Digidexo.com

Choroby szyjki macicy Spondylotic

Szyjki macicy choroba spondylotic, znany również jako szyjnego kręgosłupa, to eleganckie określenie na łatwe do zrozumienia stanu. Z biegiem czasu, kości w szyjce ścierania, powodując objawy związane z kręgosłupa szyjnego. W większości przypadków mogą być leczone za pomocą prostych metod, chociaż w niektórych przypadkach przejść do punktu, w którym jest potrzebna operacja rekonstrukcji kręgosłupa.

Definicja

Kręgosłupa szyjnego jest pojęciem ogólnym dla zwyrodnienia kręgosłupa w szyi (które są znane jako kręgów szyjnych). To zużycie może mieć wpływ na kręgi, powodując ostrogi kości, i ma również wpływ na szyjki płyty, które działają jako podkładki między każdym kręgu. Te zmiany w strukturze szyi może uciskać nerwy, powodując ból i utratę czucia w szyi, barków i ramion, w ciężkich przypadkach, niebezpiecznych powikłań.

Przyczyny

Numer jeden przyczyną szyjnego kręgosłupa starzeje się - w czasie, kości naturalnie zużywają się. Warunkiem jest największy wpływ na ludzi, ponad 40, choć ludzie mają tendencję do rozwijania szyjny kręgosłupa wcześniej niż kobiety. Jeśli mieszkasz na tyle długo, prawdopodobnie będziesz doświadczać pewnego stopnia szyjnego kręgosłupa - 70% kobiet i 85% ma objawy kręgosłupa szyjnego w wieku 60 lat - choć nie każdy cierpi z tego bolesne objawy zwyrodnienia. Poprzedni uraz szyi może sprawić, że bardziej narażone na rozwój raka szyjki spondylozy.

Objawy

Ludzie z szyjnego kręgosłupa mogą wystąpić bóle głowy (zwykle w tył głowy), ramię i ból barku, mrowienie lub drętwienie i sztywność karku. Mogą one mieć także brak równowagi i, w niektórych przypadkach, utrata jelita lub kontroli moczowego. Refleks i koordynacja może być ograniczona.

Leczenie

Niektóre przypadki szyjnego kręgosłupa oraz odpowiedzieć na proste leczenie, takie jak korzystanie z ponad-the-counter leki przeciwbólowe, noszenie klamrach szyi, i robi ćwiczenia fizyczne terapii wzmocnić mięśnie szyi. Bardziej zaawansowane przypadki mogą wymagać okresów leżenia w łóżku i trakcji w celu zmniejszenia nacisku na kręgosłup. Zastrzyki steroidowe mogą również pomóc złagodzić ból, wraz z zwiotczających.

Chirurgia

Jeśli ból kręgosłupa szyjnego nie jest wspomagany przez innych zabiegów lub jeśli stan będzie zaawansowany i zaczyna powodować znaczne osłabienie rąk i nóg, operacja może być konieczne. Podczas zabiegu, przepuklina dysków i ostrogi kostne są usuwane. Czasami chore kręgi są usuwane i szyi zrekonstruowane kości pobrane z innych części ciała lub implantu wykonanym z kości i metalu. Chirurg może także usunąć odpoczynku kości nad kanału kręgowego.