Digidexo.com

Rodzaje bólu neuropatycznego

Ból neuropatyczny jest typu przewlekłego bólu wynikającego z uszkodzenia nerwu, często w wyniku infekcji, choroby, urazu lub lekarstw. Pacjenci opisują ból neuropatyczny jako spontanicznego pieczenia, mrowienia, bólu fotografowania lub podobny do wstrząsu. Często doświadczają przesadne odpowiedzi ból zazwyczaj bezbolesne bodźce. Ból neuropatyczny jest trudne do leczenia i może trwać bez końca.

Popółpaścowa

Popółpaścowa jest ból neuropatyczny, że nadal po reaktywacji wirusa ospy wietrznej-półpaśca, wirus, który powoduje ospę wietrzną i półpasiec.

Neuralgia nerwu trójdzielnego

Neuralgia nerwu trójdzielnego jest ból nerwów odpowiedzialnych za uczucie twarzy. Pacjenci z okresy doświadczenia nerwoból nerwu trójdzielnego twarzy z bólu na przemian z okresami bez dolegliwości bólowych. Może być jednostronne albo występują po obu stronach powierzchni.

Neuropatią w przebiegu HIV

Neuropatię związaną z HIV dotyka około połowy pacjentów zakażonych HIV. Ma szeroki zakres objawów, lecz zwykle obejmuje przewlekły ból rąk i stóp.

Neuropatia cukrzycowa bolesne

Bolesna neuropatia cukrzycowa jest powikłaniem cukrzycy, obejmujących zaburzenia czynności autonomicznego układu nerwowego i obwodowych nerwów czuciowych. Bolesna neuropatia cukrzycowa jest najczęściej przejawia się w dolnych.

Inne rodzaje bólu neuropatycznego

Ból neuropatyczny jest również związany z wielu stanów chorobowych i chorób przewlekłych, takich jak stwardnienie rozsiane, urazowe uszkodzenie mózgu, nowotwory, amputacji kończyn i zespół cieśni nadgarstka, jak również pewnych leków.