Digidexo.com

Ortopedyczne Knee Ćwiczenia

Najważniejszym aspektem wzmocnienie kolana po urazie jest wzmocnienie i rozluźnić mięśnie, które wspierają kolano. Osoba z silnym ścięgna i mięśnie czworogłowe mają znacznie mniejsze szanse na ponowne raniąc kolana niż kogoś z osłabieniem mięśni podtrzymujących. Poniżej znajduje się lista ćwiczeń, które pomogą w rehabilitacji po kontuzji kolana i operacji.

Unieś nogi prosty

Rozpocząć od leżącego na plecach z jednej prostej nogi, a druga zgięta. Powoli unieś prostą nogę na ziemi, przy zachowaniu równowagi z drugą nogą. Przynieś swoją nogę w przybliżeniu od 12 do 18 cali, przytrzymaj przez trzy sekundy, a następnie powoli opuść ją z powrotem na ziemię. Wykonaj 10 powtórzeń, a następnie powtórzyć z przeciwnej nogi.

Loki ścięgno

Stojąc za krzesłem, umieść obie dłonie na nim do równowagi. Umieścić wszystkie masy ciała na jednej nodze, podczas gdy powoli podnosząc drugą nogę do góry w kierunku pośladków. Przytrzymaj ten odcinek na trzy do pięciu sekund i powoli opuść ją z powrotem na ziemię. Wykonaj 10 do 12 powtórzeń, i powtórzyć z przeciwnej nogi.

Ściana Squat

Stać tak, że głowa, szyja, biodra i plecy są na ścianie. Umieść stopy na około dwa metry od ściany. Powoli przesuń w dół ściany, dopóki nie są w pozycji w kucki. Sprawował tę funkcję przez około pięć sekund, a następnie powoli podnosić się z powrotem przy użyciu tylko nogi. Powtórz 10 powtórzeń.

Single-Leg DIP

Umieścić krzesło po obu stronach ciała, aby używać do równowagi. Nieznacznie podnieść jedną nogę przed sobą i umieścić swoją wagę na drugiej nodze. Powoli opuść się w dół i przesunąć swoją wagę w dół na stopkę. Sprawował tę funkcję przez około pięć sekund, a następnie podnieść się z powrotem do pozycji wyjściowej. Powtórz 10 powtórzeń, a następnie przełączyć się do przeciwległego boku.