Digidexo.com

bandaz pachwina

Dobre ćwiczenia dla wyciągnął pachwinie

Termin odciągnąć jest pachwina wspólny termin dla ciągnięcia mięśnia przywodziciela. Jeżeli małoletni, można odciągnąć tylko z nadmiernego rozciągnięcia mięśni. Najpoważniejsze ciągnie może zawierać pewne rozdarcie mięśni. Mięśni przywodziciela pomóc przenieść biodra i zamknąć nogi. W zależności od wagi ciała, reszta może być najlepszym sposobem leczenia, ale w miarę postępu gojenia istnieje szereg ćwiczeń, które mogą być wykonane w celu wsparcia gojenia.

Rozciąga

Motyl odcinek jest najczęściej odcinek do mięśnia pachwiny. Można to zrobić albo stojącej lub siedzącej. Siadając, ugnij kolana i umieścić na dole nogi razem. Delikatnie dociśnij kolana w dół w kierunku podłogi. Stojąco, kucać z nóg razem i delikatnie naciśnij kolana siebie.

Rzuca

Rzuca może odbywać się albo do przodu lub z boku na wzmocnienie mięśni przywodziciela. Dla rzuca bocznych, podzielić nogi. Zakręt jedna noga jak drugiej nogi przesuwa się od siebie, podczas gdy w pozycji stojącej. Powtórz osiem do 10 razy, a następnie wykonaj ten sam ruch z drugą nogą. Zrobić dwa lub trzy zestawy na nodze. Na przednich rzuca, krok do przodu i powoli zginać kolano natomiast przedni przesunięcie ciężaru do przodu tak, tylko piłkę z tyłu stopy dotyka ziemi. Wstać i powtórzyć z drugą nogą. Czy ośmiu do 10 powtórzeń z każdej nogi i dwa lub trzy zestawy.

Przysiady krzesło

Stań przed krzesłem. Powoli usiąść aż prawie na krześle, ale nie całkiem. Utrzymaj tę pozycję przez kilka sekund, a następnie stanąć z powrotem. Powtórz 12 do 15 razy na zestaw dla dwóch lub trzech zestawów. To ćwiczenie pomoże stabilizacji miednicy, która pomaga leczyć i zapobiegać szczepy pachwiny.

Zabiegi pachwina Injury

Uraz pachwiny - często określany jako "pachwina ciągnąć" lub "szczep pachwiny" - pojawia się, gdy jeden z mięśni działających między kości udowej (kości udowej) i miednicy jest rozdarty, napięte lub przerwaniu. Mięśnie te są nazywane mięśni przywodziciela. Ten rodzaj urazu jest powszechne wśród sportowców, którzy biegać, skakać, kopać i / lub zmian kierunków szybko. Objawy kontuzji pachwiny to ból, obrzęk i zasinienie, ucisk w regionie między biodra i wewnętrzną część uda. Można traktować kontuzji pachwiny na kilka różnych sposobów.

Leczenie w domu

Jeśli podejrzewasz, że masz doświadczenie kontuzji pachwiny, rozpocząć leczenie wysiadając nogi. W zależności od ciężkości urazu, może być konieczne niewielkie do dużych zmian w swoich działaniach fizycznych. Na przykład, może być w stanie chodzić komfortowo, ale może masz do powstrzymania się od pracy lub skoki na okres dni, tygodni lub nawet miesięcy. Następny obszar lodu, aby zmniejszyć obrzęk. Czasami podnosząc stopy może pomóc zmniejszyć obrzęk, jak również. Wziąć ibuprofen, aby złagodzić ból i stan zapalny.

Interwencja medyczna

Często najlepszym rozwiązaniem, gdy uważasz, że rannych swoich mięśni przywodziciela jest wizyta u lekarza. Jeśli uszkodzenie jest na tyle poważne, być może trzeba kulach. Ponadto lekarz może skierować pacjenta do specjalisty w dziedzinie medycyny sportowej. Ten specjalista może doradzić w sprawie planu naprawczego, który pozwoli na odpowiednią rehabilitację. Jest to szczególnie ważne, jeśli jesteś sportowcem i chcesz wrócić do treningu i / lub zawodów, tak szybko jak to możliwe. Specjalista medycyny sportowej prawdopodobnie będzie angażować się w program, który obejmuje fizykoterapię oraz masaż. W najbardziej ekstremalnych przypadkach kontuzji pachwiny, lekarz może zalecić operację w celu naprawy pękniętego lub podarte tkanki mięśniowej.

Profilaktyka i konserwacja

Czy jesteś w trakcie rehabilitacji po kontuzji pachwiny lub próbuje zapobiec jednemu, regularne ćwiczenia przygotowawcze są bardzo ważne. Powoli rozciągnąć mięśni przywodziciela poprzez różnorodne ćwiczenia. Te ćwiczenia to do przodu, do tyłu i bocznych ruchów nóg. Dla ilustracji tych odcinkach, spójrz na poniższy link: http://www.sportsinjuryclinic.net/cybertherapist/front/frontthigh/groin_strain/stretching.php?injury=groin_strain.
Ponadto, przed podjęciem aktywności sportowych, potrzeba czasu, aby ogrzać się powoli i dokładnie.

Środek domu wyciągnął pachwinie

Wyciągnął pachwina jest wspólną nazwą dla pociągnięciem lub rozerwaniu grupy mięśni przywodziciela. Mniejsze pociągnięcia może być tylko szczep mięśnia, ale gorzej urazy mogą faktycznie oderwać część mięśni. Celem grupy mięśni jest przenieść biodra i zamknąć nogi. Reszta, stretching, i lód, a ciepło może przyspieszyć proces gojenia.

Reszta

Najlepszy lek na pull pachwiny jest reszta. Jeżeli osoba nie tyle odpoczynku przed wznowieniem normalnej działalności, istnieje ryzyko ponownego szkodę pachwinie lub co gorsze. Reszta nie musi oznaczać rezygnacji z wszelkiej działalności fizycznej. Znajdź działania, które nie szczep pachwinie i powoli zaczynają ponownie dodać działalność jako ból pozwala.

Rozciąganie

Stretching pomoże uzyskać mobilność i siłę mięśni w rejonie pachwiny. Najczęstsze odcinki dla mięśnia pachwiny są odcinki motylkowe. Kucać stojąc ze stopami i kolanami siebie. Kiedy stabilny, naciśnij kolana siebie powoli zwiększyć odcinek. Podczas posiedzenia w dół, umieścić nogi razem i ugnij kolana.

Ciepła i lodzie

Przed rozpoczęciem ćwiczeń, podgrzewać pachwinie rozgrzanie mięśni. Ciepłe mięśnie rozciągają się łatwiejsze, niż rozerwanie. Po zakończeniu ćwiczeń, stosuje się lód, aby zmniejszyć obrzęk i zwiększenie przepływu krwi. Leki przeciwzapalne, w tym ibuprofen może pomóc zmniejszyć obrzęk i zmniejszyć ból.

Rodzaje pachwinie Zabiegi Injury-Pull

Szarpane lub napięte pachwiny jest wspólna uszkodzenie mięśni przywodziciela znajdujących się na wewnętrznej części uda. Jest to szczególnie powszechne wśród sportowców i może być bardzo bolesne. Istnieją trzy różne typy pachwiny przyciągania: mikro-łzawienie, łzawienie i kompletne częściowe rozdarcie mięśnia. Mimo, że leczenie jest taka sama dla wszystkich typów urazu długości odzyskiwania i częstotliwością, na której należy wykorzystują różne rodzaje obróbki są odmienne.

Przyczyny

Istnieje wiele różnych sposobów, można wyciągnąć pachwinie, z których najczęstszym jest nadmiernego wysiłku mięśni poza granice tego, co mogą wytrzymać. Na przykład, rozciąganie mięśni przeszłości ich normalne rozciąganie możliwości lub angażowanie się w zbyt wiele aktywności, które kładzie nacisk na mięśnie pachwiny może doprowadzić do ich zapalenia i być bardzo bolesne. Nieoczekiwany cios w okolicy i nagłym ruchem mięśni pachwiny, gdy są nieprzygotowani, jak szybko zwracają się, może również prowadzić do pachwiny ciągnie.

Podstawowe leczenie

Celem podstawowego leczenia pachwiny łóżkiem jest zapobieganie nasilenie urazu i pozostawić wystarczająco dużo czasu, aby odzyskać. Zabiegi te mogą być łatwo zrobić w domu. Przede wszystkim należy się odpoczynek w pachwinie tak często, jak to możliwe. Stosowania lodu owinięte w ręcznik na tym terenie kilka razy dziennie może pomóc złagodzić ból i obrzęk, a bandaż kompresji owinięte komfortowo, ale nie zbyt ciasno wokół danego obszaru mogą zapobiec obrzęk. Obrzęk można także zapobiegać poprzez utrzymanie nogi podwyższony przez okres do 24 godzin od wystąpienia obrażenia.

Metody rozciągania

Jak szkoda zaczyna leczyć i ból ustępuje, lekarz może zalecić ćwiczenia rozciągające. Lekarz lub fizykoterapeuta przedstawi odpowiednią rutynę rozciągania w zależności od stopnia nasilenia konkretnej szkody. Przed rozciąganiem i raz jesteś gotowy, aby powrócić do ćwiczeń fizycznych, ciepła powinny być stosowane do pachwiny, które mogą obniżyć ryzyko kontuzji pachwiny innym wystąpieniu. Lekarz może również zalecić wykonywania rutynowych ćwiczeń wzmacniających w połączeniu z rozciąganiem. Należy rozciągnąć mięśnie krocza tylko w granicach od progu bólu, rozciąganiem może doprowadzić do pogłębienia urazu. Skonsultować się z lekarzem lub fizjoterapeuta określenia, które metody rozciągania będzie najlepsze dla Ciebie.

Leki i Chirurgii

Leków nie jest konieczne do leczenia Naciągnięty mięsień pachwiny, ale w niektórych przypadkach lekarz może zalecić over-the-counter leki przeciwbólowe, takie jak ibuprofen lub paracetamol. W ciężkich przypadkach lekarz może przepisać silniejszy zabójca bólu lub lek przeciwzapalny, a także kortykosteroidy w celu zmniejszenia stanu zapalnego zastrzyki. Preparaty do stosowania miejscowego, takie jak krem ​​lub mleczko przeciwbólowego może być również stosowane. Jeśli mięsień został całkowicie rozdarty, operacja może być konieczne, aby naprawić szkody. Jeśli podejrzewasz, że to nastąpiło, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem.

Rokowanie

Większość urazów pachwiny wysuwane odzyskać na własną rękę z małą lub bez pomocy medycznej. Chociaż nadal bolesna, łagodne do umiarkowanych szczepy można odzyskiwać w ciągu od dwóch tygodni do dwóch miesięcy, w zależności od stopnia naciągu i sposób ściśle przestrzegać odpowiedniego trybu leczenia. Odzysk z ciężką pachwiny ciągnie, że wynik w całkowicie rozdarty mięsień przywodziciela może wziąć górę z trzech miesięcy. Jeśli operacja jest wykonywana, niewielka część czasu odtwarzania można spędził w szpitalu.

Jak Zawiń pachwinie Urazy

Uraz pachwiny jest jednym z najbardziej bolesnych doświadczeń dla niektórych ludzi. Bez odpowiedniej opieki uraz mogą stać się o wiele bardziej poważne, a nawet bardziej bolesne. Ta stosunkowo prosta uszkodzenie pojawia się, gdy ciśnienie jest umieszczony na mięśnie, co powoduje niewygodę i przerywania ich regularne procedury. To sprawia, że ​​ważne jest, aby owinąć kontuzji pachwiny prawidłowo.

Instrukcje

Umieść końcówkę bandaż elastyczny na wewnętrznej jednym udzie. Owinąć bandażem wokół uda dzieje w zewnętrznym kierunku, aż całkowicie obejmuje udo.

Pociągnij bandażem, żeby go dokręcić lekko. Następnie przesuń bandaż wokół tyłu na wysokości pasa. Owijać resztę bandaża dookoła przed żołądkiem w kącie, tak że zgodne z powrotem z ud.

Owiń bandaż wokół uda ponownie i powrócić do brzucha i pleców. Zasadniczo robisz wzór ósemki owijając bandaż wokół ud, a następnie wokół brzucha i pleców. Nadal ten sam wzór następujący aż spotkasz koniec bandaża.

Otwórz rolkę taśmy z tlenku cynku i umieścić taśmę na stronie ud, tuż gdzie zaczął bandaż. Rolki taśmy wokół uda, upewniając się, aby pozostać na szczycie uda.

Powtórz ruch użyty z bandażem uruchamiając taśmę z uda do tyłu, a następnie do żołądka i na dół do uda. Owiń taśmę wokół tych obszarów, aż dojdziesz do końca rolki.

Wskazówki

  • Użyj dużej bandaż elastyczny korzystnie około 4-5 cm. Gwarantuje to, że jesteś ochrony kontuzji pachwiny i nie tylko zawijania bandaż wokół mięśni ud.
  • Przed przystąpieniem do jakichkolwiek rodzaj aktywności fizycznej zawsze owinąć kontuzji pachwiny. Chcesz zabezpieczyć obszar i nie owijając może spowodować więcej ciężkich obrażeń.

Ortopedia i porażenie mózgowe

Ortopedia jest dziedziną medycyny, która traktuje warunków wpływających na kości, więzadła, stawy, ścięgna, mięśnie i / lub nerwów. Lekarz ortopeda może być wezwany do leczenia pacjenta z porażeniem mózgowym, zaburzeń neurologicznych, które upośledza koordynację mięśni i ruchy ciała.

Znaczenie

Cele leczenia ortopedycznego na porażenie mózgowe obejmują zmniejszenie sztywność mięśni i zapobiega deformacji. Ortopedyczne stosowane techniki, aby osiągnąć te cele obejmują leków, ortezy i chirurgii.

Leki

Ortopedzi może przepisać baklofenu lub botox do pacjentów, aby zmniejszyć sztywność mięśni. Baklofen można podawać albo doustnie albo za pomocą wszczepionej chirurgicznie pompy. Botox jest podawany poprzez zastrzyki i rozluźnia mięśnie, blokując przekazywanie impulsów nerwowych.

Ortezy

Ortezy są niestandardowe wsparcie zużyte urządzenia do przechowywania części ciała w prawidłowej pozycji i zapobiega deformacji. Dla pacjentów z mózgowym porażeniem, ortopedzi może przepisać ortezy, w tym AFOs Ortezy (kostka), stopa tylnych szelek, wkładki do butów i immobilizera kolanowych.

Chirurgia

Typowe problemy związane z mózgowe porażenie, które mogą wymagać interwencji chirurgicznej to nieregularny chód i hip dyslokacji. Zwolnienie przywodziciela, rozdzielając mięśni przywodziciela w pachwinie lub osteotomii miednicy, przemieszczenie biodra, mogą być wykonywane w leczeniu tych problemów. Dodatkowo procedura chirurgiczna grzbietowej kręgosłupa zwane selektywne rizotomię można wykonać, aby zmniejszyć sztywność mięśni.

Rozważania

Leczenie porażenia mózgowego to wspólny wysiłek. Ortopedyczne lekarze mogą pracować z innymi profesjonalistami medycznymi, takimi jak fizjoterapeutów i terapeutów zajęciowych, w trakcie leczenia.

Unerwienia stawu biodrowego

Merriam-Webster Dictionary definiuje unerwienie jako źródła nerwów do części ciała. Staw biodrowy jest kilka dużych nerwów, które koordynują działania mięśni i wydawać ostrzeżenia przez ból.

Struktura

Unerwienie stawu biodrowego rozciąga się od korzeni nerwowych kręgosłupa do mięśni, które kontrolują ruch w zespole stawu biodrowego. Według Amerykańskiego Towarzystwa Medycznego, olejki nerwów w tym obszarze obejmują udowej, rwa, pośladków i grup w jelicie krętym nerwowych.

Funkcje

Nerwy przekazuje impulsy z mózgu i ostrzec mózgu problemów występujących w danej części ciała. Nerwy unerwiają instrukcji stawu biodrowego podajnika do mięśni, które umożliwiają struktury kulki i gniazdo dokładnie obracać. Ból z uszkodzenia stawu biodrowego lub chorobą zniechęca chorego bólu, powodując dalsze uszkodzenia poprzez jego dalsze wykorzystanie.

Rozważania

Nerwy w stawie biodrowym może transmitować oszukańczych wiadomości bólu. Instytut biodrowych i kolanowych Los Angeles County zauważa, że ​​w pachwinie lub ból kolana może faktycznie oznaczać stawu problem. Ból stawu biodrowego lub drętwienie zazwyczaj wynika z nerwów udowych i kulszowych, według American Academy of Family Physicians.

Terapia mięśni pachwiny pociągnął

Naciągnięty mięsień pachwiny jest niskiej jakości, częściowe rozdarcie do włókien mięśniowych, które biegną wzdłuż wewnętrznej stronie uda, zazwyczaj spowodowane rozciągnięciem ale czasami wynikiem szybkiego stop-start, od boku do boku ruchy w sportach takich jak koszykówka . Na szczęście, jeśli zastosujesz się do kilku prostych kroków, będziesz w stanie zmniejszyć obrzęk, zminimalizować ból i przywrócić pełną mobilność w krótkim okresie czasu.

Co zrobić w pierwszej kolejności

Jeśli ciągnąć mięśni podczas ćwiczeń lub uprawianie sportu, natychmiast przestaje robić aktywność. Następnie, jak tylko jest to możliwe, rozpoczyna się w oparciu o metodę ryż leczenia odciąga mięśni.
RYŻ stoi na odpoczynek, lód, kompresji i elewacji, a po nich w tej kolejności oznacza odpoczynku mięśni zanieczyszczoną, a następnie okresowo zmienny lodu i ciepła zabiegi o być może 20 minut za sztukę. Lód zmniejszenia obrzęku i ciepła zwiększenia przepływu krwi do dotkniętego obszaru i pomagają usunąć toksyny.
Kompresja i elewacja pomoże zminimalizować obrzęk jeszcze dalej i przyspieszyć proces gojenia. Użyj bandaż Ace podczas poruszania się, a podczas odpoczynku, utrzymania powierzchni poszkodowanej podwyższone tak, że obrzęk wypływać z mięśnia.

Minimalizując ból

Lekarzy i fizjoterapeutów zaleca szereg przeciwzapalnych i przeciwbólowych w celu zmniejszenia obrzęku i bólu spowodowanego przez Naciągnięty mięsień. Ibuprofen działa jako silne działanie przeciwzapalne, natomiast aspiryna i paracetamol pomoże zmniejszyć ból spowodowany przez ciągnięty mięśni.
Dodatkowo, wisienką na tym terenie będzie zmniejszyć stan zapalny i znieczulić obszar, minimalizując ból jeszcze bardziej.

Wracając do Full Motion

Łzy mięśni niskiej jakości (gdzie mięśnie nie pęknięte i nie ma związane siniaki) można leczyć szybko. Najważniejszą częścią odzysku upewniając nie ma nagromadzenie blizny w mięśniu, który zaszkodzić przyszłej elastyczności lub mobilności. Dlatego tak ważne jest, aby rozpocząć korzystanie światła i rozciąganie Naciągnięty mięsień w ciągu 24 do 48 godzin od urazu.
Fizjoterapeutów zaleca rozgrzewanie --- takich jak chodzenie, jazda na rowerze lub robi gimnastykę, które zwiększają przepływ krwi do obszaru dotkniętego --- a następnie delikatnie rozciągając mięśnie. Staraj się pracować cały zakres ruchu mięśni luka. Narzędzie samo-masaż pomoże również upewnić się, że blizny nie buduje się na mięśniach i osłabić ruch w przyszłości.
Użyj biodrowych odwodziciela i porywacza hip maszyn w lokalnej siłowni, przy użyciu bardzo lekki. Ponownie, upewnij się, aby przenieść pachwinie poprzez pełny zakres ruchu. Jeśli czujesz ból, należy natychmiast przerwać.

Urazy mięśni pachwiny

Wyciągnął lub napięte pachwiny może być nie do zniesienia szkody. Najczęściej występuje uraz pachwiny podczas konkursu sportowego lub kiedy mięśnie są nadużywane.

Obszar pachwiny

Pachwiny jest obszar, w którym w górnej części uda i tułów połączyć w organizmie człowieka. W medycynie sportowej, w pachwinie jest często określane jako regionu, w którym są połączone mięśnie porywacza i mięśnie brzucha. Mięśnie Abductor to zestaw znajduje się po wewnętrznej powierzchni uda trzech mięśni. Porywacze są mocowane od kości udowej do kości udowej.

Objawy

Najczęściej uraz mięśnia pachwiny jest rozdarcie lub szczep. Urazy pachwiny często zdarzają się w sporcie, takich jak hokej i piłkę nożną, kiedy gracze wyglądają dostać impuls prędkości lub zmienić ich kierunek szybko. Objawy związane z urazem pachwiny obejmują ból lub obrzęk w okolicy pachwiny, skurcze w brzuchu lub udzie, ograniczonego ruchu, bolesność podczas próby poruszać na boki i twardnienie mięśni lub ścięgien.

Stopni

Urazy pachwiny różnią się stopniem nasilenia. Stopień I szczep jest lekko pociągnął mięśni. Ból jest minimalna, a mobilność nie jest zwykle ograniczone. Szczepem klasy II, mięśni lub ścięgien zostały umiarkowanie rozdarty. Ból jest umiarkowana, jest utrata wytrzymałości w obszarze chorego. Obrzęk i zasinienie śledzić obrażeń. Najwyższy poziom szczepu pachwiny jest stopień III. To znaczne szkody, gdy chodzenie jest trudne. Siniaki, skurcze i obrzęki związane są z klasy III szczepu. Poważne obciążenie będzie wymagać operacji.

Leczenie

Leczenie kontuzji pachwiny, zależy od tego, jak poważne jest. Jednakże, opierając się kontuzji pachwiny jest kluczem do odzyskania. Należy unikać wszelkich działań, które pogarszają szkody. Ice szkody w ciągu pierwszych 2 dni po urazie. Lód przyczynia się do zwiększenia przepływu krwi. Lód obszar do czterech razy dziennie przez 15 minut w czasie. Podgrzewać rannych obszarze przed wszelkiej aktywności fizycznej. Lek przeciwzapalny może złagodzić ból i zmniejszyć stan zapalny. W razie potrzeby skonsultować się z lekarzem dla silniejszych recept. Skonsultować się z lekarzem, jeśli fizykoterapia byłoby korzystne w przyspieszenie ożywienia.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Urazy pachwiny można zapobiec właściwej rozgrzewki i kondycji fizycznej. Stretching pomaga zwiększyć zakres ruchu i zmniejszyć sztywność i bolesność. Stretching jest również niezbędne podczas ochładzania etapie. Należy używać odpowiedniego sprzętu sportowego. Nosić buty dobrze dopasowane i wspierających, gdy angażują się w aktywności fizycznej. Zachować się odpowiednio uwodniony podczas ćwiczeń. Odwadnianie powoduje skurcze mięśni i sztywności.

Jak dbać o Uraz pachwiny

Urazy pachwiny, czasami nazywany pachwiny ciągnie lub szczepy, może wystąpić u mężczyzn i kobiet. Sportowcy często doświadczają tego typu urazów spowodowanych kopanie, szybko zmieniając kierunek, bieganie i skakanie. W przypadku wystąpienia szkody w pachwinie, mięśni przywodziciela (te działa między uda i miednicy) są napięte, a nawet pęknięta. Jeśli zranić tego obszaru, można oczekiwać ból, obrzęk i ewentualnie zasinienie. Inne niż z upływem czasu, jest kilka sposobów, aby pomóc leczyć urazy pachwiny bardziej efektywnie.

Instrukcje

Jak leczyć Urazy pachwiny

Reszta wysiadając nogi, aż ból minął; jeśli nie można całkowicie wysiąść nogi, przynajmniej powstrzymać się od działań sportowych. W przypadku drobnych urazów pachwiny, kilka dni odpoczynku może być za mało, aby można lepiej. Jednak w ciężkich obrażeń, być może trzeba będzie zmienić swoje działania na kilka tygodni lub miesięcy.

Ice obszar regularnie i podnieść nogi w celu zmniejszenia obrzęku.

Spróbuj leki bez recepty, aby pomóc w bólu i obrzęku. Są to ibuprofen i naproksen.

Odwiedź lekarza, jeśli ból jest ostry lub jeśli nie zauważamy żadnej poprawy w ciągu kilku dni. Lekarz może zbadać sprawę, aby zobaczyć, czy może trzeba fizykoterapii, silniejsze leki lub operację.

Stretch i ogrzać się powoli, gdy jesteś lepszy i zaczynają wznowić działalność sportowe. Pomoże to zapobiec ponownemu szkodę obszar.

Jak leczyć lub szczep Pull pachwiny

Pachwina jest mięsień, który łączy dolne miednicy do kości udowej. Ciągnąć lub szczep jest rozszerzenie się lub rozdarcie w tym mięśni. Ponieważ główną funkcją pachwinie jest wyciągnąć nogę do tyłu i przekazuje obciążenie sprawia, że ​​bardzo trudno jest chodzić i wykonywać inne czynności wysokiego wpływu. Łzy i ciągnie występują zwykle z powodu wytężonej działalności, na rozciąganie, lub nagła zmiana kierunku podczas biegu lub skoków. Leczenia ciągnąć pachwiny lub zmęczenie może być uciążliwe i bolesne.

Instrukcje

Leczenie

Ustal, jak ciężka jest szczep pachwiny. Urazy pachwiny są klasyfikowane 1, 2 i 3 w odniesieniu do powagi. Stopień 1 jest niewielki, 2 jest umiarkowany, a 3 jest ciężka. Sprawdź, intensywności bólu, zaostrzenie mięśnia pachwiny, zasinienie i obrzęk lub, grudki, a niezdolność do zaciągania mięśnie wewnątrz. Jeśli podejrzewasz, że klasy 3 obrażenia, skontaktuj się z lekarzem.

Połóż pachwinie, utrzymując swoje nogi i za pomocą kul, jeśli chcesz się poruszać.

Ice obszar przy użyciu zimnej paczkę owiniętą w ręcznik, czyniąc to w odstępach 20-minutowych kilka razy w ciągu dnia.

Kompresja obszar urazu owijając je w bandaż Ace, trzymając mięśnie w miejscu.

Podnieś nogę, umieszczając poduszkę pod uda. Zapobiega to obrzęk i zasinienie w okolicy pachwiny.

Stretch pachwiny lekko w czasie. Nie rozciągaj pachwinie ciągu pierwszych 48 godzin od odzyskania, ponieważ może to pogorszyć szkody. Jeśli masz klasy 1 szkodę można próbować światło rozciąganie pachwiny z pomocą partnera treningowego. Jeśli podejrzewasz, że 2 lub 3 stopnia obrażeń, skontaktować się z lekarzem, czy trzeba fizykoterapeuty dla rehabilitacji.

Wskazówki

  • Użyj masaż lodem na szkodę poprzez zamrożenie wody w małej filiżance papieru. Rozdzierania górnej miseczki od lodu i pocierać powierzchnię wystającą do pachwiny.
  • Jeśli ból jest ostry, wzięciu lekarstwa przeciwzapalne, takie jak ibuprofen lub Advil, w celu zmniejszenia bólu i obrzęku.

Jak zwiększyć liczby postów spermy Odwrócenie wazektomii

Odwrócenia wazektomii jest procedura, w której rury, które przenoszą plemniki z jąder do nasienia są ponownie połączone. Podczas tej procedury ambulatoryjne powiedzie o 50 procent czasu, według MayoClinic.com, pacjent odwrócenia wazektomii nie należy spodziewać się jego plemników jest normalne od razu. Niepłodność Centrum St Louis informuje, że trwa 3 do 8 miesięcy, jeśli nie dłużej, do liczby plemników do osiągnięcia normalnego poziomu. Jednakże, istnieje kilka kroków człowiek może podjąć w celu zwiększenia jego ilości spermy.

Instrukcje

Jedz pokarmy przyjazne dla plemników. Niektóre produkty zawierają witaminy i składniki mineralne, które są kluczowe dla zdrowej produkcji spermy. W szczególności cynku mineralnych jest niezbędna do płodności męskiej i poprawa morfologii plemników. Według Holisticonline.com, badania wykazały, że mężczyźni z niewystarczających poziomów cynku miały niższą liczbę plemników i ruchliwości plemników gorszą niż mężczyzn z prawidłowym poziomem. Cynk znajduje się w żywności, takich jak wołowina, kurczak, jagnięcina, wieprzowina, mięso krabów, homarów, łosoś, brązowy ryż, fasola, orzeszki ziemne i nasiona dyni. Inne korzystne witaminy i minerały zawierają kwas foliowy (znajduje się w zielonych warzywach liściastych), witaminę C (znajduje się w owocach cytrusowych, takich jak pomarańcze, grejpfruty, cytryny, pomidory), selen (Znaleziono w orzechy brazylijskie, orzechy, jaja i kurczaka) , witamina E (znaleziono w nasionach słonecznika, orzechów i kiełków pszenicy), a L-arginina aminokwas (znaleziono w wołowiny, kurczaka, ciecierzyca i soja).

Wprowadź zmiany w stylu życia. Liczba plemników może być uszkodzone przez pewnych nawyków i niewinnie działań pozornych. Na przykład, długotrwałe narażenie na ciepło może zabijać plemniki, obniżając liczbę plemników. Mężczyźni po wazektomii odwrócenia należy unikać gorących kąpieli, sauny, jacuzzi, obcisłe spodnie i krótkie bielizny, z których wszystkie mogą przegrzać moszny. Ponadto, zgodnie z MayoClinic.com, przejażdżki rowerowe, które trwają dłużej niż 30 minut należy unikać, jak powinien długotrwałego siedzenia, z powodu upału działania te mogą tworzyć w pachwinie.

Unikaj toksyn środowiskowych. Dym papierosów i marihuany, pestycydy, chemikalia, a nadmierne ilości alkoholu może uszkodzić lub zabić plemników, a tym samym obniżenie liczby plemników. Ekspert płodności dr Randine Lewis informuje również, że mleko nie-organiczne i mięso może zawierać syntetyczny estrogen, który może wpłynąć na prawidłowy rozwój plemników. Mężczyźni starają się poprawić swoją liczbę plemników po wazektomii odwrócenie powinien starać się zminimalizować lub wyeliminować ich ekspozycję na te toksyny.

Znaki i objawy niebakteryjne gruczołu krokowego

Zapalenie gruczołu krokowego jest zaburzeniem w obrębie prostaty, który jest zwykle spowodowanego przez zakażenie bakteryjne. Jednakże, istnieje również potencjalna możliwość niebakteryjne postaci tej choroby powstają w pewnych ludzi. Byłoby to uznać, bezobjawowa gruczołu krokowego lub przewlekłą zapalną. Z obu tych warunków, niektóre objawy mogą pomóc wskazać choremu, że cierpi on z wydania w prostacie.

Ból

Bez względu na to, jaki typ gruczołu krokowego człowiek cierpi, będzie on normalnie odczuwać ból lub dyskomfort. Ten ból może być odczuwalny, zgodnie z Mayo Clinic, podczas oddawania moczu lub wytrysku. Może on również być odczuwalne w prącia, jak również to pachwiny i jąder. Ból będzie się różnić od łagodnego bólu do dyskomfortu fotografowania.

Ból sąsiednich

Istnieje również możliwość niebakteryjne zapalenie gruczołu krokowego w celu doprowadzenia co najlepiej można opisać jako sąsiadujące bólu. Może to obejmować ból pochodząca z odbytu, jak i dolnej części pleców, brzucha i krocza. W większości przypadków, w tym ból nadejdzie bez warunkach nakłanianie, czyli człowiek nie musi być aktywny odczuwać bólu. Podobnie jak ból w ramach standardowego penisa, jąder i pachwin, ból ten będzie się różnić od łagodnego bólu do dyskomfortu fotografowania.

Zakłócenia w moczu

Wielu mężczyzn z niebakteryjne prostaty zauważy zakłócenia z ich oddawania moczu. Podobnie jak objawu bólu, w tym zaburzeń będzie zmieniać się od osoby do osoby. Niektórzy mężczyźni napotykają wzrosła częstotliwość i nawet pilną potrzebę oddania moczu. Dla innych, zaburzenia objawia się trudności wytwarzania moczu.

Braku objawów

Czasami nie niebakteryjne gruczołu krokowego daje oznak lub objawów. To jest bardziej powszechne, zgodnie z Mayo Clinic, w bezobjawowej prostaty zapalnego. Z tej szczególnej formy warunkiem, lekarz przypadkowo natknąć się na zapalenie podczas wykonywania egzamin na innym zupełnie innym stanie.

Leczenie

Przez większość czasu, prostaty będą traktowane antybiotyku. Ale ponieważ nie niebakteryjne zapalenie gruczołu krokowego spowodowana przez infekcję, opcje leczenia będzie inna. Niektórzy ludzie będą traktowane z czymś o nazwie alfa-blokerów, które rozluźnić mięśnie w tym obszarze ciała, aby odpływ niektórych bardziej nieprzyjemne objawy. Inni mężczyźni po prostu trzeba szkieł przeciwzapalne, takie jak ibuprofen lub aspiryna, w celu zmniejszenia stanu zapalnego i zmniejszyć ból. Czasami pacjent może wymagać masaż prostaty, zgodnie z Mayo Clinic, która może przyczynić się do złagodzenia objawów.

O nieziarnicze

Choroba Hodgkina jest forma, która wpływa na raka układu limfatycznego. Choroba powoduje, że tkanki limfatycznej rośnie nienormalnie i czasem rozprzestrzenił się na okoliczne obszary. Z początku leczenia, sukces w leczeniu choroby Hodgkina jest bardzo wysoka. Thomas Hodgkin, brytyjski lekarz Choroba nazwana, pierwszy opisano chorobę Hodgkina w 1832 roku i napisał o cechach, które sprawiły, że różni się od innych chłoniaków.

Objawy

Objawy choroby Hodgkina obejmować obrzęk węzłów chłonnych szyi, pach i pachwin, który nie jest bolesny, swędzenie skóry i objawy grypopodobne, takie jak gorączka, dreszcze, zmęczenie, nocne poty, utrata masy ciała, brak apetytu.

Diagnoza

Choroba Hodgkina jest zwykle zdiagnozowano na podstawie biopsji którym kawałek zainfekowanej tkanki ekstrahowano i zbadano w celu określenia przyczyny. Inne procedury stosowane do wykrywania choroby Hodgkina mogą obejmować RTG, MRI, PET i CAT skanowania, biopsję szpiku kostnego, badania krwi i promieniotwórczych skanowanie galu, który mówi obszarów w organizmie, gdzie choroba występuje.

Etapy

Etapy ruchu medycznych społeczności opisać stopień zaawansowania choroby. Etap 1 oznacza tylko jeden węzeł chłonny lub pojedynczy narząd jest zainfekowany. Etap 2 oznacza rakiem występuje w dwóch węzłach, ale tylko w jednej części ciała: powyżej lub poniżej przepony. Etap 3 oznacza nowotwór obecny w węzłach chłonnych w części ciała powyżej i poniżej przepony, ale nie rozprzestrzenił się wokół narządów. Etap 4 jest najbardziej zaawansowanym i oznacza raka Hodgkina występuje w węzłach chłonnych oraz w innych obszarach, takich jak wątroba i szpik kostny.

Czynniki ryzyka

Osoby, u których zakażenie Epsteina-Barr, HIV lub AIDS, lub cokolwiek, co tłumi układ odpornościowy są na większe ryzyko rozwoju choroby Hodgkina. Mężczyźni i ktoś z rodzeństwa, który ma chorobę Hodgkina są również bardziej narażone na ryzyko, a także tych, w wieku pomiędzy 15 i 40, lub w ciągu 55 lat.

Leczenie

Promieniowanie jest najczęstszym sposobem leczenia w przypadku choroby Hodgkina jest ograniczona do jednego obszaru ciała. Węzły chłonne, które są już zainfekowane, i następny odcinek węzłów, są promieniowane. Czas trwania leczenia zależy od stopnia nasilenia choroby.
Chemoterapia jest stosowany, gdy leczenie choroby Hodgkina rozprzestrzenił się więcej niż jedną sekcję węzłów chłonnych i innych narządów.
Ostatniego okresu leczenia nawrotu zakażenia są wysokie dawki chemoterapii, szpiku kostnego, przeszczep komórek macierzystych i.

Rozważania

Wysokie dawki chemoterapii niszczenia szpiku kostnego, tak szpiku kostnego i komórek macierzystych są pobierane od pacjenta przed podaniem chemioterapii i przechowywane do wykorzystania później. Ryzyko związane z regularnych dawek chemioterapii obejmują płuc, serca i wątroby szkody i białaczkę. Promieniowanie stwarza ryzyko zachorowania na raka sutka lub płuc. Dziewcząt i kobiet poniżej 30 nie mogą mieć radioterapii z powodu raka piersi, ryzyko jest zbyt wysokie.

O PCOD

Zespół policystycznych jajników (PCOD) znany także jako zespół policystycznych jajników to stan chorobowy dla kobiet charakteryzuje się nieregularne lub brak miesiączki, otyłości i nadmiernego wzrostu włosów. W policystycznych jajników jajniki produkują więcej pęcherzyków niż normalnie, jednak pęcherzyki nie dojrzewają do jaj, a więc prowadzi do nieprawidłowych miesiączki u kobiet. Nazwa policystycznych jajników oznacza ogólnie powiększonych jajników, które są wytwarzane z torbieli obecne w pęcherzykach. Według badania przeprowadzonego przez Harvard Medical School, prawie 5 procent kobiet na całym świecie cierpi z powodu PCOD na pewnym etapie ich życia. Wczesne rozpoznanie i leczenie jest konieczne. Nieleczona PChZTpapier może prowadzić do chorób serca i cukrzycy.

Przyczyny i czynniki ryzyka

Nadmiar insuliny jest uważany za jedną z najważniejszych przyczyn PCOD. Nadmiar insuliny stymuluje jajniki do wytwarzania zwiększonej ilości męskich hormonów zwanych androgenami, które stymulują rozwój cech męskich. Zwiększone stężenie androgenów u kobiet może prowadzić do niepłodności i ostatecznie PChZTpapier.

Objawy PCOD

Najczęstsze objawy to: otyłość, skóry tłustej, nieregularny cykl menstruacyjny, wzrost ciśnienia krwi, rozwój przedcukrzycowym (prekursor cukrzycy) lub cukrzycą typu 2, utrata płodności i nienormalne i zwiększony wzrost włosów na całym ciele.
W ciężkich przypadkach stan medyczny znany jako rogowacenie ciemne także zaburzenia związane z zespołem policystycznych jajników. Rogowacenie ciemne jest chorobą, która charakteryzuje się ciemnym i aksamitną skórę w fałdach skóry, takich jak szyi, pachwin i pod pachami.

Testy diagnostyczne

Diagnoza i wykrywanie policystycznych jajników oparta jest na pełne badanie fizyczne, badania USG i krwi. Badania krwi sprawdzić poziom tablicy hormonów, takich jak hormon folikulotropowy (FSH, LH), testosteron i wiele innych.
FSH i LH odgrywają ważną rolę w kobiecych ciał. Pobudzają jajniki do produkcji estrogenów i progesteronu. Jednakże w przypadku PCOS przysadki nie wytwarzają hormony [FSH, LH] zatem prowadzące do stanu, w którym nie ma lub mniejsza produkcja progesteronu i estrogenu, a tym samym prowadzi do braku lub nieprawidłowych miesiączki.

Metody leczenia

Metody leczenia opierają się na kontrolowaniu objawów związanych z PChZTpapier takiej niepłodności, nieprawidłowego wzrostu włosów i cyklu miesiączkowego. Doustne środki antykoncepcyjne zawierające estrogen i progesteron syntetyczny są przepisywane w celu zmniejszenia produkcji androgenów. Lekarze przepisują leki, takie jak Vaniqa, który jest krem, który pomaga zmniejszyć wzrost włosów na twarzy.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Środki zapobiegawcze, takie jak regularne ćwiczenia fizyczne, zmniejszenie masy ciała i zrównoważony, dieta niskotłuszczowa jest myśl, aby pomóc w regulacji poziomu insuliny w organizmie, a tym samym w utrzymaniu PChZTpapier w ryzach.