Digidexo.com

ból i ciągnięcie w szyi i barku

Jak leczyć nerwu łokciowego ból w szyi i barku

Ból, który rozpoczyna się w nerwu łokciowego w ramię mogą podróżować do regionów takich jak szyi i barku. Nerw łokciowy ból w szyi i barku mówi się, że "uwięzione". Ten ból daje poczucie, że twoje mięśnie zasnęli, osłabiły lub doświadczają uczucie mrowienia. Amerykańska Akademia Ortopedycznej sugeruje, że masz lekarza, jak diagnozować objawy uwięźnięcia nerwu łokciowego. Akademia proponuje następnie traktować łokciowy nerwobóle od niedopełnienia tego obowiązku może spowodować nieodwracalne zanikowi mięśni.

Instrukcje

Zapobiec mięśni tracić przez następujące propozycje zabiegów z Amerykańskiej Akademii Ortopedycznej. Zacznij poprzez ograniczenie działań, które wymagają, aby zginać rękę.

Dowiedz się, jak prawidłowo siedzieć przy biurku, zwłaszcza jeśli korzystasz z komputera. Dostosuj wysokość krzesła tak, że ramiona są równoległe do powierzchni klawiatury. Nie wolno dopuścić do odpoczynku łokcie na każdej powierzchni podczas pisania.

Unikaj odpoczynku ramię na oknie, jak jedziesz. Staraj się trzymać łokieć prosto podczas snu. Amerykańska Akademia Ortopedycznej sugeruje owinąć ręcznikiem wokół łokcia, który działa jako klamra do utrzymania pozycji wyprostowanej.

Zapytaj swojego lekarza do przepisywania leków, aby złagodzić stan zapalny wokół nerwu łokciowego. Weź pozagiełdowym produktów z ibuprofenem kontrolować obrzęk, który wywołuje ból.

Spróbuj wykonywania uśmierzać ból w szyi i ramionach. Dowiedz się, jak to zrobić ćwiczenia zgięcia i przedłużacz z ramienia, które zapobiegają kolanko z coraz sztywny.

Zapytaj swojego lekarza, jeśli zaleca operację. Są to zabiegi chirurgiczne, które mogą zmniejszyć ciśnienie wokół nerwu łokciowego, zapobiegając w ten sposób ból przed przemieszczaniem się do szyi i ramion.

Weź porady od lekarzy w klinice bólu w Anglii. Sugerują oni, używając nałokietniki, które zmniejszają stres nerwu łokciowego. Sugerują również nerwowe zastrzyki grupowych w ramieniu lub rdzenia manipulacji przez kręgarza na dolnej części szyi.

Sprzedam urządzenie medyczne szyi trakcji. Urządzenia te działają na założeniu, że stała szyi trakcji minimalizuje skurcze mięśni w szyi, który stawia mniejszy nacisk na korzeni nerwowych, co łagodzi ból szyi. Kręgarz dr Josh Renkens z Nashville, Tennessee powiedział, że urządzenia szyi trakcyjne są "znaczne korzyści dla moich pacjentów i ... [popełnia] im ulgę od szyi, barku ... ból i drętwienie, nawet po tym jak przestał profesjonalny terapia. "

Naciągnięcie mięśnia udowego Leczenie

Szczepy mięśni może być frustrujące, bo w rzeczywistości jest szczep łza w włóknach mięśniowych. Jeśli masz napięte ścięgno, nie może być łzy w każdym z czterech mięśni, które tworzą ścięgna; półścięgnistego, półbłoniasty i mięsień dwugłowy uda. Szczepy mięśni, w zależności od ich nasilenia, może potrwać kilka tygodni lub nawet miesięcy, aby uzdrawiać. Ale jest kilka sposobów, które można traktować napięcia.

Unieruchomienie

Owijanie rannych ścięgno i zatrzymywanie żadnej działalności, która może doprowadzić do pogorszenia się łza jest pierwszym krokiem w leczeniu. W zależności od stopnia nasilenia szczepu, być może trzeba iść do lekarza i on lub ona może doradzić umieszczenie szkody w nawias klamrowy nóg. Bo ścięgna są tak powszechnie stosowane, kule, jak również może być zalecane.

Wysokość i lód

Bezpośrednio po wysiłku na ścięgno trzeba wysiąść nogi i stosować lód na powierzchni. To spowolnienie przepływu krwi do obszaru odrywanego i zmniejszyć ryzyko urazu pogarsza. Utrzymywanie powierzchni rannych powyżej serca pomaga spowolnić przepływ krwi, jak również. Utrzymać lód na szczep ścięgno przez 15 minut i powtórzyć procedurę co dwie do trzech godzin w ciągu pierwszych 72 godzin po urazie. Wisienką go także zmniejszyć stan zapalny wspólnego z uszkodzeniem mięśni.

Rozciąganie

Po ból ustąpi w poszkodowanej hamstring, można rozpocząć ponownie rozciągnąć mięśnie. Czy wszystko, co powoduje ból, ale nie zamiast zachować swoje ćwiczenia rozciągające na bezpiecznej stronie i w zakresie bez bólu. Stretching pomoże mięśni leczyć prawidłowo i może zapobiec przyszłej szkody dzieje.

Terapia

Jeśli ból w ścięgno podkolanowe nie wydaje się być coraz lepiej należy skonsultować się z lekarzem. On lub ona może zalecić widzisz terapeuty, który może wykonać masaż sportowy, który może przyspieszyć proces gojenia. Terapeuta może również dostarczyć listy i procedur ćwiczeń rozciągających, które można przyjąć, aby zmniejszyć ryzyko powstania szkody.

Jak uspokoić ból szyi

Kiedy ludzie mówią, że coś jest ból w szyi, że uznajesz jak ból szyi może zakłócić życie i sprawiają, że trudno jest funkcjonować. Na szczęście, są rzeczy, które możesz zrobić, aby uspokoić ból szyi. Wiedząc, jak pozbyć się bólu szyi zapewni jesteś przygotowany następnym razem to się dzieje.

Instrukcje

Ćwiczenie. Delikatny ruch i rozciąganie szyi może pomóc złagodzić ból szyi, odkręcając się sztywność mięśni. Sztywność mięśni w innych częściach ciała może również wpływać na szyi. Nie pchać ciało obok jego granicami. Jeśli ruch jest bolesny, skonsultuj się z lekarzem lub kręgarza.

Take over-the-counter lek przeciwbólowy. Aspiryna i ibuprofen produkty mogą być dość skuteczne w łagodzeniu bólu szyi. Zarówno zmniejszenie stanu zapalnego, które są często związane z bólem szyi.

Stosowanie miejscowe przeciwbólowe jak Bengay. Występuje uczucie chłodzenia, które mogą być bardzo kojące, gdy masz ból szyi.

Utrzymanie dobrej postawy podczas siedzenia i stojących, a podczas pracy lub podczas podnoszenia i przenoszenia przedmiotów. Złe postawy sam może powodować ból szyi występuje. Dla optymalnego funkcjonowania ciała wymaga prawidłowego wyrównania.

Sprzedam nową poduszkę. Twoja poduszka powinna wspierać naturalne kontury szyi. Kupując poduszkę, za swój rozmiar i pozycję do spania. Wyrównanie szyi powinny być proste w czasie snu. Poduszki wykonane są w różnych konturach na podstawie położenia spoczynku.

masować mięśnie podtrzymujące kark. Można to zrobić na własną rękę, umieszczając piłkę tenisową w skarpetce i wiszące na ścianie. Rzuć plecami rywala do uwolnienia mięśni, które mogą być ciągnięcie na szyi. Lub położyć na podłodze z piłką pod plecami i szukać punktów spustowych, które uwalniają napięte mięśnie, przez walcowanie powoli po spotkaniu. Dwie kule mogą być używane razem po obu stronach kręgosłupa. Nie pchać się bezpośrednio na szyi lub kręgosłupa, które mogłyby zranić kręgi.

Zabiegi na ściągnięty nerwów w szyi

Czasami ból zaczyna jak najszybciej obudzić. Inne czasy, uderza nagle w ciągu dnia, po pewnym ruchem ciała. Tak czy inaczej, ból i ograniczenie ruchu spowodowane ściągniętym nerwem w szyi są bardzo nieprzyjemne objawy znosić. Przyczyną może wynikać z podrażnienia udziałem kręgosłupa, mięśni i ścięgien. Czasami, ściągnięty nerwów występuje po nadużywania pewnego obszaru. Można znaleźć ulgę w ściągniętym nerwem w szyi, przestrzegając kilku wskazówek.

Reszta

Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to odpocząć okolicę. Znajdź leżącej lub siedzącej pozycji, która nie powoduje szyi boli. Weź ibuprofen (Advil lub Motrin) lub naproksen (Alleve), aby zmniejszyć ból i stan zapalny w okolicy. Umieścić ciepła elementu grzejnego na tej powierzchni przez około 10 do 15 minut. Powstrzymania się od działalności wytężonej, aż objawy wyjaśnić. Jeśli twój stan nie poprawił się po dwóch do trzech dni, należy skontaktować się z lekarzem rodzinnym.

Medycyna i fizykoterapii

Jeśli objawy nie uległy poprawie po kilku dniach samodzielnego leczenia, lekarz może zbadać przyczynę ściągniętym nerwem w szyi. Lekarz prawdopodobnie zaleci jakieś silniejsze leki przeciwbólowe lub nawet relaxer mięśni. Leki te mogą sprawić, że bardziej komfortowo, gdy zachodzi proces gojenia. Lekarz może także skierować pacjenta do innych specjalistów, takich jak fizjoterapeuta, który może pomóc w rozciągania i ćwiczeń obszar do wspomagania gojenia. Kręgarz jest inny rodzaj specjalisty, który manipuluje fizyczne szyi i kręgosłupa w celu promowania odpowiedniego wyrównania.

Chirurgia

Jeśli przyczyną uszkodzenia kręgosłupa ból, może być kandydatem do chirurgii szyi. Operacja, która jest wykonywana na szyjkę w celu odciążenia ciśnienia i bólu związanego z rdzenia problemami nazywa operacji szyjki. Istnieje wiele różnych form operacji szyjki. Chirurg może usunąć część z dysku, który jest kontuzjowany, albo może usunąć całą płytę. Chirurg może również bezpiecznik inne kości razem w szyję. Gdy operacja jest wykonywana, zostanie poinformowany na kilka sposobów, aby pomóc szyi leczyć. Utrzymać wagę w zdrowym zakresie, i ćwiczyć dobrą postawę, tak, że nie dodajemy do nadmiernego stresu obszarach pleców, szyi i barku. Możesz nosić wspierającego szyi obrożę na okres czasu. Można również mieć do odwiedzenia fizjoterapeuta, który pomoże Ci wykonywać ćwiczenia i rozciąga, które wzmocnią i ochronę szyi, ramion i mięśnie pleców.

Może siedzi przy komputerze zbyt długo Bo ściągniętym nerwem?

Zbyt długo siedzi przy biurku może powodować wiele problemów, pleców i ramion, w tym ściągniętym nerwem. Krzywa naturalny wewnątrz dolnej tylnej może wyprostować lub krzywa na zewnątrz, gdy się siedzi i pracy na komputerze, zwiększając presję na swoich dysków kręgosłupa. Zwiększenie ciśnienia może po pewnym czasie powodować płyty pogorszeniu i wystają nienormalnie - która często jest nazywana przepukliny lub pęknięciu płyty. Kiedy tak się dzieje, pęknięta płyta może szczypta nerwów jak wygina kręgosłup.

Tarcze lędźwiowe

Kręgosłup jest jedną z części ciała najbardziej narażone na stresy siedzi przy komputerze. Kręgosłup składa się z 33 kręgów kości. Klocki z gąbczastej tkanki chrzęstnej, zwane dyski lędźwiowe, oddzielne kręgi i utrzymać prawidłową pionowe odstępy między nimi. Rewers skrzywienie kręgosłupa stawia dwa lub trzy razy większą presję na dyskach niż w przypadku stali.

Radikulopatia

Nazwa naukowa na zaciśniętych nerwu spowodowanego przepuklina dysku jest radikulopatia. Typowe objawy radikulopatii m.in. fotografowania bóle w dół nogi. Kolejny warunek, zwany zwężenie kanału kręgowego może być spowodowane przez zwężenie otworu nerwu wokół przewodu spiralnego. Powoduje to objawy podobne do ściśniętej wzrokowego.

Zespół cieśni nadgarstka

Użytkownicy komputerów zazwyczaj nie tylko siedzieć przy komputerze. Wykonują powtarzające się ruchy rąk, takich jak pisanie na klawiaturze lub kliknąć myszką. Jeśli idą na zbyt długo, ruchy te mogą uciskać nerw, który biegnie przez więzadła nadgarstka w nadgarstku. To z kolei może powodować zaburzenia nerwów znany jako zespół cieśni nadgarstka, która charakteryzuje się bólem, drętwienie i mrowienie w palcach.

Płyty szyjki macicy

Zwyrodnienie dysków szyjnych w szyi może również powodować ściągniętym nerwem. Objawy ściągniętym nerwu szyi są bardzo podobne do tych z zespołem cieśni nadgarstka. Ale drętwienie, mrowienie lub ból zazwyczaj rozpoczyna się w szyję i może udać się do barku, ramienia i palców, w zależności od tego, jak poważnie nerw jest ściągnięty.

Objawy szyi ból związany ból barku

Ból w okolicy barku może spowodować dodatkowy stres i napięcia na plecach i szyi. Podobnie, ból w okolicy szyi promieniuje w dół do obszaru barkowego. Mięśnie i nerwy w okolicy wszyscy współpracować w tworzeniu stabilności w górnej części tułowia, więc nic dziwnego, że może wystąpić ból nie związany z oryginalnego kontuzji. Zrozumienie anatomii barku i szyi pomogą stworzyć odpowiedni plan leczenia, który minimalizuje dodatkowe bóle.

Anatomia

W szyjce jest siedem kręgów amortyzowanych z dysków i związane z mięśni, ścięgien i więzadeł. Praca mięśni jest zapewnienie mobilności i wsparcia głowy, jak siedzi na ramionach. Ramię jest przegub kulowy i gniazdo. Obręczy barkowej znacznie wykracza poza górze ramienia, dzięki obręczy barkowej i poruszała się po obojczyków i kości łopatki w plecach. Mięśnie stabilizujące ruch ramion w wielu kierunkach.

Szyi lub barku?

Gdzie ból pochodzą? Wielu ludzi doświadczających ból szyi przez dłuższy okres czasu może rozwijać ból rozciągający się na obszarze barkowym. Może to być bardziej powszechne stanu, ale nie wyklucza ból począwszy od ramienia i porusza się w szyjce. Powodem jest to, że twoje ciało będzie zrekompensować bólu i szkody. Nerwy na szyi enervate ramię. Jeśli występują bóle szyi, następnie być może przeżywa problemy nerwowe w tym osłabienie i drętwienie ramienia. Dodatkowo, ból barku może wymagać szyi stworzyć więcej wsparcia niż zwykle robi, gdy ramię jest zdrowy.

Tworzenie Stabilność

Z każdej kontuzji ważne jest, aby poprawić siłę mięśni otaczających regionach, ponieważ zapewniają one wsparcie i odszkodowania za szkody. Kiedy przychodzi do szyi i barku, chcesz pracować z lekarzem lub fizjoterapeutą, aby upewnić się, że ćwiczenia się robi nie tworzyć żadnych dalszych szkód. W przypadkach, gdy masz przepukliny szyjki macicy, może trzeba mieć przepukliny usunięte, zanim będzie można zrobić nic innego do stabilizacji stawu.

Physical Therapy

Fizykoterapia dla szyi i ramion zaczyna przede wszystkim elastyczność. Trzeba rozciągnąć mięśnie we wszystkich kierunkach, są one przeznaczone do pracy. Każdy, kto kiedykolwiek miał obrażenia szyi lub barku wie, że najtrudniejszym elementem całego procesu jest odzyskanie pełnego zakresu ruchu. I niestety wiele wytrzymałości szyjki i ramienia są z konieczności pełnego zakresu ruchu.

Rozciąga to zgięcie szyjki macicy i rozszerzenie (podnoszenie i opuszczanie brodą) oraz zgięcia bocznego (zawierania ucho do barku). Pracować na obrót, jak również patrząc z boku na bok. Jak poprawić elastyczność szyi, umieścić rękę pchanie się w przeciwnym kierunku na odcinku do poprawy wytrzymałości.

Ćwiczenia na ramiona zacząć obrotów ramion, jak również doprowadzenie ręce splecione za plecami, a ich podniesienie. Możesz również zapięcie ręce jednego pochodzącego zza pleców i inne z nad głową. Wzrusza ramionami naramienne poprawi siłę, jak będzie boczna ciągnie i ćwiczenia wioślarskie. Budowanie siły powoli, aby zapobiec dalszym szkodom.

Zapobieganie dalszej Pain

Najlepszym sposobem, aby zapobiec ból rozciągający się od jednego do drugiego urazu jest rozwiązanie pierwszego problemu jak najszybciej. Jeśli masz ból szyi, reszta szyi i aktywność graniczną, która podkreśla swój kręgosłup szyjny. Po tym wszystkim, głowa musi jeszcze odbyć się nawet wtedy, gdy jest kontuzjowany i szyi będzie zwracać się do innych mięśni, które nie są tak doskonale zlokalizowany, aby pomóc, takie jak ramię. Podobnie jest w ramieniu, odpoczynek to pomoże zapobiec bólowi w innych obszarach. Sprawdź swoją postawę, aby upewnić się, że nie są w pozycji stojącej lub siedzącej, w taki sposób, że dodaje stresu i napięcia na szyję lub ramiona lub obu. Poprawiła postawa jest jednym z najlepszych sposobów, aby zapobiec ból pleców i szyi w dłuższej perspektywie.

Urazy głowy i szyi

Urazy głowy i szyi może się skomplikowane, ponieważ chroni mózg i kontrolować kręgosłupa. Najczęstszym rodzajem urazu mózgu jest wstrząśnienie mózgu. Wstrząs jest, gdy mózg jest wytrząsano, które mogą być wynikiem kręgów szyjnych, które mogą wpływać na szyi i głowy w nagłym szybkiego ruchu. Urazy głowy są klasyfikowane jako zamkniętego urazu głowy, co jest cios w głowę z obiektu, ale czaszka nie jest uszkodzony. Otwarty uraz głowy kiedy czaszki przerywa obiektu i czaszki przenika do mózgu. Otwarty uraz głowy może wystąpić w wypadku samochodowym, w którym osoba przechodzi przez przednią szybę lub rany postrzałowej w głowę.

Fakty

Uraz głowy jest uważany urazy głowy lub kręgosłupa szyjnego jest uraz szyi. Bicz wyniku wypadku samochodowego jest najczęstszą przyczyną uszkodzenia szyjki. Urazów głowy i szyi stanowią od 5 do 10 procent wszystkich wypadków urazowych. Zrozumienie połączenia pomiędzy szyjką i kręgosłupa, jak również połączenia między główką i mózgu jest niezbędne w diagnozach i tworzenia strategii terapeutycznej.

Rodzaje

Urazy szyi są najczęściej spowodowane przez wypadek. Whiplash jest nagłe szarpnięcie głowy, który powoduje zwichnięcie szyi. Zwichnięcie w szyi spowodowane przez kręgów szyjnych jest, gdy więzadła, które łączą kręgosłup są podarte lub rozciągnięte. Wstrząs jest popularny rodzaj urazu głowy. Zewnątrzoponowe krwiak jest uraz głowy, który jest zwykle u pacjentów z urazem głowy. Krwiak podtwardówkowy występuje wtedy, gdy istnieje rozdarcie żyły która łączy korę mózgową i opróżniania zatoki żylnej. Mózgowe stłuczenie jest najczęściej u dzieci; to zasinienie tkanki mózgowej.

Identyfikacja

Bólu i sztywności w szyjce jest najczęstszym sposobem identyfikacji urazu szyi. Objawy od kręgosłupa szyjnego może trwać do kilku godzin, aby się rozwijać. W niektórych przypadkach nie ma żadnych objawów w urazu głowy. W większości przypadków urazów głowy, objawy to utrata przytomności, dezorientacja, senność, splątanie, zmiany osobowości, nudności, bóle głowy, wymioty, a także zajęcie lub śpiączkę. Może również pojawić się pacjentowi i może mieć świadomość dochodzić do pogorszenia później.

Ramy czasowe

Uraz głowy lub szyi może być poważne, a nawet zagrażające życiu. Ścisła obserwacja jest wymagana dla wszystkich chorych uszkodzenie głowy i szyi natychmiast po zdarzeniu. U pacjentów z urazem głowy należy wrócić do lekarza po 12 godzinach został zwolniony do oceny, czy będzie trwałe problem. W urazu głowy na wstrząs mózgu, ważne jest, aby ponownie zbadać stopień uszkodzenia często. To może trwać tylko 15 minut, aby odróżnić jeden gatunek lub klasy dwóch wstrząśnienia mózgu.

Ostrzeżenie

Nie ma niewielki wstrząs mózgu; wstrząs, że idzie bez rozpoznania ma większe ryzyko wystąpienia zespołu po wstrząs, cierpi na syndrom drugiego uderzenia lub innych poważnych problemów neurologicznych. Jeśli cierpią z powodu urazu głowy lub szyi, nie biorą aspirynę, ibuprofen, Tylenol lub jakichkolwiek leków w leczeniu bólu głowy przed konsultacją z lekarzem. Urazów głowy i szyi są uważane zagrożenia życia i powinien być traktowany poważnie. Niektóre urazy głowy i szyi, nie może mieć żadnych objawów, takich jak krwawienie wewnętrzne w mózgu. Ważne jest, aby również skorzystać z pomocy lekarskiej, jeśli nie wystąpią objawy urazu głowy lub szyi.

Jak dać szyi RUB

Napięcie w szyi jest problemem dla wielu ludzi. Może to być spowodowane przez stres, wysiłek fizyczny lub urazu, choroby lub po prostu siedząc przy biurku hunched przed ekranem komputera cały dzień. Leczenia przyjaciela lub bliskiej osoby do rub szyi jest prosta, pocieszające dar, który można przeprowadzić w dowolnym miejscu. Odbiorca może usiąść na krześle, stanąć przed dawcą lub zrelaksować się na kanapie lub łóżku.

Instrukcje

Ustawić się za odbiorcę. Odbiorca może być w pozycji stojącej lub siedzącej wygodnie.

2 stosuje się płyny i oleje do masażu rąk, w razie potrzeby. Według Spine Wszechświata, eukaliptusa olejek do masażu może pomóc złagodzić napięcie mięśni, dzięki czemu jest dobrym wyborem dla oleju do masażu karku. Olej o zapachu lawendy to kolejny dobry wybór, jak zapach lawendy wywołuje rozluźnienie w wielu ludzi.

Rub dłonie energicznie do ogrzania rąk. Dotknięciu przez kogoś z zimnych rąk nie sprzyja relaksacji, więc upewnij się, że są ciepłe ręce przed dotknięciem skóry osoby będzie wystartować.

Delikatnie uścisk ramion i odbiorcy używać kciuków masować tylne mięśnie szyi w powolnych, mocnych kołach.

kciukiem, wskazujące i środkowe palce zagnieść i ścisnąć mięśnie po obu stronach kręgosłupa i po bokach szyi.

Połóż ręce na ramionach odbiorcy. Delikatnie ściśnij i zwolnij mięśnie ramion w rytmicznym ruchu. Powoli przesuń ręce od ramion do podstawy szyi, a do szczytu kręgosłupa, delikatnie ściskając i zwalniając mięśnie odbiorcy cały czas.

Śledzenie kręgosłup odbiorcy z czubkami kciuków, zaczynając od podstawy szyi i kontynuowanej do podstawy czaszki w jednym powolnym, pewnym skoku. Jeden kciuk powinien położyć po obu stronach kręgosłupa.

Zakończ pocierać szyi z miękkimi, delikatnymi pociągnięciami w dół, zaczynając od podstawy czaszki. Podróże w dół szyi i odbiorcy wzdłuż ramion.

Wskazówki

  • Nie pocierać kark osoby z ciężkimi obrażeniami szyi bez wyraźnej zgody lekarza.
  • Ściskając mięśnie szyi odbiorcy zbyt mocno może spowodować ból.

Zadośćuczynienie za ból barku i szyi

Szyi i ból barku mieć wiele przyczyn. Niektóre wymagają operacji, podczas gdy inne mogą być ustalone z samoobsługi, chiropraktyka leczenia lub terapii masażu. Pierwszym krokiem w zarządzaniu ból szyi i barku jest, aby skonsultować się z lekarzem. Gdy przyczyną jest ustalana, są kroki podjąć w celu zarządzania ból i pomóc w leczeniu.

Przyczyny bólu w karku

Szyi i ból barku może wynikać z wielu przyczyn, w tym uszkodzenia rdzenia kręgowego, zawał serca, złamany obojczyk, zapalenie lub kręgosłupa szyjnego. Określenia przyczyny ma zasadnicze znaczenie dla leczenia bólu. Po określeniu źródła są dwa kierunki działania: Znajdowanie natychmiastową ulgę od bólu i leczenie pierwotnej szkody.

Ulga w bólu

Leczenia bólu nie złagodzić objawy dolegliwości szyi i ramion, ale może pomóc w zarządzaniu ból w międzyczasie. Niektóre wspólne płaskorzeźby m.in. przeciwzapalne leki, takie jak Aleve, Motrin lub Tylenol dla bólu. Również skuteczne w leczeniu bólu są gorące i zimne okłady na miejscu bólu.

Jest to również pomocne, aby podnieść rannych obszarze powyżej serca, aby zmniejszyć obrzęk. Wykonywania lub rozciągając obszar zapalenie jest również korzystna, ale pamiętaj, aby odpocząć obszar rannych w ciągu pierwszych kilku dni po urazie.

Mimo, że nie traktują przyczynę bólu, ciepła, takich jak ściera Icy Hot może uspokoić obszar rannych.

Leczenie

Traktowanie rdzenia przyczynę karku i barku jest niezbędne do wyeliminowania w przyszłości bólu.

Chiropraktyka opieki jest jedną z opcji. Praktyczne podejście chiropraktyka opieki wykazano, aby pomóc w przewlekłych przypadkach ból szyi i barku, szczególnie spowodowane przez uraz. Kręgarzy dostosować stawy kręgosłupa i kości, aby wyrównać kręgosłupa do jego optymalnego położenia. Ciepła i inne środki są czasami używane do zwiotczenia mięśni przed wyrównania.

Masażu może być korzystne, jeśli ból jest spowodowany przez napięcie mięśni. Zwalniając stres z mięśni, masaż terapeuta pomaga wyeliminować podstawową przyczynę bólu szyi i ramion.

Gdy ból wynika z niewłaściwego postawy przy biurku, kilka prostych środków, takich jak siedzi prosto na krześle, trzymając podbródek, i umieszczenie zwinięty ręcznik za plecami może pomóc z istniejącym bólu, jak również unikanie przyszłych obrażeń.

Co zrobić w ściągniętym nerwem w ramię

Czy kiedykolwiek poszedł do łóżka w porządku tylko uczucie obudzić się z ostrym bólem w szyi lub barku? Ten warunek jest zazwyczaj wspólna mowa ściągniętym nerwem. To może uczestniczyć kręgosłupa, mięśni i ścięgien. Ściągnięty nerwów może być także wynikiem nadużywania lub złej postawy. Te kilka wskazówek może zaoferować ulgę.

Take It Easy

Powstrzymania się od działalności wytężonej, aż objawy wyjaśnić. Take ibuprofen lub naproksen zmniejszenie bólu i stanów zapalnych. Ciepły pad ogrzewanie w odniesieniu do obszaru może zapewnić ulgę, too.I f wciąż jesteś w bólu po dwóch do trzech dni, do lekarza.

Interwencja medyczna

Lekarz może zbadać przyczynę swojej ściśniętej nerwu jeśli objawy nie odejdzie na własną rękę. Jeśli uszkodzenie kręgosłupa powoduje ból, to może być kandydatem na szyi lub pleców chirurgii. Jeżeli nie jest wymagana operacja, lekarz może przepisać rozluźniające mięśnie lub uśmierzania bólu lekarz może skierować pacjenta do specjalistów, takich jak ortopeda, fizjoterapeuta lub masażysty.

Zapobieganie

W celu utrzymania ściągniętym ramię nerw od powrotu, wziąć kilka środków ostrożności. Utrzymać zdrową wagę i dobrą postawę, więc nie dodajemy zbędnego stresu obszarach pleców, szyi i barku. Regularnie ćwiczyć, ale pamiętaj, aby rozciągnąć i rozgrzać pierwszy. Fizjoterapeuta może uczyć się kilka konkretnych ćwiczeń i odcinki, które wzmocnią i chronią mięśnie ramion i szyi. Niektórzy ludzie widzą kręgarz regularnych zabiegów i uzgodnieniach.

Ćwiczenia szyi rozszerzeń

Sztywność i ból szyi jest częstym problemem dla wielu ludzi. Najbardziej skutecznym sposobem leczenia tego problemu jest wykonywanie ćwiczeń rozszerzających szyi. Niektórzy ludzie mogą wymagać dodatkowej pomocy, takich jak leki. Jednak lek jest zwykle stosowany w połączeniu z ćwiczeń rozciągających, i zawsze należy spróbować ćwiczeń przez dłuższy okres czasu, zanim uciekania się do innych metod leczenia.

Zgięcie szyi

Patrz przed siebie. Opuść podbródek w kierunku klatki piersiowej, aż poczujesz napięcie w karku. Sprawował tę funkcję przez pięć do 10 sekund. Wróć do pozycji wyjściowej. Unieś podbródek w kierunku sufitu, aż poczujesz napięcie w przedniej części szyi, i sprawował tę funkcję przez pięć do 10 sekund. Powtórz to ćwiczenie trzy do pięciu razy

Obrót na szyję

To ćwiczenie może być wykonywane z pozycji siedzącej lub stojącej. Start patrząc prosto przed siebie. Odwróć głowę na bok, aż poczujesz napięcie po przeciwnej stronie szyi i sprawował tę funkcję przez pięć do 10 sekund. Wróć do pozycji wyjściowej i odwracasz głowę w przeciwnym kierunku na pięć do 10 sekund. Powtórz tę ćwiczenia rozciągające trzy do pięciu razy.

Zgięcie boczne szyi

Wykonaj flexions boczne szyi, siedząc lub stojąc, patrząc prosto przed siebie. Przynieś jeden bok głowy w kierunku barku, aż poczujesz, że rozciągają się po przeciwnej stronie. Sprawował tę funkcję przez pięć do 10 sekund. Teraz wróć do pozycji wyjściowej i przynieść drugą stronę głowy w dół do przeciwległego barku, aż poczujesz napięcie. Sprawował tę funkcję przez pięć do 10 sekund. Powtórz tę ćwiczenia rozciągające trzy do pięciu razy.

Podbródek Tuck

Uruchom Tuck podbródek, patrząc prosto przed siebie. Wyciągnij głowę do tyłu i nieco w dół podbródek, trzymając głowę prosto podczas całego ćwiczenia. Sprawował tę funkcję przez pięć do 10 sekund i wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz to ćwiczenie trzy do pięciu razy.

Objawy Naciągnięty mięsień wokół serca

Mięśnie klatki piersiowej ma kilka które działają w poprzek. Biegną w górę, w dół i dookoła w kierunku łopatki. Mięśnie klatki piersiowej prowadzony przed serca, a każdy z tych mięśni podlegają zagrożeniami. Jak poważny jest uraz może zależeć od tego, jak uraz się. Najwięcej razy, są sygnały, że rannych mięśni daje poinformować, że został ranny. A czasami, gdy jest kontuzjowany mięsień klatki piersiowej, może masz na myśli masz kłopoty, a nie serce ból mięśni.

Mięśnie wokół serca

Nazwa mięśni wokół serca są pierś. Są głównym piersiowy, małoletni piersiowego i Pecz. W piersiowego większego mięśnie większość mięśni. Wentylator one na piersi; i dla kobiet, leżą pod piersią. Nieletni piersiowego uruchomić tylko pod kierunkach. Mięśnie te pochodzą z połowy żeber. PEC rozpoczyna się mostka w środku klatki piersiowej i dołączyć do stawów barkowych. Każdy z tych mięśni w jakiejś formie obejmuje serca. Wszystkie są w bliskiej odległości od centrum, a może być mylone z bólem serca, jeśli ulegniesz wypadkowi.

Objawy Naciągnięty mięsień wokół serca

Objawy wyciągnął mięśni w okolicy serca są jak każdy inny mięsień, z tym, że ze względu na to, gdzie jest ból, niektórzy mylnie ból, jak problemy z sercem. Nie może być strzelanie ból, przeszywający ból, uczucie ciepła w okolicy, czułości i ucisku w klatce piersiowej, a może nawet zobaczyć jakiś obrzęk. Ból może promieniować wzdłuż mięśni do innych obszarów, takich jak owijanie wokół do tyłu łopatki lub kości.

Teorie Ciągnięcie klatki piersiowej mięśnie wokół serca

Z technicznego punktu widzenia, ponieważ, jak mięśnie znajduje się w klatce piersiowej, nie mogą być wyciągane jak inne mięśnie ciała. Oni mogą; jednak się napięte, co daje szczelne uczucie w klatce piersiowej i może naśladować wyciągnął uczucie mięśni. Czy można fizycznie oderwać mięśni. Łza mięśni ściany klatki piersiowej jest typowy dla kogoś, kto pracuje obecnie z wagi ciężkiej. Ciężarowców, którzy wyciskaniu wagi ciężkiej są najczęściej ludzie szczep lub oderwać mięśni klatki piersiowej.

Leczenie wyciągnął mięśni wokół serca

Leczenie ciągniętych mięśni klatki piersiowej w okolicy serca jest prosta. Trzeba będzie zrezygnować z wysiłku fizycznego. Jeśli uraz się podczas pracy, trzeba będzie odpoczywać mięśnie klatki piersiowej na chwilę przez nie używane. Będziemy chcieli, aby lód szkody od razu; lód pomoże obrzęk, stan zapalny i ból. Środki przeciwzapalne, takie jak ibuprofen lub Motrin pomoże ból, jak również, wraz z zapaleniem. Jeśli ból nie lepiej, należy zgłosić się do lekarza, aby upewnić się, że robisz to, co powinno się dbać o kontuzji.

Zapobieganie naciągnięcia mięśni wokół serca

Zapobiegania urazom mięśni w okolicy serca nie oznacza overstraining te mięśnie. To nie oznacza, przesuwając je poza ich możliwości i spodziewaliśmy się zbyt wiele z nich. Ponad wysiłku mięśni klatki piersiowej czasami nie da się uniknąć i można doznać obrażeń. Wystarczy podnoszenia ciężkich pole może wywołać zmęczenie mięśni klatki piersiowej, a nawet je oderwać. Szczepy mięśni w klatce piersiowej może być dość bolesne, a ponieważ objawy i ból może naśladować choroby serca, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do tego, czy jest to uszkodzenie mięśni lub choroby serca związane, należy skontaktować się z lekarzem.

Ciągnięte zadośćuczynienie ścięgnoŚcięgno jest grupa trzech mięśni w tylnej nodze, tuż poniżej pośladków. Jeśli jesteś sportowcem i nie rozciągnąć odpowiednio wcześniej praktyki lub gry (zwłaszcza jeśli nadmiernie), to ryzykujemy, ciągnięcie mięśni, w tym ścięgno podkolanowe.

Wyciągnął ścięgno następuje, gdy jeden z trzech mięśni ścięgno zostaje rozerwanie nieznacznie. Oprócz niewłaściwej rozciąganie, wyciągnął ścięgno może wynikać z bezpośredniego kontaktu z hamstring lub uda. Ciągnie rzadko są poważne, a leczenie koncentruje się głównie na odpoczynek, pudru, kompresji i elewacji (ryż w skrócie).

RYŻ

Cleveland Clinic zaleca prosty ryż (odpoczynek, lód, kompresji i elewacji) w leczeniu przesunięte ścięgna. Jeśli uważasz, że doznał wyciągnął ścięgno, powstrzymać się od działań lub ćwiczeń sportowych na co najmniej 48 godzin lub do momentu ścięgno czuje luźne ponownie (odzyskiwania może trwać nawet do kilku tygodni). W tym czasie stale lodu. Zastosuj okład z lodu na hamstring przez 15 minut, a następnie usunąć lód na 15 minut. Powtórzyć w ciągu dnia. Zawiń pasmo kompresji wokół hamstring gdy nie masz lodu. Jak sobie lód, wykonywać ćwiczenia, aby zmniejszyć obrzęk elewacji i pomóc naprawić rozdarcie.

Mayo Clinic zaleca podobną metodę ścięgno ciągnie, znany jako CENA. Oprócz powyższych kroków, Mayo Clinic podkreśla znaczenie odpowiedniej ochrony ścięgna z elastyczną folią, aby zapobiec bardziej poważne pull.

Ćwiczenia elewacyjne

Aby wykonać ćwiczenia wysokościowe podczas oblodzenia, owinąć worek lodu lub spakować wokół ścięgno z gumką. Połóż na płaskiej powierzchni, takiej jak łóżko lub tabeli trenera. Podczas swoich 15 minut oblodzenia, powoli podnieść nogę w powietrzu i przytrzymaj przez kilka sekund, a następnie niższe powrotem do łóżka lub stołu. Po usunięciu lodu, położyć się na brzuchu i zegnij zranioną nogę do siebie pośladki jak daleko, jak można, nie powodując nadmiernego bólu. Powoli nogi do łóżka i powtórz.

Physical Therapy

Porozmawiać z trenerem lub fizjoterapeuta o odcinkach masy takich jak przysiady czy loki, które mogą pomóc, aby wzmocnić nogi i zapobiec dalszej mięśni ciągnie. Masaże sportowe mogą również przyczynić się do złagodzenia bólu i wspomagania gojenia. Nie wolno masować się jednak. Idź do licencjonowanego masażystka sportowego lub fizjoterapeuty do oceny. Jak ból ustępuje, zaczynają wdrażać odpowiednie procedury rozciągania. Podczas wycinki zapobiegnie szczepy mięśni, nadmierne rozciąganie może rzeczywiście zwiększyć szczepy i ciągnie.

Naciągnięty ścięgna ćwiczenia dla

Napięte ścięgno wpływa na mięśnie tyłu górną część nogi. Mięsień dwugłowy uda, a półbłoniasty półścięgnistego mięśnie tworzą ścięgno i staną się napięte, jeśli są zbyt rozciągnięte lub podarte w trakcie aktywności fizycznej. Są ćwiczenia, które możesz zrobić podczas procesu odzyskiwania, aby pomóc leczyć ścięgno, jak również, aby zapobiec w przyszłości szkody.

Wytyczne

Porozmawiaj z lekarzem, jeśli uważasz, że masz napięte ścięgno. Lekarz może określić stopień odkształcenia jak również przepisać leki przeciwzapalne, jak to konieczne. Pamiętaj, aby wdrożyć RICE z szczepu. Połóż napięte ścięgno, stosuje lodzie przez 15 minut na raz, użyj szmatki kompresji i trzymać nogę na wzniesieniu. Celem jest, aby zmniejszyć obrzęk i zminimalizować czas odzyskiwania.

Postęp poprzez ćwiczenia jak Twoje napięte toleruje ścięgno. Jeśli czujesz ból lub pogorszenie szczepu, należy natychmiast przerwać ćwiczenie. Rozpocząć ćwiczenia raz opuchlizna zaczęła zmniejszyć i można położyć nacisk na mięśnie napięte. Podgrzewać Naciągnięcie mięśnia udowego przed ćwiczeniami, aby zwiększyć przepływ krwi.

Ćwiczenia rozciągające ścięgno

Wdrożenie rozciąganie jak Twój odzyskiwania ścięgno pozwala. Wykonywać te ruchy dwa do trzech razy dziennie.

Stojąc ścięgno zasięg: Połóż napięte ścięgno na powierzchni, która jest w przybliżeniu talii wysokiej. Utrzymać zdrową nogę na ziemi, aby wspierać swoje ciało. Trzymaj plecy prosto i zginać się w pasie w kierunku stóp. Nie zginaj dalej niż Twój ścięgno pozwoli. Staraj się, aby kolano prosto podczas ćwiczeń.

Siedzą ścięgno zasięg: Usiądź na ziemi obiema nogami na wprost ciała tak, że Twoje nogi są wzruszające. Osiągnąć w kierunku nogi rękami. Zatrzyma się, gdy poczujesz napięcie w ścięgna. Jeśli czujesz ból, nie rozciągnąć tak daleko.

Siedzą odcinek ścięgno: Usiądź z obu nóg do boków ciała. To będzie niemal pozycji podziału. Usiądź prosto, zginać się w pasie i rozciąga się do przodu. Być może trzeba tylko zginać w pasie niewielką ilość, aby poczuć rozciągnięcie. Większą elastyczność, trzeba używać rąk, by dotrzeć dalej od ciała.

Ćwiczenia ścięgno Wzmocnienie

Zawsze rozciągnąć przed i po ćwiczeniach wzmacniających ścięgno udowe. Zacznij od wykonywania tych ćwiczeń co drugi dzień.

Rozszerzenia kolan: To podstawowe ćwiczenia, aby przywrócić ruch na ścięgno podkolanowe. Usiądź na krześle, które pozwala stopom dotknąć ziemi. Powoli podnieść rannego nogę do pozycji prostej. Nie podnoś nogi wyżej niż ścięgno może tolerować i uniknąć na tym stanowisku.

Rozszerzenia nóg: Usiądź na ławce lub krześle. Przywiąż jeden koniec taśmy oporu wokół kostki. Przywiąż drugi koniec wokół słupa lub belki, który jest wytrzymały. Start z nogi prosto przed ciała. Wyciągnij kostkę w kierunku ciała i zegnij kolana. Kostka jesteś ciągnąc w powinna zbliżyć się do ziemi obok swojej ustabilizowanej nodze.

Loki ścięgno: Stań przed stole z nogami rozstawionymi na szerokość barków. Powoli zegnij kolana rysunek piętę w stronę tyłu. Wykonać ten ruch bez ciężarów w domu w pierwszej kolejności. Dodaj ciężarów jak mięśnia zaczyna się goić.

Ramię i powoduje ból szyi

Około 67 procent dorosłych wystąpić poważne ramię i ból szyi, co najmniej raz w życiu. W rzeczywistości, ból szyi jest jednym z głównych powodów ludzie odwiedzają lekarza. Niestety, wiele osób nie wie, co powoduje ten ból iw efekcie nie wiedzą, jak temu zapobiec. Aby dowiedzieć się o głównych przyczynach szyi i barku nadal.

Stres

Stres jest jedną z głównych przyczyn szyi i barku. To dlatego, że stres powoduje mięśnie się zmęczą się i umowy, które pozostawia im uczucie sztywny i obolały. Ważne jest, aby wziąć co najmniej jedną godzinę z każdego dnia, aby zrelaksować się, medytować lub zrobić coś przyjemnego dla Ciebie. Skocz do kąpieli, poczytać dobrą książkę lub nawet oglądać swój ulubiony program telewizyjny.

Szczep mięśni

Energicznych ćwiczeń i podnoszenia ciężkich może powodować wyciągnął mięśnie szyi i ramion. Aby uniknąć bólu w tej dziedzinie, gdy pracuje, znać ostateczną granicę i nie zmuszać się poza tym punktem. Należy szczególnie przestrzegać tej reguły, jeśli jesteś trening siłowy. Ryzyko rozdarcia mięśni nie warto i nie zostawię cię z mięśni bardzo obolałe i sztywne. Odnosi się to także do przenoszenia ciężkich przedmiotów albo w wolnym czasie lub w pracy. Zawsze należy być ostrożnym podczas podnoszenia ciężkich przedmiotów i nie wahaj się poprosić kogoś o pomoc.

Spanie

Spania w złej pozycji może spowodować obudzić z Crick w szyi, który jest częstą przyczyną bólu szyi i barku. Osób odczuwa ból w tych dziedzinach częściej kiedy spać na brzuchu z głową odwrócił się na bok. A kilka dni ból mięśni, nie może wydawać się nic wielkiego, spanie w tej pozycji na przestrzeni kilku lat, może spowodować uszkodzenie kręgosłupa. To, z kolei, ostatecznie spowodować bardziej poważne bóle szyi i barku.

Słaba postawa

Ludzie o słabej postawy często doświadczają bólu szyi i barku na co dzień. Słaba postawa zazwyczaj oznacza zgarbione plecy lub nierówną postawę. Kiedy osoba stoi w ten sposób grzbiet nie jest w pozycji stojącej. W rezultacie szyjka znajduje się w nienaturalnej pozycji, co powoduje skurcze w kołnierzu i szyi. Poprzez poprawę postawy można wyeliminować znaczną ilość stresu umieszczone na powierzchni ciała.

Siedząc przy biurku

Ludzie, którzy spędzają godziny siedząc przed komputerem cały dzień często mają bóle szyi i ramion, ponieważ monitory komputerowe są rzadko dostosowane oczach fotografowanych osób. Oznacza to, że człowiek musi pochylić głowę w górę lub w dół, aby zobaczyć na ekranie, co z kolei stawia ogromną ilość stresu na szyi. Monitor należy ustawić tak centrum niego znajduje się na poziomie oczu, gdy siedzi się w pozycji pionowej.

Objawy przepuklina dysku w szyi

Przepuklina dysku w szyi jest powszechnym źródłem bólu. Płyta jest miękki, podobny do gumy poduszki z centrum żelową. Gdy środek płyty wybrzusza się w kierunku grzbietu jest jak chemiczne podrażnienie nerwów.

Bóle głowy

Bóle głowy w tył głowy może rozwijać się w wyniku bólu pochodzącego z obszaru pomiędzy szyjką i barku.

Mięśnie

Lub skurcz mięśni może dokręcić niekontrolowany. Mięśnie dłoni używane do rzeczy przyczepności będzie słabszy, a także mięśnie triceps i biceps.

Szyi i barku

Nie będzie palący ból w ramionach w pobliżu łopatki. Będzie to bolesne, aby włączyć lub zginać kark.

Ramion i dłoni

Ból, który rozpoczyna się w ramię przesuwa się w ręku. Ból może palić i ramię mogą zacząć czuć mrowienie i odrętwienie.

Rzadsze Objawy

W skrajnych i rzadkich przypadkach objawy przepuklina dysku w szyi to niezdarność, zmiany w chodzeniu i niezdolność do kontrolowania jelit i pęcherza.

Leczenie trakcji szyjnego

Trakcja szyjki macicy jest procesem przy użyciu siły, aby wyprostować kręgosłup. Bardziej popularne urządzenia są podobne do szelek szyi i wagi, które podnoszą czaszkę. Trakcji szyjki macicy stosowany w leczeniu uszkodzeń kręgosłupa z niedopasowaniem lub ciśnienia.

Zastosowanie

Trakcji szyjnego wykorzystuje siłę na górę kolumny rdzenia, zazwyczaj stosowane do czaszki, a reszta pozostaje na miejscu ciała. To ciągnięcie ruchu dostosowuje kręgosłup i minimalizuje negatywny wpływ na kręgosłup.

Przyczyny

Uszkodzenia rdzenia mogą być spowodowane przez sport i wypadki, urazy wewnętrzne, takie jak uszkodzenia lub niewłaściwego gojenia obszarze zagrożonym.

Leczenie

Trakcji szyjnego ma wiele zastosowań. To może złagodzić ból od przytrzaśnięcia korzeni nerwowych, ruchu stawów i uszkodzonych dysków kręgosłupa. Najczęściej stosowany jest do ustawiania leczenie kręgosłupa.

Produkty

Niektóre firmy sprzedają produkty wspomagające szyjki pułki trakcyjnych. Specjalnie zaprojektowane poduszki są dostępne, i nad-drzwi urządzenia trakcyjne szyjki macicy pozwalają na większą elastyczność i mobilność.

Terapia

Trakcji szyjny może być używany w połączeniu z lekami i może być korzystne rozwiązanie Leczenie w warunkach domowych do urazów rdzenia. Lekarz może podać fizycznego strategii terapii.

Ból i sztywność karku Objawy

Sztywny ból szyi można przypisać niczego od skurcze mięśni do obrażeń poważnych schorzeń. Ból szyi może również powodować ból promieniujący, o którym mowa lub w innych obszarach. Bez względu na to, sztywny ból szyi i związane z nią objawy nigdy nie powinny być ignorowane.

Najczęstsze przyczyny sztywność karku

Neck naprężenia, skurcze i stres są częstymi przyczynami sztywność karku. Szczepy szyi, które są ciągnięcie lub zerwania mięśni, może wystąpić z bycia w niewygodnej pozycji przez dłuższy okres lub z nadużywania. Powstałe skurcze wtedy zazwyczaj powodować ból szyi. Stres odgrywa również rolę w przedłużonym napięcie może powodować sztywność karku.

Sztywny kark przed urazami

Uraz okolicy szyi może również powodować ból. Whiplash lub upadek może spowodować szkody dla mięśni szyi i więzadeł i spowodować nagły, silny ból szyi. Urazy rdzenia kręgowego w okolicy szyi, w tym takie rzeczy jak dyslokacji, złamania, zapalenia stawów i dysków problemów, może także powodować ból.

Poważne Przyczyny sztywność karku

Inne bardziej poważne problemy zdrowotne mogą powodować sztywność karku, takich jak grypa czy zapalenie opon mózgowych, poważnej infekcji bakteryjnej lub wirusowej, mająca wpływ na opony mózgowe. lub tkanki otaczające mózg i rdzeń kręgowy. Zawał serca może także powodować nagły ból szyi.

Najczęstsze objawy sztywny kark

Objawy sztywność karku może wahać się od nudnego, dokuczliwy ból do szczelności do nagłego, ostrego bólu i drętwienie i mrowienie. Ale ból sztywność karku, nie ogranicza się do szyi. Szczelność i skurcze w okolicy szyi może powodować ból promieniujący do ramion, klatki piersiowej i ramion, lub nawet do głowy. Uszkodzenie kręgosłupa z dysku wybrzuszenia lub zmiany artretyczne może powodować nerwów szyi zostać ściśnięte. Może to spowodować, promieniującego lub określoną bólu, który polega na tym filcu w innym miejscu, z dala od źródła.

Poważne objawy sztywność karku

Sztywny ból szyi od nagłych chorób lub zdrowia może również towarzyszyć nudności, wymioty, silne bóle głowy, zawroty głowy, gorączka i ogólne bóle mięśni. Utrata kontroli ruchu lub mięśni, utratę czucia lub utratę kontroli pęcherza lub jelita może również wystąpić, co wskazuje na bardziej poważny problem. Ból szyi w połączeniu z innymi objawami, lub w wyniku urazu, wymaga natychmiastowej pomocy medycznej, aby uniknąć dalszych komplikacji lub choroby.

Leczenie sztywność karku

Leczenie sztywność karku zależy od przyczyny. Szczelność lub skurcze od niewygodnych pozycjach lub stresu, na przykład, może być zwolniony przez typowo pozycji regulacji, delikatne rozciąganie i stosowanie lodu lub ciepła. Sztywny ból szyi z powodu urazu lub bólu wraz z innymi objawami może być oznaką zagrożenia życia i powinny być sprawdzane przez wykwalifikowanego pracownika medycznego.

Choroba zwyrodnieniowa stawów Ćwiczenia szyjki macicy

Zapalenie kości i stawów szyjnych jest powszechne w wyniku starzenia się. Tarcze amortyzujące pomiędzy kręgami w szyi i górnej części kręgosłupa tracą elastyczność. W odpowiedzi, kościste ciało buduje depozyty na kręgi. Lekarze uważają, że depozyty pomóc ustabilizować kręgosłup i chroni nerwy, które są uruchamiane przez niego. Te narośla kostne --- cechą choroby zwyrodnieniowej stawów szyjnego --- często niezauważone, ale około połowa ludzi będzie rozwijać ból i doświadczyć spadku ich zakres ruchu.
Dobrze zaplanowane rutynowe ćwiczenia mogą zmniejszyć objawy choroby zwyrodnieniowej stawów szyjnych.

Wzmocnienie mięśni szyi

Budować siłę w szyi i górnej części pleców mięśnie wykonując ćwiczenia odporności dwa do trzech razy w tygodniu. Wzmocnienie mięśni poprawi swoją postawę, co pomaga zmniejszyć nacisk i ból.
Odporność proste ćwiczenie jest umożliwienie, aby pochylić głowę i powiesić na jednej stronie. Skoncentrować się na rozszerzonych mięśni jak zaangażować je przynieść głowę z powrotem do pozycji pionowej. Powtórz to 10 razy w prawo i 10 razy w lewo.
Na drugim ćwiczeniu użyć piłki stres wielkości piłki tenisowej --- to są squishy kulki można wycisnąć, gdy jesteś niespokojny. Umieść piłkę między brodzie i szyi. Użyj mięśni szyi, by zmieścić piłkę. Zwolnij i powtórz 10 razy.

Zwiększyć zakres ruchu

Aby poprawić elastyczność i zakres ruchu, delikatnie rozciągnąć mięśnie szyi. Begin przechylając głowę na bok, tak ucho zbliża swoje ramię. Niech twoja głowa powiesić tam przez co najmniej 10 sekund. Zwiększenie odcinek sięgając dłoni przeciwnej strony w kierunku podłogi. Przełączać strony i powtórzyć.
Następnie obrócić głowę i spojrzeć z boku, przez ramię, jak daleko, jak możesz. Przytrzymaj go przez 10 sekund. Przełączać strony i powtórz jeszcze raz.
Wreszcie znów przechylać głowę jak w pierwszym odcinku. Tym razem, unieś podbródek lekko w kierunku sufitu. Trzymaj rozciągnięcie przez 10 sekund, a następnie zmienić strony i powtórzyć.
Dalej budować zarówno siłę i elastyczność, zajrzeć do łączenia dobry program jogi.

Bądź fit

Choroba zwyrodnieniowa szyjnego może zakłócać normalnego wykonywania rutynowych, ponieważ ruchy mogą być bolesne i drażniące. Jeśli tak jest, należy do niskiego wykonywania uderzenia jak pływanie lub jazda na rowerze. Ważne jest, aby zatrzymać się sprawny fizycznie, jako że mogą pomóc spowolnić postęp swojej choroby i złagodzić swoje dolegliwości bólowych.

Ćwiczenia terapeutyczne dla Neck Pain

Są szanse, będziesz odczuwać ból szyi w pewnym momencie swojego życia. Większość ludzi, zgodnie z Mayo Clinic. Ostry ból szyi trwa krótko, gdy przewlekły ból szyi będzie trwać tygodnie, a nawet dłużej. Stres, zła postawa i szkoda wszystko może powodować ból szyi. Przed bojowych ból szyi z ćwiczeń terapeutycznych, skontaktować się z lekarzem, aby wykluczyć poważne choroby.

Ćwiczenia terapeutyczne

Start z podstawowych ćwiczeń terapeutycznych na ból szyi. Według NeckSolutions.com, zaczynając ćwiczenie jest siedzieć prosto, z głową w linii z ramionami. Doprowadzić głowę do przodu w ruchu kiwając głową. Podnieś głowę do pozycji wyjściowej i powtórz. To ćwiczenie, zgięcie czaszkowo-szyjnego, pomaga łagodzić ból poprzez wykonywanie głębokich zginaczy w szyję.

Usiąść z ręką na ustach, a następnie wyciągnąć twarz od dłoni, jakby robisz ruch kiwając głową. Powinieneś czuć lekkie pociągnięcie w karku, bo ten odcinek mięśni pracuje tam. Powtórz tę szyi ćwiczenia często siedząc na długie okresy czasu.

Stań plecami o ścianę i umieścić piłkę za głowę, aby przeprowadzić zaawansowaną wersję ćwiczenia kiwając głową. Wykonać ten sam ruch, kiwając się do przodu, i skoncentrować się na utrzymaniu piłki za głowę, gdyż rzuca o ścianę.

Na ból szyi ćwiczenia, które również działa na postawie, zacząć od stojącego na stopę z dala od ściany. Toczyć się będzie do tyłu ramiona wokół najpierw ze swoimi dłońmi skierowanymi na zewnątrz. Ściśnij łopatki razem i delikatnie przynieść podbródka do szyi. Powinieneś czuć piękny odcinek w całej szyi i plecach i przez łopatkami. Upewnij się, patrząc w dół, nie są jeszcze, po prostu wskazując brodą w kierunku szyi.

Od zakończenia ostatniego ćwiczenia segue do innego terapeutycznego ćwiczeń dla bólu szyi. Rozpocznij z brodą poprowadzoną w kierunku szyi. Delikatnie przedłużyć głowę do tyłu, w górę wyglądający ruch, aż poczujesz lekkie napięcie w mięśniach karku. Utrzymaj tę pozycję, a następnie skręcić w głowę lekko w prawo. Sprawował tę funkcję, i obrócić głowę lekko w lewo.