Digidexo.com

Jakie są początkowe objawy MS?

Stwardnienie rozsiane jest trudna do diagnozy, ponieważ objawy choroby mogą być nieregularne i nieprzewidywalne. Stwardnienie rozsiane jest choroba atakuje otoczkę mielinową, która jest pokrycie ochronne mózgu i rdzenia kręgowego. Powstały zapalenie przerywa lub zakłóca impulsy nerwowe na aksonów. Stwardnienie rozsiane jest bardziej rozpowszechniona w krajach dalej od równika.

Fakty

Pierwsze objawy stwardnienia rozsianego obejmują niewyraźne lub podwójne widzenie; Zniekształcenia czerwony-zielony kolor; bólu i utraty wzroku z powodu zapalenia nerwu wzrokowego, które jest zapalenie nerwu wzrokowego; trudności z chodzeniem i parestezje, które jest określenie nieprawidłowego czucia lub bólu, takie jak drętwienie, mrowienie, lub "szpilki i igły." Stwardnienie rozsiane nie jest dziedziczna lub zaraźliwa. Uważa się, że stwardnienie rozsiane jest chorobą autoimmunologiczną, w której korpus z nieznanych powodów atakuje osłonkę mielinową. Może to być spowodowane przez wirus.

Rodzaje

Stwardnienie rozsiane ma cztery główne typy. Nawracającym-przelewów, co stanowi 85 procent początkowych diagnoz, dzieje się, gdy atakuje z objawami stwardnienia rozsianego zestawione są z okresami normalności. Podstawowym postępującą postacią stwardnienia rozsianego występuje wtedy, gdy objawy stopniowo zwiększać w miarę upływu czasu, bez nawrotów. Około 10 procent przypadków stwardnienia rozsianego są tego typu, a to wpływa na mężczyzn i kobiety w równym stopniu. Wtórnie postępującą postacią stwardnienia rozsianego śledzi rodzaj nawracającym-przelewów 50 procent, 10 lat po pierwszej diagnozy. Tego typu, w sprawie, która została nawracającym-przelewów zaczyna zachowywać się jak pierwotnie postępującą. Wreszcie, około 5 procent przypadków są progresywnego nawracające stwardnienie rozsiane. W tego typu przypadkach rozpocząć jak pierwotnie postępującą, ale także, że ups flary eskalacji, ale nie idź do umorzenia.

Identyfikacja

Nie ostateczne badanie może zdiagnozować stwardnienie rozsiane. Identyfikacji stwardnienia rozsianego występuje patrząc na historię pacjenta objawów. Do diagnozowania stwardnienia rozsianego, co najmniej dwa kielichowe up jednego miesiąca musi się zdarzyć, i nie musi dojść do uszkodzenia osłonki mielinowej, które nie są spowodowane innym czynnikiem. Aby zidentyfikować stwardnienie rozsiane, rezonans magnetyczny, badania krwi (w celu wykluczenia innych przyczyn), potencjałów wywołanych mózgowo testy i testy są wykonywane.

Rozważania

Typowa diagnozowania stwardnienia rozsianego dzieje w wieku od 15 do 40, przy czym może pojawić się w przypadku małych dzieci. Ludzie z krajów daleko od równika są bardziej podatne, jak są ludzie z Europy Północnej przyzwoite. Kobiety są trzykrotnie bardziej narażone na zdiagnozowano stwardnienie rozsiane. Różnice geograficzne kto dostaje stwardnienia rozsianego są interesujące. Na przykład, ludzie z nadmorskich miejscowości w Norwegii mają mniejszą wystąpienie choroby, niż osoby mieszkające w głąb lądu, a istnieje więcej przypadków w miastach niż na obszarach wiejskich.

Nieporozumień

Według badań przeprowadzonych przez Schering AG, 54 procent ankietowanych uważa, że ​​stwardnienie rozsiane jest nieuleczalne. Właściwie, to jest uleczalne, z leków i terapii, które pogorszyć objawy i czynią codzienne czynności wykonalne. To samo badanie wykazało również, że większość badanych uważało, że osoby z SM są wózku inwalidzkim i nie może pracować. To nie jest prawda. Większość osób z SM mają stosunkowo łagodne stwardnienie rozsiane.