Digidexo.com

dolny zwieracz przełyku

Znaki i objawy choroby przełyku

Każda forma choroby przełyku może być frustrujące dla chorego pacjenta. Istnieje wiele objawów i znaki wspólne pomiędzy kilkoma rodzajami chorób przełyku, dzięki czemu diagnoza dość trudne. Jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz, cierpi na jakiekolwiek z tych objawów lub objawy, zasięgnąć porady lekarskiej.

Rodzaje

Istnieje kilka typów chorób przełyku, w tym zakażenia, które potencjalnie mogą prowadzić do choroby przełyku. Obejmują one, przełyku z dysfagią przełyku, chorobę refluksową przełyku (GERD) i raka.

Połykania

Istnieje około 50 par nerwów i mięśni zaangażowanych w proces połykania. Kiedy te mięśnie są dotknięte chorobą, połykanie może być bardzo trudne.

Ból

Nie jest zaskakujące, że wiele chorób przełyku może powodować łagodne do ciężkiego bólu. Ból może być obecny w każdej chwili, tak jak stały, tępy ból w klatce piersiowej lub achy przy przełykaniu.

Zgaga

Zgaga jest dobrze znanym stanem, w którym klatki piersiowej czuje, gdy pali się wewnątrz. Spalanie może rozprzestrzeniać się przełyku, a także może powodować nieprzyjemny, kwaśny, jak smak.

Acid Reflux

Tak jak w przypadku zgagi, wielu pacjentów cierpiących z powodu chorób przełyku również cierpią z powodu refluksu kwasu. Refluks jest chorobą, w której występuje zarzucanie kwasów żołądkowych i żywności.

Ból karku Zaburzenia

Osób cierpi z bólu szyi zazwyczaj w wyniku skręcenia lub naciągnięcia. Szyja jest bardzo podatne na zużycie różnych urazów, takich jak kręgosłupa szyjnego, zwłaszcza w wieku, zgodnie z Merck. Ból szyi może strzelać do ciała i powodować bóle głowy, a także strzelać w dół i spowodować ból ramienia.

Fakty

Szyja składa się z rdzenia, który jest długi rurowy element, który zaczyna się na końcu pnia mózgu i kończy się w dolnej części kręgosłupa. Przewód składa się z rdzenia nerwów, które znajdują się pomiędzy kręgami, które łączą inne nerwów w całym ciele.
Sekcja rdzenia nerwu, który znajduje się najbliżej rdzenia kręgowego może być kompresja kręgosłupa rany. To ściśnięcie prowadzi do bólu. Szyja składa się również z mięśni i więzadeł wspierających kręgosłup i mogą być przeciążone. Mięśni i więzadeł szczepy są najczęstsze przyczyny bólu szyi; Inne przyczyny to zapalenie opon mózgowych, zapalenie stawów, pękniętego lub przepuklina dysków i ból pleców, że na niższym strzela się kręgosłup i powoduje ból szyi.

Rodzaje

Ból szyi może być spowodowane przez wiele chorób, takich jak zakażenia, tarczycy i zapalenie przełyku, zablokowanie lub nowotwór przełyku i rozdarcia okładziny szyi w w tętnicy. Jednakże, zgodnie z Merck, istnieją cztery główne kategorie zaburzeń, które powodują tylko ból szyi: kurczowy kręcz szyi, atlantoaxial nawichnięcie, zaburzeń stawu skroniowo i szyjny kręgosłupa.

Kurczowego kręczu szyi

Kurczowego kręczu jest skurcz mięśni szyi, która powoduje nieprawidłową pozycję głowicy. Przyczyną jest przede wszystkim brak według Merck. Jednakże, niektóre leki, takie jak leki przeciwpsychotyczne mogą pogorszyć zaburzenia. Objawy obejmują bolesne skurcze i skurcze, które powodują gwałtowne ruchy głową. Osoby w wieku od 20 do 60 są najbardziej narażone na to zaburzenie.

Atlantoaxial podwichnięcia

Atlantoaxial podwichnięcia jest przesunięcie dwóch pierwszych kręgów. Powoduje to poważne i urazie i reumatoidalnego zapalenia stawów. Objawy obejmują niejasne ból szyi, w wyniku rdzenia ucisków. Te uciski są rzadko śmiertelne, zgodnie z Merck.

Zaburzenia stawu skroniowo

Skroniowo stawów to problemy występujące w styku szczęki według Merck. Kobiety są częściej dotknięte niż mężczyźni. Przyczyny obejmują napięcie mięśni, stawów wewnętrznego nieuporządkowania (nieprawidłową umieszczenie dysku wewnątrz stawu), zapalenie stawów (zesztywnienie fuzję stawów i kości), nadmierna (rozluźnienie stawu szczękowego). Pierwszym objawem jest sztywność karku wokół szczęki.

Szyjny kręgosłupa

Kręgosłupa szyjnego jest zwyrodnienia kręgosłupa i krążków pomiędzy nimi zgodnie z Merck. Zwyrodnienie nerwów powoduje pewne są odsłonięte i ściśnięty przyczyną choroby jest zazwyczaj choroba zwyrodnieniowa stawów. Objawy obejmują ból w obrębie struktury szyi, w górnej części pleców i barków.

Jak wiedzieć, czy masz kości ostrogi w szyi

Ostrogi kostne są małe formacje, które powstają na powierzchni kości. Niektóre ostrogi kostne nie powodują dyskomfortu, podczas gdy inne mogą prowadzić do bólu i drętwienie w obszarze zagrożonym. Ostrogi kostnej w szyjce kości szyjki nazywane są ostrogi, i może wystąpić po kontuzji, lub jako część choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa, takie jak zwężenie lub kręgosłupa. Znajomość objawów ostrogi kości może pomóc stwierdzić, czy masz jeden na szyi.

Instrukcje

planu rutynowych kontroli fizycznych, dzięki czemu lekarz ma dobry obraz ogólnego stanu zdrowia. Ostrogi kości w szyi są bardziej powszechne u osób z zapaleniem kości i stawów, zwężenie kanału kręgowego i niedociągnięć nawet żywieniowe, według kręgosłupy sieciowe. Profilaktyka może być w stanie pomóc w zapobieganiu raka szyjki kości ostrogi, lub przynajmniej poinformować, na fakt, że są bardziej podatne na wypukłości kostnych.

Oceń swój ból szyi, które pomogą Ci określić, czy ostrogi kości w szyi. Spurs mogą naciskać na nerwy w szyję i może powodować objawy, takie jak mrowienie i drętwienie barku, ramienia i szyi, oprócz bólu. Jeśli masz bóle głowy, które towarzyszą zmienionych doznań w szyi i ramienia, może masz ostrogę kości w karku.

Więcej informacji na temat mniej popularnych objawów ostrogi kości szyjki macicy, które mogą mieć wpływ na zdrowie i zgłosić je do lekarza na dalsze badania i testy diagnostyczne. Mayo Clinic, wyjaśnia, że ​​niektórzy ludzie mogą mieć trudności podczas połykania, gdy kości ostrogi formę wewnątrz, w kierunku przełyku. Możesz również odczuwać ból podczas oddychania, jeśli masz tę formę ostrogi kości na szyi.

przejść badania obrazowe, które potwierdzają diagnozę ostroga kości na szyi. Lekarz może zlecić metodą rezonansu magnetycznego (MRI) lub promieniowanie rentgenowskie, które pozwolą mu zobaczyć narośla na kościach szyi.

Jakie są przyczyny bólu brzucha i szyi?

Ból brzucha i szyjka może być spowodowane przez kilka różnych czynników. W ich ciężkich przypadkach te typy bólu może być wyniszczające.

Angiostrongyliasis

Angiostrongyliasis jest zakażenie wywołane przez jedzenie surowych zwierząt, takich jak ślimaki i ślimaki, i może spowodować zarówno szyi i bóle brzucha.

Powrót guza

Powrót guzy odnosi się do nieprawidłowego wzrostu komórek, w kręgu i może być łagodny lub złośliwy. Obie formy mogą powodować bóle brzucha i szyi.

Syndrom Barretta

Syndrom Barretta charakteryzuje przewlekłego wrzodu trawiennego przełyku.

Choroby Behceta

Choroba Behceta jest przewlekłą, przez całe stan charakteryzujący się zapaleniem naczyń krwionośnych w obrębie całego ciała i jest często bardzo bolesne.

Zatrucie chemiczne

Zatrucie chemiczne prawie zawsze prowadzi do silnego bólu brzucha, często z bólem szyi przez przełyk.

Działania niepożądane doustnych na płód

Doustne środki antykoncepcyjne, gdy podjęte prawidłowo, są jednym z najbardziej skutecznych metod zapobiegania ciąży. Kobiety, które biorą je odpowiednio na wyznaczonym okresie czasu mają tylko 1/200 szans na zajście w ciążę w pierwszym roku stosowania doustnych środków antykoncepcyjnych, i że szansa zmniejsza się z czasem.

Kobiety, które nie są prawidłowo używać środków antykoncepcyjnych, jak i kobiety, którzy nie realizują swoich antykoncepcyjne zostały zagrożone przez inne leki, może zajść w ciążę i nadal przy ich tabletki nie wiedząc. Ryzyko uszkodzenia płodu, nadal brać leki antykoncepcyjne są niewielkie, ale potencjalne działania niepożądane mogą być poważne.

Hermafrodytów

Samica rodzi się kobietą, przyjmowanie doustnych środków antykoncepcyjnych w czasie ciąży mogą urodzić się hermafrodyta, zarówno męskich i żeńskich narządów rozrodczych, chociaż dominują żeńskie narządy. To dlatego, że płód jest wystawiony na działanie wysokich poziomów syntetyczne progestageny, takie jak norethidrone i hydroksyprogesteronu. Chłopców zazwyczaj nie urodziło się z pseudohermaphrodotism ponieważ poziomy estrogenów stosowanych w doustnych środkach antykoncepcyjnych, są znacznie niższe niż poziomy progestagenu. Szanse żeński dziecko rodzi się hermafrodyta to 0,03%.

Uszkodzenie wątroby

Doustne środki antykoncepcyjne mogą powodować uszkodzenia wątroby do płodów narażonych na nich w trakcie rozwoju. Testy wykazały, że niektóre niemowlęta zwiększyła poziomy bilirubiny we krwi. Bilirubina jest produkt uboczny utworzony przez czerwone krwinki. Po jest wydzielany z komórek, do wątroby, gdzie jest dodawana do żółci, wykonane rozpuszczalny w wodzie i jest wydalana. Wysoki poziom bilirubiny może wskazywać, że wątroba nie jest prawidłowo absorbowania tego produktu ubocznego. Dziecko może być również żółtaczkę po urodzeniu.

Zwiększona Możliwość stanu przedrzucawkowego

Niektórzy lekarze uważają, że dalsze stosowanie doustnych środków antykoncepcyjnych w czasie ciąży może prowadzić do stanu zwanego stanu przedrzucawkowego. Stan przedrzucawkowy jest to stan, w którym wzrasta ciśnienie krwi i mogą z kolei mieć wpływ na zdrowie matki, jak i płodu. Podczas stan przedrzucawkowy, nie jest niczym niezwykłym, doustne środki antykoncepcyjne które wiążą się ze wzrostem ciśnienia krwi u nieciężarnych kobiet. Niektórzy lekarze uważają, że doustne środki antykoncepcyjne w trakcie ciąży może wywołać lub zwiększyć możliwość przedrzucawkowego, choć nie formalne długoterminowe badania zostały przeprowadzone, aby udowodnić lub odrzucić tę teorię.

Nieprawidłowy rozwój płodu

W rzadkich przypadkach, długotrwałe stosowanie doustnych środków antykoncepcyjnych może powodować płód rozwijać nieprawidłowo, co powoduje problemy z serca, przełyku, nerek, odbytu i kończyn. Lekarze są pewni, dlaczego hormony w doustnych środków antykoncepcyjnych powoduje te problemy rozwojowe.

Przerywać stosowania doustnych

Jeśli okaże się, jesteś w ciąży, należy natychmiast przerwać przyjmowanie doustnych środków antykoncepcyjnych. Jeśli nie wiesz, że jesteś w ciąży i nadal podejmuje się tabletki, należy natychmiast zasięgnąć porady lekarza lub ginekologa. Ona będzie w stanie pomóc w określeniu, co, jeśli w ogóle, miał skutki tabletki na płód, i będzie w stanie monitorować rozwój dziecka ściśle przez cały okres ciąży.

Jakie są w grupie placebo tabletki antykoncepcyjne?

Doustne środki antykoncepcyjne składają się z dwóch rodzajów tabletek: substancje czynne, które zawierają hormony zapobiegające ciąży i nieaktywnych lub placebo, które zawierają składniki obojętne. Oba rodzaje tabletek wyglądają podobnie, ale aktywne pigułki zawierają coś bardzo ważnego: substancje czynne.

Jakie są tabletki placebo Narodziny sterowania?

Placebo tabletki antykoncepcyjne lub ostatni tydzień pigułki w typowej doustnej antykoncepcji schematu, wygląda prawie dokładnie tak, jak aktywnych pigułek antykoncepcyjnych, choć różnią się kolorem. Tabletki placebo mają być podjęte tygodniu masz okres. Te tabletki zawierają składniki obojętne, które nie wpływają na ciało i mają tylko być traktowane jako przypomnienia, aby nie zapomnieć, aby rozpocząć nowe opakowanie tabletek po tygodniu.

Wypełniacze

Wypełniacze to produkty, które są przeznaczone do dodawania objętości lub nabrać, pigułkę. Ponieważ składnik aktywny w większości tabletek jest bardzo małe, wypełniacze są dodawane dać pigułkę wystarczającej wielkości, tak, że może być podjęta przez osobę, do której został on przewidziany. Typowe wypełniacze, w tym w grupie otrzymującej placebo pigułki antykoncepcyjne, to celuloza, cukry, laktoza, serwatka, skrobia kukurydziana i drożdży.

Segregatory

Segregatory są składniki, które pomagają utrzymać pigułkę od rozpada. Wiążą składniki pigułki razem w taki sam sposób jaj wiąże składniki placka razem podczas procesu pieczenia. Wspólne środki wiążące obejmują gumę ksantanową i żywice naturalne.

Środki ułatwiające rozpad

Środki rozsadzające ułatwiają tabletek, w tym placebo antykoncepcyjne, do rozpuszczenia w żołądku. Typowe substancje rozsadzające obejmują krospowidon i gumy gellan.

Pokrycia

Powłoki takie jak szelak służą do utrzymania tabletkę rozpadowi w jamie ustnej lub przełyku i zapobiec pacjentów z smaku lub zapachu składników kompozycji tabletki. Większość pigułek, w tym większości pigułek placebo urodzenia, są pokryte szelaku.

Objawy przepukliny w żołądku

Przepukliny w żołądku jest zwykle określany jako rozworowa, znany również jako "rozworu" przepukliny. Ten typ przepukliny powoduje część żołądka wystaje przez przerwę, która jest otwarcie membrany i do skrzyni. Nie koniecznie zobaczyć jak bump lub wypukłości w skórze, ale może czuć jej skutki poprzez szereg objawów.

Bezobjawowe Przepuklina

Jeśli cierpi na stosunkowo małej przepukliny, będzie więcej niż prawdopodobne, cierpi żadnych objawów, ponieważ sama przepuklina nie zakłóca normalne funkcjonowanie żołądka. W takim przypadku, przepuklina może przejść niezauważone. Jednak warunek ten, uważany za łagodny, nie wymaga żadnego leczenia, jak ciało będzie leczyć się.

Zgaga

Z większej przepukliny, Twój najbardziej zauważalne objawy prawdopodobnie będzie zgaga. Gdy więcej spore formy przepuklinowe, może utworzyć otwór, który umożliwia kwasów żołądkowych do przepływu zwrotnego do przełyku, powodując uczucie pieczenia i kwaśny smak często związane z zgagę. To może pogorszyć palić podczas położyć lub usiąść.

Ciśnienie

Innym często spotykanym objawem przepukliny w żołądku jest ciśnienie wewnątrz klatki piersiowej. Ponownie, jest to nieprzyjemne wrażenie spowodowane przepływem wstecznym kwasów żołądkowych i żywności, która ma miejsce w przełyku. Ciśnienie to może także rozwinąć się w to, co czuje się jak rzeczywisty ból i może być mylone z zawałem serca. Jednakże, ciśnienie i ból nie są izolowane tylko do piersi z przepukliny rozworu przełykowego. Ból i dyskomfort może pochodzić z wewnątrz jamy brzusznej, a także w samej przełyku.

Nudności

Ponieważ przepuklina, zwłaszcza większy, jest umożliwienie jedzenie i kwas płynąć z powrotem do przełyku, może również cierpią z powodu umiarkowanego nudności. Zazwyczaj nudności zazwyczaj nie szybkiej wymiotów, ale może wpływać na apetyt człowieka.

Gaz i wzdęcia

Dla niektórych osób, przepuklina żołądka wywoła wzrost gazu, a mianowicie w postaci odbijanie lub odbijanie. Wzrost gazu spowodowane przepukliny żołądka może spowodować wzdęcia, które mogą doprowadzić pewne wzdęcia. Może się okazać, że gaz i wzdęcia pogorszenie podczas zginania do przodu lub leżącej. To może być także objawem bardziej problematyczne podczas ciąży.

Przyczyny marskości wątroby

Marskość wątroby jest chorobą, która może uszkodzić wątrobę, z kolei w znacznym stopniu zagrozić ludzkie ciało. Ten artykuł omówi identyfikację marskość wątroby, przyczyny, skutki marskości i ostrzeżeń choroby. Marskość wątroby jest bardzo poważną chorobą i należy skonsultować się z lekarzem, jeśli podejrzenie choroby.

Identyfikacja

Według Narodowego Digestive Diseases Informacje Clearinghouse, marskość wątroby jest identyfikowany za pomocą testów krwi i enzymatycznych odczytów krwi. Jest to spowodowane przez tkanki bliznowatej formowanie w wątrobie i zazwyczaj pogarsza się w czasie. Ostatecznie powoduje marskość wątroby, aby rozbić i przestać działać prawidłowo. Krew również zatrzymuje płynący w wątrobie z powodu zablokowania z blizn. Marskość także zidentyfikować przez szereg objawów, w tym zmęczenie, utrata wagi i żółknięcie skóry.

Przyczyny

Mayo Clinic wymienia przyczyny marskości obejmuje nadużywanie alkoholu przez długi okres czasu, otyłości, zapalenia wątroby typu C, wirusem zapalenia wątroby typu B i D, leków i toksyn i innych chorób, które atakują drogi żółciowe w wątrobie. Wirus zapalenia wątroby typu atakują wątrobę, powodując stan zapalny i uszkodzenia, co prowadzi do powstawania blizn.
Choroby wątroby bezalkoholowe tłuszczowych (NAFLD) może również powodować marskość wątroby. W NAFLD, tłuszcz odkłada się w wątrobie i w końcu powoduje marskość. Ten bardziej powszechne choroby wątroby jest powiązane z otyłością, cukrzycy, niedożywienia białkowego, choroby wieńcowej i stosowanie kortykosteroidów leków.

Zapobieganie / Obróbka

Marskość może być uniknąć, stosując zdrową dietę. Zapewni to, że składniki odżywcze wymagane do prawidłowej funkcji wątroby. Rutynowych badań kontrolnych może pomóc kontrolować wagę i sprawdzić, czy masz jakieś nieprawidłowości w aktywności enzymów wątrobowych. Kontroli spożycia alkoholu może zapobiec marskości.
Leczenie marskości zawiera recepty leków moczopędnych wspierającymi płynu wytwarzanego z marskością wątroby. Inne opcje obejmują zmniejszenie masy ciała i ćwiczeń, aby zmniejszyć procent tkanki tłuszczowej i zmniejszenie otyłości. Niektórzy lekarze przepisują antybiotyki, aby pomóc w marskości wątroby, jak również.

Ostrzeżenie

Marskość może być cichy atakujący bez objawów we wczesnym stadium rozwoju. Jednakże, niektóre ostrzegawczy można zobaczyć na objawów osłabienia, nudności, wymioty, utrata wagi, niewytłumaczalnej zmęczenia i ospałość i ból brzucha. Może być swędzeniu skóry i zwiększenie pająka żyłach kończyn dolnych.

Efekty

Efekty marskości obejmują obrzęki (obrzęk i gromadzenie cieczy), łatwość krwawienia i siniaki w organizmie, wysokie ciśnienie krwi (nadciśnienie), rozszerzone naczynia krwionośne w przełyku i powiększenie śledziony. Dodatkowe skutki marskości może zawierać kamieni żółciowych i zażółcenie skóry znane jako żółtaczka.
Marskość wątroby może także zwiększyć odporność organizmu na insulinę i prowadzić do cukrzycy typu 2. Rak wątroby może się rozwijać i ogólnie obniżenie systemu odpornościowego organizmu i wydajność mogą również prowadzić.

Potencjał

Marskość ma wysoki potencjał, aby być śmiertelne. Jeśli nie brać życia pacjenta, może być wyniszczający dla organizmu i spowodować trwałe uszkodzenie.

Nieporozumień

Popularnym błędem jest przekonanie, że marskość wątroby jest zawsze spowodowane nadmiernym piciem. Nie zawsze jest to przypadek, w marskość wątroby może być spowodowane przez innych problemów i może pojawić się u osobników, którzy nie piją alkoholu w ogóle.

Objawy ustnej Candida

Ustnej Candida, lub grzybica, to zakażenie grzybicze, które infekuje usta i gardło. Lekarz lub dentysta pacjenta może łatwo zdiagnozować Candida. Ważne jest, że pacjent otrzyma diagnozy w celu leczenia i pozbyć się go, ponieważ jeśli to warunki, Candida może rozprzestrzeniać się przez ciało pacjenta.

Candida Defined

Ustnej Candida jest zakażenie jamy ustnej spowodowane przez grzyby Candida; Grzyb ten jest nazywany również drożdże. Candida nie tylko pokazać się w ustach - dzieci mogą rozwijać ciężkie pieluszkowe z zakażeniami drożdży; kobiety mogą rozwijać infekcje pochwy drożdży.

Początkowe objawy

Pierwsze objawy pacjent zauważy, będzie pojawienie się kremowe, białe zmiany w ustach; są lekko uniesione, a umieszczony na pióro i wnętrzem policzków. Mogą również pojawić się na dachu jego ust, migdałki lub w gardle. Zmiany te mogą powodować ból i krwawienie, kiedy są delikatnie zeskrobuje. Wyjątkową cechą Candida lub pleśniawki jest to, że wygląda jak twaróg.

Objawy przełyku

Osoba, która opracowała bardziej poważny przypadek Candida ustnej może wystąpić rozprzestrzenianiu się uszkodzeń w jego przełyku; On zauważył, że ma czas ciężko połykania, lub staje się bolesne dla niego do przełknięcia. Może on również mieć fizyczne uczucie kawałek jedzenia jest w gardle lub w dalszej części jego obszaru połowy klatki piersiowej. Jeśli jego infekcja rozprzestrzenia poza jego przełyku, on się gorączkowe.

Rozprzestrzenianie Candida

Ustnej Candida nie ogranicza się do jamy ustnej, gardła lub przełyku. Jeśli osoba niebezpiecznej układu odpornościowego (takie jak HIV / AIDS lub rak), w tym infekcje grzybicze łatwo rozprzestrzenia się do płuc, na skórę lub w wątrobie. Jeśli lekarza pacjenta uważa, grzyb rozłożone na jego przełyku i dalej będzie on wykonywać endoskopię zbadanie wnętrza przełyku.

Zapobieganie Candida

Jeśli pacjent rozwinął zakażenie jamy ustnej candida w przeszłości, będzie chciał się upewnić, że praktykuje higieny jamy ustnej, szczotkowanie i nitkowanie zębów codziennie. On musi regularnie odwiedzać swojego dentystę, zwłaszcza jeśli nosi protezy lub cierpi z powodu cukrzycy. Powinien rzucić palenie, jeśli pali, i ograniczyć jego spożycie cukru ładunkiem żywności i napojów, wina, chleba i piwa - to wszystko może sprzyjać rozwojowi Candida. Powinien również unikać stosowania płynów do płukania ust i spraye oddech, a preparaty te zmieniają naturalną równowagę "dobrych" mikroorganizmów w ustach.

O komórkach ludzkich

Ludzkie komórki zawierają wszystkie składniki niezbędne do podtrzymania życia. Nie tylko są organellami w komórkach mających istotne znaczenie dla funkcji, ale białka i tkanki, które je łączą są istotne dla komunikacji komórkowej, tak, że korpus może pracować jako całości. Komórki obrębie różnych tkanek tworzyć różne białka, lecz wszystkie komórki zawierają ten sam kod genetyczny w całym ciele. Na przykład, komórki wątroby tworzy różne białka i ma inną funkcję niż komórki z tkanki nerek.

Przegląd

Istnieją kategorie dla organizacji komórek. Poziomy chemiczne obejmują wiązania i organiczne grupy funkcyjne, które tworzą strukturę danej komórki. Na przykład, komórki krwi składa się z jednej grupy hemowej i czterech podjednostek. Ta struktura chemiczna, co daje czerwone krwinki zdolność wiązania tlenu i dostarczania ich do innych części ciała. Poziomy komórkowe składają się jednostek funkcjonalnych organizmu. Na przykład, poziom ten klasyfikuje nerwy, mięśnie i komórki jajowe. Poziom tkanki klasyfikuje grupy komórek pochodzących ze sobą, tworząc konkretną funkcję. Ten poziom obejmuje tkankę funkcyjną, takich jak łączna, nerwowym lub tkankę mięśni gładkich. Wreszcie, narządów tworzą grupę dwóch lub większej liczby tkanek lub poziom Układ zawiera wiele narządów, które tworzą układ taki, jak układu krążenia i oddychania.

Struktura

Ludzkie komórki są unikatowe z innych komórek, takich jak komórki roślinne lub komórki bakteryjne. Ludzkie komórki zawsze zawiera membranę i organelle są również zawarte w membranowych warstw. Ludzkie komórki mają także jądro, gdzie instrukcje genetyczne są tłumaczone do syntezy białek. Ludzkie komórki mają chromosomy liniowe, w przeciwieństwie do bakterii, które nie mają nucleii i kołową strukturę DNA.

Mitochondria

Ludzkie komórki potrzebują energii i zawierają organelle zwane mitochondriami, które tworzy ATP niezbędne do życia. Bez ATP, komórka nie ma energii dla reakcji. Mitochondriów w komórkach ludzkich ma tylko organelli z własną kopię DNA i wewnętrzna struktura, która jest oddzielona od zawierającym komórki.

DNA

Chociaż tylko niektóre geny są aktywne w ciągu pewnej tkance, każda komórka w organizmie człowieka jest identyczny, pełne kopii kodu genetycznego. Komórka człowieka zawiera 46 chromosomów, czyli 23 pary. Dwa z tych genów są chromosomy płci; Pozostałe 44 są komórki somatyczne, które kodują wszystkie inne funkcje organizmu.

Środowisko

Środowisko komórkowej od 60 do 90 procent wody, jednego z najważniejszych składników w funkcjonowaniu komórkowym, ponieważ bierze udział w reakcji i służy jako rozpuszczalnik. Środowisko jest również jonowe, zapewniając wiele potencjałów czynnościowych, takich jak bicie serca i przepływu żywności w przełyku.

Objawy Hiatas przepuklinowe

Przepuklina to termin używany do opisania lekarze jednej części ciała do wystającej części ciała, gdzie nie należy. Na przykład przepuklina płyta jest w grzbiet wystający z grzbietem oraz przyłożenie ciśnienia na zakończeniach nerwowych i ewentualnie samego rdzenia kręgowego. Przepuklina rozworu przełykowego znajduje się w jamie brzusznej.

Identyfikacja

Jako przełyku przechodzi przez membranę na zasadzie do żołądka, przechodzi przez otwór w membranie. Przełyk spełnia żołądek na membranie; jeśli zaczyna naciskać żołądka się przez membranę, co powoduje w rozworu przepukliny. Ludzie mogą wystąpić niewielkie przepukliny rozworu przełykowego i nawet nie zdaje sobie sprawy, podczas gdy inne przepukliny może być niewygodne i wymagają natychmiastowej pomocy medycznej.

Efekty

Przepukliny rozworu przełykowego Mniejsze nie są znane mieć żadnych objawów. Objawy większej przepukliny rozworu przełykowego to ból w klatce piersiowej, niewyjaśnione niekontrolowane odbijanie, zgaga nudności i uporczywe. W większości przypadków objawy te mogą być wzmacniane, gdy osoba nie pochyla do przodu lub próbuje podnosić ciężkich przedmiotów. Ciąża może również przynieść na objawów przepukliny rozworu przełykowego.

Potencjał

Najpoważniejsze przypadki wiążą się przepukliny rozworu przełykowego żołądka zaplątania z membraną; Może to utrudniać przepływ krwi w żołądku. Gdy to nastąpi, osoby mogą odczuwać silne bóle w klatce piersiowej i stan znany jako dysfagii, czyli niezdolność do przełknięcia.

Rozważania

Rozworowa może powodować tak zwane objawy posiłku. Objawy pojawiają się natychmiast po posiłek jeść posiłek i to niekontrolowane gazy, nudności, obrzęk i ból w okolicy brzucha oraz niezdolność do przełknięcia jedzenia, drętwienie lub mrowienie w nienormalny kończyn i niekontrolowane wymioty. Objawy nie są cenami posiłek do przepukliny rozworu przełykowego, jednak. Mogą one być objawy szeregu innych zaburzeń układu pokarmowego i układu nerwowego. Pojawienie się objawów posiłków należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza.

Nieporozumień

Zgaga i zarzucanie kwaśnej są wspólne objawy przepukliny rozworu przełykowego, ale mogą być również wspólne działanie zjedzeniu posiłku. Oba objawy mogą pojawić się jako skutek rozworowa lub mogą pojawić się po prostu w pozycji leżącej po dużej posiłku. Kiedy człowiek leży po dużej średniej, grawitacja powoduje, kwasów spożywczych i żołądka do podróży w górę iw dół przełyku, powodując zgagę i uczucie kwasu refluks.

Przyczyny dokuczliwy kaszel

Dokuczliwy kaszel, określane również jako przewlekły kaszel, kaszle, który trwa dłużej niż 8 tygodni i występuje często w ciągu dnia i nocy. O dokuczliwy kaszel może powodować problemy ze snem i problemy z aktywnością fizyczną. To może być denerwujące i rozpraszające, zwłaszcza w cichym otoczeniu, takich jak biura lub biblioteki.

Alergie

Alergia na pyłki, kurz i sierść zwierząt domowych może drażnić gardło i powodować uporczywe, dokuczliwy kaszel. Inne czynniki drażniące, takie jak dym papierosowy, perfumy i spraye do włosów mogą także stymulować reakcję alergiczną, która powoduje kaszel. Alergie mogą powodować zatok do nadmiernej produkcji śluzu, który może ściekać do gardła i powodują dokuczliwy kaszel.

Astma

Astma jest najczęstszą przyczyną dokuczliwego kaszlu dzieci, i jest powszechny u dorosłych cierpiących na astmę, jak również. Dokuczliwy kaszel może być jedynym objawem astmy u niektórych osób, podczas gdy inne mogą mieć również trudności w oddychaniu lub świszczący oddech. Dokuczliwy kaszel spowodowane przez astmę mogą być gorsze w czasie zimnej i suchej pogody, lub po aktywności fizycznej.

Zakażenia

Bakteryjnych, grzybiczych i wirusowych zakażeń układu oddechowego mogą być przyczyną dokuczliwy kaszel. Przeziębienia, grypy i wirusa RSV może spowodować uporczywego kaszlu u dzieci i dorosłych. Infekcje zatok, krztusiec, gruźlica są także infekcje, które mogą powodować dokuczliwy kaszel.

Leki

Leki stosowane w leczeniu niektórych chorób zdrowia może drażnić gardło i powodować wysuszanie lub kaszel. Inhibitory konwertazy angiotensyny (inhibitory ACE) może spowodować dokuczliwy kaszel i są typu lek podawany osób z wysokim ciśnieniem krwi. Beta blokery są kolejnym leki stosowane w leczeniu migreny, wysokie ciśnienie krwi i jaskry, które mogą powodować dokuczliwy kaszel.

Refluks

Kwas refluks, określany jako choroba refluksowa przełyku (GERD), może spowodować objawy, w tym zgaga i dokuczliwy kaszel. Kaszel spowodowane refluksem może być gorzej po zjedzeniu obfitego posiłku lub tłuste, tłuste lub kwaśnych pokarmów. Nocą kaszel spowodowane refluksem mogą być trwałe i powodować problemy z zasypianiem i śpi.

Zaburzenia ze strony układu oddechowego

Przewlekłe choroby układu oddechowego, które wpływają na drogi oddychania może spowodować dokuczliwy kaszel. Przewlekła obturacyjna choroba płuc może wywołać kaszel dokuczliwy i stan częstsze u starszych dorosłych. Inne choroby układu oddechowego, w tym mukowiscydoza, rozedma płuc i opłucnej, są długoterminowe zaburzenia oddychania, które mogą spowodować trwałe kaszel.

Palenie

Dokuczliwy kaszel spowodowane przez palenie tytoniu jest często określane jako "palacza kaszel". Nawet po rzuceniu palenia, byli palacze mogą jeszcze dokuczliwy kaszel w wyniku uszkodzenia gardła i płuc. Osób, w tym dzieci, które oddychają w bierne palenie może także opracować dokuczliwy kaszel.

Co powoduje ból zatok?

Ból zatok często występuje w tym samym czasie, co zatok i jest czasami mylone z bólem głowy napięcia. Objawy bólu zatok - w tym tkliwość wokół oczu, nosa i świątyń, bóle uszu, obrzęk twarzy i zatkany nos - mogą być traktowane z domu środków, jak również leki obkurczające błonę śluzową oraz leki przeciwbólowe. Rozważ tę informację pochodzącą z Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych i American Academy of Family Physicians temat przyczyn bólu zatok.

Alergie

Sezonowe alergie na drzewa, trawy i pyłki chwastów, jak również przez cały rok alergii na kurz i pleśń może być przyczyną bólu zatok (odniesienia 1). Alergie powodować otwory kanałów nosowych z stanem zapalnym, które zwęża się otwory i sprawia, że ​​trudniej śluzu wychodzących. Alergia może także spowodować, że organizm do produkcji więcej śluzu niż normalnie, co może przyczynić się do bólu zatok.

Astma

Astma jest przewlekłą chorobą, która może powodować trudności z oddychaniem i może przyczynić się do bólu zatok (odniesienia 1). Osób cierpiących na astmę mogą występować częściej bóle zatok, zwłaszcza gdy astma wywołana przez alergie lub inne czynniki drażniące nosa. Ból zatok mogą być gorsze w czasie lub po ataku astmy lub udziału w energicznej aktywności fizycznej.

Przewlekłe choroby

Choroby przewlekłe, które mają wpływ na drogi oddechowe mogą być przyczyną bólu zatok. Osoby z zaburzeniami układu odpornościowego, takich jak HIV lub mukowiscydoza może wystąpić częstsze lub silny ból zatok ze względu na ich stan (odniesienia 1). Innych chorób przewlekłych, które mogą przyczynić się do bólu zatok obejmują chorobę refluksową przełyku (GERD) i zaburzenia migdałki lub migdałków, szczególnie u dzieci.

Nawyki osobiste

Niektóre czynniki osobiste nawyki i styl życia są zaangażowane w powstawaniu lub zwiększenie nasilenia bólu zatok. Palenie tytoniu może spowodować zapalenie drogi oddychania i sprawia, że ​​ludzie są bardziej podatne na choroby układu oddechowego, które powodują ból zatok. Inne osobiste nawyki, które mogą powodować ból zatok to pływanie, nurkowanie i za pomocą sprayów do nosa (odniesienia 2).

Zakażenia układu oddechowego

Infekcje dróg oddechowych mogą spowodować obrzęk, stan zapalny i produkcji dodatkowych śluzu, co może powodować ból zatok (referencyjnej 3). Przeziębienie może być przyczyną bólu zatok u niemowląt, dzieci i dorosłych, podobnie jak grypa. Inne infekcje dróg oddechowych, które mogą powodować ból zatok należą zakażenia zatok, zapalenie płuc i zapalenie oskrzeli.

Pogoda

Zmiany pogody mogą powodować narastanie ciśnienia w zatokach, co powoduje ból zatok (odniesienia 1). Suche powietrze, niska wilgotność i smog są warunki pogodowe, które mogą wywołać bóle głowy, zatok, zwłaszcza u ludzi, którzy mają inne problemy z oddychaniem. Zmiany ciśnienia atmosferycznego (powietrze) w czasie burz może również przyczynić się do bólu zatok.

Co to jest Pulminary Fibrosis?

Zwłóknienie płuc jest chorobą, która powoduje bliznowacenie tkanki płuc. Wynika to z winy powtarza rannych do tkanki wokół i wewnątrz pęcherzyków. Po uszkodzeniu zbyt dużo, blizny twardnieje i utrudnia oddychanie.

Objawy

Najczęstsze objawy zwłóknienia płuc są suchy kaszel i niemożność złapać oddech po wysiłku fizycznym. Inne częste objawy to zmęczenie, utrata masy ciała i bóle w stawach. Zazwyczaj objawy pojawiają się dopiero choroba jest mocno zaawansowana. Ponieważ objawy są zwykle łagodne na początku, większość ludzi nie uznają coś jest nie tak, dopóki nie jest za późno, a blizny są nieodwracalne. Nasilenie objawów będzie zmieniać się od osoby do osoby, ale są one zawsze stopniowo.

Zagrożenia

Zwłóknienie płuc najczęściej uderza ludzi w średnim wieku. Więcej mężczyzn niż kobiet się włóknienie płuc. Istnieje również wariant choroby zwane idiopatyczne zwłóknienie płuc, w których lekarz nie jest w stanie określić przyczynę uszkodzenia płuc. Uważa się, dla niepalących, problemy genetyczne lub wirus może powodować tę odmianę. Uważa się również, że wirus Epsteina-Barr mogą być odpowiedzialne za zwłóknienia płuc.

Przyczyny

Wiele różnych czynników, które mogą powodować uszkodzenie, które prowadzi do zwłóknienia płuc. Podczas gdy ciało zwykle robi wystarczająco dużo tkanki leczyć uszkodzenia tkanek, ludzie z włóknieniem płuc nie są w stanie dokonać tych napraw. Długotrwałe narażenie na substancje, takie jak azbest, krzemionka, odpadów zwierzęcych i pyłu z ziarna może spowodować uszkodzenie płuc. Także ludzie, którzy otrzymali radioterapię w przypadku niektórych nowotworów można wyświetlić uszkodzonych płuc. Rozmiar uszkodzeń zależy od ilości czasu, płuca były narażone na promieniowanie.

Inne przyczyny

Leki, takie jak te stosowane w chemioterapii, może prowadzić do uszkodzenia płuc. Niektóre antybiotyki i leki stosowane w leczeniu chorób serca może być niebezpieczne. Kolejnym warunkiem, który może uszkodzić płuca jest choroba refluksowa przełyku. Gdy wychodzi się kwasu żołądkowego do przełyku może zranić płuc. Uszkodzenie płuc spowodowane jest również wiele innych chorób, takich jak gruźlica, toczeń i reumatoidalne zapalenie stawów.

Leczenie

Zwłóknienie płuc jest trwały stan. Większość zabiegów są dostosowane do spowolnienia jej postępu i poprawy jakości życia, chociaż większość leków nie mają pozytywny wpływ na spowolnienie choroby. Lekarze mogą przepisywać sterydów, ale ich negatywne skutki często przewyższają korzyści. N-acetylocysteina, kwas amino został pokazany na powolny postęp. zwłóknienia płuc. Podczas przeszczepu płuc może być rozwiązaniem dla młodszych pacjentów, inne zabiegi m.in. tlenoterapii i rehabilitacji płucnej.

Mogę zaśpiewać z przepukliny rozworu przełykowego?

Śpiewacy muszą być związane z wielu rzeczy, aby utrzymać brzmi dobrze. Mają na pobyt dobrze nawodniony, na przykład, więc ich struny głosowe pobyt pulchny i ​​wilgotny i uniknąć uszkodzeń, jak wbić razem. Stan niektóre śpiewacy zmierzyć, jest rozworu przepuklinę (występ żołądka do góry w klatce piersiowej). Chociaż warunek nie musi zagrażać życiu, może to przynieść karierę wokalną do zadyszki, jeśli nie są odpowiednio traktowane.

Jak Śpiew Works

Generacja pedagogów muzycznych nieprawdziwe fizjologii śpiewu, mówiąc, że człowiek śpiewa "z przepony." To jest błędne, gdyż membrana nie jest to, co kontroluje pobór i odrzut powietrza. Co właściwie się dzieje, że mięśnie brzucha relaks podczas inhalacji. Kiedy powietrze wpada do płuc, aby zneutralizować różnicę ciśnień, która jest tworzona, międzyżebrowe mięśnie klatki piersiowej rozszerzyć, a zawyżone tkanki płuc naciśnij na membranę i mięśni brzucha. Gdy piosenkarka wydycha, mięśnie brzucha angażują naturalnie, naciskając membranę się i powietrze z płuc. Dobre śpiewacy próbują pozwolić mięśni brzucha relaks całkowicie podczas wdychania tak przez mięśnie międzyżebrowe może wyjść jak to możliwe, tak, że więcej sprężonego powietrza może być stosowany do płuc. Membrana faktycznie robi bardzo niewiele, aby pomóc śpiew.

Przepuklina rozworu przełykowego, co jest

W organizmie każdego człowieka, esophogus (rurka żywności) przechodzi przez membranę. Zwykle większość żołądka poniżej tego punktu. W rozworowa jednak część żołądka jest popychany do góry i nad na lewą stronę membrany.

Śpiew przepukliny rozworu przełykowego i

Bo śpiewacy nie używać przepony naprawdę śpiewać, niektórzy śpiewacy z łagodnymi przepuklin rozworu nawet nie wiedzą, że mają. Jednak przepukliny rozworu przełykowego może powodować problemy z bólem i refluksu żołądkowego. Śpiew ten sposób może być bolesne, jak tkanki wokół przepukliny są kompresowane przez ruchy związane z wdechu i wydechu. Refluks może uszkodzić struny głosowe, czy to jest złe i mało spójne. Nadmierne ciśnienie wokół przepukliny (śpiewacy pracy mięśni i tkanek płuc, klatki piersiowej i brzucha trudno) przepukliny może pogorszyć i spowodować, że w niektórych przypadkach pogorszyć, choć w łagodnych przypadkach śpiewających rzeczywiście może wzmacniać strukturę membrany wystarczającej do stabilizacji przepukliny. Jeden sławny piosenkarz, który doświadczył tych objawów powodu przepukliny rozworu przełykowego jest Chester Bennington z Linkin Park, który musiał odwołać koncerty. Tak więc, chociaż śpiewa z rozworowa może być możliwe, ale nie jest to zalecane.

Leczenie

Większość przepuklin rozworu przełykowego są bardzo łagodne i nie wymagają żadnego leczenia, z wyjątkiem tego, co jest stosowany w leczeniu refluksu kwasu. Jeśli rozworu przepukliny jest duża, jednak to operacja może być potrzebne w celu skorygowania problemu. Operacja zasadniczo obejmuje popychanie części żołądka, który został popchnięty do góry diagramu z powrotem do położenia, a następnie zamknięcie przepukliny.

Objawy

Najczęstsze objawy przepukliny rozworu kwasu refluks, to dyskomfort i nudności lub wymioty. Piosenkarze może tych objawów za pomocą leków, modyfikacji diety, i pozostając w pozycji pionowej po jedzeniu.

Jak wybrać najlepszy moczenie Alarm

Bed alarmy zwilżające mogą być kluczowe narzędzia do przełamania cyklu moczenie dla starszych dzieci. Różne rodzaje mogą pracować najlepiej przy różnych rodzajów podkładów. Jak spróbować znaleźć moczenie nocne alarm dla swojego dziecka, należy wziąć pod uwagę wielkość moczenie pacjenta, jak mocno śpią (jak głośno będzie alarm musi być?) I komfort pacjenta, od niektórych alarmów moczenie nocne może być ciężki lub nieporęczny lub trudny do prawidłowego mocowania.

Instrukcje

Zdecyduj, jaki rodzaj moczenie alarmu jest odpowiednie dla Twojego dziecka i okoliczności. Trzy główne rodzaje moczenie nocne alarmy są dostępne obecnie. Z alarmem pad, pad z czujnikiem spoczywa pod dziecko. To może nie być najlepszy dla alarmu moczenie wilgotność niespokojnych podkładów, bo może nie wywoła alarm, jeśli toczą się pad. Są alarmy moczenie bezprzewodowych, w których czujnik zwykle przywiązuje do bielizny dziecka i monitor gaśnie z daleka. Istnieje stylu moczenie przewodowa alarmy, w którym czujnik jest przymocowane do specjalnego bielizny lub w ich bielizny i alarmowy może być przymocowany do kołnierza ich nocną lub piżamę. Te powinny być lekkie i powinny zapewnić wystarczającą przewód dla dziecka do poruszania się.

Wokół teraz, trzeba mieć dobry pomysł, który moczenie stylu alarmu jest najlepsze dla Twojej sytuacji. Teraz należy zbadać dźwięki alarmów i możliwości. Niektóre czujniki drgania jak również wytworzenia dźwięku. To może pomóc w dalszej obróbce, umożliwiając dziecko w odpowiedzi na drgania, pozwalając na resztę snu domu niezakłócony. Niektóre alarmy są z impulsów, które zmieniają odcienie, więc dziecko nie będzie przyzwyczaić się do dźwięku alarmu i spróbować zignorować, kiedy śpi mocno. Niektóre alarmy mają zmienne poziomy dźwięku tak, że później, gdy dziecko rozwija się w łóżku leczenia zwilżania Alarm dolny poziom alarmu mogą być używane. Tylko ty możesz zdecydować, które z tych cech jeśli zamierzamy podjąć najlepszą moczenie alarm dla domowników i dla dziecka.

najlepsze łóżko zwilżania alarm dla domu i Twojej sytuacji będzie jeden, który łączy w sobie wszystkie funkcje, które zostały uznane za istotne ze stylem czujesz będzie najbardziej odpowiadał dom i dziecko, i jest niedrogi. Czasami (nie często) być może trzeba rezygnować z funkcji, aby uzyskać najbardziej istotną cechę lub styl. Jedną z pozycji, aby sprawdzić w jest dostępna gwarancja. Najlepszy alarm moczenie będzie również dobrą solidną gwarancję około jednego roku jego kopię zapasową.

Wskazówki

  • Wybierając najlepszy alarm moczenie nocne, ważne jest, aby mieć świadomość, że choć u niektórych pacjentów może pokazać wyniki w tygodniach, niektóre trwać nawet do trzech miesięcy leczenia, nawet najlepsze łóżko zwilżania alarm.

Przyczyny neurologiczne na nietrzymanie moczu

Nietrzymanie moczu jest spowodowane różnymi chorobami neurologicznymi. Choroby i warunki, które wpływają na mózg i centralny układ nerwowy może spowodować spadek zdolności poznawczych i utratę kontroli nad mięśniami, powodując nietrzymanie moczu.

Definicja

Nietrzymanie moczu lub nietrzymanie moczu, oznacza niezdolność do kontrolowania wydalania moczu z pęcherza moczowego. Stany neurologiczne mogą powodować nietrzymanie moczu, przerywając połączenie pomiędzy nerwów i dróg oddechowych.

Warunki

Zaburzenia neurologiczne, które mogą powodować nietrzymanie moczu obejmują stwardnienie rozsiane, chorobę Parkinsona, chorobę Alzheimera i udaru.

Rodzaje

Według Merck.com, nietrzymanie moczu z zaburzeniami neurologicznymi jest znany jako moczu funkcjonalnej. Inne rodzaje pęcherza moczu to nietrzymanie moczu, wysiłkowe nietrzymanie moczu i nietrzymania moczu z przepełnienia.

Świadomość

Choroba Alzheimera lub udar może spowodować nietrzymanie moczu, jak pacjenci z takimi zaburzeniami neurologicznymi może stracić świadomość potrzeby oddania moczu lub nie być w stanie zlokalizować toaletę.

Mięśnie

Pacjenci z chorobą Parkinsona i stwardnienie rozsiane mogą wystąpić nietrzymanie moczu z powodu braku koordynacji mięśniowej i siły spowodowane przez ich choroby. Mięśnie zwieracza może być zbyt słabe lub nie reagują na kontrolowanie uwalniania moczu.

Fakty na temat ALS

ALS Związek opisano stwardnienie zanikowe boczne (ALS), jak choroby neurodegeneracyjne, które oddziałuje na górne i dolne neutronów powodując zwyrodnienie mózgu i rdzenia kręgowego. Nazywana jest również chorobą Lou Gehriga, po słynnej piłkarz.

Objawy

Objawy ALS obejmują osłabienie mięśni i skurcze kończyn, trudności w oddychaniu i połykaniu, lub wadliwość stosowania czyichś rękach i nogach.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Według Narodowego Instytutu Chorób Neurologicznych i skok (NINDS), najbardziej zabieg łagodzi objawy i poprawia jakość życia. FDA zatwierdziła lek Riluzol, używane, aby pomóc pacjentom, którzy mają trudności z połykaniem.

Rozmiar

Co najmniej 30.000 cierpi na ALS w Stanach Zjednoczonych każdego roku. To zwykle uderza ludzi w wieku od 40 do 70 lat.

Rozważania

Dla większości pacjentów ALS jest chorobą terminalną, a średni czas przeżycia od trzech do pięciu lat. Niektórzy ludzie żyją dłużej, a w niewielkiej liczbie przypadków, ludzie idą do umorzenia.

Znani Krawaty

Oprócz baseball wielkim Lou Gehriga, innych znanych osób dotkniętych ALS to bokser Ezzard Charles, Charles Mingus muzyk jazzowy i twórca Ulica Sezamkowa Jon Stone.

Co zrobić, gdy Skolioza jest coraz gorzej po zabiegu

Kiedy dziecko zdiagnozowano skoliozę, będzie ona musiała zobaczyć jej lekarza dwa razy w roku, aby upewnić się, że jej stan nie pogorszy. Jeśli tak, to należy wziąć pod uwagę możliwość, że będzie ona nosić szynę na kilka lat lub poddać operacji kręgosłupa.

Jak diagnozuje się skoliozy

Rozpoznanie skoliozy jest wtedy, gdy lekarz patrzy na żebra dziecka i plecy. Jeżeli żebra są nierówne, z jednej strony klatki piersiowej wyższą niż inne, lekarz będzie zamówić rentgenowski tak potrafi zmierzyć stopień krzywizny. Skolioza jest uważane za gorsze dziecko, które wciąż rośnie, ponieważ krzywizna będzie jeszcze gorzej, jak ona rośnie.

Jak Skolioza leczyć?

Łagodne skolioza generalnie nie wymaga leczenia. W celu upewnienia się, skolioza dziecka pozostaje łagodny, będzie ona musiała zobaczyć swojego lekarza co cztery do sześciu miesięcy.
Jeśli skolioza dziecka nie pogorszy się, lekarz może przepisać klamrach, że będzie ona nosić dopóki nie przestał rosnąć. Jeśli klamra nie pomaga i stopień krzywizny rośnie, lekarz pediatra może zdecydować się na operację korekty krzywizny.
Skolioza może być trudne rozpoznanie dla dziecka żyć. Noszenie klamrach i poddawanych operacji kręgosłupa umieści obciążenie dziecka. Ona musi się z emocjonalnego wsparcia w celu uzyskania przez leczenie.

Chirurgia

Lekarz pediatra może doradzić operację dla dziecka, jeśli jej skrzywienie kręgosłupa jest wyższa niż 45 stopni, jeśli ona wciąż rośnie i utrzymać krzywiznę z coraz gorzej.
Chirurg może usunąć stabilizować i bezpiecznika lub przyłączyć jeden lub kilka kręgów w celu utrzymania krzywiznę z pogłębieniem.
Inną formą zabiegu wykorzystuje implanty, które są umieszczone na grzbiecie, aby utrzymać go prosto i prawidłowo ustawione. Należy omówić wszystkie opcje z lekarzem pediatrą, ponieważ trzeba będzie myśleć o różnych kwestiach, takich jak rozwój dziecka, korzyści i ryzyko związane z operacją i szanse Twojego dziecka przeżywania innego krzywiznę jak ona dorasta.

Jak wielu Amerykanów Konfiskaty?

Według dr John Chang, zajęcia charakteryzuje się nagłe zmiany w świadomości i zachowań spowodowanych przez nieprawidłową aktywność mózgu. Drgawki są spowodowane przez nagły wzrost aktywności elektrycznej w mózgu. Wiele napady są pojedyncze wydarzenia i nie powtórzy, ale napady wielokrotnie doświadczają może nastąpić bez dostrzegalnego powodu. Doświadcza powtarzających napadów --- czy przyczyną jest zdefiniowana lub nie --- jest uważany padaczki. Doświadcza jednego zajęcia, jednak nie oznacza to, człowiek jest epilepsję.

Fakty

Wiele osób może wystąpić napad w pewnych okolicznościach. Według Epilepsy Foundation, prawie 10 procent Amerykanów ma zajęcia w pewnym momencie w ich życiu, i mogą wystąpić w każdym wieku. Powiedział, że jest to również okazało się, że dzieci są bardziej prawdopodobne niż inne grupy przeżyć atak. Padaczka Fundacja informuje, że 300 tysięcy ludzi ich pierwszy drgawki --- lub zajęcia --- każdego roku, z 120 tysięcy tych osób poniżej 18 roku życia pomiędzy 75,000 a 100,000 tych, którzy doświadczają ich pierwsze zajęcia są w wieku poniżej pięciu lat , a najbardziej prawdopodobną przyczyną jest gorączka. Około 200.000 przypadków padaczki lub wielokrotnych napadów, rozpoznaje się każdego roku, z najwyższym poziomem zachorowalności dla tych w wieku do lat dwóch, a w wieku powyżej 65 lat.

Rodzaje

Chociaż istnieje wiele różnych rodzajów napadów, wszystkie z nich są zazwyczaj klasyfikowane jako albo napady częściowe lub uogólnione napady padaczkowe. Napady częściowe charakteryzują się nieprawidłową aktywnością w określonych częściach mózgu, która pojawia się u dorosłych niż u dzieci. Został zgłoszony przez Narodowy Instytut Chorób Neurologicznych i Strokes, że 60 procent pacjentów z padaczką napadów częściowych doświadczenia.

Istnieją dwa główne rodzaje napadami --- proste i złożone. Podczas prostych napadów, nie ma utraty przytomności. Podczas napadów częściowych złożonych, to jest widoczne zmiany i utrata przytomności. Uogólnionych są drgawki, które dotyczą obu stronach mózgu i są uważane za bardziej surowe niż napadów częściowych. Istnieje wiele różnych rodzajów napadów uogólnionych, w tym napadów nieświadomości, napady toniczno-kloniczne, napady atonicznych i mioklonicznych, między innymi.

Efekty

Obszar mózgu, który jest dotknięte zajęcia traci zdolność do prawidłowego funkcjonowania i zamiast najprawdopodobniej reagować w sposób niekontrolowany. Na przykład, jeżeli obszar mózgu, który kontroluje swoje nogi ma zajęcie, Twoje nogi będą trząść niekontrolowanie. Jeśli, z drugiej strony, napadów wpływa cały mózg, cały korpus może drgać w sposób niekontrolowany. W zależności od rodzaju napadu osoba reaguje inaczej. Na przykład, niektóre drgawki można prowadzić w niczym więcej niż rzucający i brak reakcji. Technicznie każdy funkcją mózgu --- zapach, zapach, emocje lub wizji --- można indywidualnie dotknięte zajęcia, ale każdy nie zawsze będą dotyczyć.

Zapobieganie / Rozwiązanie

W większości przypadków, jeśli osoba doświadcza samotne zajęcie, że nie trzeba się na leczenie. Jeżeli jednak cierpi powtarzających drgawek, musi być leczenia padaczki. Leczenie w dużej mierze zależy od przyczyny napadów danej osoby; czasami polega na przeprowadzeniu zabiegu na powierzchni mózgu, podczas gdy w innych przypadkach wymaga przyjmowania leków dziennie. Ci, rozpoznano padaczkę lub innych zaburzeń napadowych najprawdopodobniej będzie przepisano leki przeciwdrgawkowe, które zapewnią, komórki nerwowe w mózgu wypalania w nieprawidłowy sposób. Jeśli lek jest regularnie, może pomóc kontrolować napady.

Rozważania

W większości przypadków przyczyną napadu wiadomo, co powoduje drgawki bardzo trudno zapobiec. Środki powinny zostać podjęte, aby uniknąć obrażeń głowy, co powoduje drgawki. Noszenie kasku podczas jazdy na rowerze lub innych aktywności fizycznej jest doskonałym pomysłem. Osoby powinny także unikać pijaństwa lub biorąc narkotyki, z których oba mogą powodować drgawki.