Digidexo.com

Jak korzystać z Mirena IUD

Spirale lub urządzenia wewnątrzmaciczne są formą antykoncepcji, która nie opiera się na kobietę pamiętając codziennie wziąć tabletkę. Mirena IUD można skutecznie zapobiegać ciąży po włożeniu przez okres do pięciu lat od czasu wytwarza niewielką ilość progesteronu, rodzaj hormonu, który zapobiega ciąży. To różni się od innego typu wkładki, ParaGard miedź, który wykorzystuje się do zapobiegania ciąży.

Instrukcje

Złóż wizytę u ginekologa. Ona pójdzie na plusy i minusy każdej z postaci kontroli urodzeń, w tym wkładki. Jeśli zdecydujesz się iść z Mirena IUD, trzeba umówić się na spotkanie w celu włożenia. Przed włożeniem, należy skontaktować się z dostawcą ubezpieczeń, aby sprawdzić, czy urządzenie jest objęte planem.

Pozwala na wstawienie Mirena IUD odbędzie się w gabinecie lekarskim. Będziesz mieć urządzenie wstawione do szyjki macicy. Lekarz najpierw umieścić wziernik do otworu pochwy w celu uzyskania dostępu do szyjki macicy. Rozwiązanie zostanie zastosowane w celu oczyszczenia pochwy. Dźwięk macicy następnie być wykorzystane do pomiaru szyjki w celu zapewnienia, że ​​Mirena IUD można odpowiednio dopasować w przestrzeni. Rura i suwak zostanie wykorzystane do wstawienia IUD do szyjki.

Poczekaj, siedem dni, aż po masz Mirena ZPD włożona do seksu, jeśli jest umieszczony w środku cyklu miesiączkowego. Potrwa tak długo, aby właściwie zabezpieczyć przed ciążą. Można uprawiać seks w tym pierwszym tygodniu po wprowadzeniu, ale z powrotem metody antykoncepcyjnej powinien być stosowany. Jeśli masz to w terminie siedmiu dni dodaje się po latach, jest skutkiem natychmiastowym. Mirena ZPD wymaga progestagen, aby dostać się do systemu w pierwszej kolejności.

Przejdź do lekarza miesiąc po wprowadzeniu raz dostaniesz okres. Twój ginekolog daje egzamin miednicy w celu zapewnienia, że ​​system Mirena ZPD jest nadal w miejscu. Jest bardziej prawdopodobne, w ciągu pierwszych kilku tygodni po założeniu, że IUD będzie uzyskać na miejscu.

Sprawdź na własną rękę, czy Mirena ZPD jest na miejscu, a także sporadycznie. Aby to zrobić, należy włożyć czysty palec do pochwy, aż do dna szyjki macicy. Powinieneś czuć ciąg pochodzących z wkładki przez.

Wskazówki

  • Inny rodzaj wkładki jest ParaGard IUD, urządzenie miedzi wprowadzony do macicy. To trwa dłużej niż wkładki Mirena i może zapobiec ciąży aż do 12 lat po założeniu.