Digidexo.com

Jakie są korzyści z akupunktury na płodność?

Ponieważ koszty leczenia bezpłodności Skyrocket, wiele par, patrząc w kierunku alternatywnych metod, aby zwiększyć ich płodność. Akupunktura staje się coraz bardziej popularne. Akupunktura to starożytna chińska terapia, gdzie bardzo cienkie igły wprowadzane są do organizmu w celu leczenia różnych schorzeń. Choć nauka nie ustaliła dokładnie, jak i dlaczego akupunktura działa, bogactwo dowodów pokazuje, że to może działać, szczególnie w kwestiach związanych z płodnością-.

Przepływ krwi do macicy

Liczne badania, w tym badania z 1996 r ELISABET Stener-Victorin opublikowanego w czasopiśmie Human Reproduction, wykazały, że akupunktura zwiększyła przepływ krwi do macicy, dając tym samym impuls płodności. Duży dopływ krwi do macicy jest ważna dla płodności, ponieważ krew tworzy endometrium --- śluzówki macicy. Zapłodniona komórka jajowa musi bezpiecznie implantować w macicy w celu ciąży na rozwój. Jeśli endometrium jest zbyt cienki, jest on trudny do jaj odpowiednio implantu.

Regularizes cyklu miesiączkowego

Kobiety z nieregularnych cykli miesiączkowych mogą znaleźć ich płodność ograniczona, ponieważ ich nieprawidłowość sprawia, że ​​trudno przewidzieć, kiedy --- czy --- są one owulację. Badania wykazały, że akupunktura może uregulować cykl menstruacyjny. W jednym z badań przeprowadzonych na Uniwersytecie w Wirginii Lisy Pastore w 2008 roku, kilka kobiet, których okresy była całkowicie nieobecna wznowiona po zabiegu akupunktury --- a wiele z nich zaszła w ciążę.

Obniża stres

Istnieją dowody na to, że naprężenie może wpływać na płodność. EurekaAlert! donosi, że badania w Berkeley, California odkryli, że hormony stresu (zwanych glikokortykosteroidy) mogą hamować liczbę plemników, owulacji i aktywność seksualną. Akupunktura równoważy autonomiczny układ nerwowy i powoduje uwalnianie endorfin, które to pomoże uczynić pacjent czuje się spokojny i zrelaksowany.

Brak równowagi hormonów

Akupunktura Stwierdzono równowagi hormony niezbędne do płodności, takie jak hormon folikulotropowy (FSH). Kobiecy poziom FSH dotyczy jakości jaj ona produkuje --- wysoki poziom koreluje z niską jakość jaj, podczas gdy niski poziom odnosi się do normalnej jakości jaj. Z systematycznego leczenia, akupunktura może pomóc obniżyć wysokie poziomy FSH, które rzekomo pomagają kobiecie do produkcji lepszej jakości jaj i zwiększyć jej szanse na zajście w ciążę.

Produkcja i jakość spermy

Mężczyźni z małą liczbą plemników lub słaba jakość nasienia może również skorzystać z akupunktury. Według AcupunctureToday.com, badanie 2005 opublikowane w Fertility and Sterility pokazały, że grupa mężczyzn z małą liczbą plemników miał znaczący wzrost liczby plemników produkowanych, jak i poprawę morfologii plemników i ruchliwości po leczeniu akupunkturą.