Digidexo.com

jak przywrocic krzywizne szyi

Jak leczyć skurcze szyi terapii magnetycznej

Skurcze szyi może być bardzo wyniszczające. Nie tylko ludzie, którzy cierpią z powodu tych skurcze w bólu, ale ból rzeczywiście zaczyna wpływu na inne obszary życia. Na szczęście, terapia magnetyczna pokazuje pewną obietnicę w leczeniu skurcze szyi. Zasadniczo, magnetyczne działa terapia przez blokowanie sygnałów bólu dotarcie do mózgu, pomaga zapobiegać kwasu mlekowego od budowania i poprawia krążenie krwi.

Instrukcje

1 Zapoznaj się z dostawcą opieki jeśli cierpią z powodu przewlekłego bólu, takich jak skurcze szyi. Może to być oznaką poważniejszej choroby. Ponadto, eksperci mogą polecić różne magnesy, w zależności od przyczyny skurcze szyi.

Zastanów wyborze owinąć szyi terapia magnetyczna z pulsującym terapii magnetycznej. Pulsujący terapii magnetycznego może być bardziej skuteczne w leczeniu skurczów szyi od produktów, które po prostu zawierać magnesy.

Kup naszyjnik magnetyczny. Nie tylko są one często atrakcyjne, ale mogą pomóc w zmniejszeniu skurcze szyi. Możesz też kupić wspierającego poduszkę dla szyi, który zawiera magnesy (patrz źródła poniżej).

Upewnij się, że ma magnesy się okresowo. Niektórzy eksperci uważają, możesz stać się "używane" do magnesów, zmniejszając ich skuteczność.

Wskazówki

  • Nigdy nie należy używać magnesów, jeśli myślisz, że jesteś w ciąży lub masz wszczepiony rozrusznik serca.
  • Nigdy mikrofalówki coś zawierającego magnes.

Jak korzystać z szyi klamra

Jeśli masz jakiekolwiek rodzaj urazu szyi, lekarz może zalecić noszenie klamrach szyi. Noszenie klamrach szyi nieprawidłowo może spowolnić proces gojenia, a nawet spowodować więcej szkód. Z tego powodu ważne jest, że wiesz, jak prawidłowo korzystać z szyi klamra.

Instrukcje

Miękkiej pianki Szelki

Umyj szyję mydłem i ciepłą wodą. Wyschnięcia szyję ręcznikiem. Zapewni to klamra pozostaje wolna od bakterii.

nawias owinąć wokół szyi. Upewnij się, że części, które mocuje się na karku. Umieść klamrę więc wygodnie podbródek spoczywa na nim. Chcesz podbródek nie powinny wystawać więcej niż 1/2 cala z klamrą, ani być w stanie wsunąć się w jej wnętrzu.

Przymocuj szyi klamra z paskiem na rzep. Powinno być wygodny, ale nie tak mocno, że powoduje dyskomfort lub hamuje przepływ krwi i tlenu.

Szelki sztywnego tworzywa sztucznego

Połóż się na łóżku i upewnić się, że kręgosłup jest tak proste, jak to możliwe.

Włóż przednią połowę klamry na klatce piersiowej. Przesuń go w górę, aż siedzi mocno brodą.

Włóż z powrotem połowę klamrą pod szyją. Z tyłu głowy powinny zmieścić się w rowkach klamry.

Zamocować dwie połówki razem z rzepem. Powinien on być wygodny na tyle, że ruch głowy jest bardzo ograniczona.

Wskazówki

  • Wskazówek lekarza dotyczących, jak często i jak długo trzeba nosić klamrę. Poinformować lekarza, jeżeli klamra jest bardzo niewygodne, zbyt małe lub zbyt duże.

Jak spać z szyi klamra

Podczas noszenia szyi klamra może być trudne w ciągu dnia, to w nocy, kiedy to szyi klamra może naprawdę zacząć drażnić osoby. Jeśli twój rannych szyi wymaga klamrach szyi, które należy zachować na zawsze, można spodziewać się problemów ze snem, chyba że masz plan, aby szyi klamra jak najmniej widoczne, jak to możliwe. Następujące kroki i dobrze spać tej nocy.

Instrukcje

zwrócić się do lekarza, jeśli szyi klamra jest jeszcze potrzebne w nocy. W zależności od stanu, istnieją pewne poduszki, które można kupić tego aktu w celu stabilizacji szyi w nocy. Albo, może być w stanie nosić bardziej miękki kołnierz w nocy.

Upewnij się, że jest regulowana klamra szyi po prawej ustawienia. Jeśli trzymać go zbyt mocno, będzie niewygodne, bez względu na to, jakie stanowisko odpocząć w.

Znajdź wygodny fotel do spania. Upewnij się, że fotel pochyla się i ma miękkie poduszki. Śpi w fotelu może wydawać się trudne na początku, ale będzie można uniknąć wszystkich podrzucając i toczenia, że ​​pochodzi z spania w łóżku.

miejsce jedna poduszka za głowę stabilności. Więcej niż jedna poduszka będzie zbyt duże ciśnienie na już szyi pokrzywdzonego.

usytuować inne poduszki na krzesła, w miejscach, gdzie trzeba więcej komfortu. Jeśli podłokietniki na fotelu są zbyt trudne, odpoczynek ręce na poduszki. Jeśli Twoje nogi są niewygodne, umieścić poduszkę pod nimi.

Wskazówki

  • Nie kłaść na szyi klamra bez zalecenia lekarza. Szelki szyi są coraz mniej popularne, jak lekarze sobie sprawę, że są one co szyje poszkodowanym jeszcze sztywniejsze.

Jak leczyć ranę szyi

Jeśli masz ranę na szyi, należy wziąć to bardzo poważnie. Jeśli krwawi obficie z szyi, zadzwoń 911. Istnieją główne arterie w szyi, które mogą stanowić zagrożenie dla życia, jeśli są przebite. Nawet bez obfite krwawienia, jakiekolwiek rany szyi mogą być poważne.

Instrukcje

Zatrzymać krwawienie z szyi od razu. Szybciej można zatrzymać krwawienie, tym szybciej można rozpocząć leczenie. Jeśli nie są w stanie zatrzymać krwawienie z szyi w ciągu minuty lub tak, wezwać pomoc medyczną. Nadmierne krwawienie nie jest coś do lekceważyć. Krwawienie może być zwykle zatrzymany przez umieszczenie papierowy ręcznik lub ręcznik do rany i ciśnienia.

przebity pozostawić żadnych obiektów w swojej szyi. Nie próbuj usuwać go na własną rękę. Udać się do lekarza, aby obiekt został usunięty. Zatrzymanie krwawienia wokół rany. Staraj się nie przesunąć obiekt w ogóle, jeśli może to pomóc.

Umyj żadnych cięć lub zadrapania na szyi z łagodnym mydłem. Oczyścić zewnętrzną część rany całkowicie.

Rub ranę maścią z antybiotykiem. To powinno poczuć kojący do rany. Pomoże oczyścić powierzchnię rany uniknięcia wszelkiego rodzaju infekcji i rozpoczyna proces gojenia.

Umieścić opatrunek na miejscu na szyi, który został ranny. Założyć ranę prawidłowej wielkości bandaż. Chcesz bandaż jest wystarczająco duża, aby gazy obejmuje całą ranę.

Jak uspokoić ból szyi

Kiedy ludzie mówią, że coś jest ból w szyi, że uznajesz jak ból szyi może zakłócić życie i sprawiają, że trudno jest funkcjonować. Na szczęście, są rzeczy, które możesz zrobić, aby uspokoić ból szyi. Wiedząc, jak pozbyć się bólu szyi zapewni jesteś przygotowany następnym razem to się dzieje.

Instrukcje

Ćwiczenie. Delikatny ruch i rozciąganie szyi może pomóc złagodzić ból szyi, odkręcając się sztywność mięśni. Sztywność mięśni w innych częściach ciała może również wpływać na szyi. Nie pchać ciało obok jego granicami. Jeśli ruch jest bolesny, skonsultuj się z lekarzem lub kręgarza.

Take over-the-counter lek przeciwbólowy. Aspiryna i ibuprofen produkty mogą być dość skuteczne w łagodzeniu bólu szyi. Zarówno zmniejszenie stanu zapalnego, które są często związane z bólem szyi.

Stosowanie miejscowe przeciwbólowe jak Bengay. Występuje uczucie chłodzenia, które mogą być bardzo kojące, gdy masz ból szyi.

Utrzymanie dobrej postawy podczas siedzenia i stojących, a podczas pracy lub podczas podnoszenia i przenoszenia przedmiotów. Złe postawy sam może powodować ból szyi występuje. Dla optymalnego funkcjonowania ciała wymaga prawidłowego wyrównania.

Sprzedam nową poduszkę. Twoja poduszka powinna wspierać naturalne kontury szyi. Kupując poduszkę, za swój rozmiar i pozycję do spania. Wyrównanie szyi powinny być proste w czasie snu. Poduszki wykonane są w różnych konturach na podstawie położenia spoczynku.

masować mięśnie podtrzymujące kark. Można to zrobić na własną rękę, umieszczając piłkę tenisową w skarpetce i wiszące na ścianie. Rzuć plecami rywala do uwolnienia mięśni, które mogą być ciągnięcie na szyi. Lub położyć na podłodze z piłką pod plecami i szukać punktów spustowych, które uwalniają napięte mięśnie, przez walcowanie powoli po spotkaniu. Dwie kule mogą być używane razem po obu stronach kręgosłupa. Nie pchać się bezpośrednio na szyi lub kręgosłupa, które mogłyby zranić kręgi.

Jak leczyć wyciągnął mięśni szyi

Podczas gdy wyciągnął mięśni w dowolnym miejscu na ciele jest frustrujące i bolesne, szyi może być najgorsze miejsce do odniesienia obrażeń, jak wykorzystujemy nasze szyje w każdej minucie każdego dnia. Natomiast szczepy mięśnie szyi i pociągnął należy zawsze traktowane przez lekarza, te proste wskazówki mogą pomóc w leczeniu bólu szyi w domu.

Instrukcje

Get dużo odpoczynku w ciągu pierwszych kilku dni po urazie. Ostre uszkodzenie trwa przez pierwsze 2 do 7 dni po urazie mięśni i charakteryzuje mięśni gorąco, opuchnięte i przetargowych. W tym czasie, ważne jest, aby szyjki jako stacjonarne, jak to możliwe.

Zastosuj lodu do szyi 10 do 25 minut na raz, cztery do pięciu razy dziennie, aby pomóc toksyn wbudowane z mięśni, zmniejszyć stan zapalny i łagodzą ból. Przy stosowaniu lodu, upewnij się, że można siedzieć i trzymać głowę nad swoim sercu.

Pij dużo wody, jak Twoje leczy szyi. Gdy mięśnie stają się poszkodowana, uwalniają toksyny do otaczających tkanek, które mogą zwiększyć ból i sztywność. Picie wody utrzymuje mięśnie uwodnione i pomaga organizmowi usunąć toksyny.

Wykorzystanie ciepła zamiast lodu po ostre uszkodzenie zdał-to jest raz obrzęk i uczucie ciepła zmniejszyła. Jak lodu, podgrzewać cztery do pięciu razy dziennie przez 10 do 15 minut, aby pomóc wzrost obrotu do obszaru i wspomagania gojenia. Jeśli pojawiają się nagłe pogorszenie bólu i obrzęku po zastosowaniu ciepła, używać lodu zaraz potem.

Wykonaj delikatne wzmocnienie i ćwiczenia rozciągające po ostrej fazy przeszedł, jak również, aby zapobiec utracie zakresu ruchu i wspomagania gojenia. Urazy szyi są delikatne, więc zawsze skontaktować się z lekarzem lub fizycznej terapeuta o jakie ćwiczenia należy zrobić, kiedy i jak często.

Problemy mięśni szyi

Zaburzenia mięśniowe są nie tylko ból, mogą być również wyniszczający. Problemy mięśniowe może zostawić wiele osób stara się prowadzić normalne życie, lub, co gorsza, ich nieruchome. Szczepy mięśni szyi może być zmienianie życia dla niektórych, być może wymagających opieki medycznej, fizykoterapia, a nawet operacji. Uraz szyi i bóle mięśni może być nawet powodem ktoś musi zrezygnować z pracy na biurku.

Jakie są problemy szyi mięśni?

Mięśni szyi jest bardzo wrażliwy mięśni. Ma duży odpowiedzialność niosąc ciężar głowy, a także pomaga utrzymać kręgosłup w jednej linii poprawnie. Kiedy mięśnie szyi są napięte lub rannych, co powoduje ból. Jest nawet możliwe, że ból może nawet podróży wzdłuż grzbietu w "efektu wodospadu."

Przyczyny problemów mięśnia szyjnego

Jest wiele rzeczy, które powodują uraz lub ból szyi. Niektóre problemy są proste, podczas gdy inne są bardziej traumatyczne i może być wniesiona przez więcej wyniszczających problemów, takich jak wypadki samochodowe lub innych urazów. Prosty skręt mięśni szyi może spowodować wiele bólu. Spanie na szyi zła, siedząc w jednej pozycji zbyt długo, a nawet rozmowy na telefon może również prowadzić do problemów mięśni szyi. Gdy trzymasz telefon od ucha i szyi zbyt długa, można rozwijać problemy mięśni szyi w ten sposób.

Ostrzeżenia z problemami mięśnia szyjnego

Niektórzy ludzie wydają się po prostu radzić sobie z bólem karku. Mogą starać się myśleć o jakiejś małej kontuzji mieli, który spowodował ból, ale prawda jest taka, że ​​to może być bardziej poważne. Jeśli ból nie ustępuje w wystarczającej ilości czasu, powinieneś dostać to wyglądało na przez lekarza, ponieważ może to być coś bardziej poważnego, na przykład dyskopatii. Problemy z dyskiem w szyi mogą być poważne, a także straszliwie bolesne. Czasami problemy dyskowe wymagają operacji, aby skorygować.

Zabiegi dla Problemów mięśnia szyjnego

Dla wielu problemów związanych z szyi, lekarze przepisują ciepłe, wilgotne ciepło lub oblodzenia powierzchni. Regularne ciepła pomoże rozluźnić mięśnie i je normalnie funkcjonować. Czasami, z poważniejszych obrażeń, może być to, co jest potrzebne fizykoterapia. Fizykoterapia może zawierać ciepłe nasiadówki które pomagają zmniejszyć wybrzuszeń mięśni i mięśnia się rozluźnić tak, że jest przywrócony zakres ruchu.

Zapobieganie problemom mięśnia szyjnego

Zapobieganie problemom mięśni szyi może być proste. To może być tak proste, jak wykonując swoje mięśnie szyi, obracając je regularnie. Nie siedź w jednej pozycji zbyt długo, ponieważ może to usztywnienie mięśni szyi. Spać na poduszce, która jest przeznaczona dla lepszej pielęgnacji szyi i kołyski szyi go w zdrowej pozycji. Zawsze nosić pasy w samochodzie tak, że masz lepszą ochronę w razie wypadku. Dowiedz się, jak chodzić do pomocy w dobrej postawy na szyi. I nie męczy szyi, trzymając telefon z mięśni szyi zbyt długo.

Jak spać z szyjki macicy Collar

Większość pacjentów kończy się w kołnierz szyjki macicy z powodu urazów szyi lub operacji. Spanie może być wyzwaniem. Chociaż kołnierz szyjny utrzymuje szyję umieszczone w odpowiednim ustawieniu, to nie jest stanowisko większość ludzi spać i może mieć jakieś problemy z uzyskaniem wygodne. Kluczem do śpi wygodnie jest dostosowanie reszty ciała tak, że pasuje do dostosowania swojej szyi.

Instrukcje

Skonsultuj się z lekarzem, aby zobaczyć, że ma specjalne instrukcje dotyczące spania w swoim kołnierzem szyjnym.

Użyj miękkiej poduszki szyjki macicy zamiast pełnego kołnierza szyjnego tylko jeśli masz pozwolenie swojego lekarza, aby to zrobić. Miękkie poduszki mają tendencję do snu bardziej wygodne, ale pozwalają również ruch szyi - podczas gdy pełna kołnierz unieruchamia cię całkowicie. Więc będziesz używać wyłącznie miękką poduszkę jeśli jest odzwyczaić pełny kołnierz i szyi toleruje jakiś ruch.

Spróbuj spać w leżaku, który jest umieszczony większość lub wszystkie z drodze powrotnej.

Umieść cienką poduszkę pod ramiona jeśli śpi w łóżku. To będzie prawdopodobnie bardziej komfortowe niż próbuje spać z stos poduszek opierając cię, jak poduszka pozwala szyi przedłużyć w wygodnej pozycji.

zwinąć ręczniki i umieścić je na szyi, po obu stronach głowy, lub pod ramiona jako niezbędne, aby pomóc dostać się do wygodnej pozycji i tam pozostać. Działa to, czy śpisz w łóżku lub krześle.

Umieść poduszkę między kolana, jeśli śpisz na boku. Pomoże to utrzymać cały kręgosłup dostosowane szyi i zmniejszenie stresu na organizm. Jeśli śpisz na plecach, spróbuj umieścić poduszkę pod kolana.

Tępe Objawy Throbbing ból szyi

Tępe pulsujący ból szyi objawy mogą wystąpić z kilku powodów. Dyskomfort może być wynikiem urazu kręgosłupa szyjnego, takie jak z wypadku samochodowego, lub od złej postawy.
Może to być również, że spał z szyi w nieobsługiwanych pozycji, tworząc wyrównanie w kręgosłupa i szyi, który nie był odpowiedni.
Joga jest doskonałym sposobem, aby zmniejszyć tępy ból pulsujący szyi. Po pierwsze, upewnij się, że twój ból szyi nie jest poważny i dopiero wtedy rozpocząć ćwiczenia rehabilitacyjne.
National Institutes of Health (NIH), że ból szyi rzadko wymaga zabiegu chirurgicznego, jak leczenie.

Identyfikacja

NIH, że ból szyi może być spowodowane dowolną z kości lub płyt, w poduszce nich: bóle karku często ze szczepu szyi. Kręgosłupa szyjnego lub szyi, składa się z siedmiu kości. Kiedy siedzisz w fotelu przez dłuższy czas, można łatwo doprowadzić głowę do przodu, zmuszając szyi ponieść ciężar czaszki. Ludzkiej głowy waży czasie od 8 do 12 kg lub więcej, tworzenie się oczywiste obciążenie szyjki. To może prowadzić do matowe, pulsujący ból szyi.
Whiplash jest bardzo powszechne szkody od drobnych wypadków samochodowych. Pasów bezpieczeństwa chroni przed poważnymi obrażeniami, ale nie zapobiega urazom kręgosłupa szyjnego. Whiplash występuje, gdy głowa jest dociskana od linii środkowej ciała --- tworząc często zmęczenie w mięśniach szyi, górnej części pleców i skutkuje oczywistym bólem szyi.
Spanie z głową wspartą na poduszce, tak aby kręgosłup jest prosty i szyi jest całkowicie obsługiwany może zapobiec ból szyi.

Rozważania

Jeśli Twoja praca wymaga zalogowania wiele godzin siedząc przed komputerem, upewnij się, Twój stanowisko pracy jest ergonomiczne.
Upewnij się, że nadgarstki są poziom podczas pisania; proste plecy, kolana zgięte pod kątem 90 stopni, a stopy płasko.
Wyregulować krzesło tak, że twoje oczy uderza monitora na wysokości oczu i nie są hyperextending szyi.
Jeśli są małe, umieść stopy na krok.
Noszenia zestawu słuchawkowego i pod żadnym pozorem umieszczać telefonu pod uchem i przytrzymaj go tam ze swoim ramieniu, które pogłębia ból szyi.
Nudny pulsujący ból szyi może być czasami określane ból ból głowy lub migreny. Jeśli czujesz, że to ból głowy, można wziąć lek przeciwbólowy, takie jak aspiryna lub zobaczyć kręgarz, aby dostosować swój kręgosłup.
Urazu kręgosłupa szyjnego są najlepiej oceniane przez lekarza, fizjoterapeuty lub kręgarza. Mogą one ustalić, czy mają bardziej poważne obrażenia, a co ruchy są dopuszczalne podczas uzdrowić ze szczepu szyi.

Znaczenie

Narodowy Instytut Zdrowia zaleca ludzi do szukania pomocy medycznej dla każdego bólu szyi, który trwa dłużej niż tydzień. Badania wykonane przez Annals of Internal Medicine sugerują, że około 13 procent wszystkich dorosłych doświadczyć jakiś ból szyi.
Zaczyna swój ból szyi prawidłowo diagnozowana jest pierwszym krokiem do zmniejszenia go.

Teorie / Spekulacje

Ból szyi, jak jakiegokolwiek bólu kręgosłupa, może mieć pochodzenie genetyczne i fizyczne. Jeśli masz w rodzinie choroby zwyrodnieniowej dysku lub osteoporoza, zapalenie stawów, skonsultować się z lekarzem w celu dokonania oceny.
Pracujących lub urazów związanych ze sportem może powodować ściągnięty nerwów lub drobne wypadki samochodowe mogą spowodować kręgów szyjnych, co może prowadzić do bólu szyi.
Psychiczne i fizyczne mogą prowadzić do napięć w górnej części pleców i szyi, a przyczyną bólów głowy i migreny, które mogą wyniknąć w tępy, pulsujący ból szyi.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Czy twój tępy, pulsujący ból szyi oceniana przez pracowników służby zdrowia, jeśli zakłóca zdolność do spania, pracy i wygodnie go o normalnych codziennych czynności. Jeśli poziom bólu trzyma skoncentrowanie lub nie jesteś w stanie obrócić głowy na boki prawidłowo, skontaktuj się z lekarzem.
Jeśli twój dyskomfort jest na niższym poziomie, zapisać się na zajęcia jogi dla początkujących i nauczyć się kilku postawy takie jak skierowane w dół pies stoi do przodu lub jakiekolwiek zgięcie takie jak Prasarita Padottasana C, w celu rozszerzenia i trakcji kości szyi terapeutycznie.
Rób przerwy w pracy, aby nie siedzieć godzinami przed komputerem.
2002 Badanie opublikowane w Annals of Internal Medicine odkryli, że 68 procent dorosłych, którzy mieli jakiś ból szyi doświadczenie ulgę po 6 tygodniach korekty kręgarz.

Objawy szyi ból związany ból barku

Ból w okolicy barku może spowodować dodatkowy stres i napięcia na plecach i szyi. Podobnie, ból w okolicy szyi promieniuje w dół do obszaru barkowego. Mięśnie i nerwy w okolicy wszyscy współpracować w tworzeniu stabilności w górnej części tułowia, więc nic dziwnego, że może wystąpić ból nie związany z oryginalnego kontuzji. Zrozumienie anatomii barku i szyi pomogą stworzyć odpowiedni plan leczenia, który minimalizuje dodatkowe bóle.

Anatomia

W szyjce jest siedem kręgów amortyzowanych z dysków i związane z mięśni, ścięgien i więzadeł. Praca mięśni jest zapewnienie mobilności i wsparcia głowy, jak siedzi na ramionach. Ramię jest przegub kulowy i gniazdo. Obręczy barkowej znacznie wykracza poza górze ramienia, dzięki obręczy barkowej i poruszała się po obojczyków i kości łopatki w plecach. Mięśnie stabilizujące ruch ramion w wielu kierunkach.

Szyi lub barku?

Gdzie ból pochodzą? Wielu ludzi doświadczających ból szyi przez dłuższy okres czasu może rozwijać ból rozciągający się na obszarze barkowym. Może to być bardziej powszechne stanu, ale nie wyklucza ból począwszy od ramienia i porusza się w szyjce. Powodem jest to, że twoje ciało będzie zrekompensować bólu i szkody. Nerwy na szyi enervate ramię. Jeśli występują bóle szyi, następnie być może przeżywa problemy nerwowe w tym osłabienie i drętwienie ramienia. Dodatkowo, ból barku może wymagać szyi stworzyć więcej wsparcia niż zwykle robi, gdy ramię jest zdrowy.

Tworzenie Stabilność

Z każdej kontuzji ważne jest, aby poprawić siłę mięśni otaczających regionach, ponieważ zapewniają one wsparcie i odszkodowania za szkody. Kiedy przychodzi do szyi i barku, chcesz pracować z lekarzem lub fizjoterapeutą, aby upewnić się, że ćwiczenia się robi nie tworzyć żadnych dalszych szkód. W przypadkach, gdy masz przepukliny szyjki macicy, może trzeba mieć przepukliny usunięte, zanim będzie można zrobić nic innego do stabilizacji stawu.

Physical Therapy

Fizykoterapia dla szyi i ramion zaczyna przede wszystkim elastyczność. Trzeba rozciągnąć mięśnie we wszystkich kierunkach, są one przeznaczone do pracy. Każdy, kto kiedykolwiek miał obrażenia szyi lub barku wie, że najtrudniejszym elementem całego procesu jest odzyskanie pełnego zakresu ruchu. I niestety wiele wytrzymałości szyjki i ramienia są z konieczności pełnego zakresu ruchu.

Rozciąga to zgięcie szyjki macicy i rozszerzenie (podnoszenie i opuszczanie brodą) oraz zgięcia bocznego (zawierania ucho do barku). Pracować na obrót, jak również patrząc z boku na bok. Jak poprawić elastyczność szyi, umieścić rękę pchanie się w przeciwnym kierunku na odcinku do poprawy wytrzymałości.

Ćwiczenia na ramiona zacząć obrotów ramion, jak również doprowadzenie ręce splecione za plecami, a ich podniesienie. Możesz również zapięcie ręce jednego pochodzącego zza pleców i inne z nad głową. Wzrusza ramionami naramienne poprawi siłę, jak będzie boczna ciągnie i ćwiczenia wioślarskie. Budowanie siły powoli, aby zapobiec dalszym szkodom.

Zapobieganie dalszej Pain

Najlepszym sposobem, aby zapobiec ból rozciągający się od jednego do drugiego urazu jest rozwiązanie pierwszego problemu jak najszybciej. Jeśli masz ból szyi, reszta szyi i aktywność graniczną, która podkreśla swój kręgosłup szyjny. Po tym wszystkim, głowa musi jeszcze odbyć się nawet wtedy, gdy jest kontuzjowany i szyi będzie zwracać się do innych mięśni, które nie są tak doskonale zlokalizowany, aby pomóc, takie jak ramię. Podobnie jest w ramieniu, odpoczynek to pomoże zapobiec bólowi w innych obszarach. Sprawdź swoją postawę, aby upewnić się, że nie są w pozycji stojącej lub siedzącej, w taki sposób, że dodaje stresu i napięcia na szyję lub ramiona lub obu. Poprawiła postawa jest jednym z najlepszych sposobów, aby zapobiec ból pleców i szyi w dłuższej perspektywie.

Możliwości leczenia przewlekłego bólu szyi

Przewlekły ból szyi może być wynikiem różnych stanów, takich jak ściągniętym nerwu w szyjce lub uszkodzonej płyty w kręgosłupie. Jak ból szyi traktuje zależy od tego, co jest przyczyną bólu, i istnieje wiele różnych sposobów do leczenia objawów przedmiotowych i źródło bólu. Ból szyi jest częstą dolegliwością, a rokowanie dla jakiejkolwiek formy leczenia jest zazwyczaj bardzo pozytywnie na całkowite wyleczenie.

Ćwiczenia

Jednym z najczęstszych sposobów leczenia bólu szyi są ćwiczeń rozciągających i wzmacniających. Te ćwiczenia nie tylko pomagają wyciągnąć szyję i tymczasowo złagodzić ból, ale pozwalają również na długoterminową ulgę poprzez wzmocnienie mięśni w szyi i łagodzi napięcie na ściągniętym nerwem. Skutecznym ból szyi ćwiczenia jest usiąść w fotelu, patrząc do przodu z głowy i szyi prostej. Powoli kiwać podbródek do klatki piersiowej, a kiedy jesteś tak daleko, jak można go następnie, przytrzymaj licząc do dziesięciu. Następnie powoli przesunąć głowę o centymetr w lewo, z powrotem do centrum, a następnie cala w prawo. Powinno to pomóc w łagodzeniu bólu szyi.

Dla poszczególnych rodzajów bólu karku, to będzie konieczne, aby uzyskać skuteczne korzystanie pułk z certyfikowanym terapeutą fizycznej. Będą one w stanie zdiagnozować choroby i daje serię ćwiczeń, które powinny pomóc złagodzić ból i zacząć budować odporność, że w przyszłości będzie wyeliminować ból. Możesz również zapoznać się z kręgarz, ponieważ mogą one być w stanie pomóc złagodzić ból spowodowany ściągnięty nerwów i niedostosowane stawów.

Leki

Jeśli ból jest ostry, a następnie lekarz może wysłać, aby uzyskać kortyzon strzał. Kortyzon strzału jest wstrzyknięcie kortyzonu hormonu bezpośrednio na powierzchni, powodując ból. W wielu przypadkach rzut odbywa się tak głęboko, że leki mogą być zastosowane bezpośrednio w którym ból pochodzący od.

Inne leki lekarz może przepisać na ból szyi byłoby maść do łagodzenia bólu, który jest stosowany bezpośrednio do obszaru dotkniętego, plastry lecznicze bólu lub zwiotczających mięśnie, aby spróbować i dostać napięte mięśnie, które wywierają presję na nerwy do wydania.

Chirurgia

W skrajnych przypadkach, lekarz może wysłać do chirurga na zabieg chirurgiczny. W trakcie zabiegu chirurgicznego, lekarz może usunąć część rdzenia płyty, który jest wystający na zewnątrz i nacisku na nerw, lub ona może mieć, aby usunąć nadmiar wzrost kości zwana ostroga kostna, która wywiera nacisk na nerw i powoduje ból.

Terapia bólu szyi

Mimo, że większość ludzi ma jakiś ból szyi od czasu do czasu w wyniku śpiące w niewłaściwy sposób lub patrząc na ekran komputera przez dłuższy okres czasu, zazwyczaj te bóle mogą być szybko usunięte. Jednakże, bardziej przewlekłego bólu, należy poddanych terapii.

Ćwiczenia i rozciąganie

Rozciągać i robić ćwiczenia szyi regularnie. Jednym z powodów, dla których szyje uzyskać sztywny lub ból jest, ponieważ nie są wystarczająco elastyczne. Fizjoterapeuta daje pewne wyobrażenie o rodzaju odcinków i ćwiczeń, które należy zrobić. Proste codziennie odcinek szyi może pomóc złagodzić ból.

Zrobić odcinka szyi, zegnij szyję tak, że porusza się w kierunku podbródka klatki piersiowej. Rozszerz swoją szyję i przenieść w górę podbródek tak, że idzie do nieba. Następnie przenieść z boku szyi tak, że prawe ucho porusza się w kierunku prawego ramienia. Przytrzymaj ten odcinek na około 20 sekund i powtórz po lewej stronie. Twój fizjoterapeuta może również polecam robić inne ćwiczenia, w zależności od konkretnego stanu.

Należy również wzmocnić swoją szyję, aby zapobiec przyszłej szkody. Oto jedno ćwiczenie: Połóż dłoń jednej ręki na boku głowy. Użyj mięśni szyi wcisnąć głowę na dłoni, ale nie pozwól, twój ruch ręki. Wykonać trzy powtórzenia tego ćwiczenia na każdej stronie i przytrzymaj przez 10 sekund pozy każdorazowo. To ćwiczenie pozwala budować siłę pominięciem dużo dodatkowego stresu na szyi.

Zastrzyki

Lekarz może wstrzyknąć leki ulgę w bólu jako część procesu leczenia, jeśli ćwiczenia i rozciąganie nie wystarczą, aby złagodzić ból. Lekarz może wstrzyknąć kortykosteroid pobliżu korzeni nerwowych w mięśniach szyi. Lek ten został zaprojektowany, aby pomóc zmniejszyć ból czujesz. Lekarz może również wstrzyknąć lidokainę w celu zdrętwiały kark, gdy jest w bólu.

Trakcja

Lekarz może zalecić trakcję pomóc wyprostować szyję, jeśli ból jest związany z niedopasowaniem kości. Trakcja często obejmuje noszenie kamizelki halo. Trakcji wykorzystuje ciężary i koła pasowe pracują razem, aby pomóc wyrównać szyi. Terapia ta powinna być zawsze wykonywana pod kierunkiem specjalisty. Po sobie kamizelkę halo przez pewien okres czasu, twoje kości będą się ustawić z powrotem na właściwym miejscu. W niektórych przypadkach nie jest trakcja ile potrzeba ile jest czasowe unieruchomienie. Lekarze często zalecają miękkie kołnierze do noszenia na kilka dni, aby zapewnić ulgę bólu przewlekłego.

Zabiegi domowe za ściągniętym nerwem w szyję?

Ściągniętym nerwem w szyi może powodować ból zaczyna się w szyję i podróży do ramienia i pleców regionów. Inne typowe objawy od łagodnego drętwienie do pieczenie w rejonie nóg. Pracownicy służby zdrowia mogą doradzić ściągniętym nerwem domu pacjenta o terapii, takich jak zakup poduszkę szyi. Inne zabiegi domowe obejmują ćwiczenia szyi i wzmocnienie, leki i modyfikacji stylu życia.

Poduszki na szyję

Regularne poduszki mogą oferować komfort szyi codziennie; jednak, poduszki szyi można kupić i stosować w celu złagodzenia mięśnie szyi. To zmniejsza bóle doświadczył podczas snu lub odpoczynku. Poduszki szyi pozwala na łatwe przełączanie pozycji spania. Lekarz lub fizjoterapeuta może polecić poduszkę szyi na ściągniętym nerwem.

Ćwiczenia szyi i wzmocnienie

Ćwiczenia szyi może być przepisywany po lekarz lub fizjoterapeuta wykonał ocenę medyczną. Ćwiczenia szyi może obejmować szyi rozciąga się zachować szyi zrelaksowany. Zwrócić się do dostawcy zdrowia dla poszczególnych ćwiczeń.

Ponadto, silny szyi może pomóc ściągniętym nerwem w szyję. Na przykład, utrzymanie dobrej postawy podczas posiedzenia w celu zmniejszenia presji na karku i zminimalizować dyskomfort.

Leki

Porozmawiaj z lekarzem na temat najlepszego lekarstwa. Może być w stanie wykorzystywać ponad recepty leki przeciwzapalne, takie jak aspiryna. Leki przeciwzapalne mogą zmniejszać ból i pozwala na prowadzenie codziennych czynności, takich jak ubieranie.

Powiedz swoim lekarzem przed użyciem więcej niż zalecana dawka, ponieważ niektóre leki przeciwzapalne mogą powodować problemy zdrowotne. Chcesz lekarz może Cię o dawkowanie i czas na najlepszy bólu.

Zmiany w stylu życia

Fizjoterapeuta lub terapeuta zajęciowy może doradzić zabiegi domowe do ściągniętym nerwem. Jednym z możliwych leczenie stosując okład z lodu dla zmniejszenia bólu. Ponadto zdrowie profesjonalny może sugerować zmniejszenie aktywności sportowe, takie jak jazda na nartach i skoki spadochronowe, gdy masz rozbił nerw w karku. Zmniejsza to szanse na was cierpi poważny uraz, który może wymagać leczenia chirurgicznego.

Zabiegi w domu dla ściągniętym nerwem w szyi, w tym zmiany stylu życia, może być badana przed bardziej zaawansowane leczenie jest zalecane.

Korzystanie z szyjki macicy kołnierz kręgosłupa

Szyjnego kręgosłupa --- znany również jako choroba zwyrodnieniowa stawów szyjnych i szyi zapalenie stawów --- jest przewlekłą chorobą zwyrodnieniową, która wpływa na chrząstki i kości tkanki w kręgów szyjnych, lepiej znany jako szyi. Chrząstki i kości noszą się i złoża kopalin stanowią między kręgami, co powoduje ból i sztywność wśród innych objawów. Na sobie kołnierz szyjny --- lub, szyi klamra --- może złagodzić te objawy i może nawet rozwiązać szyjny kręgosłupa w ogóle.

Korzyści Collar szyjki macicy

Zgodnie z University of Maryland Medical Center, osoby cierpiące chorób zwyrodnieniowych kręgosłupa szyjne należy spróbować na sobie kołnierz szyjny jako remedium w domu przed kontaktem z lekarzem lub specjalistą bardziej wyszukanych metod leczenia i leków. Łagodne przypadki szyjnego kręgosłupa często nie wymagają dodatkowego leczenia. Użyj kołnierz szyjny w ciągu dnia, aby ograniczyć ruch w szyję. Niektóre ruchy szyi powodować podrażnienie nerwu i ostry ból z powodu degeneracji chrząstki i kości. Osad mineralny pomiędzy kręgami przyczyniają się również do tego bólu i podrażnienia. Oprócz ograniczenia ruchu, Ortezy utrzymać kręgi szyjne prawidłowo ustawione i obsługuje mięśnie szyi.

Rodzaje Ortezy

Miękkie Ortezy wykonane są z miękkiej elastycznej tkaniny, które mocuje się wokół szyi za pomocą paska na rzep. Jest to wygodne, oddychające kołnierz idealny dla pacjentów kręgosłupa szyjnego w najwcześniejszych stadiach, którzy nie potrzebują dużo wsparcia. Twarde karki są konieczne w przypadku kręgosłupa szyjnego, które są bardziej surowe. Podczas gdy twarde karki są mniej wygodne i plastyczny, dostarczają większego wsparcia kręgów szyjnych. Można znaleźć oba rodzaje kołnierza szyjnego w lokalnej aptece. Jednak, być może trzeba skonsultować się z lekarzem lub otrzymać receptę na twardym kołnierzykiem, który pasuje właściwie, jeśli nie można znaleźć jednego w aptece.

Kołnierz szyjny Miejsce i aplikacji

Znajdź miękki kołnierz szyjny, która będzie wspierać głowę w wygodnej, wyprostowanej pozycji. Miękki kołnierz powinien być tak wysoki, jak swoim własnym karku. Upewnij się, że kołnierz sięga od spodu szczęki na swoim kołnierzu. Zastosowanie obroży, trzymając głowę w pozycji pionowej i do przodu. Nie przechylić głowę do tyłu, gdyż może to pogorszyć zapalenie nerwów. Owinąć miękką kołnierz szyjny na szyi się bezpiecznie, ale nie mocno. Powinieneś być w stanie oddychać tak łatwo, jak przed zastosowaniem kołnierza. Bezpieczne paski Velcro trzymać kołnierz w miejscu.

Jeśli masz dysk o regulowanej wysokości kołnierz szyjny, regulację wysokości, tak że jest tak wysoki jak własnej szyi. Trzymaj głowę prosto i do przodu bez przechylania do tyłu, jak na miękkiej szyjki macicy stosowania obroży. Przesuń tylny koniec dysku kołnierza wokół karku i owinąć ją wokół z przodu szyi. Postępuj zgodnie z instrukcjami na opakowaniu mocujących kołnierz w Twojej betonowa, jak może się zamocować za pomocą rzep lub określonego rodzaju zatrzasku. Skonsultować się z wideo w sekcji Zasoby, jeśli potrzebujesz pomocy łącznika lub zastosowanie jednego rodzaju kołnierza szyjnego.

Wskazówki i ostrzeżenia

Skonsultować się z lekarzem, jeśli objawy chorób zwyrodnieniowych kręgosłupa szyjne pogorszy. Weź ból over-the-counter i leki przeciwzapalne, takie jak ibuprofen na ból szyjnego spondylozy podczas korzystania kołnierz szyjny. Zadzwoń do lekarza, jeśli znajdziesz się w przewlekłym bólu, lub gdy ból zwiększa się z czasem. Twój lekarz może przepisać mocniejsze leki przeciwbólowe i alternatywnego leczenia, takich jak chirurgia.

Jak przywrócić szyjki krzywiznę z ćwiczeniami

Przewlekłe słaba postawa często jest efektem ubocznym pracy przy komputerze cały dzień, wystawiał przede wszystkim przez położenie szyi do przodu-wystające, że jest zbyt powszechny wśród osób w tych dniach. Nienaturalna krzywizna w szyi może prowadzić do takich warunków jak sztywność mięśni i bólów głowy, między innymi. Na szczęście, odwrócenie tej sytuacji jest tak proste, jak regularne wykonywanie niektórych ćwiczeń korekcyjnych w połączeniu ze świadomością swojej postawy przez cały czas.

Instrukcje

Stań w naturalnej pozycji z pięty o ścianę i plecach całkowicie spłaszczony przeciw. W zależności od tego, jak słaba postawa jest twoja głowa, twój czaszka nie może być nawet w kontakcie z początkowo ścianie. Rozwiązanie tego problemu poprzez aktywne przynosząc głowę do tyłu, dopóki nie jest w kontakcie ze ścianą. Upewnij się, że twoje uszy są powyżej ramion. Trzymaj podbródek schowany lekko. Sprawował tę funkcję przez pięć do 10 minut każdego ranka, aby rozpocząć dzień z dobrej postawy.

Praktyka podbródek chowając w ciągu dnia. Umieść palce na brodzie, a następnie przesunąć głowę od palców przez chowając podbródek, który powinien naturalnie wyciągnąć głowę z powrotem do właściwego wyrównania bezpośrednio nad ramionami. Trzymaj się tutaj na 20 do 30 sekund. Wykonaj to ćwiczenie co najmniej raz na godzinę w ciągu dnia, aby stale podkreślać dobre wyrównanie szyi.

pozostają coraz bardziej świadomi swojego położenia szyi podczas dnia na dzień działalności. Ćwiczenia postawy może przywrócić elastyczność, ale tylko można dokonać świadomego zmiany postawy przez cementowania na miejsce poprzez ciągłe zbrojenia. Ciągła czujność pozwoli Ci wiedzieć, kiedy twoja głowa zaczyna błąkać się do przodu - po prostu popraw (przesuwając głowę na ramionach i chowając podbródek) i dalej z dnia. Z biegiem czasu będzie stopniowo prowadzić do wykazują wyższą pozycję.

Jak Neck Ćwiczenia Wzmocnienie szyi?

Dlaczego jest tak ważne, aby utrzymać silne mięśnie szyi?

Neck wzmocnienie ćwiczenia nie są skuteczne tylko w zmniejszaniu ryzyka chorób układu mięśniowo-szkieletowego, ale może również pomóc uniknąć poważnych urazów w sportach kontaktowych i innych urazów, takich jak bicz bicz, które mogą siać spustoszenie na mięśnie szyi. Niestety, jeśli chodzi o wykonywanie, szyjka jest zwykle jednym z najbardziej zaniedbane części ciała, a ponieważ średnia treningu zazwyczaj nie zawierają procedury do obwodu szyi, działania te mogą łatwo być pominięte. Podejmowania wysiłku sumienia, aby dodać kilka ćwiczeń szyi wzmacniająca do treningu może być bardzo korzystne dla utrzymania dobrej postawy i równowagę.

Jakie ćwiczenia są najlepsze?

Nie musisz się na wycieczkę do centrum odnowy biologicznej, w celu wzmocnienia mięśni szyi. Ćwiczenia izometryczne szyi może pomóc osiągnąć silne mięśnie szyi bezpiecznie, bez potrzeby ciężkiego sprzętu siłowni. Ćwiczenia izometryczne wykorzystuje odporność wzmocnić mięśnie i tonu. Ta forma ruchu jest bardzo skuteczny, więc podkreślić, wolne, że może być również używana do rehabilitacji. Jednym z najlepszych ćwiczeń wzmacniających izometryczne szyi są znane jako izometryczne zjeżdżalniami. W tym ćwiczeniu, połóż prawą dłoń na prawym policzku, siedząc prosto i patrząc prosto przed siebie. Trzymaj głowę i szyję mocno w miejscu, próbując prawą ręką wcisnąć głowę nad do lewej strony. Własne ciało pomogą tworzyć opór mięśni wzmocnienia jak trzymasz firma i zapobiec przechyleniu głowy w lewo. Wykonywać izometryczne slajdy po obu stronach głowy, trzymając przez co najmniej 10 sekund z każdej strony, powtarzając w razie potrzeby. Wskazówki do przodu i do tyłu również wzmocnić szyję i można wykonać siedząc. Wystarczy przechylić głowę do przodu, przyciskając podbródek mocno do szyi przez 10 sekund, a następnie przechylić głowę do tyłu tak daleko, jak to możliwe, nie powodując dyskomfortu i przytrzymaj przez 10 sekund; powtarzać.

Jak ćwiczenia wzmacniające szyję osiągnąć rezultaty?

Jak w przypadku każdego ćwiczenia wzmacniające mięśnie, odporność powoduje obciążenie mięśni, co osłabia i powoduje małe łzy w włóknach mięśniowych. Twoje ciało, a następnie zaczyna się szybki proces naprawy sprawia, że ​​mięśnie jeszcze silniejsze niż były wcześniej, zwiększając gęstość i grubość mięśni. Proces jest powtarzany z każdym treningiem, coraz silniejsza po każdej uzdrowienia.

Nie przez to zrobić

Podczas ćwiczenia wzmacniające szyi może być bardzo korzystne, ważne jest, aby słuchać swojego ciała podczas wykonywania jakiejkolwiek formy ćwiczeń i wiedzieć, kiedy odejść. Jeśli w dowolnym momencie wystąpić silny ból lub dyskomfort w trakcie dowolnych szyi ćwiczenia wzmacniające lub innego treningu w tym zakresie, należy natychmiast przerwać. Dać czas na odpoczynek ciała i leczyć, jeśli overextended. Lepiej jest wziąć kilka dni wolnego od ćwiczeń niż nadal pracować na zewnątrz i ryzykować możliwość powodując większe obrażenia. Jeśli ból nie ustępuje, należy skontaktować się z lekarzem.

Jak rozpoznać ból szyi

Wiele różnych tkanek uzupełnić swój szyi. Po wystąpieniu bólu w miejscu, to może być spowodowane przez nie poważnych stanów medycznych, takich jak napięcie mięśni lub bardziej poważne powodu, jak atak serca. Musisz ból szyi rozpoznano, aby upewnić się, że nie jesteś w obliczu poważnego problemu zdrowotnego.

Instrukcje

Wyklucza szkodę miejscu. Jeśli wystąpił uraz, to można łatwo zdiagnozować ból szyi. Jeśli były w wypadku, może być ból szyi ze złamanym obojczykiem lub kręgosłupa szyjnego.

Spójrz na swoje inne objawy. Jeśli masz atak serca, ból szyi i ból barku jest uważany wtórnym objawem. Inne objawy zawału serca to ból w klatce piersiowej, zawroty głowy i duszność.

Zadzwoń do lekarza. Jeśli masz ból szyi, lekarz może chcesz uruchomić szereg testów w celu ustalenia dokładnej przyczyny bólu.

Pobierz elektrokardiogramu (EKG). Jeśli masz ból szyi i inne objawy zawału serca, lekarz będzie chciał połączyć ciebie do EKG w celu potwierdzenia diagnozy.

umówić się na testy technologii obrazowania. Lekarz może zlecić prześwietlenie MRI lub CT skanowania zbadać szyi i okolic. Mogą one korzystać z tych testów szukać bólu szyi spowodowanego złamanych kości, złamań i deformacji.

Wskazówki

  • Kiedy tylko mając lekki dyskomfort, może nie trzeba iść do lekarza o swoim bólu szyi. Spędzić kilka dni odpoczynku i łagodzi ból z ponad-the-counter leków, czy to drobne urazy związane.
  • Jeśli masz ostre i silne bóle w szyi lub zawał serca objawy, wezwać pogotowie lub udać się do szpitala lub pilnego centrum opieki medycznej.

Jak leczyć Disc degeneracyjnej choroby szyi

Szyjki macicy (szyjka), chorobą zwyrodnieniową dysku mogą powodować ból szyi, ogólną sztywność karku, drętwienie, mrowienie, a nawet osłabienie w niektórych obszarach ciała, takich jak ramiona i barki. Diagnoza kondycji jest przez badania fizykalnego oraz przez obrazowania, takie jak promieniowanie rentgenowskie, tomografii komputerowej lub MRI.

Instrukcje

Nonsurgical Leczenie

Zastosuj ciepła i lodu, aby pomóc złagodzić ból i sztywność karku.

Weź leki przeciwbólowe, aby złagodzić objawy. Zalecane są niesteroidowe leki przeciwzapalne i paracetamol. Steroidy, leki zwiotczające mięśnie i inne leki na receptę mogą być również wskazane.

ćwiczenia na mięśnie szyi, które pomogą utrzymać mobilność i elastyczność oraz łagodzi sztywność.

Fizykoterapia może być pomocne, jeśli pacjent nie może wykonywać odpowiednie ćwiczenia w domu.

Urządzenia, takie jak kołnierz szyjki macicy może być konieczne, aby ustabilizować i poprawnie wyrównać szyję, aby zapobiec kompresji dysku.

Wskazówki

  • Należy stosować się do schematów ćwiczeń, przedstawionych fizjoterapeuta lub lekarzem podstawowej opieki.
  • Interwencja chirurgiczna, należy uwzględnić tylko w ostateczności, jeśli wszystkie inne metody leczenia zawodzą.

Jak opisać ciężkie ból szyi

Prawie każdy doświadcza ból szyi w pewnym momencie w ich życiu. Większość znaleźć ulgę od technik relaksacyjnych lub prostego stosowania ciepła w celu złagodzenia bólu. Chociaż przyczyną bólu szyi zmienia i może być poważne, większość bólu szyi jest związane ze stresem i / lub napięte mięśnie. Jak ból prezenty i jak reaguje na proste leczenia domowego może dostarczyć wskazówek do jego początków. Wyjaśniając swoje objawy z lekarzem wymaga szczegółowego opisu bólu i jego odpowiedzi na leczenie w domu.

Instrukcje

Analiza objawów bólowych, kiedy doświadczamy bólu. Trudno jest dokładnie opisać objawy po tym fakcie. Prowadzić dziennik i zanotować okoliczności pojawienia się bólu. Zawierać żadnych aktywności fizycznej ani żadnych stresujących wydarzeń.

Opisz uczucie bólu możliwie zwięźle. Lekarz musi wiedzieć, gdzie zaczyna się ból, jak długo to trwa i jak intensywne jest. Czy ból jest gorąco i piekący, pulsujący ból lub strzelanie, które promieniuje do żuchwy lub głowa jest ważna informacja, że ​​pomaga, kiedy lekarz w identyfikowanie przyczyny bólu, a następnie zaczynają odpowiednie leczenie.

Uwaga: czas trwania bólu. Krótkie wybuchy bólu może wskazywać na zupełnie inną przyczynę niż tępy pulsujący ból, który utrzymuje się przez wiele dni.

oceny natężenia bólu. Lekarz może poprosić, aby ocenić swój ból w skali od 1 do 10 z jednym reprezentujących brak bólu, a 10 reprezentujących najbardziej intensywny ból. Pomyśl o tym dokładnie i być tak dokładne, jak to możliwe. Chociaż skala ocena jest subiektywna, daje lekarz dobry pomysł, nasilenia bólu jesteś doświadcza.

Zrób notatki z tobą do wizyty u lekarza. Nawet jeśli myślisz, że będziesz pamiętać, że łatwo jest zapomnieć, ważne informacje, gdy jesteś w gabinecie lekarskim. Udostępnianie notatek z lekarzem promuje aktywną komunikację i dostarcza lekarzowi z informacji, że musi ustalić przyczynę bólu i przepisać leczenia.

Jak Uwolnić lewego ramienia i ból szyi

Wielu ludzi nosi stresu i napięcia w szyi, górnych plecach i ramionach. Gospodarstwa mięśni przez długi okres czasu w nienaturalnej pozycji może powodować ból. Ostry ból może być oznaką poważniejszego stanu zdrowia i powinny być oceniane przez pracowników służby zdrowia. Ćwiczenia rozciągające, prawidłowej postawy oraz zwiększona świadomość "ciała" może pomóc złagodzić ból spowodowany stresem i napięciem.

Instrukcje

Łagodzenia bólu spowodowane przez stres i napięcia

Wykonaj te ćwiczenia rozciągające na szyi rano i wieczorem. Możesz być w pozycji stojącej lub siedzącej. Podczas każdego odcinka, skoncentrować się na utrzymaniu ramiona rozebrany w kierunku talii.

Spróbuj dotknąć lewego ucha do lewego ramienia i przytrzymaj podczas liczenia do 20. Powtórz po prawej stronie.

Spójrz w lewo, i spróbować przenieść brodę przez lewe ramię; przytrzymać przez 20. Powtórz po prawej stronie.

Patrzeć w sufit i przytrzymać przez 20. Spojrzenie na dół na palcach, pozostawiając przestrzeń wielkości pięści między brodą i klatki piersiowej, i przytrzymaj przez 20.

Poświęć chwilę, aby ocenić i poprawić swoją postawę, zarówno stałego i siedzi. Stań przed lustrem. Czy twój podbródek równolegle do podłogi; są twoje oczy patrząc prosto? Czy Twoje ramiona rozebrany w kierunku pasa? Czy twoje mięśnie brzucha wciągnięta a pępek pociągnął w kierunku dolnej części pleców? Biodra są wyrównane z kolan i kostek? Czy to w obu stojących i siedzących stanowisk. Bądź świadomy swojej postawy przez cały dzień i działa nieprzerwanie do rozwiązania wszelkich kwestii wyrównania.

Śledzić, kiedy zauważysz, szyi, górnej części pleców i ból ramienia. Używać notebooka zauważyć, porę dnia i co robisz, kiedy pierwszy raz poczuł ból. Spróbuj ocenić swoje położenie ciała w tych sytuacjach. Na przykład, jeśli zauważy ból, gdy budzisz się rano, doświadczenie z innych pozycji do spania. Wysiąść swoją stronę i spróbuj spać na plecach na jedną noc, aby zobaczyć, czy to pomaga. Jeśli pacjent zauważy ból po pracy na komputerze przez kilka godzin, ocenić wysokość krzesła i ekran komputera, aby upewnić się, że są ergonomicznie rozmieszczone. Ponadto, zrobić sobie robić przerwy co 30 minut; przespacerować się po biurze, skupiając się na swojej pozycji. Trochę pracy detektywa może odkryć w sytuacji, która jest oddanie stres nienaturalny na mięśnie --- sytuacji, które mogą być łatwo skorygowane.

Spróbuj jogi, pilates lub inne zajęcia grupowe. Większość nauczycieli pilates i jogi może pomóc ocenić swoją postawę i pracę na konkretnych mięśni. Po kilku tygodniach jogi i pilates może pomóc stać się bardziej "świadome ciało", które jest kluczem do łagodzenia bólu mięśni spowodowane przez napięcie i stres.

Zastanów się na wizytę z renomowanego masażysty. Może on często identyfikują poszczególne mięśnie są napięte, a może być w stanie pomóc odkryć przyczynę.

Wskazówki

  • Pamiętaj, aby skonsultować się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli wystąpią trwałe lub poważne ból, lub jeśli ból jest wynikiem zdarzenia, takie jak w wypadku samochodowym lub upadku.