Digidexo.com

Wspólne objawy wysięk kolan

Woda w kolanie to szerokie pojęcie używane do określenia nadmiar płynu, który ma żadnych lub wokół stawu kolanowego. Woda w kolano jest również określana jako wysięku kolanowego. Według Amerykańskiego Stowarzyszenia Lekarzy Rodzinnych, przyczyny wody na kolana to uraz, nadużywania lub choroby ogólnoustrojowe (choroby, które wymagają kilku narządów lub całego ciała). Wysięk może spowodować kolano kilka wyraźnych objawów.

Zagrożenia

Wysięk kolana może wynikać z działań, które wymagają powtarzalnego uruchamiania i zatrzymywania w przyspieszonych prędkości, takich jak tenis czy piłka nożna.

Gdy traumatyczne urazy kolan występuje nadmiar płynu może budować w okolicach stawu. Obrażenia te mogą obejmować złamanych kości lub złamania, więzadła lub łąkotki (dysk chrząstki, która działa jako bufor pomiędzy końcami kości łączących w stawie) łzami i ogólną nadużywanie kolan.

Jeśli masz nadwagę ciała umieszcza dodatkowe obciążenie stawu kolanowego podczas spaceru. W czasie, twoje ciało będzie reagować, produkując nadmiar płynu stawowego.

Współistniejących chorób

Zgodnie z Mayo Clinic, zapalenie kości i stawów jest główną przyczyną problemów z kolanem. Stan powoduje chrząstki stawowej do rozkładania. Pozostałe warunki bazowe, które mogą powodować wysięk kolana obejmują reumatoidalne zapalenie stawów, dna moczanowa, artrozy (forma zapalenia stawów), torbiele i nowotwory.

Rodzaj płynu, który tworzy się w kolanie zależy od stanu podstawowego określonego lub traumatycznych obrażeń, które spowodowały nadmiar płynu.

Objawy

Objawy wysięku kolana mogą się różnić w zależności od przyczyny nagromadzenie płynu. Na ogół objawy to ból i obrzęk.

W przypadku zapalenia kości i stawów występuje, ból powstający podczas łożyska wagi. To zazwyczaj ustępuje po odpoczynku.

Jedno kolano może się większe niż inne i może mieć puffy appearance.You mogą również zauważyć oczywisty wybrzuszenie wokół kolana.

Jeśli jest zapalenie stawu kolanowego może być ono opuchnięte, zaczerwienione i bolesne. Jeśli te objawy pojawiają się nagle, może to oznaczać, że jest zakażenie bakteryjne w stawie kolanowym.

Siniaki i sztywność

Może wystąpić sztywność sprawia, że ​​trudno jest zgiąć lub wyprostować kolana, tak dalece jak to zwykle możliwe.

Wysięk kolana jest, gdy z powodu kontuzji, siniaki mogą być obecne na froncie, z boku lub z tyłu kolana. Próbuje znieść ciężar na swoim stawu kolanowego może spowodować rozdzierający ból.

Leczenie

Leczenie wysięku kolana podstawie zasadniczej choroby lub urazu.

W powszechnym przypadku choroby zwyrodnieniowej stawów, nadmiar płynu może być usunięty ze swojego stawu kolanowego, aby pomóc złagodzić presję. Lekarz może wstrzyknąć kortykosteroid do stawu w leczeniu stanów zapalnych.

Strona główna zadośćuczynienie za opłucnej kolanowego obejmują stosowanie lodu do chorego kolana do 20 minut, co kilka godzin, aby pomóc w zarządzaniu ból i obrzęk.

Over-the-counter leki przeciwbólowe, takie jak niesteroidowe leki przeciwzapalne (Advil, Motrin, inne) są skuteczne dla zmniejszenia zarówno ból i stan zapalny.