Digidexo.com

Vs HCG w surowicy HCG w moczu

Ludzka gonadotropina kosmówkowa, czy hCG jest hormonem, który jest wytwarzany i uwalniane do krwioobiegu podczas ciąży. Hormon ten można mierzyć zarówno w surowicy krwi i moczu.

HCG w surowicy

Badaną próbkę krwi mogą być stosowane w celu zrobienia testu jakościowego i ilościowego HCG testu HCG. Badanie krwi jest także podawać, czy niektóre nowotwory jajnika u kobiet lub u mężczyzn nowotworów jąder podejrzenia.

HCG w surowicy jakościowa

Jakościowych krwi HCG test sprawdza tylko, czy nie jest HCG we krwi. Wyniki będą albo pozytywne, jeśli pacjent jest w ciąży, lub negatywny, jeśli ona nie jest.

HCG w surowicy ilościowy

Ilościowe badanie HCG we krwi mierzy dokładną ilość HCG we krwi. Poziomy szybko zwiększa się podczas pierwszych tygodni ciąży test jest często stosowany w celu określenia, czy ciąża przebiega prawidłowo.

HCG w moczu

Próbka moczu może być również stosowane do badania na obecność HCG. Badania moczu są tylko jakościowe, w wyniku pozytywnego lub negatywnego, nie określone poziomy hCG. At-home są testy ciążowe HCG w moczu badania jakościowe.

Fałszywe lub nieprawidłowe wyniki

Jeśli podejrzewa się ciążę, ale wyniki któregokolwiek z tych testów są negatywne, należy powtórzyć badanie w ciągu jednego tygodnia, zgodnie z National Institutes of Health. Wyniki niższe niż normalne zagrożone może oznaczać poronienie lub ciążę pozamaciczną. Wysoki poziom, kiedy nie ma ciąży może oznaczać raka jajnika.