Digidexo.com

Rodzaje Ortezy karkowe

Klamra szyi, czasami nazywany kołnierz szyjny, jest używany w celu zapewnienia stabilności kręgosłupa, jednocześnie umożliwiając mięśnie szyi, aby odpocząć i wyleczyć. Szelki szyi mają charakter tymczasowy i zastąpione innymi szelki szyi jak leczy szkody. Jest uwagę, że nadużywanie szyi klamra może spowolnić gojenie od urazów, takich jak kręgów szyjnych lub mniejszym bólem szyi.

Identyfikacja

Szelki na szyję, zwane również ortezy, to rodzaj klamry medyczne używane w wspieranie mięśnie szyi, głowy i kości kręgów. Ten rodzaj klamry jest tworzony przez ortotykiem który jest lekarzem specjalizującym się w tworzeniu formowane szelki, montażu i wytyczne do właściwego użytkowania. Szelki szyi są jednym z wielu rodzajów klamry medycznych, które mogą być noszone, aby pomóc utrzymać kręgosłup w jednej linii.

Pół-sztywne

Istnieją cztery kategorie szyi klamra: miękki kołnierz, kołnierz szyjny, SOMI i Halo klamra. Klamra kołnierz miękka pianka jest kołnierz na szyi. Te, wykonane szelki dla łatwego usuwania lub stosowania, to kawałek przejście pomiędzy sztywnym klamry i bez nawiasu. Kołnierz szyjki jest w jednej sztywnej lub pół-sztywnej postaci. Są to plastikowe i metalowe szyi szelki podtrzymujące podbródek i tylną część głowy. Tego typu szelki ograniczają ruch głowy i niektóre rozszerzenia wspierające kręgosłup.

Sztywny

SOMI (mostkowo-Guz żuchwy unieruchamiające) jest klamra używany do utrzymywania szyjki w linii prostej. Ta klamra ogranicza zginanie lub skręcanie szyi. Urządzenie Halo jest najbardziej sztywne szelki szyi. Jest mocujący z kołkami wywiercone w czaszce i dołączonym do metalowego pierścienia krąży głowicy. Szyna jest dołączony do czterech punktów, które są połączone do kamizelki noszone przez pacjenta.

Zastosowanie

Ogólnie przyczyną kołnierza ortopedycznego być dopuszczone byłoby jednego z trzech czynników: unieruchomienie kręgosłupa podczas gojenia do stabilizacji powierzchni rannego i opanowywania bólu w celu ograniczenie ruchu. Skala obrażeń określi rodzaj klamry używane. Jeśli masz proste zwichnięcie lub ból mięśni, może być wykorzystana miękki kołnierz lub kołnierz szyjny. Jeśli masz uraz kręgosłupa lub możliwość złamanego kręgosłupa, klamra, która sprawia, że ​​nieruchome szyi zostaną wykorzystane w celu zmniejszenia szkody.

Rozważania

Kiedy poinformowała, że ​​będzie potrzeby klamrach szyi, wiele rzeczy będzie patrzył na celu określenie rodzaju szyi klamra będzie używany, a na jakim etapie w swoim uzdrowieniu. Wiele razy można przejść przez więcej niż jednego typu, jak poprawia swoje zdrowie. Innym czynnikiem, zwłaszcza w czasie uszkodzenia, jest mobilności kręgosłupa i ograniczenia wagowe wymagane dla wsparcia.