Digidexo.com

Czy trudno jest zajść w ciążę po na pigułki?

Wszelkie trudności zajścia w ciążę po użyciu pigułki antykoncepcyjne, zależy w dużej mierze od cykli menstruacyjnych kobiecych i produkcji hormonów. Ogólnie rzecz biorąc, pigułki antykoncepcyjnej nie będzie utrudniać zdolność do zajścia w ciążę po rzuceniu pigułkę. Czas potrzebny na ciążę będzie się różnić, w zależności od tego, jak szybko organizm kobiety może powrócić do naturalnych cykli owulacji.

Jak działają pigułki antykoncepcyjne

Według Amerykańskiego Stowarzyszenia Ciąża, wszystkie doustne środki antykoncepcyjne skupić się na kontrolowaniu aktywności hormonu w organizmie, jak również wpływ na warunki szyjki i macicy właściwego do zajścia w ciążę. Stężenia hormonów, które są normalnie obecne, w szczególności estrogenów i progesteronu, jest zmieniony w taki sposób, że zapobiega owulacji. Zawartość śluzu w szyjce macicy jest zmieniany, aby zapobiec przedostawaniu się plemników w macicy. Wyściółka macicy jest rozcieńczona się, zapobiegania spermy od mocowania do ściany macicy.

Odzyskanie hormonów Cycles

Czas powrotu do normalnej produkcji hormonów po zażyciu pigułki antykoncepcyjne przestał mogą się różnić. Dla niektórych kobiet owulacja może nastąpić tak szybko, jak dwa tygodnie po zaprzestaniu tabletek, inne kobiety weźmie średnio od dwóch do trzech miesięcy, zanim aktywność hormonalna dostosowuje się do typowych poziomów. Niektóre kobiety mogą trwać do sześciu miesięcy lub dłużej, aby stać się płodna. Regulacja ta będzie zależeć od kobiety.

Porady

Jest to kwestia, kiedy zacząć próbuje zajść w ciążę po wyjściu pigułki antykoncepcyjne. Dyrektor Maternal Fetal Medicine Katedry Położnictwa i Ginekologii w Presbyterian Hospital w Nowym Jorku, Weill Medical College of Cornell University, dr Frank Chervenak sugerują zakończeniu bieżącego cyklu pigułki przed próbą zajścia w ciążę. Pozwala to na skutki pigułki zniknąć z organizmu, w tym wznowienia regularnych miesiączki (krwawienia miesiączkowego) przed każdym wiarygodnego monitorowania cykli menstruacyjnych i poziomu hormonów może mieć miejsce.

Porady dodatkowe

Ponoć, że ma różną ilość czasu po wyjściu pigułki antykoncepcyjne przed regularne cykle miesięczne wznowić. Według dr Chervenak, utrzymanie metody mechaniczne antykoncepcji, takie jak prezerwatywy lub środkiem plemnikobójczym, między zatrzymaniem pigułkę i na początku miesiączki. Przyczyny tej opinii są: jeśli owulacja zaczyna od razu, kobieta może nie wiedzieć, że jest w ciąży i nie będzie zmian diety i fizycznych; a pewna ilość stresu może być zaangażowany w próbach zajścia w ciążę, gdy nie jest jasne, czy kobieta jest naprawdę owulacja czy nie.

Środki ostrożności

Centrum Kontroli i Prewencji Chorób zdecydowanie zaleca kwas foliowy, aby zapobiec poronienia i wady wrodzone, zwłaszcza po wyjściu pigułki antykoncepcyjne. Kwas foliowy (witaminę B9) jest niezbędna do integralności DNA, jak i rozwoju komórki i tkanki płodu. Co najmniej 400 mikrogramów (0,4 mg) powinna być obecna w organizmie dziennie. Pigułki antykoncepcyjne może wyczerpywać kilka witamin w organizmie kobiety, w tym kwasu foliowego i witaminy D. Kobiety w sprawie kontroli urodzeń i tych, którzy po prostu zatrzymał się przy antykoncepcji powinien podjąć multiwitaminy, aby pomóc uzupełnić tych witamin w organizmie. Dodatkowo, dokładne monitorowanie wszystkich wymagań żywieniowych powinno nastąpić w celu zapewnienia właściwego poziomu wszystkich składników odżywczych, są na miejscu dla zdrowia matki, jak i potencjalnego dziecka.