Digidexo.com

Działania niepożądane doustnych na płód

Doustne środki antykoncepcyjne, gdy podjęte prawidłowo, są jednym z najbardziej skutecznych metod zapobiegania ciąży. Kobiety, które biorą je odpowiednio na wyznaczonym okresie czasu mają tylko 1/200 szans na zajście w ciążę w pierwszym roku stosowania doustnych środków antykoncepcyjnych, i że szansa zmniejsza się z czasem.

Kobiety, które nie są prawidłowo używać środków antykoncepcyjnych, jak i kobiety, którzy nie realizują swoich antykoncepcyjne zostały zagrożone przez inne leki, może zajść w ciążę i nadal przy ich tabletki nie wiedząc. Ryzyko uszkodzenia płodu, nadal brać leki antykoncepcyjne są niewielkie, ale potencjalne działania niepożądane mogą być poważne.

Hermafrodytów

Samica rodzi się kobietą, przyjmowanie doustnych środków antykoncepcyjnych w czasie ciąży mogą urodzić się hermafrodyta, zarówno męskich i żeńskich narządów rozrodczych, chociaż dominują żeńskie narządy. To dlatego, że płód jest wystawiony na działanie wysokich poziomów syntetyczne progestageny, takie jak norethidrone i hydroksyprogesteronu. Chłopców zazwyczaj nie urodziło się z pseudohermaphrodotism ponieważ poziomy estrogenów stosowanych w doustnych środkach antykoncepcyjnych, są znacznie niższe niż poziomy progestagenu. Szanse żeński dziecko rodzi się hermafrodyta to 0,03%.

Uszkodzenie wątroby

Doustne środki antykoncepcyjne mogą powodować uszkodzenia wątroby do płodów narażonych na nich w trakcie rozwoju. Testy wykazały, że niektóre niemowlęta zwiększyła poziomy bilirubiny we krwi. Bilirubina jest produkt uboczny utworzony przez czerwone krwinki. Po jest wydzielany z komórek, do wątroby, gdzie jest dodawana do żółci, wykonane rozpuszczalny w wodzie i jest wydalana. Wysoki poziom bilirubiny może wskazywać, że wątroba nie jest prawidłowo absorbowania tego produktu ubocznego. Dziecko może być również żółtaczkę po urodzeniu.

Zwiększona Możliwość stanu przedrzucawkowego

Niektórzy lekarze uważają, że dalsze stosowanie doustnych środków antykoncepcyjnych w czasie ciąży może prowadzić do stanu zwanego stanu przedrzucawkowego. Stan przedrzucawkowy jest to stan, w którym wzrasta ciśnienie krwi i mogą z kolei mieć wpływ na zdrowie matki, jak i płodu. Podczas stan przedrzucawkowy, nie jest niczym niezwykłym, doustne środki antykoncepcyjne które wiążą się ze wzrostem ciśnienia krwi u nieciężarnych kobiet. Niektórzy lekarze uważają, że doustne środki antykoncepcyjne w trakcie ciąży może wywołać lub zwiększyć możliwość przedrzucawkowego, choć nie formalne długoterminowe badania zostały przeprowadzone, aby udowodnić lub odrzucić tę teorię.

Nieprawidłowy rozwój płodu

W rzadkich przypadkach, długotrwałe stosowanie doustnych środków antykoncepcyjnych może powodować płód rozwijać nieprawidłowo, co powoduje problemy z serca, przełyku, nerek, odbytu i kończyn. Lekarze są pewni, dlaczego hormony w doustnych środków antykoncepcyjnych powoduje te problemy rozwojowe.

Przerywać stosowania doustnych

Jeśli okaże się, jesteś w ciąży, należy natychmiast przerwać przyjmowanie doustnych środków antykoncepcyjnych. Jeśli nie wiesz, że jesteś w ciąży i nadal podejmuje się tabletki, należy natychmiast zasięgnąć porady lekarza lub ginekologa. Ona będzie w stanie pomóc w określeniu, co, jeśli w ogóle, miał skutki tabletki na płód, i będzie w stanie monitorować rozwój dziecka ściśle przez cały okres ciąży.