem. Paraliżujący lek jest wstrzykiwany do przestrzeni zewnątrzoponowej i pozwala matce mieć niemal bezbolesne porodu.

Przecieki

Płynu rdzeniowego lub krwi może uciec do przestrzeni zewnątrzoponowej, jeśli opona jest przebita przez igłę. Jeśli to nie rozwiązuje na własną rękę, lekarz może zająć trochę krwi z ręki lub nogi i wstrzyknąć go do miejsca, aby zatrzymać wyciek.

Ból głowy

Jeżeli wyciek płynu dzieje, kręgosłupa ból głowy będzie prawdopodobnie prowadzić. Może pojawić się rozdzierający ból głowy, który nie znika z lek przeciwbólowy i nie może być w stanie poruszać swój kark więcej niż kilka centymetrów iz powrotem.

Zakażenie

Teraz, że bakterie ma sposób aby dostać się do tego zazwyczaj zamknięte strefy, może spowodować zakażenie. Jest to rzadkie powikłanie, ale jeśli to się stanie, to może pojawić się zapalenie opon mózgowych lub zewnątrzoponowego ropnia.

Uszkodzenia nerwów

Uszkodzenie nerwów jest jednym z rzadkich powikłań znieczulenia, może jednak prowadzić do wielu miejscach z utratą czucia do śmierci, jeśli nie dzieje.

Ostrzeżenie

Znieczulenie zewnątrzoponowe nie powinny być używane, jeśli nie są w aktywnej pracy (mniej niż 5 centymetrów rozszerzone), jeśli masz infekcję we krwi lub z powrotem, jeśli w ostatnim czasie wykorzystane leki przeciwzakrzepowe, lub jeśli masz niskie liczby płytek krwi.

Ćwiczenia do zrobienia w domu dla lordozy Szyjki Macicy

Lordozy szyjnych kręgosłupa, gdy występuje w tym obszarze szyjki ma nieprawidłową wewnątrz krzywiznę. Kręgosłupa szyjnego powinna przedstawić w lordotic zwinięty, gdy jest ona przesadzona, lordozy szyjki macicy jest wynik. Podczas gdy warunek nie jest zazwyczaj problemem zdrowotnym, może powodować głowica stroskani osoby zostać przesunięta do przodu i nieco poniżej normy. Lordozy szyjnej rzadko wymaga leczenia, ale konserwatywne terapie i ćwiczenia są często zalecane w celu wzmocnienia mięśni szyi w celu przedstawienia normalną postawę.

Powody do ćwiczenia szyi

Neck Ćwiczenia mające na celu zwiększenie ruchliwości i zapewniają większy zakres ruchu i ruchu są idealne, jeśli masz lordozy szyjnego. Ćwiczenia te łagodzą ból i sztywność karku, może rozwiązać ściągnięty nerwów i stawów i ogólnie wzmocni mięśnie szyi szyję i poprawić postawę.

Szyi Rozciąga

Następujące odcinki szyi zwiększy zakres ruchu:
Przynieść głowę i szyję do przodu, a następnie z powrotem, a następnie spójrz na sufit.
Przynieś swoje prawe ucho do prawego ramienia i lewego ucha do lewego ramienia. Obróć głowę i szyję z boku na bok.

Czy odcinki w zestawach po pięć. Oddech normalnie podczas rozciągania, aby zapewnić, że mięśnie szyi relaks.

Ćwiczenia szyi

Wykonać następujące ćwiczenia szyi w połączeniu z odcinków szyi. Ćwiczenia szyi będzie szyi silniejszy, które ostatecznie służyć do poprawy postawy głowy i szyi:
Naciśnij dłonie płasko na czole i przesunąć je na głowie, utrzymując głowę wciąż oprzeć się ruch. Utrzymać pozycję przez pięć sekund i powtórz ćwiczenie trzy razy.
Połóż rękę na boku głowy i przesunąć tak, jakby starali się wcisnąć swoje ucho do barku podczas opór ruchu. Stanowisko to powinno odbywać się również przez pięć sekund, a następnie rozluźnij.
Umieść obie dłonie na tylnej części głowy i próbują wcisnąć głowę do przodu, podczas gdy opór ruchu. Przytrzymaj przez pięć sekund, a następnie zrelaksować się powoli. Wreszcie, połóż prawą rękę na prawej skroni i próbować włączyć brodę do prawego ramienia, podczas gdy opór ruchu. Powtórz z lewej strony głowy. Trzymaj każdej pozycji przez pięć sekund, a następnie zrelaksować się powoli. Powtórz to ćwiczenie trzy razy.

Korzystanie z szyjki macicy kołnierz kręgosłupa

Szyjnego kręgosłupa --- znany również jako choroba zwyrodnieniowa stawów szyjnych i szyi zapalenie stawów --- jest przewlekłą chorobą zwyrodnieniową, która wpływa na chrząstki i kości tkanki w kręgów szyjnych, lepiej znany jako szyi. Chrząstki i kości noszą się i złoża kopalin stanowią między kręgami, co powoduje ból i sztywność wśród innych objawów. Na sobie kołnierz szyjny --- lub, szyi klamra --- może złagodzić te objawy i może nawet rozwiązać szyjny kręgosłupa w ogóle.

Korzyści Collar szyjki macicy

Zgodnie z University of Maryland Medical Center, osoby cierpiące chorób zwyrodnieniowych kręgosłupa szyjne należy spróbować na sobie kołnierz szyjny jako remedium w domu przed kontaktem z lekarzem lub specjalistą bardziej wyszukanych metod leczenia i leków. Łagodne przypadki szyjnego kręgosłupa często nie wymagają dodatkowego leczenia. Użyj kołnierz szyjny w ciągu dnia, aby ograniczyć ruch w szyję. Niektóre ruchy szyi powodować podrażnienie nerwu i ostry ból z powodu degeneracji chrząstki i kości. Osad mineralny pomiędzy kręgami przyczyniają się również do tego bólu i podrażnienia. Oprócz ograniczenia ruchu, Ortezy utrzymać kręgi szyjne prawidłowo ustawione i obsługuje mięśnie szyi.

Rodzaje Ortezy

Miękkie Ortezy wykonane są z miękkiej elastycznej tkaniny, które mocuje się wokół szyi za pomocą paska na rzep. Jest to wygodne, oddychające kołnierz idealny dla pacjentów kręgosłupa szyjnego w najwcześniejszych stadiach, którzy nie potrzebują dużo wsparcia. Twarde karki są konieczne w przypadku kręgosłupa szyjnego, które są bardziej surowe. Podczas gdy twarde karki są mniej wygodne i plastyczny, dostarczają większego wsparcia kręgów szyjnych. Można znaleźć oba rodzaje kołnierza szyjnego w lokalnej aptece. Jednak, być może trzeba skonsultować się z lekarzem lub otrzymać receptę na twardym kołnierzykiem, który pasuje właściwie, jeśli nie można znaleźć jednego w aptece.

Kołnierz szyjny Miejsce i aplikacji

Znajdź miękki kołnierz szyjny, która będzie wspierać głowę w wygodnej, wyprostowanej pozycji. Miękki kołnierz powinien być tak wysoki, jak swoim własnym karku. Upewnij się, że kołnierz sięga od spodu szczęki na swoim kołnierzu. Zastosowanie obroży, trzymając głowę w pozycji pionowej i do przodu. Nie przechylić głowę do tyłu, gdyż może to pogorszyć zapalenie nerwów. Owinąć miękką kołnierz szyjny na szyi się bezpiecznie, ale nie mocno. Powinieneś być w stanie oddychać tak łatwo, jak przed zastosowaniem kołnierza. Bezpieczne paski Velcro trzymać kołnierz w miejscu.

Jeśli masz dysk o regulowanej wysokości kołnierz szyjny, regulację wysokości, tak że jest tak wysoki jak własnej szyi. Trzymaj głowę prosto i do przodu bez przechylania do tyłu, jak na miękkiej szyjki macicy stosowania obroży. Przesuń tylny koniec dysku kołnierza wokół karku i owinąć ją wokół z przodu szyi. Postępuj zgodnie z instrukcjami na opakowaniu mocujących kołnierz w Twojej betonowa, jak może się zamocować za pomocą rzep lub określonego rodzaju zatrzasku. Skonsultować się z wideo w sekcji Zasoby, jeśli potrzebujesz pomocy łącznika lub zastosowanie jednego rodzaju kołnierza szyjnego.

Wskazówki i ostrzeżenia

Skonsultować się z lekarzem, jeśli objawy chorób zwyrodnieniowych kręgosłupa szyjne pogorszy. Weź ból over-the-counter i leki przeciwzapalne, takie jak ibuprofen na ból szyjnego spondylozy podczas korzystania kołnierz szyjny. Zadzwoń do lekarza, jeśli znajdziesz się w przewlekłym bólu, lub gdy ból zwiększa się z czasem. Twój lekarz może przepisać mocniejsze leki przeciwbólowe i alternatywnego leczenia, takich jak chirurgia.

Szyjki macicy Radiopathy Leczenie za Neck

Radikulopatię szyjki macicy jest stan usytuowany w szyjce spowodowanej ściśniętej i / lub stan zapalny nerwu. Radikulopatia to termin, który opisuje ból, mrowienie i drętwienie, które pojawią się w szyi i promieniuje w dół do barku i ramion. Pierwsza linia leczenia jest odpoczynek, to zmniejsza ruchy i może ewentualnie złagodzić podrażnienie nerwu. Gdy reszta się nie powiedzie, szyja, dekolt kołnierz lub poduszki sugeruje, aby zmniejszyć obciążenie. Jeśli konwencjonalne leczenie jest nieskuteczne, fizyczna terapia, leki i chirurgii są inne dostępne opcje.

Physical Therapy

Osoby z rozpoznaniem radikulopatii szyjnego poczuje ulgę objawów u szyi i kończyn górnych z fizycznych sesji terapeutycznych. Sesje te będą koncentrować się na szyi ćwiczenia wzmacniające w celu zmniejszenia ciśnienia i kompresji nerwów. Nauka prawidłowej postawy, trakcji szyjnego (prostuje i łagodzi presję na szyi) i stymulacja elektryczna jest również w połączeniu z ćwiczeniami dla ogólnego reżimu terapii. Fizykoterapia generalnie przeprowadza się dwa lub trzy razy w tygodniu i może trwać przez okres sześciu tygodni lub dłużej.

Leki

Niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), rozluźniające mięśnie i opioidowe leki, stosowane w leczeniu bólu szyi, zmniejszenie zapalenia i zmniejszyć drętwienie i / lub uczucie mrowienia. Jeśli te leki nie działają, kortykosteroidów zastrzyki lub zewnątrzoponowym bloki są wykonywane w rejonie szyjki macicy, aby pomóc zmniejszyć ból i obrzęk bloku.

Chirurgia

Operacja jest ostatnia opcja leczenia, gdy wszystkie inne metody leczenia zawiodły na radikulopatii szyjki macicy. Operacje szyjki macicy należą foraminotomy (powiększa przejście do korzeni nerwowych w szyi), discectomy (wyjęciu płyty na karku, który jest przyczyną problemów z nerwów) i połączenie (połączenie dwóch lub więcej kości w C1 do C7 szyi zwiększyć dysk przestrzeń do łagodzenia lub ciśnienia kompresji nerwów).

Przyczyny

Najczęstszymi przyczynami radikulopatii szyjnego zwyrodnienia dysku, to dysk i przepuklinę kręgosłupa, które jest niestabilne. Przepuklina dysków może rzutować na nerw, powodując obrzęk i podrażnienie, gdy tarcze wystawać obszaru szyjnego kręgosłupa. Zwężenie kanału kręgowego jest zwężenie przestrzeni nerwowych korzeni podróżować w szyjce. Gdy to nastąpi, może stać się sprężonym nerwów powodujące ból, mrowienie i drętwienie szyi i kończyn górnych. Kurczy się w płytach spowodowane przez starzenie lub chemicznej, jest spowodowane chorobą zwyrodnieniową dysku. Poduszka zmniejsza przestrzeń kręgu powoduje przesunięcie i naciskać na drugiego, co prowadzi do ściągnięty nerwów.

Diagnoza

Szyjki macicy diagnozowania choroby korzeni nerwowych obejmuje pełną historię medyczną i fizycznej w celu określenia czy pacjent jest przystosowana do każdego rodzaju schorzeń kręgosłupa. Lekarz może również zażądać szyjki macicy rentgenowskie, aby zobaczyć czy tarcze lub ostrogi kości są przyczyną objawów. Dalsze badania będą obejmować dodatkowych badań obrazowych za pomocą MRI (rezonans magnetyczny) i TK (tomografia komputerowa). Badania elektryczne w szyi do pomiaru sygnałów nerwowych i / lub impulsy nazwie elektromiografii (EMG) i stymulacji korzeni szyjnych (CRS) są inne opcje diagnostyczne.

Neuropatia szyjki macicy Co to jest?

Kręgosłup szyjny składa się z siedmiu kręgów z podstawy czaszki poprzez szyjkę. Osiem par nerwów podróżować przez otwory w kostnych kręgosłupa szyjnego. Gdy jeden lub więcej spośród tych nerwów przebity może wystąpić bolesne szyjki neuropatie.

Objawy

Najczęstszym objawem jest ból, który promieniuje od szyi w dół do ramion. Ból może być ostry lub tępy, i może znajdować się na jednym lub na obu. Gdy ból towarzyszy drętwienie, mrowienie lub osłabienie, to zwykle oznacza, że ​​kompresja nerwów jest bardziej dotkliwe.

Diagnoza

Badanie fizykalne jest pierwszym krokiem w diagnostyce. Ważne jest, aby dowiedzieć się, czy istnieje ograniczenie ruchu w szyi lub jakiekolwiek osłabienie lub zmniejszenie czucia w rękach. Plain rentgenowskie jest zawsze ważne, aby zobaczyć, czy tam jest jakaś choroba kości kręgosłupa szyjnego. Wreszcie, może być wymagane do obrazowania metodą rezonansu magnetycznego (MRI) lub skanowanie CAT.

Przyczyny

Istnieje wiele możliwych przyczyn ciśnieniem w nerwie szyjki. Przyczyną może być tak proste, jak skurcze mięśni lub tak poważne, jak nowotwór. Najczęstszą przyczyną ściśniętymi nerwów w szyjce jest degeneracyjną chorobą kręgosłupa, zapalenie stawów, że forma może powodować występy kostne zwanych ostróg "lub" przepuklina tarcz leżących między kośćmi.

Ulga w bólu

Najbardziej typowe leki przeciwbólowe podane neuropatii szyjki są leki przeciwzapalne i leki przeciwdrgawkowe. Leki te pomagają złagodzić napięte mięśnie i zapalenie nerwów. Kołnierz szyjny (szyi klamra) jest pomocne w celu zmniejszenia nacisku na nerwy, wspierając szyję i głowę. Wstrzyknięcie leków steroidowych jest czasami podana w miejscu, gdzie stan zapalny nerwu wychodzi z kości. Opioidowe są rzadko stosuje się z uwagi na potencjał uzależniający.

Chirurgia

Czasami proste środki nie działają, aby złagodzić ból neuropatia szyjki macicy. Niekiedy może rozwijać i prowadzić do osłabienia w ramionach. W tych przypadkach, operacja może być konieczne. Pęknięta płyta może wymagać naprawy lub niestabilne kręgosłupa może powinny być zamocowane do stabilnej pozycji.

Jakie są zabiegi dla szyjki macicy dysku?

Osoby cierpiące z powodu przepukliny lub pęknięcia macicy doświadczenia płyty szereg nieprzyjemnych i bolesnych objawów. Rick C. Sasso i dr Vincent Traynelis opisać objawy pękniętego dysku szyjnego na Spineuniverse jak ból w szyi lub barku ostrza, strzelanie ból ramion lub rąk i drętwienie i mrowienie w rękach. Osoby cierpiące z powodu pękniętego lub szyjki macicy dysku może być trudno się poruszać. Leczenie szyjki lub przepukliny dysku zmienia się w zależności od stopnia nasilenia choroby.

Leczenie przepuklina dysku szyjki macicy z lekami

Osoby z łagodnym dyskopatii szyjnej może trzeba tylko wziąć leki przeciwbólowe, podczas gdy leczyć. Według Princeton mózgu i kręgosłupa Care, leki przeciwzapalne mogą zmniejszyć stan zapalny związany z przepuklina dysku szyjnego. Typowo mogą to być uzyskane na recepty. Recepta rozluźniające mięśnie mogą zmniejszyć skurcze mięśni związane z szyjki macicy przepuklina dysku i to pomoże złagodzić ból. Gdy ból jest ostry, narkotyczne leki przeciwbólowe mogą być przepisane.

Zabiegi dla narkotyków Darmowe dysku przepuklina szyjki macicy

Stosowania ciepła i zimna przepuklina dysku w ciągu pierwszych 24 do 48 godzin może pomóc zmniejszyć ilość bólu odczuwany przez człowieka. W niektórych przypadkach, fizykoterapii będzie wymagana dla osobnika cierpiącego przepukliny dysku. Fizykoterapia użyje delikatny masaż i rozciąganie, aby pomóc rozluźnić mięśnie, zmniejsza ból i poprawy elastyczności. Osoby, z przepuklina dysku szyjnego może trzeba nosić szynę lub nawet wymagać trakcję.

Przedniej szyjki macicy Discectomy

Zazwyczaj lekarze będą stosować procedury chirurgiczne tylko jeśli nie chirurgiczne zabiegi nie pomagają jednostki z przepuklina dysku szyjnego. Najczęstszym zabiegiem chirurgicznym w przepuklina dysku szyjnego jest przednia disectomy szyjki macicy. Procedura ta pomaga złagodzić ból i ciśnienie przez usunięcie uszkodzonego dysku szyjnego i wymiana dysku z przeszczepem kostnym.

Odzyskiwanie przepuklina dysku

Niezależnie od tego, czy poszczególne wymaga chirurgicznego lub nie-chirurgicznego leczenia przepukliny dysku macicy, ważne jest, że zacznie porusza się powoli po rozpoczęciu leczenia. Osoby, z przepuklina dysku szyjnego powinni omówić zwiększenie ruchu i poprawy elastyczności. Przeciwbólowe są często stosowane w leczeniu bólu, jak długo pozostaje poważny.

Zapobieganie przepuklina dysku szyjki macicy

Chociaż przepuklina dysków szyjnych nie zawsze można uniknąć, są środki, które mogą zostać podjęte w celu zmniejszenia danej osoby prawdopodobieństwo rannych. Ćwiczenia, które pomogą poprawić wytrzymałość pleców i kręgosłupa są korzystne. Jest również ważne, że odpowiednie postawy być utrzymywana jako niewłaściwe postawy może przyczyniać się do rozwoju szyjki przepukliny dysku. Osób robi dźwiganie ciężarów powinny upewnić się, aby to zrobić prawidłowo, aby uniknąć obrażeń.

Najlepsze naturalne Leczenie przepuklina dysku Szyjki Macicy

Przepuklina dysku szyjnego może prowadzić do drażniący ból szyi. Jednakże, podczas gdy niektóre poważne przypadki wymagają operacji, aby poprawić, większość można leczyć na własną rękę z małą pomocą.

Czym jest Disc Przepuklina?

Przepuklina dysku jest rozdarcie w podszewce kręgosłupa, który pozwala niektóre z miękkiego materiału, który znajduje się między kręgami wypaść, często powodując obrzęk i ból.

Gdzie znajdują się dyski szyjki macicy?

Tarcze szyjki biegnie od podstawy czaszki do szyjki. Tak więc, przepuklina dysku szyjnego powoduje ból w tylnej części czaszki, szyi i barku, prawdopodobnie promieniujący w dół ramiona do rąk.

Rokowanie

Około 3/4 wszystkich przypadków przepukliny dysków leczyć w około sześć tygodni bez konieczności poważnego traktowania.

Naturalnych metod leczenia

Ilość zabiegów może być stosowany na przepuklinę płyty. Unieruchomienie i zastosowanie paska podtrzymującego utrzymać kręgów odpowiednio wyrównane może dostarczyć ulgę i fizykoterapia i masa może być również stosowane do zwalczania bólu i obrzęku. Zastosowanie ziół anty-zapalne takie jak lukrecja imbiru i mogą zapewnić korzyści.

Kiedy się na operację

Operacja powinna być stosowana tylko wtedy, gdy inne metody nie udało się złagodzić ból i leczyć płytę. Jeżeli ból towarzyszy oznak neurologicznych problemów, takich jak osłabienie natychmiastowe operacja może być konieczne.

Ból tarczy szyjki macicy

Ból szyi jest zwykle stan tymczasowy, ale czasami potrzebna jest opieka medyczna, aby je ułatwić, według American Academy of Surgeons ortopedyczne. Jeśli występują bóle w szyi, może to być spowodowane przez problem z dyskiem w części szyjnej kręgosłupa.

Płyty szyjki macicy

Tarcze szyjki macicy znajdują się pomiędzy kręgami w szyi i górnej części tułowia. Są płaskie i okrągłe, a działają jak poduszki i amortyzatorów dla kręgosłupa.

Zwyrodnienie Disc

Szyjny ból płyta może być spowodowane przez zwyrodnienia dysku. Płyta degeneruje albo z powodu wieku lub obrażeń i twój kręgosłup kończy się bliżej siebie. To prowadzi do dodatkowego obciążenia i noszenie na stawy, według American Academy of Surgeons ortopedyczne.

Przepuklina dysku

Tarcze szyjki macicy może także herniate lub wypaść z miejsca. Wystająca płyta może powodować ból, naciskając na nerwy w okolicy szyi i rdzenia kręgowego.

Leczenie

Szyjny ból tarczowe mogą być zarządzane poprzez ograniczenie ruchu w szyję z klamrą, co zmniejszy zużycie stawów. Leki przeciwbólowe mogą pomóc zarządzać dyskomfort.

Rozważania

Jeśli twój dysk jest szyjnych ból rozprzestrzenia się ciężkie lub ramion i rąk, bardziej poważne traktowanie takich jak fuzja szyjki macicy może być konieczne.

Wpływ rozciągania na szyjki macicy radikulopatia

Bo nerwy mieć korzenie w pobliżu osoby rdzenia kręgowego, problem w szyi może prowadzić do bólu w innych częściach ciała. Jednym z przykładów jest choroba korzeni nerwowych szyjki. Warunek ten może być wspomagany przez różne zabiegi niechirurgicznych, w tym rozciągania z mięśni w leczeniu bólu.

Szyjki macicy radikulopatia

Radikulopatia szyjki macicy, lub ściągnięty nerwów, to termin medyczny, który opisuje pewien rodzaj bólu czuł się osoby ramieniu. Jest to zwykle spowodowane, gdy część kręgosłupa powoduje ucisk na korzeń nerwu w pobliżu kręgosłupa. Zdarza się to najczęściej u osób starszych, które utraciły zawartość wody w ich dyskach międzykręgowych na skutek starzenia się. Mniejsze, sztywniejsze dysków sprawiają, że bardziej prawdopodobne będzie trzeć razem kręgi i powodować problemy, takie jak ściągnięty nerwów.

Objawy

Ból radikulopatia macicy zaczyna się w szyjce. Następnie wędruje w dół i ramienia człowieka. Ból pojawia się nagle i jest dość ostre. Inne objawy to uczucie drętwienia lub mrowienie w ramieniu. Ból może być pogłębiona przez rozciąganie lub napinając szyję. Często może być ułatwione przez ostrożnie wyciągając ramię w ramię luka, według American Academy of Surgeons ortopedyczne.

Diagnoza

Lekarz diagnozowania radikulopatię szyjki macicy u pacjenta może zlecić przeprowadzenie badań obrazowych, takich jak zdjęcia rentgenowskie, tomografii komputerowej lub MRI-szyi. Pozwoli lekarz widzi zwężenie przestrzeni między kręgami lub dostrzec żadnych ostrogi kostne, które zostały utworzone. Lekarz może również poprosić pacjenta, aby rozciągnąć szyję lub ramię, a ona zegarki, więc ona może zobaczyć, jak różne ruchy wpływają na jego ból.

Zabiegi

Większość ludzi korzysta z niechirurgicznych metod leczenia radikulopatii szyjki macicy. Na sobie miękki kołnierz ograniczy ile człowiek może poruszać się i rozciągnąć szyi, zmniejsza ryzyko, że zmiany będą powodować ból. Fizykoterapia udziałem rozciągających i wzmacniających mięśnie szyi w określony sposób może zmniejszyć ból. Takie leczenie może być w połączeniu z lekami o działaniu przeciwzapalnym.

Rozważania

Z rozciąganiem i inne formy terapii fizycznej, ból radikulopatii szyjki macicy może znikną w ciągu kilku dni lub tygodni. Jeśli objawy powracają często lub jeśli ból nie minie, może być wymagane opcje chirurgiczne. Opcje te obejmują szyjki macicy usuwanie dysku, połączenie kręgów, oraz wprowadzenie sztucznego dysku. Po tych operacjach, fizykoterapii i rozciąganie odgrywać ważną rolę w pomaganiu osoba odzyskać.

Poduszki i szyjki macicy Ból szyi

Ból szyjki macicy jest wyniszczające problemem zdrowotnym, który często przyczynia się do utraty snu. Jeśli kręgosłupa szyjnego nie jest obsługiwany prawidłowo, gdy jeden leży, może zwiększyć niestabilność. Czy ból jest ostry lub przewlekły, poduszka szyjki macicy może złagodzić swój ból szyi.

Co Poduszka Czy szyjki

Szyjnych poduszka oferują bardzo potrzebne ulgę. Posiadanie sprzyjającego poduszkę pomaga łagodzić ból poprzez zmianę łuk kręgosłupa szyjnego. Poduszki szyjki macicy powinny utrzymać szyję i głowę w jednej linii z kręgosłupa podczas snu. Prawo szyi poduszki zmniejszy presję umieszczony na szyi. Wiele poduszki nie oferują wsparcia naturalnej krzywizny szyi, tym samym przyczyniając się do tworzenia lub ból szyi. Jednak, poduszka powinna wspierać karku i tyłu głowy.

Korzyści z szyjki macicy Pillow

Poduszki szyjki pracy poprzez poprawę swojej pozycji w czasie snu. Poduszki szyjki poprawić sen o łagodzeniu napiętych mięśni między szyi i ramion. Ze względu na ulgi sztywnych mięśni i zwiększenie przepływu krwi do mózgu, raka szyjki macicy poduszki często pomóc złagodzić bóle głowy i migreny. W przeciwieństwie do zwykłych poduszek, poduszki wesprzeć szyjne kręgosłup szyjny, czy jesteś z tyłu lub z boku.

Gęstość i projektowanie

Poduszki szyjki macicy powinny zginać i łatwo kształtować. Robiąc zakupy na poduszkę szyjki macicy, pod mieszaniny włókien pianki i poduszki, i czy nadal jest giętki. Jeżeli osoba śpi na plecach, dolna kontur jest bardziej pomocne, niż dla tych, którzy śpią na boku. Są to projekty, które dobrze dla tych, którzy śpią na boku i tyłu.

Rozmiar Neck Poduszki szyjki

Prawo poduszki nie podniesie głowę do góry zbyt wysokie lub być tak niski, że głowa i szyja przechylić do tyłu. Gdy szukasz poduszki szyi, ważne jest, aby znaleźć taki, który oferuje komfort i wsparcie podczas snu. Nie ma jednego uniwersalnego poduszkę, więc metodą prób i błędów może być konieczne, aby znaleźć najbardziej komfortowe poduszki na szyi. Jedno z najlepszych sposobów znaleźć poduszkę szyjki jest ktoś zmierzenie obszaru z podstawy szyjki do lewego ramienia. To pomoże ustalić, co szyjki macicy szyi poduszka będzie najbardziej komfortowe.

Ostrzeżenie

Jeśli rzeczywiście poduszki szyjki macicy powoduje ból, przestać go używać jako poduszki nie powinny powodować dyskomfort.