Digidexo.com

Różnice między fibromialgii i MS

Fibromialgię i stwardnienie rozsiane (MS) są przewlekłymi stanami, które powodują bóle mięśni i zmęczenie, które przeszkadzają w codziennym życiu, ale są pewne różnice między nimi.

Diagnoza

Zgodnie z Mayo Clinic, nie ma testu do diagnozowania fibromialgii; Diagnoza jest, jeśli pacjent ma trzy miesiące bólu i odpowiada na 11 lub więcej "punktów przetargowych." Badania krwi, Spinal Tap lub skanowania mózgu pokazując zmiany ostatecznie zdiagnozować SM.

Funkcja mięśni

Pacjentów fibromyalgia silny ból i / lub drętwienie mięśni, że pogarsza się z nadużywania. Problemy mięśni w SM są spowodowane awarii systemu neurologicznego.

Obrażenia

Objawy fibromialgii może ułatwić i pogorszyć, ale nie spowodować trwałe uszkodzenie mięśni lub stawów. MS "race", powoduje też, ale także pogorszenie nerwów, donosi AOLhealth.com.

Rokowanie

Choć wyniszczające, fibromialgii nie jest zagrożeniem życia. Stwardnienie rozsiane jest postępującą objawy, które mogą stać się bardziej uszkodzenia w czasie.

Leczenie

Leczenie fibromialgii obejmuje leki na ból i zaburzenia snu. Leczenie objawów i MS skierowany do spowolnienia używa narkotyków, postęp choroby lub blokują reakcje układu odpornościowego, które powodują dalsze uszkodzenia, mówi Mayo Clinic.

Rozważania

Jest możliwe, że fibromialgię i stwardnienie rozsiane, raporty CausesOfFibromyalgia.info. Jeżeli odrębne lekarze traktują cię, pamiętaj, że są świadomi wszelkich przyjmowanych leków.