Digidexo.com

kamienie. ciemne

Jakie są Kamienie żółciowe?

Ludzie mają worek w kształcie gruszki o nazwie pęcherzyka żółciowego, który znajduje się tuż poniżej wątroby. W niektórych przypadkach, kamieni żółciowych lub małych materiałów kamiennych, jak rozwijać się w nim. Kamienie żółciowe --- lub cholelith --- to substancje krystaliczne, które wynikają z niezwykle wysokich stężeniach żółci.

Rozwój

Kamienie żółciowe powstają, gdy żółć (materiały ciekłe znaleźć w pęcherzyku żółciowym) ugruntować do twardych kamieni. Żółć jest konieczne w ciele, ponieważ przyczynia się do strawienia tłuszczów i źródło w wątrobie. Jednakże żółciowe są przechowywane w pęcherzyku żółciowym, aż jest gotowa do użycia przez wątrobę. Podczas skurczu pęcherzyka żółciowego, wpycha żółci do probówki o nazwie dróg żółciowych i prowadzi do jelita cienkiego, gdzie może pomóc w procesie trawienia. Żółć składa się z wody, cholesteroli, soli, protein i tłuszczów. Zawiera on również bilirubiny, który pozostawiono na miejscu, gdy materiał sole żółciowe rozkładania tłuszczu. Jeśli jest zbyt dużo kwasu żółciowego cholesterolu, sól lub bilirubiny może ostatecznie stwardnieje w celu utworzenia kamieni żółciowych.

Rodzaje

Istnieją zasadniczo dwa rodzaje kamieni żółciowych. Pierwszy typ, cholesterol kamienie, wyróżniają się żółtawy lub zielonkawy kolor. Te składają się głównie z zestalonego cholesterolu i stanowią około 80 procent kamieni żółciowych. Drugi typ to kamienie pigmentu ze bilirubiny. Są ciemne i małe wymiary. Kamienie żółciowe mogą się w wielu rozmiarach niektóre są tak małe jak ziarenko piasku i innych tak duże jak piłka golfowa.

Przyczyny

Kamienie żółciowe występują, gdy żółć zawiera zbyt dużo cholesterolu lub bilirubiny. Może to być również spowodowane organizm nie produkuje wystarczającej ilości soli żółciowych lub niezdolność do opróżniania pęcherzyka żółciowego wystarczająco szybko. Niektóre z czynników, które wpływają na tworzenie się kamieni żółciowych obejmują płci i wagi; kobiety są dwukrotnie częściej niż mężczyźni doświadczają kamieni żółciowych. Inną przyczyną tworzenia się kamieni żółciowych jest nadwaga, co prowadzi do podwyższenia poziomu cholesterolu w organizmie.

Objawy

Kamienie żółciowe mogą podróżować do przewodów żółciowych i tworzenia blokady. Jeśli nie są one usunięte, pęcherzyka żółciowego i ostatecznie staje się zainfekowane pęknięcia. Objawy kamieni żółciowych to ciągły ból w prawym górnym brzuch, że ma tendencję do eskalacji, a także ból między łopatkami. Niektóre osoby z kamica żółciowa doświadczenie nudności, wymioty i gorączka. Białka oczu i skóry również mają zazwyczaj żółtawy odcień.

Leczenie

Leczenie kamieni żółciowych zależy od stopnia nasilenia. Najczęstszym sposobem, aby złagodzić stan jest przez niechirurgicznych środków. Leki takie jak ursodiol i chenodiol, które są wykonane z kwasu żółciowego, służą do rozpuszczania kamieni żółciowych. Jeśli ataki zdarzają się często, najlepszym lekarstwem jest operacja zwana cholecystektomia, gdzie pęcherzyka żółciowego jest usuwany.

Jak Ease kamieni nerkowych

Kamienie nerkowe tworzą spowodowane nagromadzeniem minerałami w moczu. Zwykle zaczynają się w nerkach, a następnie złapać w miejscach, w których krystalizują i tworzą kamienie. Brak wody w diecie jest czynnikiem decydującym. Poprzez picie odpowiedniej ilości wody dziennie, można zmniejszyć prawdopodobieństwo kamieni nerkowych. Po kamienia formy, musi być przekazane z moczem, co jest bardzo bolesne proces, który może trwać do dwóch tygodni. Od czasu do czasu operacji może być konieczne w celu usunięcia kamienia.

Instrukcje

Gotowanie 12 szklanki wody w ciągu dnia. Jest to absolutnie konieczne, pomagając przejść przez kamień nerkowy moczu i będzie rzeczywiście pomóc rozbić większe kamienie nerkowe, które zazwyczaj są zbyt duże, by przejść.

Zastosuj pakiet ciepła do obszaru do zwiotczenia mięśni i złagodzić ból związany z kamieni nerkowych. Możesz też przyjaciel lub członek rodziny delikatnie masować obszar pomóc mięśnie w okolicy zrelaksować.

Piję ocet jabłkowy cydr. Zawiera on włókna o nazwie pektynę, która przylega do toksyn i środków chemicznych w ciele i krwi, a w rzeczywistości wypłukuje je z ciała przez moczu.

lekarza. Może przepisać rozkurczowe, środek przeciwbólowy lub zwiotczający mięśnie. Mogą one być również nabywane przez licznik w drogerii w mniejszych dawkach, a przyjaciel lub członek rodziny może pomóc w ciebie leki.

Unikaj kofeiny i kwaśnych pokarmów. Dodaj świeżej pietruszki do posiłków jak pietruszka jest silny środek czyszczący do nerki.

Upewnij się, że masz dużo leżenia w łóżku. Kamień nerek może powodować mdłości i zawroty głowy, co reszta łóżko konieczne.

Rozwiązania dla Leg skurcze

Kurcze nóg może wystąpić z różnych powodów. Mogą one być spowodowane przez odwodnienie, brak ruchu, uszkodzenia ciała, ciąży lub nadużywania. Skurcze nóg są skurcze i może powodować skrajne, nagły ból. Chociaż dokładna przyczyna skurcze nóg jest nieznany, rozwiązania są często naturalne i nie wymagają leczenia. Najczęściej, właściwa dieta i ćwiczenia mogą pomóc uniknąć tego problemu w wielu ludzi. Jeśli problem będzie się powtarzał, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.

Rozwiązania

Stanąć na zimnej powierzchni, które pomogą uspokoić skurcze. Wyprostuj nogi i pracy mięśni wokół stawu skokowego, zginając je w tę iz powrotem wiele razy. Masować nogę, gdzie wystąpił skurcz. Użyj Podgrzać, takich jak gorący ręcznik lub poduszka rozgrzewająca na całym obszarze, później, gdy pojawia się ból lub tkliwość. Umieść stopę chorej nogi na krześle i wyginać w stronę fotela, które powinny pomóc rozciągnąć mięśnie z skurcze. Nie wolno stawać na nogi lub umieścić wagę na nim.

Zapobieganie

Odprężyć się na odpoczynek, jak często, jak to możliwe w ciągu dnia. Wykonywać ćwiczenia rozciągające każdego dnia, aby uniknąć możliwości skurcze nóg. Rozpocząć schematu stojąc dwa metry od ściany podczas umieszczania dłonie płasko na ścianie. Pochylić się do przodu, utrzymując swoje nogi mocno na ziemi i liczyć do pięciu. Przemian odpoczynku i robi działalności w ciągu dnia; jeśli twoje stopy zaczynają boleć, usiąść i rozprostować nogi. Pić co najmniej osiem szklanek 12-uncji płynnej każdego dnia. Utrzymanie dobrze zbilansowanej diety, która zapewnia odpowiedni poziom wapnia i magnezu, które obejmuje produkty mleczne i zboża. Banany, ziemniaki, i pomarańcze są dobre dla potasu. Orzechy, nasiona, ciemne zielone warzywa są dobre dla wapnia i magnezu. Dodaj do swojej diety suplementów, aby zwiększyć ilość potrzebnych składników odżywczych.

Wezwać lekarza

Zadzwoń do lekarza, jeśli skurcze nóg trwa dłużej niż pół godziny lub przychodzi i odchodzi wielokrotnie. Zadzwoń do lekarza, jeśli masz skurcze nóg podczas ostatniego trymestru ciąży, tak, że mogą one pomóc w znalezieniu rozwiązań, które nie będą miały wpływu na dziecko. Zadzwoń do lekarza, jeśli skurcze nóg gorzej lub powoduje silny ból lub pulsujący. Lekarz może przepisać relaxer mięśni, aby pomóc w przewlekłych skurcze nóg i należy postępować zgodnie z jej wskazówkami co do joty.

Historia rabdomiolizy

Rabdomiolizy jest chorobą, w której mięśnie szkieletowe zepsuje, co czasami prowadzi do nerek / niewydolnością nerek. Ta choroba śmiertelna już od wieków, ale dopiero w 20 wieku, że choroba została poważnie badane przez naukowców i lekarzy.

Wczesne Referencje

Według niektórych badaczy, choroba może być znane już w czasach biblijnych (źródła 1 i 2). Biblia zawiera odniesienie do tego, co może być rabdomiolizy w Liczb 11: 31-33. Żydzi żądają żywności podczas ich podróży przez pustynię. Są one podane przepiórki, ale wtedy wybuchła zaraza. Rabdomiolizy jest nazywany czasami "coturnism" (po Coturnix, główny rodzaj przepiórki). Dzikie przepiórki jeść cykuty i toksyny w tym zakładzie może powodować ludzie, którzy spożywają je w dużych ilościach, aby zachorować. (Ale najbardziej nowoczesny przepiórki są bezpieczne do jedzenia, zobacz Zasoby, aby uzyskać więcej informacji.)

Pionierskie prace w 20. wieku

Na początku 20 wieku, lekarze, którzy badali chorych po trzęsieniach ziemi i 1941 Blitz dokonane postępy w nauce o tym stanie. Lekarze uważali, że mioglobiny może być czynnikiem, jak stwierdzono w moczu ofiar. W 1944 roku, znany jako jeden lekarz E. Bywaters przeprowadził eksperyment, który udowodnił, że niewydolność nerek spowodowana była przez mioglobiny.

Przyczyny

Rabdomiolizy może być spowodowane tępym urazie że sprężone mięśnie, niedrożność przepływu krwi przez piorun lub długotrwałego i nadmiernego wysiłku fizycznego. Innymi przyczynami choroby są również doniesienia, takie jak zatrucie żywności, nadużywania leków i niektórych rodzajów zakażeń.

Objawy

Ból, osłabienie i obrzęk są często pierwsze objawy. Podczas zgniecenia, komórki tkanki mięśniowej może zwolnić niektóre z ich elementów składowych (takich jak mioglobiny) do krwiobiegu, a to powoduje objawy takie jak nudności, wymioty i dezorientacja. W niektórych przypadkach, śpiączka lub problemy z sercem mogą również rozwijać. Jeżeli uszkodzone nerki, będą wytwarzane ciemne zabarwienie moczu. Badania laboratoryjne stężenia w surowicy krwi, które pokazują, kinazy kreatynowej (substancję znaleziono w zdrowej przestrzeni międzybłonowej w komórkach mięśniowych) nadaje się także do lekarzy alarmowych możliwość stanu. Podwyższony poziom mioglobiny w surowicy lub mioglobinurii są również czerwone flagi.

Zabiegi

Lekarze próbują traktować rabdomiolizy utrzymać poziom elektrolitów danego pacjenta monitorowane, i dostosować je w razie potrzeby. Zapewniają również, że wystarczająco dużo płynów, aby pomocy funkcji nerek. Dożylne kapie z solą fizjologiczną stosuje się do stabilizacji pacjentów. Dializy muszą być stosowane w niektórych poważniejszych przypadkach.

Skutki uboczne pierścienia kontroli urodzeń

Pierścień kontroli urodzeń jest mały, elastyczny pierścień, który kobieta wkłada do pochwy raz na miesiąc w celu zapobiegania ciąży. Pierścień jest sprzedawany pod nazwą Nuvaring i, podobnie jak pigułki antykoncepcyjne, zawiera hormony estrogen i progestagen. Mimo, że większość kobiet doświadcza niewiele, jeśli w ogóle, skutki uboczne, podczas gdy za pomocą pierścienia regulacji urodzeń, inni doświadczają zasadniczo te same efekty uboczne powodowane przez innych metod hormonalnych kombinacji.

Funkcja

Pierścień kontroli urodzeń działa uwalniając małe ilości hormonów, które są wchłaniane przez ściany pochwy. Hormony te zapobiegają owulacji przez oszukiwanie ciała do myślenia, że ​​jest w ciąży. Pierścień oferuje dwie zalety w stosunku do tradycyjnych metod kontroli urodzeń - niższy całkowity dawki hormonów, a po-miesięczne dozowanie. Ponieważ dawka hormonów jest niższe niż stosowane w tradycyjnych środków antykoncepcyjnych kombinacji, efekty uboczne są mniej powszechne w tej metodzie. Jednakże, ponieważ pierścieniowa musi być w pochwie w trzech na cztery tygodnie, czasami powodują skutki uboczne w wyniku umieszczenia pierścienia jest.

Efekty

Najczęstsze działania niepożądane związane z pierścieniem antykoncepcyjnej zwiększa się wydzielina z pochwy, tkliwość piersi, nudności i wymioty oraz krwawienie lub "plam" między okresami. Te działania niepożądane zwykle ustępują po dwóch do trzech miesięcy użytkowania. Inne działania niepożądane, które występują u ludzi, którzy są za pomocą pierścienia do kontroli urodzeń obejmują przyrost masy ciała, depresja, obniżony popęd płciowy, podrażnienie pochwy i infekcje pochwy.

Korzyści

Kombinowane hormonalne metody antykoncepcyjne, w tym pierścienia antykoncepcyjnej, może powodować działania niepożądane, które są korzystne dla kobiety, która z nich korzysta. Są to zmniejsza ryzyko nienowotworowych narośli sutka, raka trzonu macicy, raka jajnika, ciążą pozamaciczną, choroby zapalne miednicy i anemii z niedoboru żelaza. Połączenie kontroli hormonalnej urodzenia może również poprawić trądzik, zmniejszenie objawów napięcia przedmiesiączkowego i łagodzenia suchości pochwy spowodowanej okołomenopauzalnym.

Znaczenie

Choć znaczna większość kobiet stosujących pierścień antykoncepcyjnej nie wystąpić poważne efekty uboczne, należy zdawać sobie sprawę z podwyższonym ryzykiem wystąpienia niektórych stanów chorobowych spowodowanych przez zastosowanie dowolnej kombinacji hormonalnej metody kontroli urodzeń. Zawał serca, udar mózgu, i niebezpieczne skrzepy krwi występują częściej u kobiet stosujących metody antykoncepcyjne zawierające estrogen. Rzadko, stosując hormonalną antykoncepcję może prowadzić do wysokiego ciśnienia krwi, kamieni żółciowych i zaburzenia czynności wątroby. Objawy problemu spowodowanego przez pierścień kontroli urodzeń obejmują silne bóle głowy, klatki piersiowej i ramion ból, osłabienie, omdlenia, bolesny obrzęk nóg, żółtaczka i trudności w poruszaniu się po jednej stronie ciała. Skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpi którykolwiek z tych objawów.

Rozważania

Pierścień kontroli urodzeń jest podobny w działaniu do pigułek antykoncepcyjnych i nie powinny być podejmowane przez wszystkich, którzy nie mogą wziąć pigułkę. Ryzyko poważnych działań niepożądanych jest znacznie wyższe u kobiet, które ukończyły 35 lat, są bardzo nadwagą, dym, na cukrzycę, wysokie ciśnienie krwi lub poziom cholesterolu lub wymagających długotrwałego leżenia w łóżku. Hormony wpływają na kobiece ciało inaczej. Niektóre kobiety uważają, że mają mniej skutków ubocznych przy stosowaniu metod antykoncepcyjnych, które mają wyższe lub niższe poziomy estrogenu lub progesteronu niż na ringu.

Budstone Kamień Healing

Budstone, pisane również "Buddstone" i znany również jako verdite, jest związane z serpentyn. Czasami nazywany Afryki Jade, Budstone pochodzi z Zimbabwe i wschodniej Afryce Południowej i wydobywa się w regionie o nazwie "zielony kamień pas." Budstone jest kamień znany z emocjonalnych i fizycznych właściwości lecznicze. Jest łatwo uzyskać w sklepach specjalistycznych.

Ból fizyczny i oczyszczający

Według Crystal Biblii, serpentynach miękki zielony kamień jest przydatna w kojący ból. Jest to szczególnie użyteczne w przypadku mięśni dyskomfortu i bólu miesiączkowego. Budstone jest również wykorzystywany do zwolnienia migreny. Zielone kamienie oczyścić toksyn z organizmu. To nadaje się Budstone do orzeźwiający krwi i narządów uzdrowienie nerek i problemów.

Snu i wypoczynku

Budstone jest pomoc sen i relaks. Zwiększa spokój zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie. Budstone uzdrowienie obejmuje mogąc tolerować inaczej niedopuszczalnej sytuacji, takich jak niewygodnej relacji. Klejnot koi nerwy i poprawia samopoczucie.

Problemy psychiczne i emocjonalne

Psychiczne i emocjonalne problemy, takie jak demencja, choroba Alzheimera i starość są kandydatami do Budstone uzdrowienia. Ponieważ kamień jest kojące i uspokajające dla zmysłów i nerwów, to jest również przydatne do leczenia depresji i lęku.

Wcześniejsze problemy

Po umieszczeniu w gardle, Budstone pozwala na minione problemy emocjonalne być wypowiedziane, a więc otwarty na rozmiar. To może ułatwić połączenie z poprzednich wcieleń i może pomóc uzyskać dostęp do uzdrowienia w między państwa na wspieranie które było niekompletne w poprzednim życiu i prowadzi do chwili obecnej.

Jak korzystać Budstone dla Uzdrowienia

Kryształy działają poprzez energii i wibracji i na wszystkich poziomach bytu. Kamień uzdrowienie było praktykowane przez tysiące lat. Kamienie można leczyć przez ich obecności lub poprzez umieszczenie na niektórych częściach ciała. Mogą one być również wykonane w eliksiry i wcierać w skórę. Bardzo ważne jest, aby skonsultować się z doświadczonym lekarzem dla prawidłowego zastosowania w każdej sytuacji.

Skutki uboczne różnych rodzajów kontroli urodzeń

Obecnie istnieje wiele opcji dla antykoncepcji, a każdy z nich ma swój własny ryzyko działań niepożądanych. Opcje obejmują tabletki, plastry, pierścienie hormonalne, które są wstawiane do pochwy, implanty umieszczone pod skórą w ramieniu i barierowych metod, takich jak condoms.The Najczęstszymi działaniami niepożądanymi są od antykoncepcji, która używa hormony progestagen wersję syntetycznego progesteronu i estrogenu. Efekty uboczne mogą obejmować depresja, zmiany nastroju, bóle głowy, tkliwość piersi, nudności lub krwawienia między miesiączkami.
Niektóre osoby są uczulone na lateks stosowanych do produkcji żeńskich i męskich prezerwatyw, powodując podrażnienia skóry. Inne mogą być uczuleni na plemnikobójczych stosowanych na własną rękę lub z prezerwatyw: podrażnienie skóry jest najczęstszym zarzutem.
Skonsultować się z lekarzem, aby pomóc określić, jaki rodzaj antykoncepcji jest dla Ciebie najlepszy.

Identyfikacja

Pigułki przez kobiety jest w kilku kompozycjach. Niektóre zawierają progestagen i estrogen, inni tylko jedno z tych dwóch hormonów.
Zgłaszanymi działaniami niepożądanymi są: depresja, bóle głowy, nudności, tkliwość piersi i krwawienie przełomowe, które występuje pomiędzy cykle miesiączkowe.
Macica jest cienką wykładzinę i można go łatwo przelana warstwy. Przejście do innego rodzaju pigułka może zmniejszać ten efekt. Niektóre kobiety mają okres bardzo lekki lub nieistniejący w zależności od rodzaju pigułki, których używają.
Plastry hormonalne, implanty i pierścienie zwolnić również hormony, a ich działania niepożądane są podobne do tych produkowanych przez pigułki.
Implanty mogą powodować podrażnienie skóry i może być konieczne do usunięcia w przypadku infekcji rozwija.

Efekty

Depresja i krwawienie przełomowe są skutki uboczne, że wiele kobiet najbardziej uciążliwy. Lekarze zalecają użyć innego rodzaju środków antykoncepcyjnych w celu zmniejszenia lub wyeliminowania depresji: za pomocą jednego, który ma więcej androgenów (testosteronu) syntetyczne komponenty mogą rozwiązać problem.
Niektórzy lekarze mogą przepisać leki przeciwdepresyjne, nawet do pacjenta, który woli pigułkę, ale ma depresję w wyniku.
Krwawienie przełomowe może być zmniejszona, jeżeli kobiety będą ich tabletki w tym samym czasie każdego dnia.

Znaczenie

W przypadku antykoncepcji być skuteczne, muszą być stosowane w sposób ciągły. Kobiety, które stosują pigułkę musi wziąć to na co dzień w większości preparatów. (Na ogół kobiety biorą pigułki przez trzy tygodnie, które zawierają estrogen lub progestagen, i jeden tydzień jest pigułka, aby zwyczaj zawsze pigułkę codziennie nadrukiem.)
W przypadku kobiet, które wykorzystują inną formę antykoncepcji, czy efekty uboczne zbyt nieprzyjemne i wpływać na zdolność do pracy i grupy funkcyjnej, to jest oczywiste, że inna opcja antykoncepcję należy rozważyć.
Na przykład implanty ramię ma trzy miesiące w czasie i wymienić. Jeśli kobieta rozwija się ciężka reakcja na niego i implanty się zarazić, to już nie jest realną opcją dla niej.

Rozważania

Każda kobieta musi określić, co jest najbardziej praktyczne formą antykoncepcji dla niej.
Kobiety w zaangażowanego, monogamicznym związku, które zostały przetestowane z partnerami w zakresie chorób przenoszonych drogą płciową mogą być w stanie polegać na nonbarrier metod antykoncepcji, takie jak pigułki lub hormonalnych pierścieni lub poprawek.
Kobiety, które mają więcej niż jednego partnera seksualnego może rozważyć zawsze stosując metody mechaniczne, takie jak prezerwatywy mężczyzn i kobiet, aby zapobiec przenoszeniu się wirusa HIV, AIDS i innych chorób przenoszonych drogą płciową.
Prezerwatywy są jedyną formą antykoncepcji, która zapewni taką ochronę.

Ostrzeżenie

Zgodnie z planowanymi Parenthood połączenie pigułka może powodować poważne efekty uboczne. Są to udar mózgu, zawał serca i krzepnięcie krwi w sercu, mózgu, płucach i nogach. W niektórych przypadkach, kobiety mogą rozwijać wysokie ciśnienie krwi, kamieni żółciowych, guzów wątroby lub żółtaczka.
Się do lekarza przy pierwszych oznakach jakichkolwiek nietypowych objawów niepożądanych.

Pokarmy, które mogą zwiększyć plemników Volume

Kiedy para ma trudności z zajściem w ciążę, będą one często próbują wszystkiego, co ich zdaniem może działać, aby rozwiązać problem. Jedną z technik, że większość par nie wiem używa żywności, aby zwiększyć objętość spermy. Jest to prosta metoda, która często idzie pomijany.

Woda

Jednym z głównych problemów związanych z małą liczbą plemników odwodnienie. Aby uniknąć odwodnienia, pić dużo wody każdego dnia.

Cynk

Jedz pokarmy, które są bogate w cynk, takie jak jagnięcina, indyk, fasoli i orzechów. Te produkty mogą pomóc zwiększyć produkcję spermy.

Witaminy

Witaminy są również dobrym sposobem na zwiększenie produkcji plemników. Należy jeść żywności, które zawierają dużo witaminy C, E i B12. Biorąc multiwitaminowy jest również dobrym pomysłem.

Selen

Pokarmy bogate w selen może zwiększyć ruchliwość plemników. Niektóre z tych środków to ser, czerwone mięso i jajka.

Żelazo

Żywności, które są bogate w żelazo może pomóc spermy być zdrowsze. Jedz dużo produktów spożywczych, takich jak ciemne zielone warzywa liściaste, aby uzyskać wystarczającą ilość żelaza w diecie.

Co jest dobre na migrenę?

Migrena to znacznie więcej niż ból głowy. Warunek ten może być wyniszczające. Oprócz silnego bólu głowy, migrena poszkodowany może doświadczyć nudności, biegunka, wrażliwość na światło i wiele innych nieprzyjemnych objawów. Na szczęście istnieje wiele sposobów zapobiegania i leczenia migreny.

Leki

Biorąc leki uśmierzające ból, gdy tylko objawy migreny zaczynają się najlepszym sposobem radzenia sobie z bólem. Przykłady tego rodzaju leki obejmują niesteroidowe leki przeciwzapalne, takie jak ibuprofen lub aspiryna i leki przeciw mdłościom.
Jeśli występują częste migreny, może to być dobry pomysł, aby zajrzeć do prewencyjnych leków; Leki te są regularnie i może zmniejszyć częstość migreny lub przynajmniej ich mniej wyniszczające. Przykłady obejmują antydepresanty i beta-blokery, choć istnieje wiele różnych typów.
Estrogen może być problem dla osób cierpiących na migrenę, więc kobiety powinny mówić do swoich lekarzy o wszelkich leków hormonalnych mogą być lub czy ich poziom hormonów są w normie.
Wizyty u lekarza jest szczególnie ważne. Lekarz może znaleźć lekarstwa do leczenia lub zapobiegania migreny i wskazuje, co może być ich przyczyną.

Nonmedicinal Leczenie

Są inne sposoby obsługi migreny. Uzyskanie odpowiedniego snu i jest w stanie się zrelaksować są korzystne. Staraj się unikać uczucie nadmiernie podkreślił, i trochę czasu każdego dnia, aby odpocząć. Ciemne pokoje są najlepiej odpocząć w, zwłaszcza jeśli pokój jest cichy, jeśli ktoś czuje się migrena nadchodzi. W tym czasie, opakowanie lodów zawinięte w tkaniny może pomóc; umieścić go na bolesne miejsca i zastosować delikatny ucisk w celu zmniejszenia bólu.
Regularne ćwiczenia są dobre do zapobiegania migreny, jak jest zdrowa dieta. Pewne środki spożywcze, takie jak sztuczne środki słodzące, kofeina i nadmiarem alkoholu, należy unikać. Rozmowa z lekarzem może pomóc ustalić inne elementy, które powinny być wykluczone.
Alternatywne formy terapii, takich jak akupunktura lub masażu, mogą również być korzystne. Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek formy leczenia, jednak porozmawiać z lekarzem na temat możliwych przyczyn i form leczenia.

Yaz vs Ortho Tri-cyclen

Pigułki antykoncepcyjne są często przepisywane z innych powodów niż antykoncepcji. Niektóre pigułki antykoncepcyjne mogą być stosowane do leczenia trądziku lub umiarkowanego do ciężkiego zespołu napięcia przedmiesiączkowego lub napięcia przedmiesiączkowego dysforyczne objawów zaburzenia, podczas gdy inne mają być wykorzystywane wyłącznie do celów antykoncepcyjnych.

Dwa wspólne marki pigułek antykoncepcyjnych są Yaz i Ortho Tri-Cyclen. Oba produkty dokonać różnych roszczeń, ale obie mają podobieństwa.

Różnice

YAZ tabletki antykoncepcyjne zawierają drospirenon, znany również jako DRSP; Ortho Tri-Cyclen zawiera norgestymat, jak jego wersja hormonu progesteronu. Progesteron przygotowuje błonę śluzową macicy do implantacji zapłodnionego jaja sygnalizując ją zagęścić i stać się bogatym krwi więcej.

Ortho Tri-Cyclen zawiera siedem białe tabletki, siedem jasnoniebieskie tabletki, siedem ciemne niebieskie pigułki i siedem zielone tabletki. Światło białe, niebieskie i granatowe pigułki wszystkie zawierają inny poziom hormonów; zielone pigułki nie mają hormony. Yaz zawiera 24 różowe tabletki zawierające hormony, i cztery białe tabletki, że nie.

Ortho Tri-Cyclen jest sprzedawany jako przeznaczony do stosowania jako środek antykoncepcyjny, a Yaz jest sprzedawany jako środek antykoncepcyjny oraz leczenia PMDD i umiarkowanym trądzikiem.

Podobieństwa

Yaz i marki Ortho Tri-cyclen zapobiegania ciąży, kiedy używać prawidłowo i we właściwym porządku, aktywnych tabletek, potem te nieaktywne. Zarówno może regulować okresy. Ponadto, obie są uważane za leki nasenne kombinacji, które mają dwie lub więcej hormonów w nich.

Podczas Ortho Tri-Cyclen jest sprzedawany jako przeznaczony do stosowania jako środek antykoncepcyjny, Yaz jest sprzedawany jako środek antykoncepcyjny oraz leczenia przedmiesiączkowe zaburzenie dysforyczne i umiarkowanym trądzikiem. Jednakże, mogą one być wykorzystane do leczenia trądziku i przedmiesiączkowego zaburzenia dysforycznego.

Ani Ortho Tri-Cyclen ani Yaz może zapobiec możliwości, że może umów HIV lub chorobą przenoszoną drogą płciową.

Krwawienie

Przełom krwawienie zdefiniowano jako krwawienie, które występuje w każdym innym czasie, innych niż gdy są faktycznie mający swoje lata. To może być efekt uboczny pigułki antykoncepcyjnej.

Strona Yaz, że może być krwawienie przełomowe, które mogą zdarzyć się w przypadku wszystkich pigułek antykoncepcyjnych. To idzie na powiedzieć, że przełom powinien zatrzymać krwawienie po kilku cyklach. Strona Ortho Tri-cyclen stwierdza, że ​​może masz szansę przeżywania mniej krwawienie przełomowe.

Rozważania

Od sierpnia 2008 roku, średnia cena Ortho Tri-cyclen było między 65 dolarów i 90 dolarów i 75 dolarów i 90 dolarów za Yaz. Te metody antykoncepcyjne są tylko na receptę. W związku z tym, należy skonsultować się z lekarzem.

Ostrzeżenia

Oba są doustne środki antykoncepcyjne, i jako takie, listy możliwości zakrzepów jako poważne działanie niepożądane, zwłaszcza dla kobiet po 35 roku życia, którzy palą. Objawy, które tworząc skrzep krwi lub utworzyła obejmuje ból, obrzęk, zaczerwienienie lub ciepło w chorej nodze lub ból w klatce piersiowej. Są to wszystko poważne schorzenia, a pomoc medyczna powinna być prowadzona bezpośrednio.

Zakażone Objawy pęcherzyka żółciowego

Zgodnie z Mayo Clinic, osoby powyżej 60 roku życia, kobiet i osób jedzących mniej niż 800 kalorii dziennie, są bardziej narażone na infekcje pęcherza żółciowego. Infekcji pęcherzyka żółciowego, czasem zwane ataki woreczka żółciowego, są zwykle wynikiem kamieni żółciowych. Mimo, że wiele osób się kamieni żółciowych i nie mają żadnych objawów, kamienie żółciowe, które blokują kanały do ​​innych narządów, takich jak przewodu wątrobowego do wątroby lub przewodu trzustkowego, może powodować ból nagły i intensywny.

Ból

Najczęstszym objawem infekcji pęcherzyka żółciowego jest ból w obu nadbrzuszu lub między i wokół ramion.

Niestrawność

Woreczek żółciowy wydziela substancje, takie jak żółć, które pomagają organizmowi rozkładać jedzenie i zakażenie pęcherzyka żółciowego może spowolnić trawienie i powodują kwaśne.

Nudności

Zgodnie z Mayo Clinic, nudności i wymioty, zwłaszcza po jedzeniu tłustych lub smażonych potraw są objawy infekcji pęcherzyka żółciowego.

Żółtaczka

Zakażenie pęcherzyka żółciowego może spowodować żółtaczkę, która jest zażółcenie skóry i białek oczu.

Gorączka

Naturalną reakcją na zakażenia w dowolnym miejscu ciała, w tym pęcherzyka żółciowego, jest gorączka, często towarzyszy pocenie się i zmęczenie.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Zakażenia pęcherzyka żółciowego można zapobiec przez utrzymywanie odpowiedniej masy ciała i utraty wagi powoli w razie potrzeby, a także jedzenie pokarmów z dużą ilością błonnika i niskiej zawartości tłuszczu, takie jak świeże owoce i warzywa.

Ostrzeżenie

Infekcje pęcherzyka żółciowego, które nie mogą być traktowane przeniesiony do jelita cienkiego, wątroby i trzustki, które mogą być niebezpieczne dla życia.

Jak pozbyć obcasów Spurs Naturalnie

Ostrogi pięty, małe złogi wapnia w kości pięty, są ściśle związane ze stanem znanym jako powięzi podeszwy. Jest zapalenie powięzi podeszwy; długości tkanki łącznej, które przebiega wzdłuż spodu stopy od pięty do śródstopie.
Sam bodziec pięta nie jest faktycznie przyczyną ból, to raczej zapalenie powięzi podeszwy łączącą się kości piętowej. Ból jest zazwyczaj najbardziej dotkliwe rano po śnie, a może być nie do zniesienia, zwłaszcza w ciągu tych pierwszych kilku krokach. Chociaż stopniowe rozluźnienie powięzi nieco łagodzi ból, nadmierne chodzenie lub stanie często powoduje nawrót bólu.

.

Instrukcje

stopa nosić szynę w nocy. Szyna pomaga rozciągnąć rozcięgna podeszwowego podczas snu, co zapobiega łuk stopy z umów, a powinno znacznie zmniejszyć nasilenie bólu jeśli wziąć te pierwsze kroki w godzinach porannych.

Poza oczywistym dyskomfortem, problem z tych pierwszych bolesnych etapów dnia jest to, że jest prawdopodobne, jest powięź reinjured. Zapobiegania lub przynajmniej ograniczając ilość bólu można osiągnąć poprzez rozciąganie mięśni łydki, zanim wstaniesz z łóżka. W połączeniu z ogrzewanej podkładce i masażu dolnej części stopy może znacznie zmniejszyć objawy.

Jak z obrzękiem, który wynika z zwichnięcie, stosowanie lodu na tym terenie może także przynieść ulgę, choć jest to tymczasowe wytchnienie, a nie leczy choroby. Wraz z lodem, przy lek przeciwzapalny sprzedawane bez recepty, takie jak ibuprofen mogą być ponadto skuteczne w łagodzeniu bólu.

Nabierz zwyczaju wykonywania i rozciąganie mięśni wokół rannych. Wzmocnienie ścięgna Achillesa, więzadła w stopie i mięśnie łydek mogą złagodzić niektóre stresu wprowadzonego rozcięgna podeszwowego i zmniejszyć występowanie bólu pięty czołowym. Patrz źródła poniżej kilka przydatnych ćwiczeń.

Nosić wkładki wsparcia pięty w swojej obuwia. Zwykle wykonany z materiału żelu silikonowego, rdzenie te działają jako amortyzatory, które zmniejszają obciążenie na powtarzające się stopy. Są też pełne wkłady, które oferują wsparcie dla poległych podłużne łuki, co jest najczęstszą przyczyną zapalenia powięzi podeszwy.

Zrób sobie przerwę od wykonywania rutynowych. Czasami, opierając stopę wszystko leczenie trzeba. Niestety, często może potrwać kilka tygodni do zapalenia się ustatkować się do punktu, w którym dalsze ćwiczenia nie pogorszyć stan. Upewnij się, że kiedy mają wznowić swoją działalność, możesz zrobić rozgrzewki i rozciągania, aby zapobiec dalszym szkodom.

Innym sposobem na zmniejszenie stanu zapalnego jest utrzymanie pięty podniesiony wyżej niż serce. Dobrym sposobem na to jest poprzez umieszczenie kilku poduszek pod nogi podczas snu.

Wskazówki

  • Otyłość jest związana ze zwiększonym ryzykiem rozwoju ostróg pięty, ze względu na dodatkowy ciężar ponoszą piętach. Jeśli masz nadwagę, eliminując problemy obcas może być jednym z wielu korzyści zdrowotnych będziesz cieszyć, jeśli się na program odchudzania zdrowe.
  • Zawsze należy nosić obuwie podtrzymujące. Nie chodzić boso, zwłaszcza podczas chodzenia po twardych powierzchniach, takich jak kamienne lub drewniane podłogi. Umożliwi to tylko dalsze obciążenie powięzi podeszwy.

Powikłania Antykoncepcja doustna

Wprowadzenie doustnych środków antykoncepcyjnych (OC) bardziej znany jako pigułki w 1960 roku okazały się przydatne w ograniczeniu wzrostu populacji. Pigułki antykoncepcyjnej cieszy się ogromną popularnością, ponieważ jest łatwy w użyciu, skuteczne i dość tanie. Nie było problemów z udziałem moralności, religii lub zdrowia, które towarzyszyły pigułkę od czasu jego wprowadzenia w postaci roztworu antykoncepcyjnej.

Co to jest Kontrola urodzin lub tabletek antykoncepcyjnych?

Celem lub główną funkcją OC jest zapobieganie jajniki uwalniania jaj. Estrogenu uniemożliwia uwolnienie jaja w macicy. Jednak kombinacja estrogenu i progesteronu w systemie również zagęścić śluz szyjki macicy, utrudniając plemnikom dotarcie jaj. Doustne środki antykoncepcyjne teraz są w dwóch rodzajach: pigułki kombinacji i pigułki tylko progestagen. Kombinacja tabletki zawierają zarówno estrogen i progestagen są dalej klasyfikowane jako: Jednofazowy --- wykonuje tę samą ilość estrogenu i progestyny ​​dziennie; Dwufazową --- wykonuje tę samą ilość estrogenu i progestyny ​​podczas pierwszych 21 dni; i trójfazowy --- dostarcza zmienną ilość estrogenu i progestyny ​​dziennie. Mini-tabletka lub pigułka progestagen tylko zatrzymuje się jajniki z jaja uwalniania i pogrubia śluzu szyjkowego, ale ponieważ tabletka nie zawiera estrogen uważa się, że wytwarzają mniej skutków ubocznych.

Jakie są korzyści płynące z tabletek antykoncepcyjnych?

Pigułka antykoncepcyjna jest 99 procent skuteczności w zapobieganiu ciąży, jeśli są prawidłowo stosowane. Pigułka również stosować do regulowania cyklu nieregularne miesiączki i wiadomo, w celu ułatwienia objawy PMS. Generalnie OC użytkownicy mają lżejsze i krótsze okresy. Według badania przeprowadzone przez naukowców z Oxford University i opublikowanego w 2008 roku w "The Lancet", pigułka Donoszono również pomóc w leczeniu trądziku, jak również oferują ochronę przed niektórymi rodzajami nowotworów jajnika i trzonu macicy, takich jak.

Czy istnieją skutki uboczne?

Podobnie jak w przypadku niemal wszystkich innych leków, pigułka ma pewne niewielkie skutki uboczne dla niektórych użytkowników. Donoszono, że wspólne działania niepożądane doustnych środków antykoncepcyjnych są bóle głowy, plamienia, spadek libido, zakażenia pochwy, pigmentacji skóry, zwiększenie masy ciała, tkliwość piersi i zmiany nastroju. Według American Academy of Family Physicians, że progestagen tylko pigułki mogą powodować przyrost masy ciała (dzięki zwiększonej hungriness), przetargu piersi i krwawienie między miesiączkami w ciągu pierwszych kilku miesięcy użytkowania.

Jakie są możliwe powikłania?

Poważne problemy zdrowotne i powikłania były związane ze stosowaniem doustnych środków antykoncepcyjnych. Kobiety, które palą papierosy i którzy są powyżej 35 roku życia są narażone w większym stopniu z tych znanych powikłań. Skrzepy krwi są bardziej prawdopodobne, aby doustne środki antykoncepcyjne. Według Centrum Zdrowia młodych kobiet, ryzyko wystąpienia zakrzepów zwiększa się od pięciu użytkowników (w nie-pill) do 20 (w użytkownikach pigułka) na 100.000 kobiet. Zakrzepy mogą podróżować przez krwiobieg, osadzają się w organizmie i mogą blokować przepływ krwi do mózgu lub serca, powodując udar mózgu lub zawał serca, nawet u zdrowych kobiet.

Inne powikłania

Inne powikłania to nowotwory wątroby, żółtaczka i kamienie żółciowe. Chociaż przypadki są rzadkie, powikłania są nadal warte poznania. Według National Cancer Institute (NCI), niektórzy lekarze uważają, że pigułka może zwiększyć ryzyko raka piersi i szyjki macicy u kobiet. Jednak NCI wskazuje badania dostarczyły sprzecznych wyników i jednoznacznej odpowiedzi jest poszukiwana.

Rodzaje nietrzymania moczu

Nietrzymanie moczu jest terminem stosowanym do opisania utraty pęcherza moczowego (moczu) lub jelit (kału) kontroli. Wspólne typy nietrzymania moczu to wysiłkowe nietrzymanie moczu, nietrzymanie moczu z przepełnienia, nietrzymanie moczu, funkcjonalne lub środowiska moczu.

Wysiłkowego nietrzymania moczu

Wysiłkowe nietrzymanie moczu występuje, gdy ciśnienie w jamie brzusznej jest zwiększona. Wzrost ciśnienia może być z powodu kichania, podnoszenia ciężkich przedmiotów, a nawet ciśnienie od płodu w czasie ciąży. Osłabienie mięśni z procesem starzenia lub choroby mogą również spowodować wyciek.

Nietrzymanie moczu

Nietrzymanie moczu, znany również jako zespół nadreaktywnego pęcherza, częste jest wystąpienie nagłej potrzeby oddania moczu. Wspólną skargą osób starszych, nietrzymanie moczu może być również objawem infekcji lub w wyniku urazów lub niedawnej operacji.

Nietrzymanie moczu z przepełnienia

Nietrzymanie moczu z przepełnienia występuje z powodu pełnego pęcherza moczowego lub niemożność całkowitego opróżnienia pęcherza. Może to nastąpić, gdy kamienie lub powiększenie gruczołu prostaty blokuje cewkę moczową.

Nietrzymanie moczu funkcjonalne lub środowiska

Moczu funkcjonalne lub środowiskowe występuje, ponieważ człowiek nie był w stanie dostać się do łazienki w czasie. Choroba Alzheimera może mieć wpływ na ocenę danej osoby z konieczności wizyty w łazience lub zapalenie stawów może opóźnić lub szkodę osoby z dostaniem się do łazienki.

Nietrzymania stolca

Długotrwały zaparcia lub chorób, takich jak cukrzyca czy stwardnienie rozsiane mogą osłabić mięśnie lub uszkodzić nerwy używane do wykrywania i kontroli defekacji. Często biegunka powoduje nietrzymanie jelit, jak luźne stolce trudniejsze do opanowania.

Jak czytać odpowiedzi Owulacja Kit

Zestawy przewidywania owulacji pomiaru hormonu w organizmie kobiety zwanej hormon luteinizujący lub LH. Według Megan Clarke z PeeOnAStick.com, hormonu LH 12 do 36 godzin przed jajnika będzie wyjąć jajko podczas owulacji. Używanie akumulatorów może pomóc w pary, aby pomóc w czasie współżycia spermy spotkać jaj. Amerykański College Położnictwa i Ginekologii w "stanie ciąża i dziecko", że jajo przetrwa do mniej niż 24 godziny po jego zwolnieniu. To musi być zapłodnione, zanim umrze. Owulacja zestawy predykcyjne pomóc w określeniu, kiedy nastąpi owulacja; Jednak wyniki mogą być mylące do interpretacji.

Instrukcje

Ustaw zegar, aby powrócić do zapoznania się z testu. Może potrwać kilka minut LH reaguje z paskiem przeciwciała uzyskując wynik. Badanie należy czytać w terminie określonym w instrukcji wyniki ważność. Według Megan Clarke, odpowiedź dip myśliwskie należy odczytać w ciągu ośmiu minut. Badanie średnich strumień może być odczytany przez okres do jednej godziny.

Odszukaj przewód sterujący, który był pierwszą linią, która została opracowana po moczu stosowane do kija. Będzie to z prawej strony okna najdalej od knota.

Znajdź linię testową, która była wolniej rozwijających się linii, które pojawiły się po moczu nałożono na patyku. Będzie to z lewej strony: knot boczne moczem jest włączony.

Ocenić ciemność dwóch linii. Jeśli linia testowa jest ciemny lub ciemniejszy niż przewód sterujący, który jest uważany za pozytywny wynik testu i będzie owulacja w ciągu 36 godzin. Jeżeli linia testowa jest lżejszy niż linia sterowania zbliżającym owulacji nie został jeszcze wykryty lub może już nastąpiło. Jeśli linia testowa jest w połowie ciemne i pół światła, test ponownie za kilka godzin lub skontaktować się z obsługą klienta w celu ustalenia, czy pół-pozytywne jest to, dodatni lub ujemny wynik.

Wskazówki

  • Jeśli masz prawie-pozytywny test na początku dnia, test ponownie z drugim zestawem kilka godzin później i będzie prawdopodobnie złapać początek swojej LH i być w stanie go potwierdzić.
  • Badania wykonane z pierwszego porannego moczu, ponieważ mogą być niedokładne metabolizuje do moczu LH we wczesnych godzinach porannych. Zrób test w połowie rano lub później.
  • Nie używać ponownie zestawy owulacji predykcyjne, nawet jeśli ostatni wynik był ujemny. Taśma przeciwciało reaguje z moczu nie będą funkcjonalne.

Przyczyny marskości wątroby

Marskość wątroby jest chorobą, która może uszkodzić wątrobę, z kolei w znacznym stopniu zagrozić ludzkie ciało. Ten artykuł omówi identyfikację marskość wątroby, przyczyny, skutki marskości i ostrzeżeń choroby. Marskość wątroby jest bardzo poważną chorobą i należy skonsultować się z lekarzem, jeśli podejrzenie choroby.

Identyfikacja

Według Narodowego Digestive Diseases Informacje Clearinghouse, marskość wątroby jest identyfikowany za pomocą testów krwi i enzymatycznych odczytów krwi. Jest to spowodowane przez tkanki bliznowatej formowanie w wątrobie i zazwyczaj pogarsza się w czasie. Ostatecznie powoduje marskość wątroby, aby rozbić i przestać działać prawidłowo. Krew również zatrzymuje płynący w wątrobie z powodu zablokowania z blizn. Marskość także zidentyfikować przez szereg objawów, w tym zmęczenie, utrata wagi i żółknięcie skóry.

Przyczyny

Mayo Clinic wymienia przyczyny marskości obejmuje nadużywanie alkoholu przez długi okres czasu, otyłości, zapalenia wątroby typu C, wirusem zapalenia wątroby typu B i D, leków i toksyn i innych chorób, które atakują drogi żółciowe w wątrobie. Wirus zapalenia wątroby typu atakują wątrobę, powodując stan zapalny i uszkodzenia, co prowadzi do powstawania blizn.
Choroby wątroby bezalkoholowe tłuszczowych (NAFLD) może również powodować marskość wątroby. W NAFLD, tłuszcz odkłada się w wątrobie i w końcu powoduje marskość. Ten bardziej powszechne choroby wątroby jest powiązane z otyłością, cukrzycy, niedożywienia białkowego, choroby wieńcowej i stosowanie kortykosteroidów leków.

Zapobieganie / Obróbka

Marskość może być uniknąć, stosując zdrową dietę. Zapewni to, że składniki odżywcze wymagane do prawidłowej funkcji wątroby. Rutynowych badań kontrolnych może pomóc kontrolować wagę i sprawdzić, czy masz jakieś nieprawidłowości w aktywności enzymów wątrobowych. Kontroli spożycia alkoholu może zapobiec marskości.
Leczenie marskości zawiera recepty leków moczopędnych wspierającymi płynu wytwarzanego z marskością wątroby. Inne opcje obejmują zmniejszenie masy ciała i ćwiczeń, aby zmniejszyć procent tkanki tłuszczowej i zmniejszenie otyłości. Niektórzy lekarze przepisują antybiotyki, aby pomóc w marskości wątroby, jak również.

Ostrzeżenie

Marskość może być cichy atakujący bez objawów we wczesnym stadium rozwoju. Jednakże, niektóre ostrzegawczy można zobaczyć na objawów osłabienia, nudności, wymioty, utrata wagi, niewytłumaczalnej zmęczenia i ospałość i ból brzucha. Może być swędzeniu skóry i zwiększenie pająka żyłach kończyn dolnych.

Efekty

Efekty marskości obejmują obrzęki (obrzęk i gromadzenie cieczy), łatwość krwawienia i siniaki w organizmie, wysokie ciśnienie krwi (nadciśnienie), rozszerzone naczynia krwionośne w przełyku i powiększenie śledziony. Dodatkowe skutki marskości może zawierać kamieni żółciowych i zażółcenie skóry znane jako żółtaczka.
Marskość wątroby może także zwiększyć odporność organizmu na insulinę i prowadzić do cukrzycy typu 2. Rak wątroby może się rozwijać i ogólnie obniżenie systemu odpornościowego organizmu i wydajność mogą również prowadzić.

Potencjał

Marskość ma wysoki potencjał, aby być śmiertelne. Jeśli nie brać życia pacjenta, może być wyniszczający dla organizmu i spowodować trwałe uszkodzenie.

Nieporozumień

Popularnym błędem jest przekonanie, że marskość wątroby jest zawsze spowodowane nadmiernym piciem. Nie zawsze jest to przypadek, w marskość wątroby może być spowodowane przez innych problemów i może pojawić się u osobników, którzy nie piją alkoholu w ogóle.

Jakie są przyczyny Testicle Pain?

Ból jąder jest jawnie drażliwą kwestią dla mężczyzn i może być spowodowana przez różne rzeczy. Najczęściej ból jest tymczasowy, powodując pewne objawy ale nie ma stałych warunków. Ale czasami ból może być cięższy, co powoduje zaburzenia erekcji lub impotencja.

Drobne urazy

Bezpośredni uraz do moszny i jąder może spowodować poważne, ale chwilowy ból. Może to spowodować siniaki, ale w większości przypadków ból ustępuje w ciągu kilku minut. Ten rodzaj bólu jest szczególnie częste u sportowców.

Ciężki uraz

Niekiedy uraz może być bardziej poważne i spowodować krzepnięcie lub pobierania krwi w jądrach, które mogą prowadzić do pęknięcia jąder. Ten stan jest nazywany hematocele i mogą wymagać operacji.

Skrętem

Stan zdrowia i formy nadzwyczajnej, powodując ból jąder nazywa się skrętem. Zakrętami wewnątrz jądra moszny, powodując ukrwienie jąder zostać przerwane, a czasami całkowicie zatrzymany. To jeśli nie zwolniony natychmiast za pomocą interwencji chirurgicznej może to spowodować jądro do "uschnie" i umrzeć. Zjawisko to występuje u noworodków i chłopców w wieku od 12-18. Przyczyną tego stanu u mężczyzn jest nieprawidłowe przyłączenie ściany moszny i najądrza.

Zakażenia jąder

Czasami jądro może się zarazić i powodować ból. Stan ten nazywany jest Zapalenie najądrzy i częściej u mężczyzn w wieku 18 lat i starszych. Rzeżączki lub chlamydie, dwie choroby przenoszone drogą płciową, może również spowodować ten stan. U starszych mężczyzn powiększeniem gruczołu krokowego jest częstą przyczyną zakażenia jąder.

Kamienie nerkowe

Chociaż nie jest bardzo częste, inna przyczyna bólu jąder wynika z kamieni nerkowych. Ból spowodowany z powodu kamieni nerkowych promieniuje poprzez nerwy do jąder i powoduje ból "," fałszywy w tym regionie.

Skrętny z wyrostkiem jąder

Chłopcy w wieku od 3 do 14 są znane cierpią na ból jąder ze względu na skręcanie z jąder występem. Jest to część jądra bez funkcji, ale kiedy traci w wyniku przepływu krwi w naczyniach krwionośnych do skręcenia mogą występować pewne formy bólu w obszarze pomiędzy jądrem a najądrza.

Przepuklina pachwinowa

Przepuklina pachwinowa jest spowodowana części jelita wchodzącego do moszny. Chociaż nie jest bardzo częste, defekt w ścianie brzusznej może powodować pęcznienie i jądra stały się bolesne. Ponownie, jest konieczna interwencja chirurgiczna.

Jakie są przyczyny moczenie nocne?

Większość osób może spać spać przez 6 do 8 godzin przez całą noc, bez konieczności oddawania moczu. Jednakże, nie jest to przypadek dla osób cierpiących nokturii. Moczenie nocne to stan, w którym ludzie są wielokrotnie budzony w nocy z powodu potrzeby oddania moczu. Jako takich nykturią często powoduje brak snu, zwłaszcza u osób starszych. Istnieje kilka przyczyn nokturii.

Produkcja moczu

W młodych ludzi, produkcja moczu w ciągu dnia jest około trzy razy więcej niż w nocy produkcji. Kiedy ludzie w wieku, organizm produkuje mniej hormonu antydiuretycznego, dzięki produkcji moczu nerki 'znacznie wolniej.

Pęcherz kurczy

Pęcherz kurczy się znacznie pod względem wielkości jak wiekiem co że znacznie więcej konieczne jest w stanie opróżniać go częściej.

Gruczoł krokowy

U mężczyzn, powiększenie gruczołu krokowego jest częstą przyczyną nykturią. Prostata jest ważnym składnikiem w męskim układzie rozrodczym, znajduje się tuż pod poduszki.

Leki

Różne leki mogą wywoływać nykturii występuje również. Diuretyki są lekami, które wspomagają ciało eliminacji nadmiernego płynów i często bezpośrednią przyczyną nokturii. Niektórzy ludzie zwalczania tego poprzez zmianę pory dnia, w których brać swoje leki moczopędne. Leki na dolegliwości, takich jak choroby afektywnej dwubiegunowej lub dla niektórych dolegliwości związanych z serca, może również prowadzić do nykturią.

Zbyt dużo płynu

Jedną z przyczyn jest po prostu picie nykturią zbyt dużo przed snem - zwłaszcza napojów, które działają jak środki moczopędne. Picie dużej ilości kofeiny lub alkoholu kilka godzin przed snem mogą szczególnie przyczynić się do nykturią. Powstrzymywanie się od spożywania płynu na kilka godzin przed snem może zwalczać ten problem znacznie.

Pęcherza moczowego lub nerek Stan

Moczenie nocne może być również bardzo wymowny znak ostrzegawczy, że osoba cierpi zarówno z pęcherza lub chorobą nerek, w tym pęcherza nadreaktywnego, kamieni nerkowych i pęcherza moczowego lub zakażenia dróg moczowych.

Alkoholowe zapalenie trzustki Leczenie

Zapalenie jest stanem, w którym trzustki, który jest umieszczony za duża gruczołu żołądka w jamie brzusznej, zapalenia. Trzustka wydziela wiele enzymów, które pomagają w trawieniu pokarmu. Zazwyczaj enzymy nie są aktywne w trzustce. W przypadku zapalenia trzustki Jednakże enzymy te można rozpocząć próby trawienia trzustki. Jednym z najczęstszych przyczyn chroniczne zapalenie trzustki ciężkiego alkoholu.

Leków przeciwbólowych

Ostre zapalenie trzustki może być bardzo bolesne, przez co jeden z pierwszych leczenia jest podawanie leków przeciwbólowych. Oparte na opioidowe leki są powszechnie stosowane, w tym percocet i hydrokodon pomóc zarządzać ból. Generalnie potrzebne będą te leki do czasu zmniejszenia się bólu, który może trwać trzy lub cztery dni.

IV Płyny i Żywności

Ponieważ uruchomienie trzustki jedynie zwiększa stan zapalny i prowadzi do zwiększenia bólu, pacjent nie będzie w stanie mieć żadnego jedzenia lub płynów. Z drugiej strony, dla trzustki do leczenia, pacjent musi być karmione. W wyniku tego, są zalecane płyny IV i żywienia.

Leczenie ciężkich przypadkach

Do wyjątkowo ciężkich przypadkach zapalenia trzustki alkoholu, wymagane będzie dłuższy okres leczenia. To dlatego, że będzie to trwać kilka tygodni do trzustki, aby uzdrawiać. W tym czasie leków przeciwbólowych muszą być podawane, jeśli pod okiem, tak zależność nie nastąpi. Ponadto, ponieważ długotrwałe odżywianie IV nie jest rozwiązaniem dla wielu tygodni, pacjent będzie musiał być podawany do specjalnej diety przez rurkę do nosa.

Dodatkowe testy

Jednym zagrożenia w leczeniu zapalenia trzustki alkoholu jest możliwość, że inne warunki przyczyniają się do zapalenia trzustki, takie jak kamienie żółciowe. W rezultacie, w trakcie leczenia alkoholowego zapalenia trzustki, większość lekarze zażądać ultradźwięków brzucha oraz tomografię brzucha szukać gallstone lub zablokowanych przewodów trzustkowych, a także poszukiwania trwałego uszkodzenia trzustki. Ma to na celu zapewnienie, że trzustki nie pogarsza się z powodu jakiegoś innego warunku.

Leczenie alkoholizmu

Zapalenie trzustki alkoholik jest zazwyczaj spowodowane przez przewlekłe nadużywanie alkoholu, która kończy się w cięższe niż normalnie "binge". Ponieważ nadmierne spożycie alkoholu, co spowodowało zapalenie trzustki, lekarz wyjaśni pacjentowi, że musi unikać alkoholu przez kilka dni i zaleci leczenie alkoholizmu, aby zapobiec w przyszłości odcinki.

Objawy dla Funkcjonowania pęcherzyka żółciowego

Pęcherzyka jest dołączony do wątroby i przechowuje żółcią, która ułatwia trawienie tłuszczów po uwolnieniu do jelita cienkiego. Utrudnianie lub spowolnienie przepływu żółci z tego małego narządu prowadzi do choroby pęcherzyka żółciowego, takich jak kamica żółciowa (kamica pęcherzyka żółciowego) i zapalenie (zapalenie pęcherzyka żółciowego). Zakaz funkcjonowania pęcherzyka żółciowego powoduje szereg problemów trawiennych wraz z przetrwałym i promieniującego bólu, i może wymagać operacji.

Ból brzucha

Ból brzucha jest wspólnym znakiem pęcherzyka żółciowego, który nie działa poprawnie. Ból jest zwykle odczuwany na prawym boku lub środek brzucha promieniuje do tyłu, zgodnie z łopatkami lub klatkę piersiową i wzrostem nasilenia. Spożywanie pokarmów tłuszczowych prowadzi do intensywnego bólu, że pogarsza się po posiłkach.

Objawy trawienne

Napady nudności i wymioty są zazwyczaj doświadczyłem podczas ostrych ataków pęcherzyka żółciowego, i oczywiste po jedzenie lub picie dużej zawartości tłuszczu żywności lub napojów. Wzdęcia, niestrawność i zgaga również doświadczenie po zjedzeniu posiłku tłuszczowym.

Gorączka

Pacjenci z kamieni żółciowych mogą wystąpić gorączka towarzyszyć dreszcze i drżenie. Ponieważ objawy te są także wspólne z innymi chorobami, mogą one nie być początkowo traktowane jako oznaki zakaz funkcjonowania pęcherzyka żółciowego.

Leczenie

Oczywiście pacjenta leczenia zależy od rodzaju choroby pęcherzyka żółciowego, który jest zdiagnozowanych. Ból od warunków pęcherzyka żółciowego jest w zasadzie z każdym over-the-counter lub leki na receptę. Żółciowe lub sam pęcherzyka może być usunięty do leczenia bólu, jak również choroby związane z nie funkcjonujący narządu.

Komplikacje

Niewielu powikłaniem wynikać z warunków pęcherzyka żółciowego. Jednakże, pacjenci z kamieni żółciowych może się wrażliwe na zakażenie. Rzadkie powikłania problemy związane pęcherzyka żółciowego obejmują raka, polipy pęcherzyka żółciowego i podstawową stwardniające zapalenie dróg żółciowych, stan, który powoduje bliznowacenie i zapalenie dróg żółciowych.