Digidexo.com

Sztuczną inseminacja kobiet

Jak jest sztuczna inseminacja Wykonywane?

Wprowadzenie

Sztuczne zapłodnienie jest procedura, gdzie płodność plemników jest skierowany umieszczone w drogach rodnych samicy. Tak naprawdę są trzy rodzaje sztucznego zapłodnienia; dopochwowe, intracervical i intratubal zapłodnienie. W tym artykule dowiemy się o wszystkich trzech i jak są one wykonywane.

Inseminacja dopochwowa

Najmniej stosowaną metodą sztucznego zapłodnienia jest dopochwowo zapłodnienie lub IVI. Ta forma obejmuje umieszczenie plemników bezpośrednio do pochwy w pobliżu szyjki. Mimo, że można to zrobić w klinice płodności, IVI jest zwykle wykonywane przez dwoje w zaciszu własnego domu.
Ta metoda jest zalecana jedynie wówczas, gdy para jest pojmowania spowodowane trudnościami wytrysk. IVI jest tylko bardzo skuteczne, jeśli kobieta jest płodna i owulacja regularnie. Procedura ta jest wykonywana przez ekstrakcję przez nasienie płodności lekarza i przechowywano w sterylnej strzykawki. Para następnie strzykawkę do domu i włożyć ją do końca, wewnątrz pochwy kobiety, dopóki jest blisko szyjki macicy. Nasienie jest wtryskiwany przez szyjkę.

Koszt procedury IVI może wynosić aż do 500 $. Wskaźnik powodzenia tej procedury wynosi 10 do 30 procent.

Intracervical Inseminacja

Intracervical inseminacji lub ICI, uważany jest za nieinwazyjne i bezbolesne. W przeciwieństwie do IVI, że odbywa się tylko w klinice płodności. Próbka spermy zbiera się i umieszcza bezpośrednio lekarz wewnątrz szyjki tak, że jest w stanie przemieszczać się w macicy i jajowodów. W trakcie procedury, pochwy kobiety odbywa otwarte z wziernikiem. Po szyjki macicy jest narażona, cewnika wewnątrz szyjki macicy. Przymocowany do cewnika jest strzykawka zawierająca próbkę plemników; Nasienie przepływa przez cewnik i bezpośrednio do szyjki. Plemnika wycieka przez umieszczenie gąbką szyjki.

ICI jest pierwszy sposób, że para będzie prawdopodobnie spróbować po nieudanych próbach wyobrazić na własną rękę. Jest to preferowana metoda, ponieważ trwa tylko 10 minut i kosztuje około 300 dolarów. Wskaźnik sukcesu wynosi 10 procent, ale może być zwiększony do 30 procent z licznymi procedurami na cykl.

Intratubal Inseminacja

Intratubal Inseminacja (ITI) jest mniej powszechne niż ICI, ale częściej używany niż IVI. Jest to najdroższy i inwazyjna forma sztucznego zapłodnienia. Pary, które zdecydują ITI mają problemy z zajściem w ciążę z ICI i chcesz przejść do następnego poziomu. Kobiety, które mają trudności owulacji są także kandydaci do ITI.
ITI polega na umieszczeniu próbki plemników bezpośrednio jajowodów. Wykonywany jest jeden z dwóch sposobów. Jednym ze sposobów jest użycie tej samej metody, katedra, która jest używana z procedurą ICI. Innym sposobem jest poprzez chirurgii laparoskopowej znaleźć jajowody. Jeśli operacja jest wykonywana, kamera jest umieszczona w malutkiej nacięcie w brzuchu. Aparat jest używany, aby znaleźć jajowody. Nie dodaje się próbkę nasienia.

Koszt ITI ponad $ 1000, w zależności od stosowanej metody. Sukcesu okazał się wynosić od 5 do 30 procent, lecz niektóre twierdzą, że jest znacznie większa.

Co zrobić, jeśli nie mogę zajść w ciążę?

Uzyskanie ciąży wydaje się, że powinna być najprostszym, najbardziej naturalna rzecz na świecie --- ale to nie zawsze jest prawdą. Według AmericanFertility.com, około 6 milionów Amerykanów pary spełnia definicji niepłodne, to znaczy, nie są w stanie pojąć po uprawiania dokładnego współżycia przez okres 12 miesięcy lub więcej. Szczęśliwie, istnieje wiele alternatyw dla par bezpłodnych.

Ginekolog

Jeżeli jesteś pewien, że zajmowały się niezabezpieczonym stosunku w odpowiednim czasie miesiąca przez 12 miesięcy (lub sześć miesięcy, jeśli masz 35 lat lub więcej), porozmawiać z ginekologiem o swoich wysiłkach. Większość ginekologów może zrobić wstępną ocenę swojej płodności, i zidentyfikować problemy, które pojawiają się. Typowa obróbka wstępna obejmuje badanie lekarskie; badania krwi, które oceniają swój poziom hormonów, gruczołowej funkcję i rezerwy jajników (liczbę jaj pozostałych w jajnikach); i analiza nasienia. Jeżeli jest to uzasadnione, może również zostać poproszony do poddania procedurze zwanej hysterosalpingogram (HSG), która będzie określić, czy jajowody są zablokowane. Jeśli cierpisz na bolesne okresy, może także musiał przejść procedurę nazywa się laparoskopię, która zdecyduje, czy pacjent cierpi na endometriozę --- warunek, który powoduje bezpłodność.

Reprodukcyjnego Endocrindologist

Jeśli Twój ginekolog nie jest w stanie pomóc Ci w ciąży, może ona skierować do endokrynologa Rozrodu (ponownie). RE jest lekarz, który specjalizuje się w leczeniu niepłodności i reprodukcyjnego, a może administrować agresywne zabiegi płodności. RE może poprosić cię do podjęcia dodatkowych badań i usiąść z tobą sformułować planuje zajść w ciążę, w zależności od wyników tych badań. Zazwyczaj RE oferuje zabiegi z płodnością, takich jak sztuczna inseminacja, hiperstymulacji jajników, wewnątrzmacicznego inseminacji lub zapłodnienia in vitro. Możesz również być poproszony o rozważenie przy użyciu jaj lub dawcy nasienia dawcy.

Rodzina nietradycyjnych

Jeśli próbowałeś się zajść w ciążę z pomocą lekarza ginekologa lub ponownie lub zdecydowali, że leczenie niepłodności nie są dla ciebie, może warto rozważyć niecodzienne drogę do posiadania rodziny, na przykład poprzez przyjęcie lub rodzinie zastępczej. Adopting.org daje podstawowe informacje o przyjęciu krajowego i rainbowkids.com oferuje bogactwo informacji na temat adopcji międzynarodowej.

Plusy Human sztuczne zapłodnienie

Sztuczne zapłodnienie oferuje wiele korzyści dla tych wyboru tej metody na dziecko. Istnieje mnóstwo opcji związanych z procedurą, z których wszystkie prowadzą jakieś plusy. Zanim zdecydują się użyć sztucznego zapłodnienia jako sposób na początku lub dodanie do swojej rodziny, trzeba wiedzieć, co wybory przed sobą, i jak każdy może być korzystne.

Samotnego wychowywania dziecka

Sztuczne zapłodnienie nie jest zarezerwowana wyłącznie dla niepłodnych par. Zapewnia również sposób na samotne kobiety do zajścia w ciążę, i dla pojedynczych ludzi, aby mieć dziecko przez macierzyństwa zastępczego. Ponadto, procedura ta jest coraz bardziej popularną opcją dla par lesbijek i gejów, którzy chcieliby założyć rodzinę, jak również.

Wysoki Sukces ceny

Istnieją dwie metody sztucznego zapłodnienia, z których oba mają wysoką skuteczność. Pierwszym z nich jest intracervical inseminacji proces, w którym plemników jest wprowadzany bezpośrednio do szyjki. Jak to się dzieje z naturalnego współżycia, a następnie przemieszcza się w kierunku macicy w poszukiwaniu jaj.
Druga metoda wewnątrzmacicznej inseminacji w którym plemników umieszcza się w macicy, z pominięciem szyjki. To zwiększa szansę na zapłodnienie jak plemnik nie musi podróżować przez czasem nieprzyjaznym środowisku szyjki macicy.
Inną znaczącą zaletą tych metod jest to, że są one mniejsze niż w przypadku innych inwazyjnych procedur, takich jak zapłodnienie in vitro (IVF).

Koszt

Inną korzyścią wynikającą z inseminacji jest koszt. Jest to o wiele bardziej przystępne niż innych procedur płodności, aw niektórych przypadkach, ubezpieczenia pomoże pokryć koszty postępowania. Średnio jeden cykl IVF kosztuje 8158 dolar, przeciw $ 865, średni koszt jednego cyklu sztucznego zapłodnienia.

Anonimowy Darczyńcy

Korzystanie z dawcy z banku spermy jest szczególnie atrakcyjne dla kobiet, które chcą, aby upewnić się, że dawca nie ma interesu w życiu dziecka. Dawcy są zwykle anonimowe, a ich nasienie jest ekranowany w celu zapewnienia, że ​​są one męski i zdrowy. Kobiety są podane informacje na temat dawców, zanim otrzymają spermy. Ten zawiera szczegółowe informacje na temat włosów i kolor oczu, wzrostu i masy ciała, rysy twarzy, a czasem informacje na temat ich temperament i religii. Raz kobieta jest zainteresowana dawcy spermy jest zakupione i przygotowane do zapłodnienia. Kobieta może przejść bez obaw, wiedząc, że dawca podpisał dala praw rodzicielskich w momencie oddawania.

Znane Darczyńcy

Korzystanie kogo znasz jako dawcy może mieć swoje zalety, jak również. Niektóre kobiety decydują się skorzystać z nasienia od bliskiego przyjaciela, lub prowadzić rozmowy z zainteresowanymi ludźmi, aby znaleźć odpowiedniego dawcę spermy. To daje im możliwość zdobycia większej wiedzy o osobowości darczyńców i historii rodziny. Mogą zażądać bardziej szczegółowego wywiadu i poprosić ich dokumentacji medycznej. Mogą również poprosić, że dawca jest pod kątem wszelkich nieprawidłowości zdrowotnych, które mogą być genetyczne. Ponadto, za pomocą kogoś, kogo znasz może im zaoszczędzić pieniądze - zamiast płacić za spermy z banku spermy, będą musieli jedynie zapłacić za koszt inseminacji w klinice.

Korzyści z sztucznej inseminacji

Sztuczne zapłodnienie oferuje korzyści dla osób, które chcą mieć dziecko, ale nie może pojąć dla jednej lub innego powodu. Przede wszystkim sztuczne zapłodnienie oferuje niepłodnych par szansę założenia rodziny. Kobiety, które decydują się na pozostanie wolny, ale chcą mieć dziecko też użyć sztucznego zapłodnienia, aby zajść w ciążę.
Istnieją dwa różne rodzaje procedur stosowanych w trakcie sztucznego zapłodnienia. Pierwsza polega na wprowadzeniu nasienia bezpośrednio do macicy (intracervical inseminacja lub ICI) i najbardziej przypomina naturalny stosunek; to dlatego, że wciąż trzeba plemników do macicy podróżować na własną rękę do nawożenia nastąpić. Druga procedura polega na wprowadzeniu nasienia bezpośrednio do macicy (inseminacja domaciczna lub IUI), co zwiększa szansę na zapłodnienie, ponieważ plemniki nie muszą podróżować do macicy na własną rękę.

Koszt

W porównaniu do innych procedur płodności, takich jak zapłodnienie in vitro (IVF), sztuczne zapłodnienie jest stosunkowo tanie. Krajowe Stowarzyszenie niepłodności (patrz Literatura) poinformował, że średni koszt jednego cyklu zapłodnienia in vitro jest 8,158 dolarów - choć inne szacunki uruchomić znacznie wyższy - i na jednym cyklu sztucznego zapłodnienia, 865 dolarów. Niektóre firmy ubezpieczeniowe pokryje część kosztów.

Skutki uboczne

Sztuczne zapłodnienie jest mniej inwazyjna niż innych metod leczenia niepłodności i ma mniej skutków ubocznych. Czasami leki są przepisywane na płodność kobiety, mężczyzny, lub obu, ale nie zawsze. Procedura jest bezbolesna.

Opcje

Najczęściej małżonkowie będą korzystać męża plemników do inseminacji, ale jeśli zdrowie lub są problemy z płodności mężczyzny lub kobiety, która chce mieć dziecko, nie mają partnera, osoby mogą wybrać się do banku spermy. Ekran swoje banki nasienia dawców starannie i darczyńcy podpisać formy prawne i zrzeczenia się wszelkich praw rodzicielskich. Często kobiety lub pary mogą wybrać dawcy na podstawie cech fizycznych, zdrowia, a nawet temperament i religii.
Inną opcją oferowaną przez sztuczne zapłodnienie jest wykorzystanie jaj darczyńców, jeśli kobieta nie może produkować zdrowych jaj na własną rękę.

Najbliżej Natural

Sztuczne zapłodnienie pozwala na naturalne zapłodnienie odbędzie się w organizmie. Aspekt ten odwołuje się do par, które chcą stworzyć dziecku w sposób najbliżej tradycyjnego stosunku.

Badania przesiewowe

Niezależnie od tego, czy stosuje się plemników do sztucznej inseminacji pochodzi małżonka, bank spermy lub innego dawcy, zawsze przemyto i badano przed zapłodnieniem, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo przeniesienia ewentualnych defektów genetycznych dla dziecka.

Korzyści z Human sztuczne zapłodnienie

Istnieje kilka powodów, ludzki sztucznej inseminacji jest korzystne dla tych, którzy zdecydowali się ich metody zapłodnienia. Choć wielu może zobaczyć go w ostateczności do posiadania rodziny, wręcz przeciwnie. Z liczby płodności procedur dostępnych dla tych, którzy pragną rodzinę, sztuczne zapłodnienie może być tylko opcja, która najlepiej spełnia ich potrzeby.

Rodzicielstwo

Sztuczne zapłodnienie jest nie tylko korzystne dla niepłodnych par, ale stało się również coraz bardziej popularna metoda dla samotnych kobiet, które chcą mieć dziecko, mimo że chcą pozostać wolny. Jest to również dobre rozwiązanie dla pojedynczych ludzi w poszukiwaniu zastępczego i oferuje parom gejowskim i lesbijskim możliwość posiadania dziecka bez przyjęcia.

Koszt

Koszt jest ważnym czynnikiem, jeśli chodzi o jakiekolwiek procedury płodności. Sztuczne zapłodnienie jest o wiele bardziej przystępne niż inne procedury, a w niektórych przypadkach ubezpieczenie pokryje część lub całość kosztów. Średni koszt inseminacji to $ 953, podczas gdy średni koszt jednego cyklu zapłodnienia in vitro dla osób bez ubezpieczenia jest 7071 dolar.

Wybór anonimowości

Jeśli kobieta woli nie wiedzieć, ojca jej dziecka osobiście, ma możliwość korzystania z banku spermy i ciesząc się pełną anonimowość. W większości przypadków, ludzie darować anonimowo i są zobowiązane do podpisania z dala ich praw rodzicielskich do dziecka, które mogą być stworzone z ich oddawania. Przed zakupem spermy, kobiety są podane podstawowe informacje genetyczne dotyczące dawcy, takie jak kolor włosów i oczu, wzrostu i masy ciała, a w niektórych przypadkach, religii. Jeśli podoba się informacje, mogą zakupić plemniki i kontynuować proces inseminacji, zabezpieczyć wiedzy został przetestowany dla męskości i że jest zdrowy.

Wybór Wiedzy

Niektóre kobiety wybrać poznać ich dawcy, a czasem zdecydować się na stosowanie bliskiego przyjaciela. W niektórych przypadkach, ich przesłuchać ludzi, którzy mogą być zainteresowani w pomaganiu im. To daje im możliwość poznania dawcy na bardziej osobistym poziomie i zdobyć większą wiedzę o nich jako osoby, jak i historii rodziny. Podczas wywiadu, kobieta może zwrócić się do szczegółowej historii medycznej, zażądać, aby zobaczyć dokumentację medyczną, i zapytać człowieka badania na wszelkich genetycznych nieprawidłowości, które mogą mieć wpływ na dziecko. Metoda ta oszczędza im też pieniądze - zamiast zakupu ich nasienia, tylko trzeba płacić za koszt zapłodnienia.

Skutecznych metod

Istnieją dwie metody wykorzystywane do sztucznego unasienniania, z których oba mają wysoką skuteczność. Pierwszym z nich jest intracervical inseminacji sposób, w którym są wstawiane plemników do szyjki macicy i następnie do macicy, tak jak byłoby w czasie naturalnej stosunku. Drugi zwany wewnątrzmacicznego inseminacji, sposób, w którym są wstawiane bezpośrednio spermy do jamy macicy, z pominięciem szyjki całkowicie. Bo plemniki nie muszą podróżować, aby znaleźć jajka, szanse zapłodnienia podejmowania miejscu są zwiększone, gdy ta metoda jest stosowana. Niezależnie od tego, jaka metoda zostanie wybrany, ważne jest mniej inwazyjnych procedur niż zapłodnienia in vitro.

MS Objawy u kobiet

Stwardnienie rozsiane jest choroba, która występuje najczęściej u kobiet. Objawy zwykle zaczynają już po 20 roku życia, a przed ukończeniem 40. Stwardnienie rozsiane jest chorobą, która występuje, gdy własny układ odpornościowy atakuje osłonkę nerwów, który przerywa normalną komunikację między nerwów i mózgu. Objawy stwardnienia rozsianego różnią się w zależności od nerwów wpływa he choroby. Objawy mogą wystąpić sporadycznie lub stale. W najcięższych przypadkach, stwardnienie rozsiane może powodować niezdolność chodzić ani mówić.

Objawy kończyn

Stwardnienie rozsiane może mieć wpływ na jedną lub więcej niż jedną z kończyn kobiety. Na ogół, dotyczy jednej stronie ciała w czasie lub może jedynie mieć wpływ na nogi. Ręce i nogi mogą stać się odrętwiały i słaby z powodu uszkodzenia nerwów.

Problemy z widzeniem

Stwardnienie rozsiane może mieć wpływ na widzenie. Utrata wzroku, a nawet ślepota może wystąpić w jednym lub obu oczach. Ponadto, niektóre mogą wystąpić podwójne widzenie lub niewyraźne widzenie. Kobiety ze stwardnieniem rozsianym mogą również odczuwać ból, gdy oczy przenieść.

Mrowienie

Kobiet dotkniętych stwardnieniem rozsianym mogą wystąpić mrowienie w różnych częściach ciała. To mrowienie może poczuć się jak uczucie szpilki-i-igieł i może towarzyszyć ból. Ponadto, mogą czuć się uczucie porażenia prądem elektrycznym podczas poruszania głową w pewien sposób.

Objawy ruchowe

Ruch i równowaga może zostać zakłócone. Trmoes mogą występować sporadycznie. Ponadto, kobiety z stwardnieniem rozsianym mogą czuć się coraz bardziej skoordynowane w czasie, a ich chód może stać się coraz bardziej niepewnie.

Inne problemy

Kobiety z stwardnieniem rozsianym często doświadczają niezwykłego zmęczenia. Mogą one również mieć epizody niewyjaśnione zawroty głowy. Mogą też mieć trudności z myśleniem i przypominając wspomnienia. Niektóre kobiety mogą także rozwijać dysfunkcji pęcherza moczowego i jelit i równowagi emocjonalnej. Rzadko, u niektórych kobiet rozwijają się zaburzenia połykania, drgawki, utrata słuchu i problemy z oddychaniem.

Metody antykoncepcji dla kobiet

Ponieważ kobiety mają zdolność do zajścia w ciążę, spoczywa na ogół na nich wziąć odpowiedzialność za kontrolę urodzeń. Istnieje wiele więcej opcji w antykoncepcji dla kobiet, w przeciwieństwie do mężczyzn, a może jest jeden, który jest dla każdej kobiety.

Hormonalna Antykoncepcja

Zmiana cyklu menstruacyjnego przez użycie hormonów obcych jest popularną metodę antykoncepcji kobiet, które wykorzystać. Pigułki antykoncepcyjne są stosowane od wielu lat z dość wysoką i przewidywalną skutecznością. Ostatnio, plastry hormonalne, zastrzyki i szyjki macicy, które uwalniają hormony pierścienie zyskały na popularności z tego prostego powodu, że nie są pigułki, które mają być podjęte na dobę. Skuteczność tych metod antykoncepcji jest zazwyczaj powyżej 92 procent.

Metoda rytm

Metoda rytm wymaga dobrego zrozumienia kobiecego cyklu menstruacyjnego. Zazwyczaj kobieta ovulates 14 dnia cyklu menstruacyjnego. Tak więc stosunek w ciągu jednego lub dwóch dni po obu stronach owulacji zagrożenia ciąży. Ten rodzaj antykoncepcji działa tylko dobrze dla kobiet z cyklem menstruacyjnym, które są przewidywalne (niezależnie od tego, czy są 28 dni długie, czy nie). Jest wskaźnik awaryjności 25 procent związany z tej formy kontroli urodzeń, ale kobiety z przewidywalne cykle miesiączkowe mają mniej awarii.

Podwiązanie jajowodów

Podwiązanie jajowodów kiedy jajowody są oddzielone, co zapobiega jajo spełnienia plemników tam i zapłodnienia. Opcja ta staje się coraz mniej popularne, jak inne opcje stają się dostępne. Podwiązanie jajowodów należy wykonać chirurgicznie, a wiele kobiet, które cięć cesarskich wybrać te, bo jajowody są narażone i mogą być łatwo powiązane się tuż po urodzeniu dziecka.

Urządzenia wewnątrzmaciczne

Urządzenia są urządzeniami, które są wprowadzane do jamy macicy. Niektóre z nich zawierają substancje, które zabijają plemniki, a niektóre z nich po prostu uniemożliwić implantację embrionu (i tak nie zapobiegają koncepcji). Są one o 99 procent skuteczne i prawie zawsze można usunąć, jeśli chcesz zajść w ciążę.

Czapki szyjki macicy

Membrany są kubki, które są włożone i pasują na szyjkę macicy, blokując otwarcie macicy. Zapobiega to przedostawaniu się plemników do macicy i podróży w stronę jaja. Wskaźnik sukcesu jest około 84 procent z membranami.

Plemnikobójczych

Plemnikobójczych są produkty, które wchodzą w żelu lub pianki i zabijają plemniki w kontakcie. Jeśli stosowane same, plemnikobójczych marginalnie skuteczna (około awaryjność 30 procent), jednak na ogół stosuje się w połączeniu z inną formę antykoncepcji zwiększyć skuteczność każdego z nich.

Abstynencja

Abstynencja jest jedyną formą antykoncepcji, która jest w 100 procentach skuteczne. Jest to również jedyna forma kontroli urodzeń dostępnych dla kobiet, która chroni również przed przenoszeniem chorób przenoszonych drogą płciową.

Opcje kontroli urodzeń dla kobiet po 40

Jest więcej opcji niż kiedykolwiek antykoncepcyjne dostępne dla kobiet powyżej 40.

Rodzina Kompletna

Gratulacje. Po prostu na swój środkowy dziecko się do przedszkola. Najstarsze jest w pełni obejmującego wszystkie gimnazjum ma do zaoferowania. To ty i twój nowe dziecko w domu, a rodzina jest pełna. Ty też właśnie obchodził swoje 40. urodziny, a może to być czas, aby przemyśleć swoje antykoncepcji.

W celu zapobiegania ciąży, kobiety powyżej 40 powinny nadal stosować antykoncepcję w okresie menopauzy, ale istnieje wiele opcji, z których do wyboru.

Sterylizacja

Jest to najbardziej popularna forma antykoncepcji dla kobiet powyżej 40. najnowsza forma sterylizacji, zatwierdzony przez FDA w 2002 roku, jest tzw Essure. Essure można wykonać w gabinecie lekarskim w mniej niż godzinę. W przeciwieństwie do tradycyjnego podwiązanie jajowodów, procedura ta nie wymaga skalpela chirurga. Zamiast tego, lekarz umieszcza mikro-małych wkładek przez pochwę i macicę do jajowodów. W ciągu najbliższych kilku tygodni, te wkładki pomaga tworzyć naturalną barierę niż zapobiegnie plemniki partnera z dotarciem do jaj. Procedura ta nie jest odwracalne.

Podczas tradycyjnego podwiązanie jajowodów, lekarz zmniejszy, krawat lub zacisnąć swoje jajowody, aby zapobiec jaj z dotarciem do macicy. Podwiązanie jajowodów odbywa się w szpitalu w znieczuleniu ogólnym, ale czas powrotu jest zwykle tylko 24 godziny.

Doustne środki antykoncepcyjne

To było kiedyś wierzyli, że kobiety po 35 nie powinno się używać środków antykoncepcyjnych, znanym również jako "pigułki". Jednak niektóre nowe marki oferują niższe dawki estrogenów niż ich poprzednicy, a niektórzy lekarze uważają, że jest to dobra alternatywa dla zdrowych kobiet w wieku powyżej 40, którzy nie palą i utrzymać zdrową masę ciała. Inni lekarze pozostają bardziej ostrożni.

Urządzenie wewnątrzmaciczne

Dzisiejsze urządzenia są bezpieczniejsze i bardziej skuteczne niż w ubiegłych latach. Urządzenia są niewielkie, "T" w kształcie urządzeń wykonanych z elastycznego tworzywa sztucznego. Lekarz będzie wstawić IUD do macicy. Dwie marki z urządzenia są już dostępne w Stanach Zjednoczonych - ParaGard i Mirena. Oba produkty wpływają na ruch sposób plemników, zapobiegając ich łączenia z jajkiem, a zatem zapobiegania ciąży.

Słowo ostrzeżenia

Każda z tych opcji ma zarówno ryzyko i korzyści, które powinny być omówione z lekarzem prowadzącym.

Kontroli urodzeń dla kobiet z niedowagą

Lekarze często przepisują antykoncepcję dla świadczeń zdrowotnych, które nie są związane z antykoncepcją. Hormonalne metody antykoncepcyjne, takie jak pigułki antykoncepcyjne i zastrzyków z Depo-Provera są znane za promowanie i powoduje przyrost masy ciała u pacjentów. Chociaż często jest niepożądany efekt uboczny, na przykład przyrost masy ciała może okazać się korzystne dla zdrowia niedowagę kobiet. W związku z tym, hormonalna antykoncepcja może być szczególnie przydatne dla kobiet, które miały trudności na wadze.

Depo-Provera (DPMA)

Znany również jako DPMA (depot-medroksyprogesteronu octan), Depo-Provera jest wstrzykiwany leczenie hormonalne narodziny że kontrola zwiększa przyrost masy ciała i zatrzymanie płynów, w większym stopniu niż pigułki antykoncepcyjne. Według badań branży medycznej University of Texas marca 2009 roku, kobiety, które używają DMPA mają średni przyrost masy ciała o 11 kg. i tłuszcz z ciała wzrost 3,4 procent w ciągu trzech lat. Korzystanie DMPA może okazać się pomocne dla kobiet, które nie chcą mieć dzieci, i których lekarze doradzają wzrost tkanki tłuszczowej z powodów zdrowotnych.

Depo-Provera leczenie zmniejsza również niedokrwistość z niedoboru żelaza, które jest jednym z wielu innych zagrożeń możliwe dla zdrowia kobiet z niedowagą lub niedożywionych.

Pigułki antykoncepcyjne

Podobnie jak Depo-Provera, tabletki antykoncepcyjne są hormonalne środki antykoncepcyjne, które zwiększają przyrost masy ciała. Pigułki antykoncepcyjne powodują mniejszą tendencję do przybierania na wadze niż Depo-Provera, ale w zależności od zalecenia lekarza, mogą być bardziej odpowiednie dla przyrostu masy docelowej. Zwiększenie apetytu jest często skutkiem ubocznym pigułek antykoncepcyjnych, które mogą być bonus dla kobiet, które mogą mieć niedowagę z powodu zmniejszonej lub niedostatecznego spożycia.

Skonsultować się z lekarzem regularnie

Jak w przypadku każdego leku, należy skonsultować się z lekarzem na temat potencjalnych zagrożeń dla zdrowia lub niekorzystnych skutków ubocznych hormonalnych środków antykoncepcyjnych. Natomiast zwiększenie apetytu może prowadzić do przyrostu masy ciała, jeśli jeść więcej bez wprowadzania innych zmian w życiu, badanie branży medycznej University of Texas nie ma formalnego lub naukowej połączenie przyrostu masy poddanych i zwiększonego spożycia kalorii. Ściśle współpracować z lekarzem, aby monitorować wszelkie hormonalnie wspomaganej przyrostu masy ciała.

Ile dni po menstruacji Czy Kobieta Zostań płodny?

Kobieta jest uważana płodne podczas owulacji, to czas, kiedy jajnik uwalnia jajo zostać zapłodnione. Aby ustalić, kiedy jesteś płodna, śledzenie cyklu miesiączkowego na kilka miesięcy, aby dokładnie określić owulację.

Nieporozumień

To mit, że owulacja trwałe występuje na 14 dni po początku miesiączki. Jednak owulacji jest inny w każdej kobiecie.

Ramy czasowe

Według Amerykańskiego Stowarzyszenia Ciąża, długości cyklu kobiet średnio od 28 do 32 dni, a owulacja występuje zwykle wszędzie pomiędzy 11 i 21 dnia cyklu.

Dzień owulacji

Jeżeli okresy są regularne można spodziewać się, że owulacja występuje prawdopodobnie między 12 a 16 dni przed kolejnym przewidywanym okresie, według BabyCenter.

Wykrywanie owulacji

Aby dokładnie określić dzień owulacji, poszukaj śluzu szyjkowego jest najgrubsza i stickiest, podobnie jak surowych białek. Jeśli śledzenie temperatury ciała Waking codziennie można także zauważyć, że temperatura wzrośnie o 0,4 do 1,0 stopni bezpośrednio po owulacji, według BabyCenter.

Pasek Współżycie

Współżycie jest najprawdopodobniej przyczyną ciąży, jeśli występuje on między dwa dni przed owulacją i 24 godzin po, ponieważ plemniki przeżyć około dwóch do trzech dni w pochwie podczas jajko przetrwa tylko jeden dzień, według ekspertów BabyCenter.

Jakie są przyczyny Kobieta Frontal Balding?

Podczas gdy mężczyzna łysy jest lepiej znany, kobiety mogą również stracić swoje włosy. Kobieta łysiejący czołowej u kobiet może wystąpić w każdym wieku i rasy i wahają się od lekkiego przerzedzenia do całkowitej utraty włosów. Kobieta przedni łysienia może być spowodowana przez szereg czynników, w tym genetycznych, chorób systemów organizmu i uszkodzenia.

Genetyka

Niektóre kobiety cierpią łysienia typu, tak jak mężczyźni. Przyczyną tego rodzaju żeńskiego czołowej łysienia jest genetyczna. Jest ona typowo charakteryzuje przerzedzanie włosów w przedniej części głowy, często sięga wzdłuż centralnej części skóry głowy. Kobiety, które go doświadczają mieć odziedziczoną wrażliwość na działanie androgenów na ich mieszków włosowych. Kobieta przedni łysienie, które jest spowodowane przez łysienie traktuje się głównie przez zastosowanie androgenów blokowania leków lub Rogaine.

Zaburzenia

Inne kobiety doświadczają frontalnego łysienia jako objaw zaburzeń hormonalnych lub endokrynologicznych. Zespół policystycznych jajników, zaburzenia hormonów, powoduje u kobiety doświadczają wysokiego poziomu androgenów, które mogą spowodować wrażliwe mieszki włosowe, aby zatrzymać wzrost włosów. Niedoczynność tarczycy może powodować pęcherzyki kobiet do pozostania w archiwalnej etapie zamiast rosnącej nowych włosów, co prowadzi do kobiet czołowego łysienia. Kiedy kobiety są traktowane na tych zaburzeń, ich odzyskanie zazwyczaj zbiega się z powrotu do wzrostu włosów.

Obrażenia

Kobieta przedni łysienia może być spowodowane fryzury wysokiego napięcia, takie jak mocno plecionki lub końskie ogony. Te fryzury pociągnij włosy gwałtownie, kładąc nacisk na najbardziej włosia z przodu głowy. Włosy są zerwane i wyciągnął, co prowadzi do przednich łysienia. Zmiana fryzury pozwala rosnąć włosy zwykle ponownie, chyba że już na uszkodzenie przez zbyt długi czas, przy czym utrata włosów może zostać na stałe.

Psychologiczny

Niektóre kobiety doświadczają kobiet czołowej łysienia na skutek trichotillomanię, psychologicznego zaburzenia impulsu-kontroli. Kobiety doświadczają ciągnąć włosy się w korzeniach, często w stężonych plastrów wraz z przodu głowy. Stres może również powodować kobiece mieszki włosowe, aby przejść w stanie uśpienia. Prowadzi to do utraty włosów bez wzrostu go zastąpić, powodując przerzedzenie i łysienie przednich.

Inne

Są inne mniej prawdopodobne fizyczne przyczyny kobiecej czołowego łysienia. Niektóre kobiety doświadczają zapalenie mieszków włosowych ich okresie menopauzy, co może prowadzić do powstawania blizn i stałego łysienia. Mieszki włosowe mogą zostać uszkodzone przez działania autoimmunologicznych problemów, zakażeń grzybiczych i chorób dziedzicznych. Gdy mieszki włosowe z przodu kobiecej głowy są gorące przez te problemy, mieszki włosowe tracą zdolność do produkcji włosów, co prowadzi do łysienia, które jest zazwyczaj stały.

Znaki niepłodności u kobiet

Niemożność wytworzenia dziecko może być uciążliwy dla kobiet, zwłaszcza gdy wykazują one szereg objawów niepłodności. Kobieta, która stara się zajść w ciążę, ale przegrała sprawę, należy dokładnie monitorować jej zdrowie. Jeśli cierpi z któregokolwiek z tych objawów, należy skonsultować się z OB / Gyn dodatkowych opcji płodności.

Nieregularny okres lub wcale

Spójny cykl menstruacyjny jest kluczem do zajścia w ciążę. Niespójności może być spowodowane przez dodatkowe problemy, takie jak niewydolność jajników lub zaburzenia równowagi hormonalnej.

Poronienia

Zgodne utrata ciąży jest kolejnym objawem niepłodności. Jednak problemy genetyczne lub zdrowia może być przyczyną. OB / Gyn powinien przetestować układ rozrodczy kobiety w całości, aby zapewnić, że jest nawet w stanie zajść w ciążę.

Endometrioza

Endometrioza pojawia się, gdy macicy jest poza macicą. Powoduje to zwiększone skurcze miesiączkowe i zwiększone ryzyko poronienia.

Waga

Jeśli kobieta jest zbyt cienki lub zbyt ciężki, może dojść do bezpłodności. Niedowagę kobieta może być brak odpowiednich składników odżywczych, podczas gdy kobieta z nadwagą mogą cierpieć z powodu problemów hormonalnych wpływających na jej zdolność do poczęcia.

Nadużywanie alkoholu lub substancji

Substancje te mogą uszkodzić ciało i jego zdolności do poprawnej pracy. Alkohol odstrasza również prawidłowy rozwój płodu, co jest trudniejsze do kontynuowania ciąży, najczęściej w wyniku poronienia.

Jak zajść w ciążę bez seksu?

Już w naszych czasach rodziców i dziadków ", idea ciążę bez seksu było śmieszne. Te dni, to jest dość powszechne. Pary stojące problemy z płodnością, samotne kobiety pragnące dziecka i lesbijki są typowymi przykładami ludzi, którzy chcą zajść w ciążę bez stosunku heteroseksualnego. Może się zdarzyć, na dwa sposoby: za pomocą sztucznego zapłodnienia lub zapłodnienia in vitro (IVF). Sztuczne zapłodnienie jest, gdy plemnik jest wstrzykiwany bezpośrednio do dróg rodnych w czasach swojej owulacji. Proces IVF kiedy jajko, sperma połączono w laboratorium i wynikających zapłodnione jaja są następnie przenoszone z powrotem do macicy.

Instrukcje

Odwiedź lekarza, który specjalizuje się w Assisted Reproductive Technology. Lekarza, zazwyczaj nazywany endokrynolog, pomoże Ci podjąć decyzję, czy sztuczne zapłodnienie lub IVF jest właśnie dla Ciebie. Sztuczne zapłodnienie jest zwykle za właściwe, gdy nie są znane żadne problemy z płodnością. IVF jest powszechnie stosowany, gdy nie jest do zidentyfikowania problemu albo z możliwości rozrodczych mężczyzny lub kobiety, albo jeśli wielokrotnych prób sztucznego zapłodnienia nie pomogły kobieta ciążę (nawet jeśli nie ma się zidentyfikować problemy z płodnością).

Wybierz dawcy spermy. Ponieważ obie metody wymagają spermy do zjednoczenia z jajkiem w sposób sztuczny, człowiek musi zgodzić się przyczynić jego spermy w celu umożliwienia poczęcia. Dawca może być twój mąż, partner lub przyjaciel, który zgodził się pomóc wyobrazić. Dawca może być ktoś, kogo wybrali anonimowo za pośrednictwem banku spermy.

przejść procedurę. Ani procedura jest 1-dniowy romans. W obu przypadkach musisz być ściśle monitorowane przez lekarza w całym cyklu miesiączkowego, tak aby wiadomo dokładnie, kiedy twoje jajko (y) są na tyle dojrzałe, aby być zapłodniona przez plemnik wstrzykiwany lub ekstrakcji i zjednoczona z plemników w laboratorium. IVF jest szczególnie długi proces, jak w prawie wszystkich przypadkach, wziąć leki na płodność w postaci zdjęć, hormonu, który wymaga monitorowania cyklu do 6 tygodni przed rzeczywistą procedurą ekstrakcji / zapłodnienia.

poczekać na wyniki. Tak jak w przypadku naturalnego zapłodnienia, dowiesz się, czy jesteś w ciąży około 2 tygodnie po owulacji. W przypadku zapłodnienia in vitro, trzeba będzie użyć sztucznych hormonów dla tych 2 tygodni po zapłodnione jaja są przenoszone z powrotem do macicy. Hormony te są niezbędne do utrzymania koncepcji, jeśli występuje.

Wskazówki

  • Ogólnie, wskaźnik sukcesu dla sztucznej inseminacji wynosi około 30 do 40 procent i in vitro jest to 25 do 35 procent. Jednak wiele zależy od istnienia i charakteru problemu płodności, wieku, a także umiejętności i doświadczenia lekarza. Pamiętaj, aby zapytać lekarza o jego osobistych stawek sukcesu.
  • Obie procedury są bardzo drogie i nie mogą być objęte ubezpieczeniem. W Stanach Zjednoczonych, sztuczne koszty inseminacji między 1.000 dolarów do 2.000 dolarów na cykl. IVF wynosi około 15000 dolarów za cykl (w tym leków na płodność).

Fakty na temat sztucznego zapłodnienia

Dla tych, którzy mają problemy z zajściem w ciążę, lub dla tych, którzy są jedno lub są w związku gejów lub lesbijek, sztuczne zapłodnienie okazało się być wspaniałym środkiem do posiadania rodziny. Przed poddaniem procedurę, jednak upewnij się, że otrzymujesz wszystkie informacje można.

Metody

Istnieją dwie metody najczęściej stosowane do inseminacji: intracervical i wewnątrzmacicznego. Metoda intracervical jest najbardziej popularna i lepiej nadaje się dla singli, pary gejów i lesbijek - i par, które nie mają podstawowy problem z ich narządów płciowych, ale których partnerem mężczyzna może mieć problemy z wytryskiem podczas stosunku. Jest to bezbolesne i szybkie procedury, które umieszcza spermę bezpośrednio do szyjki macicy, więc może wtedy płynąć do jajowodu i zapłodnić jajeczko naturalnie. Metoda wewnątrzmaciczna jest nieco bardziej niewygodne i może powodować skurcze po. Podczas tej procedury plemników wszczepia się bezpośrednio do jamy macicy, z pominięciem szyjki i zwiększając prawdopodobieństwo płodności. Jest to często stosowane w połączeniu z lekami na płodność i moment owulacji jest niezbędna. Jest to dobre rozwiązanie dla mężczyzn lub kobiet, które cierpią z powodu problemu rozrodczego, takich jak MUSCUS szyjnego lub niskiej liczby plemników.

Darczyńcy

Przy wyborze poddania sztucznego zapłodnienia, masz wybór korzystania spermy twojego partnera lub za pomocą nasienia dawcy. Jeśli zdecydują się skorzystać dawcy spermy, większość kobiet używać banku spermy. Kobiety podano ogólne informacje o dawców, w tym ich włosów i kolor oczu, wzrostu i wagi - w niektórych przypadkach ich religia i temperament. Po dokonaniu ich decyzja, zakup ich spermę i przemywa i wysłane do kliniki będą one wykorzystać do zapłodnienia. W przypadku korzystania z banku spermy, kobieta może mieć pewność, że: dawca podpisał dala jej praw rodzicielskich do dziecka; sperma został przetestowany dla męskości i chorób (w tym zaburzeń genetycznych, HIV i zapalenie wątroby); i sperma przemywa po zakupie oznacza wolniej poruszające się plemniki jest usuwany, tak, że tylko najlepszy plemników stosuje się do procedury.

Koszt

Średni koszt w Stanach Zjednoczonych do sztucznej inseminacji (jeśli jest używany sperma danego partnera) jest w setki dolarów na cykl. Że cena może wzrosnąć wielokrotnie na cykl jeśli wymagane są leki na płodność i ultradźwięki. Ceny wahają się w zależności od położenia geograficznego i klinice, można zwiększyć, jeżeli jest stosowany donor plemników. Niektóre ubezpieczenia mogą obejmować koszty części lub całości procedury; jeśli nie, para może być zobowiązany do zapłaty kosztów z góry.

Wskaźnik sukcesu

To zależy od tego, co może być problemem płodności, wiek siebie i swojego partnera, i zastosowanej metody. Dla osób z zastosowaniem metody wewnątrzmaciczna sukcesu wynosi od 5 do 20 procent. Jeśli płodności lek jest stosowany w połączeniu ze sposobem, sukcesu jest bliżej do 20 procent. Dla tych, stosując metodę intracervical, wskaźnik sukcesu waha się między 6 a 30 procent.

Ramy czasowe

W większości przypadków, ta procedura zajmuje mniej niż godzinę. Jeśli wymagane jest stosowanie leków na płodność, kobieta może trzeba być na nich przez około tydzień przed owulacja. Może upłynąć 05:57 cykle traktowania przed inną metodą leczenia jest próba lub ciąża została osiągnięta.

Rozrządu

Timing jest kluczowa - zwłaszcza przy użyciu leków na płodność, aby zwiększyć szanse na nawożenie jajko. Para musi być gotowy do wyjazdu do gabinecie lekarskim lub klinice moment owulacji występuje, choć zwykle mają anons 24 do 36 godzin. Jeśli przy użyciu spermy w Mate, musi być przygotowany do produkcji spermy w biurze przez masturbację w filiżance szybko.

Jest dawcą spermy ojcem dziecka?

Sztuczne zapłodnienie jest dozwolone pojedyncze kobiety i zamężnych kobiet do mężczyzn z problemów z płodnością, aby ich jaja zapłodnione in vitro i urodzić własne dzieci. Istnieje wiele kwestii etycznych związanych z taką procedurą, z których jeden dotyczy stopnia, w jakim dawca nasienia można uznać za ojca dziecka.

Historia

W 1978 roku, pierwszy test tube dziecko urodziło się w Bristolu. W wyniku 9-letniej walce rodziców z niepłodności, lekarze przywrócony jajko z matką i jej zapłodnione spermą od jej ojca. Kiedy Louise Joy Brown urodził się zdrowy i całkowicie normalne, miliony niepłodnych par na całym świecie mieli nadzieję.

Znaczenie

W normalnych okolicznościach, zapłodnionych jaj w ciągu jajowodów kiedy napotykają plemniki. Następnie przemieszcza się zarodków do macicy, gdzie implanty i zaczyna się rozwijać. Niezależnie od tego, czy został tam umieszczony plemników naturalnie w procesie współżycia lub poprzez interwencję medyczną, zapłodnione jajo jest wynik i kobieta zajdzie w ciążę.

Rodzaje

Słowa "ojciec" i "dawcy" mogą lub nie mogą być stosowane zamiennie. W idealnych sytuacjach te dwa są tym samym. Wiele razy, kobieta, która przechodzi wpłat sztuczne zapłodnienie za pomocą nasienia ma mężczyzna w jej życiu, który chce i może pomóc jej podnieść dziecko. Może to być mąż, partner lub chłopak. Niezależnie od jego stosunku do matki dziecka, chce się za ojca dziecka. Termin "biologiczny ojciec" może być używane do rozróżnienia dawcy spermy i osoby samotnie wychowującej dziecko, jak jego własne. Często, biologiczny ojciec jest nieznany.

Identyfikacja

Dzieci, które są wynikiem sztucznego zapłodnienia z użyciem nasienia dawcy nie różnią się od dzieci poczętych w bardziej konwencjonalny sposób, w kwestii ojcostwa mimo.

Korzyści

Proces sztucznego zapłodnienia z użyciem nasienia dawcy pozwoliło na niepłodne pary mieć własnych dzieci. Pary decydujące się na tę drogę do założenia rodziny są zazwyczaj ustalane przed poczęciem jak będą korzystać z nasienia dawcy w odniesieniu do ojcostwa.

Rozważania

Przed zajściem w ciążę z nasienia od dawcy spermy, ważne jest, aby zbadać prawa dawcy spermy. Jeśli dawca jest przyjacielem, a następnie pytania można wypracować i dokumenty prawne sporządzone przed przystąpieniem. Jeśli dawca spermy nie jest znana, zapoznać się z jego praw prawnych przed zajściem w ciążę, gdyż różnią się znacznie od stanu. Jeśli dawca spermy nie jest znana, tożsamość dawcy mogą lub nie mogą być anonimowe. Podczas gdy banki spermy będzie gromadzić informacje na temat dawców, aby zapewnić rodzinom, darczyńcy mogą wybrać, aby pozostać całkowicie anonimowy. Jeśli rodzice chcą, aby poznać tożsamość dawcy, lub uważasz, że dziecko może chcieć wiedzieć, w pewnym momencie w późniejszym okresie życia (co wiele zrobić), nie-anonimowy dawca może być wybrany.

Rodzaje sztucznego zapłodnienia u ludzi

Mimo, że wiele par w ciążę w staromodny sposób, inni spędzają miesiące lub nawet lata współżycie bez zajścia w ciążę. Może to być związane z dużą liczbą schorzeń takich jak niezgodny owulacji, słabe liczby plemników lub innych czynników. Ci, którzy cierpią z powodu niepłodności z takich powodów, lub którzy są zdrowe, ale nie poczęte w rozsądnym okresie czasu mogą wybrać jeden z kilku rodzajów sztucznej inseminacji. Istnieją cztery główne rodzaje inseminacji, w tym intracervical, wewnątrzmacicznym, dopochwowe i intratubal.

Intracervical

Intracervical zapłodnienie (ICI) jest postacią sztucznej inseminacji nasienia, w którym wtryskuje się lub bardzo blisko tej szyjki. ICI jest najlepsze dla tych, którzy wiedzą, że nie mają oni problemów z śluzu szyjki macicy, niezgodny owulacji lub jakości nasienia (innymi słowy, kiedy wszystko wydaje się normalne fizycznie).

Wewnątrzmacicznego

Inseminacja domaciczna (IUI) jest najczęstszym rodzajem sztucznej inseminacji. Polega ona na włożeniu plemników, albo od partnera lub dawcy do macicy za pomocą cewnika. Procedura jest zazwyczaj bezbolesny i trwa zaledwie kilka minut.

Dopochwowe

Dopochwowo zapłodnienie (IVI) jest najmniej wspólnego sztuczna forma inseminacji. Ten typ unasiennianiem najmniej inwazyjny czterech typów i mogą być wykonane przez same osoby. Partnera lub dawcy plemników, lecz jedynie przez strzykawkę z pojemnika, a następnie wprowadzone do pochwy. Jest dobrym rozwiązaniem dla par, które mogą mieć problemy z wytryskiem podczas stosunku.

Intratubal

Intratubal inseminacja (ITI) polega na wprowadzeniu nasienia do jajowodów. Jest to dobre rozwiązanie dla tych, którzy mają problemy z śluzu szyjkowego lub niezgodny owulacji. To można zrobić intercervically; Jednakże, może być bardziej inwazyjna niż inne opcje, ponieważ mogą być również wykonane za pomocą operacji laparoskopowej. Operacja polega na wykonaniu nacięcia na brzuchu. Aparat jest umieszczony w nacięciu znalezienie dokładnego położenia jajowodów; po znajdują się rury, sperma jest umieszczone wewnątrz rur z cewnika.

Sukces i koszt

Stawki sukces sztucznej inseminacji się różnić w zależności od rodzaju zapłodnienia używane, ale zazwyczaj stawki sukcesu są od 5 do 30 procent. Sukcesu może zależeć od takich czynników jak stres i jakości jaj oraz plemników. Średnio ICI jest najtańszy, od 200 dolarów do 350 dolarów za cykl. Wiele osób wybiera ICI tego powodu --- tańszy koszt cyklu, tym więcej cykli można zrobić i wyższe kursy są o poczęciu. ITI jest zazwyczaj najdroższe typu zapłodnienie, działa 1000 dolarów lub więcej na cykl. Koszt każdego rodzaju zapłodnienia mogą się różnić w zależności od tego, czy dana osoba w trakcie procedury wybiera leków na płodność i / lub dawcy spermy.

Przyczyny drugiej ciąży USG

Ultradźwięki są częścią standardowej terapii prenatalnej w Stanach Zjednoczonych. Większość oszacowanych 6000000 kobiet, które zaszły w ciążę rocznie w Stanach Zjednoczonych ma co najmniej jeden ultradźwięków, które zazwyczaj przeprowadza się przy około 20 tygodniach ciąży. Jednakże, istnieje wiele przypadków, kiedy drugie USG może być zarządzane przez profesjonalny. Dotyczą one żywotność płodu, wiek, położenie i inne czynniki.

Żywotność

Kobiety często mają podstawową USG w pierwszym trymestrze ciąży, w celu potwierdzenia, że ​​pojęcie nie miało miejsca. Kobiety, które przeszły wszelkiego rodzaju sztucznej inseminacji procedury USG może to zrobić tak szybko, jak embrion będzie widoczne na USG. Jednakże, jeśli ultradźwięków odbywa się tak wcześnie, to może być trudne do określenia żywotności płodu powodu jego położenia i wielkości. Drugi ultradźwięków, można przeprowadzić po pierwszym ultradźwięków w celu zapewnienia, że ​​płód jest zdrowy i ma silne serca.

Wady

Jeśli lekarz nie rutynowe USG w 20 tygodniu i znajduje powód do troski o dziecko, może on zaplanować dodatkowe badanie USG, aby potwierdzić podejrzenie problem i opracować plan leczenia. Na przykład, jeśli USG wykazało problem potencjalnie zagrażający życiu z zastawki serca, drugie USG mogą być wykorzystane do bliższego przyjrzenia się tej wady, więc lekarz i rodzice mogli zdecydować, czy operacja będzie konieczna po urodzeniu. Podobnie, lekarz może przyjrzeć rozszczepem wargi lub palety przez drugie USG, żeby mogła doradzić rodzicom od stopnia uszkodzenia i czy zabieg kosmetyczny może być dobrym rozwiązaniem.

Płeć

Wielu rodziców chce wiedzieć, czy ich dziecko jest chłopcem czy dziewczynką, i zazwyczaj można dowiedzieć się płeć (w razie potrzeby) w 20-tygodniowym badaniu USG. Czasami jednak dziecko nie jest umieszczony w taki sposób, że jest to możliwe. W takich przypadkach, jeżeli rodzice są nieugięty znając płci, lekarz może wyrazić zgodę na planowanie drugiego USG tak, że rodzice mogą dowiedzieć się, czy są one o dziewczynę lub chłopaka.

Due Date

Lekarz zazwyczaj wykorzystuje podstawową USG dać rodzicom przybliżony termin dla dziecka. Czasami jednak mogą pojawić się później, matka do pomiaru dużych do terminu, który został dany pierwotnie. Lekarz prowadzący może zdecydować, aby zaplanować drugi ultradźwięków w celu potwierdzenia wielkości dziecka tak, że termin można regulować, jeśli to konieczne.

Pozycjonowanie

Pozycja dziecka i łożyska są niezbędne w zdrowej dostawy. Jeśli dziecko jest zamka, na przykład, dostawa często jest ciężej i dłużej. Jeżeli łożysko jest poniżej dziecka i blokuje otwór pochwy, cięcie cesarskie, ponieważ mogą być potrzebne przez łożysko pierwsze narodziny dziecka daje tylko kilka chwil, aby się urodzić przed coraz pozbawiony tlenu. Jeśli kobieta ma historię narodzin pośladkowych, lub jeśli jest ona podejrzana o posiadanie pozycji łożysko, które może narazić dziecko na ryzyko, jej lekarz może potwierdzić pozycję dziecka lub łożyska z innym USG przed rozpoczęciem dostawy.

Jaki jest najlepszy czas, aby spróbować Wprowadzenie w ciąży?

Zajście w ciążę może wydawać się wielką tajemnicą. Niektóre kobiety wydają się zajść w ciążę z łatwością, podczas gdy inni próbują na długo zanim są w stanie wyobrazić sobie wyobrazić --- jeśli w ogóle. Będziesz zwiększyć swoje szanse na posiadanie dziecka, jeśli znasz momencie cyklu miesiączkowego, kiedy najlepiej próbować zajść w ciążę. Wymaga to tylko kilku obliczeń.

Owulacja

Tylko kobieta może zajść w ciążę w okresie jej cyklu zwanym owulacją. Owulacja jest, gdy jajniki prasowa jajko do zapłodnienia. Według Amerykańskiego Stowarzyszenia Ciąża, czas owulacji jest inny dla każdej kobiety.

Rozrządu

Owulacja występuje w środku cyklu menstruacyjnego. Zgodnie z Amerykańskiego Stowarzyszenia Ciąża, cykle miesiączkowe większości kobiet są między 28 i 32 dniowe, umieszczając owulację w 12 do 16 dni po rozpoczęciu jej ostatniego okresu.

Jajko

Zapłodnionych jaj spotykany w organizmie przez około 12 do 24 godzin. W tym czasie może być nawożone przez ciąży występuje. Jeśli nie jest zapłodniona, można spróbować wyobrazić następny cykl owulacji. Jeżeli zostanie zapłodniona, trwa sześć do 12 dni, aby zaszczepić.

Owulacja śledzenia

Najprostszym sposobem, aby śledzić owulacji jest nagrać datę miesiączki na kalendarz na kilka miesięcy, aby ustalić, jak długo cykl menstruacyjny jest. Niektóre kobiety śledzić zmiany w organizmie, które występują w owulacji, jak śliskie, jaj-biały konsekwencji w ich rozładunku lub wzrost podstawowej temperatury ciała. Istnieją również testy podobne do testów ciążowych, które mogą pomóc śledzić owulacji.

Żywotność plemników

Plemniki mogą żyć w organizmie od trzech do pięciu dni, co zwiększa nieco okno płodności. Jeżeli jajo nie jest jeszcze obecna w dniu stosunku plemniki już wewnątrz korpusu można jeszcze zapłodnienia komórki jajowej, jeśli uwalnia się wkrótce potem.

Współżycie

By zwiększyć szanse na koncepcji, stosunku lub inseminacji powinno nastąpić kilka dni przed, w trakcie i kilka dni po owulacji. Są to jedyne razy podczas cyklu miesiączkowego, że kobieta może zajść w ciążę.

Porady na temat poczęcia Dziewczyna

Jest wiele dostępnych informacji, które twierdzi, że dają parom prawo ustalić płeć swojego dziecka. Podczas gdy wiele z nich nie zostało naukowo udowodnione, wiele przysięgać tych metod i zapisania ich na pomagając zaprojektować swoje rodziny. Mimo, że nie ma dowodów, że one działają, żadna z tych metod są niebezpieczne i trudne, tak dla par, które naprawdę chcą wyobrazić dziewczynę, nie ma zaszkodzi spróbować.

Kwasowość pochwy

Mężczyzna i kobieta sperma sperma rozwijają się w różnych warunkach pochwy. Mężczyzna sperma potrzebują bardziej zasadowe środowisko, aby przetrwać, podczas gdy kobieta sperma może przetrwać w obu warunkach alkalicznych i kwasowych. Stworzenie bardziej kwaśne środowisko pochwy może zmniejszyć ilość spermy realizujących jaj. Jednym z kluczowych czynników wpływających na kwasowość pochwy jest dieta. Według Childbirth.org, żywności, takich jak rośliny strączkowe i produkty mleczne sprzyjają dziewczynę i mięsa oraz rzecz kofeina chłopców.

Głębokość penetracji

Pochwa jest naturalnie bardziej kwaśne pobliżu otworu i bardziej zasadowe pobliżu szyjki macicy, więc kobieta plemniki mają przewagę, gdy penetracja pozostaje płytkie. Głęboka penetracja lub wprowadzenie nasienia nie tylko depozytów spermy w bardziej sprzyjającym środowisku, ale daje im przewagę. Od męskiej spermy naturalnie pływać szybciej niż kobiet spermy, będziemy chcieli zachować Płytka penetracja, aby uniknąć tego korzyści.

Czas inseminacji

Landrum B. Shettles, MD, autor książki "Jak wybrać płeć dziecka," przedstawia popularny sposób, w którym czas inseminacji mówi się znacznie wpłynąć na płeć dziecka. Według jego teorii, seks lub udział w inseminacji dwóch do trzech dni przed owulacją daje męskiej spermy do czasu obumierania. Dłużej żyje kobieta sperma następnie przybyć prawo jak jajo jest zwolniony, w wyniku czego dziewczynka.

Orgazm

Według Center for Genetics and Society, orgazmy stworzyć alkalicznej pochwy środowisko, które sprzyja męskiej spermy. Powoduje to również przepustka do przodu i dip do zdeponowanych nasienia, co jest prawdopodobne, że męski plemnik, który pływać szybciej, będzie pierwszy kontakt. Unikać orgazmu podczas stosunku lub inseminacji, jeśli stara się o dziewczynę.

Jak zajść w ciążę bez okresu

Prawie wszystkie kobiety miesiączkować podczas ich wieku rozrodczym. Miesiączka może przestać z wielu powodów, w tym zmniejszenie tkanki tłuszczowej, zwiększenie masy ciała i ciężkiej chorobie. Po okresie nieobecności możliwe jest zajść w ciążę. Może to polegają wspomaganego rozrodu. Leczenie może obejmować połykanie garść tabletek. Może on również obejmować wiele bardziej inwazyjnych procedur, takich jak zapłodnienie in vitro.

Instrukcje

Użyj Clomid. Clomid to nazwa rodzajowa dla Clomiphene. Clomid jest podjęta w celu wywołania jajniki do owulacji, gdy miesiączka się zatrzymał. Clomid jest zazwyczaj przez pięć dni z rzędu przez usta. Działania niepożądane są zwykle łagodne i mogą obejmować uderzenia gorąca lub tkliwość piersi. Clomid nie należy przyjmować dłużej niż sześć miesięcy, lub może prowadzić do zwiększonego ryzyka dla zdrowia.

Korzystanie z wstrzykiwania narkotyków płodności czasowym stosunku. Wstrzykiwania leków obejmują Gonal F, który bezpośrednio stymuluje jajniki. Wstrzykiwania leków może stymulować jajniki do wytwarzania okres i jajka. Zastrzyki są w okolicy żołądka lub pośladki raz lub dwa razy dziennie, zgodnie z zaleceniami lekarza z małą igłą wodowskazów. Po okresie rozpoczęła zastrzyki nadal codziennie jak wzrost pęcherzyków jest śledzone w gabinecie lekarskim. Po owulacji wynika zastrzyki zatrzymać i para może wykorzystać czasowe stosunek do zapłodnienia komórki jajowej i zajścia w ciążę.

Użyj wstrzykiwania leków z inseminacji wewnątrzmacicznej. Leki do wstrzykiwania mogą być stosowane za pomocą procedur, które pozwolą uniknąć szyjki i czynią bardziej prawdopodobne zagnieżdżenie. Kobieta ma strzałów w brzuchu zaprojektowany do stymulacji jajników do wytwarzania okres każdego dnia. Po jego ustaleniu, że jest ona owulacji, strzał spust podaje do zapewnienia jajko jest uwalniany. Następnie nasieniem jej partnera może być myte, czyszczone i wstrzykuje się bezpośrednio do jej macicy w gabinecie lekarskim.

Załóż cyklu zapłodnienia in-vitro. Cykl IVF jest gdzie kobieta używa leków w celu wywołania jej jajniki do wytwarzania licznych pęcherzyków. Strzały są w brzuchu, jak jest z niewielką igłę. Gdy pęcherzyki są uprawiane, jest ona podana strzał wyzwalania. Wszelkie jaja zbiera się następnie od ciała w znieczuleniu. Ona przestaje przyjmować leki. Jaja są następnie hodowane w laboratorium, zapłodnione nasieniem jej partnera, a następnie umieszcza się w jej ciele. Większość lekarzy zdecydował się umieścić z powrotem co najmniej dwa jaja, w nadziei, że będzie brać. Cykl IVF może pomóc tym, którzy nie są owulacji do produkcji jaj, które mogą być zapłodnione w laboratorium.

Użyj jaja dawcy. Jeśli naprawdę nie owulacja, bo z powodów medycznych i nie reagują na leki stymulujące mogą nadal masz macicy funkcjonalne i zdolne do zajścia w ciążę. Korzystanie jajka od innej osoby może pomóc zajść w ciążę i zostać matką dziecka. W trakcie procedury dawcy jaj, dawca przyjmuje leki do produkcji wielu jaj. Jaja są następnie zbierane z wyrównaną wolontariusza po wolontariusz bierze leki. Następnie jaja zapłodnione i przeniesiono z powrotem do naczynia.

Wskazówki

  • Pieniądze wydane na leczenie niepłodności mogą być odliczone od podatku. Sprawdź ze specjalistą podatkowym, aby dowiedzieć się podczas przygotowywania rocznych podatków.