Digidexo.com

Objawy malarii u niemowlęcia

Malaria jest przenoszona przez komary choroba często w ciepłych, tropikalnych klimatach, ale to jest bardzo rzadkie w innych częściach świata. Dziecko zaraża się malarią, gdy jest on ukąszony przez zarażonego komara i pasożyty dostają się do krwiobiegu. Malarii można zapobiegać poprzez przeciw malarii przed i podczas podróży do miejsc, gdzie malaria jest problemem. Nie wszystkie leki przeciw malarii są bezpieczne dla niemowląt i małych dzieci, jednak.

Zmiany zachowań

Niemowlęta z malarii może być crabbier lub bardziej poirytowany niż zwykle, i senność, jak również. Niektóre dzieci również mogą nagle spadek apetytu lub wydają się mniej zainteresowany jedzeniem.

Gorączka

Podobnie jak w przypadku osób dorosłych, gorączka jest zwykle jednym z pierwszych widocznych oznak malarii. W niektórych przypadkach, gorączka będzie wzrastać stopniowo w ciągu jednego lub dwóch dni, ale w niektórych niemowląt, gorączka mogą pojawić się szybko i skok tak wysoka jak 105 °.

Objawy grypopodobne

Oprócz gorączki, inne typowe objawy grypopodobne są dzielone przez malarię. Pocenie się lub dreszcze, bóle głowy i bóle mięśni są zwykle doświadczane przez ludzi z malarią. U niemowląt, niektóre z tych objawów, takich jak bóle głowy, może nie być zauważalne, z wyjątkiem poprzez bycie crankier niż zwykle.

Objawy ze strony przewodu pokarmowego

W niektórych przypadkach, dzieci z malarią się nudności i wymiotów, ale nie występuje w każdym przypadku. U niemowląt z nudnościami i wymiotami, biegunka jest również powszechnie odbierane jako objaw.

Objawy neurologiczne

Ciężkie malarii spowodowanej przez pasożyta P. falciparum, centralny układ nerwowy jest bardziej poważnie dotknięte zakażeniem. Niektóre dzieci będą doświadczać napadów i drgawki, a niektóre mogą stracić przytomność. Uszkodzenie nerek i niewydolność może spowodować ciężkich przypadków malarii.