Digidexo.com

Rozdarty Hamstring Naprawa

Podarte ścięgno jest potwornie bolesne urazy, które wymaga natychmiastowej pomocy medycznej w zakresie diagnozowania i leczenia. Nawet przy odpowiednim leczeniu pielęgnacji i opieki, jednak pełna łza zajmuje bardzo dużo czasu, aby uzdrawiać.

Identyfikacja

Ból z pełną ścięgna łza jest nie do zniesienia, a osoba nie będzie w stanie umieścić dowolny masy na nim. Poza tym, często stanowi poważny siniaki w miejscu urazu i mięśnie tyłu ud wygląda nierówna lub nierówne.

Rodzaje

Łza w hamstring generalnie podlega jednej z dwóch kategorii. Czasami na rozdarcie będzie rozwijać się w mięśniowych, co może się objawiać w postaci widocznej szczeliny. Inne czasy mięśni zerwie wolne od kości, tam gdzie łączy, albo na górze (miednica) lub na dole, w pobliżu stawu kolanowego; ten znany jest jako oderwanie mięśni.

Leczenie

Leczenie podartej hamstring rozpoczyna się egzamin indywidualny rezonans magnetyczny, aby ocenić stopień uszkodzeń. Naprawy mięśni prawie na pewno wymaga poważnej operacji w połączeniu z rehabilitacji i fizykoterapii.

Ramy czasowe

Napięte mięśnie, w zależności od stopnia uszkodzenia, może trwać 10 tygodni, aby całkowicie wyleczyć. Rozdarty ścięgno, z drugiej strony, ma średni czas odzyskiwania prawie sześć miesięcy; ten obejmuje czas od kiedy szkoda powstała dzięki fizykoterapii i rehabilitacji.

Rozważania

Należy pamiętać, że indywidualny czas odzyskiwania będzie się różnić, w zależności od tego, jak poważne jest łza. Opóźnianie lekarskiej mogą leczenia szkody trudniejsze. Jeśli podejrzewasz, że masz podarte ścięgno, zwrócić się o pomoc z opieki zdrowotnej profesjonalnie jak najszybciej.