Digidexo.com

Efekty kontroli urodzeń na płodność

Wydaje się, że jeśli ktoś używa antykoncepcji, to nie byłoby płodności w pytaniu. Jednak, płodność może mieć wpływ stosowania kontroli urodzeń. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli rodzaj antykoncepcji jest wewnętrzne, a nie zewnętrzne. Co może cię zaskoczyć to, że antykoncepcja może mieć wpływ na płodność zarówno pozytywnie jak i negatywnie.

Fakty

Wiele rzeczy muszą wystąpić, aby dziecko się poczęła, i te same rzeczy, musi albo być odwrócone lub uniemożliwił dla ciąży nie stało.

Dla ciąża się stało, musi wystąpić jajeczkowanie, a musi być zapłodnione jajo. Aby tak się stało, muszą być obecne spermy. Jeśli zapłodnienie nie występuje, to łono musi być w stanie otwarci więc może zdarzyć się, że wszczepienie rozwijającego się płodu.

Tych, którzy chcą uniknąć ciąży musi zapewnić owulacja jest zatrzymana, lub, że plemniki nie mogą dotrzeć do jaj; lub, jeśli zapłodnienie nie występuje, że implantacja nie powiedzie.

Znaczenie

Rodzaj antykoncepcji stosować, czas jeden pozostaje na kontroli urodzeń, a wpływ kontroli urodzeń ma na hormony kobiece, mogą wpływać na płodność. Można je zmniejszyć, na pewno, ale czasami może to go podnieść.

Rodzaje

Zasadniczo istnieją dwa rodzaje kontroli urodzeń: wewnętrzne i zewnętrzne. Wewnętrzna kontrola urodzeń obejmuje pigułki antykoncepcyjnej i wszczepionych urządzeń takie jak wkładki. Generalnie, jeśli coś się dzieje, aby mieć wpływ na płodność, to będzie wewnętrzna kontrola urodzeń.

Zewnętrzna antykoncepcyjnej jest ta, która jest używana na zewnątrz ciała dla mężczyzn lub tylko umieszczona w szyjce macicy lub pochwie samicy i nie wszystkie sposób do macicy.

Efekty

Pigułki antykoncepcyjnej zmienia poziom hormonów. Jeśli poziom jest zbyt niski, kobieta będzie miała trudności z zajściem w ciążę. Jeśli ona nie chce zajść w ciążę, to jest w porządku.

Jeśli jednak robi, ale nie powiodła się, a ustalono, że przyczyną jest albo niski poziom hormonów lub owulacji i nieregularne okresy, a następnie kontrola urodzeń może poprawić jedną lub obie z tych problemów. Gdy stan bazowy został poprawiony, szanse na ciążę wzrośnie.

Spirale powodować zmiany w wyściółce macicy, przez co mniej podatne na zapłodnionego jaja.

Wewnętrzna kontrola urodzeń powoduje zmiany w organizmie kobiety, a te z kolei mogą wpływać na płodność. Po wewnętrznej kontroli urodzeń jest usuwany lub zatrzymana, może to potrwać kilka miesięcy na poziomie płodności kobiety, aby stać się normalne.

Zewnętrzna kontrola urodzeń, jak i kobiet, działa poprzez blokowanie plemników, tak że nie mogą dotrzeć do jaja. Zewnętrzna kontrola urodzin nie będzie miał wpływu na płodność, ponieważ nie powoduje żadnych zmian w organizmie kobiety.

Zastrzeżenie

Uzbrojeni w tę wiedzę, może to być kuszące, aby zdiagnozować samodzielnie. Dodać żadnych założeń dotyczących korelacji między kontroli urodzeń i płodności. Każda kobieta jest inna. Skonsultuj się ze specjalistą zdrowia reprodukcyjnego o swoich obaw i pragnień.