Digidexo.com

blærefremmfall symtomer

Slik Cure det symtoms av en øreinfeksjon

Dette er en artikkel om hvordan å kurere symptomene på en ørebetennelse. Hvis du ønsker å vite hvordan å kurere symptomene på en øreinfeksjon, kan du lese denne artikkelen for å finne ut hvordan.

Slik Cure det symtoms av en øreinfeksjon

•  Drikk rikelig med vann når du har en ørebetennelse. Du vil hjelpe musklene arbeide på en måte å lette infeksjonen. Hvis du legger deg ned eller sove, sørg for at du løfte hodet mye for å fremme drenering. Hvis du ikke gjør dette, kan du våkne opp i mer smerte.

Tørre slimhinneavsvellende nesespray og medisiner. De vil også fremme drenering av dine øreganger. Du kan bruke smertestillende for å hjelpe med smerte. Husk at hvis smertene vedvarer, bør du oppsøke lege. Du kan trenge antibiotika.

For å hindre ørebetennelse, sørg for at du er ekstra forsiktig når du svømmer eller bader. Bruk ørepropper hvis du må.

Jak uniknąć sztywny kark podczas snu

Budząc się rano z sztywność karku jest częstym problemem. Aby pokonać sztywny kark, starają się unikać potencjalnych przyczyn. Ból jest na tak stopniowo przez całą noc, nie zdają sobie sprawy, boli aż do następnego ranka. Wykonaj następujące kroki, aby zidentyfikować i naprawić problemy sztywne szyi.

Instrukcje

Użyj właściwego poduszkę. Upewnij się, że poduszka podnosi głowę około trzech centymetrów wyższy od swojego ciała, gdy leżąc na plecach lub boku. Dobre poduszki kołyski głowę wygodnie i utrzymuje szyję obsługiwane przez noc. Spanie z szyi pod nienaturalnym kątem jest najczęstszą przyczyną szczepu szyi. Rozważyć zakup specjalnie zaprojektowanego szyję poduszkę jeśli często budzę się z sztywność karku.

spać na twardym materacu. Nawet jeśli masz odpowiednią poduszkę, miękkie, ugięcia materaca można pokonać dobrą postawę podczas snu. Dobra postawa w nocy jest tak samo ważne jak dobrej postawy w ciągu dnia. Idealnie, materac i poduszka powinny łączyć, aby utrzymać kręgosłup i szyję w linii, aby zapobiec napięcie mięśni i sztywność karku.

Unikaj spania w projekcie. Otwarte okno sypialni i świeże powietrze to przynosi może być korzystne, ale jeśli wiatr wieje w na szyi przez całą noc, może się zrelaksować mięśnie prowadzi do sztywności rano. Spanie z klimatyzatora może zrobić to samo. Jeśli musisz spać przy otwartym oknie lub w klimatyzację, przenieść swoje łóżko, aby umieścić w sypialni, gdy nie jesteś w projekcie.

Nie należy spać na brzuchu. Ta postawa podnosi głowę nieprawidłowo i może zmusić głowę, aby włączyć się zbyt daleko na bok, napinając szyję. Jeśli masz tendencję do roli na brzuchu podczas snu, spróbuj umieścić poduszki na każdej stronie ciała, aby utrzymać się z toczenia.

rozładować napięcie w szyi za pomocą kilku prostych ćwiczenia rozciągające przed snem. Stres może zbudować w ciągu dnia, a jeśli nie podejmie kroki w celu zrelaksowania szyi, szczep może nasilać się w nocy. Może to również pomóc, aby rozciągnąć się w łóżku, gdy budzisz się rano, zanim wstanie z łóżka.

Skonsultuj się z lekarzem, jeśli sztywność karku utrzymuje mimo wszystkich wysiłków, aby to poprawić. Przewlekłe sztywność karku może być symtom z bardziej poważnych problemów.

Wskazówki

 • Prawo szyi poduszka jest indywidualny wybór na podstawie rozmiaru, wagi i innych szczególnych warunkach może być. Zobacz sekcję źródłem informacji i źródeł poduszki szyi.

Jak radzić sobie z zatruciem pokarmowym w Zagranicą

Podczas podróży do innego kraju, zawsze jest szansa, że ​​będzie można dostać zatrucia pokarmowego. Nie zawsze wiesz, w góry, czy pewna restauracja jest bezpieczny, czy jedzenie jesteś o do konsumpcji jest dobra, więc trzeba być przygotowanym na najgorsze. Ten artykuł pokaże Ci, jak najlepiej przygotować się i radzić sobie z zatruciem pokarmowym podczas podróży za granicą.

Instrukcje

Planować Przed podróżą

przygotowawcza może zrobić rzeczy o wiele łatwiejsze, jeśli się zatrucia pokarmowego podczas podróży za granicą. Pierwszym krokiem jest, aby uzyskać informacje na ubezpieczenie zdrowotne razem i wziąć nosić karty ubezpieczenia zdrowotnego z tobą, tak, że masz to dostępne, jeśli masz zatrucie pokarmowe i wymaga leczenia.

Często tylko o ubezpieczenie zdrowotne nie jest wystarczające. W obcym kraju, dostawca medycznej może obawiać się, że firma ubezpieczeniowa nie pokryje zdrowie dla kosztów poniesionych w innym kraju. Skontaktuj się z firmą ubezpieczeń zdrowotnych i zadać to konkretne pytanie. Jeśli są objęte, je napisać do ciebie list potwierdzający to, że zawiera informacje kontaktowe dla lekarza zagranicznego lub zadzwonić do szpitala, jeśli są pytania. Carry ten list ze sobą podczas podróży.

Czy środki pieniężne i / lub karty kredytowe dostępne są na pokrycie wydatków na uzyskanie leczenia zatrucia pokarmowego podczas podróży zagranicznych. Nawet jeśli masz ubezpieczenie zdrowotne i mieć pismo od firmy ubezpieczeniowej, zdrowotnej, lekarz może odmówić jego przyjęcia, a jedynie traktować Cię, jeśli masz fundusze dostępne. Możesz spróbować i dostać zwrot kosztów przez ubezpieczenie zdrowotne później.

Badania kraj, w którym będziesz w podróży. Dowiedz się, w ogóle żadnych ostrzeżeń należy zważać na temat jakości żywności i wody tam. Najlepszym sposobem na to jest do odwiedzenia Centrum Kontroli Chorób i Prewencji domowa, uszeregowane zasobów. To daje aktualizacje na temat wszelkich rodzajów spraw żywności i wody, aby wiedzieć w danym kraju.

W Centrum Kontroli Chorób i Prewencji Serwisie znajdziesz spojrzeć na niektórych odcinkach, jak zatrucie pokarmowe przez toksyn morskich i bezpiecznej żywności i wody. Czytając te sekcje, można dowiedzieć się, czego unikać i co robić, aby być bezpieczniejsze podczas jedzenia i picia, w obcym kraju. Na przykład, unikać surowych potraw jak warzywa, jeść gotowane jedzenie, gdy jest jeszcze gorący i jeść tylko owoce, które skórki.

Dowiedz się, co żywności zatrucia i jej objawy teraz, tak, że jeśli będziesz wiedzieć podczas podróży, że może być zatrucie pokarmowe. Stronie internetowej CDC mówi o morskich toksyn żywności zatrucia ryb i skorupiaków, na przykład. Symtoms zatrucia pokarmowe w ogóle to nudności, bóle mięśni, osłabienie, zawroty głowy, wymioty i biegunkę. Może również wystąpić gorączka.

Czynienia z zatruciem pokarmowym ile w państwie obcym

Po przyjeździe do hotelu w obcym kraju, pierwszym krokiem jest zapewnienie zdjęcie informacje kontaktowe alarmowe do swoich krewnych w Stanach Zjednoczonych, w przypadku gdy masz problem. Ponadto, nieść ze sobą takie informacje w portfelu, tak aby szpital wie, z kim się skontaktować, jeśli nie jest to nagły wypadek.

Zapytaj hotelu o restauracji poleciliby, które są bezpieczne. Gdy już wiesz, gdzie możesz zjeść, jeśli masz wolne Internet, w trybie online i sprawdzić, czy są jakieś negatywne opinie w ramach tych restauracji.

Po przyjeździe w restauracji, patrzeć na warunkach przed jedzeniem. Jeśli miejsce wygląda brudne i nie dobrze utrzymane, zjeść gdzie indziej.

Jeśli są posiłki w restauracji, a jedzenie serwowane jest i wygląda wątpliwa, nie jedz go. Powiedz im, że uważasz, że coś jest nie tak i wysłać jedzenia z powrotem. Jeśli jedzenie smakuje śmieszne, powiedz kelnera i oddać.

Jeśli uważasz, że masz zatrucie pokarmowe, spojrzeć na nasilenie objawów. Jeśli tylko mają łagodny biegunkę i skurcze, może nie trzeba się z lekarzem. Jednak, jeśli masz krwawe biegunki, gorączka powyżej 101 stopni Celsjusza, Twój wymioty jest ciężka, masz uporczywy ból brzucha i masz trudności z połykaniem lub oddychaniem, zgłaszają się na leczenie natychmiast.

Jeżeli nie można zwrócić się do lekarza lub objawy są łagodne, są pewne rzeczy, które możesz zrobić dla siebie. Pij dużo płynów, aby pomóc dostać się toksyn z organizmu, nie starają się prowokować wymiotów lub wziąć produkt przeciwbiegunkowych i przywrócić mdłe żywności raz zaczynasz czuć się lepiej. Picia Gatorade pomoże uzupełnić utracone elektrolity, cukru i sodu.

Niech wie, że restauracja ma zatrucie pokarmowe, dzięki czemu mogą one uniemożliwić innym narażone na samym złe jedzenie. Ponadto, można rozważyć umieszczenie informacji na stronie internetowej podróży po powrocie końcówki z podróży, aby obiekt wiedzieć miejsc wypatrywać.

Wskazówki

 • Dowiedz się przybliżone koszty leczony na zatrucie pokarmowe w obcym kraju. Wtedy będziesz wiedzieć, ile pieniędzy trzeba będzie dostępna w celu uzyskania leczenia.
 • Jeśli jedzenie smakuje śmieszne, nie jeść. Może to być wyraźny sygnał, że jedzenie jest zepsute.
 • Aby być naprawdę bezpieczne, unikać surowych pokarmów i pić wodę mineralną.
 • Ryzykowne jedzenie jeść w obcym kraju jest owoce morza.
 • Jeśli uważasz, że masz zatrucie pokarmowe, nawet, jeśli objawy nie są ciężkie, to jest zawsze dobry pomysł, aby zwrócić się do lekarza, aby upewnić się, że jesteś w porządku.

Co to są migreny z ogniskowymi objawami neurologicznymi?

Migrena jest chorobą zakorzenione w nieprawidłowej aktywności mózgu, które zwykle dysponuje obezwładniającej ból głowy, wraz z takimi objawami, jak nudności, światła i czułość dźwięku, drętwienie i zaburzenia widzenia. Te zaburzenia widzenia nazywane są ogniskowe objawy neurologiczne lub znaki.

Progresji choroby

Ataki migreny mogą zacząć od uprzednich fazy gościnnie objawów należą: zmęczenie, ból szyi i nietolerancja światła, dźwięku i / lub zapachy. Dla niektórych, faza aura występuje obok, wyposażony zaburzenia widzenia.

Migreną z aurą

Około 20 do 40 procent pacjentów z migreną --- cierpiących na migrenę --- przeżyć fazę aury poprzedzający najgorszego ataku. Jeśli migreną nie zauważyć objawy zwiastunów, fazy aura prawdopodobnie niech wiedzą, ból przychodzi.

Aura fazowe Symtoms

Ogniskowe objawy neurologiczne w fazie aury może być subtelne --- kropki światła --- lub bardziej dramatyczne, w tym częściowej utraty wzroku. Inne objawy to widząc faliste lub zygzakowate linie lub migające światło, drętwienie i niewyraźną mowę.

Skok i Migrena Aura Confused

Migrena objawy aury i objawy udaru zakładką (drętwienie, zaburzenia mowy, utrata wzroku i osłabienie mięśni). Przemijający napad niedokrwienny lub niewielki udar mózgu, to znak ostrzegawczy z ciężkim udarze mózgu, ale może to być mylone z migreną.

Skok i Migrena

Rzadko migraineur z aurą mogą mieć skok w czasie ataku. Czynniki ryzyka to palenie tytoniu i stosowanie pigułek antykoncepcyjnych. Migraineur kobiety w wieku rozrodczym mają prawie trzy razy większe ryzyko niż nie-migraineur kobiet w tym samym wieku.

Hvordan finne ut om du er i overgangsalderen

Hvordan finne ut om du er i overgangsalderen


Menopause er et faktum av livet. Enhver kvinne vil gå gjennom det til slutt. Den viktige betydningen av menopause er det faktum at en kvinne vil ikke lenger få henne perioder og vil ikke lenger være i stand til å unnfange et barn. Men faktum er en kvinne kan begynne å vise tegn på overgangsalder lenge før hennes perioder stoppe.

Noen av skiltene er ganske tydelig. Andre tegn kan forholde seg til andre helsemessige forhold, inkludert PMS symptomer.

Men det er noen få skritt en kvinne kan ta og ting hun kan begynne å legge merke til og kartlegging for å finne ut om hun er i pre-menopausal tilstand.

Hvordan finne ut om du er i overgangsalderen

Hvis du ikke gjør det alt klar, begynner kartlegge dine månedlige perioder. Er de endrer noen? Er de noe lettere? Er antall dager mellom hver måned endring? Blir de mer uregelmessig?

Alle disse kan være tegn på at du er premenopausale.

•  Se opp og kartlegge slike symptomer som:

Nattesvette
Vaginal tørrhet
Oppblåsthet
Humørsvingninger
Hodepine

Hvis du ikke tar noen sammentreknings piller, kan du be legen om å utføre en FSH (follikkelstimulerende hormon) blodprøve.

Hvis du skal begynne å gå gjennom overgangsalder, FSH du vil være stigende. Men dersom du bruker prevensjon, de endrer måten hormoner funksjon, og du vil ikke være i stand til å få en nøyaktig lesing.

Uansett om du tar sammentreknings piller eller ikke, dersom symptomene fortsetter, snakk med legen din og diskutere om han / hun mener du kanskje begynner overgangsalder.

Hint

 • Kartlegge din månedlige syklus
 • Kartlegge eventuelle symtoms du har
 • Hvis symptomene fortsetter eller forverres, søke råd fra legen din

Hvordan gjenkjenne symptomer på angina

Veldig enkelt sagt, er angina brystsmerter. Det er forskjellige symptomer som går sammen med det og kjenne dem kan redde livet ditt. Angina er den viktigste symptom på koronarsykdom. Hvis du aldri har blitt diagnostisert med angina og opplever noen av disse symtoms, bør du søke medial behandling umiddelbart. Disse symptomene kan komme over så enkelt halsbrann eller fordøyelsesbesvær, men de bør aldri bli ignorert. Lær hvordan å gjenkjenne symptomer på angina.

Hvordan gjenkjenne symptomer på angina

Hvordan gjenkjenne symptomer på angina

Rapporter alle følelser av tyngde eller trykk i brystet med legen din umiddelbart. Selv om disse symptomene synes mild til deg, kan de være et faresignal for koronarsykdom som bør aldri bli ignorert, spesielt hvis du opplever symptomet mer enn én gang. Ikke anta at dette bare er en enkel symptom på dårlig fordøyelse. Det er ikke alltid tilfelle.

Aldri anta at en brennende følelse i brystet er halsbrann. Det kan eller kan ikke være. Halsbrann er normalt noen ganger, men det brennende følelse i brystet kan også være et symptom på angina og bør diskuteres med legen din uten forsinkelse. Selv om du har en historie med halsbrann, forteller legen din om alle brennende følelser du opplever. La ham vite hvor ofte og hvor alvorlig følelsene er.

Fortell legen din om noen smerter eller ubehag du opplever i andre områder. Angina er kjent som brystsmerte, men kan også noen ganger bli følt på andre steder på kroppen. Disse stedene kan inkludere ryggen, kjeven og armene. De kan også inkludere skuldre, hals og nakke. Angina er ikke alltid nødvendigvis følt i bare brystkassen. Rapportere disse smertene umiddelbart, spesielt hvis du også har andre problemer i brystområdet.

Ikke anta at noen full følelse du opplever er rett og slett dårlig. En følelse av fylde i brystet er også et tegn på angina og bør vurderes av helsepersonell. Gjør en avtale hvis du opplever dette symptomet. Ikke prøv å diagnostisere deg selv, spesielt hvis følelsen ikke avtar eller avkastning ofte.

Hint

 • Medisiner er tilgjengelige for angina. Diskuter dette med legen din.
 • Angina er alvorlig. Aldri ignorere symptomene på angina. Det er et tegn på koronarsykdom og behandling kan redde livet ditt. Alltid diskutere noen av de ovennevnte behandlinger du kan oppleve med legen din. Hvis noen av disse symptomene blir alvorlige, ikke forsinkelse. Se legen din umiddelbart. Hvis dette ikke er mulig, kan du besøke din nærmeste legevakten.

Symptomer på lavt kaliumnivå

Muskelsvakhet

Kalium er et viktig element i kroppen. Ikke bare gjør musklene krever kalium til kontrakt, men hjertet må det også å slå riktig og regulere blodtrykket. Et lavt kaliumnivå kan skape en kaotisk rekke symptomer som ofte er mild, men noen ganger vag. Fordi kalium er ansvarlig for muskelfunksjon, vil en mangel på det føre til svakhet, tretthet og kramper i bena eller armene. Svakheten kan tidvis bli alvorlige nok til å hindre bevegelse av lemmer, mye som lammelser. Disse symptomene kan også være ledsaget av prikking eller nummenhet i beina.

Mageproblemer

Når kalium nivåene er lave, nyrene er mindre i stand til å konsentrere urinen i kroppen. Dette resulterer ofte i forbifarten store mengder urin. En person kan også føle seg svært tørst mye av tiden og kan oppleve kvalme, oppkast, magekramper, oppblåsthet og forstoppelse. Disse symptomene er spesielt vanlig hvis de lave nivåer av kalium ha blitt forårsaket av diaré eller overbruk av diuretika eller avføringsmidler.

Symtoms påvirker hjertet

På grunn av den rollen den spiller i å opprettholde normal hjertefunksjon, vil lave nivåer av kalium ofte resultere i besvimelse på grunn av lavt blodtrykk. I svært alvorlige tilfeller kan disse lave nivåer av kalium føre til hjertebank og uregelmessig hjerterytme.

Psykologiske forstyrrelser

I noen tilfeller har det blitt rapportert at pasienter med lavt kaliumnivå opplever noen form for psykologisk forstyrrelse. Slike tilfeller kan omfatte depresjon, delirium, forvirring og til og med hallusinasjoner.

Hvordan behandle mesenteriske adenitis

Mesenteriske adenitis er en betennelse i mesenteriets lymfeknuter i magen, og kan også bli kalt mesenteric lymfadenitt. De typiske symptomene er magesmerter, feber, diaré og oppkast. Det forekommer vanligvis hos barn og er ofte forveksles med blindtarmbetennelse når symptomene oppstår i nedre kvadrant av magen. Mesenteriske adenitis kan også være helt symptomfri og oppdaget bare fra en avbildning scan.

Hvordan behandle mesenteriske adenitis

Tillat mesenteriske lymphadenitis å går i de fleste tilfeller. Denne sykdommen er sjelden alvorlig og vanligvis forsvinner av seg selv innen et par uker.

Vit når du skal ringe en lege. Mens barn ofte har magesmerter, bør du ringe en lege når barnet har alvorlige magesmerter, blodig diaré eller oppkast. Disse symtoms av mesenteriske lymphadenitis kan kreve over natten observasjon i et sykehus. Du bør også ringe en lege selv for milde symptomer hvis de ikke løser i løpet av fem dager.

lindrer milde symptomer på mesenteriske adenitis med medisinering. Over-the-counter medisiner som paracetamol kan lindre smerte, og paracetamol kan være effektivt for å lindre feber. Pass på at den syke holder seg hydrert. Alvorlig oppkast kan føre til dehydrering, som kan være dødelig.

Vær forberedt på mer omfattende behandling. Legen din kan forskrive antibiotika for moderate bakterielle infeksjoner og alvorlige tilfeller kan kreve kirurgisk fjerning av sykelig tarmen og muligens tillegget.

bruker hjemme rettsmidler for å gi støttebehandling for mesenteriske adenitis. Tiltakene omfatter å få nok hvile, drikke ekstra væske og bruke en varm fuktig vaskeklut til magen for å lindre smerte.

Hjelp for Nevropati

Perifer neuropati eller nerve parese er et problem med nervesystemet. Perifere nerver overføre informasjon fra hjernen og ryggmargen til resten av kroppen din. De gjennomfører også sensasjoner som varme og touch til hjernen din. Hvis disse nerver er skadet på en eller annen måte, kan det føre til problemer.

Hvorfor du trenger hjelp

Perifer neuropati kan føre til muskelsvakhet eller et fullstendig tap av kontroll over musklene som er kontrollert av de skadede nerver. Du kan oppleve nummenhet, prikking, smerte eller følsomhet for berøring. Nervene også styre noen av funksjonene til de indre organer. Hvis disse nervene opplever problemer, kan du oppleve problemer forårsaket av organer som ikke fungerer skikkelig. Enkelte slike problemer kan være diaré forårsaket av fordøyelsesproblemer eller en blære som lekker urin.

Ved å søke hjelp

Hvis du begynner å føle uvanlig kribling, svakhet eller smerter i hender og føtter, gå se legen din. Din beste sjanse for å få bedre begynner med å få hjelp tidlig. En tidlig diagnose kan hjelpe deg å kontrollere dine symtoms og hindre ytterligere skade på nervene.

Administrerende Pain

Hvis du er diagnostisert med nevropati, vil legen ønsker å prøve og fikse årsaken. Hvis nerveskader kan bli rettet, vil nevropati mest sannsynlig bedre på egen hånd. Sviktende at legen trolig vil foreskrive en medisin for å hjelpe med smerte og symptomer. Mild smerte kan behandles med over-the-counter medisiner, men for å få hjelp med de mer alvorlige symptomer, kan legen forskrive anti-beslag medisiner, en lidokain patch eller anti-depressiva.

Forebygging

Den beste hjelpen for nevropati kan være ved å arbeide for å hindre det. Dette er spesielt viktig for diabetikere. Diabetes kan forårsake nevropati, så sørg for å kontrollere blodsukkeret. Hvis du har et alkoholproblem, søke behandling for å unngå nevropati. Spis et sunt kosthold rikt på vitamin B-12.

Livsstilsendringer

Gjør også endringer i livsstil som vil hjelpe deg å unngå nevropati eller i det minste håndtere symptomene. Et treningsprogram kan hjelpe deg kontroll smerte og blodsukkernivået. Slutte å røyke for å forbedre sirkulasjonen, noe som kan hjelpe deg å unngå problemer forårsaket av nevropati forårsaket av diabetes. Unngå langvarig press som kan redusere blodsirkulasjonen og bringe på diabetesrelaterte problemer.

Bivirkninger av Myelograms

En myelogram er en X-ray eksamen utført av en radiolog --- en lege opplært til å overvåke og tolke røntgenundersøkelser --- å oppdage misdannelser i ryggraden, spinalkanalen, eller blodårer som forsyner ryggmargen. De analyserte bilder og en signert rapport sendes til ens fastlege slik at den kan foreta en informert diagnose.

Prosedyre

En myelogram er en relativt trygg og smertefri prosedyre vanligvis utføres på poliklinisk basis. Ved hjelp av en kontrasterende fargestoff til å oppdage uregelmessigheter, gir denne prosessen en svært detaljert bilde av ryggmargen og kolonne. Den kan også brukes til å overvåke for infeksjon, tumorer, spinale lesjoner eller betennelse.

Symtoms

Pasienter som gjennomgår denne prosedyren vanligvis opplever ryggsmerter, svakhet eller vanskeligheter med normal dag-til-dag bevegelser.

Bivirkninger

Bivirkninger er vanligvis sjelden fra denne prosedyren. En hodepine som kan oppstå når pasienten står eller sitter oppreist kan avlastes med hvile og økt væskeinntak. Mer alvorlig hodepine kan trenge å bli behandlet med foreskrevet medisiner. RadiologyInfo.org rapporterer at hodepine ikke er tenkt å være en reaksjon på fargestoff, men snarere en forandring i fluidtrykk.

Bivirkninger

Bivirkninger av fargestoffet kan omfatte utslett, nysing, kvalme og kløe. Disse kan kreve behandling med medisiner. Blødning rundt nerverøttene, nerveskade, infeksjon eller inflammasjon kan også forekomme. Disse komplikasjonene er vurdert som svært sjeldne.

Mottakelighet

Pasienter med en historie med kroniske eller tilbakevendende hodepine er mer sannsynlig å utvikle en hodepine etter denne prosedyren. Andre faktorer kan innbefatte den type nål brukes og alder og kjønn av pasienten.

Hva er forskjellen mellom en Heel Spur & nevropati?

Hva er forskjellen mellom en Heel Spur & nevropati?


Kribling, brennende, stikkende, skyting: Alle disse ordene beskriver en øm eller smertefull hæl. En riktig diagnose av hælen smerte er viktig å finne den behandling som vil gi størst lindring. To vanlige, men svært forskjellige forhold som forårsaker smerter i hælen er hælspore og nevropati.

Nevropati

Nevropati, eller nerveskade, påvirker mer enn 20 millioner amerikanere, ifølge nevropati Association. Nevropati er ikke en spesifikk sykdom, men en kombinasjon av betingelser som skader på nerver bæresignaler mellom hjernen og muskler, hud og indre organer. Ifølge Podiatry dag, entrapment nevropati av tarsal tunnel, som ligger i hælen, er en smertefull tilstand som kan være utfordrende å diagnostisere. Dette er fordi det ofte oppstår i forbindelse med andre forhold, for eksempel en hæl anspore eller plantar fasciitt, ​​betennelse i hælen vev.

Nevropati Årsaker og symtoms

Dessverre, vil 30 prosent av nevropati tilfeller er av ukjent opprinnelse. En annen 30 prosent er et resultat av diabetes. The American Diabetes Association rapporterer at omtrent halvparten av personer med diabetes har noen form for nerveskader som kalles diabetisk nevropati. Nevropati kan komme og gå, langsom utvikling over mange år, eller det kan bli alvorlige og ødeleggende.

Heel Spur

En hæl anspore er en unormal benete vekst på hælbenet. Sporen i seg selv er ikke kilden til smerte, men smerte er erfaren når sporen gnir nærliggende nerver, bløtvev og bein. Ifølge University of Iowa Sykehus og klinikker, kommer smerten fra plantarfascien, en tykk, bindevev som støtter buen på fotsålen. Jo lengre plantar fasciitt varer, jo større er sjansen for at en hæl anspore vil danne.

Heel Spur Årsaker og symptomer

En hæl anspore er vanligvis forårsaket av unormal pronasjon, foten beveger seg feil. Sporen vokser sakte over tid. Med en hæl anspore, vil du legge merke til smerte når du først sette føttene på gulvet, eller smerten vil gradvis forverres når du er på føttene i løpet av dagen.

Behandlinger

Konservativ behandling for både nerve entrapment og hæl anspore inkluderer orthotics - støttende enheter, for eksempel skoen setter inn - å rette biomekaniske problemer og for å holde foten i riktig posisjon. Anti-inflammatoriske legemidler brukes til å redusere hevelse og redusere smerte. En lege kan forskrive fysioterapi eller injisere hælen med kortikosteroider og lokalanestetika. Hvis symptomene varer mer enn seks uker, kan kirurgisk inngrep være nødvendig.

Hemmorrhoid Cures

Hemorroider oppstår når blodårene rundt nedre rektum blir hovne og / eller betent. Hemorroider kan oppstå fra straining under bestått av avføring samt andre årsaker som for eksempel aldring, anal samleie, forstoppelse, diaré og graviditet. Selv om hemorroider er ikke farlig, kan de bli ubehagelig og noen ganger smertefulle. Visse over-the-counter hemorrhoid kurer og naturlige alternative kurer kan riktig løse problemet.

Botemidler for lindrende Hemmorhoid Symtoms

Hold nedre rektum området rent, spesielt når noen har hemorroider. Dette kan oppnås ved å ha noen daglige varme bad, så vel som rengjøring av anus området etter hvert avføring. Tørk forsiktig anus med fuktige toalettpapir eller bomull pads. Isposer kan også bidra til å redusere hemorrhoid hevelse, som kan over-the-counter hemorrhoid krem. Aspirin, paracetamol, kortison kremer, petroleum gelé og hemorrhoid stikkpiller kan hjelpe med hemorrhoid symptomer. Alltid søke profesjonell lege før selv behandling.

Rubber Band hemorroider

Rubber Band hemorroider er en kur for hemorroider som enten kan utføres i et legekontor eller et sykehus under generell bedøvelse. Prosedyren innebærer en erfaren medisinsk faglig knytte en hemoroide eller flere hemorroider ved basen med gummistrikk. Denne delikate prosedyren reduserer blodtilførselen til hemoroide, noe som gjør hemoroide krympe og dø ut i syv til ti dager. Dette kan være en smertefull prosedyre og krever medisinsk kompetanse og mulig medisinering.

Skleroterapi

Skleroterapi eller injeksjon terapi for hemorroider brukes for hemorroider som blør internt. En lege sprøytes en herdende oppløsning kjent som en sclerosant inn i den nedre del av hemoroide. Denne behandlingen skrumper hemorrhoid ved å kollapse på vein vegger innenfor hemorrhoid.

Infrarød koagulasjon

Hemorrhoid kur kjent som infrarød koagulasjon eller IRC kan enkelt utføres av en lege i et legekontor. Det er ingen bedøvelse kreves for infrarød koagulering. Legen bruker en infrarød sonde til å plassere infrarødt lys rundt hemorrhoid område, slik at krymping av hemorrhoid, etter koagulere hemorrhoid årer.

Hemorrhoidectomy

En Hemorrhoidectomy er et kirurgisk inngrep som fjerner hemorroider. Pasienter skal ha anestesi. Denne prosedyre innebærer å binde seg til den indre hemoroide venen før hemoroide er fjernet. Pasienter som får en hemorrhoidectomy vanligvis reise hjem samme dag.

Hva er symptomene på søvnapné hos barn?

Søvnapné er en tilstand som oppstår når pustestopp vare lenger enn 20 sekunder og resultere i uregelmessig pust gjennom sovende timer. Ifølge Boston Children Hospital, ca 2 til 5 prosent av alle barn opplever søvnapné. Hvis foreldrene har mistanke om deres barn har symtoms av søvnapné, bør de ta kontakt med en barnelege. Søvnapné bør behandles umiddelbart for å hindre fremtidige komplikasjoner.

Typer

Ifølge Barne Health, er obstruktiv søvnapné den primære typen søvnapné. Forstørrede adenoids og mandlene er som oftest årsaken til obstruktiv søvnapné. Ifølge Boston Children Hospital, er obstruktiv søvnapné mer utbredt blant barn som har Downs syndrom eller andre lidelser kjennetegnet ved lav muskeltonus. Det er også mer vanlig hos barn som er overvektige.

Midt søvnapné er en annen type av søvnapné som er mye mindre vanlig. Midt søvnapné oppstår når hjernen unnlater å regulere pusting på riktig måte.

Blandet søvnapné er den siste typen søvnapné. Blandet søvnapné er en kombinasjon av obstruktiv søvnapné og sentrale og har symptomer forbundet med begge typer.

Night-Time Symptomer på obstruktiv søvnapné

Snorking er den mest merkbare symptom på obstruktiv søvnapné. Også kan foreldre også legge merke til pauser i pusting, og de kan høre barnet gisper etter luft om natten. I tillegg kan barnet sove urolig og kan sove i ulike posisjoner i hele natt.

Dag-Time Symptomer på obstruktiv søvnapné

Barn med obstruktiv søvnapné ofte er trøtt hele dagen. De kan sovne på skolen eller være irritabel på grunn av mangel på søvn. De kan også ha problemer med å konsentrere. Ifølge Barne Health, kan barn noen ganger være feildiagnostisert med oppmerksomhet-underskudd uorden når de faktisk har obstruktiv søvnapné.

Symptomer på sentral søvnapné

Symptomer på sentral søvnapné kan omfatte hyppige natt wakings på grunn av pustebesvær. Foreldre kan legge merke til episoder når barnets puste pauser i flere sekunder i tillegg. I motsetning til obstruktiv søvnapné, kan sentral søvnapné også skje mens barnet er våken i løpet av dagen. Imidlertid er sentralt søvnapné lik obstruktiv søvnapné ved at det kan også føre til søvnighet på dagtid, problemer med å konsentrere og noen ganger til og snorking.

Behandlinger

Ifølge Boston Children Hospital, kan obstruktiv søvnapné lindres ved å fjerne mandlene og / eller adenoids i om lag 85 prosent av alle tilfeller. I andre tilfeller et kontinuerlig positivt luftveistrykk (CPAP) maskin kan brukes til å holde puste vanlig gjennom de sovende timer. En CPAP maskinen innebærer iført en maske over nesen mens du sover. Masken leverer en kontinuerlig strøm av luft inn i nesen.

Sentral søvnapné er ofte behandlet med en oksygenmaske, CPAP-maskin eller medikamenter som stimulerer puste.

Komplikasjoner

Søvnapné kan føre til alvorlige helsemessige komplikasjoner. Ifølge Boston Children Hospital, barn med søvnapné er mer sannsynlig å oppleve problemer som for eksempel høyt blodtrykk, hjertesykdom, pulmonal hypertensjon, slag, utviklingsmessige forsinkelser og redusert vekst.

Hvordan å behandle lupus antikoagulanter

Lupus antikoagulanter er en tilstand hvor autoantistoffer feste seg til fosfolipider og proteiner i cellemembranen. Lupus antikoagulanter har flere risikofaktorer for trombose, fordi de forstyrrer blodpropp. Personer med lupus erythematosus er mer sannsynlig å utvikle lupus antikoagulanter enn den gjennomsnittlige personen. Sykdommen forårsaker leddsmerter, hudproblemer og nyresvikt. Årsakene til lupus antikoagulanter er vanligvis en sammenheng med autoimmune sykdommer. Årsaken kan også være knyttet til visse medisiner, for eksempel p-piller, fenytoin, quinin, amoxcillin og hydralazin. Lupus antikoagulanter har også blitt funnet i pasienter med visse tarmsykdommer. Det kan være andre komplikasjoner som følger med den, for eksempel, blodpropp, store blødninger og flere spontanaborter. Det er ikke mange behandlingstilbud for lupus antikoagulanter. Denne artikkelen går over noen behandlinger som er tilgjengelig for tilstanden. Pasienter uten tidligere historie med lupus antikoagulanter eller trombose er vanligvis bare observert. Hvis ingen symtoms er til stede, og deretter behandling er ikke nødvendig.

Hvordan å behandle lupus antikoagulanter

•  Oppsøk lege. I de fleste årsaker lupus antikoagulanter er diagnostisert etter en spontanabort eller under graviditet. Hvis symptomene er tilstede, ring legen din og be om å bli testet for lupus antikoagulanter.

Få tester gjort. Det finnes tre ulike typer tester og eksamener som må gjøres for å diagnostisere lupus antikoagulanter. De er en partiell tromboplastintid (TOS), Thrombplastin Hemming test og Russl Viper Venom tid eksamen. Hvis det ikke er noen symptomer til stede under diagnosetidspunktet, kan du lege foreslå ingen behandling. Hvis det er symptomene, da den nødvendige medikamenter blir administrert.

Ta prednison. Dette er et immunsuppressivt middel som er gitt for å eliminere lupus antikoagulant. Det er svært hurtig ved å eliminere tilstanden, men ikke nødvendigvis fjerne risikoen eller arrangementer av trombose.

Ta antikoagulantia regelmessig hvis du er en pasient med en historie med tilbakevendende trombose. Denne behandlingen innebærer vanligvis mottar heparin i en IV skjema. Warfarin følger etterpå, og fortsetter for livet.

Gravide pasienter bør få lavmolekylære hepariner å unngå risiko for spontanabort som følger med lupus antikoagulant.

Hint

 • Warfarin er en type antikoagulantia.
 • Steroider kan også gis for å bidra til å redusere antistoffnivået i kroppen, men de trenger ikke nødvendigvis å redusere risikoen for koagulering.
 • En måte å legge merke til blod tresko er å se om det hvis det er hevelse eller rødhet i bena med en kortpustethet. Nummenhet eller smerter i armen er også tegn. Hvis du opplever blodpropp, kan du kontakte helsepersonell.

Hva fruktjuicer hjelpe med hetetokter?

Hva fruktjuicer hjelpe med hetetokter?


Hetetokter føre hotness på ansiktet og overkroppen ledsaget av rask hjerterytme, svetting, svimmelhet, hodepine, svakhet og kvalme. Fruktsaft som er blitt vist å bidra til å lindre symptomene og redusere hyppigheten av hetetokter. Drikker fruktjuice er en naturlig måte å kontrollere hetetokter med ingen av bivirkninger av østrogenbehandling. Juice hjelper senke kroppstemperaturen og inneholder aktive ingredienser som kan redusere hyppigheten og alvorlighetsgraden av hetetokter.

Pomegranate Juice

Pomegranate juice inneholder antioksidanter som kalles flavonoider samt vitaminene A, C og E. En naturlig form for østrogen, kalt østron, er i granateple juice og kan bidra til å erstatte noen av de tapte østrogen som forårsaker hetetokter. En diett rik på antioksidanter, vitamin C og bioflavonoider har vist seg å redusere symptomer. Det kan også hjelpe med tretthet og depresjon i forbindelse med hetetokter.

Bete Juice

Bete juice er en meget kraftig grønnsak som inneholder vitaminene A, B, C, niacin, folat og betakaroten som kan redusere symptomene. Blanding bete juice med andre juicer som eple, gulrot, tomat, agurk og selleri kan gjøre for en drink rik på næringsstoffer og lindrer egenskaper. De fleste av disse andre juice også inneholder vitaminer A, er lav i kolesterol og natrium B og C. Agurk juice, er eplejuice en utmerket kilde til fiber og gulrot juice kan hjelpe fordøyelsen. Denne kombinasjonen grønnsaksjuice kan hjelpe rense og avgifte kroppen, bidrar til å holde deg sunn når du lider av hetetokter som det er viktig å holde din styrke opp. Drikk saften tre ganger om dagen.

Rabarbra Juice

Rabarbra saft har vist seg å redusere forekomsten av hetetokter, slik dette er en stor bestanddel til bruk i fruktjuicer. Rabarbra også inneholder vitamin A, C, K og B folat, er rik på kalium, kalsium, magnesium og fosfor. For en endring, legge inn noen jordbær og blidgjøre med honning.

Juice Tilsetningsstoffer

Rejuv består av urter og planter som er blandet med fruktjuicer for bedre absorpsjon for å redusere symtoms. Rødkløver, som inneholder genistein og daidzen, er bra for å redusere alvorlighetsgraden og hyppigheten av hetetokter. Sage er tradisjonelt brukt for å hjelpe hetetokter. Bringebær blader bidra til å lindre kramper i livmoren. Pau D'Arco holder opp immunforsvaret. Blå cohosh regulerer menstruasjonssyklusen og letter kramper. Tayuya lindrer tretthet og depresjon. Ta en dråpe i morgen for en til to måneder.

Herpes behandling under graviditet

Herpes behandling under graviditet


Herpes simplex virus 2, også kjent som genital herpes, er et virus gått person-til-person gjennom seksuell contact.Though er det sjelden (bare ca 1500 fødsler per år), kan en mor passere genital herpes til barnet sitt under fødselen. Det er viktig at en gravid kvinne beskytte seg under svangerskapet fra virus, og hvis hun har fått kontrakt med herpes simplex 2 virus, at hun bli behandlet under svangerskapet, slik at sykdommen ikke er gått til hennes barn.

Symtoms

Symptomer på herpes simplex virus 2 omfatter:
Små røde blemmer eller åpne sår på kjønnsorganer eller innsiden av skjeden eller innsiden av lårene, som kan være smertefull eller ikke
Kløende, brennende, smertefulle, prikkende følelse i genital regionen
Utflod
Fever
Muskelsmerter
Hodepine
Smertefull vannlating
Hovne lymfeknuter i lysken

Hvis en kvinne eller hennes partner, har noen av disse symptomene under graviditeten, er det viktig at en lege konsulteres.

Overføring til Baby

Herpes viruset overføres til den nyfødte primært under en vaginal fødsel når mor er å ha et utbrudd, eller er i ferd med å utvikle en. Herpes viruset overføres fra sår rundt morens vagina og lår til babyens hud, særlig sensitive områder som øyne, nese og munn.

I 33 prosent av tilfellene der barnet smittes, kan barnet utvikle sår som kan behandles med en antiviral. Rundt 90 prosent av tiden, vil barnet være fint utviklingshemmede, men kan fortsatt ha herpes utbrudd. I 33 prosent av tilfellene, vil barnets sentralnervesystem og utvikling påvirkes. I en annen 33 prosent av tilfellene, vil barnet utvikler spres herpes, noe som vil påvirke organer som lever og lunger - Ofte er denne skjema resulterer i døden.

Forebygging og behandling

Hvis en kvinne har herpes og er gravid, vil en lege ofte foreskrive en antiviral på 36 uker for å hindre et utbrudd under fødselen. Hvis en kvinne er å ha et utbrudd under fødselen, vil hun mest sannsynlig har en C-delen. Hvis en kvinne utvikler herpes under svangerskapet, spesielt i siste trimester, vil hennes lege vanligvis utfører en C-delen. Under graviditet er det viktig at en kvinne får nok hvile, unngå stress og ta vare på helsen hennes.
Hvis en kvinne partner har herpes og hun har ikke kontrakt det, er det viktig at paret avstå fra hud-til-hud kontakt under et utbrudd og bruke kondom ved all seksuell kontakt gjennom hele svangerskapet. Legen kan foreskrive en antiviral for partneren for å hindre kvinnen fra å pådra viruset.
Det er svært viktig å unngå kontrahering herpes i løpet av tredje trimester, da dette er så nær leveringsdato. I løpet av denne tiden, er det lurt å unngå all seksuell kontakt med en smittet partner.

Hepatitt C & Joint Pain

Over 4 millioner mennesker lever med hepatitt C-viruset, også kjent som HCV, i USA. I hele verden er det anslagsvis 170 millioner mennesker smittet med viruset. Hepatitt C er en tilstand som påvirker leveren og kan forårsake leddsmerter. Når smittet med viruset, kan enkeltpersoner utvikler en kronisk form for hepatitt C. Det er viktig å søke legehjelp for å hindre ytterligere komplikasjoner oppstår.

Akutt og kronisk HCV

Om lag 85 prosent av de som har hepatitt C få kroniske infeksjoner senere; denne infeksjonen vanligvis varer i flere tiår. De resterende 15 prosent med HCV har en akutt infeksjon, som kan løses i løpet av noen uker til noen måneder. Kronisk hepatitt er når inflammasjon skjer i leveren. Over tid, kan denne tilstanden utvikle seg til fibrose, som er arrdannelse i leveren. Hvis arrdannelse forverres, blir det skrumplever. Pasienter som har cirrhose kan ende opp med leversvikt eller andre problemer som involverer cirrhose, slik som leverkreft.

Transmission

Hepatitt C overføres gjennom blod. Infisert blod og infiserte blodprodukter, som for eksempel intravenøs nål som brukes av narkotikabrukere kan overføre HCV. Viruset kan også overføres seksuelt. Omtrent 1 til 4 prosent av ikke-infiserte ektefeller blir smittet av sine virus inspisert ektefeller fordi HCV blir isolert i sæd, vaginal væske og spytt. Transmission har ikke vist seg å oppstå fra amming, hoste, kyssing, klemming, nysing, deling kasseroller eller drikkeglass og uformell kontakt. Unngå deling av tannbørster og barberhøvler.

Symtoms

Symptomene forbundet med hepatitt C, er forskjellige for hver infisert individ. Om lag 25 prosent av de infiserte pasienter som har akutt hepatitt C virus vitne tretthet, dårlig appetitt, muskelsmerter og lavgradig feber. Noen ganger oppstår gulsott, som er når øynene og / eller huden blir gule. De resterende 75 prosent av de som er smittet viser få eller ingen tegn til viruset i begynnelsen. Leddsmerter er en av de mer hyppige symptomer assosiert med HCV.

Det er andre tilstander assosiert med HCV, inkludert flere ekstra-leverproblemer, som er plassert utenfor leveren. Den mest bemerkelsesverdige tilstanden er cryoglobulnemia, som oppstår når unormale antistoffer oppstår fra HCV stimulering av lymfocytter, også kjent som hvite blodceller. Symptomer forbundet med denne lidelsen omfatter svakhet, hevelse eller smerter i leddene, lilla utslett som er hevet (for det meste funnet i nedre del av bena), hovne ben og føtter og nerve smerte.

Diagnose

Blodprøver er gitt for å påvise HCV i kroppen.

Behandling

Medisinsk behandling er gitt, blant annet ukentlige bilder av pegylert interferon alfa og en oral medisin som heter ribavirin, tatt to ganger daglig. Behandlingen vil fjerne viruset fra blodet.

Hvordan Test for en magnesiummangel

Magnesium spiller en viktig rolle i vår helse, som deltar i mer enn 300 enzymatiske reaksjoner. Symptomer på magnesiummangel er hodepine, muskelkramper, alvorlige menstruasjonssmerter, forstoppelse, leddsmerter og ryggsmerter. Det kan være vanskelig for legen å teste for mangel fordi det meste av kroppens magnesium forblir i cellene, i stedet for i blodet eller urinen. Men det er flere laboratorietester som tilbyr en grad av informasjon om kroppens magnesium nivå. I tillegg kan leger evaluere hvorvidt en pasient som lider av magnesiummangel på grunnlag av symptomene han oppviser.

Hvordan Test for en magnesiummangel

Utfør en 24-timers urin test for å fastslå den totale mengden av magnesium kroppen din skiller ut. Etter å samle urinen din, vil legen gi deg en injeksjon med en viss mengde magnesium, samle så urinen for ytterligere 24 timer til å bestemme hvor mye av magnesium kroppen din har beholdt. Hvis kroppen din har beholdt mer magnesium enn normalt, og legen din kan konkludere med at du er mangelfull i mineralet, og at kroppen din har beholdt magnesium fra injeksjons å kompensere for denne mangelen.

Planlegg en sublingual epiteliale test for å vurdere din magnesium nivå. En helsepersonell vil skrape under tungen med en tunge depressor å skaffe epitelceller, deretter sende denne prøven til et laboratorium for analyse. Denne metoden for testing har en tendens til å være mer nøyaktig enn den 24-timers urin test fordi den sjekker for magnesium i cellene, der det meste av det er til stede.

Evaluer din generelle symptomer for å avgjøre om de sammenfaller med felles indikatorer på magnesiummangel. Mange av disse symtoms, slik som ryggsmerter, menstruasjonskramper og hodepine, kan være symptomer på en lang rekke lidelser. Men hvis du opplever flere symptomer som kan peke til magnesiummangel, kan det hende at helsepersonell kunne bruke disse symptomene for å diagnostisere deg.

Diett for Fibroids

Livmor fibroids, også kjent som fibromyomas, leiomyomas og myomer, er godartede vekster i livmoren som oppstår fra overproduksjon av en enkelt celle utvikle seg fra den glatte vev av livmoren. Det finnes utallige metoder for behandling, selv om fibroids vanligvis ikke føre til alvorlige problemer og krever ikke noe mer enn et godt øye til å overvåke deres vekst. Etter en viss diett, kan redusere risikoen for fibroider.

Symptomer og årsaker

Når livmor fibroids er symptomatisk, de ofte har hyppig vannlating, smerter i bekkenet, ryggen eller beina, forstoppelse og en langvarig eller tung menstruasjonssyklus. Symptomene er ofte avhengig av plasseringen av fibroider. Hvis de vokser inn i livmoren 'indre hulrom, de kalles submukøse fobroids, med primære symptomer å være tung menstruasjonsblødninger. Hvis de strekker seg utenfor livmoren, kalles de subserosal fibroids, med den primære symtom være urinveisproblemer.

Den direkte årsaken til fibroids er ukjent, men det finnes flere teorier om hva som kan hjelpe i deres utvikling. Disse inkluderer genetiske avvik, kjemiske ubalanser og, sentrale til forestillingen om en fibroid kosthold, overdreven produksjon av østrogen.

Advarsler

Det finnes en rekke måter å behandle uterine fibroider, inkludert medikamenter, en hysterektomi (fjerning av livmoren) og en myoectomy (fjerning av fibroider). Det finnes imidlertid en rekke tilsynelatende effektive alternative behandlinger, slik som urter, stressreduksjon og en spesiell diett. Selv om disse kan fungere for noen mennesker, er det vitenskapelige bevis som støtter deres effekt nesten ikke-eksisterende. Som sådan, bør du kontakte legen din før du starter noen alternativ behandling og å diskutere alle mulige behandlingsalternativer.

Uterinfibroid Diet

Gitt at årsaken til livmor fibroids er relativt ukjent, er effektiviteten av noen form for spesiell diett oppe til debatt. Når du tar i betraktning de mange mulige årsaker, spesielt rollen østrogen kan spille, visse matvarer og kosttilskudd restriksjoner kan tenkes å bidra til å redusere risikoen for de som er plaget med livmor fibroids.

En diett rik på hele korn er foreslått, som de inneholder ligniner, som anses en anti-østrogen. Vanlige matvarer rike på ligniner inkluderer linfrø, rug og bokhvete, blant andre.

I tillegg til dette, kan en diett rik på fiber være effektiv til å hjelpe til å fjerne store mengder av østrogen fra kroppen. Som sådan er en diett med høyt fiberinnhold (minst 28 g per dag), som kan inkludere nøtter, frø, frukt og grønnsaker og korn anbefalt. Som kontrast bør mat lavt fiber, slik som rødt kjøtt, stekte matvarer, sukker, koffein og alkohol unngås. Disse matvarer kan føre til leveren til å fungere også vanskelig på grunn av ekstra stress, noe som kan gjøre sine andre oppgaver lide, for eksempel å bryte ned østrogen.

Kvinner som får et overskudd av østrogen bør vurdere muligheten for å redusere deres forbruk av soya. Isoflavoner i soya som genistein og daidzein er sterke østrogen reaktorer og kan øke, redusere og megle østrogennivå. Som sådan er en diett høy i soya vanligvis ikke anbefalt i de med høy risiko for livmor fibroids på grunn av potensialet for økt østrogennivå. Soya kosttilskudd eller legge soya-rik mat til dietten bør diskuteres med legen, som folk reagerer forskjellig på dem, spesielt hos de med andre østrogen-reseptor positive forhold.

Kosttilskudd

En rekke bilag kan være nyttige ved forebyggelse og behandling av til og med uterine fibroider. En av de anbefalte kosttilskudd inneholder flavonoider, som deres anti-østrogen egenskaper kan vise seg fordelaktig. Diskutere bruken med legen din, da de kan øke, heller enn å redusere, østrogennivå.

I tillegg kan alle betraktes som en del av urter som så Palmetto og ryllik blomster, så vel som vitamin C, og sink og vitamin E for deres immunfremmende anti-oksiderende egenskaper. Hvis livmor fibroids forårsake blødninger, kan mat med høyt jern hjelpe hvis blødningen forårsaker anemi.

Vekt

En faktor påvist å øke risikoen for uterine fibroider er fedme. Resultatet av en studie som ble publisert i 1991 utgaven av Nutrition antydet uterine fibroider som presenterer symptomer kan være forbundet med fedme.

Dette ble gitt ytterligere troverdighet i en studie publisert i 1998 utgaven av epidemiologi, som viste bevis på at kvinner med kroppsmasseindeks over 30 opplevde en 23 prosent større sjanse for å utvikle livmor fibroids.

Sein Symptomer på Livmorkreft

De sene symptomer på livmorkreft kan forveksles med andre forhold. Livmorkreft begynner vanligvis i endometrium, og derfor er det ofte referert til som endometrial cancer.

Symptomer-bekkensmerter

De sene symptomer på livmorkreft føre bekken eller magesmerter. Den avanserte tumormasse ofte presser mot andre strukturer i bukhulen forårsaker betydelig smerte. Livmorkreft smerter kan være vanskelige, så spør smertelindring intervensjon er avgjørende.

Symptomer-tarm og blære Endringer

Symptomene på livmorkreft vanligvis resultere i endringer av tarm og blære funksjon. Avansert tumormasse kan hemmende på blære og endetarm strukturer, forårsaker forstoppelse, diaré, endetarms smerte og urininkontinens.

Symptomer Mage Fluid

Økt omkrets av buken er ofte en sen symptom på livmorkreft, spesielt når lymfeknute engasjement er tilstede. Som lymfeknutene blir berørt, de mister sin evne til å effektivt drenere væske, og derfor akkumuleres det i bukhulen.

Symtoms-Vekttap

Vekttap er en illevarslende sent symptom på livmorkreft. Som kreft begynner å påvirke stoffskiftet, kan dyp, utilsiktet vekttap bli sett.

Betraktninger

Sene symptomer på livmorkreft kan behandles med kirurgi, kjemoterapi og stråling. Kirurgiske inngrep omfatter fjerning av livmoren, og ofte eggstokkene.