Digidexo.com

Pigułki antykoncepcyjne, które nie powodują przyrost masy ciała

Wiele kobiet, które używają antykoncepcji hormonalnej, które doświadczyły przyrostu masy ciała. Badania na ten efekt są zazwyczaj niejednoznaczne, co za frustrujące doświadczenie dla kobiet próbuje wybrać najlepszą opcję antykoncepcyjnej. Nie ma sposobu, aby wiedzieć na pewno, czy dany produkt lub inne pigułki antykoncepcyjne powodują zwiększenie masy ciała.

Zapobiegania Weight Gain

Produkty hormonalne środki antykoncepcyjne depozyt estrogen i progestagen do krwi, zapobiegając w jajach są uwalniane do jamy macicy. W pewnym sensie, to sztuczki ciała do myślenia, że ​​jest w ciąży, ciąża jest stanem naturalnym, w którym jaja przestaną być zwolnione. W związku z tym może wystąpić wzrost apetytu po rozpoczęciu hormonalnej antykoncepcji, a być może jeść więcej, nie wiedząc o tym. Być tego świadomi i starają się utrzymać swoje nawyki żywieniowe, jak blisko zwykły, jak to możliwe. Jedz owoce i niskotłuszczowe przekąski, kiedy się te słodkie i słone pragnienia. Możesz również wystąpić zwiększona retencję płynów, co może powodować uczucie wzdęcia i powodować złudzenie że przybrała na wadze, nawet jeśli liczby w skali nie zmieniają.

Hormon Opcje niskiego

Jeśli doświadczasz przyrostu masy ciała i są pewni, że nie jest ze względu na swój styl życia (nawyki żywieniowe i ćwiczenia), spróbuj przełączyć się na inny produkt. Niektóre tabletki, takie jak pigułki, "mini" mają mniejszą dawkę hormonów. Jeśli jesteś zainteresowany w długoterminowej kontroli urodzeń, wkładka domaciczna (IUD) może być dobrym rozwiązaniem dla Ciebie; istnieją zarówno hormonalne i niehormonalne spirale dostępne. W każdym przypadku należy skontaktować się z lekarzem. Każda kobieta jest inna, i nie mogą być podstawowe problemy hormonalne powodując przyrost masy ciała. Tam po prostu nie ma wystarczających dowodów naukowych, aby wiedzieć na pewno, jakie produkty antykoncepcyjne będzie lub nie będzie powodować zwiększenie masy ciała.