Digidexo.com

Objawy zapalenia wyrostka robaczkowego u mężczyzn

Zapalenie wyrostka jest zdefiniowana jako stan chorobowy charakteryzujący się obrzękiem i zapalenie wyrostka robaczkowego. Chociaż dodatek jest szczątkowa narządów u ludzi, ich zapalenia może prowadzić do nagłych przypadkach. Warunek ten jest bardziej powszechne u mężczyzn niż u kobiet i zwykle u osób pomiędzy 20 a 30. Nie wiadomo, dlaczego jest.

Oznaki i objawy zapalenia wyrostka robaczkowego u mężczyzn

Generalnie, objawy, które są związane z zapaleniem wyrostka robaczkowego są zasadniczo podzielić na dwie kategorie: typowe i nietypowe objawy.

Typowe objawy zapalenia wyrostka robaczkowego u mężczyzn

Najczęstszym objawem jest ból typowy. Ból ten zazwyczaj odbywa się na dole po prawej stronie brzucha i jest często bardzo ciężkie. Słabe pozycjonowanie nerwów (trzewnej) w pobliżu nerwów jelicie środkowym są często przyczyną tego bólu.
Inne wspólne typowe objawy zapalenia wyrostka robaczkowego u mężczyzn to bardzo wysoka gorączka, senność, brak apetytu i wymioty.

Nietypowe objawy zapalenia wyrostka robaczkowego u mężczyzn

Nietypowe objawy obejmują nadmierną chęć na oddawanie moczu, biegunka oraz schorzenia określane jako chęć spadkowego, który jest zdefiniowany jako warunku związanego z nieregularnych wypróżnień.

Inne znaki specjalne wyrostka robaczkowego

Charakterystyczne objawy to znak Rovsing za znak i lędźwiowego, obturator znak.
Znak Rovsing jest znak specjalny związany z zapaleniem wyrostka robaczkowego często określa bólu w dolnej części brzucha. Lędźwiowego znak charakteryzuje się ciężkim i bardzo silny ból w prawym boku w pobliżu bioder. Zamykający znak często charakteryzuje się skurcze w mięśniach w okolicy bioder.

Przyczyny i czynniki ryzyka prowadzące do wyrostka robaczkowego u mężczyzn

Przeszkoda i zakłócenia przy prześwicie wyrostku robaczkowym może spowodować zapalenie wyrostka robaczkowego.
Infekcji przez niektóre mikroorganizmy, takie jak bakterie, co prowadzi do pęcznienia się z dodatku oraz akumulacji ropy w jego pobliżu, gdy nieleczona przez dłuższy okres czasu może spowodować zapalenie wyrostka robaczkowego.