Digidexo.com

Co robić na Naciągnięty mięsień

Naciągnięty mięsień jest wykonywane do uszkodzenia mięśni w organizmie w wyniku jakiejś aktywności fizycznej. Jeśli nie prawidłowo rozgrzać przed angażowania się w aktywności fizycznej, lub jeśli nie są zazwyczaj aktywne fizycznie i zdecydujesz się rozpocząć angażowania się w aktywności fizycznej, można wyciągnąć mięśnie. Ból jest ostry i palenie, i może to zrobić pieszo lub siedzi trudne.

Leczenie początkowe

Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, gdy czujesz ból z naderwanym mięśniem jest niezwłocznie podjąć odciążyć tym terenie. Oznacza to, że gdy poczujesz Naciągnięty mięsień można usiąść i odpocząć. Natychmiast zastosować lodu na tym terenie, aby pomóc kontrolować obrzęk. Podnosząc mięśni może również kontrolować obrzęk. Dodatkowe dodanie ciśnienia owijając obszar szczelnie bandaża sportowego lub lekarza za pomocą gazy. Reszta jest zalecane dopóki początkowy ostry ból zniknął.

Leczenie trwa

Podgrzewać do obszaru dotkniętego przed wykonaniem jakichkolwiek działań, i powrót do aktywności fizycznej stopniowo. Rozciągać powoli przygotować się do jakiejkolwiek aktywności sportowej, a jeśli ból zaczyna ponownie pojawi, natychmiast zaprzestać rozciągania.

Nie za pomocą mięśni szkody przez dłuższy okres może osłabić mięśnie i powolne ożywienie. Gdy początkowy ból ustąpi, rozpocząć stopniowe ćwiczenia mające na celu wzmocnienie uszkodzonego obszaru.

Najważniejszą częścią trwającego leczenia Naciągnięty mięsień jest dostać się do lekarza i mieć ją przepisać leki na ból i doradzić, w jaki sposób odzyskać siły w uszkodzonym mięśniu. Niewłaściwie leczenia Naciągnięty mięsień może przedłużyć ilość czasu efekty są odczuwalne.

Zapobieganie

Profilaktyki Naciągnięty mięsień wymaga upewniając mięśnie są odpowiednio przygotowane do aktywności fizycznej, i wiedząc, kiedy jest czas na przerwę. Rozciągać powoli przed aktywnością fizyczną i zwrócić szczególną uwagę na obszary, które czują się mocniej niż inne. Jeśli jesteś skłonny do wysiłku i wyciągając mięśnie, skonsultować się fizykoterapeuty do określenia, które rozciąga się będzie najbardziej skuteczna.

Kiedy czujesz się zmęczony, to jest dobry pomysł, aby zatrzymać aktywność fizyczną. Pushing ciała poza punkt zmęczenia jest pewny sposób, aby szczep lub ciągnąć mięśni.