Digidexo.com

sposoby leczenia pachwiny w kilka dni

Jakie są metody leczenia urazów nerwów?

Nerw jest bardzo ważną częścią ciała: Służy do prowadzenia wiadomości między różnymi punktami, upewniając się, że wszystko działa prawidłowo. Uszkodzenia nerwów i urazy mogą od małoletniego do ciężkiego i może wahać się od ogólnego dyskomfortu do bardzo silny ból. Mimo, że ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem na Twojej rokowania i leczenia, często kilka rzeczy zrobić, aby rozwiązać problem i / lub złagodzić ból.

Reszta

Bardzo często lekarz zaleca, aby spocząć na tym terenie, lód go w różnych odstępach czasu i wziąć leki przeciwzapalne, ile potrzeba. W zależności od miejsca w którym nastąpiło uszkodzenie ciała, lekarz może zalecić nosić temblak lub chodzić o kulach do wspomagania gojenia.

Ćwiczenia rozciągające

Dla mniej groźnych urazów, lekarz może zaproponować proste ćwiczenia rozciągające na zdobycie nerwów w ruchu. Niektóre przykłady obejmują podnoszenia małych ciężarów, rozciągając ramiona nad głową, pochylając się z powrotem do tyłu lub do prostych odcinków nóg, które wymagają siedząc na podłodze i pochylając się ku palcach. Możesz także spróbować leżąc na plecach i unosząc kolana do klatki piersiowej, które mogą pomóc rozciągnąć mięśnie i nerwy w plecach i nogach. Porozmawiaj z lekarzem o tym, jak wiele powtórzeń są zalecane.

Physical Therapy

Oprócz ćwiczeń rozciągających, lekarz może zalecić terapię fizyczną. Wiąże się to z ćwiczenia, takie jak podnoszenie ciężarów, wyciągając pasma i pracy, aby poprawić poczucie w obszarze zagrożonym. W zależności od ciężkości urazu, może być całkowicie "ReWire" swój mózg tak, że nerw może kontynuować ścieżkę wysyłania sygnałów do mózgu.

Chirurgia

Często wysiłek ostatniej szansy, operacja jest wymagana dla tych, którzy mogą być zerwane nerw lub których objawy nie poprawiła się po bardziej konserwatywnych metod leczenia. Operacja może dotyczyć przeszczepu nerwu z inną częścią ciała (jeśli nerwu wycięto do końca) lub inne metody, takie jak zerwanie więzadeł, aby zrobić miejsce dla chorego nerwu lub usunięcie ostrogi kości, które może być wciskania nerwu.

Zapobieganie

Chociaż w pewnych przypadkach uszkodzenia nerwów nie można uniknąć (tak jak w przypadku wypadku samochodowego) istnieją sposoby zapobiegania urazom jak ściśniętymi nerwów. W celu zmniejszenia ryzyka zmiażdżenia nerwów, spróbuj wykonywać jak najwięcej (zawierające ćwiczenia rozciągające na plecy, ramiona i nogi i lekkie ćwiczenia obciążeniowe) i ograniczać zadania, które zmuszają do powtórzyć ruch w kółko. Ponadto, staramy się utrzymać dobrą postawę. Sprawdź swoją postawę często w ciągu dnia w szkole lub pracy. Zakupić krzesło z dobrym podparciem lędźwiowym.

Jak dbać o Uraz pachwiny

Urazy pachwiny, czasami nazywany pachwiny ciągnie lub szczepy, może wystąpić u mężczyzn i kobiet. Sportowcy często doświadczają tego typu urazów spowodowanych kopanie, szybko zmieniając kierunek, bieganie i skakanie. W przypadku wystąpienia szkody w pachwinie, mięśni przywodziciela (te działa między uda i miednicy) są napięte, a nawet pęknięta. Jeśli zranić tego obszaru, można oczekiwać ból, obrzęk i ewentualnie zasinienie. Inne niż z upływem czasu, jest kilka sposobów, aby pomóc leczyć urazy pachwiny bardziej efektywnie.

Instrukcje

Jak leczyć Urazy pachwiny

Reszta wysiadając nogi, aż ból minął; jeśli nie można całkowicie wysiąść nogi, przynajmniej powstrzymać się od działań sportowych. W przypadku drobnych urazów pachwiny, kilka dni odpoczynku może być za mało, aby można lepiej. Jednak w ciężkich obrażeń, być może trzeba będzie zmienić swoje działania na kilka tygodni lub miesięcy.

Ice obszar regularnie i podnieść nogi w celu zmniejszenia obrzęku.

Spróbuj leki bez recepty, aby pomóc w bólu i obrzęku. Są to ibuprofen i naproksen.

Odwiedź lekarza, jeśli ból jest ostry lub jeśli nie zauważamy żadnej poprawy w ciągu kilku dni. Lekarz może zbadać sprawę, aby zobaczyć, czy może trzeba fizykoterapii, silniejsze leki lub operację.

Stretch i ogrzać się powoli, gdy jesteś lepszy i zaczynają wznowić działalność sportowe. Pomoże to zapobiec ponownemu szkodę obszar.

Sposoby zajść w ciążę szybciej

Wykorzystanie wszystkich możliwości ciąży to klucz do zajścia w ciążę tak szybko, jak to możliwe. Aby odnieść sukces w swoim przedsięwzięciu, trzeba zrozumieć, gdy ciąża są twoje możliwości i najlepszy czas, aby próbować wyobrazić. Ponadto, istnieje kilka czynników, oprócz możliwości ciąży, które mogą w znacznym stopniu przyczynić się do pojmowania szybko.

Owulacja

Owulacja to uwolnienie komórki jajowej z Twojego jajnika. Ma to miejsce raz w miesiącu, na około dwa tygodnie po ostatnim dniu menstruacji. Podczas owulacji jest, kiedy można sobie wyobrazić. Dlatego wiedząc, dat owulacji jest niezbędna do zajścia w ciążę szybciej. Istnieje kilka sposobów, można powiedzieć masz owulację.

Jednym z najczęstszych rzeczy kobiety robią rozważyć ich dzień owulacji jest poprzez śledzenie ich cyklu menstruacyjnego. Większość kobiet ma tak zwany cykl 28 dni, co oznacza, że ​​okres rozpocznie się co 28 dni. To jest średnia, ale i niektóre kobiety mają dłuższe cykle, a niektóre mają znacznie krótszy. Menstruacyjny kalendarz jest doskonałym narzędziem, aby zapoznać się z unikalnym cyklu miesiączkowym. To trwa kilka miesięcy z wykresów, aby nauczyć się wzoru. Zazwyczaj kobiety ovulates około 14 dni po ostatnim dniu miesiączki.

Weź pod uwagę fizyczne objawy owulacji. Niektóre kobiety mają niższe dyskomfort brzucha podobny do dyskomfortu czuł podczas miesiączki. Generalnie, jak zbliżyć się do owulacji, twój śluz szyjki macicy znacznie zwiększy. Ostatnio, w końcu owulacji temperatura ciała jest wyższa. Śledzenie tych objawów w kalendarzu, jak również daje jeszcze lepszy obraz, gdy będziesz w stanie wyobrazić.

Aby pomóc szybciej zorientować się daty owulacji, można użyć testu over-the-counter owulacji. Testy te uważają poziom hormonów, aby następnie ustalić, kilka dni, które będą najprawdopodobniej owulacji.

Oppurtunites Ciąża

Udział w stosunku raz dziennie na kilka dni przed przewidywanym terminem owulacji, jak również w czasie owulacji. Kiedy jaja jest uwalniany z macicy podczas owulacji ma tylko trwałość około 12 do 24 godzin. Plemniki mogą żyć w pochwie przez 24 do 48 godzin. Przed i w trakcie współżycia owulacji codziennie zapewnia, że ​​plemniki są dostępne dla jaj.

Pozycji Intercourse

Uwzględniania pozycji współżycia może promować ilość zatrzymanego plemników wewnątrz pochwy, co zwiększa szanse plemnika do komórki jajowej mocującego. Jeśli to możliwe, najlepiej pozycja jest dla kobiet, aby leżała na plecach z jej miednicy poruszonych na poduszce. Zapewni to, że po męskich ejakulatów, wszyscy przebywania plemników wewnątrz pochwy. Kobieta powinna pozostać w tej pozycji przez kilka minut po stosunku do ciążyć optymalną ilość plemników do komórki jajowej.

Jak leczyć ból stawu kolanowego

Ból stawu kolanowego ma wiele przyczyn. Może z tyłu jego głowy po urazie sportowym, może to być spowodowane przez przewlekłe zapalenie stawów, lub może się zdarzyć, ze po prostu skręcając kolano w niewłaściwy sposób podczas chodzenia. Bez względu na przyczynę, skutek jest ten sam: ból. A jeśli doświadcza bólu w stawach kolanowych, są szanse, nie jesteś w stanie przenieść je, albo. Na szczęście istnieją sposoby leczenia tego bólu - zabiegi, które są zarówno skuteczne w łagodzeniu bólu i są proste i niedrogie, jak również.

Instrukcje

Daj spokój. Jeśli jesteś bardzo aktywną osobą, kilka dni odpoczynku jest czasem ekstremalnych wszystko trzeba uśmierzyć ból w stawie kolanowym. Po prostu dając stawów przerwę raz na jakiś czas wystarczy.

Zastosuj lodu. Kruszenie lód i owijanie go w ręcznik, a następnie stosowania go do złącza przez 20 minut, trzy razy dziennie pomoże zmniejszyć ból poprzez zmniejszenie obrzęku.

Podnieś nogę. Po zranić kolano, płyny zacznie gromadzić wokół chrząstki i stawy. Jeśli go podnieść, grawitacja może pracować do drenażu tego płynu, zmniejsza obrzęk i łagodzi ból.

Pobierz kortyzon strzał. Są one oznaczone przez lekarza i są steroidowe strzałów wstrzyknięto do stawów. Choć może nie być skuteczna dla wszystkich, robią prace dla większości. Ogólnie rzecz biorąc, trzeba będzie wrócić do wielokrotnych wizyt; jednak należy odczekać 4 miesiące w między każdym strzale.

Weź leki przeciwzapalne. Over-the-counter leki, takie jak ibuprofen i Tylenol pomóc złagodzić ból, jednocześnie zmniejszając obrzęk, który powoduje to.

Sprzedam bandaż kompresji. Są samoprzylepne bandaże, które są na tyle elastyczne, aby owinąć wokół kolana. Powinny być na tyle, aby utrzymać kolano stabilne i zapobiec gromadzeniu się płynu, ale na tyle mocno, aby pozwolić luźne na swobodny przepływ cyrkulacji.

Jak leczyć szyjki macicy radikulopatia

Kręgów szyjnych, które znajdują się w szyi nosić impulsów nerwowych i wiadomości w dół ramiona i w Twoje ręce. Gdy trwałe uszkodzenia jednego z dysków szyjnych, może czuć się szereg różnych objawów w twoich ramionach i rękach, w tym ból lub uczucie mrowienia, które nazywa się choroba korzeni nerwowych szyjnego. Jak American Academy of Surgeons ortopedyczne (AAOS) wyjaśnia, istnieje kilka sposobów, w którym do leczenia radikulopatię szyjki macicy, które nie muszą zawierać operację (patrz źródła).

Instrukcje

Zwolnij i odpocznij, jeśli cierpią z powodu objawów radikulopatia szyjki macicy. Nawet zwykłe, z dnia na dzień działalności może być zbyt wiele dla dysków do obsługi, jeśli ranny siebie. Potrwać kilka dni, aby odpocząć i pozwolić nerwy uspokoić.

Wear klamrach szyi, zwany także kołnierz szyjny, jeśli lekarz sugeruje jeden. Ten miękki klamra pomaga utrzymać głowę wciąż tak podrażnienie nerwów może ustępują.

Weź NLPZ (niesteroidowe leki przeciwzapalne), takie jak naproksen lub ibuprofen dla złagodzenia bólu. Ten rodzaj leczenia jest oferowany w ponad-the-counter i recepty mocnych i będzie utrzymywać stan zapalny w zatoce.

Poproś o skierowanie do fizjoterapeuty. Dowiesz się, ćwiczenia rozciągające, aby pomóc wzmocnić mięśnie szyi i plecach. Możesz mieć inne rodzaje terapii na szyi, jak również pomóc w procesie leczenia, takie jak stosowanie opakowań temperaturami.

Zaakceptuj fakt, że operacja może być wymagane w niektórych poważniejszych przypadkach radikulopatii szyjki macicy. Chirurgia skorygować problemy z przepukliną dysków lub zwężenie kanału kręgowego, które prowadzą do radikulopatii szyjki macicy jest zwykle rozpatrywane tylko po niepowodzeniu innych metod leczenia.

Jak leczyć się wybrzuszenia lub przepuklina dysku szyjnego (leczenie niechirurgiczne)

Wybrzuszenia lub przepuklina dysku szyjnego nie zawsze jest bolesna dla wszystkich, ale dla niektórych jest to bardzo bolesne. Oto kilka sztuczek, aby złagodzić ból związany z przepuklina lub wybrzuszenia płyty.

Instrukcje

Ice Leczenie: Ice pomaga z zapaleniem. Gdy płyta jest stan zapalny jest naciskając na nerwy, powodując ból. Użyj okłady z lodu na nie więcej niż 20 minut czasu. Przez 20 minut, a poza jedną godzinę.

Obróbka cieplna: Obróbka cieplna może być używany przez kilka dni po lodzie na tkliwość mięśni, które mogą być spowodowane przez zmiażdżenia nerwów. Nie należy stosować więcej niż pół ciepła na godzinę. Wilgotne ciepło jest lepiej niż suche powietrze.

przeciwzapalne Leki: ibuprofen będą pomocne w celu zmniejszenia stanu zapalnego, ale nie zawsze. Niektórzy pacjenci wymagają wytrzymałości recepty anty inflamatories. Leczenie steroidowe mogą zostać również określony.

Neck Brace: noszenie klamrach szyi będzie pomocny dla ściągniętym nerwów przyczyną wybrzuszenia lub przepuklina przez tarcze. Te szelki można znaleźć w lokalnej aptece i online. Niektóre aparaty szyi pochodzą z lodem / ciepła, które są bardzo dogodne.

Reszta z szyjki macicy Pillow. Pierwsze dużo odpoczynku pomoże, jak zmniejszyć ciśnienie na płycie szyjki macicy. Poduszki szyjki macicy da znaczącą ulgę w bólu, gdy ustanawiające.

Reszta z aromaterapii Herbal Pillow: Małe prostokątne poduszki umieszczone pod szyją nadziewany tylko z lawendy i innych ziół może być pomocne. Te roślinne poduszki były stosowane jako środki zwiotczające przez wiele lat. Niektóre z tych poduszek jest mikrofalach i świetnie nadają się do obróbki cieplnej.

Zwolnij. Wszystko, co powoduje presję na płycie będzie bolało i spowolnić swoje szanse na uzdrowienie. Skoki, bieganie, taniec i wiele pozycji jogi należy unikać w czasie zapalenia. Spokojnie na razie!

Opieka chiropraktyka: kręgarz pomaga manipulować kręgosłup zwolnić część presji. Może trzeba wiele tygodni tego typu leczenia. Kręgarz może również być w stanie pomóc Ci ból mięśni.

Wskazówki

  • Jeśli masz jakąś słabość lub drętwienie, należy skonsultować się z lekarzem. EMG może być zalecane, aby dowiedzieć się dokładnie, ile ciśnienie na nerw.

Terapia bólu szyi

Mimo, że większość ludzi ma jakiś ból szyi od czasu do czasu w wyniku śpiące w niewłaściwy sposób lub patrząc na ekran komputera przez dłuższy okres czasu, zazwyczaj te bóle mogą być szybko usunięte. Jednakże, bardziej przewlekłego bólu, należy poddanych terapii.

Ćwiczenia i rozciąganie

Rozciągać i robić ćwiczenia szyi regularnie. Jednym z powodów, dla których szyje uzyskać sztywny lub ból jest, ponieważ nie są wystarczająco elastyczne. Fizjoterapeuta daje pewne wyobrażenie o rodzaju odcinków i ćwiczeń, które należy zrobić. Proste codziennie odcinek szyi może pomóc złagodzić ból.

Zrobić odcinka szyi, zegnij szyję tak, że porusza się w kierunku podbródka klatki piersiowej. Rozszerz swoją szyję i przenieść w górę podbródek tak, że idzie do nieba. Następnie przenieść z boku szyi tak, że prawe ucho porusza się w kierunku prawego ramienia. Przytrzymaj ten odcinek na około 20 sekund i powtórz po lewej stronie. Twój fizjoterapeuta może również polecam robić inne ćwiczenia, w zależności od konkretnego stanu.

Należy również wzmocnić swoją szyję, aby zapobiec przyszłej szkody. Oto jedno ćwiczenie: Połóż dłoń jednej ręki na boku głowy. Użyj mięśni szyi wcisnąć głowę na dłoni, ale nie pozwól, twój ruch ręki. Wykonać trzy powtórzenia tego ćwiczenia na każdej stronie i przytrzymaj przez 10 sekund pozy każdorazowo. To ćwiczenie pozwala budować siłę pominięciem dużo dodatkowego stresu na szyi.

Zastrzyki

Lekarz może wstrzyknąć leki ulgę w bólu jako część procesu leczenia, jeśli ćwiczenia i rozciąganie nie wystarczą, aby złagodzić ból. Lekarz może wstrzyknąć kortykosteroid pobliżu korzeni nerwowych w mięśniach szyi. Lek ten został zaprojektowany, aby pomóc zmniejszyć ból czujesz. Lekarz może również wstrzyknąć lidokainę w celu zdrętwiały kark, gdy jest w bólu.

Trakcja

Lekarz może zalecić trakcję pomóc wyprostować szyję, jeśli ból jest związany z niedopasowaniem kości. Trakcja często obejmuje noszenie kamizelki halo. Trakcji wykorzystuje ciężary i koła pasowe pracują razem, aby pomóc wyrównać szyi. Terapia ta powinna być zawsze wykonywana pod kierunkiem specjalisty. Po sobie kamizelkę halo przez pewien okres czasu, twoje kości będą się ustawić z powrotem na właściwym miejscu. W niektórych przypadkach nie jest trakcja ile potrzeba ile jest czasowe unieruchomienie. Lekarze często zalecają miękkie kołnierze do noszenia na kilka dni, aby zapewnić ulgę bólu przewlekłego.

Strona główna Środki zaradcze na szyję Nerve uderzeniowego

Szyjka nerwu uderzeniowy jest powszechnie znany jako ściągniętym nerwu w szyjce. W większości przypadków nerwu uderzenia mogą być skutecznie leczone w domu. Leczenie skupia się na objawy, aż do zmiażdżenia leczy nerwowe na własną rękę. Możesz użyć środków domu w celu leczenia i nerwów zaciśnięcia złagodzić ból i sztywność.

Leczenie na zimno i na gorąco

Użyć termofor lub okład z lodu bezpośrednio na powierzchni w celu złagodzenia bólu. Spróbuj albo leczenie lub zastępcę między gorące i zimne, aby przynieść ulgę. Jeśli nie masz termofor w domu, zmoczyć myjkę z ciepłą wodą, wyciśnij dokładnie i zastosować ciepłe szmatki do ściśniętej nerwu. Możesz też zawinąć lód w myjki do domowej lodem.

Masaż

Użyj masaż zaciśniętego na szyi nerwu, aby rozluźnić mięśnie i łagodzą ból. Możesz pracować mięśnie na własną rękę, lub może masz kogoś masuj ściągnięty nerwów dla Ciebie. Gdy ktoś jest na tym terenie masowania, upewnij się, że zastosowanie jedynie delikatny nacisk, aby nie spowodować więcej bólu. Użyj ciepły olej pomóc szyi zrelaksować podczas masażu.

Ćwiczenia szyi

Spróbuj głowy rolek poluzować mięśnie szyi. Rzuć głową do przodu i powoli toczyć go w prawo kilka razy. Potem w lewo, do tyłu i wykonać rolki szyi. Ćwiczenia te pomagają rozluźnić mięśnie szyi i ulżyć ściągniętym nerwem. Są one szczególnie przydatne, gdy ściągniętym nerwem jest wynikiem siedzi przy biurku lub na komputerze przez cały dzień.

Over-the-counter leki

Użyj over-the-counter leków przeciwzapalnych zmniejsza ból ściągniętym nerwem. Zabiegi te mogą pomóc złagodzić ból na tyle długi, aby korzystać z ćwiczeń i masażu, aby rozluźnić mięśnie. Jeśli używasz leków na receptę, upewnij się, że jesteś w stanie podjąć NLPZ z lekami. Jest to rodzaj leku najczęściej stosowane do leczenia nerwu zaciskowych w szyjce.

Kiedy do lekarza

Objawy ściągniętym nerwem zwykle ustępują w ciągu kilku dni. Gdy stosowane te środki do domu na kilka dni i utrzymuje się ból, to jest czas, aby odwiedzić lekarza. Jeśli ból jest coraz gorzej, pomimo wysiłków na self-care, należy skonsultować się z lekarzem, jak również.

Należy uważać na objawy drętwienie w okolicy lub utrata czucia w szyi. Objawy te mogą być objawy udaru mózgu.

Cortizone dla Relief Neck Pain

Ból szyi, znany również jako ból szyjki macicy, jest powszechne i rzadko wskazują na poważne zaburzenia bazowego, zgodnie z Mayo Clinic. Taki ból może być ostre, trwające przez krótki okres, lub przewlekłe, wiszące na kilka dni lub nawet tygodni. Według MedlinePlus, najczęstsze przyczyny bólu szyi jest napięcie mięśni i napięcie; urazów, zwłaszcza kręgosłupa szyjnego; zużyte lub artretyczne stawy; i zaburzenia dysków. Dla niektórych rodzajów bólu szyi, zastrzyki kortyzonu może przynieść znaczną ulgę.

Co to jest kortyzon?

Na stronie internetowej SpineUniverse, Lawrence M. Kamhi, MD, wyjaśnia, że ​​kortyzon jest ściśle związane kortyzolu, który opisuje jako "naturalnego hormonu przeciwzapalny organizmu." Kamhi, interwencyjne specjalista leczenia bólu w Beth Israel Medical Center w Nowym Jorku, mówi, kortykosteroidy, z których kortyzon jest jeden przykład, nie są środki przeciwbólowe per se, ale przynoszą ulgę poprzez zmniejszenie stanu zapalnego, który rozwija się wokół przepuklina dysków w odcinku szyjnym kręgosłupa, a poza nią w ciała.

Procedura wtrysku

Jeśli lekarz podejrzewa, że ​​ból szyi jest spowodowane przez nacisk na nerw, gdy opuszcza kręgosłup szyjny, wtedy prawdopodobnie zamówić zewnątrzoponowe steryd zastrzyk kortyzonu, aby, po pierwsze, potwierdzić swoje podejrzenia, a po drugie, oferują ulgę od bólu jesteś doświadcza. Takie zastrzyki zazwyczaj są podane po zostało lekko uspokojenia i są ukierunkowane na zewnątrzoponowego miejscu, które jest opisane na stronie internetowej American Pain & Wellness jako "obszar bezpośrednio na zewnątrz z worka ochronnego (twardej), który zawiera rdzeń kręgowy."

Po świadoma sedacja jest podawany, z tyłu szyi zostanie całkowicie usunięty ze środkiem przeciw-bakteryjnym. Z fluoroskopii rentgenowskiej lekarz następnie wprowadzić igłę do przestrzeni zewnątrzoponowej i wstrzyknąć niewielką ilość środka kontrastowego, aby potwierdzić prawidłowe umieszczenie. Kiedy to zostanie potwierdzone, będzie wprowadzić mieszaninę miejscowe środki znieczulające, takie jak lidokaina i kortyzonu w obszarze zewnątrzoponowego być leczony. Rzeczywista procedura wtrysk trwa mniej niż 15 minut, chociaż może się odbyć w centrum leczenia lub biurze lekarza, aż efekty sedacji nie wyczerpuje się.

Kontynuacji leczenia

Nie ma gwarancji, że wstrzyknięcie kortyzonu rozwiąże twój ból, chociaż wielu pacjentów ulgę dzięki tej metodzie leczenia. Jeśli nie otrzymasz ulgę, lekarz na pewno nie będzie chciał powtórzyć zastrzyk w tym samym obszarze już leczonych, choć może on sugerować zastrzyk innym zewnątrzoponowego miejscu, że podejrzewa, może być przyczyną bólu. Nie zawsze jest to możliwe, aby dokładnie określić dokładnie, która część kręgosłupa szyjnego jest przyczyną bólu. Jeśli jednak twój pierwszy zastrzyk kortyzonu przynosi ulgę, lekarz prawdopodobnie zaleci okresowo powracać na dalszych zastrzyków, aby utrzymać ból szyi w zatoce.

Zabiegi pachwina Injury

Uraz pachwiny - często określany jako "pachwina ciągnąć" lub "szczep pachwiny" - pojawia się, gdy jeden z mięśni działających między kości udowej (kości udowej) i miednicy jest rozdarty, napięte lub przerwaniu. Mięśnie te są nazywane mięśni przywodziciela. Ten rodzaj urazu jest powszechne wśród sportowców, którzy biegać, skakać, kopać i / lub zmian kierunków szybko. Objawy kontuzji pachwiny to ból, obrzęk i zasinienie, ucisk w regionie między biodra i wewnętrzną część uda. Można traktować kontuzji pachwiny na kilka różnych sposobów.

Leczenie w domu

Jeśli podejrzewasz, że masz doświadczenie kontuzji pachwiny, rozpocząć leczenie wysiadając nogi. W zależności od ciężkości urazu, może być konieczne niewielkie do dużych zmian w swoich działaniach fizycznych. Na przykład, może być w stanie chodzić komfortowo, ale może masz do powstrzymania się od pracy lub skoki na okres dni, tygodni lub nawet miesięcy. Następny obszar lodu, aby zmniejszyć obrzęk. Czasami podnosząc stopy może pomóc zmniejszyć obrzęk, jak również. Wziąć ibuprofen, aby złagodzić ból i stan zapalny.

Interwencja medyczna

Często najlepszym rozwiązaniem, gdy uważasz, że rannych swoich mięśni przywodziciela jest wizyta u lekarza. Jeśli uszkodzenie jest na tyle poważne, być może trzeba kulach. Ponadto lekarz może skierować pacjenta do specjalisty w dziedzinie medycyny sportowej. Ten specjalista może doradzić w sprawie planu naprawczego, który pozwoli na odpowiednią rehabilitację. Jest to szczególnie ważne, jeśli jesteś sportowcem i chcesz wrócić do treningu i / lub zawodów, tak szybko jak to możliwe. Specjalista medycyny sportowej prawdopodobnie będzie angażować się w program, który obejmuje fizykoterapię oraz masaż. W najbardziej ekstremalnych przypadkach kontuzji pachwiny, lekarz może zalecić operację w celu naprawy pękniętego lub podarte tkanki mięśniowej.

Profilaktyka i konserwacja

Czy jesteś w trakcie rehabilitacji po kontuzji pachwiny lub próbuje zapobiec jednemu, regularne ćwiczenia przygotowawcze są bardzo ważne. Powoli rozciągnąć mięśni przywodziciela poprzez różnorodne ćwiczenia. Te ćwiczenia to do przodu, do tyłu i bocznych ruchów nóg. Dla ilustracji tych odcinkach, spójrz na poniższy link: http://www.sportsinjuryclinic.net/cybertherapist/front/frontthigh/groin_strain/stretching.php?injury=groin_strain.
Ponadto, przed podjęciem aktywności sportowych, potrzeba czasu, aby ogrzać się powoli i dokładnie.

Leczenie Urazy ścięgien podkolanowych

Urazy ścięgno może wystąpić u sportowców, którzy często korzystają z ich nogi, jak na bieganie i skakanie. Grupa mięśni znanych jako ścięgno znajduje się w tylnej uda. Przeżywa nagły ból podczas uprawiania sportu jest często oznaką pociągnięty lub Naciągnięcie mięśnia udowego. Kształcenie się na właściwe ścięgno leczenia urazów pomoże złagodzić ból i dyskomfort związany z problemem.

Lód

Lód jest jedną z najbardziej powszechnych sposobów leczenia urazu mięśnia uda. Zimna temperatura zmniejsza ból, obrzęk i skurcze mięśni. Naciśnij wielokrotnego użytku okład z lodu lub ziplock plastikową torbę wypełnioną lodem z danego obszaru. Bandaż elastyczny może być owinięty wokół nóg i lodu opakowanie do przechowywania w miejscu.

Reszta

Ważne jest, aby zaprzestać aktywności fizycznej, która używa ścięgno na kilka dni po urazie. Niektórzy sportowcy starają się "uciec" ból i dyskomfort. To może zapewnić tymczasową ulgę w bólu, ale również może zaostrzyć obrażeń. Odpoczynku jest niezbędna tak mięśni może zacząć leczyć.

Bandaż

Stosowanie bandaża uciskowego w ciągu pierwszych 24 godzin po urazie ścięgna zmniejsza zapalenie i obrzęk przez zwężenie naczyń krwionośnych otaczających mięśni. Jeśli opatrunek nie jest dostępny, szczelnie owinąć nogę gazą lub uciskać palcami.

Wysokość

Użyj poduszkę lub zawiesia do podnoszenia uszkodzoną nogę. Zmniejszy to gromadzeniu się płynów, co zmniejsza ból i obrzęk. Wysokość jest bardzo ważne w ciągu pierwszych 48 godzin po urazie.

Kule

Kule pomocy z mobilnością i zapobiec dalszym uszkodzeniom mięśnia. Będą one utrzymać ciężar z uszkodzonego mięśnia, co zmniejsza ból użytkowania. W zależności od wagi ciała, kule mogą być potrzebne dla jednego do dwóch tygodni.

Physical Therapy

Terapeuta sport pomoże Ci w delikatnie rozciąganie i wzmacnianie poszkodowanej ścięgno nie powodując dalsze uszkodzenia. To może pomóc złagodzić ból, dyskomfort i obrzęk. Fizjoterapeuta może również zatrudniać wyspecjalizowanych technik masażu, aby poprawić przepływ krwi do obszaru i zapobieganie tworzeniu się blizny.

Najlepsze leczenie dla Naciągnięty mięsień

Ciągnięte mięśnie mogą być bardzo bolesne i obezwładniający. Aby dostać się w działania szybciej, użyj kombinacji odpoczynku, leków i terapii zimno lub gorąco. Dbanie o siebie w początkowej fazie często skrócić proces gojenia. Na silny ból do lekarza, aby upewnić się, że nie jest to coś poważniejszego.

Reszta

Gdy mięsień jest ciągnięty lub napięte został uszkodzony na poziomie komórkowym. Naprawy tego uszkodzenia wymaga czasu, z czasu, w zależności od stopnia uszkodzenia. Ciężkie ciągnie lub szczepy mogą potrwać kilka tygodni, aby uzdrawiać. Korzystanie kontuzjowanego mięśnia podczas procesu gojenia służy tylko do przetarcia lub zniszczyć wysiłki naprawcze organizmu. To jest dobry pomysł na odpoczynek mięśni jak najwięcej podczas procesu gojenia, aby umożliwić ciało do naprawy mięśni z zewnątrz zakłóceń. Nadal opierać go na dzień lub dwa po mięśni przestaje boli, a następnie wprowadzić go ponownie do pracy stopniowo, aby umożliwić naprawę mięśni, aby dostosować się do pracy.

Leki

Naciągnięty mięsień może być bolesne i często są nabrzmiałe. Kilka rodzajów leków może pomóc z tymi objawami. W ciężkich odmian powinieneś zobaczyć się z lekarzem, który może zalecić stosowanie leku na pozagiełdowym produktów lub przepisać leki. Stosowanie niesteroidowych przeciwzapalnych zmniejsza ból zapalny i dolną. Zapalenie może utrudnić ciało do naprawy się jako obszary przepływu krwi jest zagrożone przez ponad zawyżone komórek. Większość niesteroidowe, takie jak ibuprofen, są dostępne bez recepty.

Zwiotczające mięśnie i leki przeciwbólowe mogą być również przydatne podczas procesu gojenia. Zwiotczające mięśnie będą nie tylko to, rozluźnić mięśnie, które zachęca przepływ krwi do obszaru dotkniętego. Ten rodzaj leczenia może powodować senność, więc przeczytać ostrzeżenia i przestrzegać środków. Leki przeciwbólowe, takie jak tramadol, nie pomoże z obrzękiem lub zrelaksować mięśnie, ale pomoże złagodzić niektóre z bólu podejmowania proces gojenia bardziej znośne.

Lodu lub ciepła

Zastosowanie terapii lodowej, gdy występuje początkowy uraz i terapii cieplnej kilka dni później może być pomocne. Stosując lodu na powierzchni przez 20 minut, kilka razy dziennie, może zwiększyć przepływ krwi, zmniejszenie bólu i zapalenia, niższe prędkości ran. Terapia lodu można użyć wiele razy dziennie jako osoba ma czas tak długo, jak to jest w okresie 20 minut; dłużej i zimno może rozpocząć uszkodzenia tkanki zamiast pomagać. Terapia ciepła może pomóc przełamać wszelkie pozostałe uszkodzone komórki i zwiększa przepływ krwi.

Jak leczyć Szczep mięśni brzucha

Szczepy mięśni brzucha nie są zarezerwowane wyłącznie dla sportowców. Każdy może cierpieć szczep brzucha. Ból i dyskomfort cierpiał ze szczepu może być wyniszczające, co codzienne czynności trudne. Leczenie szczepów brzucha jest podobna do każdego innego środka prawnego szczepu. Wykonać kilka prostych kroków self-care i będziesz mógł wrócić do swoich regularnych działań w ciągu kilku tygodni. Jeśli ból jest bardzo ciężka, ale nie wahaj się skontaktować się z pracowników służby zdrowia.

Instrukcje

Szczep leczenia brzusznej

Bądź mięśnie brzucha. Etap ten jest często pomijany przez sportowców i innych konkurentów. Dać czas na uraz wyleczyć. Ograniczyć ilość wytężonej działalności, że udział w ciągu najbliższych kilku tygodni, gdy uzdrawia odkształcenia. Stopniowo zwiększać swoją aktywność do włączenia światła rozciągania.

Zastosuj lodu na napięcie mięśni. Umieścić lodu w plastikowej torbie i umieścić go bezpośrednio na obszarze poszkodowanej. Użyj cienki ręcznik izolować teren czy lód jest zbyt zimno. Typowe zastosowanie wystarcza na 20 do 30 minut. Użyj lód co cztery godziny przez pierwsze kilka dni po urazie, aby zmniejszyć ból i obrzęk.

Wrap bandaż kompresji lub owinąć wokół rannych. Kompresja pomaga ograniczyć obrzęk i okład służy jako przypomnienie, aby ograniczyć działalność.

Zapytaj swojego lekarza, czy należy brać leki NLPZ, aby zmniejszyć ból i stan zapalny. Leki, takie jak ibuprofen może pomóc zminimalizować dyskomfort, że szczep brzucha może spowodować.

Zobacz się z lekarzem, jeśli ból brzucha nie zmniejszy w ciągu dwóch do trzech tygodni. Większość szczepów zacznie się leczyć w tym czasie.

Wskazówki

  • Zapobiec przyszłym szczepów brzucha poprzez poprawę podstawowej siły. Wzmocnienie się brzucha i niskie mięśnie pleców może mieć działanie ochronne na nadmierne napięcia mięśni. Obejmują działania rozgrzewki przed angażowania się w wysiłku lub intensywnych ćwiczeń.

Rodzaje pachwinie Zabiegi Injury-Pull

Szarpane lub napięte pachwiny jest wspólna uszkodzenie mięśni przywodziciela znajdujących się na wewnętrznej części uda. Jest to szczególnie powszechne wśród sportowców i może być bardzo bolesne. Istnieją trzy różne typy pachwiny przyciągania: mikro-łzawienie, łzawienie i kompletne częściowe rozdarcie mięśnia. Mimo, że leczenie jest taka sama dla wszystkich typów urazu długości odzyskiwania i częstotliwością, na której należy wykorzystują różne rodzaje obróbki są odmienne.

Przyczyny

Istnieje wiele różnych sposobów, można wyciągnąć pachwinie, z których najczęstszym jest nadmiernego wysiłku mięśni poza granice tego, co mogą wytrzymać. Na przykład, rozciąganie mięśni przeszłości ich normalne rozciąganie możliwości lub angażowanie się w zbyt wiele aktywności, które kładzie nacisk na mięśnie pachwiny może doprowadzić do ich zapalenia i być bardzo bolesne. Nieoczekiwany cios w okolicy i nagłym ruchem mięśni pachwiny, gdy są nieprzygotowani, jak szybko zwracają się, może również prowadzić do pachwiny ciągnie.

Podstawowe leczenie

Celem podstawowego leczenia pachwiny łóżkiem jest zapobieganie nasilenie urazu i pozostawić wystarczająco dużo czasu, aby odzyskać. Zabiegi te mogą być łatwo zrobić w domu. Przede wszystkim należy się odpoczynek w pachwinie tak często, jak to możliwe. Stosowania lodu owinięte w ręcznik na tym terenie kilka razy dziennie może pomóc złagodzić ból i obrzęk, a bandaż kompresji owinięte komfortowo, ale nie zbyt ciasno wokół danego obszaru mogą zapobiec obrzęk. Obrzęk można także zapobiegać poprzez utrzymanie nogi podwyższony przez okres do 24 godzin od wystąpienia obrażenia.

Metody rozciągania

Jak szkoda zaczyna leczyć i ból ustępuje, lekarz może zalecić ćwiczenia rozciągające. Lekarz lub fizykoterapeuta przedstawi odpowiednią rutynę rozciągania w zależności od stopnia nasilenia konkretnej szkody. Przed rozciąganiem i raz jesteś gotowy, aby powrócić do ćwiczeń fizycznych, ciepła powinny być stosowane do pachwiny, które mogą obniżyć ryzyko kontuzji pachwiny innym wystąpieniu. Lekarz może również zalecić wykonywania rutynowych ćwiczeń wzmacniających w połączeniu z rozciąganiem. Należy rozciągnąć mięśnie krocza tylko w granicach od progu bólu, rozciąganiem może doprowadzić do pogłębienia urazu. Skonsultować się z lekarzem lub fizjoterapeuta określenia, które metody rozciągania będzie najlepsze dla Ciebie.

Leki i Chirurgii

Leków nie jest konieczne do leczenia Naciągnięty mięsień pachwiny, ale w niektórych przypadkach lekarz może zalecić over-the-counter leki przeciwbólowe, takie jak ibuprofen lub paracetamol. W ciężkich przypadkach lekarz może przepisać silniejszy zabójca bólu lub lek przeciwzapalny, a także kortykosteroidy w celu zmniejszenia stanu zapalnego zastrzyki. Preparaty do stosowania miejscowego, takie jak krem ​​lub mleczko przeciwbólowego może być również stosowane. Jeśli mięsień został całkowicie rozdarty, operacja może być konieczne, aby naprawić szkody. Jeśli podejrzewasz, że to nastąpiło, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem.

Rokowanie

Większość urazów pachwiny wysuwane odzyskać na własną rękę z małą lub bez pomocy medycznej. Chociaż nadal bolesna, łagodne do umiarkowanych szczepy można odzyskiwać w ciągu od dwóch tygodni do dwóch miesięcy, w zależności od stopnia naciągu i sposób ściśle przestrzegać odpowiedniego trybu leczenia. Odzysk z ciężką pachwiny ciągnie, że wynik w całkowicie rozdarty mięsień przywodziciela może wziąć górę z trzech miesięcy. Jeśli operacja jest wykonywana, niewielka część czasu odtwarzania można spędził w szpitalu.

Jak leczyć Kciuk ścięgna w Domu

Ścięgna mięśni do kości połączyć. Zapalenie jest zapalenie ścięgien, zwykle powodowane przez szczep. Kciuka zapalenie ścięgien jest bardziej powszechne u osób wykonujących powtarzalne osiągając czynności, takie jak nowe matek, stolarzy, muzyków i innych osób, które korzystają z ich palce, aby podnieść ciężkie przedmioty. Zapalenie może być również spowodowane przez osady wapnia, które naciskają na ścięgna zginacza która biegnie równolegle do kciuka. Aplikacji środka domu z oleju rycynowego, sulfotlenku opakowaniach miejscowego dimetylu (DMSO) i dodatkowego metylosulfonylometan (MOM), może złagodzić ból i przyspieszyć gojenie.

Instrukcje

Home Zabiegi

Miejsce olej rycynowy na patelni i ciepło, ale nie gotować, aby uniknąć poparzenia. Zanurz bawełniany materiał gazę lub w rozgrzanym oleju tyle, by go nasycić.

Umieść tkaninę wokół kciuka i pokrycie go z kawałkiem plastiku, który jest większy niż tkaniny. Umieścić poduszki na plastiku i używać go do utrzymania ciepła ściereczką. Utrzymać opakowanie w miejscu przez jedną do dwóch godzin. Chodzi o to, aby wypełnić kciuk z nowej krwi, ogrzać go i zrobić to tak mobilny, jak to możliwe, więc może się swobodnie poruszać. Powtórz procedurę do trzech razy dziennie, ile potrzeba do bólu.

Zastępca okład ciepły olej rycynowy, który łagodzi ból, z lodem, aby skrócić czas leczenia. Trzymając zimnych okładów z kciukiem na 15 minut i 15 minut przerwy. Powtarzać cztery razy na dobę.

Zastosowanie DMSO celu złagodzenia stanu zapalnego i bólu. DMSO jest rozpuszczalnik przemysłowy, produkt uboczny z produkcji papieru, który ma właściwości lecznicze, szczególnie dla leczenia urazów, według Stanley Jakuba, chirurg, który odkrył związek, gdy był pracownikiem naukowym na University of Florida.

DMSO jest sprzedawany w wyrafinowanej formie w sklepach ze zdrową żywnością. DMSO stosuje się żel, krem ​​lub płynu do kciuka cztery razy dziennie, w miarę potrzeb do bólu. Tymczasowy i łagodny efekt uboczny DMSO jest zapach czosnku na oddechu. Może również wystąpić łagodne podrażnienie skóry.

suplementy MSM, który jest formą organiczną siarki i pochodną DMSO. Uśmierzających ból i przeciwzapalne efekty kumulują się; kilka dni stosowania mogą być konieczne do zwolnienia. W książce The Miracle of MSM, badanie z 24 osób leczonych na sportowych urazów odnotowano, że pokazał MSM był dwa razy skuteczniejszy niż placebo w dostarczaniu bólu. MOM jest w 1000 mg tabletki można przyjmować z czterech razy dziennie, zwężający się do dwa razy dziennie, w zależności od potrzeb. MSM ma niewielki wpływ aspiryny jak; przed użyciem MSM jeśli przyjmuje inne leki rozrzedzenie krwi, skonsultować się z lekarzem.

Ból mięśni hip Flexor

Mięśni zginaczy stawu biodrowego jest odpowiedzialny za zginanie nogi, gdzie przywiązuje się do tułowia i pozwala Ci zginać się do przodu. Ból mięśni zginaczy stawu biodrowego, które występuje w regionie pachwiny, gdzie udo spotyka miednicę, jest najprawdopodobniej spowodowane szczepem zginaczy stawu biodrowego.

Definicja

Biodrowego szczep zginacza występuje, gdy włókna mięśni i ścięgien są rozdarte, co prowadzi do stanu zapalnego i bólu.

Przyczyna

Przyczyną odkształceń zginacza biodrowy nadużywanie mięśni lub nagłego urazu mięśnia. Chociaż każdy może wystąpić zmęczenie, zgodnie z University of Michigan Health System, ból mięśni zginaczy stawu biodrowego jest powszechne w ludzi, którzy rower, którzy skaczą lub prowadzonych z wysokich kopnięć kolanem, którzy robią energiczne działania kopnięć (takie jak piłkarze) i który ćwiczyć sztuki walki.

Diagnoza

Lekarz bada swoje biodra i uda, gdzie ścięgna mięśni i będzie miękkie.

Leczenie

Sposoby leczenia obejmują zginaczy biodra szczep oblodzenia powierzchni poszkodowanej przez około 20 minut co trzy do czterech godzin, aż ból zniknie, biorąc leki przeciwzapalne, zgodnie z zaleceniami lekarza, i ćwiczeń rehabilitacyjnych, aby odzyskać zakresu ruchu i siły.

Rozważania

Do odzyskania od bólu mięśni zginaczy stawu biodrowego i szczepu, należy zmienić aktywność do jednego, że nie czyni szczep gorzej. Według Health System University of Michigan, to jest bezpieczne, aby powrócić do normalnej aktywności, gdy wszystkie te trzy warunki są spełnione: masz pełny zakres ruchu w nodze na poszkodowanej stronie, masz pełną siłę nóg na poszkodowanej stronie, i można iść prosto, bez bólu i kulejąc.

Jak długo, aby odzyskać siły po chirurgii przepuklin?

Według Chirurgii stronie kanału, znajduje się ponad 500.000 operacje przepukliny wykonywanych rocznie w Stanach Zjednoczonych. Tworzy przepuklinowe kiedy zewnętrzne ściany brzucha stracić moc lub łzy. Otwór ten wymusza wewnętrzną okładzinę brzucha trzymać się tworząc pęcherzyk i część jelita lub jamy brzusznej tkanki może przebić woreczek. O przepukliny może spowodować ból i inne problemy zdrowotne, takie jak zakażenia. Jedynym sposobem, aby rozwiązać przepukliny jest zabieg chirurgiczny.

Po zabiegu

W dzień po operacji, będziemy chcieli, aby spożywać małe, lekkie posiłki i pić dużo płynów. Będziesz mogła jeść regularne diety wkrótce po. Często zdarza się, wymioty i nudności w ciągu pierwszych 24 godzin po zabiegu.

Ból

Powszechne jest odczuwać dyskomfort wokół miejsca nacięcia. Obrzęk i zasinienie są wspólne, ale w końcu po kilku dniach. Ból może być przewidziane dwa pierwsze dni po zabiegu. Lodu powinien być stosowany na nacięcie w ciągu pierwszych 48 godzin w celu zmniejszenia obrzęku i bólu. Spodziewać się trudności z chodzeniem po pierwszych kilku godzin po zabiegu i trzeba będzie się powstrzymywać przed użyciem schodach na kilka dni.

Spodziewać pewien dyskomfort w okolicy pachwiny. Mężczyźni mogą zobaczyć jakiś obrzęk penisa i kobiety mogą zobaczyć niektóre obrzęk wokół pochwy. Ten obrzęk ustąpi w ciągu kilku dni. Teren wokół nacięcia będzie czarny i niebieski, ale przebarwienia znikną po kilku dniach.

Wznawianie Inne

American College of Surgeons stwierdza, że ​​nie należy angażować się w stosunku płciowego przez pierwszy tydzień lub dwa po operacji przepukliny. Co do jazdy, po kilku dniach będzie można uzyskać za kierownicą ponownie. W zależności od zakresu zabiegu, lekarz skieruje Cię, kiedy można angażować się w wysiłku fizycznego.

Łączny czas odzyskiwania

Według American College of Surgeons, całkowity czas odzyskiwania po operacji przepukliny to jeden do sześciu tygodni.

Metody alternatywne w leczeniu SM

Stwardnienie rozsiane lub MS jest chorobą autoimmunologiczną, która dotyka ośrodkowego układu nerwowego, co prowadzi do objawów takich jak upośledzenie wzroku i mowy, zaburzenia emocjonalne, osłabienie mięśni, drgawki i paraliż. SM jest chorobą nieuleczalną, a przyczyna jest nieznana. Chociaż nie można wyleczyć, może być leczony, i istnieje kilka metod leczenia poza standardowej opieki medycznej.

Dieta

U pacjentów cierpiących na stwardnienie rozsiane, układ odpornościowy atakuje mieliny, warstwę ochronną, która otacza komórek nerwowych w mózgu i rdzeniu kręgowym. Zapobiega to komórki do przekazywania impulsów nerwowych, co prowadzi do typowych objawów choroby. Aby ograniczyć objawy SM, ważne jest, aby uzyskać wystarczającą ilość kwasów omega-3 i omega-6 w diecie. Omega-3 i Omega-6 są niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, które pomagają mieliny ciała produkcji. Zwiększenie ilości Omega-3 i 6s pozwoli odtworzyć ciała mieliny wokół komórek nerwowych, jak również układ odpornościowy atakuje stale. Neurology.health-cares.net sugeruje, biorąc suplementy olejów omega-6 bogate, takie jak wiesiołka i czarnej porzeczki. Aby uzyskać odpowiednią ilość kwasów omega-3, dodać więcej ryby do diety lub wziąć pigułki oleju z ryb. Ponieważ alkohol zaburza przemiany kwasów tłuszczowych, picia alkoholu powinna być ograniczona.

Terapie

Różne alternatywne sposoby leczenia okazały się mieć pozytywny wpływ również. Kanał można znaleźć lepsze zdrowie masaż, akupunktura i joga jako możliwych zabiegów. Ponieważ stwardnienie rozsiane często powoduje ogólny ból mięśni, coraz regularne masaże mogą pomóc rozluźnić mięśnie i złagodzić ból. Akupunktura jest chińska terapia zrobić przez wprowadzenie igły w punkty nacisku na ciało. Jak masaż, akupunktura zmniejsza napięcie mięśni i ból. Joga to technika, która polega na ćwiczenia rozciągające i utrzymujących pozach. Dostarcza organizmowi większej elastyczności, które mogą pomóc w sztywności mięśni i bólu, w przeciwieństwie do tradycyjnych ćwiczeń, które może zwiększyć ból mięśni.

Końcowy terapii, które mogą pomóc walczyć objawy i ból stwardnienie rozsiane jest medytacja. Medytacja jest świadomym aktem oczyszczania umysłu całkowicie. Gdy umysł jest wyczyszczone, to uważa się, że wprowadzają poczucie spokoju. Regularnie stosowane jako leczenie nadmiernego stresu medytacja jest również, aby promować odprężenie w całym układzie nerwowym, które mogą mieć wpływ na objawy stwardnienia rozsianego.

Jak działa EPT działa?

Funkcja

Test wczesnej ciąży (EPT) jest używany do wykrywania ciąży kobiety już w siedem dni po owulacji lub na tydzień przed nieudanego okresu. Ten test ciążowy mierzy poziom ludzkiej gonadotropiny kosmówkowej (hCG) w moczu kobiety. Hormon wydzielany przez łożysko po implantuje się zapłodnione jaja w macicy. Czytanie hCG może mieć wpływ antybiotyków, pigułek antykoncepcyjnych, leków przeciwbólowych i alkoholu. Biorąc wczesny test ciążowy wkrótce po urodzeniu lub poronienia może również przynieść nieprawidłowych wyników. Jeśli podejrzewasz, że każdy z tych czynników może mieć wpływ na wyniki testu, należy skonsultować się z lekarzem.

Poziomy hCG

Najniższa ilość hCG, które mogą być wykryte przez wczesnego testu ciążowego jest 20 jm (jednostek międzynarodowych). Poziom ten powinien pojawić się wokół siedmiu dni po owulacji. Przez 10 dni po owulacji hCG osiągnie poziom 25 mIU. Zaledwie dwa dni później, poziom skoczy do 50 mIU i dwa tygodnie po owulacji, poziom hCG będzie około 100 jm. Choć testy wczesnej ciąży są dość wiarygodne, badanie podjęte zbyt wcześnie, może zwrócić wynik negatywny, ponieważ poziom hCG jeszcze nie są wystarczająco wysokie. Jeśli jest to przypadek, powtarzając test zaledwie kilka dni później może zwracać różne wyniki. Należy pamiętać, że poziom hCG będzie najwyższa w godzinach porannych, więc badania z pierwszego moczu w ciągu dnia daje najbardziej wiarygodne wyniki.

Stosując test EPT

Istnieją dwa standardowe sposoby podjąć wczesny test ciążowy. Pierwszym z nich jest z paskami testowymi. Te muszą być moczone w filiżance moczu do badania na hCG. Drugi, bardziej popularny rodzaj wczesnego testu ciążowego, to test strumieniowy. Jest to mały kij w czapce na jednym końcu. Użytkownik musi zdjąć korek, a następnie przytrzymaj pasek testowy w strumieniu moczu. Kilka minut później, test powinien powrócić kolorową linię, plus minus symbol lub słowo w zależności od konkretnej marki początku testu ciążowego. Należy zawsze postępować zgodnie ze wskazówkami, które pochodzą z badania wczesnej ciąży w celu zapewnienia, że ​​masz najbardziej dokładne wyniki.

Można zajść w ciążę, gdy nie dochodzi do owulacji?

Owulacja jest istotną częścią ciążę. Wyobrazić, sperma musi spełniać i zapłodnić dojrzałe jajo, który został wydany przez jajnika do jajowodu. Jeśli jajnik nie wydała dojrzałe jaja (owulacji), to ciąża nie może wystąpić. Jednak, jeśli uważasz, że nie masz owulacji, ale chcę mieć dziecko, nie ma potrzeby do rozpaczy. Istnieje wiele możliwości leczenia kobiet w wieku rozrodczym, które nie owulacja.

Co to jest owulacja?

Każda kobieta rodzi się z milionów niedojrzałych jaj w jej jajniki. Owulacji zaczyna się w okresie dojrzewania, kiedy jajniki zaczyna dojrzewać i uwolnienia jednej komórki jajowej do jamy miednicy w każdym miesiącu. Uwolniony jaj jest przesuwana do jajowodu, gdzie czeka nawożenie spermy. Jajo może być zapłodnione przez 12 do 24 godzin po jej wydaniu. Jeśli jest zapłodnione, należy dołączyć do krwi w wyściółce macicy oraz zacznie rośnie do płodu. Jeśli nie zapłodnione, jest usuwane z ciała w okresie menstruacji, który występuje około dwóch tygodni po owulacji.

Objawy owulacji

Jeśli próbujesz zajść w ciążę, to ważne jest, aby wiedzieć, czy owulacja. Oprócz monitorowana przez USG lub poprzez badanie krwi, nie ma najpewniejszy sposób, aby ustalić, czy jest owulacja. Jednak ciało daje wiele wskazówek. Na przykład, jeśli wykresy kobiet jej podstawowej temperatury ciała (temperatura spoczynku), co rano, że nie zauważy, że jej temperatura wzrośnie o co najmniej 0,5 stopnia po ona owulacji. Ponadto, kilka dni przed owulacją, kobiecy śluz szyjki macicy staje się jasne, śliski i rozciągliwy - podobnie jak konsystencji białego surowego jajka. Kobieta może również śledzić, czy jest ona owulacji przy użyciu zestawu owulacji predykcyjną, które, jeśli są prawidłowo stosowane, monitoruje ilości hormonów w moczu, które sygnalizują nadejście owulacji.

Jak calcuate kiedy będzie owulacja

Jeśli uważasz, że możesz być owulacji, ale nie wiem w którym momencie podczas miesiąca, można obliczyć przybliżoną datę owulacji poprzez zapoznanie się z cyklu miesiączkowego. Policzyć liczbę dni w cyklu, począwszy od pierwszego dnia okresu, a kończąc pierwszego dnia następnego okresu. Gdy wiesz, średnią liczbę dni w cyklu, oszacować, kiedy będzie owulacja przez liczenie do tyłu 12 do 16 dni od dnia następnego przewidywanym okresie. Jeśli owulacja, owulacja będzie prawdopodobnie w tym okresie.

Dlaczego niektóre kobiety nie owulacja

Istnieją niezliczone powody, kobieta w wieku rozrodczym może nie owulacja (medycznie zwane "brak owulacji"). Nierównowaga w estrogenów i progesteronu, dwa podstawowe hormony dojrzewania i uwalniania jaja z jajnika lub innych zaburzeń równowagi hormonalnej (np, zespół policystycznych jajników) może spowodować anovulation. Ponadto brak jajeczkowania może być spowodowane przez stres, niepokój, nadmierne ćwiczenia fizyczne, nadmiernej utraty wagi, otyłości lub przedwczesnej niewydolności jajników. Według Epigee.com, brak owulacji wpływa na 6 do 15 procent wszystkich kobiet w wieku rozrodczym.

Leczenie braku owulacji

Leczenie braku owulacji zależy od powodem niepowodzenia. Jeśli nierównowaga hormonalna powoduje anovulation, pacjent może być traktowane z leków na płodność, takich jak Clomid lub Pergonal, które mogą pomóc rozwiązać ten brak równowagi. Ponadto, utrzymanie zdrowej, zbilansowanej diety i redukcji stresu można umieścić ciało z powrotem na właściwe tory. Istotne jest, aby skontaktować się z lekarzem w celu ustalenia, czy rzeczywiście jesteś owulacji, a jeśli tak, to jakie leczenie będzie dla Ciebie najlepszy.