Digidexo.com

Metody antykoncepcji dla kobiet

Ponieważ kobiety mają zdolność do zajścia w ciążę, spoczywa na ogół na nich wziąć odpowiedzialność za kontrolę urodzeń. Istnieje wiele więcej opcji w antykoncepcji dla kobiet, w przeciwieństwie do mężczyzn, a może jest jeden, który jest dla każdej kobiety.

Hormonalna Antykoncepcja

Zmiana cyklu menstruacyjnego przez użycie hormonów obcych jest popularną metodę antykoncepcji kobiet, które wykorzystać. Pigułki antykoncepcyjne są stosowane od wielu lat z dość wysoką i przewidywalną skutecznością. Ostatnio, plastry hormonalne, zastrzyki i szyjki macicy, które uwalniają hormony pierścienie zyskały na popularności z tego prostego powodu, że nie są pigułki, które mają być podjęte na dobę. Skuteczność tych metod antykoncepcji jest zazwyczaj powyżej 92 procent.

Metoda rytm

Metoda rytm wymaga dobrego zrozumienia kobiecego cyklu menstruacyjnego. Zazwyczaj kobieta ovulates 14 dnia cyklu menstruacyjnego. Tak więc stosunek w ciągu jednego lub dwóch dni po obu stronach owulacji zagrożenia ciąży. Ten rodzaj antykoncepcji działa tylko dobrze dla kobiet z cyklem menstruacyjnym, które są przewidywalne (niezależnie od tego, czy są 28 dni długie, czy nie). Jest wskaźnik awaryjności 25 procent związany z tej formy kontroli urodzeń, ale kobiety z przewidywalne cykle miesiączkowe mają mniej awarii.

Podwiązanie jajowodów

Podwiązanie jajowodów kiedy jajowody są oddzielone, co zapobiega jajo spełnienia plemników tam i zapłodnienia. Opcja ta staje się coraz mniej popularne, jak inne opcje stają się dostępne. Podwiązanie jajowodów należy wykonać chirurgicznie, a wiele kobiet, które cięć cesarskich wybrać te, bo jajowody są narażone i mogą być łatwo powiązane się tuż po urodzeniu dziecka.

Urządzenia wewnątrzmaciczne

Urządzenia są urządzeniami, które są wprowadzane do jamy macicy. Niektóre z nich zawierają substancje, które zabijają plemniki, a niektóre z nich po prostu uniemożliwić implantację embrionu (i tak nie zapobiegają koncepcji). Są one o 99 procent skuteczne i prawie zawsze można usunąć, jeśli chcesz zajść w ciążę.

Czapki szyjki macicy

Membrany są kubki, które są włożone i pasują na szyjkę macicy, blokując otwarcie macicy. Zapobiega to przedostawaniu się plemników do macicy i podróży w stronę jaja. Wskaźnik sukcesu jest około 84 procent z membranami.

Plemnikobójczych

Plemnikobójczych są produkty, które wchodzą w żelu lub pianki i zabijają plemniki w kontakcie. Jeśli stosowane same, plemnikobójczych marginalnie skuteczna (około awaryjność 30 procent), jednak na ogół stosuje się w połączeniu z inną formę antykoncepcji zwiększyć skuteczność każdego z nich.

Abstynencja

Abstynencja jest jedyną formą antykoncepcji, która jest w 100 procentach skuteczne. Jest to również jedyna forma kontroli urodzeń dostępnych dla kobiet, która chroni również przed przenoszeniem chorób przenoszonych drogą płciową.